PDA

Pogledaj Full Version : Hrvati ipak nisu Iranci, a izgleda ni Slaveni!

NorthStand
11-02-2012, 05:27
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=19987:hrvatska-haplogrupa-r1a-nije-slavenska&catid=44:znanost&Itemid=154

Genetička otkrića su već dokazala da Hrvati nisu Slaveni. Bliži su i srodniji genetski Baskima i Laponcima nego Rusima i Srbima. Genetička otkrića nepobitno dokazuju da nacije nisu genetičke već političke kategorije. Tako su Hrvati, Bošnjaci i Slovenci visoke genetičke sličnosti i mogu poslužiti kao primjer kako na nekom geografskom području na kojem živu ljudi istih genetičkih struktura, populacija tih ljudi ostvaruje različite etnogeneze i nastaju različite političke nacije. Više nije moguće ignorirati rezultate istraživanja genetičke strukture bilo kojeg naroda pa tako i hrvatskog naroda.

Neki su pokušali manipulirati uzorcima genetičkih istraživanja unoseći tendenciozno na smanjenje udjela haplogrupe I (Eu7), a povećanje haplogrupe R1a (Eu19). Genetička otkrića ne potvrđuju slavensku etnogenezu Hrvata. To se može po mišljenju Ivana Jurića dokazati, odnosno materijalnim dokazima potvrditi arheološkim otkrićima. Padoše u vodu velike istine, teze i teorije o slavenstvu, jugoslavenstvu, bratstvu i jedinstvu. Hrvatska haplogrupa je R1a. Ta haplogrupa nije slavenska. To, majstore! :rofl

Izgleda da ima nešto u onoj, Baski Irci Dalmatinici. :D

caporegime
11-02-2012, 11:17
Hrvati, Bošnjaci i Slovenci visoke genetičke sličnosti

znači odoše u nepovrat momo i uzeir a dolaze nam mitja i uzeir, davno izgubljena braća.

sagitarius
11-02-2012, 20:30
Sve je moguće, nauka je čudna stvar. Ništa izgleda od Mome , osta nam federalni Uzeir i eto i Mitja - izgubljeni brat se vraća doma... :)

caporegime
13-02-2012, 14:09
mitja....otkriva bosnu u sebi i shvaća da njegovo natrpavanje ćevapima nije samo stvar supremacijskog odnosa prema "zaostalim i prljavim" bosancima, kojim pokazuje da ima dosta eura u džepu za 5 porcija ćevapa.
isto tako, napokon shvaća da širenje ruku i vidljivi izrazi lica dok osjeća glazbu uope nisu pasali uz gorenjske popevke

sagitarius
13-02-2012, 14:33
ha, ha bit će jodlovanja.... :)

Dr. Vito Dugonoga
13-02-2012, 16:47
Hrvati nikad nisu bili Iranci!!
Samo su zivili na tom prostoru!

NorthStand
14-02-2012, 06:17
Znam, al pričalo se da smo podrijetlom iranci, sad je i ta fama riješena. Službeno smo Baski, dakle s nama nema zajebancije, terorizam nam je u krvi, neprijatelji čuvajte se!

Dr. Vito Dugonoga
14-02-2012, 10:38
Znam, al pričalo se da smo podrijetlom iranci, sad je i ta fama riješena. Službeno smo Baski, dakle s nama nema zajebancije, terorizam nam je u krvi, neprijatelji čuvajte se!

Pa i dalje i jesmo poriklom iz danasnjeg Irana
ta i jos istocnie, cak s Himelaja
sto ne znaci kako i Baski nisu
i jos poneki narodi!

NorthStand
14-02-2012, 21:47
Ma što god da jesmo, zajebani smo. :D

Inkvizitor
14-02-2012, 22:17
Bolje da nismo Iranci jer bi nas Izrael moga napast

Dr. Vito Dugonoga
14-02-2012, 22:37

A tebi bi to smatalo, kao?!
To su tvoi..

JKesi cuo za teoriu kako su prvi ljudi s Himelaja
i kako taj naziv znaci- Nebeska jaja?!

Inkvizitor
14-02-2012, 23:21
Boli me briga za Himalaju, u to viruju samo budale.

TheBronxBomber
14-02-2012, 23:59

Lazni Izrael nas napada svaki dan...

Dr. Vito Dugonoga
15-02-2012, 04:22
Boli me briga za Himalaju, u to viruju samo budale.
Zasto budale?!

Koi je dokaz za prve ljude u Africi?!
- Najstarii les?!

Zar nie veci dokaz najstaria kultura i najstarii jezik?!

Antea
04-03-2012, 10:46
I šta su otkrili,odaklen mi potječemo,
da nismo vanzemaljci,
nismo Srbi jer oni su nebeski narod,
ko smo mi i odaklen smo doplovili na Balkan?

NorthStand
07-05-2012, 15:46
http://news-bar.hr/slider/sokantno-otkrice-o-podrijetlu-hrvata/

Mi smo potomci srba, naravno SRBI KATOLICI Šešelj je bio u pravu! :rofl

Rodica
07-05-2012, 17:02
nadam se da je svima jasno da je to s*anje od portala loša kopija njuz.net-a, odličnog satiričnog srpskog sajta... a članak loš pokušaj ruganju hrvatskom podrijetlu koje njima, kao jugoslavenskim ultranacionalistima, itekako ne ide pod kapu ;)
(ovo pišem jer znam lika koji je mislio da je to zaozbilj pa time išao nešto dokazivat... a bruke... :D )

Humphrey
07-05-2012, 18:40
nadam se da je svima jasno da je to s*anje od portala loša kopija njuz.net-a, odličnog satiričnog srpskog sajta... a članak loš pokušaj ruganju hrvatskom podrijetlu koje njima, kao jugoslavenskim ultranacionalistima, itekako ne ide pod kapu ;)
(ovo pišem jer znam lika koji je mislio da je to zaozbilj pa time išao nešto dokazivat... a bruke... :D )

Čitam ja to i mislim si kako današnji srbi(a ostali koje ponekad nasmiju)mogu Alahu zahvaljivat što su Turci u Srbiju došli napaljeni pa karali sve što hoda, jer ako je suditi po ovima sa tog portala ti originalni srbi su bili dosadan neki narod.

Aleksa
08-05-2012, 15:01
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=19987:hrvatska-haplogrupa-r1a-nije-slavenska&catid=44:znanost&Itemid=154

Genetička otkrića su već dokazala da Hrvati nisu Slaveni. Bliži su i srodniji genetski Baskima i Laponcima nego Rusima i Srbima. Genetička otkrića nepobitno dokazuju da nacije nisu genetičke već političke kategorije. Tako su Hrvati, Bošnjaci i Slovenci visoke genetičke sličnosti i mogu poslužiti kao primjer kako na nekom geografskom području na kojem živu ljudi istih genetičkih struktura, populacija tih ljudi ostvaruje različite etnogeneze i nastaju različite političke nacije. Više nije moguće ignorirati rezultate istraživanja genetičke strukture bilo kojeg naroda pa tako i hrvatskog naroda.

Neki su pokušali manipulirati uzorcima genetičkih istraživanja unoseći tendenciozno na smanjenje udjela haplogrupe I (Eu7), a povećanje haplogrupe R1a (Eu19). Genetička otkrića ne potvrđuju slavensku etnogenezu Hrvata. To se može po mišljenju Ivana Jurića dokazati, odnosno materijalnim dokazima potvrditi arheološkim otkrićima. Padoše u vodu velike istine, teze i teorije o slavenstvu, jugoslavenstvu, bratstvu i jedinstvu. Hrvatska haplogrupa je R1a. Ta haplogrupa nije slavenska. To, majstore! :rofl

Izgleda da ima nešto u onoj, Baski Irci Dalmatinici. :D

Pa sad, naciju ne treba uzimati strogo kao zajednicu koja počiva na genetičkoj strukturi, da je tako, svaka nacija bila bi vrsta, a onda ljudska vrsta ne bi postojala.

Slovenska civilizacija, uslovno govoreći, jeste civilizacija koja se zasniva na rodu, ne shvaćenom biološki, već kulturno. Sloveni imaju osobinu da neguju kulturu roda i srodnosti. Jedno od slovenskih božanstava je Rod.
Kada bi se slovenske zajednice i nacije isključivo bazirale na krvnoj srodnosti, onda bi to bio vrli rigidan rasizam, isključiv prema svima koji nisu rod, a igrom slučaja žive u slovenskim društvima.
Zato, Sloveni poznaju fenomen srođavanja i odrođavanja. To je način da se integrišu oni koji su drugog porekla, druge krvi, pa i druge rase. A integrišu se prihvatajući jezik, običaje kulturu, način života, religiju i slične stvari. Kad se srode, oni postanu slovenski rod, bez obzira na genetičku strukturu. Prihvata se i kultura poštovanja Roda kojem se pripada.
Zbog toga, koliko su Hrvati Sloveni, treba možda više gledati koliko su se srodili sa slovenima, pod uslovom, naravno, da su po genetskom poreklu nešto drugo. :)

Stiliana
08-05-2012, 15:17
Pa sad, naciju ne treba uzimati strogo kao zajednicu koja počiva na genetičkoj strukturi, da je tako, svaka nacija bila bi vrsta, a onda ljudska vrsta ne bi postojala.

Slovenska civilizacija, uslovno govoreći, jeste civilizacija koja se zasniva na rodu, ne shvaćenom biološki, već kulturno. Sloveni imaju osobinu da neguju kulturu roda i srodnosti. Jedno od slovenskih božanstava je Rod.
Kada bi se slovenske zajednice i nacije isključivo bazirale na krvnoj srodnosti, onda bi to bio vrli rigidan rasizam, isključiv prema svima koji nisu rod, a igrom slučaja žive u slovenskim društvima.
Zato, Sloveni poznaju fenomen srođavanja i odrođavanja. To je način da se integrišu oni koji su drugog porekla, druge krvi, pa i druge rase. A integrišu se prihvatajući jezik, običaje kulturu, način života, religiju i slične stvari. Kad se srode, oni postanu slovenski rod, bez obzira na genetičku strukturu. Prihvata se i kultura poštovanja Roda kojem se pripada.
Zbog toga, koliko su Hrvati Sloveni, treba možda više gledati koliko su se srodili sa slovenima, pod uslovom, naravno, da su po genetskom poreklu nešto drugo. :)

Sve je to u redu, ali znanost ipak služi da se demistificiraju razna bajanja i šuplje priče... ne da je ovo šuplje, ali nije ni neko pojašnjenje jer nisu Slaveni jedini koji su u svoj, što bi ti rekao, rod, primali ljude druge krvi.

Aleksa
08-05-2012, 16:23
Sve je to u redu, ali znanost ipak služi da se demistificiraju razna bajanja i šuplje priče... ne da je ovo šuplje, ali nije ni neko pojašnjenje jer nisu Slaveni jedini koji su u svoj, što bi ti rekao, rod, primali ljude druge krvi.

Pa, govorim o vrednovanju roda kao civilizacijskom svetonazoru.
Recimo, islamski svet je priznat kao zasebna civilizacija. Objektivno, on to i jeste. Ali, nije zasnovana na rodu, već na ideologiji, islamskom učenju. Islam je kao ideja, potpuno suprotstavljen ideji krvne srodnosti kao najvažnijeg oblika integracije. Dakle, nepojmljivo je da nekoga tretiraš kao brata, makar iako ste bliski krvni rođaci, a da taj nije musliman. A među samim muslimanima, bija kože, nacija, jezik ne smeju da igraju nikakvu ulogu. Međutim, i islamska civilizacija ima načine da unutar sebe ne bude isključiva prema onima koji nisu autentični njeni pripadnici. To, mislim, odgovara onome što ti nazivaš primanjem u rod.

NorthStand
08-05-2012, 16:36
Aleksa slažem se s tobom, genetika tu nije presudno, ono si kako se osjećaš i ono si što misliš da jesi. Bošnjaci su pravi primjer, relano oni su Srbi i Hrvati velikom većinom, prešli na Islam u vrijeme turaka nedavno osmislili službeni naziv kako da se zovu, i eto ga nova nacija na vidiku. A genetička struktura Bošnjaka, je vrlo slična ako ne i srodna hrvatskoj i srpskoj u manjoj mjeri. Isto tako odličan primjer je amerika, gdje se crnci irci englezi rusi i tko sve ne izjašnjavaju kao amerikanci samo zato jer su rođeni tamo. A etnički i genetski sigurno nisu amerikanci, niti bilo tko tko je došo u ameriku naknadno može biti amerikanac, indijanci su jedini i pravi amerikanci. Sve u svemu, kompleksna je ova tema, i naravno da nema nijednog naroda koji je genetski totalno specifičan. Ne znam, možda oni Baski imaju tu čistu genetiku koju bi mogli dokazat, al mislim da nema naroda koji nije izmješao svoj "genetski kod" s drugim narodom, a opet se izjašnjavaju kao pripadnici jedne te iste nacije i vjere.

zlatna ribica
08-05-2012, 17:28
Nismo Iranci, a nismo ni Srbi, ko što si Srbi umišljaju...

Mješavina svega i svačega, kao i svi ostali narodi.

Aleksa
08-05-2012, 17:33
Aleksa slažem se s tobom, genetika tu nije presudno, ono si kako se osjećaš i ono si što misliš da jesi. Bošnjaci su pravi primjer, relano oni su Srbi i Hrvati velikom većinom, prešli na Islam u vrijeme turaka nedavno osmislili službeni naziv kako da se zovu, i eto ga nova nacija na vidiku. A genetička struktura Bošnjaka, je vrlo slična ako ne i srodna hrvatskoj i srpskoj u manjoj mjeri. Isto tako odličan primjer je amerika, gdje se crnci irci englezi rusi i tko sve ne izjašnjavaju kao amerikanci samo zato jer su rođeni tamo. A etnički i genetski sigurno nisu amerikanci, niti bilo tko tko je došo u ameriku naknadno može biti amerikanac, indijanci su jedini i pravi amerikanci. Sve u svemu, kompleksna je ova tema, i naravno da nema nijednog naroda koji je genetski totalno specifičan. Ne znam, možda oni Baski imaju tu čistu genetiku koju bi mogli dokazat, al mislim da nema naroda koji nije izmješao svoj "genetski kod" s drugim narodom, a opet se izjašnjavaju kao pripadnici jedne te iste nacije i vjere.

Da, mi ovde smo baš dobar primer koliko neke civilizacijske karakteristike utiču na razlike i različitu precepciju sveta oko sebe.
Npr. u skladu sa vrednovanjem krvnog srodstva koje sam naveo kao karakteristiku slovenske civlizacije, naši muslimani su, iz naše prspektive, najupadljiviji primer odrođavanja. Pod uticajem vere, kao glavne karakteristike druge civlizacije, oni počinju da osećaju jedinstvo sa jednovernicima, a ne sa krvnim srodnicima.
Za našu monologičku strukturu svesti, to je sumanuto, kao što je i za njih sumanuto to što ostajemo da živimo u besmislu neislamskog načina života, iako smo imali priliku da upoznamo blagodeti islama. Mi smo po njima, u naboljem slučaju ludaci, ili u najgorem, pobunjenici protiv najvećeg autoriteta (boga), dok su oni za nas u najboljem slučaju zabludela braća ili u najgorem, pogani izrodi.
Što se tiče percepcije okoline to mi je posebno interesatno. Npr. u islamskom svetonazoru vera ima najvažnije mesto u životu, pa tako kad promišljaju o drugima, muslimani se prvo zapitaju, koje su oni vere. A može se primetiti i u BiH, muslimani radije govore u kategorijama vere: pravoslavac-katolik-kršćanin, a kad se naljute onda kjafir (što je opet verska oznaka).
Dok kod nas, rodnost, narodnost, kasnije nacionalnost - igra važniju ulogu od vere, pa tako i njih percipiramo kao pripadnike nekog drugog naroda. U trenutku konverzije, oni su po nama postali Turci, iako to objektivno nisu.

Tomahawk
08-05-2012, 18:32

:smijeh
A sada nam reci sto te natjeralo na izmisljanje ove "teorije"? Na osnovu srodnih rijeci istoga korijena? :lupa
Slaveni druge rase :smijeh:smijeh:smijeh
Rod kao kulturna srodnost :smijeh:smijeh:smijeh
Sluasali zajedno tadasnju new world music i postali braca HAUG :smijeh
Alexa, odi tamo na zenski kutak i pricaj nam price, ovo je Hrvatska i ovdje nije mjesto srpskim "umotvorinama" :kez

Pa, govorim o vrednovanju roda kao civilizacijskom svetonazoru.
Recimo, islamski svet je priznat kao zasebna civilizacija. Objektivno, on to i jeste. Ali, nije zasnovana na rodu, već na ideologiji, islamskom učenju. Islam je kao ideja, potpuno suprotstavljen ideji krvne srodnosti kao najvažnijeg oblika integracije. Dakle, nepojmljivo je da nekoga tretiraš kao brata, makar iako ste bliski krvni rođaci, a da taj nije musliman. A među samim muslimanima, bija kože, nacija, jezik ne smeju da igraju nikakvu ulogu. Međutim, i islamska civilizacija ima načine da unutar sebe ne bude isključiva prema onima koji nisu autentični njeni pripadnici. To, mislim, odgovara onome što ti nazivaš primanjem u rod.
A krscanstvo je zasnovano na rodu? :smijeh:smijeh I njegova ideja je krvna srodnost? :lupa:lupa
Koji si ti lumen........ ja pomislio ceka me nesto ozbiljno a ono Srbinu udarilo sunce u glavu.....
"Primanjem u rod":smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh
od Cetnika s Dusom :mete

Indijanci nisu amerikanci. :D

Da, mi ovde smo baš dobar primer koliko neke civilizacijske karakteristike utiču na razlike i različitu precepciju sveta oko sebe.
Npr. u skladu sa vrednovanjem krvnog srodstva koje sam naveo kao karakteristiku slovenske civlizacije, naši muslimani su, iz naše prspektive, najupadljiviji primer odrođavanja. Pod uticajem vere, kao glavne karakteristike druge civlizacije, oni počinju da osećaju jedinstvo sa jednovernicima, a ne sa krvnim srodnicima.
Za našu monologičku strukturu svesti, to je sumanuto, kao što je i za njih sumanuto to što ostajemo da živimo u besmislu neislamskog načina života, iako smo imali priliku da upoznamo blagodeti islama. Mi smo po njima, u naboljem slučaju ludaci, ili u najgorem, pobunjenici protiv najvećeg autoriteta (boga), dok su oni za nas u najboljem slučaju zabludela braća ili u najgorem, pogani izrodi.
Što se tiče percepcije okoline to mi je posebno interesatno. Npr. u islamskom svetonazoru vera ima najvažnije mesto u životu, pa tako kad promišljaju o drugima, muslimani se prvo zapitaju, koje su oni vere. A može se primetiti i u BiH, muslimani radije govore u kategorijama vere: pravoslavac-katolik-kršćanin, a kad se naljute onda kjafir (što je opet verska oznaka).
Dok kod nas, rodnost, narodnost, kasnije nacionalnost - igra važniju ulogu od vere, pa tako i njih percipiramo kao pripadnike nekog drugog naroda. U trenutku konverzije, oni su po nama postali Turci, iako to objektivno nisu.

I vi ste za nas ostali bizanti iako to vise niste, ali imate njihov grb. :kez

A Srbi govore u kategorijama cetnik, ustasa, balija :D cime oni ujedinjuju i narodnu i vjersku pripdnst, cetnici mogu biti samo Srbi pravoslavci kako bi sve Hrvate katolike mogli nazvati ustasama. :D Sto ce reci da je Srbima urodena podjela na IZRODE. :D :smijeh:smijeh

Dobro, necu vise, ovo je ipak ozbiljna tema, s nemustim naslovom. :D

Aleksa
08-05-2012, 18:42
Rod kao kulturna srodnost :smijeh:smijeh:smijeh
Pa ne, rod ne može na svim nivoima da bude biologija, već i kultura. Ono, porodično, neposredno srodstvo jeste biologija, ali kad je reč o naciji, srodstvo može da bude samo simbolično. A kad govorimo o simbolima, onda smo u polju kulture, a ne biologije, zar ne. A kultura može da uvažava rod, kao i bilo koji drugi fenomen.

A krscanstvo je zasnovano na rodu? I njegova ideja je krvna srodnost
Gde sam ja to tvrdio?
Naprotiv, i hrišćanstvo je usmereno protiv rodne integracije, ali budući da je Evropa izmislila, paraktikovala i još uvek praktikuje nacionalizam, ne može se reći da je njena civlizacija zasnovana samo na hrišćanstvu.

Tomahawk
08-05-2012, 18:53
Pa ne, rod ne može na svim nivoima da bude biologija, već i kultura. Ono, porodično, neposredno srodstvo jeste biologija, ali kad je reč o naciji, srodstvo može da bude samo simbolično. A kad govorimo o simbolima, onda smo u polju kulture, a ne biologije zar ne. A kultura može da uvažava rod, kao i bilo koji drugi fenomen.

Ako govorimo o naciji onda ne govorimo o rodu ni srodstvu nego o drzavi i politici. Nacija podrazumijeva najmanje dva naroda, ili narodne manjine. Tako u nacionalnom smislu Hrvat moze biti i Srbin koji ima hrvastko drzavljanstvo. :D
I to nema veze s nicim slavenskim nego vise s anglosaxonskim, jer su tako kolonije povezivali s maticom.

O kulturi ne bih ovom prilikom :cerek

Gde sam ja to tvrdio?
Naprotiv, i hrišćanstvo je sumereno protiv rodne integracije, ali budući da je Evropa izmislila, paraktikovala i još uvek praktikuje nacionalizam, ne može se reći da je njena civlizacija zasnovana samo na hrišćanstvu.
Ako uzmes islam, koji je religija, onda ne uzimaj naciju na suprot njega, ok? religiju poredi s religijom a nacije i narode s nacijama i narodima. Inace mlatis praznu slamu.

Nije ni arapska civilizacija zasnovana samo na islamu.....

Ovo je izgleda novi srpski mit jos u povojima.... doradi ovo pa se javi...

Aleksa
08-05-2012, 19:03
Ako govorimo o naciji onda ne govorimo o rodu ni srodstvu nego o drzavi i politici. Nacija podrazumijeva najmanje dva naroda, ili narodne manjine. Tako u nacionalnom smislu Hrvat moze biti i Srbin koji ima hrvastko drzavljanstvo. :D
I to nema veze s nicim slavenskim nego vise s anglosaxonskim, jer su tako kolonije povezivali s maticom.

Govorimo o civilizacijama, a u nekima, barem to ja pokušavam da kažem, centalno mesto zauzima vera, a u nekima pripadnost rodu.
A to što ti spominješ je samo jedan od načina razumevanja nacije.

Ako uzmes islam, koji je religija, onda ne uzimaj naciju na suprot njega, ok? religiju poredi s religijom a nacije i narode s nacijama i narodima. Inace mlatis praznu slamu.

Nije ni arapska civilizacija zasnovana samo na islamu.....

Pa kada je reč o Arapima tu se ne radi o civilizaciji, već o narodu. Savremena podela svetskih civilizacija ne poznaju arapsku, već islamsku:
http://trevorhuxham.files.wordpress.com/2010/02/clash.png
a islamska civilizacija jeste zasnovana na islamu.

Tomahawk
08-05-2012, 21:38
Govorimo o civilizacijama, a u nekima, barem to ja pokušavam da kažem, centalno mesto zauzima vera, a u nekima pripadnost rodu.
A to što ti spominješ je samo jedan od načina razumevanja nacije.

Ti sigurno imas svoj nacin tumacenja necije, u sto ne sumnjam. :D
civilizacije oped dijelis kako ti se "sprdne", zar ne... :D i stavis kartu koja te demantira :smijeh:smijeh

Pa kada je reč o Arapima tu se ne radi o civilizaciji, već o narodu. Savremena podela svetskih civilizacija ne poznaju arapsku, već islamsku:
http://trevorhuxham.files.wordpress.com/2010/02/clash.png
a islamska civilizacija jeste zasnovana na islamu.

A kad je rijec o Slavenima, tu se radi o cemu, o nenarodu, po ovoj tvojoj karti, koja je belsava. :D
Zasto su stavili SLAVENI- ORTODOXi, kada su mirne savijesti mogli staviti ORTODOXI, i Poljake, Hrvate, Cehe, Slovake i Madare vratiti u ZAPADm gdje i pripadaju, pa bi to imalo vise smisla, jer postoji, UZ ISLAM, i Hindu, Budisti, Konficjanisti- jos samo fale KATOLICI, koje se bez veze dijelilo na Zapad, Latinoameriku i Afriku.

Ti sam sebe pobijas pa meni preostaje samo :smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh
I Japan ima svoju religiju, inace bi bio Zapad. :smijeh:smijeh:smijeh

Ne kaze se uzalud: Lud si kao Srbin :D

nadrini
18-09-2012, 01:28
Nismo Iranci, a nismo ni Srbi, ko što si Srbi umišljaju...

Mješavina svega i svačega, kao i svi ostali narodi.

Mi smo Hrvati,eto što smo!

Iris
25-09-2012, 14:01
mi smo narod Bogom dat,direkt na Balkan,
nema se tu šta istraživati,mislim Hrvati,
e i jesmo jedinstveni,svaka nam čast,,,

NorthStand
21-05-2013, 22:30
http://www.youtube.com/watch?v=wTEQ4mmnjiY

inkvi će bit oduševljen. :D

NorthStand
21-05-2013, 22:49
http://www.youtube.com/watch?v=kJd1TjGM3I8

http://www.youtube.com/watch?v=CRER7nTcMUg

Tz-1984
24-05-2013, 16:18
Javljan se samo na navijačke teme, ali moran i ovdi reći koju.
Najjači su mi ovi koji tvrde da Hrvati nemaju veze sa Slavenima. I to govore ka neki uvaženi povjesničari ?!?
A PO ČEMU JE DOBILA IME SLAVONIJA ?
ŠTO ZNAČI ONO "SLAV" U TADAŠNJIM IMENIMA OBIČNIH STANOVNIKA I KOD HRVATSKIH KNEZOVA, KRALJEVA... Tomislav, Mislav, Miroslav, Višeslav... ?

splicho343
26-04-2014, 17:48

Neka ti se ova vrati turom pive! Hehehehhe! :D

Hrvati nisu ni Slaveni ni Germani ni marsovci, Hrvati su po genetičkom testu mješavina slavenskih, germanskih i najvećim dijelom I2a2 haplogrupe.