PDA

Pogledaj Full Version : Orjuna& srbofilija kod Hrvata

Inkvizitor
08-02-2012, 11:43
razmišljao sam gdje da stavim ovaj tekst, dal na povijest ili na politiku ali pošto je razvidno da je ta pojava i danas živa, možda življa nego ikad i pojavila se u krajevima gdje je nikad nije bilo i gdje je apsurdna sama po sebi, mislim da joj je mjesto na Politici. Koji su joj korijeni, uzroci, posljedice i ciljevi. Zašto i odkud se pojavila. Zašto je i danas tako živa i žilava. Zašto pušta korijenje i nekad tvrdim hrvatskoim krajevima poput hercegovine.

dakle organizacija jugoslavenskih nacionalista skraćeno ORJUNA osnovana 1921 u Splitu kao poluvojna dvorska organizacija radi sprječavanja upliva Italije na Dalmaciju i možebitnog otimanja iste od Jugoslavije okrenula se vrlo brzo protiv tzv "nenarodnih i nenacionalnih" elemanata, prvenstveno Hrvata kako su oni tako formulirali. Najveći protivnik joj postaje hrvatski nacionalizam. Česti su obračuni orjunaških batinaša i hrvatskih domoljuba. Česti su obračuni i sa komunistima. Financirana i podpomagana od kraljevskog dvora. Sastavljena mahom od Hrvata koji u Srbiji i Beogradu vide Pijemont.

Formalno ukinuta 1929 kad šestojanuarskom diktaturom kralj Aleksandar zabranjuje sve stranke i političke organizacije

To je malo iz povijesti. Danas im je sentiment isti. Glorificiranje Srbije i srpstva a omalovažavanje hrvastva. Potiču sukobe među Hrvatima i hrvatskim regijama. Utjecajni su u medijima, gospodarstvu, kulturi i svakoj vrsti politike i parapolitike. Pustili korijenje i u hercegovini što je dosad bilo nezamislivo.

U medijima su udarne pesnice Miljenko Jergović, Igor Mandić, Boris Dežulović, Ante Tomić ( i Imotski ima svoje orjunaše) Ivica Đikić ( I Duvno svog orjunaškog konja za utrku ima) i još masa manje znanih i neznanih orjunaških junaka.

U politici kao njezini glasonoše neformalno figuriraju Vesna Pusić i Ivo Josipović.

koji je to mentalni sklop u glavi, koje su to privilegije i novci za koje se ta rabota radi.

ovdje možete napisati svoja saznanja o tim Orcima mutantima i naravno svoje mišljenje i kako se boriti protiv te kuge.

Rodica
08-02-2012, 12:03
imotski je imao i službeno orjunu. ali nisu to bili 'okopoljci', nego malo 'napredniji' omladinci.
mene uvijek uhvati smijeh kad čujem onu pjesmu 'zovi, samo zovi, svi će sokolovi, za te život dati'.
naime, SOKOL je bila organizacija koja se bavila nekakvim tjelesnim aktivnostima, sportom, gimnastikom, nemam pojma...
u imotskom osnovana tih dvadesetih godina. u krivodolu i prološcu isto tako, a centar im je bio u zgradi pučkog učilišta u varuši.
sokolaši su bili projugoslaveni sa naglašenim srbofilstvom (orjunaši), a kao odgovor na njih, katolička crkva osnovala gimnastičku udrugu ORAO koja je djelovala svega 5-6 godina kad su je orjunaši zabranili.
moguće da je među njima dosta hercegovaca iz pograničnih mjesta, gorica, posušje, grude. varuš je bila centar za ta mjesta, tu je bio samostan, tržnica, stočni pazar, duhanska.. pravi gradić.
odgojem se prenose političke ideje i naklonosti.
ja ne mogu sebe zamisliti kao nekog tko može voliti i cijeniti, diviti se onom tko te gazi, pljuje, ponižava, ubija, tare... ali eto, ima hrvata koji to mogu. tito i štulić su eklatantni primjeri hrvatskog mazohizma.
kruška pod krušku pada. reci mi čiji si, znat ću kakav si. većinom je tako. ima izuzetaka, osobno ih znam par, ali to je izreka proistakla iz životnog iskustva.

Inkvizitor
08-02-2012, 12:07
Postojao je Jugoslavenski Sokol i hrvatski Sokol. Česti su sukobi upravo među njima.

zanimljivi podaci za Imotski. Dakle Tomić nije baš potpuni izuzetak.

Rodica
08-02-2012, 12:18
sokolarstvo je univerzalni sveslavenski liberalni pokret. ne znam za sukobe među 'podružnicama', ali u imotskom je bio ovakav kakvim ga je opisao kruno zujić.
tomić nije izuzetak, pa on sam ima pola sela svojih simpatizera i svakim danom broj im se povećava.
i nema razlike između imotskog i posušja ili gruda. kad bi pretresali sve po nekakvoj ideološkoj liniji, našli bi iste omjere i ogromne međusobne razlike.
nevjerojatno nešto.

ljuta trava
08-02-2012, 12:22
Negdje početkom devedesetih objavljena je knjiga od Nikole Pulića , Sinovi ORJUNE i novo četništvo ...Vrlo zanimljiva knjiga , o ORJUNI i njihovim sljednicima u to vrijeme .Svakako preporučujem pročitati ..

caporegime
08-02-2012, 12:25
Treba razlikovati organsku orjunu te kasnije isfuravanje koje je više produkt neke pragmatike i zaliječivanje najnižih rana pri čemu se srbofilija ili jugoslavenstvo pokazuje na površini.

npr. pusići su organski orjunaši kao i igor mandić
miljenko jergović ili zrikavac su tek pragmatici. s tim da među njima i nema toliko toga zajedničkog osim činjenice da vodenglavi isfurava više antigrupiranje i antinacionalno pa mu je jugoidnbost tek neko oruđe u borbi protiv njegovih pravih neprijatelja, hrvatsva koje kao nacionalno grupiranje njega izrazito iritira a zapravo je jedino relevantno u njegovom okruženju.
primjerci slični njemu u okruženju imaju istu matricu ali im je primarno borba protiv srpskog ili muslimanskog grupiranja glavni motvi pri čemu će ponekad i afirmativno govoriti o hrvatskoj ili srbiji ovisno gdje se takav nalazi.

zrikavac je drugi primjer. častohlepan, iskompleksiran, perfidan...... on je patuljak u zemlji diviva, mlohavac u zemlji čeličnih, rugoba u zemlji lijepih.....
on srbuije ne zato jer voli srbe ili igra taktički, nego jer su ga srbi malo ko psića pomazili po glavi, zagotivili, dali mu do znanja da ga smatraju pametnim ( on glupan u to vjeruje) i on sad ko zahvalni psić laje njima u čast uvjeren da je time dobio priliku osvetiti se okrutnoj okolini zapadne hercegovine kojoj ni stasom, ni stavom, ni ponosom ne pripada.
probajte ga zamisliti kao ravnopravnog dijela neke mangupske ekipe......nema šanse. a to njega boli. on kao dno hranidbenog lanca hercegovine kojeg nitko ne jebe dva posto, a sujetan ko himalaja ima potrebu da ga napokon netko doživi.

Rodica
08-02-2012, 12:26
ima i knjiga joška čelana, odlično napisana, "spomenik izdaji": nova orjuna – prilozi za životopis miljenka smoje.

Inkvizitor
08-02-2012, 12:27
sokolarstvo je univerzalni sveslavenski liberalni pokret. ne znam za sukobe među 'podružnicama', ali u imotskom je bio ovakav kakvim ga je opisao kruno zujić.
tomić nije izuzetak, pa on sam ima pola sela svojih simpatizera i svakim danom broj im se povećava.
i nema razlike između imotskog i posušja ili gruda. kad bi pretresali sve po nekakvoj ideološkoj liniji, našli bi iste omjere i ogromne međusobne razlike.
nevjerojatno nešto.

Bilo je..

http://www.sokolzagreb.hr/

al nebitno..Tomić je koliko znam protjeran is sela kad je htio tamo nešto mrmoljiti, neku književnu večer održati pa se u slijedećoj kolumni obrušio na rodni kraj.

nije to bila tako masovna pojava u tim krajevima. Bilo je među književnicima i tom sloju pa i političkom naravno..i Tin Ujević je bio jedno vrijeme beograđanin a s druge strane A.B Šimić..on je čak i pisao na ekavici..nije li.

Iz tog mentalnog sklopa je proizišao i Andrić.

zanimljiva je ta pojava orjunašenja tj srbofilije pogotovo nakon 1 svj rata kad je Srbija gledana kao Pijemont, stup oko kojega će se okupiti potlačeni Južni Slaveni..pa i Supilo i Trumbić nisu daleko..Trumbić se kasnije okrenuo za 180 stupnjeva..pa Meštrović..u Bosni Alaupović..

to je donekle bilo razumljivo onda kad Srbi i Hrvati nisu imali tako krvavu prošlost ali odkuda ta pojava danas nakon svega..i to tako jaka i žilava.

Rodica
08-02-2012, 12:32
hrvatsko sokolarstvo je težilo ujedinjavanju sa srpskim, a srpsko ka ujedinjavanju svih srpskih zemlja. eto, tako je bilo.
jedini sukobi u dalmaciji su na relaciji hrvatskog sokola i pravaša, ali nebitno sad. uglavnom, i na sokolima vidimo kako su trčali za srpskom guzicom.

Rodica
08-02-2012, 12:36
da ne gubim dalje vrijeme, moje mišljenje je da je stvar u mentalnom sklopu i u ničem drugom. proklet narod i gotovo.

Inkvizitor
08-02-2012, 12:37
Treba razlikovati organsku orjunu te kasnije isfuravanje koje je više produkt neke pragmatike i zaliječivanje najnižih rana pri čemu se srbofilija ili jugoslavenstvo pokazuje na površini.

npr. pusići su organski orjunaši kao i igor mandić
miljenko jergović ili zrikavac su tek pragmatici. s tim da među njima i nema toliko toga zajedničkog osim činjenice da vodenglavi isfurava više antigrupiranje i antinacionalno pa mu je jugoidnbost tek neko oruđe u borbi protiv njegovih pravih neprijatelja, hrvatsva koje kao nacionalno grupiranje njega izrazito iritira a zapravo je jedino relevantno u njegovom okruženju.
primjerci slični njemu u okruženju imaju istu matricu ali im je primarno borba protiv srpskog ili muslimanskog grupiranja glavni motvi pri čemu će ponekad i afirmativno govoriti o hrvatskoj ili srbiji ovisno gdje se takav nalazi.

zrikavac je drugi primjer. častohlepan, iskompleksiran, perfidan...... on je patuljak u zemlji diviva, mlohavac u zemlji čeličnih, rugoba u zemlji lijepih.....
on srbuije ne zato jer voli srbe ili igra taktički, nego jer su ga srbi malo ko psića pomazili po glavi, zagotivili, dali mu do znanja da ga smatraju pametnim ( on glupan u to vjeruje) i on sad ko zahvalni psić laje njima u čast uvjeren da je time dobio priliku osvetiti se okrutnoj okolini zapadne hercegovine kojoj ni stasom, ni stavom, ni ponosom ne pripada.
probajte ga zamisliti kao ravnopravnog dijela neke mangupske ekipe......nema šanse. a to njega boli. on kao dno hranidbenog lanca hercegovine kojeg nitko ne jebe dva posto, a sujetan ko himalaja ima potrebu da ga napokon netko doživi.

sve su to nuspojave organizirane ORJUne. To su sve Hidrini kraci. Svatko na svoj način orjunaši i Srbuje.

Jergović je prešao put od srbomrsca koji piše da Srbe treba anihilirati do ovoga danas.

U Hercegovini je ta priča karikaturalna do smijurije. Mi izdani, mi najbolji, Zagreb je najgori, Beograd će pomoć nama ustaškom kraju..Srbi su kul, mi smo pravi Hrvati, Zagreb je fuj..Srbi vole nas prave Hrvate i pomoći će nam najviše zbog toga...

Inkvizitor
08-02-2012, 12:39
Zanima me jel netko ima podatke o takvim pojavam kod Srba. Ono hrvatofilija..stavovi da je Zagreb Pijemont jugoslavenstva, veličanje Hrvata kao etnosa nauštrb srpstva i sl.

U samoj Srbiji, to me prvenstveno zanima.

caporegime
08-02-2012, 12:39
perecijanci uso ni koji nisu dovoljno svjesni hrvati.
koliko ja znam dovoljno svjesni hrvati su oni koji znaju da nas je pogodila agresija a ne građanski rat.
da oluja nije ni zločin ni namještaljka nego pobjeda.
da tuđman ni šušak nisu zlo nego dobro.

a zrikavac propovjeda upravo suprotno.
to se zove teži oblik šizorenije.

Inkvizitor
08-02-2012, 12:43
perecijanci uso ni koji nisu dovoljno svjesni hrvati.
koliko ja znam dovoljno svjesni hrvati su oni koji znaju da nas je pogodila agresija a ne građanski rat.
da oluja nije ni zločin ni namještaljka nego pobjeda.
da tuđman ni šušak nisu zlo nego dobro.

a zrikavac propovjeda upravo suprotno.
to se zove teži oblik šizorenije.

teze orjunaša i njihovih prirepaka i teze tih tzv. perecijanaca se poklapaju u 90% slučajeva. Ista je to sorta. Svađaju se samo oko prava prvenstva.

Rodica
08-02-2012, 13:02
teze orjunaša i njihovih prirepaka i teze tih tzv. perecijanaca se poklapaju u 90% slučajeva. Ista je to sorta. Svađaju se samo oko prava prvenstva.

to je ono što je mene uvijek čudilo. ajde, ne baš uvijek nego od postanka folozofije antiperecijanstva. kako to da vrana vrani očiju kopa.. iste ideje, ista razmišljanja, isti politički stavovi.
jedina anomalija koja postoji i koja je rascijepila ta dva istovjetna korpusa, bio je stipe mesić.
da se mesić nije okrenuo na stranu muslimana, eto ti jada! ojačali bi perecijanci i sa ovu stranu granice.
erecijanci + perecijanci = nova balkanska orjuna.
nevjerojatno. naš narod je nevjerojatan.

Rodica
08-02-2012, 13:03
mesić je ubačeni element ili sasvim slučajno ispao kamen spoticanja, to nikad nećemo znati.. lol

Inkvizitor
08-02-2012, 13:13
Jedino što njih dijeli od Stipe Mesića je što je ovaj kao što si rekla lobirao za muslimane što je bitno, i Albance što je manje bitno u ovoj priči.

inače to mogu komotno bit Mesićevi glasnogovornici po svim drugim pitanjima, osobito oko Šuška, Bobana, tumačenja rata i sl

caporegime
08-02-2012, 13:25
šizofreni debili optužuju hrvate iz hrvatske iz hrvatske da nisu dovoljno ponosni hrvati.
a sami:
nazivaju oluju zločinom i dogovorenim ratom između slobe i franje da bi se srbi naselili na kosovo.
optužuju hrvatsku da je započela rat u bih a da se u to vrijeme sa srbima održavao mir.
franju šuška optužuju da su interese hrvata u bih iskorištavali samo u vidu koristi za rh.
franjo im je zlotvor a pšušak zlotvorov šegrt.

istodobno:
hvače milanovića i josipovičća iako ova dvojica osim par uopćenih neutralnih izjava nisu napravili ama baš ništa u korist bh hrvata. štoviše, prije nekoliko godina su pokušali hrvatima u boih oduzeti pravo glasa na izborima za hrvatski sabor.
šuruću sa pusićkom, s jom slažu izbornu list a ona je najveći mrzitelj bih hrvata žena koja je najzaslužnija za harangu po bih hrvatima.
pljuju mesića a istodobno su dobro i pohvaljuju sve one koji o mesiću imaju visoko mišljenje i koji su uvijek mesiću držali stranu.

dakle, s jedne strane zazivaju neki ponos i hrvatsvo a s druge strane oštro se bore protiv onih koji bi po nekoj logici prakticirali to hrvatsvo nazivajući ih percijanerskim neokolonijalistima prema hrvatima u bih.
o podložnosti prema srbima i ponavljanju svih srpskih teza i fraza nećemo. to je utvrđeno.

dakle. ako nisi ponosni hrvatm perecinare si i zegejac, ako jesi onda si integralistički neokolonijalist ako ne hvališ ove koje oni hvale onda si protivnik samostalnosti hrvata hercegbosne, agent aida, sanjač drine (sve je te izraze zrikavac koristio)
a stavovi tih ljudi koje šizoreničari hvale su stavovi radi koji šizofreničari hrvate i zove perecijanerima.

fascinira me ta volja i glasnost u lajanju iako im je logika toliko poremećena da svatk os ispodprosječnim iq lako može uvidjeti sve nedosljednosti.

sagitarius
08-02-2012, 13:54
Pitanje orjune ili nekih njenih vidova mogli bi biti kao pojava indikativni za Hrvate koji su se nalazili u tzv. "miješanim" sredinama sa jakom srpskom propagandom da je sve što je hrvatsko jednako ustaškom, radi čega su se mnogi hrvati u takovim sredinama počeli izjašnjavati kao jugosloveni, a samo da im ne bi bila prikačena stigma hrvatstva zbog koje bi teže došli do zaposlenja ili neke druge opće društvene "povlastice" iz svakodnevnog života...
Poznati su mi slučajevi ljudi Hrvata koji se nisu htjeli odreći svoga, koji su se zlopatili radi toga, svašta im je smještano, da bi zatim otišli u inozemstvo, bukvalno emigrirali, uglavnom u Njemačku...
No oni koji jednostavno iz nekog razloga nisu htjeli ili nisu mogli emigrirati ostajali su do kraja ono što jesu, nosili su svoju stigmu i šikanirani su do bola, što su podnosili i gurali dalje, da bi neki labilniji ili očajniji jednostavno postajali ideološki jugosloveni i to i takovo opredijeljenje prenosili na svoje potomstvo...
Ova nehotična "pragmatična" orjuna postala je vremenom u narednim generacijama stvarna.
Srbofilija je u BiH dosegla svoje propagandne Olimpe, pisao sam o tome na ovom portalu kroz temu o pitanjima jezika, tako da je službeni jezik u BiH i jezik u svakodnevnom govoru bio srpski sa ijekavskom varjantom...
Analogna pojava događala se međutim i kod muslimanskog naroda u BiH, koji se godinama izjašnjavao na razne načine, pa i kao jugosloveni ili srbi, mada ih je bio ne mali broj koji su se izjašnjavali i kao hrvati !
Ovo bi bio odgovor na gornje jedno pitanje da li ima hrvatofila kod drugih naroda, da ima, poznati su mi slučajevi iz zadnjeg rata da su mnogi muslimani, potonji Bošnjaci, bili u jedinicama HOS-a, HVO, ili HV u Hrvatskoj...
Po nekim pitanjima "hrvatstva" mnoge od nas na ovom forumu bi ti čestiti ljudi nadmašili...

Dr. Vito Dugonoga
08-02-2012, 14:21
Sta se cudite- sve je to normalna pojava!
Tajne neprijateljske sluzbe lako nadu svoja potrckala!
To sto mi nemamo tajni organizacia ni mafie je druga prica..

Dovoljno je nac par probisvita i od zivota odbaceni jadnika
dat im sredstva i mogucnost dilovanja, i eto ti "problema"!
Na isti nacin je komunizam priuzeo Rusiu i ostale zemlje
ustase Hrvatskom..

To je uobicajena radnja kad neko oce usadit nesto STRANO u neki narod!

Nisu ni englezi ustolicili Mesica jer je on faca- upravo suprotno!

Cak, sto je jos zanimljivie- na isti nacin udba vlada Hrvatskom!
Niko od udbasa i vodeci komunjara nie nastrado u DR
pa je razumljivije Mesicevo ustasvovanje..

Inkvizitor
08-02-2012, 14:39
Pitanje orjune ili nekih njenih vidova mogli bi biti kao pojava indikativni za Hrvate koji su se nalazili u tzv. "miješanim" sredinama sa jakom srpskom propagandom da je sve što je hrvatsko jednako ustaškom, radi čega su se mnogi hrvati u takovim sredinama počeli izjašnjavati kao jugosloveni, a samo da im ne bi bila prikačena stigma hrvatstva zbog koje bi teže došli do zaposlenja ili neke druge opće društvene "povlastice" iz svakodnevnog života...
Poznati su mi slučajevi ljudi Hrvata koji se nisu htjeli odreći svoga, koji su se zlopatili radi toga, svašta im je smještano, da bi zatim otišli u inozemstvo, bukvalno emigrirali, uglavnom u Njemačku...
No oni koji jednostavno iz nekog razloga nisu htjeli ili nisu mogli emigrirati ostajali su do kraja ono što jesu, nosili su svoju stigmu i šikanirani su do bola, što su podnosili i gurali dalje, da bi neki labilniji ili očajniji jednostavno postajali ideološki jugosloveni i to i takovo opredijeljenje prenosili na svoje potomstvo...
Ova nehotična "pragmatična" orjuna postala je vremenom u narednim generacijama stvarna.
Srbofilija je u BiH dosegla svoje propagandne Olimpe, pisao sam o tome na ovom portalu kroz temu o pitanjima jezika, tako da je službeni jezik u BiH i jezik u svakodnevnom govoru bio srpski sa ijekavskom varjantom...
Analogna pojava događala se međutim i kod muslimanskog naroda u BiH, koji se godinama izjašnjavao na razne načine, pa i kao jugosloveni ili srbi, mada ih je bio ne mali broj koji su se izjašnjavali i kao hrvati !
Ovo bi bio odgovor na gornje jedno pitanje da li ima hrvatofila kod drugih naroda, da ima, poznati su mi slučajevi iz zadnjeg rata da su mnogi muslimani, potonji Bošnjaci, bili u jedinicama HOS-a, HVO, ili HV u Hrvatskoj...
Po nekim pitanjima "hrvatstva" mnoge od nas na ovom forumu bi ti čestiti ljudi nadmašili...

sagitariuse, naravno da je bilo ljudi ..Srba i muslimana u jedinicama HOS-a HV-a i sl.

Ali to je druga priča.

ja pitam ima li u Srbiji organizacija koja veliča hrvatstvo nauštrb srpstva..kužiš.

Marta
08-02-2012, 14:57
sagitariuse, naravno da je bilo ljudi ..Srba i muslimana u jedinicama HOS-a HV-a i sl.

Ali to je druga priča.

ja pitam ima li u Srbiji organizacija koja veliča hrvatstvo nauštrb srpstva..kužiš.

Nema to nigdje u svijetu, mi smo fenomen po tom pitanju!

BAs smo mi opicen narod, skroz opicen i toga me stid!

TheBronxBomber
08-02-2012, 16:13
Nema to nigdje u svijetu, mi smo fenomen po tom pitanju!

Nismo. Samo-mrzitelji postoje i u tkz. zidovskom narodu. Mi smo manji, nebitniji (u svjetskim okvirima) i slabiji - pa tako i ranjiviji. Ovo je zeznuta grana ove teme. To valja ozbiljno obraditi.

Anti-Hrvate koje srecemo su politicki anti-Hrvati, njihova krvna zrnca uopce nisu bitna. To sto su neki od njih i sumnjivog genetskog podrijetla, cini stvar skakljivijom i zanimljivijom.

Dakako, njihovo anti-hrvatstvo prelazi i u druga podrucja osim politicka. Postoji snazna komponenta "rasistickog" ponasanja prema jednom dijelu Hrvata (zovnite ga dinarskim, vlaskim, ognjistarskim, bunjevackim - kako hocete). Oni to mogu i smiju, jer su na ispravnoj politicki-korektnoj strani...

Skratit cu: Hrvatska je doslovno kulturni, genetski, povijesni i drustveni mozaik. Tako mala, a toliko razlicitosti unutar nje. Nikad dovoljno jako povezana a kamoli ucvrscena. Zato je tudjincima, uz pomoc domacih "izroda" (izrodi cega, pitam se? Nisam siguran da svi oni Hrvati niti da potjecu od Hrvata - politicko hrvatstvo je svakako iskljuceno), vrlo lako napraviti nered...

TheBronxBomber
08-02-2012, 16:25

Ante Tomic i ja ne pripadamo istom narodu. A ako netko moze prepoznati i jedno zrno hrvatstva kod jednog Jergovica ili Dezulovica, onda tom ide Nobelova nagrada iz svih mogucih podrucja.

Marta
08-02-2012, 16:28
Nismo. Samo-mrzitelji postoje i u tkz. zidovskom narodu. Mi smo manji, nebitniji (u svjetskim okvirima) i slabiji - pa tako i ranjiviji. Ovo je zeznuta grana ove teme. To valja ozbiljno obraditi.

Anti-Hrvate koje srecemo su politicki anti-Hrvati, njihova krvna zrnca uopce nisu bitna. To sto su neki od njih i sumnjivog genetskog podrijetla, cini stvar skakljivijom i zanimljivijom.

Dakako, njihovo anti-hrvatstvo prelazi i u druga podrucja osim politicka. Postoji snazna komponenta "rasistickog" ponasanja prema jednom dijelu Hrvata (zovnite ga dinarskim, vlaskim, ognjistarskim, bunjevackim - kako hocete). Oni to mogu i smiju, jer su na ispravnoj politicki-korektnoj strani...

Skratit cu: Hrvatska je doslovno kulturni, genetski, povijesni i drustveni mozaik. Tako mala, a toliko razlicitosti unutar nje. Nikad dovoljno jako povezana a kamoli ucvrscena. Zato je tudjincima, uz pomoc domacih "izroda" (izrodi cega, pitam se? Nisam siguran da svi oni Hrvati niti da potjecu od Hrvata - politicko hrvatstvo je svakako iskljuceno), vrlo lako napraviti nered...

Ima u svakom narodu takozvanih samomrzitelja i jakih kriticara, al se taj fenomen drugacije odrazava na drustvo.

Nije toliko destruktivno i ne nanosi toliko stete kao sto je to kod nas. Mi smo mala i neslozna drzava, puna problema, ne samo politickih.
Nama je nesloga puno veci problem na svakom planu nego sto je to zidovima, jer su kod njih ti samomrzitelji jedna rijetka pojava koja se da zanemariti, dok kod nas cine maltene vecinu. uz to smo mi ekonomski jako slabi, nemamo svijetski lobi ... a ovi nas guse, niste nas ....

Marta
08-02-2012, 16:29
Ante Tomic i ja ne pripadamo istom narodu. A ako netko moze prepoznati i jedno zrno hrvatstva kod jednog Jergovica ili Dezulovica, onda tom ide Nobelova nagrada iz svih mogucih podrucja.

Imaju drzavljanstvo i omiljeniji su od tebe i mene ..... oni su u trenu dok smo mi samo kamenjari, dinarske oskopice ;);)

TheBronxBomber
08-02-2012, 16:43
Mi smo mala i neslozna drzava, puna problema, ne samo politickih.

Kao pojedinac, ne zelim biti slozan s onim "gradjanima" koji ce me apriori otpisati (tko su oni da nekoga otpisuju?) samo zbog imotskog naglaska. U Hrvatskoj je sve naopako, tako da imamo situaciju da oni koji cesto slove ko napredni i "gradjanima" naoruzani su najvecim i izlizanim predrasudima ovoga svijeta. O njihovoj iskljucivosti i sovinizmu mogu pisati danima.

Pa nije Zeljko Kerum krkan, krkan je Ante Tomic. Tomic ga ne podnosi zato sto Kerum nije podvio rep kao on; sto se nije kukavica ko on; i sto se nije "uklopio" u sredinu u kojoj zivi. Ne's ti sredine, jadna majko....

Hrvatska se gusi u kompleksima dojucerasnjih seljacina koji su ogrnuli plast "gradjanstva." I kad to kazem, ja ne mislim niti na Keruma niti na Bandica.

Nego na one koji to kriju ko zmija noge.

Marta
08-02-2012, 16:51
Kao pojedinac, ne zelim biti slozan s onim "gradjanima" koji ce me apriori otpisati (tko su oni da nekoga otpisuju?) samo zbog imotskog naglaska. U Hrvatskoj je sve naopako, tako da imamo situaciju da oni koji cesto slove ko napredni i "gradjanima" naoruzani su najvecim i izlizanim predrasudima ovoga svijeta. O njihovoj iskljucivosti i sovinizmu mogu pisati danima.

Pa nije Zeljko Kerum krkan, krkan je Ante Tomic. Tomic ga ne podnosi zato sto Kerum nije podvio rep kao on; sto se nije kukavica ko on; i sto se nije "uklopio" u sredinu u kojoj zivi. Ne's ti sredine, jadna majko....

Hrvatska se gusi u kompleksima dojucerasnjih seljacina koji su ogrnuli plast "gradjanstva." I kad to kazem, ja ne mislim niti na Keruma niti na Bandica.

Nego na one koji to kriju ko zmija noge.

Mi i ne mozemo biti s njima slozni jer nas preziru, preziru sve sto je imalo hrvatsko.

Kerum je krkan a Tomic je pokvareni ljigavac, mali guster koji zeli biti veliki .....

Kao sto si rekao njihova iskljucivost i sovinizam dominiraju drustvenu sliku, zato i vlada nesloga.

Marta
08-02-2012, 16:55
Mene strasno zanima sto njih toliko motivira! jel to mrznja ili ipak neko samo njima poznato zadovoljstvo?

Humphrey
08-02-2012, 17:27
Sve je to danas nebitno, sada je ionako sve to zamijenila EUfilija.Zato se Josipović toliko radovao što će sada moći cijelu EU zvati svojim domom i on sad postaje građanin EU.
Time je riješen problem jugofilije.

Srbofilija ionako nikada nije bila problem, naime to je samo rasizam tih bivših jugofila.Oni su prema srbiji uvijek imali osjećaj superiornosti, na njih su gledali kao na primitivnu kulturu koja im je zabavna. Takvi ljudi recimo ne bi ni mrtvi ušli u neki cajkaroški klub u Zagrebu, ali u Beogradu je druga priča. Oni srbe svode na neke pojedinačne karakterne osobine,oni nemaju dubinu, sve se svodi na to kako su srbi zabavni, uvijek za zajebanciju i sl. Takav odnos imaju i prema Bosni, preciznije Sarajevu i Sarajlijama. Oni su samo zabavna raja, koja po cijele dane priča viceve, ali neku ljudsku dubinu nemaju.Tamo se ide opustiti jer oni su pronašli lijek za ovaj stresni život, dok naši jugofili provode stresne dane u Zagrebu promišljajući rješenja za probleme cijeloga svijeta.

Sad bih napisao da su naši jugofili,tj. EUfili najgluplja stvorenja na svijetu, ali oni ipak uspjevaju biti stalno na vlasti i to ih ovaj narod dovede na vlast.Kad to znamo možda postoji i netko gluplji od njih,a to je ovaj narod.

sagitarius
08-02-2012, 20:13

Ali to je druga priča.

Pa dobro, to mi naravno nije poznato i iskreno čisto sumnjam da tako nešto konkretno među srbima i postoji, no post kojeg sam priložio diskusiji pokušava da sagleda mogućnost pojave jednog dijela orjune kod Hrvata u BiH i iz jednog drugog kuta, malo drugačijeg od onog koji orjunaštvo tretira kao fenomen povratka nekih ljudi koji su bili ubijeđeni i za to plačeni o kojim se ovdje kontekstira....

Dr. Vito Dugonoga
08-02-2012, 20:17
Aj, Inkvi, ne glumi francusku sobaricu!!

Ovi koima se cudis su ti nablizi intelektualni rod!

Isto sto su oni srbofili i ti si vatikanofil!

Isto sranje- drugo pakovanje!!

Osim sto oni imaju neke koristi
a ti korist nalazis u gluposti!!!!!

U cemu je razlika izmedu udbe i tebe?!?!- Ni u cemu!!

I ti i oni lazirate povist i bristet istinu!!

NorthStand
08-02-2012, 20:53

Ali to je druga priča.

Ima, pogotovo oni bUnjevci i Šokci veličaju ustaštvo, i hrvatuju po vojvodini. :D Nema toga u SRB, jer SRB sve takve odavno očistila, da se mi ponašamo ko oni, vjerujem da bi puno manje smeća bilo u HR. Jednostavno, Srbi možda i imaju nešto podjela između sebe, al kad je u pitanju "Velika SRBija" tu su oni u velikoj mjeri jedinstveni i suglasni. Dok u HR je obratna situacija, dok nam netko ne upadne u dvorište, mi se koljemo međusobno. Tek kad nas netko počne klat, onda se ujedinimo i krenemo zajedno, i tad obično i najbolje funkcioniramo. Čim rat završi, opet sve po starom, takvi smo ti mi. Srbi baš u miru, najviše postižu po pitanju svojih velikosrpskih planova.

puntar
09-02-2012, 22:42
Nebi reka da je to izolirana pojava kod hrvata.sva zapadno europska drustva imaju fenomen da sljedbinici takozvane lijevo liberalne struje gotive vise druge narode, nego vlastiti.samo to u tin drustvima nije toliko opasno, nije im to skoro pa jedina svrha.karijere ljudi poput tomica, dezulovica baziraju na blacenju hrvatstva i propagiranju bratstva i jedinstva, znaci srbofilstva.niceg koristnog nemaju za ponudit, drustveni problemi im se svede na latentni ustaso-klerofasizam.kao gimnazijasti u pubertetu, koji su zeljni paznje i vjecito su kontra.

puntar
09-02-2012, 22:46
Evo jedan primjer orjunastva par excellence.sjor domagoj margetic
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=DE#/watch?v=neWKAWXuuOk

caporegime
09-02-2012, 22:51
Nebi reka da je to izolirana pojava kod hrvata.sva zapadno europska drustva imaju fenomen da sljedbinici takozvane lijevo liberalne struje gotive vise druge narode, nego vlastiti.samo to u tin drustvima nije toliko opasno, nije im to skoro pa jedina svrha.karijere ljudi poput tomica, dezulovica baziraju na blacenju hrvatstva i propagiranju bratstva i jedinstva, znaci srbofilstva.niceg koristnog nemaju za ponudit, drustveni problemi im se svede na latentni ustaso-klerofasizam.kao gimnazijasti u pubertetu, koji su zeljni paznje i vjecito su kontra.

baš zato jer u gimnaziji nikad nisu bili dio ekipe, nisu bili in, zamrzili su okolinu i grupiral ise kao očajnici u otpadnike. zato mrze i grupacije općenito jer ih pdsjećaju na skupine, ekipe, društva kojima su podsvjesno težili a nisu ih primali. a istodobno mrze jedni druge jer tko voli ekipu s kojom se našao tako jer se s nikim drugim nije ni mogao naći.
nitko u stvarnom životu ne želi biti član lambda lambda lambda

puntar
09-02-2012, 23:56
Moguce je i to, ne poznaju osjecaj zajednistva iliti brige za grupu ljudi, pa tako i nemoze izrasti osjecaj domoljublja ili brige za vlastiti narod.

NorthStand
10-02-2012, 04:12
baš zato jer u gimnaziji nikad nisu bili dio ekipe, nisu bili in, zamrzili su okolinu i grupiral ise kao očajnici u otpadnike. zato mrze i grupacije općenito jer ih pdsjećaju na skupine, ekipe, društva kojima su podsvjesno težili a nisu ih primali. a istodobno mrze jedni druge jer tko voli ekipu s kojom se našao tako jer se s nikim drugim nije ni mogao naći.
nitko u stvarnom životu ne želi biti član lambda lambda lambda

http://www.youtube.com/watch?v=3yI5wlzZdXY :D

Graničar Jozo
10-02-2012, 10:52

s ovim drugim dijelom se slažem, ali ne slažem se da kerum i bandić nisu krkani.

Kerum se pokazao sa ovim svojim istupima u zadnjih nekoliko dana, tako nimalo simpatije nema kod mene, tj. ono što je imao istopilo se sa ovim snijegom.

A Bandić u jednom javnom nastupu spominje kako on ima "soma i po" nečega (eto ne mogu se sjetiti čega). I to je to isto uklapanje u sredinu kao i kod tomića. ista je to analogija.

Doduše, razlika je ipak između njih dva u odnosu na tomića, jer nikada nisu javno posrali na svoj zavičajni kraj (koliko ja znam).

Dr. Vito Dugonoga
10-02-2012, 10:56
Otkud Kerum na temi o orjunasima i srbofilima?!

Uroš
24-02-2012, 19:34
Zanima me jel netko ima podatke o takvim pojavam kod Srba. Ono hrvatofilija..stavovi da je Zagreb Pijemont jugoslavenstva, veličanje Hrvata kao etnosa nauštrb srpstva i sl.

U samoj Srbiji, to me prvenstveno zanima.

U Srbiji ne postoji hrvatofilija, niti mislim da je ikad bilo, što zbog istorije međusobnih odnosa što zbog neke kolektivne psihologije Srba prema Hrvatima (nazovi to stereotipima, nebitno).

Ono što je u Srbiji prisutno je jaka jugonostalgija. Medijski forsirana, mada nažalost ima solidnog uporišta i u stanovništvu (posebno ljudima srednje i starije dobi). Mogu obrazložiti taj fenomen kroz bezbroj primera... Mislim da samo još kod Bošnjaka i Crnogoraca je jugonostalgija u toj meri prisutna.

SarajkaDjevojka
29-10-2012, 00:05
Gledam danas Stankovića i " nedjeljom u dva ".Gost mu je bio ugladjeni Tadić.Na neka od jednostavnih pitanja poput "Da li se desio genocid u Srebrenici " i " zašto hrvatskim logorašima iz Stajkovaca ( te još nekih mjesta u Srbiji ) nije dozvoljeno obilježavanje stradanja " Tadić ne može pronaći odgovora.
U Srebrenici se desio " zločin " a logore po Srbiji gdje su držali Hrvate, naziva sabirnim centrima.Vjerovatno mu u kontekstu njegovog srpstva riječi poput sabirnih centara i zločina ljepše zvuče te ostavljaju pozitivniji dojam na prosječnog gledatelja.
Na kraju u stilu pravog mirotvorca apelira da zaboravimo prošlost, okrenemo se budućnosti i iskoristimo jedan od najvažnijih resursa ovog dijela Balkana " zajednički jezik ".
Promocija brastva i jedinstva u njegovom izvornom obliku.Vjerovatno bi bilo poželjno da svi doživimo amnezije, pa se nakon duboke kome upitamo " tko nas bre to zavadi ".

Aleksa
29-10-2012, 11:01
Žao mi je što ne videh ovu temu kad sam bio raspoležniji za pisanje. :cerek

Ovo razlikovanje među Hrvatima bih povezao sa razlikovanjem između nečega što nazivamo ideologijom, dogmom i sl. i onoga što nazivamo prirodom ili životom. Sloveni su posebna grupa naroda sa posebnim civilizacijskim obeležjima. Jedno od obeležja je veličanje roda kao vrednosti, a rod je prirodna kategorija. Danas se slovenofili najradije pozdravljaju rečima "Slava Rodu". Pripadnost rodu se smatra vrlinom, a okretanje protiv roda moralnim padom. Na primeru južnoslovenskih muslimana vidi se da oni rukovođeni ideologijom (dakle, nečim što nije priroda) braćom smatraju one koji su pobornici iste ideologije (Indonežane, Arape...), dok se odriču onih koji im zapravo jesu braća po krvi (dakle, prirodna braća).
Sa Sagitarijusom sam diskutovao o starćevićevskim principima. Rekao bih čisto ideološkim principima konstituisanja nacije, koji neprijetelje prepoznaju u najbližem srodniku. Tu je protivrečnost iz koje nastaju antagonizmi. Apstrahovano od srpsko-hrvatskih odnosa, stvar se može objasniti i ovako: nacija je reč koja u korenu ima rod, rađanje. Može da bude i politički uobličina time što priznaje tu prirodnu karakteristiku. Međutim, ako to političko uobličenje sadrži u sebi negaciju roda, onda nacija ima problema sa svojim konstitusanje. Princip Roda ima svoju transmisiju od pojedinca do cilivlizacije i celokupnog čovečanstva.
Biti po svaku cenu antisrbin, a pravaštvo i Starčević su uspostavili takav princip, zakonito vodi u odricanje i od hrvatstva. Biti protiv "slavosrba" je antislovenski, a onda i antihrvatski. Možda to zvuči zastrašujuće ili kao provokacija, ali hrvatstvo kakvo propagiraju Inkvi ili Caporegime i ostali nosi u sebi naslage i antihrvatstva. To je paradoks koji je neizbežan, on dovodi do rezignacije kod pobornika takvog principa zbog ponašanja pro-slovenskih (pa što da ne i pro-srpskih) Hrvata, dok se ti pro-slovenski Hrvati verovatno čude ideološkom slepilu pobornika starćevićevskog principa. Slepilo pušta svoje krake i dovodi do stanja kada je UVEK potrabno biti protiv Srba jer se to smatra dokazom pravovernosti. Onda imamo da je Inkvi u stanju da se na krvi i nož posvađa oko pitanja (za koje kao Hrvat i ne mora biti neposredno zainteresovan) "ko su Crnogorci" braneći stav da nipošto nisu Srbi, a dokaz svih dokaza je papir na kome se neki iseljenik izjašnjavao (vera-srpska, narodnost-crnogorska, jezik-hrvatski), dakle dokaz i jači od onoga što apsolutna većina Crnogoraca tvrdi, ili je tvrdila u ranija vremena.

Slovenskim principima se mogu objasniti i neke navodne prosrspke politike među Hrvatima. Kao što među Srbima postoje proruske, one su izraz pravila da se slovenski narodi međusobno štite, ali postoji i odgovarajući poredak, kao u čoporu vukova. Zna se koje alfa. Srbi slušaju Ruse, a Rusi štite Srbe. Naravo, ovo nije tako rigidno ako se prevede u jezik savremene politike i diplomatije. No, Srbi pokazuju da ne treba biti ljubomoran na rusko prvenstvo u slovenskom svetu. Hrvatski slovenofili isto to pokazuju time što nisu ljubomorni na činjenicu da je Srbija Pijemont balkanskih Slovena. I to je prirodno, i to je slovenski.

U skladu sa svim tim, hrvatska politika zbližavanja sa Srbima u BiH, zapravo i jeste čisto hrvatska patriotska. Prirodna, rekao bih. Ti ljudi nisu iz ideoloških starčevićevskih pobuda antisrbi, već obični ljudi, Hrvati koji na prirodan, spontan način žele da se izbore za svoj status i poziciju. Oni su se zapravo vratili samima sebi. Život ih je vratio.

Sagitarijus mi je skrenuo pažnju na vreme kada je Starčević pisao, kako ne bih bio previše kritičan. I nisam, nego samo želim da napravim tu razliku između ideološke ostrašćenosti i prirodnog sponatiteta. Starčević je crtao hrvatske granice pre ikakve naznake da bi hrvatska država mogla da bude uspostavljena. On je ipak bio doktor nauka, možda je i prirodno da je tako radio. Karađorđe je bio trgovac svinjama, ali sa njim nastaje država, njeno jezgro, a konačne granice su ostavljene za kasnije, da se oslušne ko želi u te granice a ko ne.

SarajkaDjevojka
29-10-2012, 11:24
Ja ne vidim razlog zašto bi prvenstveno Hrvat iz pozicije pobjednika u ratu devedesetih imao potrebu za propagiranjem Srbofilije ?Jasna su mi neslaganja i problemi izmedju Hrvata i Bošnjaka u Federaciji, no ići toliko daleko u inatu i veličati RS i Srbiju da bi se napakostilo federalnim partnerima Bošnjacima može biti mač sa dvije oštrice.

Obzirom da Hrvati iz RH nemaju nikakvih važnih strateških, ekonomskih ili političkih spornih pitanja sa Srbijom postavlja se pitanje u čemu se ogleda ta korist ?

Ako je ostalo neriješeno pitanje BiH Srbi u RS mogu Hrvatima biti politički partner, no samo iz vlastite koristi.Dakle uz male ustupke očekuju pomoć u razbijanju BiH.

Na kraju opet ne vidim tu nikakvu osobitu korist za bosanskohercegovačke Hrvate, jer je nacionalna država HR sama po sebi puno jači strateški i politički partner od RS- a ( entiteta ) i Srbije ( koja i sama ima neriješena politička pitanja poput Kosova )

Na kraju, djeca bi nam se odgajala na pogrešnim povijesnim temeljima.Ako jedan Tadić, koga smatraju evropski orijentiranim političarem ne SMIJE jasno definirati ulogu Srbije u ratu devedesetih dokle je uopće katarza došla kod prosječnog Srbina, koji je glasao za četničkog vojvodu Nikolića ?

Ne priznavanje krivnje i pokušaji poništavanja vlastitih zločina sigurno nisu put ka napretku i suživotu.

SarajkaDjevojka
29-10-2012, 11:25
Bošnjačku poziciju i Srbofiliju u tom slučaju po meni je bespredmetno i objašnjavati, obzirom na žrtve i stradanja.Takodje je sporna i pat pozicija u koju smo dovedeni zajedno sa Hrvatima postojanjem RS koja je nastala ozakonjenim etničkim
progonima nesrba, genocidom, silovanjima i zločinima.

gorand556
29-10-2012, 11:29
Aleksa svaka ti čast uljepšao si mi ovo tmurno jutro :rofl

:naklon

Aleksa
29-10-2012, 11:40
Ja ne vidim razlog zašto bi prvenstveno Hrvat iz pozicije pobjednika u ratu devedesetih imao potrebu za propagiranjem Srbofilije ?Jasna su mi neslaganja i problemi izmedju Hrvata i Bošnjaka u Federaciji, no ići toliko daleko u inatu i veličati RS i Srbiju da bi se napakostilo federalnim partnerima Bošnjacima može biti mač sa dvije oštrice.

Obzirom da Hrvati iz RH nemaju nikakvih važnih strateških, ekonomskih ili političkih spornih pitanja sa Srbijom postavlja se pitanje u čemu se ogleda ta korist ?

Ako je ostalo neriješeno pitanje BiH Srbi u RS mogu Hrvatima biti politički partner, no samo iz vlastite koristi.Dakle uz male ustupke očekuju pomoć u razbijanju BiH.

Na kraju opet ne vidim tu nikakvu osobitu korist za bosanskohercegovačke Hrvate, jer je nacionalna država HR sama po sebi puno jači strateški i politički partner od RS- a ( entiteta ) i Srbije ( koja i sama ima neriješena politička pitanja poput Kosova )

Na kraju, djeca bi nam se odgajala na pogrešnim povijesnim temeljima.Ako jedan Tadić, koga smatraju evropski orijentiranim političarem ne SMIJE jasno definirati ulogu Srbije u ratu devedesetih dokle je uopće katarza došla kod prosječnog Srbina, koji je glasao za četničkog vojvodu Nikolića ?

Ne priznavanje krivnje i pokušaji poništavanja vlastitih zločina sigurno nisu put ka napretku i suživotu.

Odgovor na dileme koje si izložila u svom postu, ustvari je jednostvan. Pobornici koncepta kojeg sam kritikovao postavljaju sebi pitanje: kako pomoći Hrvatima u BiH, ali da tako da Srbi nemaju od toga nikakve koristi? U situaciji kad su se srpske i hrvatske težnje u BiH u velikoj meri poklopile, oni jednostvano nemaju odgovor na to pitanje. Nego, rukovođeni potrebom da se očiste od "srbofilije" pokušavaju redefinisati i spostveni nacionalni interes u BiH tako da ispadne da Srbi i Hrvati u BiH ipak imaju oko čega da se vataju za vratove. I još kad se tome dodaju problemi koje imaju sa Bošnjacima, onda sami sebi vezuju ruke u pogledu bilo kakve akcije.
Hrvati, koje optužuju za srbofiliju, odbacuju drugi deo pitanja pa tako se pitaju: kako pomoći Hrvatima u BiH?

A što se tiče priznavanja krivice i sl. to je više sredstvo njihovog unutrašnjeg razračunavanja. Realno, pobedili su, i mogu da uživaju u pobedi, bez obzira šta će im neko priznati. Ali njima je iz nekog razloga potrebno da se bave onim šta Srbi misle.

Aleksa svaka ti čast uljepšao si mi ovo tmurno jutro :rofl

:naklon

Molim lepo. :cerek

SarajkaDjevojka
29-10-2012, 11:41
Meni Aleksa izgleda od jutros kao nekom dopingu.No što god da je, i
ja bih malo.

U skladu sa svim tim, hrvatska politika zbližavanja sa Srbima u BiH, zapravo i jeste čisto hrvatska patriotska. Prirodna, rekao bih. Ti ljudi nisu iz ideoloških starčevićevskih pobuda antisrbi, već obični ljudi, Hrvati koji na prirodan, spontan način žele da se izbore za svoj status i poziciju. Oni su se zapravo vratili samima sebi. Život ih je vratio.

Dragi Aleksa :(

Inkvizitor
29-10-2012, 11:55
Aleksa je očito posjetio polja maka u Afganistanu.

SarajkaDjevojka
29-10-2012, 11:58
Aleksa, kao što rekoh precjenjujete sebe kao strateški važne partnere dok vam pitanje samog Kosova pa i RS-a visi za vratom.Interes Srba i Hrvata je kratkoročan i rekla bih slobodno produkt trenutne političke krize.

Vi nemate snage riješiti svoja nacionalna pitanja, a pomagali biste poput dobrih samarićana ?
Da se ne lažemo, nezadovoljstvo Hrvata i trenutnu političku situaciju u BiH koristite za podrivanje verbalnih sukoba na relaciji Mostar - Sarajevo.To su činjenice.

Dok se dvoje svadjaju, treći profitira.No očigledno da RS- u i taj profit slabo IDE u prilog.Nadam se da će Nikolić kako je počeo uništiti čitav koncept vanjske politike koji je Tadić godinama prezentirao u šarenom svijetlucavom papiru.Kad se pozabavite vi u Srbiji svojim političkim i ekonomskim pitanjima ( kao što bi nedosratak šećera na policama, preko 700 000 nezaposlenih ) nama u BiH sigurno će svanuti.HR je jasno definirala svoju vanjsku politiku prema susjedima, no vi nikako da se oslobodite mokrih snova i teritorijalnih pretenzija.
RS, kako god uredjena i vama zagarantiran opstanak nikad neće biti dovoljna.Zato se Srbija mora u bliskoj budućnosti zabaviti sobom a mi izgladiti bez pritiska odnose unutar svoje države.Jednakopravnost konstitutivnih naroda, federalne jedince- entitete i sl.

SarajkaDjevojka
29-10-2012, 11:59
Aleksa je očito posjetio polja maka u Afganistanu.

Opet si pogrešno propagirao Hrvastvo :P

Aleksiću, Srba i Rusa trista miliona, a bez Rusa pola kamiona :D

crni bombarder
29-10-2012, 17:48
Dok se Hrvati prejebavaju oko toga trebaju li se lizati sa muslimanima ili Srbima, i jedni i drugi ih gaze gdje stignu.

Jebeni posavci, i vise puta sam rekao da mi idu na trokurac vise, toliko se lizu sa mundjosima da su poceli Izetbegovica glorificirati kao drzavnika, a Tudjmana pljuju gdje stignu. Samo primjer kmetovskog mentaliteta u Hrvata, po meni isto sranje kao i lizanje sa Srbima.

Tomahawk
29-10-2012, 18:12
Dok se Hrvati prejebavaju oko toga trebaju li se lizati sa muslimanima ili Srbima, i jedni i drugi ih gaze gdje stignu.

Jebeni posavci, i vise puta sam rekao da mi idu na trokurac vise, toliko se lizu sa mundjosima da su poceli Izetbegovica glorificirati kao drzavnika, a Tudjmana pljuju gdje stignu. Samo primjer kmetovskog mentaliteta u Hrvata, po meni isto sranje kao i lizanje sa Srbima.

jos jedan padobranac s krivom porukom.......... desant na drvarnicu.....

Aleksa je zivuci dokaz koliko su Srbi zaostali i primitivni, ma koliko uceni i skolovani bili. Tad mozda i najvise. Uopce ne shvacam kako rat u kojem ucestvuju Srbi moze biti gradanski.......
Ujedinjenje sa Srbima pod parolom "pomoz rod"- nenadjebivo. Jasam za, ali da mi imamo parolu "pomoz izrod" :D

gorand556
29-10-2012, 19:07

Očito imaš doticaja sa krivim ljudima, vjerovatno sa posavcima iz minken bojne i rezervnih položaja u okolici basela.

moonlight
29-10-2012, 19:44

Koji "posavci"?
Tko su "posavci"?

Jager
29-10-2012, 22:20
hrvatsko sokolarstvo je težilo ujedinjavanju sa srpskim, a srpsko ka ujedinjavanju svih srpskih zemlja. eto, tako je bilo.
jedini sukobi u dalmaciji su na relaciji hrvatskog sokola i pravaša, ali nebitno sad. uglavnom, i na sokolima vidimo kako su trčali za srpskom guzicom.

Nije istina.Hrvatski sokol je bila hrvatska nacionalna polu-militarna organizacija, koju su činili hrvatski nacionalisti.U kraljevini Jugi sva sokolska društva su se morala ujediniti u jedno, jedinstveno društvo.Hrvatski sokol se sam raspustio, kako ga ne bi nasilno inkorporirali u novog jugoslavenskog Sokola.

Inače, u uvodnom postu fale Vesna Teršelič i Zoran Pusić.Ne znaš koji je organski gadljiviji.

Jager
29-10-2012, 22:25
Sloveni su posebna grupa naroda sa posebnim civilizacijskim obeležjima.

Jedno od tih obilježja je da su bili prvi narod na Balkanu koji je nabijao ljude na kolac, nekih 800 godina prije Osmanlija :rofl.(nećemo sad o tome kako su ritualno spaljivali zarobljenike i životinje u nekim kolibicama, ili mrcvarili mušrkarce sa toljagama po glavi).

Ovo ostalo...majke ti :naklon:rofl

Tomahawk
30-10-2012, 12:11
Eto, to mi je hvala što ssam pokušao da dam objektivnu ekspertizu pojave orjunaštva i srbofilije, nezavisno od mojih ličnih preferencija i pripadnosti. Toma me posebno razočarao, jer sam stekao utisak da je retko tolerantan sagovornik i mislilac.

Sto sam ti skrivio pa si ugrozen? Nisam ti pljeskao i odusevio se tvojom neovukovstinom?
Oh, oprosti, sljedeci put cu se skoncetrirati samo na literarnu vrijednost tvog cetnikovanja. Samo jos reci koji Vuk zelis biti, Karadzic ili Draskovic; mada meni izgleda da si se zamaskirao u Asku.

Aleksa
30-10-2012, 12:16
Sto sam ti skrivio pa si ugrozen? Nisam ti pljeskao i odusevio se tvojom neovukovstinom?
Oh, oprosti, sljedeci put cu se skoncetrirati samo na literarnu vrijednost tvog cetnikovanja. Samo jos reci koji Vuk zelis biti, Karadzic ili Draskovic; mada meni izgleda da si se zamaskirao u Asku.

Pa malo preteruješ, jer ja nisam tvrdio "Srbi svi i svuda", nego sam objašnjavo slovenska osećanja kod Hrvata. Nisam ih nametao Hrvatima, pa da možeš reći da vršim propagandu, nego sam samo uvažio činjenicu da postoje ljudi Hrvati poput Igora Mandića, sa takvim osećanjima, i pokušao sam da objasnim zašto postoje. Možda čak i vladaju u Hrvatskoj. Eto, kako to možeš nazvati četnikovanjem?

Inkvizitor
30-10-2012, 12:36
Pa malo preteruješ, jer ja nisam tvrdio "Srbi svi i svuda", nego sam objašnjavo slovenska osećanja kod Hrvata. Nisam ih nametao Hrvatima, pa da možeš reći da vršim propagandu, nego sam samo uvažio činjenicu da postoje ljudi Hrvati poput Igora Mandića, sa takvim osećanjima, i pokušao sam da objasnim zašto postoje. Možda čak i vladaju u Hrvatskoj. Eto, kako to možeš nazvati četnikovanjem?

Pa kakve veze imaju slovenska osjećanja kod Hrvata sa srbofilijom. Mi sa Slovenijom nismo u dobre. kako ćete vi biti "slavenski Pijemont" kad smo mi nastali prije vas. Kad smo mi imali kraljevstvo za vas se ruku na srce nije ni znalo. Obitavali ste oko neke tvrđave Ras, ne većim od današnje manje opštine. Ni narodno ime niste imali. :nezna: Tko zna tko ste uopće vi.?

Aleksa
30-10-2012, 12:51
Pakakve veze imaju slovenska osjećanja kod Hrvata sa srbofilijom. Mi sa Slovenijom nismo u dobre. kako ćete vi biti "slavenski Pijemnot" kad smo mi nastali prije vas. Kad smo mi imali kraljevstvo za vas se ruku na srce nije ni znalo. Obitavali ste oko neke tvrđave Ras, ne većim od današnje manje opštine. Ni narodno ime niste imali. :nezna: Tko zna tko ste uopće vi.?

Pa lepo. Srbi su Sloveni, kao i Hrvati, pa ako Hrvati slovenofili, onda nešto od tog slovenofilstva treba da padne i na Srbe, zar ne? Možda i ponajviše zbog sličnosti naroda. To bi bilo nekako prirodno, ali iz ko zna kakvih interesa javlja se ideološka pobuna ili otklon protiv te prirodne težnje. A opravdanja su razna. Možda su najjača ona koja potiču od religijskog razlikovanja, a ja sam izabrao pravaško razlikovanje. Ono što su pokušali jugoslovenski pobornici u 19. veku među Hrvatima, a što je bila pojava u celoj Evropi, Starčević je svojom teorijom "povijesnog prava" pokušao da sruši.
I ti se sad pozivaš na povest, sa isticanjem pitanja "ko je pre nastao?". Ali ni to nije potpuno istorično, već fiksiranje za jedan istorijski momenat bez osvrtanja na ono do čega je istorija dovela u 19. veku, a to je da se u vreme pijemontovskih ideja, oslobodi jedan prostor Južnih Slovena tj. Srbija. To je tada bila realnost života Južnih Slovena, a teorija povijesnog prava je oživljavala davnu prošlost dajući joj sumnjivo tumačenja, da bi mobilisala neke Hrvate da se bore protiv te realnosti. Neke je uspela da pridobije, a neke ne. A mislim da se ta dvojnost u drugačijem obliku zadržala i do danas.

Tomahawk
30-10-2012, 12:52

A kako cu od sada nazivati cetnikovanje? Aleksijanstvo?

Objasnjavas slavenske vrijednosti i medu njima ljubav prema rodu i onda odmah hvalis kod Hrvata one koji izdaju svoj rod, razumijes ih, na tu izdaju gledas kao na nesto prirodno, suprotno ideologiji i politici?
I onda jos sumnajs u moju inteligenciju ako mi je to cetnikovanje i glupost novosrpska.
Ti zbilja jesi seljak, seljacina srpska, koja se malo obrazovala i sada nadima svoje obrazine kao zabac, i brekeces, glumeci slavuja mulja i bare srpskepoliticke misli.

Orjunastvo i srbofilija je jedino objasnjiva ideologijom i politikom- Srbi u Hrvatskoj su srbofili, kareijeristi i izrodi su orjunasi.

Ali ona o slavenofilskom pozdravu "slava rodu" ti je najbolja, u duhu srpskog humora- laz kao dokaz.

Vi Srbi ste kao usi i gnjide, gdje dodete teskom mukom vas se "tribi".
Zato se valjda i zovete Srbi..........

Aleksa
30-10-2012, 13:04
A kako cu od sada nazivati cetnikovanje? Aleksijanstvo?

Objasnjavas slavenske vrijednosti i medu njima ljubav prema rodu i onda odmah hvalis kod Hrvata one koji izdaju svoj rod, razumijes ih, na tu izdaju gledas kao na nesto prirodno, suprotno ideologiji i politici?
I onda jos sumnajs u moju inteligenciju ako mi je to cetnikovanje i glupost novosrpska.
Ti zbilja jesi seljak, seljacina srpska, koja se malo obrazovala i sada nadima svoje obrazine kao zabac, i brekeces, glumeci slavuja mulja i bare srpskepoliticke misli.

Orjunastvo i srbofilija je jedino objasnjiva ideologijom i politikom- Srbi u Hrvatskoj su srbofili, kareijeristi i izrodi su orjunasi.

Ali ona o slavenofilskom pozdravu "slava rodu" ti je najbolja, u duhu srpskog humora- laz kao dokaz.

Vi Srbi ste kao usi i gnjide, gdje dodete teskom mukom vas se "tribi".
Zato se valjda i zovete Srbi..........

Uz svu dobru volju da razgovaram o temi, ja to više ne mogu, jer tvoj post sadrži niz direktnih uvreda.

Tomahawk
30-10-2012, 13:05
Pa lepo. Srbi su Sloveni, kao i Hrvati, pa ako Hrvati slovenofili, onda nešto od tog slovenofilstva treba da padne i na Srbe, zar ne? Možda i ponajviše zbog sličnosti naroda. To bi bilo nekako prirodno, ali iz ko zna kakvih interesa javlja se ideološka pobuna ili otklon protiv te prirodne težnje. A opravdanja su razna. Možda su najjača ona koja potiču od religijskog razlikovanja, a ja sam izabrao pravaško razlikovanje. Ono što su pokušali jugoslovenski pobornici u 19. veku među Hrvatima, a što je bila pojava u celoj Evropi, Starčević je svojom teorijom "povijesnog prava" pokušao da sruši.
I ti se sad pozivaš na povest, sa isticanjem pitanja "ko je pre nastao?". Ali ni to nije potpuno istorično, već fiksiranje za jedan istorijski momenat bez osvrtanja na ono do čega je istorija dovela u 19. veku, a to je da se u vreme pijemontovskih ideja, oslobodi jedan prostor Južnih Slovena tj. Srbija. To je tada bila realnost života Južnih Slovena, a teorija povijesnog prava je oživljavala davnu prošlost dajući joj sumnjivo tumačenja, da bi mobilisala neke Hrvate da se bore protiv te realnosti. Neke je uspela da pridobije, a neke ne. A mislim da se ta dvojnost u drugačijem obliku zadržala i do danas.

:smijeh:smijeh:smijeh

Veliki si saljivdzija.

Bosnjacima pripisujus izdaju slavenstva a u Srbima bi ga trebali slaviti?
A nema vecih izdajica i izroda slavenskih od Srba.
Izdali ste ideju juznoslavenstva, koristili pravoslvlje i osmanlije za unistavanja slavena, ugnjetavali ste pod komunizmom sve narode koji su zivjeli u doticaju s vama.

Jedina prava stvar koju bi vi Srbi mogli uciniti za slavenstvo je da izvrsite kolektivno samoubojstvo.

Imali ste X prilika i svaku ste zasrali svojim primitivizmom i divljastvo. Vi ste dno i kaljuza civilizacije i humanosti.

Cak ste i jezik ukrali, pa sad ucite pricati, i ne razumijete ono sto su vam pradjedovi pisali.

Jos jedan rat na ovim prostorima i garantiram da vas preko Drine nece biti niti jednog politickog Srbina.

Pokazaliste se kao najveci izrodi, ne samo slavenstva, nego covjecanstva.
Bosnjaci su samo jadna imiticija vas.

Tomahawk
30-10-2012, 13:10
Uz svu dobru volju da razgovaram o temi, ja to više ne mogu, jer tvoj post sadrži niz direktnih uvreda.

jebi se, nista drugo i ne zasluzujes. Od sad ces bar paziti u ciju ces "inteligenciju sumnjati". Tipicni srpski izdanak- svakom bi sve rekao a njemu se treba tepati kao bebici.
Ja ti nisma roditelj i meni tvoje govno ne mirisi. Meni je odvratno kad netko u tim godinama kaki u pelenu.

Aleksa
30-10-2012, 13:16
jebi se, nista drugo i ne zasluzujes. Od sad ces bar paziti u ciju ces "inteligenciju sumnjati". Tipicni srpski izdanak- svakom bi sve rekao a njemu se treba tepati kao bebici.
Ja ti nisma roditelj i meni tvoje govno ne mirisi. Meni je odvratno kad netko u tim godinama kaki u pelenu.

Eh, sad, ja u tvoju inteligenciju nikad nisam sumnjao. Naprotiv, sasvim sam je svestan. :rofl Izraziću se na način kako to inače ne činim, ali nemoj to shvatiti lično, nego onako, kao pesničku slobodu dok izražavam stav o tvojoj inteligenciji: Ti si, moj Tomo, glupa magarčina! :)

Izvinjavam se drugim prisutnima, zbog ovih neprimerenih reči. :)

Tomahawk
30-10-2012, 13:28
Eh, sad, ja u tvoju inteligenciju nikad nisam sumnjao. Naprotiv, sasvim sam je svestan. :rofl Izraziću se na način kako to inače ne činim, ali nemoj to shvatiti lično, nego onako, kao pesničku slobodu dok izražavam stav o tvojoj inteligenciji: Ti si, moj Tomo, glupa magarčina! :)

Izvinjavam se drugim prisutnima, zbog ovih neprimerenih reči. :)

Bolje biti i najveci magarac nego Vaska iz Raska. :D

Slavencino, kako mozes kao prirodno opravdavati izdaju hrvatskog roda?

Vi ste toliko primitivan narod da cete na kraju sami sebe unistiti, od sluzenja gluposti. Ako vi sluzite svim mogucim interesima ne znaci da ijedan narod mora sluziti vama, vi ste zadnji u prehrambenom lancu.
Tko i zbog cega bi trebao vas postovati? Ni sami sebe ne postujete, i stvarno se pitam pljujete li svako jutro u zrcalo........

Ove postove treba prebaciti na onu temu o srbofiliji i orjunaštvu. i bez tih glagola, trijebiti istrijebiti..ljudi nisu uši da ih se trijebi.

velikosrpstvo treba istrijebiti a ne Srbe.

Sve politicke Srbe treba istrijebiti van Srbije, a one u Srbiji sljedecih 50ak godina lupati po nosu.
Nema s takvim primitivcima civilizirano. Ljudozderi su to.
Nakon svega sto su ucinili po Sloveniji, Hrvatskoj i BiH njima je do Vrginmosta- e bit ce im to zadnji most izvan Srbije.
Ovi o kojima pisem su gori i od usiju i od krpelja.

Inkvizitor
30-10-2012, 13:32

Vi ste toliko primitivan narod da cete na kraju sami sebe unistiti, od sluzenja gluposti. Ako vi sluzite svim mogucim interesima ne znaci da ijedan narod mora sluziti vama, vi ste zadnji u prehrambenom lancu.
Tko i zbog cega bi trebao vas postovati? Ni sami sebe ne postujete, i stvarno se pitam pljujete li svako jutro u zrcalo........

Sve politicke Srbe treba istrijebiti van Srbije, a one u Srbiji sljedecih 50ak godina lupati po nosu.
Nakon svega sto su ucinili po Sloveniji, Hrvatskoj i BiH njima je do Vrginmosta- e bit ce im to zadnji most izvan Srbije.

ma šta su Sloveniji učinili..

nisu oni toliko krivi što provode svoju politiku nego Hrvati koji im drže štangu..

i nećemo o tome na traču..pa ima tema za to..

Tomahawk
30-10-2012, 13:34

nisu oni toliko krivi što provode svoju politiku nego Hrvati koji im drže štangu..

Zapoceli svoje sranje......

Onda treba isto i s onima koji im drze stangu.......

premjestaj

Aleksa
30-10-2012, 13:34

Suočen sa tvojom razbijačkom inteligencijom i zbog strahopoštovanja prema njoj, ja više nemam ideju kako da ti odgovorim. Toliko sam zbunjen, da više ni slike ne znam kako da postavljam. Postavljaću tvoje ili neke koje podsećaju na tebe.

http://vukajlija.com/var/uploads/illustrations/201102/258335/magarac.jpg

:rofl

Tomahawk
30-10-2012, 13:53
Suočen sa tvojom razbijačkom inteligencijom i zbog strahopoštovanja prema njoj, ja više nemam ideju kako da ti odgovorim. Toliko sam zbunjen, da više ni slike ne znam kako da postavljam. Postavljaću tvoje ili neke koje podsećaju na tebe.

http://vukajlija.com/var/uploads/illustrations/201102/258335/magarac.jpg

:rofl

Lijepli li sam. I simpatican. Mudra pogleda i uzdignuta uha. Ovo su prave usi, a ne kao ti. Usijes se covjeka kao Srbin Hrvata. Srbi i ratuju u vaska- stilu. Zaposjednu glavicu iznad grada i onda ujedaju i mnoze se, a pred samponom, ili cak prirodnim nepogodama, bjeze. I onda kmece kako su junacki ginuli. I objasnjavaju onima koje su klali i palili sto se u stvari desilo. Kako je njih cudoviste iz bajke, zvano Zlobo, zaveo i poveo krivim putem. Dok su oni u stvari sjedili skriveni od mobilizacije. Ovih par sto je ratovalo vidjeli smo u Lijepim selima.

Krpelju, usko, ne hrli gnjida poput Josipovica tak tako k vama; svaka vaska svome jatu gmize. Orjunasi i jugo i srbofili i vole taj smrad i vonj Balkana, tamo su carevi a ovdje stetocine, nametnici, krvopije.

To je istina a dan je lijep, pravi jesenski; na zubatom suncu opada suho, trulo i gnjilo........

Aleksa
30-10-2012, 14:10
Lijepli li sam. I simpatican. Mudra pogleda i uzdignuta uha. Ovo su prave usi, a ne kao ti. Usijes se covjeka kao Srbin Hrvata. Srbi i ratuju u vaska- stilu. Zaposjednu glavicu iznad grada i onda ujedaju i mnoze se, a pred samponom, ili cak prirodnim nepogodama, bjeze. I onda kmece kako su junacki ginuli. I objasnjavaju onima koje su klali i palili sto se u stvari desilo. Kako je njih cudoviste iz bajke, zvano Zlobo, zaveo i poveo krivim putem. Dok su oni u stvari sjedili skriveni od mobilizacije. Ovih par sto je ratovalo vidjeli smo u Lijepim selima.

Krpelju, usko, ne hrli gnjida poput Josipovica tak tako k vama; svaka vaska svome jatu gmize. Orjunasi i jugo i srbofili i vole taj smrad i vonj Balkana, tamo su carevi a ovdje stetocine, nametnici, krvopije.

To je istina a dan je lijep, pravi jesenski; na zubatom suncu opada suho, trulo i gnjilo........

Naravno da si lep. U to se može lako uveriti, dovoljno je samo upisati u googleu "forumaš Toma - Kupreško polje" i dobiješ sliku koju sam ja postavio malo pre. :zubo Ih, ima ženske sad da odlepe, i da je postavljaju na temu "Zgodni sportaši". :D

Ali, ajde da batalimo politiku, lep je dan, kao što si sam ustvrdio. ;)

Tomahawk
30-10-2012, 15:11
Naravno da si lep. U to se može lako uveriti, dovoljno je samo upisati u googleu "forumaš Toma - Kupreško polje" i dobiješ sliku koju sam ja postavio malo pre. :zubo Ih, ima ženske sad da odlepe, i da je postavljaju na temu "Zgodni sportaši". :D

Ali, ajde da batalimo politiku, lep je dan, kao što si sam ustvrdio. ;)

Budi sretan sto mi nije stalo do ovdasnjih zenski........

I neka mi jos netko kaze da Srbi kuze ista osim samara.

SarajkaDjevojka
30-10-2012, 16:46
Pretjerao si Tomo.Aleksa ne zaslužuje ovakve riječi.Sa sigurnošću ( kao neutralna ) mogu reći da je " hrvatofil " zanesenjak i " esejista ".
Sveo si dobru temu na lične uvrede.Lijepo se pomirite.Ružno je čitati ovo.

Aleksa
30-10-2012, 17:53
Pretjerao si Tomo.Aleksa ne zaslužuje ovakve riječi.Sa sigurnošću ( kao neutralna ) mogu reći da je " hrvatofil " zanesenjak i " esejista ".

Ma, u redu je, nismo se toliko zavadili, malo podbadanja i to je sve... ;)

Tomahawk
30-10-2012, 20:52

:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

nije ni tebi lako

:(

sagitarius
31-10-2012, 11:02

Ma koliko se ne slagao sa Aleksom izuzetno poštujem njegovu jednu osobnu crtu, a to je da iznese svoje mišljenje na civiliziran način, stoga da sam u diskusiji s njim nastojao bih ga nadmašiti ne samo u retorici nego i u kvaliteti dijaloga.
Slažem se sa Sarajkom u ovom njenom drugom dijelu...

SarajkaDjevojka
31-10-2012, 11:07
Ja to istina znam isto napraviti.Znam na što aludiraš.No kod mene vrijedi ona " kako posiješ, tako će ti niknuti ".
Zato sa sigurnošću tvrdim da nikog nisam uvrijedila lično, tko nije mene pokušao ili uvrijedio predhodno.Ja svoje stavove jasno definiram.I nikad misao, rečenicu ili post ne ostavljam nedovršenim.To nije moj stil.

Dobro se dobrim vraća, loše lošim, u mom slučaju.Oćutati sigurno neću ni prijeći preko uvrede.Bilo lične ili uvrede narodu kojem pripadam.Takodje sam i direktna, što mislim to napišem ili kažem u R.L.

Ne žalim se ako me drugi tretiraju na isti način.

sagitarius
31-10-2012, 12:42
Ma jasno, uopće uzevši s nekim je teško dijalogizirati i utoliko si u pravu, kako se netko prema tebi odnosi - nećeš ostati dužna , a i zašto bi...
No nisam govorio ni protiv koga, niti sam činio aluzije, naprosto sam se složio sa tvojim stavom da je neke stvari zaista ružno čitati i da ljudi treba da rade na kulturi dijaloga i to je to...:)

NorthStand
31-10-2012, 15:06

točno to, nama su srbi najmanje krivi za to što oni rade vamo i po BiH, to smo si sve mi sami krivi! kakve kretene imamo u narodu, i na vrhu svoje tobože vlasti mene čudi da nas nisu odavno pregazili ko plitak potok. jer s ovolikim rovokopačima u vlastitim redovima, koji vlastitim sunarodnjacima stalno kopaju grob nama srbi i četnici dođu samo ko šlag na vrh torte.

NorthStand
31-10-2012, 15:14
Tomahawk

Pa imaš najmanje 50 posto hrvata kojima ne smeta Vrginmost, i kojima ne smeta provociranje srba u ratom porušenim mjestima. Kao što sam reko "idiotski narod" uvijek voli dodatno bit idiotski, srećom smo imali ono malo normalnih ljudi 1990ih, jer nema te sile koja bi nas mogla spasit da nije bilo tih par stotina tisuća normalnih hrvata. I danas ih je par stotina tisuća normalnih, ovo ostalo stvarno nije vrijedno komentara, ja uvijek kažem da ja sa svojim razmišljanjima spadam možda u 5posto hrvata. Ja sam preradikalan za prosiječnog, europeiziranog hrvata, oni hoće europsku hrvatsku punu europskih vrijednosti, to jest srpskih naziva i manastira. A uskoro kad i turci postanu dio europe, možda i mi dobijemo sandžaklije ko i Srbi. Ah, ta divna europska idila, i antifašizam. Daleko će nas to dogurat, već nas je sad dobrano unakazilo, a tek ono pravo sljedi.

Tomahawk
31-10-2012, 15:36
Pa imaš najmanje 50 posto hrvata kojima ne smeta Vrginmost, i kojima ne smeta provociranje srba u ratom porušenim mjestima. Kao što sam reko "idiotski narod" uvijek voli dodatno bit idiotski, srećom smo imali ono malo normalnih ljudi 1990ih, jer nema te sile koja bi nas mogla spasit da nije bilo tih par stotina tisuća normalnih hrvata. I danas ih je par stotina tisuća normalnih, ovo ostalo stvarno nije vrijedno komentara, ja uvijek kažem da ja sa svojim razmišljanjima spadam možda u 5posto hrvata. Ja sam preradikalan za prosiječnog, europeiziranog hrvata, oni hoće europsku hrvatsku punu europskih vrijednosti, to jest srpskih naziva i manastira. A uskoro kad i turci postanu dio europe, možda i mi dobijemo sandžaklije ko i Srbi. Ah, ta divna europska idila, i antifašizam. Daleko će nas to dogurat, već nas je sad dobrano unakazilo, a tek ono pravo sljedi.

Naravno, ti spadas u onih 5% genijalaca, bez kojih mi vise ne bi ni postojali.
Samim tim sto promisljas radikalno vec nas odrzavas na zivotu.
Bez tvog pljuvanja po narodu jos jucer bi nas nestalo. Tvoja pljuvacka je hranjiva, vise duhovno nego tjelesno.

:naklon:rofl:naklon:rofl

Vise stete ucinite vi "domoljubni pljuvaci roda svoga" nego svi ostali skupa zajedno.
Za koje si ti vrijednosti? Antarticke? Indonezijske?
Balkancina najobicnija, tipus Mamic- svi su govna samo on i jos njegovi valjaju.
:bang:bang:bang:bang

Glavno srestvo integriranja polako postaje natjecanje u pljuvanju Hrvata.........
Milanovic je za vas desni radikal.

caporegime
31-10-2012, 18:02
vito ne kenjaj. da smo slučajno inkvi ili ja ušli u raspravu koristeći iste argumente koje sipaš ti, ti bi naše stavove kritizirao.
svađaš se sa svima, ne zato jer imaš neki stav nego ne možeš funkcionirati ako nisi protiv, jer se panično bojiš da nećeš biti primiječen ako imaš iste stavove kao i svi.
5 dana mi nije radio internet i šta vidim? samodopadnog galamdžiju koji je privatizirao temu.

Tomahawk
31-10-2012, 18:04
Lazes i vrijedas kao i obicno.

caporegime
31-10-2012, 18:06
mogao bi se ja sjetiti još jednog dobrog običaja. hlađenja neposlušnih.
kloni me se ako ti je pisanje milo.

Tomahawk
31-10-2012, 18:25
Ti se kloni mene, ja tebe nisam ni spomenuo. Ucestvujem na temi kao i ostali, a ti ako nemas pametnijeg posla mozes mi pisati na PM.