PDA

Pogledaj Full Version : Nekad i sad

caporegime
13-01-2012, 09:09
jesu li bolji dojam ostavljalo glumci i glumice od nekad ili sad?
jeli dojmljiviji gable i bogart kontra clooney-a ili cruise?

coburn ili mc queen kontra stathama ili diesela?

ili rita hayworth i doris day kontra demi moore ili charlize theron ili koje već
a?

jes da je koncepcija filma bila drukčija pa zato se ocjena ne odnosi na glumu nego na ukupni dojam

zaba1111
13-01-2012, 10:24
Gablea znam samo iz Prohujalo s vihorom i tu mi je dobar, ali to je i film koji mi spada u 5 najboljih, Toma Crusea sam puno puta gledao u različitim ulogama i mora se priznati da je Tom sposoban za sve vrste likova i uloga, meni možda i najkompletniji glumac. Oči širom zatvorene i Magnolija, filmovi u vrhu s nevjerovatnom njegovom glumom.

U koje spada Clint, stare ili nove jer on je oduvijek :) ?

A žene ko žene :) , meni najdraža Uma Turman.

caporegime
13-01-2012, 11:25
cruise je glumac koji može odraditi mnoge uloge ali on meni izgleda kao debilko. zna glumiti ali dojam je siromašan. ko debilko koji zna glumiti.
pitt je tu puno kompletnji iako pomalo u faci vuče na majmuna.
onaj mali švabo, di caprio kad je prerastao pederkasto-mladanačku fazu postaje možda i najbolji najkompletniji od njih a ni ne izgleda ko pičkica više.

iako....nema više oni momčina kao što su gable, richard burton, robert taylor, krik naglas, lanacaster,

iako je na mene ostavlja dojam najviše srednja generacija kao coburn, mc queen, marvin, savalas, sutherland, eastwook, duvall, ......

Inkvizitor
13-01-2012, 11:38
Gable momčina..možda u San Francisku, Mc guen je također bio peder pedofil..i sva ta holivudska krama je bila ful nastrana.

Moj favorit je Ava Gardner od ženskih ali kad sam joj pročitoa biografiju..ako nije izmišljeno..ženska je bila huj fuj..čak do te mjere da je bila opčinjena onim žapcom Frankom Sinatrom..

od glumaca samo je jedan Anthony Hopkins..a ostali svi u drugi red..

caporegime
13-01-2012, 11:45
govorimo o filmovima......

Inkvizitor
13-01-2012, 11:49
Pa goovorimo o filmovima. Gable momčina a izgled,..kako je rekala stilka, ko cigo koji se sprema maznut ratkapu..

lotta lotta
13-01-2012, 12:22
nemam sad vremena elaborirat o ovome, ali mislim da je nekadasnja gluma kod nekih bila vrlo nategnuta.....nikakva.
uglavnom smatram da danasnji mladji glumci bolje glume...ipak opet ne svi..vrijedi i za one prije i ove sad.

ma sta ja znam sta sam sad napisala...zurim.
bog:)

Inkvizitor
13-01-2012, 12:24
po meni je zlatno doba filma od 70-tih do 90-tih. Ove današnje filmove ja uopće ne mogu gledat niti im pola razumim radnju niti poantu..

Dr. Vito Dugonoga
13-01-2012, 13:21
Danasnji glumci i filmovi su bolji!

Stiliana
13-01-2012, 14:21
nemam sad vremena elaborirat o ovome, ali mislim da je nekadasnja gluma kod nekih bila vrlo nategnuta.....nikakva.
uglavnom smatram da danasnji mladji glumci bolje glume...ipak opet ne svi..vrijedi i za one prije i ove sad.

ma sta ja znam sta sam sad napisala...zurim.
bog:)

E s ovim se slažem. Ovi stari glumci su toliko preglumljivali uloge da je danas ponekad to patetično za gledat. Sva ta frajerština, cigareta koja visi iz kuta usana, šešir nakrivljen na glavi i duboki glas iz sjene. Mislim, ono...
Danas pak imaš poplavu nekakvih Zac Effrona, Chrisa Hemswortha i sličnih dječaka s jedne strane (oni blistavo čisti američki tinejdžeri s pretjerano bijelim zubima i dugačkim šiškama preko čela) i tulavih nabildanaca koji glume super junake tipa Thor, Captain America itd. Takvih pojava prije nije bilo. Ali ajde, ti balavci ionako glume u filmovima za tinejdžerice, a ove nabildance ne znam tko gleda...

Stiliana
13-01-2012, 14:22
po meni je zlatno doba filma od 70-tih do 90-tih. Ove današnje filmove ja uopće ne mogu gledat niti im pola razumim radnju niti poantu..

Zameo te vjetar :rofl

Dr. Vito Dugonoga
13-01-2012, 14:46
E s ovim se slažem. Ovi stari glumci su toliko preglumljivali uloge da je danas ponekad to patetično za gledat. Sva ta frajerština, cigareta koja visi iz kuta usana, šešir nakrivljen na glavi i duboki glas iz sjene. Mislim, ono...
Danas pak imaš poplavu nekakvih Zac Effrona, Chrisa Hemswortha i sličnih dječaka s jedne strane (oni blistavo čisti američki tinejdžeri s pretjerano bijelim zubima i dugačkim šiškama preko čela) i tulavih nabildanaca koji glume super junake tipa Thor, Captain America itd. Takvih pojava prije nije bilo. Ali ajde, ti balavci ionako glume u filmovima za tinejdžerice, a ove nabildance ne znam tko gleda...
Tadasnja gluma je ko sada u sapunicama!

Mene je najvise razocaro James Dean!
cuo sam price o njemu, nabavio film i nimalo mi se nie svidio
podsico me skroz na Zoolandera.. sve neko poziranje..

Humphrey
16-01-2012, 18:46
Samo je jedan James Cagney, odličan glumac, a iz onoga što sam pročitao o njmu bio je i ok čovjek.

Marlon Brando je po meni najbolji glumac ikad, kao osoba je bio govno, možda čak i sociopat.