PDA

Pogledaj Full Version : Kako do entiteta. Modaliteti, načini, prijedlozi.....

caporegime
29-11-2010, 21:08
http://www.vecernji.ba/vijesti/jednako-su-nam-blizu-banja-luka-sarajevo-clanak-221420

ako već nemamo svoju teritorijalnu jedinicu, ako unatoč želji i pokušajima nemamo za sada uspjeha, nije loše se barem ponašati kao da je to nešto što svi zajednički hoćemo, čemu težimo i za što na kraju svi zajedno radimo.

Inkvizitor
01-12-2010, 09:48
http://www.vecernji.ba/vijesti/jednako-su-nam-blizu-banja-luka-sarajevo-clanak-221420

ako već nemamo svoju teritorijalnu jedinicu, ako unatoč želji i pokušajima nemamo za sada uspjeha, nije loše se barem ponašati kao da je to nešto što svi zajednički hoćemo, čemu težimo i za što na kraju svi zajedno radimo.

treći entitet u svoj svojoj formi danas se neće moći ostvariti. Ali nek se priča. Bit će pomaka. nekad je bio tabu tema, danas se slobodno spominje. Politika malih koraka, ništa spektakularno i doći ćemo do cilja.

caporegime
01-12-2010, 09:56
nažalost, ponašanje nekih hrvatski subjekata u bih me podsjeća na ponašanje studenta koji želi položiti ispit preko veze i smatra da mu je profesor dužan ukucati ocjenu u index a da se ovaj ni ne pojavi na ispitu.
po ko zna koji put ponavljam i smatram.
ako hrvatski političko-gospodarski subjekti učine sve što je u moći obzirom na zakonodavni okvir i maksimalno ojačaju hrvatske županije te maksimalno ujačaju hrvatske lokalne zajednice u mjesšovitim županijama, stvoriti će temelj za na kojemu će kad se poklope i druge okolnosti lako moći osnovati svoju jedinicu.
evo, čitam one objavljene dokumenta odnosno ono što mediji prenose, sami amerikanci su izričito inzistirali da nema niskakvog hrvatskog entiteta.
uostalom, tek kad se pokaže i volja i znanje kako se organizirati, mi se možemo pred glavnim faktorima pokazati kao narod zreo za svoju jedinicu.
tada će biti lakše nego sada gdje se samo priča a ništa konkretno ne radi.

Inkvizitor
01-12-2010, 10:16
nažalost, ponašanje nekih hrvatski subjekata u bih me podsjeća na ponašanje studenta koji želi položiti ispit preko veze i smatra da mu je profesor dužan ukucati ocjenu u index a da se ovaj ni ne pojavi na ispitu.
po ko zna koji put ponavljam i smatram.
ako hrvatski političko-gospodarski subjekti učine sve što je u moći obzirom na zakonodavni okvir i maksimalno ojačaju hrvatske županije te maksimalno ujačaju hrvatske lokalne zajednice u mjesšovitim županijama, stvoriti će temelj za na kojemu će kad se poklope i druge okolnosti lako moći osnovati svoju jedinicu.
evo, čitam one objavljene dokumenta odnosno ono što mediji prenose, sami amerikanci su izričito inzistirali da nema niskakvog hrvatskog entiteta.
uostalom, tek kad se pokaže i volja i znanje kako se organizirati, mi se možemo pred glavnim faktorima pokazati kao narod zreo za svoju jedinicu.
tada će biti lakše nego sada gdje se samo priča a ništa konkretno ne radi.

Upravo to..Ameri jednostavno neće nikad bosanske muslimane ostaviti same sa sobom. To bi bila Gaza u Europi..mala državica, frustrirana i odsječena od svih vanjskih tokova, okružena narodima protiv kojih je ratovažla, debelo frustrirana, vjerski indoktrinirana, savršen poligom za sve islamske ekstremiste ovog svijeta..i ona bi to brzo i postala obični teroristički poligon.

caporegime
01-12-2010, 10:33
dakle, jedna od opcija bi mogla biti i diplomatska inicijativa hrvatski političara u kojima bi argumentirano objasnili da hrvati bez svoje jedinice ne bi mogli opstati.
ako ne opstanu to bi vodilo u cementiranje dvoentitetske bih te k njezinom raspadu i dobivanje upravo onoga što bi brinulo amerikance.
stvaranje islamske države u europi okružene susjedima s čijim narodima su muslimani imali što veće što manje sukobe.
da bi takva bih opstala potrebno je od nje napraviti državu s tri jedinice u kojoj dijelovi ne bi imali takve ovlasti kao sadašnjei entiteti.
znači, moralo bi se ići na omekšavanje srba.
mišljenja sam, da bi muslimani čak i pristali na tako nešto kad bi dobili priliku ponovi steći kontrolu nad barem još kojim gradom u bih.
npr. doboj, brčko i još neki dijelovi istočne bosne.
odnosno kad bi se srbi sveli na 40% posto teritorija.
situacija u bih je zaprav osituacija iz alan forda kad bob i alna lete balonom. previše rupa za pogurat prste a premalo prstiju da ih začepe.
ne možeš sa dva prsta začepiti tri rupe.

zaba1111
01-12-2010, 10:37
To je opravdanje za američku politiku u bih koje se provlači od rata.
Ali , kako to da su stalno vukli poteze koji su bili na štetu Hrvata? Ako žele pod svaku cijenu održati BiH, onda bi morali raditi na jačanju Hrvata i našem opstanku u BiH jer bez nas BiH je osuđena na brzi raspad!
Kad se pogledaju karte RS , potencijalne HB i Bošnjakistana to doista tako i izgleda, ali plolitika na terenu prema Hrvatima govori da rade na slabljenju i nestanku Hrvata!

Postoji teorija koja kaže da MZ želi prikazati blagonaklonost prema BiH muslimanima jer žele pokazati da nisu antiislamisti, nego da je njihova politika na istoku antiteroristička!

Meni se čini da se tu radi o održavanje latentnog sukoba radi zadržavanja njihovih snaga i potencijalnog žarišta koje će se zapaliti po potrebi.

caporegime
01-12-2010, 11:24
moižda smatraju da je najlakše zadovoljiti muslimanske apetite tako da najmalobrojniji narod plati ceh?
naime, amerikanci su kao najjači predstavnici međunarodnih interesnih sila htjeli urediti stanje u bih tako da svatko od nečega odustane a da svatko ipak nešto dobije, u skladu i proporcionalno s onim što su imali prije.
srbi su imali gotovo cijelu jugu a sad imaju krnju srbiju bez crne gore s labavom vojvodinom.
rs je minumum ispod kojega ,smmatraju, sve što bi išlo bilo bi kontraproduktivno i mogli samo dovesti do srpskog otpora.
muslimani nisu imali ništa pa im je namijenjena uloga partnera u jednom dijelu bih stendencijom nadmoći nad drugim partnerom.
hrvati su imali srh a sad imaju samostalnost a dio koji živi u bih je dobio udio u dijelu.
po njima, puno više nego kako je moglo proći da smo kojim slučajem izgubili rat.
dakle, koliko pokažeš da vrijediš i kolikok pokažeš spremnosti da to dobiješ možeš očekivati nekakav napredak.
da su hrvati nakon sloma pokušaja autonomije 2001 godine, marljivo radili na jačanju svojih županija i tiho se razvijali svjesni da im nitko ništa neće na lijepe oči dati, danas bi bili zasigurno u u boljoj situaciji.
a da sam u pravu govori i činjenica da su ameri itekaki pogurali sanadera u osvajanju vlasti 2003/4 ,kao 5 ili 6 izbor usa ambasade (kolokvijalno) sa jednim od glavnih garancija-da će, da se tako izrazimo, dignut ruke od hrvata u bih, upravo da svojim zalaganjem za svoje sunarodnjake, hrvatska ne bi narušila ravnotežu na način i po mjeri kako su amerikanci zamislili.
ako su ameri na jedan način djelovali i tražili svog igrača, znači da bi suprotnom logikom, netko samostalniji, naravno pošteniji i spretniji mogao proces povući na drugu stranu.
dakle, interakcija između hrvatske i hrvata iz bih je nezamjenjiva nasuprot bedastim razmišljanjima poskok omladinaca naivaca.
jačanjem hrvatske na regionalnoj karti dobiva se argument za jačanje svoje pozicije u bih.

ako poskok inzistira na sukobu hrvatske i bih hrvata na čiji mlin onda tjera vodu?
odnosno, ne mislim da su svjesni što rade ali tko im maše koščicama iznad nosa?
tko ih gura i tapše po ramenu s porukom da rade dobro.
na način na koji rade, prije će vesna škare ožbolt pobijediti na natjecanju za nasljednicu grace kelly nego hrvati dobiti entitet

Ilirk@
01-12-2010, 11:42
ako poskok inzistira na sukobu hrvatske i bih hrvata na čiji mlin onda tjera vodu?
odnosno, ne mislim da su svjesni što rade ali tko im maše koščicama iznad nosa?
tko ih gura i tapše po ramenu s porukom da rade dobro.

tko ih gura? taština. neizmjerna, bolesna taština. za posljedice ne mare. njima je ionako dobro i u toj "neprijateljskoj" hrvatskoj.
taj svoj pristup pravdaju: ko ih jebe, oni nas iskorištavali, sad mi idemo zaposjesti zagreb i iskorištavati ga.
treba li tome što dodati? mislim da ne.

glede amera, nije tajna da se hrvatsko pitanje u bih gledalo kroz rješavanje hrvatskog pitanja u samostalnoj hrvatskoj.
dakle, nikad se hrvati u bih nisu gledali odvojeno od hrvatske.
dano nam državljanstvo, a ovamo konstitutivnost. i tiome bi mi trebali biti zadovoljni. ako nismo, možemo odseliti u hrvatsku.
ljudi moji, ono što balije pričaju, to je američka politika prema hrvatima bih.
mi smo remetilački faktor kojega treba ignorirati ili preglasavati. znaju oni nas puno više nego mi sami sebe.
znaju da nikad neće biti nikakve pobune jer su nam vođe korumpirane i može ih se kupiti za šaku dolara.
a narod tih i miran. frustracje utapa u radu. stvara nove vrijednosti i svakom dobro.
dok nam dođe iz guzice u glavu, postat ćemo manjina. tako nas vide i u tome su u pravu.

caporegime
01-12-2010, 11:46
tko ih gura? taština. neizmjerna, bolesna taština. za posljedice ne mare. njima je ionako dobro i u toj "neprijateljskoj" hrvatskoj.
taj svoj pristup pravdaju: ko ih jebe, oni nas iskorištavali, sad mi idemo zaposjesti zagreb i iskorištavati ga.

glede amera, nije tajna da se hrvatsko pitanje u bih gledalo kroz rješavanje hrvatskog pitanja u samostalnoj hrvatskoj.
dano nam državljanstvo, a ovamo konstitutivnost. i tiome bi mi trebali biti zadovoljni. ako nismo, možemo odseliti u hrvatsku.
mi smo remetilački faktor kojega treba ignorirati ili preglasavati. znaju oni nas puno više nego mi sami sebe.
znaju da nikad neće biti nikakve pobune jer su nam vođe korumpirane i može ih se kupiti za šaku dolara.
a narod tih i miran. frustracje utapa u radu. stvara nove vrijednosti i svakom dobro.
dok nam dođe iz guzice u glavu, postat ćemo manjina. tako nas vide i u tome su u pravu.

u ovom grmu leži zec, odnosno u ovoj misli se nalazi točka koja se treba prevladati.

Inkvizitor
01-12-2010, 11:51

uff depresivno..al ima istine.

Navodno je američka politika da se Hrvati u Bosni kao politički faktor skroz dokinu. Ne znam opet kako se to sve poklapa sa pričom da ne žele muslimansku državicu u Europi. A neki kažu da opet žele da bi Europu destabilizirali i da zato guraju Tursku u EU.

Ovdje se lome koplja velikih inetresa koji su skloni mijenjanju. Tako da se u ništa ne možeš zaklet.

I ne znam kako Ameri misle prepustiti pola Bosne muslimanima. Pa ti ljudi nemaju nikakve upravljačke kapacitete. Nikakve. crni bombarder o tome piše. To je čisto kabadahijstvo, begovsko nadmudrivanje.

ne vidim razuman cilj, američki da Hrvati nestanu iz BiH ili da ostanu u tragovima. Zbog čega. jedino ako žele dokazati muslimanskom svijetu da ne mrze muslimane.

Ali realno gledajuć većinu islamskog svijeta zaboli za bosanske muslimane, pa pola arapskog svijet ja očijukalo s Miloševićom kad cijeli ostali svijet nije htio. jedino Iran a znamo kako su Ameri u dobre sa iranom. islamski svijet je posvađan, razjedinjen, šijti, suniti..tako d ami i taj argument ne drži puno vodu.

Ilirk@
01-12-2010, 11:52
a to je teško. to je već pitanje mentaliteta.
ljudi s integritetom se ne pačaju u politiku. nismo dosegli još taj stupanj obzirom da nam je gola egzistencija prioritet.

Ilirk@
01-12-2010, 11:55
I ne znam kako Ameri misle prepustiti pola Bosne muslimanima. Pa ti ljudi nemaju nikakve upravljačke kapacitete. Nikakve. crni bombarder o tome piše. To je čisto kabadahijstvo, begovsko nadmudrivanje.

pa upravo zato im i odgovaraju. imati siromašno i nestabilno područje u srcu europe, nad kojem imaju potpunu kontrolu.
a di ćeš bolje od toga?

Baader Meinhof
01-12-2010, 17:06
Cini mi se da grijesite s geopoliticke strane. Islam nema nikakve geopoliticke snage, tako da Federacija nije borba protiv islamskog sirenja u Europu. Rusija, s druge strane ima. Pa ako prihvatimo da smo mi dio americke scene, a Srbi dio ruske, namece se pogled da je borba u BiH u stvari borba protiv otcjepljenja RS. Kada bi se RS otcijepila ruska bi scena ojacala. Cini mi se da Ameri na Federaciju gledaju kao na cjelinu koja je kompletno njihova sfera i da bi njena podjela dovela do jedne regije koja jest njihova i druge koja to mozda i ne bi bila. Dakle mi kao narod tamo jesmo 'kontrolni faktor' ali ne i jedini saveznik Amera. Ameri su nam i porucili da nikakvog treceg entiteta nece biti i da se Hrvati, ako imaju problema s Muslimanima, obrate americkom veleposlanstvu, dakle State Deparmentu izravno.

Inkvizitor
01-12-2010, 17:13
To je ona stara priča o izlazi Rusije na toplo more. Koliko se zna Rusija nikad nije pokazivala takve ambicije. da se Hrvati u BiH obrate direktno u američku ambasadu..ha. To mi je malo prebizarno. Pa što se nisu obraćali. Nije valjda da nisu dobili obavjest.

caporegime
01-12-2010, 17:27
možda nije izravno pokazivala ali stari ruski geostrateški cilje je bio izbijanje na bospor. kako je sada u ovim uvjetima nemoguće, postojala je sigurno intencija da bospor bude zamijene jadranom.
međutim, kako su bugarska i rumunjska otišle u EU a srbija i crna gora si rekle adio mislim da to i nije više aktualno.
u geostrateškim krugovima se spominje jačanje osovine moskva-berlin i da je upravo zbog jačanja te osovine, poljski predsjednik odletio u zrak jer bi poljska u tom slučaju igrala značajnu ulogu u toj osovini i jer se spremala na to.
dapače, išao je na dogovor sa rusima, a zanimljivo je kako su određene strukture pustile neslužbene glase da rusi stoji iza toga aludirajući na paušalnost običnog čovjeka koji je mjesto rušenja trebao odmah povezati sa sovjetskim masakrom iz 1939.
i hrvatska bi, po mišljenju određenih stručnjaka imala svoju ulogu u toj osovini samo što naši političari nisu ni blizu tog shvaćanja i tih dometa.
i na kraju, prema istim izvorima srbija uopče nije ruski prioritet niti prevelik interes.
izgleda da je srpska servilnost prema rusima i spremnost da rašire guzove do maksimuma jedini razlog zašto rusi uopće doživljavaju srbe.

Baader Meinhof
01-12-2010, 17:27
http://www.jutarnji.hr/sanader--rusi-previse-ulazu-u-bih-i-to-nikako-nije-dobro/907823/

Ako nisu tada dobili obavjest, sad jesu. Taj lik nije neki papak, to je bio prvi covjek Amerike za Europu.