PDA

Pogledaj Full Version : Pelješki most, autocesta kroz BiH...

caporegime
04-01-2012, 12:35
http://www.vecernji.hr/vijesti/u-hrvatskoj-navijaju-trasu-preko-neuma-a-bih-preko-popova-polja-clanak-362636

dok netko ne shvati da su prometnice kroz bih u svrsi ucjenjivanja rh od strane službene bih, a ne prometne veze neće se naći ni pravo rješenje.
dok god bih bude imala priliku ucjenjivati rh prekidom ili otežavanjem komunikacije prema dubrovniku rh i neće imati prilike jače se zauzeti za interese rh u bih kao i zaštitu prava hrvata u bih.

kukurikuvci to očito ne kuže a i da kuže jebe se njima i državu i za hrvate iz bih kolikogod se trudili svojim jeftinim frazama uvjeriti u suprotno.

NorthStand
04-01-2012, 13:32
Protiv sam povezivanja s Dubrovnikom, preko teritorija BiH. To je druga država, i moje je stajalište da Dubrovnik mora bit povezan preko našeg teritorija, Pelješkim mostom. Svijestan sam da je to skuplja varijanta, al je ujedno i najbolja varijanta. Jer ćemo bit povezani od samog juga, do samog sjevera preko vlastitog teritorija, a po meni kad su takve važne nacionalne stvari u pitanju ne treba štedjeti pare. Neka se zadužimo još tih miljardu eura, koliko li već treba i kraj priče. A ne da slušam priče, kako je u konavlima uzak teren, kako treba napravit puno mostova i vijadukata, kako na nekim mjestima 2km debljine teritorij, a da će autocesta bit široka 800, ne znam ja gdje je taj Crnković vidio autocestu široku 800 metara, ja nigdje nisam pa prema tome ne vidim zašto se ne bi napravilo tu prokletu autocestu do Dubrovnika preko dubrovačko neretvanske županije?

Opet ponavljam siguran sam, da će BIH iskoristit činjenicu da dio autoceste za Dubrovnik ide preko njihovog teritorija, i teško će se moć postić dogovor da ne bude carinske kontrole, dakle zaustavljanje vozila, a u turističkoj sezoni to je po meni veliki problem, a iskreno i kad nije turistička sezona ljudima neće bit najugodnije stajat i čekat da se izvrši kontrola prije nego nastave za Dubrovnik. Kažem po meni nema logike Dubrovnik povezivat preko BiH, taman se i radilo o ovih 5,5km oko Neuma, ako bude carine opet se gubi smisao, jedino ako BiH pristane na to da ne bude carinskih kontrola i zaustavljanja, onda mi to ima smisla, ali samo ovaj dio kod Neuma, a ne ono što neki misle preko Hercegovine i RSrpske spajat Dubrovnik, samo nam to treba. Da nam Srbi preprječe u nekom novom sukobu autocestu za Dubrovnik, jednostavno ja težim trajnom i najsigurnijem riješenju, a to je most Pelješac i onda pravac Dubrovnik, Crna Gora.

NorthStand
04-01-2012, 13:36
I na kraju krajeva, još najbolje da mi financiramo autocestu do Dubrovnika kroz BiH, svojim parama! E ako na to pristanu, onda su stvarno budale bez presedana. Nijedna zemlja u svijetu, nije radila susjednoj zemlji autocestu, pa nema logike ni da u ovom slučaju to radi Hrvatska, bez obzira na interes da Dubrovnik bude povezan brzom cestom s ostatkom HR.

caporegime
04-01-2012, 13:52
ta autocesta je dio prometnog koridora zvanog jadransko jonski.
dio bi trebao ići kroz bih, kroz popovo polje ali hrvatska mora imati i alternativni pravac jer je to prvenstveno političko pitanje u pozadini.

NorthStand
27-07-2012, 23:36
http://www.jutarnji.hr/damir-hadzic--znate-koliko-ste-platili-sukob-zbog-piranskog-zaljeva--pa-ne-treba-vam-novi-takav-slucaj-/1043890/

Nemam ništa protiv da se napravi i ovaj koridor, više solucija nas ne može zabolit, al Pelješkk most mora bit prioritet, i po tom pitanju ne smije se tražit ničija dozvola, a ponajmanje dozvola Sarajeva i nekakvih tipova kao ovaj Hadžić! Još najbolje, da nam on i njemu slični dolaze s naputcima, smijemo li preko vlastitog teritorija napraviti most! Jel mi možda spriječavamo BiH, da napravi most preko Une, i ostalih rijeka na kojima graničimo s njima? E al oni su našli za svrsishodno potezat pitanje mosta, upravo jer im treba izlaz na more i ko ne vidi jednu očitu stvar sada neće ju vidjet ni u budućnosti. Ove ucijene, da bez riješavanja graničnih pitanja mi ne možemo radit most, su samo pokazatelj do kuda će oni ić dalje ako se pod tim ucijenama poklekne. Izmislit će oni još 100 razloga, zašto da nas prozivaju i osuđuju, da ne govorim da u tom kraju kroz koji mi hoćemo spojit hrvatsku, živi preko 80 posto hrvata, i sad nam dolazi Hadžić mudro davat savijete šta moramo prvo napravit prije nego dobijemo dozvolu od njega, i njegovih talibana iz sarajeva. Iskreno loš sam diplomat, i garantirano bi njega i njemu slične kad bi mi došli s ovakvim prijedlozima, poslao u tri lepe.

Oko vitalnih nacionalnih interesa se nema šta pregovarat, s nikime ni sa amerikom ni sa rusijom ni sa velikom britanijiom, a kamoli s BiH. A pelješki most, je hrvatski najvitalnjii politički interes i imperativ, jer s njime fizički spaja sjever i jug HR!

Vepar
28-07-2012, 00:46
Nemam ništa protiv autoceste kroz BiH, ali samo ako je Herceg-Bosna u pitanju, nikako preko RS, ovi drugi su i tako daleko od mora u svom Trokutu, tko njih što pita. Čak je i bolje da ide kroz Neum nego da se gradi most, uštedjet će se pare.

pdv
28-07-2012, 12:28
Pelješki most i autocestu do Dubrovnika bi trebalo razmatrati kao dva odvojena slučaja koji ničim u stvari i nisi povezana. Most je bitan za, kako ste već naveli, povezivanja vlastitog teritorija. No, sam most za sobom vuče puno drugih stvari i pokazuje cijelu lošu ekonomsku politiku od nastanka države prema Dubrovniku. Naime, most neće riješiti neke probleme već će određene samo još više istakniti. Za most takvog kalibra i preusmjeravanje prometa potrebno je uložiti na ceste na Pelješcu jer onakvo stanje kakvo je sada tamo definitivno neće moći podnijeti tu količinu prometa. Nadalje potrebno je općenito obnoviti sve ceste oko DU ,a da ne pričam na što liči područje Konavala i najjužnijeg dijela Hrvatske. Sramota je da jedna grad koji doprinosi proračunu najviše od turizma ima takvu infrastrukturu. Žalosno je da je jedan Sisak sa cestama prema jugu Hrvatske izgleda kao Monte Carlo. Pri čemu ne mislim da i ostale dijelove Hrvatske ne treba razvijati ali treba voditi računa o tome što je najisplativije jer zahvaljujući tome možemo brže razvijati ostale dijelove. Prvo je trebalo spojiti nekim osnovnim pravcima RH, a ne spajati svako selo i razvijati mjesta trenutnih ministara u Vladi. Sasvim je razumljivo da su Dubrovčani ljuti na sve vlasti koje su se mijenjale i njihov odnos prema njima.

Što se tiče autoceste mislim da je najbolje raditi kao projekt Jadransko-jonske ceste u suradnji s drugim zemljama. Pa će na taj način Dubrovnik i općenito jug Hrvatske imati neki odvojak za izalazak s auto ceste i sve pet. Ljudi i robe će imati mogućnosti putovati kako žele, a sve će biti brže i efikasnije. Naravno, pitanje je koliko uopće ima novca za ijedan od ovih projekata i treba dobro paziti koji su uvjeti za europske fondove.

NorthStand
30-07-2012, 03:55
Pa to i ja govorim, ova jadransko jonska cesta neka bude "rezervna solucija". Ali primarna mora biti pelješki most, s time da treba uložit u te okolne ceste po pelješcu i dubrovačko neretvanskoj županiji. Nije to neka lova ljudi moji, da se od toga radi drama, koliko će se gamad nakrast za četri godine i imaju resurse za svoje punjenje džepova i onih koji njima ližu guzu, a nemaju za ovakve nacionalne prioritete. S ovakvim ponašanjem, nikad nećemo doć na zelenu granu. Dok god lopovi miniraju ovakve projekte, a u isto vrijeme izmišljaju neke svoje, i to opravdavaju na sve moguće načine. A ne mogu opravdat gradnju pelješkog mosta, jer je pazi sad čuda preskup. Ako je 4 miljarde kuna puno, i još tu ubrojite 1-2 miljarde za dovođenja u red ostalih prometnica na tom samom jugu hrvatske, dakle miljarda eura, onda neka se sve goni k vragu. Britanci su 40 posto povećali promet Dubrovniku, to govori koliko je važan taj jug hrvatske ne samo turistički već i prometno, i moramo ga pod svaku cijenu dovest u red i spojit s ostatkom zemlje na najkvalitetniji mogući način. Ako Francuzi i Englezi mogli izgradit tunel pod morem 50km dug 1994 godine, pa onda valjda i mi možemo ....eni most za pelješac u 2012 svega nekoliko kilometara dug!

Al ne, treba stalno radit opravdanja i izmišljat razloge da je kriza kriva zbog neizgradnje nečega, a zapravo kriv je uvijek ljudski faktor. Nezainteresiranost vladajućih, da riješi prometni problem juga hrvatske. Oni će rađe tražit dozvole BiH i razno razne ustupke radit nepotrebno, nego jednostavno preko vlastitog teritorija riješit taj problem, i zatvorit sve priče s BiH oko povezivanja vlastitog teritorija. Jer to je naše nacionalno pitanje, a ne BiH. BiH neka vodi svoju brigu, i gleda svoje prometne pravce, npr koridor 5C koji je u interesu i HR i BiH.

NorthStand
01-08-2012, 04:48
Još samo jedno zapažanje, di smo mi od VB, oni za olimpijske igre mogu iskeširat 9,7 miljardi funti i opet će biti u plusu. A mi nismo u stanju, napravit most koji nam je vitalni nacionalni prioritet preko vlastitog teritorija, bez pregovora s BiH. Ako Njemačka nije stalna članica vijeća sigurnosti UN-a, koja je nedvojbena prva sila europe, strah me i pomisliti za koliko miljardi godina ćemo to mi bit u mogućnosti, kad vidim na koji način sami sebe podcijenjujemo i dovodimo stalno u probleme. A nemamo ni približne kapacitete jedne Njemačke, da bi mogli politički postat bitan faktor europe, a kamoli svijeta. Pa moramo ulazit u pregovore, hoćemo li na vlastitom moru proglasit GP, ili udjelit slovencima izlaz na more poklonom našeg mora, kao što će i Bejha zahtjev ić u smjeru izlaska te zemlje, na otvoreno more, pa dokle više pristajanje na ucijene? Pelješki most, je simobolični kontinuitet kvislinške pizdunske i najgore moguće politike i nebrige prema vlastitom narodu, i zato ga spominjem i spominjat ću. Jer je on samo odraz, naše nesposobnosti da napravimo nešto tako važno za nas i našu zemlju. Uvijek tražimo neka odobrenja, pa mi ljudi moji moramo u sarajevo ići po odobrenje, prije je bila veleizdaja kad se išlo u washington, e sad više ni to nije dovoljno nego se mora i pred najbližim susjedima klečit, i udobrovaljavat ih umjesto da ih se sve zajedno pošalje u tri lepe, pa neka postave haubice sa svoje strane granice mi sa svoje pa ko živ ko mrtav. Bolje i tako, nego da se vodimo onom čuvenom, bolje živa kukavica nego mrtva kukavica. Očito je to glavni moto, nove hrvatske vlade. Kad Milanović priča, o "dva kamena", moro bi znat da su tako i turci upali u bosnu pa su ta "dva kamena" sada trajno u tuđem vlasništvu. Svi mic po mic dolaze do djelova naših teritorija, al nama su to "dva kamena", pa koja se to normalna zemlja odriče svog teritorija, pa makar on iznosio i 1m? Toga nema ne u europi, nego u svijetu, ljudi ginuli stoljećima da bi to sada Bog Jahve Harikrišna Milanović udjelio uz svoj božji blagoslov BiH. A oni će nam za uzvrat, pazite sada spektakla, udjelit dozvolu za izgradnju Pelješkog mosta preko vlastitog teritorija! :rofl Daj mi nešto svoje, da ja tebi dam dozvolu da ti gradiš nešto na svome! Pa toga ima samo kod nas, i Vesne Pusić koja je to tako vrsno diplomatski odradila, da bi joj i kvislnig pozavidjeo.

NorthStand
01-08-2012, 14:09
"Rješenje po Sporazumu Tuđman-Izetbegović za nas je prihvatljivo. Svaki rad na zaustavljanju ovih procesa bit će osuđeno na potpuni neuspjeh. Ali onda nema puta Hrvatske u Europsku uniju", zaprijetio je Hadžić.

a jes' se raspištoljio, evo gaće mi padoše od tvojih poturčenih prijetnji. ma meni ne ide u glavu, da nama ovakvi paraziti imaju muda i obraza prijetit, zamisli ti to nama on prijeti i to u ime BEJHA, te super velesile koja žmirećki može svakom zavrnut vratom. nikad tuđmanu neću oprostit što nije poslo HV na muslimane, i dao im po pički pošteno, jer su to zaslužili a i riješilo bi se trajno "hrvatsko pitanje" u BiH. jednim udarcem, dvije muhe što bi se reklo, al zašto jednostavno kad može komplicirano?

Inkvizitor
01-08-2012, 14:16
Bih će nas blokirati na europskom putu..eee.svašta.

ali nije problem u tom malom sarajevskom kriminalcu nego u našoj podaničkoj političkoj eliti koja i pred jednom takvom nazovi državom skida gaće..

Naš problem su Vesna Pusić, Ivo Josipović, Zoran Milanović, Radimir Čačić, a ne taj smiješni jalijaški reketaš.

ZGabriel
01-08-2012, 14:32
Zašto je autocesta uopće alternativa mostu? na autocesti morat će postojati granični prijelazi, što prelazak tog kratkog komada puta dodatno usporava.
I još kad HR postane punopravna članica EU, taj bi granični prijelaz ličio na slovenske.
Možda to strancima koji putuju dalje na istok nije problem, ali Hrvatu koji se vozi parsto kilometara bi mogao biti...treba mu putovnica da se proveze kroz svoju državu...

Aleksa
01-08-2012, 14:36
Stvarno su malo arogantni, kao da im je Hrvatska dužna davati koncesije. Kad se želi takav ustupak onda se to traži ponizno i ljubazno, pa ze i ponudi nešto zauzvrat, a ne pretećim tonom.
Drugo, šta će Hrvatskoj taj most, kad je i Neum manje više Hrvatski?
Ili stvarno svi (i Bošnaci i Hrvati) računaju sa mogućnošću da jednog dana Bošnjaci "poklope" Neum i tu naprave svoju luku.

Aleksa
01-08-2012, 14:38
Zašto je autocesta uopće alternativa mostu? na autocesti morat će postojati granični prijelazi, što prelazak tog kratkog komada puta dodatno usporava.
I još kad HR postane punopravna članica EU, taj bi granični prijelaz ličio na slovenske.
Možda to strancima koji putuju dalje na istok nije problem, ali Hrvatu koji se vozi parsto kilometara bi mogao biti...treba mu putovnica da se proveze kroz svoju državu...

Ma i to je bezveze. Šta ima veze ako treba putovnica? Kao da je teže izvaditi iz džepa i pokazati papir, nego investirati velike pare u izgradnju jedne takve saobraćajnice.

Inkvizitor
01-08-2012, 14:42
Stvarno su malo arogantni, kao da im je Hrvatska dužna davati koncesije. Kad se želi takav ustupak onda se to traži ponizno i ljubazno, pa ze i ponudi nešto zauzvrat, a ne pretećim tonom.
Drugo, šta će Hrvatskoj taj most, kad je i Neum manje više Hrvatski?
Ili stvarno svi (i Bošnaci i Hrvati) računaju sa mogućnošću da jednog dana Bošnjaci "poklope" Neum i tu naprave svoju luku.

EU traži neprekinut teritorij..čudi me da ti takvo pitanje postavljaš kao političar od formata .:misli

Aleksa
01-08-2012, 14:44
EU traži neprekinut teritorij..čudi me da ti takvo pitanje postavljaš kao političar od formata .:misli

Pa nisam to znao.

Inkvizitor
01-08-2012, 14:45
Pa nisam to znao.

nisi u formi nikako..;) početnička greška..

ZGabriel
01-08-2012, 14:45
Ma i to je bezveze. Šta ima veze ako treba putovnica? Kao da je teže izvaditi iz džepa i pokazati papir, nego investirati velike pare u izgradnju jedne takve saobraćajnice.

pa ima veze. želiš spojiti dio teritorija svoje države. :nezna i olakšati ljudima putovanje. dva granična prijelaza na 30-ak km ceste i nisu neko olakšanje, naročito zbog kontrole na granici EU, što će ti prijelazi i biti. ta cesta će sigurno biti prometna, sumnjam da je investicija totalno neisplativa...
a s druge strane, kako su nehrvati u BiH kooperativni, treba im oduzeti i tu mogućnost za ucjenu i traženje bilo čega od Hrvatske. umjesto da budu sretni da dobiju dobru cestu uz svoj teritorij, oni još i prijete. :rolleyes:

Inkvizitor
01-08-2012, 14:48
pa ima veze. želiš spojiti dio teritorija svoje države. :nezna i olakšati ljudima putovanje. dva granična prijelaza na 30-ak km ceste i nisu neko olakšanje, naročito zbog kontrole na granici EU, što će ti prijelazi i biti. ta cesta će sigurno biti prometna, sumnjam da je investicija totalno neisplativa...
a s druge strane, kako su nehrvati u BiH kooperativni, treba im oduzeti i tu mogućnost za ucjenu i traženje bilo čega od Hrvatske. umjesto da budu sretni da dobiju dobru cestu uz svoj teritorij, oni još i prijete. :rolleyes:

I to ali ne bi mogao obavljati prijevoz većine robe preko neumskog koridora. To EU ne dopušta.

dakle, samo osobni automobili.

Pa kukurikavci su se i bili odlučili za koridor kroz Neum pa su dobili par trisaka u Briselu.

Loco
02-08-2012, 00:34
U bezobraznom Hadžićevom nastupu (majka mu Hrvatica) vidim i nešto pozitivno.
Hrvatska RH-Javnost je kroz ovu, za Hrvate vrlo osjetljivu temu, blisko osjetila, na kakav (ne)način s našim narodom inače komunicira partija SDP-a, koju mi, s pravom, doživljavamo kao bošnjačku stranku. Odnosno, hrvatska javnost je upoznala jednog tipičnog bošnjačkog političara.

Loco
02-08-2012, 00:53
Sad će možda netko reć, pa takvih bahatih političara ima i kod nas puna Hrvatska. Ali razlika je u tome, u Hrvatskoj ne žive tri konstitutivna naroda. Ovdje je drukčije. Ja mislim da je Hadžić jednostavno zaboravio s kim razgovara. Valjda je mislio da se obraća herceg-bosanskim Hrvatima.

Loco
02-08-2012, 04:59
srbi, okolokole

klix.ba

Hrnjica
01.08.2012. u 23:20

Sta to toliko komplicirate,treba braci Hrvatima ustupiti Neum i ostalo a istu površinu tražiti od Republike Hrvatske da ustupiti BIH uz granicu sa Crnom Gorom i mirna Hercegovina i Bosna . . . .pozdrav Hrnjica

Razmjena ter...
02.08.2012. u 01:05

A zasto Hrvatska i Bosna i Hercegovina ne diskutuju razmjenu teritorija oko izlaza na jadransko more tako da hrvatska teritorija ne bude presjecena oko Neuma. Naprimjer Hrvatskoj je vaznija teritorija oko Neuma nego krajnji jug Hrvatske do granice sa CG od koje teritorije Hrvatska nema skoro nista. Razmjena teritorije bi mogla ici tako da Hrvatska izlaz na more sve negdje od Gruda (pogledaj sliku) do granice sa CG prepusti drzavi BiH a BiH za uzvrat da prepusti danasnju teritoriju Neuma i BH izlaz na more od nekih 20-30 km. Sa ovakvom razmjenom teritorije Hrvatska bi dobila kompaktnu teritoriju sve do Dubrovnika a BiH odnosno FBiH bi dobila jos siri izlaz na jadransko more izmedju Cavtata/Gruda i CG.

NorthStand
02-08-2012, 16:50
U bezobraznom Hadžićevom nastupu (majka mu Hrvatica) vidim i nešto pozitivno.
Hrvatska RH-Javnost je kroz ovu, za Hrvate vrlo osjetljivu temu, blisko osjetila, na kakav (ne)način s našim narodom inače komunicira partija SDP-a, koju mi, s pravom, doživljavamo kao bošnjačku stranku. Odnosno, hrvatska javnost je upoznala jednog tipičnog bošnjačkog političara.

I Komšić je Hrvat, pa je to govno bilo glavni uzročnik svih problema hrvata posljednjih godina u BiH. Mi Hrvati, imamo puno "hrvata" koji nemaju ama baš niti jedan promil svijesti o svom narodu i državi. Niti ih zanimaju ti problemi, ili čak je često slučaj da rade za interese drugih i to pokazuju kao nešto plemenito, eto npr partizani i njihova borba se upravo tako prikazuju a svi znamo da je nakon njihove pobjede nastupilo jedno od najmračnijih poglavlja naše povijesti, ako izuzmemo turke svojevremeno. Tako da, mi stalno imamo s generacije na generaciju hrpu kretena, a to je vrlo zabrinjavajuće kad si malen narod kao mi. Jer nas nema 100.000.000 već 4.000.000 i baš zato nam treba zdrava politika, al bojim se da uz ovaj šljam koji tvori hrvatsko društvo, mi tu zdravu politiku nećemo još dugo imat. Previše je kukolja u našim redovima, i slažem se s inkvijem taj kukolj je nama veći problem od Hadžića Komšića Srbije Slovenije i da ne nabrajam dalje. Da smo mi jedinstveni, i da znamo branit jedino ono što je u našem interesu, onda ovakvih pitanja kao što je pelješki most uopće ne bi bila na stolu. Jer ta pitanja, plasiraju domaći veleizdajnici i ljudi kojima nije problem klečat pred slabijima a kamoli pred jačima. Takvi danas predstavljaju našu politiku, a najjači mi je Milanović sa svojim tezama o Paveliću NDH i kvislinzima u hrvata, a oni najveći mogući izrodi i sramota ove države! Kompletna hrvatska ljevica je uzrok svih hrvatskih problema, i stalnog potenciranja suradnje s srbima bošnjacima i ostalima na našu štetu. Al šta reć o narodu, koji takve bira na vlast? Jel zaslužuje taj narod nešto bolje, ako je u stanju glasat i izabrat takve predstavnike, za koje svatko s dva grama mozga zna da neće predstavljat interese naše države? Ja mislim da ne zaslužuje, i dok god budemo ovce, nećemo ni živjet bolje, niti će se ovakve ucijene ikada potisnut s dnevnog plana hrvatske politike i države. Stalno nas ucijenjuju, jer vide da nas mogu ucijenjivat, vide da nam državom vladaju pizde koje će uvijek napravit ustupan na vlastitu i našu štetu, i to koriste. Prema tome Hadžić nije izuzetak, on je samo pravilo. Jer vidi baja da može ucijenjivat, pa i on ucijenjuje, ako može Slovenija zašto ne bi i BiH?? To se njima mota po glavi, a to je ono kad jednom pristaneš na ucijenu, stalno si ovisan o ucijenama. Al mi očito ne znamo reć dosta, i zalupit vratima kad je to i više nego potrebno.