PDA

Pogledaj Full Version : Hoće li Grčka kihnut?

caporegime
13-02-2012, 10:57
http://www.vecernji.hr/vijesti/grcki-parlament-izglasao-paket-ostrih-mjera-stednje-clanak-376239

Već više od dvije godine gledamo probleme u Grčkoji. Borbu ljudi s policijom, štrajkove kao i nepostojanje volje samih Grka da stegnu remen.
Hoće li kihnuti ili će se izvući.

p.s. kolikogod to bilo zlurado, ali zahvaljujući grčkim problemima mi uvijek možemo računati na par stotina tisuća turista više.

Graničar Jozo
13-02-2012, 11:25
Grčka neće kihnuti.

Grčki parlament pristao je na mjere štednje, uvjet pod kojim Grčka može očekivati kredit u iznosu od 130 milijardi eura od strane MMF-a i eurozone.
199 zastupnika u parlamentu glasalo je u korist kreditnog plana, dok su 74 bila protiv.

Odmah nakon izglasavanja, vladajuća koalicija izbacila je iz svojih redova 40 zastupnika koji su bili protiv uvođenje kontroverznih mjera štednji.

http://www.advance.hr/vijesti/dan-nakon-grcki-parlament-prihvatio-sve-mjere-stednje-gorjele-zgrade-u-ateni-velik-broj-ozljedenih/

Marta
13-02-2012, 11:34
Grska moze jedino keknuti, al nece ni to. Ako ode Grcka, Njemci i Francuzi imaju goleme gubitke, zato ih toliko i spajavaju. Da nije njihov interes u pitanju, tavno bi Grcka potonula.

sagitarius
13-02-2012, 13:25
Parlament Grčke je poodavno bio svjestan u kakvoj se dubiozi nalaze financije te zemlje, no krili su to čak i sami od sebe i lagali Europu nekoliko godina.Pa kada je najzad istina izbila na površinu grčki narod uljuljkan u svome solidnom standardu nije ni slutio što znači "stegnuti remen", sve dok se taj remen nije počeo stezati oko vrata prosječnog Grka, dok su oni imučniji to ostali i dalje, bez nekog bitnijeg žrtvovanja.
Kada je krenulo i proračunsko kresanje i udarilo po mirovinama i plaćama, kada je promjenjen i radni vijek sa 60 na 63 godine, mislim, tada su krenule i demonstracije i proteste.
Grčki Parlament je morao usvojiti restriktivnu politiku jer više nije imao izbora pred naletima socijalnih problema koji su se počeli progresivno umnožavati.
Pitanje svih pitanja je kako će grci usmjeriti spomenuti financijski input, ako to bude razvojni i stimulativno gospodarstveni pravac djelovanja, Grčka može računati na oporavak, međutim ako kola krenu nizbrdo, pa se novac istopi u administraciji i privatnim džepovima, tu nastaju istinski problemi za taj narod...
EU će uvijek imati nekoliko rješenje "crnog ishoda" u Grčkoj, a jedan je taj da se Grčka pod određenim uvjetima odstrani iz EU, što je već tema za sebe..., a drugi mogući scenarij je da se Grčka krene "rasprodavati"...

caporegime
13-02-2012, 13:50
mislite li da će se mlatiti po ulicama barem do rujna? još kad bi malo u španjolskoj došlo do uličnog rata u tom razdoblju........
kod nas je najbolje da počne u listopadu.

Humphrey
13-02-2012, 14:04
Najbolje je kad ovaj grčki tehnokrat, postavljen za premijera ne voljom naroda nego bankara, ide objašnjavat tom narodu prirodu demokracije.

Grčka više nije rob vlastitom dugu, sada su robovi EU.

Graničar Jozo
13-02-2012, 14:41
mislite li da će se mlatiti po ulicama barem do rujna? još kad bi malo u španjolskoj došlo do uličnog rata u tom razdoblju........
kod nas je najbolje da počne u listopadu.

ha ha. pa šta misliš zašto rezovi idu poljoprivrednicima. :D

A pričekaj da završi sezona, pa će rebalans proračuna :)

Malo se šalim, ali ne bi me iznenadilo da bude tako.

NorthStand
13-02-2012, 16:04
Ma grčka je odavno kihnula, samo su joj to tek sad priopćili.

ljuta trava
13-02-2012, 16:18
I Grčka i Portugal će završiti u bankrotu , a EU će se raspasti .

Graničar Jozo
13-02-2012, 20:34
http://www.youtube.com/watch?v=wFzBW0dZsaU

sagitarius
14-02-2012, 11:59
Ima ona stara poslovica - izgleda i stari su znali da za nekog kažu, ma taj ti je dužan ko Grčka....

Inkvizitor
14-02-2012, 12:32
Grčka kao da je izabrana kao pokusni kunić preuzimanja i propadanja države

NorthStand
14-02-2012, 20:46
EU tu diktira sve, pa to je nova diktatura ljudi moji. Neće više bit ni pišanja, ni kakanja, dok EU ne da zeleno svijetlo!

Inkvizitor
15-02-2012, 11:45
ja nako gledam Grčkoj fali 200 i više milijardi eura...a to država od deset milja stanovnika..ili koliko..

a nama sirotinji, mi se to oko jedne milijarde zajebavamo..hoćemo li se zadužit ili ne..

de nek mi to netko pojasni..

kako su oni natukli toliki dug ili u čemu je stvar..

Graničar Jozo
15-02-2012, 12:18
jedno od mogućih objašnjenja je stvar postotka duga u odnosu na BDP.

tako grčki javni dug čini 140% grčkog BDP-a, a hrvatski javni dug čini nešto manje od 44% hrvatskog BDP-a.

neka prerdviđanja spominju čak porast grčkog duga i do 190% BDP-a.

Javni dug obuhvaća domaći i inozemni dug središnje države, izvanproračunskih korisnika i lokalne države.

Marta
15-02-2012, 12:19
Meni su Grci poceli ici na zivce.

Oni zele da ih se izvuce al da se od njih nista ne zahtjeva, da zive onak lagopdno, kao i do sad ....

Graničar Jozo
15-02-2012, 12:20
Evo još nešto

Ponašanje zvaničnika vezano je i za strukturu grčkog duga, u kome su najveći poverioci Svetska banka, Međunarodni monetarni fond (MMF) i Organizacija za ekonomsku saradnju razvoj (OECD). Najveći pojedinačni kreditor je Francuska (16,5%), čiji investitori potražuju 20,2 milijarde evra od banaka i 25,1 milijardu evra od osiguravajućih kompanija i drugih privatnih fondova, dok nemačke banke u Grčkoj potražuju 23,5 milijardi dolara.

Inkvizitor
15-02-2012, 12:24
jedno od mogućih objašnjenja je stvar postotka duga u odnosu na BDP.

tako grčki javni dug čini 140% grčkog BDP-a, a hrvatski javni dug čini nešto manje od 44% hrvatskog BDP-a.

neka prerdviđanja spominju čak porast grčkog duga i do 190% BDP-a.

Javni dug obuhvaća domaći i inozemni dug središnje države, izvanproračunskih korisnika i lokalne države.

Ok to je razlika od tri puta ..

evo Grcima će kažu dat će 130 milijardi eura za prvu ruku..

kažu to neće bit dovoljno..

državu od 10 miliona ljudi ne može spasiti 130 milijardi eura?????????????????????????????????????????????? ??????

pa da nama netko da samo 10% recimo 13 milijardi eura..

al pazi još uduplaj tru brojhku.

260 milijardi eura koliko im najmanje treba..

pa ni to kažu neće spasit,..

ja to ne kužim.

kako zemlju od 10 miliona ljudi ne može spasiti 260 milijardi eura..?????

Graničar Jozo
15-02-2012, 12:28
zato što je dug već toliki da ga nemaju čime vraćati. zanemari na trenutak kako je taj dug nastajao.

objašnjavam ti zašto ih ne može spasiti 130 mlrd EUR kredita. ne može, jer im dolazi više na naplatu. Time bi središnja država, Grčka, bankrotirala.

Inkvizitor
15-02-2012, 12:42
pa koliki im je dug..

Marta
15-02-2012, 12:56
Ja mislim da oni ni sami ne znaju koliki im je dug.

Marta
15-02-2012, 12:59
Koja je to bahatost, nabili su stotine milijadi duga, porezni obveznici EU se gule do gole koze, jer nije Grcka jedini problem, Grcima se daju krediti, da bi Grci demonstrirali i razarali, sto ce opet porezni obveznik EU popravljati, jer Grci nece sigurno ....

Graničar Jozo
15-02-2012, 13:12
pa koliki im je dug..

500 mlrd USD

Graničar Jozo
15-02-2012, 13:12
Koja je to bahatost, nabili su stotine milijadi duga, porezni obveznici EU se gule do gole koze, jer nije Grcka jedini problem, Grcima se daju krediti, da bi Grci demonstrirali i razarali, sto ce opet porezni obveznik EU popravljati, jer Grci nece sigurno ....

grčka je u eurozoni trojanski konj. :)

Marta
15-02-2012, 13:19
grčka je u eurozoni trojanski konj. :)

Ma trojansko govno. Ne kazem da nisu pomalo i zrtveni jarac, al minimalno a ni njihov bezobrazluk nema kraja.

Inkvizitor
15-02-2012, 13:36
500 mlrd USD

to je u Eurima..oko 350-400 milijardi..ili?

NorthStand
16-02-2012, 16:05
Slažem se s marom, nema kruha bez rada!

Grci su si sami krivi, ne kaže se uzalud "dužan si ko Grčka". Svi vole lagodno živjet, al kad dođe na red naplata računa, onda svi bježe od odgovornosti. Nema toga, kapitalizam je takav, ako nešto uzmeš ili pozajmiš, onda to moraš i vratit ili platit.

Dragi Grkljani, Nijemci su vam oni što drže EU na životu, da njih nema vjerojatno ne bi bilo ni EU. (http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/tko_su_nijemci_da_vrijedaju_grcku_mi_smo_branili_s lobodu_cijele_europe/582067.html)

NorthStand
16-02-2012, 16:08
Ja osobno bi bio za ukidanje eura, ili grke izbacit iz EU i "monetarne unije". To su jedine solucije, koje ja vidim. A po meni, najbolje bi bilo da se Euro ukine, jer se pokazalo da je to bilo totalno promašeno uvodit jedinstvenu valutu za sve zemlje članice EU. Upravo zbog ovakvih slučajeva, kad jedna zemlja članica, nenormalno raspolaže svojim sredstvima, i ugrozi sav trud onih članica koje vode uredno svoju fiskalnu politiku!

Humphrey
16-02-2012, 19:54
Koliko je ovo vjerodostojno, ne znam, slučajno sam naletio na ovo, ali izgleda da se ne piše dobro Grčkoj.

hat4uk.wordpress.com/2012/02/16/greek-default-exclusive-senior-us-bankers-given-explicit-timetable-for-athens-default/

NorthStand
19-02-2012, 21:41
Ma gotovi su oni, odgađaju neodgodivo.

dalton
19-02-2012, 22:13
Ja osobno bi bio za ukidanje eura, ili grke izbacit iz EU i "monetarne unije". To su jedine solucije, koje ja vidim. A po meni, najbolje bi bilo da se Euro ukine, jer se pokazalo da je to bilo totalno promašeno uvodit jedinstvenu valutu za sve zemlje članice EU. Upravo zbog ovakvih slučajeva, kad jedna zemlja članica, nenormalno raspolaže svojim sredstvima, i ugrozi sav trud onih članica koje vode uredno svoju fiskalnu politiku!
cekaj da mi uletimo u pricu .............

NorthStand
20-02-2012, 15:49
Kad otrovna kifla uđe unutra, ima da ih sve otruje. :rofl

dalton
20-02-2012, 17:02
Kad otrovna kifla uđe unutra, ima da ih sve otruje. :rofl
:evil:evil:evil:evil:evil:evil:evil:down

Non serviam
21-02-2012, 19:36
neko mi obrisa post...opet cu reci, nacisti (tj. Nemci, ali se opet ponasaju kao 30ih) opet u ofanzivi. Prva je Grcka, potom ce redom ostalim jadnicima da nabace okove...

mardar
21-02-2012, 19:48
neko mi obrisa post...opet cu reci, nacisti (tj. Nemci, ali se opet ponasaju kao 30ih) opet u ofanzivi. Prva je Grcka, potom ce redom ostalim jadnicima da nabace okove...

Je li ti to potcjenjuješ nečiju pamet.Ja sam post obrisao . I sam znaš zašto zar ne .

Inkvizitor
21-02-2012, 19:49
ne lupetaj..kakvi nacisti. Što niste odbili nacisitičke pare..eno sinoć na RTS-u da su vam Nijemci bespovratno dali 700 miliona evra. Ko je kriv Grcima što su sami sebe upropastili.

Non serviam
21-02-2012, 20:13
Ja bih ih odbio, ali ne odlucujem ja (o tome da licno ne vidim gde su te pare otisle je druga stvar). Ako pogledas, samo su Nemci prosperirali od svih za vreme krize. O njihovom ponasanju (i cesto oholom stavu prema drugim drzavama) imam pravo da imam misljenje, kao i svi ovde. Grci su velikim delom krivi za svoje stanje, ali nisu jedini krivi.

Mardare, nemam pojma, keve mi.

edit: Inkvizitore, opa, ti to gledas RTS? :D

Inkvizitor
21-02-2012, 20:28
A ti ne odlučuješ. Ali ste uzeli, niste rekli..nećemo nacističke pare.

Riječi vam ne slijede djela..

Pa gledam što ne bi gledo..

Non serviam
21-02-2012, 20:32
haha, samo napred :bravo

To sto su ih uzeli, ja ne vidim GDE SU PARE :rofl (ako se misli da su nam dali 700 milki bespovratno)...jedino ako ne racunaju nemacke investicije u to, sto opet njima ide u dzep.

Meni je Merkel bas opasna, prava mala hitlerica :muka

Inkvizitor
21-02-2012, 20:36
haha, samo napred :bravo

To sto su ih uzeli, ja ne vidim gde se to investiralo...jedino ako ne racunaju nemacke investicije u to, sto opet njima ide u dzep.

Meni je Merkel bas opasna, prava mala hitlerica :muka

Opet ti..ja pa ja pa ja..

ne pričamo o tebi nego o državi Srbiji a tamo se žališ na kvalitetu diskusija.

Nije stvar Njemačke ili bilo koje druge države d abrine kako će se ti novci potrošiti, to je vaša stvar.

Investicije su jedno, svaki kapital gleda da se oplodi i tako je svuda na svijetu a ne samo kod vas a druga su stvar donacije.

Ili vaši gopodarstvenici rade samo humanitarno.

Non serviam
21-02-2012, 20:44
Pa ja ti mogu reci sta ja mislim, mislim kako drugacije? Ne mogu govoriti u ime citave drzave (nisam Tadic :rofl )
Tih 700 miliona sto se spominju cisto sumnjam da su ciste donacije (no free fuckin' lunch), ali dobro, nisam upucen.

Inkvizitor
21-02-2012, 20:47
hahaha..on ne veruje..opet on..

govorimo o činjenicama a ne tvojim osjećanjima..

naravno da su bespovratna, to je naglašeno.. ona koja su povratna to je druga kategorija..

Non serviam
21-02-2012, 21:01
Pa brate, ne verujem iz razloga sto ne vidim to u praksi. Ali dobro, kazem, nisam upucen. Eto, dali su 700 milki. \
Sto ne menja da mi smrde kako mi smrde, i da mislim sta mislim o njihovom stavu prema drugim drzavama. Oni su jedan vredan i radan narod, ali ih vodje malo jebu. Malo malo, pa zastrane :rofl

Inkvizitor
21-02-2012, 21:15
hahaha koji car..a kako bi vidio to u praksi..da ih izlože ispred skupštine u blindiranom staklu..

Non serviam
21-02-2012, 21:27
kako kako, pa da se gradi nesto a da nije iz kredita (kao ovaj famozni most preko Ade) i sl.
Nesto krupnije da se gradi, a da kazu npr. 'evo, ovo se gradi od donacije Republike Nemacke' i tako...

Inkvizitor
21-02-2012, 21:38
kako kako, pa da se gradi nesto a da nije iz kredita (kao ovaj famozni most preko Ade) i sl.
Nesto krupnije da se gradi, a da kazu npr. 'evo, ovo se gradi od donacije Republike Nemacke' i tako...

pa to može ići u budžet da se pokrije minus a i ne daje se odjednom a obično se daje za neke određene stvari,,npr donacije za tehnički institut ili nešto sl.

caporegime
21-02-2012, 22:11
Ja bih ih odbio, ali ne odlucujem ja (o tome da licno ne vidim gde su te pare otisle je druga stvar). Ako pogledas, samo su Nemci prosperirali od svih za vreme krize. O njihovom ponasanju (i cesto oholom stavu prema drugim drzavama) imam pravo da imam misljenje, kao i svi ovde. Grci su velikim delom krivi za svoje stanje, ali nisu jedini krivi.

Mardare, nemam pojma, keve mi.

edit: Inkvizitore, opa, ti to gledas RTS? :D

možda zato jer ljudi rade i zato jer su organizirani i jer im država ima reda?
niko grke nije tjerao da organiziraju život tak oda im je plaća u državnoj službi ko u njemačkoj ili da im se plaća 300 eura pride ako dolaze na posao na vrijeme.
ja se s druge strane pitam kako njemci mogu bitzi tolike pičke i puštati da ih svi jebu u guzicu kad im se sprdi.
i samo im poput tebe podviknut da su nacisti da se ovi odmah stresu.

Non serviam
21-02-2012, 22:23
Ja ne sporim da su oni radni i vredni (taj duh uostalom mozes videti i kad igraju njihovi fudbalski klubovi/reprezentacija), ali kako to da u ovo vreme ne samo da nemaju problem sa nezaposlenoscu, vec im je stopa nikad bolja u zadnjih 20 i kusur godina...ne znam, nekako mi deluje nemoguce, imajuci u vidu danasnje stanje svetske ekonomije.

Sa druge strane, priznajem da sam laik i da to ne mora biti tacno, ali ovako gledano, kad sve ostale zemlje manje ili vise grcaju (pa i USA, Britanija, Francuska (mada oni i nisu poznati kao neki radnici)), zemlje koje isto imaju reda), i bore se sa krizom, kod Nemaca je prakticno nepostojeca. Nekako mi je nemoguce da su toliko produktivniji od svih ostalih.

Jos jednom, to je moje laicko misljenje. A nacisti kad sam rekao, nisam mislio bukvalno, naravno. Samo mi se ne svidja sto su opet poceli da dizu nos.

Inkvizitor
21-02-2012, 22:31
možda zato jer ljudi rade i zato jer su organizirani i jer im država ima reda?
niko grke nije tjerao da organiziraju život tak oda im je plaća u državnoj službi ko u njemačkoj ili da im se plaća 300 eura pride ako dolaze na posao na vrijeme.
ja se s druge strane pitam kako njemci mogu bitzi tolike pičke i puštati da ih svi jebu u guzicu kad im se sprdi.
i samo im poput tebe podviknut da su nacisti da se ovi odmah stresu.

I još plaćaju pola Europe.

Rusima su kaže platili 1000 milijardi ondašnjih maraka da se mirno povuku iz istočne Njemačke a u vrijeme ratova u EX Yu podijeli su desetine milijardi eura pomoći izbjeglicama i primali sve redom..najveća je fora bila kad su izbjeglice skužile da svaka njemačka pokrajina daje novčanu pomoć pa su se tako naši rođeni prevaranti registrirali u svim njemačkim pokrajinama..pa su tako brali po par stotina eura iz svake pokrajine..i tako dobijali po par tisuća maraka mjesečno..kažu da je to išlo i preko pet-6 tisuća..

nema di ne daju a najbolje bi bilo da šute i djele, kome god treba..da ne bi digli glavu..

ionako su još politički patuljak..

Inkvizitor
21-02-2012, 22:31
Ja ne sporim da su oni radni i vredni (taj duh uostalom mozes videti i kad igraju njihovi fudbalski klubovi/reprezentacija), ali kako to da u ovo vreme ne samo da nemaju problem sa nezaposlenoscu, vec im je stopa nikad bolja u zadnjih 20 i kusur godina...ne znam, nekako mi deluje nemoguce, imajuci u vidu danasnje stanje svetske ekonomije.

Sa druge strane, priznajem da sam laik i da to ne mora biti tacno, ali ovako gledano, kad sve ostale zemlje manje ili vise grcaju (pa i USA, Britanija, Francuska (mada oni i nisu poznati kao neki radnici)), zemlje koje isto imaju reda), i bore se sa krizom, kod Nemaca je prakticno nepostojeca. Nekako mi je nemoguce da su toliko produktivniji od svih ostalih.

Jos jednom, to je moje laicko misljenje. A nacisti kad sam rekao, nisam mislio bukvalno, naravno. Samo mi se ne svidja sto su opet poceli da dizu nos.

kako nema krize kod njih, stvarno si laik i lupetaš..imali su krizu itekakvu..i oni imaju veliku nezaposlenost..

Non serviam
21-02-2012, 22:36
Laik jesam, ali ipak znam da citam.

http://www.trojka.rs/beli-svet/22416-nemacka-zgazila-krizu.html

Ako oni lazu, lazem i ja. Nije uopste problem ako je tako, samo mi daj neki link.
Jednostavno, ne ide mi to nekako. Kriza svuda, svuda raste stopa nezaposlenosti, a samo oni beleze rast. Kao da zive na drugoj planeti, a ne na ovoj, gde je svetska ekonomija isprepletana (svaka zemlja utice na drugu, u vecoj ili manjoj meri, a posebno ove glavne). I sad, svi beleze pad, svi sem jednog.

caporegime
21-02-2012, 22:52
pa i poljska je cijelo vrijeme krize imala gospodarski rast.
i kina, samo ne 10% nego samo 6.5%

osim toga i njemačku je pogodila kriza ali uređen i organiziran svijet ne treba puno da se prilagodi i odhrva krizi

Non serviam
21-02-2012, 23:03
Kina je sasvim druga prica, svet za sebe. Oni su ti k'o Del boj, uvek daju najbolju cenu (koliko je to kvalitetno sto prodaju je druga stvar) :rofl

Eto, nisam znao za Poljake. Pazi, ne sporim ja da su Nemci organizovani, ali kad pogodi kriza ovako, na globalnom nivou, gde su ekonomije raznih zemalja isprepletane, tesko da npr. recesija zemalja oko tebe ne utice i na tebe.

caporegime
22-02-2012, 09:24
ponoviću. prvi udar krize je jako načeo nijemce. imali su i i krizu i gospodarski pad. ali uređena i razvijena zemlja koja ne gubi vrijeme na gluposti se vrlo brzo prilagodi i iz loše situacje izvuče ono najbolje.
uostalom, njemačka proizvodi a onaj koji proizvodi se lakše izvlači od onih koji izvode akrobacije s neproizvodnim djelatnostima.
npr. hrvatska. naravno da će nas kriza pokositi kad je kod nas u jednom trenutku bilo na izvoz samo agencija za trgovinu nekretninama, auto salona rabljenih auta, kad se ulagalo u stanove za iznajmljivanje, birtije i ostale djelatnosti koje nisu proizvodile nego koje su mislile ušićariti od pojačanih kredita koje su dizali što država što građani u godinama gospodarskog rasta.

Graničar Jozo
22-02-2012, 10:50
Grčka i Njemačka u verbalnom ratu oko mjera štednje

http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/hr/features/setimes/features/2012/02/21/feature-01

ja bih rekao da to nje samo verbalni rat. mnogo toga se iza brda valja.

zlatna ribica
22-02-2012, 13:30
Opet su im odobrili pomoć, i to cijelih 130 mlrd €. Samo nije mi jasno je li to bespovratno, ili će morat vratiti?

Pa Slovaci kojima su mirovine 300 € moraju izdvajati za Grke, kako bi oni i dalje imali 800 € ili kolko već... što ti je EU, hehe :D

Kod nas ljudi misle da će EU i nas tako spašavati ako zaglibimo, ali neće, jer mi nismo u eurozoni.

Marta
22-02-2012, 13:34
Opet su im odobrili pomoć, i to cijelih 130 mlrd €. Samo nije mi jasno je li to bespovratno, ili će morat vratiti?

Pa Slovaci kojima su mirovine 300 € moraju izdvajati za Grke, kako bi oni i dalje imali 800 € ili kolko već... što ti je EU, hehe :D

Kod nas ljudi misle da će EU i nas tako spašavati ako zaglibimo, ali neće, jer mi nismo u eurozoni.

Iskreno mi sva ta prica oko Grcke ide na zivce. Pa nek bankrotiraju. Naravno, tu su golemi interesi same Njemacke, zato ih i spasava. Al koja je to nezahvalnost i bahatost, to je strasno.

Strani ulagaci, poput banaka ce im neke dugove oprostiti, pod uvjetom da Grci ispune sve mjere koje se od njih traze.

zlatna ribica
22-02-2012, 13:41
Iskreno mi sva ta prica oko Grcke ide na zivce. Pa nek bankrotiraju. Naravno, tu su golemi interesi same Njemacke, zato ih i spasava. Al koja je to nezahvalnost i bahatost, to je strasno.

Strani ulagaci, poput banaka ce im neke dugove oprostiti, pod uvjetom da Grci ispune sve mjere koje se od njih traze.

E upravo bahatost. Pa oni imaju/su imali dodatke na plaću za dolazak na posao na vrijeme :rofl Pa pomoć razvedenim kćerima državnih službenika i slične nebuloze, koje nikom drugom ne bi pale na pamet. Godinama varali u izvještajima... Ja ih ne žalim nimalo. Ne možeš vječito trošiti 1000 ako imaš 100. Kako siješ tako ćeš i žeti.

Nadam se samo da će naši mlatitudini izvući neku pouku iz njih, iako sumnjam. Al nada umire zadnja...

Marta
22-02-2012, 13:51
E upravo bahatost. Pa oni imaju/su imali dodatke na plaću za dolazak na posao na vrijeme :rofl Pa pomoć razvedenim kćerima državnih službenika i slične nebuloze, koje nikom drugom ne bi pale na pamet. Godinama varali u izvještajima... Ja ih ne žalim nimalo. Ne možeš vječito trošiti 1000 ako imaš 100. Kako siješ tako ćeš i žeti.

Nadam se samo da će naši mlatitudini izvući neku pouku iz njih, iako sumnjam. Al nada umire zadnja...

Oni su desetljecima trosili preko svojih mogucnosti. kad tad to mora sjesti na naplatu. Rano idu u mirovinu, dok citava EU planira raditi do groba, ne oni moraju ici rano u mirovinu, da mogu uzivati.

Pa tko to ne bi htjeo uz pristojna primanja. Porez ne placaju, mirovine nasljede .... uz to postoji i velika doza lijenosti.

Ne moze se uvijek traziti od drugih da te izvlace i jos uz to biti bahat i nezahvalan. Porezni obveznici citave EU placaju ta njihova sranja, a oni svima of reda samo pljunu u facu.

caporegime
22-02-2012, 13:58
šteta. zar nisu barem malo mogli pričekati jesen s tom pomoći.

Marta
22-02-2012, 14:08

Ti nemas pojma o cemu pricas. Njemacka je biola u krizi i sada je i kriza se osjeti.
Njemacka strasno puno izvozi, to je jedan od razloga zasto Njemacka kopa i rukama i nogama da € ne propadne, jer onda je tek krisa.
To sto ti smatras nemogucnim je njihov standard, oni uvijek gledaju da su korak ispred.

A sta ce neko tvog kova drugo reci nego ... nacisti ....

Inkvizitor
22-02-2012, 14:40

ja sam bleno kad sam čuo da su Grci sebi dijelili 14-plaću.

ne 13-tu što je sam mnogih bogatih država nego 14-tu.

Koji carevi,..:rofl

pazi to je država od 11 milja ljudi ko dvije i po Hrvatske a natukli su 300 milijardi dolara duga..

sad drugi je padež i taj bankarski sektor i taj MMF ka dnjima uđeš u ralje gotov si.

to su legalizirani kamatari..

nema nikakve razlike između nabildanog patološkog majmuna koji ti otima kuću za dug od 5 000 eura i banaka i svih tih nazovi međuanrodnih financijskih institucija..

zlatna ribica
22-02-2012, 14:54
Vidi Irce:

http://www.financedublin.com/debtclock.php

Marta
22-02-2012, 14:56
ja sam bleleno kad sam čuo da su Grci sebi dijelili 14-plaću.

ne 13-tu što je sam mnogih bogatih država nego 14-tu.

Koji carevi,..:rofl

pazi to je država od 11 milja ljudi ko dvije i po Hrvatske a natukli su 300 milijardi dolara duga..

sad drugi je padež i taj bankarski sektor i taj MMF ka dnjima uđeš u ralje gotov si.

to su legalizirani kamatari..

nema nikakve razlike između nabildanog patološkog majmuna koji ti otima kuću za dug od 5 000 eura i banaka i svih tih nazovi međuanrodnih financijskih institucija..

Najgore u svemu tome je, sto oni ne zele uvidjeti da to nije normalno, da se tako ne moze.

njima je to sve normalno .... pa ja bi voljela da imam i 15tu placu ....

Inkvizitor
22-02-2012, 15:38
al fakat je svinjarija da Slovaci čija je prosječna mirovina 300 eura moraju financirat Grčku čija je prosječna mirovina ( bila) 1000 eura.

Marta
22-02-2012, 15:41
al fakat je svinjarija da Slovaci čija je prosječna mirovina 300 eura moraju financirat Grčku čija je prosječna mirovina ( bila) 1000 eura.

To je najgore, al svinjarija je ni sto ja moram toliko poreza placati a to ide za te budale.

caporegime
22-02-2012, 18:08
kažu na vijestima da se opet spremaju neki prosvjedi.
da mi je znati samo protiv čega prosvjeduju?
protiv štednje?
ako bankrotiraju tek onda neće imati ništa.

Non serviam
22-02-2012, 19:14
Ti nemas pojma o cemu pricas. Njemacka je biola u krizi i sada je i kriza se osjeti.
Njemacka strasno puno izvozi, to je jedan od razloga zasto Njemacka kopa i rukama i nogama da € ne propadne, jer onda je tek krisa.
To sto ti smatras nemogucnim je njihov standard, oni uvijek gledaju da su korak ispred.

A sta ce neko tvog kova drugo reci nego ... nacisti ....

Cifre govore drugacije, zato sam i rekao sta sam rekao. Kazes Nemci strasno puno izvoze. Kome to izvoze? Sebi samima? Ako ti drugi, kojima izvoze, manje kupuju zbog krize , to onda i Nemci manje zaradjuju. Zato sam, i rekao da je sve isprepletano, Ne prodaju Nemci robu sami sebi. Zato mi je i nelogicno da imaju nikad manju nezapolsenost u zadnjih 20 godina.

A koji je to 'moj kov' gospodjice, cetnicki ili ustaski?

Non serviam
22-02-2012, 19:23
Inkvizitore, kad vec spominjes MMF (moj cale to izgovara 'meme ef' :rofl ), sve to stoji. Blago onome ko sa njima tikve sadi (tj. nama Srbima :bravo ), jebali smo jeza (mada vec jesmo)...

capo, sta drugo da rade, kada i sami znaju da im spasa nema, propali su totalno...jebote, dug im je 160% BDP-a, pa to je nestvarno...

caporegime
22-02-2012, 19:35
a na primjer, stisnut zube i pomirit se sa lošim životom na par godina?
ovo (prosvjedi) mi se čini kao koprcanje onoga tk oje upao u živo blato.
ima se želju izvući ali .....
evo bit ću bolno iskren.
nama itekako paše da je u grčkoj u kurcu jer to znači samo na konto grčke barem 100 000-200 000 turista u hrvatskoj više.
tako da ja neću rinit krikodilske suze za grcima ali bi i oni morali znati da od nereda tek neće imati nikakve konkretne koristi.

Inkvizitor
22-02-2012, 19:40
evo bit ću bolno iskren.
nama itekako paše da je u grčkoj u kurcu jer to znači samo na konto grčke barem 100 000-200 000 turista u hrvatskoj više.
tako da ja neću rinit krikodilske suze za grcima ali bi i oni morali znati da od nereda tek neće imati nikakve konkretne koristi.

Je, nahrupit će Srbi u Hrvatsku a ne u Grčku.

jel to želiš..:rofl

mislim da neće njima toliko opast broj turista a i naš turizam je tigar od papira.

caporegime
22-02-2012, 19:43
neće srbi. sumnjam da su srbi nešto previše uznemireni uličnim prosvjedima, redukucijama, paralizi šprometa, štrajkovima.....ako grci ponude nižu cijenu njima upala sjekira u med.
ali švabe, skandinavci, otočani.....sumnjam da bi oni riskirali komoditete i odmor čarima grčke svakodnevnice.

Non serviam
22-02-2012, 19:43
Matori, kakvih crnih par godina...Ostali iz Unije rade na tome (sa tim merama stednje) da im dug do 2020. opadne na 120% BDP-a, sto je i dalje katastrofa. Znaci, nece da im bude bolje ni za 10 godina.

Sto kaze onaj Boris Milivojevic u 'Munjama', 'ma ne, ti ne kapiras brate, nije losa noc. Losa decenija prijatelju, zesce je lose'

Sto naravno ne znaci da ne treba da stisnu zube i rade, svakako.

edit: sta znam, mislim da u Hrv nema tako jeftinih (a dobrih) aranzmana kao u Grckoj. Prosle godine sam bio sa (sad bivsom) devojkom tamo za smesne pare, u apartmanu na prvom prstu Halkidikija, a usluga stvarno totalno kul. Plaze uredne, more fantasticno...

Sumnjam da to ima kod vas (mislim na cenu usluge)? Bili smo van sezone doduse, ceo apartman bio nas za 250e sa sve bus prevozom. Smesno.

Inkvizitor
22-02-2012, 19:44
neće srbi. sumnjam da su srbi nešto previše uznemireni uličnim prosvjedima, redukucijama, paralizi šprometa, štrajkovima.....ako grci ponude nižu cijenu njima upala sjekira u med.
ali švabe, skandinavci, otočani.....sumnjam da bi oni riskirali komoditete i odmor čarima grčke svakodnevnice.

baš će te stipse navalit.

Srbi neće..oni su fer igrači neće džabe..

caporegime
22-02-2012, 19:45
pa kad se nakon par godina naviknu na stegnut remen, postaće im normalno. pa malo da ga otpuste..di ćeš više. nema kraja sreći.

caporegime
22-02-2012, 19:47
baš će te stipse navalit.

Srbi neće..oni su fer igrači neće džabe..

kak misliš neće džabe?
pa više se straši nereda i društvenog kolapsa prosječan zapadnoeuropljanin nego prosječan srbin.
kad sam ja jednoj njemici rekao 1994 da kad idem na more kod zadra i biograda prolazimo na puškomet od neprijatelja promijenila žena boju.
ne vjeruje očima.

Inkvizitor
22-02-2012, 19:51
kak misliš neće džabe?
pa više se straši nereda i društvenog kolapsa prosječan zapadnoeuropljanin nego prosječan srbin.
kad sam ja jednoj njemici rekao 1994 da kad idem na more kod zadra i biograda prolazimo na puškomet od neprijatelja promijenila žena boju.
ne vjeruje očima.

ma stranci vole sad to..sad je u điru avanturistički turizam.

Znaš da kod mene na selu..u najvećoj pustari svako lito lituje poveća grupa Nijemaca..doveo ih neki naš gastos..sredio on kuću maksimalno, prava vila..al oni kad su došli neće spavat u kući..nego vanka pod šatorima i u vrećama za spavanje..pa bosi piče u planinu po onom kamenjaru di poskoci vrebaju, sa ruksacima na leđima..ponesu šprice protiv zmijskog otrova i šibaju..:rofl..ne jebu živu silu..kakvo more to ih ne zanima uopće..

caporegime
22-02-2012, 19:52
onda takvi mogu komotno u sirijsko primorje

Marta
22-02-2012, 21:10
ma stranci vole sad to..sad je u điru avanturistički turizam.

Znaš da kod mene na selu..u najvećoj pustari svako lito lituje poveća grupa Nijemaca..doveo ih neki naš gastos..sredio on kuću maksimalno, prava vila..al oni kad su došli neće spavat u kući..nego vanka pod šatorima i u vrećama za spavanje..pa bosi piče u planinu po onom kamenjaru di poskoci vrebaju, sa ruksacima na leđima..ponesu šprice protiv zmijskog otrova i šibaju..:rofl..ne jebu živu silu..kakvo more to ih ne zanima uopće..

moja radna kolegica na to kaze "geh wandern Du Opfer"

Inkvizitor
22-02-2012, 21:15
moja radna kolegica na to kaze "geh wandern Du Opfer"

šta kaže...

Marta
22-02-2012, 21:26
šta kaže...

ti zrtvo idi planinari ....

NorthStand
23-02-2012, 02:37
I još plaćaju pola Europe.

Rusima su kaže platili 1000 milijardi ondašnjih maraka da se mirno povuku iz istočne Njemačke a u vrijeme ratova u EX Yu podijeli su desetine milijardi eura pomoći izbjeglicama i primali sve redom..najveća je fora bila kad su izbjeglice skužile da svaka njemačka pokrajina daje novčanu pomoć pa su se tako naši rođeni prevaranti registrirali u svim njemačkim pokrajinama..pa su tako brali po par stotina eura iz svake pokrajine..i tako dobijali po par tisuća maraka mjesečno..kažu da je to išlo i preko pet-6 tisuća..

nema di ne daju a najbolje bi bilo da šute i djele, kome god treba..da ne bi digli glavu..

ionako su još politički patuljak..

Upravo to inkvi, ne moraš ih volit, al hvala bogu znaju se neke činjenice. I Nijemci definitivno guraju ovu EU prema naprijed, dok većina ostalih vodi ka njenom raspadu, da svi vode reda ko Nijemci siguran sam da bi stanje u EU bilo bezbrižno. A ovako je, daleko od bezbrižnog. Al neće ni oni moć vječno, krpat tuđe rupe, jednom će i tome doći kraj a onda će biti kukulele.

NorthStand
23-02-2012, 02:45
"Naciste" mrze, jer su utjecajni moćni i jer melju sve pred sobom, svojim radom svu svoju konkurenciju su upornošću i radom pomeli. A ja njima velim, Komen sie Bite! Deutchland Willkomen! (http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=20215:etvrti-reich-stvoren-bez-ispaljenog-metka&catid=76:gost-kolumne&Itemid=350)

Meni ne smeta četvrti rajh, što jače švabe, to jači Hrvati. :D

Inkvizitor
23-02-2012, 08:47
"Naciste" mrze, jer su utjecajni moćni i jer melju sve pred sobom, svojim radom svu svoju konkurenciju su upornošću i radom pomeli. A ja njima velim, Komen sie Bite! Deutchland Willkomen! (http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=20215:etvrti-reich-stvoren-bez-ispaljenog-metka&catid=76:gost-kolumne&Itemid=350)

Meni ne smeta četvrti rajh, što jače švabe, to jači Hrvati. :D

Opet on.

kakvi Hrvati, Nijemce to uopće ne zanima.

Oni žele vladati kontinentom i to izgleda uspjevaju ekonomijom, ono što su WilhelmII i Hitler pokušali ratom.

Taj tekst je istinit a neki su govorili a i ja tako mislim da je EU ustvari Hitelrov plan. Ujedinjena Europa pod njemačkom dominacijom.

Ni on nije želio ništa drugo.

Britanci su ga onda srušili ratom, jer to je "smrt" za Britaniju. Zato toliko i minira EU. A čime će sada spriječiti Nijemce. Neće valjda opet ratom.

NorthStand
23-02-2012, 15:55
Ma znam inkvi, al ja stvarno držim da su švabe naši saveznici, da su zemlja koja nas podržava u našim političkim nastojanjima. I to mi je primarno, a sad naravno da oni gledaju svoj interes, ko da ovi naši ne gledaju svoj. Bilo bi glupo od njih, da daju nekome podršku i miljarde a da ništa ne traže za uzvrat, to je politika. Al uvijek je bolje, ako se ta politika može zasladit s dozom prijateljstva, na račun bivših ratova koje smo zajedno vodili. Nemoj mislit da oni ne znaju, da smo mi dva puta ratovali s njima, i dva puta s njima izgubili. Cijene oni to, a naravno da su danas druga politička vremena od tada, i da se gledaju neke druge stvari i da se posjeduju neki drugi interesi. Al svakako da Hr-Nje odnosi na visokom nivou, i treba da takvi i ostanu. Ja opet ponavljam, rađe bi s švabama bio nego s bilo kojom drugom europskom nacijom. Po meni švabe i rusi, njima se trebamo okrenut i s njima posla imat.

Al pričamo o EU, tu Rusi nisu i nikad neće ni biti. Tako da, četvrti rajh willkomen. :rofl

NorthStand
23-02-2012, 16:00
Što se tiče britanaca, oni nikad nisu bili bolji i jači od švaba, da je Hitler odmah krenuo na njih osvojio bi ih uz pola gasa. Hićo je na istočnom frontu iskrvario, i u africi. Al želim reć da su švabe uvijek bili jača nacija, od engleza oćeš do vojske pa do ekonomije. I to se samo sada demonstrira, i potpuno su zaslužili preuzet glavnu ulogu u vođenju EU. Jer najviše ulažu u nju, i najviše se ko narod odriča raznih povlastica, a i nisu ni približno zahtijevni niti oholi kao englezi. Niti drugima otimaju nešto, kao što to englezi radili kroz više stoljeća. Tako da, mogu samo reći da mi je drago da je Njemačka sve jača, a Britanija sve slabija.

Marta
23-02-2012, 16:15
Ma znam inkvi, al ja stvarno držim da su švabe naši saveznici, da su zemlja koja nas podržava u našim političkim nastojanjima. I to mi je primarno, a sad naravno da oni gledaju svoj interes, ko da ovi naši ne gledaju svoj. Bilo bi glupo od njih, da daju nekome podršku i miljarde a da ništa ne traže za uzvrat, to je politika. Al uvijek je bolje, ako se ta politika može zasladit s dozom prijateljstva, na račun bivših ratova koje smo zajedno vodili. Nemoj mislit da oni ne znaju, da smo mi dva puta ratovali s njima, i dva puta s njima izgubili. Cijene oni to, a naravno da su danas druga politička vremena od tada, i da se gledaju neke druge stvari i da se posjeduju neki drugi interesi. Al svakako da Hr-Nje odnosi na visokom nivou, i treba da takvi i ostanu. Ja opet ponavljam, rađe bi s švabama bio nego s bilo kojom drugom europskom nacijom. Po meni švabe i rusi, njima se trebamo okrenut i s njima posla imat.

Al pričamo o EU, tu Rusi nisu i nikad neće ni biti. Tako da, četvrti rajh willkomen. :rofl

North, samo mi mislimo da oni to cjene i tjesimo se ponekad. Al to je jako naivno i kratkovidno.

Inkvizitor
23-02-2012, 16:15

ma kakvi saveznici North..pametan si momak , ostavi se tih gluposti..

em smo premali da budemo njima "saveznici" em u politici postoje samo interesi a pogotovo..od velikih prema malima..

Inkvizitor
23-02-2012, 16:18
Što se tiče britanaca, oni nikad nisu bili bolji i jači od švaba, da je Hitler odmah krenuo na njih osvojio bi ih uz pola gasa. Hićo je na istočnom frontu iskrvario, i u africi. Al želim reć da su švabe uvijek bili jača nacija, od engleza oćeš do vojske pa do ekonomije. I to se samo sada demonstrira, i potpuno su zaslužili preuzet glavnu ulogu u vođenju EU. Jer najviše ulažu u nju, i najviše se ko narod odriča raznih povlastica, a i nisu ni približno zahtijevni niti oholi kao englezi. Niti drugima otimaju nešto, kao što to englezi radili kroz više stoljeća. Tako da, mogu samo reći da mi je drago da je Njemačka sve jača, a Britanija sve slabija.

Britanci su jači globalno još uvijek..ne podcjenjuj ih..

Njemačka je još politički patuljak..nisu ni stalna članica vjeća sigurnosti..

NorthStand
23-02-2012, 17:24
North, samo mi mislimo da oni to cjene i tjesimo se ponekad. Al to je jako naivno i kratkovidno.

Ma na kraju krajeva boli me briga, jel oni to cijene ili ne, bitno da mi sa svakom zemljom surađujemo na način da znamo što želimo postić s odnosom s tom zemljom. To je po meni ključ svega, a ne dal nas netko cijeni ili ne.

NorthStand
23-02-2012, 17:27
ma kakvi saveznici North..pametan si momak , ostavi se tih gluposti..

em smo premali da budemo njima "saveznici" em u politici postoje samo interesi a pogotovo..od velikih prema malima..

Britanci su jači globalno još uvijek..ne podcjenjuj ih..

Njemačka je još politički patuljak..nisu ni stalna članica vjeća sigurnosti..

Znam ja to jako dobro, al kažem mi smo njihov pijun ako ništa drugo, a oni vole svoje pijune. :D

Što se tiče britanaca, ne bih reko mislim da gube utjecaj, ne podcijenjujem ih al uvijek sam imo više mišljenje o švabama, daleko više. I ko vojnici švabe su mi jači oduvijek, samo što su britanci uvijek bili na pobjedničkoj strani, to jest strani amera i rusa i to im je uvijek nosilo prevagu, oni sami nikad ne bi porazili švabe to sam sto posto siguran. Zato ih i mrze, jer su svijesni da su im jedina prava konkurencija u europi.

A to što švabe nisu stalna članica vijeća sigurnosti, je više zbog toga što se boje Njemačke i njenog utjecaja, nego do toga jel to Njemačka zaslužila. Ako ćemo realno, više oni zaslužuju bit stalna članica vijeća sigurnosti od engleza. Ne znam šta su to ti englezi napravili, da su zavrijedili da budu stalna članica VS osim što stalno vire iz američke guzice!

Marta
23-02-2012, 17:33
Ma na kraju krajeva boli me briga, jel oni to cijene ili ne, bitno da mi sa svakom zemljom surađujemo na način da znamo što želimo postić s odnosom s tom zemljom. To je po meni ključ svega, a ne dal nas netko cijeni ili ne.

Mislim da je bas u tome problem, sto nasa politika nema jasne ciljeve. Uz to ima katastrofalnu diplomaciju, sto je jos gore od aljkavo izradenih ciljeva.
Nasa politika je bazirana na izvrsavanju nametnutih zadataka.

Mrav
23-02-2012, 22:50
ja mislim da je pritisak na grčku povezan i s blokadom makedonije od strane grčke. ako sam u pravu grčka bi uskoro morala osloboditi put makedoniji ka eu. vidjet ćemo.

Marta
24-02-2012, 07:26
Ma kakva Makedonija? Sta je to? Gdje je to? Kog zanima Makedonija?

U pitanju je ekonomija EU sila zbog valute.

Inkvizitor
24-02-2012, 09:22
Znam ja to jako dobro, al kažem mi smo njihov pijun ako ništa drugo, a oni vole svoje pijune. :D

!

Pijuni se nikad ne vole. Zato i jesu pijuni.

Inkvizitor
24-02-2012, 09:23

Što se tiče britanaca, ne bih reko mislim da gube utjecaj, ne podcijenjujem ih al uvijek sam imo više mišljenje o švabama, daleko više. I ko vojnici švabe su mi jači oduvijek, samo što su britanci uvijek bili na pobjedničkoj strani, to jest strani amera i rusa i to im je uvijek nosilo prevagu, oni sami nikad ne bi porazili švabe to sam sto posto siguran. Zato ih i mrze, jer su svijesni da su im jedina prava konkurencija u europi.

A to što švabe nisu stalna članica vijeća sigurnosti, je više zbog toga što se boje Njemačke i njenog utjecaja, nego do toga jel to Njemačka zaslužila. Ako ćemo realno, više oni zaslužuju bit stalna članica vijeća sigurnosti od engleza. Ne znam šta su to ti englezi napravili, da su zavrijedili da budu stalna članica VS osim što stalno vire iz američke guzice!

Dobro jutro Columbo.

nego ajde mi nabroji njemačku investiciju u Hrvatsku a da nije u banke i Telecom pa ću ti reći koliko nas vole.

zaba1111
24-02-2012, 09:57
Dobro jutro Columbo.

nego ajde mi nabroji njemačku investiciju u Hrvatsku a da nije u banke i Telecom pa ću ti reći koliko nas vole.

Politička ljubav znači imati slične interese i pripadati istim interesnim zonama koje su dugo uspostavljaju i nije ih lako mijenjati.
Ako je NJemačka uspjela u HR i kroz HR provući neke svoje interese i na taj način pogodovati i nama onda je to politička ljubav, nema druge ljubavi u politici, a rijetko postoji i drugdje.

Isto kad se na lokalnoj razini okupi interesna skupina, najčećšće u strankama, i onda oni jedan drugog podržavaju, podupiru , pogoduju jedan drugom... ni tu nema ljubavi iako tako izgleda, a "ljubav" unutar skuopine traje jer nije jednostavno orgnizirati i steći pvovjerenje u novim interesnim skupinama i zato se "ljubav" vrti oko već postojećih.

Zato ukoliko želimo imati NJemačku podršku onda moramo ostati u okviru pravila koja se podrzumjevaju u interesnim zonama .

Marta
24-02-2012, 10:01
Dobro jutro Columbo.

Oni bi nas voljeli da im sami sebe poklonimo. Da kazemo, evo vam sve, nista ne kosta, a vi radite i profitirajte.

Investicije su nesto o cemu mi ocito samo sanjati mozemo.Oni maltene nigdje ne investiraju izvan svojih granica.
Naivno je vjerovati da ce oni dio produckije nekih svojih poduzeca premjestiti u Hrvatsku. Bilo bi to za nas zaista lijepo, al se to nece desiti.
Azija je ogromno i jeftino trziste, a njima je, ako ce bilo sta proizvoditi izvan svojih granicau EU, Polsjka ipak bliza i povoljnija od nas.

Inkvizitor
24-02-2012, 10:14
Politička ljubav znači imati slične interese i pripadati istim interesnim zonama koje su dugo uspostavljaju i nije ih lako mijenjati.
Ako je NJemačka uspjela u HR i kroz HR provući neke svoje interese i na taj način pogodovati i nama onda je to politička ljubav, nema druge ljubavi u politici, a rijetko postoji i drugdje.

Isto kad se na lokalnoj razini okupi interesna skupina, najčećšće u strankama, i onda oni jedan drugog podržavaju, podupiru , pogoduju jedan drugom... ni tu nema ljubavi iako tako izgleda, a "ljubav" unutar skuopine traje jer nije jednostavno orgnizirati i steći pvovjerenje u novim interesnim skupinama i zato se "ljubav" vrti oko već postojećih.

Zato ukoliko želimo imati NJemačku podršku onda moramo ostati u okviru pravila koja se podrzumjevaju u interesnim zonama .

pa je, Njemačka je možda uspjela kroz nas provući svoje interese ali šta smo mi dobili zauzvrat osim što su nam uzeli banke i Telecom za siću.

Sad će mi reći..a priznanje..

jebem ja to njihovo priznaje koje oni naplaćuju, dakle to je samo trgovina, to nije prijateljstvo, i to tako da ti zguli kožu s leđa.

Nikad se politički nisu stavili na našu stranu a ako jesu to je bilo jedva i za masnu protuuslugu

dakle, bar mi nabroji jednu njemačku investiciju u Hrvatsku a da nije nad monopolnim sektorima tipa bankarstvo i telekomunikacije

Inkvizitor
24-02-2012, 10:18
Oni bi nas voljeli da im sami sebe poklonimo. Da kazemo, evo vam sve, nista ne kosta, a vi radite i profitirajte.

Investicije su nesto o cemu mi ocito samo sanjati mozemo.Oni maltene nigdje ne investiraju izvan svojih granica.
Naivno je vjerovati da ce oni dio produckije nekih svojih poduzeca premjestiti u Hrvatsku. Bilo bi to za nas zaista lijepo, al se to nece desiti.
Azija je ogromno i jeftino trziste, a njima je, ako ce bilo sta proizvoditi izvan svojih granicau EU, Polsjka ipak bliza i povoljnija od nas.

Nije li bila priča da se njemačka vlada plaši jer njemačke tvrtke otvaraju pogone vani a ne u Njemačkoj. Da su zadnjih 20 godina išle za jeftinijom radnom snagom i da je to doprinjelo krizi Njemačke.

Da su se otvarale tvornice u Mađarskoj, Češkoj, Slovačkoj, Rumunjskoj zbog jeftinije radne snage.

ispada da njih vole više nego nas, kod nas ni to. Mi smo im preskupi valjda.

O dalekom istoku da ne govorim.

ja poštujem Nijemce radi reda i rada koji vlada kod njih i to se vidi čim kročiš u tu zemlju.

Ali govoriti da su oni nama neki prijatelji pa i saveznici osim što je kroz povijest demantirano, prenaivno je da ne upotrjebim težu riječ da ne uvrijedim svog prijatelja North Standa.

zaba1111
24-02-2012, 10:30
pa je, Njemačka je možda uspjela kroz nas provući svoje interese ali šta smo mi dobili zauzvrat osim što su nam uzeli banke i Telecom za siću.

Sad će mi reći..a priznanje..

jebem ja to njihovo priznaje koje oni naplaćuju, dakle to je samo trgovina, to nije prijateljstvo, i to tako da ti zguli kožu s leđa.

Nikad se politički nisu stavili na našu stranu a ako jesu to je bilo jedva i za masnu protuuslugu

dakle, bar mi nabroji jednu njemačku investiciju u Hrvatsku a da nije nad monopolnim sektorima tipa bankarstvo i telekomunikacije

Dok nas je VB stopirala, oni su nas vjerovatno gurali u EU. Neće oni nikad investirati u nešto gdje nemaju interes, što je i normalno , a to se niti ne očekuje. Poanta je prilaogoditi interese i steći povjerenje da smo igrač na kojeg Njemci mogu računati.
Pričam napamet jer nemam pojma o konkretnoim stvarima, ali vjerovatno je vid političkog prijateljstva prodaja telekoma njima, ne zato što smo to morali, nego zato što smo odlučili prodati telekom(što je posljedica nekih drugih pritisaka i okolnosti) i onda kad smo već odlučili onda to prodajemo svom interesnom partneu, a ne npr Britancima.

Marta
24-02-2012, 10:30
Nije li bila priča da se njemačka vlada plaši jer njemačke tvrtke otvaraju pogone vani a ne u Njemačkoj. Da su zadnjih 20 godina išle za jeftinijom radnom snagom i da je to doprinjelo krizi Njemačke.

Da su se otvarale tvornice u Mađarskoj, Češkoj, Slovačkoj, Rumunjskoj zbog jeftinije radne snage.

ispada da njih vole više nego nas, kod nas ni to. Mi smo im preskupi valjda.

O dalekom istoku da ne govorim.

ja poštujem Nijemce radi reda i rada koji vlada kod njih i to se vidi čim kročiš u tu zemlju.

Ali govoriti da su oni nama neki prijatelji pa i saveznici osim što je kroz povijest demantirano, prenaivno je da ne upotrjebim težu riječ da ne uvrijedim svog prijatelja North Standa.

Pitanje je dal je neki pogon u nekoj drzavi, gdje izrabljavaju radnu snagu, zaista investicija.

Istina, otvarali su masovno pogone vani, jer im je puno povoljnije. To su radili u trenutku kad su im nastajali problemi s nezaposlenoscu.
Naravno da to nisu kod nas napravili, mada smo bili dobra prilika, s jako puno kvalificirane i dobre radne snage. Netko ce reci da smo bili pre skupi i da je nas birokratski aparat spor i ubija svaki pokusaj investiranja u samom pocetku.
Stoji i cinjenica da smo bili ratom pogodjeni, da smo bili razoreni, al stoji i cinjenica da je bilo kristalno jasno da je rat zavrsen i da je to drzava s potencijalom jer je apsolutno pro zapadno orijentirana u svakom pogledu, tako i u ekonomskom.
Postojale su sve mogucnosti jer je nakon rata trziste bilo otvoreno i povoljno, s boljom infrastrukturom od recimo Rumunjske ili Bugarske.
Tada su mogli graditi trziste, koje bi ojacalo i njima bilo od jos vece koristi, ali nisu ...

Tu pricati o prijateljstvu je maksimalno naivno ....

zaba1111
24-02-2012, 10:50
Njemačka je u cijelosti isfinancirala sređivanje i informatizaciju zemljišnih knjiga u BiH, na tome u TG radi troje ljudi 6-7 godina i sada se to privodi kraju, inters BiH je da se to napravi i da to netko plati, a interes NJemačke je valjda da ima uvid u stanje u BiH i u stratu prednosti nad ostlima zainteresiraqnima za BiH u bilo kojem pogledu.
Tako da ako se uđe u zonu Njemačkog preovladavajućeg utjecaja i interesa onda si valjda kao takav pod određenom njihovom političkom zaštitiom, kao što je RS pogodovao Rusima i sad imaju pokriće za bahaćenje.

Inkvizitor
24-02-2012, 10:57
Dok nas je VB stopirala, oni su nas vjerovatno gurali u EU. Neće oni nikad investirati u nešto gdje nemaju interes, što je i normalno , a to se niti ne očekuje. Poanta je prilaogoditi interese i steći povjerenje da smo igrač na kojeg Njemci mogu računati.
Pričam napamet jer nemam pojma o konkretnoim stvarima, ali vjerovatno je vid političkog prijateljstva prodaja telekoma njima, ne zato što smo to morali, nego zato što smo odlučili prodati telekom(što je posljedica nekih drugih pritisaka i okolnosti) i onda kad smo već odlučili onda to prodajemo svom interesnom partneu, a ne npr Britancima.

ja mislim da su prodaja Telecoma i banaka išlo ovako..91-ve kad se lomilo oko opstanka ili nestanka hrvatske države i naroda..da su sklapani dilovi.

Mi ćemo vas priznat ali ćete nam dati toliko i toliko bankarskog sektora mukte, sanirat ćete banke i dat ćete ih nama džabe..onda dat ćete nam telecom za neku sitnariju..

a ako nećete mi ćemo govorti kao i britanci da podržavamo pregovore sa JNA i otezat maksimalno dok vas ne sataru

pa birajte.

mislim da su tako Nijemci i Talijani pregovarali s nama..

Talijani su kao bonus vjerovatno tražili da i love u našemm moru jedno 300 miliona eura godišnje vrijednosti ribe

dakle goli interes..pa naravno o tome pričamo..neće Nijemci reći..eej Hrvatska je stradala, ratom razoerena, siromašna..ajmo tamo napravit par dobrih tvornica, izvuć zemlju iz gliba..a nećemo izgubit, dobri su radnici, i jeftini, kad možemo profitirat u Slovačkoj gdje gradimo tvornice možemo i tamo.

em ćemo ispast pravi prijatelji, em ćemo zaradit..kuš bolje opcije..

nego su rekli..vidi vidi oni imaju dobar telecom ajmo im uzet i to jada što imaju svoga, i banke..ajmo ih kamatarit malo..

Inkvizitor
24-02-2012, 11:01
Njemačka je u cijelosti isfinancirala sređivanje i informatizaciju zemljišnih knjiga u BiH, na tome u TG radi troje ljudi 6-7 godina i sada se to privodi kraju, inters BiH je da se to napravi i da to netko plati, a interes NJemačke je valjda da ima uvid u stanje u BiH i u stratu prednosti nad ostlima zainteresiraqnima za BiH u bilo kojem pogledu.
Tako da ako se uđe u zonu Njemačkog preovladavajućeg utjecaja i interesa onda si valjda kao takav pod određenom njihovom političkom zaštitiom, kao što je RS pogodovao Rusima i sad imaju pokriće za bahaćenje.

kad si spomenio BiH nije li bila priča da je hercegovačka banka uništena od strane austrijskih bankarskih kuća koji su dole naravno nakon uništenja procvali.

nisu li svi ti Germani koji su bili dole kao visoki predstavnici uvijek stajali na kontra stranu Hrvatima.

nisu li Petritschevi amandamani sjebali položaj Hrvata u Bih.

zašto oni staju na stranu orijentalista uvijek , na štetu nas "zapadnjaka"

Marta
24-02-2012, 11:02
Zato sto im treba nafta, a Arapi diktiraju ....

Preko nasih ledja dolaze do jeftinih bodova ...

Inkvizitor
24-02-2012, 11:07
Zato sto im treba nafta, a Arapi diktiraju ....

Preko nasih ledja dolaze do jeftinih bodova ...

Pa nisu bosanski muslimani toliki faktor kod Arapa.

pa oni su održavali prisne veze sa Srbijom i Slobom dok je ovaj masakrirao muslimane po Bih.

Marta
24-02-2012, 11:10
Pa nisu bosanski muslimani toliki faktor kod Arapa.

pa oni su održavali prisne veze sa Srbijom i Slobom dok je ovaj masakrirao muslimane po Bih.

To je jedini interes, sve drugo su sitne simpatije.

zaba1111
24-02-2012, 11:15
kad si spomenio BiH nije li bila priča da je hercegovačka banka uništena od strane austrijskih bankarskih kuća koji su dole naravno nakon uništenja procvali.

nisu li svi ti Germani koji su bili dole kao visoki predstavnici uvijek stajali na kontra stranu Hrvatima.

nisu li Petritschevi amandamani sjebali položaj Hrvata u Bih.

zašto oni staju na stranu orijentalista uvijek , na štetu nas "zapadnjaka"

Okupacija i nasilno uništenje Hercegovačke banke govori o tome da je bankarska elita moćnija i od samih država i da se njima ne može suprotstaviti, nakon što su preuzete sve banke u HR "milom", i nakon što seljačka elita u HB nije dala banke, to je učinjeno silom, tako da to meni govori da se tome nije moglo suprotstaviti ni u HR jer postoje načini da se banke preuzmu na ovaj ili onaj način.
Uglavnom prijatelji u politici ne postoje, nego postoje dugoročni partneri, a partnerstvo se temelji na dugoročnim interesima i interesnoj kompatibilnosti koja se gradi godinama , a kad se interesna zona uspostavi ne može se od nje lako dići ruke tako da ako uđemo u Njemački zonu, onda smo i pod njihovom zaštitom u smislu njihove interesne zone.

Inkvizitor
24-02-2012, 11:19
Okupacija i nasilno uništenje Hercegovačke banke govori o tome da je bankarska elita moćnija i od samih država i da se njima ne može suprotstaviti, nakon što su preuzete sve banke u HR "milom", i nakon što seljačka elita u HB nije dala banke, to je učinjeno silom, tako da to meni govori da se tome nije moglo suprotstaviti ni u HR jer postoje načini da se banke preuzmu na ovaj ili onaj način.
Uglavnom prijatelji u politici ne postoje, nego postoje dugoročni partneri, a partnerstvo se temelji na dugoročnim interesima i interesnoj kompatibilnosti koja se gradi godinama , a kad se interesna zona uspostavi ne može se od nje lako dići ruke tako da ako uđemo u Njemački zonu, onda smo i pod njihovom zaštitom u smislu njihove interesne zone.

E pa dobro, to je onda odnos sluge i gospodara i onda to tako treba reći..

otimanje bankarskog sektora, milom ili silom je samo nasilje kako ga god opisao..interesenom zonom ili slično.

zaba1111
24-02-2012, 11:27
Ista stvar kao i kad se npr. dva direktora bliska HDZu dogovaraju i pogoduju jedan drugom, a da se ni ne poznaju, oni su iz iste interesne skupine i nakon što su uspostavili partnerski odnos oni se međusobno poštivaju ,a vjerovatno nazivaju i prijateljima , dok s druge strane interesna skupina iz npr HSPa nema kontakte s njima i oni se smatraju nesklonom pa i neprijateljskom skupinom, nigdje tu nema prijateljstva to su sve interesna partnerstva, a normalno da je onaj ko je snažniji da vodi glavnu riječ i najviše profitira.

Mrav
24-02-2012, 11:30
Ma kakva Makedonija? Sta je to? Gdje je to? Kog zanima Makedonija?

U pitanju je ekonomija EU sila zbog valute.

za problem odnosa grčke prema makedoniji glede pristupanja eu sam rekao da je jedan od razloga pritiska na grčku od strane eu. sve zemlje iz bivše jugoslavije su buduće članice eu, tako da eu neće na duže staze tolerirati blokiranje makedonije. grčka vjerojatno ucjenjuje s blokadom. pitanje je samo koliko je eu spremna da plati grčkoj za njenu podršku makedoniji, pa i albaniji. mislim da na ovo ne treba tek tako odmahnuti rukom i reći kakva makedonija. balkan morau u eu, a grčka je trenutno balvan na putu.

Marta
24-02-2012, 11:45
za problem odnosa grčke prema makedoniji glede pristupanja eu sam rekao da je jedan od razloga pritiska na grčku od strane eu. sve zemlje iz bivše jugoslavije su buduće članice eu, tako da eu neće na duže staze tolerirati blokiranje makedonije. grčka vjerojatno ucjenjuje s blokadom. pitanje je samo koliko je eu spremna da plati grčkoj za njenu podršku makedoniji, pa i albaniji. mislim da na ovo ne treba tek tako odmahnuti rukom i reći kakva makedonija. balkan morau u eu, a grčka je trenutno balvan na putu.

Grcima je trenutno Makedonija najmanji problem ....

Mrav
24-02-2012, 11:50
halo? mi govorimo o grcima. relacija povijest, aleksandar veliki, grčka, ecetera, ecetera. grci će radije pojest govno prije nego li će pustit makedoniju u eu. pitanje je samo koliko traže da bi pojeli to govno i koliko je eu spremna da im plati.

Marta
24-02-2012, 11:59
Grci su trenutno u najvecoj financijskoj krizi. EU ih je pritskla sa svih strana, oni moraju stedjeti na sve strane a to nisu voljni niti su na tak sta navikli. Protestiraju iz dana u dan jer im je egzistencija u pitanju. Mislis da ce njihovi politicari sad dobro proci ako stvaraju probleme radi Makedonije? Fucka se njima trnutno za Makedonijom.
Makedoniji ce ova kriza dobro doci, al moras biti svjestan, da je Balkan puno manje bitna stvar u EU nego sto se to kod nas u medijima prenosi.
Obicni gradjani ne zele da Hrvatska udje u EU a kamoli da to ucini jos jedna Makedonija koja je po standardu ravna Rumunjskoj i Bugarskoj.
Da nije bilo ove krize sada, svima u EU je draza Grcka svakakva od Makedonije ...

Mrav
24-02-2012, 12:05
dobro, marto, dobro. cmok

Marta
24-02-2012, 12:18
nemoj misliti da sam te imala namjeru napasti ili tako nesto, to je samo moje misljenje ...

ako sam pretjerala, sorry

Mrav
24-02-2012, 12:32
be happy. don't worry :)

NorthStand
24-02-2012, 15:04
Pijuni se nikad ne vole. Zato i jesu pijuni.

Pa znam da se ne vole, al nisu ni Srbi ništa drugo Rusima, a bez barem jedne jake zemlje iza sebe mi malene države i narodi možemo samo bit tuđa potrčkala. I ovako smo, ali ipak je lakše kad jedan "veliki" stoji iza tebe. U našem slučaju to su Nijemci, u srpskom Rusi.

NorthStand
24-02-2012, 15:14
Dobro jutro Columbo.

Inkvi ne kažem ja da oni nas vole, al ne možeš ignorirat da su nas gurali kad nam je bilo najpotrebnije. Nisu to sigurno radili džabe, al su radili, dok su nam neki bacali klipove pod noge. Ja to cijenim, a to koliko su investirali mi stvarno ne igra nikakvu ulogu. Svatko investira onoliko, koliko mu je interesantno negdje investirat. HR po meni nije dobra za investicije, pogotovo strane. Ako ja imam takvo mišljenje, mogu mislit šta misle ovi izvana o nama. I uopće se ne čudim, što mnogi uključujući i švabe izbjegavaju investirat ovdje. Nije tu riječ o ljubavi inkvi, već o političkim i kapitalnim interesima, al osobno poštujem švabe i ko narod i ko političare i ko vojnike, ne kažem da oni nas vole al svakako da nas ni ne mrze. A neki nas toliko otvoreno mrze, da je to vidljivo iz aviona. Mi u europi imamo jako malo ljudi koji nas razumju, a od velikih zemalja praktički nitko osim švaba. Isto tako, ne misliš valjda da je slučajnost da su nam upravo švabe najbrojniji turisti? Sam ih primam svake godine, tako da dobro znam kakvi su. Nisu svi ljubazni, al boga mi nisu ni svi bahati i umišljeni kako neki možda misle. Ima svakakvih ljudi, i kod nas i kod njih. A ja tvrdim da od velikih naroda, najskloniji su nam oni. Španjolci su predaleko, Talijani nas vole s figom u džepu, Francuzi su za srbe, Englezi su najviše za srbe, čak više od Rusa. Rusi su za srbe, i ti u takvom odnosu snaga moraš imat nekog velikog uz sebe, kad te većina velikih ne jebe ni pet posto. Pa ako su nam te švabe na neki način suđene, ja sam se s tim pomirio, a i iskreno ti kažem da bi rađe s švabom ratovo gubio i imo posla, nego s bilo kim iz ostatka europe. Ne zbog ljubavi, već zbog činjenice da smo već puno puta imali međusobno posla jedni s drugima, a i niz je drugih stvari koje nas spajaju. Najviše naših ljudi van HR živi u Njemačkoj, na području europe. Tako da neću bit bezobrazan, i glumit neku odbojnost prema švabama kao neki. Ne kažem da ih svi moraju cijenit i volit, al ja ih poštujem. Ti očito nisi sklon njima, očito imaš neke svoje razloge al eto ja ih ne djelim. A svakako da sam svijestan, da smo mi premali u svakom smislu, i baš zbog toga mislim da trebamo imat dobre odnose s jednom kvalitetnom zemljom kakva je Njemačka.

NorthStand
24-02-2012, 15:22

Upravo o takvoj ljubavi i pričam, gdje ćemo nać te nove ljubavnike u europi, na čija vrata ćemo pokucat kad nas nitko neće primit? Švabo će barem uzet u obzir ono što mu kažeš, jer je svijestan da smo mi njegova interesna zona, i da mu nismo neskloni. Al naravno da se slažem da nikome ne treba virit iz guzice, niti podilazit na uštrb nekakvog prijateljstva ili političkih interesa, jer to onda nije to. Niti prijateljstvo, niti politički interes.

mara

Mislim da je bas u tome problem, sto nasa politika nema jasne ciljeve. Uz to ima katastrofalnu diplomaciju, sto je jos gore od aljkavo izradenih ciljeva.
Nasa politika je bazirana na izvrsavanju nametnutih zadataka.

i ja mislim to, al jebiga takva nam je sudbina.

Inkvizitor
24-02-2012, 16:11
Inkvi ne kažem ja da oni nas vole, al ne možeš ignorirat da su nas gurali kad nam je bilo najpotrebnije. Nisu to sigurno radili džabe, al su radili, dok su nam neki bacali klipove pod noge. Ja to cijenim, a to koliko su investirali mi stvarno ne igra nikakvu ulogu. Svatko investira onoliko, koliko mu je interesantno negdje investirat. HR po meni nije dobra za investicije, pogotovo strane. Ako ja imam takvo mišljenje, mogu mislit šta misle ovi izvana o nama. I uopće se ne čudim, što mnogi uključujući i švabe izbjegavaju investirat ovdje. Nije tu riječ o ljubavi inkvi, već o političkim i kapitalnim interesima, al osobno poštujem švabe i ko narod i ko političare i ko vojnike, ne kažem da oni nas vole al svakako da nas ni ne mrze. A neki nas toliko otvoreno mrze, da je to vidljivo iz aviona. Mi u europi imamo jako malo ljudi koji nas razumju, a od velikih zemalja praktički nitko osim švaba. Isto tako, ne misliš valjda da je slučajnost da su nam upravo švabe najbrojniji turisti? Sam ih primam svake godine, tako da dobro znam kakvi su. Nisu svi ljubazni, al boga mi nisu ni svi bahati i umišljeni kako neki možda misle. Ima svakakvih ljudi, i kod nas i kod njih. A ja tvrdim da od velikih naroda, najskloniji su nam oni. Španjolci su predaleko, Talijani nas vole s figom u džepu, Francuzi su za srbe, Englezi su najviše za srbe, čak više od Rusa. Rusi su za srbe, i ti u takvom odnosu snaga moraš imat nekog velikog uz sebe, kad te većina velikih ne jebe ni pet posto. Pa ako su nam te švabe na neki način suđene, ja sam se s tim pomirio, a i iskreno ti kažem da bi rađe s švabom ratovo gubio i imo posla, nego s bilo kim iz ostatka europe. Ne zbog ljubavi, već zbog činjenice da smo već puno puta imali međusobno posla jedni s drugima, a i niz je drugih stvari koje nas spajaju. Najviše naših ljudi van HR živi u Njemačkoj, na području europe. Tako da neću bit bezobrazan, i glumit neku odbojnost prema švabama kao neki. Ne kažem da ih svi moraju cijenit i volit, al ja ih poštujem. Ti očito nisi sklon njima, očito imaš neke svoje razloge al eto ja ih ne djelim. A svakako da sam svijestan, da smo mi premali u svakom smislu, i baš zbog toga mislim da trebamo imat dobre odnose s jednom kvalitetnom zemljom kakva je Njemačka.

Pa poštujem ih i ja ali to je druga stvar. Je naših ljudi ima najviše u Njemačkoj ali ima i Srba tih vekovnih germanskih neprijatelja. u Austriji ih ima triput ko nas..

Veliš kod nas nije klima za ulaganje. pa kako je klima za ulaganje u banke i telecom a u ostalo nije.

nemoj zajebavat.

I Nijemci su za Srbe, njima su dali milijardu eura bespovratno, nama ništa nisu dali nego su uzeli i naše.

Nabim ih na neku stvar njih i njihovo "prijateljstvo"

boni
25-02-2012, 16:24
Ne vjeruj Švabi ni kad darove nosi...a nama nije donio čak ni darove...:rofl

NorthStand
26-02-2012, 14:59
Pa poštujem ih i ja ali to je druga stvar. Je naših ljudi ima najviše u Njemačkoj ali ima i Srba tih vekovnih germanskih neprijatelja. u Austriji ih ima triput ko nas..

Veliš kod nas nije klima za ulaganje. pa kako je klima za ulaganje u banke i telecom a u ostalo nije.

nemoj zajebavat.

I Nijemci su za Srbe, njima su dali milijardu eura bespovratno, nama ništa nisu dali nego su uzeli i naše.

Nabim ih na neku stvar njih i njihovo "prijateljstvo"

Ma kužim ja inkvi šta ti pričaš, pa nisam ni ja za "prijateljstvo" radi prijateljstva, već zbog interesa. Al svakako da švabe nisu nesklone nama, dakle da oni gledaju svoje interese, ali isto tako i paze na zemlje koje su na neki način naklonjene njima. Šta misliš zašto su npr Englezi prešutno odobravali bacanje klipova pod noge HR prilikom pregovora za EU, i uživali u stalnim ucijenama na naš račun? Pa upravo zato što smo mi na neki način njihov igrač, njemački igrač. A takvih je već sada, u EU previše. Većina zemalja je naklonjenija Njemačkoj, nego Britaniji, i to engleze itekako brine. Njemački utjecaj je sve jači, a njihov sve slabiji. Zato im ni ne treba još jedna zemlja, koja će tako srčano bit na strani Njemačke. Zato guraju SRB u EU, i bez obzira što Srbi pričali da oni nisu Engleski igrač, vidljivo je iz aviona da njih Englezi obožavaju. Dovoljno je proučit malo događaje kroz povijest, i nema gdje englezi nisu bili na njihovoj strani, i davali im vjetar u leđa. Tako i sada, kada je u pitanju EU. Što se tiče švaba, slažem se oni sve zemlje podmićuju, al znaš zašto? Zato jer je njihov interes, proširit svoj utjecaj na sve zemlje EU, i buduće članice EU. Pa tako i SRB, bez obzira šta mi mislili o srbima, njemački je interes SRB motivirat i tjerat na razmišljanje da bez Njemačke, utjecaj SRB u europi neće bit zadovoljavajući po srbe. Pa vidiš da je Tadić prošle godine izjavio, da mu je posebno bitno uspostavit dobre odnose s Njemačkom, jer da je to jedna od ključnih zemalja EU.

A što se tiče toga kako SRB dobiva više para od EU i Njemačke, pa i Amerike nego mi. Vrlo jednostavno, postavi se inatljivo duri se stalno, izaziva nemire ekscese svih vrsta, i time očito profitira. Dok mi imamo takve "klimavce" na vlasti, da nas ni ne moraju podmićivat, jer mi sve automaski i bespogovorno prihvaćamo. Šta god neki pričali o Tuđmanu, njega su svi cijenili, i oni koji su ga otvoreno mrzili, i oni koji su ga cijenili takvih su bili debela manjina. Ali je činjenica da su znali, da s Tuđmanom neće izać lako na kraj, i svi su se pripremali za sastanak s njima, čak i najviši europski američki dužnosnici, šta misliš da se sad netko priprema za susret s Josipovićem ili Milanovićem? haha moš mislit, pa oni njima u startu dolaze s abecedom zahtijeva što moraju napravit, i uopće ne očekuju od ovih da će se po bilo kojem pitanju te abecede pobunit! E to je razlika između nas i srba, kad je politika u pitanju, oni se znaju bolje postavit i bolje se zalažu za svoje nacionalne interese. Mi imamo beskičmenjake na vlasti, i oko vlasti i zato ne dobivamo ništa, a ponajmanje pare.

Inače najjači strani investitor u SRB je Njemačka, nama nije nama je mislim Italija.

Inkvizitor
26-02-2012, 15:11
sve si u pravu..ali opet se generalno ne razumijemo.Ja ne vidim ni u povijesti ni u sadašnjosti ikakvo njemačko ili uopće germansko prijateljstvo prema nama.

Ako su nešto i napravili..poslije toga su nam izbili zube..

Vepar
26-02-2012, 16:57
ja mislim da su prodaja Telecoma i banaka išlo ovako..91-ve kad se lomilo oko opstanka ili nestanka hrvatske države i naroda..da su sklapani dilovi.

Mi ćemo vas priznat ali ćete nam dati toliko i toliko bankarskog sektora mukte, sanirat ćete banke i dat ćete ih nama džabe..onda dat ćete nam telecom za neku sitnariju..

a ako nećete mi ćemo govorti kao i britanci da podržavamo pregovore sa JNA i otezat maksimalno dok vas ne sataru

pa birajte.

mislim da su tako Nijemci i Talijani pregovarali s nama..

Talijani su kao bonus vjerovatno tražili da i love u našemm moru jedno 300 miliona eura godišnje vrijednosti ribe

dakle goli interes..pa naravno o tome pričamo..neće Nijemci reći..eej Hrvatska je stradala, ratom razoerena, siromašna..ajmo tamo napravit par dobrih tvornica, izvuć zemlju iz gliba..a nećemo izgubit, dobri su radnici, i jeftini, kad možemo profitirat u Slovačkoj gdje gradimo tvornice možemo i tamo.

em ćemo ispast pravi prijatelji, em ćemo zaradit..kuš bolje opcije..

nego su rekli..vidi vidi oni imaju dobar telecom ajmo im uzet i to jada što imaju svoga, i banke..ajmo ih kamatarit malo..

Ja isto mislim da je bilo tako nekako i rado bih volio da se to javno obznani, pa da raščistimo oko toga. Tu treba dodati i Mađarsku i INA-u.

NorthStand
27-02-2012, 03:00
sve si u pravu..ali opet se generalno ne razumijemo.Ja ne vidim ni u povijesti ni u sadašnjosti ikakvo njemačko ili uopće germansko prijateljstvo prema nama.

Ako su nešto i napravili..poslije toga su nam izbili zube..

Slažem se, nama dosta često izbijaju zube(u političkom smislu). :D

A ne znam ja, meni iskreno nije ni bitno toliko hoće li ti veliki stajat iza nas. Ja samo govorim, da je moj dojam da su nam švabe nekako najnaklonjenije od ovih velikih zemalja. Sad koliko točno su oni gdje u nas uložili, stvarno ne znam. Znam da su T.com preuzeli, i ne znam koje banke. Kad su ta strana investiranja u pitanju, ja sam da se otvore vrata svima, i rusima i japancima i kinezima i amerikancima i britancima, strani kapital nam ne može naškodit. Al stvar je u tome, da smo mi dosta komplicirana sredina za ulaganje. Al nadam se da će to u budućnosti bit korigirano, i da će nam stranci stvorit nova radna mjesta, kad smo mi sami već nesposobni.

Inkvizitor
27-02-2012, 09:55
Slažem se, nama dosta često izbijaju zube(u političkom smislu). :D

A ne znam ja, meni iskreno nije ni bitno toliko hoće li ti veliki stajat iza nas. Ja samo govorim, da je moj dojam da su nam švabe nekako najnaklonjenije od ovih velikih zemalja. Sad koliko točno su oni gdje u nas uložili, stvarno ne znam. Znam da su T.com preuzeli, i ne znam koje banke. Kad su ta strana investiranja u pitanju, ja sam da se otvore vrata svima, i rusima i japancima i kinezima i amerikancima i britancima, strani kapital nam ne može naškodit. Al stvar je u tome, da smo mi dosta komplicirana sredina za ulaganje. Al nadam se da će to u budućnosti bit korigirano, i da će nam stranci stvorit nova radna mjesta, kad smo mi sami već nesposobni.

Neće ti oni stvorit nikakva radna mjesta jer im to nije u interesu. Njihov interes je da ti uzmu zemlju.

Zato i jesu kupovali monopolističke branše gdje ne mogu fulat..banke, telecome, a sad žele energetiku, to je zarada i mužnja krave.

To je vječiti hrvatski mentalitet..nismo sposobni pa će nam drugi pomoć Tako se mislilo i u daljoj povijesti a i u bližoj..i očito Hrvati nisu ništa naučili iz nje.

Tko će ti pomoć ako sam sebi ne pomogneš. On te gleda kao plijen a ne kao žrtvu kojoj treba pomoć

NorthStand
27-02-2012, 14:50
Znam inkvi, al ne treba nas žalit, gori smo mi od njih. Ja nas uopće više ne žalim, otrijeznio sam se totalno. A mogu mislit ako ja tako razmišljam, šta misle ljudi koji imaju 40+godina o našoj državi, i načinu na koji se njome upravlja.

Evo ti jedan primjer, pošto je tema zapravo o ekonomskoj problematici, te ulaganjima i financijama.

http://www.vecernji.hr/vijesti/pismo-27-zemalja-eu-radimiru-cacicu-odbijate-ulagace-clanak-380898

I slažem se, znaš kako je reko Bog s nebesa, "pomozi si pomoći ću ti". Sve je na nama, al neki to nikako da shvate!

Kontrarevolucionar Kaleb
03-11-2012, 13:20
Grčak ima novca za još tekuću godinu,a onda bankrot.
Oni i da prodaju sve što država posjeduje,to im nije dosta da namire dug.
Grčka će morati iznaći novi model otplate duga.Jedan prodajom državne imovine,a drugi raspodjelom duga na stanovništvo.
Nije ni čudo da naci-nacionalistička Zlatna Zora ima sljedbenike!

pdv
03-11-2012, 14:16
Grčka jednostavno može objaviti da neće više podmirivati svoje međunarodne obveze i neće joj se ništa dogoditi. Sav onaj novac koji je dobila sa sobom nosi određeni rizik koji snose investitori. Neplaćanje dugova i objava državnog defaulta je najnormalnija pojava u kapitalizmu. No, Grci žele izvući još više novca iz EU jer znaju da ga neće vratiti pa im ova financijska situacija i odgovara.

Kontrarevolucionar Kaleb
04-11-2012, 17:30
Nek proglase bankrot i nek krenu od početka.
Grci su sami krivi.Kad su dobivali lovu za poljoprivredu,oni su si kupovali aute,i pode,namještaje i vikendice..E pa evo vam sad..