PDA

Pogledaj Full Version : Obračun sa zločincima ili fasada? Ide li Joža Manolić u nepovrat?

caporegime
12-02-2011, 11:04
http://www.jutarnji.hr/mup-dovrsio-istragu--josip-manolic-zarobljenicima-rezao-usi--noseve-i-prste-te-ih-ubijao-/924910/

nadam se da je ovo početak kraja i njega kao i cijele jedne strukture i mreže koja je drmala ovom zemljom.
ako sanader povuče za sobom mesića, čačića i ostale te ako se dokazivanjem krivnje manoliću i ekipi sruši vrijednosni sustav na kojemu je ekipa koju je on posijao gradila neki svoj svijet, dolaze li to bolja vremena za zemlju ili je ovo samo tračak vedrine u oluji?

Graničar Jozo
12-02-2011, 12:09
Tko je instalirao Karamarka?

caporegime
12-02-2011, 12:53
možda se karanimarko pokušava izdignut kao nova nada dene političke scene.
trenutak je idealan.
jaca i dinosauri iz hdz-a su gotovi, ovaj nazovimo ga lopovski dio hdz-a je izgubio svaki djelić vjerodostojnosti.
istodobno, savršena prilika za karanog marka da se izvuče iz sjene ove ekipe starih udbaša, koja ga je jednom već održala na sceni.
naime, trenutak je odličan. s pričom oko progona komunističkih poratnih zločina osvojit će djelić simpatija javnosti, a ova ekipa protiv koje su podnesene prijave ionako neće još dugo živjeti.
jednim dakle udarcem ubija dvije muhe.
riješit će se s jedne strane shvaćanja da je bio njihov igrač, i osvojiti simpatije javnosti zbog progona partizanskih zločinaca.
a ova ekipa teško da će doživjeti zatvor.
baader meinhof je ubacio dobru bubu.
izgleda da karani marko počinje svoju pravu političku karijeru.
i to mislim da se ne nada već na ovim izborima polučiti uspjeh.
on želi preuzeti hdz nakon pada, kad kosorica, lopovi i dinosauri izgube svaki kredit.
današnja opozicija je ionako skupina idiota koji će teško išta napraviti i ako uzmu vlast pa je njihov pad na prekidućim izborima gotovo pa izvjestan.
ne simpatiziram karanog marka ali ako je ova akaliza točna dajem mu peticu iz teme politička strategija.
samo da ne napravi ko što je napravio sanader.

zlatni_ljiljan
12-02-2011, 12:58
sinoc sam gledo onu emisiju na HRT 1 "peti dan" sa onom vrlo cudnom voditeljicom (kameno lice skvo) dobro veli Letica sinoc tesko je izaci na kraj s crvenima kad su duboko u vlasti zaglavljeni,ko bi to klupko otpetljo ,ko zna sta bi se jos otkrilo,a Joza Manolic je definitivno personifikacija komunistichkih zlochina ,do sinoc nisam cak znao da je bio upravnik Lepoglave

Inkvizitor
12-02-2011, 13:01
ma kakav obračun. Nama posred države šetaju krvnici iz Vukovara a sudit ćemo komunističke starape koji vladaju državom, medijima, policijom, pravosuđem i tajnim službama.

ma svakim segmentom društva.

caporegime
12-02-2011, 13:08
ma kakav obračun. Nama posred države šetaju krvnici iz Vukovara a sudit ćemo komunističke starape koji vladaju državom, medijima, policijom, pravosuđem i tajnim službama.

ma svakim segmentom društva.

pa upravo zato. da krene u obračun sa četničkim ostacima imao bi buru s europom kojoj se srbi ne bi propustili požaliti na "nacionalno ugnjetavanje"
sa ovim starim prdonjama će lakše ostvariti upravo ona dva detalja za koja smatra da će mu dobro doći u daljnjoj karijeri.
ovo je skupljanje političkih bodova i zauzimanje položaja na političkoj fronti.

zlatni_ljiljan
12-02-2011, 13:10
sinoc jedan na telki poredi iskopavanje grobnica u kojoj su pobijeni ljudi sa rovanjem po kantama za smece, to dovoljno govori o svijesti ljudi u Hrvatskoj...

caporegime
12-02-2011, 13:16
sinoc jedan na telki poredi iskopavanje grobnica u kojoj su pobijeni ljudi sa rovanjem po kantala za smece do dovoljno govori o svijesti ljudi u Hrvatskoj...

takav očito osobno te žrtve smatra smećem odnosno narodnim neprijateljem koji je završio kako je trebao završiti.
ima takvih koliko hoćeš.
jebiga, i ja takve smatram smećem.
sjećam se jednom u tramvaju, neki lik počeo srat kako jebe svima majku koji su protiv tita.....i to na metar od mene.
slijedećih nekoliko stanica, nakon prikladnog monologa o titu i partizanima sam mu govorio kako mu je mama kurva, kako mu je tata nepoznat, da mu se kćerka jebe za lajnu, kako mu je sin peder, kako ga čvokaju u firmi a on ne smije pisnut, kako mu je žena drolja koja se kara sa susjedima......i pozivao ga da na idućoj stanioci izađemo da pokuša obraniti čast.
zanimljivi su jugovići, možeš mu se posrat po glavi, on će te samo gledat začuđeno i čudit se u čemu je stvar.
ipak, bilo je lijepo gledati kako se u minuti mijenja faca, od one borbene dok je monologizirao o titu do one izgubljene, pri čemu frajer valjda ne bi reagirao da sam izvadio onu stvar i počeo pišat po njemu

zlatni_ljiljan
12-02-2011, 13:28
Ovaj shupak sinoc sto je barbuko na HRT 1 je citiro neku kako kaze njemu "omiljenu" kolumnisticu ,pa pichka joj materina ,ako nishta onda barem iz nekih ljudskih poriva ne mozes takve stvari pisati, u tim grobnicama je bilo i neduzne djece i zena,a na kraju krajeva ubijeni su bez sudjenja i vojnici koji su se predali...ja ne bi sigurno placo TV pretplatu da zivim u Hrvatskoj ne iz razloga sto mi je zao stotinjak kuna nego iz principa jer daju medijskog prostora shupchinama na kvadrat...fuj

patriot
12-02-2011, 13:52
Nevjerovatno da takva ljudska govna,koja se bez pardona popisavaju po mrtvim kostima neduznih ljudi,imaju obraza naricati u tekstovima i po televiziji po njima prihvatljivim mrtvim kostima..

Koja stoka licemjerna..no apsolutno dno dna jest koristenje njima prihvatljivih zrtava za jeftine tekstualne pamflete i propagandu..

Ja dam ruku da je svima na ovom forumu doista zao i da se sramimo ahmica i tog gnjusnog zlocina..

Medjutim ljudi koji kod nas satro naricu nad nevinim zrtvama,samo koriste jadne ljude za svoje obracune i svoje sitne interese..privatno ih zaboli neka stvar za zrtve..

Koja bolesna patologija i devijacija

Dokle?
12-02-2011, 14:03
http://www.jutarnji.hr/mup-dovrsio-istragu--josip-manolic-zarobljenicima-rezao-usi--noseve-i-prste-te-ih-ubijao-/924910/

nadam se da je ovo početak kraja i njega kao i cijele jedne strukture i mreže koja je drmala ovom zemljom.
ako sanader povuče za sobom mesića, čačića i ostale te ako se dokazivanjem krivnje manoliću i ekipi sruši vrijednosni sustav na kojemu je ekipa koju je on posijao gradila neki svoj svijet, dolaze li to bolja vremena za zemlju ili je ovo samo tračak vedrine u oluji?

Ovo je još samo jedna igra za zabavu svekolikog pučanstva i vjerovatno izvedeno samo da se utišaju neki glasovi iz EU i svijeta. Niti će biti suđenja ni osude zločina. Ova država je u kanđama tih istih masovnih ubojica, njihove djece i četnika, kojima su oduvijek služili, pa tako i danas.

Ovu državu može spasiti jedino još jedan rat i kreiranje Hrvatske za Hrvate. Ova današnja država postoji jedino da bi komunistički zločinci i njihova braća četnici imali kravu muzaru i živjeli od par preostalih Hrvata koji rade stvaraju i plaćaju porez.

Inkvizitor
12-02-2011, 14:12
ja sam isto mišljenja da od toga nema ništa. Previše je ta ekipa u svim porama društva da bi to dopustila.

caporegime
12-02-2011, 14:41
no dobro ljudi......možda stvarno i ne bude ništa, ali uživajmo barem malo dok možemo.
nemamo puno prilike

Dokle?
12-02-2011, 17:33
yeah, ja bih rado ali mi ne ide više, ne mogu se zavaravati, odmah vidim istinske boje. Previše su plitki i glupi u svojim igrama, nemogu te zavarati ni na 5 minuta.

caporegime
12-02-2011, 17:38
i što predlažeš?
kolektivno samoubojstvo? pijenje da se zaboravi? da nastupimo poput gruntovčana kad su krenuli zaustaviti ovce?
ako ne možeš trenutno ništa, smiri i čekaj svoju priliku.
a kad dođe, ne propuštaj je.

Inkvizitor
12-02-2011, 18:03
Ne pišite pozive na ubijanje. Ovaj put brisanje, drugi put nešto drugo.

Dokle?
12-02-2011, 18:06
aha, ja te navlačim. pitao si me što mislim i ja sam ti rekla. Hrvati očigledno nisu u stanju voditi svoju državu onako kako se to radi u normalnim državama, oni jednostavno uvijek i isključivo dobiju negog izdajnika koji ih vuče u blato i rasprodaje na sve strane. jedini način je da takvi dobiju metak. ponavljam to je moje osobno mišljenje i nema veze sa tobom. ti si sigurno bio ratnik i u pravu si što misliš da ti ne moraš više nikoga ubijati. netko će morati, prije ili kasnije staviti pod kontrolu ovaj vlak koji juri bez kontrole...

Dokle?
12-02-2011, 18:08
ajde smiri živce inkvizitor, nitko ne piše pozive na ubijanje, ja samo iznosim svoje mišljenje na koji način se može riješiti situacija u Hrvatskoj. nikoga ne zovem na ništa.

MIR
12-02-2011, 18:12
Nevjerovatno da takva ljudska govna,koja se bez pardona popisavaju po mrtvim kostima neduznih ljudi,imaju obraza naricati u tekstovima i po televiziji po njima prihvatljivim mrtvim kostima..

Koja stoka licemjerna..no apsolutno dno dna jest koristenje njima prihvatljivih zrtava za jeftine tekstualne pamflete i propagandu..

Ja dam ruku da je svima na ovom forumu doista zao i da se sramimo ahmica i tog gnjusnog zlocina..

Medjutim ljudi koji kod nas satro naricu nad nevinim zrtvama,samo koriste jadne ljude za svoje obracune i svoje sitne interese..privatno ih zaboli neka stvar za zrtve..

Koja bolesna patologija i devijacija

Samo cu dati svoje misljenje o Ahmicima, koji su izrezirani u Engleskoj 'tvornici lazi', koji su na taj nacin skinuli teret s ledja svojim saveznicima, srbima, kao agresoru u ovom ratu!
Sjetite se samo da se tu 'slucajno' instalirao BBC sa svom tehnikom, koji su svakih 30 min. davali 'udarnu vijest' i ponavljali "hrvatske zlocine" u Ahmicima, gdje su se vidili "hrvatski vojnici" sa hrvatskim znakovljem na uniformi, ali i maskirnim carapama na glavi!
Pod maskirnim carapama na glavi, svatko moze navuci hrvatsku uniformu i glumiti Hrvata! A "priznanja" o hrvatskim "zlocinima" su se uvijek i svugdje mogla kupiti i dati olaksice "pokajnicima" za Haaski i slicne "sudove".
Poznata je stvar da su se Engleski 'humanitarci' pucali iz minobacaca sa hrvatskog teritorija po muslimanskom teritoriju, a onda sa muslimanskog ispaljivali mine na hrvatski teritorij, jer se nije dovoljno zestoko razvio rat izmedju Hrvata i Bosnjaka, a sve zbog istog razloga, kojeg sam vec naveo!

caporegime
12-02-2011, 18:28
aha, ja te navlačim. pitao si me što mislim i ja sam ti rekla. Hrvati očigledno nisu u stanju voditi svoju državu onako kako se to radi u normalnim državama, oni jednostavno uvijek i isključivo dobiju negog izdajnika koji ih vuče u blato i rasprodaje na sve strane. jedini način je da takvi dobiju metak. ponavljam to je moje osobno mišljenje i nema veze sa tobom. ti si sigurno bio ratnik i u pravu si što misliš da ti ne moraš više nikoga ubijati. netko će morati, prije ili kasnije staviti pod kontrolu ovaj vlak koji juri bez kontrole...

znaš kako je.......ja sam spreman na svaku opciju ako je i onaj koji je zagovara spreman prvi napraviti.
znam previše onih koji vječito nešto pozivaju, zahtjevaju, od drugih trraže da djeluju a iz kuće mrdnuli ne bi.
ubijanje nije dobra metoda. ne zato jer sam humanist jer kad jedfnom kreneš ne znaš gdje je i na kome kraj.

Dokle?
12-02-2011, 18:37
ja sam spremna i kad god dobijem priliku i vrlo aktivna, ali jedno je sigurno, vrlo neomiljena. prije par tjedana sam napravila scenu u napala ono smeće kajina, usro se. rekla sam mu da je ovo Hrvatska i dokle će lizati guzice srbima. nije se usudio ni pisnuti, bježao je preko parkirališta od mene, kao da sam muško od 2 metra, a ne sitna žena. to je sve kukavička gamad, kad im se suprostaviš pobjegnu, mali srpski pizduni. u svakom slučaju sam spremna za sve i hrabrija sam od puno muških koje sam upoznala...

TheBronxBomber
12-02-2011, 18:41
Republika Hrvatska (kolonija) je u NATO-u i RH putuje prema EU (putem Beograda ili ne, svejedno). Sve ostalo sto se dogadja: progon hrvatskih branitelja te velika rasprava u drustvu o WWII treba prvenstveno gledati kroz prizmu necije "afirmacije" i razlog za postojanje u javnome prostoru. Dobro smisljen igrokaz preko kojeg se ljudi "probijaju" do svjetla "pozornice." Knjige se predstavljaju i prodavaju; konferencije se sazivaju - novine se prodavaju. Ima tu i TV nastupa... a jadni branitelji ce biti nove zrtve i ispastati ce kao do sada...

Sto zelim reci: nijedna vaznija odluka se ne donosi u Zagrebu. A ako se donosi, donosi se u uredima tudjih veleposlanstava. Hrvati o nicemu ne odlucuju. Prepusteno im je medijski prostor (ne i uredjivacke polozaje, da se razumijemo) i kavana, u kojima mogu nastaviti WWII do vjecnosti. Istodobno su ustanove pod strogom kontrolom - a politicari su lutke na koncu stranih agentura.

Hrvatska je zemljopisni pojam - i nista drugo. Sadrzaj je kosmar raznih ludjaka; oportunista; krvnika; bezobraznika; lopova. Monopol, dakako, imaju djeca i unuci jugoslavena. Drukcije nije moglo niti biti, valjda. Jer Hrvatska je demografski osakacena '45-e, i ocekivati nekakav oporavak u tako kratkom razdoblju je gotovo suludo.

Dopustam mogucnost da je dobra vecina hrvatskih gradjana u tom trenutku, ponesena "duhom vremena," zbilja htjela neovisnost. No, kako objasniti toliko preobrazaja i salto mortale-a na sve strane? Nije trebalo dugo proci od fizickog oslobadjanja zemlje da se preuzmu stare politicke i povijesne pozicije - i da se grupe bunkeriraju. Mnogi su ostali na tim starim pozicijama dok se krv prolijevala u ratu i rovarili su protiv drzave dok je bila u zavojima. U globalu, iskrenost se negdje izgubilo izmedju osobnih probitaka, ega, zeljom za moci, "ugledom," i, naravno, novcem. Mnogi su se novo-Hrvati (Jugoslaveni) stvarno usrali od Milosevica. Ponekad mi je zao sto nisu dospjeli u njegove kandze. Sudbina je ironicna i okrutna, ne dopusta takvo sto.

Mali je broj ljudi -jasno- koji je stvarno zelio tu drzavu. I s time se mi danas suocavamo. Jer ona vecina koja ju nije htjela dozivjela je re-afirmaciju i slobodno moze trovati cijeli drustveni prostor. Pod budnim okom i odobrenjem onih koji drze konce u svojim rukama.

caporegime
12-02-2011, 18:46
prijatelju, svak je htio hrvatsku ali je istodobno mislio kako će ta hrvatska biti baš po njegovoj osobnoj mjeri.
kako smo morali kad tad prijeći iz stanja sna u surovo buđenje mnogi su tada zaključili da ; ko šiša ovakvu hrvatsku ako nije onakva kako sam je ja zmišljao.
a mnogi su je zamišljali kao zemlju u kojoj će upravo oni ne radeći ništa živjeti dobro.

dokle?...za kaijina, čestitam.
ja sam bio kompromisni muškarac pa me je u određenom trenutku 3 kombija specijalne na odmorištu pored wiener neustadta ipak uvjerilo da nije pravo mjesto za K.O.

Dokle?
12-02-2011, 18:50
Sto zelim reci: nijedna vaznija odluka se ne donosi u Zagrebu. A ako se donosi, donosi se u uredima tudjih veleposlanstava. Hrvati o nicemu ne odlucuju. Prepusteno im je medijski prostor (ne i uredjivacke polozaje, da se razumijemo) i kavana, u kojima mogu nastaviti WWII do vjecnosti. Istodobno su ustanove pod strogom kontrolom - a politicari su lutke na koncu stranih agentura..

no, strane agenture su mogle biti u dealu sa hrvatima-domoljubima, ovako je onaj smećar josipović sklopio deal sa Ramom Emmanuelom i njegovim četničkim lobistima iz Chicaga i osigurao si poziciju srpskog slugana na pantovčaku. a ovi navodni političari se busaju u prsa sa nekakvom nezavisnošću, pa završe kao srpski slugani.otkad je trebalo uglaviti deal sa amerima i onda bi situacija sigurno bila puno drugačija.

caporegime
12-02-2011, 18:55
vratimo se konkretnijim stvarima u vezi poteza karanog marka ka procesuiranju poratnih komunističkih zločina odnosno političkoj igri ispod površine opisane na prethodnim stranicama

Dokle?
12-02-2011, 18:57
ma nije tako capo moj, ne mora hrvatska biti po mojoj mjeri, ali ova hrvatska je po mjeri srbije, jugožgadije i uk i NIKOGA DRUGOGA. ma kakvog sna, ja sam od malih nogu znala u kakvoj užasnoj državi se živilo, nitko sa malo pameti u glavi nije ni mislio da će nakon dr hrvatska biti lako mjesto za život. za koga ćeš raditi u ovoj državi, za četnike i njihove socjalne pomoći i milijarde koje se šalju u srbiju ili možda za spomenike u srbu. za ovakvu hrvatsku neka rade oni kojima se sviđa, ja bojkotiram ovu državu u svakom pogledu...

TheBronxBomber
12-02-2011, 19:26
no, strane agenture su mogle biti u dealu sa hrvatima-domoljubima, ovako je onaj smećar josipović sklopio deal sa Ramom Emmanuelom i njegovim četničkim lobistima iz Chicaga i osigurao si poziciju srpskog slugana na pantovčaku. a ovi navodni političari se busaju u prsa sa nekakvom nezavisnošću, pa završe kao srpski slugani.otkad je trebalo uglaviti deal sa amerima i onda bi situacija sigurno bila puno drugačija.

Teza o sklapanju deal-a s Rahmom necu komentirati.

No, cinjenica je da je SAD nudio Hrvatskoj potpisivanje sporazuma o neizrucenju americkih vojnika medjunarodnim sudovima - a rezim u Zagrebu je to tada glatko odbio. I to s infantilnom tvrdnjom i izlikom da je "Hrvatska ipak u Europi," te da "ako se sudi nasima u Haagu-u, zasto se Amerikancima ne bi sudilo." LOL

Bi li taj potpis ista u konacnici znacio, ne znamo niti cemo ikada znati.

mirv
13-02-2011, 00:37
Nadam se da će ta gerijatrija dobiti što zaslužuje jer zločin nikada ne zastarijeva. Čovjek ne može zasaditi jebenu tratinčicu u Sloveniji a da ne naleti na kostur Hrvata. Uzgred, haškom krivokletniku ni to nije dostatno da bi opravdao istraživanja i kaznene prijave, do kraja je vjeran svom jugoslovenstvu i to do zadnjeg Hrvata. Jednom komunjara, uvijek komunjara. Čak se i rak da izliječiti ali ovo ne.

Graničar Jozo
14-02-2011, 09:56
Focus: Hrvatska sporije u Uniju zbog neizručenja udbaša

http://www.seebiz.eu/hr/politika/focus-hrvatska-sporije-u-uniju-zbog-neizrucenja-udbasa,105194.html

Inkvizitor
14-02-2011, 10:03
Ne znam koliko se ima utemeljenja tražiti izručenje pošto Ustav svake države jamči neizručivanje stranim državama svojih državljana.

Možda je u pitanju zahtjev za suradnjom koje nije bilo jer strukture vlasti to ne dopuštaju.

Hrvatska je jedina postkomunistička zemlja koja nije niti dotakla komunističke strukture.

mateb
14-02-2011, 12:36
Ne znam koliko se ima utemeljenja tražiti izručenje pošto Ustav svake države jamči neizručivanje stranim državama svojih državljana.

Možda je u pitanju zahtjev za suradnjom koje nije bilo jer strukture vlasti to ne dopuštaju.

Hrvatska je jedina postkomunistička zemlja koja nije niti dotakla komunističke strukture.

Ustav RH:

Članak 9.
Hrvatsko državljanstvo, njegovo stjecanje i prestanak uređuje se zakonom.
Državljanin Republike Hrvatske ne može biti prognan iz Republike Hrvatske niti mu se može oduzeti državljanstvo, a ne može biti ni izručen drugoj državi, osim kad se mora izvršiti odluka o izručenju ili predaji donesena u skladu s međunarodnim ugovorom ili pravnom stečevinom Europske unije.

Kad uđemo u EU, primjenjivat će se Europski uhidbeni nalog, dakle i obveza izručivanja vlastitih državljana.

Hrvatska će europski uhidbeni nalog, koji znači izručenje vlastitih državljana, početi primjenjivati ulaskom u EU, a ministar pravosuđa Ivan Šimonović najavio je da će se izručenje proširiti i na zemlje u regiji.

http://www.nn.hr/Nakon%20ustavnih%20promjena,%20uvest%20%C4%87e%20s e%20europski%20uhid

caporegime
14-02-2011, 13:08
što dakle znači da EU ne bi smjela kočiti hrvatsku jer da ne uzručuje svoje državljane drugim članicama EU prije samog ulaska.
štoviše, ukoliko bi htjeli da rh izruči nekog svog državljanja nekoj državi eu, faktički bi trebali podržavati što raniji ulazak hrvatske u uniju.
ne treba, međutim, zanemariti ni političke prljave igre u vidu namjernog nametanja nebuloznih razloga samo s ciljem da uspore prijam, a usporeni prijam bi bio uzrokovan nekim političkim razlozima koji razlozi nisu takvi da bi legitimno mogli egzistirati.

i na kraju, ne treba zanemariti ni činjneicu da su mnogu novinari pravno slabo pismeni pa ni ne shvaćaju smisao pojedinih tema i problema koji se u postupku prijama stavljaju na dnevni red.

MIR
14-02-2011, 21:58
Nadam se da će ta gerijatrija dobiti što zaslužuje jer zločin nikada ne zastarijeva. Čovjek ne može zasaditi jebenu tratinčicu u Sloveniji a da ne naleti na kostur Hrvata. Uzgred, haškom krivokletniku ni to nije dostatno da bi opravdao istraživanja i kaznene prijave, do kraja je vjeran svom jugoslovenstvu i to do zadnjeg Hrvata. Jednom komunjara, uvijek komunjara. Čak se i rak da izliječiti ali ovo ne.
O svima nama ovisi, koliko ćemo čekati na privodjenje partizana-zločinaca na sud!
Ja vjerujem dolazi vrijeme Smesiću, Manoliću, Bojkovcu i ostalim živućim nositeljima titine spomenice, da se ispovjede na sudu RH, a umrlim neka se povuku odličja.
"Već deset godina govorim da Hrvatska neće biti primljena u EU, dok se ne donese odluka kada će Srbija biti primljena. Ne tvrdim da će ući iste godine, već zbog odnosa unutar EU i sukobljenih interesa, Hrvatska je osuđena na zapadni Balkan i čekanje odluke o ulasku Srbije u EU. Hrvatska službena politika, nezrela da shvati i nesposobna da se suprotstavi igrama koje se vode u Bruxellesu, već deset godina nema strategiju razvoja, osim rasprodaje svega što vrijedi - od banaka, telekomunikacija, medija, nafte, itd. Rezultat je više nego očit: politička, moralna i gospodarska kriza.
Ukupna je situacija vrlo složena. Prijete li nam nemiri ili ima snage da iziđemo iz stanja u kojem se Hrvatska našla nakon "deset boljih godina"?
Parlamentarne političke stranke koje unisono ponavljaju kako nema alternative politici ulaska Hrvatske u EU – stavljene su pod kontrolu međunarodnih čimbenika. Posljedica takve politike je da izvorna politička volja hrvatskog naroda koja želi suverenu hrvatsku državu, nema predstavnika u Hrvatskom (nekad Drzavnom!) Saboru. Očito je nezadovoljstvo naroda kako parlamentarnim strankama tako i EU birokracijom koja postavlja zahtjeve, a ne preuzima nikakvu odgovornost za nametnuta rješenja - ne samo u Hrvatskoj nego i u ostalim tranzicijskih zemalja. I na Markovom trgu i u Bruxellesu moraju biti svjesni da će nam se dogoditi ili nemiri kao u Grčkoj ili vraćanje samostalnoj politici kao u Mađarskoj.
Kako ocjenjujete prvu godinu mandata predsjednika Josipovića?
Predsjednik Josipović djeluje sukladno SDP-ovom političkom svjetonazoru, te svoja politička i kadrovska rješenja traži u tim okvirima. Nije isključiv, kao što je bio Mesić. Ako njegov program „nove pravednosti" ostane samo na formalnom funkcioniranju „pravne" države, onda ćemo imati to što je i rekao za branitelja Purdu, tj. da su učinili sve što su mogli - a on je i dalje u zatvoru. Pravna država koja nije utemeljena na istini i pravdi, daleko je od pravednosti.
Što nam o našoj situaciji govori i poručuje slučaj Purda?
Prvo, da se hrvatska država odrekla i pravnog suvereniteta. Radi se o hrvatskom državljaninu, o (iznuđenom priznanju za) zločin počinjen na hrvatskom teritoriju, a Hrvatska nema snage ni volje da zaštiti svoje građane. (Olako se prelazi preko činjenice da se u Beogradu već po istoj osnovi sudi Veljku Mariću). Drugo, hrvatskim se braniteljima u Beogradu sudi po osnovi rušenja ustavnog poretka SFRJ, iako su branili suverenu i samostalnu državu Hrvatsku.
Najavili ste objavljivanje knjige zabilježaka prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana. Može li se znati o čemu je sadržajno riječ?
Radi se o dnevnicima dr. Franje Tuđmana što ih je pisao od 1971. pa do konca 1990-ih, a pripremila ih je Ankica Tuđman. Na preko 2.500 stranica opisuju se ljudi i prilike, što će „Večernji list" objaviti u nekoliko knjiga. Vjerujem da će čitateljima posebno biti interesantno kako je povjesničar Tuđman vjerovao u ulogu povijesti i povijesnog znanja za razumijevanje i rješavanje sudbine malih naroda, ali i prikaz sudbine pojedinih ljudi, o kojima piše; od radićevaca do pripadnika lijevog pokreta koji, kada su zagovarali hrvatske nacionalne interese, bili su ubijani, osuđivani, diskreditirani. Od Radića i A. Hebranga, do generala I. Rukavina, V. Holjevca, I. Šibla, K. Kaića, Đ. Srneca, itd. Generali Bobetko i Červenko optuživani su i osuđivani i 1970-ih i 2000-ih. Sudbina prvog predsjednika, hrvatskih generala i branitelja Domovinskog rata potvrda je kako se povijest ponavlja.
Ovih dana povela se polemika zbog jednog interviewa Miljenka Jergovića beogradskom tjedniku "Vreme". Međutim, nekako se preskače što je tom prilikom izgovorio o prvom hrvatskom predsjedniku i Hrvatima?
To što Jergović o predsjedniku Tuđmanu govori kao o „fašistu" i „hulji", što iznosi besmislene laži, što kleveće i vrijeđa, to sva ta lijeva Feralova, Nacionalova i dobrim dijelom EPH-ova bratija ponavlja sve do Sabora. Žalosna je ta intelektualna mizerija, a sramotno je da sve to prolazi bez riječi, bez pravog odgovora od vodećih ljudi u stranci koju je osnovao i na čijem je programu stvorena hrvatska država.
Postojao je pokušaj predsjednice HDZ-a Jadranke Kosor da se približi obitelji Tuđman. Dojam je da njezin pokušaj nije uspio. HDZ se sve više poziva na dr. Tuđmana. Ima li moralno pravo na to?
Predsjednik Tuđman bio je i ostat će u hrvatskom narodu simbol stvaranja samostalne i suverene hrvatske države. On je od prvog dana bio zagovornik ulaska Hrvatske u Europsku uniju, ali kao zajednicu suverenih i ravnopravnih država. To je jedini put koji Hrvatsku može izvući iz današnjih kriza. Pitanje je ima li vodstvo HDZ-a hrabrosti krenuti tim putem?
Kolika je u tome uloga medija? Nakon Domovinskog rata, koji je bio obrambeni, počeo je agresivni medijski rat spram Hrvatske? Tko upravlja tim ratom i za koje račune?
Mediji su oduvijek bili u procijepu između zadaće upravljanja i nadzora javnim znanjem po diktatu centara moći, te iznošenja „nepoćudne" ili „štetne" istine. Osobno ne vjerujem da domaća politika ima presudnu ulogu na glavne tokove i zadaće mainstream medija. Glavna je zadaća „nacionalnih" medija prisiliti hrvatsku službenu politiku na ustupke Bruxellesu, te raspirivati bratstvo i jedinstvo zapadnog Balkana. Zato se Domovinski rat želi pretvoriti u građanski, kako bi svi bili podjednako krivi, odnosno kako bi se svi osjećali pobjednici u zajedničkoj budućnosti. Stanje u medijima najpreciznije je opisala Tanja Torbarina „svi smo novinari ali nismo ista profesija".
Kako ocjenjujete istup potpredsjednika Hrvatskog sabora Vladimira Šeksa u Hrvatskom listu?
I on plaća cijenu ustupcima i kompromisima koje je učinio. Ne znam koliko će mu to pomoći, ali bi bilo važno da drugi, a ne samo on, izvuku pouke iz njegova primjera.
Tvrdite da je svrha eliminirati brodogradnju s hrvatske obale da ne bude konkurencija. A što je s "hrvatskim morskim vrtom" - gospodarskim pojasom, koji su Sanader i Mesić izručili talijanskim ribarima bez lipe naknade? Sve je bilo navodno zbog ulaska u EU. Sada će se navodno isto dogoditi i s teritorijalnim morem? Što nam je činiti? Postati pirati?
To nisu moje tvrdnje već zahtjev Bruxellessa da Hrvatska smanji svoje proizvodne kapacitete u brodogradnji i da ih prenamijeni. Kažu otvoreno da to nisu „pravni" kriteriji već „politički kriteriji" koje Hrvatska mora zadovoljiti ako želi uči u EU. Riječ je samo o još jednom u nizu zahtjeva – kao što su bili izručenje generala Gotovine, odustajanje od ZERP-a, pristanku na arbitražu oko granice sa Slovenijom, itd. Što nam je činiti? Poručiti EU birokraciji da ne pristajemo na dvostruke kriterije, i da nećemo odustati od naših vitalnih nacionalnih interesa.
Krajem godine će izbori. Postoji li mogućnost da volja naroda bude zastupljena u Hrvatskom saboru? Kako mobilizirati izborno tijelo da se spasi što se može? Hoćete li i Vi u izborni izazov?
U situaciji kada je narod nezadovoljan i razočaran s onim što se zbiva u Saboru, najvjerojatnije će povjerenje dati jednoj novoj opciji. HRAST je pokušaj da se energija nezadovoljstva prema parlamentarnim strankama, otpora sluganskom mentalitetu, hrabrošću da se suoči s beznađem i malodušnošću, da se sve to pretoči u jednu zdravu, normalnu političku ponudu i akciju.
Nakon pitanja o medijskom ratu, možda bi bilo zgodno nešto reći o cenzuri, manipulaciji, "silovanju" publike aferama. U tom sklopu naravno zašto hrvatski intelektualni krugovi šute. Jesu li svi zaista razočarani prešli u stanje "unutarnje emigracije".
Kako se mediji koriste radi manipulacije s javnošću svjedoci smo iz dana u dan. Odmah po objavi haškog Tužiteljstva da traži 240 godina osude za hrvatske generale i dužnosnike iz BiH – njima Tužiteljstvo 5 godina pokušava dokazati tezu o „udruženom zločinačkom pothvatu" – Jutarnji list ih osuđuje kao tajkune i ratne profitere. Ili priča Večernjaka o 39.000 „vojnih" stanova. Bez informacije i podataka da su u njima većinom živjeli oni oficiri JNA koji su stanove napustili zbog sudjelovanja u agresiji na Hrvatsku; da su oni koji su stali u obranu Hrvatske i dalje nastavili živjeti u njima; da su svi otkupili stanove po istim kriterijima, po kojima je privatizirano i 350.000 stanova 1990-ih; da je u Hrvatskoj u to vrijeme bilo preko 600.000 izbjeglica i prognanika bez stana i smještaja što je pridonosilo zloporabama i nesigurnosti. Bez upoznavanja čitateljstva sa svim tim okolnostima izvrću se činjenice i namjerno stvara kriva slika od pojedinačnih nepravilnosti ili zloporaba – slika koju novinari konstruiraju po zadaći kako bi agresora prikazali žrtvom. Jesu novinari, ali nisu svi ista profesija."
(HKV - iz razgovora s Miroslavom Tuđmanom)

caporegime
15-02-2011, 11:43
http://www.vecernji.hr/vijesti/mesic-tvrdi-prekapanje-grobnica-sada-vodi-predizbornu-kampanju-clanak-252613

iako, svakodnevno pojavljivanje čimpanze na tv-u i novinama sa svojim idiotskim mislima i izlikama samo pomaže da se i onima koji se još uvijek ne snalaze u cijeloj priči
oči otvore do kraja.
s obakvim niđeveze argumentima vjerujem da i pravi jugovići čupaju kosu od muke kad vide kakav ih kreten zastupa.

Marta
15-02-2011, 12:05
Oni su ti isti kao i Mesic, tako da tu nema nekih negativnih osjecaja, to je isti slag ljudi. Pokvareno do srzi, od rodjenja nauceno udbaskom poslu, pored njihove skole su i Rusi sa svojim metodama male bebe.

Ovo sto se sada desava je mazanje ociju EU jer oni stvaraju pritisak i neukom naivnom narodu koji ce past na te plitke fore.
Hrvatska se nije na niti jedan nacin distancirala od komunistiskih zlocina. Devetesetih se to opravdavalo izvanrednim ratnim stanjem. Komunjare su to iskoristile da se sto duplje uvuku u fotelje. Danas su naravno u svim drustvenim porama, uvukli su i svoju djecu. To znaci da smo mi od 45te do danas obuhvaceni s najmanje tri generacije smeca koje nas vodi i zastupa.

Pravi obracun s komunizmom se kod nas nikad nece desiti, ali bas nikad. Nas predvodi covjek koji partizanske kape smatra lijepima, kako da on te zlocine osudi?

Dokle?
15-02-2011, 12:17
Oni su ti isti kao i Mesic, tako da tu nema nekih negativnih osjecaja, to je isti slag ljudi. Pokvareno do srzi, od rodjenja nauceno udbaskom poslu, pored njihove skole su i Rusi sa svojim metodama male bebe.

Ovo sto se sada desava je mazanje ociju EU jer oni stvaraju pritisak i neukom naivnom narodu koji ce past na te plitke fore.
Hrvatska se nije na niti jedan nacin distancirala od komunistiskih zlocina. Devetesetih se to opravdavalo izvanrednim ratnim stanjem. Komunjare su to iskoristile da se sto duplje uvuku u fotelje. Danas su naravno u svim drustvenim porama, uvukli su i svoju djecu. To znaci da smo mi od 45te do danas obuhvaceni s najmanje tri generacije smeca koje nas vodi i zastupa.

Pravi obracun s komunizmom se kod nas nikad nece desiti, ali bas nikad. Nas predvodi covjek koji partizanske kape smatra lijepima, kako da on te zlocine osudi?

Da bi riječ dodala! Sjajan i otužno točan post. Osuđeni smo na život sa udbaškim zločincima za vijeke vjekova, ne samo život već njihovu vlast. A dokle god su oni na vlasti Hrvatska ostaje balkanska i prosrpska vukojebina!

Marta
15-02-2011, 13:25
Lani je nekadasnji njemacki kancelar Schmidt rekao u jednoj emisiji kako ono sto postkomunisticke drzave smatraju antifasizmom nije ono sto i Zapad smatra pod istim. To je nas najveci problem
Kod nas je antifasizam paravan za komunisticke zlocine, koji nisu nimalo manji na ovim podrucjima od fasistickih, cak su po broju zrtava veci.

U cjelini nam je komunizam kao "antifasizam" donjeo vise zla nego sam fasizam. Al nama se uvijek prodaju govna pod zlato i mi smo naucili to prihvatiti. S vremenom ta laz postane "istina", ne zato sto jest istina, nego sto se naviknemo na to da je tako, jer nam se pere mozak neumornim ponavljanjem.
A mi kao da zivimo u onom strahu od prije 90te. Kao da ne smije otvoriti usta.

Dva mandata nas je vodio lik nalik na majmuna ciji je otac pocinio strasne zlocine u Slavoniji u partizanskoj odori, na kraju je cak bio otrovan. Sad nas vod neki bezlicni lik koji koketira javno s komunistickim zlocinima i pravda sprsku agresiju.

Nad nama kao da stoji neka kletva.

Postoji jedan fenomen, udbasi koji su do jucer ubijali Hrvate, pogotovo emigrante, i njihovi sinovi danas glume neke domoljube, nitko ih ne dira, zive sasvim normalno, to samo kod nas ima.

Dokle?
15-02-2011, 14:07
Lani je nekadasnji njemacki kancelar Schmidt rekao u jednoj emisiji kako ono sto postkomunisticke drzave smatraju antifasizmom nije ono sto i Zapad smatra pod istim. To je nas najveci problem
Kod nas je antifasizam paravan za komunisticke zlocine, koji nisu nimalo manji na ovim podrucjima od fasistickih, cak su po broju zrtava veci.

U cjelini nam je komunizam kao "antifasizam" donjeo vise zla nego sam fasizam. Al nama se uvijek prodaju govna pod zlato i mi smo naucili to prihvatiti. S vremenom ta laz postane "istina", ne zato sto jest istina, nego sto se naviknemo na to da je tako, jer nam se pere mozak neumornim ponavljanjem.
A mi kao da zivimo u onom strahu od prije 90te. Kao da ne smije otvoriti usta.

Dva mandata nas je vodio lik nalik na majmuna ciji je otac pocinio strasne zlocine u Slavoniji u partizanskoj odori, na kraju je cak bio otrovan. Sad nas vod neki bezlicni lik koji koketira javno s komunistickim zlocinima i pravda sprsku agresiju.

Nad nama kao da stoji neka kletva.

Postoji jedan fenomen, udbasi koji su do jucer ubijali Hrvate, pogotovo emigrante, i njihovi sinovi danas glume neke domoljube, nitko ih ne dira, zive sasvim normalno, to samo kod nas ima.

Nije kletva, već je pomanjkanje snage u ovog naroda, nije u stanju priznati svoje zablude i otvoreno se suočiti sa njima. Rađe i dalje služi interesima Britanaca (koji su omogućili masovna ubojstva Hrvata nakon IIWW), srba (kojima su služili za vrijeme juge, pa po inerciji služe i dalje), i interesima MZ koja ne voli uzburkavanje voda, jer imaju posla sa trenutnim problemima, od političkog kriminala i ekonomskih krimosa pa do terorizma, a sve to mjenja geoplitičke odnose u svijetu čega se oni boje kao vraga.

Hrvatska treba iznimno lukave i spretne ljude u vodstvu, koji trebaju iskoristiti svaku situaciju da udare tamo gdje boli, ucjenjuju i spretno igraju na svjetskoj sceni. No nas predstavljaju majmuni, budale i priglupi slugani.

To ti je odgovor na sva pitanja! Nema kletve, samo nesposobnost i ljigavost kao i sluganstvo!

caporegime
15-02-2011, 14:32
nažalost.....hrabrih ljudi nam nije nedostajalo kad je trebalo a sad kad treba fali nam više lukavih i odlučnih.
zapravo mi imamo konstantnu nestašicu nabrojanih.

Dokle?
15-02-2011, 15:48
nažalost.....hrabrih ljudi nam nije nedostajalo kad je trebalo a sad kad treba fali nam više lukavih i odlučnih.
zapravo mi imamo konstantnu nestašicu nabrojanih.

Tokom komunizma domoljubni Hrvati su najčešće bili ugnjetavani, protjerivani i materijalno siromašeni, kao i kočeni glede obrazovanja. To debelo osjećamo i danas, tako da ostaje jedino dijaspora, koja je namjerno i smišljeno proglašavana ustaškom ili kriminalcima ili jednostavno na sve načine potiskivana.

Zapravo mi Hrvati imamo odličnu kombinaciju ljudi, intelektualci iz cijeloga svijeta i domaći hrabri ratnici. No, smrdljivi komunjare i njihove gazde znaju kako je to moćna kombinacija, koja njih izbacuje sa svih pozicija koje su laganjem, kriminalom i služenjem zgrabili tokom komunizma.

U umjesto da smo mi Hrvati lukavi i spretni, oni koriste SVAKU situaciju i udaraju gdje boli, manipuliraju, lažu kako se ne bi te dvije Hrvatske složile u jednu vrlo moćnu opciju protiv koje nemaju šanse, jer je njihova snaga samo i isključivo u spletkama, lažima i manipulacijama. Oni nemaju hrabro srce niti im stalo do ičega, osim osobne materijalne pozicije, oni nemaju intelektualce već balkanske budale koje prtljaju svoje idiotarije pod zaštitom KP od 45 i nemaju sposobne ljude koji znaju stvarati, već samo lopove i neradnike, jer je to smisao njihove "antifašističke" ideologije.

Kad veći broj Hrvata ovo shvati, onda ćemo i kvalitativno skočiti u svakom pogledu.
Do tada cajke, lopovluk, ispodprosječnost i konstantno propadanje iliti zapadni balkan.

Ilirk@
16-02-2011, 08:46
istina, čovjek bez karaktera, dezerter i kukavica, amoralna nakaza i sociopat, više odgovara profilu jednog komunjare nego konzervativnog domoljuba i patriota.
međutim, i u redovima ovih potonjih, svašta se nakotilo.
ali baš svašta. da se čovjeku smuči od te šarene lepeze svakojakih karaktera što se danas proziva "domoljubnom desnicom".

dakle, ne treba generalizirati. kad dođete u moje godine (iako neki ovdje imaju i barem godinu više od mene), vidjet ćete da nije sve crno-bijelo.
sivilo je zavladalo hrvatskim društvom i teško, ali baš teško, da iz tog sivila zabljesne netko ili nešto što bi ovaj apatični narod pokrenilo na promjene.
kapitulirali smo na svim frontovima, najviše na onim moralnim i ljudskim.

caporegime
16-02-2011, 09:13
http://www.vecernji.hr/vijesti/europski-parlament-progon-svih-ratnih-poratnih-zlocina-clanak-253204

mateb
16-02-2011, 12:32
Jedna konstantna hrvatske desnice je crnilo, depresija i jad. Realno, ovo sad što se zbiva jako će pročistiti zrak. Neće sve biti idealno i savršeno, ali jedan pritisak starih kadrova definitivno će se smanjiti.

Desnici i desničarima je bolje da smisle način kako da se uklope u nove okolnosti, i nacionalne interese brane kroz gospodarstvo, pravo, međunarodne institucije, umjesto da žale za prošlim vremenima i koriste anakronu retoriku.

Politički, najvažnije je pitanje što će se dogoditi s HDZ-om. Ovi novi kadrovi koje Kosorica gura su dno dna, klimavci bez vlastitog ja i polupismeni idioti. Nakon izbora, ključ će biti da se na, uvjetno rečeno, desnici te stvari počiste. U svakom slučaju, bolje i Karamarko, nego Kosorica i Jandroković.

Poanta priče je da će se u idućem razdoblju dosta novih stvari isprofilirati, a onaj tko neće sudjelovati, ostat će na margini.

I nije cijeli svijet baš protiv Hrvata.

Baader Meinhof
16-02-2011, 14:15
I nije cijeli svijet baš protiv Hrvata.

To.

Dakle, desnica u hrvatskom političkom spektru uključuje i HDZ. Stranke i pokreti desnije od HDZ-a u ovom su trenutku u priličnom kaosu i, nadam se, u postupku reorganizacije. To je izravna posljedica udara HDZ-a na HSP prije posljednjih izbora, odnosno buđenje spavača i kupovina ljudi. HSP bi po svojoj tradiciji trebao biti lider desne političke opcije i vjerojatno bi to bio i danas da nijerazbijen iznutra i izvana. U ovom bi trenutku, da je sve bilo kako treba, a kao alternativa onim razočaranim HDZ-ovcima, najvjerojatnije bio treća stranka u Hrvatskoj. Ako se taj dio scene konsolidira oko jedne ili dvije stranke tako da se napokon vrlo jasno zacrta određena podloga nacionalnih interesa političke desnice i, u ovom trenutku jako bitna, temeljna platforma prema kojoj su domoljublje i krađa apsolutne suprotnosti, te ako se to sve bazira na ljudima koji su doista bez putra na glavi, tada bi hrvatska politička scena napokon opet mogla biti kompletna. Svaka demokratska zemlja treba i lijevi i desni spektar ne bi li bila potpuna. Ako to ne postoji, javlja se frustracija. Eventualnom katastrofom HDZ-a na sljedećim izborima moglo bi se dogoditi upravo to, golema frustracija velikog broja ljudi koji će biti ostavljeni bez stranke koja bi zastupala njihove stavove.

Za sve je to, naravno, kriv HDZ. Ideja da se prije svakih izbora stranka pozicionira više desno ne bi li pokupila 'pravaške' glasove u konačnici je, barem za sada, uništila pravaštvo. Ideja prema kojoj na čelu HDZ-a mora biti neprikosnoveni vođa naposljetku je deformirala sam HDZ jer su se birali samo poslušni i oni manje pametni od neprikosnovenog vođe. Takav scenarij zamišljen u glavama Ive Sanadera i Vlade Šeksa na koncu je destabilizirao kompletnu desnu scenu. Jedini razlog što u Hrvatskoj posljednjih nekoliko godina ne vlada ljevica jest podjednaka nesposobnost SDP-a da se artikulira kao nacionalno pozicionirana socijalna stranka bez komunističkih repova. Kažem nacionalna, jer svaka stranka koja pretpostavlja doći na vlast jednostavno mora biti nacionalna, bila lijeva ili desna.

Dva su generalna problema, čini mi se, zbog kojih je politička scena u rasulu. Prvi je nepostojanje bilo kakve stranačke političke strategije bilo koje stranke. To je onaj dio koji bi biračima pojasnio za što se stranka na dugi period zalaže u nacionalnom, gospodarskom, sigurnosnom i svakom drugom smislu, i to vrlo detaljno i jednostavno da svatko razumije i zna o čemu se radi- od mog mesara na Kvatriću do šefa Agrokora. Najbliže takvoj artikuliranoj nacionalnoj strategiji bio je HDZ u svom samom početku. Bilo je vrlo jasno što Tuđman predstavlja i što svi mi možemo očekivati da se dogodi pobjedom HDZ-a. Sve smo znali i ta je stranka dominirala. Danas, valjda, ni Jadranka Kosor sama ne zna što može očekivati od svoje politike.

Druga stvar, jednako bitna, koja nedostaje je jednostavan manjak ljudi koji bi tu zacrtanu politiku vjerodostojno predstavljali. Razlog je jednostavan- šefovi stranaka po uzoru na svoje prethodnike, postavljaju se u ulogu strašljivaca koji se boje svojih nasljednika, pa da bi to spriječili kadroviraju poslušne i nesposobne ljude. Postoji i politički izraz za to ali sam ga, na žalost, zaboravio. Kako ovakav način stranačkog kadroviranja traje već barem desetljeće, logična je posljedica manjak interesa normalnih i pametnih mladih ljudi za ulaskom u politiku. Da bi se to promijenilo treba proći nekoliko godina normalnog političkog razvoja pa da bi, eto, netko sa nekakvog fakulteta sam sebi rekao 'pa daj da probam političku karijeru pa možda uspijem napraviti nešto što mislim da bi trebalo'. Dokazano dobar način da se loš kadar zamijeni boljim u kraćem razdoblju, jest preuzimanje stranački neangažiranih ljudi i njihovo političko aktiviranje. Jedini je problem što i za to treba volja političkih garnitura.

Nisam baš pogodio topic za ovaj post ali sam se nadovezao na Matu. Slobodno ga prebacite u neki prikladniji topic ako mislite da treba.

Ilirk@
16-02-2011, 14:40
Jedna konstantna hrvatske desnice je crnilo, depresija i jad. Realno, ovo sad što se zbiva jako će pročistiti zrak. Neće sve biti idealno i savršeno, ali jedan pritisak starih kadrova definitivno će se smanjiti.

mrzim kvotanje, čak i ne znam to raditi kako treba, ali sad ću morati malo.
ovo što se sad dešava, sigurno neće pročistiti zrak jer će završiti tako što će se, ako do suđenja i dođe, sve oduljiti toliko dugo dok gamad ne pokrepa.
ili će biti oslobođeni radi nedostatka dokaza.
hrvatima koji čekaju zadovoljštinu bit će rečeno: ne možete reći da nismo ništa učinili i pokušali.
i to je to.
još gorči okus nego bi bio da u te gnjojne nakupine nisu niti dirali.

i onda ti pričaš o crnilu, jadu i čemeru hrvatske desnice kao o nekoj karakternoj (bolje reći - karikaturnoj) osobini s kojom se rađaju, a ne posljedici višedesetljetnog masakriranja dostojanstva njihovih žrtava i gubitaka, prava na istinu, zadovoljštinu i povjesnu reviziju.

pa onda, onako s visine (oprosti ako sam krivo protumačila ton) napišeš i ovo, izmeđuostalog:

Desnici i desničarima je bolje da smisle način kako da se uklope u nove okolnosti, i nacionalne interese brane kroz gospodarstvo, pravo, međunarodne institucije, umjesto da žale za prošlim vremenima i koriste anakronu retoriku.

nadam se da ti je jasno koliko je smiješno uopće pomisliti da se "desničari" ne uklapaju u okolnosti kad imamo to što imamo: desničarsko-lopovski hdz, desničarsko-izdajnički hsp, desničarsko-diletantski hrast i još gomilu oportunističkih mediokriteta koji se kite perjanicom hrvatskog domoljublja.
vidiš kako se desnica dobro uklopila.
međutim, isto tako, ja ne vjerujem da postoji desnica koja bi mogla nešto učiniti u međunarodnim institucijama i/ili na gospodarskom planu obzirom da politički život tih i takvih traje koliko i život leptira kupusara.
ili se radi o osobama krajnje upitnog moralnog (i kriminalnog) statusa, ili se radi o narcisoidnim kameroljupcima koji retorikom i elokvencijom vješto zamagljuju oči zaglupljenom narodu, ili se jednostavno pokvare u hodu, tako da na koncu uvijek ispadne desnica ta koja je korumpirana u svim segmentima, a ljevica poput pravednika među imbecilima, provuče se ispod kapi i svaki njihov zločin ispada, baš kao i ovaj posljeratni, minoran u odnosu na desičarske.
pa budimo malo realni, koji je to pošteni desničar trajao u politici?

I nije cijeli svijet baš protiv Hrvata.naravno da nije, a druga je stvar što su se hrvati nekako vazda nalazili u sred vatre međunarodnih političkih interesa koji im uvijek idu na štetu.
a zar nisu?

Inkvizitor
16-02-2011, 14:45
desnica ovakva desnica onakva. Istina da ne postoji prava desnica.

da postoji prava desnica, pa pojeli bi ju skup s državom. Može postojati samo kvazidesnica koja će bit kriminalizirana da s njom plaše narod.

Zar bi svijet dopustio postojanje prave desnice u Hrvatskoj.

zar je neće izmasakrirati čim se pojavi.

O čemu vi pričate.

zašto ljevičarski imbecili traju a nisu ni pametni niti išta blizu tome.

Traju jer pašu međunarodnim govnima koji im renoviraju već naslijeđenu infrastrukturu.

Tu jednostavno nisu iste pozicije, nije isti start, nisu ista pravila igre.

zašto će na spomen procesuiranja partizanskih zločinaca proraditi mašinerija koja će čak govoriti takve bedastoće da je to napad na osnivače hrvatske države.

Vi pričate kao da smo u klubu gentlemana, pa tko je bolji nek pobijedi.

Baader Meinhof
16-02-2011, 14:52

Ne bi li tako trebalo biti?

Inkvizitor
16-02-2011, 15:03
Molim..????

Dokle?
16-02-2011, 15:04

Slažem se sa ovim, politički prostor za desnicu je kriminalna rupa gdje se sreću ustašoidni rvatine. To je po prilici kako je desnica predstavljena na svakom nivou u ovom društvu.

Sama desnica ima velikih problema iz niza razloga, a jedan od najvećih je HDZ. Što su oni napravili HSPu bi trebalo označiti kao veleizdaju. Što je najgore kad su zgrabili sve glasače koje su mogli, onda su bacili HR u blato i pretvorlili je u nešto bizarno, jadno i otužno.

No, sve su ovo lekcije, treba ih naučiti....

Inkvizitor
16-02-2011, 15:09
Učiti. Dokad. Uvijek slušam to. Ovo nam je škola. Ma jebeš ti narod koji deset puta mora proći istu školu i nikad ništa ne nauči.

To nije ništa drugo nego narod imbecila.

Drugi uče na tuđim grešakama a mi ni na svojim.

ma kakve greške, to je u kodu zapisano. nismo mi bezveze bili 1000 godina bez države. Ništa nije slučajno pa ni to.

Ilirk@
16-02-2011, 15:28
kad se sjetim da je desničarksi medijski numero uno i haaški saslušanik, za desničare heroj, a za ostale redikul i šizofrenik, bio jedan domagoj margetić, dođe mi da se upucam ili uistinu odselim na novi zeland osnovati stranku NHK (nove hrvatske krvi.)

NorthStand
16-02-2011, 15:53
Učiti. Dokad. Uvijek slušam to. Ovo nam je škola. Ma jebeš ti narod koji deset puta mora proći istu školu i nikad ništa ne nauči.

To nije ništa drugo nego narod imbecila.

Drugi uče na tuđim grešakama a mi ni na svojim.

ma kakve greške, to je u kodu zapisano. nismo mi bezveze bili 1000 godina bez države. Ništa nije slučajno pa ni to.

To majstore, od slova do slova, potpis.

TheBronxBomber
16-02-2011, 16:01
kad se sjetim da je desničarksi medijski numero uno i haaški saslušanik, za desničare heroj, a za ostale redikul i šizofrenik, bio jedan domagoj margetić, dođe mi da se upucam ili uistinu odselim na novi zeland osnovati stranku NHK (nove hrvatske krvi.)

Baš.

Sto je najludje, on je bio urednikom Hrvatskog Slova. :rofl

Inkvizitor
16-02-2011, 16:05
Čovjek ako se tako uopće može nazvati u javljanju na FTV, bosansku FTV nazvao je Matu Bobana smećem, smećem za koje je šteta da nije odgovaralo za svoja zlodjela

A HB je nazvao zločinačko-kriminalnom pa opet zločinačkom..ma sve što mu je palo na um..ono što od najgorih feralovaca nisi mogao pročitati..

pa nemoj mi reć da je to transformacija..

zaba1111
16-02-2011, 22:22

da postoji prava desnica, pa pojeli bi ju skup s državom. Može postojati samo kvazidesnica koja će bit kriminalizirana da s njom plaše narod.

O čemu vi pričate.

Traju jer pašu međunarodnim govnima koji im renoviraju već naslijeđenu infrastrukturu.

zašto će na spomen procesuiranja partizanskih zločinaca proraditi mašinerija koja će čak govoriti takve bedastoće da je to napad na osnivače hrvatske države.

Narod vapi za desnicom, a desnice nigdi, HSP je s Leticom ostvario 10 % i da su ostali jedinstveni i ugledni(bez Đapića) imali su dobre pretpostavke za daljnji rast. Narod ne voli HDZ, ali nema drugog izbora, vidjelo se na zadnjim izborima da su Tuđman i Jurčević prihvatljivi narodu i da si imali simpatije, ali su smatrani preslabima da bi ih se masovno podržalo. Da se ujedine njih dvojica, Ruža Tomašić i da izpromoviraju poštenje,domoljublje, borbu protiv korupcije, kriminala,droge...da im potporu daju Zvonko Bušić i Nino Raspudić mogli bi sigurno ući u Sabor, a vjerovatno i do 15 posto. Znači mogućnost imaju, situacija na terenu se poklopila, sve im ide na ruku, jedino trebaju pokazati sposobnost za kompromis i staviti i HR ispred svoje vlastite taštine i interesa. Ako to ne mogu onda ni ne zaslužuju da uđu u Sabor, a ako uđu onda imaju priliku da organiziraju i okupe snažnu i kvalitetnu desnicu koja će se javno suprotstavljati i prokazivati antidržavne elemente u lošijem slučaju ili preuzeti vlast u boljem.

mateb
16-02-2011, 22:58
mrzim kvotanje, čak i ne znam to raditi kako treba, ali sad ću morati malo.
ovo što se sad dešava, sigurno neće pročistiti zrak jer će završiti tako što će se, ako do suđenja i dođe, sve oduljiti toliko dugo dok gamad ne pokrepa.
ili će biti oslobođeni radi nedostatka dokaza.
hrvatima koji čekaju zadovoljštinu bit će rečeno: ne možete reći da nismo ništa učinili i pokušali.
i to je to.
još gorči okus nego bi bio da u te gnjojne nakupine nisu niti dirali.

i onda ti pričaš o crnilu, jadu i čemeru hrvatske desnice kao o nekoj karakternoj (bolje reći - karikaturnoj) osobini s kojom se rađaju, a ne posljedici višedesetljetnog masakriranja dostojanstva njihovih žrtava i gubitaka, prava na istinu, zadovoljštinu i povjesnu reviziju.

pa onda, onako s visine (oprosti ako sam krivo protumačila ton) napišeš i ovo, izmeđuostalog:

nadam se da ti je jasno koliko je smiješno uopće pomisliti da se "desničari" ne uklapaju u okolnosti kad imamo to što imamo: desničarsko-lopovski hdz, desničarsko-izdajnički hsp, desničarsko-diletantski hrast i još gomilu oportunističkih mediokriteta koji se kite perjanicom hrvatskog domoljublja.
vidiš kako se desnica dobro uklopila.
međutim, isto tako, ja ne vjerujem da postoji desnica koja bi mogla nešto učiniti u međunarodnim institucijama i/ili na gospodarskom planu obzirom da politički život tih i takvih traje koliko i život leptira kupusara.
ili se radi o osobama krajnje upitnog moralnog (i kriminalnog) statusa, ili se radi o narcisoidnim kameroljupcima koji retorikom i elokvencijom vješto zamagljuju oči zaglupljenom narodu, ili se jednostavno pokvare u hodu, tako da na koncu uvijek ispadne desnica ta koja je korumpirana u svim segmentima, a ljevica poput pravednika među imbecilima, provuče se ispod kapi i svaki njihov zločin ispada, baš kao i ovaj posljeratni, minoran u odnosu na desičarske.
pa budimo malo realni, koji je to pošteni desničar trajao u politici?

naravno da nije, a druga je stvar što su se hrvati nekako vazda nalazili u sred vatre međunarodnih političkih interesa koji im uvijek idu na štetu.
a zar nisu?

Nisam ni rekao da su genetski predisponirani za glupost, nego konstatiram stanje kakvo je danas. Poanta je da se desnica ne bavi stvarima koje su aktualne, nacionalno orijentirani sposobni ljudi se ne žele baviti politikom, a debili hoće, bave se krivim temama, zato što o konkretnim stvarima i problemima ne znaju previše.

I može se, itekako se može. Mogao je Tuđman 89' reći da nema šanse i onda je i ne bi bilo. Sve su to izgovori. Da, međunarodni čimbenici rade što rade, ali ne samo Hrvatima i ne zato što im Hrvati nužno moraju biti neprijatelji.

Poanta je napraviti nešto da se strancima bude koristan. Balansirati na međunarodnoj sceni. A priče da se na domaćoj sceni ne može su alibiji. Toliko državotvornih biznismena, i to onih pravih za koje ljudi ni ne znaju. Tko ih sprečava da ulože u medije, stranke, lobiranje? Ima tu ogromnog prostora. Samo, lakše je kukati sa strane.

P.S. Bitna je simbolička važnost ovoga što se događa. A kad sam govorio o čišćenju, više sam mislio na Hypo, proces Sanaderu itd.

mateb
16-02-2011, 23:00

O čemu vi pričate.

Ne. Nisu iste startne pozicije. Nisu bile ni 90'.

Dokle?
17-02-2011, 17:08
Narod vapi za desnicom, a desnice nigdi,
Narod vapi za strankom koja će se brinuti o njihovim problemima, koja će biti "u bazi", koja će razgovarati. Narod je većinom nekakva sredina, nije ni desnica ni ljevica ili je pomalo od svega.

HSP je s Leticom ostvario 10 % i da su ostali jedinstveni i ugledni(bez Đapića) imali su dobre pretpostavke za daljnji rast. HSP je imao jedan i to vrlo veliki problem, par vrhunskih intelektualaca koji su bili nikakvi političari. I vodstvo stranke koje je osjećalo bilo naroda, ali je i osjećalo da im je MZ vrlo nesklona i išli su se prikrpati HDZu. HDZ je odigrao svoju igru, uništio HSP ali i eventualno i samoga sebe.

Narod ne voli HDZ, ali nema drugog izbora,
Jedan dio naroda ima koristi od HDZa i fasciniran je njihovom organizacijom. Njihovim podružnicama, prostorijama, lovom i mutežom. To su njihovi glasači i njima je danas HDZ dobar, kao što je bio i jučer.

vidjelo se na zadnjim izborima da su Tuđman i Jurčević prihvatljivi narodu i da si imali simpatije, ali su smatrani preslabima da bi ih se masovno podržalo.
Simpatije ne generiraju glasove, Tuđman ima svoje probleme, Jurčević svoje. Oni su slabi zato što nemaju karizme s jedne strane, a sa druge strane nemaju stvarnu snagu. Sve su to priče, konkretno na terenu oni su slabi, nisu povezani sa ljudima, oni propovijedaju, ali ne dišu sa ljudima.

Da se ujedine njih dvojica, Ruža Tomašić i da izpromoviraju poštenje,domoljublje, borbu protiv korupcije, kriminala,droge...da im potporu daju Zvonko Bušić i Nino Raspudić mogli bi sigurno ući u Sabor, a vjerovatno i do 15 posto. Znači mogućnost imaju, situacija na terenu se poklopila, sve im ide na ruku, jedino trebaju pokazati sposobnost za kompromis i staviti i HR ispred svoje vlastite taštine i interesa. Ako to ne mogu onda ni ne zaslužuju da uđu u Sabor, a ako uđu onda imaju priliku da organiziraju i okupe snažnu i kvalitetnu desnicu koja će se javno suprotstavljati i prokazivati antidržavne elemente u lošijem slučaju ili preuzeti vlast u boljem.
Ne slažem se, svi ovi koje si nabrojio su već kompromitirani ili velika većina, oni trebaju novo lice iza kojeg stoje. Ne vođu nego nove face, mlađe, nekompromitirane, simpatične, pristupačne...
No te nove face moraju imati pod kontrolom i stajati iza njih. I kad i ako tako nešto naprave, trebati će vremena prije nego što se poluče neki rezultati. HDZove glasove treba zgrabiti, oni su jedini na raspolaganju. Na ove druge ni ne pomišljati!

caporegime
17-02-2011, 17:23
nove face, tako je.
novi ljudi ali ljudi s nekim rezultatima.

Dokle?
17-02-2011, 17:56
ne, nikakvim rezultatima. Hrvatskoj desnici trebaju osobe koje slušaju svoje savjetnike, lijepo izgledaju, šarmantni su, često su na cesti, po placu, smješakaju se i pričaju sa ljudima. I moraju imati iznimno debelu kožu, jer će ih mediji razvaljivati, svakodnevno.

Ilirk@
18-02-2011, 08:17
ja to sve imam, jedino ne volim slušati nikog.

Dokle?
18-02-2011, 12:02
Dakle samo te trebamo slomiti i natjerati da slušaš, morat ćemo nekog srbendu naći da nam da upute za to.;)
Ili ćemo te ucjeniti, svako ima neku mrlju za koju ne bi volio da se zna. ;)

Ako te još uvijek ne uspijemo slomiti, onda si ustašoid, nacista i ognjištar, nazadna i treba te gurnuti u mrak.
:)

Vidiš kako naši neprijatelji jednostavno funkcioniraju!

caporegime
18-02-2011, 12:56
Dakle samo te trebamo slomiti i natjerati da slušaš, morat ćemo nekog srbendu naći da nam da upute za to.;)
Ili ćemo te ucjeniti, svako ima neku mrlju za koju ne bi volio da se zna. ;)

Ako te još uvijek ne uspijemo slomiti, onda si ustašoid, nacista i ognjištar, nazadna i treba te gurnuti u mrak.
:)

Vidiš kako naši neprijatelji jednostavno funkcioniraju!

ne znaš ti s kim imaš posla.
da k njoj u zatvoren prostor utjeraš ekipu za "slamanje i guranje u mrak", nakon pola sata bi cijela ekipa imala uvjeotvani refleks naglog zaleđivanja na prve zvuke himne :)

iako, moram priznati da sam, barem ovako u početku, ugodno iznenađen i tvojim nastupom.

Inkvizitor
18-02-2011, 13:05
ne znaš ti s kim imaš posla.
da k njoj u zatvoren prostor utjeraš ekipu za "slamanje i guranje u mrak", nakon pola sata bi cijela ekipa imala uvjeotvani refleks naglog zaleđivanja na prve zvuke himne :)

iako, moram priznati da sam, barem ovako u početku, ugodno iznenađen i tvojim nastupom.

to je naša "stara" fajterica sa foruma hr..beskompromisna.

i što je još više poštujem..došla je tu i piše..za razliku od većine koji dođu i samo glede, črmlje i šute..

caporegime
18-02-2011, 13:24
i dobro piše. i samo neka piše!
ima se šta pročitati.
da nas je barem više takvih.

zaba1111
18-02-2011, 21:07

Ako nije tajn,a koja je? Zanimljivije mi je pratiti kad znam o kome se radi, ne sijećam nijednog ovako otvorenog aqntisrpakog stava , mada nisam previše tamo ni boravio, ali poznatije likove sam zapamtio.

TheBronxBomber
18-02-2011, 21:16
Ako nije tajn,a koja je? Zanimljivije mi je pratiti kad znam o kome se radi, ne sijećam nijednog ovako otvorenog aqntisrpakog stava , mada nisam previše tamo ni boravio, ali poznatije likove sam zapamtio.

To ti je C-respond, ako ne grijesim. :kava:

zaba1111
18-02-2011, 21:21

Ako se dobro sijećam nije bilo puno postova,ali su bili upečatljivi. Jesi li ti pisao pod drugim imenom? To me nekad zanimalo, ali više gotovo da ni ne svraćam tamo, jedino pratim suđenje generalima.

TheBronxBomber
18-02-2011, 21:24
Ako se dobro sijećam nije bilo puno postova,ali su bili upečatljivi. Jesi li ti pisao pod drugim imenom? To me nekad zanimalo, ali više gotovo da ni ne svraćam tamo, jedino pratim suđenje generalima.

Haha ja sam imao na desetke klonova... i svi bi brzo bili banirani. :) Imao sam ih toliko, da im se gotovo ne sicam imena... osim zadnjeg. :D

NorthStand
19-02-2011, 03:17
Žalosno je kako se pazi na ove titove vojnike, a hrvatske branitelje nitko ne zanima. I koja se histerija digla, kao oni su stvarali državu, da a hrvatski branitelj Tihomir Purda nije??? I samo su zaboravili spomenut, da su ova gospoda stvarala jugoslaviju, a onda da ih se ne bi po kratkom postupku, prihvatili se i stvaranja RH. Pa nisu oni uzalud bili titovi vojnici, svaka škola dobro dođe.

NorthStand
19-02-2011, 03:19

To nam je zajedničko onda, haha.

NorthStand
19-02-2011, 03:24

i što je još više poštujem..došla je tu i piše..za razliku od većine koji dođu i samo glede, črmlje i šute..

Primjetio sam da puno ljudi ovdje čita, ono gostiju čita ovaj forum, a nije mi jasno šta im problem registrirat se to je tri minute posla. I ne moraju baš o svemu diskutirat, al ono da napišu post dva dnevno dobro. Bolje nego, da šute i bulje. Al jebga, tako je to u hrvata, rađe škilje nego što rade.

zlatni_ljiljan
19-02-2011, 10:28
Primjetio sam da puno ljudi ovdje čita, ono gostiju čita ovaj forum, a nije mi jasno šta im problem registrirat se to je tri minute posla. I ne moraju baš o svemu diskutirat, al ono da napišu post dva dnevno dobro. Bolje nego, da šute i bulje. Al jebga, tako je to u hrvata, rađe škilje nego što rade.

Pa ne shkilje samo Hrvati,nego i jazavci,shtakori,srpski lobisti,unitaristi,gay populacija i kurvini sinovi...

Dokle?
19-02-2011, 12:27

Skužio si me, ha Inkvi? :)

Hey Ljuti! :)
I c-respond i Naš Veliki A i još jedno 10 nickova, koji su uspjeli preživjeti duže ili kraće vrijeme.

Baš mi je falilo malo slobode i razumjevanja, sva sreća da mi je netko poslao porukom vaš link!

i dobro piše. i samo neka piše!
ima se šta pročitati.
da nas je barem više takvih.

Hvala na dobrodošlici. I ja bih voljela da ima više ljudi poput mene, samljeli bi ove srpske gadove i njihove komunističke slugane, koji plaze po Lijepoj Našoj i pretvaraju ju u Usranu Njihovu!

Inkvizitor
19-02-2011, 13:40
Tko te ne bi skužio..pa nema deset takvih..ma šta deset nemaju ni dvi..))))

Dokle?
19-02-2011, 14:30
Tko te ne bi skužio..pa nema deset takvih..ma šta deset nemaju ni dvi..))))
:) Hvala Inkvi.

I ja sam svojevremeno znala uživati u tvojim postovima. Ti si nešto posebno isto tako, sjajna kombinacija intelekta, humora i žestoke retorike.