PDA

Pogledaj Full Version : Gordan Jandroković

Vepar
14-02-2011, 13:24
Evo sad su bile neke rekonstrukcije Vlade pa me čudi (zapravo ne čudi) kako našoj premijerki nije zapeo za oko ovaj debilček. Lik je totalni nesposobnjaković, štreber i ulizica, tipični hrvatski političar koji misli da je njegov posao izgledati uglađeno i slušati naputke Bruxellesa, Londona, Beča i Washingtona. Što je on napravio pozitivno za našu zemlju? Ništa. Lik uz to ne djeluje previše pametno i plitak je na više razina, vidjelo se kad ga je Stanković dotukao. Većina javnosti to i shvaća pa ne obraća previše pažnje na njega, smatrajući da radi po uputama svoje stranke. To je točno, ali ne bi trebali zaboraviti i njegovu ulogu zbog svega što je rađeno (ili nije rađeno, a trebalo je uraditi) na području međunarodnih odnosa: od neodržavanja referenduma za NATO, faktičnog odricanja od ZERP-a, odnosa prema slovenskoj ucjeni i općenito EU, neregiranje na kršenje prava BIH Hrvata itd. Obično se za to prozivaju predsjednici i premijeri, ali mislim da i ovaj snosi svoj dio odgovornosti. Inače, ne znam što se Sanaderu toliko sviđao da je išao maknuti onu žensku i staviti njega, ona je ipak bila daleko kvaletetnija.

Vepar
14-02-2011, 13:27
Što mislite tko bi bio najpogodnija osoba za ministra vanjskih poslova? Meni se čini da je Šimonović manje loš, iako bi i on vjerojatno radio po direktivama izvana. Ima li među ljudima u diplomaciji manje poznatih, a kvalitetnih kadrova?

caporegime
14-02-2011, 13:31
Evo sad su bile neke rekonstrukcije Vlade pa me čudi (zapravo ne čudi) kako našoj premijerki nije zapeo za oko ovaj debilček. Lik je totalni nesposobnjaković, štreber i ulizica, tipični hrvatski političar koji misli da je njegov posao izgledati uglađeno i slušati naputke Bruxellesa, Londona, Beča i Washingtona. Što je on napravio pozitivno za našu zemlju? Ništa. Lik uz to ne djeluje previše pametno i plitak je na više razina, vidjelo se kad ga je Stanković dotukao. Većina javnosti to i shvaća pa ne obraća previše pažnje na njega, smatrajući da radi po uputama svoje stranke. To je točno, ali ne bi trebali zaboraviti i njegovu ulogu zbog svega što je rađeno (ili nije rađeno, a trebalo je uraditi) na području međunarodnih odnosa: od neodržavanja referenduma za NATO, faktičnog odricanja od ZERP-a, odnosa prema slovenskoj ucjeni i općenito EU, neregiranje na kršenje prava BIH Hrvata itd. Obično se za to prozivaju predsjednici i premijeri, ali mislim da i ovaj snosi svoj dio odgovornosti. Inače, ne znam što se Sanaderu toliko sviđao da je išao maknuti onu žensku i staviti njega, ona je ipak bila daleko kvaletetnija.

prijatelju, mislim da si u ovoj analizi i sam da odgovor.
naravno, prema jadrankinim kriterijima.
da se mene pita jandoković bi dostavljao kave i kopirao papire po uredima ministarstva.

Vepar
14-02-2011, 13:37
Nažalost, većina naših je takva. A javnost previše ne reagira, kao da su pomireni s tim. Sjetimo se njegovih prethodnika: onaj jadnik Picula, pa krimos i anglo-lobist Žužul (ali taj je barem imao dojam diplomata, a ovaj ima karizmu mr Beana).

Inkvizitor
14-02-2011, 13:48
Jandroković je sramota, sprdnja, ne znam kako nazvati.

Ali ni onaj lica kamenoga Šimonović nije bolji. Jedan haški apologet na čelu države a drugi ministar vanjskih poslova..to je previše i za Hrvatsku.

ljudi bi se čak i našlo ali Hrvatska nema ni vanjsku ni unutrašnju politiku. Ona je samo puki izvršitelj naloga koji im se poštom dostave. Puki izvršitelj i ništa više.

zemlja u kojoj jedna Jadranka Kosor može biti prva politička ličnost i predsjednica vlade, ta zemlja nije ni Muppet show..

caporegime
14-02-2011, 13:49
javnost je puna kmetova koji svoje nezadovoljstvo izražavaju na kavi a kad se kava popije ide se doma.
dok god ne bude sasstvaljena vlada s motivom kako zemlji pomoći da ide dalje a ne s motivom kako osigurati nesmetano obavljanje privatnih aranžmana ili jednostavno kako osigurati sam sebi istaknuti položaj da ga nitko ne zasjeni, nećemo imati ni dobrog ministra vanjskih poslova.

NorthStand
14-02-2011, 18:07
Seljak najobičniji, da smo normalna država, takav nam ne bi bio ni portir, a kamoli ministar vanjskih poslova.

caporegime
14-02-2011, 18:34
ma ne mora biti seljak.
ja se kao čovjek osjećam seljakom u duši, nikako seljačinom.
biti seljak u pravom smislu je pozitivna osobina, a malograđani i seljačine su dva lica jedne glave.
jandroković je jednostavno jazavac.

Inkvizitor
14-02-2011, 18:37
i vazda sa onim tupavim polusomjehom i telećim pogledom..

točno mu se neizmjerna tupost zrcali na faci, nemoš falit.

Baader Meinhof
14-02-2011, 19:05
Ima li među ljudima u diplomaciji manje poznatih, a kvalitetnih kadrova?

Ima, mora biti, iako je MVP kadrovirano kao da je nogometna liga- svako selo ima svoj klub. Kažu ljudi da je interni telefonski imenik napravljen tako da traži prema imenu, a ne prema prezimenu, jer bi bilo nezgodno da kada tražiš neko prezime dobiješ i brojeve od cijele mu obitelji.

Što kaže Inkvi, prvo napraviti nacionalnu vanjsku politiku i to barem na rok od deset godina, od koje neće biti bitnih odstupanja, pa nakon toga možemo razgovarati o ministru i kadrovima. Ovako kad ministar nema ni sam pojma odgovara li Banskim dvorima ili Bruxellesu, kako očekivati išta dobro. Diplomatska hijerarhija vani je uklesana u kamen. Rang je rang, kao kasta u Indiji, i nema zajebancije. Ako si ti srednjerangirani član SPD-a u EU Parlamentu, za tebe je ministar vanjskih poslova Bugarske bog i batina. Ideš mu po kavu i crveni Marlboro. A meni se čini da to naš Jandroković ne razumije, pa se, valjda, između stava Hrvatske i želja EU osjeća kao između čekiča i nakovnja.

Inače, iz nekog božijeg razloga, Jandrokovića State Department privhaća kao ozbiljnog (i valjda svog) igrača i jaku hrvatsku kartu. Kako, zašto, nemam pojma, ali valjda je Žužul tu negdje nešto odradio. Ili se, pak, možda Ameri, koji se znaju diplomatski igrati, prema njemu odnose kao prema diplomatskom rangu koji je za njih u hijerarhiji treći najvažniji čovjek Hrvatske iza dvoje predsjednika.

Dokle?
15-02-2011, 13:17
Jandroković je simbol današnje Hrvatske, djeluje zbunjeno, lagano retardirano i kao da je pomoćni konobar na važnoj večeri koji čeka mig da očisti pepeljare ili promjeni tanjure. Sluganska država, koja plaća svoj mizerni položaj u svijetu sa ogromnim novcima i služi svakome, pa čak i onima koji su je do juče masakrirali.

USA voli takve države, nemaju nikakvih problema sa provođenjem politike svojih državnih interesa nauštrb Hrvatske, kao i provođenjem politike interesa svojih suradnika, Velike Britanije i njih još par. Da mu Clintonica kaže da izvrši javno samoubojstvo pred kamerama, taj bi to napravio.

Ionako su sa svojom politikom napravili upravo to, ispred svih su izvršili masovno samoubojstvo Hrvatskih interesa.

S druge strane, ovaj narod bi srušio svaku vladu koja ima kičmu, jer zašto bi oni imali kičmu i dostojanstvo kad većina naroda uživa služeći tuđim interesima za sitniš...

Baader Meinhof
15-02-2011, 14:31
ovaj narod bi srušio svaku vladu koja ima kičmu, jer zašto bi oni imali kičmu i dostojanstvo kad većina naroda uživa služeći tuđim interesima za sitniš...

Nisam daleko da se složim s ovim. Doduše, istini za volju, ovaj narod nije srušio još nijednu vlast. Ovaj dio prema kojem uživamo služiti tuđim interesima za sitniš, rekao bih da smo mi samo jako jako komotni. Zadovoljni kad se ne dešavaju velike stvari i kad možemo iz fotelje gledati Dnevnik pa onako zavaljeni ispod glasa jebat mater političarima na ekranu. Generalno nezadovoljni ali ne toliko da bismo se pokrenuli iz fotelja. Primjer- drago nam je ići u Uniju ali smo svjesni da nas pomalo jebu pa ćemo iz fotelje anketarima, u dišpet politici, reći da smo protiv, iako znamo da ćemo kad bude referendum biti za. Tako nekako mi se čini.

I dalje smatram da je politika zadužena da vodi narod i da ga na neki način uči i usmjerava, pa da je stoga i kriva ako je narod letargičan. Ne zato što su pametniji od naroda, naprotiv, već zato jer se četiri i pol milijuna ljudi ne bavi politikom.

Dokle?
15-02-2011, 16:38
Nisam daleko da se složim s ovim. Doduše, istini za volju, ovaj narod nije srušio još nijednu vlast. Ovaj dio prema kojem uživamo služiti tuđim interesima za sitniš, rekao bih da smo mi samo jako jako komotni. Zadovoljni kad se ne dešavaju velike stvari i kad možemo iz fotelje gledati Dnevnik pa onako zavaljeni ispod glasa jebat mater političarima na ekranu. Generalno nezadovoljni ali ne toliko da bismo se pokrenuli iz fotelja. Primjer- drago nam je ići u Uniju ali smo svjesni da nas pomalo jebu pa ćemo iz fotelje anketarima, u dišpet politici, reći da smo protiv, iako znamo da ćemo kad bude referendum biti za. Tako nekako mi se čini.

I dalje smatram da je politika zadužena da vodi narod i da ga na neki način uči i usmjerava, pa da je stoga i kriva ako je narod letargičan. Ne zato što su pametniji od naroda, naprotiv, već zato jer se četiri i pol milijuna ljudi ne bavi politikom.

Ovaj narod svojom navodnom nepolitičnošću, ali zapravo plitkim politikanstvom je srušio HDZ na izborima 2000te. Ti možeš reći da je HDZ sam kriv, ali SDP nije bio ništa bolji od HDZa u to vrijeme.

Isprazno politikanstvo je korjen problema. Samo zabavno politikanstvo je moglo izabrati onog majmuna mesića za predsjednika države. Ali ti iste budale danas sjede po kućama bez posla i sa ogromnim kreditima u očajnom stanju. Ako izabireš klauna i budalu za predsjednika, onda živiš u cirkusu a ne u ozbiljnoj državi.

A ta komocija isto ima svoj rok trajanja, vidjet ćemo koliko će trajati, jer ova kriza u Hrvatskoj nije isključivo ekonomska već je sveobuhvatna. Politika ne može nikoga NIŠTA naučiti, čovjek sam mora odlučiti što želi u životu, nitko ga ne može natjerati da radi, razmišlja i odgovorno živi svoj život, to je samo i isključivo osobna odluka.

Ima toliko životnih, poslovnih, spiritualnih, medijskih ma svakakvih lekcija koje čekaju biti naučene, dokle god jedan dio ovog naroda misli da će netko drugi donositi odluke za njih i tjerati ih da se mjenjaju, dotle će biti u sve većim govnima, u svakom pogledu. A ako se to ne desi ubrzo, onda će nam postaviti namjesnika koji će nam reći što ćemo raditi i kako, kao da smo stado ovaca.