PDA

Pogledaj Full Version : Politička arena

caporegime
08-02-2011, 11:53
http://www.vecernji.hr/vijesti/mesic-karamarkova-opsesija-ne-smije-postati-drzavna-politika-clanak-249693

onaj tko zna koliko su mesić i karanimarko bili bliski, i to ne toliko politički nego kao osobe ne vjeruje da ovo nije tek neka igra u kojoj karanimarko priča jedno i onda u pravi trenutak mesić odgovara drugo.
međutim kako karanimarko nije član hdz-a pa mu teoretski i nije toliko ludo stalo da ostane na vlasti jer nema unutarstranačko uporište koje bi mu u tom slučaju davalo snagu, ne možemo prisegnuti da je sve ovo baš samo preizborna namještena priča.

jeli došlo vrijeme da jedna od većih "izmišljenih" figura u hrvatskoj karanimarko, počeo gledati kako da samostalno zaplovi u političkopodzemni svijet a da je obračun sa svojim stvoriteljima, u kojemu se nada da će beneficirati malo sa desnije političke scene, započeo u trenutku kada bi mu i biologija mogla pomoći budući je krajnje vrijeme da ova dva vampira odu đavlu na raport?

NorthStand
08-02-2011, 20:12
Nevjerojatno je da Mesić i Manolić imaju pravo pričat o tome, što će radit hrvatska policija u svezi komunističkih zločina, i u svezi osuđivanja komunističkog pokreta JBTite. Jer antifašizam nije ono na što Mesić podlo ukazuje u svojoj izjavi, partizani su bili komunistički borci, a antifašist je bio i Staljin, al to ga nije poštedilo da bude jedan od najvećih zločinaca u povijesti čovječanstva, isto važi i za partizane i JBTitu, koji je dao pobit na desetke tisuća ljudi, bez ikakvog suda i dokaza da su sudjelovali u zločinima NDH odnosno određenih Ustaških jedinica, tokom rata. On je procijenio da su to sve njegovi neprijatelji, i da zaslužuju smrt, i smrt su i dobili, i sve bi bilo u redu da ne živimo u 21 stoljeću. Koje se poziva na neku demokraciju i toleranciju, ako već živimo u to vrijeme onda ne bi trebo bit problem za hrvatsku politiku osudit boljševizam JBTite i zločine koje su počinili partizani, pošto već u ustavu imamo osuđene fašiste i Ustaše, ne bi bilo loše da i oni završe tamo gdje su trebali završit odavno, na popisu zločinaca. Ilustracija je odlična stvar, samo što se ona u HR neće nikad dogodit, zbog ovakvih fosila kao što su Mesić i Manolić, al neka se nadaju da će politiku krojit i nakon svoje smrti. Ničja nije dovijeka, ne kaže se uzalud.

U svakom slučaju, sve su ovo predizborne igrice, i sve što se sad radi radi se s nekim skrivenim namjerama, dakle ne vjerujem da će karanimarko uistinu provest progon komunista, i onih koji su okrvarili ruke od hrvatski narod.

mateb
09-02-2011, 00:32
Treba spojiti nekoliko stvari. Hrvatska pred vratima EU, Njemačka se počela angažirati ozbiljno u ovom dijelu Europe, afera Hypo se širi i širi, Styria bombardira sa slučajem Prates (točnije, Perković).

Ukratko, očito je da su se neke strukture previše osilile za europske prilike. Ne samo hrvatske, ide to od Beča do Crne Gore i Kosova.

Baader Meinhof
09-02-2011, 01:55
Nema Styria problema s Perkijem.

To što su Karamarko i Mesić (Manolić) bili bliski ne znači da jesu još uvijek. Ako ja nisam totalno paranoičan, Karamarko bi mogao naslijediti Jadranku. Ako mu je to plan, ovo mu je jaka karta na koju će periodično igrati barem još šest godina. Također, ako mu je plan preuzeti HDZ i državu, Manolić mu je samo smetnja jer mu treba ili Šeks ili netko tko bi mogao naslijediti Šeksovu struju. A Šeks voli manolića koliko i Mesića, dok mu Perković nije mrzak. Zemljak je zemljak hahaha. Kažem, hajde da vidimo šta će stari pričati Večernjaku za koji dan.

A to sa strukturama, pa to je jasno ko dan. Na dušu je onih koji su ih instalirali a da nisu predvidjeli kako će gladni psi jesti ne dok se zasite nego dok ne puknu.

the outfit
09-02-2011, 07:56
zanimljivo razmišljanje....
moja najveća zamjerka Franceku i je instalirana struktura umjesto lustracije...

the outfit
09-02-2011, 08:09
stiže odgovor osovine MM
http://www.vecernji.hr/vijesti/na-bleiburgu-nije-bilo-zlocina-kriznom-putu-vjerojatno-je-clanak-250232
http://www.jutarnji.hr/j--manolic--zlocin-pocinjen-nakon-rata-nije-ratni-zlocin--/924000/

caporegime
09-02-2011, 08:58
mislim da se odgovor ili barem dio odgovora krije na temi; Kako je stvorena hrvatska država, a treba se priznati da je za stvaraje nekih državnih institucija potrebno iskustvo i znanje onih koji su t osve prošli.
od dva zla valja izabrati manje, a s državne strane je veće zlo je da t istrukture stvara netko tko ne zna nego netko tko je bio uvjetno rečeno na drugoj ideološkoj strani.
njih je valjalo iskoristiti dok su valjali a poslije ih se lagano rješavati.
tako je i bilo ali to rješavanje nije baš napravljeno na način na kojije trebalo a zanemarila se i činjenica da su te strukture prilično međusobno povezane i da imaju upliv u sve pore života.

caporegime
09-02-2011, 09:08
http://www.vecernji.hr/vijesti/na-bleiburgu-nije-bilo-zlocina-kriznom-putu-vjerojatno-je-clanak-250232

tko je jučer imao prilike gledat orangutana kako lupeta sigurno će se složiti sa mnom da je 10 zadnjih godina u kojima je taj čovjek imao simpatije i podršku velikog dijela naroda samo indikator da su hrvati u velikom postotku gluip i jalan narod i da su svoji jednostavno dali podršku svome.

žalosnije od činjenice da notorni redikul ima išta više od prava glasa je to što su bijedni novinari (novinarka Diijana Čuljak) koji imaju priliku rastuprit ga i izvolejirat do mjeseca, podložno i servilno gotovo pa potrvrđivali njegove nesuvisle teze.

1pura2pandura
09-02-2011, 13:49
http://www.index.hr/vijesti/clanak/procitajte-komentar-ive-banca-koji-je-globus-cenzurirao/537142.aspx

Baader Meinhof
09-02-2011, 13:56
(novinarka Diijana Čuljak)

Kako novinarka kad je žena spikerica, ilitiga modernije urednica!

Zaboravljaš da se Mesić puno i promijenio u tih deset godina. Izgleda da je u međuvremenu ušao u vlasničku strukturu Ingre, što je navodno na USKOK-u.

Ja u stvari ne znam odakle mu taj poriv da trabunja o antifašizmu u zadnjih par godina. Možda mu je netko već tada spomenuo da bi mu prijatelje mogli pod stare dane 'lustrirati' pa im je uzeo čvati leđa. Kad bi se nekome dalo zajebavati mogao bi pogledati kad je Mesić prvi put poćeo srat o tome pa vidjeti što se dogodilo u par mjeseci prije toga. Naravno, možda je razlog sasvim benigne prirode, toliko svojstvene glupom Mesiću- recimo da ga je onako djetinjastog i glupog jednostavno fascinirao Budo Lončar ili pak Fidel Castro kad se ono s njim kupao u bazenu 2006. Kažem, lako bi bilo ući u to kad bi se nekome dalo s tim zajebavati.

Inkvizitor
09-02-2011, 13:59
Misliš da je Mesić naivni glupan kojeg je fascinirao sjajni omot na čokoladi..

Baader Meinhof
09-02-2011, 14:00
Banac i Čičak se spremaju za izbore.

caporegime
sjajan tekst. u vezi ove teme nema se što ni dodat ni oduzet.
ostaje jedino čuđenje da jedan banac u ovoj temi stvarno ima što za reći dok se u vezi položaja hrvata u bih te općenito odnosa hrvatske prema bih prosipa ko zadnja budala i neznalica da ne kažem zlonamjernik.

Baader Meinhof
Mesić jest naivni glupan kojega može fascinirati i sjajni omot na čokoladi. Nije li to opće poznato?

Inkvizitor
09-02-2011, 14:01
http://www.index.hr/vijesti/clanak/procitajte-komentar-ive-banca-koji-je-globus-cenzurirao/537142.aspx

Banac ih je ovdje razgolio do kosti, šteta da je onakav bosnolog.

kad bi u svemu bio racionalan ko ovdje..

Inkvizitor
09-02-2011, 14:03
Mesić jest naivni glupan kojega može fascinirati i sjajni omot na čokoladi. Nije li to opće poznato?

meni on više izgleda na vrhunskog manipulatora..dakle subjekt ne objekt..

kad se sitim kako je levatio staru ustašku emigraciju sa duplom pobjedom u 2. svj. ratu i kuverta sa neimenovanim iznosom u džep..i smješak pterodaktylos-a..

caporegime
09-02-2011, 14:07
pa čimpy je poznat po tome što kad krenu drukat za nešto, u svom unošenju u samu stranu koju drži, postupa potpuno van pameti itakta sa minimalnim znanjem o samoj problematici.
svojedobno je netom nakon prvih izbora na ssjednice vlsde i stranke dolazio s nekom starom aktovkom na kojoj je bilo ugravirano slovo U kao dokaz svog velikoh hrvatstva.
nakon što je popušio status kod jedne struje hdz-a naglo se preobražava u zagovornika one druge struje pri čemu počinje maksimalno zagovarati partizansku priču kao jedino sveto pismo hrvatske političke misli i djelovanja.
on me podsjeća na burta reynoldsa iz filma striptiz, kojemu nakon što se kamere udalje, redovito dobiva šamare od svojih pozadinaca koja ga isture u prvi plan, jer poslovično blebeće gluposti za oje ni ne zna da ih izgovara.

1pura2pandura
09-02-2011, 14:07
meni on više izgleda na vrhunskog manipulatora..dakle subjekt ne objekt..

kad se sitim kako je levatio staru ustašku emigraciju sa duplom pobjedom u 2. svj. ratu i kuverta sa neimenovanim iznosom u džep..i smješak pterodaktylos-a..

on je najobičniji agont prevarator. di ga koji lobi pošalje on odradi svoje, uzme lovu i kaput. kad se sjetim klošara u smeđem sakou sa zakrpama i blijedim carrera trapkama, večernjak pod rukom i svaki dan u birtiji, ko zadnji skot, i to samo par mjeseci prije nego se kandidiro za precjednika..

Baader Meinhof
09-02-2011, 14:08
Ma kakav vrhunski manipulator. Samo ga slušaj koji put kad govori. Pametan čovjek lako poantira svoje teze. Glup to radi teže, a idiot u pokušaju da kaže što misli odjednom završi na drugom svjetskom ratu. Oduvjek je bio sitni operativac i ništa više. Pa zato su ga i slali u Beograd prije rata. Napisao Aralica.

Baader Meinhof
09-02-2011, 14:09
kad se sjetim klošara u smeđem sakou sa zakrpama i blijedim carrera trapkama, večernjak pod rukom i svaki dan u birtiji, ko zadnji skot, i to samo par mjeseci prije nego se kandidiro za precjednika..

Živa istina!

caporegime
09-02-2011, 14:10
on je najobičniji agont prevarator. di ga koji lobi pošalje on odradi svoje, uzme lovu i kaput. kad se sjetim klošara u smeđem sakou sa zakrpama i blijedim carrera trapkama, večernjak pod rukom i svaki dan u birtiji, ko zadnji skot, i to samo par mjeseci prije nego se kandidiro za precjednika..
još je i dobio po leđima od skinsa dok je 99' on, par odrpanih starih partizana-kurira (jer su prvoborci davno porikavali) i pankera jugovića, protestirao i tražio trg žrtava fašizma :rofl:rofl

1pura2pandura
09-02-2011, 14:13
još je i dobio po leđima od skinsa dok je 99' on, par odrpanih starih partizana-kurira (jer su prvoborci davno porikavali) i pankera jugovića, protestirao i tražio trg žrtava fašizma :rofl:rofl

bio je tamo i famozni tin gazivoda, al o tome u drugoj nekoj temi...

Inkvizitor
09-02-2011, 14:14
ma njegove su teze smiješne i obara ih dijete od pet godina to se slažem, da ne pričam o skakanju u vlastita usta.

ali ali..

jesmo li mi narod idiota koji ga je dvaput popušio a i treći put bi da se moglo..

jesmo li mi nacija degenerika..

caporegime
09-02-2011, 14:15
ma njegove su teze smiješne i obara ih dijete od pet godina to se slažem, da ne pričam o skakanju u vlastita usta.

ali ali..

jemso li mi narod idiota koji ga je dvaput popušio a i treći put bi da se moglo..

jesmo li mi nacija degenerika..

možda ne narod u cjelini ali svakako narod sa povećanim brojem nabrojenih

Baader Meinhof
09-02-2011, 14:35
Ne, Inkvi, mi smo samo narod koji uvijek kaže- 'Ma moglo je bit i gore', pa smo stoga zadovoljni i s lošim. Promijenit će se i to.

Inkvizitor
09-02-2011, 14:43
Uff..uff nije mi to neko objašnjenje..

naime ja sam se uvijek čudio, ne s toga jer mi Mesić svjetonazorski i ideološki nije blizak nego zato jer su njegove fraze i floskule s kojima je izazivao euforiju bile nešto najajdnije i najbizarnije, najpliće što jezik može složit u rečenicu..

i opet je bio ultrapopularan..a da se ništa nije promjenilo dokaz je da su ljudi popušili PravDu

Graničar Jozo
09-02-2011, 15:08
da bi to moglo stajat izlaznost na izbore bi trebala biti iznimno visoka. A nije. Nešto tu ne štima. :009

Marta
09-02-2011, 15:13
Uff..uff nije mi to neko objašnjenje..

naime ja sam se uvijek čudio, ne s toga jer mi Mesić svjetonazorski i ideološki nije blizak nego zato jer su njegove fraze i floskule s kojima je izazivao euforiju bile nešto najajdnije i najbizarnije, najpliće što jezik može složit u rečenicu..

i opet je bio ultrapopularan..a da se ništa nije promjenilo dokaz je da su ljudi popušili PravDu

Mesic je dosao u pravo vrijeme, narod je bio sit HDZa, nije bilo neke alternative, on je izlizanim frazetinama privukao u biti samo one koji su imali neko pozitivno sjecanje na njega vezano za raspad Juge, druge nije morao privlaciti jer je crvena bagra jedva docekala dati glas svom covjeku.

Inkvizitor
09-02-2011, 15:18
A drugi put.?

ma to su sve izlike, istina je da smo mi politički nepismen narod sa mizernom samosvješću zaraženi jalom i autodestruktivnošću, ropskim mentalitetom i duboko iskompleksirani.

caporegime
09-02-2011, 15:21
ja se sjećam nekoliko primjera iz prvih izbora gdje su neki ljudi koji su ponosito isticali kako su glasali za hdz na parlamentarnim izborima, glasovali za mesića kao predsjednika, jer da je on, pazi ovo, ipak stari hadezeovac :009:009

na drugim izborima je umal falilo da izgubi, a da nije kandidat bila kosorica nego netko drugi ( ne sad doslovno bilo tko, ali malo jača figura) garant bi popušio. jer je tada kosorica bila nitko i ništa, bezlična osoba pa tako puno ljudi koji bi izašli na izbore i glasali protiv mesića jednostavni nisu imali za koga.
osobno znam više slučajeva.
kako je tada već hdz počeo pokazivati ovo lice, mnogi su ostali razočarani a kosorica je bila preslika bezličnog, anemičnog, nikakvog hdz-a koji obavlja isti posao kao sdp prije toga.

Inkvizitor
09-02-2011, 15:26
sve se slažem...ali ipak..zaokružiti mesića..nakon onih pet godina..

to nema opravdanja..

izići na izbore i poderati listić, neizići na izbore..sve je opcija..

ali nemoš mi reć..sve je u kurcu, nema nitko i zaokružit Mesića..nema šanse..

caporegime
09-02-2011, 15:38
nitko ga nije zaokružio tko već prije nije ali znam mnogo ljudi koji su ga prvi put zaokružili a drugi put ne.
uostalom, da je prebrojati glasove vjerujem da bi se vidio pad.

Marta
09-02-2011, 15:48
A drugi put.?

ma to su sve izlike, istina je da smo mi politički nepismen narod sa mizernom samosvješću zaraženi jalom i autodestruktivnošću, ropskim mentalitetom i duboko iskompleksirani.

Jesmo, naravno da jesmo, inace ne bi imali vlast kakvu imamo, kako se kaze, narod ima vlast kakvu zasluzuje.

Da nismo takvi kakvim si nas opisao, ne bi padali na takve plitke fore. Pa za njega su prvi put glasovali ljudi, koji se inace protive njegovim stavovima. U normalnom drustvu je to nepojmljivo.

Marta
09-02-2011, 15:49
nitko ga nije zaokružio tko već prije nije ali znam mnogo ljudi koji su ga prvi put zaokružili a drugi put ne.
uostalom, da je prebrojati glasove vjerujem da bi se vidio pad.

Ja se i danas dan sramim cinjenice da je netko iz moje obitelji tada glasovao za njega a ne za Granica!

Marta
09-02-2011, 15:50
sve se slažem...ali ipak..zaokružiti mesića..nakon onih pet godina..

to nema opravdanja..

izići na izbore i poderati listić, neizići na izbore..sve je opcija..

ali nemoš mi reć..sve je u kurcu, nema nitko i zaokružit Mesića..nema šanse..

Glasovala je sva ona bagra koji osjeti blago uzbudjenje kad ga vidi na tv-u. Mislim da je to vec otezi psiholoski problem, al na zalost nisam psiholog.

Graničar Jozo
09-02-2011, 15:52
Ima tu svakakvih zakulisnih igara. Jebiga, kažu da je srbija bila izabrala nekoga tko nije po "srpskoj recepturi" ali ga ubiše.

Baader Meinhof
09-02-2011, 18:58
Čuj, svašta se događalo 1999. Relativno nedavno sam ponovno pogledao film Novo Vrijeme i jebeno je kad se sjetiš kako je to tada izgledalo. Treba se sjetiti da Mate Granić nije bio HDZ-ov kandidat za predsjednika jer se HDZ već bio raspadao. Granić je nakon onog sastanka izašao iz sobe bez riječi a minutu kasnije je izišao Šeks i rekao da Granić nije kandidat HDZ-a. Račan je sjedio -kraj- onog niskog stola i tumačio nekome da on neće s Mesićem na televiziju jer 'taj može samo pričati viceve'. Tomčić iz HSS-a je Čačiću objasnio da šta će kurac Mesić kad može dobiti najviše 4, 5 posto glasova. Sad jebiga, kad šefovi najjačih stranaka ili koalicija ne skuže ni približno što će se za dva tjedna dogoditi na izborima onda....

Tako tipično za nas da nam je politička garnitura kompletno odvojena od naroda na ulici. Pa ako je to tako, ako Šeks, Granić, Račan, Budiša, Tomčić i Čačić pjevaju svoju pjesmu, lobotomizirani od naroda koji predstavljaju, nije li logično da će narod otpjevati neku sasvim drugu pjesmu?

Deset godina više manje aktivno pratim politiku i sve bitne političare sam upoznao. Od svih njih, vjerovali ili ne, samo i jedino Pero kovačević dao si je truda iz tjedna u tjedan, svaki vikend, odlaziti u svoju izbornu bazu i ispitivati ljude što ih muči i što bi htjeli. A Pero nije neka moralna društvena vertikala iako je meni osobno drag.

Kad je vlast odvojena od naroda onda se događaju ovakva politička iznenađenja. Isto se dogodilo Bandiću pred stranačke izbore nakon Račanove smrti. Isti scenarij, samo što je umjesto naroda on bio kompletno odvojen od svoje stranačke strukture pa se, konj, precijenio, iako je bilo jasno da će popušiti.

NorthStand
09-02-2011, 20:35

tko je jučer imao prilike gledat orangutana kako lupeta sigurno će se složiti sa mnom da je 10 zadnjih godina u kojima je taj čovjek imao simpatije i podršku velikog dijela naroda samo indikator da su hrvati u velikom postotku gluip i jalan narod i da su svoji jednostavno dali podršku svome.

žalosnije od činjenice da notorni redikul ima išta više od prava glasa je to što su bijedni novinari (novinarka Diijana Čuljak) koji imaju priliku rastuprit ga i izvolejirat do mjeseca, podložno i servilno gotovo pa potrvrđivali njegove nesuvisle teze.

pobjeda mesića dva puta, i josipovića na prošlim izborima meni osobno je dala do znanja da smo mi ko narod postali ovce. i da pušimo partizansku priču, ko najveće budale. jer nevjerojatno je da ova dvojica mogu tako uvjerljivo dobit izbore, nemojte me krivo shvatit podržavam demokraciju maksimalno. nego mi je krajnje nejasno, da naš narod može bit toliko naivan da ne kažem glup kad glasa za ovu dvojicu. stvarno ne znam šta su ljudi vidjeli u njima, al ne bih baš reko da je slučajno da su dva lijeva kandidata tako rasturila na izborima. narod nam je skrenuo u lijevo, i bojim se da će ta patetična priča koju ljevičari pričaju o EU, pomirbi s srbima, i ostale idiotarije tek poprimit radikalni zamah!

NorthStand
09-02-2011, 20:43
ja se sjećam nekoliko primjera iz prvih izbora gdje su neki ljudi koji su ponosito isticali kako su glasali za hdz na parlamentarnim izborima, glasovali za mesića kao predsjednika, jer da je on, pazi ovo, ipak stari hadezeovac :009:009

na drugim izborima je umal falilo da izgubi, a da nije kandidat bila kosorica nego netko drugi ( ne sad doslovno bilo tko, ali malo jača figura) garant bi popušio. jer je tada kosorica bila nitko i ništa, bezlična osoba pa tako puno ljudi koji bi izašli na izbore i glasali protiv mesića jednostavni nisu imali za koga.
osobno znam više slučajeva.
kako je tada već hdz počeo pokazivati ovo lice, mnogi su ostali razočarani a kosorica je bila preslika bezličnog, anemičnog, nikakvog hdz-a koji obavlja isti posao kao sdp prije toga.
Istina, ruku na srce ova kokoš Kosor, ni nije mogla bit neka prava konkurencija, a i sada na predsjedničkim izborima, tko je bio protukandidat Josipoviću? Bandić, hahahah da se razumijemo ja sam glaso za Bandića, jer sam nekako dojma bio da je on manje zlo za Hrvatsku i njene interese, al realno to je isto sranje drugo pakovanje, nema na hrvatskoj političkoj karti, niti jednog pravog čovjeka, da ne kažem hrvata!

NorthStand
09-02-2011, 20:45
Ja se i danas dan sramim cinjenice da je netko iz moje obitelji tada glasovao za njega a ne za Granica!

Ma Granić je isto budala, radi njegove "vanjske politike" Hrvati u BiH i jesu u banani, sačuvaj nas Bože takvih vanjskih političara u budućnosti.

NorthStand
09-02-2011, 20:54
Kad je vlast odvojena od naroda onda se događaju ovakva politička iznenađenja. Isto se dogodilo Bandiću pred stranačke izbore nakon Račanove smrti. Isti scenarij, samo što je umjesto naroda on bio kompletno odvojen od svoje stranačke strukture pa se, konj, precijenio, iako je bilo jasno da će popušiti.

Ne bih ja reko da se on toliko precijenio, koliko neki ne vole "hercegovna" kako oni kažu, i koliko im je draži kumrovec od međugorja npr, pa ne bih ja baš reko da je naš narod toliko glup, i da je nesvijesno glaso za nekog kome je babo bio na golom otoku, i nekoga tko je cijelu svoju političku karijeru gradio samo za sebe i svoju guzicu. I takvoga Hrvati puše, i takvome dajemo da nas vodi, u svoja bespuća, iskreno bolje nismo ni zaslužili, samo nek mi se oni koji glasaju za ove idiote ne obraćaju s nekim problemima, i pričama kako je danas teško. Jer upravo su oni najodgovorniji za tu težinu, glupi narod, koji je dozvolio da nas vode ovakvi uhljebi i sebičnjaci kojima puca kurac za narod. Zato narode ne jadikuj, jer sam si si slamu prostrijeo glasovanjem za Mesića Josipovića Sanadera i ostale uhljebe, željne moći i vlasti.

mateb
09-02-2011, 23:35
Narod se, koliko god to paradoksalno zvučalo, 2000. bojao komunista, a Budišu je došla glave koalicija s njima. Za onog ljigavog Granića hadezeovci nisu htjeli čuti, glupog i taštog Budišu je podržavao SDP (mada s figom u džepu). I eto ti "starog hadezeovca". Izbore 2005. je riješio Sanader.

Mnogi u HDZ-u su bili dobri sa Stipetom i njegovima, i neki za koje se to nikad ne bi reklo.

mateb
09-02-2011, 23:38
Mesić se po pola svijeta sramotio tražeći kurve pa su mu se ljudi smijali. To ti je inteligencija.

On je tip lokalnog lukavca koji na instinkt igra na najniže ljudske strasti.

mateb
09-02-2011, 23:51
Nema Styria problema s Perkijem.

To što su Karamarko i Mesić (Manolić) bili bliski ne znači da jesu još uvijek. Ako ja nisam totalno paranoičan, Karamarko bi mogao naslijediti Jadranku. Ako mu je to plan, ovo mu je jaka karta na koju će periodično igrati barem još šest godina. Također, ako mu je plan preuzeti HDZ i državu, Manolić mu je samo smetnja jer mu treba ili Šeks ili netko tko bi mogao naslijediti Šeksovu struju. A Šeks voli manolića koliko i Mesića, dok mu Perković nije mrzak. Zemljak je zemljak hahaha. Kažem, hajde da vidimo šta će stari pričati Večernjaku za koji dan.

A to sa strukturama, pa to je jasno ko dan. Na dušu je onih koji su ih instalirali a da nisu predvidjeli kako će gladni psi jesti ne dok se zasite nego dok ne puknu.

Nisam ni rekao da jesu.

Baader Meinhof
10-02-2011, 02:42
Mesić se po pola svijeta sramotio tražeći kurve pa su mu se ljudi smijali.

Hah sad kad si to spomenuo.... Bio je jednom jedan stan na Vrbiku prekoputa prijatelja mog prijatelja di su živjele nekakve dvije studentice. Kune mi se frend da mu je ovaj njegov pričao kako bi tamo znao zalaziti Čačić a da je na svoje oči vidio kada je Čačić doveo Mesića. To je sve bilo prije 1999. jer mi je ovaj to pričao prije tih izbora.

A izbore 2005. je Sanader riješio kao što je rješavao i one lokalne, čak s istom figurom. Valjda je mislio da kad je upropastila karijeru na dvama izbornim potopima da će tako razjebat i stranku pa da će on sam proći lišo. Nikad ljubav Sanadera i Mesića, te Sanadera i Bandića nije ni bila tajna.

Šta češ, ljudi glasuju glupo dijelom jer nisu pametni a dijelom jer se ne nudi bog zna što. Glasovao za Merčepa jednom jer sam vidio da je cirkus pa rekoh daj da i ja sudjelujem. Koji put je doista ljudima bolje nemat nego imat izbora. Bar je poštenije.

Inkvizitor
10-02-2011, 09:35
Bilo kako bilo, ima tu istine što je rečeno ali je generlani problem nedostatak samosvjesti, političke kulture i samopoštovanja u Hrvata. Onaj tko glasa za Mesića a nije motivirian mržnjom prema Tuđmanu, domovinskom ratu, i te kategorija, dakle nije mu to motiv, taj nije smisleno ljudsko biće.

Andrić je naš narod opisao u par rečenica..

Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud u njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete.

....Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete......

to treba napisati na svakom biračakom mjestu..i to ono preko ulice ko kad se Drug Tito dočekivo..

Ilirk@
10-02-2011, 10:26
sjajan tekst. u vezi ove teme nema se što ni dodat ni oduzet.
ostaje jedino čuđenje da jedan banac u ovoj temi stvarno ima što za reći dok se u vezi položaja hrvata u bih te općenito odnosa hrvatske prema bih prosipa ko zadnja budala i neznalica da ne kažem zlonamjernik.

rekoh ja da je banac notorni ustašoid :)
a takvi u podsvijesti preziru sve koji na bilo kakav način remete bratske muslimansko-hrvatske odnose.
naročito ako su to nekakvi katolici iz bosne...

Ilirk@
10-02-2011, 10:30

ja ne znam kojeg bi glasa mene više bilo sram kad su u pitanju te dvije moralne nakaze.

Graničar Jozo
10-02-2011, 10:41
rekoh ja da je banac notorni ustašoid :)

U svojoj knjizi «Magna fraus» dr. Ivo Biondic dokazao je da je glavni instrument Sorosove «detudjmanizacije» Hrvatske u samoj Hrvatskoj dr. Ivo Banac, koji je svoj doktorat postigao kod američkog Srbina Voje Vucinica, autora knjige «Srbija između istoka i zapada. Događaji 1903.-1908.», koja promiče politiku hrvatsko-srpske koalicije kakva faktički danas vlada Hrvatskom. Banac i banacisticka ideologija nama su ovdje zanimljivi i zato što «Banac svoje političko djelovanje vrlo robustno izvodi unutar Sorosove ideologije 'otvorenog drustva'.

Mag. Phil. Emil ČIĆ

http://www.stormfront.org/forum/t418368/

I ja imam izvore :)

Ilirk@
10-02-2011, 10:45
hahaha ne čitam ti ja te white pow(d)er forume i teorije zavjera... ali dobro, gospodin čić nije ipak u toj branši.

Inkvizitor
10-02-2011, 10:46
Banac bi bio ustašoid vrlo rado ali kako povezati sve njegove funkcije koje se kose s tom ideologijom, njemu nije lako..

Graničar Jozo
10-02-2011, 10:51
ma tu stranicu sam stavio iz šale. Ona mi se prva ponudila na ključne riječi. :)

Samo sam dao mali presjek bančevog opusa, jer sam davno još negdje pročitao da je doktorirao kod nekog četnika.

Ilirk@
10-02-2011, 10:53
ma tu stranicu sam stavio iz šale. Ona mi se prva ponudila na ključne riječi. :)

Samo sam dao mali presjek bančevog opusa, jer sam davno još negdje pročitao da je doktorirao kod nekog četnika.

ma zato se i smijem...
banac je navodno u mladosti bio zakleti ustaša. to mu je bila spika s početka devedesetih...

zanimljivo mi je nešto kod njega i inače.
kao da je podvojena ličnost.
on je u stanju pisati onako o komunističkim zločinima, a već sutra početi relativizirati vadeći nekakve jake argumente.
nije on meni baš čist u glavi...

caporegime
10-02-2011, 11:00
ivo banac, veliko protivnik rs-a je svojedobno, u vrijeme akcija ljeto 95 bio veliki protivnik hrvatskih akcija kojima se ta ista rs lomila pod izgovorom da će te akcije dovesti do domino efekta u kojem će izbjeglice iz grahova i glamoča, protjerati preostale hrvate iz banja luke.
tehnički, to se i dogodilo, al zar je to ključni razlog da se miruje? kakva je to jebena logika!??!!
svojedobno je žarko puhovski izjavio da ni hrvatska nije bila mirotvorna jer pravi mirotvorac bi agresoru, samo da bi se sačuvao mir, bio spreman i popustiti pa u ime mira predati dio teritorija kojega ovaj zahtijeva.

Marta
10-02-2011, 11:02
ja ne znam kojeg bi glasa mene više bilo sram kad su u pitanju te dvije moralne nakaze.

kad mi je izbor sin partizana koji je na najbrutalniji nacin ubijao Hrvate, furio poput svinja itd. ili Mate Granic, onda je Granic svetac

Baader Meinhof
10-02-2011, 12:37
kad mi je izbor sin partizana koji je na najbrutalniji nacin ubijao Hrvate, furio poput svinja itd. ili Mate Granic, onda je Granic svetac

To ti ja kažem, krive su stranke koje nam nude izbor i više nego ljudi koji glasuju.

Marta
10-02-2011, 12:57
To ti ja kažem, krive su stranke koje nam nude izbor i više nego ljudi koji glasuju.

Mi uvijek biramo izmedju dva zla, glasovanjem pokusavamo ublaziti situaciju i izabrati manje zlo.

Inkvizitor
10-02-2011, 13:22
Mesić budaletina, kurvar, bezveznjak, pijanica, niškorist, blefer, sitan igrač a dvaput predsjednik ponosne Hrvatske taman izišle iz rata kao pobjednica.

šta to govori o narodu.

nego koja je njegova veza sa muslimanima, dal ga je to srce vuklo prema njihovim financijama ili je kao i Banac potencijalni ustašoid.

Marta
10-02-2011, 13:32
cuo Stevica da para vrti gdje burgija nece, pa se iso coek osigurat

Graničar Jozo
10-02-2011, 13:33
meni su ljudi pričali da njegova nexe grupa ima neki dil sa silajdžićem. e sad jel oko obnove kuća ili nešto drugo sam zaboravio.

Marta
10-02-2011, 13:36
Inace je bilo fascinanto razgovarati s ljudima po Slavoniji koji su se kleli u Stevicu i to cine i danas dan.

Pitam jednog starijeg Sokca zasto je glasovao za Mesica, ipak je njegov otac pripadao onima koji su mu pobili citavu obitelj. Meni je to bilo strasno odbojno. Kaze on meni, zato sto je nas, za razliku od Granica ili Budise, rekoh ajd dobro.

Proslo od toga par godina, Mamic i Djapic mu sjede u kuci, pomazu ga financijski, mada su ljigavi Bosanci .... tad mu nije smetalo.

Eto kakav je to profil ljudi ....

the outfit
10-02-2011, 13:49
Mamic i Djapic bosanci???????????

Marta
10-02-2011, 14:10
Mamic i Djapic bosanci???????????

Do rata smo svi bili bosanci, od rata je Hercegovina iz Arizone ....

Baader Meinhof
10-02-2011, 17:03
meni su ljudi pričali da njegova nexe grupa ima neki dil sa silajdžićem

Ne znam za Nexe, ali vidi pod INGRA.

caporegime
11-02-2011, 14:57
http://www.vecernji.hr/vijesti/josipovic-ne-vidim-potrebe-posebnu-karamarkovu-inicijativu-clanak-250767

bezlični predsjednik i dalje ostaje dosljeda samome sebi. žobzirom na temperament i muževnost koju pokazuje nsu očito zalude priče o njegovom statusu "jelena".

NorthStand
11-02-2011, 20:11
Naravno da, "ne vidi potrebe", kad bi mu vrlo lako babo mogo završit na tom popisu traženih. Pa ono, nemoj karanimarko, slučajno da dirneš u moje, u protivnom "bit će problema".

Dokle?
12-02-2011, 16:25

Je li to onaj Granić koji danas izjavljuje da su Ameri tražili nekoga tko će srbima vratiti sva prava i još ih podebljati?
Što to nije rekao kad je trebalo. *ebemti kukakvičke političare. U ovoj državi nema nikoga sa mudima, sve slomljeno i šute ko guzice dok nije kasno.