PDA

Pogledaj Full Version : Gradski prijevoz u Zagrebu

Vepar
19-01-2012, 19:57
Ovi iz ZET-a su dobar primjer nesposobnog poslovanja. Ranije su pretjerivali u davanju mogućnosti besplatnog korištenja usluga, a sad idu u drugu krajnost. Odlučili dignuti cijenu karata i pokaza. Već sada te cijene nisu niske, pa se mnogi švercaju, a da je jeftinije platili bi pokaz. Također su odlučili ukinuti plaćanje SMS-om jer se puno zloupotrebljava. Mislim da postoji opasnost da će švercanje postati tako masovna pojava da se više neće moći kažnjavati. Možeš ti provoditi propis kad je u preršaju 20 li 40% korisnike, ali ako je 90%, onda više nemaš šanse. Ne znam zašto uopće postoje kontrolori koje se može motati oko malog prsta, ne bi li bilo učinkovitije da njihov posao obavljaju komunalni redari, ili da se uvedu kondukteri, kao što su nekad davno postojali.

T@nja
19-01-2012, 20:38
Ispada da je taxi jeftiniji od Zet-a.
Uvedemo prvi u svijetu placanje SMS-om i onda ukidamo tu tehnolosku pogodnost i vracamo se stepenicu natrag. :zbunjen:
I umjesto da snize cijenu karte i tako povecaju naplatu (jer svatko bi platio 5 kn, ali bome 15 ne bi), oni idu u takvu krajnost da ce dovest do toga da ce se ljudi masovno svercat. :(

Vepar
19-01-2012, 20:50
Slažem se. Ja sam vidio puno puta u tramvaju da ljudi plaćaju SMS-om kad opaze kontrolu, dakle, kako kažu u ZET-u "zlorabe tu uslugu". A što će biti ubuduće? Mislim da će ih u većini kontrola pustiti nakon što porazgovaraju s njima jer nije najjednostavnije naplatiti kaznu, a osim toga mnogi je i ne mogu platiti. Ili će dobiti deset kuna za kavu.:)