PDA

Pogledaj Full Version : Zafranovićev serijal o Titu

Inkvizitor
02-01-2012, 20:56
Vidim krenuo na HTV..sad ćemo se nagledat plejade starih revolucionara i revolucionarki o drugu bonvivanu, nestrašivom borcu i jebaču.

I to od koga..notornog Lordana Zafranovića..

hahah..koja smijurija..

po milioniti put prožvakane stvari..

Graničar Jozo
02-01-2012, 21:21
one inkvi možda je su tebi prožvakane stvari, ali to je "utvrđivanje gradiva" za starije, a za mlađe putokaz da se njegovog puta ne skrenu.

Inkvizitor
02-01-2012, 21:38
Jasno. Indoktrinacija se mora nastaviti. Sad bi trebalo naći i Pavelićeve žive suborce da i oni kažu koju objektivnu riječ o njemu.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 21:39
I sta je bilo?!
Upalio sam TV tek pria par minuta
i vidio odjavnu spicu s puno Suvara, Brozova..

A nisu falili ni Goldsteini.. pridvodnici stakora..

Humphrey
03-01-2012, 12:35
HTV s Titom u 2012.

Svakim danom sve mi se više čini da bih radije 80 kn mjesečno dao u fond za obranu Šešelje nego ovim idiotima sa Prisavlja.

Inkvizitor
03-01-2012, 12:40
HTV s Titom u 2012.

Svakim danom sve mi se više čini da bih radije 80 kn mjesečno dao u fond za obranu Šešelje nego ovim idiotima sa Prisavlja.

To ti skoro na isto dođe..

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 13:05
Ima li reprizsa?!
Je li bilo sta zanimljivo?
Je li Goldstein imi razumivanja za zlocinca?!
Koja razdoblja Tiitina zivota su bila faljena?!

Je li Tiito bio demokrata naspram diktatora Tudmana?!
Je li samoupravljanje proglaseno napridniim od kapitalizma?!

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 13:06
HTV s Titom u 2012.

S Tiitom na celu u nove pobide!!!!

Milinovic tamam ima dovoljno svirep pogled
za novo razdoblje velicanje komunisticki zviri!

Inkvizitor
03-01-2012, 13:09
Ima li reprizsa?!
Je li bilo sta zanimljivo?
Je li Goldstein imi razumivanja za zlocinca?!
Koja razdoblja Tiitina zivota su bila faljena?!

Je li Tiito bio demokrata naspram diktatora Tudmana?!
Je li samoupravljanje proglaseno napridniim od kapitalizma?!

Ja sam isto malo gledao...dosada živa..pričaju neki stari mandrlji..i njegova ona Njemica Herta Haas..kako joj se udvaro..ali istovremeno govorio kako revolucionar ne smije biti zaljubljen...

Pa tamo pa vamo..pa nije on kriv što je Staljin pobio one o kojima je on pisao loše karakteristike.

Uglavnom..nemaju se s čim falit..pa govore da on, Tito, nije toliko kriv..

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 13:19
Tiito je cool zlocinac, s ljudskim likom!!

Tiito je klao, zatvaro, unistavo.. jer je bio primoran
a Tudman ni u ratu nie krsio zakon pa je zlocinac!!

Vodnjikave Goldsteinove oci su poseban okular za istinu!
Triba ih zastitit ko i Mesicevu virodostojnost!

Inkvizitor
03-01-2012, 13:21
Prva epizoda je tek bila..ima vremena za priču o jebaču.

S obzirom da Zafranović radi onda moš mislit na šta će to sličit..mada ni Vrdoljak nije bio bolji..i on je njegov pionir.

Svi su oni bili ili jesu fascinirani Titom.

A kad dođe na red kad je Staljinu reko NE..ajoj..

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 13:30
Jebli ih seriali, da bi ih jebli!
Sto jednostavno ne pustaju dnevnike iz tog vrimena!
Ima toliko toga dokumentiranog, njegovi govori, govori funkcionera..
Di su svi ti materijali s toliki republicki televizia- od tog se more napravit vrhunski show!

Nama odavno fali sprdancija s tim vrimenom, s tom ideologijom, s tim ljudima!
Zar ne bi bilo zanimljivo vidit sadasnje pricednikove savitnike u ulozi cuvara rezima!
Zar ne bi bilo lipo vidit Josipovica s njegovim tatom kako posicuju Tiitu!?!?!

Evo, triba osnovat neki portal na kojem se mogu stavljat video uradci!!
Koliko triba novaca ulozit za takvo sto i koliko ljudi uposlit!

Jebes Zafranovica i sve te zive komunisticke zviri i zlocince!
Ko sljivi njiov monopol nad mediima kad postoi interenet!
Bas bi bilo cool pustit neki original Dnevnik iz komunisticka vrimena!
Mi nji tribamo ismijat i sprdat, od nji naptravit strasila kakva i jesu!
Nie uzalud prvi Mesicev korak detudmanozacie bio ukidanje svi humoristicni emisia!
Mesica i njegovu udbasko- zlocinacku bagru triba ismijat i prdnit im u lice!

NorthStand
03-01-2012, 13:42
Ma ljudi TITO je antifašista, dao je muslimanima nacionalnost i zato je aboliran od bilo kakve odgovrnosti za ratne zločine. U BiH Bošnjaka omiljeni lik, svi nose njegovu sliku da ne kažem štafetu, al meni je to i jasno jer da nije bilo tita ne bi bilo ni njih kao naroda. Stoga moraju mu se nekako odužit, a domaći ljubitelji lika i djela dobrog skroz znaju koliko su dobro živjeli od njega, ne radeći ništa, i di ga neće voljet? Najbolji primjer Boljkovac, imo je koliko 14-15 godina al eto dobio čovjek zbog 4 godine rata, državne beneficije na kojima i dan danas dobro živi, i bilo bi dobro da je on jedini, ima njih 50.000 na državnoj sisi drugova od druga. Ne znam samo koji se genije sijeti i po kojim osnovama, teretit proračun RH u svezi NOB-R?? Nisam znao da je RH, nastala na NOR? Ja sam do sad mislio da je riječ o domovinskom ratu, a ne NOR, ali izgleda da su se drugovi pobrinuli za svoje i u novonastaloj državi, koju u prvi mah nisu htjeli ni prihvatit jer Jugoslavija je njihova domovina. Bože jada i bijednika, meni je stvarno interesantno promatrat načine razmišljanja ljudi u ovom našem društvu, i našem okruženju tipa BiH SRB, eno jučer neda ukraden ponosno ustvrdila kako je drugu vođi plemenito pevala za nula dinara, kaže nama je svima to bila velika čast. Srećom ja nisam bio u prilici pevat drugu, a i da jesam vjerovatno bi mu pevao pesmu koju on ne bi rado slušao. :D

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 13:52
Neda Ukrade, Lepa Brena i Halid Beslic su dio novogodisjeg programa s Nove TV!

Svi fale Tiitu, iako je bio komunisticki diktataor, a pljuju Tudmana koi bijase demokrat!!!
Tudmanu nalaze milijune mana, i to vecinu izmisljeni, a Tiitine mane, stvarne i zlocinacke- opravdavaju!

Koje je monstrume proizveo komunizam to je zastrasujuce- i njih s emotramo sto prie kutaristat!
Posto je komiunizam osuden u EU, mi tribami njima prijavljivat sve nase glorifikatore zlocina i ideologie!

Mi napokon tribamo sustavno i doslidno iskorinjivat komunjare, udbase i ostale zlocince i njiove pomagace!
Europskim i medunarodnim sudovima dostavljat dokumntaciu o zlocinima i zlocincima!!
Komunizam je od EU osuden i mi samo tribamo uradit svoj dio posla!
U Nimackoj je isto zlo velicat i Hitlera i Hoeneckera!!
A kod nas gamad komunisticka velica Tiitu..

Inkvizitor
03-01-2012, 13:54
Možda su baš zato roknuli ovu trakavicu od koliko 15-16 epizoda..prije nego uđemo u Eu da vide djeca šta je bila ljubičica bijela..

Fraya
03-01-2012, 14:10
Možda su baš zato roknuli ovu trakavicu od koliko 15-16 epizoda..prije nego uđemo u Eu da vide djeca šta je bila ljubičica bijela..

Kod nas bila uvek plava (ljubicica):)
Doduse ,mi u Srbiji sadimo i gajimo srpsko cvece Prkos.
To su oni divni cvetici u raznim bojama koji rastu medju kamenjem.:)

caporegime
03-01-2012, 14:14
da objasne da je jednonogo krme bio pravi borac za jednakost i da je unatoč tome što je imao viksu na svakoj planini bivše juge, što je imao svoj luksuzni brod , da unatoč tome što su za njega tisuće i tisuće nesretnika morale trčat po bilo kojoj nepogodi noseći metalni vibrator koji se izmjenjivao te što su desetine tisuća ljudi morale izvoditi koreografije na stadionu, bio primjer jednakosti i jednostavnosti umjesto zlog autoritarnog tuđmana koji je čak jedne prilike kao neki diktator u odori postrojio vojsku.......

o uboijanjima i zatvaranjima stotina tisuća ljudi nećemo...ipak je to sve bio narodni neprijatelj ali je zato tuđman prisluškujući novinare koji su prenosili državne tajne počini najveće moguće povrede ljudskih prava pposlije hitlera.

augusto uskrsni i dođi u hrvatsku, nemjerljivo nam trebaš

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 14:17
Kod nas bila uvek plava (ljubicica):)
Doduse ,mi u Srbiji sadimo i gajimo srpsko cvece Prkos.
To su oni divni cvetici u raznim bojama koji rastu medju kamenjem.:)

A kamenje ostalo na Kosovu!

I sta velis na Zafranovica i njegovu seriu!

Inkvizitor
03-01-2012, 14:17
da objasne da je jednonogo krme bio pravi borac za jednakost i da je unatoč tome što je imao viksu na svakoj planini bivše juge, što je imao svoj luksuzni brod , da unatoč tome što su za njega tisuće i tisuće nesretnika morale trčat po bilo kojoj nepogodi noseći metalni vibrator koji se izmjenjivao te što su desetine tisuća ljudi morale izvoditi koreografije na stadionu, bio primjer jednakosti i jednostavnosti umjesto zlog autoritarnog tuđmana koji je čak jedne prilike kao neki diktator u odori postrojio vojsku.......

o uboijanjima i zatvaranjima stotina tisuća ljudi nećemo...ipak je to sve bio narodni neprijatelj ali je zato tuđman prisluškujući novinare koji su prenosili državne tajne počini najveće moguće povrede ljudskih prava pposlije hitlera.

augusto uskrsni i dođi u hrvatsku, nemjerljivo nam trebaš

hehehe..obrnuta psihologija ali u Hrvatskoj to ludilo kuri..

da metalni vibrator..hahaha

al zanimljivi su ti crveni monarsi..šatro borba protiv kapitalističke dekadencije..a onda raspašoj..dekadencija na n-tu..i onaj radnik u trlišu što jede podgrijan grah..svejedno ga voli i rida..

to je potonuće ljudskog uma..

Fraya
03-01-2012, 14:18
I da recem koju iz svog vidjenja glede komunizma ( ne i obavezno Tita jer nije ni meni iz duse i srca ispao).

Nije tacno da je u Evropi komunizam nesto na sta se gleda prezrivo, a narocito to nema veze
sa bivskim komunistickim drzavama. Ljudi i u Ceskoj (recimo), a narocito u bivsem DDR-u jednostavno
ne zele da im neki novi demokrati seru po glavi,pricaju im da su bili idioti,kreteni, da treba da zahvale
Havelu ili Kohlu koji su im doneli demokratiju. Covek je kao takav malo i zayebano celjade, jednostavno
ne zeli da neko sa strane dodje i da mu se posere na ceo njegov zivot. A i taj sam zivot jako je relativan
pojam,. Jer ako je za Vita recimo zivot nekog coveka iz Drezdena cist shit, to je vise problem Vita, ali ne i tog
coveka. Usput, u najlepsem gradu u Ceskoj (Carlsbad= Karlovi Vari), a gde sam tu i tami rado vidjen gost ,
na centralnim trgovima spomenici su i dalje bili i ostali Karl Marks, Roza Luksemburg,Lenjin.

Postoje ( ali tu nema nigde nas koji menjamo imena ulica,trgova, pa i sopstvenu istoriju kako vetar duva) i ljudi
koji se ne stide svoje istorije jer bi se tako posrali i na svoj zivot,ali i zivot svojh roditelja.

I da ponovim,ovo pisem sada kao sveCka zenska, sa Titom nema veze.

Fraya
03-01-2012, 14:23
A kamenje ostalo na Kosovu!

I sta velis na Zafranovica i njegovu seriu!

Hehehhe, ma nema u Srbiji ( sa i bez Kosova tog ljutog krasa).
Izgleda da su nam to cvece donela prekodrinska braca:))

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 14:24
I da recem koju iz svog vidjenja glede komunizma ( ne i obavezno Tita jer nije ni meni iz duse i srca ispao).

Nije tacno da je u Evropi komunizam nesto na sta se gleda prezrivo, a narocito to nema veze
sa bivskim komunistickim drzavama. Ljudi i u Ceskoj (recimo), a narocito u bivsem DDR-u jednostavno
ne zele da im neki novi demokrati seru po glavi,pricaju im da su bili idioti,kreteni, da treba da zahvale
Havelu ili Kohlu koji su im doneli demokratiju. Covek je kao takav malo i zayebano celjade, jednostavno
ne zeli da neko sa strane dodje i da mu se posere na ceo njegov zivot. A i taj sam zivot jako je relativan
pojam,. Jer ako je za Vita frecimo zivot nekog coveka iz Drezdena cist shit, to je vise problem Vita, ali ne i tog
coveka. Usput, u najlepsem gradu u Ceskoj (Carlsbad= Karlovi Vari), a gde sam tu i tami rado vidne gost na centralnim
trgovima spomenici su i dalje bili i ostali Karl Marks, Roza Luksemburg,Lenjin.

Postoje ( ali tu nema nigde nas koji menjamo imena ulica,trgova, pa i sopstvenu istoriju kako vetar duva) i ljudi
koji se ne stide svoje istorije jer bi se tako posrali i na svoj zivot,ali i zivot svojh roditelja.

I da ponovim,ovo pisem sada kao sveCka zenska, sa Titom nema veze.

Za razliku od tebe, Vito je proputovo cilu bivsu DDR
i ZNA kako je izvrsena lustracia i komunizam osuden!

A to sto mi podmeces neke gluposti koje si izvukla iz svog nosa
samo pokazuje kako si zaista bez obraza!

Ako je tebi lip komunizam, eno ti Siverna Koreja, stas u Nimackoj, Zapadnoj!
Cudi me sto nisi u Leipzigu ili nekoj slicnoj exDDR metropoli, taka svetska zenka..
ZA bivsi DDR se jos odbija od misecni primanja, al ti ne radis pa kako ces to znati!

Kako se zove Karl- Marx- Stadt i koi exDDR grad ima njegovu ulicu?

Fraya
03-01-2012, 14:25
@Vito

I Srbima i Srbiji je pun racku tog Tita,braCtva ,jedinstva.

Graničar Jozo
03-01-2012, 14:27
koje ti glupe teze provlačiš o običnom čovjeku u komunizmu i sranju na njihov život. nigdje veze. jeli taj komunizam veličan tamo? nije. jeli tamo provedena lustracija? jest.

ili možda opet pokušavaš pokazati svoj smisao za (h)umor?

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 14:28
@Vito

I Srbima i Srbiji je pun racku tog Tita,braCtva ,jedinstva.

Vidili smo o u proslom ratu..

Fraya
03-01-2012, 14:30
Za razliku od tebe, Vito je proputovo cilu bivsu DDR
i ZNA kako je izvrsena lustracia i komunizam osuden!

A to sto mi podmeces neke gluposti koje si izvukla iz svog nosa
samo pokazuje kako si zaista intelektualna droljetina bez obraza!

Ako je tebi lip komunizam, eno ti Siverna Koreja, stas u Nimackoj, Zapadnoj!
Cudi me sto nisi u Leipzigu ili nekoj slicnoj exDDR metropoli, taka svetska zenka..
ZA bivsi DDR se jos udbija od misecni primanja, al ti ne radis pa kako ces to znati!

Vito,ja zivim u Nemackoj preko 20 godina, udata sam za coveka kome je
cela porodica sa majcine strane izgorela u podrumima Drezdena (babe,dede,tetke,deca),ja sam po
struci sudski tumac,prevodilac,istorija i putovanja su mi hobi da ne kazem fobija,umem da slusam,citam,razmisljam
sabiram dva i dva.I ja nisam bas bila odusevljene sa tim ujedinjenjem, jer je i mene gadno lupilo po dzepu,cesto sam
tamo,a sada najiskrenije, i ja sam zaprepascena kada cujem od tih ljudi, a kojima je sve poklonjeno, kako mantraju o
nekakvom boljem zivotu u i za vreme Honekera.

Inkvizitor
03-01-2012, 14:30
Ta strana ima dvije medalje. Točno je da neki ljudi imaju nostalgiju prema komunizmu i ne žele da im se vrijeđa prijašnji život, pogotovo ako su dobro živjeli u njemu..ali strukturalno, sve se pomelo.

Stasi je pometen u DDR..nema nikakav utjecaj kao UDBA na Balkanu..Securitatea je osuđena..lustracija je provedena i nitko tko je radio u komunističkoj policiji ne može dobiti posao u javnoj službi..gotovo..nema..

a ovdje su i političari, i policajci i žbiri, i novinari i i biznismeni i ..što je najtragičnije..borci za ljudska prava..

Fraya
03-01-2012, 14:35
koje ti glupe teze provlačiš o običnom čovjeku u komunizmu i sranju na njihov život. nigdje veze. jeli taj komunizam veličan tamo? nije. jeli tamo provedena lustracija? jest.

ili možda opet pokušavaš pokazati svoj smisao za (h)umor?

Sorry, a da li ti mislis da ja ne inisstiram na tome da se u Srbiji sprovede lustracija?

Ja cak imam i napismeno da to neprestano pokusavam.
Nego gde si ti tu?
Usput,kako bi izgledalao to cudo od lustracije u Hrvatskoj? Sta bi bilo i gde bi bio taj Boljkovac?
Ja bih onu stoku od Kapidzica direktno u Hag. Ako uopste i razumes o kome pricam.

I da, gde bu tu bio Tudjman? Bio je Titov general.

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 14:36
Vito,ja zivim u Nemackoj preko 20 godina, udata sam za coveka kome je
cela porodica sa majcine strane izgorela u podrumima Drezdena (babe,dede,tetke,deca),ja sam po
struci sudski tumac,prevodilac,istorija i putovanja su mi hobi da ne kazem fobija,umem da slusam,citam,razmisljam
sabiram dva i dva.I ja nisam bas bila odusevljene sa tim ujedinjenjem, jer je i mene gadno lupilo po dzepu,cesto sam
tamo,a sada najiskrenije, i ja sam zaprepascena kada cujem od tih ljudi, a kojima je sve poklonjeno, kako mantraju o
nekakvom boljem zivotu u i za vreme Honekera.

Tesko onom kome ti tumacis i privodis
kad nemas pojma sto je fobia!
Mores bit sta oces i pristavljat se kako zelis
al po beljezgariama koje ovdi ostavljas

Sta ti imas bit zapripascena kad i si i sama obozavateljica komunizma!

Inkvizitor
03-01-2012, 14:37
dobro..smanjite s tim izrazima..Vito nema ponavljanja droljetina skužili smo..

Fraya
03-01-2012, 14:38
Ta strana ima dvije medalje. Točno je da neki ljudi imaju nostalgiju prema komunizmu i ne žele da im se vrijeđa prijašnji život, pogotovo ako su dobro živjeli u njemu..ali strukturalno, sve se pomelo.

Stasi je pometen u DDR..nema nikakav utjecaj kao UDBA na Balkanu..Securitatea je osuđena..lustracija je provedena i nitko tko je radio u komunističkoj policiji ne može dobiti posao u javnoj službi..gotovo..nema..

a ovdje su i političari, i policajci i žbiri, i novinari i i biznismeni i ..što je najtragičnije..borci za ljudska prava..

E burazeru, a ti meni pricas kako se prave deca?

Pa ko je ta stoka u NVO organizacijama, a plata im je mesecna 10.000 evra?
Ko su oni,Cija su oni deca? U krajnjoj liniji , ciji je sin predsednik moje yebene Srbije?

A onim sitnijim ribama i da ne govorim.

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 14:38
Sorry, a da li ti mislis da ja ne inisstiram na tome da se u Srbiji sprovede lustracija?

Nego gde si ti tu?
Usput,kako bi izgledalao to cudo od lustracije u Hrvatskoj? Sta bi bilo i gde bi bio taj Boljkovac?
Ja bih onu stoku od Kapidzica direktno u Hag. Ako uopste i razumes o kome pricam.

Tudman je lustriran jos u komunizmu!
Lako za Tudmana..

Inkvizitor
03-01-2012, 14:39
E burazeru, a ti meni pricas kako se prave deca?

Pa ko je ta stoka u NVO organizacijama, a plata im je mesecna 10.000 evra?
Ko su oni,Cija su oni deca? U krajnjoj liniji , ciji je sin predsednik moje yebene Srbije?

A onim sitnijim ribama i da ne govorim.

Pa No.

U Hrvatskoj su najveći borci za ljudska prava bivši UDBINi batinaši..i..i.?

.i?

Fraya
03-01-2012, 14:40

Ja se zasta rado ovde druzim s vama jer volim neku vrstu fajta,ali ima i tema koje mi leze , a i zanimaju me.
Ali ako se produzi ovo sa droljama i kurvama bice naravno za svakoga razumljivo da se vise necemo druziti.

Fraya
03-01-2012, 14:42
Pa No.

U Hrvatskoj su najveći borci za ljudska prava bivši UDBINi batinaši..i..i.?

.i?

Ako se ne varam UDBA vec decenijama ne postoji. Znaci da bi se radilo i podmladku, a to bi opet
znacilo o sinovima, a igrom slucaja, narocito kcerima tih ubica.

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 14:42

Pa vi jeste, al doticna nie!
Ona je postala jos zesca
te laze i podvaljiva bez pardona!

Tvrdi kako niko u BDR ne kritizira DDR
a vecina komicara ismijava DDR i taj nacin zivota!
Snimljeni su i filmovi koi se time bave
cak i oni ozbiljni koi se bave zivotom u nakaradno DDRu!

Al to nju nista ne spricava lagat i obmanjivat ovda!
A za sve joj je potvrda to sto je ona udata za Nimca!
I ja sam spavo s Nimicama, iako ih nisam zenio
sto mi, po njenom, daje titulu vrhunskog strucnjaka za ekonomiu!

Inkvizitor
03-01-2012, 14:43
Ja se zasta rado ovde druzim s vama jer volim neku vrstu fajta,ali ima i tema koje mi leze , a i zanimaju me.
Ali ako se produzi ovo sa droljama i kurvama bice naravno za svakoga razumljivo da se vise necemo druziti.

Ne brini..ali se nećemo ni družiti ako pobrišeš svoje postove nakon što sih pola dana pisala..i tako iskasapiš raspravu..pa postovi koji ti odgovaraju ostanu u zraku.

ako me kužiš..

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 14:44

Pa kako bi ti sebe, koja stalno laze i izmislja, nazvala?!
Ti nemas mrvu intelektualnog postenja, ni mrvu!

Jesi napisala Frau Merkel pismo o misama zadusnicama?!

Ok, ako te vrida to s droljom, onda cu te zvat- INTELEKTUALNO STRASILO!

Inkvizitor
03-01-2012, 14:44
Pa vi jeste, al doticna nie!
Ona je postala jos zesca
te laze i podvaljiva bez pardona!

Tvrdi kako niko u BDR ne kritizira DDR
a vecina komicara ismijava DDR i taj nacin zivota!
Snimljeni su i filmovi koi se time bave
cak i oni ozbiljni koi se bave zivotom u nakaradno DDRu!

Al to nju nista ne spricava lagat i obmanjivat ovda!
A za sve joj je potvrda to sto je ona udata za Nimca!
I ja sam spavo s Nimicama, iako ih nisam zenio
sto mi, po njenom, daje titulu vrhunskog strucnjaka za ekonomiu!

pa brate demantiraj je argumentima, barem si ti rječit..

razinu rasprave moramo čuvat..

ismijat, porazit u diskusiji, sve se to može i na drugačiji način..nećemo papagajisat..što bi rekli braća Srbi..

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 14:46
Ako se ne varam UDBA vec decenijama ne postoji. Znaci da bi se radilo i podmladku, a to bi opet
znacilo o sinovima, a igrom slucaja, narocito kcerima tih ubica.

Ti zbilja, ali zbilja, nemas pojma o nicemu o cemu pises!!

Znas li ko je Manolic, ko Perkovic, ko Loncar, ko Mesic?!?!?

Zasto uporno pises o stvarima o koima nista ne znas?!?!?!

Zasto?!??! Je li to jos jedna tvoja FOBIA??!

Graničar Jozo
03-01-2012, 14:47

Nego gde si ti tu?

politika srbije je i s lustracijom i bez nje i dalje velikosrpska, pa mi se čini da je to vama svejedno.

ja osobno smatram da lustraciju u hrvatskoj nije lako provesti ako se uzme samo pripadnost KP-u ili obavještajnim strukturama. ja sam tu. sama si dala primjer sa tuđmanom zašto ikako. a imaš primjer tu čak i kod nas na forumu u liku i djelu ivana krajačića - stefana. S jedne strane je po meni primjer teško provedive lustracije, a s druge strane je prijer komunističke dekadencije koju je u par postova prije spominjao inkvizitor.

ja ti govorim da je to što ti pokušavaš progurati kroz odnos običnog čovjeka i sranja na njegov život u odnosu na komunizam samo naočigled pametno.

Inkvizitor
03-01-2012, 14:55
Pa sada za svu cetvrocu sam cula, Loncara poznajem i licno.Opet igra slucaja.
.

Vidi..ovo s Perkovićom i Mesićevim sinom ćemo obrisat..nema više..nema.zadnje i predzadnje rečenice nema..jer je namjerna provokacija..

jen dva..ne-ma više..

caporegime
03-01-2012, 15:19
evo jesam, sve. a sad ćemo ovo ostalo lipo obrisat da ne strši
a sad, molim lijepo i razgovjetno, argumentirano i hladno o jednonogom, kultu ličnosti i pokušajima njegovih idolopoklonika da obrane čast svojeg božanstva.

Fraya
03-01-2012, 15:32
politika srbije je i s lustracijom i bez nje i dalje velikosrpska, pa mi se čini da je to vama svejedno.

ja osobno smatram da lustraciju u hrvatskoj nije lako provesti ako se uzme samo pripadnost KP-u ili obavještajnim strukturama. ja sam tu. sama si dala primjer sa tuđmanom zašto ikako. a imaš primjer tu čak i kod nas na forumu u liku i djelu ivana krajačića - stefana. S jedne strane je po meni primjer teško provedive lustracije, a s druge strane je prijer komunističke dekadencije koju je u par postova prije spominjao inkvizitor.

ja ti govorim da je to što ti pokušavaš progurati kroz odnos običnog čovjeka i sranja na njegov život u odnosu na komunizam samo naočigled pametno.

A gde je lako provesti lustraciju ,a gde su bas deca tih krvnka danas na vlasti?

caporegime
03-01-2012, 15:36
pad komunizma u bivšoj jugoslaviji je bio puno drukčiji nego u ostatku komunističke europe.
tu nije bilo samo svrgavanje sistema nego i stvaranje nacionalnih država odnosno stvaranje države u nepovoljnom političkom okruženju gdje bivši sustanari u zajedničkoj državi imaju namjeru ili spriječiti samostalnost ili bare ti oduzeti dio teritorija i izvršiti genocid nad stanovništvom kao metoda u što lakšem oduzimanju terititorija.
u takvoj konstelaciji odnosa bivši komunisti i ljudi iz sustava su bili najmanje zlo pošto su već znali sve cake i trikove svojih bivših kolega.

Dr. Vito Dugonoga
03-01-2012, 15:41
Tribalo bi istrazit koliko UDBA stoi iza rata!

Jer, cim Mesic i bagra spominju dogovor
oni sigurno imaju prste u tome
i, na kraju krajeva- kome se isplatio rat??!?!

Samo odbasima i komunjarama!!!!!!!

Samo su oni sacuvali svoje fotelje, povlastice i zivote!
I Tudmana su napali kad im je okreno leda
a ne zbog BiH iu ostali cuda!

Triba vidit kao i dalje nepogrisivo koordiniraju
udbasi Srbie, Hrvatske i BiH, a bome- i Slovenie!

Mislim ako najvecu lovu peru i ubiru priko Agrokora!

Graničar Jozo
03-01-2012, 15:47
A gde je lako provesti lustraciju ,a gde su bas deca tih krvnka danas na vlasti?

možda tamo gdje se nije izgubila dekada zbog, npr. rata.

problem hrvatske nije toliko lustracija koliko je problem ova jugoslavenština koja izjeda sve temelje zdravog društva. u pojam jugoslavenština se može ubrojiti dosta toga, od poimanja radnog mjesta pa do spominjane dekadencije.

u hrvatskoj nije problem sagnjili zločinac Tito, nego mentalni sklop njegovih nasljednika, a koji su i gori od njega. sreća po sve nas da oni nisu imali priliku '45. vedrit i oblačit jer bi se o nama Hrvatima pisalo kao o nekom izumrlom plemenu.

čisti primjer ti je evo ovaj dokumentarac. samo vadi mrtve kosti iz ormara. a ako i nisu u pravu izmisli. Ma u biti ista je to pašta, sve zlo i naopako do srži.

Fraya
03-01-2012, 15:48
pad komunizma u bivšoj jugoslaviji je bio puno drukčiji nego u ostatku komunističke europe.

O, da se i ja jednom slozim s tobom:)

Yebe nas dragi covece topografija,topografija je nas usud i kako vidimo ne umemo da je se resimo.

Fraya
03-01-2012, 15:51
možda tamo gdje se nije izgubila dekada zbog, npr. rata.

problem hrvatske nije toliko lustracija koliko je problem ova jugoslavenština koja izjeda sve temelje zdravog društva. u pojam jugoslavenština se može ubrojiti dosta toga, od poimanja radnog mjesta pa do spominjane dekadencije.

u hrvatskoj nije problem sagnjili zločinac Tito, nego mentalni sklop njegovih nasljednika, a koji su i gori od njega. sreća po sve nas da oni nisu imali priliku '45. vedrit i oblačit jer bi se o nama Hrvatima pisalo kao o nekom izumrlom plemenu.

čisti primjer ti je evo ovaj dokumentarac. samo vadi mrtve kosti iz ormara. a ako i nisu u pravu izmisli. Ma u biti ista je to pašta, sve zlo i naopako do srži.

A zar mislis da je u Srbiji drugacije?

Pa ko u Srbiji danas ,ali i juce,prekjuce, vedri i oblaci. Relikviji udbaski koji su promenili i boje,veru,partije ( ovo valjda i 10 x).

Graničar Jozo
03-01-2012, 15:59
A zar mislis da je u Srbiji drugacije?

Pa ko u Srbiji danas ,ali i juce,prekjuce, vedri i oblaci. Relikviji udbaski koji su promenili i boje,veru,partije ( ovo valjda i 10 x).

drugačije je jer se kod vas srba nije dogodilo nešto što se njemačkoj dogodilo nakon poraza u II SR, a to je denacifikacija. imaš onaj vic o Zoranima na vlasti koji bi mogao biti na tom tragu.

drugačije je, jer se kod vas još uvijek provodi velikosrpska politika bez obzira bila provedena lustracija ili ne. imaš niz primjera.

kod nas se problem lustracije isključivo veže za ove orjunaše, što nije svakako precizno. slojevita je to priča.

Fraya
03-01-2012, 16:15
drugačije je jer se kod vas srba nije dogodilo nešto što se njemačkoj dogodilo nakon poraza u II SR, a to je denacifikacija. imaš onaj vic o Zoranima na vlasti koji bi mogao biti na tom tragu.

drugačije je, jer se kod vas još uvijek provodi velikosrpska politika bez obzira bila provedena lustracija ili ne. imaš niz primjera.

kod nas se problem lustracije isključivo veže za ove orjunaše, što nije svakako precizno. slojevita je to priča.

Na forumima na kome pisemo istim jezikom ( svejedno kako ga zovemo) ja nikako ne mislim na lustraciju u Nemackoj,nego na istu u Srbiji.

Ma super je da ti znas kako je nama ,narocito mojima u Zajecaru bilo 1945 ,bas su sanjali , a sanjaju i danas o Velikoj Srbiji, a barem 5 generacija
zive na Istoku Srbije, pojma i nemaju ni o Krajinama (izuzev svojoj,Timockoj),ali je dobro da ti sve znas pa sta i moji dede,babe,rodtelji
ali i Vlasi iz tog dela Srbije misle i o lustraciji ,Karlobagu( a niko od nas nema veze niti ga zanima ni gde je taj Karlobag,za Viroviticu
smo culi ali nas zanima kao recimo Plovdiv u Bugarskoj, ili ni toliko) ,ali je meni bas urnebesno da ti znas kako mi iz Zajecara gledamo na svoje neke
Balkanske Spijune i potkazivace, a koji i dan danas lepo zive.

Graničar Jozo
03-01-2012, 16:22
ja ti govorim o politici, jeli to teško razumljivo. jesam li igdje spomenuo tvoju babu, dedu, ili roditelje?

molim lijepo, ne podmeći.

Fraya
03-01-2012, 16:24
ja ti govorim o politici, jeli to teško razumljivo. jesam li igdje spomenuo tvoju babu, dedu, ili roditelje?

molim lijepo, ne podmeći.

Ja sam samo pokusala da se stavim ( ne bas sebe) ali svoje roditelje u istu poziciju kao i i recimo tvoje roditelje,babe dede.

Ti nisi razumeo, i nema veze,. Ti mislis i dalje da je moj deda bio lud za velikosrpskim projektima.
Sta da radim? Misli i dalje.

Graničar Jozo
03-01-2012, 16:30
Ja sam samo pokusala da se stavim ( ne bas sebe) ali svoje roditelje u istu poziciju kao i i recimo tvoje roditelje,babe dede.

Ti nisi razumeo, i nema veze,. Ti mislis i dalje da je moj deda bio lud za velikosrpskim projektima.
Sta da radim? Misli i dalje.

moram li ja tebe nazvat tukom da se sabereš?

rekoh da govorim o državnoj politici, a ti opet po svom dedi.

tvoj deda će povjerovat sve šta mu kaže televizija. kao i x djedova i baka. imam priliku to gledat i na mlađim od njih.

Fraya
03-01-2012, 16:46
moram li ja tebe nazvat tukom da se sabereš?

rekoh da govorim o državnoj politici, a ti opet po svom dedi.

tvoj deda će povjerovat sve šta mu kaže televizija. kao i x djedova i baka. imam priliku to gledat i na mlađim od njih.

Oni su mrtvi, samo sam ih onako uzela kao primer, nazalost nije im bilo omoguceno za vreme zivota
da imaju bilo kakvu satisfakciju od te lustracije. A i ja govorim o drzavnoj politici,. A ako sam ja tuka ,onda si ti.....:))
Biraj sam. Ali ja volim sve zivotinje.

Usput da li je ta lustracija zamisljena kao satisfakcija za malog coveka koji je u nekom momentu svog zivota bio syeban
,cinkaren ili je to za istorisjke citanke? Stvarno sam te "drzala" za razumnog coveka,.

A ti momenti su nekada trajali i nekoliko decenija.

caporegime
03-01-2012, 16:49
možda konkretno tvoj djed i nije sanjao veliku srbiju ali mnogi da ne kažem znatna većina i dalje smatraju da su zapadne granice tek privremeno izgubljene.....
i to fršti iz izjava političara najjačih srpskih stranaka, raznoranih udruga a da po stavovima ljudi koji se mogu vidjeti po komentarima, forumima ne govorim.
i to po onim liberalnijim mjestima

Fraya
03-01-2012, 17:08
možda konkretno tvoj djed i nije sanjao veliku srbiju ali mnogi da ne kažem znatna većina i dalje smatraju da su zapadne granice tek privremeno izgubljene.....
i to fršti iz izjava političara najjačih srpskih stranaka, raznoranih udruga a da po stavovima ljudi koji se mogu vidjeti po komentarima, forumima ne govorim.
i to po onim liberalnijim mjestima

Aj sada ako moze malo ozbiljnije.

Hrvatska ne stoji fnansijski najbolje, Srbija mnogo gore.

Koga to sve vise i zanima? Ti besmsileni projekti?

Srbija je iskrvarila gadno za vreme ratova,Milosevica, jer je preko 100.000 najpametnijih,najproduktivnijh otislo za vjek i vjekovma,
uglavmom u USA ili Kanadu, Srbija za te ljude vise ne postoji. Pita se od govana ne pravi.Slicno,ali ne toliko drasticno vazi i
za Hrvatsku.

caporegime
03-01-2012, 17:33
krive postavke. mi smo se branili. vi ste dolazili pomagati i poticati pravljenje raznoraznih krajima po hrvatskoj a ne mi po srbiji. zato ne izjadnačavaj.
kolikogod srbija bila ekonomski u kurcu ostaje neosporna istina da najveće stranke u srbiji i dan danas sanjaju šešeljev granice i da još uvijek barem pola ako ne i više ljudi u srbiji smatra da je "krajina tek privremeno okupirana"
da nije tako ne bi takvi bili u uvjerljivoj većini i na forumima najliberalnijih medija. koliko god ti to željela potisnuti, zamaskirati, ne znam baciti u sporedni koš to ostaje notorna istina.
ovdje kod nas su i članovi desnih stranaka davno zaboravili i drinu i zemun osim njih 25 neizlječivih.
kod vas je još uvijek kod glavnih stranaka moto da će uvijek mentalno smatrati da je srbija do karlovca i da će iskoristiti svaki pogodan trenutak za ostvarenje toga.
mi nismo išli osvajati vaše, vi ste dolazili osvajati naše.
i to nemoj ikada zaboraviti.

Graničar Jozo
03-01-2012, 19:08
Oni su mrtvi, samo sam ih onako uzela kao primer, nazalost nije im bilo omoguceno za vreme zivota
da imaju bilo kakvu satisfakciju od te lustracije. A i ja govorim o drzavnoj politici,. A ako sam ja tuka ,onda si ti.....:))
Biraj sam. Ali ja volim sve zivotinje.

Usput da li je ta lustracija zamisljena kao satisfakcija za malog coveka koji je u nekom momentu svog zivota bio syeban
,cinkaren ili je to za istorisjke citanke? Stvarno sam te "drzala" za razumnog coveka,.

A ti momenti su nekada trajali i nekoliko decenija.

ja mogu bit konj, ako ti je po guštu. mogu bit i krmak, eros-bosančeros (iako mnogi misle da je to neko mitko biće, ja te uvjeravam da nije)...

ako su tvoji bili u vrhušci srpske državne politike mogu samo reći, aferim fraya.

ha, nađi malog čovjeka koji u svom životu nije bio sjeban nekada... tako da lustracija sa malim čovjekom nema nikakve izravne veze.

ono što treba provest je deorjunizacija hrvatskog državnog vrha, državne politike, i općenito lijeve uljudbe, a udbaš tamo ili vamo ne igra neku veliku ulogu.

ljuta trava
03-01-2012, 21:38
Vrlo zanimljiva ulizivačka situacija na YuTelu koji sasvim slučajno nosi naziv HTV .Nino Pavić naruči od svog najdražeg režisera nekoliko epizoda o svom voljenom Kurvinom sinu , koji drugo i ne može biti jer svi drugovi mu i danas tepaju kao sinu svih naroda i narodnosti, a ako je tome tako onda se zaključak sam nameće.Dakle Nino Pavić je naručio serijal o Kurvinom sinu i platio , zatim novcima poreznih obveznika i silom pretplatnika tzv. Htv isti otkupljuje i emitira zagađujući ionako loš medijski prostor a sve u svrhu ulizivanja kokošinjac koaliciji.Pitam se samo kada počinje repriza Povratak otposanih ili snimke proslava tzv. Dana mladosti u Beogradu...

Dr. Vito Dugonoga
04-01-2012, 10:06
To imas skoro svaki dan na NETu iz Kutine
koja je prava pravcata udbaska TV, s Mesicem na celu!

Inkvizitor
04-01-2012, 10:21
NET je prije puštao dokumentarce iz domovinskog rata..i nije mi se činio udbaškim.

Dr. Vito Dugonoga
04-01-2012, 10:30
NET je prije puštao dokumentarce iz domovinskog rata..i nije mi se činio udbaškim.

Kad je to bilo?
Od 2006. nisam to vidio!
A gazde su mesicevi pajdasi!
Balasevic im sviro na godisnjici
i program im pun srpski seria i filmova!

I prikazuju se na kablovskim u SRB i BiH!

Inkvizitor
04-01-2012, 10:33
Ja ga odavno nisam gledao..to je bilo prije sigurno 5-6 godina i više..

NorthStand
04-01-2012, 13:55

Pa upravo je to problem naše države, i dok god nam ta stoka bude vodila državu, siguran sam neće nam ko narodu i državi bit bolje ni za mm. Ostaci bivšeg propalog režima i države, i njihove borbe i boraca su trebali biti izbrisani s lica zemlje, kao što su bili izbrisani i u ostalim državama europe. Ali, ipak je ovo naše područje, specifično po mnogo čemu pa i po tome, da su bivši udbaši i partizani preuzeli funkcije države s kojom nikakve veze nemaju, i za koju nisu ništa dobrog napravili već dapače cijelu svoju karijeru i život, posvetili su borbi protiv hrvatske samostalnosti, i takvi će mi popovat o ustaštvu NDH i braniteljima 1990ih? Takvi će kreirat javno mišljenje, o prvom hrvatskom predsjedniku? Ma bolje ništa ni ne pričat, srećom na mene imaju nikakav utjecaj, al žalosno je koliko sloj ljudi pije sve te notorne gluposti i laži, na račun nas hrvata i hrvatske povijesti. Pa oni su se počeli obračunavat s braniteljima, kao s ustašama, a sve zbog tobožnje vladavine prava i suočavanja s prošlosti. Pa šta nisu tako revni i moralni, kad se treba suočit s onom prošlosti koju je provodio njihov ljubljeni vođa? Kako je moguće da nijedan partizan, udbaš, najbolje reć titin krvolok nije ni dan danas odgovaro za nijedno svoje zlodjelo? E pa tako, što im je Franjo Tuđman po kojem tako junački revno i uporno seru, omogućio da zasjednu na sve vitalne državne funkcije. Pa mu to moraju vratit na način, da ga i danas 10 godina nakon njegove smrti blate, i moraliziraju o njegovim vojnim i državnim potezima. Stoka sitnog zuba, dobro je on njima reko za života.

Dr. Vito Dugonoga
04-01-2012, 14:02
Mozda je i postojo taj dogovor u Norvalu
ali cim je Tudman tio ravnotezu s desnicom
odma su Mesic i Manolic digli dreku i tili ga srusit!
Posto im to nie uspilo morali su pricekat dok umre
onda su pod maskom detudmanizacie uveli udbasizaciu!

I sad velicaju Tiitu i s njim "komunizam s ljudskim likom"..

NorthStand
04-01-2012, 14:08
Aj sada ako moze malo ozbiljnije.

Hrvatska ne stoji fnansijski najbolje, Srbija mnogo gore.

Koga to sve vise i zanima? Ti besmsileni projekti?

Srbija je iskrvarila gadno za vreme ratova,Milosevica, jer je preko 100.000 najpametnijih,najproduktivnijh otislo za vjek i vjekovma,
uglavmom u USA ili Kanadu, Srbija za te ljude vise ne postoji. Pita se od govana ne pravi.Slicno,ali ne toliko drasticno vazi i
za Hrvatsku.

Ja ne djelim tvoje stajalište, jer na stranu to što smo mi u HR u boljem ekonomskom položaju, SRB ima puno jasniju političku situaciju, gdje praktički nema jedne velike parlamentarne stranke da ne brani vitalne nacionalne interese. Dok je to kod nas, znanstvena fantastika, čak i za vas omraženi HDZ je odavno prestao branit nacionalne interese, točnije od kad je stranku preuzeo sada progonjeni bivši premjer Ivo Smradaner. Tako da, realno HR je u puno goroj poziciji, jer ima najveću nakupinu jugo stoke na funkcijama, ako izuzmemo Lagumdžiju i BiH koja je odmah nama uz bok po tom pitanju titinih prijestolonadljednika. Stoga, ne bih ja baš tako decidirano tvrdio, da zbog ekonomskog boljeg položaja HR puno bolje stoji. Ne stoji, upravo zato što nam zemlju vode propaliteti, da ne kažem kurvini sinovi, koji bi i svoju mamu prodali da u tome vide neku svoju korist. Evo Slinić već najavio rasprodaju preostalih državnih firmi, i on je titin kurvin sin, da ne kažem potomak. Sve je to već viđen scenarij, i naravno da sve navedeno ima veze s temom, jer Tito je bio početak, a ovi su njegov nastavak u modernijem izdanju.