PDA

Pogledaj Full Version : Izdvajanje RS iz BiH

Baader Meinhof
15-02-2011, 14:40
Nisam dovoljno upućen u tematiku BiH. Mnogi ovdje jesu pa me zanima što mislite da bi se moglu dogoditi u jednom, zasad hipotetskom, trenutku u kojem se RS pravno formalno izdvaja i od BiH ostaje samo Federacija? Dajte mi nekakvu vlastitu projekciju trenutka.

caporegime
15-02-2011, 14:42
u tom slučaju ne postoji nikakva potreba da hrvati ostanu u bih. odnosno da područja pod hrvatskom većinom budu dio neke nove krnje bih.
problerm bi bio sa mješovitim područjima.
u slučaju odlaska rs-a problem ne bi bio sa livnom ili grudama, kojih bi se i muslimani radi riješili.
problem bi bio u srednjoj bosni kao i dolini neretve koje bi muslimani sigurno potraživali.
ne bi ni rs mirovala nego pokušala novonastalu situaciju iskoristiti da ponovo ugrabi DGG.

Inkvizitor
15-02-2011, 15:16
neće se oni odcjepit u ovakvim okolnostima. A u tom slučaju ne bi se smjelo dopustit da zapadni dio RS samo tako ode.

caporegime
15-02-2011, 15:37
zapravo, kad bi došlo do otcjepljenja rs-a onda bi i nama i muslimanima ostale mrvice.
ako bi serbi inicirali i proveli tako nešto bez dogovora i eventalnog pristanka ostalih naroda, tko zna....zaratilo bi se sigurno a onda bi ponovo bili na početku, pa tko uzme uzme.
bi li u tom slučaju bio moguć scenarij u kojemu se sklapa dogovor s muslimanima po kojemu se njima materijalno i djelomično vojno pomaže da zauzmu što više djelova rs-a a uz njihov pristanak da neće gnjaviti i protiviti se da hrvatima pripadne sve ono što je hvo držao vojno do kraja rata plus hrvatska područja koja su pala pod rs.
plus ako krene uspješno, možda i još ponešto.
plus većinska hrvatska područja koja je okupirala ABIH. (vareš i dijelovi kaknja, dijelovi općina travnik, bugojno, fojnica i uskoplje)

NorthStand
15-02-2011, 17:34
Apsolutno sam mišljenja, pokušaju li srbi odcijepit se, odnosno proglasit nezavisnost RS, bit će rata, nema šanse da to može proć mirno, prvenstveno zato jer će Hrvati onda tražit svoje odcijepljenje, zato cijelo vrijeme i govorim da ova politika što vodi sarajevo i MZajednica vodi ka raspadu BiH ko države, jer se srbima dala država u državi, što se u nijednom scenariju nije smijelo dogodit, a Bošnjaci vrše pritisak i hegemoniju na hrvate, i na taj način hrvati postaju sve više revoltirani, a da ne govorim da u slučaju nekih djeljenja cijepanja BiH, eto nas u novom ratu, i slažem se s inkvizitorom, ako dođe do tog najcrnjeg scenarija, ovaj put jednostavno treba uzet ono što je naše, a ovi bijednici partizanski tipa ovog glupana iz istre damira kajina neka pričaju da je to najveći fašizam na svijetu ikad viđen, što su Hrvati uzeli pravdu i sudbinu u svoje ruke. JEBEM MU MILU NANU U USTA, SMEĆE +++++++ NISU SVI BILI PARTIZANI, NITI SU SVI BILI ZA JUGOSLAVIJU PROUČI MALO POVIJEST PAMETNJAKOVIĆU. I ostavi se BiH, i hrvata iz BiH, ti i tvoji prijatelji iz kumrovca ste zadnji koji se imate pravo javljat o ratu u BiH, jer ste vi do njega i doveli podržavajući najvećeg četnika u hrvatskoj povijesti, druga tita jebo vas on u ta usta antihrvatska.

EDIT
Nadam se da shvaćaš razlog moje intervencije. Nje primjereno na onakav način nazivati pripadnike neke hrvatske regije jer sve da je tamo osdtalo 5 pravih hrvata, radi njih nije zgodno.

shvaćam, al nisam mislio na sve istrijane, već isključivo na njega osobno.

caporegime
16-02-2011, 09:09
znam. ali kad u naletu strasti napišeš ono, onda to malo zvuči kao upereno svima.
evo, naša dokle? je iz istre a jes vidio taj nacionalni naboj?
ko vulkan

NorthStand
16-02-2011, 11:40
Nemam ja ništa protiv istrijana, al većina te regije je zaglupljena s mitovima JBTite, i dan danas velika većina njih slijepo vjeruje u njegovu ideologiju. I to me smeta, ne zato što sam ja bolji Hrvat od njih, već zato što ljudi ne žele shvatit da nam je taj čovjek bio veći neprijatelj od bilo kojeg srbina u povijesti, i da je realno napravio zla našoj državi i narodu koliko i turci u svoje vrijeme. Hvala Bogu ima normalnih ljudi svugdje, pa ima i u istri. Al na žalost većina ih je zaglupljena ovom propagandom koja im se servirala 45 godina, da bez tite ne bi bilo istre u HRvatskom sastavu, i da bez antifašizma odnosno komunizma ne bi bilo HR. Što je notorna glupost, i prije svega laž. Hvala Bogu ja volim svaki pedalj svoje zemlje, pa tako volim i Istru, i protiv istre kao hrvatske zemlje, nemam ama baš ništa, al imam protiv ovakvih izroda kao što su Damir Kajin. U redu je imat svoje mišljenje i stav, al ako to mišljenje i stav ide direktno protiv interesa vlastite zemlje, odnosno vlastitog naroda, onda ja o takvom mogu samo najružnije mislit, i najružnije mu željet. Nebitno mi je tko je lijevi ko je desni, al svatko mora radit za dobro svog naroda i države, ako to ne radi a predstavlja se u ime naroda i države, onda nešto treba poduzet da se takvi uklone iz političkog života zemlje.

Za mene je izdaja najgora stvar koju netko može napravit, za takvo nešto nemam niti najmanje razumijevanja. A u HR je izdajica u izobilju, mislim da je malo zemalja na svijetu, koje imaju ovoliko juda na vlasti, svoju mamu bi prodali za šaku dolara, a kamoli ne državu i njene interese.

caporegime
16-02-2011, 11:41
hm, nije istrIjana nego istrAna.
nije istrija nego istra.
ne dozvolimo da na mala vrata budu uvedeni uvriježeni ali nepravilni izrazi.

NorthStand
16-02-2011, 15:57
hm, nije istrIjana nego istrAna.
nije istrija nego istra.
ne dozvolimo da na mala vrata budu uvedeni uvriježeni ali nepravilni izrazi.

haha ma znam da nije istrija, nismo talijani, nego podržavam ispravku, jer sam se pogrešno izrazio.

Graničar Jozo
17-02-2011, 08:20
Možda zvuči apsurdno, ali srbi,tj. RS je još jedini jamac BiH u ovom trenutku.