PDA

Pogledaj Full Version : Članak: PISMO PREDSJEDNIKU

mardar
14-02-2012, 15:00
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1711-PISMO-PREDSJEDNIKU

Humphrey
14-02-2012, 15:07
Bilo bi dobro da netko ovdje tko se malo bolje razumije u sve što donosi ta ACTA i napiše malo više o tom. Postajemo li svi kriminalci stupanjem na snagu tog sporazuma?

caporegime
14-02-2012, 15:09
Ivo Josipović je kao ugledni građanin i skladatelj imao veliki utjecaj da se progura Zakon o autorskom pravu i srodnim praivma koji je takve ovlasti da o ZAMP-u da je ZAMP danas u državi jedan legalni reketar.

Paus Krushke
14-02-2012, 16:16
Bilo bi dobro da netko ovdje tko se malo bolje razumije u sve što donosi ta ACTA i napiše malo više o tom. Postajemo li svi kriminalci stupanjem na snagu tog sporazuma?

Prije nego s pravom i razlogom saspemo drvlje i kamenje na ova sranja pojasnimo čeljadi šta ove skraćenice znače, dakle upoznaj neprijatelja da bi se lakše borija protiv njega.

1 SOPA - Stop Online Piracy Act
2 PIPA - Protect Intellectual Property Act
3 ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement

Kao što vidimo skraćenice su od engleskih riječi pa bi bio red da ih prevedemo na hrvatski.

1 SOPA - Jebaćemo vas u bulju
2 PIPA - Vi ćete nam to platiti
3 ACTA - Na kraju ćemo vam jebati majku, ženu, žensku djecu i posebno mušku djecu jer mi smo pederomasoni i svećenstvo.

Meni kao priznatoj online budali i kvaziautoru je najdraže kad me neko čita, a kad me neko kopira meni je srce ki planina, pa di ćeš većeg priznanja za svoj rad nego da te neko kopira? Ova toliko jednostavna stvar je jasna svakom normalnom čoviku na planeti da samo budala traži da joj neko odaje počast i da joj to još i plati!!! Helouuu majke vam ga spalim vreće bez dna....

Stvar ide toliko daleko da će vlasnici Internet stranica odgovarati pred zakonom za sadržaj koji su postavili korisnici.Drugim riječima, recimo skeniram stranicu superuspješne knjige od Nives Fahrenheit i stavim na svoj profil a fejs popuši kaznenu prijavu.

Drugo, često upotrebljavaju riječ "krađa".To je u totalnoj suprotnosti sa stvarnim stanjem.Naime, krađa je kad nekom nešto uzmeš i ovaj to više nema.Međutim, ako nešto uzmeš nekom i taj to još uvik ima onda to nije krađa nego kopiranje.Pa smisao cile informatike je kopiranje.Jedan napravi, imaju i on i svi.Mukti.Raj.
Zato ćemo mi definirati pravu krađu: Krađa je i onaj postupak kad nekom nešto prodaš a poslije mu zakonskim mehanizmima naplaćivaš korištenje njegovog vlasništva da bi ti živija ki bubrig u loju i šmrka najčišći kokain na tržištu.

Nadalje, ako bi slučajno prihvatili činjenicu da je ideja, pisano djelo, glazba, softver, itd intelektualno vlasništvo odnosno "stvarno" vlasništvo nad "nečim" onda smo mi kao ljudski rod totalno u kurčini i triba nas zatuć macon po glavi i da napokon majmuni zavladaju planetom.

Dokažimo:
Lady Gaga snimi remek djelo glazbe 21 stoljeća Poker Face.Naivni vlasnik kafića kupi original CD i uredno ga plati kako bi tim melemom za uši privukao mladu pičetinu kao mamac za sredovječne biznismene debelih takuina.Odjednom dođe striko u odijelu i kaže: "Čekaj, Mićo, a jesi platija ZAMP?" - "Kakav te ZAMP napa, platija san CD" - "Lako za CD, ali triba platiti autorsko pravo trlj brlj ser kenj"
Znači svaki put kad se izvodi ova glupa pisma triba platit pinkicu u vreću bez dna, do kraja vremena.I tko tu koga krade? Dokaz podebljanog teksta gotov.

Svi ovi postupci i zakonski mehanizmi su sušta suprotnost normalnom ljudskom ponašanju.Mogu ići tako daleko i u skladu sa sopom i pipom ustvrditi da je moj prdac moj autorski rad i svak ko kaže da mu smrdi je neovlašteno koristio moj rad te samim tim riskira kaznenu prijavu za povredu tuđeg intelektualnog vlasništva.

Inače, sva ova gungula je nastala da bi se zaštitilo šta? Poker face?Black swan? Ima li koji dobar film snimljen zadnjih 10 godina osim "Gran Torino"?

Možemo mi cilu ovu priču oko zaštite autorskog rada i intelektualnog vlasništva podignit na pravi nivo sa pravim jebačima pa da vidimo onda čija majka crnu vunu prede.

Šta bi bilo kad bi umni rad jednog od najvećih umova svih vremena Michaela Faradaya bija zaštićen autorskim radom, patentom? Faraday je upotrebom mozga i Zakona logike (Simetrija prirode) došao do jednog od najvećih i najkorisnijih otkrića u povijesti ljudskoga roda: elektromagnetske indukcije i BESPLATNO je stavija na raspolaganje ljudskom rodu.
Šta bi bilo kad bi svaki jebeni prozvođač dobija retroaktivno tužbu od eventualnih Faradayevih nasljednika za upotrebu patenta za zadnjih 190 godina?
Vidimo da priča ne drži vodu...

Sistem triba pod hitno resetirat i pojam vlasništva uvesti samo za materijalno, previše džabalebaroša pokušava živit na grbi radnog naroda i to jednostavno više nije izdrživo...

Dr. Vito Dugonoga
14-02-2012, 16:28
Sad vidite svu dalekoumnost mog pisanja po sredini grimiznom bojom!
To vise niko nece nikad smit koristit bez placanja prava meni!

sagitarius
14-02-2012, 19:27
Ma Iveku se nije čuditi, čovjek će jednog dana dijeliti kancelariju sa Mesićem i ponešto usput skladati za džeparca..., a možda su mu tamo neki obečali da će njegov songić 2027 ići na Eurosongić...

zaba1111
14-02-2012, 21:40
ZAMP mi je čista krađa, moglo se jednostavno uvesti posebne CDe namjenjene i naplaćene za javnu uporabu čiji bi cijenu odredio producent po tržišnim kriterijima i onda bi svatko od toga pošteno dobio ono što mu pripada, a ne da se npr Dejan dvornik buni protiv smanjenja naknade jer on dobiva samo 5 000 kn ili koliko je već spomenuo,a to njemu ode za instrumente i troškove i onda mu ne ostane ništa jer je u stvari to sve što zaradi od glazbe.

S druge strane internet pirtstvo ipak nije u redu, ljudi ulože znanje, sredstva , trud u proizvod i onda netko poput svih nas dođe i to jednim klikom, besplatno koristi.