PDA

Pogledaj Full Version : Hrvatska policija na braniku EU!

zlatni_ljiljan
13-02-2011, 18:08
Danas je granični policajac na granicnom prelazu skino i vratio u BIH od brata mi sina koji je kreno meni u posjetu s obrazlozenjem da mu je malo 300 Eura "za puta" i pored ubjedjivanja i garancije shofera autobusa koji mene zna koji je izvadio odmah iz dzepa i rekao da ce dati momku hiljadu eura ako je potrebno...hladni graničar koji ima "europsku "platu 3500 tisuce kuna koji vjerovatno od tolike zarade ne zna kako da potroshi tolke kune vjerovatno skija u Francuskoj,zenu oblachi u Pradu i vozi S klasu,jednostavno tako "savjesnom " graničaru nije preostalo nista nego da vrati dijete od 18 godina samo zato jer je bosanski drzavljanin...

E pa gosn granični policajac jebem ti mater usta zvaljava zakonski je dovoljno od 35-70 eura po danu za boravak u EU sto iz ciste matematicke rachunice proizlazi da ste iskompleksirani shupak ... a u srijedu ja sjedam da dovedem dijete preko te iste granice i molim Boga da shupak ima smjenu ...

NAPOMENA

Da si mi rođeni brat editirao bi ti poruku. Prvo, jer se pojam redarstvenik, koji nije službeni izraz a koji izraz ima svoje značenje (za mene vrijedno), javlja u posprdnom obliku iako razumijem bijes tbog samovoljnog postupanja graničnog policajca.
Također, naslov teme nije primjeren budući da implicira kako hrvatska policija, službeno, u ime države provodi za račun neki drugih subjekata koji kao da su gospodari žiuvota i smrti, šikaniranje nad stranim državljanima.
Kako to nije tako nego se radi o očito pojedinačnom službeniku koji ima nekih problema sa samim sobom, napravljeni su zahvati u sam post iz opisanih razloga.
Toliko.
A da je sam postupak pojedinog graničnog policajca nekorektan, to nije upitno.

zlatni_ljiljan
14-02-2011, 08:18
Nijedan drot od mene lichno bio on hrvatski ,srpski,balijski ,kineski ,turski,ne zavrjedjuje ni trun respekta ni poshtovanja ko ce razumijeti nek razumije, ko nece i ne mora ja nemam sentimente prema miliciji taman da mi je babo rahmetli ,ovaj shupak je sasvim sluchajno bio hrvatski drot koji svoje komplekse lijechi na mladicu ni krivom ni duznom,moja namjera nije popljuvati "hrvatsku" zandarmeriju zato sto je hrvatska,nego ukazati na nepravdu koja se chini prema ljudima koji nisu ni krivi ni duzni sto je neki shupak usto na krivu nogu...

ako se tema cini vama kao moderatorima provokativna ili je mozda tabu tema na ovom forumu kritizirati policiju onda pobrishite temu...

sinoc je ovdje ubijen drot od 26 leta ,a drugi od 39 tesko ranjen i ja bi lago kad bi reko da mi ih je zao... a sta cu mozda sam ja bolestan ,ali ne volim to zvanje,ne volim ih vidjeti ni na filmu

caporegime
14-02-2011, 11:51
Nijedan drot od mene lichno bio on hrvatski ,srpski,balijski ,kineski ,turski,ne zavrjedjuje ni trun respekta ni poshtovanja ko ce razumijeti nek razumije, ko nece i ne mora ja nemam sentimente prema miliciji taman da mi je babo rahmetli ,ovaj shupak je sasvim sluchajno bio hrvatski drot koji svoje komplekse lijechi na mladicu ni krivom ni duznom,moja namjera nije popljuvati "hrvatsku" zandarmeriju zato sto je hrvatska,nego ukazati na nepravdu koja se chini prema ljudima koji nisu ni krivi ni duzni sto je neki shupak usto na krivu nogu...

ako se tema cini vama kao moderatorima provokativna ili je mozda tabu tema na ovom forumu kritizirati policiju onda pobrishite temu...

sinoc je ovdje ubijen drot od 26 leta ,a drugi od 39 tesko ranjen i ja bi lago kad bi reko da mi ih je zao... a sta cu mozda sam ja bolestan ,ali ne volim to zvanje,ne volim ih vidjeti ni na filmu

tako je.
drot je svugdje drot i ima ih nažalost previše loših.
ja vjerujem da ti nije bila namjera uopćavati njegov pristup kao niti kritika ni vrijeđanje hrvatske države ali iz samog naslova i intonacije poruke djelovalo je kao kritika nekoj politiki koju rh provodi prema stranim državljanima koji bi se trebali, u nekom predviđanju iza shengenske granice.
tema nije provokativna, nego je intonacija, za koju sam uvjeren da je postavljena nehotice, vodila na pogrešnu misao.
tema će ostati, pogotovo jer loši i samovoljni policajci rade štetu svima a mislim da nema osobe koja se na granici, a ne samo na granici susrela s bahatim i neodgojenim policajcima koji bi, vidljivo ne poštujući zakon provodili neku svoju samovolju.

štoviše, ukebaš li ga i bude li i dalje takvim ponašanjem kršio svoje ovlasti, slobodno mu zapamti broj značke i istakni ovdje ako treba kao javni prigovor protiv samovlasnih postupaka pojedinih policajaca.
štoviše, pozivam i ostale da ovdje prikažu svoja loša iskustva u smislu teme.

patriot
14-02-2011, 13:05
Ja potpisujem ljiljana..koliko iskompleksiranih jadnika,odjednom uhvatili boga za jaja jer dobili znacku..

Doduse empatiju za ljude stradale na poslu imam,jer vjerujem da dobar dio njih samo radi svoj posao..medjutim i polovica su govna samo takva..taj kurceviti stav i govor,te siledjiske reakcije..ajme govana..

caporegime
14-02-2011, 13:11
Ja potpisujem ljiljana..koliko iskompleksiranih jadnika,odjednom uhvatili boga za jaja jer dobili znacku..

Doduse empatiju za ljude stradale na poslu imam,jer vjerujem da dobar dio njih samo radi svoj posao..medjutim i polovica su govna samo takva..taj kurceviti stav i govor,te siledjiske reakcije..ajme govana..

ponašanje policije prema navijačima je samo jedan, doduše najvidljiviji primjer, sramotnog zloupotrebljivanja svojih ovlasti pri čemu imaju zaštitu same službe a nepismena javnost ne pokazuje senzibilitet prema povredama pravila službe kao i samog zakona u cjelini nego gledaju u objekt prema kojemu je represija provedena smatrajući da takav objekt nije bolje ni zaslužio.
graničari su isto samovoljnici, a faktički podređene položaj običnog civila djeluje na to da civil pristaje progutati sve samo da ga ne šikaniraju još više.

patriot
14-02-2011, 13:19
Kolicina mojih frustracija u vezi policije,najvecim dijelom jest povezana zbog navijackog zivota..

Sjecam se jedne scene kad isli za varazdin vlakom..odlucio sam ne sutiti na ocitu selektivnost i sanovoljnost u provodjenju zakona..kada sam se oglusio na upozorenje da je moje jedino pravo da usutim,uslijedilo je prigodno "skolovanje" tada 16-godisnjeg klinca..
Uz prijetnju da na iducoj stanici cu letiti van,iako imao uredno kupljenu kartu..

Necu dusu grijesiti,bilo je tu puno pozitivnih primjera,ali neki se posavljaju kao direktori svemira jer obukli policijsko odijelo..

caporegime
14-02-2011, 13:22
dobro si prošao. ja sam imao priliku gledati kak oje prošao čovjek koji je samo na glas izrazio nezadovojstvo jer policija premlaćuje navijača koji ničim nije kršio zakon.
nakon cipelarke, jeda interventni je skinuo kacigu i vitlao njome udarajući čovjeka.
obrazlaganje vitomira bijelića o slučaju kugle je sramota i po meni prikrivanje kaznenog djela radi kojega bi se trebalo ići u zatvor.

patriot
14-02-2011, 13:29
Da,ja sam imao srecu da me nije kacigom krenuo lupati..
Vec ono standard za ta vremena kad te odvuku..

Ovo sa galetom opce necu komentirati..kad moj stari kaze,a on bi nas prve se postrojio i namlatio,da su debelo pretjerali,onda znas koliko je sati..

Graničar Jozo
14-02-2011, 13:30
Ja još nisam imao neugodnih iskustava iako sam imao prilike upoznati i interventnu policiju. zapravo, kad malo vratim film unazad vidim da sam i ja često bio obični majmun i da mogu samo zahvaliti bogu pa sam skoro uvijek prolazio lišo.

zlatni_ljiljan
14-02-2011, 13:50
ja opet naglashavam uopshte mi nije bila namjera vrjedjati drzavu Hrvatsku bez nekog laznog pravdanja ovdje i poistovjecivati hrvatsku politiku sa jednim iskompleksiranim necovjekom,a ponajmanje mi je namjera bila vrijedjati ljude koji su poginuli u uniformama policije za svoju zemlju...ja samo imam averziju prema policajcima iz prostog razloga sto imam samo i samo losa iskustva s istom za razliku od Joze recimo...

caporegime
14-02-2011, 13:58
protiv mene je jednom jedsan polidcajac lažno svjedočio na sudu.
i nakon nekoliko godina ga sretnem dok je patrolirao u noćnoj, u nekom noćnom klubu za klince.
samnom frend, ATJ Lučko iz rata.
prilazi nam frendov sin koji starom uplašenoi napominje kako mu je taj policajac već prijetio.
e tu dolazi ono najslađe, kako se ti policajci pokunje i sami maknu kad vide da je "džomba" ispred njih pa makar doživjeli odnos i konverzaciju radi koje bi običnom smrtniku, ako ga već ne bi mogli sami savladati, odmah interventnu trpali za vrat.

Mrav
10-03-2011, 12:26
Danas je granični policajac na granicnom prelazu skino i vratio u BIH od brata mi sina
To se nije desilo na hrvatskoj granici.

zlatni_ljiljan
11-03-2011, 21:16
To se nije desilo na hrvatskoj granici.

nego na Japanskoj?

Mrav
11-03-2011, 21:46
nemoj mislit da ja ovdje nekoga hoću bezobzirno da branim.
ja jednostavno znam da se to nije desilo na hrvatskoj granici..ne zbog para.

zlatni_ljiljan
11-03-2011, 21:51
nemoj mislit da ja ovdje nekoga hoću bezobzirno da branim.
ja jednostavno znam da se to nije desilo na hrvatskoj granici..ne zbog para.

Jesi ti licno Vidovita Dzemila glavom i bradom ili si hrvatski carinski djelatnik?

Sta prichas Mrav-ak,ne razumijem ? Imas neka posebna saznanja,radis za SIS,igras barbut s Karamarkom?Daj nemoj nas drzati u neizvjesnosti kazi jasno i glasno,a ne ovako,ja znam ,ja ovo,ja ne branim....