PDA

Pogledaj Full Version : Sdp i organska privrženost komunističkim diktatorima

caporegime
10-01-2012, 09:00
Hrvatski predsjednik Ivo Josipović uputio je sućut sjevernokorejskom narodu povodom smrti Kim Jung Ila, objavila je KCNA, središnja novinska agencija u Pjongjangu. Zanimljivo je da predsjednik Josipović nije obavijestio hrvatsku javnost o ovoj sućuti, a što mu je inače običaj.

Diplomatska rutina

“ Vaša ekselencijo Kim Jong Un, u ime naroda Republike Hrvatske i u svoje ime, izražavam sućut u povodu smrti velikog vođe korejskog naroda, njegove ekselencije Kim Jong Ila, glavnog tajnika radničke stranke Koreje, predsjednika Komisije za nacionalnu obranu DPRK-a i vrhovnog zapovjednika Korejske narodne armije. Upućujem sućut svim ljudima DPRK”, objavila je tekst poruke predsjednika Josipovića, novinska agencija KCNA.

Iz ureda predsjednika Josipovića objašnjavaju kako je riječ o rutinskoj diplomatskoj komunikaciji sa zemljom s kojom, ističu, Hrvatska ima diplomatske odnose. Nedavno, prije smrti Kim Jong Ila, vjerodajnice je predao novi sjevernokorejski veleposlanik koji Hrvatsku pokriva iz Bukurešta, a hrvatski veleposlanik u Kini pokriva i Sjevernu Koreju. U uredu objašnjavaju kako je riječ o tehničkoj stvari, o protokolu prema kojem svakog dana hrvatski predsjednik šalje čestitke na mnoge strane svijeta, u povodu nacionalnih praznika, primjerice. U sućuti izraženoj Kim Jong Unu zato u uredu ne vide nikakve političke konotacije, nego je riječ o uobičajenoj diplomatskoj tehnici. Druga stvar bi bila da Hrvatska sa Sjevernom Korejom nema diplomatske odnose, tada takve rutine nema. Uspoređuju to s osobnim odnosima, jer se sućut često i u privatnom životu izražava i osobama s kojima ne njegujemo prijateljstvo.

Sućut Juana Carlosa

Predsjednik Ivo Josipović našao se tako u društvu austrijskog predsjednika Heinza Fischera i brazilske predsjednice Dilma Rousseff, ruskog premijera Dmitrija Medvedeva i španjolskog kralja Juana Carlosa. jedinih čelnika demokratskih zemalja koji su iskazali sućut sjevernokorejskom narodu u povodu smrti Kim Jong Ila.

toliko o moralu.
jebem ti ja kurtoaziju kad se izražava sućut tiranima i ubojicama.
kako oni baštine obožavanje velikih vođa ovo ni ne čudi.
možda da malo razmisle kad pričaju da je cijeli svijet došao pogreb jednonogoj svinji.
isto tako iz kurtoazije a ne iz klanjanja liku i djelu.
fuj.

NorthStand
10-01-2012, 14:08
A šta reći, komunistička stoka, sa svojom opjevanom humanošću i tolerancijom, da se mene pita zna se kako bi prošli, ne bi ja s njima puno razgovarao niti bi im puno razumjevanja pokazao. Jebiga, pravi pokvareni fašista.

caporegime
14-01-2012, 14:54
pročitah danas u novinama da je ukupno 4 čelnika demokratskih zemalja izjavilo sućut.
samo 4 eeeeeej.
i uglađeni, demokratični i civilizirani josipović....

Sjevernokorejske vlasti odlučile su strogo kazniti one koji nisu plakali ili dovoljno tugovali za "Dragim vođom" Kim Jong-ilom, javlja Daily Mail.

Kazne od najmanje šest mjeseci u radnom logoru namijenjene su onima koji nisu pohodili organizirana jutarnja žalovanja te onima koji su kritizirali novog vođu Kim Jong-una.
Građani koji su pokušali napustiti Sjevernu Koreju ili tek uspostavili telefonski poziv isto tako bit će "disciplinirani".

Nije poznato koliko će ljudi biti kažnjeno, no pretpostavlja se da je riječ o tisućama. Prema izvorima iz Sjeverne Koreje, propaganda za stvaranje kulta novoga velikog vođe uzela je maha, a u tu svrhu stigla je i odluka o spomenutom kažnjavanju.

NorthStand
14-01-2012, 20:15
A ja ne znam šta se ljudi čude, pa ova stoka bi i nas još izgladnjivala, da može. Al ne može, pa im je najgore kad u 2011 Hrvati imaju pravo glasa, ko nekada Jugoslaveni.