PDA

Pogledaj Full Version : Srbija

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Footie Fan
08-09-2012, 01:57
Navijanje za neki klub može biti iz raznih razloga, nekome iz odgoja, nekome iz gradske četvrti, a bome nekima iz fazona (kako bi vi rekli). I takvih klubova je brdo po čitavoj Europi, a među njima je i Rad. Neki ljudi navijaju za određene klubove jer ti klubovi predstavljaju dio njihovog identiteta. Recimo St. Pauli je možda najbolji primjer takvog kluba. Zato i cijenim Force jer su najsličniji mojem identitetu. Nije bez razloga da mnogi Hrvati poštuju Radovce, to nije slučajnost.

Odgoj..teško, ne i nemoguće u pojedinim slučajevima 20 godina kasnije.
Četvrt..Banjica je ižvrljana domaćinski ali krajevi ljubitelja "Građevinara" po BGD-u su danas široki.
Fazon..Mislim da je fazon relativna reč.
Identitet..Posle svih ovih godina ga imaju.
Poštovanje..poštujte ih!:)

Ercov
08-09-2012, 02:28
Navijanje za neki klub,moze odrediti sve ono sto si nabrojao,(nikako iz fazona,jer taj se ne moze nazvati navijacem),ali ako nisi takav...i ako ne nosis to u sebi,ono navijacko...ti ces na toj tribini biti neko vreme,dok je fazon,dok je drustvo tu,mozes cak i promeniti i tribinu...ali ti onda jednostavno nisi navijac,u suprotno me ne moze niko ubediti. Ali ako imas "ono" u sebi,tvoj klub i tvoja tribina ce ti posle porodice biti sve,ma sta da se desi,...i to te nece proci ni sa 25, ni sa 35,ni sa 50 godina...i dalje ces ziveti taj zivot koliko ti to mogucnosti dozvole,i kada u poznijim godinama pocnes da ponekad vilenis kao da ti 20,zbog kluba i zbog svoje tribine...tada mozes za sebe reci da si Ultras,jer po mom misljenju takav se radjas,sa takvim mentalnim sklopom,i to je to.A iskazivati bunt,moze se na razne nacine,ali to ne treba da bude razlog postojanja neke navijacke grupe...pa sto onda ne organizujemo nekakve grupe po krajevima, po blokovima,istampamo majice,pisemo grafite,sa obavezno nekim opakim imenom,i na primer sastajemo se utorkom,pa se sibamo sa ekipama iz drugih krajeva,pevamo pesme,i budemo u "ekipi",pazimo kako se oblacimo i dr,...ali ne, trebaju nam mesta gde ce to da se vidi i u siroj javnosti,a gde ces bolje mesto od utakmica,nije toliko vazan klub...i to je ono sto zapravo ,po mom skromnom misljenju, sto je danas dovelo do stanja u kome se nalazi "navijacki pokret"u celoj Evropi.@Roksted...ako sebe nazivas navijacem,ne mozes ceniti nikako,drugog navijaca koji promeni klub i tribinu,nijedan navijac koji drzi do sebe,to ne moze postovati,odnosno,na nekog takvog ne mozes ni gledati kao na navijaca,bez obzira na akcije,tribinu,imidz koji ta njegova nova tribina ima.Gledati na to sa razumevanjem,pa cak i odobravanjem...obesmisljava celu pricu o samoj sustini navijastva,i sve ono o cemu mi ovde zapravo pricamo,i sve ono na sta smo, dobar deo zivota utrosili.

a.d.l.
08-09-2012, 10:17
Do pre par godina i danas ima onih koji se ne snađu na Topčiderskom brdu i zbog društva jednostavno kao pređu da navijaju za RAD?! Većini posle izgovor bude Rad je jedini Srpski pravi klub? Nisu ga komunusti osnovali, itd... Mnogi su veliki trag ostavili na Severu ali nisu mogli da se izbore za svoje ideje i jednostavno nisu hteli da se bore ali ni da se utope u ono što oni nisu hteli....Imam prijatelje, kolege među njima i danas kad pričamo o tome pogotovo o nekim sukobima priče se razlikuju i to debelo....Tako da i kad bi nastavio dalje da pričam o njima ono što ja znam a naročito šta sam doživeo bi bila sušta suprotnost onoga što su oni videli, doživeli...

Zato samo želim da kažem fama je veće nego stvarnost njihova. Ali žalim što nisu tipa u Novom Sadu, Subotici, Nišu... E to bi bilo onda pravo gostovanje. Ne želim da ovim umanjim vrednost grupa iz ovih gradova ali akcije koje su spremni forsi da naprave su prave.

Jedino su tu postavlja jedno pravo pitanje? Da li oni idu na RAD zbog kluba ili zbog njihovog pokreta, grupe?! Mislim da je više zbog ovog drugog a to po meni nema veze sa navijačkim fazonom već klasičnim BUNTom!
Jednom prilikom sam imao razmenu mišljenja sa jednim njihovim članom, i mogu reći da ima istine u tome, naime, prema njegovim rečima,
oni smatraju da su prošli dani te malograđanštvine i idolopoklonstva što se tiče igrača, npr kao što Delije znaju koliko je Džajić odigrao utakmica, dao golova, koliko je dana ležao u zatvoru, ili u slučaju mog kluba koliko je legenda Miroslav Djukić odigrao prvenstvenih mečeva itd.. Kaže da su za njih igrači samo brojevi i da oni odaju počast bojama i dresu. I kao što je napisao ''redleo'' moguće da je u pitanju bunt radničke klase oko kojeg se okupljaju. Rad za njih predstavlja nešto drugo u odnosu na ono kako mi gledamo na to, kao što npr. kada pitaš nekog navijača Crvene Zvezde ''a šta znači petokraka u grbu tvog kluba?", neće odgovoriti da je to simbol komunizma i renesanse, nego će reći da je to pet krakova "srpstvo, pravoslavlje, klub itd."

Šaneri Šabac, 32, oko 50..

redleo
08-09-2012, 12:32
Ercov upravo tako.

Nekoliko puta sam krenuo da pišem pa sam brisao pošto mi je ta priča i fama već izlizana ali sve kao zbog zapadnih komšija i šta ti ja znam da objasnim....

Da kažem u vezi tog preleta.

Scena jedan:
Kad si mali pa te pitaju za koga navijaš za mene u većini slučajeva taj odgovor znači do kraja života. Ali dogode se neke čudne okolnosti pa se tokom sazrevanja predomisliš i pređeš gle baš u suprotni tabor?!

Scena dva:
Stasao si kao ličnost znaš jednostavno šta voliš šta ne i od jednom te nešto lupi po glavi i ti ono što nisi voleo počinješ da voliš a ono što si voleo i hteo život da daš počinješ da mrziš?!

Scena tri:
Život prošao u zabludi jer si shvatio da si srce i dušu prevario tvojim glupostima u životu.

Ljubav prema klubu ne određuje društvo, tvoj najbolji drug, nekad čak ni otac(kao što je u mom slučaju). Odlučuje ono što tvome srcu i očima prija.
Kod mene kući su stajali crveno-beli i crno-beli bar šal jedan pored drugog, ja sam uzeo ono što je meni bilo lepše, radosnije i srcu drago..Te boje su mi donele pregrš radosti, sreće i ISKRENIH PRIJATELJA za ceo život!

To oko idolopoklonstva i igrača više nigde ne pije vodu. Za klub se u retkim slučajevima počinje navijati zbog nekog tamo igrača. Prošlo vreme kad su igrači igrali 4,5 sezona pa jednostavno postane ljubimac publike svojim celokupnim odnosom prema klubu, dresu, igrama, navijačima....Danas nemaju vremena ni da odaju počast prema legendama koje su nosile a već misle da su veće ZVEZDE od svega nabrojano. Ni ja nikad nisam znao tačna imena svih igrača koji igraju a pogotovo i njihove pozicije. Ali sam znao gde je MARAKANA i gde su moji drugovi gde je moja SREĆA!

1981
08-09-2012, 14:55
Imate temu povjest klubova.Ovo je teme o aktualnin navijačkin događanjima u Srbiji.
Jeli to tako teško razumit?
P.S

Sve je obrisano.Ubuduče nema više da če se neko zajebavat sa primištanjen na druge teme i gubit vrime a ja to uostalon ni neznan.
Kome se nesviđa neka se žali Capi da me makne sa mista moderatora ili šta san već.

Bandit
08-09-2012, 20:17
Danas je Zemun gostovao ekipi BASK-a ... i pobedio 0:1
krenulo se sat vremena pre utakmice ali se zbog guzve u gradu i na ulazu na stadion kasnilo na utakmicu.

http://i45.tinypic.com/akbz3d.jpg

Registracija
08-09-2012, 22:43
Partizan - Porto, SRC Banjica, kvalifkacije za rukometnu Ligu šampiona

http://www.dodaj.rs/f/F/ej/3DppqvVU/1.jpg

100s
09-09-2012, 20:48
Do pre par godina i danas ima onih koji se ne snađu na Topčiderskom brdu i zbog društva jednostavno kao pređu da navijaju za RAD?! Većini posle izgovor bude Rad je jedini Srpski pravi klub? Nisu ga komunusti osnovali, itd... Mnogi su veliki trag ostavili na Severu ali nisu mogli da se izbore za svoje ideje i jednostavno nisu hteli da se bore ali ni da se utope u ono što oni nisu hteli....Imam prijatelje, kolege među njima i danas kad pričamo o tome pogotovo o nekim sukobima priče se razlikuju i to debelo....Tako da i kad bi nastavio dalje da pričam o njima ono što ja znam a naročito šta sam doživeo bi bila sušta suprotnost onoga što su oni videli, doživeli...

Zato samo želim da kažem fama je veće nego stvarnost njihova. Ali žalim što nisu tipa u Novom Sadu, Subotici, Nišu... E to bi bilo onda pravo gostovanje. Ne želim da ovim umanjim vrednost grupa iz ovih gradova ali akcije koje su spremni forsi da naprave su prave.

Jedino su tu postavlja jedno pravo pitanje? Da li oni idu na RAD zbog kluba ili zbog njihovog pokreta, grupe?! Mislim da je više zbog ovog drugog a to po meni nema veze sa navijačkim fazonom već klasičnim BUNTom!

evo nisam čita sta se sve pisalo ova 2, 3 dana otkad su postavljeni ove slike i zoomovi radovaca i da ne idemo u povijest klubova i ne radimo probleme moderatorima pa da ostanemo samo na navijackom dijelu price, a po potrebi mislim da se moze ovo i pribacit u neki drugi topic ako triba jer mi je ovo ka navijacu ipak zanimljivije čut misljenje oko te grupe koju prati mozda i najveca fama od svih exyu grupa, nego gledat slike i pratit kako su kolo odradili meraklije, šaneri ili divlja telad valjevo, bez ikakvog osporavanja bilo koga...
mislim da moze ko govorit sta god oce, al da je ovo ipak svojevrsni vrh navijackog pokreta sta rade united force zadnjih 20 godina. navijacka svijest na najvisem nivou i kad imas to, jednostavno mozes sta god oces.
necu ulazit u pricu koliko je to umjetno ili nije, prije 25 godina kad su se osnovali vjerovatno je i bilo umjetno, u stilu, amo osnovat navijacku grupu, za koga cemo navijat, pa za rad, klub iz naseg dijela grada. al s vrimenom cini mi se da definitivno sad imaju svoju tu neku tu ludu pricu, tako da ih masu ljudi dozivljava ka neki beogradski millwall i sl. klub u kurcu, a navijaci 3 svjetlosne godine isprid kluba. i mislim da tu negdi i lezi stvar zasto ih velike bg grupe cigani i grobari ne vole, pa kako ce i volit kad se na ovih 7, 8 slika sa C.Z-rad, delije i ne vide iako imaju svoje 3, 4 slike tu sa punom tribinom i bakljadom, ako me razumite na sta mislim... naravno da ih ni ja osobno ne volim nikako, jer nam nekako dođu ko prirodni neprijatelji br.1 i na kraju svega jebes i slike, al ovo sta se zna o njihovih zadnjih 2o godina di su dosta ili nekad totalno, zasjenili grobare, a i cigane koji pretendiraju da su broj 1 u europi. akoliko znam plus im je i to sta nikad nisu bili agenti i sta nemaju prijateljstva okolo i sta im je od prvog dana policija najveci neprijatelj. a cudo jedno da je i koliko znam uf 90-tih bia najjaci na ulici u bg, sad neznam jeli jos tako..
Ovako sa strane mi to izgleda da je Supa osnova navijackog frankestajna di je pokupia od drugih sve najbolje i sve to spojia u jedno i nakon 25 godina ima pricu koju ni u najludim snovima nije ocekiva imat. i po meni je to sve samo radi velikog navijackog mentaliteta koji se prenosi s generacije na generaciju, di oni koji su bili na prvoj crti prije 25 godina stoje i danas.
ne volim ih prije svega jer su velikosrbi i nema tu mista ničemu, al ovako čisto navijački vidit ko ti je druge strane i kakav je, je ok.
http://www.united-force.org/index.php?page=galerija&sezona=1987&clanak=ne

MidnighT
09-09-2012, 21:00
radovcima pored cigana najveci neprjiatelj je policija,mislim da cak imaju i najvise incidenata sa policijom(ako gresim neka me neko ispravi),iskreno postujem ih jer sve godine furaju svoj fazon, ideja a ne masa,ne kopirju nikoga i ukratko jebe im se za sve ostale sta i kako,gledaju svoja posla a sta i kako ce ih ko komentarisati ih ne dotice.

Ercov
09-09-2012, 21:26
To da je UF bila najjaca na ulici 90` u BG,...mislim, vise nego smela konstatacija,da ne kazem nesto drugo.Mislim da se fama(a nema je ni malo) pravi oko UF-a,kao sto rece Leo,dozivljavate ih na nekakav idealizovan nacin,da je to neverovatno.U prethodnim postovima,bilo je reci o tome kako neki ljudi ovde gledaju na njih,ono osnovno je receno,a koliko je tome uopste mesta u prici o NAVIJACIMA(namerno naglasavam),je pitanje?...za mene je, vise nego jasno.

redleo
09-09-2012, 23:24
Ljudi, oni koji prate navijačaku scenu od "85te znaju dobro kako se rodila navijačka grupa UF! Stvarno nemam snage niti želim da ispadne da umanjujem neki njihov doprinos a pogotovo ne da ih veličam.
Ne želim ni da spominjem imena a znam ih mnogo koji su bili i ostali cigani ali zbog zabluda u glavi otišli su sa Severne tribine. Nema tu nikakve priče Banjica, Vidikovac, Voždovac njihov deo grada itd...Sad ispadoše i najjača grupa...Po čemu to?! Po jednoj tuči koju su sproveli na najkukavičkiji način?! Gde su osobi hteli da oduzmu život? I to većina njih koji su do juče sa tom osobom bila na tribini i delila sve dobro i loše?! Sa osobom koja je volela fazon Forsa i podržavao ga maximalno da li o toj navijačkoj grupi pričamo kako su oni veliki? Kad smo se sukobili, sledeći ali pravi put nismo mogli da ih pohvatamo, kukanje i bežanje sa sve oruđem koji su imali. Da ne kucam ono što sam ja lično doživeo kad su upadali u tuđe stanove i zaključavali se. A da, neki će da kažu nije baš tako bilo.... Imali su hrabrosti na 50m od nas dok nisu pobacali šta su imali. Ali kad je trebalo njih 30 jednog da lome i pokažu kako su oni stasali kao navijači tu su se utrkivali ko će jači udarac da zada našem čoveku koji je voleo te UF pa skoro kao Delije!

To što se oni malo malo pa sa policijom kače ima više razloga. I meni se čini da kerovi njih najviše mrze, ali kad se vratim malo u prošlost(90te) kako su nas mrzeli to najbolje znaju moja leđa, glava, ruke....Kada nas je bilo isto koliko i njih sada ali smo uspevali da uzvratimo i da se sačuvamo.

Još kao klinac sam gledao akcije jednog od osnivača Forsa na Severnoj tribini JNA, kako se mlati sa kerovima kad nije smelo pandura pogledati i malo se divio njegovoj hrabrosti, ali ubrzo sam se ne samo ja našao u njegovoj koži već cela moja generacija. Kada te neki izdrkani ker čvrka sa pendrekom po glavi da se pomeriš jer on nema dovoljno mesta oko sebe i zbog nas su ga digli iz gajbe pa je rešio da se sveti?! Ali nismo kukali na sva zvona policija je protiv nas, nekada smo i mi bili protiv nje!!

Ni danas nisu stvari bolje i što mene kao odraslu osobu plaši što se sve češće dešava da i glave stradaju...To sam već rekao da nema veze sa mojim shvatanjem holiganizma. Poniziti da ali svesno unakaziti ili ubiti je užasno!

alan ford
10-09-2012, 00:40
evo nisam čita sta se sve pisalo ova 2, 3 dana otkad su postavljeni ove slike i zoomovi radovaca i da ne idemo u povijest klubova i ne radimo probleme moderatorima pa da ostanemo samo na navijackom dijelu price, a po potrebi mislim da se moze ovo i pribacit u neki drugi topic ako triba

Neka se piše ovde, pošto je ionako za većinu grupa pauza u prvenstvu, a i radi se o navijačkoj grupi i stvarima vezanim za srpsku navijačku scenu. Eventualna skretanja na istoriju klubova, ko je pravi srpski a ko jugoslovenski klub, ko je koga osnovao i slično će se brisati.

jer mi je ovo ka navijacu ipak zanimljivije čut misljenje oko te grupe koju prati mozda i najveca fama od svih exyu grupa, nego gledat slike i pratit kako su kolo odradili meraklije, šaneri ili divlja telad valjevo, bez ikakvog osporavanja bilo koga...

Pa nisu ovde samo slike i klipovi, niti je tema "slikovnica". Više puta su uz rezimee kola išle i dodatne rasprave (rasprostranjenost podgrupa srpskih navijačkih grupa, stanja u pojedinim gradovima, predstavljanja ostalih grupa, pa i one poslednje rasprave gde vam je Reakcija odgovarao na pitanja, te ona o represiji). I sve je to bilo ukomponovano sa osnovnom namenom teme, a to je "predstavljanje srpskih navijačkih grupa iz kola u kolo". Tako da niko od moderatora neće praviti problem dok je diskusija korektna.

Vezano za Radovce, imajte na umu da oni nemaju predstavnika na forumu i da nećete dobiti sve ono što vas zanima. Imate ljude iz drugih beogradskih grupa (Delije, Grobari, Invalidi, Zemunci) koji ovde pišu i oni vam mogu pružiti pogled na Radovce iz svog ugla.

unchained
10-09-2012, 01:08
Neka se piše ovde, pošto je ionako za većinu grupa pauza u prvenstvu, a i radi se o navijačkoj grupi i stvarima vezanim za srpsku navijačku scenu. Eventualna skretanja na istoriju klubova, ko je pravi srpski a ko jugoslovenski klub, ko je koga osnovao i slično će se brisati.

Pa nisu ovde samo slike i klipovi, niti je tema "slikovnica". Više puta su uz rezimee kola išle i dodatne rasprave (rasprostranjenost podgrupa srpskih navijačkih grupa, stanja u pojedinim gradovima, predstavljanja ostalih grupa, pa i one poslednje rasprave gde vam je Reakcija odgovarao na pitanja, te ona o represiji). I sve je to bilo ukomponovano sa osnovnom namenom teme, a to je "predstavljanje srpskih navijačkih grupa iz kola u kolo". Tako da niko od moderatora neće praviti problem dok je diskusija korektna.

Vezano za Radovce, imajte na umu da oni nemaju predstavnika na forumu i da nećete dobiti sve ono što vas zanima. Imate ljude iz drugih beogradskih grupa (Delije, Grobari, Invalidi, Zemunci) koji ovde pišu i oni vam mogu pružiti pogled na Radovce iz svog ugla.

Samo ti nastavi da stavljas izvestaje kao i do sada dok god te ne bude mrzelo, za nas koji nismo
u domovini si prozor u navijacku scenu.

Footie Fan
10-09-2012, 01:38
Partizan - Porto, SRC Banjica, kvalifkacije za rukometnu Ligu šampiona

http://www.dodaj.rs/f/F/ej/3DppqvVU/1.jpg

Što se dalo videti putem TV-a, vesela atmosfera i protiv Sloge...Opet neka evropska liga..ko će sve to da pohvata:)..Stvarno smo razmažena stoka.
"Najbolji tim, to svako zna" u lepom ritmu i odmah 11:1:)

Registracija
10-09-2012, 11:22
Footie, bilo je i vise nego lepo zezanje. Nas Partizan je opet u LS u rukometu. I opet verovatno necemo ama bas nikog pobediti ali boli nas kurac! :-)

http://www.youtube.com/watch?v=QxqzgttDF2E&feature=player_embedded

100s
10-09-2012, 20:43
To da je UF bila najjaca na ulici 90` u BG,...mislim, vise nego smela konstatacija,da ne kazem nesto drugo.Mislim da se fama(a nema je ni malo) pravi oko UF-a,kao sto rece Leo,dozivljavate ih na nekakav idealizovan nacin,da je to neverovatno.U prethodnim postovima,bilo je reci o tome kako neki ljudi ovde gledaju na njih,ono osnovno je receno,a koliko je tome uopste mesta u prici o NAVIJACIMA(namerno naglasavam),je pitanje?...za mene je, vise nego jasno.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-zagrebu-napadnut-poznati-srpski-glumac-nebojsa-glogovac/338333.aspx

http://arhiva.kurir-info.rs/Arhiva/2007/januar/30/ST-04-30012007.shtml

sad sam se sitia dogadaja od prije par godina kad su jednog "vašeg" napali "neki" radovci i u hrvatskoj :)

zajebajem se, naravno.. vasa prica, vasa stvar, povrsno gledano odavde to izgleda kao mala grupa koja daje puno problema svima, a najvise policiji, sta se vecini navijača sviđa vidit.
jos kad u sve to ubaciš tvrdu mentalita ultras priču, prvi izbacili bar šalove, male transparente, jaki na ulici, navodno nekad i br1, ne voli ih javnost, a jos manje policija i sve to gradski, urbano bez tragova ikakvog čobanizma i seljaštva lako se skuži zašto ih se respektira..
i da ne ispadne sad tu nesto..oni ovo, oni ono... ja ih sigurno volim i jos manje od vas prije svega zbog teškog desničarenja i četništva da ne idem sad puno dalje u to, a svi manje više znaju i poznatu priču na relaciji torcida - uf koja je zavrsila na kraju neslavno za jednog naseg momka sa sjevera jer mu grupa nikad nije presla preko toga. tako da stvarno ne bi vise o tome da ne prelazimo granice dobrog ukusa i di je samo neka poluzajebacija..
malo gledamo raznorazne slike svih i svakoga i to je to :)
i vidin da sam gori falia stavit link, a ima stvarno zanimljivih slika
http://www.united-force.org/index.php?pageNum_Galerija=0&totalRows_Galerija=259&page=galerija&sezona=1987-2008

patriot
10-09-2012, 21:49
http://www.united-force.org/slika.php?recordID=1177

protiv koga je ovo rad igrao?..mislim da je to ona sezona nakon sto ispali u drugu ligu i imali incidente na banjici sa policijom i zadnjeg kola sa ofk beograd..
ta scena sa tribine me podsjetila na malu ekipu bristola i njihov obracun sa interventnom policijom..cisto u smislu omjera i kako nebi nitko pretpostavio da ce se u tom omjeru suprostaviti policiji jer je to ludost..
pa onda trosarina i auto komanda sa ciganima..nedolazak grobara na banjicu jedno vrijeme 90-tih..kad se pojavili ispred juga jna (mislim da tada i pokojni s.k. dobio po sebi)..probijanje ograde u novom pazaru i izlazak rulji na megdan..tjeranje varvara u sred podgorice..itd,itd..sve to je utjecalo na misljenje koje dosta ljudi privatno ima o UF..
a na sve to su meni odskakali po istaknutom distanciranju u vezi nekih stvari sto je zahvatilo tada srpsku scenu..
gotovo da bi potpisao upis od 100s (uostalom kao i vecinu njegovih :rofl)..sad da je sve to fama i urbana legenda i nebi bas rekao..

dinamo zagreb,26 god,40+

Ercov
10-09-2012, 21:54
Daj nemoj molim te vise...niti nam smetaju,niti su nam smetali,o prici o ultra mentalita kurac,palac...govori ti to, gde ih je vecina bila do juce,a kao nas ostale, murija voli?!,kao nas ostale, javnost obozava?!,ne znam otkuda to te informacije o salovima i transparentima...a opet pocinjes o navodno "najjacima" na ulici jedno vreme,to je realno smesno,ili ne znas, ili samo provociras,a na osnovu slika,donosis zakljucke o "cobanstvu" i slicno.U Srbiji za taj Rad ukupno navija mozda 2000 ljudi,od toga gotovo polovina su UF...mnogo im je zajebano se organizovati,imati stav,pricu,kompaktnu tribinu i ostalo!?...da ti ispod ne pisu generalije,pomislio bih da si jedan od nijih.Post se odnosi na pisanije 100s-a.

caporegime
10-09-2012, 22:02
Daj nemoj molim te vise...niti nam smetaju,niti su nam smetali,o prici o ultra mentalita kurac,palac...govori ti to, gde ih je vecina bila do juce,a kao nas ostale, murija voli?!,kao nas ostale, javnost obozava?!,ne znam otkuda to te informacije o salovima i transparentima...a opet pocinjes o navodno "najjacima" na ulici jedno vreme,to je realno smesno,ili ne znas, ili samo provociras,a na osnovu slika,donosis zakljucke o "cobanstvu" i slicno.U Srbiji za taj Rad ukupno navija mozda 2000 ljudi,od toga gotovo polovina su UF...mnogo im je zajebano se organizovati,imati stav,pricu,kompaktnu tribinu i ostalo!?...da ti ispod ne pisu generalije,pomislio bih da si jedan od nijih.Post se odnosi na pisanije 100s-a.

definitivno da navijači u srbiji znaju bolje što se zbiva ali nadovezao bi se na 100s -a više kao neka realnost u kojemu možda UF i nisu toliko kakvim se doimaju ali u hrvatskoj navijači, pošto ih nemaju prilike doživjeti iz prve ruke, nego preko priča, događaja, foto, video, itd. su stekli dojam da su radovci zajebana grupa. da se najlakše izrazim. puno zajebanija nego im brojke omogućuju zajebanost.
e sad, griješimo li mi...zato i jesmo tu da što bolje utvrdimo šta jest i šta nije.

unchained
10-09-2012, 22:49
http://www.united-force.org/slika.php?recordID=1177

protiv koga je ovo rad igrao?..mislim da je to ona sezona nakon sto ispali u drugu ligu i imali incidente na banjici sa policijom i zadnjeg kola sa ofk beograd..
ta scena sa tribine me podsjetila na malu ekipu bristola i njihov obracun sa interventnom policijom..cisto u smislu omjera i kako nebi nitko pretpostavio da ce se u tom omjeru suprostaviti policiji jer je to ludost..
pa onda trosarina i auto komanda sa ciganima..nedolazak grobara na banjicu jedno vrijeme 90-tih..kad se pojavili ispred juga jna (mislim da tada i pokojni s.k. dobio po sebi)..probijanje ograde u novom pazaru i izlazak rulji na megdan..tjeranje varvara u sred podgorice..itd,itd..sve to je utjecalo na misljenje koje dosta ljudi privatno ima o UF..
a na sve to su meni odskakali po istaknutom distanciranju u vezi nekih stvari sto je zahvatilo tada srpsku scenu..
gotovo da bi potpisao upis od 100s (uostalom kao i vecinu njegovih :rofl)..sad da je sve to fama i urbana legenda i nebi bas rekao..

dinamo zagreb,26 god,40+
Tuca kod ambasade-pumpe

Posto sam bio bas direktni ucesnik tog dogadjaja,
nisu oni dosli tj pojavili se ispred juga JNA nego ih je policija sprovodila Bulevarom mira, nas pokojni momak kojeg spominjes je sve vreme nesto telefonom bio na vezi sa nekima od njih (manje vise i nebitno), kada su oni prosli iznad pumpe, mi iz generacije smo bili ispred juga a iz pravca donje blagajne se pojavila ekipa nasa ekipa koja je bila u basti.
Odozdo su krenuli na gore a i mi sa njima, po visini ambasade Severne Koreje i prvih par njihovih je sletelo ka nama skacuci i vristeci, nekih 4-5. Oni su tu lose prosli ali su im drugari priskocili u pomoc. Tim prvim svaka cast, prosli su kroz ubove i krenuli sami. MI smo od juga trceci krenuli ka gore.
Ako se vec nesto pise neka bude verodostojno a bez prizvuka nekog navlacenja, poluinformacija te provokacija.
Celu galerija fotografija sa te tuce koju je radio njihov fotograf imas pa pogledaj i sve ce ti biti prilicno jasno gde i kako je bilo.
Vec sam pisao detalje pa da se ne ponavljam.

Argentino
10-09-2012, 22:49
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u-zagrebu-napadnut-poznati-srpski-glumac-nebojsa-glogovac/338333.aspx

sad sam se sitia dogadaja od prije par godina kad su jednog "vašeg" napali "neki" radovci i u hrvatskoj :)

zajebajem se, naravno.. vasa prica, vasa stvar, povrsno gledano odavde to izgleda kao mala grupa koja daje puno problema svima, a najvise policiji, sta se vecini navijača sviđa vidit.
jos kad u sve to ubaciš tvrdu mentalita ultras priču, prvi izbacili bar šalove, male transparente, jaki na ulici, navodno nekad i br1, ne voli ih javnost, a jos manje policija i sve to gradski, urbano bez tragova ikakvog čobanizma i seljaštva lako se skuži zašto ih se respektira..
i da ne ispadne sad tu nesto..oni ovo, oni ono... ja ih sigurno volim i jos manje od vas prije svega zbog teškog desničarenja i četništva da ne idem sad puno dalje u to, a svi manje više znaju i poznatu priču na relaciji torcida - uf koja je zavrsila na kraju neslavno za jednog naseg momka sa sjevera jer mu grupa nikad nije presla preko toga. tako da stvarno ne bi vise o tome da ne prelazimo granice dobrog ukusa i di je samo neka poluzajebacija..
http://www.united-force.org/index.php?pageNum_Galerija=0&totalRows_Galerija=259&page=galerija&sezona=1987-2008

Aaa 100s :rofl

Ovo prvo si komotno mogel u svaštaru stavit, kad se samo sjetim toga... :naklon

A za ovo drugo nije li J... G... prozval javno cijelu jednu podgrupu Torcide da su "gotivili" UF tamo negdje 2005/06, pa čak da su kod nekog njihovog bosanca njih par iz Torcide bili ugošćeni prilikom posjete u Beogradu. Istina ???

Daj nemoj molim te vise... da ti ispod ne pisu generalije,pomislio bih da si jedan od nijih.Post se odnosi na pisanije 100s-a.

Iskreno Ercov kad sam stavil one fotografije UF s nekog poljskog navijačkog portala, nisam ni sanjal da će krenut ovakav tip rasprava i takvi respekti od nekih.
Jednostavno fotografije su kvalitetno napravljene, i komentar se odnosil na njihov prosijek godina kad igraju s vama na Marakani. Znam da su oni imali pun qurac minusa i da su limitirani kao i sve druge grupe.

Ercov ti još nisi bil registriran kad su ovu stvar koju Forsi pjevaju u busu od 2:00, već iz Torcide (milky way) tražili od alan forda da postavi prošle sezone, jer se nije mogla lako pronaći... :D
Čudan je taj navijački respekt Torce i UF-a !

http://www.youtube.com/watch?v=6ZiusdsmvnQ&feature=plcp

milky way
10-09-2012, 23:34
Nisu li UF napali delije ispred "severa" u 90ima?Ako se nevaram Vlada Mauzer ima nadimak mauzer jer je tokom napada radovca u lotusu vikao nesto u stili "daj me bre taj mauzer da pucam"...

patriot
10-09-2012, 23:36
Tuca kod ambasade-pumpe

Posto sam bio bas direktni ucesnik tog dogadjaja,
nisu oni dosli tj pojavili se ispred juga JNA nego ih je policija sprovodila Bulevarom mira, nas pokojni momak kojeg spominjes je sve vreme nesto telefonom bio na vezi sa nekima od njih (manje vise i nebitno), kada su oni prosli iznad pumpe, mi iz generacije smo bili ispred juga a iz pravca donje blagajne se pojavila ekipa nasa ekipa koja je bila u basti.
Odozdo su krenuli na gore a i mi sa njima, po visini ambasade Severne Koreje i prvih par njihovih je sletelo ka nama skacuci i vristeci, nekih 4-5. Oni su tu lose prosli ali su im drugari priskocili u pomoc. Tim prvim svaka cast, prosli su kroz ubove i krenuli sami. MI smo od juga trceci krenuli ka gore.
Ako se vec nesto pise neka bude verodostojno a bez prizvuka nekog navlacenja, poluinformacija te provokacija.
Celu galerija fotografija sa te tuce koju je radio njihov fotograf imas pa pogledaj i sve ce ti biti prilicno jasno gde i kako je bilo.
Vec sam pisao detalje pa da se ne ponavljam.
ok,hvala na opisu..jedan si doista od rijetkih koji ce pokusati realnim prikazati stvari gdje sudjelovao..
nisam zelio da moj upis bude rekla-kazala(ili neko navlacenje),nego cisto na osnovu kojih stvari su ljudi ovdje dobivali taj utisak o united force-u..sad koliko je to bilo tocno ili netocno,tesko je kazati na osnovu takvih prica..vec jedino na ovaj nacin da nam aktivni sudionici tih dogadjaja napisu pokoju..

unchained
10-09-2012, 23:51
Samo da dodam jos jedan bitan momenat, kada su se vec dokacile nase dve grupe iz ulicice kod pumpe se potpuno neocekivajuci bilo sta pojavila nasa ekipa GFNS (pojma nisu imali da je tuca pocela) i udarila im sa boka, nama na ruku je islo sto na pocetku tuce nije bilo vise od par pandura kod juga a njih je vodila interventna. Moramo da budemo realni i sagledamo sve cinjenice. Tuca je bila odlicna i za prave hool sladokusce, onako kako svi volimo. Bez tezih povreda.

blesimetar
10-09-2012, 23:54
Samo da dodam jos jedan bitan momenat, kada su se vec dokacile nase dve grupe iz ulicice kod pumpe se potpuno neocekivajuci bilo sta pojavila nasa ekipa GFNS (pojma nisu imali da je tuca pocela) i udarila im sa boka, nama na ruku je islo sto na pocetku tuce nije bilo vise od par pandura kod juga a njih je vodila interventna. Moramo da budemo realni i sagledamo sve cinjenice. Tuca je bila odlicna i za prave hool sladokusce, onako kako svi volimo. Bez tezih povreda.Možeš stavit par slika/videa ako imaš? Ne znan di mogu to nač...a po priči moga bi bit zanimljiv materijal

alan ford
11-09-2012, 00:03
http://www.united-force.org/galerija/217687-08%20%285%29.jpg

Tako je, ispali su u sezoni 02/03, nakon što su primili gol u poslednjem minutu od OFK-e. Sledeću sezonu su igrali u Drugoj ligi - Zapad sa Novim Pazarom, Čukaričkim, Mačvom...
Ovo je sa stadiona u Šapcu.

U ovoj postavljenoj galeriji slike incidenata su razbacane, pa je teže pratiti tok sukoba sa policijom. Ove fotke na tribini bez stolica su iz Šapca, a one na tribini sa crvenim stolicama su iz Kruševca. Tuča u kavezu sa policijom je sa utakmice u Smederevu.

http://www.united-force.org/index.php?page=galerija&sezona=1987-2008

unchained
11-09-2012, 00:11
Možeš stavit par slika/videa ako imaš? Ne znan di mogu to nač...a po priči moga bi bit zanimljiv materijal
Stavio sam ja vec bio sve te slike ovde na forumu ali cu ih naci pa staviti, jeste bilo interesantno a ima i bas puno fotografija.
Videcu da ih stavim za par sati.

patriot
11-09-2012, 00:19
Znam samo da su tu sezonu imali cudo okrsaja sa "organima reda"..sad se sjetio i one neke tuce na nekoj livadi..ili tako nekakav prostor..mislim da je to takodjer ta sezona..
edit-na ovoj galeriji nemrem naci sad te slike,pa si mislim jesu to bili force-i?

dinamo zagreb,26 god,40+

Footie Fan
11-09-2012, 01:56
Tuca je bila odlicna i za prave hool sladokusce, onako kako svi volimo. Bez tezih povreda.

Lepo rečeno.

alan ford
11-09-2012, 04:46
Znam samo da su tu sezonu imali cudo okrsaja sa "organima reda"..sad se sjetio i one neke tuce na nekoj livadi..ili tako nekakav prostor..mislim da je to takodjer ta sezona..
edit-na ovoj galeriji nemrem naci sad te slike,pa si mislim jesu to bili force-i?

Jesu oni, to je bilo u Vlasotincu (jug Srbije) sledeće sezone kada je stvorena jedinstvena Druga liga.

Ima dvadesetak slika u galeriji, ali je razbacano. Postavio sam ti slike u temi o neredima.

unchained
11-09-2012, 07:10
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_217787-08(4).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_217587-08(6).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_215787-08(22).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_212987-08(50).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_211887-08(61).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_208887-08(91).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_207387-08(106).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_206487-08(115).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_203887-08(141).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_201987-08(160).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_200287-08(177).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_199887-08(181).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_198687-08(193).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_196187-08(218).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_194987-08(230).jpg
http://img2.imagetitan.com/img.php?image=41_193987-08(240).jpg

100s
11-09-2012, 16:35
Aaa 100s :rofl

Ovo prvo si komotno mogel u svaštaru stavit, kad se samo sjetim toga... :naklon

A za ovo drugo nije li J... G... prozval javno cijelu jednu podgrupu Torcide da su "gotivili" UF tamo negdje 2005/06, pa čak da su kod nekog njihovog bosanca njih par iz Torcide bili ugošćeni prilikom posjete u Beogradu. Istina ???

Iskreno Ercov kad sam stavil one fotografije UF s nekog poljskog navijačkog portala, nisam ni sanjal da će krenut ovakav tip rasprava i takvi respekti od nekih.
Jednostavno fotografije su kvalitetno napravljene, i komentar se odnosil na njihov prosijek godina kad igraju s vama na Marakani. Znam da su oni imali pun qurac minusa i da su limitirani kao i sve druge grupe.

Ercov ti još nisi bil registriran kad su ovu stvar koju Forsi pjevaju u busu od 2:00, već iz Torcide (milky way) tražili od alan forda da postavi prošle sezone, jer se nije mogla lako pronaći... :D
Čudan je taj navijački respekt Torce i UF-a !

argentino ukratko, nije istina! vjerujem nenamjerno, al pomiša si neke druge priče koje su se vrtile i tračeve i glasine tako da to nema veze s istinom sve skupa.
sta se mene osobno tiče sam gotov s ovom pričom i s ovom scenom jer vidim da masu ljudi ne zna pripoznat zajebanciju, lagano podjebavanje, opustene priče, ironiju i istinu.

Podgoricki
11-09-2012, 18:05
Kad je vec prica o UF, da li je njima kad "pala" koja zastava i ako jes od koga?

Mi smo im 2 puta cimnuli zastavu, ali se pri tim pokusajima izbucala! Cak je taj jedan nas kad je bio u vojsku imao problema od strane nekih radovaca zbog toga, vadili su noz na njega.

alan ford
11-09-2012, 18:07
Radnički Valjevo - Sloga Sjenica

"U Brđanima čućeš samo pesme Ralove, videćeš samo naše šalove!"

http://img38.imageshack.us/img38/84/raleslogasjenica1.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/2262/raleslogasjenica2.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/6287/raleslogasjenica3.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/9639/raleslogasjenica4.jpg

Radnički Pirot - Morava Ćuprija

http://img688.imageshack.us/img688/5140/radnickipirotmoravacupr.jpg

http://img526.imageshack.us/img526/5140/radnickipirotmoravacupr.jpg

Jedinstvo Pirot - Jedinstvo Bela Palanka

Usijane Glave Bela Palanka

http://img850.imageshack.us/img850/688/jedinstvopirotjedinstvo.jpg

RK Partizan - RK Sloga Doboj, utakmica za ulazak u Ligu šampiona

http://img836.imageshack.us/img836/7690/rkpartizanrkslogadoboj.jpg

alan ford
11-09-2012, 18:14
Kad je vec prica o UF, da li je njima kad "pala" koja zastava i ako jes od koga?

Nije im pala zastava!

Mi smo im 2 puta cimnuli zastavu, ali se pri tim pokusajima izbucala! Cak je taj jedan nas kad je bio u vojsku imao problema od strane nekih radovaca zbog toga, vadili su noz na njega.

Jel to ovaj događaj?

http://www.united-force.org/galerija/2316_11_0128.jpg

http://www.united-force.org/galerija/2315_13_0132.jpg

http://www.united-force.org/galerija/2314_15_0134.jpg

Podgoricki
11-09-2012, 18:22
Nije im pala zastava!

Jel to ovaj događaj?

http://www.united-force.org/galerija/2316_11_0128.jpg

http://www.united-force.org/galerija/2315_13_0132.jpg

http://www.united-force.org/galerija/2314_15_0134.jpg

Pa ni ja nesto ne mogu da se sjetim da im je pala neka zastava, i ne znam postoji li uopste navijacka grupa kojoj nije bar jednom "pala" zastava!

Jes, tad se izcijepala. A noz nije vadjen na ovoga, jer je ovo drugi nas pokusaj, vec je vadjen na ovoga sto je prvi put pokusao, mada je to bilo dosta ranije!

redleo
11-09-2012, 18:41

Ok, sad ti meni objasni molim te kakve veze ovo ima sa UF, navijačima i svim tim sranjem oko stadiona?! Aj, molim te ako si ozbiljan a imaš godina, objasni šta si hteo, da provociraš i da se nastavi ova rasprava ili si stvarno tako glupo informisan i pri tom loše čitaš vesti sa portala. Lepo je rekao Glogovac takvih indijanaca imaš na svakom ćošku. Da je rekao da navija i za Sv. Petra sigurno bi našao razlog da ga provocira. A o hrabrosti tih mogu reći idiota, govori činjenica da nisu smeli sami već zajedno su morali da napadnu osobu koja je totalno antinasilna! Da su i moji cigani isto bi rekao. Ali još jednom te pitam kakve veze ovo ima sa huliganizmom?!

caporegime
11-09-2012, 19:30
sveti bože red leo pa zar si tek ustao?
zajebaje se čovjek, naveo to u konekstu toga da su glogovca napali u zagrebu, (zato jer je srbin, kao što su u beogradu napali rundeka jer je hrvat) događa se, a napadači valjda nisu znali šta bi pametno rekli da ga izvuku van pa se bubnuli da je to zato jer su oni za rad a on za zvezdu.

znači, više kao neku famu u kojoj se netko tko nekoga napada a želi barem u početku prikriti motiv napada (valjda se ukenjali da ako ih ulove da im ne prišiju napad iz mržnje) pa im forsi kao neki simbol.

mislim da je svatko skužio da se ovdje ne aludira na grupu UF nego je smiješno kako su očito UF svojom famom nadišli granice srbije pa eto i u hrvatskoj ljudi znaju za njih.
zajebancija.

100s
11-09-2012, 19:51
napisa sam i maloprije da necu vise pisat o ovoj temi tako da stvarno dosta i previse od meneoko svega ovoga.
ps. capo, pisali smo istovremeno :)

Colubra
11-09-2012, 21:30
Radnički Valjevo - Sloga Sjenica

"U Brđanima čućeš samo pesme Ralove, videćeš samo naše šalove!"

http://img38.imageshack.us/img38/84/raleslogasjenica1.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/2262/raleslogasjenica2.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/6287/raleslogasjenica3.jpg

http://img407.imageshack.us/img407/9639/raleslogasjenica4.jpg

u pitanju je obeležavanje 3 godine podgrupe "brđanci" pa zato ta parola i šetalica..
Pozdrav forumašima evo čitam ovaj forum neko vreme jako sam zadovoljan kvalitetom istog te sam rešio da alanu bar malo olakšam, od sad ću ja kačiti izdanja D.T. ako nije problem.

caporegime
11-09-2012, 21:39
dobrodošao.
ali stavi generalije.

redleo
11-09-2012, 21:42
napisa sam i maloprije da necu vise pisat o ovoj temi tako da stvarno dosta i previse od meneoko svega ovoga.
ps. capo, pisali smo istovremeno :)

Oprosti stvarno nisam skonta da je nastavak zajebancije. Moja krivica priznajem...

Mali mi digao pritisak sa nekim idiotarijama i sve sam bukvalno shvatio....

Još jednom IZVINI i ispričavam se svima...Idem da odmorim vugla!

Colubra
11-09-2012, 21:45
Ne znam zašto nije izašao podesio sam potpis.. ufff ništa onda ću ispod svake poruke dopisati samo koja grupa, godine i gostovanja..

DT, 20 god., 30+

alan ford
11-09-2012, 23:18
Ma vidi ti se potpis, sve je OK. Objasniću ti preko PP ove sitne detalje (kako da budu vidljive slike i klipovi, i slično). :)

alan ford
11-09-2012, 23:36
Klipovi iz prethodnog perioda koji nisu bili na temi:

Navijanje Despota u Novom Sadu pre mesec dana:

http://www.youtube.com/watch?v=svuGd1UsfKs&feature=channel&list=UL

Navijanje Pirgosa protiv Radničkog iz Svilajnca pre mesec dana:

http://www.youtube.com/watch?v=6BrZY-mjPxs&feature=plcp

Navijanje Pirgosa protiv Morave iz Ćuprije u nedelju:

http://www.youtube.com/watch?v=tNzfhK4_v3g&feature=channel&list=UL

Navijanje Jakuza na Detelinari u nedelju:

http://www.youtube.com/watch?v=S2qqrVq0VVs&feature=channel&list=UL

Navijanje Zabranjenih protiv Porta u nedelju:

http://www.youtube.com/watch?v=QwmXZDcljSU

Argentino
12-09-2012, 14:24
alan ford pošto je vaša reprezentacija igrala u tvome gradu, možda si upoznat koje su sve grupe navijale s Firmom na sjeveru, po zastavama vidim Pirgosi, Divlja Telad... ova zastava Lekino Brdo predstavlja Orlove - Sinđelić ili Delije, vidim da je transparet Red Zmaja dosta prisutan na vašoj reprezentaciji... bg ekipa koja prati samo reprezentaciju ili je to mix iz više navijačkih grupa.

http://i.imgur.com/L9frv.jpg

alan ford
12-09-2012, 15:56
Sa zastavama su od ekipa pored nas prisustvovali Divlja Telad, Solunci Loznica, Pirgosi Pirot, Sempre Scomodi Beočin, Pijane Budale Mladenovac (grupa starijih momaka iz bivše grupe Demoni koja ide na reprezentaciju), ex-Vitezovi (zastava Miloš Obilić). Bile su i zastave za reprezentaciju novosadskih kvartova Liman, Pariske Komune i Salajka. Lekino Brdo je kvartovska zastava, baš kao i zastava Blok 8 (Petrovaradin).
Bili su Banjalučani (Lešinari + ljudi van grupe), Kosovska Mitrovica, upratio sam i zastavu Prnjavor. Neka me neko dopuni ako je bilo ljudi iz drugih grupa.
Red Zmaja prati redovno reprezentaciju poslednjih godina, ali ne znam da li idu redovno i na neki klub.

Nema slika boljeg kvaliteta, a kad bude postaviću zajedno sa slikama sa još nekih dešavanja.

Colubra
12-09-2012, 19:01
Sa zastavama su od ekipa pored nas prisustvovali Divlja Telad, Solunci Loznica, Pirgosi Pirot, Sempre Scomodi Beočin, Pijane Budale Mladenovac (grupa starijih momaka iz bivše grupe Demoni koja ide na reprezentaciju), ex-Vitezovi (zastava Miloš Obilić). Bile su i zastave za reprezentaciju novosadskih kvartova Liman, Pariske Komune i Salajka. Lekino Brdo je kvartovska zastava, baš kao i zastava Blok 8 (Petrovaradin).
Bili su Banjalučani (Lešinari + ljudi van grupe), Kosovska Mitrovica, upratio sam i zastavu Prnjavor. Neka me neko dopuni ako je bilo ljudi iz drugih grupa.
Red Zmaja prati redovno reprezentaciju poslednjih godina, ali ne znam da li idu redovno i na neki klub.

Nema slika boljeg kvaliteta, a kad bude postaviću zajedno sa slikama sa još nekih dešavanja.
Za red zmaja sam se raspitao još zimus na rukometu..to su momci iz Beograda i Smedereva..ima Delija, Despota.. prate pod tom zastavom samo reprezentaciju.

Footie Fan
13-09-2012, 01:10
Oprosti stvarno nisam skonta da je nastavak zajebancije. Moja krivica priznajem...

Mali mi digao pritisak sa nekim idiotarijama i sve sam bukvalno shvatio....

Još jednom IZVINI i ispričavam se svima...Idem da odmorim vugla!

Ovo je primer kako ljudi koji su čuda proživeli mogu da komuniciraju najnormalnije na jebenom netu! Pozdrav Redleu, nekad komšiji u svakom smislu!!:)
P.S. Blago tebi, nemaš ćerku..Ova moja mala se u CG zaljubila u crnogorca od 10 godina koji navija za CZ..Izgleda ko mali Basta i već je na Facebook-u verovatno oglasio da ima đevojku u BGD..
Znači, ne da mi nije dobro...

Argentino
13-09-2012, 02:21
@Kragujevac u novom broju njemačkog navijačkog časopisa Blickfang Ultra Nr. 25 za kolovoz/rujan izašla je reportaža s vaše tekme u Jagodini, ako vam treba za arhivu grupe B-)

http://i.imgur.com/fFkzJ.jpg

p.s. ako nekog zanima u istom izdanju tri stranice su pripale i Armadi radi proslave 25.godišnjice grupe.

Colubra
13-09-2012, 15:55
Jedinstvo Ub - Radnički Valjevo, sreda

http://www.dodaj.rs/f/7/12C/4Qf9gOoJ/cam00027.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2G/12F/3AHl77SP/cam00043.jpg

Ostale slike ovde (http://www.dt2001.rs/forum/viewtopic.php?f=10&t=265).

klipovi:

http://www.youtube.com/watch?v=TmmrVLJ50xs&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=hZZcayDJaOA&feature=player_embedded

alan ford
13-09-2012, 16:36
Srbija - Vels

http://img267.imageshack.us/img267/139/srbijavels1.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/6520/srbijavels2.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/3148/srbijavels3.jpg

http://img844.imageshack.us/img844/7961/srbijavels4.jpg

http://img211.imageshack.us/img211/1018/srbijavels5.jpg

http://img715.imageshack.us/img715/3789/srbijavels6.jpg

Velšani

http://img805.imageshack.us/img805/3171/srbijavels7.jpg

Pored ove utakmice u Novom Sadu, proteklih dana je bilo navijanja na još dve reprezentativne utakmice. U Kruševcu su na utakmici mladih reprezentacija Srbije i Makedonije navijale domaće Jakuze i grupa niških Meraklija, a u Areni na košarkaškoj utakmici Srbija - Izrael navijanje su organizovali Zabranjeni. Nema slika sa tih utakmica.

alan ford
13-09-2012, 17:01
Napredak - Bežanija, od pretprošlog vikenda

http://img706.imageshack.us/img706/6890/napredakbezanija.jpg

Novi Sad - Napredak, od prošlog vikenda

Korida

http://img221.imageshack.us/img221/172/novisadnapredak1.jpg

Jakuze

http://img12.imageshack.us/img12/769/novisadnapredak2.jpg

Mačva Šabac - Partizan, prijateljska utakmica koja se igrala u utorak

Šaneri

http://img42.imageshack.us/img42/3479/macvapartizan1.jpg

Grobari

http://img694.imageshack.us/img694/6906/macvapartizan2.jpg

redleo
13-09-2012, 23:50
Svaka čast Firmi i celom Novom Sadu na odrađenoj utakmici repke!

piroman
14-09-2012, 14:36
Samo da korigujem da zastava Lekino Brdo predstavlja takodje bivse navijace obilica tj vitezove,pored Milos Obilic...

Sava04
14-09-2012, 23:33
Veliko interesovanje za sutrašnju utakmicu i otvaranje novog stadiona u Nišu. Jug i Zapad rasprodati. Istok nije u funkciji, a karte u prodaji samo za Sever. Meraklije se okupljaju kod tvrđave i u korteu idu na stadion.
http://s9.postimage.org/xcxy8gb3z/cair3.jpg
http://s16.postimage.org/vopsu85x1/cair6.jpg
http://s16.postimage.org/snirpd14l/IMAG0353.jpg
http://s16.postimage.org/93dfe2fat/IMAG0357.jpg

blesimetar
15-09-2012, 00:14
Veliko interesovanje za sutrašnju utakmicu i otvaranje novog stadiona u Nišu. Jug i Zapad rasprodati. Istok nije u funkciji, a karte u prodaji samo za Sever. Lip stadion. Koliko prima? Sektor za gostujuče i nije nešto velik, pari mi da nemože više od 300-400 ljudi?

Homeini
15-09-2012, 00:18
odličan novi stadion u Nišu. Koliko ima mjesta na njemu?

blesimetar
15-09-2012, 01:18
Lip stadion. Koliko prima? Sektor za gostujuče i nije nešto velik, pari mi da nemože više od 300-400 ljudi?http://i50.tinypic.com/155kih3.jpg

Evo slike sektora za gostujuče. Pritjera san kad san reka 200-300, ali nisan puno ni falia...

alan ford
15-09-2012, 01:45
Nisam ni ja skontao koliki će biti kapacitet stadiona kada srede zapadnu tribinu. Neko kaže 18 000, a neko 24 000. Sada su u funkciji samo jug i stari zapad, a evo izgleda će i sever da puste. Novosagrađeni istok još nije u funkciji. Pa ako neko zna više informacija neka napiše.

Ove sedmice je otvoren stadion u Gornjem Milanovcu. Evo par slika stadiona i sa prijateljske utakmice Metalac - Srbija B kojom je i otvoren stadion.

http://www.dodaj.rs/f/1Z/ji/26FJfyBi/p8150102.jpg

http://www.dodaj.rs/f/3o/Gl/3FAUe3yR/2.jpg

http://www.dodaj.rs/f/3f/68/3mbfK2o4/1.jpg

http://desmond.imageshack.us/Himg201/scaled.php?server=201&filename=img4385g.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg855/scaled.php?server=855&filename=img4392x.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg834/scaled.php?server=834&filename=12092012377.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg826/scaled.php?server=826&filename=12092012371.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg854/scaled.php?server=854&filename=12092012374.jpg&res=landing

alan ford
15-09-2012, 03:25
Kačer Belanovica - Budućnost Valjevo, od srede

http://imageshack.us/a/img29/1189/kacerbelanovicabuducnos.jpg

1981
15-09-2012, 14:37
Reakcija može li malo utisaka iz Bordoa.Koliko vas je bilo iz BG i ostalo.

REAKCIJA!
15-09-2012, 14:45
http://www.youtube.com/watch?v=OCtXPECuZuE
Sve sto vidis je stiglo iz Srbije...mozda par desetina ljudi iz evrope...to je to.

blesimetar
15-09-2012, 14:48
Evo i slika sa polaska...vjerovatno je još ljudi išlo o svom poslu...

http://i50.tinypic.com/wrj12e.jpg

Sava04
15-09-2012, 21:43
Radnički Niš - Smederevo 1:0
http://i47.tinypic.com/hvnjo4.jpg
http://www.mondo.rs/v2/view_photo.php?id=642527
http://www.mondo.rs/v2/view_photo.php?id=642520
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2882.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2888.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2897.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2917.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2921.jpg
Jug i Zapad rasprodati, sever solidno popunjen.
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2910.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2923.jpg
Despoti njih oko 50.
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2901.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_2905.jpg

Sava04
15-09-2012, 22:32
evo i zvaničnih slika Meraklija.
http://www.dodaj.rs/f/2p/8K/4V8R8oSn/smederevo-010.jpg
http://www.dodaj.rs/f/24/iq/4NdSnTiA/smederevo-026.jpg
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/156137_10151043178651260_232633474_n.jpg
http://www.dodaj.rs/f/15/8A/3JjE37xm/smederevo-107.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2p/B7/2pe9dIuz/smederevo-136.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3C/l5/4e32KbzW/smederevo-153.jpg
http://www.dodaj.rs/f/J/fR/48xbJvP/smederevo-238.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2h/SJ/2roUa4GT/smederevo-252.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3z/FI/4ey0U83s/smederevo-335.jpg

sve ok
15-09-2012, 23:09
Reakcija može li malo utisaka iz Bordoa.Koliko vas je bilo iz BG i ostalo.
ajd da kažem za "ostalo", da je iz Niša išao jedan bus.
inače, pozdrav svima, odličan je forum..

caporegime
15-09-2012, 23:15
pozdrav.
stavi generalije.
inače, dosjetljiva poruka na tribini.
ono....jebite se u dupe.

alan ford
16-09-2012, 03:27
Navijanje Meraklija protiv Smedereva:

http://www.youtube.com/watch?v=HgFRs-n0n0o&feature=player_embedded

Sloboda Užice - OFK Beograd

Freedom Fighters

http://imageshack.us/a/img214/3503/slobodauziceofkbeograd1.jpg

http://imageshack.us/a/img222/1504/slobodauziceofkbeograd2.jpg

Plava Unija

http://imageshack.us/a/img24/6944/slobodauziceofkbeograd3.jpg

http://imageshack.us/a/img196/6832/slobodauziceofkbeograd4.jpg

http://imageshack.us/a/img404/4466/slobodauziceofkbeograd5.jpg

http://imageshack.us/a/img52/1618/slobodauziceofkbeograd6.jpg

http://imageshack.us/a/img198/7307/slobodauziceofkbeograd7.jpg

siminovac8
16-09-2012, 17:19
nisam hteo da izbacim svoje slike jer su slikane sa mobilnim , pa sam sacekao da izbace otrovi ali posto nisu ja cu ... i izvinjavam se sto nisam ranije ... ;)

Kup Srbije
05. 09. 2012. FK "Timok" Zaječar - FK "Sindjelić" Niš 2 - 1 (2 - 0)

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/296747_424786310889902_1047056072_n.jpg

Prva liga Srbije V kolo

10.09.2012. FK "Timok" Zaječar - FK "Jedinstvo Putevi" Užice 2 - 2 (1 - 0)

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429861_426386104063256_1761696456_n.jpg

Registracija
16-09-2012, 20:31
http://i49.tinypic.com/vd3287.jpg

http://i50.tinypic.com/2qtampz.jpg

Partizan-Hajduk Kula, Zabranjeni Grobari

Bandit
16-09-2012, 20:49
I pored nastavljene policijske represije u reziji policijske brigade, nisu uspeli da pokvare odlicnu atmosveru koja je vladala danas u Gornjoj Varosi. Zbog ponovne zabrane ulaska maloletnicima, ljudima bez licne karte, kao i osobama KOJI IM SE NE SVIDJAJU okupio se pristojan broj navijaca na severu, ali produzena ruka bila zapad gde je bilo 40ak ljudi koji nisu usli na sever. Mladji su vraceni kucama na vise lokacija a najvecoj grupi iz pravca stajge u Zemunu je zabranjen prilaz stadionu. I pored svega toga uspeli smo da upalimo pirotehniku i da nosimo nase igrace do pobede protiv Zarkova od 5-0 i da zasednemo na prvo mesto treceligaskog karavana.

Priveden je jedan clan i bilo je koskanja izmedju policije i navijaca,ali nije bilo nista ozbiljnije.
http://i49.tinypic.com/14iz8sg.jpg
http://i47.tinypic.com/id89wp.jpg
http://i50.tinypic.com/kbshag.jpg
http://i46.tinypic.com/344uz4j.jpg
http://i47.tinypic.com/35at9mw.jpg

blesimetar
16-09-2012, 20:52
Zemunci svaka čast!

Danas u Kragujevcu

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-ENu5XeXA-I

caporegime
16-09-2012, 21:33
tko koga tu na ovoj "simpatizerskoj tribini"?
vidim da su cigani na curvi ali nije mi jasno odakle trče i kamo ovi ljudi na istoku i ko koga tuče?

split!
16-09-2012, 22:41
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/408212_435204066516444_1733410191_n.jpg

alan ford
16-09-2012, 23:05
nisam hteo da izbacim svoje slike jer su slikane sa mobilnim , pa sam sacekao da izbace otrovi ali posto nisu ja cu ... i izvinjavam se sto nisam ranije ... ;)

Nije problem. I ubuduće sačekaj neko vreme da vidiš jel ima službenih fotografija na njihovom blogu, a ako nema postavi šta imaš!

Rad - BSK Borča

http://imageshack.us/a/img820/9120/radbskborca1.jpg

http://imageshack.us/a/img23/2914/radbskborca2.jpg

http://imageshack.us/a/img801/9942/radbskborca3.jpg

http://imageshack.us/a/img407/63/radbskborca4.jpg

Video snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=PkISFW5bTxY&feature=plcp

Video snimak bakljade:

http://www.youtube.com/watch?v=mTfffEa7diQ&feature=plcp

Kragujevac
16-09-2012, 23:29
Capo, Cigani su sa severa upali na zapad i sve što se dešava na snimku je sa zapada. Posle su Đavoli uleteli sa juga i tu je došlo do kontakta. Ko je bio pre 12 godina na stadionu zna da se skoro indentična situacija i tad desila.

Ercov
16-09-2012, 23:48
Daleko je od indenticne situacije od pre 12 godina...

Kragujevac
16-09-2012, 23:54
I šta, sad si ti napisao da nije, ja da jeste. Ima snimak jednog, ima snimak drugog, može da se uporedi. Razlika je što ste tad gađali simpatizere kamenjem, sad ste uleteli. Ako je to ''daleko od indentične situacije'' onda u redu, moja greška. Ako nije, ne upadaj samo da bi nešto napisao.

Ercov
17-09-2012, 00:02
Prvo,ne srcani,drugo,neces mi ti govoriti kada da pisem a kada ne,trece,"daleko od indenticne situacije" je iz vise razloga, koje ja sada nemam vremena da pisem,i cetvrto,ne pokusavaj da provlacis neku pricu,kroz tako plasticno i sturo objasnjenje situacije...danas nisam bio,ali sam bio pre 12 godina.

Kragujevac
17-09-2012, 00:11
Nisi bio al' znaš. Ništa onda.

Vozdovac
17-09-2012, 00:46
Djavoli dolaze na zapad prvo i gadjaju se kamenjam preko ograde sa nasima koji su bili napolju, zatim ti isti dolaze do skoro ograde severa i tu reaguju nasi preskacu na zapad i jure ih maltene do njihove tribine neki su zapalili i u publliku na zapadu, neki su im i stali tu im pada jedan duks i jedan sal. Niko od publike obicne nije diran. I onda kada ulece murija oni koriste situaciju na nasa 2 lika koja su otisla najdalje ka njima da udare po neki put ljude koje hapse. Zna se kako se gleda na ljude koji preko murije zadaju neki udarac, a imaju priliku pre toga da se pokazu a ne koriste je. .Ne moze da se prigovori nasima da su napali simpatizere kako to hocve neko ovde da predstavi..napadnuti su oni koji su cackali mecku, nisu nasi krivi sto je cela tribina krenula da bezi kad je krenuo talas. Ne znam sta hoce ovaj Kragujevcanin da vadi fleke po forumima, ne znam sta je problem da se lepo objektivno napise i prizna poraz. Ne pisem na forumima ali kad citam neke price jebo te ko da nisam bio tu ili ko da sam na nekom sajmu lovaca i ribolovaca. Toliko od mene. Necu replicirati nista vise!http://www.youtube.com/watch?v=yOQgG19fVG0&feature=player_embedded
P.S. Necu pisati vise na ovu temu jer postujem stav grupe da se ne pise o ovim stvarima, ali radi istine sam morao da napisem ovo gore.

U priči
17-09-2012, 00:58
Znaš kada će da priznaju da je tako bilo ... gledaj sada odgovora.

Vozdovac
17-09-2012, 01:04

Z. me k. sta ce oni da napisu nisam ni pisao zbog njih , ne bi prvi put bio da se izokrecu dogadjaji i vide na neki samo njima znan nacin, ovo sam napisao zbog drugih ljudi i zbog istine. Ne bi ni ovo komentarisao da nema snimak , ali ima snimak na kome se sve lepo vidi.

DS, 32, 200+

Vozdovac
17-09-2012, 01:28
http://www.youtube.com/watch?v=RETP0GFzr2U

http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=767

FCV1914
17-09-2012, 03:03
Firma kuci protiv Jagodine

http://www.youtube.com/watch?v=ASMeTtep04g

unchained
17-09-2012, 03:24
Zamolio bih vas sve da pisete bez vulgarnosti, napisite sve sto mislite da treba o samom dogadjaju (ono sto treba da se zna) i pokusajte da budete malo tolerantni. Svaka prica ima dve strane pa ce ljudi vec imati neku sliku o svemu tome. Snimak je tu pa se sve vidi.
Hvala na razumevanju!

alan ford
17-09-2012, 05:24
Vojvodina - Jagodina

http://imageshack.us/a/img269/7497/vojvodinajagodina1.jpg

http://imageshack.us/a/img254/9616/vojvodinajagodina2.jpg

http://imageshack.us/a/img23/8981/vojvodinajagodina3.jpg

http://imageshack.us/a/img99/9259/vojvodinajagodina4.jpg

http://imageshack.us/a/img16/1511/vojvodinajagodina5.jpg

http://imageshack.us/a/img706/5929/vojvodinajagodina6.jpg

http://imageshack.us/a/img834/6303/vojvodinajagodina7.jpg

alan ford
17-09-2012, 05:38
Partizan - Hajduk Kula

Zabranjeni

http://imageshack.us/a/img840/4885/partizanhajdukkula1.jpg

http://imageshack.us/a/img600/344/partizanhajdukkula2.jpg

Snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=VTeD5wnAwv4&feature=youtu.be

Grobari Jug

"Nek se našom pesmom sruše mitrovačke ćelije"

http://imageshack.us/a/img507/2407/partizanhajdukkula3.jpg

http://imageshack.us/a/img253/3351/partizanhajdukkula4.jpg

Snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=_V307IH2Tzo&list=UUo0k290_4ijInpLsrZYMB8g&index=2&feature=plcp

Kragujevac
17-09-2012, 12:12

Nego šta nego će uslediti odgovor. ''Objektivni'' Voždovac to zaslužuje, pa i ostali. O kamenovanju ne pričaj jer ga nije bilo, jednostavno ne može do toga doći. Murija je prečešljavala ceo stadion 2 dana pred utakmicu, dan pred utakmicu i na dan utakmice. Ako je došlo do gađanja to su bile stolice koje olimpijac ne može da baci dalje od 20-30 metara. Prvo su preskočili cigani na zapad, tu se sukobili, tj. napali simpatizere, pa su Đavoli tek tad upali sa juga. Deo incidenta se vidi na snimku, deo ne. Dobili su i jedni i drugi. Vaši više, al ajde, da budem objektivan.
Sramotne stvari su se dešavale i pre utakmice i na stadionu, od skidanja dede ( naši ) do udaranja deda ( vaši ), treba biti toliko čovek pa to priznati a ne terati jednu mantru ovde : ''oni pa oni''. Išutirali ste lika ( sa početka klipa ), vaših 10, a garantujem da bi 9 od tih 10 mogao sa pola snage da polomi. Šteta i što kamera nije pomerena 20ak metara u levo, da se vidi naš sukob sa policijom da dođemo da ga izvadimo, dok je prikazan vaš odnos sa njima, tipa ''aj,aj,dosta je bilo, sklonite se''. Napadnut je i jedan lokal ( zna Unchained o kome se radi, u pitanju je M. ), sa pozivom na ruke a u ruci pomagalo ( ono, pičke bodu i te fore ).
Naši su lomili automobile koje nisu bile KG tablica ( ovo ne znam, ali sam čuo ), sramota tih naših, velika sramota. Još kad se setim da sam napao Plavu Uniju zbog toga, još veća sramota.
Uglavnom, ni jedni ni drugi nisu juče pokazali neku svest već veliku mržnju. Dobro je da neko nije nastradao. Ali te fore niko od obične publike nije diran je glupost. Imaju slike, ima snimak, ko ima oči - njemu dovoljno.
I cigani treba da shvate da im ovo nije Jagodina, Kula ili Borča, da ne mogu da se šetkaju po celom gradu i bahate se. Ne u Kragujevcu.

Ercov
17-09-2012, 12:28
A ti treba da shvatis da ti ovo nije deciji forum tipa Srpska tribina i sl,cak i na tvom snimku se vidi ko je dobio...izmisljas i lazes,i pokusavas da neke stvari izjednacis i relativizujes...sada mi zao sto sam glasao za otvoreni forum,kada vidim ove upise...za nesto sto se dogodilo juce, mi ne dajemo nekakav poseban znacaj,jer koliko god da postujem kragujevcane,ne mogu da slusam da preko lazi i izvrtanja, neko dize sebi "rep",tripujuci da su u najmanju ruku ravnopravni sa nama...i sine ,ne moram da budem prisutan ,da bi znao sta se dogodilo...ako me razumes.

patriot
17-09-2012, 12:32
Necu o sukobu,sto bi rekao unchained ima video (koji ne prikazuje sve doduse),pa se price mogu naci negdje na sredine sto je doista i bilo..

medjutim ne znam koliko je trajalo ono cipelarenje djavola sa pocetka,al me zacudilo kako je dobro i prosao..cisto s obzirom kako rulja zna uzeti dusu covjeku koji padne i kojeg se cipelari..
a i s obzirom kako neki znaju proci u onim "fer" fightovima u rusiji i poljskoj kad padnu..

dinamo zagreb,26 god,40+

caporegime
17-09-2012, 12:34
manje emocija, više argumenata......

Ercov
17-09-2012, 12:40
Samo logicno razmisljajte,zar stvarno mislite da bi neko dosao na gostovanje,posebno tako ozbiljna grupa kao DS,i iz cista mira,rizikujuci hapsenja i probleme,uletao na simpatizersku tribinu da bije "starce,zene i decu"!?

Samo TI
17-09-2012, 12:44
Prvo su preskočili cigani na zapad, tu se sukobili, tj. napali simpatizere,
Zasto bi cigani preskakali na zapad i napadali ljude,kad je na zapadu do severa bilo bar 300-400 Zvezdinih simpatizera?Znate vi dobro ko je napadnut na zapadu.

patriot
17-09-2012, 12:49
Samo logicno razmisljajte,zar stvarno mislite da bi neko dosao na gostovanje,posebno tako ozbiljna grupa kao DS,i iz cista mira,rizikujuci hapsenja i probleme,uletao na simpatizersku tribinu da bije "starce,zene i decu"!?

sad cu samo video komentirati..na njemu se vide djavoli sa pocetka kako provociraju,ali ne i kamenje kako leti..no to znaju oni koji su bili..ajmo reci legitiman razlog da se preskoci donji dio ograde na sjeveru i krene u obracun sa tom grupom..sukob ste ocigledno dobili s obzirom do kuda ih vijali,al se ne vidi sve najbolje..simpatizeri su sami krenuli u stampedo prema vrhu i njih nitko nije dirao jer se sukob uostalom i dogadja na samom dnu tribine i nitko od delija nije krenuo prema vrhu..kasnije obracun na tartanu i fino saketanje i to bi bilo to..fin navijacki dan u kragujevcu

dinamo zagreb,26 god,40+

Ercov
17-09-2012, 12:59
sad cu samo video komentirati..na njemu se vide djavoli sa pocetka kako provociraju,ali ne i kamenje kako leti..no to znaju oni koji su bili..ajmo reci legitiman razlog da se preskoci donji dio ograde na sjeveru i krene u obracun sa tom grupom..sukob ste ocigledno dobili s obzirom do kuda ih vijali,al se ne vidi sve najbolje..simpatizeri su sami krenuli u stampedo prema vrhu i njih nitko nije dirao jer se sukob uostalom i dogadja na samom dnu tribine i nitko od delija nije krenuo prema vrhu..kasnije obracun na tartanu i fino saketanje i to bi bilo to..fin navijacki dan u kragujevcu

dinamo zagreb,26 god,40+Lepo saketanje,dvojice nasih, dok ih drze redari,a ovi koriste priliku da zadaju po koji udarac,a pre toga, su se ispred istih momaka,"pretvorili" u antilope.

patriot
17-09-2012, 13:12
dobro,sad mi vadis iz konteksta..ok,slazem se za lika u majici sa kapuljacom,ali cisti zalet je bio drugi obracun i medjusobni zalet..vas je srusen i da nije uletio redar,bio bi klasicni ground and pound..na koliko ljudi su jurisali ta dvojica,to se ne vide,tako da necu o tome..toliko

dinamo zagreb,26 god,40+

Kragujevac
17-09-2012, 13:27
A ti treba da shvatis da ti ovo nije deciji forum tipa Srpska tribina i sl,cak i na tvom snimku se vidi ko je dobio...izmisljas i lazes,i pokusavas da neke stvari izjednacis i relativizujes...sada mi zao sto sam glasao za otvoreni forum,kada vidim ove upise...za nesto sto se dogodilo juce, mi ne dajemo nekakav poseban znacaj,jer koliko god da postujem kragujevcane,ne mogu da slusam da preko lazi i izvrtanja, neko dize sebi "rep",tripujuci da su u najmanju ruku ravnopravni sa nama...i sine ,ne moram da budem prisutan ,da bi znao sta se dogodilo...ako me razumes.

Dobro je Ercov, dobro je. Ne treba ti da mi otvaraš oči gde sam. Važno je da ti znaš da lažem iako nisi ni bio prisutan. Mogao bi ja da budem bezobrazan i da kažem da ti je udario pretop od lepinje u glavu, al neću :D . Nismo ravnopravni, čak šta više, to niko ne spori. Al niste ni vi nedodirljivi. Ovim završavam konverzaciju sa osobom koja nije ni bila prisutna.
Patriot - ok je momak, ima dosta otoka i čvoruga po glavi, al je živ, što je najvažnije.
Samo Ti - nije vam prvi put to preskakanje. I znamo ko je napadnut na zapadu, zato je usledio odgovor.

Vozdovac
17-09-2012, 14:03

Kad bi ljudi slusali Djavole posle svakog incidenta pa oni bi po toj prici bili najjaca grupa kod nas, toliko o njima nego ko zna da gleda snimak videce isto sto je i patriot video. Steta samo sto se na snimku ne vidi kako su ih nasi preorali, a oni jedino sto su uspeli da urade to je uz pomoc redara.

Ercov
17-09-2012, 14:16
Dobro je Ercov, dobro je. Ne treba ti da mi otvaraš oči gde sam. Važno je da ti znaš da lažem iako nisi ni bio prisutan. Mogao bi ja da budem bezobrazan i da kažem da ti je udario pretop od lepinje u glavu, al neću :D . Nismo ravnopravni, čak šta više, to niko ne spori. Al niste ni vi nedodirljivi. Ovim završavam konverzaciju sa osobom koja nije ni bila prisutna.
Patriot - ok je momak, ima dosta otoka i čvoruga po glavi, al je živ, što je najvažnije.
Samo Ti - nije vam prvi put to preskakanje. I znamo ko je napadnut na zapadu, zato je usledio odgovor.
Nemoj me zasmejavati sa tim "usledio je odgovor",i samo da te pitam ,jel`i dalje ostajes pri tvrdnji,da su cigani iz cista mira uleteli na zapad,da bi tukli simpatizere?...a za pretop,i udaranje u glavu,u buduce mi se obrati na pp.:kez

blesimetar
17-09-2012, 15:57
http://www.telegraf.rs/sport/341289-srpski-ultrasi-tuku-starce-koriste-boksere-brutalnost-navijaca-ponovo-na-delu-foto-video

Zapanjujuće deluje fotografija na kojoj starac od preko 60 godina pada niz stepenice u stampedu koji je usledio posle pokušaja proboja “delija” na tribinu na kojoj su ih čekali “đavoli”. Takođe, na jednom od snimaka vidi se kako momak koji može „volu rep da iščupa“ pokušava da otme usamljenom starijem Zvezdašu navijački šal.

http://i50.tinypic.com/2nls4rc.jpg

Sava04
17-09-2012, 16:08
To je momak koji može volu rep da isčupa.
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/201213kg-cz14.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/201213kg-cz13.jpg
Neznam dali je pametno postavljati ovakve slike gde se vide likovi aktera? Mada ih u štampi i na drugim forumima ima...

blesimetar
17-09-2012, 16:12
Neznam dali je pametno postavljati ovakve slike gde se vide likovi aktera? Mada ih u štampi i na drugim forumima ima...To san i ja pomislia, ali opet kontan vrte se po internet portalima, forumima, slike su objavile več i telegraf, blic ...ako šta panduriju i zanima,bojin se da je to več obavljeno

Kragujevac
17-09-2012, 16:16
Kažem ja, sramotne stvari su se juče dešavale na obe strane, samo što to neki neće da priznaju nego prosipaju ovde priče. Valjda si prvo čovek pa onda navijač.
Ercov-bivši sam užički zet, znam kako taj pretop može zajeban da bude ;)

Sava04
17-09-2012, 16:31
Mislio sam da ništa ne pišem, ali ajde. Imao sam jedan fantastičan vikend. Prvo: Ovde kod mene došao jedan moj prijatelj iz Francuske (srpski zet, oženio curu iz moje zgrade) navijač Lensa i goreo je od želje da odemo na utakmicu. U subotu smo išli u Niš na otvaranje stadiona, Radnički - Smederevo, nisamo našli karte za zapd, jer je bio rasprodat pa smo otišli na sever. Bio je oduševljen i novim stadionom i atmosferom. U nedelju smo otišli u Kragujevac. Ovde kod nas u gradu Delije su organizovano otišle, a kako par godina unazad vrlo retko idem nisam hteo da nekom mlađem zauzimamo mesto u busu. Sve ovo što se izdešavalo, a videli ste ovde na snimcima ja sam delimično video (bio sam na drugoj strani do istoka). Francuz je oduševljen viđenim uz konstataciju da smo mi definitivno lud narod. Kaže: znao sam i pre, ali sam se sada uverio. Posle utakmice smo doživeli veliku neprijatnost, ali na svu sreću kola sa Francuskim tablicama su dobro prošla, samo malo ulubljenje. Sva ostala u blizini (posebno sa tablicama BG) su bila polupana, šoferke, stakla...
Kada smo počeli sa fotkama evo.
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/7kg.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/6kg.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/3kg.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/2kg.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/1kg.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/4kg.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/5kg.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/8kg.jpg

Ercov
17-09-2012, 16:31
Na pitanje nisi odgovorio,pa se odgovor namece sam,a to je...da si u prethodnim upisima,kada si rekao da su "cigani uleteli na zapad,prvi,i poceli da biji simpatizere",smisljeno napisao cistu laz...a za ovo oko pretopa,rekao sam ti vec,na pp...mozda i ne znas koliko zajeban moze da bude...;)

Forza_Biancchi
17-09-2012, 18:35
Dinamo Vranje - Radnicki Pirot

http://imageshack.us/a/img820/7071/dinamopirotradnickipiro.jpg

http://imageshack.us/a/img525/7071/dinamopirotradnickipiro.jpg

http://imageshack.us/a/img821/7071/dinamopirotradnickipiro.jpg

Namestio sam ti ja ispravne linkove da ti se vide slike. Poslao sam ti na PP uputstvo kako da postavljaš slike i kako da namestiš generalije u potpis! Alan Ford

Kragujevac
17-09-2012, 19:32
Na pitanje nisi odgovorio,pa se odgovor namece sam,a to je...da si u prethodnim upisima,kada si rekao da su "cigani uleteli na zapad,prvi,i poceli da biji simpatizere",smisljeno napisao cistu laz...a za ovo oko pretopa,rekao sam ti vec,na pp...mozda i ne znas koliko zajeban moze da bude...;)

Odgovoriću ti, nećeš biti uskraćen. Prvi su cigani upali na zapad, iz njima znanog razloga, verovatno ih provocirale dekice sa zapada ili su hteli da demonstriraju silu. Tako je bilo i u prošloj sezoni, valjda si tad bio, sećaš se da je i tad bilo zaletanja na zapad. Tako je bilo i pre 12 godina, kažeš da si bio, onda znaš šta se desilo. Đavoli su upali posle toga, tj. nije ih bilo na zapadu. Zajebi me sa tim pričama da lažem, jer nisi bio tu već napiši šta si čuo, ovako ispadaš smešan, ponavljaš da lažem, a da posvedočiš iz ličnog iskustva ne možeš. A drugi neka se priklone jednoj priči, priči aktera ili drugoj, nekoga ko nije bio ni blizu stadiona, nego ''je čuo''.Ako je već bilo tih 300-400 vaših navijača ( a bilo ih je otprilike toliko ) onda bezpotreban upad sa severa. Al eto, zaigrali se, mislili da mogu da bahanališu i u Kragujevcu. Ne odgovaram ti više, ni ovoliko nisi zaslužio.

Ercov
17-09-2012, 20:25
Dakle,rekao si da su cigani upali na zapad,iz njima poznatih razloga(znaci tebi su nepoznati),a u prethodnom upisu si rekao,da su upali da bi tukli simpatizere...to znaci da lazes,da li si lagao prvi put,ili drugi put,nije ni vazno...dekice,decu,ljude sa BG tablama ste napadali vi,da smo ikad hteli da bahanalisemo,mi bi bahanalisali a vi bi to samo gledali.Na ostalima je da zakljuce,koja je prica,ako nista drugo,ono bar logicnija...da pored toliko gostovanja,koje imamo,svuda,bas se samo u KG(varosica mala),zalecemo na tribinu sa simpatizerima,mislim da bi i glup shvatio sta je bilo.

Vozdovac
17-09-2012, 22:43
[QUOTE=Kragujevac;136368] Prvi su cigani upali na zapad, iz njima znanog razloga, verovatno ih provocirale dekice sa zapada ili su hteli da demonstriraju silu.

Aj bre sram te bilo.Pa sad ti je na sosu bio pregled gde se vide vasi kako sa zapada kako se gadjaju sa nasima koji su bili ispred!Bilo ih je sigurno 20 ak tu!Nakon toga,valjda zato sto nista nisu uradili...idu ka nasoj tribini.Tu tek nasi ljudi preskacu i krecu na njih,i tada nastaje STAMPEDO KG!

Manitu
18-09-2012, 00:35
Kragujevac druze, imam utisak da nisi neki obican simpatizer i sl, pa ne vidim cemu ovoliko izmisljenih gadosti? Ocigledno je da LAZES, ali pitam se koga?
Busate se u grudi da je Kragujevac vas grad, samo Djavoli i sl. Svakom pravom navijacu, a pogotovo Delijama i Grobarima, ja osvezenje da vide da u tom gradu nisu dobrodosli i da nismo dosli na izlet. Da kad date gol skoci ceo stadio i jebe nam mater beogradsku...itd.
Primetio sam da pokusavate, na zapadnoj strani stadiona Cika Daca, da zavodite neki red. Zvezdaskoj publici na toj strani se daje do znanja da je tu nepozeljna. Prosle godine ste se kurcili na zapadu i malerisali ZVEZDASE, dok nije uletelo par momaka sa nase strane i pozvalo iste te "smekere" da sidju dole i da se obracunaju. Naravno ovi su se pravili da gledaju utakmicu, da su tu incognito, da ih sukobi ne zanimaju. Znaci niko od Delija nije tad preskako ogradu i kurcio se i zaletao na simpatizere na zapadnoj strani, vec su samo hteli da se obracunaju sa tim "smekerima". Posto su ovi "smekeri" nastavili da grickaju semenke, Delije su se lagano vratile na tribinu. Isti slucaj je bio i ove godine, prvo ste se vi kurcili, gadjali ove ispred stadiona, glumili serife po zapadnoj tribini, nesto se kao zaletali na severnu stranu.....i onda bezali preko cele tribine nazad.

Vozdovac
18-09-2012, 01:28
http://www.dodaj.rs/?3S/GB/rq2l0Gv/djavoli.jpg

Evo ih "bake i deke" sa zapadne tribine, koji trenutak pre utrcavanja Delija na zapad!

Kragujevac
18-09-2012, 16:29
KG(varosica mala)

He,he, pozdrav za Užice, metropolu.
Pogledajte snimak i hronologiju događaja na njemu. Na početku klipa je vaše cipelarenje jednog lika. Zatim vaše zaletanje sa severne strane stadiona, tj. onih koji još nisu ušli, kreću ka muriji i nama iza njih. Na 1:05 se tek vide đavoli, u donjem delu snimka ( vide im se ruke ), onih sa juga koji nisu mogli da izađu napolje,ali su mogli na zapad preko male ogradice između juga i zapada. Razlog je vaš napad na naše(g) napolju, bilo je nas dosta tu, pre sam napisao da se na snimku ne vidi, ali da se kamera pomerila malo levo videlo bi se naše zaletanje ka onih 10 što gaze 1, onako ciganski, kako vi znate. Dakle, vi napolju zakuvate, ulaze đavoli na zapad, vi sa severa na zapad, tj. vaš upad je reakcija na upad naših na zapad, a reakcija naših na vaša sranja napolju. Deo tog ima na snimku, deo nema. Ono što sam napisao da se desilo na zapadu nisam video već čuo, kao što sam rekao bio sam ispred. Greška moja. Razgovarao sam sa nekima i oni su rekli ovako.
Pošto smo to razrešili, da razrešimo još nešto. Čemu sečiva? Slobodno se popišajte po onoj zastavi što vam se viori da pičke bodu i prekrečite onaj grafit, licimeri.

Colubra
18-09-2012, 16:42
Radnički Valjevo - Osečina

http://www.dodaj.rs/f/1H/PP/1He7TuUm/dsc7884.jpg

Ostale slike ovde (http://www.dt2001.rs/forum/viewtopic.php?f=10&t=266).

Ercov
18-09-2012, 16:56
He,he, pozdrav za Užice, metropolu.
Pogledajte snimak i hronologiju događaja na njemu. Na početku klipa je vaše cipelarenje jednog lika. Zatim vaše zaletanje sa severne strane stadiona, tj. onih koji još nisu ušli, kreću ka muriji i nama iza njih. Na 1:05 se tek vide đavoli, u donjem delu snimka ( vide im se ruke ), onih sa juga koji nisu mogli da izađu napolje,ali su mogli na zapad preko male ogradice između juga i zapada. Razlog je vaš napad na naše(g) napolju, bilo je nas dosta tu, pre sam napisao da se na snimku ne vidi, ali da se kamera pomerila malo levo videlo bi se naše zaletanje ka onih 10 što gaze 1, onako ciganski, kako vi znate. Dakle, vi napolju zakuvate, ulaze đavoli na zapad, vi sa severa na zapad, tj. vaš upad je reakcija na upad naših na zapad, a reakcija naših na vaša sranja napolju. Deo tog ima na snimku, deo nema. Ono što sam napisao da se desilo na zapadu nisam video već čuo, kao što sam rekao bio sam ispred. Greška moja. Razgovarao sam sa nekima i oni su rekli ovako.
Pošto smo to razrešili, da razrešimo još nešto. Čemu sečiva? Slobodno se popišajte po onoj zastavi što vam se viori da pičke bodu i prekrečite onaj grafit, licimeri.
Mozda ne metropola,ali za vas GRAD u svakom slucaju,to nema veze sa velicinim grada....ajde sada prestani sa glupostima,provaljen si...ti rece da neces da odgovaras,he he!

Florida
18-09-2012, 17:11
Mozda ne metropola,ali za vas GRAD u svakom slucaju,to nema veze sa velicinim grada....ajde sada prestani sa glupostima,provaljen si...ti rece da neces da odgovaras,he he!
Užice lip grad, dobri ljudi bija tamo u vojsci, zadnja yu generacija.Samo delijo jedna zamjerka tebi šta ne navijaš za svoj lokalni klub, ili kod vas nema tog lokal patriotizma kao kod Kragujevčana?

Vozdovac
18-09-2012, 17:38
Prijatelju,razumem tvoj gnev i ogorcenje...i skroz razumem zasto si se javio.Da te neko blati danima a ti cutis,i jos te blati na najpodliji nacin a ti znas pravu istinu.Nije to lako izdrzati.Ipak,moras da shvatis da je toga u proslosti bilo na tone i moras da znas da imas nezrele ljude preko puta tebe koji nisu na tvom nivou.Nemaju isti vrednosni sistem kao sto ti imas ili ljudi sa tvoje tribine.Njihove oci vide drugacije i njima je sve to sto si ti napisao uspeh.Da se pobiju sa bilo kojim ciganima,pa kako god prosli u tom sukobu.I zato treba da budes i ti i tvoja generacija dovoljno cvrsta,i da ne izbacuju ovakve stvari na internet.Ovo je vrzino kolo koje su tvoji stariji drugari o davno apsolvirali na mnogim drugima forumima.Jednostavno ne vredi da se prepires sa nekim ko ne zna sta je pobeda,ko ne zna kako izgleda dobijena tuca...to je samo da pokidas sebi zivce i nista vise.A da ne pricam sto ce sad ovaj tvoj komentar da kruzi internetom i da ga komentarisu kojekakvi debili sa svih tribina.Zato sacuvaj sebe,svoje drugare,svoju tribinu.Pusti ih da laju,vidis da samo to umeju.A na ulici se sve zna,na tribini se sve zna.Jos jednom,svaka cast za akcije i avanturu koju ste imali,da neki znaju ovde na koji nacin ste stigli do njih,mislim da ni tad ne bi verovali.Ali ajde da to ostavimo za svoju kucu i da se manemo ovih seka persa,sto trce da kukaju na sve strane.Nemoj da otvaras pandorinu kutiju,pogotovu ne sa grupom koja je mozda jedna od najnerealnijih sa nasih prostora.Drzimo se mi nasih nepisanih kodeksa,a oni neka laju,samo im to ostaje.

Ercov
18-09-2012, 17:40
Užice lip grad, dobri ljudi bija tamo u vojsci, zadnja yu generacija.Samo delijo jedna zamjerka tebi šta ne navijaš za svoj lokalni klub, ili kod vas nema tog lokal patriotizma kao kod Kragujevčana?

Hvala na lepim recima,ali kao svaki pravi navijac znas,da u zivotu moze postojati samo jedan klub,ja tu dilemu kao i vecina nas,nikada nisam imao,Slobodu mogu da simpatisem,i da gotivim grupu koja je bodri...ali boje, i ljubav prema istima,se ne menjaju nikad,to je tradicija,pa cak i pre nego sto sam se rodio ,znalo se za koga cu navijati...kod svakog muskarca koji drzi do sebe,to je normalna stvar...naravno da ima lokal patriotizma,ponekad sa pogresnim motivima,ali to je stvar kucnog vaspitanja,i poimanja onoga sto znaci,odrasti u pravog coveka i biti navijac,mogu da istrpim i da mi cigani dobijemo batine,i da uradimo nesto sto ne dolici ultrasima...ali laz,koja se namerno potura,na najpokvareniji nacin,to ne mogu da trpim,nikad!

Florida
18-09-2012, 17:51
Ovo za zadnju tekmu Zvezda Radnički, koliko sam ja skužija,ćini mi se da su đavoli napali simpatizere zvezde na zapadnoj tribini, a nakon toga delije su slomile ogradu i krenule u njihovu obranu, ili se varam?
Sad ko je tu dobio više ja ne mogu shvatiti iz video snimaka, samo ono napadanje delije na podu oborene od strane redara mi se ćini pičkasto.

Vozdovac
18-09-2012, 17:52
Ma gde pickasto.Sad ce Kragujevac da ti objasni kako je u stvari bilo.

Kragujevac
18-09-2012, 19:06
Dobar opis ''zemunac'', pogotovo ovo oko dizanja kite.
Dobro je i što se javio neko ko je bio tu. Znali smo da ćete doći. Kako? Jednostavno, neposredno pre vašeg dolaska sve je utihnulo. Muzika, graja mase koja hrli ka Čika Dači, zvuci pandurskih sirena... Znali smo da se nešto sprema, nešto veliko! Nešto veće čak i od koncerta Bregovića od prošle godine kad je posetio našu varoš. Čak se i smračilo. Sunce se promaljalo jedino kroz krošnje visokog drveća Velikog parka. Videla se samo vaša senka u daljini. Žene su sklanjale decu sa ulice, zatvarale prozore roletnama, prođe kotrljan ko u ''kaubojcima'', ko nije imao vremena da se skloni ostavljao je započet posao jer se spremalo nešto, nešto nepoznato navijačima, zadriglim, od 30 i kusur godina . Svi smo zaćutali. Tišinu je prolomio zvuk kremena upaljača našeg druga, a svi mi ''šššššššš''. Neko viknu ''evo idu cigani ludaci!''. Tu se ekipa koja je prošla sito i rešeto prvih, drugih i trećih liga usrala, ali doslovno. Neko viknu ''ide njih 14!''. Stvar postaje ozbiljna. Šta, kako, zapitali smo se? Vi u gardu, mi u neverici. Pa to su golobradi mladići, šta oni hoće? Mi smo u njihovo vreme učili illi bežali iz škole, kako ko, da se bijemo krenuli smo sa 30-40 godina, ovo je nešto novo za nas, zar ima toga? Zasedanje po hitnom postupku, što kažeš ''nož'' mora da upali, nikad niste koristili takvo nešto, vreme je malo ljaga i na vas. A i krv više ne ide dole, sve u mozak, znali smo da je to dobro rešenje. Stojite al molimo Boga da ne krenete. Posle se ne sećam, verovatno sam se oduzeo od penkala misleći da je nož,koje je izvadio tvoj golobradi drugar, ne razmišljajući da je to nemoguće Vama, Ciganima, pa još kod napaljenog balavca...

Da se ne nastavljam više, još 100 će se vaših javiti i pisati i pisati, mi iz Srbije znamo kakva je to internet mašinerija, Guru nije tu, al je ipak prisutan, čitam vas kao da čitam njega. Vas se 5-6 javilo, da se raspravlja sa svima ima kapacitet samo jedan, doduše banovan.
Voždovac - čiji su stariji drugari apsolvirali na drugim forumima to se dobro zna. Doktorat na tu temu može da se napiše.
I otvoren je forum, i previše je rečeno.

I oko tih pičkastih stvari, promiče vam početak snimka, al zajebi to, cigani određuju šta je pičkasto a šta ne.

Najrealnija grupa sa naših prostora...Ma da.

Banujte me, početak upisa ne dolikuje ovom forumu.

Vozdovac
18-09-2012, 19:21
Legendo,idi pisi bajke i basne za decu,vidis da ti to ide od ruke,a navijanje ostavi navijacima.

Ercov
18-09-2012, 21:08

...i objasni Kg,kako je bilo

1981
18-09-2012, 22:36

Kume deset poruka si napisa a nisi stavija generalije.Mislin da češ na lađenje i ti svaki koji ne poštuje pravila foruma.

caporegime
18-09-2012, 23:07
i dodajem.
jedna ozbiljna scena kao što je navijačka scena srbije ne zaslužuje da zadnjih nekoliko strana sadrži bjesomučno nadjebavanje kragujevčana i delija.
sve ste rekli, nek drugi procjene.
ovo nije poligon za niske strasti nego za predstavljanje.
sigurno da ima ljudi koji guštaju na ovakve svađe i nadjebavanja ali ponavljam, jedna ozbiljna navijačka scena kao što je srbija ne zaslužuje ovakvu degradaciju teme.
nastavite dalje s normalnim nastavkom događanja na sceni.

alan ford
18-09-2012, 23:42
Pripadnici dve grupe (u ovom slučaju Đavola i Delija) neće ništa postići niti nas uveriti u ispravnost svojih stavova sa takvim načinom komunikacije.

U samo viđenje toka incidenata (kako ovih pre utakmice koji se ne vidi na snimku, tako i ovog na zapadnoj tribiini) i razloge koji su mu prethodili, niko od nas moderatora iz drugih grupa se neće mešati jer ne znamo šta je bilo. Tako da, sada i ubuduće u slučaju ovakvih dešavanja, na predstavnicima grupe je da napišu svoju verziju događaja, pri tome naravno pazeći da svoju ili protivničku stranu ne kompromituju sa nečim interesantnim medijima ili policiji.
Moderacija će se jedino mešati u slučaju da neko počne sa vređanjem, omalovažavanjem i neprimerenim rečnikom. Takođe, iako smo već x puta napisali kako će se brisati postovi čiji autor nema generalije u potpisu, od sada će se to sprovoditi bez izuzetaka.

Evo dve slike Đavola sa utakmice, nadam se da Kragujevac ne zamera što ja postavljam...

http://imageshack.us/a/img339/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

http://imageshack.us/a/img42/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

Fotografije sa još nekih utakmica od vikenda ću postaviti sutra.

redleo
19-09-2012, 00:23
Čudna je ta mržnja prema mome gradu a ujedno svim silama se pokušava doći do njega i živeti? Nikad nisam mrzeo a ni danas ne mrzim ni jedan grad...Aj donekle mi je bilo jasno tokom 80tih, između republika...Ali mržnju u Srbiji prema svemu što dolazi iz BG mi je vrh ledenog brega. Mrzeti glavni grad, mrzeti Beograd a ovamo se qrčiti da si neki Srbin mi je totalno ludilo? Da li ti veliki Srbi mrze i Prištinu, Peć, Novi Sad, Suboticu, Kikindu,....? Ne da ne mrzim tipa Zagreb Split, Sarajevo...nego ne mrzim bre ni jedan grad, selo, varoš u Srbiji. I kada se viče na gostovanjima "vi ste seljaci", nisam jedan od njih koji tako misli i ne trošim glasne žice na to, ali kada se takve scene događaju kao što su se dešavale u KG ne da mi je jasno zašto neki uporno to forsiraju, nego mi dođe da j... mater seljačku(da razrešimo dilemu seljačina nije onaj koji radi na zemlji već je seljačina osoba sa ponašanjem kao kretenčina, debilčina, ograničen sa mozgom....)

Lokal patriotizam?! Ovog tipa je bolest malih ograničenih mozgova, ja se izvinjavam svima koji drugačije misle ali jbg...Pošto kada se voli svoja ulica, naselje, grad...je jedno, mrzeti je sasvim nešto drugo?! I to nema veze sa patriotizmom bilo koje vrste!

Čudne poruke, pozive preispitivanja sam dobijao ovih dana i uporno govorim svima da nisam bio u KG. I da nemam pojma šta se tačno dogodilo ali zar neko stvarno misli da na forumima, mailovima i telefonom treba da se priča o tome.

Da li je normalno razbijati kola sa BG tablama u Srbiji? Da li je to vrh jedne grupe za koju smatram da je dostojna ove naše trule lige? I ko god je pokrenuo i napisao priču o penkalu treba da ga bude sramota!

AjmoCigani
19-09-2012, 00:41
Izmenjen ti je post. Ne iznosi privatne podatke vezane za pripadnike navijačkih grupa! Alan Ford

Ercov
19-09-2012, 00:48
Pogresno si razumeo...bila je to ironija,na upis prijatelja.

MidnighT
19-09-2012, 03:34
Braco Srbi iskulirajte malo,niti ce bilo ko sta kome dokazati,zar nije jednostavnije da svako iznese svoje vidjenje i kraj price,ko bude ima ikakvih pitanja takodje,ali nemojte trositi vreme i voditi decije rasprave tipa moj tata je jaci nego tvoj jer toga ovde na forumu nema,ako moze da se vodi ljudska i navijacka prica izmedju ljudi iz zajednicke drzave bivse drzave a suparnika u svakom pogledu,onda nema razloga i da se to kvari.Nemojte trositi vreme da ubedjujete jedni druge jer svako od nas ce doneti svoj sud o tome sta i kako na osnovu iznetog sa vase strane i kraj price.

@AjmoCigani:Brate nista licno ali recimo pogledaj redleov post i tvoj pa ces shvatiti o cemu pricam,kapiram vrela krvi jos i godine tako i treba ali navijacka rasprava ovde ne pije pricu,samo cinjenice i vlastito vidjenje svakoga od nas koji to citamo.Bez zamerke

Kragujevac
19-09-2012, 08:20
Ajmocigani - zna Prijatelj o čemu se radi, i Ercov ti je napisao. Dakle, dečko nije iz Zemuna, al zna on zašto sam to napisao. Da ne ispadne cinkarenje.

Bandit
19-09-2012, 14:43
Izmenjen ti je post. Ne iznosi privatne podatke vezane za pripadnike navijačkih grupa! Alan Ford

Greska ovog foruma sto moze bilo ko da se registruje i napise sta god!
Da si ucestvovao u bilo cemu u Kragujevcu znao bi na sta je mislio kad je to napisao. A ne treba nama bilo ko da kaze gde ko zivi, jer to nas i ne zanima. Ne ucestvujemo u takvim radnjama i ako neko to slucajno uradi bez naseg znanja mi ga sigurno necemo podrzati. Ovaj forum ima dosta kvalitetnih ljudi koji pisu i koji treba da se rasprvljaju oko takvih stvari, ali vi upropastite svako mesto za pisanje iz razloga sto vas ima toliko da se i ne poznajete izmedju sebe i registrovace vas jos kolko god bude potrebno nesto da dokazete. Ne ulazim u raspravu sta je bilo u KG, zato sto je taj dan igrao FK ZEMUN i svi smo bili u Gornjoj Varosi (sem 3-4 clana), a vi se samo zapitatajte na kom ste nivou kad palite TB stvari iz Shopa koje mozete i sami da kupite, mi se ne bavimo time, ne zanimam nas da palimo stvari iz delije shopa ili redstar kako se vec zove i to dve utakmice za redom u KG. Ne uzimajte nas u usta bez razloga gledajte svoja posla.
Necu odgovarati ako me neko citira,nemam snage za raspravu. pozdrav.

biro
19-09-2012, 15:26
od kada ste poceli sa prepirkom doslo je 3-4 nova clana....pa gdje ste bili do tada?

Sava04
19-09-2012, 15:54
Ajde momci ovo može da potraje u nedogled. Svako ima svoje viđenje događaja, na kraju videli smo snimke, fotke... neka ljudi sami procene kako je bilo. Ovo već prelazi u neozbiljnost, a kako reče jedan moj advokat ne gledaju svi svedoci na događaj isto (gledaš ovo i to je plave boje, iz drugog ugla na udaru sunčevih zraka to je sasvim druge boje). Tako i ovde svako ima svoje viđenje. Budite ozbiljni da se ne spustimo na nivo osnovaca i njihove svađe. Još jednom apelujem da se prekine sa daljom raspravom.

MidnighT
19-09-2012, 16:57
DOSTA BRE VISE,nadjite neku zensku pa se tamo istresajte,zakljucavaj dalju registraciju,a sve ove nove koji dolaze da se upisu sa po jednom inteligentnom recenicom isutirati i zdravo,dzabe ljudi pisu ovde da se iskulirate,ne jebete nista.GOVNJIVA MOTKA I MRS

tepih
19-09-2012, 17:15
Moram ovo da napisem, ne vredi. Ja sam se obratio korisniku TB87, vidim poruka mi je obrisana. Ti si, Midnight, napisao iznad da treba da se iznose samo cinjenice. Jel mozes da mi objasnis sta sam ja to netacno napisao? Ili moram da napisem poruku koja je cista demagogija da bi svi bili zadovoljni? Dakle, tvrdim ti da sam samo reagovao na njegov bezobrazluk i laz koju je upakovao u sasvim pristojnu poruku. I na kraju ja ispadoh negativac. Ako je obrisana moja poruka, neka bude i njegova, jer i on zna da je napisao gomilu lazi koja sa cinjenicnim stanjem na ulici nema veze, samo da bi oni kao grupa ispali "politicki korektni".

Nisi napisao generalije pa ti je zato obrisano! Nisu ovo youtube komentari....

Kragujevac i Zemunac su sa njihove strane završili raspravu, a već vas je dovoljno sa druge strane dalo svoje viđenje incidenata. A uz to vaši stariji ljudi koji ovde imaju poštovanje od predstavnika svih grupa su pozvali na završetak ove rasprave.

Zamolio bi administraciju da ubuduće banuje ove koji su, kao što napisa Midnight, ovde "samo da napišu jednu rečenicu i da nastave svađu" i kao što isti forumaš napisa na temi o zatvaranju foruma "koji ne kapiraju pravu draž ovog podforuma".

Takođe ove koji bi uređivali forum a nemaju nijedan post niti se zna koga predstavljaju bi molio da mi ne šalju više privatne poruke gde mi pišu koje postove trebam brisati "zbog dobrobiti foruma", između ostalog.

Alan Ford

caporegime
19-09-2012, 17:17
odmah staviti generalije, tko još nije.
ako su manjkave, odmah popuniti.
bilo kakvo prozivanje članova, vrijeđanje, ponižavanje, otresanje i sl. bit će sankcionirano.
može rasprava biti vruća ali ne smije se pretvoriti na svađu na osobnoj bazi.
tko šta ima reći nek kaže a o vjerodostojnosti člana i upisa, sudiće oni koji čitaju.
pa nije ovo indijska pijaca.

Moram ovo da napisem, ne vredi. Ja sam se obratio korisniku TB87, vidim poruka mi je obrisana. Ti si, Midnight, napisao iznad da treba da se iznose samo cinjenice. Jel mozes da mi objasnis sta sam ja to netacno napisao? Ili moram da napisem poruku koja je cista demagogija da bi svi bili zadovoljni? Dakle, tvrdim ti da sam samo reagovao na njegov bezobrazluk i laz koju je upakovao u sasvim pristojnu poruku. I na kraju ja ispadoh negativac. Ako je obrisana moja poruka, neka bude i njegova, jer i on zna da je napisao gomilu lazi koja sa cinjenicnim stanjem na ulici nema veze, samo da bi oni kao grupa ispali "politicki korektni".

prvi post ti neće biti otresanje po nekom, pa makar to taj objektvno i zaslužio.
stavi generalije, daj izvještaj, ispričaj doživljaj i argumentirano repliciraj.

MidnighT
19-09-2012, 17:35

Uospte nije problem sta si ti ili bilo ko drugi napisao,nego je problem na koji suprostavljate stavove a to je ravno kao zene na pijaci,koliko primetim ko god je dosao od novih vecina odmah upada u raspravu bahato kao kauboji,pogledajte par strana iza ili na bilo kojoj drugoj temi kako se pise ovde i to je sve i dosta sa ubedjivanjem.To je ono sto i svi pokusavamo da vam objasnimo,iznesi svoju pricu kakava god bila i to je to,procitacemo svakako,a raspravama koje se vode ovde zadnjih par strana nije mesto nikako.

Uopste me ne zanima da ulazim u to da li si napisao sve od a do s kako jeste ili si izmislio,post cu uzeti u obziri i pisi ono sto mislis da treba i svoja vidjenja bilo cega i kako ti mislis,ali to neznaci da ako ima nekoga sa suprostavljenim stavom da treba odmah da se cupate za kosu,sta mislis kada bi svi mi ovde komunicrali na nacin na koji se komunicira zadnjih par strana,a suprostavljeni smo realno nikad vise,pa ovaj forum ne bi trajao ni pola sekunde.I sto je najgore umesto da se ukljucite u forum normalno vi ste sad nasli da se ragistrujete i da vodite price tipa cije je tata jaci,neznam sta time zelite da dokazete ali na taj nacin ovde necete dokazati nista.Nadam se da me razumes i jos jednom ti ponavljam,negovorim tebi kako ni ostalima umesanim u raspravu sta ce da pisu i da diskutuju nego o nacinu.Svako dobro

alan ford
19-09-2012, 19:56
Zaključao sam temu dok se ovo ne smiri, jer ne možemo dežurati 24h na forumu! Ako ima ko kakvog navijačkog materijala vezanog za ovu temu, neka mi pošalje na PP pa ću postaviti!

PS. Nakon konsultacije sa jednim moderatorom sa ove teme (a verujem da će se se i treći složitit), odlučeno je da do sledećeg kola ova tema bude zaključana.

alan ford
20-09-2012, 20:24
Radnički Kragujevac - Crvena Zvezda

Crveni Đavoli

http://imageshack.us/a/img441/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

http://imageshack.us/a/img88/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

http://imageshack.us/a/img88/6594/radnickikragujevaccrveny.jpg

http://imageshack.us/a/img546/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

http://imageshack.us/a/img9/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

Više slika na linku:

http://crvenidjavoli.net/viewtopic.php?f=4&t=28&sid=a3bf9baf7ac081d1f4c68614a7ddc985

Delije

http://imageshack.us/a/img51/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

http://imageshack.us/a/img20/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

http://imageshack.us/a/img694/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

http://imageshack.us/a/img198/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

http://imageshack.us/a/img820/7898/radnickikragujevaccrven.jpg

Snimci navijanja Delija na linku:

http://www.youtube.com/delijenet

alan ford
20-09-2012, 20:24
Napredak - Timok Zaječar

Jakuze

http://imageshack.us/a/img193/8932/napredaktimok1.jpg

Otrovi

http://imageshack.us/a/img641/5016/napredaktimok2.jpg

alan ford
20-09-2012, 20:26
Vojvodina - Jagodina

Patriote

http://imageshack.us/a/img688/2496/vojvodinajagodina8.jpg

Banat - Voždovac

Invalidi pred stadionom

http://imageshack.us/a/img40/6739/banatvozdovac.jpg

KK Partizan - KK Igokea, turnir u Višegradu

"Iz Višegrada stiže glas, crno-beli volimo vas!"

http://imageshack.us/a/img21/1636/kkpartizankkigokea.jpg

alan ford
21-09-2012, 14:36
Tema je otključana. Molio bi da nastavite sa normalnom diskusijom da se ne bi dešavale situacije kao prethodnih dana.

Svi padobranci koji se registruju na forum i upadnu na temu samo da bi započeli svađu će biti trajno banovani, a postovi brisani. Svaki post novoregistrovanih članova koji bude sadržavao ostrašćenost, neobjektivnost, omalovažavanje protivnika ili na bilo koji drugi način izazivao povod za bespotrebnu raspravu biće brisan bez obrazloženja.

Na ovoj temi i uopšteno na podforumu piše dosta kvalitetnih ljudi koji su svojim postovima pokazali da mogu objektivno i argumentovano diskutovati, tako da prije pisanja pročitajte kako ovde funkcionišu stvari. Samim tim ljudi iz naših grupa duži period na kulturan način brane stavove svojih grupa, i nije potrebno da se 10 ljudi registruje samo da bi kratkoročno popljuvalo nekog.

ja manijak
21-09-2012, 17:41
http://www.youtube.com/watch?v=vLyDX75waHY

zanima me trans na 0,10 isto kao da ima grb sarajeva na sebi pa dali zna iko o cemu se redi

alan ford
21-09-2012, 17:58
Grb FK Radničkog iz Pirota

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/0/09/Grb_FK_Radnicki_Pirot.gif

msad
21-09-2012, 18:19
UO fudbalskog kluba Hajduk uputio je zahtev komesaru za takmičenje u Jelen Superligi da se subotnja utakmica Crvenom zvezdom igra pred praznim tribinama.

"UO je ocenio da klub nije u mogućnosti da identifikuje i spreči navijače Zvezde da uđu na tribine, što bi moglo dovesti do sukoba protivničkih i naših navijača koji redovno dolaze na utakmice. Takođe, osim severne tribine ostali sektori nemaju zaštitnu ogradu i nemoguće bi bilo 'navijače' sprečiti da uskoče na teren", navodi se u saopštenju kulskog superligaša.

Zbog kazne Fudbalskog saveza Srbije navijačima Zvezde zabranjen je organizovan dolazak na subotnju utakmicu.

U Hajduku su u četvrtak rekli da ne mogu da znaju ko za koga navija i da nemaju način da spreče pristalice crveno-belih da uđu na stadion.

U saopštenju se navodi i da bi Hajduk pristao na organizaciju utakmice "ukoliko bi nadležni organi odlučili da je moguć organizovan dolazak navijača Zvezde i njihov smeštaj u sektoru određen za gostujuće navijače".

alan ford
21-09-2012, 18:42
Zahtev im je odbijen i utakmica će se igrati bez publike:

http://fkhajduk.rs/?p=3311#more-3311

blesimetar
22-09-2012, 15:18
Hajduk Kula - Crvena Zvezda (bez publike)

Delije isprid stadiona

http://i50.tinypic.com/2e4cbvd.jpg

Ercov
22-09-2012, 16:54
Nije slika sa ove utakmice.

blesimetar
22-09-2012, 17:00
edit:mogu ti ja ob risati po želji postove ali nema smisla brisati sliku samo zato jer si fulao utakmicu.
slika nek ostane i

AjmoCigani
22-09-2012, 18:21

Delije isprid stadiona

Ovo je slika kad je Dragan Dzajic iz zatvora prebacen u bolnici, pa smo mu pruzili podrsku ispred bolnice!

tepih
22-09-2012, 23:17
http://www.youtube.com/watch?v=NN2XkBDeVRo&feature=player_embedded
DS, 23, 50+

U priči
23-09-2012, 01:04

Delije isprid stadiona

Nisu dali da se granica pređe, da se blizu Kule dođe a ne da nam daju da se okupimo ovako ispred stadiona.

Darko ZF
23-09-2012, 03:32
http://www.youtube.com/watch?v=NN2XkBDeVRo&feature=player_embedded
DS, 23, 50+

Ne, nema tog zakona :nene

Pozdrav svim ultrasima !

Darko ZF
23-09-2012, 04:34
Da kazem nesto i o sebi. Procitao sam celu ovu temu i prvo sto moram da kazem da je ono sto me je privuklo forumu razgovor sa puno postovanja i uvazavanja legendi kako Severa, tako i Juga i nekih drugih tribina. Kao i postovanje koje je ukazano od strane navijaca klubova nekadasnje velike cetvorke. Zaista je prava promena u odnosu na neke druge navijacke forume, gde se gomila napaljenih klinaca takmici da dokaze nesto, ne znam ni ja sta ...
Na Zvezdin Sever sam poceo da dolazim od sezone 2005-2006. Tada je negde pocela i ekspanzija tribine, kop od nekoliko stotina ljudi se prosirio na nekoliko hiljada. I gostovanja su pocela da se gledaju ozbiljnije, sve vise ljudi je islo na ista, cesce su radjene koreografije, pirotehnika ... I tako je tribina rasla, do sadasnjih stalnih 7-8 000 ljudi u kopu. Paradoksalno zvuci ali zaista je tako, najveca ekspanzija tribine se desila u vreme najveceg posrtanja kluba u njegovoj istoriji. Pred nama su tada bila dva puta, ili cemo da zbijemo redove i da spasemo ono sto se spasti moze, ili ce sa druge strane klub slavne istorije i tradicije da propadne i da se ugasi. Vidite svi sada koji je put grupa izabrala. Taj put je tezak i trnovit, zahteva mnogo pozrtvovanja i neverovatnu energiju i volju, ali je jedini ispravan ! I jos nesto se promenilo, svuda negde tokom nase istorije, bilo je raznih prozivanja od strane navijaca nekih drugih klubova kako smo razmazena grupa navijaca u fazonu - Lako je Ciganima kada je Zvezda to sto jeste, da ih vidim kada bude bila pala " itd. Eto pala je Zvezda da ne moze nize, i eto gde je Sever danas (jos to nije ono sto moze da bude ali je svakako daleko bolje nego sto je bilo ...) Uzecu na primer proslu sezonu i neke utakmice, na prolece koje smo docekali sa -10 u prvenstvu i ispali iz Evrope u kvalifikacijama, na stadion u uvodnim mecevima na prolece dolazi 40 000+ ljudi sa krcatim Severom. Takodje i protiv nekih klubova niskog ranga dolazila je vise nego ozbiljna masa ljudi na Marakanu. Da bi se sve zavrsilo utakmicom protiv Rada i urnebesnom atmosferom.
Medjutim nije ni kod nas sve bas tako sjajno i bajno kako se vidi nekada na slikama i kako neki ljudi misle, dosta puta vizuelno mnogo lepse delujemo nego vokalno, i to je segment navijanja na koji ce se sigurno raditi u buducnosti, i koji moze biti mnogo bolji nego sto je trenutno. Takodje i Evropska gostovanja bi mogla bolje da se odradjuju, pre svega po pitanju brojnosti. Sto se tice domacih gostovanja tu je negde uvek nasa tribina ispunjena, a neretko i ceo stadion kada igra nas klub. Nadam se da ce i Zvezda u narednom periodu kao klub da napreduje i da cemo u nekoj blizoj buducnosti uci u grupnoj fazi nekog od Evropskih takmicenja, mislim da bi imali sta da ponudimo Evropi .

Maradona
23-09-2012, 12:08
http://redstarbelgrade.info/images/vesti/Utakmice/Jesen2012/6.HajdukZvezda/navijaci%20na%20krovu.jpg
http://redstarbelgrade.info/images/vesti/Utakmice/Jesen2012/6.HajdukZvezda/navijaci%20napolju1.jpg

kula. juce.

alan ford
23-09-2012, 16:51
OFK Beograd - Vojvodina

http://imageshack.us/a/img33/6567/ofkbeogradvojvodina1.jpg

http://imageshack.us/a/img696/4561/ofkbeogradvojvodina2.jpg

http://imageshack.us/a/img84/914/ofkbeogradvojvodina3.jpg

Video snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Nyy6apCbYWk

Donji Srem Pećinci - Rad

"Dule, hvala za sve"

http://imageshack.us/a/img152/6675/donjisremrad1.jpg

http://imageshack.us/a/img688/1234/donjisremrad2.jpg

http://imageshack.us/a/img585/774/donjisremrad3.jpg

Video snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=J6ivatoTbUM&feature=autoplay&list=ULwsVHOvohkPg&playnext=1

Sava04
23-09-2012, 18:35
Spartak - Radnički Niš (Blue Marines i Meraklije na istoj tribini)
http://www.fkspartakzlatiborvoda.com/includes/image-watermark.php?i=L2hvbWUvZmtzcGFydC93d3cvcGljdHVyZX MvU3AtUmFkbmlja2kwMS5qcGc=&h=NjAw&w=ODAw

http://www.fkspartakzlatiborvoda.com/includes/image-watermark.php?i=L2hvbWUvZmtzcGFydC93d3cvcGljdHVyZX MvU3AtUmFkbmlja2kxOS5qcGc=&h=NjAw&w=ODAw

http://www.fkspartakzlatiborvoda.com/includes/image-watermark.php?i=L2hvbWUvZmtzcGFydC93d3cvcGljdHVyZX MvU3AtUmFkbmlja2kyMC5qcGc=&h=NjAw&w=ODAw

Maradona
23-09-2012, 19:17
http://www.youtube.com/watch?v=TsWbY9gKuLI&feature=g-all-lik

Maradona
23-09-2012, 19:45
ne znam kako da izmenim post,s' toga dupli.

http://img407.imageshack.us/img407/9514/41755168.jpg

firma juce na utakmici sa ofk-om,podrzala akciju 'sacuvajmo omladinski stadion' .

Navijačka grupa FIRMA1989 je na jučerašnjoj utakmici iskoristila priliku da podrži akciju "SAČUVAJMO OMLADINSKI STADION" navijača OFK Beograda u prikupljanju potpisa. Naime,svi smo svedoci katastrofalnog stanja u našem fudbalu,a kao prvi primer toga je infrastruktura,odnosno loši stadioni.Stadion na Karaburmi bukvalno propada i navijači tog kluba su pokrenuli akciju prikupljanja potpisa za renoviranje stadiona.FIRMA1989 je na ovaj način videla priliku da podrži svoje tradicionalne rivale i da pokaže da ceni njihovu borbu za bolji i lepši stadion.
Još jednom naglašavamo da mi u našim protivnicima ne vidimo neprijatelje,nego rivale!

Navijačka grupa FIRMA1989

:cool:

Kragujevac
23-09-2012, 23:46
Smederevo - RADNIČKI KRAGUJEVAC

http://i47.tinypic.com/5b2trl.jpg
http://i46.tinypic.com/2hftp5d.jpg
http://i46.tinypic.com/160trh4.jpg
http://i50.tinypic.com/678b3t.jpg

http://i48.tinypic.com/ztvknp.jpg

Sava04
23-09-2012, 23:52
Evo i Despota
http://oi46.tinypic.com/kb6h0.jpg

Registracija
24-09-2012, 00:02
Zabranjeni veceras na JNA. Partizan-Sloboda Uzice

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gvemAFr-RaY#!

alan ford
24-09-2012, 00:02
Zvanične slike sa Spartak Subotica - Radnički Niš

http://imageshack.us/a/img51/2866/spartaksuboticaradnicki.jpg

http://imageshack.us/a/img109/2866/spartaksuboticaradnicki.jpg

http://imageshack.us/a/img805/2866/spartaksuboticaradnicki.jpg

http://imageshack.us/a/img832/2866/spartaksuboticaradnicki.jpg

http://imageshack.us/a/img818/2866/spartaksuboticaradnicki.jpg

http://imageshack.us/a/img849/2866/spartaksuboticaradnicki.jpg

+ bonus slika

http://imageshack.us/a/img341/2866/spartaksuboticaradnicki.jpg

alan ford
24-09-2012, 00:20
http://www.mondo.rs/s260526/Info/Hronika_i_Drustvo/Uhapseni_navijaci_zbog_napada_na_policiju.html

Jedinstvo Užice - Napredak

http://imageshack.us/a/img253/9770/jedinstvouzicenapredak.jpg

Novi Sad - Metalac Gornji Milanovac

http://imageshack.us/a/img607/5159/novisadmetalacgornjimil.jpg

Maloletnim pripadnicima Koride nije dozvoljeno prisustvo na utakmici, pa su navijali sa pruge iza druge tribine.

http://imageshack.us/a/img14/5159/novisadmetalacgornjimil.jpg

Kraći snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=XnyYfKyo2kw&feature=plcp

Radnički Pirot - Trstenik

http://imageshack.us/a/img26/1969/radnickipirottrstenik1.jpg

http://imageshack.us/a/img801/8575/radnickipirottrstenik2.jpg

Bulke Zvezdara su prisustvovale utakmici svog kluba na Novom Beogradu protiv domaćeg Radničkog, ali ne znam razlog zašto su sedeli na tribini.

http://imageshack.us/a/img546/2433/radnickinovibeogradzvez.jpg

msad
24-09-2012, 12:42
Juce sam kupio kartu za Sever za kup utakmicu Radnicki-Crvena Zvezda.Izgleda da Nislije nisu glupi kao Kuljani pa da propuste priliku da napune klupsku kasu a istovremeno znaci da ce i nama biti dozvoljen ulazak na stadion.Kartu sam kupio ispred dvorane Cair i morao sam da dam licnu kartu da bi mi zapisali ime,prezime i JMBG.Sacuvaj boze.

U priči
24-09-2012, 14:00
Ništa novo, koliko su puta su mi tražili ... kažeš nemam kod sebe, gde ćeš im dati!?

msad
24-09-2012, 14:25
Ništa novo, koliko su puta su mi tražili ... kažeš nemam kod sebe, gde ćeš im dati!?

Bas me boli uvo sto su me zapisali.Mislim da se ispred stadiona ne moze kupiti Sever bez lk.

Colubra
24-09-2012, 22:38
Sevojno - Radnički Valjevo

http://www.dodaj.rs/f/3I/Vy/4vB0LwZk/cam00055.jpg

Ostale slike ovde (http://www.dt2001.rs/forum/viewtopic.php?f=10&t=268).

alan ford
25-09-2012, 04:59
Partizan - Sloboda Užice

Grobari Jug

http://imageshack.us/a/img440/5733/partizanslobodauzice1.jpg

http://imageshack.us/a/img577/3969/partizanslobodauzice2.jpg

Snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=G_ekPtP0xVU

Zabranjeni

http://imageshack.us/a/img703/7736/partizanslobodauzice3.jpg

http://imageshack.us/a/img690/91/partizanslobodauzice4.jpg

Snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=bVQU-6XzP9Y&feature=channel&list=UL

alan ford
25-09-2012, 05:22
Šumadija Jagnjilo - Zemun

http://imageshack.us/a/img521/1148/sumadijajagnjilozemun1.jpg

http://imageshack.us/a/img196/2157/sumadijajagnjilozemun2.jpg

http://imageshack.us/a/img17/9030/sumadijajagnjilozemun3.jpg

http://imageshack.us/a/img844/6928/sumadijajagnjilozemun4.jpg

ofkbgd
25-09-2012, 15:22
ne znam kako da izmenim post,s' toga dupli.

http://img407.imageshack.us/img407/9514/41755168.jpg

firma juce na utakmici sa ofk-om,podrzala akciju 'sacuvajmo omladinski stadion' .

Navijačka grupa FIRMA1989 je na jučerašnjoj utakmici iskoristila priliku da podrži akciju "SAČUVAJMO OMLADINSKI STADION" navijača OFK Beograda u prikupljanju potpisa. Naime,svi smo svedoci katastrofalnog stanja u našem fudbalu,a kao prvi primer toga je infrastruktura,odnosno loši stadioni.Stadion na Karaburmi bukvalno propada i navijači tog kluba su pokrenuli akciju prikupljanja potpisa za renoviranje stadiona.FIRMA1989 je na ovaj način videla priliku da podrži svoje tradicionalne rivale i da pokaže da ceni njihovu borbu za bolji i lepši stadion.
Još jednom naglašavamo da mi u našim protivnicima ne vidimo neprijatelje,nego rivale!

Navijačka grupa FIRMA1989

:cool:

Svaka cast Firmasima na lepom potezu.

OFK BGD 20,30ak

redleo
25-09-2012, 21:10
Firma me svakim danom sve više iznenađuje. Stvarno želim da ih vidim u punom sjaju a to je da im tribina bude uvek puna i crveno-bela! Sve najbolje im želim!

Tokom svih ovih godina pokazuju veliku vezanost za Srbiju, Novi Sad, Vošu. Na tekmi repke su pokazali kako ceo grad diše kao jedan. Ovakvom podrškom pokazuju višu svest i time zaslužuju sve pohvale za fer plej među nama! Još jednom BRAVO FIRMA!

caporegime
26-09-2012, 00:09
ja bi pozvao i uniju da se što više predstavi.
jer su mali, nisu kvartovski toliko vezani (ko zemunci) niti strogo huliganski ( ko radovci) a opet se trude.
obzirom na gradsku konkurenciju ulažu višestruko više snage da se održe i da djeluje nego ostali.
prema tome, samo naprijed

Sava04
26-09-2012, 22:58
Radnički Niš - Crvena zvezda 1:2 (Kup)
http://imageshack.us/a/img222/2088/19719007.jpg
http://imageshack.us/a/img193/3802/56848989.jpg
http://imageshack.us/a/img534/3638/66667610.jpg
http://imageshack.us/a/img834/2960/26156072.jpg
http://imageshack.us/a/img515/6686/img2929c.jpg
http://imageshack.us/a/img593/9886/73530960.jpg

http://imageshack.us/a/img338/9907/97848310.jpg
http://imageshack.us/a/img253/738/11079536.jpg

alan ford
26-09-2012, 23:02
Leo, hvala na lepim željama! :cool:

Snimak navijanja Marinaca i Meraklija:

http://www.youtube.com/watch?v=jrjBtLn-4DI&list=UUzeI7D3PGfHQ9NbBNSrQFqg&index=1&feature=plcp

Partizan - Sloboda Užice

Freedom Fighters

http://imageshack.us/a/img411/8899/partizanslobodauzice5.jpg

Kraći snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Qi2HN3PM9pw

Kraći snimak navijanja Divlje Teladi u Sevojnu:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IWI4rpWZ71w

Snimak navijanja Pirgosa u Vranju pretprošlog vikenda:

http://www.youtube.com/watch?v=ZPoDXYkvir8&feature=plcp

Indijanci u prethodna dva kola

Proleter - Lehel

http://imageshack.us/a/img809/4931/proleterzrenjaninlehel.jpg

Proleter - OFK Klek

http://imageshack.us/a/img600/6982/proleterzrenjaninofkkle.jpg

tepih
26-09-2012, 23:23
Iako smo igrali u Nisu, danas je i 11. april bio mali da primi sve navijace Zvezde. Punimo stadione, hale...
Zvezda-Jug

http://www.youtube.com/watch?v=7yLXWnOQVrs&feature=share
DS, 23, 50+

alan ford
27-09-2012, 03:22
Radnički Niš - Crvena Zvezda

Meraklije

http://imageshack.us/a/img194/7777/radnickiniscrvenazvezda.jpg

http://imageshack.us/a/img853/7777/radnickiniscrvenazvezda.jpg

http://imageshack.us/a/img521/7777/radnickiniscrvenazvezda.jpg

http://imageshack.us/a/img407/7777/radnickiniscrvenazvezda.jpg

http://imageshack.us/a/img849/7777/radnickiniscrvenazvezda.jpg

http://imageshack.us/a/img267/7777/radnickiniscrvenazvezda.jpg

Video snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=drP0B9p4jDk

Registracija
27-09-2012, 09:00
Kup Srbije, Partizan-Proleter Novi Sad

Zabranjeni

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n9lm9deI8-Q

rdbgd
27-09-2012, 11:33
http://www.youtube.com/watch?v=97W1qnIJryA&feature=youtu.be

Rokstedi&Bibop
27-09-2012, 12:13
Delije strava izdanje!!! Srijeda, radni dan, popodne, i toliki broj!

1981
27-09-2012, 14:09
Malo stariji klip ali odlično izdanje Zemunaca.

http://www.youtube.com/watch?v=VY48JL6afw4&fb_source=message

alan ford
27-09-2012, 16:49
Kup Srbije

Vojvodina - Donji Srem

http://imageshack.us/a/img51/6707/vojvodinadonjisremkup.jpg

Partizan - Proleter Novi Sad

Zabranjeni

http://imageshack.us/a/img823/7771/partizanproleternovisad.jpg

Grobari Jug

http://imageshack.us/a/img834/7771/partizanproleternovisad.jpg

MidnighT
28-09-2012, 02:16
Delije strava izdanje!!! Srijeda, radni dan, popodne, i toliki broj!

lepo vreme,jos tekma u nisu i sisate nislijke ;) pa nemoze drugacije nego odlicno

svaka cast...

AjmoCigani
28-09-2012, 02:38
lepo vreme,jos tekma u nisu i sisate nislijke ;) pa nemoze drugacije nego odlicno

svaka cast...
Dobro izdanje, ali na nasoj tribini bilo je mnogo onih koji nisu ni N od navijaca! Hvala bogu oni su u manjini, ali mnogo zevaca, blejaca, snimatelja, pozera, klinki...valjda ce se vremenom i to promeniti!

U priči
28-09-2012, 09:51
Za velike tribine i grupe to je sasvim normalno. Pa ne može od 5 000 ljudi svi da budu pravi navijači i deo ekipe. Uvek će biti deo koji zaluta ali treba pokušati tu manjinu, ili bar deo nje, usmeriti na pravi put i objasniti šta i kako.

rdbgd
28-09-2012, 12:00
tepih
ima razlog zasto je ovaj klip obrisan i ovde i na forumu delije .necu ti vise objasnjavati .

TotalHaos
28-09-2012, 15:33
Kup Srbije,Smederevo-Napredak Krusevac 0:0 (5:4)
Jakuza:
http://www.fknapredak.rs/slike/1213/smederevonap/13.jpg
Despoti:
http://www.fknapredak.rs/slike/1213/smederevonap/28.jpg

tepih
29-09-2012, 23:30
Zvezda-Smederevo
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_smederevo_1.jpg

http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_smederevo_6.jpg
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_smederevo_4.jpg

http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=769#

tepih
30-09-2012, 00:10
http://www.youtube.com/watch?v=BTMUen6Z7oc

Samo TI
30-09-2012, 11:01
http://www.youtube.com/watch?v=FdjAWkTsNgA

Sava04
30-09-2012, 11:53
Radnički Niš - BSK
http://www.dodaj.rs/f/U/pg/22w676sc/dsc00888.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2R/H1/1w0i1okd/p9295584.jpg

http://www.dodaj.rs/f/D/8Q/2BU2JKXy/p9295595.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1F/Dz/3oW2J38U/p9295605.jpg

http://www.dodaj.rs/f/C/3f/4d4VB4sh/p9295616.jpg

http://www.dodaj.rs/f/20/U1/g7vsq0l/p9295632.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1a/hf/2B2Vrqds/p9295636.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1B/IJ/43EQOtUt/p9295724.jpg

Sava04
30-09-2012, 11:57
Vojvodina - Partizan
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/391646_4310888885468_397355753_n.jpg

Maradona
30-09-2012, 21:15
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s480x480/298450_416721178382922_1339740668_n.jpg

blesimetar
30-09-2012, 21:25
Kako bi ja vas sve izbanira, ponovilo se 1500 puta da se prevede poruka na čirilici. Ima ovdi masu (večina) momaka koji kurca ovdi ne razume...ne razumin smisao ove slike sa porukom kad nema prijevoda.

Maradona
30-09-2012, 21:38
zbog obaveza u centru grada
6.oktobra nismo na utakmici Rada

gay pride zakazan taj dan.trebalo je da se potrudis.

srdjan67
30-09-2012, 22:35
Ercov, koji k... Bankovic zoran? Da li sam nesto propustio? Nije valjda umro?

caporegime
30-09-2012, 22:49
blesimetre ne sitničari.
prijevod po zamolbi a ne po obvezi.

Sava04
30-09-2012, 22:55
Ercov, koji k... Bankovic zoran? Da li sam nesto propustio? Nije valjda umro?

Ha, ha, ha, brate slatko sam se nasmejao. Ma kavi umro, u sredu posle utakmice kada smo ih izbacili iz kupa sreli smo se u gradu i popričali. Kaže dobro smo prošli, mogli su da nam daju četiri komada u drugom, a prvo negleda kada su mogli da prime najmanje još dva komada. On je brate alfa i omega u Radničkom. Pozdrav za Čurug.

srdjan67
30-09-2012, 23:04
Kakav tandem centarhalfova Miletović i Banković, kulturnija verzija Hatunića i njihovih. Banković i Milko isključeni protiv Atletiko Madrida......

Sava04
30-09-2012, 23:09
Milko sto posto, a Banković ??? Mislim da protiv Atletika nije igrao.

srdjan67
30-09-2012, 23:14
AAAAAAAAAAAA, zajeb..... Protiv Verone obojica......

Ercov
30-09-2012, 23:39
Ja prevedem,a onda se obrise...ali kapiram. A za Bankovica,pravo da ti kazem,nemam pojma.

Argentino
30-09-2012, 23:50
zbog obaveza u centru grada
6.oktobra nismo na utakmici Rada

gay pride zakazan taj dan.trebalo je da se potrudis.

ovo bi se moglo shvatit i latentno queer :kez

podsjetilo me na ovu scenu iz šišanja :zubo
http://www.youtube.com/watch?v=Kj_cvJivFvY

a i ne trebaju se trudit kad mogu 12-icom gsp-a na Karaburmu !

alan ford
01-10-2012, 01:05
Pre prelaska na ovo kolo da postavim zaostale slike od ranije.

Kup Srbije od srede

Timok Zaječar - Rad

Otrovi

http://imageshack.us/a/img22/1459/timokradkup1.jpg

http://imageshack.us/a/img833/40/timokradkup2.jpg

"Grijak Dušan"

http://imageshack.us/a/img577/3550/timokradkup3.jpg

"Samo Timok"

http://imageshack.us/a/img513/7715/timokradkup4.jpg

http://imageshack.us/a/img197/7749/timokradkup5.jpg

United Force

http://imageshack.us/a/img21/2448/timokradkup6.jpg

http://imageshack.us/a/img23/3896/timokradkup7.jpg

Sloboda Užice - Inđija

http://imageshack.us/a/img12/5383/slobodauziceindjijakup.jpg

Novi Sad - Radnički Kragujevac

Nema slika Koride, osim ovog kratkog klipa sa kraja utakmice na kojem je ubačeno i par fotografija.

http://www.youtube.com/watch?v=PJEuR1mLdVg&list=UURt4BZnd7W0DDM9b_Ly0lbg&index=3&feature=plcp

Slike Čačana sa prethodna dva gostovanja

Proleter Novi Sad - Borac Čačak

Na utakmici u novosadskom naselju Slana Bara je prisustvovalo nekoliko gostujućih navijača.

http://imageshack.us/a/img202/1020/proleternovisadboraccac.jpg

Kolubara Lazarevac - Borac Čačak

http://imageshack.us/a/img138/5646/kolubaraboraccacak.jpg

FCV1914
01-10-2012, 01:41
Voša - Partizan

http://img600.imageshack.us/img600/6388/58528863.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/2850/53959941.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/8127/68999805.jpg

http://img231.imageshack.us/img231/1751/98232295.jpg

http://img51.imageshack.us/img51/6813/30313330.jpg

http://img842.imageshack.us/img842/6329/86893347.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/4610/39972647.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/3247/74395940.jpg

http://img692.imageshack.us/img692/4486/88554180.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/3867/88170970.jpg

http://img90.imageshack.us/img90/4788/34025944.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/2576/37805153.jpg

alan ford
01-10-2012, 01:48
Vojvodina - Partizan

Firma

Dok sam sastavljao post u vezi tekme i uploadovao fotke, preduhitrio me FCV1914 sa našim slikama, pa ću u svojoj poruci ostaviti samo ove dve slike kojih nema u njegovoj i na kojima se dobro vidi koreografija!

http://imageshack.us/a/img31/6193/vojvodinapartizan1.jpg

http://imageshack.us/a/img248/7158/vojvodinapartizan2.jpg

Snimak navijanja Firme:

http://www.youtube.com/watch?v=MBq3YifKiPM&feature=player_embedded

Grobari

http://imageshack.us/a/img823/9050/vojvodinapartizan3.jpg

http://imageshack.us/a/img841/1485/vojvodinapartizan4.jpg

http://imageshack.us/a/img21/769/vojvodinapartizan5.jpg

Snimak navijanja Grobara:

http://www.youtube.com/watch?v=XlW4Um6vO1s&list=UURt4BZnd7W0DDM9b_Ly0lbg&index=1&feature=plcp

Treća grupa koja se očekivala nije prisustvovala utakmici i ovo je saopštenje sa njihovog sajta:

NAVIJAČKA GRUPA ZABRANJENI DANAS JE KRENULA NA GOSTOVANjE U NOVI SAD ONAKO KAKO GOTOVO SVE NAVIJAČKE GRUPE U SVETU IDU NA UTAKMICE VAN SVOG GRADA. KRENULI SMO VOZOM. JOŠ U BEOGRADU JEDVA NAM JE OMOGUĆENO DA UĐEMO U VOZ, DA BI PRI DOLASKU U NOVI SAD SVI BILI OKRUŽENI VELIKIM SNAGAMA POLICIJE GDE SMO I OSTALI SLEDEĆA 3 SATA.
NIJE NAM DOZVOLjENO DA NAPUŠTAMO TAJ DEO GDE SMO BILI ZAUSTAVLjENI NITI SMO DOBIJALI KONKRETNE ODGOVORE NA PITANjA O TOME DA LI I KADA ĆEMO OTIĆI NA UTAKMICU. KAKO JE VREME PROLAZILO POSTAJALO JE JASNIJE DA TOG DANA NA STADION NEĆEMO NI UĆI, A KONAČNO, POLA SATA NAKON POČETKA MEČA OBAVEŠTENI SMO DA ĆEMO BITI UKRCANI NA SLEDEĆI VOZ ZA BEOGRAD KOJI JE DOLAZIO ZA ČETRDESETAK MINUTA.
OKO 150 PRIPADNIKA NAVIJAČKE GRUPE ZABRANjENI KOJI SU DOŠLI VOZOM ZAUSTAVLjENO JE U SVOJOJ NAMERI DA BODRI PARTIZAN U MEČU PROTIV VOJVODINE IAKO JE NA STADIONU BILO SASVIM DOVOLjNO MESTA ZA SVE, JER SU NAM STIZALI IZVEŠTAJI O TOME DA NEMA REČI O RASPRODATIM KARTAMA I KRCATIM TRIBINAMA KAKO NAM JE OD POLICIJE TO REČENO. OSIM NAS NA STANICI, ISPRED JE BILO JOŠ PEDESETAK PRIPADNIKA NAŠE GRUPE KOJI SU ČEKALI RASPLET SITUACIJE JER NISU ŽELELI BEZ SVOJE BRAĆE DA PRISUSTVUJU MEČU, TAKO DA JE UKUPNA CIFRA LjUDI KOJI SU DANAS BILI U NOVOM SADU OKO 200.
OVOM PRILIKOM ŽELIMO DA KAŽEMO SAVEZU KOJI POSTOJI IZMEĐU UPRAVE FK PARTIZAN, NAVIJAČA SA JUGA KOJI SU IMALI BESPLATAN AUTOBUSKI PREVOZ DO TAMO I NAZAD I POLICIJE, DA NAŠA LjUBAV PREMA PARTIZANU NEĆE PRESTATI IAKO SE NA NAS ATAKUJE NAJRAZLIČITIJIM SREDSTVIMA I METODAMA. NEĆEMO SE PREDATI, NITI ĆEMO PRESTATI DA PRATIMO PARTIZAN KADA IGRA KAO DOMAĆIN ILI KAO GOST I SVAKI PUT ĆEMO SE POTRUDITI DA CRNO – BELE PODRŽIMO U BILO KOM GRADU DA ONI IGRAJU. NAVIKLI SMO NA ZABRANE PRISUSTVA, REPRESIJU NAJTEŽE VRSTE ODAVNO TRPIMO, A I OVAKVI DOGAĐAJI ODAVNO SU NAM POZNATI. MI NASTAVLjAMO DALjE BORBU ZA IDEALE, PRINCIPE, IDEJE I NAČELA I NE NAMERAVAMO DA STANEMO. DANAS STE NAS ZADRŽALI NE MAREĆI DA LI RADITE ISPRAVNU STVAR, SLEDEĆI PUT SE ZAPITAJTE ZAŠTO SLUŠATE NALOGE MOĆNIKA.
UPRAVI U INAT UVEK UZ PARTIZAN!
ZABRANjENI GROBARI PARTIZANU ODANI!
NAŠ ZAVET – PEROVIĆ IVAN!

Parola sa stanice na kojoj piše: "Agenti i roso-neri?...Samo interes život celi!"

http://imageshack.us/a/img840/9571/vojvodinapartizan6.jpg

I jedan snimak:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RGmiJTqzH0g

MidnighT
01-10-2012, 02:16
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s480x480/298450_416721178382922_1339740668_n.jpg

Radovci uvek objasne sa parolom,takodje zastava dzejsona iz petka 13-og sa kuhinjom objasnila,totalno UF

alan ford
01-10-2012, 02:32
Još par slika za večeras

Partizan - Voždovac, ženska košarka

http://imageshack.us/a/img844/9576/zkkpartizanzkkvozdovac1.jpg

"Za vas grmi ova glava luda, gazite do trona, napravite čuda!"

http://imageshack.us/a/img26/826/zkkpartizanzkkvozdovac2.jpg

http://imageshack.us/a/img705/7475/zkkpartizanzkkvozdovac3.jpg

Snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BXqOAq1KC_Q

Seljak Mihajlovac - Mačva Šabac

Šaneri u nečemu što bi trebao da bude sektor za gostujuće navijače.

http://imageshack.us/a/img255/4061/seljakmihajlovacmacva1.jpg

http://imageshack.us/a/img231/7466/seljakmihajlovacmacva2.jpg

Jedinstvo Bela Palanka - Tanasko Rajić Pirot, 5. liga

Usijane Glave

http://imageshack.us/a/img521/8057/jedinstvobelapalankatan.jpg

Što se tiče ove diskusije u vezi parola. Naglašeno je više puta da se stavljaju prevodi za ćirilične parole, jer ne znaju svi naše pismo, i molio bi sve da poštuju to i da eventualno ako znaju na šta se odnosi parola da napišu.
Na prethodnoj strani su postavljene 4 parole. Ova od Radovaca je objašnjena, dok su Delije imale parolu "Obnovite beogradski omladinski stadion" s kojom su podržale Plavu Uniju (lep potez). Meraklije su imale parolu podrške svom idolu Zoranu Bankoviću ("Jedan je Banković Zoran") koji je sada potpredsednik kluba, te parolu "Nećemo Partizan u našem gradu" koja se odnosi na odluku RK Partizan da utakmice Lige šampiona kao domaćin igra u niškom Čairu.

Hard & Smart 69
01-10-2012, 11:27
FCV - partizan...ovo su ipak najjače fotke
http://www.mondo.rs/v2/view_photo.php?id=647531
http://www.mondo.rs/v2/view_photo.php?id=647534
http://www.mondo.rs/v2/view_photo.php?id=647537

Colubra
01-10-2012, 12:11
Miloš Pocerac - Radnički Valjevo

http://www.dodaj.rs/f/2y/e6/1W8oOY39/cam00106.jpg

Ostale slike ovde (http://www.dt2001.rs/forum/viewtopic.php?f=10&t=271).

ofkbgd
01-10-2012, 22:39
Nasa akcija se siri.Hvala delijama! Obnovi te Omladinski stadion!

OFK BGD 20,30ak

alan ford
03-10-2012, 06:42
Navijanje Radovaca protiv Jagodine:

http://www.youtube.com/watch?v=hx4IJxzFhBw&list=UU2Y7hOdRFcdym_vhZB63p2A&index=1&feature=plcp

Zemun - Sinđelić

"Brukate ime slavnog vojvode, kradete, muljate, kupujete pobede", upućeno protivniku sa kojim se bore za ulazak u viši rang.

http://imageshack.us/a/img267/2512/zemunsindjelic1.jpg

"Pobedite! U inat svima i uprkos svemu"

http://imageshack.us/a/img837/535/zemunsindjelic2.jpg

Video snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f9UzXBFrnoI

Sloboda Užice - Hajduk Kula

"150 godina slobode"

http://imageshack.us/a/img341/4082/slobodahajdukkula.jpg

Teleoptik Zemun - Napredak

http://imageshack.us/a/img401/1702/teleoptiknapredak.jpg

Borac Čačak - Voždovac

Mašinerija

http://imageshack.us/a/img29/7864/boraccacakvozdovac.jpg

Prisutna je bila i grupa Invalida. Klinac što skuplja lopte im je ukrao zastavu sa ograde i pobegao preko tribine sa stadiona. Ovi su krenuli za njim i izašli van stadiona, ali ga nisu stigli i tako su ostali bez zastave. Kasnije ih je murija tukla i privela u stanicu i kod sudije.

http://imageshack.us/a/img29/8651/masinerijacacak.jpg

Metalac Gornji Milanovac - Timok Zaječar

http://imageshack.us/a/img23/9639/metalacgornjimilanovact.jpg

Moravac Mrštane - Radnički Pirot

http://imageshack.us/a/img515/1666/moravacorionradnickipir.jpg

Obilić - Zuce, 7. liga

http://imageshack.us/a/img42/8693/obiliczuce.png

Crveni Đavoli i Marinci nisu bili aktivni ovo kolo, jer je utakmica njihovih klubova odigrana bez publike pošto su Kragujevčani kažnjeni zbog nereda protiv Zvezde.

rdbgd
04-10-2012, 08:36
javor -zvezda 1-2

http://www.youtube.com/watch?v=TNdVxDwQd4w

blesimetar
07-10-2012, 17:59
http://www.telegraf.rs/sport/369064-sorka-tuca-grobara-i-zemunaca-u-padinskoj-skeli

Na meču između domaćeg PKB-a i Zemuna došlo je do sukoba navijača ova dva tima. Navijači PKB-a, koje uglavnom čine “Grobari“, sukobili su se sa “Taurunum bojsima“ koji su – kako saznajemo – u celom događaju izvukli deblji kraj.

Snažne snage policije, “kornjače“, kojih je puno naselje, hitro su reagovale i trenutno gone učesnike nereda koji “peške” pokušavaju da se sakriju i pobegnu. Kako naš izvor navodi, međutim, bekstvo iz Padinske Skele gotovo je nemoguće, zbog izolovane prirode ovog prigradskog mesta.

(ne znam jeli slika od danas ili iz arhive, ali ide uz tekst...)

http://i47.tinypic.com/2yo7brq.jpg

three stripes
07-10-2012, 18:18
ova slika je sa derbija kad je bilo ono sranje sa milanistima

Sava04
07-10-2012, 18:35
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Eqh_npOWfLs#!

rdbgd
07-10-2012, 23:05
http://imageshack.us/a/img819/5135/delijef.jpg
http://imageshack.us/a/img62/1285/97449331.png
http://imageshack.us/a/img96/2049/90886799.png
http://imageshack.us/a/img839/4667/57862548.png
http://imageshack.us/a/img685/9638/61603660.png
http://imageshack.us/a/img138/7430/22894224.png
subotica
spartak-zvezda

alan ford
08-10-2012, 02:15
Spartak Subotica - Crvena Zvezda

Blue Marines

http://imageshack.us/a/img692/7113/spartaksuboticacrvenazv.jpg

http://imageshack.us/a/img713/7113/spartaksuboticacrvenazv.jpg

"Samo da znaš da nisi sam!"

http://imageshack.us/a/img100/7113/spartaksuboticacrvenazv.jpg

http://imageshack.us/a/img191/7113/spartaksuboticacrvenazv.jpg

http://imageshack.us/a/img198/7113/spartaksuboticacrvenazv.jpg

http://imageshack.us/a/img543/7113/spartaksuboticacrvenazv.jpg

http://imageshack.us/a/img542/7113/spartaksuboticacrvenazv.jpg

Bandit
08-10-2012, 14:17
100 Ljudi stiže gradskim autobusom u Padinjak negde kroz naselje idemo redovnom trasom i primetimo 10tak mlađih momaka ispred grafita 1000 ljudaka iz padinjaka koji kada su uočili autobus lagano kreću ka putu pomislio sam da će kamnovati bus i pobeći jer smo prošle godine imali istu situaciju kada smo ih jurili po kukuruzima 300 metara i na kraju ostanemo da se natežemo sa žandarima da nam nehapse ljude!!!Sada zaustavimo bus izađe nas nekoliko iz busa i nekolicina njihovih koji su bili okolo a dok nisu počeli da beže nismo ih ni primetili ovi momci preko puta ulice iza jarka nekog malte ne okrenuti leđima da lakše pobegnu ako masa iz busa krene da izleće...žandari istrčavaju iz brigade i stanu ispred nas da nas smire zadrže ...videvši već viđen scenario da tih 7,8 LjUDI NIJE VREDNO POMENA DA BI LjUDI ZBOG NjIH PADALI JER BI SE TO PRETVORILO U JURNjAVU PO NASELjU I TUČU SA BRIGADOM BESPOTREBNO...smirimo ljude i vratimo ih u bus i objašnjavamo pojedincima da ne reagujemo na par pojedinaca i ne izleće ceo bus na 5 ljudi,kada su se ovi udaljili nas bezbednu razdaljinu da nemogu da kamenuju bus nastavljamo dalje do kraja. Izlazimo iz busa i krećemo uz pesmu peške prema stadionu,zbog ovog sitnog događaja koji bukvalno nije vredan pomena došla murija sva sa stadiona pod punom opremom trče prema nama okružuju nas smiruju kao tenziju koje ni nema,krećemo ka stadionu i iza nas preko neke šikare žbunja nekog na 30,40 metara pojavljuju se opet dal ti isti likovi možda u malo jačem broju njih 15 galame iz daljine ajde pičke ...par njih maskiranih ...okrenemo se ka njima VERBALNO NAPUŠAVANjE PREKO ŽANDARA i shvatimo da je to sve neozbiljno da od toga nema ništa smirujemo pojedince koji hoće da trče ka njima jer bukvalno nema potrebe preterano su daleko ni kamen nije poleteo ka nama a okruženi smo žandarima...sa kojima je samo i mogao da bude sukob ako nasednemo na jurnjavu za tih 10,15 ni nevidimo koliko ih ima vidimo pojedince u daljini prema kojima trči desetak kornjača i oni se u tom momentu povlače u to naselje ,mi se okrenemo i uz pesmu nastavimo u korteu ka stadionu!Dok smo stigli ispred tribine vidimo murija u panici zovu pojačanje stavljaju kacige štitove navlače na kombijima one zaštitne rešetke ...negde u daljini na 300 ili više metara čujemo neku pesmu ne razumemo šta i vidimo neko komešanje murija trči ulicom vide se iz daljine bele kacige...ispred nas stoji kordon i čujemo na motoroli kako je grupa domaćih navijača zasula kamenjem žandare da su hteli da krenu ka stadionu i da su ih ovi sprečili popalili su nekoliko baklji gađali žandare i razbežali se! Mi to ništa ne vidimo osim u velikoj daljini rotacije sirene i kornjače kako trče ulicom u grupi!Koliko ih je bilo mi ne znamo verovatno su se posle našeg prolaska kroz naselje skupili u malo većem broju nego kada smo mi prolazili!Sve u svemu jedno veliko ništa se nije desilo između nas navijača,šta je bilo između lokalnih grobara i murije ne znam osim što smo čuli od žandara da su ih napali kamenovali gažali bakljama da su se posle razbežali!Neki žandar kaže bilo ih 30tak dečurlija ,drugi žandar kaže ma bilo ih je sigurno 60tak :mrgreen: to je sve!U toku utakmice dobijamo smešnu informaciju da je telegraf objavio na svom portalu da je u padinjaku opsadno stanje niko ne sme da napusti stadion došlo do velike tuče između navijača po našim saznanjima zemunci izvukli deblji kraj!!!Ej a toj nebulozi je to tek početak kurir odma preeuzima vest i naslov glasi Grobari pretukli zemunce u padinjaku :mrgreen: da se zapita čovek gde mi živimo pa u tim novinama ne možeš više verovati ni za vremensku prognozu a kamoli nešto drugo!!!SRAMOTA NA ŠTA SU NAM MEDIJI SPALI NA KAKAV IZVOR INFORMACIJA I KAKO LAKO PREUZIMAJU I PLASIRAJU IZMIŠLjOTINE A PRITOM PREDIMENZIONIŠU I OD NAJNORMALNIJEG GOSTOVANjA U KOME SE NIŠTA SPECIJALNO NIJE DESILO PRETVORIŠE PADINjAK U JUŽNI LONDON ZA SEKUND

Kragujevac
08-10-2012, 14:44
BSK Borča - RADNIČKI KRAGUJEVAC

http://i45.tinypic.com/efno92.jpg

Registracija
08-10-2012, 16:18
Liga Sampiona u rukometu
Partizan-Flensburg, hala Cair, Nis
Zabranjeni

http://www.youtube.com/watch?v=AINKhV0hi90&feature=youtu.be

Colubra
08-10-2012, 17:14
Radnički Valjevo - Ribnica Mionica

http://www.dodaj.rs/f/2V/jB/2t4tfp7/plx0037.jpg

http://www.dodaj.rs/f/f/Z9/3o16hvkk/plx0060.jpg

Ostale slike ovde (http://www.dt2001.rs/forum/viewtopic.php?f=10&t=273).

100s
08-10-2012, 17:15
100 Ljudi stiže gradskim autobusom u Padinjak negde kroz naselje idemo redovnom trasom i primetimo 10tak mlađih momaka ispred grafita 1000 ljudaka iz padinjaka koji kada su uočili autobus lagano kreću ka putu pomislio sam da će kamnovati bus i pobeći jer smo prošle godine imali istu situaciju kada smo ih jurili po kukuruzima 300 metara i na kraju ostanemo da se natežemo sa žandarima da nam nehapse ljude!!!Sada zaustavimo bus izađe nas nekoliko iz busa i nekolicina njihovih koji su bili okolo a dok nisu počeli da beže nismo ih ni primetili ovi momci preko puta ulice iza jarka nekog malte ne okrenuti leđima da lakše pobegnu ako masa iz busa krene da izleće...žandari istrčavaju iz brigade i stanu ispred nas da nas smire zadrže ...videvši već viđen scenario da tih 7,8 LjUDI NIJE VREDNO POMENA DA BI LjUDI ZBOG NjIH PADALI JER BI SE TO PRETVORILO U JURNjAVU PO NASELjU I TUČU SA BRIGADOM BESPOTREBNO...smirimo ljude i vratimo ih u bus i objašnjavamo pojedincima da ne reagujemo na par pojedinaca i ne izleće ceo bus na 5 ljudi,kada su se ovi udaljili nas bezbednu razdaljinu da nemogu da kamenuju bus nastavljamo dalje do kraja. Izlazimo iz busa i krećemo uz pesmu peške prema stadionu,zbog ovog sitnog događaja koji bukvalno nije vredan pomena došla murija sva sa stadiona pod punom opremom trče prema nama okružuju nas smiruju kao tenziju koje ni nema,krećemo ka stadionu i iza nas preko neke šikare žbunja nekog na 30,40 metara pojavljuju se opet dal ti isti likovi možda u malo jačem broju njih 15 galame iz daljine ajde pičke ...par njih maskiranih ...okrenemo se ka njima VERBALNO NAPUŠAVANjE PREKO ŽANDARA i shvatimo da je to sve neozbiljno da od toga nema ništa smirujemo pojedince koji hoće da trče ka njima jer bukvalno nema potrebe preterano su daleko ni kamen nije poleteo ka nama a okruženi smo žandarima...sa kojima je samo i mogao da bude sukob ako nasednemo na jurnjavu za tih 10,15 ni nevidimo koliko ih ima vidimo pojedince u daljini prema kojima trči desetak kornjača i oni se u tom momentu povlače u to naselje ,mi se okrenemo i uz pesmu nastavimo u korteu ka stadionu!Dok smo stigli ispred tribine vidimo murija u panici zovu pojačanje stavljaju kacige štitove navlače na kombijima one zaštitne rešetke ...negde u daljini na 300 ili više metara čujemo neku pesmu ne razumemo šta i vidimo neko komešanje murija trči ulicom vide se iz daljine bele kacige...ispred nas stoji kordon i čujemo na motoroli kako je grupa domaćih navijača zasula kamenjem žandare da su hteli da krenu ka stadionu i da su ih ovi sprečili popalili su nekoliko baklji gađali žandare i razbežali se! Mi to ništa ne vidimo osim u velikoj daljini rotacije sirene i kornjače kako trče ulicom u grupi!Koliko ih je bilo mi ne znamo verovatno su se posle našeg prolaska kroz naselje skupili u malo većem broju nego kada smo mi prolazili!Sve u svemu jedno veliko ništa se nije desilo između nas navijača,šta je bilo između lokalnih grobara i murije ne znam osim što smo čuli od žandara da su ih napali kamenovali gažali bakljama da su se posle razbežali!Neki žandar kaže bilo ih 30tak dečurlija ,drugi žandar kaže ma bilo ih je sigurno 60tak :mrgreen: to je sve!U toku utakmice dobijamo smešnu informaciju da je telegraf objavio na svom portalu da je u padinjaku opsadno stanje niko ne sme da napusti stadion došlo do velike tuče između navijača po našim saznanjima zemunci izvukli deblji kraj!!!Ej a toj nebulozi je to tek početak kurir odma preeuzima vest i naslov glasi Grobari pretukli zemunce u padinjaku :mrgreen: da se zapita čovek gde mi živimo pa u tim novinama ne možeš više verovati ni za vremensku prognozu a kamoli nešto drugo!!!SRAMOTA NA ŠTA SU NAM MEDIJI SPALI NA KAKAV IZVOR INFORMACIJA I KAKO LAKO PREUZIMAJU I PLASIRAJU IZMIŠLjOTINE A PRITOM PREDIMENZIONIŠU I OD NAJNORMALNIJEG GOSTOVANjA U KOME SE NIŠTA SPECIJALNO NIJE DESILO PRETVORIŠE PADINjAK U JUŽNI LONDON ZA SEKUND
ovo me podsjetilo na naše gostovanje protiv željezničara u sarajevu priju godinu dana.
doslo im se tamo..naše sjeverne podružnice se šibale sa njima oko stadiona, splitska ekipa upala manijacima na tribinu prije utakmice, iskidalo im koreografiju..totalni show cilo gostovanje..sicam se slavljeničke atmosfere svih auta i kombija u povratku..kroz zapadni mostar nas ljudi pozdravljaju, pale se baklje, buka, trubljenje sa autima..ko da smo osvojili sarajevo.. svi na prozorima od auta i ljudi iz zgrada na prozorima...osmjeh na licima...totalno trijufalna atmosfera...
...sve dok...
nismo usli nazad u hrvatsku..i ljudi na mobitelima počeli čitat novinarske izvještaje na portalima s utakmice...a tamo "torcida skakala u miljacku" i slične bljuvotine :facepalm
i onda mi još kažu, " šta se nerviraš"... "ko je bia zna", "znaju oni koji tribaju znat" i sl. ....ma dan danas ne mogu prihvatit takve stvari jebem im mater novinarsku, lažljivu i senzacionalističku.
živiš za to cili život i onda te prvo neko piskaralo prevori u žrtvu sa bombastičnim naslovom, a ovi svi drugi se nakon toga takmiče ko je ce imat još jači naslov.
sve su to ista govna, nema večeg smeča od novinara.

Bandit
08-10-2012, 19:50
pkb-Zemun 0 1

http://i46.tinypic.com/w2n7p.jpg

alan ford
09-10-2012, 00:29
Sloboda Užice - Vojvodina

Freedom Fighters

"Tajna slobode počiva u hrabrosti"

http://imageshack.us/a/img339/329/slobodauzicevojvodina1.jpg

Firma

http://imageshack.us/a/img696/3230/slobodauzicevojvodina2.jpg

http://imageshack.us/a/img853/9439/slobodauzicevojvodina3.jpg

Donji Srem Pećinci - Radnički Niš

http://imageshack.us/a/img833/9990/donjisremradnickinis1.jpg

http://imageshack.us/a/img7/5493/donjisremradnickinis2.jpg

Radnički Pirot - Sinđelić

http://imageshack.us/a/img855/7307/radnickipirotsindjelic1.jpg

http://imageshack.us/a/img405/6384/radnickipirotsindjelic2.jpg

http://imageshack.us/a/img15/4507/radnickipirotsindjelic3.jpg

Proleter Zrenjanin - Potisje

http://imageshack.us/a/img62/6122/proleterpotisje1.jpg

http://imageshack.us/a/img831/3415/proleterpotisje2.jpg

alan ford
09-10-2012, 00:46
Partizan - Javor

Grobari Jug

http://imageshack.us/a/img850/4272/partizanjavor1.jpg

"I dalje godine prolaze, i još uvek najjači ostaju!", parola povodom 13 godina Južnog Fronta.

http://imageshack.us/a/img42/3821/partizanjavor2.jpg

http://imageshack.us/a/img94/9922/partizanjavor3.jpg

Video snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gEm38Sw4O1M

Zabranjeni nisu bili na fudbalu, već na rukometu u Nišu.

RK Partizan - RK Flensburg, Liga šampiona

Zabranjeni

http://imageshack.us/a/img534/1593/rkpartizanrkflensburg1.jpg

http://imageshack.us/a/img248/9281/rkpartizanrkflensburg2.jpg

"13 godina teških kao robija, prodali se nismo, ideja nam je vodilja!", parola povodom 13 godina Južnog Fronta.

http://imageshack.us/a/img443/9146/rkpartizanrkflensburg3.jpg

Bandit
09-10-2012, 19:18
Jos 2 slike iz Padinjaka i 2 sa zagrevanja noc uoci utakmice.

http://i45.tinypic.com/rm8ae0.jpg
http://i47.tinypic.com/25s1sup.jpg
http://i46.tinypic.com/30vyfcz.jpg
http://i47.tinypic.com/le5fl.jpg

...
09-10-2012, 19:51
Pitanje za Grobare...koja je svrha i funkcija JF-a?
Vidim da su poruke za 13 godina bile i na nogometu i na rukometu (Zabranjeni).
Još me više buni to da se transparent JF nalazi pokraj Alcatraza na nogometu...

blesimetar
09-10-2012, 21:01
http://www.telegraf.rs/sport/371584-navijaci-milana-oprostili-batine-grobarima-na-tajnom-sastanku-u-beogradu-dogovoreno-novo-prijateljstvo

NAVIJAČI MILANA OPROSTILI BATINE GROBARIMA: Na tajnom sastanku u Beogradu dogovoreno prijateljstvo!

ZAKOPANE RATNE SEKIRE! Nekoliko meseci posle incidenta na utakmici Partizan-Zvezda, kada su dobili batine na južnoj tribini, o čemu je Telegraf detaljno pisao, navijači Milana iz grupe “Kurva sud” izdali su zvanično saopštenje povodom dešavanja u Beogradu i istakli da su sa “grobarima” ponovo u prijateljskim odnosima.

Vođe italijanskog kluba su u saopštenju na sajtu milanlive.it otkrili da su nedavno boravili u Beogradu, gde su sastančili sa vođama navijača Partizana koje vode južnu tribinu i koji su im se ponaosob izvinili zbog incidenta u kojem su učestvovale navijačke grupe “Šedous” i “Hed hanters”.

“Bio je to dug i uzbudljiv sastanak, a na kraju je odlučeno da “od nule” stvorimo jako prijateljstvo koje ćemo negovati. Imali smo i sastanke mi među sobom u Milanu, gde je prelomljeno da dešavanja sa beogradskog derbija ne utiču na naše prijateljstvo sa grupom “40+”, stoji u saopštenju navijača Milana.

“Šta je bilo, bilo je, sada smo dve prijateljske grupe koje će moći da kače zastave jedna drugoj na tribini kada dođu u Beograd, odnosno Milano”, kaže se u saopštenju navijača Milana.

“Čekali smo do sada sa oglašavanjem, jer smo procenili da je ćutanje najbolje posle svega što se dešavalo i pisalo po internetu u vezi sa dešavanjima u Beogradu” – zaključuju tifozi iz “Curva Sud”.

Ovaj dogovor je posebno zanimljiv zbog činjenice da Partizan 25. oktobra gostuje u Milanu protiv Intera, pa je posle ovog saopštenja lako pretpostaviti da će se Grobarima u navijanju na “Meaci” priključiti i “rosoneri”.

Sa druge strane, Partizanova navijačka grupa “Zabranjeni”, koja odvojeno deluje i u ratu je sa vodećom frakcijom sa Juga (“Alkatraz”) već negoduju zbog ovog prijateljstva navijača “crno-belih” i Italijana, jer ne žele ni po koju cenu bilo koje drugo “bratvstvo” van “matičnih” sa Paokom i moskovskim CSKA.

Prijateljstvo “rosonera” i” grobara” prvi put se na delu videlo na meču Lige šampiona Milan-Barselona, kada su vođe Partizanove grupe “40+”, u kojoj je alfa i omega legendarni Čegi, osmislili koreografiju pristalica Milana.

Tada je zastava “40+” krasila ogradu južne tribine “San Sira”, da bi nešto kasnije, kada su Italijani pokušali da se oduže “grobarima” na večitom derbiju u Beogradu, sve završilo brutalnim prebijanjem gostiju.

siminovac8
09-10-2012, 23:03
Otrovi na FK "Timok" Zaječar - FK "Sloga" Kraljevo 0-0 07. 10. 2012

http://i.imgur.com/0gARk.jpg

alan ford
10-10-2012, 01:28
OFK Beograd - Rad

United Force

http://imageshack.us/a/img841/3254/ofkbeogradrad1.jpg

http://imageshack.us/a/img33/2571/ofkbeogradrad2.jpg

http://imageshack.us/a/img840/6756/ofkbeogradrad3.jpg

Video snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=51PQOZjvOGk&list=UU2Y7hOdRFcdym_vhZB63p2A&index=1&feature=plcp

Sukob Firme i žandara na kraju tekme u Užicu

http://imageshack.us/a/img528/329/slobodauzicevojvodina1.jpg

http://imageshack.us/a/img820/3230/slobodauzicevojvodina2.jpg

Navijanje Marinaca protiv Crvene Zvezde:

http://www.youtube.com/watch?v=aUrp0H8xrKg&list=UUzeI7D3PGfHQ9NbBNSrQFqg&index=1&feature=plcp

Navijanje Delija u Subotici:

http://www.youtube.com/watch?v=wDgbffNBSqg&list=UUjwQqN46VCHFzNbTdvtt_Sg&index=1&feature=plcp

Još jedna slika Otrova sa Timok - Sloga Kraljevo

http://imageshack.us/a/img35/2906/timokslogakraljevo.jpg

Navijanje Pirgosa protiv Sinđelića:

http://www.youtube.com/watch?v=hewVRHYUImM&list=UU7fKLLFYZgmNTu1Xap0LvDA&index=1&feature=plcp

Gate4
10-10-2012, 10:50
Pozdrav evo i ja da se prikljucim na forum . Sto se tice ovih sranja oko Grobara i milaneza nema nikakvog bratstva vec je ekipa 40+ u dobrim odnosima sa njima. Sobzirom kolko je ekipa 40+ donela dobrog Grobarstvu dogovoreno je valjda da se ispostuju samo ovaj put i da ce milanezi moci da budu sa Grobarima samo ove dve utakmice protiv intera . Meni je iskreno muka od same pomisli da mi milanezi budu na tribini i ne znam kako iko normalan moze da dopusti to ...

Sava04
10-10-2012, 15:28
Pozdrav Gate4, dobro doso, i obavezno stavi generalije.

kriticna masa
10-10-2012, 15:41
Pozdrav evo i ja da se prikljucim na forum . Sto se tice ovih sranja oko Grobara i milaneza nema nikakvog bratstva vec je ekipa 40+ u dobrim odnosima sa njima. Sobzirom kolko je ekipa 40+ donela dobrog Grobarstvu dogovoreno je valjda da se ispostuju samo ovaj put i da ce milanezi moci da budu sa Grobarima samo ove dve utakmice protiv intera . Meni je iskreno muka od same pomisli da mi milanezi budu na tribini i ne znam kako iko normalan moze da dopusti to ...

Ja ne mogu vjerovat da postoji netko ko je 1% NAVIJAČ da se može pomirit sa tim da agentske spodobe kao što su drukerčina barone i njegovi milanezi vješaju svoje transparente po njegovoj tribini.

fedayn
10-10-2012, 16:00
Neka 40+ ima koliko god zele prisne odnose sa milanezima, no neka ih drze dalje od tribini. Videli smo koliko su braca rusi dosli u Kazanju, na utakmici Rubin-Partizan. Imajuci u obzir da je Kazanj od Moskve udaljen cak 550km, to je gest za svako postovanje. Najbolje po Grobare je da zadrzr tu relaciju Paok-Partizan-Cska. Po tome su postali prepoznatljivi, to je postalo deo tradicije i verujem da nikome ne ide u prilog ovo prijateljstvo sa zabarima. Narocito ne sa Baroneom.

Registracija
10-10-2012, 17:34

Tribina jedne ekipe je svetinja za tu ekipu. I na nju su dobrodosle samo bratske ekipe, ako ih ekipa sa te tribine ima ili niko, ako ih ekipa nema. Sve ostalo su prazne price i pravljenje cirkusa od tribine, sto rade doticna gospoda. Drago mi je da ti je muka od tih i takvih "prijateljstava". I, sta ces uraditi? Prihvatiti takva desavanja i spustiti glavu ili stisnuti zube i pesnice i reci : mars sa nase tribine, i jedni i drugi !
Ono sto je celokupnom navijackom svetu smesno ili zalosno (kako kome), na danasnjoj juznoj tribini je normalno. Besplatno sve, samo da se ide i ima privid brojnosti. A i to ne svu muku. Posalji bus tamo da ih pokupi, posalji bus onamo da pokupi druge, pa svi u Bg na sendvic i sok, besplatnu kartu... Iznajmljivanje obezbedjenja sa splavova da cuvaju navijace na sopstvenoj tribini, basket sa ministrom policije (i sve sto ide uz to), prodaja igraca, uzimanje ogromne love da ciganu koji je presao u Partizan ne skandiras da je cigan i djubre od coveka... Mnogo tu stvari ima na koje odredjen broj ljudi cuti. Zasto, to samo oni znaju. Italijani... samo logican sled dogadjaja. Treba im konekcija za raznorazne poslove i privatne biznise. Nisu se dovoljno nakrali, pa zinulo dupe. Kad su vec odjebani od strane velikog dela Grka i svih Rusa... mora sa nekim da se druguje. A i obecao cika B da ce da im garantuje bezbednost u Italiji. Nije ni to za baciti.

Argentino
10-10-2012, 19:12
Italijani... samo logican sled dogadjaja. Treba im konekcija za raznorazne poslove i privatne biznise. Nisu se dovoljno nakrali, pa zinulo dupe. Kad su vec odjebani od strane velikog dela Grka i svih Rusa... mora sa nekim da se druguje. A i obecao cika B da ce da im garantuje bezbednost u Italiji. Nije ni to za baciti.

Registracija... imaš moje veliko navijačko poštovanje, vjerujem i ne samo moje na ovom forumu. Za ono prvotno napisano ma koliko je to teško priznati treba imati karakter za napisati, osobno vjerujem da ideš na utakmice svojeg Partizana iz ljubavi i iskrenih navijačkih načela i nije bitno kojoj ekipi pripadaš.

Osvrnul bih se na ovo drugo u vezi poveznice glavešina s Curve Sud Milano i krimos-hipokrizije iz ekipe Grobari 40+, nitko ali nitkooo na ovom forumu i bilo koji navijač Partizana iz Srbije ili Europe ne može da uvjeri u suprotno od onog kaj je napisal Registracija@ gore, to sam već htjel napisati ranije ali eto on me preduhitril.
Mnogi navijači s ostalih tribina bih se neugodno iznenadili s čime se sve ti ljudi bave osim što ih spaja ljubav za isti klub, jebiga sigurno ne rade noćnu šihtu u pekari, a takvih ima vjerujem i među "komšijama" a i među pojedincima u drugim ex-yu navijačkim grupama.

Videli smo koliko su braca rusi dosli u Kazanju, na utakmici Rubin-Partizan. Imajuci u obzir da je Kazanj od Moskve udaljen cak 550km, to je gest za svako postovanje. Najbolje po Grobare je da zadrzr tu relaciju Paok-Partizan-Cska. Po tome su postali prepoznatljivi, to je postalo deo tradicije i verujem da nikome ne ide u prilog ovo prijateljstvo sa zabarima. Narocito ne sa Baroneom.

Ne znam ja ništa u vezi gostovanja navijača CSKA Moskva u Kazan, a pogotovo mi fotografije ništa ne dokazuju. Na njima vidim njih 250-300 u gostujućem kavezu, koliko ih je stiglo iz Moskve, a koliko iz Kazanjske oblasti ne znam. Meni taj gest kao neutralnom navijaču ne predstavlja nikakvo poštovanje, nije 550 km nego cca.700 km skoro identično kao Moskva - Kijev. Pretpostavljam da su odišli vlakom jer su jeftinije i udobnije sredstvo prijevoza nego bus.
S vlakom im je trebalo 12 do max. 16 sati do Kazana kvalitetnom željezničkom prugom, u vlaku imaš spavaći kupe, tepihe po podu, topli čaj i sendviće dobrodošlice, cuga i kod njih popularni drveni vodeni-pajpovi su dozvoljeni u vlaku.
U glavnom bolji uvijeti nego u našim vlakovima za sav komfor na dužim linijama.

Nije to nikakav bauk za izvesti, pogotovo ako toliko drže do svoje navijačke brače, a pošto su ispali iz Europe u 8.mj od AIK Solne, ovo im je samo gostovanje više. Ono kaj mene fascinira je postotak od 70/30 u korist Cska na samoj tribini koji sam pročital na drugome navijačkom sajtu.
Vidjel se transparent mali Grobari Moskva, vjerujem da je bilo srba navijača Partizana u kavezu. A pošto se provlači teza da cska-ovi podržavaju ekipe iz Zabranjenih, postavlja se pitanje koje ekipe su iz Srbije otišle u Kazan na tekmu i u kojem broju. Stvarno me zanima jer neutralni navijač ima osijećaj da je u kavezu bilo 90% navijača Cska.

p.s. zašto nitko nije od navijača Partizana u mogućnosti odgovoriti kolegi ... na predhodno postavljeno pitanje u vezi Južnog Fronta. Mogu samo predpostavljati da kao i Shadowsi forsiraju neutralni aspekt u cijeloj toj priči, samo koliko će to dugo trajati, ako u narednoj budućnosti krenu potezi poput ovog zadnjeg s talijanima pokrenutih od strane "agenture".

stone island
10-10-2012, 20:16
Pozdrav svima na forumu,u ovom prvom upisu zelim da pohvalim "Registraciju" zbog gore navedenih razloga Grobarskog prijateljstva sa Milanezima,ne zbog toga sto sam clan suprotnog tabora,nego zato sto covek ima jako zrelo razmisljanje i ne pada na fazone koje propagira "sipka"

kingeric7
11-10-2012, 12:37
p.s. zašto nitko nije od navijača Partizana u mogućnosti odgovoriti kolegi ... na predhodno postavljeno pitanje u vezi Južnog Fronta. Mogu samo predpostavljati da kao i Shadowsi forsiraju neutralni aspekt u cijeloj toj priči, samo koliko će to dugo trajati, ako u narednoj budućnosti krenu potezi poput ovog zadnjeg s talijanima pokrenutih od strane "agenture".

Pozdrav, evo i mog prvog posta. Što se tiče svega toga oko JF-a... Nekad je predstavljao pravu ultras priču koja se borila protiv ondašnje agenture u prvoj podeli Grobara 2000ih. Sami agenti su ih tada zvali 'tužni front', a sada je deo njih upravo okosnica današnje agenture. Pravi frontovci i ekipe fronta su sa Zabranjenima i poštuju ideju koja je potekla pre 13 godina... -> http://www.dodaj.rs/?3z/n/1vjwawIJ/1710.jpg - parola na basketu protiv Hemofarma.

Od ovog JF-a što je ostao na jugu ostalo je samo ime. Pojedinci u vrhu imaju tetovaže al kaponea, primaju plate od uprave pa ostale vuku sa sobom. Ima tu još dobrih likova ali su toliko zasektašeni da ne vide pravu istinu. Slično i sa Shadowsima. Furali su do skora taj neutralni fazon (navodno ga furaju i dalje) ali ovo ograđivanje od bratimljenja sa Milanezima kao i besplatni busevi koje (u tajnosti naravno) dobijaju za Milano dovoljno govori o tome na čijoj su strani. Da ima neutralnih ekipa na jugu otišli bi nekad i sa nama, bar na rukometu kada nije bila 'neka nevažna' utakmica...

pozdrav

AjmoCigani
11-10-2012, 13:34
Pozdrav, evo i mog prvog posta. Što se tiče svega toga oko JF-a... Nekad je predstavljao pravu ultras priču koja se borila protiv ondašnje agenture u prvoj podeli Grobara 2000ih. Sami agenti su ih tada zvali 'tužni front', a sada je deo njih upravo okosnica današnje agenture. Pravi frontovci i ekipe fronta su sa Zabranjenima i poštuju ideju koja je potekla pre 13 godina... -> http://www.dodaj.rs/?3z/n/1vjwawIJ/1710.jpg - parola na basketu protiv Hemofarma.

Od ovog JF-a što je ostao na jugu ostalo je samo ime. Pojedinci u vrhu imaju tetovaže al kaponea, primaju plate od uprave pa ostale vuku sa sobom. Ima tu još dobrih likova ali su toliko zasektašeni da ne vide pravu istinu. Slično i sa Shadowsima. Furali su do skora taj neutralni fazon (navodno ga furaju i dalje) ali ovo ograđivanje od bratimljenja sa Milanezima kao i besplatni busevi koje (u tajnosti naravno) dobijaju za Milano dovoljno govori o tome na čijoj su strani. Da ima neutralnih ekipa na jugu otišli bi nekad i sa nama, bar na rukometu kada nije bila 'neka nevažna' utakmica...

pozdrav
Iskreno mene ne zanimaju desavanja na vasoj tribini, cak sta vise zelim vam jedinstvo, pa da navijacki derbi bude ono sto treba da bude! Ali brate kazes ,,Da ima neutralnih ekipa na jugu otišli bi nekad i sa nama, bar na rukometu kada nije bila 'neka nevažna' utakmica" ?
Ja koliko znam vi skoro pola utakmice pevate pesme protiv alkatraza? Dok na jugu niko, pa cak i alkatraz ne peva nista protiv zabranjenih! Zasto ocekujes da Shadows koji je neutralan, dodje kod vas i zajedno sa vama proziva alkatraz?!
I da kazem da ne drzim stranu alkatraza, to nikako! Vec mi vi niste jasni!
Ultra pozdrav!

kingeric7
11-10-2012, 13:51
Iskreno mene ne zanimaju desavanja na vasoj tribini, cak sta vise zelim vam jedinstvo, pa da navijacki derbi bude ono sto treba da bude! Ali brate kazes ,,Da ima neutralnih ekipa na jugu otišli bi nekad i sa nama, bar na rukometu kada nije bila 'neka nevažna' utakmica" ?
Ja koliko znam vi skoro pola utakmice pevate pesme protiv alkatraza? Dok na jugu niko, pa cak i alkatraz ne peva nista protiv zabranjenih! Zasto ocekujes da Shadows koji je neutralan, dodje kod vas i zajedno sa vama proziva alkatraz?!
I da kazem da ne drzim stranu alkatraza, to nikako! Vec mi vi niste jasni!
Ultra pozdrav!

Da to je najveći izgovor neutralnih ekipa kao peva se protiv alkatraza... 40+ ekipa je bila jednom sa nama u kopu pa ih niko nije terao na anti-agentske pesme. Pevalo se u početku baš dosta sada je to smanjeno na minimum. Pa na tom rukometu što sam spomenuo nijednom nije pevano protiv alkatraza već je maksimalno podržan klub. Jbga ne možeš ljude zaustaviti da pevaju protiv ekipe koja im je ubila druga, brata... Tu leži licemerstvo ovih sa juga. Nijedna parola za ubijenog grobara nije izbačena. Sramota!

pozdrav

caporegime
11-10-2012, 14:40
stavi generalije

Registracija
12-10-2012, 11:21
moje vidjenje situacije na jugu i oko njega.Pre svega to bi ttrebalo da zanima nas grobare ,jedan sam od starijih razocaranih u ovo sranje i jwdni i drugi se ponasaju ko zavadjene drugarice oko leksikona ,pisu se parole ljudi gube glavu zbog gluposti.poznajem i jedne i druge odlicno jedan sam od osnivaca modernog juga.GROBARI SKUPITE MUDA I TO RESITE NA RUKE KAO MI NEKADA BEZ ORUZIJA PA KOM JUG KOM PLATO.A CIGANI IMATE VI DOVOLNO PROBLEMA U VASEM DVORISTU I OSTALI PUSTITE NAS DA RESIMO NAS PROBLEM.ili jednostavnije neka umre svako ko nevoli partizan.jos uvek ima kvalitetnih momaka i na jednoj i na drugoj strani,nadfam se da ce se dogovoriti.aMOJE MISLJENJE VECI DEO KOLACA UZIMA SPOSOBNIJI ili ti ko pre devojci itd...grobari ignorisite sva pitanja nas niko od njih ne zanima a sto se mene tice kao da ih NEMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Ako tebe bezocno pljackanje Grobara, unistavanje i brukanje tribine, saradnja sa murijom, UBISTVO nenaoruzanog momka od 20 godina od strane cetiri zlikovca podseca na svadju devojcica oko leksikona onda stvarno ne znam sta da ti kazem.
Da skupimo muda da resimo na ruke?! Sa kim? Sa policijskom brigadom, zandarmerijom?! Ili sa placenim obezbedjenjem? Da te podsetim, ako ne znas, a znas. Posle tekme sa Hemofarmom i sukoba pred tekmu uhapseno je preko 50 Zabranjenih i 0 agenata. Kako? Objasni mi.
Posle tuce kod baste uhapseno 10tak Zabranjenih, 0 agenata. Kako? Zabranjeni popili krivicne, zatvor i zabrane agenti nista. Kako? Gde god je bio bilo kakav sukob, a da nije bio odnos 6 na 1, 10 na 2, bezali su, sakrivali se ili su im u pomoc uskakale kolege sa motorolama i znackama. Kada je cela prica dobila maha, panduri su nam bukvalno govorili "momci, imamo naredjenje da vas ne pustimo na utakmicu" ! Posle ubistva Ivana Perovica... Jug cuti. Sramna parola posle koje bi trebalo da ih bude sramota! Bitno da su posle nekoliko puta cestitali rodjendane UBICAMA, cekaju ih da se vrate! Govna ljudska. Celavo djubre, koji dont care about result i ima svoju igru, ljiga koju nikad nisi mogao da vidis u prvom redu kad treba a koji se najvise okoristio (opljackao) Partizan i Grobare posle sahrane pokojnog Duleta Grijaka (a sve sa trojicom pandura u civilu kao obezbedjenjem) se trese, nisam ja, sta vam je, zasto tako... ali ljudi iskulirali iz postovanja, sahrana je, groblje. Onda ode na Jug i sere kako je naduvao ovog ili onog, a ovi kao cute kao picke! Govno!
Deo kolaca uzima sposobniji? Koji bre kolac, o cemu ti pricas?! Pa nije to poslasticarnica! Covece ne treba mi dinar jebeni od Partizana. Idem sa svojim drugarima, bracom, sa najboljim ljudima koje sam u zivotu upoznao. U Zagreb, Istanbul, Brisel... gde god se moze i treba. Kakvi bre kolaci, kakve sposobnosti.
Ovo je forum. Ljudi su pitali, dobijaju odgovore onekve kakve svako od nas kao pojedinaca misli da treba da dobiju. Kazes ono sto mislis. Ili ne ucestvujes u raspravi. I najiskrenije, boli me kurac za cigane. Kao i njih za nas. Imaju i oni svoje probleme ali se trenutno i sada prica o nasim. Jel te sramota? Mene nije. Mislim, nije sto se o tome prica. Svega ostalog jeste.

U priči
12-10-2012, 12:06
Sve je ovo otislo predaleko. Pitanje je dana kada ce isto ovako nesto da se desi i kod cigana nazalost ja im to nikako naravno ne zelim ali takva su vremena sve sami placenici vode tribine ...

O čemu ti pišeš dečko? Imaš tri posta, tek si se registrovao i još ovde palamudiš idiotarije. Boli nas baš šta se dešava kod vas jer ste si sami krivi i sami to rešavajte. Ali odmah uzimati nas u usta, ili bilo koga drugog, je smešno. Osvrćete se na pisanja a sami pišete 99% stvari koje ne bi trebale da se pišu. Izdajete saopštenja i onda je naravno normalna stvar da se na svakom portalu ili u novinama pojavljuju stvari o vašim dogovorima, rešavanju problema jednom za svagda?! Pa meni kao vašem ljutom rivalu se to gadi kada čitam, iskreno.

I za moderatore .. 100 puta ponavljate o brisanju upisa, stavljanju generalija ili banovanju a ostavljate upise nekih klinaca koji su čuli za ovaj Forum i ko na njemu sve piše pa da se i oni eto "uključe".

rdbgd
12-10-2012, 12:18
ne moze covek da sredi mamurluk od vas.
fedain ,tepih ,samo cigani ,dajte pustite griobare ,drzte se nase tribine .ako tri tacke ili argentino pitaju grobare onda neka oni i odgovaraju .
gate 4 takodje se drzi svog dvorista .
macane kad sledeci put budes pomeno da treba da umremo svi mi koji ne volimo partizan ,tako cu ti slatko obrisati sve postojece ,a i buduce postove pa se zali kome hoces .
drzite se cinjenica ,male zajebancije i to je to .

divisione07
13-10-2012, 21:40
FSS kaznio Vojvodinu sa 200.000 dinara

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije kaznila Novosađane zbog navijača i propusta u organizaciji meča sa Partizanom.

VOJVODINA-PARTIZAN
Fudbalski klub Vojvodina platiće kaznu od 200.000 dinara zbog nedoličnog ponašanja svojih navijača na derbiju sedmog kola Superlige protiv Partizana, ali i zbog loše organizacije tog meča, odlučila je Disciplinska komisija FSS.
Taj meč obeležile su tuča navijača na zapadnoj tribini, kao i pirotehnička sredstva koja su korišćena na severnoj tribini stadiona “Karađorđe”.
Disciplinska komisija FSS odredila je i kaznu Spartaku i OFK Beogradu zbog prevelikog broja žutih kartona. Subotičani će morati da izdvoje 24.000, dok će “romantičari” platiti 25.000 dinara.
I epilog tuce sa policijom u Uzicu,gde je nasumice uhapsen jedan od nasih ljudi iako policija nije imala nikakav dokaz za to.

Uhapšen navijač Vojvodine jer je policajca tukao kaišem po glavi

Navijač Vojvodine Đorđe L. (1991) iz Novog Sada uhapšen je tokom jučerašnjeg meča između Slobode i Vojvodine koji je odigran u Užicu jer je napao i povredio policajca.
Policajcu Abizu Etemoviću rasečena je glava na više mesta nakon što je napadnut s leđa i udaren više puta metalnom kopčom kaiša za pantalone.
Povređeni policajac je završio sa tri kopče.
Do sukoba navijača novosadskog kluba i policije došlo je pred sam kraj susreta kada je jedan od navijača pokušao da sa tribine uđe na teren.
Policija je pokušala da ga spreči u tome, nakon čega je grupa od oko 20 navijača Firme napala policiju i izazvala sukob.

Sava04
13-10-2012, 23:01
divisione07, stavi generalije. Ajmo svi novi koji se registrujete obratite paznju na donji levi ugao, upisite te generalije, hiljadu puta ponovljeno.

divisione07
14-10-2012, 10:42
Znam da je ponovljeno,ali ako bi mogao neko da mi objasni na pp kako da to namestim,naravno da cu odmah to uraditi,jer ne uspevam da provalim kako da to unesem dole u potpis.