PDA

Pogledaj Full Version : Filmovi svih vremena po vašem izboru

Inkvizitor
12-01-2012, 12:31
Koji su vam filmovi ostali u sjećanju, ono da su vas zdrmali, da ih možete pogledati i po nekoliko puta. Može i pojašnjenje ako se ima volje.

moj neki izbor.

1. Iskupljenje u Shawshanku- volim filmove sa tom tematikom..dobra kamera, dobra gluma, nema banalnosti, dobra priča, dobri štosevi

2. Sjaj u travi- to je jedini film koji mi je natjerao suzicu na oko..nije kanula ali bilo je blizu. Imaš osječaj da si u koži likova

3. Hrabro srce- mnogi su ga proglasili diletantskim ali meni je upečatljiv..dolična gluma, nevjerovatno erotizirana Sophie Marceau, dobra kamera, dobra gluma, romantizirana priča

4. Kosa- opjevani mjuzikl..ne volim inače mjuzikle..ali ovaj ima legendarne songove..i jaku priču.

5. Troja- velom povijesne spektakle, volim masovke..dobre scene bitke, dobra gluma..

to za početak ima toga ihihi..a kasnije ia za EX Yu prostor..

Graničar Jozo
12-01-2012, 12:35
teško mi je izabrati jer sam ionako pod dojmom onih koje sam gledao u zadnje vrijeme.

Inkvizitor
12-01-2012, 12:37
teško mi je izabrati jer sam ionako pod dojmom onih koje sam gledao u zadnje vrijeme.

aj ti onda briši s teme..

Stiliana
12-01-2012, 12:38
Ček, Troja... ova Troja s Bradom Pittom ili?

Ma ne. O ne.

caporegime
12-01-2012, 12:50
troja. za nas koji dobro poznajemo ilijadu, kronologiju, događaje i likove taj film je šaka u oko.
da ne govorim o osrednjoj glumi, nerealnim prikazom bitaka, zanemarivanjem svega bitnoga u ilijadi....

Marta
12-01-2012, 12:51
Braveheart je stvarno dobar film.

Inkvizitor
12-01-2012, 13:00
troja. za nas koji dobro poznajemo ilijadu, kronologiju, događaje i likove taj film je šaka u oko.
da ne govorim o osrednjoj glumi, nerealnim prikazom bitaka, zanemarivanjem svega bitnoga u ilijadi....

Znam da su Troju popljuvali kritičari i to je meni uvijek dobar dokaz da je film zanimljiv.

Možda on nije savršen ali meni je zbog scena masovki to dobar film..

samo mi je krivo što nitko princa Parisa nije propisno izdegenečio..

Stiliana
12-01-2012, 13:01

Slažem se. Ne volim Troju nimalo.

Ni Braveheart mi nije baš jedan od naj filmova svih vremena, mada je dobar film.

Zapravo, malo me i sram priznat, al Titanic mi je jedan od naj filmova svih vremena. Svaki put kad je na TV nekako završim gledajući ga do kraja. A svaki put frkćem što to puštaju po stoti put na televiziji, patetično sranje, yada yada yada... Al kad onaj brod krene tonut...

Inkvizitor
12-01-2012, 13:06
Titanic je dobar ..da..nego zašto se u svim filmovi rasne žene zaljubljuju u dječake..pedofilija na filmu..

koja bi rasna ženska sebe dala Leonardu..

Ili Jelena trojanska onom rahitičnom Parisu..

pa čak i kraljevstvu nebeskom taj glumi ratnika..

mardar
12-01-2012, 13:11
Kum svi djelovi
Let iznad kukavičijeg gnijezda
Spašavanje vojnika Rajana
Carstvo sunca
Apocalipsa now reducs verzija
The Wall
The full metal jacket
Braveheart
Forrest Gump

Inkvizitor
12-01-2012, 13:14
Let iznad kukavičjeg gnijezda mi je u odnosu na knjigu ništa..nula..zero..

nijednim se filmom nisam tako razočarao kao što sam se knjigom oduševio..

e..da provikani Lovac na jelene..tako tako..može proć..Kumovi svakako..

Graničar Jozo
12-01-2012, 13:17
the outlook

borat - film na na kojem me trbih zabolio. nisam se prestao smijati od početka do kraja kad sam gledao u kinu.

Marta
12-01-2012, 13:17
Kad sam Titanic gledala u kinu, izbacili su me van! :(:011

Stiliana
12-01-2012, 13:18
Titanic je dobar ..da..nego zašto se u svim filmovi rasne žene zaljubljuju u dječake..pedofilija na filmu..

koja bi rasna ženska sebe dala Leonardu..

Ili Jelena trojanska onom rahitičnom Parisu..

pa čak i kraljevstvu nebeskom taj glumi ratnika..

Pa za početak, ne bih rekla da je Kate Winslet neka rasna ženska. Onako, obla, bijela Engleskinja - što je tu ročno rasno? Drugo, iznenadio bi se koliko ti dječački tipovi imaju uspjeha kod žena. Meni to nije ništa čudno.

Meni je Gospodar Prstenova vrh. To isto mogu gledat svake godine bar jednom.
I Prohujalo s vihorom.
Od ovih 'novijih' Departed, opet s Leonardom di Caprijem. Kad taj mali fakat zna izabrat filmove (Otok Shutter, Inception, Gangs of New York), a uopće mi nije napet ni ništa...

Stiliana
12-01-2012, 13:19
Kad sam Titanic gledala u kinu, izbacili su me van! :(:011

A zašto? Toliko si glasno ridala ili se smijala što je ovaj potonuo dok je Kate Winslet ležala raskravljena na onom nečem plutajućem?

Inkvizitor
12-01-2012, 13:20
Pa za početak, ne bih rekla da je Kate Winslet neka rasna ženska. Onako, obla, bijela Engleskinja - što je tu ročno rasno? Drugo, iznenadio bi se koliko ti dječački tipovi imaju uspjeha kod žena. Meni to nije ništa čudno.

Meni je Gospodar Prstenova vrh. To isto mogu gledat svake godine bar jednom.
I Prohujalo s vihorom.
Od ovih 'novijih' Departed, opet s Leonardom di Caprijem. Kad taj mali fakat zna izabrat filmove (Otok Shutter, Inception, Gangs of New York), a uopće mi nije napet ni ništa...

Joj one bande Njujorka su preseračina samo takva..satarama se ubijaju..de malo smanji doživljaj..

Prohujalo sa vihorom je gledati kao boju koja se suši na zidu..i uopće onog kicoša ne mogu nacrtanoga..kako se ono beše zvaše..

Kate Winslet u odnosu na Leonarda je ko madamme u odnosu na maloljetnog dečka iz provincije..

E i da..žene su čudne..

Stiliana
12-01-2012, 13:24
Joj one bande Njujorka su preseračina samo takva..satarama se ubijaju..de malo smanji doživljaj..

Prohujalo sa vihorom je gledati kao boju koja se suši na zidu..i uopće onog kicoša ne mogu nacrtanoga..kako se ono beše zvaše..

Kate Winslet u odnosu na Leonarda je ko madamme u odnosu na maloljetnog dečka iz provincije..

E i da..žene su čudne..

Rhett Butler se zvao lik, a glumio ga je Clark Gable. Pa on je ljigsi, para neki cigo s place, ali što se može...

Inkvizitor
12-01-2012, 13:25
Rhett Butler se zvao lik, a glumio ga je Clark Gable. Pa on je ljigsi, para neki cigo s place, ali što se može...

E Clark Gable..sa onim šabanskim brčićima....užas..

caporegime
12-01-2012, 13:42

E i da..žene su čudne..

ma daj se ne moj zajebavat....clark rules!!!!

Inkvizitor
12-01-2012, 13:44
nitko još nije napravio svoju listu..:čeka

sve ću da vas bijem..

caporegime
12-01-2012, 13:49
Misija
željezni križ
rio bravo

Stiliana
12-01-2012, 13:50
nitko još nije napravio svoju listu..:čeka

sve ću da vas bijem..

Kako ne?

Titanic, LOTR - sva tri filma, Prohujalo s vihorom, Departed, Taksist, Black Swan...

Malo je teško radit listu 'svih vremena' jer volim puno filmova lagane tematike za koje bi bilo glupo da ih stavljam na tu listu, ali sam ih svejedno pogledala puno puta.

mardar
12-01-2012, 13:53
Alien sve četiri djela vrh SF-filmova .
Imam kolekciju od jedno 700 filmova kako ću probrati .
Ima i jedan srpski mene oduševljava -Maratonci trče počasni krug

Inkvizitor
12-01-2012, 13:54
Pa i ja sam pogledao milion filmova i to dosta i dobrih ali samo su neki što su mi ostali onako..u glavi..u scenama..u poantama..

to oću da kažem..

to su Sjaj u travi, Iskupljenje u Shawshanku, Hrabro srce, Kosa, i još neki..ima ih ..samo da ih klasificiram u tintari..

a od Ex Yu..srpskih..bosanskih..slovenskih,..

Inkvizitor
12-01-2012, 13:56

To je meni poludosadni morbidni film..sa nejakim forama..ne znam na temelju čega je tako provikan..Balkanski špijun isto tako..

bolji su mi noviji srpski filmovi..ona Lepa sela..su odlično zantski urađena..pa Stršljen, Ubistvo s predumišljajem,..zabavni tipa Zona Zamfirova, ljubavni crnjak tipa Sutra ujutro..

caporegime
12-01-2012, 13:57
meni ni jedna noviji srpski film nije na razini onih starih

Stiliana
12-01-2012, 13:59

Maratonci su genijalni. I Tko to tamo peva, živi urnebes i blagi crnjak u isto vrijeme.
Tesna koža, drugi i treći dio isto. To sam pogledala tko zna koliko puta...

Inkvizitor
12-01-2012, 14:00
meni ni jedna noviji srpski film nije na razini onih starih

meni obrnuto..ha, sto ljudi sto ćudi..

Marta
12-01-2012, 14:14
A zašto? Toliko si glasno ridala ili se smijala što je ovaj potonuo dok je Kate Winslet ležala raskravljena na onom nečem plutajućem?

glasno sam se smijala i neke tetke su se zalile, jer je bilo tako tuzno da su me izbacili ....

pogledam taj film al mi je i danas dan smjesan i nikad nisam razumjela tu ludost oko tog filma

Marta
12-01-2012, 14:15
Ljudi ja se vama iskreno divim, ja ne mogu zapamtiti ni ime glumca a ni filma ... a radila sam neko vrijeme u kinu :011:zbunjen:

mardar
12-01-2012, 14:17
Ma da teško se sjetiti sada odjednom eto kako sam mogao Taxist zaboraviti i Misiju,pa Sedam žigosanih ,Sedam samuraja ,Sedam,

caporegime
12-01-2012, 14:23
sedam veličanstvenih, bravo
http://www.youtube.com/watch?v=45KAjt7v4t4

čista nepatvorena romantika.

Inkvizitor
12-01-2012, 14:26
Ljudi ja se vama iskreno divim, ja ne mogu zapamtiti ni ime glumca a ni filma ... a radila sam neko vrijeme u kinu :011:zbunjen:

Hoćeš da ti obrišem ovaj post..

Marta
12-01-2012, 14:39
Hoćeš da ti obrišem ovaj post..

cuj pitanja

pa brisi

Inkvizitor
12-01-2012, 14:39
cuj pitanja

pa brisi

mislim hoću da te zaštitim..ipak si još neudana..

Marta
12-01-2012, 14:41
mislim hoću da te zaštitim..ipak si još neudana..

al ja se ne stidim svojih mana, jednostavno sam senilna, pa kaj

Inkvizitor
12-01-2012, 14:44
al ja se ne stidim svojih mana, jednostavno sam senilna, pa kaj

da al to ne moraju svi znat... pogotovo ne momci....

znači ti nemaš neki vilm..da ti je ostao u sjećanju..da te onako razdrmo..

Marta
12-01-2012, 14:45
da al to ne moraju svi znat... pogotovo ne momci....

znači ti nemaš neki vilm..da ti je ostao u sjećanju..da te onako razdrmo..

sta ce mi vilm kad imam kino u glavi?!

Inkvizitor
12-01-2012, 14:46

dobro to svi imamo ( opet je moram pravdat)

Marta
12-01-2012, 14:48
dobro to svi imamo ( opet je moram pravdat)

sta ti znas mozda je moje kino malo vece

u mene je cinestar a u tebe?

mardar
12-01-2012, 14:51

Meni je kino u kući svaki dan.:):):)

Marta
12-01-2012, 14:54
ajd dobro inkvi, stiti me i brisi

mardar
12-01-2012, 14:54
Sad će žena s posla i najstarija i eto

The Mardar Family

Marta
12-01-2012, 14:55
mislis darmar family

Inkvizitor
12-01-2012, 15:00
Sad će žena s posla i najstarija i eto

The Mardar Family

žene rade a muško..šta..leži..

koliko ti imaš đece mardare..

mardar
12-01-2012, 15:03
mislis darmar family

da baš Darmar Family evo isječak jedan

http://www.youtube.com/watch?v=8GFq6usPg6U&feature=related

mardar
12-01-2012, 15:04
Troje -Blažen među ženama :):)

Inkvizitor
12-01-2012, 15:05
Troje -Blažen među ženama :):)

sve tri cure..mislim troje ženske dice..jel..

mardar
12-01-2012, 15:09
sve tri cure..mislim troje ženske dice..jel..

Da ode ja sada zamotat jednu dok zmaj nije došao .Aj Boooog :):):)

Marta
12-01-2012, 15:11
Duvan ili?

mardar
12-01-2012, 15:24
Duvan ili?

Nešto manje štetno :):)

Inkvizitor
12-01-2012, 15:25
ajde ajde..te stvari ostavite za sebe..

vratimo se na film..

TheBronxBomber
12-01-2012, 15:39
The Godfather

Braveheart

Legends of The Fall

Rocky

Raiders of The Lost Ark

Lethal Weapon

Wedding Crashers :D

Dumb & Dumber :D

lotta lotta
12-01-2012, 15:41
Nešto manje štetno :):)

:evil:evil:evil

ja najvolin film supermen:D

Marta
12-01-2012, 15:48
inkvi stiti nas, brisi postove, please

Graničar Jozo
12-01-2012, 15:49
ovaj mi fil nije ostao u lošem sjećanju. Strah i prijezir u Las Vegasu

a svakako jedan od boljih mi je LA Confidential...

Eto znam i ja, samo dok vratim film...

mirr.or
12-01-2012, 15:53
ajde ajde..te stvari ostavite za sebe..

vratimo se na film..

evo i ja isto ko i mara... nikad ne upamtim ništa o tim filmovima... al to nije loše... isti film mogu gledat i po pet puta a da ne znam šta će bit do kraja. :rofl

al ima jedan koji sam upamtila kako se zove... a i nije neki, onak što se tiče priče... ali su scene takve da mi je bio bolji od knjige... čokolada... a scene su bilo koje u kojima se rastapa ona čokolada... joooj. uh.

Marta
12-01-2012, 16:12
ja upamtim sadrzaj al neznam kako se zove film ili glumci

Inkvizitor
12-01-2012, 16:14
evo i ja isto ko i mara... nikad ne upamtim ništa o tim filmovima... al to nije loše... isti film mogu gledat i po pet puta a da ne znam šta će bit do kraja. :rofl

.

Bože dragi, s kim ja pričam..:o

lotta lotta
12-01-2012, 16:15
ja volim filmove tipa-vanilla sky sa tomom cruisom, penelope cruz i cameron diaz u gl.ulogama,
te film meat joe black sa anthony hopkisom i brad pittom u gl.ulogama.

ovaj drugi nije zbog brada.

mirr.or
12-01-2012, 16:16
ja upamtim sadrzaj al neznam kako se zove film ili glumci

ja upamtim jednim dijelom... ali tek kad ponovno gledam se sjetim, kao kroz maglu. valjda uopće nemam tu vizualnu memoriju.. mislim, to mi je super kad gledam, ali je nezgodno kad trebam pričat o filmovima...

Bože dragi, s kim ja pričam..:o

:D

Marta
12-01-2012, 16:17
Ja volim sve filmove u kojima glumi George Clooney.

Ice Age mi je dobar "film" :bravo :)

Marta
12-01-2012, 16:19
ja upamtim jednim dijelom... ali tek kad ponovno gledam se sjetim, kao kroz maglu. valjda uopće nemam tu vizualnu memoriju.. mislim, to mi je super kad gledam, ali je nezgodno kad trebam pričat o filmovima...

:D

Ljudi nekad znaju citave scene iz filmova, maltene citav film na pamet. Meni je to nepojmljivo.

Zato upamtim bolje sadrzaj neke knjige.

zlatni_ljiljan
12-01-2012, 17:09
Najbolji filmovi svih vremena:

Sjecas li se Dolly Bell

9 1/2 Nedelja/Tjedana

Kum 1,2,3

Bullet

Ponocni expres

Scarface

Paton

Platoon

Kad jaganjci utihnu

Lovac na jelene

Lijepi Dzoni

lotta lotta
12-01-2012, 17:32
http://www.youtube.com/watch?v=c-s4HZIz3SU

ovo mi je super, iz tog filma

@ljiljan

lotta lotta
12-01-2012, 17:39
http://www.youtube.com/watch?v=Pn8MrwSz5Js

ova pjesma,ne ova gore

mardar
12-01-2012, 18:00
Ljudi nekad znaju citave scene iz filmova, maltene citav film na pamet. Meni je to nepojmljivo.

Zato upamtim bolje sadrzaj neke knjige.

Pa ja tako znam za dosta filmova i opet mogu gledati.Uvjek nađem nešto na što se mogu fokusirati tijekom filma.

zaba1111
12-01-2012, 23:53
Upravo pogledah Let iznad kukavičijeg gnijezda, dobar je, ali ne bih ga nikako stavio među 5 najboljih, da ga nije J. Nikolson vrhunski iznio vjerujem da film ne bi bio posebno zapažen, zanimljivo da su film ocjenili, kao njima najbolji uopće ,Bandić kojemu se film sviđa jer ima puno akcije i zbog visokog indijanca:) i Mirando Mrsić kojemu se film sviđa jer su psihijarijske ustanove po njemu opisane 100% uvjerljivo:(, njih dvojica se nisu mogli bolje ukolopiti kao u vod u film jer obojica svojim izjavama podupiru osnovnu tezu filma da su u ludnicu normalni, a vani poremećeni.

mardar
13-01-2012, 00:20
Upravo pogledah Let iznad kukavičijeg gnijezda, dobar je, ali ne bih ga nikako stavio među 5 najboljih, da ga nije J. Nikolson vrhunski iznio vjerujem da film ne bi bio posebno zapažen, zanimljivo da su film ocjenili, kao njima najbolji uopće ,Bandić kojemu se film sviđa jer ima puno akcije i zbog visokog indijanca:) i Mirando Mrsić kojemu se film sviđa jer su psihijarijske ustanove po njemu opisane 100% uvjerljivo:(, njih dvojica se nisu mogli bolje ukolopiti kao u vod u film jer obojica svojim izjavama podupiru osnovnu tezu filma da su u ludnicu normalni, a vani poremećeni.

Ma ja sam ga nabacao u one prihvatljive za moj ukus baš radi Nikolsona .Njega mogu uvjek gledati.

Pa Usijanje čini mi se da se zove sa obračunom na ulici i pljačkama banaka Al Pacino i Robert de Niro

Nikolson u filmu sa ženom i djetetom u onom motelu genijalan film gdje isto luđaka glumi.

zaba1111
13-01-2012, 00:25
Isijavanje mi je napetiji i dojmljiviji, možda i njegov najbolji.

mardar
13-01-2012, 01:23
Isijavanje mi je napetiji i dojmljiviji, možda i njegov najbolji.

Da taj se zove Isijavanje bravo Zaba bilo mi mrsko tražiti naziv :):)

Inkvizitor
13-01-2012, 09:09
Let nije loš ako ga se gleda bez čitanja knjige..a ako si prije čitao knjigu, film je bezvezan..i tako sam ga ja doživio..bez obzira na sigurno dobrog Nicholsona

sagitarius
13-01-2012, 20:31
Definitivno film svih vremena je Treći čovjek, sa sjajnom glazbom na citri majstora Karasa mislim da se tako zvao i fenomenalnim glumcima predvodjenim Orsonom Velsom....
Preteća svih povijesnih akcija je svakako Ben Hur i on bi po mom ukusu bio drugi...

mardar
13-01-2012, 23:10
http://www.youtube.com/watch?v=ucHK17Q_1CM&feature=related

Tata spalio Đenku!

Humphrey
16-01-2012, 16:45
Kum 1, 2, 3

Lovac na jelene( Walken je legenda)

White heat, Public enemy( Cagney car)

Treći čovjek

Lice s ožiljkom( nije toliko kvalitetan kao ostali na popisu, ali je po meni najbolja uloga Pacina, a to je dovoljno)

Dobri momci, Taksist

Komari
15-02-2012, 01:57
Umjetna inteligencija ... jedan od rijetkih filmova na koji se rasplačem
Babetina večera ... nekima možda dosadan meni odličan.. radnja filma je cijela u tome kako žena priprema gozbu za nekoliko ljudi
Crvena stijena ... odlični pejzaži, ali još bolja radnja, atmosfera, napetost i neizvjesnost do samog kraja.. i općenito savršenstvo za mozak.. a i meni jedan od zgodnijih glumaca glumi u njemu..a i John Woo mi je top redatelj
Flashdance...zbog jednog od najboljih soundtrackova (tu ubrajam i Kill Bill 1 i 2)
Buža..al to je više kazališni komad prilagođen za film
Apocalypto ... ne toliko kao hm povijesni koliko prikaz što ubije jednu civilizaciju i društvo, a što održi
Cesta... mračnijeg filma nisam gledala, izaziva takvu tjeskobu da te Bog sačuva
Mamurluk ... 1 dio.. nije me ni jedan film tako nasmijao
Terminator..2.dio..pojma nemam zašto al mogu ga gledat miljardu puta i opet ga pogledat
Imperija sunca ... odlična gluma tada balavog Christana Balea izmeđuostalog zbog čega taj film volim

To je mojih TOP 10 :)

Dr. Vito Dugonoga
15-02-2012, 03:28
Ja volim sve filmove u kojima glumi George Clooney.

Ice Age mi je dobar "film" :bravo :)

Eno sam ti postavio jedan koi ce te onda odusevit!!
Najnovii s Georgeom!

Inace, liste najbolji filmova su vam nikakve
em su ogranicene na prastare filmove
em su ono sto svivecinom i kazu..

Kao i kod knjiga.. Mali Princ, Galeb, Karenjina, Karamazovi..

Imate li neki svoj ukus, nesto sto vas takne..

TheBronxBomber
15-02-2012, 04:13
http://www.youtube.com/watch?v=VEgu7jdc_fs

Rodica
15-02-2012, 08:49
Kum 1, 2, 3

Lovac na jelene( Walken je legenda)

White heat, Public enemy( Cagney car)

Treći čovjek

Lice s ožiljkom( nije toliko kvalitetan kao ostali na popisu, ali je po meni najbolja uloga Pacina, a to je dovoljno)

Dobri momci, Taksist

walken, orson i cagney..bravo! čovjek ima ukusa :)
film sa dobrim glumcem dobija 30% na vrijednosti. to je tarantino dobro zaključio..

ja, na žalost nemam neke naj, naj... ali zato ima filmova koje mogu gledati i da se repriziraju po dvjestoti put, a to su skoro pa uvijek filmovi koje je režirao određeni netko kao: tarantino, tim burton, hitchock, scorsese, rodriges, f.f. coppola, lucas i td..
ali i serijal alien (ridley scott) mogu gledati svaku reprizu i svaki put mi je dobar.

ZGabriel
20-06-2012, 15:49
dižem staru temu...

Sve o Evi
Diplomac
Jedan muškarac i jedna žena
Praznik u Rimu/Doručak kod Tiffanyja (Audrey je neponovljiva :cerek)
stari kaubojci
Hitchcock
Apokalipsa sada redux
LOTR
Kruh i tulipani

od "naših" Ni na nebu, ni na zemlji

rappaport
24-06-2012, 18:15
http://www.youtube.com/watch?v=NN1cCviBXmY

sagitarius
01-08-2013, 14:26
Malo sam se "zarovio" po arhivi HRHB-a i pronađoh ovu sjajnu temu, koju sam ponovo pregledao, podsjetio se i vlastitog upisa i u ove vrele ljetne dane sam poželio da se podsjetim još kojeg filma kojeg bih mogao ponovo pogledati.
Naime, nedavno sam otišao do jedne "fimoteke" i tamo pronašao još par filmova koje sam bez razmišljanja kupio, mada sam ih pregledao više puta.

Oduševilo me je što sam pronašao jedan stari film sa Doris Day, a zove se "Ljubimica divljeg zapada" film sa fenomenalnom glazbom, zatim tu je bio i "Pastir Kostja" ruski "odgovor" na američke mjuzikle, isto nevjerovatno sjajan film i konačno "Bal na vodi" sa Ester Vilijems...
Tema je možda malo škrto zadana, jer ja bih je proširio tako da se navede 10 najboljih filmova koje ste gledali...

totalna steta
01-08-2013, 17:55
ovako na prvu filmovi koji su me ostavili bez daha u trenutku i u tim godinama kad sam ih gledao.
1.Ratnici podzemlja- ne treba puno pričati svima koji su odrastali u 80-tima.
2.Kum 1-2 i dan danas ga s guštom pogledam
3.Let iznad kukavičjeg gnjezda- genijalni glumci i atmosfera filma.
4.Riba zvana vanda - the komedija svih vremena
5.Forest gump- prvi put sam ga u kinu gleda normalan i umira sam od smija,drugi put napušen..preplaka cili film..
6.Dobri momci - neponovljivi Joe Pesci kao mafijaš ,inače volim ovu mafijašku tematiku..
7.Vod - kad sam ga pogledao prvi put oduševio me,najdraži film sa ratnom tematikom

Zadnji film koji me bas oduševija je ovaj šta je Scorssese konačno dobija oscara (zaboravija sam ime) SA di Capriom i nickolsonom.

P.S Još jedan koji možda ne spada na listu najboljih,ali sam ga gleda dosta puta,pornić STRASTI,prva pornela šta je došla u splitska kina:naklon:rofl

Humphrey
02-08-2013, 20:59
Već sam stavio popis najbolji filmova svih vremena,pa ću sad samo spomenuti jedan film koji me najviše impresionirao u ovom stoljeću koje po meni nije ponudilo kvalitetne filmove.Taj film je brazilsko remek djelo Elitna postrojba.

Sayuri
28-08-2013, 15:09
Planet majmuna ona verzija iz šezdesetih
U ime oca
Šesto čulo
Vještice iz Blera
Bilo jednom na divljem zapadu
Imitacija života
Buffalo 66
Balkanski špijun
Varljivo leto 68
Doručak kod Tiffanyja