PDA

Pogledaj Full Version : Srbija

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

the Partizans
15-08-2012, 14:27
.Ja mislim da su neki imali i tetovaze partizanove...ispravite me ako gresim.
Momci sa grobarskim tattoo motivima su tu, na Jugu. Na njih(izmedju ostalih) sam i mislio kada sam pisao gore.

MidnighT
15-08-2012, 17:24
Nazalost to je po meni i vise nego odvratno.Kod radovaca je to lepo reseno,nije problem da prestanes da ides na tribinu ili da se pojavljujes sa vremena na vreme(porodica,posao,dete) ali ko predje ne drugu nece mu biti dobro ukratko i to je to.Sasvim korektno i ispravno....

milky way
15-08-2012, 19:24
@MidnighT
Ako sam ja dobro razumio,kazes da su radovci rjesili problem tako da oni koji naprave “transfer” na drugu tribinu postaju njihova meta?Ja stvarno nisam upoznat stim i cini mi ok ideja da onaj ko te izda bude kaznjen ali me zanima kako su radovci rjesili problem sa mogucim pridoslicama koji su izdali nekoga drugoga tj. da li i oni postaju meta samim tim sto im se zele pridruziti?
Zanima me da li su vama(srbima) vazniji “principi” ili snaga tribine?Meni osobno se nesvidja taj navijacki mentalitet koji danas vlada u hrv. a koji kako mi se cini ide do krajnosti u korist “principa” ali iskreno vi ste tek na pocetku puta.Trenutno po meni najvjerovatnije delije imaju No1 tribinu u europi ali je paradoks da zbog masu stvari delije kao grupa su dalekoo od naj… :misli

Ercov
15-08-2012, 20:06
@MidnighT
Ako sam ja dobro razumio,kazes da su radovci rjesili problem tako da oni koji naprave “transfer” na drugu tribinu postaju njihova meta?Ja stvarno nisam upoznat stim i cini mi ok ideja da onaj ko te izda bude kaznjen ali me zanima kako su radovci rjesili problem sa mogucim pridoslicama koji su izdali nekoga drugoga tj. da li i oni postaju meta samim tim sto im se zele pridruziti?
Zanima me da li su vama(srbima) vazniji “principi” ili snaga tribine?Meni osobno se nesvidja taj navijacki mentalitet koji danas vlada u hrv. a koji kako mi se cini ide do krajnosti u korist “principa” ali iskreno vi ste tek na pocetku puta.Trenutno po meni najvjerovatnije delije imaju No1 tribinu u europi ali je paradoks da zbog masu stvari delije kao grupa su dalekoo od naj… :misli
Ne razumem ,ovo poslednje o Delijama,sto si napisao.

milky way
15-08-2012, 20:30
Ne razumem ,ovo poslednje o Delijama,sto si napisao.
Zelim reci da je tribina “sever” dovedena do savrsenstva neovisno da li se radi o “malim” ili “velikim” utakmicama i da niko u europi se nemoze usporedjivati sa vama po brojnosti i organiziranosti kopa a da usprkos tome delije kao grupa nisu medju naj,zisku?

REAKCIJA!
15-08-2012, 23:06
Ja sam dva puta procitao i opet ne razumem sta si hteo da kazes.Sto se Delija tice,svakako da nisu dobro dosli oni koji su nas napustili...mislim da nigde nemaju dobar status niti ih neko gotivi.

Ercov
15-08-2012, 23:09
Ja sam dva puta procitao i opet ne razumem sta si hteo da kazes.Sto se Delija tice,svakako da nisu dobro dosli oni koji su nas napustili...mislim da nigde nemaju dobar status niti ih neko gotivi.
Mislim da je govorio o "vernosti".

REAKCIJA!
15-08-2012, 23:10
ali je paradoks da zbog masu stvari delije kao grupa su dalekoo od naj… :misli

Tacnije ovaj deo ne razumem.

Rokstedi&Bibop
15-08-2012, 23:28
Htio je reći da vam je tribina vizualno jako dobra, no da vam je mentalitet navijača daleko od jako dobrog.

REAKCIJA!
15-08-2012, 23:33
Ako je to hteo da kaze...pa kako onda tumci(te)uopste pojavu tih ljudi u ovom trentku na tribini?Jel to nije kvalitet?5 godina bez titule...ko zna koliko godina bez evrope...ako se tu ne ogleda mentalitet grupe,ja ne znam gde se onda ogleda?
I bas me zanima gde se to ogleda los mentalitet...

the Partizans
15-08-2012, 23:34
[QUOTE= ali me zanima kako su radovci rjesili problem sa mogucim pridoslicama koji su izdali nekoga drugoga tj. da li i oni postaju meta samim tim sto im se zele pridruziti?[/QUOTE]
Da su zaista tako gledali na stvari, nikada ne bi dosegli svoj navijacki zenit iz 1997. godine niti bi postojali u obliku u kome jesu.

Ercov
15-08-2012, 23:43
Htio je reći da vam je tribina vizualno jako dobra, no da vam je mentalitet navijača daleko od jako dobrog.

Ako je tako mislio,onda je to cista kontradiktornost,ne moze tribina sjajno da izgleda,a da je slab navijacki mentalitet.Sever jeste velika tribina,i kroz nju u sezoni prodje,mozda i par desetina hiljada razlicitih ljudi,i naravno da nemaju svi tu pravu "navijacku svest",ali ono samo jezgro grupe,koje i vodi tu celu pricu,ima itekako jak navijacki mentalitet,i mogu slobodno da kazem da je mozda i najvece i najbrojnije navijacko jezgro sa tim tzv "Ultra Mentalitetom" danas u Evropi,jer da nije tako ne bi to sve izgledalo tako dobro,kao sto izgleda.

dzis
16-08-2012, 12:11
Ercov izgled tribine nema veze s navijačkim mentalitetom naročito onim s predznakom ultra,jer bi onda jedni atalantini po tvojoj tvrdnji bili na dnu a upravo su po talijanskom pitanju na vrhu!!!u mentalitet tribine se ubrajaju samostalni odlasci na gostovanja u vlastitom aranžmanu bez ikakve pomoći kluba a naročito ne s klupskim avionom,ne pristajanje na nuđenje poslova nikakve vrste od strane ljudi iz kluba,po mogućnosti odlasci na GOSTOVANJA I AKO KARTE NISU U DISTRIBUCIJI,paljenje pirotehnike i ne odstupanje od svojih ideala,minimalni kontakti s klubom samo za osnovne stvari kao preuzimanje distribucije karata i dogovori oko ranijih ulazaka na stadion,sloboda govora na tribini ne uvjetovana od strane klubskih čelnika i po mogućnosti što manje kriminala u samoj grupi!!Da nebi mislili da vas direktno prozivam ali ovo su stvari koje su dugi niz godina bili simboli srpske scene a i činjenica je da ste vi Delije uvijek išli na široke mase i maksimalnu suradnju s klubom pored okretanja samostalnosti i gradnji toga mentaliteta!

REAKCIJA!
16-08-2012, 13:12
To je taj post koji sam cekao!U napred sam odlucio da odgovorim i ako bi bilo bolje za nasu grupu da cutimo i da vas pustimo da i dalje imate takvo vidjenje nas.Jer,cim vi mislite da se mi oslanjamo na klub ili na bilo koga drugog da bi bili dobri...to je samo znak za nas da smo na pravom putu i da neke stvari jos uvek niko sem nas ne moze da izvede,ocigledno!Od celog tog teksta jedino taj klubski avion mi zapada za oci da mora da se prokomentarise.Na tim neatraktivnim gostovanjima kakva su letonija,estonija,belorusija....itd,u avionu klubskom se uvek nadje 20-30 slobodnih mesta.Posto oni zakupljuju carter svojim parama,a nas klub trenutno je u jako teskoj finansijskoj situaciji...onda oni uzmu pa prodaju ta mesta prijateljima kluba,navijacima...da ne bude zabune,za belorusiju je 30 ljudi islo avionom po ceni od 210 eura.Oni sami organizuju cenu da bi uzeli bar neki dinar da smanje cenu tog cartera.Da to ne postoji,svi oni koji su isli avionom,isli bi kao i onih drugih 140...kolima,kombijima...itd.koji su placeni naravno iz svoga dzepa.
Sto se tice kontakta sa upravom i delovanja na nasem stadionu...mi smo tu izgradili neke svoje pozicije koje su zasnovane na najzdravijim mogucim odnosima.Nikada nista nismo trazili sto je ne navijacki,nikada nikakve ustupke...sve sto imamo stekli smo sami,svojom snagom.
Cisto da bi shvatili ljudi koliko sami zelimo da smo nezavisni da navedem primer sa Kipra.Vecna grupe je spavala u gradu koji je 50 kilometara od Nikozije.Na dan utakmice sami smo platili autobuse da dodju po nas i da nas voze na utakmicu.Karte su na bazi reciprociteta zamenjene samo pa smo tu imali olaksicu recimo i nisu placane,ali ih ni klub nije platio svakako.Sto se tice pirotehnike...ako je neko pali na ovom balkanu to smo valjda mi?Ipak,sto se evope tice...od pre par godina od kada im je osvanula koreografija koja nikada nije vidjena na stadionima do tad(uefa mafiosi)...nas klub je pod lupom i drasticno je kaznjavan nepravedno zbog ne malo puta,propusta drugih klubova.Ne znam dal je neko doziveo da mu klub igra evropu pred praznim tribinama...mi smo to osetili i to zbog banalnih stvari!Nkada nas zbog 100 pobacanih baklji nisu kaznjavali sa utakmicom bez publike,a poslednjih godina za sve sto mogu i ne mogu..oni nas kaznjavaju.I onda jednostavno cuvamo nas klub jer znamo da nismo u poziciji da mrsimo muda i da nisu pravila ista za sve,Lako je biti "ultra" a nisi nikada imao prazan stadion i ne znas sta je to kada ostavljas tim na cedilu protiv evropskih klubova.Mi mozda nismo toliko "ultra"...ali jedniostavno...izmedju baklji i kluba...biramo klub!Sto en znaci da necemo nikada vise upaliti baklje na evropskoj utakmici,vec znaci da imamo mozak i da cemo vremenom dovesti stvari na svoje!Sada je takvo stanje da jednostavno nije realno da zbog 10 baklji imamo prazan stadion sledece kolo.Tako bi se usrali i klubu u zivot,sami sebi...kada ne budemo imali traku oko ruke kao jevreji za vreme drugog svetskog rata...drugacije ce stanje biti.
Na ovo nas niko nije naterao iz kluba niti sugerisao,ovo je cisto nase razmisljanje i nicije vise.
Sto se tice glasa sa tribina...ja mislim da ne postoji grupa sa ovih prostora koja je vise puta stajala na zulj drzavi od nas!Glas naroda kada se nigde nije cuo...cuo se sa nase tribine!Pa cak i u poslednjih par meseci kada je stvarno bilo mnogo zajebano raditi to...sa nase tribine se cula pesma koja je dosta skupa!Da stvar bude gora...klub je od drzave ocekivao pomoc neku,ali to nije stizalo upravo zbog toga sto ja nas stadion uzvikivao to sto jeste.
U domacem prvenstvu,svako ide o svom, trosku na utakmice,placa sam svoju kartu...tako je vec 7-8 godina bez izuzetaka!
Mnoge verovatno buni nas uticaj u klubu,ali to nema nikakve veze sa saradnjom,vec jednostavno ima veze sa time koliko smo mi bitan deo naseg kluba.Promenili smo vise predsednika za par godina i prea svakome smo imali distancu,sa nekima se nismo i slagali...ali nas uticaj u klubu je isti!To je totalno razlicita stvar od placenih gostovanja,pravljenja ustupaka nekih,surovanja i nemogucnosti iskazivanja svojih stavova na tribini....na kraju krajeva,da nije ovako kako pisem sigurno ne bi imali toliko ljudi koji veruju u tu pricu.Znaju ljudi koliko,u ovim teskim uslovima za zivot,drzimo do toga da budemo sto samostalniji,svoji,da mislimo svojom glavom!Siguran sam da kada bi se nasa samostalnost,sa svim ovim mukama koje imamo...poredila sa nekim drugim...da bi bili daleko iznad mnogih.
Za sever je zavisnost od kluba davno proslo vreme....

REAKCIJA!
16-08-2012, 13:32
I zaboravio sam da kazem da nije ni malo lako,svoje ljude ubediti da zive po nekom kodeksu i principu zivotnom kada svi oko tebe(80%) zive drugacije,idu linijom manjeg otpora...a neki rade stvari koje su sramota ne samo za navijacki svet...

REAKCIJA!
16-08-2012, 13:48
Zaboravio sam i da kazem da smo i mi imali zabranu odlaska na gostovanje u sloveniju pa smo se pojavili tamo i usli.

milky way
16-08-2012, 14:07
@REAKCIJA
Da nefilozofiram previse svaka cast tebi i ostalim momcima iz srbije koji pisu ovdje pocevsi sa onim partizanom ali ta prica o nekom prevelikom mentalitetu "severa" i ostalih srpskih tribina nepije vode.Vidim da ima nekih koji nerazumiju osnove i misle da ako neko ziku navijacku spiku i sudjeluje u akcijam grupe na tibini i ulici da to automatski znaci da ima "mentalitet" ali to nije jedno te isto.Kao sto sam vec napisao i ja osobno nemam previse razvijen taj mentalitet nasprem mladjih generacija hrv. navijaca koji idu u krajnosti.

Ako si voljan da li bi htjeo objasniti vas nedolazak u novi pazar 09/10?

Ercov
16-08-2012, 14:14
@Dzis,izgled tribine ima itekako veze sa navijackim mentalitetom,pa ko stvara taj imidz grupe,do samo navijacko ultra jezgro grupe,a druge stvari koje si napisao,mogao bih da zakljucim da po tebi ni Argentinci nemaju nekakav navijacki mentalitet.Uostalom mozda ti i ne mozes da shvatis kako to izgleda na stvarno velikoj navijackoj tribini kao sto je sever,svega tu ima,ali ono sto je najosnovnije,sever nikad nije skrenuo sa svog nekog pravca,a o doslednosti da ne govorimo...mislim da po tom pitanju,a kada se uzme u obzir nasa brojnost,sever je sigurno najdoslednija tribina na ovim prostorima.Niko nije savrsen,pa normalno nismo ni mi,ali uvek treba teziti savrsenstvu,a mi smo kao tribina sigurno najblizi tom,od svih grupa u EX-YU.Pa se onda desi, da kada nemaju sta da ti nadju,onda se spominje "nedostatak navijackog mentaliteta",pa da njega nema,mislis li da bi mi danas bili to sto jesmo,ljudi koji su to napravili su zrtvovali mnoge stvari,to su godine rada za tribinu,pa i decenije,i tu tebi nema navijackog mentaliteta?!...i samo da ti kazem Zvezda i njeni navijaci, to je jedno,bez jednog nema drugog,i obratno...kod nas ne moze da postoji neki "Mamic",ne zato sto nema niko takav ovde,vec zato sto oni znaju ko smo mi,i kolika je nasa snaga...a kada smo vec kod doticnog ,tu se moze postaviti i tebi pitanje o doslednosti i principima.Nasa snaga,brojnost,izdanja na nasem a i na gostujucim stadionima,izgled tribine,nasi principi,doslednost...na kraju krajeva i nas uticaj i u nasem drustvu....sve je to gradjeno decenijama,i gradlili su ljudi koji to sigurno ne bi postigli bez pravog navijackog mentaliteta.

milky way
16-08-2012, 14:19
[QUOTE=Ercov;122867]@Dzis,izgled tribine ima itekako veze sa navijackim mentalitetom,pa ko stvara taj imidz grupe,do samo navijacko ultra jezgro grupe,a druge stvari koje si napisao,mogao bih da zakljucim da po tebi ni Argentinci nemaju nekakav navijacki mentalitet.[QUOTE]

Vodje navijackih grupa u argentini su kriminalci koji zive od klubova.

Ercov
16-08-2012, 14:22
Da,...znaci li to da tamo nema navijackog mentaliteta,ili je on veoma slab?

REAKCIJA!
16-08-2012, 14:30
Nisi ti mene lepo razmeo.Ja tipricam o grupi kojoj ja pripadam i znam da 80% nase scene ne ispunjava ono sto mi kao najveci ispunjavamo!Dakle,mi kao najveci i najpodlozniji nekim stvarima,sigran sam,mozemo da drzimo casove grupama od po 100,200,500 ljudi sa nasih prostora.Cudna stvar,ali je tako!Ja uopste ovde ne branim Srpsku navijacku scenu jer bi to bila jedna velika laz da je tako...samo pricam o svojoj tribini.95% nase scene,ne moze ni da poveruje u ovo sto ja pisem i da je to su stvari nas pravi nacin zivota ovde...u faznu su...ma koga oni loze,znamo mi kako to ide...ali dokle god ne veruju...ja znam koliko smo ispred.
Sto se tice pazara...ne znam sta bi ti napisao.Da si bio tada u nasoj kozi verovatno bi shvatio kako i zasto je nesto radjeno.Ako mislis da to ima veze sa "ultra" stvarima...veruj mi nema nikakve.Ako mislis da je problem bio otici sa 2000 zandara u neki grad...veruj mi nije nikakav problem to!Ovo su stvari koje su bile iznad fudbala i navijanja...moras da si u toj kozi da bi shvatio to.Ako su predsedniku kluba pisali prijavu zbog dukserice koju je nosio tada na utakmici,na kojoj inace nema nista,onda ti je valjda dovoljno jasno sta se nama spremalo tada da smo otisli tamo...nikakve to nema veze sa navijackom pricom...nisu tu ulozi bili navijacki niti je ikome bio problem pazar,torcida sandzak...murija...problem je bio mnogo veci i samo je trebalo jos da se dodje mecki na rupu...al to nisu dobili tada i ko zna sta smo sve spasili time i dobili tim postupkom.A za taj polu svet dole i "navijacku grupu"...ima vremena.
Tako da...ta prica da ides svuda gde i klub,da je moralo da se ode....piju vodu u onim okruzenjima koji nisu osetili pravi problem na svojim ledjima.To je isto kao kada vidimo neke italijane da glume fasiste po tribinama i bore se nesto za neke ideale...kad imas pravi problem i mesto gde mozes da budes nacionalista...tu da te vidim,lako je teoretisati u lepim i sredjenim okolinama...zato mislim da veliki broj ljudi ne moze da shvati neke postupke i vidi ih onako kako on zeli.

REAKCIJA!
16-08-2012, 14:37
Vodje navijackih grupa u argentini su kriminalci koji zive od klubova.
Naravno da to nikako nije primer necega sto je dobro.

REAKCIJA!
16-08-2012, 14:51
Startne pozicije nisu nikako iste!Srbija je ubedljivo najsiromasnija zemlja u ovom delu evrope samo od toga treba krenuti!Ako je negde plata 500-600 eura,ovde je 300...a ima i manjih,a toliko treba odvojiti za neki Kipar recimo!Ako negde imas u zemlji 3-4 aerodroma odakle lete jeftine kompanije,odavde moras u drugu zemlju da bi eventualno imao to.Ako negde imas "nacionaliste" koji samo u teoriji pokazuju svoje ideale...ovde to mozes svaki dan da isakzes tamo gde treba.Ako neko misli da zna sta je represija policijska i kada drzava ustane protiv tebe...trebalo je da bude ovde posle dogadjaja a francuskim navijacem...ovo sve navodim da bi shvatili ljudi da nije isto biti "ultra" ovde i na drugim mestima!Ovde ko to radi...sigurno vredi vise nego mnogi oni koji se po evropi tripuju da su to.

alien
16-08-2012, 14:59
nema potrebe sada ic u neki nedogled zbog navijackog mentaliteta i ostalog
gledajuci "govori" se da srb grupe uzmimaju novac od klubova i dalje bla bla bla,a svi koji to smatraju neistinom da su to jedni obicni lazovi
vode navijaca stoje u upravama klubova? i tu se nesta muti ,nekako nepomljivo
novac za razno razne koreografije,putovanja itd itd,ko to sve finanacira ? klub navijaca ili udruga? ako je bome je to lipa institucija sa povecom svotom novca
onda one "bele kese",moze da je to samo neko izmisljanje ,a mozda i ne
prostorije na stadionu,transferi iz grupe u grupu,mafijaski sukobi koji se povezuju sa pojedincima
nemogu reci da tu tece med i mlijeko,ko zna mozda je sve ovo jedno farsa

Ercov
16-08-2012, 15:02
Postoje grupe u Srbiji(mozda i u Hrv),kao sto je Reakcija napisao,od po 100-200,300,500,700 ljudi,neke od njih postoje,zarad samih sebe,sami su sebi dovoljne...nema tu nekakve velike price o ljubavi prema klubu,i sta ti ja znam...vazno je da si ti tu,pripadnik grupe,pale oni nekakvu pirotehniku,imaju nekave principe,kojima se vode,pojavljuju se na gostovanjima o svom trosku(bar tako kazu,a ostali to prihvataju),kada hoces da budes jedan od njih,prihvataju te,bez obzira gde si pre bio,ali si obavezan da budes veran grupi(ne klubu)...za takve obicno kazu da su pravi,da imaju taj "Ultra menalitet",iako su mali,imaju ono sto treba pravim navijacima,idu oni i u NP,i druge vrste pohvala...i to je taj "navijacki mentalitet"!?,naravno cast izuzecima.A ti manji,kada o nama govore...prvo pocnu sa pohvalama,sjajna tribina,odlicno gostovanje,br1 u Evropi,odlicno navijanje, brojnost...i onda na kraju ti se poseru,kao sve je to super,ali nemate vi taj pravi navijacki mentalitet(sto je najvaznije za jednu navijacku grupu)...e to ti je da prsnes od smeha,iako vecina njih svoje navijacke prve korake,napravila upravo na Severu.I taj termin "navijacki mentalitet"se vrlo lako eksploatise i pogresno tumaci,u poslednje vreme,narocito mladje generacije.

Rokstedi&Bibop
16-08-2012, 15:10
Postoje grupe u Srbiji(mozda i u Hrv),kao sto je Reakcija napisao,od po 100-200,300,500,700 ljudi,neke od njih postoje,zarad samih sebe,sami su sebi dovoljne...nema tu nekakve velike price o ljubavi prema klubu,i sta ti ja znam...vazno je da si ti tu,pripadnik grupe,pale oni nekakvu pirotehniku,imaju nekave principe,kojima se vode,pojavljuju se na gostovanjima o svom trosku(bar tako kazu,a ostali to prihvataju),kada hoces da budes jedan od njih,prihvataju te,bez obzira gde si pre bio,ali si obavezan da budes veran grupi(ne klubu)...za takve obicno kazu da su pravi,da imaju taj "Ultra menalitet",iako su mali,imaju ono sto treba pravim navijacima,idu oni i u NP,i druge vrste pohvala...i to je taj "navijacki mentalitet"!?,naravno cast izuzecima.A ti manji,kada o nama govore...prvo pocnu sa pohvalama,sjajna tribina,odlicno gostovanje,br1 u Evropi,odlicno navijanje, brojnost...i onda na kraju ti se poseru,kao sve je to super,ali nemate vi taj pravi navijacki mentalitet(sto je najvaznije za jednu navijacku grupu)...e to ti je da prsnes od smeha,iako vecina njih svoje navijacke prve korake,napravila upravo na Severu.I taj termin "navijacki mentalitet"se vrlo lako eksploatise i pogresno tumaci,u poslednje vreme,narocito mladje generacije.

Ne tumači se ništa krivo kod "navijačkog mentaliteta". Pravila su vrlo jasna, nema ih previše. Ili jesi ili nisi u tome.

Ercov
16-08-2012, 15:18
Ja bih bio veoma srecan da mi napises ta 'pravila",vrlo jasno i kratko, stavku po stavku,da znam gde sam.

REAKCIJA!
16-08-2012, 15:22
nema potrebe sada ic u neki nedogled zbog navijackog mentaliteta i ostalog
gledajuci "govori" se da srb grupe uzmimaju novac od klubova i dalje bla bla bla,a svi koji to smatraju neistinom da su to jedni obicni lazovi
vode navijaca stoje u upravama klubova? i tu se nesta muti ,nekako nepomljivo
novac za razno razne koreografije,putovanja itd itd,ko to sve finanacira ? klub navijaca ili udruga? ako je bome je to lipa institucija sa povecom svotom novca
onda one "bele kese",moze da je to samo neko izmisljanje ,a mozda i ne
prostorije na stadionu,transferi iz grupe u grupu,mafijaski sukobi koji se povezuju sa pojedincima
nemogu reci da tu tece med i mlijeko,ko zna mozda je sve ovo jedno farsa

Sto se severa tice...sve sto vidis je od sredstava koje mi pribavimo,nikakva uprava ili nesto slicno tome.Nemamo pomoc od kluba vec 8-9 godina sigurno sto se tice tih stvari...dal je to sto radimo mnogo ili malo...to je vise do svake grupe pojedinacno koliko je sposobna ili ne!Obracuni i sve ostalo....pa valjda je to jos uvek zasotavstina od generacija i generacija koje su rasle u nenormalnom vremenu,pa se vrlo cesto dogadjalo da neki polu kriminal ide sa navijanjem ruku pod ruku...sada je to malo drugacije i dosta toga se promenilo na bolje.Ipak,dokle god se desavaju lose stvari nije nikako dobro...Ne moze tribina da menja ulicu i ako se trude ljudi...nikad nije moglo,moze samo obrnuto.

Rokstedi&Bibop
16-08-2012, 15:24
Ja bih bio veoma srecan da mi napises ta 'pravila",vrlo jasno i kratko, stavku po stavku,da znam gde sam.

Sa klubom navijač ne surađuje. To ne znači da moraš mrziti upravu, jebat im mater na utakmici, već jednostavno nema suradnje. Time se pljuje po čitavoj navijačkoj sceni unutar koje se tvoja grupa natječe. Naša borilišta su na tribini i na ulici, a ne u klupskoj blagajni. Ako moja grupa napravi 10 savršenih koreografija, klub nam plati masovna gostovanja, ja sam u prednosti u odnosu na grupu koja se samofinancira. To nije poštena borba i takve grupe se stigmatiziraju svugdje.

REAKCIJA!
16-08-2012, 15:37
Pa ja ne znam dal ti citas sta ti mi pisemo?Kakva saradnja sa klubom?Mi imamo svoju snagu svidjalo se to bilo kojoj upravi ili ne...i necemo je menjati nikada.Takodje od njih ne trazimo nista,zahtevao samo rezultate na terenu...i to je to.

Rokstedi&Bibop
16-08-2012, 15:40
Pa ja ne znam dal ti citas sta ti mi pisemo?Kakva saradnja sa klubom?Mi imamo svoju snagu svidjalo se to bilo kojoj upravi ili ne...i necemo je menjati nikada.Takodje od njih ne trazimo nista,zahtevao samo rezultate na terenu...i to je to.

A gdje si, molim te lijepo, vidio da se ja obraćam vama?! Pitao si što znači navijački mentalitet u kontekstu ove rasprave, dobio si odgovor od mene.

Ercov
16-08-2012, 15:41
Zanimljivo...da u tvojim "pravilima" nisi pomenuo prvo i osnovno za svakog navijaca,a to je,bezrezervna ljubav prema klubu,i vernost,i kada mu ide i kada mu ne ide,i nemoj mi samo reci da se to podrazumeva,nisi ti o tome, dok si ovo pisao razmisljao ni sekundu.A za ostalo sto si napisao,o tome sam govorio u mom prethodnom komentaru.

REAKCIJA!
16-08-2012, 15:47
kakva pravila?gde je to zapisano?Ko je to izmislio?"Pravila" neka postoje jer je neko jos davno video sta sve vodi u put propasti ako ides tako...pa je radio kontra toga...ali nigde ne pise da ne mozes da dopunjujes ta pravila i da ih poboljasavas...Ne postoje pravila da bi ti mogao da se hvalis da zivis po njima,vec je to jedan od puteva da ti tribina bude kako treba...ako ih se pridrzavas.Tako da...nema tribine koja je dobra a da ne razmislja kako treba...to su price za malu decu...dobri ste vi,ali vam ipak fali ono najbitnije...

Ercov
16-08-2012, 15:52
kakva pravila?gde je to zapisano?Ko je to izmislio?"Pravila" neka postoje jer je neko jos davno video sta sve vodi u put propasti ako ides tako...pa je radio kontra toga...ali nigde ne pise da ne mozes da dopunjujes ta pravila i da ih poboljasavas...Ne postoje pravila da bi ti mogao da se hvalis da zivis po njima,vec je to jedan od puteva da ti tribina bude kako treba...ako ih se pridrzavas.Tako da...nema tribine koja je dobra a da ne razmislja kako treba...to su price za malu decu...dobri ste vi,ali vam ipak fali ono najbitnije...

Ne znam da li se odnosi na moj komentar,ali covek je rekao gore da postoje vrlo jasna i kratka pravila,da li si "Ultra" ili nisi.

REAKCIJA!
16-08-2012, 15:54
Odnosi se na svakoga ko misli da su ta pravila Bozije slovo i da ne mogu da se dopunjuju i koriguju za bolje grupe i kluba!

Ercov
16-08-2012, 15:56
Odnosi se na svakoga ko misli da su ta pravila Bozije slovo i da ne mogu da se dopunjuju i koriguju za bolje grupe i kluba!

Onda se ne odnosi na mene.

dzis
16-08-2012, 16:01
Pošteno pišeš Reakcija i imate svoj put kojega se držite i za kojega mislite da je ispravan,ja niti u jednoj rečenici posta vas nisam verbalno napao a posebno mi se sviđa tvoje priznanje da ste do 2005 i čini mi se puta u Strasbourg imali plaćene buseve i čak pivo u njima kako je jedan vaš forumaš davno pisao. Ako kažeš da je to vrijeme iza vas ja ti vjerujem makar mi nitko ne može govoriti da je odlazak s charterom kluba nešta pozitivno jer smo takve stvari mi bbb osjetili najbolje na svojoj koži iako je bila plačena puna cijena ali kad tad se to odbije o kožu a onda je kasno!Kao što sam napisao vi ste odabrali put širenja umjesto gradnje mentaliteta,što ne znači da ste u krivu,odabrali ste lakši put,nešto slično kao mi od 2004. do 2006. pa kada smo vidjeli kuda to vodi odlučili smo se za teži ali po našem razmišljanju ispravniji put!Dakle ništa osobno protiv vas,prvi sam pohvalio vašu brojku u Rennesu koja je bila duplo veća od naše 2007.iako ste imali i loš rezultat ali i pokudio kada su vam vođe na toj utakmici ušutkavale povike uprava napolje!!!Eto to ste vi danas u jednoj kratkoj rečenici koliko se to vama sviđalo ili ne!!

Rokstedi&Bibop
16-08-2012, 16:08

U navijačkom životu naprosto nema mjesta nikakvoj suradnji s klubom. To nije pošteno u navijačkoj kompetenciji. Zašto da se ja na tribini natječem s recimo Torcidom (primjer) ako znam da im je xy dao 5000 eura za koreografiju, a moja grupa je tu lovu skupljala 3 mjeseca? Zašto da se natječem s grupom kojoj uprava otvara kapije da unesu baklje, a tvoju grupu maltretiraju na ulazu? Ovo su samo primjeri i nisam nikoga prozvao. Govorim samo primjere tih pravila.

Suradnja s klubom u navijačkom životu je poput dopinga u atletici. Naravno da nitko ne brani nekome da surađuje s klubom (što nije nezakonito), no takvima nema mjesta u navijačkom natjecanju na našoj sceni.

Ako je u Srbiji druačije, slobodno to onda napišite jer ova rasprava polako gubi smisao. Očito da nama neke stvari nisu normalne, dok vama jesu i obrnuto. Jebiga, različiti mentaliteti i ćao.

REAKCIJA!
16-08-2012, 16:15
Za strazbur smo isli o svom trosku takodje.Imali smo jednu bragu tada koja nam je placena od strane kluba,inace prvi put smo isli u trojndham pola-pola sa klubom.To je neka 2003. godina cini mi se.Onda je usledila moldavija gde smo isli o svom trosku...i sve na ovamo sem te brage je bilo o svom trosku.Ona je bila 2006. cini mi se i tad je na celu kluba,da ironija bude veca,bio Piksi sa kojim se nikada nismo slagali!Domaca gostovanja,isto od neke 2004 na ovamo idemo o svom trosku sigurno...
Nisu vodje za ren utisavale tribinu,nesto si pobrkao tu.U renu nas je bilo 500-600 i navijali smo odlicno.Tu je samo grupa bila i nije niko pevao protiv uprave.Prvi put je pevano protiv uprave prosle sezone na prvom derbiju.Nakon toga je otislo par ljudi iz uprave...na kraju krajeva,kao grupa smo odlucili da to budu nasi zahtevi i stavovi...Da li mislis da ce svi u grupi da se sloze sa ncim a da nije ispravno?Ili mislis da par ljudi moze da vuce za nos ostatak grupe i pordaje im maglu?Ja mislim da to tako ne ide...vec da je to jedini ispravan put trenutno...koliko god ga sipmatizeri ne razumeli sada.Mi moramo da preuzmemo odgovornost i presecemo sta se dalje radi.Nekada se to svima svidja...nekada ne...ali to je tako uvek.Kad ne radis kako masa kaze...odmah misle da si placen ili potkupljiv,ali prosli smo mi to dosta puta do sad,i bas zato smo i poceli da insistirao na samostalnosti,da kada dodju ovakvi trenuci,zli jezici mogu samo da laju...i nista vise!Nas trenutno potresaju ozbiljni vetrovi jer nam je klub u nikad vecem kurcu,ali bas zato sto smo nesto gradili godinama,mislim da jos uvek opstajemo iz izlazimo iz toga polako.Verujem da bi druge tribine imale mnogo vece probleme nego mi da se stave u nasu kozu sa njihovim razmisljanjem.

REAKCIJA!
16-08-2012, 16:18
U navijačkom životu naprosto nema mjesta nikakvoj suradnji s klubom. To nije pošteno u navijačkoj kompetenciji. Zašto da se ja na tribini natječem s recimo Torcidom (primjer) ako znam da im je xy dao 5000 eura za koreografiju, a moja grupa je tu lovu skupljala 3 mjeseca? Zašto da se natječem s grupom kojoj uprava otvara kapije da unesu baklje, a tvoju grupu maltretiraju na ulazu? Ovo su samo primjeri i nisam nikoga prozvao. Govorim samo primjere tih pravila.

Suradnja s klubom u navijačkom životu je poput dopinga u atletici. Naravno da nitko ne brani nekome da surađuje s klubom (što nije nezakonito), no takvima nema mjesta u navijačkom natjecanju na našoj sceni.

Ako je u Srbiji druačije, slobodno to onda napišite jer ova rasprava polako gubi smisao. Očito da nama neke stvari nisu normalne, dok vama jesu i obrnuto. Jebiga, različiti mentaliteti i ćao.

Ja ti napisao celu stranicu da kod nas nije tako.I da sto se moje grupe tice,sve sami radimo od toga sto si naveo.

Rokstedi&Bibop
16-08-2012, 16:23
Ja ti napisao celu stranicu da kod nas nije tako.I da sto se moje grupe tice,sve sami radimo od toga sto si naveo.

Ja nigdje nisam spominjao tvoju grupu, niti me previše zanima. Moji odgovori se direktno odnose na "navijački mentalitet" i na "navijačka pravila" koja su se potegla na ovoj temi. Očito je da se tu naša mišljenja razlikuju, i to ja poštujem. No stvari treba nazivati njihovim imenima, a ne vrludati lijevo-desno.

REAKCIJA!
16-08-2012, 16:26
A koje je pravo ime za ovo sto sam napisao?Daj bas da cujem od pravih navijaca...kako se to zove?Posto ti uporno pises neke stvari koje moja grupa ne radi...a ovde se dopisujemo ja i ti,nema nikog drugog iz Srbije trenutno.

REAKCIJA!
16-08-2012, 16:36
Onda je usledila moldavija gde smo isli o svom trosku...i sve na ovamo sem te brage je bilo o svom trosku.

Potpuno sam zaboravio psv i zenit...tu smo isli o trosku kluba takodje.Da ne bude da nesto precutkujemo.

Rokstedi&Bibop
16-08-2012, 16:37
A koje je pravo ime za ovo sto sam napisao?Daj bas da cujem od pravih navijaca...kako se to zove?Posto ti uporno pises neke stvari koje moja grupa ne radi...a ovde se dopisujemo ja i ti,nema nikog drugog iz Srbije trenutno.

Po treći put ti ponavljam da tvoju grupu nisam nigdje spomenuo, niti me zanima u kontekstu ove rasprave. Ja pišem o navijačkom mentalitetu i pravilima za koje si ti prije samo 20 minuta napisao da ih treba korigirati, mijenjati i prilagoditi interesima svojeg kluba i grupe, a onda napišeš "da se tvoja grupa drži tih pravila" koje sam ja naveo, iako nigdje nisam spominjao tvoju grupu.

Za mene je ova rasprava gotova.

REAKCIJA!
16-08-2012, 16:41
Pridrzava se onoga sto ti nazivas pravilima,i uz to jos ima svoje dodatke sa kojima bolje funkcionise nego mnoge koje imaju samo ta tvoja "pravila".Takodje sto se mene tice,nemam sta vise da ti kazem.

dzis
16-08-2012, 18:15
Reakcija,loši rezultati kluba vam itekako mogu ić na ruku u jednu priliku radi opće moblizacije i nedostajanje onoga osjećaja pobjede,nama se desilo da smo pali u monotoniju prvaka već godinama,već uoći sezone znamo tko je prvak i još ako treba gazda koju utakmicu riješi na vrijeme,nikad slabiji protivnik za titulu i eto ti nezanimljivosti,a sjetim se onda eksplozije u jesen 2005 kada smo dvije sušne godine bili bez prvenstva i po 5 hiljada ljudi na sjeveru na svakoj utakmici!

REAKCIJA!
16-08-2012, 18:37
Naravno,i do sada je tako bilo.Medjutim,klub kakav je Zvezda ne trpi tolike neuspehe,barem ne one u domacem prvenstvu.Jednostavno nece ljudi da se pomire sa time i tu je kraj.Onda u takvoj klimi navijacki mentalitet moze da poprimi druge oblike i da krenu ljudi da sumnjaju u tvoje odluke.To se nama upravo desava.5 godina smo se drzali,ali sada smo na velikom ispitu.Sto neko rece...tesko da tolika masa moze da bude navijacki potkovana...moze do jedne granice,dalje je vec velika muka odrzati to.
Ja sam siguran da nasa tribina kroz decenije svog postojanja, nije imala bolji nacin razmisljanja nego sad...ali da bi sve ovo imalo smisla,u klubu kakav je Zvezda mora uspeh da potkrepi sve ovo.Sto se mene licno tice,ja imam drugo vidjenje svega toga kao i dosta ljudi...ali to je jednostavno Zvezda i od toga ne mozemo pobeci.
Ako nema uspeha,ljudi traze promene i onda je i tu muka jer oni ne vide dobro celu situaciju...ali to su vec neke sportske price.Ipak,dobro je graditi tribinu u teskim trenucima..mnogo je zdravije,iskrenije,privrzenije...nema sumnje.

dzis
16-08-2012, 18:49
Vaša velika prednost je ta što vam je klub bio prvak europe u bližoj prošlosti i to je ono što može biti fitilj i motor za nabrijavanje!Zamišljam samo da je dinamo bio prvak 91. a nije imao ništa lošiju momčad koliko bi sve bilo lakše!

REAKCIJA!
16-08-2012, 19:01
Nekad je dobro,nekada veliko opterecenje.

the Partizans
16-08-2012, 19:08
jedan "mali", upecatljiv primer demonstracije istinskog ultra(bez znaka navoda) mentaliteta ucinili su ovi momci iz Torcide pre sedam dana. Klub je ubedljivo porazen kuci, a na revans i put preko 800km iz Splita krece preko 2500-3000 ljudi. Konkretan primer ispunjenja jednog od niza elemenata, po kojima se "gradira" tezina tribine. Zasigurno, jedan od najvaznijih

MidnighT
16-08-2012, 19:39
@MidnighT

Bas tako kao sto si napisao,preletac postaje dusmanin najveci i brzo se stavlja do znanja da to nemoze tako.Iskreno radovci su ekipa za sebe,cvrsto jezgro sa totalno svojim fazonom,uglavnom ljudi koji su na toj tribini nemogu da smisle ni zvezdu ni partizan....

Ercov
16-08-2012, 19:55
A nekada su mogli i da im pevaju,to je valjda taj, sad novi "ultra mentalita"!

...
16-08-2012, 20:33
iz Splita krece preko 2500-3000 ljudi.
Ne bi njih toliko išlo da se nije igralo u Milanu...

the Partizans
16-08-2012, 20:48
Ne bi njih toliko išlo da se nije igralo u Milanu...
Slazem se sa tobom da je Milano atraktivan sam po sebi, pa jos i Inter na Meaci, razumem sta zelis da kazes. Medjutim, nakon sramnog cina ljudi koji vode Hajduk, nakon zamene domacinstva i poraza kuci od 3:0 skupili su se u respektabilnoj brojci i pod parolom "...jos nije kraj, igraj i nikad se ne predaj" otputovali na gostovanje. Neka cak i pola(mada ne verujem) otpada na one koji su se zaputili zbog atraktivne destinacije, ostaje lepa brojka pravih. Licno, ja to postujem

milky way
16-08-2012, 23:12
Naravno da to nikako nije primer necega sto je dobro.

Samo da nebude zabune,nemam ja nista protiv toga sto su kriminalci nego sto zive na racun klubova :kez.Prije nego napisem nesto samo da opet ponovim da i ja nemam previse razvijen taj mentalitet u usporedbi sa mladjim a i nekim starijim hrv. navijacima i mogao bi se sloziti sa reakcijom da se neka “pravila” mogu koregirati u svrhu boljitka grupe ili kluba ali jednostavno moras postivati ove koji se odricu neceg samo da bi se drzali “pravila”,jako dobar primjer za to su bbb.Nakon svega ovog sto je napisao reakcija uvjeren sam da su delije svjetlosnim godinama od doba “svercanja kurda” ali zbog takvih stvari iz ne tako davne proslosti ,ja a i mnogi drugi hrv. navijaci nekad arogantno ulazimo u razgovor sa vama makar nisto to zasluzili i onda npr. ercov misli da sam ja dvolican kad kazem da delije imaju najbrojniji i najorganiziraniji kop (na domacim utakmicama) u europi ali su daleko od najboljih kao grupa.Nadalje,sama cinjenica sto imate najbolji domaci kop u europi vas necini jednom od najboljih grupa,meni osobno snaga grupe se pokazuje na ulici pa tek onda sve ostalo ali to neznaci da je sve ostalo nevazno…Uglavnom dosta na ovu temu odmene.

Argentino
16-08-2012, 23:45
Rad - Radnički Kragujevac

Utakmici je prisustvovala porodica nedavno ubijenog navijača Rada

http://img543.imageshack.us/img543/6291/radradnickikragujevac1.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/4287/radradnickikg12133.jpg

To više normalan čovjek ne može vjerovat, neki dan sam saznal da je pokojnom D.G. mlađi brat onaj mali kojeg su presreli ovi iz žandarmerije prije Rad - Vojvodina i nožem ga ranili po uhu i u butinu.
Ne znam kako njegova obitelj sve ovo preživljava, ali i stvar je odgoja i nekakvog kodeksa časti u pravljenju nepotrebnih pizdarija.
Ne mogu vjerovat da neko na "žurku" u Sava Centru nosi nož ili pištolj.
Pa Beograd je pun zgodnih cura, a ovi se idu u ranu zoru pijani pobijat. U Hrvatskoj ovo nebi s medija silazilo tjednima, pa te poveznice Mirijevo-Kumodraž... vi možete biti sretni što nemate ovaku bagru u represiji na navijače kao u Hrvatskoj.

btw; gdje je ovo snimano ispred groblja na sahrani ili pred kućom.

http://www.youtube.com/watch?v=HiWYJqjMip4&feature=share

REAKCIJA!
17-08-2012, 00:27
meni osobno snaga grupe se pokazuje na ulici pa tek onda sve ostalo ali to neznaci da je sve ostalo nevazno…Uglavnom dosta na ovu temu odmene.

Bas lepo sto si ovo naveo,mislim da si pogodio sustinu.Bas me interesuje kad s vec kod tog dela, da li si bio u ovim autobusima i kako neko ko je bio od vas u njima, komentarise taj dogadjaj.Zanima ne kakvi ste tada ispali.
http://www.youtube.com/watch?v=IlJGE7PBfmE

Ercov
17-08-2012, 00:38
Samo da nebude zabune,nemam ja nista protiv toga sto su kriminalci nego sto zive na racun klubova :kez.Prije nego napisem nesto samo da opet ponovim da i ja nemam previse razvijen taj mentalitet u usporedbi sa mladjim a i nekim starijim hrv. navijacima i mogao bi se sloziti sa reakcijom da se neka “pravila” mogu koregirati u svrhu boljitka grupe ili kluba ali jednostavno moras postivati ove koji se odricu neceg samo da bi se drzali “pravila”,jako dobar primjer za to su bbb.Nakon svega ovog sto je napisao reakcija uvjeren sam da su delije svjetlosnim godinama od doba “svercanja kurda” ali zbog takvih stvari iz ne tako davne proslosti ,ja a i mnogi drugi hrv. navijaci nekad arogantno ulazimo u razgovor sa vama makar nisto to zasluzili i onda npr. ercov misli da sam ja dvolican kad kazem da delije imaju najbrojniji i najorganiziraniji kop (na domacim utakmicama) u europi ali su daleko od najboljih kao grupa.Nadalje,sama cinjenica sto imate najbolji domaci kop u europi vas necini jednom od najboljih grupa,meni osobno snaga grupe se pokazuje na ulici pa tek onda sve ostalo ali to neznaci da je sve ostalo nevazno…Uglavnom dosta na ovu temu odmene.

Impliciras,da su cigani slabi na ulici?!...ova rasprava je otisla ispod kvaliteta ovog foruma,svako ko tako nesto moze da tvrdi o nasoj grupi,ili ne poznaje ni najmanje materiju o kojoj pise,ili je svesno zlonameran,a tek ovo"ali su daleko kao grupa od najboljih u Evropi"jel`treba i ovaj forum da pretvorimo u sprdnju!?

REAKCIJA!
17-08-2012, 00:50
Pusti ljude da kazu sta imaju...videcemo na kraju kako ce da ispadne.

msad
17-08-2012, 01:20
za Rokstedi&Bibop
Koliko sam ja upoznat sedamdesetih i osamdesetih su engleskim navijacima klubovi u vecoj meri placali odlazak na utakmice koje su igrali van ostrva tj.u evro-kupovima.

Rokstedi&Bibop
17-08-2012, 02:00
za Rokstedi&Bibop
Koliko sam ja upoznat sedamdesetih i osamdesetih su engleskim navijacima klubovi u vecoj meri placali odlazak na utakmice koje su igrali van ostrva tj.u evro-kupovima.

Englezi su svijet za sebe, i njih doslovce ne jebe 2% -mentalita ultra-. Ja ih neizmjerno poštujem, i sa Englezima sam imao najviše zajebancija i užitaka jer su fakini, no njih ne smijemo i ne možemo dovoditi u kategoriju navijača kojima mi pripadamo.

Footie Fan
17-08-2012, 02:58
To više normalan čovjek ne može vjerovat, neki dan sam saznal da je pokojnom D.G. mlađi brat onaj mali kojeg su presreli ovi iz žandarmerije prije Rad - Vojvodina i nožem ga ranili po uhu i u butinu.
Ne znam kako njegova obitelj sve ovo preživljava, ali i stvar je odgoja i nekakvog kodeksa časti u pravljenju nepotrebnih pizdarija.
Ne mogu vjerovat da neko na "žurku" u Sava Centru nosi nož ili pištolj.
Pa Beograd je pun zgodnih cura, a ovi se idu u ranu zoru pijani pobijat. U Hrvatskoj ovo nebi s medija silazilo tjednima, pa te poveznice Mirijevo-Kumodraž... vi možete biti sretni što nemate ovaku bagru u represiji na navijače kao u Hrvatskoj.

btw; gdje je ovo snimano ispred groblja na sahrani ili pred kućom.

http://www.youtube.com/watch?v=HiWYJqjMip4&feature=share

Stradaju deca i tome nema kraja..Ja bih voleo da u državi u kojoj sam neko ima uticaja makar malo da se to ludilo smanji ali se plašim se kod nas sve gura ispod tepiha kada se o tome radi - o bilo kakvom medjusobnom sukobu navijača ili dve grupe klinaca.
Ružno ću zvučati ali, ako nije neko žešće prikladno klanje za javnost ili neki medjunarodni incident - ćutimo.

Posle kontroverzne tragedije sa Tatonom, bilo je raznih fatalnih situacija, ali njima se ne pridaje značaj..

Strašno je gde i kako živimo, te kako nam se podmeće da živimo...

split!
17-08-2012, 04:16
meni osobno snaga grupe se pokazuje na ulici pa tek onda sve ostalo ali to neznaci da je sve ostalo nevazno…Uglavnom dosta na ovu temu odmene.

a onda najbolje odjebat navijanje,bakljade,koreografije,pocet trenirat i nosit bokser na svaku utakmicu.
po meni je skroz obrnuto,snaga grupe se pokazuje na tribni, gore navedene stvari, navijanje brojnost kod kuce u gostima, pirotehinika koreo na kraju i ulica,al snagu grupe gledat samo kroz ulicu jednostavno nema smisla.

milky way
17-08-2012, 05:44
Neimpliciram da su cigani slabi na ulici,dapace i uzevsi u obzir sve ovo sto je reakcija napisao mogao bi se sloziti da su cigani kao grupa jedni od najboljih u europi ali po mom misljenju i torcida i bbb su tu na vrhu. Znaci napominjem da po meni sama cinjenica da neko ima najbolji domaci kop nevazno kako se on zvao neznaci automatski da je jedan od najboljih,naravno da postoji malo ljubomore i da bi svako od nas volio da bas njegova grupa ima najbolji domaci kop.
@split
Nisam spomenuo da je ulica jedini kriterij ali je po meni najvazniji,uglavnom ti meni nemoj nametati tvoje misljenje i drzi se svojih “principa” a ja tebi necu nametati svoje misljenje i drzat cu se svojih “principa” i sve je za 5.

blesimetar
17-08-2012, 10:28
Sto se tice kontakta sa upravom i delovanja na nasem stadionu...mi smo tu izgradili neke svoje pozicije koje su zasnovane na najzdravijim mogucim odnosima.....Jeli Delije imaju predstavnike u klubu (uprava, skupština...), ili su ih imali u bliskoj prošlosti?

REAKCIJA!
17-08-2012, 11:03
Imaju u skupstini vec 15-20 godina.Tako nameravamo da bude i u buduce.Skupstina je telo koje ne donosi pare klubu,niti ima bilo kakve veze sa time.Mi smo tu kao neka unutrasnja kontrola,nadzorni organ.Kad mogu kojekakve 'poznate licnosti",pevaci,konobari...itd da budu,mozemo i mi da imamo jedan deo svoj,gde su odabrani ljudi sa velim stazom na tribini i ugledom medju navijacima...koji mogu nekada i legalno da pokrene neku raspravu ako treba.To je upravo ta dopuna koju sam pominjao i nasa snaga koje se ne odricemo jer je to u ovim teskim vremenima preko potrebno nasem klubu.Ako si tu za dobrobit kluba to ne moze nikako da bude lose.Mnoge zdrave stvari su upravo nasi ljudi izgovorili na govornici skupstine i mnogo toga korigovali sto su neki nestrucni ljudi zeleli da proture kroz nas klub.Dakle,skupstina ne vodi klub ali moze da se sa nje pokrecu raznorazne inicijative u koliko je potrebno.Do sada je broj nasih ljudi tu bio simbolican vise nego sto je predstavljao neku snagu ili deo.Od ove godine se prvi put glasalo za clanove skupstine medju kojima ima i Delija.

kriticna masa
17-08-2012, 17:42
Imaju u skupstini vec 15-20 godina.Tako nameravamo da bude i u buduce.Skupstina je telo koje ne donosi pare klubu,niti ima bilo kakve veze sa time.Mi smo tu kao neka unutrasnja kontrola,nadzorni organ.Kad mogu kojekakve 'poznate licnosti",pevaci,konobari...itd da budu,mozemo i mi da imamo jedan deo svoj,gde su odabrani ljudi sa velim stazom na tribini i ugledom medju navijacima...koji mogu nekada i legalno da pokrene neku raspravu ako treba.To je upravo ta dopuna koju sam pominjao i nasa snaga koje se ne odricemo jer je to u ovim teskim vremenima preko potrebno nasem klubu.Ako si tu za dobrobit kluba to ne moze nikako da bude lose.Mnoge zdrave stvari su upravo nasi ljudi izgovorili na govornici skupstine i mnogo toga korigovali sto su neki nestrucni ljudi zeleli da proture kroz nas klub.Dakle,skupstina ne vodi klub ali moze da se sa nje pokrecu raznorazne inicijative u koliko je potrebno.Do sada je broj nasih ljudi tu bio simbolican vise nego sto je predstavljao neku snagu ili deo.Od ove godine se prvi put glasalo za clanove skupstine medju kojima ima i Delija.

Ne postoje nikakva "pravila", postoje navijači/ultrasi i onda svi ostali. Nisu "pravila" izmišljena nit su ona tu da sve dovedu u ravnopravne pozicije nego je netko pametan vidio u kakva sva govna jedna grupa može upast ako ih "proširi" za milimetar na jednu, pa drugu stranu.

A vi ste tu malo "proširili" svoja pravila, pa i ta famozna mjesta u Skupštini o kojima pišeš ko da je klupska Skupština tamo neki kurac di se raspravlja kakav toalet papir će se koristit na stadionima.

Sada je zvezda financijski i rezultatski u kurcu, gledate Partizanu u leđa koliko, 5 godina? To u takvom klubu uvijek ruši stabilnost uprave, lakše ih je skidat i lakše je iza sebe imat mase koje su svugdje glupe, podložne manipulacijama i traže samo rezultate. Ista stvar je i sa tovarima, jaki su dok iza njih stoji publika, a to je zato jer publika priznaje samo rezultate.

Problemi dolaze kad jednog dana takvih loših rezultata ne bude, kad se u klubu zavrti ozbiljna lova, kad upravi počnu smetati neka vaša "kritička razmišljanja" i to što se vi uvijek neki kurac bunite kad oni zajebu stvar. Koja će onda generacija delija "platit" za vaša mjesta u skupštini, to što su neki vaši istaknutiji ljudi bili na zvezdinoj plaći, a prije 5 godina su vam iz kluba platili, ne znam, karte na Karaburmi? Sve zato jer se "jezgra" vodila time kako da si olakša i krene prečicom.

Prije ili poslije uvijek se takve stvari obiju o glavu i naprave više štete nego koristi, bez obzira na namjere. Navijačka grupa prije svega mora težit tome da bude neovisna, slobodna i svoja, da izbjegne bilo kakve situacije u kojima može doći do manipulacija i gdje se može narušit njen kredibilitet, jer kad kola krenu nizbrdo onda više nema nazad. Sve ostalo dolazi poslije.

Koliko god Boysi imali problema i koliko god u i oko grupe ima frustracija, problema sa svima od uprave, države i medija pa do velike većine obične dinamove publike, ipak je ovo sve za nas jedna velika škola šta se dogodi kad izostane poštivanje nekih navijačkih vrijednosti, kodeksa i poštivanja osnovnih navijačkih principa. Mlađe generacije ovdje će posljedice takvog navijačkog "života" pamtit cijeli život.

Stoka_s_istoka
17-08-2012, 20:22
a onda najbolje odjebat navijanje,bakljade,koreografije,pocet trenirat i nosit bokser na svaku utakmicu.
po meni je skroz obrnuto,snaga grupe se pokazuje na tribni, gore navedene stvari, navijanje brojnost kod kuce u gostima, pirotehinika koreo na kraju i ulica,al snagu grupe gledat samo kroz ulicu jednostavno nema smisla.

Ovo je kompleksno pitanje na kojeg nema jednostavnog odgovora.
Svi mi volimo vidjeti punu tribinu, lijepu koreografiju, bakljadu itd..
Ajmo ovako postavit pitanje.. Da li bi kroz sezonu više volio imati 10 jebenih koreografija i bakljada koje su vijedne divljenja, a uz to 3 puta dobro popušit šoru od najvećih rivala ili da ti je tribina sasvim "obična", a 3 puta si nabio rivale?

split!
17-08-2012, 20:35
A da li bi ti volio dobiti svaku soru na ulici a da ti grupa izgleda u rangu sa nekom iz zupanijske lige? da ne upalite nista u sezoni, da vam je navijanje 0, da vas se nemoze skupit preko 20 na gostovanjima itd?
Naravno da igra i ulica ulogu, ali sad sve prebaciti na taj dio mi jednsotavno nema smisla,na to sam mislio..;)

REAKCIJA!
17-08-2012, 20:37
Ne postoje nikakva "pravila", postoje navijači/ultrasi i onda svi ostali. Nisu "pravila" izmišljena nit su ona tu da sve dovedu u ravnopravne pozicije nego je netko pametan vidio u kakva sva govna jedna grupa može upast ako ih "proširi" za milimetar na jednu, pa drugu stranu.

A vi ste tu malo "proširili" svoja pravila, pa i ta famozna mjesta u Skupštini o kojima pišeš ko da je klupska Skupština tamo neki kurac di se raspravlja kakav toalet papir će se koristit na stadionima.

Sada je zvezda financijski i rezultatski u kurcu, gledate Partizanu u leđa koliko, 5 godina? To u takvom klubu uvijek ruši stabilnost uprave, lakše ih je skidat i lakše je iza sebe imat mase koje su svugdje glupe, podložne manipulacijama i traže samo rezultate. Ista stvar je i sa tovarima, jaki su dok iza njih stoji publika, a to je zato jer publika priznaje samo rezultate.

Problemi dolaze kad jednog dana takvih loših rezultata ne bude, kad se u klubu zavrti ozbiljna lova, kad upravi počnu smetati neka vaša "kritička razmišljanja" i to što se vi uvijek neki kurac bunite kad oni zajebu stvar. Koja će onda generacija delija "platit" za vaša mjesta u skupštini, to što su neki vaši istaknutiji ljudi bili na zvezdinoj plaći, a prije 5 godina su vam iz kluba platili, ne znam, karte na Karaburmi? Sve zato jer se "jezgra" vodila time kako da si olakša i krene prečicom.

Prije ili poslije uvijek se takve stvari obiju o glavu i naprave više štete nego koristi, bez obzira na namjere. Navijačka grupa prije svega mora težit tome da bude neovisna, slobodna i svoja, da izbjegne bilo kakve situacije u kojima može doći do manipulacija i gdje se može narušit njen kredibilitet, jer kad kola krenu nizbrdo onda više nema nazad. Sve ostalo dolazi poslije.

Koliko god Boysi imali problema i koliko god u i oko grupe ima frustracija, problema sa svima od uprave, države i medija pa do velike većine obične dinamove publike, ipak je ovo sve za nas jedna velika škola šta se dogodi kad izostane poštivanje nekih navijačkih vrijednosti, kodeksa i poštivanja osnovnih navijačkih principa. Mlađe generacije ovdje će posljedice takvog navijačkog "života" pamtit cijeli život.
Prosirili smo u pravcu koji je delotvoran za klub a tribini ne moze da steti.Ako ne preneses na mladje generacije svoju energiju i zananje,ispravnost...moze da se desi da od skroz isprvane tribine izadju najveci olosi i profiteri...a opet,na suprot tome,od jedne tribine koja je uvek isla linijom manjego otpora...mogu da se izrode klinci koji ce totalno promeniti mentalitet ekipe i tribine...barem toliko da su vec 7-8 godina samostalni kao cela tribina!Ne znam dal si shvatio sta sam hteo da ti kazem.
Sve su to rizici za koje ti niko ne garantuje da ce biti onako kako ti zelis...ako ljudi ne znaju zasto nesto rade...ocekuj da ce ti se sigurno sve to obiti o glavu.Sa druge strane,u okruzenju kao sto je Srbija...treba doci dotle da ti grupa razmislja samostalno...koliko je to tesko znaju sve grupe iz Srbije!
Ako stvari koristis pravilno....moze da se desi da dovljno dugo to radis i da ljudima udje u krv.Sve je rizik naravno,ali svako za sebe odgovara a rezultati se vide na "terenu".

dalton
17-08-2012, 21:39

kakv veze ima torcida sa tvojim upisom,skupštinom ili sta li več pričaš?hajduk je dioničko drustvo i ljudi koji side su dioničari koji stite svoje vlasnistvo bilo ono makar 2 % ako aludiras na navijace...priča koju bi vi htjeli u maximiru,,jedan clan jedan glas ,,,sta je tu lose ?sad jeli tebi to smeta i jeli zvezda ima isti ustroj neznam ali onda objasni lipo,a o hajduku komentiraj na temi Hrvatska a ne ovde,,,izgleda da je pravilo ako grupa pali vise od 20 bengalki po utakmici da odma radi sa upravom,,,za zvezdu neznam i nisam kompetentan o tome ni razgovarat niti me zanim ali vidim da se kolege redovno taknu hajduka ono kao ;PRIMJER ;kad se to spominje,,,,,toga u hajduku i sa nasom grupom nema i to je to sve ostalo je zavist i laž i sve sta radi grupa radi o svom trosku ili dobroj volji pojedinaca privatnika kao recimo papiriči -papelitosi,koji bodu OČI koje nam je ustupila papirnica iz KASTELA,,hvala im ,,,niko nikad nije bija na plači kluba ,,,u unutarnje stvari delija se nemislin misat niti imam ikakvo misljenje o tome,,,

dzis
17-08-2012, 22:26
Ja ne vidim da je u postu igdje spomenuta torcida ili hajduk!!!?????'Ti si nešta daltone gadno zabrijo neke urote i borbe!

kriticna masa
17-08-2012, 23:06
Prosirili smo u pravcu koji je delotvoran za klub a tribini ne moze da steti.

Jebiga, ne slažemo se tu i gotovo. Tribini itekako može štetit kad joj loša uprava koju hoće potjerat počne nabijat na nos plaćene buseve, karte, vađenja iz zatvora, pozicije u klubu... I mi smo nekad bili brojna tribina sa velikom podrškom "u narodu", danas smo u rangu terorista, a 2/3 vlastite publike nas mrzi. Baš zbog ovakvih gore stvari. Podijeli pa vladaj je uvijek bio najefektniji kad su pare u pitanju, nema veze što se nitko nije obogatio i nema veze što nitko nije uzimao za sebe, već za grupu.

Ovo poslije sve stoji, čak i jako dobar upis.

REAKCIJA!
17-08-2012, 23:27
Ako mislis da mi nismo prosli fazu terorista i drzavnog neprijatelja broj jedan...grdno se varas!Nema nama ko sta da nabija na nos jednostavno jer svako iz uprava koje su bile u poslednjih par godina nema sta da izgovori lose kada je rec o odnosu sa nama.Oni su u stvari najbolji svedoci koliko smo samostalni i siguran sam da bi neko izasao do sada da kaze da nesto muljamo ili petljamo sa bilo kim!Imali smo skoro situaciju gde je piksi izasao sa nekom tuznom pricom da je on nama ukinuo neke beneficije,pa se posle sam ispravljao po novinama jer ga je verovatno bilo sramota od toga sto je rekao.Od prvog dana smo mu rekli da ne zelimo nista od njega i da hocemo da budemo samostalni...tako je i bilo.A za sve naredne tek nema sta da se prica.Samo mi njima mozemo da nabijamo na nos lose rezultate,neznanje i nepostovanje kluba kakav je Crvena Zvezda!Da nije nas ko zna na sta bi klub licio sada...mnogo veliku ulogu u ocuvanju njegovom smo odigrali...barem do sad,i mislim da u tome nema nista lose.Pogotovu kada si cist i nemas nista od svega toga.

Rokstedi&Bibop
18-08-2012, 01:10
Ako mislis da mi nismo prosli fazu terorista i drzavnog neprijatelja broj jedan...grdno se varas!Nema nama ko sta da nabija na nos jednostavno jer svako iz uprava koje su bile u poslednjih par godina nema sta da izgovori lose kada je rec o odnosu sa nama.Oni su u stvari najbolji svedoci koliko smo samostalni i siguran sam da bi neko izasao do sada da kaze da nesto muljamo ili petljamo sa bilo kim!Imali smo skoro situaciju gde je piksi izasao sa nekom tuznom pricom da je on nama ukinuo neke beneficije,pa se posle sam ispravljao po novinama jer ga je verovatno bilo sramota od toga sto je rekao.Od prvog dana smo mu rekli da ne zelimo nista od njega i da hocemo da budemo samostalni...tako je i bilo.A za sve naredne tek nema sta da se prica.Samo mi njima mozemo da nabijamo na nos lose rezultate,neznanje i nepostovanje kluba kakav je Crvena Zvezda!Da nije nas ko zna na sta bi klub licio sada...mnogo veliku ulogu u ocuvanju njegovom smo odigrali...barem do sad,i mislim da u tome nema nista lose.Pogotovu kada si cist i nemas nista od svega toga.

Navijačima nije mjesto u upravama i strukturama klubova niti u kojem obliku po principu zasebnog entiteta, korigirajućeg, ispravljajućeg ili kako god ti to nazvao. Ja tebe savršeno razumijem što ti pišeš, no ne da se ne mogu s time složiti, nego te skoro i ne doživljavam ko ultrasa ako propagiraš takve stavove.

Ercov
18-08-2012, 01:47
Navijačima nije mjesto u upravama i strukturama klubova niti u kojem obliku po principu zasebnog entiteta, korigirajućeg, ispravljajućeg ili kako god ti to nazvao. Ja tebe savršeno razumijem što ti pišeš, no ne da se ne mogu s time složiti, nego te skoro i ne doživljavam ko ultrasa ako propagiraš takve stavove.
Izgleda da po nekim novim "pravilima",mozes biti ultras, a za to ti nije potrebno da navijas za neki klub,dovoljan si sam sebi,i mozes da organizujes nekakvu militantnu grupu,da imas neke stavove i principe,sta da radis a sta ne,bez obzira na sve...tako nastaju razne sekte,verski fanatici i dr...navijacima je itekako mesto uz klub i u klubu,to postoji i u onim zemljama odakle je i poceo taj ultra pokret,pogotovo u klubovima koji su kao kod nas,pre svega drustvena svojina,Zvezda i jeste klub njenih navijaca,i normalno je da navijaci imaju neko svoje mesto u njemu,a da je nasa tribina zbog toga manje ultra,je u najmanju ruku smesna konstatacija.To je ono pogresno tumacenje,i postavljanje nekakvih tzv 'pravila" u poslednje vreme,navijac a posebno ultras,na prvom mestu bi trebao biti spreman da pomogne klubu kada god je u situaciji,naravno pod uslovom da on od toga nema bilo kakvu licnu korist,bilo materijalnu,bilo u vidu nekakvih povlastica.

REAKCIJA!
18-08-2012, 01:49
Kapiram ja tebe skroz i ne verujes koliko me ne tangira to tvoje vrednovanje kada znam kojim putem idemo,koje odricanje imamo i pozrtvovanje za svoju tribinu,a ne verujes sta bi sve mogli da radimo kad bi hteli da idemo linijom manjeg otpora.
polozaj grupe u drustvu u klubu..to je sasvim druga stvar,da bi to shvatio morao bi da zivis nas zivot ovde.Jedan grad-jedan klub nose mnogo komforniteta i nisi svestan koliko vas ne bi ovde izdrzalo ni 6 meseci po "ultra" pravilima!Ali to je stvar koju cete retko kad imati prilike da osetite tako da i ne bi sirio pricu u tom pravcu vise...ko je shvatio,shvatio je.Ja svakog ko se drzi tih pravila smatram ultrasom,ali svakako znam sta mi radimo i koji je to pravac.Takodje znam,koliko je taj model primenljiv kod nas i ko se toga pridrzava i koliko.Za nase podneblje,ovo sto barem mi kao grupa radimo...je vise nego dovoljno da se kaze da smo samostalni i da odlucujemo svojom glavom bez da nam iko sugerise!Toje sasvim dovoljno.
Bice jos prilike da se pokaze ko ima kakav mentalitet i ko je u pravu...ko moze da sprovede svoje price do kraja,a ko ne.Od teoretisanja nema niko nista!

dzis
18-08-2012, 12:07
Moram priznat vrlo kvalitetna rasprava se vodi sa puno činjenica i obrazloženja oko po meni najzajebanijeg navijačkog dijela a i ko bi rekao da navijači posjeduju takav elokventan riječnik!
Opet da te kvotam Reakcija,jedan grad i dvije ili više grupe vam je samo plus,jer vodite "bitke od 0-24",nema opuštanja,dok je problem jednog grada kada padneš u letargiju jer nemaš protivnika oko sebe non stop vrlo zajeban!

REAKCIJA!
18-08-2012, 12:25
Ma nemozes ti to da znas dok ne osetis.Duga je to prica,pogotovu kada pricamo vezano za Beograd u ovim posle ratnim vremenima.Sto neko rece lepo...veliko je pitanje dal je bolje biti vojska sa prekaljenim ratnicima koji su umorni i gladni presli peske albaniju u sred zime...ili vojska koja je odmorna,puna snage i elana koja je motorizovana....koja jedva ceka jednu akciju u 6 meseci.U takvoj klimi,sigurno i mnogi koji i ne bi,dolaze u situaciju da pozele da se malo isprazne,dok je ovde totalno druga situacija.
Uopste se ne zalim nesto,nego jednostavno niste svesni koliko imate srece da mozete da glumite "ultra" zivot!U ovim okolnostima drugim,pitanje je kako bi opstali i koliko.Uzivajte u tome,ali nikako ne podcenjujte drugu stranu za koju imate predrasude koji nisu bas takvi kavim ih vi vidite.

REAKCIJA!
18-08-2012, 12:28
Inace,evo jednog pokazatelja otprilike kako je to izgledalo pre jedno 10 ak godina sto se tice poredjenja mentaliteta.
http://www.delije-caffe.net/info/informator/
Ovo je informator Delija koji je izasao 1. marta 2003. godine.AKo ga pazljivo procitate videcete da je maltene preslikan informatoru koji je izasao par meseci,ako ne i godinu dana kasnije na dinamovom severu.
Evo tog informatora u celosti...

GLASNIK SJEVERNE TRIBINE
Za one koji nisu imali priliku ići sa Udrugom na gostovanje na derbi u Split (nažalost nisam niti ja išao) kada se dijelio Glasnik sjeverne tribine donosim vam isti u cijelosti.
Da ukratko objasnim: sve što piše u Glasniku je ZAKON i trebali bi ga se svi mi koji idemo na sjever pridržavati jer, vjerujte, nije uvijek bitna kvantiteta grupe nego i kvaliteta (po meni još bitnije), a pridržavanjem ovih, nazovimo ih tako, pravila, postići ćemo tio da budemo jedna od najboljih navijačkih skupina u Europi (mada smo i sada među boljima), pa evo:

GLASNIK SJEVERNE TRIBINE

Do sada smo kroz Glasnik sjeverne tribine uglavnom ukratko davali upute i obavijesti vezane uz izvođenje koreografije, ovoga puta podsjećamo što je sjeverna tribina i što se na njoj od vas očekuje.

TKO DOLAZI NA SJEVERNU TRIBINU?
Sjeverna tribina je isključivo navijačka. Na nju se ne dolazi gledati utakmica i komentirati igra, na njoj se navija svih 90 minuta bez obzira na rezultat i igru na terenu. Tko na nju dolazi gledati nogomet - taj je zalutao.

Sjeverna tribina Dinamova je snaga i oslonac!
Sukladno s time cijela tribina svaku utakmicu mora biti navijački aktivna, složna i bez podjela. Svatko tko se nalazi na sjeveru mora biti navijač, od najmlađeg do najstarijeg, od vođe do onoga tko je prvi puta došao na utakmicu, jer tribina to smo mi!

NAVIJANJE
U posljednjih par godina ostvaren je veliki napredak u organizaciji navijanja, koreografijama, marketingu, odlasku na gostovanja. Ali sve to ne znači ništa bez navijanja - osnovne zadaće svakog navijača na tribini. Upravo iz tog razloga svaki čovjek na sjeveru, bez obzira na godine i zasluge, mora navijati. Nemojte se sramiti pjevanja, ne stojite sa strane već svojim grlom i dlanom pomognite da se sa tribine, glasnije no ikada, čuje podrška Dinamu.
Ali kod navijanja treba paziti da se pjesma otpjeva do kraja, da se pogodi melodija i da se ne brza. Zato pjesme pjevajte polako i glasno, a plješćite samo na ritam bubnjeva.
Ako ne znaš pjesmu ne pjevaj ju na silu, slušaj ritam i riječi dok je ne naučiš.

GOSTOVANJA
Odlazak na gostovanja nikada nije bio jednostavniji. Ako na gostovanje ne možeš otići u vlastitom aranžmanu, tu je Udruga navijača Dinama koja za svaku Dinamovu utakmicu van Zagreba organizira prijevoz, a na tebi je samo da protegneš noge do Draškovićeve 23 i uplatiš put.
Za pravog navijača nije važno da li njegov klub igra na domaćem ili gostujućem terenu, on je uvijek tu!

KOREOGRAFIJE
Koreografija nije samo lijepa slika tribine, nego je ona mjerilo organiziranosti i složnosti navijačke skupine. Uspješnost koreografije ovisi o svima nama i zato kada se ona priprema pažljivo slušajte upute za njezino izvođenje, sjednite i nemojte navijati, ne miješajte se u posao navijačima zaduženim za njenu realizaciju.

IZGLED TRIBINE
Kod izrade transparenata, barjaka i zastava imajte na umu da su to glavni elementi prepoznatljivosti tribine koji ponajprije predstavljaju onoga tko ih nosi, bio to pojedinac ili grupa, ali isto tako predstavljaju i navijačku skupinu kojoj pripadamo, klub za koji navijamo i mjesto iz kojeg dolazimo.
Transparenti moraju biti uredno obješeni jedan do drugog, bez ostavljanja praznog prostora, zastave moraju biti podignute, barjaci moraju vijoriti.
Pritom obratite pozornost na njihov izgled i originalnost. Ružne i nekvalitetne transparente, zastave i barjake ne trebate niti pokušavati unijeti jer će isti biti momentalno uklonjeni sa tribine.

NAVIJAČKA OBILJEŽJA
Nije važno da li na sebi nosiš odjeću sa markom ili bez, da li imaš košulju, majicu ili trenirku, bitno je da ono što nosiš ima stila, a taj stil zavisi od pojedinca do pojedinca.
Puno se više može reći o navijačkim obilježjima. Ona moraju biti aktualna, originalna i reprezentativna. Iz tog je razloga nedopustivo da netko tko sebe smatra navijačem nosi one cirkuske šešire i šalove koji se mogu kupiti na svim zagrebačkim tržnicama.

Navijačka i klupska obilježja nikako nemojte kupovati na različitim štandovima, ili kod preprodavača na tržnici.
Zna se gdje se što kupuje.
Navijački artikli skupine, koje proizvode sami navijači (majice, šalovi, kape.) mogu se nabaviti u prostorijama Udruge navijača, a artikli kluba u ovlaštenim prodavaonicama.
Uz to kupovinom navijačkih artikala u Udruzi direktno pomažete njezinom radu, a samim time pridonosite i ljepšem izgledu tribine.

Toliko do slijedećeg puta, vidimo se na tribini!

Rokstedi&Bibop
18-08-2012, 12:37
Uopste se ne zalim nesto,nego jednostavno niste svesni koliko imate srece da mozete da glumite "ultra" zivot!U ovim okolnostima drugim,pitanje je kako bi opstali i koliko.Uzivajte u tome,ali nikako ne podcenjujte drugu stranu za koju imate predrasude koji nisu bas takvi kavim ih vi vidite.

Možeš li mi pojasniti kakve veze ima broj grupa u jednom gradu sa nečijom suradnjom s upravom klubova? Razmišljam, no ne mogu shvatiti.

kriticna masa
18-08-2012, 12:43
"glumljenje ultra života", "teoretiziranje", kopiranje informatora... Dečko, nije ti ovo fejsbuk.

Da ti se školski primjer grupe koja je potopljena i rasturena zbog agenture(u daleko, daaaleko manjoj mjeri nego kod vas), argumentirano bez obzira na tvoje mantre i patroniziranje ko da smo svi ostali ovdje idioti, al baš za tebe ne postoji granica.

Šlag na tortu je da je prednost za grupu kad nema gradskog rivala...

A i ove provale o poslijeratnim godinama, teškoj situaciji, patnji.... Ko da je Zagreb u Skandinaviji...

Odustajem.

REAKCIJA!
18-08-2012, 12:44
Ima mnogo toga!I dzabe razmisljas kada ne mozes da shvatis to.Dovoljno je da jedna grupa od dve velike nije po kodeksu,pa da nastane haos!Na ulici u nacinu razmisljanja,pa i kada se prica o saradnji sa klubom!Na svu srecu...nasa tribina se otrgla od toga i totalno smo drugaciji od komsija...barem do sada.
I to sto ti vec dve strane potenciras mozda bi mogao drugacije da ti pojasnim.Ne saradjujemo mi sa upravom(ako to i moze uopste da se zove saradnja) time sto smo tu samo formalno u skupstini,nego pre oni saradjuju sa nama!Pre ce ta mesta da ostanu ocuvana i za 20 godina narednih kao nasa....nego bilo koje drugo u klubu!Dakle,ni o kakvoj saradnji se ne radi,vec samo dosta puta to svoje pravo iskoristili da ih poklopimo nekim argumentima nakon koji su morali da menjaju stvari koje smo mi ocenili da nisu u interesu Zvezde!Na legalan nacin smo dosli do toga,nije bilo potrebe cak ni da se to prenese na tribinu!

REAKCIJA!
18-08-2012, 12:46
"glumljenje ultra života", "teoretiziranje", kopiranje informatora... Dečko, nije ti ovo fejsbuk.

Da ti se školski primjer grupe koja je potopljena i rasturena zbog agenture(u daleko, daaaleko manjoj mjeri nego kod vas), argumentirano bez obzira na tvoje mantre i patroniziranje ko da smo svi ostali ovdje idioti, al baš za tebe ne postoji granica.

Šlag na tortu je da je prednost za grupu kad nema gradskog rivala...

A i ove provale o poslijeratnim godinama, teškoj situaciji, patnji.... Ko da je Zagreb u Skandinaviji...

Odustajem.

Ako mozes da se setis nekog sredjenijeg mesta od skandinavije....skandinavija je kurac zivi!
Ako lepo procitas informatore videces da su bas za ovo mesto ako iz oba stoje tribine u tom vremenu!

kriticna masa
18-08-2012, 12:53
Možeš li mi pojasniti kakve veze ima broj grupa u jednom gradu sa nečijom suradnjom s upravom klubova? Razmišljam, no ne mogu shvatiti.

Vjerojatno cilja na to da je konkurencija zajebana jer ostale grupe isto sjede po skupštinama, dobivaju karte, a frontmeni su im zaposleni preko kluba za koji navijaju pa kao nemoguće je bit konkurentan kad nisi ko oni.

Ako lepo procitas informatore videces da su bas za ovo mesto ako iz oba stoje tribine u tom vremenu!

Ne razumijem, ko gdje stoji u kojem vremenu?? Misliš, slični su po sadržaju, izašli su u isto vrijeme?
Pročitao sam takvih informatora na stotine i svi su slični ko jaje jajetu, ne znam šta bi drugo trebalo pisat u njima osim ovoga šta piše.

REAKCIJA!
18-08-2012, 12:56
Ko je lepo dokacio to vreme,zna da nije takvih informatora bilo na stotine u tom vremenu.Ja se tacno secam koliko nam je smesno bilo kada smo procitali informator koji je izasao iza naseg,a koriste se identicne recenice u njima.Nije to nikakav dokaz za nesto,ali eto,ipak smo i mi razmisljali priblizno kao i neki od vas tada,cak bi rekao mozda i pre.Da Jednostavno kod nas samo nije bilo moguce sprovesti neke stvari od jednom jer je takva klima bila...ali zelja je postojala,to se izmedju ostalog ogleda i u ovim informatorima.

REAKCIJA!
18-08-2012, 12:59
Vjerojatno cilja na to da je konkurencija zajebana jer ostale grupe isto sjede po skupštinama, dobivaju karte, a frontmeni su im zaposleni preko kluba za koji navijaju pa kao nemoguće je bit konkurentan kad nisi ko oni.

Zamisli ti kao vodja jedne tribine odbijas bilo kakvu pomoc,napusavas svoje uprave za sve sto ti se ne svidja...itd.Dok sa druge strane imas ljude koji imaju igrace svoje,agencije...itd!?Sta kazes na to?Pa u takvom okruzenju ti ispadas maltene budala kada imas ovakva zivotna shvatanja...ali je zato svako tamo gde treba da bude...

kriticna masa
18-08-2012, 13:03
Zamisli ti kao vodja jedne tribine odbijas bilo kakvu pomoc,napusavas svoje uprave za sve sto ti se ne svidja...itd.Dok sa druge strane imas ljude koji imaju igrace svoje koje prodaju i postaju milioneri!?Sta kazes na to?Pa u takvom okruzenju ti ispadas maltene budala kada imas ovakva zivotna shvatanja...ali je zato svako tamo gde treba da bude...

Tako reci, vaša "pravila" diktiraju grupe "preko puta" vas.

dzis
18-08-2012, 13:06
Reci otvoreno šta podrazumijevaš pod pojam"glumljenje ultra života" i koga si točno mislio pod tim pojmom?I daj da te pitam jel samo tvoja grupa misli tako kao ti(predpostavljam koja si grupa po godinama i broju gostovanja) i da li postoji suprotno razmišljanje od toga šta pišeš u ostale 4 vaše grupe sa sjevera??I zašto bi vas netko podcjenjivao kad smo već napisali da ste jaka grupa!

REAKCIJA!
Mnogo je zajebano kada neko cuje da onaj preko puta radi to i to...a ti ovde kao glumis neko postenje i finocu.U istom ste gradu,vidis sta se desava,zato sam i rekao da ne mogu to ljudi da shvate..barem vecina.

Rokstedi&Bibop
Pa tako više to precizirajte! U Srbiji je dakle najnormalnija stvar surađivati s upravama klubova, i oko toga nitko ne radi dramu.

REAKCIJA!
18-08-2012, 13:11
Reci otvoreno šta podrazumijevaš pod pojam"glumljenje ultra života" i koga si točno mislio pod tim pojmom?I daj da te pitam jel samo tvoja grupa misli tako kao ti(predpostavljam koja si grupa po godinama i broju gostovanja) i da li postoji suprotno razmišljanje od toga šta pišeš u ostale 4 vaše grupe sa sjevera??I zašto bi vas netko podcjenjivao kad smo već napisali da ste jaka grupa!
Valjda se vidi po nama dal cela grupa razmislja ovako ili ne.Sigurno je da nisu svi po kodeksu u glavi,ali dok glavni deo grupe ima takvo razmisljanje,sigurno je ovo stav cele tribine.Tako je za sada...nikad ne reci nikad.

dzis
18-08-2012, 13:14
Nisi odgovorio na prvi dio pitanja??

REAKCIJA!
18-08-2012, 13:16
Pa tako više to precizirajte! U Srbiji je dakle najnormalnija stvar surađivati s upravama klubova, i oko toga nitko ne radi dramu.
Ako mislis da je to saradnja...kada si kao neka vrsta nadzornog organa...onda neka ti bude.I znaci sve ostalo pada u vodu ako smo u skupstini svog kluba?Znaci nismo ultra?Nismo ispravni?

REAKCIJA!
18-08-2012, 13:18
Nisi odgovorio na prvi dio pitanja??

Mislim da jesam u prethodnim postovima.Naveo sam i neke italijane koji vole da se igraju nacionalizma,a voleo bi da vidim te sladoledzije da imaju neki goruci problem,kako bi se onda poneli!Tako je i sa vama sto se tice tog ultra nacina zivota.Voleo bi da vidim jednu vasu grupu u Beogradu na 6 meseci...nista vise.

Rokstedi&Bibop
18-08-2012, 13:19
Ako mislis da je to saradnja...kada si kao neka vrsta nadzornog organa...onda neka ti bude.I znaci sve ostalo pada u vodu ako smo u skupstini svog kluba?Znaci nismo ultra?Nismo ispravni?

Ako je to karakteristika vaše scene, onda ste ispravni jer svi igraju po tim pravilima. Na našoj sceni bi bili okarakterizirani agenturom i nenavijačima. Različite poglede imamo i to je to.

kriticna masa
18-08-2012, 13:19
Mnogo je zajebano kada neko cuje da onaj preko puta radi to i to...a ti ovde kao glumis neko postenje i finocu.U istom ste gradu,vidis sta se desava,zato sam i rekao da ne mogu to ljudi da shvate..barem vecina.

Vaša i samo vaša stvar. Al onda nemaš pravo da nekome ko odbija BILO KAKAV oblik suradnje s upravom da bi zaštitio sebe i klub za koji navija popuješ o "glumljenju ultra života". Nema tu nikakve glume, ili si ultras, samostalan, čist i beskompromisan ili to nisi. Sve ostalo je jebanje bez da ti uđe.
Problem je što se danas više na cijeni brojnost domaćeg kopa od nekih izvornih navijačkih vrijednosti, principa, vlastitih ideala, dosljednosti... Dinamov sjever je bio najbrojniji kako se kasnije pokazalo baš u najmračnije doba, pametnom dosta.

Rokstedi&Bibop
18-08-2012, 13:20
Voleo bi da vidim jednu vasu grupu u Beogradu na 6 meseci...nista vise.

Pa volio bi i ja vas vidjeti 6 mjeseci pod Zakonom o navijačima koji nama visi nad glavom već 10 godina.

REAKCIJA!
18-08-2012, 13:21
Ne znam kako se stavljaju smajliji na ovom forumu...

REAKCIJA!
18-08-2012, 13:25
Vaša i samo vaša stvar. Al onda nemaš pravo da nekome ko odbija BILO KAKAV oblik suradnje s upravom da bi zaštitio sebe i klub za koji navija popuješ o "glumljenju ultra života". Nema tu nikakve glume, ili si ultras, samostalan, čist i beskompromisan ili to nisi. Sve ostalo je jebanje bez da ti uđe.
Problem je što se danas više na cijeni brojnost domaćeg kopa od nekih izvornih navijačkih vrijednosti, principa, vlastitih ideala, dosljednosti... Dinamov sjever je bio najbrojniji kako se kasnije pokazalo baš u najmračnije doba, pametnom dosta.

Tacno tako,ali ne razumes da to vuce jedno drugo.Ti nekome nesto pricas al ti dodje klinac iz skole koji sedi u klupi sa nekim grobarom koji ide za dzabe na gostovanja,samo sto jos sendvic nema...dok ovaj nas nema nista!Ovo su najbanalniji primeri...kazem ja da ne moze da se razume to.Ali to je deo price koji i nema toliko veze sa time sto mi imamo ljude u skupstini.To je nas nacin shvatanja jednostavno!ako smo ukinuli besplatna gostovanja,uzimanje bilo kakvih para od kluba,tapkanje karata...i ko zna sta jos...nikakav nam ne bi bio problem da povucemo i tih 5 ljudi koji su sedeli u skupstini...da smo smatrali da je to necasno i da utice na rasudjivanje nase grupe u necemu.Ako imas ispravne ljude i ako se to nastavlja kroz generacije...drugacije onda izgleda od onoga sto vecina vas ima u glavi kad se spomene da navijaci imaju predstavnike u skupstini kluba.

kriticna masa
18-08-2012, 13:27
Mislim da jesam u prethodnim postovima.Naveo sam i neke italijane koji vole da se igraju nacionalizma,a voleo bi da vidim te sladoledzije da imaju neki goruci problem,kako bi se onda poneli!Tako je i sa vama sto se tice tog ultra nacina zivota.Voleo bi da vidim jednu vasu grupu u Beogradu na 6 meseci...nista vise.

Najkvalitetnije i najispravnije grupe u italiji danas su na rubu postojanja ili ne postoje uopće, kad se o tribini priča, a svejedno ih se respektira više od komercijalnih i agentskih grupa.
Drastična usporedba al poanta je jasna.

Ako je to karakteristika vaše scene, onda ste ispravni jer svi igraju po tim pravilima.

E jesu malo morgen. Šta to znači, da naš rivali beru proviziju od svog kluba i on ih financira da bi mi bili ispravni da radimo isto to?
To je linija manjeg otpora o kojoj se ranije pisalo na krivi način.

REAKCIJA!
18-08-2012, 13:30
Ako je to karakteristika vaše scene, onda ste ispravni jer svi igraju po tim pravilima. Na našoj sceni bi bili okarakterizirani agenturom i nenavijačima. Različite poglede imamo i to je to.
Naravno da bi,jer ocigledno da kod vasd cim neko sedne u avion,pa makar i o svom trosku sa upravom,ili udje u skupstinu...ne zna da se ponsasa...nisu svi isti...nemoj odma da mislis na sebe i svoju grupu.

dzis
18-08-2012, 13:39
Ok,znači ukratko želiš reći da je život navijača u Zagrebu lagan i jednostavan?????Iako sam se vagao dal ću ovo napisat al evo ipak kada kažeš da "glumimo face tamo di ne treba".Je li po tebi gluma kada s svojim parama vadiš van prijatelje s tribine iz pritvora a jednim pozivom možeš sve rješiti,je li po tebi gluma kada s 400 zabrana i brojčanim manjkom na tribini uneseš muriji pred nosom i opališ preko stotinu baklji i baciš u teren a smiješi ti se još zabrana, je li gluma kada nekolicina ljudi idu u banku podizat kredite da bi mogli odraditi nekoliko koreografija i uzet pirotehnike za nedolazeće derbije,je li gluma kada odradiš sva gostovanja godišnje i kada jedan Azerbejđan ili Gruziju otplaćuješ cijelu godinu,je li gluma kada ljudi koje rade u prostorijama navijaća volontiraju,kada oni koji izrađuju materijale ,fanzine,kalendare ne uzimaju nikakvu proviziju niti zaradu nego onako sve je to dio jednog velikoga zadovoljstva¨!

Rokstedi&Bibop
18-08-2012, 13:43
E jesu malo morgen. Šta to znači, da naš rivali beru proviziju od svog kluba i on ih financira da bi mi bili ispravni da radimo isto to?
To je linija manjeg otpora o kojoj se ranije pisalo na krivi način.

Bio sam malo ironičan ;)

Naravno da bi,jer ocigledno da kod vasd cim neko sedne u avion,pa makar i o svom trosku sa upravom,ili udje u skupstinu...ne zna da se ponsasa...nisu svi isti...nemoj odma da mislis na sebe i svoju grupu.

Zamisli sada situaciju da je 40 ljudi otišlo sa klubom u avionu po tko zna kakvoj cijeni, dok je recimo drugih 60 otišlo autobusima i autostopom u Bijelorusiju. Što misliš kako će ovih 60 gledati na ovih 40? Jel postoji određena privilegija tko smije prvi kupiti kartu a avion? Neki natječaj, ili šta? Pa da dio moje ekipe ode s upravom kluba na gostovanje, pa makar platili i punu cijenu cijelog čartera, više ih ne bih pogledao na tribini.

Stoka_s_istoka
18-08-2012, 13:43

Imaš dobrih upisa, iako se očigledno ne slažemo s tobom po pitanju nekih stvari, ali ovdje si ga stvarno bubnuo.
Ja bih volio vidjeti tvoju grupu npr. da 800 ljudi iz ajmo reći "prve ekipe" dobije zabranu(mi smo imali oko 350 u jednom trenutku pa računajući da ste duplo brojniji po broju navijača) te da vam se ostatku "poznatih" brani ulazak na tribinu, kakav bi vam sjever izgledao za godinu dana?

REAKCIJA!
18-08-2012, 13:45
Pa ja ne znam sta ti mislis kako to kod nas ide?Ovo su previse licne stvari...ali sigurno nikakve olaksice nemamo ni u jednom od tih segmenata koje si napisao.
Nije u tome razlika..u tim pravim vrednostima,razlika je sto vi nemate te medjuzonkse ljude koji ocac posla mogu da ti odvedu grupu u neku drugu stranu a ti mozes da budes samo nemi posmatrac.Takodje,"zivot u dvoje",pa i u troje,cetvoro...u gradu nosi to da ljudi vrlo cesto ne biraju nacin kako da odrze snagu svoje grupe.Iz toga se mnoge nezdrave stvari radjaju.
E,u celoj toj klimi treba biti ultra.Nadam se da sam sada dovoljno jasan.

REAKCIJA!
18-08-2012, 13:48
Imaš dobrih upisa, iako se očigledno ne slažemo s tobom po pitanju nekih stvari, ali ovdje si ga stvarno bubnuo.
Ja bih volio vidjeti tvoju grupu npr. da 800 ljudi iz ajmo reći "prve ekipe" dobije zabranu(mi smo imali oko 350 u jednom trenutku pa računajući da ste duplo brojniji po broju navijača) te da vam se ostatku "poznatih" brani ulazak na tribinu, kakav bi vam sjever izgledao za godinu dana?

Ako niste culi za nas,ne znaci da nam se ne desava isto to,pa i jos gore.Mislim da su navedeni bas na ovom forumu samo dva slucaja u kojima smo dobili 40 zabrana u dve utakmice,po 30 dana zatvora i 500 eura da se plati!Te slucajeve nabrajam u neke lakse i banalnije.A da ne pricam koliko nam ljudi robija ozbiljne robije...delom zbog svojih licnih problema,delom zbog navijackih stvari.U glavnom mnogo ljudi nam fali.Ali i ovde ne bi sirio dalje pricu,dovoljno je i ovo da se kaze.

Stoka_s_istoka
18-08-2012, 13:55
Ako niste culi za nas,ne znaci da nam se ne desava isto to,pa i jos gore.Mislim da su navedeni bas na ovom forumu samo dva slucaja u kojima smo dobili 40 zabrana u dve utakmice,po 30 dana zatvora i 500 eura da se plati!Te slucajeve nabrajam u neke lakse i banalnije.A da ne pricam koliko nam ljudi robija ozbiljne robije...delom zbog svojih licnih problema,delom zbog navijackih stvari.U glavnom mnogo ljudi nam fali.Ali i ovde ne bi sirio dalje pricu,dovoljno je i ovo da se kaze.

Ja te pitam kako bi vam tribina izgledala da imate 800 zabrana odlaska na utakmice u roku od godinu ili dvije?
Otkad kod vas postoje zabrane i javljanje u postaju za vrijeme utakmica? To je nešto novo?
Ti meni pišeš o vašim zatvorenim ljudima zbog privatnih stvari, kakve to veze ima s represijom??

dzis
18-08-2012, 13:58
Upravo to šta je stoka napisao,zamisli da je od vaših 5 glavnih grupa zabranjeno po 10 -20 ljudi iz svake plus još dvjestotinjak bitnih ljudi,znači dvije godine nema onih na koje si navikao godinama da sve vuku,ko to nije preživio ne zna kako je to,onda automatski zbog represije otpadaju obični navijači pa nemaš ni masu,pa ostaneš na tribini s jedno 200-300 klinaca za koje ne znaš ni tko su ni šta su pa ti onda upali baklju ili uradi koreografiju ,samo prijatelju neznam s kime!

REAKCIJA!
18-08-2012, 14:02
Pa ima kako nema!Mi nismo imali zabrane do skoro,ali smo imali muriju koja ti namesti delo sa kojim veze nemas.Ili ti privatne stvari napumpaju do najgorih granica kako bi te sklonili ako nemaju nista navijacki protiv tebe.Ima mnogo primera jos.Sve je to represija.Sigurno vi dobro odolevate zabranama,i svaka cast na tome,ali mislim da je ovaj metod obracunavanja sa navijacima kod nas mnogo suroviji i ide u skroz drugom pravcu nego kod vas.Ovde udaraju na licno,na astronomske robije,namestaju,provlace to po novinama kao da si terorista...itd.

alien
18-08-2012, 14:11
REAKCIJA ,bravo za tebe sta odgovaras na ove sve upite i za to svaka cast.iako je nama nePOJMLJIVO da se takve stvari dogadaju na vasoj sceni,ali jbg
neznan svi ovi sta su se registrirali ,sta oni gledaju samo ovu raspravu i smiju se ili sta,pa ako ste vec na forumu dajte budite ljudi i napisite par rijeci o svemu sta se "otvorilo" ovih dana,pa radilo se to o grobarima,delijama ili nekin drugim navijacima
reakcija-kada si napisao da kako misli jezgra grupe da tako i misli svi ostali,ne bih se bas slozio sa tom konstatacijom ali ok.nadalje kako kazete imate najbolji domaci kop od 10 000 ljudi,kako je onda moguće da od tih svih ljudi barem 500-400 nemogu otici na neko euro gostovanje koje je malo dalje(nemojte sada govorit neatraktivnost ,manjak keša i te stvari,jer SVAK SA TIME IMA"PROBLEMA" ),jer se spominju vase neke frakcije koje su izvan srbije a dolaze na vecinu utakmica prelazeci nekoliko stotina kilometara....i jos me nesta vuče za jezik,sada nemoj ovo shvatit kao neku optuzbu ili slicno ali nekako meni je to vrlo blizu...svak zna kako se u brazilu organiziraju bakljade i takve slicne akcije,pa kako vi unesete toliko svega i svacega na jednu utakmicu a da svi ljudi ne pomisle da uopce niste presli pretres?pa onda bi minimalno 200 ljudi past kod pandura kod toga,to mi nikako nije jasno

caporegime
18-08-2012, 14:15
kako navijači u srbiji sami organiziraju svoj navijački život, mislim da je to njihova stvar.
ne znam zašto uopće cjepidlačenje oko nekih stvari koje nigdje nisu iste niti će biti.
možda imaju manju represiju, možda imaju bolje odnose i suradnju s klubovima....njihov izbor. možda na konto toga imaju razvijeniji navijački život.
njihov izbor.
navijači u hrvatskoj su u nekih stvarima drukčiji i to je opet njihov izbor.

Stoka_s_istoka
18-08-2012, 14:16
Kad je već alien spomenuo baklje, budući da kažeš da imate tako stroge zakone, kako je moguće da vam ljudi pale bez ikakve kamuflaže što se može vidjeti iz vaših clipova?

dzis
18-08-2012, 14:19
Capo mislim da je ipak zanimljivo vidjet kako tko razmišlja.

REAKCIJA!
18-08-2012, 14:25
kako navijači u srbiji sami organiziraju svoj navijački život, mislim da je to njihova stvar.
ne znam zašto uopće cjepidlačenje oko nekih stvari koje nigdje nisu iste niti će biti.
možda imaju manju represiju, možda imaju bolje odnose i suradnju s klubovima....njihov izbor. možda na konto toga imaju razvijeniji navijački život.
njihov izbor.
navijači u hrvatskoj su u nekih stvarima drukčiji i to je opet njihov izbor.

A mozda je ono sto niko od vecine vas ovde nece da kaze?Dobra,solidna tribina,sa pozrtvovanim ljudima koja radi...Jos sam na pocetku price rekao...dokle god misle ljudi da nema sanse da se upali 500 baklji bez icije pomoci...nama ekstra!
U glavnom,sto se nase tribine tice,mislim da je sve manje vise receno i samo bi se ponavljao opet.Kao sto neko rece...ako neko drugi ima sta da kaze bilo bi lepo.Ima jos grupa ovde.

dzis
18-08-2012, 14:35
Opet ti neće da kaže,pa tko vam je to osporio???Samo budala ili neobjektivan vam može osporiti takve stvari!!

caporegime
18-08-2012, 14:48
A mozda je ono sto niko od vecine vas ovde nece da kaze?Dobra,solidna tribina,sa pozrtvovanim ljudima koja radi...Jos sam na pocetku price rekao...dokle god misle ljudi da nema sanse da se upali 500 baklji bez icije pomoci...nama ekstra!
U glavnom,sto se nase tribine tice,mislim da je sve manje vise receno i samo bi se ponavljao opet.Kao sto neko rece...ako neko drugi ima sta da kaze bilo bi lepo.Ima jos grupa ovde.

pa to još najviše. dobra tribina i vrhunskla organizacija. bez anarhije i sto glava koje vuku svaka na svoju stranu.
ovo što sam nabrojao može manje ili više pomoći ali bez dobre ekipe na tribini i organizacije, ni da sam isus sa neba siđe, ne bi bilo ništa.

Kragujevac
18-08-2012, 21:02
RADNIČKI KRAGUJEVAC - Novi Pazar

http://i48.tinypic.com/nld3xh.jpg
http://i49.tinypic.com/14tu2vm.jpg

Hard & Smart 69
18-08-2012, 21:55
Moram priznat vrlo kvalitetna rasprava se vodi sa puno činjenica i obrazloženja oko po meni najzajebanijeg navijačkog dijela a i ko bi rekao da navijači posjeduju takav elokventan riječnik!
Opet da te kvotam Reakcija,jedan grad i dvije ili više grupe vam je samo plus,jer vodite "bitke od 0-24",nema opuštanja,dok je problem jednog grada kada padneš u letargiju jer nemaš protivnika oko sebe non stop vrlo zajeban!

Ovo nikako nije dobro kako na prvi pogled izgleda, pogotovo nekom ko nema takvu situaciju u svom neposrednom okruženju. U ovome i leži većina nerazumevanja druge strane među navijačima iz naše dve zemlje. Totalni rat (koji ima svoja zatišja i eskalacije) koji je činjenično stanje u par naših navijački relevantnih gradova jeste uzrok što nam je scena sve prljavija, nečasnija i u, velikom broju slučajeva, lišena elementarnog morala. Zla krv koja se uvećava geometrijskom progresijom kako vreme odmiče, dovodi do stvari koje pripadnost grupi i klubu nikada ne bi smele da dovedu. Svaki sledeći sukob biva sve bolesniji, kodeksi koji su postojali se ruše u hodu. Istina je, u prvom periodu budeš spreman kao zapeta puška, uigraš se i, ako ti je ekipa prava, gaziš po ulici. Međutim, na kraju se nužno mora dogoditi tragedija zbog koje, ako imaš razuma, moraš dovesti u pitanje smisao svega. Policija koja je stalno na vratu najviše voli da spletkari i da ti pušta buve među ekipom, što vrlo brzo može da se pretvori u međusobnu zlu krv. I onda se vrlo lako može desiti da okolnost koja te je iskalila za ulicu pokaže svoju drugu, mračniju stranu koja te na duge staze može samleti i lišiti onih principa i ideala kojima si se vodio kao navijač. Vi nemate ovakvo stanje u svojim gradovima, zbog čega dolazi do nesporazuma u pogledu na dosta stvari. Mislim da je vaša situacija verovatno bolja za sačuvati zdrav razum i ljudskost.

Nakon solidno dugog navijačkog staža, mislim da mogu dosta objektivno da konstatujem da je naša navijačka scena jedna zatrovana močvara prepuna manipulacija, licemerja, nečasnih rabota i govana uopšte. To je činjenica. Međutim, moralizatorska pozicija s koje često nastupaju ljudi s HR scene je takođe licemerje. Zašto? Zato što je (ako pričamo o ovde najčešćoj raspravi o odnosu navijači - klub/uprava) ogromna većina, ako ne i sve grupe iz ex YU koje iole znače, imala bar jedan period u svom postojanju kada su bar neke njihove aktivnosti bile finansirane od strane njihovih uprava. Onaj ko kaže, pogotovo među navijačima velike četvorke, da u svojoj istoriji nije sarađivao u tom smislu sa upravom - taj laže kao pas. Mislim da to svi znamo. Stoga, mislim da je nastupanje s pozicija moralne piramide koja s visine gleda na nekog ko možda još uvek prakticira navike koje si i sam imao u svojoj prošlosti za koju se praviš da nije postojala, zapravo nije baš nešto najpoštenije. Uostalom, sveži su primeri i s vaše strane gde su se umalo međusobno povadile oči zbog agenture. Zato moralisanje na navijačkim forumima uvek izgleda groteskno.

Mogao bih još dugo da pišem na ovu temu, ali sam i samom sebi dokurčio pišući, a inače ne praktikujem teoretske eseje iz navijačke znanosti po internetskim forumima. Stoga, na kraju bih izvukao sopstveni zaključak nakon dvodecenijskog permanentnog praćenja kluba i življenja uz grupu: ako želiš ostati neukaljan i čestit u svemu ovome, nećeš biti deo grupe, pogotovo ne njen vojnik. Najbolje budi "o svom poslu" sa svojom ekipicom ljudi kojima bi život poverio nakon godina iskustva. Tako nećeš dolaziti u kontakt s funkcionerima uprava, sa obavezujućim "stavom grupe", putovaćeš o svom poslu (i naravno trošku) gde ti pukne kurac i kako ti pukne kurac i zbog toga ćeš biti u situaciji da proživljavaš takve stvari koje, po mom svetonazoru, čine navijački život.

REAKCIJA!
19-08-2012, 00:14
Bila teska,krizna vremena.Zivelo se za 5 maraka mesecno,pa sankcije....Nije bilo realno da se u takvim okolnostima gradi ultra mentalitet.I to je nesto sto je bilo neminovno za grupe sa ovog podneblja.Kada imas rat koji traje 10 ak godina...mnogo toga se izdeformise.Tako da i ne treba toliko kriviti ni jednu grupu koja je imala saradnju sa upravom.Samo onaj ko je bio u toj kozi zna da je to tada bio jedini put.Medjutim,ja ne mogu da se nacudim danas da neke grupe i dalje idu linijom manjeg otpora.Stekli su se neki preduslovi da moze da se gradi taj mentalitet,ali vecina grupa i dalje ide "laksim putem".

dzis
19-08-2012, 09:16
Znate dobro kakva je situacija bila kod nas devet godina zbog promjene imena plus još također ratno vrijeme i po tom slijedu je bilo normalno da nakon desetljeća borbe s predsjednikom i državnim tijelima naročito kada se ime vratilo i nakon svega čega smo prošli smo i htjeli biti na neki način priznati,konačno van ilegale pa nam je i svaka pomoć bila dobrodošla,samo Reakcija i Hard mislim da je velika razlika kod nas nitko nije živio osobno na taj račun dok su neki kod vas u Srbiji živjeli od takvog načina djelovanja grupe!

blesimetar
19-08-2012, 09:34
RADNIČKI KRAGUJEVAC - Novi PazarJeli bilo pazaraca šta? I opčenito kakvi su pazarci na gostovanjima, jeli bilo kakvih izdanja vrijednih spomena?

REAKCIJA!
19-08-2012, 10:13
Znate dobro kakva je situacija bila kod nas devet godina zbog promjene imena plus još također ratno vrijeme i po tom slijedu je bilo normalno da nakon desetljeća borbe s predsjednikom i državnim tijelima naročito kada se ime vratilo i nakon svega čega smo prošli smo i htjeli biti na neki način priznati,konačno van ilegale pa nam je i svaka pomoć bila dobrodošla,samo Reakcija i Hard mislim da je velika razlika kod nas nitko nije živio osobno na taj račun dok su neki kod vas u Srbiji živjeli od takvog načina djelovanja grupe!
Jedno je boriti se za nesto 9 godina,gde je mnogo ljudi stalo uz vas,jer realno su uradili nesto sto nisu smeli...a drugo je nemastina,rat i beda...9 godina!Po 100 ljudi na stadionu,od kojih 50 na navijackoj tribini!Vize,sengeni,nezapamcena inflacija,otkazi,sverc...ma jednostavno ne moze da se poredi jedno sa drugim.I dan danas cupaju direktore drzavnih firmi za to sto su krali,a zamislite navijacka grupa od 50-100 ljudi koliko je bila podlozna svemu i svacemu u ovakvim uslovima?A uz sve to,prosek tribine je tada bio mozda 17-18 godina...sa par starijih pojedinaca.U takvoj klimi,mnoge stvari se izvitopere jednostavno i nije moguce da je celo drustvo,ulica...zivelo po jednom,a da tribina zivi po drugom pravilu.Jednostavno to je bio jedini nacin da recimo nasa grupa ode u Kajzer,Barselonu,Helsinki...itd.NIje bilo sanse sto finansijski,sto zbog viza da sami nesto pokusavamo...i onda se covek jednostavno osloni na upravu i tu se stvori odredjena navika koju je bilo tesko promeniti.U velikoj meri nismo mi zasluzni za to sto je tako bilo,ali sigurno da ima i nase krivice i nezrelosti...Ipak,danas je bar za toliko situacija bolja da moze da se barem nacin razmisljanja koriguje u odnosu na ulicu,bez obzira sto nije moguce sve promeniti.

milky way
19-08-2012, 10:26
Zanima me da li delije i ostale srpske grupe imaju stav o sukobu zabranjeni vs alcatraz?Ovako sa strane gledajuci za mene je to u pocetku bio sukob dobra i zla makar sto vise cinjenica saznajem vidim da to bas nije tako.Takodjer me zanima u slucaju preuzimanja juga od strane zabranjenih koje ce podgrupe zavrsiti sa “karijerom”?

Perverzija od pjesme

http://www.youtube.com/watch?v=XHvh0_-wnuc

blesimetar
19-08-2012, 10:41
Jeli istina da Alcatraz ima masu više pripadnika po zatvorima od samih zabranjenih, i to sve radi nekih amo reč navijačkih stvari? Također jeli istina da policija u zadnje vrijeme ne mazi Alcatraz kao šta je prije bilo?
Ako zadiren previše u neke stvari sa južne tribine briši.

alien
19-08-2012, 11:11
kad mi neko spomene alcatraz odma se sitin onog kad ih je snima englez pa kad su ispali teski degenerici i slieđije.We are Alcatraz. We are part of Grobari......and probably the most strongest group on Balkan....
i kako neko od 20 godina moze postat vođa jedne velike navijacke tribine?to mi nikako nije bilo jasno.mislin da su se u ono odredeno vrijeme ogradili tj izbacili uhljebe iz svojih redova bili bi dobra grupa,jbg drazi je biznis

jel se kod vas prati reprezentacija u navijackom smislu ili ?

REAKCIJA!
19-08-2012, 11:15
Od nas necete cuti nista jer nemamo sta da se mesamo u njihove stvari niti da stajemo na neku stranu.Interno sigurno svako ima svoje misljenje,ali barem ja im zelim da sto pre izdaju iz ovoga kao prava navijacka tribina sa pravim navijackim nacelima i pravilima...ko to ume da napravi od njih...mi smo za njega ko god to bio!

REAKCIJA!
19-08-2012, 11:18
kad mi neko spomene alcatraz odma se sitin onog kad ih je snima englez pa kad su ispali teski degenerici i slieđije.We are Alcatraz. We are part of Grobari......and probably the most strongest group on Balkan....
i kako neko od 20 godina moze postat vođa jedne velike navijacke tribine?to mi nikako nije bilo jasno.mislin da su se u ono odredeno vrijeme ogradili tj izbacili uhljebe iz svojih redova bili bi dobra grupa,jbg drazi je biznis

Imas sve gore napisano o jacinama grupa u nasem gradu...kako sastavis ekipu takav ces i biti.To je jasno svakome ko je po 15-20 godina proveo na tribini i zna da nesto vestacko nikad nece moci da opstane i da ostavi traga u svetu koji pociva na svemu suprotnom od onoga sto je neko mislio da moze kao navijac da radi.Cast izuzecima.

dzis
19-08-2012, 11:22
Pitanje jedno direktno ako Reakcija može da odgovori,da vam recimo kao nama 2008 direktor stadiona ponudi poslove radova na stadionu(znači nešto kao što radi otac od jednog vašeg lidera,ispravi me ako griješim)da li bi pristali pod obrazloženjem pa to je naš klub zašto ne ili bi se urednmo zahvalili i rekli ne???

REAKCIJA!
19-08-2012, 11:28
100 puta smo odbili ozbiljne stvari pa mislim da nam ni to ne bi predstavljalo nikakav problem.Ima par ljudi koji su jos malo zasli u 50 e maltene,koji rade na zalivanju terena i kao portiri....ozbiljnije stvari odbijamo glatko!NIsam te razumeo to oko necijeg oca,ali svakako tako nesto ne postoji.
I sad vec postaje malo zamorno,kao da se nekome pravdam...imate 3-4 zadnje strane sve ispisano,ako iz toga ne mozete da zakljucite neke stvari...nema potrebe da vise budem na optuzenickoj klupiKljucne stvari su pojasnjenje onoliko koliko mogu, i mislim da je to to.

Kragujevac
19-08-2012, 11:41
Jeli bilo pazaraca šta? I opčenito kakvi su pazarci na gostovanjima, jeli bilo kakvih izdanja vrijednih spomena?

Bilo ih 20ak.

dzis
19-08-2012, 12:15
Imaš pravo,otišli smo u širinu,svaka čast na volji kod odgovaranja!

Stoka_s_istoka
19-08-2012, 14:03
Od nas necete cuti nista jer nemamo sta da se mesamo u njihove stvari niti da stajemo na neku stranu.Interno sigurno svako ima svoje misljenje,ali barem ja im zelim da sto pre izdaju iz ovoga kao prava navijacka tribina sa pravim navijackim nacelima i pravilima...ko to ume da napravi od njih...mi smo za njega ko god to bio!

razumljivo da se ne želite mješat, ali ovo s grobarima mi je baš intrigantno. Volio bih čut tvoje osobno mišljenje u vezi svega toga ako nije problem, može i na PM.

REAKCIJA!
19-08-2012, 14:33
Stvarno ne ide da se u to mesamo ni privatno ni javno.

Stoka_s_istoka
19-08-2012, 14:39
Pa pitao sam za tvoje osobno mišljenje, a ne za stav delija. Ok, ako ne želiš, neću inzistirati.

Registracija
19-08-2012, 17:05
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uTTs7AiAsw4#!

Zabranjeni sinoc u Novom Sadu.

alan ford
19-08-2012, 18:18
Spartak Subotica - Vojvodina

Blue Marines

http://img407.imageshack.us/img407/8231/spartaksuboticavojvodin.jpg

http://img803.imageshack.us/img803/8231/spartaksuboticavojvodin.jpg

http://img253.imageshack.us/img253/8231/spartaksuboticavojvodin.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/8231/spartaksuboticavojvodin.jpg

Firma

http://img513.imageshack.us/img513/8231/spartaksuboticavojvodin.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/8231/spartaksuboticavojvodin.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/8231/spartaksuboticavojvodin.jpg

alan ford
19-08-2012, 18:30
Donji Srem - Partizan

Zabranjeni

http://img255.imageshack.us/img255/3140/donjisrempartizan2.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/1405/donjisrempartizan4.jpg

http://img846.imageshack.us/img846/7375/donjisrempartizan5.jpg

Borac Šabac - Radnički Valjevo

http://img600.imageshack.us/img600/6094/boracsabacrale2.jpg

http://img838.imageshack.us/img838/8524/boracsabacrale4.jpg

Metalac Gornji Milanovac - Voždovac

http://img855.imageshack.us/img855/4586/metalacgornjimilanovacv.jpg

Bandit
19-08-2012, 19:58
I ove godine Zemun igra trecu ligu, danas smo igrali 1:1 sa ekipom Zeleznika (dosao ove godine iz cetvrte lige)

http://i45.tinypic.com/16gj59l.jpg

http://i48.tinypic.com/2woehp0.jpg

Rokstedi&Bibop
19-08-2012, 20:37
link za zvezda-rad?

MidnighT
19-08-2012, 22:18
Nazalost niko ne prenosi tekmu,trenutno je 2-1 za rad sa igracem manje.Po nekim neproverenim informacijama pre tekme uhapseno oko 30 radovaca a na poluvremenu doslo do sukoba sa cergom,da sacekamo zavrsetak pa cemo videti definitivno sta i kako je bilo

the Partizans
19-08-2012, 22:22
i kako neko od 20 godina moze postat vođa jedne velike navijacke tribine?
E moj prijatelju, kamo lepe srece da ogromna vecina ljudi u Srbiji razmislja barem priblizno ispravno kao decko na koga aludiras. Trpi ogromne represalije u talasima iskljucivo zbog navijackog pokreta, neretko stajuci u odbranu ne samo svoje tribine vec i ljutih rivala, nakon DJenove npr. Ni malo nije bilo popularno istupati na taj nacin dok vam iznad glave visi Homenov(hvala Bogu bivsi) mac, gde vam se svaka rec "vaga" i trazi razlog za licni odstrel. LJudi odavde razumece dobro sta govorim. Neko ovde lepo rece, mora se provesti odredjen period u nasoj zemlji/gradu i doziveti to, osetiti celu stvar, da bi se moglo valjano rasudjivati sa svim elementima u rukama. Na svu srecu, nadam se, vremena "jezivog" (kako se svojevremeno izrazio pomenuti drzavni cinovnik) provlacenja navijackog pokreta i pojedinaca kroz blato, su iza nas.
To gde pominjes nekakve godine,emisiju, potpis...uvek uzmi sa dozom rezerve. Npr nije 20, ipak je nesto vise. I da, jos ovo, ne daj Boze nikome odnos drzvanog aparata kakav su imele grupe iz Srbije najvise u periodu 2009-2011... Kritikovati jednu medijsku kucu, u tom periodu, znacilo je automatski da vas ona uzima na zub, provlaci kroz blato Gebelsovskim metodama, izmislja, montira...pa na osnovu izmontiranog, potom tuzi i sudi u isti mah. Sve iz razloga jer je mnogo vise od obicne medijske kuce. Ne povratilo se nikome

blesimetar
19-08-2012, 23:12
http://www.telegraf.rs/sport/307074-haos-na-poluvremenu-tuca-delija-i-radovaca-policija-se-povlacila

HAOS NA POLUVREMENU: Tuča Delija i Radovaca, policija se povlačila!

Navijači Rada napustili stadion posle hapšenja svojih pristalica, pa je usledio rat najpre sa policijom, a onda i navijačima Zvezde kod kružnog tokaVeliki neredi događali su se na poluvremenu meča između Crvene zvezde i Rada.

“Junajted Forsi”, navijača Rada koji su napustili stadion u pauzi zbog hapšenja nekoliko desetina svojih pristalica posle bakljade nastavili su van stadionu obračun sa policajcima i redarima, a ubrzo im se pridružila i grupa navijača Crvene zvezde sa kojim je došlko do sukoba.

Tuča kod istočne tribine dve grupe navijača je bila toliko ozbiljna da je u jednom trenutku prema očevicu sa Voždovca, policija krenula u povlačenje.

- Iskriviše nas od batina, j…. im mater cigansku – rekao je trčeći jedan navijač prolazeći pored jedne zgrade u Vitanovačkoj ulici.

blesimetar
19-08-2012, 23:17
Delije

http://i50.tinypic.com/2gsiter.jpg

United Force

http://i48.tinypic.com/1o7fpw.jpg

the Partizans
19-08-2012, 23:27
Sto se tice gostovanja prethodno pominjanih. Ogromnu vecinu stvari su Smart i Reakcija vec napisali, ocigledno pokusavajuci(verujem uspesno) da ljudima izvan Srbije priblize vreme 90ih i post 2000tih... Manje vise to je to, nema tu nista novo da se kaze. Evo jos jedan upecatljiv primer, par dana nakon onih cuvenih petooktobarskih promena kod nas(dakle 2000 god je u pitanju) igran je veciti derbi na Zvezdinom stadionu. Grupa Grobari stigla je pod parolom "LAZ I PREVARA" koja je bila upucena upravi fudbalskog kluba, iz razloga sto nisu organizovali odlazak svojih navijaca na gostovanje Porto-u. Znate i sami da je pomenuti derbi trajao celih 3-4 minuta. Nadam se da sada svi mozete da se pronadjete u vremenu koje pominjem i da pojmite kako su tada funkcionisale stvari. Nema tu preterane razlike, u obe velike Bgd grupe stvari su funkcionisale po istom "principu". Razlozi su vec pominjani gore, ponavljao bih se samo bespotrebno. Da li nas NJukasl, Rim, nesudjeni Porto, Minhen ili njihovi Lioni, Metz, Volgograd nevazno je. Nakon "naseg" Porta sledi Bec, pa gostovanja Bajernu, Slaviji iz Praga, pa 2003 ponovo put u NJukasl(kada se Partizan prvi put plasirao u ls), gostovanje u grupnoj fazi na Velodromu, Madrid. Nikako ne gubite iz vida cinjenicu da govorimo o periodu kada su kopove iza golova(i na Jugu i na Severu) cinile grupe od maksimum 300 ljudi, neretko i manje. Tada se manje vise jasno znalo, klubu je na gostovanju tom i tom na raspolaganju toliko i toliko...nije bilo tesko odabrati ko je "privilegovan" po hijerarhiji od 1 do 300. Stvari se nesto menjaju nakon Dnjepropetrovskog i tamo nakon Artmedije i Bratislave. Zasigurno je to da gostovanje u Mariboru 2006. god ima veze iskljucivo SAMO sa Grobarima, razlog je valjda svima poznat ko se seca te utakmice. Nakon toga dolazi vec sada cuveni Mostar i bez obzira na ubedljive pobede na terenu i sjajna izdanja na tribini i u gostima i na Jna u revansu...Partizan biva eliminisan za zelenim stolom. U Istanbul se putovalo autobusima, automobilima iskljucivo o trosku svakoga pojedinacno. Potom jako lepo i brojno izdanje u Temisvaru, sva ostala koja su usledila bivala su finansirana iskljucivo od strane navijaca u svakom pogledu...Zilina, Stutgart, Brisel, Braga, Briz, Donjeck neretko su putovanja i avanture pojedinaca trajale i po nekoliko dana. Ovako iz glave, izuzetak od nekih 30-40 ljudi bio je put u Nikoziju protiv Apoela. Nacin popunjavanja klupskog cartera vec je opisivan prethodno. Manje vise, na ovu temu je skoro sve receno

MidnighT
19-08-2012, 23:36
Jos jedan info:

Velike snage policije potisli UF prema Banjici, Forsi sacekali napad u stroju ali zandari zadali prvi udarac, sa druge strane su samo razdvajali prvo vreme, posto su se mnogo razvukli popustio im kordon na jednom mestu,e tada je bilo pravo ratiste

MidnighT
20-08-2012, 00:36
http://i45.tinypic.com/3128c9e.jpg

http://i49.tinypic.com/6jeq08.jpg

http://i49.tinypic.com/263ejiq.jpg

Tokom večerašnje utakmice Crvena zvezda - Rad koja se igra na Marakani, nekoliko desetina navijača potuklo se u Ulici vojvode Stepe, u blizini Voždovačke crkve.Policijske ekipe su na licu mesta i pokušavaju da umire situaciju. Navijači su se podelili u nekoliko grupa i međusobno se gađaju kamenicama.

Obližnje ulaze i dvorišta koriste kao sklonište, a kako nezvanično saznajemo kamenicama su nasrnuli i na pripadnike konjičke brigade.

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/tuca-navijaca-u-ulici-vojvode-stepe/51651.phtml

MidnighT
20-08-2012, 01:53
http://www.youtube.com/watch?v=HuhPgN1wwPg&feature=player_embedded#!

REAKCIJA!
20-08-2012, 03:02
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_rad_1.jpg
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_rad_2.jpg
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_rad_5.jpg
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_rad_6.jpg
Koliko znam,nikakvih medjusobnih sukoba nije bilo.

REAKCIJA!
20-08-2012, 10:41
http://www.youtube.com/watch?v=NFrvk4RZsTo

U priči
20-08-2012, 12:02
http://i45.tinypic.com/3128c9e.jpg

http://i49.tinypic.com/6jeq08.jpg

http://i49.tinypic.com/263ejiq.jpg

Tokom večerašnje utakmice Crvena zvezda - Rad koja se igra na Marakani, nekoliko desetina navijača potuklo se u Ulici vojvode Stepe, u blizini Voždovačke crkve.Policijske ekipe su na licu mesta i pokušavaju da umire situaciju. Navijači su se podelili u nekoliko grupa i međusobno se gađaju kamenicama.

Obližnje ulaze i dvorišta koriste kao sklonište, a kako nezvanično saznajemo kamenicama su nasrnuli i na pripadnike konjičke brigade.

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/tuca-navijaca-u-ulici-vojvode-stepe/51651.phtml

Misliš da ljudi ne čitaju Tribina forum pa ti uredno kopiraš sve odande pa i novinarske priče??

MidnighT
20-08-2012, 16:32
Misliš da ljudi ne čitaju Tribina forum pa ti uredno kopiraš sve odande pa i novinarske priče??

Da i??Sta je to SVE iskopirano??? Da si se malo se vratio u nazad video bi da su postavljena jos neka novinarska nagadjanja,neznam sta tebe to toliko tangira kada znamo,da u svakom slucaju cemo saznati iz prve ruke sta je bilo i sa jedne i sa druge strane,opusti se... i ako imas nesto vezano za dogadjai ili tekmu napisi a novinarske price pusti,i nije poenta u njima jer znamo kako se novine pisu pogotovu na ovu tematiku.....Od celog kola ti se uhvatis za novine,jel sad niko netreba da postavi info da je prosnecki dao ostavku zato sto su novinari dosli do tog ili sta?

milky way
20-08-2012, 17:34
Da li bi neko od novosadjana mogao opisati kakva je situacija tamo?Iako se stavlja naglasak na bg ni novi sad mi se necini neko miroljubljivo mjesto.Ako se nevaram iz tog grada dolaze najjaca ciganska i grobarska podruznica(posebno ex Crna Ruka) koje su imale dosta problema sa domacom firmom pa su cak i ekipe iz bg morale da dolaze upomoc,jel to jos uvijek tako?Posebno me zanima kako je(ako je) rjeseno pitanje suzivota izmedju firme i grobara 4 godine nakon ubojstva Dejana Dimitrijevica Lonca?Takodjer postoji i Korida koja navija za FK Novi Sad a navodno dosta njenih pripadnika su lokalni cigani i grobari,da li je to istina?Da li pripadnici Koride dolaze iskljucivo sa djetelinare i da li postoji ekipa firme sa djetelinare?

http://www.youtube.com/watch?v=FOOubKryPXE

alan ford
20-08-2012, 19:08
Da li bi neko od novosadjana mogao opisati kakva je situacija tamo?Iako se stavlja naglasak na bg ni novi sad mi se necini neko miroljubljivo mjesto.Ako se nevaram iz tog grada dolaze najjaca ciganska i grobarska podruznica(posebno ex Crna Ruka) koje su imale dosta problema sa domacom firmom pa su cak i ekipe iz bg morale da dolaze upomoc,jel to jos uvijek tako?Posebno me zanima kako je(ako je) rjeseno pitanje suzivota izmedju firme i grobara 4 godine nakon ubojstva Dejana Dimitrijevica Lonca?Takodjer postoji i Korida koja navija za FK Novi Sad a navodno dosta njenih pripadnika su lokalni cigani i grobari,da li je to istina?Da li pripadnici Koride dolaze iskljucivo sa djetelinare i da li postoji ekipa firme sa djetelinare?

Posle Beograda, Novi Sad je grad sa najviše tih dešavanja van stadiona zbog postojanja 4 grupe. Postoje čisti kvartovi gde dugi period vlada jedna grupa i gde se situacija ne menja, a tu su i izmešana naselja gde postoje dve ili tri grupe. Situacija nije sjajna i dešavaju se razne stvari koje ne bi trebale, i po meni mlađe generacije koje dolaze su sve gore.
Što se tiče Delija njihovo je jezgro u naselju Veternik (veliko prigradsko naselje) i sa Delijama iz drugih delova grada čine NSCZ, dok su Grobari i ranije bili podeljeni na par ekipa. Sada verovatno i Zabranjeni imaju svoje pristalice u Novom Sadu. Dakle, obračuna među mlađima ima, nekad više nekad manje.

Korida je grupa koja dolazi iz naselja Detelinara i njima je kvart ispred kluba. Ovi mlađi iz Koride su se valjda okrenuli samo Novom Sadu, ali uvek mogu, u slučaju potrebe, da računaju na stariju ekipu kojoj je ipak Partizan bitniji, a ima i cigana.
Korida je poslednjih godina počela da stvara manje ekipe u i nekim drugim delovima grada. Tako imaju ekipu u Adamovićevom naselju, te na Novom Naselju (jedno od mnogoljudnijih naselja, gde ima pripadnika svih grupa), a postoje i pripadnici Koride na Bulevaru.
Firma ima svojih članova koji dolaze sa Detelinare, ali nisu organizovani kao podgrupa. Pre se nosila zastava Detelinara, a takođe i momci iz bivše podgrupe Quadraro su bili iz tog kraja.
http://www.firma1989.com/galerija/albums/userpics/fkv-cz%287%29~5.jpg

O dešavanjima vezanim za ubistvo pokojnog Dejana ne bih. Posle tog nesrećnog proleća 2008. godine nisam "na ulici" i slabije sam upoznat sa svim detaljima događaja koji se dešavaju kod nas. Jednostavno, to ubistvo je promenilo toliko stvari i mnogo uticalo na grupu.

O suživotu i pomirenju je teško pričati kada su oni na sledećim susretima nastavili da dodavaju "so na ranu".
Godinu dana nakon ubistva pokojnog Lonca, igrala se utakmica u Novom Sadu i tada su za vreme Firmine koreografije u njegovu čast, Grobari uzvikivali ime ubice:

http://www.youtube.com/watch?v=L1n2rHr4MMI&feature=channel&list=UL

A podigli su i parole:
"Završićete svi u crno-belom loncu"
"Polupani lončići, šerpe i poklopčići"
http://img193.imageshack.us/img193/574/10vojvodinapartizan3.jpg

Neke ekipe su zbog toga napustile njihov kop, između ostalog i Koalicija, čiji je pripadnik bio pokojni Ivan Perović.

alan ford
20-08-2012, 19:19
Hajduk Kula - Radnički Niš

http://img69.imageshack.us/img69/1518/hajdukkularadnickinis.jpg

Smederevo - Javor

http://img441.imageshack.us/img441/5320/smederevojavor.jpg

Jagodina - OFK Beograd

http://img201.imageshack.us/img201/9749/jagodinaofkbeograd.jpg

Počele su i treće lige. Postavljene su slike Zemunaca, a evo i ostalih.

Radnički Pirot - Radnički Svilajnac

http://img802.imageshack.us/img802/5466/radnickipirotradnickisv.jpg

http://img269.imageshack.us/img269/5466/radnickipirotradnickisv.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/5466/radnickipirotradnickisv.jpg

Radnički Sombor - Dunav Novi Banovci

http://img651.imageshack.us/img651/4752/radnickisombordunav.jpg

Polet Ljubić - Mačva Šabac

http://img140.imageshack.us/img140/8555/poletljubicmacva.jpg

FCV1914
20-08-2012, 21:33
Da dopunim malo za Novi Sad, i to osvrnucu se na grobare zato sto si i sam rekao milky way da te to vise zanima. Poslednje 2 godine pre Dejinog ubistva u NS je bilo izrazito zanimljivo biti navijac, tuce su se desavale stalno, prava ratna zona je bila, sa tim da je upotreba oruzja bila mnogo manja nego posle ubistva. Kad su ubili Lonca sve je krenulo nizbrdo ovde, puno pravih ljudi se zapitalo kuda sve to vodi, brojnost na nasoj tribini je puno opala posto je jako puno ljudi znalo Deju i znali su kakva je to momcina bila, tako da se mnogima smucila cela prica.
Posle smo mi imali dve velike tuce sa beogradskim grobarima u centru. Evo jedne koje ima i snimak:

http://www.youtube.com/watch?v=lhi508GPy80
Sto se tice novosadskih grobara, pre svega mislim na crnu ruku, posle ubistva u okrsajima je koristeno puno oruzja i to svih vrsta. Pre jednog naseg gostovanja Partizanu, prebili smo i rasterali celu njihovu ekipu kod zeleznicke stanice. Mi smo cekali voz, njih 30-40 se pojavilo, imali su sipke i baklje, nas je bilo dosta vise ali nismo imali oruzje. Ima snimak i te tuce:

http://www.youtube.com/watch?v=cEpqiUfmfyY
Na kraju se i ta crna ruka raspala, iz vise razloga, i sad vise nema prave organizovane navijacke grupe grobara u ns. Imaju samo grupe i grupice koje prate partizan. Ima tu dobrih navijackih njuska, ali se vise ne drze zajedno ko nekad... Mislim da je pre 10 godina njihova ekipa ovde bila u zenitu i od tad je lagano krenulo nizbrdo za njih, sve vise i vise tokom godina, dok je nasa grupa sve vise jacala vremenom

the Partizans
21-08-2012, 12:02
Da dopunim malo za Novi Sad, i to osvrnucu se na grobare zato sto si i sam rekao milky way da te to vise zanima. Poslednje 2 godine pre Dejinog ubistva u NS je bilo izrazito zanimljivo biti navijac, tuce su se desavale stalno, prava ratna zona je bila, sa tim da je upotreba oruzja bila mnogo manja nego posle ubistva. Kad su ubili Lonca sve je krenulo nizbrdo ovde, puno pravih ljudi se zapitalo kuda sve to vodi, brojnost na nasoj tribini je puno opala posto je jako puno ljudi znalo Deju i znali su kakva je to momcina bila, tako da se mnogima smucila cela prica.
Posle smo mi imali dve velike tuce sa beogradskim grobarima u centru. Evo jedne koje ima i snimak:

http://www.youtube.com/watch?v=lhi508GPy80
Sto se tice novosadskih grobara, pre svega mislim na crnu ruku, posle ubistva u okrsajima je koristeno puno oruzja i to svih vrsta. Pre jednog naseg gostovanja Partizanu, prebili smo i rasterali celu njihovu ekipu kod zeleznicke stanice. Mi smo cekali voz, njih 30-40 se pojavilo, imali su sipke i baklje, nas je bilo dosta vise ali nismo imali oruzje. Ima snimak i te tuce:

http://www.youtube.com/watch?v=cEpqiUfmfyY
Na kraju se i ta crna ruka raspala, iz vise razloga, i sad vise nema prave organizovane navijacke grupe grobara u ns. Imaju samo grupe i grupice koje prate partizan. Ima tu dobrih navijackih njuska, ali se vise ne drze zajedno ko nekad... Mislim da je pre 10 godina njihova ekipa ovde bila u zenitu i od tad je lagano krenulo nizbrdo za njih, sve vise i vise tokom godina, dok je nasa grupa sve vise jacala vremenom
Licno smatram da bi Grobarstvo bilo kudikamo osteceno, da kojim slucajem Novi Sad nije postojao kroz sve ove godine. Pomalo je i deplasirano govoriti o razlicitim generacijama navijaca Partizana koji dolaze iz Novog Sada, a do danas su ostavili jak pecat na Juznoj tribini da bi komotno mogli da se smatraju legendama. Pojedini, na zalost, nisu vise medju zivima, ali je njihova generacija i dalje kontinuirano prisutna. Ko je i malo infiltriran u ove nase domace vode, nema potrebe da mu bilo sta pojasnjavam sire.
E, sada preskocicu pricu o tome koga sam sve licno gledao na nasim "malim" utakmicama na Jna, na nasim evroligaskim utakmicama u hali Pionir tamo 2000god i dve-tri nakon toga... Tada momci iz nekog 4-5 esalona, koji su dolazili u Beograd pod starateljstvom legendarnih Grobara iz Ns, momci koji se nicim nisu izdvajali od drugih, jednostavno bili deo povece grupe koja je gotovo svugde redovno pratila Partizan...iznenadio sam se kada su pojedini od njih 7-8 sezona kasnije isplivali na Firminu povrsinu, postali oslonac tribine. Ko je posecivao stadione u tom periodu, a zeli biti objektivan, zna kako su stvari funkcionisale po pitanju Grobara u Novom Sadu, a i kako se Partizan osecao kada je "gostovao" tamo. Sto se tice prvog postavljenog video zapisa, evo za one neupucene, da bi nekako mogli najsire da sagledaju situaciju... Rec je o strogom centru grada, par sati pre meca Vojvodina-Partizan i sad se cela prica vrti oko toga da su navijaci Vojvodine uopste izasli na crtu Grobarima koji se okupljaju u glavnoj ulici u gostujucem gradu. Dakle, godinama unazad, stvari su tako izgledale...grupe iz raznih gradova, okupljale su se poluspontano u centru Novog Sada pa potom kretale na stadion. I sada naprasno(a rec je o utakmici od pre par sezona) Firma pokusava nesto, izlazi na crtu Grobarima u "svom" gradu...pokusava da stvori nekakav privid, da stavri toboz izgledaju poput svakog drugog gostovanja. Dodjes u grad, u gostujuci sektor, odgledas svoj tim i vratis se kuci...a nije bas tako. Bez neke preterane zelje da budem neskroman... kontakt sa Grobarima predstavljen u prvom zapisu, lici mi na dobijanje krila, samim tim sto smo tu prisutni(u gradu odakle smo), u dodiru sa Partizanovim navijacima... neka vrsta samoreklamiranja. Valjda cemo i mi u ocima drugih porasti, samim tim sto smo na par kvadrata zajedno sa Grobarima u nekakvom kontaktu. Tako ja to vidim, inace ne vidim neku drugu svrhu prvog zapisa. Da li se tada desilo nesto karakteristicno, nesvakidasnje(osim cinjenice da su domaci po prvi put pokazali zelju da napadnu gostujuce navijace okupljene u centru svog grada) ? E, sad...istinski pokazatelj stanja stvari, ogleda se u mecu s pocetka Maja meseca 2009. godine, a rec je o mecu Borac Cacak-Vojvodina. Pokazatelj da su dve nase grupe, ipak, dve razlicite dimenzije u tom pogledu. Najplasticnije objasnjeno. Prigodnom parolom ovekovecen je i jedan deo toga... "KOLKO KOSTA KAD UNUTRA PLACES" ? U najkracem, opipavali su puls i snagu Grobara u tom periodu, na razne nacine... i izemerili su je vise nego drugi.

FCV1914
21-08-2012, 18:52
Nisam imao nameru da ulazim u neke detalje snimka, zato sto nemam zelju da zapocnem neku raspravu koja nije dolicna ovom forumu. Ali isto tako tvoj nipodostavajuci ton me obavezuje da kazem jos koju rec o tom desavanju. Ne znam sta ti to znaci da je firma htela da napravi privid, i ovo dobijanje krila, kao neki pokusaj da smanjis velicinu akcije bez argumenata. Nema tu neke filozofije, ovo je bilo ubrzo posle Dejine smrti, nasa ekipa je htela da po svaku cenu dodje do grobara tada i uspela je. Nikom nije sigurno u glavi bilo da pravi neke privide i ne znam ni ja sta, vec da se potuce sa grobarima. I tu u centru verujem da dobro znas koje ekipe su sve bile, na snimku se dobro vidi i jedan od najuticajnijih momaka na vasoj tribini, uostalom i vasi zabranjeni izmedju ostalog prozivaju ekipu sa juga zbog ove frke jer su realno smesni ispali. Nas je bilo bar 2 puta manje a vasa akcijaska ekipa iz bg-a je utrcala u kafic, i nije smela odatle da izadje. To se na snimku dobro vidi kad nasi ispred kafica stoje sa bakljom, gadjaju vas unutra i prozivaju da izadjete. Posle kad nas je rasterala murija, iz kafica izlazi ta veca grupa grobara sto se isto sve lepo vidi na snimku. Vasa ekipa sto je desno kod gradske kuce ni ne pokusava da prodje pored murije da bi dosla do nas. Nije bilo nozeva, ni pistolja, prava navijacka akcija. Evo ovo je vise bilo objasnjenje za neupucene, da bi skontali sta se desavalo. Ali nikad vi necete priznati taj poraz, priznavanje poraza u Srbiji bas ne ide lako, ili bolje reci nikako.
A ovo za desavanja posle Borac-Vojvodina, ja cu reci moje misljenje, a to je da je akcija bila dobra, prava navijacka nema sta. Pratili ste ekipu i na kraju je savatali. Ali mora se reci da je vasih bilo mnogo, mnogo vise, da ste bili naoruzani u fulu, i da ste napali jednu manju ekipu goloruku. Kad 4 puta brojniji protivnik sa sipkama napadne malu ekipu bez oruzja, ja mislim da bi sve jedna ekipa dobila batine. Ako se dobro secam, nasih je bilo 7 ili 8, to su bas stariji momci, koji idu na tekme po 20 godina. Ja te ljude jako postujem, ali nije to vise udarna ulicna ekipa, zna se ko dezura po gradu najvise, i koja ekipa je najvise imala kontakte sa grobarima u zadnjih 6 godina. Vi po meni previse glorifikujete tu akciju, niste napali 30-40 ljudi nego pet puta manje, i svaka ekipa bi dobila batine u toj situaciji.
Raspisao se je i previse, u mom prethodnom postu sam i napisao da imate vi u ns ozbiljnih glava, koji vise ne idu organizovano, i mislim da sam bio sasvim realan u ovoj raspravi

REAKCIJA!
21-08-2012, 22:25
Zasto je izbrisana prepiska oko dogadjaja iz Crne Gore?

blesimetar
21-08-2012, 22:37
Zasto je izbrisana prepiska oko dogadjaja iz Crne Gore?Nije izbrisana nego prebačena u novu temu...

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=3114&page=1

the Partizans
21-08-2012, 22:45
Valjda je svaka diskusija pozeljna i dolicna forumu, ukoliko sluzi u svrhu istinitog sagledavanja stvari. LJudima koji nisu dovoljno upuceni u nasu domacu scenu, predocio sam cinjenicu da je Firma u tom periodu na raznorazne nacine "cackala mecku", po mom licnom i dubokom ubedjenju potpuno bespotrebno. Da se ne prisecamo sada svega, od pustanja nekakvih pesama sa razglasa, smisljanja "prigodnih pesama" u trenutku kada se utakmica zavrsava, kada izlazimo sa stadiona, a da prethodno nemaju nikakvo utemeljenje,sirenje parola na spanskom jeziku(ne znam, na koji nacin okarakterisati, a ne upotrebiti termin kompleks)...i niz sitnih primera gde se Firma obracala Grobarima, a da licno nikakav dodir nisu imali sa stvarima kojima su se bavili u svojim parolama i pesmama. LOgican sled i posledica je taj Borac Cacak. Eto, to je ceo kontekst cele price oko toga. Ja sam licno u svom zivotu, u Novom Sadu, po prvi put video da neko(ne bas bilo ko na firminom severu) pali grobarsku ciradu iz nekakvog vojvodjanskog sela, dakle iz ko zna kog esalona ako se i moze gradirati, a da istovremeno iznad ide propratna parola "steta, a mogla sam duze da trajem..." ili tako nesto slicno, posto parafraziram sada. Bas me interesuje, na koji nacin navijac sa strane moze da gleda na to? U tom kontekstu sam i govorio o samoreklamiranju gore, o zelji da se svaki(ali svaki) kontakt sa Grobarima apostrofira, jer ce u tom slucaju i onaj drugi biti "u zizi" i rasti valjda... Nigde ja nisam omalovazavao bilo koga, samo je potrebno izmaknuti se na odredjenu distancu i objektivno, navijacki sagledati stvari. Nikada ni pre ni posle toga nisam video slican primer. Razumem ja i odnos, brojnost, potrebu da se grupa istakne i promovise...ali propratna parola iznad zastave...to mi nije pojmljivo osim u onom kontekstu koji sam naveo. Na jednoj od utakmica u Ns, rasirili su par parola upucenih nama, a da sami blage veze nisu imali sa "temama" napisanog. Pa jos, gistro mangupski, sa ni manje ni vise nego 3 znaka pitanja na kraju? Opet kazem, cela prica dobila je svoj epilog u toj kako sam kazes sto posto navijackoj akciji.

alan ford
22-08-2012, 00:44
Ja ne shvatam o kakvom samoreklamiranju pričaš. Evo hronološki , Milki way-a zanimali odnosi u Novom Sadu i postavio je neka pitanja, pri čemu mu je odgovoreno. U kontekstu dešavanja nakon Dejine smrti, FCV1914 je postavio dva klipa, između ostalog i incidenta iz decembra 2008. godine i to bez ikakvog propratnog komentara i detaljisanja ko je kako prošao, jer oni koji su tu bili sa obe strane znaju šta se desilo. I onda ti postavljanje tog klipa okarakterišeš kao neko reklamiranje.
Nisam shvatio da li smatraš da klip nije trebalo postaviti (jer govoriš da je na njemu napad jedne navijačke grupe na drugu, pa samim tim nije ništa neubičajeno i nesvakidašnje) ili da snimak ne pokazuje nameru Firme da vas napadne? Ispade po tebi da su ljudi koji su vas napali taj dan i rizikovali da padnu, došli da ispoziraju i da budu blagodareni što dele iste kvadratne metre sa Grobarima.
Napadnuti ste i znate kako je bilo, i niko i ne očekuje da priznajete poraz, jer to i nije bila svrha ove diskusije. E ti si odlučio da omalovažiš tu akciju, koja je usledila na prvoj našoj tekmi u NS posle onog događaja, i predstaviš je kao neki igrokaz i predstavu za imidž grupe, pa je zato, pretpostavljam i usledio drugi post FCV-a.

I na kraju, taj vaš napad na manje od deset ljudi, nedugo nakon ove tuče pomeneš kao pokazatelj odnosa snage dve grupe. Nije sporno da je to vaša navijačka pobeda, ali si to tako preuveličao sa tim frazama o "različitim dimenzijama", da neko sa strane bi pomislio da ste ne znam šta uradili.

A pri tome, ponavljam, niko nema razloga preterivati sa naše strane niti je pre tvog javljanja potcenjivao Grobare. Vi ste i ovako razjedinjeni ipak jedna od dve najveće naše grupe, i kao što je napisano gore imate iskusne navijačke njuške u našem gradu i nije sporno da ste pre deceniju stvarno bili jaki u Novom Sadu. Ali danas je druga realnost, i ona "Novi Sad je crno-beli grad" više ne pije vodu.

O parolama i prozivkama kako na našim međusobnim utakmica, tako i uopšteno na navijačkoj sceni, ne bih. Svako gleda da bocne protivnika, nekad tu ima i onih koje "ubodu u centar", a nekad i onih samo da se nešto napiše.

Što se tiče zastave, ona je pripadala ekipi Grobara iz sela kod Novog Sada, i uzeta je u napadu na tu ekipu u njihovom mestu nakon košarkaške utakmice naših timova. Ako se ne varam, to se desilo dan pre ubistva u Futogu. Trofej je trofej. Možda se malo preteralo što je tako, kao što kažeš, "eksponirana" na tekmi protiv vas, ali ipak u tom periodu je bila velika mržnja. Kao kad vi na centralno mesto na ogradi Juga stavite simpatizersku zastavu nekih feštara iz Dubrovnika ili na jednoj od najbitnijih tekmi u Evroligi u Areni okačite nepostojeću zastavu BBB iz Siska.

the Partizans
22-08-2012, 01:58
Sa vecinom stvari se mogu sloziti, izuzev toga da vi iznosite dve parole, a da nikakve veze nemate sa sadrzinom iste. Sa klupskog razglasa ide melodija koja ide, nikakve prethodne veze sa vama nema. Moj navijacki sklop to ne moze da pojmi. Da ne pominjem ovde sada sklepane "pesme" adresirane samo na jedno ime(e, to su vec decije bolesti)bez ikakvog pokrica prethodno. Pa, kakav drugaciji zakljucak bilo ko moze da izvede?? Osim silne preopterecenosti Grobarima u tom periodu, tolike da se komentarise i ono sa cim Firma apsolutno nema veze.

the Partizans
22-08-2012, 03:09
I zaboravih da, nisam slucajno upotrebio ono o razlicitim dimenzijama. Nije sporno to sto je usledilo na cacak-vosa s pocetka 5-og meseca, vec pokusaj pojedinaca da eskiviraju sve to. Mene je licno sramota i da prevalim preko usta nacin na koji je to pokusano. U tom kontekstu sam rekao dve razlicite dimenzije

Hard & Smart 69
22-08-2012, 11:59
I zaboravih da, nisam slucajno upotrebio ono o razlicitim dimenzijama. Nije sporno to sto je usledilo na cacak-vosa s pocetka 5-og meseca, vec pokusaj pojedinaca da eskiviraju sve to. Mene je licno sramota i da prevalim preko usta nacin na koji je to pokusano. U tom kontekstu sam rekao dve razlicite dimenzije

To kako ste se hvalili akcijom (skroz navijački) koju ste izveli posle Čačak - FCV najbolje govori koliko smo vam nebitni, ko je na kome hteo da skuplja poene i, na kraju, kako su vam prolazile ekipe u 5-6 naših susreta za redom pre nego što je ubijen Lonac. Od mene ćeš dobiti opširan elaborat na tu temu sutra, sada nemam vremena.

FCV1914
22-08-2012, 12:38
I ja sam samo hteo da skrenem paznju na to da posle te vase akcije, na tekmi sa nama ste izbacili ja mislim 4 razlicite parole vezane za taj dogadjaj, tako da ta prica o parolama ide u oba pravca... Inace svi nasi su tamo dobili batine osim vozaca koji nije navijac. Tako da ste vi od tog jednog detalja napravili mit a ipak ne kazete da su ti nasi momci stali i dobili batine, iako ih je napala mnogo veca naoruzana grupa. Ja licno shvatam to, ko ne bi bocnuo protivnika za neki takav detalj u tuci.
Ali poenta je da je bilo dosta okrsaja izmedju nas sa vecim brojkama na obe strane, a od ove jedne gde je napadnuto manje od 10 ljudi se pravi mit i pokusava da se ponisti sve ono sto se pre toga desavalo, a bilo je svacega...

the Partizans
22-08-2012, 15:29
I ja sam samo hteo da skrenem paznju na to da posle te vase akcije, na tekmi sa nama ste izbacili ja mislim 4 razlicite parole vezane za taj dogadjaj, tako da ta prica o parolama ide u oba pravca...
Nisi ti tu nesto lepo primetio, nisi pazljivo procitao. Izneli smo parole sa aluzijom na tu magistralu, a koja se tice nase dve grupe. Sa druge strane Firma je iznosila dve parole, sa aluzijom na dogadjaj ciji su akteri Grobari i jedna druga evropska navijacka grupa. Ne primecujes nikakvu razliku? Koja crna "oba pravca", kakvi bakraci...

alan ford
22-08-2012, 19:32
United Force na Marakani

http://img832.imageshack.us/img832/751/crvenazvezdarad1.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/7731/crvenazvezdarad2.jpg

http://img825.imageshack.us/img825/4154/crvenazvezdarad3.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/2117/crvenazvezdarad4.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/553/crvenazvezdarad5.jpg

http://img708.imageshack.us/img708/6894/crvenazvezdarad6.jpg

Timok Zaječar - Bežanija

http://img850.imageshack.us/img850/9405/timokbezanija1.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/9307/timokbezanija2.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/491/timokbezanija3.jpg

Sloga Kraljevo - Borac Čačak

http://imageshack.us/a/img215/8981/slogakraljevoboraccacak.jpg

FCV1914
22-08-2012, 21:45
The Partizans ti aludiras na ovu parolu:
http://i34.tinypic.com/1zqg8cw.jpg

Ne znam sto si se tolko uhvatio za ovo, vi ste nam rivali pa je valjda normalno da vas pecnemo kad vam se ovako nesto desi. Ne bi vam sigurno nista pisali da je to bila neka normalna navijacka grupa, ali posto su u pitanju bili seviljini mislim da je bilo opravdano da se malo sprdamo na tu temu. Ja sam hteo da kazem da je sa obe strane bilo bespotrebnih parola, i sa tim se slazem sa tobom kad kazes da smo mi nekad preterivali sa parolama, kao i vi uostalom, ali ne vidim nista strasno u tome sto smo vas pecnuli za dogadjaj u Spaniji...
A sta reci za parole vezane za pokojnog Deju Lonca, ono je bila nevidjena sramota po meni za vasu tribinu, parole lisene svake ljudskosti, solidarnosti i postovanja prema pokojnom momku, njegovoj porodici i prijateljima.

the Partizans
22-08-2012, 23:45
Nisam imao pojma da ste vi u stvari hronicari navijackih desavanja na evropskoj sceni. Ako je vec tako, ocekivao sam u najmanju ruku i da se dve tri nedelje kasnije osvrnete i na DJenovu i alameda presente od ovih biris norte. Medjutim zasto bi? imate vi vasu "djenovu" nadomak lazarevca. I da, ko je kako pokusao da eskivira i uopste ko se kako ponasao toga meseca Maja...ukoliko si bio jedan od 34-38 ljudi koji su ispratili svoj klub na gostovanju u Cacku 2.5.2009. onda bi morao da znas. No sacekajmo najavljeni "elaborat", pa da kazemo sta imamo. Iako se svojski trudim da na ovu temu govorim sa 30 posto kapaciteta...za sto posto, potrebno je poceti od 2001-2002 recimo...

Argentino
23-08-2012, 02:37
alane Otrovi i dalje u svom stilu... :yess

http://i.imgur.com/2f4Xv.jpg

Hard & Smart 69
23-08-2012, 10:41
Ja ipak odustajem od dalje rasprave. Ne vredi. Mi smo mađarske pičke i opšte poznati miševi koje ste vi mitskom akcijom posle Čačka vratili u rupu u kojoj pripadamo. Uživajte i dalje u toj veličanstvenoj akciji i mislite da ste njom ugasili našu tada udarnu ekipu.
Razlika između vas i nas je u tome što smo mi bez problema priznali to što ste tada uradili, a vaša guba vama nikada neće dopustiti da se pogledate u ogledalo povodom nekoliko naših susreta u tom periodu, od kojih je jedan i ovekovečen u postavljanom snimku. Ja ću na tu razliku među nama biti uvek ponosan.
Izvinjavam se što smo se ikada usudili da vas diramo, ipak smo mi miševi kojima je mesto u rupama. Uživaj u samozaljubljenosti.

FCV1914
23-08-2012, 20:19
Nisam imao pojma da ste vi u stvari hronicari navijackih desavanja na evropskoj sceni. Ako je vec tako, ocekivao sam u najmanju ruku i da se dve tri nedelje kasnije osvrnete i na DJenovu i alameda presente od ovih biris norte. Medjutim zasto bi? imate vi vasu "djenovu" nadomak lazarevca. I da, ko je kako pokusao da eskivira i uopste ko se kako ponasao toga meseca Maja...ukoliko si bio jedan od 34-38 ljudi koji su ispratili svoj klub na gostovanju u Cacku 2.5.2009. onda bi morao da znas. No sacekajmo najavljeni "elaborat", pa da kazemo sta imamo. Iako se svojski trudim da na ovu temu govorim sa 30 posto kapaciteta...za sto posto, potrebno je poceti od 2001-2002 recimo...

Nisu vama uzeli zastave u spaniji navijaci, nego seviljini simpatizeri ( ja stvarno ne mogu da smatram ljude koji prate sevilju pravim navijacima) i zato smo vas bocnuli, a kakve veze to ima sa djenovom ili alemeda presente mislim da samo ti znas. Za ove parole za Lonca se nisi oglasio, a i ne cudi me, kakvo uopste objasnjenje moze da postoji za tako nesto.
Pocela je malo da smara ova rasprava, znam da bi se ti sad vratio u 2001 ili 2002, ali realnost je da posle tih godina vasa ekipa iz ns je lagano gasena. Imali ste "pobede" kad su vadjeni pistolji. Napadali smo i vas beogradjane, i ko je bio tu zna dobro ko je kako prosao. Sad kad bi se prisecali ovde tih svih sukoba mogli bi da raspravu oduzimo na jos 10 strana, tako da radije ne bih da ulazimo u to. Ti misli sta hoces, pretpostavljam da nisi iz Novog Sada, a nasa i vasa grupa odavde zna dobro sta je istina i realnost u ovom gradu i to je dovoljno.

milky way
24-08-2012, 00:59
Mi smo mađarske pičke .

Polu madjari polu Ustase :D
Ajde napisi taj elaborat!

Rokstedi&Bibop
24-08-2012, 01:35
Može li mi netko od Delija napisati koliko ih para ispadne jedna koreografija poput ove večeras? Takav tempo kakav imate s koreografijama zadnje 2 godine, i to skoro na svakoj domaćoj utakmici i nerijetko preko cijelog stadiona, ako to ostvarujete od vlastitog marketinga, samo ću vam kapu skinuti i naklonit se!!!

REAKCIJA!
24-08-2012, 01:38
.sve sami!

Rokstedi&Bibop
24-08-2012, 01:46
.sve sami!

Ma znam, al cijena me zanima ako imaš kakvu predodžbu ili informaciju?? Znam kolko je nas onomad ispadala koreografija na samo sjeveru dole, mogu misliti koliko je onda koreografija preko cijelog stadiona!!

REAKCIJA!
24-08-2012, 01:50
Ultra poslovna tajna...hehehe.

the Partizans
24-08-2012, 11:02
@milky way Kroz ceo taj "elaborat" akteri ce biti i provlacice se, ustvari, navijaci istoga tima... s tim da su jedni svoju navijacku svet naprasno "izgradili" negde u periodi izmedju svoje 25 i 27 godine zivota. Ako se u pomenutoj zivotnoj dobi desava sta se desava, nije jednostavno objasnjiv nacin na koji tako brzo "napreduju" na jednoj drugoj tribini. Ili pak jeste?? Jednostavnije, protezace se raznorazni kontakti izmedju dojucerasnjih drugara iz ekipe... Upravo iz postovanja i ne bih pocinjao od 2001 godine, nisam je tek onako pomenuo(ovi nesto stariji firmasi verovatno znaju sta zelim da kazem), niti kacio fotografije koje datiraju iz 2005 i 2006 godine kada bi svaki covek rodjen s pocetka osamdesetih vec trebao biti u punoj navijackoj snazi. Eto, u pomenutom slucaju do "profilisanja" je doslo nesto docnije... I posto ovo citaju ljudi koji iza sebe imaju poprilicnu "kilometrazu", umece da razdvoje dve stvari...da se ovde zapravo radi o kontaktima cele jedne grupe i tribine(nakon profilisanja pojedinaca) i podgrupe Grobara iz Novog Sada.

the Partizans
24-08-2012, 11:08
a kakve veze to ima sa djenovom ili alemeda presente mislim da samo ti znas.

Sam sebe ofiras u onome sto pises. Verovatno su ti vec i tvoji sugerisali elementarno nepoznavanje stvari, u koje si se gore upustio. Tesko da posle toga ostaje i zrno kredibiliteta za bilo kakvo dalje polemisanje, na bilo koju temu.

Hard & Smart 69
24-08-2012, 11:49
@milky way Kroz ceo taj "elaborat" akteri ce biti i provlacice se, ustvari, navijaci istoga tima... s tim da su jedni svoju navijacku svet naprasno "izgradili" negde u periodi izmedju svoje 25 i 27 godine zivota. Ako se u pomenutoj zivotnoj dobi desava sta se desava, nije jednostavno objasnjiv nacin na koji tako brzo "napreduju" na jednoj drugoj tribini. Ili pak jeste?? Jednostavnije, protezace se raznorazni kontakti izmedju dojucerasnjih drugara iz ekipe... Upravo iz postovanja i ne bih pocinjao od 2001 godine, nisam je tek onako pomenuo(ovi nesto stariji firmasi verovatno znaju sta zelim da kazem), niti kacio fotografije koje datiraju iz 2005 i 2006 godine kada bi svaki covek rodjen s pocetka osamdesetih vec trebao biti u punoj navijackoj snazi. Eto, u pomenutom slucaju do "profilisanja" je doslo nesto docnije... I posto ovo citaju ljudi koji iza sebe imaju poprilicnu "kilometrazu", umece da razdvoje dve stvari...da se ovde zapravo radi o kontaktima cele jedne grupe i tribine(nakon profilisanja pojedinaca) i podgrupe Grobara iz Novog Sada.

Prebahati čoveče, ja pratim Vojvodinu od 1989. godine, tj. od svoje 9. godine života i apsolutno nikada u životu mi nije ni padalo na pamet da navijam za bilo koji od vaših klubova nastalih ukazom partije. Stoga, smatram izrazito bezobraznim da navijač fudbalskog kluba koji je mlađi od prvog kluba navijača Vojvodine (osnovan 1937. godine) na ovaj način piše o navijačima jednog kluba.

I zapravo si ti taj koji nije svestan da ovakvim pisanjem o nama otkriva da je duboko potresen i povređen nekim iskustvima sa nama.

A sada te lepo molim da nam se skineš s nježnika, jer se ja lično neću više raspravljati.

the Partizans
24-08-2012, 12:12
ja pratim Vojvodinu od 1989. godine, tj. od svoje 9. godine života
To je valjda nesto sto se u celom svetu podrazumeva. Niko se nece do poda klanjati saznanju da ima i takvih koji, gle cuda, ceo zivot navijaju za jedan klub. Samim tim sto se to apostrofira, indirektno se otkriva cinjenica da dominiraju oni drugi. Tvrdim da su upravo ti drugi vecinski glavni akteri potencijalnog "elaborata"... Pa, po Bogu, bili su tu do sredine trece decenije svog zivota...Negde oko naseg bojkota protiv uprave fudbalskog kluba, prestrojise se i za jako kratko vreme postadose vazne poluge u funkcionisanju tvoje tribine. Narocito se to odnosi na ulicu. Pristojni smo ljudi...ipak.

FCV1914
24-08-2012, 13:14
Sam sebe ofiras u onome sto pises. Verovatno su ti vec i tvoji sugerisali elementarno nepoznavanje stvari, u koje si se gore upustio. Tesko da posle toga ostaje i zrno kredibiliteta za bilo kakvo dalje polemisanje, na bilo koju temu.

Druze puno filozofiras, uhvatio si se jedne parole kao pijan plota, ako ti je to glavni argument protiv nas onda svaka ti cast. Moj kredibilitet nije na tebi da procenjujes, narocito ne preko interneta, to sto ne mozes da shvatis sta pokusavam da ti kazem je samo tvoj problem.
Vidi se da si isfrustriran kad isplivaju u plan ovi nasi predjasni susreti, verovatno bi i ja bio kad bi mi prva ekipa u sred tuce pobegla u kafic i sakrila se, i jos ostane snimak da ovekoveci taj dogadjaj. I ne moras da brines, nisu vas bivsi grobari ili cigani tukli, vec ekipa kojoj je Vosa jedini klub koji su pratili, izuzev par pojedinaca. Vi se sladite tim mitovima koje imate u svojim glavama, a mi cemo da se sladimo secanjima na nase susrete.
Ova rasprava je nazalost izgubila totalno na kvalitetu, tako da se ni ja vise necu javljati na ovu temu

the Partizans
24-08-2012, 14:39
Druze puno filozofiras, uhvatio si se jedne parole kao pijan plota, ako ti je to glavni argument protiv nas onda svaka ti cast. Moj kredibilitet nije na tebi da procenjujes, narocito ne preko interneta, to sto ne mozes da shvatis sta pokusavam da ti kazem je samo tvoj problem.
Vidi se da si isfrustriran kad isplivaju u plan ovi nasi predjasni susreti, verovatno bi i ja bio kad bi mi prva ekipa u sred tuce pobegla u kafic i sakrila se, i jos ostane snimak da ovekoveci taj dogadjaj. I ne moras da brines, nisu vas bivsi grobari ili cigani tukli, vec ekipa kojoj je Vosa jedini klub koji su pratili, izuzev par pojedinaca. Vi se sladite tim mitovima koje imate u svojim glavama, a mi cemo da se sladimo secanjima na nase susrete.
Ova rasprava je nazalost izgubila totalno na kvalitetu, tako da se ni ja vise necu javljati na ovu temu
Sve si lepo rekao...do nekih novih SISTEMatskih pregleda(satro) i stepojevacko-lazarevackih "djenova"(nije satro) gde ce pojedinci od 34 coveka koji odrade gostovanje svog tima, naknadno da razdvajaju sta je od brojke 34 prva, druga ili sedma ekipa(satro). Ocigledno da sam bio u debeloj zabludi kada sam i pomislio da 34-ica na 0:58 mogu biti vazni cim su jedini ispratili svoj klub na gostovanju http://www.youtube.com/watch?v=4uZbRX3S_u8
Sto se tice "ovekovecavanja", neuporedivo bi bolje bilo da su poluge Firminog Severa nesto vise izbegavale aparate u periodu 2001-2006god, mozda bi prica drzala vodu(satro). No, ipak...pristojni smo ljudi.

caporegime
24-08-2012, 17:25
jel bilo šta na zvezda-bordeaux?

U priči
24-08-2012, 18:00
:kez Gde ćeš više od ovog našeg izdanja.

Kragujevac
25-08-2012, 14:11
Radnički Niš - RADNIČKI KRAGUJEVAC ( igralo se u Jagodini )

http://i49.tinypic.com/j921e8.jpg
http://i48.tinypic.com/2nc2jqo.jpg
http://i49.tinypic.com/2hnt4jc.jpg
http://i46.tinypic.com/1z2kc3n.jpg
http://i47.tinypic.com/xeqzk2.jpg
http://i48.tinypic.com/9hooqt.jpg
http://i50.tinypic.com/25ewl09.jpg
http://i45.tinypic.com/29yf8qx.jpg
http://i49.tinypic.com/ljxi8.jpg
http://i47.tinypic.com/2nhdmjk.jpg

Ako ima neki Meraklija, neka mi se javi privatnom...

Sava04
25-08-2012, 18:10
Radnički Niš - RADNIČKI KRAGUJEVAC ( igralo se u Jagodini )

Ako ima neki Meraklija, neka mi se javi privatnom...

Fantastično u Jagodini. Štampa piše da je bilo nereda, sukob policije i vas, a na drugoj strani medjusobna tuča Meraklija. Imaš li slike Meraklija.

Sava04
25-08-2012, 18:32
Imam ja neke slike Meraklija iz Jagodine.
http://img545.imageshack.us/img545/1441/1m1a.jpg

http://img821.imageshack.us/img821/6629/35978468.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/3158/27501298.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/9302/34031899.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/8763/72738281.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/8590/89860334.jpg

Sava04
25-08-2012, 21:49
http://img201.imageshack.us/img201/1710/43982761.jpg
Ovde se vidi koliki je broj Meraklija bio juce u Jagodini.

bwc
26-08-2012, 00:30
Pitanje za Savu04

Pohvale za azuriranje teme,al' ne ide mi cemu ovo modifikovanje fotografija koje grupe izbace? Jak crop - sirenje na 800p. i novi upload.Surov je svet ''spijuna'' sa staze,pa u jednu ruku nije fer prema njima a sa druge strane i fotografije nisu bas reprezentativne.Sportski pozdrav :)

http://i49.tinypic.com/n4dw21.jpg

http://i50.tinypic.com/23igm6r.jpg

http://i47.tinypic.com/2dj7z20.jpg

Sava04
26-08-2012, 09:30
[QUOTE=bwc;125976]Pitanje za Savu04

Pohvale za azuriranje teme,al' ne ide mi cemu ovo modifikovanje fotografija koje grupe izbace? Jak crop - sirenje na 800p. i novi upload.Surov je svet ''spijuna'' sa staze,pa u jednu ruku nije fer prema njima a sa druge strane i fotografije nisu bas reprezentativne.Sportski pozdrav :)

Takve fotke sam skinuo na jednoj fejs strani, baš bi me bolelo da na +40 sedim i modifikujem fotke. Ima ovde Meraklija koji prate ovo pa neka se jave i postave materijal. Takođe pozdrav.

Kragujevac
26-08-2012, 18:54
Čini mi se da je Meraklija bilo više nego na ovim fotografijama, moguće da je to slikano posle njihovog međusobnog sukoba, šta je razlog ne znam. Mi smo se sukobili sa policijom jer je dvoje uletelo na stazu, ništa strašno.

Kragujevac
26-08-2012, 21:08
Snimci navijanja :

http://www.youtube.com/watch?v=4TDPqBa8GpE&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=QO1SqWhgrtA

http://www.youtube.com/watch?v=39Aa-bXyh0g

alan ford
26-08-2012, 23:40
Odličan navijački duel u Jagodini! :bravo

Vojvodina - BSK Borča

http://img827.imageshack.us/img827/8743/vojvodinabskborca1.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/9394/vojvodinabskborca2.jpg

Rad - Smederevo

United Force

"Ja volim samo Rad i to nek znaju svi..."

http://img805.imageshack.us/img805/51/radsmederevo1213naslovn.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/4923/radsmederevo12131.jpg

Radovci opet napustili stadion u 40. minutu zbog policijske represije i ostavili parolu "kerino glupa".

http://img23.imageshack.us/img23/4536/radsmederevo12132.jpg

Despoti

http://img543.imageshack.us/img543/3282/radsmederevo.jpg

Javor Ivanjica - Spartak Subotica

http://img515.imageshack.us/img515/6982/javorspartaksubotica.jpg

Novi Sad - Timok Zaječar

http://img831.imageshack.us/img831/1310/novisadtimok2.jpg

Mačva Šabac - Rudar Kostolac

"Šabac za Kostolac pravi kostolomac"

http://img209.imageshack.us/img209/8062/macvasabacrudarkostolac.jpg

alan ford
27-08-2012, 06:58
Partizan - Jagodina

Grobari Jug

http://img832.imageshack.us/img832/9688/partizanjagodina1.jpg

http://img846.imageshack.us/img846/2140/partizanjagodina2.jpg

http://img812.imageshack.us/img812/8084/partizanjagodina3.jpg

Zabranjeni

http://img688.imageshack.us/img688/5617/partizanjagodina4.jpg

Ekipa Anti Romi je neutralna u sukobu i na ovoj utakmici su bili pretpostavljam na zapadu (nema bolje slike). Na paroli piše "Sise na terenu, funjare u loži, kako je biti u našoj koži?".

http://img88.imageshack.us/img88/7904/partizanjagodina5.jpg

Snimak navijanja Zabranjenih:

http://www.youtube.com/watch?v=1Kmct2D-gXs&list=UUGJMcC_8bL7nEMQkSMBj0Kg&index=1&feature=plcp

Kopaonik Brus - Radnički Pirot

http://img443.imageshack.us/img443/189/kopaonikbrusradnickipir.jpg

blesimetar
27-08-2012, 12:14
- Oko 17.30 časova nalazio sam se u prizemlju garaže, blizu stepeništa koje vodi u ulicu Maršala Birjuzova. U jednom trenutku sam video da mladić (kasnije sam saznao, Bris Taton) skače sa platoa Obilićevog venca i pada pored mene. Odmah sam mu prišao, bio je povređen, ali svestan. Ubrzo je došla Hitna pomoć – navodi očevidac u svom iskazu

Inspektori su čak insistirali da promenim izjavu i da kažem da je Taton bačen. Nisam pristao i od tada me u vezi ovog slučaja niko nije zvao – piše na kraju njegove izjaveTOTALNI OBRT U SLUČAJU TATON! Svedok tvrdi: Francuz sam skočio, terali me da lažno svedočim!

http://www.telegraf.rs/vesti/315436-svedok-tvrdi-taton-sam-skocio-terali-me-da-lazno-svedocim

alan ford
29-08-2012, 00:39
Radnički Valjevo - Zlatar Nova Varoš

"Ovaj poklon nije običan komad tkanine, u njemu se na terenu gine!", parola se odnosi na dresove sa motivima kluba i grupe koje na početku sezone poklone igračima.

http://img15.imageshack.us/img15/6955/ralezlatar1.jpg

"I dalje vučemo poteze, bez obzira na posledice", parola povodom godišnjice podgrupe Stara Škola.

http://img836.imageshack.us/img836/8463/ralezlatar2.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/5456/ralezlatar3.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/5453/ralezlatar4.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/8614/ralezlatar5.jpg

"Svaka kupljena karta klubu će značiti. Ako nećeš da kupiš, uđi, ne moraš platiti!", parola upućena publici.

http://img855.imageshack.us/img855/2752/ralezlatar6.jpg

Levo je ovogodišnja garnitura dresova, a desno je stari dres koji su članovi grupe kupovali na aukciji kako bi obezbedili sredstva za izradu novih dresova.

http://img708.imageshack.us/img708/7227/dresovi.jpg

Navijanje Meraklija protiv Radničkog iz Kragujevca:

http://www.youtube.com/watch?v=L-pOLCeQ5bQ&list=UU_5KvvCPdDMSFbCBo4vV-bg&index=1&feature=plcp

Footie Fan
29-08-2012, 01:22
TOTALNI OBRT U SLUČAJU TATON! Svedok tvrdi: Francuz sam skočio, terali me da lažno svedočim!

http://www.telegraf.rs/vesti/315436-svedok-tvrdi-taton-sam-skocio-terali-me-da-lazno-svedocim

Videćemo šta će biti. Pojavljuje se još osoba koje su do sada bile izostavljene iz procesa.
Kako je neko jednu tragediju iskoristio u svoje dnevne svrhe, strašno...

the Partizans
29-08-2012, 22:50
TOTALNI OBRT U SLUČAJU TATON! Svedok tvrdi: Francuz sam skočio, terali me da lažno svedočim!

Pretposlednja recenica ovog jako lepo i precizno srocenog teksta-kljuc svega http://www.vesti-online.com/Vesti/Kolumne/250319/Cena-francuskog-osmeha

alan ford
31-08-2012, 02:35
Slike sa zakašnjenjem

Zemun - Turbina

http://img171.imageshack.us/img171/9576/zemunturbina1.jpg

Majice i kačketi posvećeni članu podgrupe The Boys koji je poginuo pre tri godine u saobraćajnoj nesreći.

http://img402.imageshack.us/img402/7056/zemunturbina2.jpg

Borac Čačak - Radnički Nova Pazova

http://img155.imageshack.us/img155/488/boraccacakradnickinovap.jpg

Dostupne fotke Jakuza iz ove sezone

Napredak - Mladost Lučani

http://img839.imageshack.us/img839/6636/napredakmladostlucani.jpg

Mladenovac - Napredak

http://img580.imageshack.us/img580/4995/napredakmladenovac.jpg

RK Crvena Zvezda - RK Borac Banjaluka, prijateljska utakmica koja se pre petnaestak dana igrala u Tesliću.

http://img694.imageshack.us/img694/6347/rkcrvenazvezdarkborac.jpg

REAKCIJA!
02-09-2012, 23:45
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_radnicki_7.jpg
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_radnicki_11.jpg
http://www.delije.net/galerija/12_13/1213_cz_radnicki_3.jpg

alekgreat
03-09-2012, 00:25
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UhzRdMqKyqk#!

alan ford
03-09-2012, 00:40
Donji Srem - Vojvodina (Klub iz Pećinaca kao domaćin igra na našem stadionu, pa je Vojvodina formalno bila gost)

http://img12.imageshack.us/img12/303/donjisremvojvodina1.jpg

http://img255.imageshack.us/img255/915/donjisremvojvodina2.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/2168/donjisremvojvodina3.jpg

Jagodina - Sloboda Užice

http://img593.imageshack.us/img593/1909/jagodinaslobodauzice.jpg

Sloga Bajina Bašta - Radnički Valjevo

http://img707.imageshack.us/img707/1290/slogabajinabastarale.jpg

Radnički Pirot - Trgovački

http://img855.imageshack.us/img855/9044/radnickipirottrgovacki.jpg

Jedinstvo Bela Palanka - Padež, 5. rang takmičenja

Usijane Glave

http://img835.imageshack.us/img835/3952/jedinstvobelapalankapad.jpg

Radnički Nova Pazova - Voždovac

Invalidi po dolasku u Pazovu

http://img19.imageshack.us/img19/5562/radnickinovapazovavozdo.jpg

Posle sukoba sa murijom na ulazu na stadion vraćeni su u Beograd.

http://img850.imageshack.us/img850/5562/radnickinovapazovavozdo.jpg

alan ford
03-09-2012, 00:49
OFK Beograd - Partizan

Zabranjeni

http://img838.imageshack.us/img838/3531/ofkbeogradpartizan1.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/1757/ofkbeogradpartizan2.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/3974/ofkbeogradpartizan3.jpg

Snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=wL3EkwdxbmU&feature=plcp

Grobari Jug

http://img411.imageshack.us/img411/9172/ofkbeogradpartizan4.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/6656/ofkbeogradpartizan5.jpg

Snimak navijanja:

http://www.youtube.com/watch?v=ndll2PA6qgM&feature=plcp

REAKCIJA!
03-09-2012, 01:33
http://www.youtube.com/watch?v=zmx44zvAzvk
Treci,pobedonosni gol u 95 om minutu!

Sava04
03-09-2012, 09:41
http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/581/v258122p0.jpg
http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/581/v258122p1.jpg
http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/581/v258122p2.jpg

redleo
03-09-2012, 11:31
Ako malo bolje pogledate snimak incidenta na Karaburmi pripadnik Značkatraz sa fantomkom 04:09 u ruci ima nešto nalik bodežu...Kakva je to oruđe u ruci voleo bi da mi neko objasni ko je bio na licu mesta.

Unchained kako znam da si bio blizu mesta događaja da li je u pitanju značka pripadnika te ekipe sa juga?

Inače na komentar "..." Ovo nije ništa novo da policija ovako reaguje tačnije "ne"reaguje. I ako su provokacije i nasilničko ponašanje prvi započeli grobari jug policija prvo reaguje na zabranjene? Ruši se ograda ovi gore stoje mirno, čeka se naredba? Zatim, možemo slobodno reći smešna intervencija po padanju ograde?! Mislim jasno se vidi kao dan koga policija čuva!

E sad zamisli kad je nama tako 2 decenije, borba protiv njih i policije!

Nadam se brzom rešenju problema na JUGu i to najviše iz razloga što u toj borbi i nesporazumu stradaju mladi ljudi. Realno kraj se ne nazire što je veoma zabrinjavajuće.

Da se okrenem malo mojoj tribini i kažem da nas je bilo po meni manje nego što sam očekivao ali dovoljno da izgledamo impresivno i glasno. Nekako stičem utisak kad nas je u ovolikom broju dolaze baš oni zagriženi i koji dolaze da ostave grlo i dlanove. Ubeđen sam da će nam ovo biti jedna od najmanjih poseta ove sezone kako što se tiče celog stadiona tako i Severa.

Veliki PLUS za dolazak Meraklija koji su fino ispunili box za gostujuće navijače. Nišlije svaka čast!

REAKCIJA!
03-09-2012, 11:50
Mnogo je turbulencije medju Zvezdasima,nije klima ista kao i prve 4 godine!To se odrazava na sve tribine jednostavno,ali sever i dalje ostaje onakav kakav treba!Ako je neuspeh da posle ispadanja iz kvalifikacija lige evrope,posle 3 dana...imas 8-9000 ljudi na tribini...onda si u pravu,podbacili smo!Ali ako ces realno da gledas...to je veliki uspeh ako se zna kakva je atmosfera vladala pre Bordoa u Beogradu,koliko je tenzija bilo medju celom Zvezdaskom populacijom.Ja mislim da smo to turbulentno vreme pregrmeli,i da nam sada treba samo malo srece i uspeha...i stadion ce biti ponovo krcat,bas kao prosle sezone.
Sto se tice grobara...nema potrebe da mi komentarisemo bilo sta vezano za njih.Svako ima oci,vidi snimak,pa neka prosudi sam.

1981
03-09-2012, 11:54
http://www.youtube.com/watch?v=-v6fxT2STcQ

Ercov
03-09-2012, 11:58
Uticalo je tu malo, i nesto vece cene ulaznica,kao i sto uvek posle Evropskih utakmica, na prvoj sledecoj je nesto manji broj od ocekivanog,a i onog svega sto je REAKCIJA pomenuo.Bez obzira na sve,ja mislim da je kojim slucajem sinoc bio besplatan ulaz,bilo bi bar 30000 ljudi,sto ne znaci da podrzavam besplatan ulaz,naprotiv.

unchained
03-09-2012, 12:12
Ako malo bolje pogledate snimak incidenta na Karaburmi pripadnik Značkatraz sa fantomkom 04:09 u ruci ima nešto nalik bodežu...Kakva je to oruđe u ruci voleo bi da mi neko objasni ko je bio na licu mesta.

Unchained kako znam da si bio blizu mesta događaja da li je u pitanju značka pripadnika te ekipe sa juga?

Inače na komentar "..." Ovo nije ništa novo da policija ovako reaguje tačnije "ne"reaguje. I ako su provokacije i nasilničko ponašanje prvi započeli grobari jug policija prvo reaguje na zabranjene? Ruši se ograda ovi gore stoje mirno, čeka se naredba? Zatim, možemo slobodno reći smešna intervencija po padanju ograde?! Mislim jasno se vidi kao dan koga policija čuva!

E sad zamisli kad je nama tako 2 decenije, borba protiv njih i policije!

Nadam se brzom rešenju problema na JUGu i to najviše iz razloga što u toj borbi i nesporazumu stradaju mladi ljudi. Realno kraj se ne nazire što je veoma zabrinjavajuće.

Da se okrenem malo mojoj tribini i kažem da nas je bilo po meni manje nego što sam očekivao ali dovoljno da izgledamo impresivno i glasno. Nekako stičem utisak kad nas je u ovolikom broju dolaze baš oni zagriženi i koji dolaze da ostave grlo i dlanove. Ubeđen sam da će nam ovo biti jedna od najmanjih poseta ove sezone kako što se tiče celog stadiona tako i Severa.

Veliki PLUS za dolazak Meraklija koji su fino ispunili box za gostujuće navijače. Nišlije svaka čast!

Video si na snimku gde smo nas dvojica bili, da me nije rektor povukao u sekundi deo tribine velicine lopte mi je prozujao pored nosa. Niko nije imao nikakva orudja vec nepravilne oblike kamenja od tribine.
Svakako je mucno gledati sukob ljudi koji navijaju za isti klub, zeljan sam stadiona i utakmica osecao sam se totalno prazno satima posle utakmice. Sto rece jedna legenda juga kada smo bili ispred stadiona 100 grobara 100 razlicitih misljenja ali ga mi i preterasmo...

REAKCIJA!
03-09-2012, 12:30
http://www.youtube.com/watch?v=HNUYDr0lPRM
Drugo poluvreme.

U priči
03-09-2012, 12:54
Ali mi nikada neće biti jasno kako neko može da sa oduševljenjem i aplauzom pozdravlja akciju "zajedničkog neprijatelja" nad nekim drugim, a pogotovo u ovom slučaju gde su to dojučerašnja braća sa tribine. Šta je to u tim glavama.

blesimetar
03-09-2012, 15:34
http://www.zurnal.rs/2012/09/01/neredi-u-subotici-junajted-forsi-uleteli-na-teren-foto/index.html

Prijevod sa Google Translate

Jedan od najzanimljivijih mečeva četvrtog kola Jelen Super lige igrali su Spartak Zlatibor voda i Rad. Na žalost, bilo je i navijačkih incidenata, u poluvremenu meča.

Junajted forsi su, u pauzi između dva poluvremena, dok su se igrači oba tima još zagrijavali, uletjeli na teren. Reagiralo je najprije osiguranje, s kojima su se navijači beogradskog kluba sukobili, a potom su strasti smirivali i igrači Rada.

Na kraju su se Forsi vratili na tribinu Gradskog stadiona u Subotici, a pored njih su do kraja meča bile jake policijske snage. Podsjetimo, u prethodna dva kola navijači Rada su odgledali po poluvrijeme.

Na gostovanju protiv Crvene zvezde na Marakani napustili su tribinu u 40. minutu, a duel protiv Smedereva odgledali su do isteka poluvremena. Razlog je bio prosvjed zbog uhićenja nekoliko momaka iz ove navijačke skupine neposredno pred susret sa Crvenom zvezdom.

Neko nešto više o ovome?

Bandit
03-09-2012, 15:57
Zemun je igrao protiv Dobanovaca u Surcinu (igraliste ne ispunjava ni za 3. ligu uslove!)
rezultat 3:4 za Zemun...

http://i50.tinypic.com/24dm32a.jpg

http://i45.tinypic.com/atkvm9.jpg

http://i47.tinypic.com/2hsau4k.jpg

http://i48.tinypic.com/ot0utu.jpg

Sava04
03-09-2012, 17:26
Crvena zvezda - Radnički Niš
http://i50.tinypic.com/2iu8500.jpg
http://i49.tinypic.com/r23p7a.jpg
http://i50.tinypic.com/2j4dduv.jpg
http://i50.tinypic.com/rvc0a8.jpg
http://i49.tinypic.com/2u94f2p.jpg

blesimetar
03-09-2012, 17:35
CZ - Radnički

Delije

http://i49.tinypic.com/2a0dcg1.jpg

Prijevod?

pg081
04-09-2012, 02:33
zvezda - Radnički

http://i49.tinypic.com/f1h014.jpg

blesimetar
04-09-2012, 02:53
Prijevod...također na prethodnoj stranici ima slika Delija sa utakmice, isto poruka na čirilici...Prijevod?

alan ford
04-09-2012, 03:02
Navijanje Firme protiv Donjeg Srema:

http://www.youtube.com/watch?v=5MHSfz-K1_8&list=UUhO7H7akGBKGZAty80jsK6g&index=1&feature=plcp

Spartak Subotica - Rad

Blue Marines

http://img835.imageshack.us/img835/500/spartaksuboticarad1.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/4381/spartaksuboticarad2.jpg

Snimak navijanja Marinaca:

http://www.youtube.com/watch?v=W21MoQ8Cw_E&list=UUzeI7D3PGfHQ9NbBNSrQFqg&index=1&feature=plcp

United Force (slike nakon sukoba na poluvremenu, nema boljih za sada)

http://img560.imageshack.us/img560/3895/spartaksuboticarad3.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/8161/spartaksuboticarad4.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/9880/spartaksuboticarad5.jpg

Smederevo - Novi Pazar (utakmica se igrala u Požarevcu, jer je trava na smederevskom stadionu u lošem stanju)

http://img40.imageshack.us/img40/522/smederevonovipazar.jpg

alan ford
04-09-2012, 03:03
Prijevod...također na prethodnoj stranici ima slika Delija sa utakmice, isto poruka na čirilici...Prijevod?

a prijevod je
mup zna i grad zna tko je pička drukerska

Kod Marinaca ti piše "Hoćemo 11 Spartanaca", a ova od Smederevaca se ne vidi dobro!

A što se tiče parole Varvara, treba ukucati ova slova i brojeve u jutub!

PS. Evo link za muzičku želju Varvara:

http://www.youtube.com/watch?v=Q1a5h1cz18M

Valjda se odnosi na zastavu nikšićkih Delija, nisam siguran, neka pojasni Podgoričanin. Ako je tako, onda domišljata parola, nema šta...

thule
04-09-2012, 15:40
podsjetio me intervju na to nase vrijeme, neznam kak rjesavate stvari unutar grupe ali kod nas se svi problemi maskirali i gurali pod tepih pod gleslom dinamo ispred svih i dojam grupe prije svega, dok se sve nije nagomilalo i puklo kak je puko

pa se pazite one, tko visoko leti...
vjerojatno si primjetio da nismo jedini koji su imali problema sa gore navedenim stvarima, i tek cemo vidjet kak ce se stvari razvijat kod torcide

caporegime
04-09-2012, 15:53
mislim da smo zagušili temu srpske scene s murjom i nekim stvarima koje bi bolje išle u neku drugu temu.
osjećam se slobodnim da malo preselim šta treba, pošto vidim da ovlašteni ljudi s teme ne raspoređuju postove

REAKCIJA!
04-09-2012, 16:00
podsjetio me intervju na to nase vrijeme, neznam kak rjesavate stvari unutar grupe ali kod nas se svi problemi maskirali i gurali pod tepih pod gleslom dinamo ispred svih i dojam grupe prije svega, dok se sve nije nagomilalo i puklo kak je puko

pa se pazite one, tko visoko leti...
vjerojatno si primjetio da nismo jedini koji su imali problema sa gore navedenim stvarima, i tek cemo vidjet kak ce se stvari razvijat kod torcide

Svaka grupa ima probleme,mislim da ne postoji ona bez njih...po meni,poenta i jeste sto duze odrzati jedinstvo,to je u stvari pravi smisao postojanja,ali da ne izgubis nikada kurs naravno.Sve ostalo je muka velika.
Ne znam odakle ti ideja da mi letimo visoko...ne bi da se stekne takav utisak.Ipak,na kraju krajeva...sve sto ima pocetak ima i kraj...samo je poenta ko najvise provede vremena izmedju kao najbolji.

...
04-09-2012, 16:14
Rasprava ide u krivom smjeru.
Moj tata je jači od tvoga, a to nikuda ne vodi.

blesimetar
04-09-2012, 16:43
http://www.telegraf.rs/sport/325050-muslimanska-braca-navijaci-novog-pazara-podrzace-nefci-protiv-partizana

MUSLIMANSKA BRAĆA: Navijači Novog Pazara podržaće Nefči protiv Partizana

Međunarodna navijačka organizacija Muslim ultrasi, koja okuplja navijačke grupe u kojima su muslimani iz celog sveta, pozvala je ovih dana navijače Novog Pazara iz grupe Ekstremi da u Beogradu, u prvom kolu Lige Evrope, podrže azerbejdžanski Nefči u utakmici protiv Partizana!

Navijači iz Novog Pazara već su u kontaktu sa simpatizerima Nefčija, ali još ne znaju da li će iz Bakua stići grupe navijača na utakmicu protiv Partizana.

- U Beogradu ćemo pružiti bratsku podršku fudbalerima Nefčija. To je bratstvo po muslimanskoj liniji, po liniji vere, i ne vidim tu ništa čudno. Osim tog poziva, poznato je da smo mi u bratskim odnosima s navijačima Fenerbahčea, koji takođe dobro sarađuju s navijačima iz Azerbejdžana. Zbog toga imamo duplu obavezu da u Beogradu podržimo Nefči u utakmici s Partizanom – kaže Emir, jedan od vođa Ekstrema, a prenosi “Kurir”.

Navijači su već uputili molbu ambasadi Azerbejdžana u Beogradu da im, ako je to moguće, obezbede autobuski prevoz iz Novog Pazara do srpske prestonice.

- Ako nam oni ne pomognu, mi ćemo se nekako snaći da odemo na tu utakmicu. Ići ćemo u Beograd, osim ako neko ne izmisli razlog i zabrani nam taj put. A to se sve češće dešava, pa uglavnom ne možemo nikud iz Novog Pazara – kažu u Ekstemima.

Nekad je mnogo Pazaraca igralo u Partizanu?

- Istina je, mnogo je Pazaraca igralo u Partizanu. Međutim, već na prvoj utakmici u Beogradu neprijateljski su nas dočekali nacionalističkim parolama „grobara“, koji su i napali naše redare u Novom Pazaru. Na Marakani smo, recimo, mnogo bolje dočekani, i Pazarci sada gaje simpatije prema Zvezdi, a ne prema Partizanu.
:facepalm

REAKCIJA!
04-09-2012, 16:47
A?Koja smo mi dzungla?hahahah

blesimetar
04-09-2012, 16:52
A?Koja smo mi dzungla?hahahahA pazarci največi majmuni čini mi se...

REAKCIJA!
04-09-2012, 16:55
Aj sad...gde su vama ovakvi ludaci???hahah

alan ford
04-09-2012, 17:27
mislim da smo zagušili temu srpske scene s murjom i nekim stvarima koje bi bolje išle u neku drugu temu.
osjećam se slobodnim da malo preselim šta treba, pošto vidim da ovlašteni ljudi s teme ne raspoređuju postove

Prebacio sam i ostatak postova u teme o policiji i međusobnim susretima navijača. Neka se tamo nastavi rasprava.

REAKCIJA!
04-09-2012, 17:28
A sta da pisemo u temi za policiju samo mi kazi?

alan ford
04-09-2012, 17:34
Samo sam prebacio ostatak postova u tu temu, pošto je otvorena i pošto je deo upisa već prebačen, da se rastereti ova tema i da se postojeće poruke nadovežu na one koje su ranije prebačene, kako se ne bi izgubila nit rasprave. Nisam implicirao da treba nešto pisati...
Takođe postovi za utakmicu u Bugarskoj su na odgovarajućoj temi.

Podgoricki
04-09-2012, 20:30
A što se tiče parole Varvara, treba ukucati ova slova i brojeve u jutub!

PS. Evo link za muzičku želju Varvara:

http://www.youtube.com/watch?v=Q1a5h1cz18M

Valjda se odnosi na zastavu nikšićkih Delija, nisam siguran, neka pojasni Podgoričanin. Ako je tako, onda domišljata parola, nema šta...

Jeste, odnosi se na cigansku zastavu Nikšić koja im pala u okršaja sa nama.

Argentino
04-09-2012, 22:36
Alan ford imali neki poseban razlog zašto nisu Otrovi otišli u Novi Sad i dali su bili u Zemunu protiv Teleoptika ?

Gledam baš sliku od Koride s malim bengalkama (kartonke) protiv Timoka, vidim da su uzele maha širom ex-yu tribinama, kaj je i razumljivo s obzirom na represiju.

http://4.bp.blogspot.com/-pdruzO8q2Zs/UDzSXCIJdbI/AAAAAAAABA4/okh4w23IBRk/s1600/novisad+-+timok+%281%29.jpg

TB87 pratim vaše slike na forumu i videa na youtubeu i primjetil sam da od domaće tekme protiv Padinske skele u travnju mjesecu niste nešto palili pirotehnimku, imali ste one pizdarije s murijom u Sopotu i na putu za Mirijevo dali je to možda razlog, imate dobro navijanje, kop vam je isti kao prošle godine, ali da se primjetiti da pirotehnike nema... a vi ste poznati po tome segmentu. Predpostavljam da razlog leži u sve jačoj torturi i represiji žandarmerije u Gornjoj Varoši i na gostovanjima.

rdbg... možeš li mi odgovoriti koja je stvarno godina osnivanja ekipe Red Devils 1985 ili 1986., na ovom vašem videu iz Brage 05/06 http://www.youtube.com/watch?v=t6WIMdb96Os ...vidim vaš transparent s keltskim križem, ali mi je radi font-a teško razaznat godinu. Dali se nosi taj transparet i dalje na utakmice ili samo na euro gostovanja, jer ga nisam primječival na vašim slikama zadnjih tri/četiri sezone.

alan ford
04-09-2012, 22:56
Alan ford imali neki poseban razlog zašto nisu Otrovi otišli u Novi Sad i dali su bili u Zemunu protiv Teleoptika?

Odradili su u prva četiri kola samo domaću utakmicu protiv Bežanije, dok se nisu pojavili u Mladenovcu, Novom Sadu i Zemunu. Razlog je finansijske prirode, mada su po meni mogli da se pojave bar na jednom gostovanju (po mogućnosti ovom sa protiviničkom grupom). Tako da im organizacija gostovanja ostaje dugogodišnji problem u radu grupe.

rdbgd
05-09-2012, 00:02
argentino
mi drzimo godinu osnivanja 1985 u 11ili12 mesecu kada smo napravili clanske karte . taj trans se vise ne nosi .
imas na ovoj strani neku kratku pricicu o rd .

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=7&page=20

Argentino
05-09-2012, 00:28
Odradili su u prva četiri kola samo domaću utakmicu protiv Bežanije, dok se nisu pojavili u Mladenovcu, Novom Sadu i Zemunu. Razlog je finansijske prirode, mada su po meni mogli da se pojave bar na jednom gostovanju (po mogućnosti ovom sa protiviničkom grupom). Tako da im organizacija gostovanja ostaje dugogodišnji problem u radu grupe.

Klasična navijačka priča grupa takvog ranga, njima je bilo dobro egzistirati u 3 rangu natjecanja (zona ist.srbija) valjda radi lokalnih rivalstava, mada su i u toj ligi imali daljnja gostovanja u Leskovac i Vranje. Možda glavni njihov problem leži osim u financijskoj prirodi i u smjeni generacije t.j. odlasku navijača iz stare garde radi braka, posla itd. koje manje navijačke grupe teže prevladavaju. Njihovo izdanje u kupu na JNA kad su izbacili Partizan 2005.g (grobari u bojkotu) je izgleda vrh vrhova, tad su s običnim navijačima imali brojku koju će teško premašiti.
Ista stvar je u Hrvatskoj, gdje recimo mnoge grupe kroz jednu generaciju navijača uspješno egzistiraju u kontinuitetu godinama (Galantari Imotski & Maligani Sinj u 2.hnl,Rudeš Boys u 3.hnl ) i onda recimo Maligani prebace na košarku i zanemare nogometni klub, Galantari ostali na studenskoj zg-ekipi koja je prestala, Rudeš Boys radi ne mogučnosti igranja na starom stadionu, osnivanje obitelji, tragičnog događaja i drugih faktora.
Lunatics i Red Fuckersi još koliko toliko drže taj kontinuitet radi ranga natjecanja, mada nikad se ne zna možda krenu bolji dani i za mnoge takve navijačke skupine ako klince stariji navijači usmjere na pravi put, i pokažu da je bolje pratit lokalni klub nego gledati infantilne radnje u 1.hnl ! Ima još vremena tokom sezone i nadam se da će mnoge manje grupe krenuti na bolje, makar su došla teška vremena i ekonomska recesija/kriza udara i po navijačkom đžepu.

alan ford
05-09-2012, 01:46
Otrovima su i u Trećoj ligi gostovanja bila boljka. Pričao sam tada sa jednim njihovim članom i rekao mi je da se teško živi i da izaberu ona navijački atraktivnija gostovanja u ligi (Niš, Pirot, Paraćin, Negotin) i da na njih odu. Nemaju nikakav kontakt sa upravom i sve što urade, urade sami. Uprava je navodno, da klub ne bi ušao u viši rang, godinama prodavala utakmice, pa tako i baraž za 2. ligu pre par godina sa Teleoptikom. Tada su Otrovi od strane policije onemogućeni da stignu na utakmicu u Zemun. Takođe, lokalna policija im je godinama pravila probleme pri unošenju navijačkih rekvizita.

E sad kad pomenu tu smenu generacije, ona u provinciji u manjim sredinama brže nastupa. Recimo, baš navodim primer iz razgovora sa Zaječarcem. Kao srednjoškolci idu na Timok, dođe kraj školovanja, i onda se ekipa i istaknutiji pojedinci rasipaju. Neko ode u Beograd ili Novi Sad studirati, ili preko da šljaka nešto. Ostanu uz ekipu, ali ređe dolaze u svoj grad.

Fudbalski klub godinama tavori u Trećoj ligi, ništa se ne ulaže u njega dok ženski rukometni klub osvaja trofeje, pa se mlađe generacije manje interesuju za klub. Oni koji posle punoljetstva ostanu u gradu i pokušavaju da rade sa mlađima, te se godinama istaknu kao vodeći pojedinci grupe, brzo u takvoj sredini postanu meta primitivne policije koja ih smatra za dežurne krivce ako se desi neki incident. Otrovi opet opstaju od 1998. godine, nekada ih je bilo po 10-15 na tekmama, a nekada i po 100. Sve što su uradili (zastave, barjaci, dvomotke, šetalice, parole...) je ručno urađeno, imaju odličan izgled ograde i marketinga.

Njima i da uđu u Prvu ligu brojnost nikada neće ići preko 100-120. Jednostavno ta cifra im je bila najveća brojnost do sada. Kada su gostovali na JNA-a i izbacili Partizan iz Kupa, tu je bilo i dosta simpatizera i publike koji su doputovali na tu istorijsku utakmicu i ta utakmica im je vrhunac što se tiče brojnosti. Konstantnu veću brojnost, po meni ne bi imali zbog odsustva omladine iz grada (smatra se da je 20 hiljada ljudi iz ovog grada na privremenom radu u inostranstvu), a i sami su godinama gradili neku svoju priču zasnovanu na ljubavi prema Timoku i Zaječaru, pa je pitanje da li bi u slučaju uspeha kluba i euforije primali veliki broj novih članova koji bi tu bili iz pogrešnih razloga. Dalje, Zaječar ima nešto više od 40 hiljada stalno prisutnih stanovnika, a grupi je navijačka baza desna obala Timoka gde živi polovina gradskog stanovništva. Na drugoj strani reke je najveće gradsko naselje Kotlujevac sa preko 20 hiljada stanovnika i tu ne navijaju za Timok (stadion je na potpuno drugom kraju grada na desnoj strani), kako mi reče sagovornik.

Ipak, videćemo kako će izgurati ovu drugoligašku sezonu...

Bandit
05-09-2012, 02:07
TB87 pratim vaše slike na forumu i videa na youtubeu i primjetil sam da od domaće tekme protiv Padinske skele u travnju mjesecu niste nešto palili pirotehnimku, imali ste one pizdarije s murijom u Sopotu i na putu za Mirijevo dali je to možda razlog, imate dobro navijanje, kop vam je isti kao prošle godine, ali da se primjetiti da pirotehnike nema... a vi ste poznati po tome segmentu. Predpostavljam da razlog leži u sve jačoj torturi i represiji žandarmerije u Gornjoj Varoši i na gostovanjima. 96Os[/url]
nije lose zapazanje, velika represija nas je snasla i to traje vec duze vreme. Pocevsi od otvaranja samo jedne kapije za ulaz,zabrane ispod 16 godina,ljudima bez licne karte,rasteravanje ljudi na manjim skupovima,poslednji primer je takodje neverovatan da je pandur pogledao pasos decku koji nema licnu kartu i kad je video da je datum istekao,rekao je da pasos nije validan i da ne moze da udje,stariji clanovi da kazem veterani ni ne zele da trpe represiju zato odlaze na zapad pa i na gostovanjima. Desava se da pretres vrse i redari i panduri. Takodje zbog incidenata i velikog broja (cak u odnosu na nasu brojnost na utakmicama,neverovatan je odnos brojnosti i ljudi sa prekrsajnim i krivicnim) nase utakmice radi brigada a ne obicni panduri iz zemunskog supa. Tako da nam je koncentracija usmerena kako da prezivimo ove rdjave dane i da nekako skinemo sa grbace tu stoku.

alan ford
06-09-2012, 14:06
Još jedna slika Radovaca iz Subotice

http://img407.imageshack.us/img407/8154/spartaksuboticarad6.jpg

Budućnost Valjevo - FAP Priboj, 4. liga

Riders

http://img21.imageshack.us/img21/1019/buducnostvaljevofapprib.jpg

Proleter Zrenjanin - Mladost Lukićevo, 6. liga

http://img210.imageshack.us/img210/7882/proleterzrenjaninmlados.jpg

Radnički Sombor - Novi Sad, pretkolo Kupa Srbije

Na slici se vide domaće Vojvode, a sa druge strane su bila petorica pripadnika Koride.

http://img109.imageshack.us/img109/4480/radnickisombornovisad.jpg

Solunci Loznica i dalje bojkotuju utakmice. Na utakmicu u Šabac ih je otišla nekolicina sa parolom protiv uprave "Pesma naša će se čuti, kad seljak prestane da muti".

http://img9.imageshack.us/img9/1690/boracsabacloznica.jpg

Argentino
07-09-2012, 01:12
Fotografije s prošlog derbija... C.Zvijezda - Rad, izvrstan prosijek godina kod United Forcea !

http://fotofanatics.eu/files/58526_DSC0514.JPG
http://fotofanatics.eu/files/375910_DSC0563.JPG
http://fotofanatics.eu/files/989580_DSC0651.JPG
http://fotofanatics.eu/files/487985_DSC0621.JPG
http://fotofanatics.eu/files/433268_DSC0750.JPG
http://fotofanatics.eu/files/630878_DSC0725.JPG
http://fotofanatics.eu/files/732105_DSC0504.JPG
http://fotofanatics.eu/files/506702_DSC0731.JPG
http://fotofanatics.eu/files/90679_DSC0739.JPG
http://fotofanatics.eu/files/457685_DSC0742.JPG
http://fotofanatics.eu/files/515303_DSC0666.JPG
http://fotofanatics.eu/files/888427_DSC0531.JPG
http://fotofanatics.eu/files/82878_DSC0520.JPG

http://www.youtube.com/watch?v=BhnEnXUl9HI

Rokstedi&Bibop
07-09-2012, 01:24
UF meni osobno najdraža grupa u Srbiji. A volim ih jer su valjda jedina srpska grupa koja nema prijateljske odnose s nekom drugom grupom.

patriot
07-09-2012, 17:23
UF meni osobno najdraža grupa u Srbiji. A volim ih jer su valjda jedina srpska grupa koja nema prijateljske odnose s nekom drugom grupom.
Mislim da se ipak krivo izrazio kad napisao da ih volis :D..Ostaje da je to jedina srpska grupa za koju znam da mnogi izrazili respekt..Ostaje i to da ih svejedno mrzimo NA NAJJACE :D..

Nego da pustim salu na stranu,zanima me jedna stvar za Grobare,pa ako bi netko mogao napisati..ofkors,ne ulazeci u interne stvari,nego one vidljive na vanka..Na tekmi protiv ofk beograda,vidio sam transparent niski kartel na ogradi sa alcatrazom..kako stoje ostale podgrupe i podruznice?..shadows je isto sa alcatrazom koliko sam vidio..40+..ostatak juznog fronta..
young boys i south family predvode zabranjene?..malo mi nejasno sve to,pa pitam..
i koja je najjaca grobarska podruznica?..nis i ns ili?

dinamo zagreb,25 god,40+

Ercov
07-09-2012, 20:02
Da ih ima jedno 7-8000,i da je Rad malo veci klub,onda bo svima bili simpaticni na pr navijaci Zemuna ili sl...ja ne kazem da oni u nekim stvarima nisu za postovanje,to je sigurno,ali to hvaljenje na sva usta od mnogih iz okruzenja a i iz Srbije UF-a,vise mi izgleda da je samo zbog toga, sto ne navijaju za Zvezdu ili Partizan(a do skora jesu,pre svega za ove prve),moj licni utisak.Ali treba malo bolje znati relativno skoriju proslost UF,da bi se doneli nekakav bolji utisak o njima...za mene na "silu" pripadati nekoj grupi,i ona ti biti ispred kluba,skoro da je klub u celoj toj prici nebitan...je za mene totalno ne navijacki,to je ono...vaznije je da si u nekoj ekipi,ali po mnogima ovde i to je "Ultra",za pravog navijaca koji zna zbog cega je na nekoj tribini,to je neshvatljivo.

alan ford
08-09-2012, 00:03
Da ih ima jedno 7-8000,i da je Rad malo veci klub,onda bo svima bili simpaticni na pr navijaci Zemuna ili sl...ja ne kazem da oni u nekim stvarima nisu za postovanje,to je sigurno,ali to hvaljenje na sva usta od mnogih iz okruzenja a i iz Srbije UF-a,vise mi izgleda da je samo zbog toga, sto ne navijaju za Zvezdu ili Partizan(a do skora jesu,pre svega za ove prve),moj licni utisak.Ali treba malo bolje znati relativno skoriju proslost UF,da bi se doneli nekakav bolji utisak o njima...

Ne želim da ulazim u raspravu o njima, jer nemaju predstavnika ovde koji bi mogao da ispriča prošlost grupe iz njihovog ugla, ali ovo "do skora su navijali za CZ i Partizan" mi je upalo u oči. Do kojeg perioda misliš? Do pre 5, 10, 15, 20 godina?

za mene na "silu" pripadati nekoj grupi,i ona ti biti ispred kluba,skoro da je klub u celoj toj prici nebitan...je za mene totalno ne navijacki,to je ono...vaznije je da si u nekoj ekipi,ali po mnogima ovde i to je "Ultra",za pravog navijaca koji zna zbog cega je na nekoj tribini,to je neshvatljivo.

To si u pravu. Toga je nažalost sve više među klincima kojima je bitnija grupa od kluba, pa čak i ekipa/podgrupa od interesa cele grupe. Nikada mi to neće biti jasno, i pitanje je koliko bi klinaca koji sada dolaze na srpske tribine za 25-30 godina moglo učestovati u raspravi "istorija kluba", tj. koliko bi poznavali istu.

blesimetar
08-09-2012, 00:08
za mene na "silu" pripadati nekoj grupi,i ona ti biti ispred kluba,skoro da je klub u celoj toj prici nebitan...je za mene totalno ne navijacki,to je ono...vaznije je da si u nekoj ekipi,ali po mnogima ovde i to je "Ultra",za pravog navijaca koji zna zbog cega je na nekoj tribini,to je neshvatljivo.Moj naklon za rečeno, poanta cile priče...svaka čast grupi, ali klub je sve!

redleo
08-09-2012, 00:55
Do pre par godina i danas ima onih koji se ne snađu na Topčiderskom brdu i zbog društva jednostavno kao pređu da navijaju za RAD?! Većini posle izgovor bude Rad je jedini Srpski pravi klub? Nisu ga komunusti osnovali, itd... Mnogi su veliki trag ostavili na Severu ali nisu mogli da se izbore za svoje ideje i jednostavno nisu hteli da se bore ali ni da se utope u ono što oni nisu hteli....Imam prijatelje, kolege među njima i danas kad pričamo o tome pogotovo o nekim sukobima priče se razlikuju i to debelo....Tako da i kad bi nastavio dalje da pričam o njima ono što ja znam a naročito šta sam doživeo bi bila sušta suprotnost onoga što su oni videli, doživeli...

Zato samo želim da kažem fama je veće nego stvarnost njihova. Ali žalim što nisu tipa u Novom Sadu, Subotici, Nišu... E to bi bilo onda pravo gostovanje. Ne želim da ovim umanjim vrednost grupa iz ovih gradova ali akcije koje su spremni forsi da naprave su prave.

Jedino su tu postavlja jedno pravo pitanje? Da li oni idu na RAD zbog kluba ili zbog njihovog pokreta, grupe?! Mislim da je više zbog ovog drugog a to po meni nema veze sa navijačkim fazonom već klasičnim BUNTom!

Rokstedi&Bibop
08-09-2012, 01:26
Jedino su tu postavlja jedno pravo pitanje? Da li oni idu na RAD zbog kluba ili zbog njihovog pokreta, grupe?! Mislim da je više zbog ovog drugog a to po meni nema veze sa navijačkim fazonom već klasičnim BUNTom!

I u tome nema ništa lošeg, niti je u suprotnosti s navijačkim pokretom. Nisu jedina grupa u Europi koja postoji zbog "fazona", a u svakom slučaju više cijenim grupe sa čvrstim stavovima.

Rokstedi&Bibop
08-09-2012, 01:42
za mene na "silu" pripadati nekoj grupi,i ona ti biti ispred kluba,skoro da je klub u celoj toj prici nebitan...je za mene totalno ne navijacki,to je ono...vaznije je da si u nekoj ekipi,ali po mnogima ovde i to je "Ultra",za pravog navijaca koji zna zbog cega je na nekoj tribini,to je neshvatljivo.

Navijanje za neki klub može biti iz raznih razloga, nekome iz odgoja, nekome iz gradske četvrti, a bome nekima iz fazona (kako bi vi rekli). I takvih klubova je brdo po čitavoj Europi, a među njima je i Rad. Neki ljudi navijaju za određene klubove jer ti klubovi predstavljaju dio njihovog identiteta. Recimo St. Pauli je možda najbolji primjer takvog kluba. Zato i cijenim Force jer su najsličniji mojem identitetu. Nije bez razloga da mnogi Hrvati poštuju Radovce, to nije slučajnost.