PDA

Pogledaj Full Version : Srbija

Stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

rdbgd
30-01-2012, 20:32
Kada ste se vec dotakli tog rasporeda nas i grobara u ex YU, evo kako ja to vidim iskljucivo iz mog ugla i iz vremenskog perioda od '80. do '90,Što se tiče BiH, tu su bez premca bile Sarajlije, sigurno uz Nišlije naša najbolja i najorganizovanija grupa van Beograda u svakom navijačkom smislu.Ne samo da su bili brojni nego su bili i vrlo verni navijači koji su bukvalno gledali Zvezdu i u BG-u i na većini gostovanja.Uostalom najveći broj sukoba sa lokalnim hordama i manijacima su imali oni.Bile su tu još dobre ekipe i iz Tuzle i Prijedora, kao i momci iz Zenice i Brčkog.U sezoni '89-'90 u Banja Luci su lokalni lešinari u prepodnevnim časovima napadali naše manje grupe.Kada su u grad stigli Tuzlaci Sarajlije i momci iz Prijedora situacija se smirila i kod hotela Bosna odbili su veći napad lešinara.Dok su se oni tukli nas 200 iz BG sa 4 autobusa je bilo zaustavljeno na jednoj benziskoj pumpi izmedju Okučana i Novske, pre skretanja za Gradišku, zbog glupih i bezpotrebnih kradja na pumpi i tuče sa nekim kamiondzijama, stigli smo na stadion na poluvremenu.U Hercegovini smo imali dobru grupu iz predgradja Mostara, Severni Logor, Raštani koji su dolazili na utkmice sa jednom grupom iz Nevesinja.Kada smo '88, igrali u Nikšiću iz BG nas je bilo 200-250 , tribina je bila popunjena jedno 3000 ljudi, bez nas su je popunili momci iz istočne Hercegovine: Nevesinje, Trebinje, Bileća, Gacko i dela Crne Gore koji navija za Zvezdu.Što se tiče Crne Gore mislim da nas je bilo pola-pola, imali smo ekipe u Budvi, Herceg Novom, Baru, Titogradu, ali je moj utisak da je njihova polovina bila aktivnija što se tiče praćena kluba.Što se tiče Makedonije tu ih je bilo više, mi smo imali grupu iz Kumanova, nešto iz Skoplja i jednu grupu iz Struge.Neke od otih momaka iz Skoplja sam video prošle godine u BG na Zvezda-Ren.Grobari su imali grupe gde i mi plus Ohrid, Štip, Veles, Strumica.Iz Slovenije se sećam grupe iz Maribora koja je često dolazila, kao i momaka iz Celja i Ljubljane.Bilo je tu nešto Slovenaca i Srba koji su gore radili.Što se tiče Hrvatske poznato je da je malte ne cela severna Dalmacija bila Zvezdina.Imali smo grupu iz Karlovca koja je redovno dolazila.Slavonska Pozega i Podravska Slatina redovne na većim utakmicama.U istočnoj Slavoniji smo uvek imali veliki broj navijača iz mesta oko Osjeka:Tenja,Bobota...Kao i iz Baranje Beli Manastir, Jagodnjak, Darda..Bilo je tu još grupa i pojedinaca iz Banja Luke, Splita, Drvara, Zagreba i ostalih mesta iz bivše drzave, ali su mi ovi ostali u glavi na prvu pomisao.Ako sam nekoga izostavio jbg davno je bilo.Eto to bilo od mene ,moje impresije iz tog perioda '80,-'90,Sadašnje stanje slabije poznajem, dosta se izmenilo pa ne bih da pišem napamet.Normalno da su i Grobari imali navijače u većini mesta koje sam pomenuo ali u kom broju stvarno me ne zanima.Još jedno da dodam, što se tiče Hercegovaca oni su bili vrlo solidarni izmedju sebe i Delije i Grobari.Bio sam prisutan kada su zdruzenim snagama u oklini BG zel.stanice odjebali jedni BG ekipu ( nije bitno čija je) rečima i spremnošću na tuču, ovaj jedan im je rekao jbg vi ovde skupljate šalove i poene a mi putujemo i zivimo jedni pored drugih - neće moći.

Betty Ford Klinik
30-01-2012, 20:39
samo da nadodam da su bile i delije sisak, njih sam imao priliku upoznati..

rdbgd
30-01-2012, 20:47
samo da nadodam da su bile i delije sisak, njih sam imao priliku upoznati..

ma ok.rekao sam da je ovaj tekst po secanju iz prve ruke .dalo bi se tu jos pisati i pominjati ,ali od mene dosta .zainteresovani sa obe strane neka ga dopune .

alan ford
30-01-2012, 21:28
Ako se ne varam ovo su članovi Zvezdine podružnice iz Teslića, koja je bila jedna od aktivnijih bosanskih ekipa pre rata, a i danas momci iz tog grada idu redovno na Zvezdu.

http://i43.tinypic.com/25g6ou1.jpg

Grobari iz Doboja pre rata!

http://i39.tinypic.com/o7omth.jpg
.................................................. ..........

Slike od ovog vikenda:

Rabotnički Skopje - Zvezda, prijateljska u košarci

http://i43.tinypic.com/qx5cgj.jpg

Voždovac - Budućnost Podgorica, regionalna liga u ženskoj košarci

http://i39.tinypic.com/9hqbuc.jpg

Partizan - Radivoj Korać, ženska košarka

http://i44.tinypic.com/28toc5.jpg

akcija
30-01-2012, 21:46
da li je moguce da su Lidersi Teslic sastavljeni od tih cigana tj. da su oni pokretaci ozbiljne price u Teslicu oko FK Proleter ?

alan ford
30-01-2012, 21:56
U pravu si! Pa logično je da su pre rata navijali i za neki od velikih klubova, jer im je klub igrao neku 5-6 ligu. Nemožeš očekivati da su iz tog malog mesta sa klubom u beton ligi navijali samo za njega. Tako se ta zastava Leaders nosila i na Zvezdu (bila je i u Bariju).

A danas koliko sam upućen postoji ekipa koja ide samo na Proleter. Postavljao sam njihove slike na temi BH. Jednom godišnje objave rezime sezone.
A oni koji idu na Zvezdu iz Teslića, su među aktivnijim što se tiče organizacije navijača Zvezde u RS.

Sad sam se raspitao kod jednog poznanika iz Teslića. Ovaj što zviždi na slici je pre 7-8 godina po povratku iz inostranstva dosta uticao na uspon navijačke grupe Leaders. Ovah drugi je bio vođa Leadersa pre rata i kasnije je bio čest na Zvezdinim evro gostovanjima jer živi negde na Zapadu. Evo sa foruma Delija o njima. Tekst je star 10 godina.

Grupa Leaders osnovana je 1988-89 godine u Teslicu.Momci koji su je osnovali spadaju u sad vec cuvenu "staru gardu" dok su u to vreme bili jedni od poznatijih i vidjenijih "bosanaca" koji su pratili CZ.Grupa je ime dobila na cudan,smesan ali svakako i orginalan nacin.Naime na jednom gostovanju S.... vodja tadasnjih cigana iz Teslica je zbog jakne na kojoj je pisalo LEADERS odvalio nekog lika i skinuo mu tu jaknu.Ekipa taj dan dobija ime a ubrzo se pravi i prvi trans "Leaders" koji od tada predstavlja Delije grada Teslica.Pod tim imenom Teslicani prate Zvezdu na skoro na svim utakmicama kako u Jugi tako i Evropi sve do pocetka rata.Akcija je bilo ali sve su to bile akcije celog severa u kojima su clanovi Leadersa ucestvovali. Jedina solo akcija je bila kada je na rukometni turnir u Doboju zabranjen dolazak beogradskih cigana i kada su Leadersi u solo reziji napravili havariju u tom gradu i sa navijacima dobojske sloge i svega drugog sto im se naslo na putu.

Vremenom ime "Leaders" postalo je sinonim za grad Teslic a grupa je pocela da bodri i lokalni klub "Proleter" ali sa jasnim stavom grupe kao "ciganske" pa prema tome lokalni glodari koji navijaju za Proleter idu pod neka druga razna imena.Zadnji put zastava Leaders Teslic na Marakani je vidjena na utakmici protiv Kajzera 96',bila je polozena na na stazi ispred severa.Pojedinci iz te stare ekipe i danas se mogu videti na severu uglavnom na utakmicama po Evropi u drustvu "beogradske stare garde".Zanimljivo je da je na utakmici u Ekerenu 97'kada Bg ekipe nisu dobile vize, navijanje organizovao i vodio B... momak iz te stare ekipe Leaders Teslic. Danas mladja ekipa nosi trans TESLIC sto joj mnogi stariji zameraju ,verovatno s'pravom..

akcija
30-01-2012, 22:19
taj tekst sam trazio, nisam ga mogao naci znao sam da je starija verzija neka u pitanju... eto dosli smo do zajednickog zakljucka ;) sta je bilo sa Kninom ? kuda se oni sada krecu i kotiraju posto vjerujem da su se razisli sa tog prostora u onom poznatom nam periodu koji netreba posebno jasniti ovdje jer nije trenutak niti podneblje za toga... ?

Brus
30-01-2012, 22:21
Argentino je u pravu za Koprivnicu, možda se pogodila neka generacija gdje je torcida imala par kvalitetnijih ljudi, al to je to. Opcenito taj kraj nema baš puno veze s hajdukom.... A Đakovo, tamo me je baš iznenadilo da dosta ljudi govore čakavštinom, baš ljudi porijeklom dalmatinci. Pa nije ni cudno da hajduk tamo ima dosta navijaca.

1981
30-01-2012, 22:54
Ovo u Trebinju od strane podružnica ist.Hercegovine je za svaki respekt.Brojnost + pirotehnika= za ostat paf.

akcija
30-01-2012, 22:59
ma dobro ovo moze 10 ljudi dobro koordiniranih uraditi koji su redovni mahom na zvezdi stalno a ostali dodju i popune kop jednom godisnje kao sto je to postala tradicija u I. Hercegovini da Leotar igra sa Zvezdom prijateljsku.... tako da to nije neka mjera o kvaliteti ovog izdanja.

1981
30-01-2012, 23:16
Hm,ja mislin da pet pravih ljudi može dignit cilu tribinu punu veču od ove u Trebinju.
Kad san vidija ovo u Trebinju onda se ne čudin šta je Ciganima svaka utakmica na Marakani ka da igraju finale lige prvaka.

akcija
30-01-2012, 23:27
pa o tome ti pricam 10 ljudi dobro koordiniranih, a ne zasluga grupe kao grupe trebinje... i dok je takvih pojedinaca medju ekipama kod delija njihova buducnost je svijetla sigurno !!!...

Argentino
30-01-2012, 23:35
Taurunum Boys i Crveni Đavoli su u bratskim odnosima od 1998. godine, sve je krenulo tako što su jedan naš član i jedan njihov u rođačkim odnosima. Sećam se te utakmice, on je otišao sa njima na sever, krenulo je dozivanje, zajebancija, posle toga cirka i tako se stvorilo jedno divno prijateljstvo :D Mi smo njih podržavali na dosta utakmica, ulazak u viši rang, finale kupa, neke nebitne utakmice kada mi ne igramo. Oni nas takođe, ne samo sad kad smo prva liga, a oni treća jer nam se retko poklapaju termini odigravanja utakmica, i ne samo u Beogradu, već i van. Ja često odem tamo i kad nije utakmica, jer imam dosta ortaka među njima. Inače, TB su prava ultra ekipa, zaista je šteta šta njihov klub preživljava trenutno a i oni sa njim.

Na našoj hrv.navijačkoj sceni ne postoji tako dugo navijačko prijateljstvo, bilo je u nižim ligama nešto sitno... ali generalno u Hrvatskoj nema gemmellaggia poput ovoga. Stvarno za ove prostore ex-yu nešto nevjerovatno, samo izgrađeni navijački metalitet obje grupe može to gurati preko 10 godina.

http://img13.imageshack.us/img13/3835/djavolitaurunum2.jpg
http://img190.imageshack.us/img190/989/djavolitaurunum1.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=mD5ykZ4dPdw

REAKCIJA!
30-01-2012, 23:38
http://www.dodaj.rs/f/1d/If/2gDgA1xQ/leotar-zvezda10.jpg

Kragujevac
31-01-2012, 00:13
Svaka čast Argentino na ove 2 slike, imao sam ih i ja al nisam izbacio. Inače ove slike su naselja Vašarište, na 200 metara od našeg stadiona, prodavnica kod Šaponje, tu smo se često sastajali pre i posle utakmice da cirkamo. Inače, na ove 2 slike su koliko vidim barem 80% i danas aktivni na tribini, i kod nas i kod Taurunuma. Na ove dve slike se isto vide i šalovi Kasapa iz Kraljeva kad smo bili u prijateljskim odnosima sa njima, al to je puklo tako da se ne bi vraćao na to. Evo još jedan snimak našeg gostovanja u Zemunu, otprilike te godine je i krenulo naše druženje, nisam bio siguran da li je ova utakmica prethodila ili je posle našeg bratimljenja dok nisam video i jedan šal Zemunaca u kopu sa nama :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tsQRniPCviU

Mogao bi Alan Ford da napiše nešto o Firminim bratskim odnosima sa Lešinarima iz Banja Luke, a pošto vidim da je prava navijačka enciklopedija i o bratskim odnosima Meraklija i Marinaca. Znam priču kako je to počelo između Meraklija i podgoričkih Varvara ( valjda je murija krenula da mlati Varvare, a Meraklije su pokazale solidarnost sa njima i posakrivali ih po svojim gajbama pa je tako krenulo ). Varvari su i jednu godinu bili u dobrim odnosima sa Ciganima ali je to puklo brže nego što se i pokrenulo.

alan ford
31-01-2012, 00:58
Sa Lešinarima je prijateljstvo počelo 89. godine kada je Borac gostovao u Novom Sadu i čak odneo pobedu. Počelo onako spontano, srele se prve ekipe obe grupe pre utakmice, napile i odigrale partiju fudbala na pomoćnom stadionu. Za vreme tekme se menjaju rekviziti i deo Firme odlazi na severnu tribinu gde su oni bili i nastavlja se druženje.
Sledeće godine Lešinari uzvraćaju gostoprimstvo i obe grupe su se tokom utakmice izmešale u svojim kopovima. Pričao mi je jedan stariji član da su tokom puta orobili neku benzinsku i izneli brdo boksova cigara i da su deo prodali. Kasnije su, tokom tekme, gađali vojnike boksovima cigareta, jer je iza tribine u BL bila kasarna JNA. Pred početak rata, Lešinari su sa pojedincima iz Firme bili na Borčevoj rukometnoj utakmici u Zrenjaninu.

Dolazi rat, kontakti se gube, i tamo se menja sastav grupe jer skoro niko ne ostaje od stare ekipe. Kasnije se ostvaruju kontakti i ovo je utakmica gde su Firmaši bili u poseti Banjaluci.

Borac - Željo 2003/04 - jesenja polusezona

http://www.lesinari1987.net/galerija/albumi/korisnicke_slike/10001/0304_borac-zeljo_10.jpg

Sledeće godine u martu, Lešinari su bili prisutni na proslavi 15 godina postojanja Firme.

Vojvodina - Partizan

http://www.firma1989.com/galerija/albums/userpics/fkv-partizan%2817%29~0.JPG

Godina je to dignuto na veći nivo, grupe se redovno posećuju na derbijima ali i na manjim tekmama, radile su se i zajednične koreografije, grafiti, marketing....
Mlađi iz obe grupe ostvaruju kontakte i prijateljstva. Tako da je prijateljstvo Firme i Lešinara preraslo u bratstvo.

Što se tiče Meraklija i Varvara, da takva je bila priča. Nišlije su ih zaštitili, nahranili i ispratili kući. Takođe, Varvari su na isti način ispoštovali OFK-ovce dok je postojala liga SCG. Unija je došla tog dana ranije na gostovanja i otišla na kupanje na more. Jedan mlađi član grupe se nažalost utušio, i Varvari su im kasnije u PG ponudili svu pomoć i izrazili saučešće. Kasnije su OFK-ovci i Meraklije bili sa Varvarima na utakmici Budućnost - Hajduk Split!

E sad za Marince. Ja mislim da је prijateljstvo Meraklija i Marinaca čak starije od prijateljstva Đavola i TB, i to da njihovi kontakti datiraju od 94. godine kada su Spartak i Radnički igrali za ulazak u finale kupa. Tada je Spartak prošao i u finalu izgubio od Partizana u obe utakmice (jednu sa 6-1). Tako da pretpostavljam da je to isto dugo prijateljstvo. Danas Meraklije imaju baš čvrsta prijateljstva sa Varvarima i Marincima.

E sad nemogu se setiti kako je to počelo, ali čini mi se da sam negde pročitao u kontekstu priče o početku bratstva Meraklija i BM, da su Nišlije prvobitno imale nameru da sa vama ili Zemuncima uspostave prijateljstvo ali je pre tekme u Nišu izbio incident sa tom drugom grupom. Nemogu da se setim gde sam našao taj podatak i o kojoj grupi je reč, ali mi zvoni u glavi. To je dakle bilo i pre bratsva Meraklija i Marinca, i pre brastva Đavola i TB.

dalton
31-01-2012, 15:35
[QUOTE=Argentino;39727]Na našoj hrv.navijačkoj sceni ne postoji tako dugo navijačko prijateljstvo, bilo je u nižim ligama nešto sitno... ali generalno u Hrvatskoj nema gemmellaggia poput ovoga. Stvarno za ove prostore ex-yu nešto nevjerovatno, samo izgrađeni navijački metalitet obje grupe može to gurati preko 10 godina.
torcida i tornado je odnos odlican

dalton
31-01-2012, 15:39
Svaka čast Argentino na ove 2 slike, imao sam ih i ja al nisam izbacio. Inače ove slike su naselja Vašarište, na 200 metara od našeg stadiona, prodavnica kod Šaponje, tu smo se često sastajali pre i posle utakmice da cirkamo. Inače, na ove 2 slike su koliko vidim barem 80% i danas aktivni na tribini, i kod nas i kod Taurunuma. Na ove dve slike se isto vide i šalovi Kasapa iz Kraljeva kad smo bili u prijateljskim odnosima sa njima, al to je puklo tako da se ne bi vraćao na to. Evo još jedan snimak našeg gostovanja u Zemunu, otprilike te godine je i krenulo naše druženje, nisam bio siguran da li je ova utakmica prethodila ili je posle našeg bratimljenja dok nisam video i jedan šal Zemunaca u kopu sa nama :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tsQRniPCviU

Mogao bi Alan Ford da napiše nešto o Firminim bratskim odnosima sa Lešinarima iz Banja Luke, a pošto vidim da je prava navijačka enciklopedija i o bratskim odnosima Meraklija i Marinaca. Znam priču kako je to počelo između Meraklija i podgoričkih Varvara ( valjda je murija krenula da mlati Varvare, a Meraklije su pokazale solidarnost sa njima i posakrivali ih po svojim gajbama pa je tako krenulo ). Varvari su i jednu godinu bili u dobrim odnosima sa Ciganima ali je to puklo brže nego što se i pokrenulo.
sta se tice varvara i delija neznam kad su se druzili ali kad smo mi bili u podgorici onda su se delije ponasale vrlo bahato na tribini i kasnije su cak tamo na tribini varvara i batine dobili zbog toga.vikajuci svoje parole na tudjem stadionu ne postujes tudje ,samim time nista nije ni cudno da su raskrstili jedni s drugima.

caporegime
31-01-2012, 16:31
ja se sjećam da su varvari imali transparent na finalu s hajdukom 90'.
bili jesu dobri međusobno ali to je koliko ja znam puklo.
možda je već i kraju bivše juge počelo pucati ali drži me za riječ.
ovdje, naravno, ima i relevantnijih ljudi koji mogu dati odgovor.

rdbgd
31-01-2012, 17:09
ja se sjećam da su varvari imali transparent na finalu s hajdukom 90'.
bili jesu dobri međusobno ali to je koliko ja znam puklo.
možda je već i kraju bivše juge počelo pucati ali drži me za riječ.
ovdje, naravno, ima i relevantnijih ljudi koji mogu dati odgovor.

ti kontakti sa varvarima su bili tokom sezone ciini mi se 89-90 .nikad to nije nesto zazivelo .neki studenti iz podgorice koji su studirali u bg su dolalazili malo na nase utakmice ,bilo je nekoliko licnih kontakata i sve se to brzo zavrsilo kako je i pocelo .

Betty Ford Klinik
31-01-2012, 20:09
ne znam jeste li i na proslim stranicama pricali o tome, ali samo da se nadovezem..
koliko se sjecam, a mislim da se dobro sjecam, 1. put su varvari dosli na vasu tribinu mislim bas te 89/90.. ne znam jesu li bili na jugu ili na istoku, ali kamera ih je prikazala kad su trcali preko istoka i preskakali ogradu na sjeveru, pomijesali se s vama i zajedno navijali..
crna gora srbija, to je jedna familija... pisale su novine drugi dan da su zajedno skandirali navijaci..

rdbgd
31-01-2012, 20:35
ne znam jeste li i na proslim stranicama pricali o tome, ali samo da se nadovezem..
koliko se sjecam, a mislim da se dobro sjecam, 1. put su varvari dosli na vasu tribinu mislim bas te 89/90.. ne znam jesu li bili na jugu ili na istoku, ali kamera ih je prikazala kad su trcali preko istoka i preskakali ogradu na sjeveru, pomijesali se s vama i zajedno navijali..
crna gora srbija, to je jedna familija... pisale su novine drugi dan da su zajedno skandirali navijaci..

da to je to euforicno vreme bilo .oni su bili na istoku pa se tad desilo to pretrcavanje sa tribine na tribinu .u principu su nasi zavrsili na istoku i navijali sa njima do kraja utakmice.

Sava04
31-01-2012, 21:39
Evo i slike iz Tempa sa te utakmice.
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/varvar1.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/varvar2.jpg

mimi
01-02-2012, 11:31
Jakuza je od samog osnivanja važila za jednu od najboljih grupa. Brojnost je uvek bila dobra, a što je još važnije, išlo se na sva gostovanja. Jakuza je jedina grupa uz Delije i Grobare koja je otišla na gostovanje u Prištinu u vreme krize na Kosovu.
Poznati su i po incidentima protiv Vardara u Kruševcu, protiv navijača Hajduka, kada je otet transparent Torcidi, kao i u mom gradu u Hali, na košarkaškoj utakmici.
jeli neko zna,koji su to transparent jakuze(napredak kruševac?) uzele torcidi? ili su oni prisvojili sebi policijsko oduzimanje torcidinog transparenta?

Argentino
01-02-2012, 12:31
Jakuza je od samog osnivanja važila za jednu od najboljih grupa. Brojnost je uvek bila dobra, a što je još važnije, išlo se na sva gostovanja. Jakuza je jedina grupa uz Delije i Grobare koja je otišla na gostovanje u Prištinu u vreme krize na Kosovu.
Poznati su i po incidentima protiv Vardara u Kruševcu, protiv navijača Hajduka, kada je otet transparent Torcidi, kao i u mom gradu u Hali, na košarkaškoj utakmici.
jeli neko zna,koji su to transparent jakuze(napredak kruševac?) uzele torcidi? ili su oni prisvojili sebi policijsko oduzimanje torcidinog transparenta?

Mene isto to zanima, koji je to točno transparent i kad je to bilo, navodno se Jakuze nisu nikad slikale s njim... mimi dali je Hajduk pred kraj juge igral s Napredkom u Kruševcu u kupu ili...

Isto tako je zanimljiva i ona priča oko BBB Sl.Brod transparenta, koji je uz pomoć milicije i skupljača lopti ukraden s ograde skupa s BBB S.Požega u sezoni 89/90 u Novom Sadu (20.kolo veljača/ožujak `90.).
http://img171.imageshack.us/img171/9310/novisadnn2.jpg
Firma se slikala s onim sjekirama s tom Požegom, a u drugoj polovici 90-ih je na stadionu u Kuli nanovo osvanul transparent BBB Sl.Brod koji su razvili Taurunumi... postoji i ta fantomska priča da je ostavljen u vlaku za Skopje poslje povratka iz ZG s tekme `90.

Onaj BBB Sisak koji su navodno Grobari digli s neke benzinske nakon svj.prvenstva u rukometu i povratka iz Poreča `09. A taj transparent nikad nitko nije vidil među Siščanima... meni je to največa bruka moguća i još se neki klinci slikaju s njim poslje prikazivanja na Partizan-CSKA.
Zanimljiva je i priča iz Švicarske s turnira, kad je ekipa Ultra Clan bila incognito na jednoj tekmi... omjer je bio 10/10 s Zg ekipom, ali su ipak odabrali kasniji napad na gastosa iz Berna na parkingu, uglavnom mogli su probati uzeti važnije krpe odlučili su ići na ziher uglavnom njihov +.

Ovo za Varvare, sjećam se njihovog interview-a za Ćao Tifo iz 1991. kad su rekli da su s Delijama bili dobri jednu sezonu (to je ta tekma iz `89.), a da su sljedeću već zaratili jer su Varvari pjevali na marakani "Crna Gora", a da su Delije im uzvratile "al`bez mora" hahaha

alan ford
01-02-2012, 12:34
Koja slučajnost, baš čitam u Navijaču taj tekst čiji je deo postavio Mimi!
Pročitao sam tu da su u tom periodu Jakuze napravile veliki nered na basketu u Aleksincu o kome se pisalo i u Ćao Tufu, pa ako može Sava da napiše nešto!

caporegime
01-02-2012, 12:41
Onaj BBB Sisak koji su navodno Grobari digli s neke benzinske nakon svj.prvenstva u rukometu i povratka iz Poreča `09
to je toliko nejasna priča da ću izbjegavati dati bilo kakvu procjenu što je bilo. baš zato jer je skroz mutno i nejasno.
nije ni približno nađen nitko tko bi uopće imao pojma da taj transparent postoji a kamoli da je poivezan s ikakvim ljudima. a u sisku su stvarno dal itruda da ispitaju svakog tko iole pokazuje zanimanje na nogomet i dinamo.
priče su išle od poreča, pa preko običnog proputovanja pa do cibone.....i to s one strane pa se tako ni otimači ne mogu dogovoriti za scenarij.

u vezi još nekog transparenta ( a sad ner sječam se radi li se o bbb sb ili podravskoj slatini ili požegi, na nekom drugom forumu je od strane srpskih navijača ispričano da je to neki zemunac popalio u vlaku i to tako da je prvo zašprehao ove dinamovce, prodao im priču da je hrvat ili dinamovac ili bogapitaj šta pa da ih je dok su spavali propisno obunario.
e sad jel sam otrans ili i pare i ostalo ne znam.
ili je i ova priča kao i mnoge, vremenom dobivala nove i nove detalje koje više ni sam sudionik ne bi prepoznao.

alan ford
01-02-2012, 12:50
Ovo je taj trans! Neko od Zemunaca napisao je da je njihov stariji član na prevaru uzeo taj trans u vozu, povukao ručnu i iskočio sa njim!

http://i40.tinypic.com/r791mr.png

mimi
01-02-2012, 13:04
Mnogi su nas prozivali da smo još jedno istureno odeljenje cigana i grobara, što je bio još jedan dodatan motiv za dokazivanje i van tribine kao što su '90 na utakmici protiv Dinama ( Zagreb ) oduzete zastave BBB Slavonski Brod i Slavonska Pozega, a na istoj utakmici je premešten dotadašnji kop sa istočne tribine na mali jug zbog kako je navedeno "preteranog korišćenja pirotehnike"!

Becej-Zemun sezona 93/94 a zastava uzete u zezoni 91/92 pred raspad pre utakmice Rijeka-Dinamo u Rijeci od strane starijeg zemunca mislim sada stariji ima 40 i vise godina
nevjerovatno kakve 2 verzije,meni jedino pada na pamet da nisu to 2 različita transparenta?

dzis
01-02-2012, 13:05
Samo da se nadovezem na Koprivnicu,istina je da su tovari tamo imali jaku ekipu,1997 je tamo pao trans "brijaci" od poznate brace koji je zapaljen na derbiju cini mi se 1998 u Splitu(1-1).

alan ford
01-02-2012, 13:27
Ovo je slika koju je spomenuo Argentino. Sliku zastave Slavonski Brod u rukama Firme nisam video, pa moguće je da se radi o različitoj zastavi od ove što je šire Zemunci u Bečeju.

http://i40.tinypic.com/axxp9s.jpg

Takođe, aktuelna je bila verzija Zemunaca da je zastava uzeta u vozu kroz Slavoniju i prvi put čujem ovo za Rijeku.

Argentino
01-02-2012, 13:31
nevjerovatno kakve 2 verzije,meni jedino pada na pamet da nisu to 2 različita transparenta?

Pa o tome sam ti pisal stranicu prije, ova Firmina verzija je po meni točna, sad te tadašnje ekipe Vošine Firma, Salajka, Liman u kakvim su bili korelacijama s Taurunumima u prvoj polovici 90-ih je druga priča... znam i za onu sliku s stadiona u Kuli.

p.s. alan ford na kojem je ovo stadionu slikano s zemuncima taj transparent... znači Bečej

alan ford
01-02-2012, 13:34
Ovo je stadion u Bečeju!

Kragujevac
01-02-2012, 14:50
E sad nemogu se setiti kako je to počelo, ali čini mi se da sam negde pročitao u kontekstu priče o početku bratstva Meraklija i BM, da su Nišlije prvobitno imale nameru da sa vama ili Zemuncima uspostave prijateljstvo ali je pre tekme u Nišu izbio incident sa tom drugom grupom. Nemogu da se setim gde sam našao taj podatak i o kojoj grupi je reč, ali mi zvoni u glavi. To je dakle bilo i pre bratsva Meraklija i Marinca, i pre brastva Đavola i TB.

Alan Ford, i meni je to stajalo negde u glavi, znao sam da je neki članak u pitanju samo nisam mogao da ga nađem, mislio sam da je Firmin u pitanju, pa sam ga skoro prečešljao, a nije mi padalo na pamet da je u pitanju forum Meraklija :

http://img263.imageshack.us/img263/4232/18102010385.jpg

Pretpostavljam da si na ovo mislio?

alan ford
01-02-2012, 15:01
E to je to, svaka čast. prelistavao sam neke brojeve Kopa da nađem, pa sam odustao!

Evo slike zastave Varvara u vašim rukama! Varvari su je zaboravili u Budvi, a vaš član je naišao i pokupio je?
http://i42.tinypic.com/ibg948.jpg

Evo jedan tekst što se tiče diskusije sa prethodnih strana!

http://www.lokoportal.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6060%3Aodran-osnivaki-sastanak-kluba-navijaa-crvene-zvezde-rs&catid=39%3Avijesti&Itemid=53

Sava04
01-02-2012, 15:26
Koja slučajnost, baš čitam u Navijaču taj tekst čiji je deo postavio Mimi!
Pročitao sam tu da su u tom periodu Jakuze napravile veliki nered na basketu u Aleksincu o kome se pisalo i u Ćao Tufu, pa ako može Sava da napiše nešto!

Jeste, tacno je da su Jakuze na kosarkaskoj utakmici upalili par dimnih i izazvali prekid. Upala je milicija i bilo je žestoko. Kasnije su van sportske hale imali žestoku tuču sa lokalnim aleksinačkim tabadzijama. Tada je pokojni Šop razvalio jednog njihovog. Šop je vazio za jednog od glavnih ljudi u Aleksincu, u ono doba krize i inflacije pronađen je mrtav u svom stanu sa par prostrelnih rana. Inače Jakuze su privedene u Sup Aleksinac i o tome je pisalo u dnevnoj štampi. Mislim da je o tom dogadjaju pisano i u Ćao Tifu, par rečenica. Sećam se da je tip sa crvenim povezom oko glave nokautirao jednog milicajca koji je i danas na dužnosti. Bilo mi je milo jer se taj pandur mnogo kurčio, a kako mu je samo odletela šapka. Mislim da su najebali u policiji, ali najbolje da to oni kažu.

Kragujevac
01-02-2012, 15:33
Што се тиче заставе FUTURE покупио сам је у Будви у Септембру 1999 са ограде терена за мали фудбал . Dakle, u pravu si, Budva, septembar 1999. godine, pokupljena sa ograde terena za mali fudbal.

Sava04
01-02-2012, 15:37
Zaboravio sam da napišem, da nisam učestvovao u tuči i da mi je bilo žao ovih Jakuza jer su brojčano manji uspeli da se odupru i policiji i lokalnoj aleksinačkoj bagri. Inače igrali su aleksinački Napredak protiv njihovog Napretka. Mi iz Žitkovca (Cigani, Grobari, Torcida i po koji Meraklija) nismo voleli aleksinački Napredak, navijali smo za Moravu iz Žitkovca.

Argentino
02-02-2012, 02:41
Dali ovo spada u presedan kod vas da policajac dobije dvije godine zatvora...

http://www.telegraf.rs/vesti/45980-policajcu-dve-godine-zatvora-zbog-zlostavljanja-navijaca

Kakva je ovo policijska jedinica kod vas, ovo su slike tih nindza s onih prosvjeda 2010.g kontra beogradskog gay pride-a ?

http://www.pressonline.rs/upload/media/2010/9/11/33148/_MG_7528.jpg
http://www.pressonline.rs/upload/media/2010/9/11/33148/_MG_7531.jpg

REAKCIJA!
02-02-2012, 15:19
To bi trebalo da su ti PTJ..protiv teroristicka jedinica.Imaju oni obicaj da ih izvedu tako da prosetaju ili da se provozaju u hamerima kada su neki veci incidenti po gradu.A sada se kod nas prica i o tome da i zandarmerija ima posebnu jedinicu koja je maltene sama za sebe i da vise lici na vojsku nego na policiju.Mozda su cak i oni.

caporegime
02-02-2012, 15:27
nek mi netko objasni. žandarmerija je žandarmerija, to im i piše.
ali kad im piše samo POLICIJA jeli to opet neka posebna policija ili je to redovna policija koja je samo dobila opremu za nerede.
jer i ovdje obična policija kad treba osiguravata dobije one sive, radne odore, kacige. štitove, neke štitnike i slično ali ova srpska policija, čini mi se ima nešto bolju opremu.

REAKCIJA!
02-02-2012, 16:38
Tesko da ce nasa brigada da dobije opremu zandarmerije.Zandarmerija su ti oni maskirni zeleni sto im pise na stitovima zandarmerija.A oni plavi sa belim kacigama kojima pise policija, su brigada.Njih niko ne racuna u policiju.hehe.

Inkvizitor
02-02-2012, 16:48
Ovi izgledaju ko institucionalizirani skinheadsi

Snake
02-02-2012, 17:04
Nije ovo ništa,ovi su još i dobri,oni Slobini panduri iz interventne u Pajeru ništa kaciga,ništa robokap kao ovi sad nego maskirana plava uniforma i beretka na glavi,oni su bili zlo ne do ti Bog!!

caporegime
02-02-2012, 17:05
Tesko da ce nasa brigada da dobije opremu zandarmerije.Zandarmerija su ti oni maskirni zeleni sto im pise na stitovima zandarmerija.A oni plavi sa belim kacigama kojima pise policija, su brigada.Njih niko ne racuna u policiju.hehe.

brigada? što je brigada?
neka posebna postrojba?

alan ford
02-02-2012, 17:33
Pod Policijom su podrazumevaju sve jedinice MUP-a koje obavljaju državne upravne poslove: Žandarmerija, PTJ, SAJ, granična policija, obična policija, saobraćajna, helikopterske jedinice, krim policija, jedinice za obezbeđenje i zaštitu...
Ovi sa Argentinovih slika su PTJ (Protiv Teroristička Jedinica) i oni su osnovani od pripadnika bivšeg JSO-a 2003. godine posle atentata na Đinđića, a prvo su bili u okviru Žandarmerije da bi od 2005. godine bili posebna jedinica Policije.
Evo na ovoj slici se vidi da i njima piše Policija na uniformama.

http://i51.tinypic.com/2n9jas1.jpg

Istog dana su na ulicama, nakon što su kornjače iz brigade probijene na par mesta, bili i SAJ-evci (Specijalna Antiteroristička Jedinica). Oni su mnogo ozbiljnija jedinica od ovih prvih i razlika je nebo i zemlja.

http://retrogradno.files.wordpress.com/2011/02/4a.jpg

Oni što su bili pored vas u petak su pripadnici Žandarmerije i oni imaju više nekih rodova (rečne patrole, ronioce,timove za obezbeđenje) i bolju opremu (pa samim tim obavljaju poslove obezbeđenja Kopnene Zone Bezbednosti na jugu Srbije, pa oni dole liče na vojsku). 2001. godine su uspostavljeni preimenovanjem Specijalne policije.

Sada se spominje nova reorganizacija Žandarmerije i osnivanje novog odreda za posebne namene koji bi postao najjača policijska jedinica.

caporegime
02-02-2012, 17:52
ali što je brigada? jeli to posebna postrojba unutar policije za sukob s demonstarntima i osiguranja ili obični redovni policajci koji dobivaju takvu opremu ako se očekuju neki takvi događaji.

alan ford
02-02-2012, 17:54
Capo,
Dakle ovi sa maskirnim uniformama su Žandarmerija.

http://cache.daylife.com/imageserve/023X1RFcMQgVQ/610x.jpg

A ovo je brigada. Posebna jedinica MUP-a koja se koristi za ove visokorizične događaje.

http://i40.tinypic.com/ifs9r7.jpg

Dakle nisu redovni policajci (pozornici, saobraćajci i slično) jer svaki dan imaju posla, uvek ima nekih protesta poljoprivrednika, radnika, visokorizičnih događaja, tekmi, koncerata.
Interventna jedinica su oni brđani što se voze u noćnim satima i gledaju koga će izmaltretirati.

http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/207788/Ruka-na-pistolju-za-mirnu-noc-u-gradu

Tako su ubili i ovog momka.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/135/Hronika/901090/Policajcu+13+godina+za+ubistvo+Zari%C4%87a.html

Snake
02-02-2012, 18:00
To se sve vodi pod"specijalne jedinice"
Žandarmerija,SAJ,Brigada policije,Interventna jedinica,Uprava za obezbeđenje objekata i lica itd...a svi zajedno su narodski rečeno-panduri!!

Snake
02-02-2012, 18:08
uz naravno i obične... pandure..:019

alan ford
02-02-2012, 18:08
Nebih ove interventne brigade i jedinice podveo pod pojam specijalno (možda oni sami sebi tepaju), jer se većinom radi o sadistima koji su kao mali maltretirali životinje i bili izopšteni u društvu, prošli neku 6-mesečnu obuku i dobili sva ovlaštenja od države. I takvi te zaustave, i ispituju "a šta ćeš u ovom delu grada kada živiš u drugom?", " a s kim se družiš?".... Zato svako malo izađe naslov u novinama "pripadnik interventne pretukao komšiju ili ubio ženu".

http://www.youtube.com/watch?v=bxfz6zIkWls

PS. Argentino, što se tiče presude za pandura, ovaj što je ubio momka (link što sam postavio) je prvo dobio 7 godina pa mu je Apelacioni sud uduplao kaznu. Nadam se da porodica dečaka neće odustati i da će stoka dobiti još veću kaznu.

caporegime
02-02-2012, 18:15
e to sam htio znati. jer vi imate očito više tih podjela.
mi imamo samo interventnu murju koja služi kao katica za sve. maltretiraju ljude u prometu kad im netko naloži da u pol noći patroliraju, skupovi, utakmice i demonstracije te unutrar sebe imaju posebne odjele za talačke situacije, protuterorizam i sl.
ponekad znaju i obične policajce obući u radne, sive odore, oklopit ih i koristit za osiguranja skupova i utakmica ali oni štite samo periferne pravce, ćoškove, križanja i mjesta na kojima se ne očekuje najvruća atmosfera.
uz to postoje po tri jedinice specijalne policije (st, ri i os) plus spojena bivša specijalna zagreb sa atj lučko koje sad služi kao jedinstvena antiteroristička jedinica policije.
međutim njih ne šalju za navijače budući su oni više za specijalne operacije kao i antiterorizam i eventualno vojne stvari.
ovih interventnih ima toliko da ih nikad ne usfali.

Snake
02-02-2012, 18:18
Tako se službeno i oni vode kao deo "specijalnih jedinica",a jedino po čemu su specijalni je da su indijanci neviđeni!Mada se trude nešto u poslednje vreme da budu kao uljudni al slabo,ne ide im nešto..
Bila je ona fora pre par godina kad se neko ošiša na tarzanku kao vidi ga,ko šef interventne..:019

REAKCIJA!
02-02-2012, 18:20
Kod nas od kraja 2003. godine sve rizicnije utakmice obezbedjuje zandarmerija.Ona spada svakako u specijalne jedinice i brigada naspram njih deluje kao recimo obicni pozornici naspram interventne jedinice.Kada igramo recimo na Marakani,obezbedjenje na stadionu i oko njega radi zandarmerija,dok brigada ne prilazi stadionu vec se vozika na par kilometara oko stadiona.Brigada je mnogo diskreditovana od 2000. godine do 2003. pa su uveli zandarmeriju da radi utakmice.

caporegime
02-02-2012, 18:27
mi smo do 2001 imali posebnu jedinicu za osiguranje. koja je služila isključivo kao pendrek jedinica. njih možeš vidjeti na slikama ispred maksimira kad se vraćalo ime dinamo.
dobri pendrekaši ali nisu za zahtjevnije operacije s oružjem.
njih su spojili sa specijalnom policijom (zeleni, svaka PU je imala svoju specijalnu jedinicu policije kao ostatak iz ratnog ustrojstva) i dobili smo tamnoplavu interventnu policiju.
odnosno nakon što su neke umirovili, neke premjestili u cipeliće a neke u atj lučko, dobio se taj neki miks koji bi trebao biti sposoban slamati nerede ali i vršiti zahtjevnije zadaće protuterorizma, urbanog rata i koješta još.
uglavnom dobili smo sadiste koji misle da potegli boga za bradu i koji jako često prođu bez posljedica za svoja zla.

alan ford
02-02-2012, 19:19
Voždovac - Partizan, ženska košarka

http://i44.tinypic.com/2cfbjgx.jpg

Kolubara - Partizan, Zabranjeni na muškom rukometu u Lazarevcu

http://i42.tinypic.com/15mhj04.jpg

Marinci na prijateljskoj utakmici u Somboru

http://i43.tinypic.com/whbjoy.jpg

alan ford
04-02-2012, 06:56
Sloboda Užice - Borac Čačak, mlađa ekipa FF na košarci

http://i42.tinypic.com/2qsa0c9.jpg

Crvena Zvezda - Partizan, muška odbojka

http://i42.tinypic.com/1673tv.jpg

alan ford
04-02-2012, 13:04
Spartak Subotica - Radnički, ženska odbojka

http://i39.tinypic.com/erfw20.jpg

alan ford
04-02-2012, 18:28
Riders Valjevo, navijači FK Budućnost, člana 4. lige.
Klub je devedesetih igrao drugu ligu, a kasnije je dugi niz godina bio član treće lige, a sada je spao na niske grane, iako je najstariji valjevski klub. Ridersi su kroz razne periode pratili taj klub.

Dakle, u Valjevu, gradu od 60 000 ljudi, pored sekcija Delija i Grobara, postoje i navijači lokalnih klubova Divlja Telad i Ridersi.

Ovo su neke starije slike Ridersa

http://i43.tinypic.com/21kjho2.jpg

http://i44.tinypic.com/108ino1.jpg

http://i44.tinypic.com/2gufmys.jpg

http://i40.tinypic.com/2z58661.jpg

http://i41.tinypic.com/wjgc9f.jpg

Pre dve godine, većinom mlađi momci, su ponovo pokrenuli grupu.

http://i44.tinypic.com/2zg847a.jpg

http://i41.tinypic.com/2rgp6d2.jpg

http://i44.tinypic.com/2ijnuk3.jpg

http://i42.tinypic.com/30j73eo.jpg

http://i42.tinypic.com/ddn9c5.jpg

http://i43.tinypic.com/24m97og.jpg

Imali su u tom periodu dobra izdanja na košarci.

http://i42.tinypic.com/2rcso3t.jpg

http://i40.tinypic.com/rm36n9.jpg

http://i40.tinypic.com/v66i2r.jpg

Loše su prolazili u sukobima sa Divljom Teladi koji su dosta ozbiljnija i jača ekipa u Valjevu, i verovatno će vremenom sve buduće generacije koje budu zanteresovane za bodrenje lokalnog kluba, da zainteresuju da navijaju za Radnički.

Ugasi TV
05-02-2012, 00:59
Nebih ove interventne brigade i jedinice podveo pod pojam specijalno (možda oni sami sebi tepaju), jer se većinom radi o sadistima koji su kao mali maltretirali životinje i bili izopšteni u društvu, prošli neku 6-mesečnu obuku i dobili sva ovlaštenja od države. I takvi te zaustave, i ispituju "a šta ćeš u ovom delu grada kada živiš u drugom?", " a s kim se družiš?".... Zato svako malo izađe naslov u novinama "pripadnik interventne pretukao komšiju ili ubio ženu".

http://www.youtube.com/watch?v=bxfz6zIkWls

PS. Argentino, što se tiče presude za pandura, ovaj što je ubio momka (link što sam postavio) je prvo dobio 7 godina pa mu je Apelacioni sud uduplao kaznu. Nadam se da porodica dečaka neće odustati i da će stoka dobiti još veću kaznu.

Na zalost, apelacioni sud mu je danas smanjio kaznu... Zao mi je sto to pisem u mom prvom upisu, ali ima i bice vremena da se napisu i bolje price...

alan ford
05-02-2012, 03:50
Ja sam mislio da je taj slučaj konačno gotov i pre par dana postavim taj post.
I baš danas pročitam tu vest. I što me iživciralo da su kao razlog za smanjenje kazne za tri godine naveli njegov čin pokajanja. A inače je hladnokrvno ubio dečka.

Kragujevac
05-02-2012, 10:26
RADNIČKI - C. Zvezda :

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/430174_233249530094235_126972140721975_513139_5523 82984_n.jpg

Samo TI
05-02-2012, 11:45
Zvezda-Partizan rukomet

http://www.youtube.com/watch?v=n8IX0U10k4g&feature=share

alan ford
05-02-2012, 20:34
Neke akcije FF tokom pauze.

http://kapiten.rs/fudbal/fridom-fajtersi-na-vasovicevom-92-rodendanu/

http://vimeo.com/36201955

Širenje šala u bojama kluba ispred škola. Neznam koja je dužina u pitanju!

http://i40.tinypic.com/2ly322b.jpg

Samo TI
05-02-2012, 23:20
Zvezda-Lokomotiva,zenski rukomet
http://i.imgur.com/pPUdL.jpg

alan ford
06-02-2012, 17:01
Slike FF iz prve sezone kada su osnovani. Naziv foldera u kojem su bile slike nosio mi je naziv Ercovi Užice. To je ime grupe koja je navijala pre FF za Slobodu i mislio sam da se radi o njima. Ali sad vidim na jednoj slici trans Freedom Fighters, pa tako otpada mogućnost da su Ercovi u pitanju jer te dve grupe su bile sastavljene od različitih ljudi, tj. FF su krenuli od početka 2005. godine.

http://i42.tinypic.com/2vunf4h.jpg

http://i40.tinypic.com/24gw1kz.jpg

http://i40.tinypic.com/24m7qtf.jpg

http://i43.tinypic.com/29q1g5l.jpg

http://i43.tinypic.com/2itngg6.jpg

http://i41.tinypic.com/w0s3rn.jpg

Godinama su Fajtersi gradili svoju priču i dobrim izdanjima na tribini i akcijama popularizacije kluba u gradu, danas imaju reputaciju ozbiljne grupe u Srbiji.
http://www.hrhb.info/showthread.php?t=192&p=22574&viewfull=1#post22574

Za drugi užički klub Jedinstvo navijala je grupa klinaca na par utakmica i zvali su se Građani, ali je to brzo prestalo.

http://i41.tinypic.com/63yr79.jpg

Inače, klub se bori za ulazak u Drugu ligu Srbije i ima pomoć FSS jer ga gura Milovan Đorić, čovek koji decenijama vedri i oblači u savezu, a počeo je karijeru u tom klubu. S druge strane to se radi nauštrb Šapca, jednog fudbalskog centra.

Za klub iz predgrađa Užica FK Sevojno navijale su Horde.

http://i40.tinypic.com/1572c9e.jpg

http://i43.tinypic.com/2wqh9a1.jpg

http://i43.tinypic.com/qy7o5y.jpg

http://i39.tinypic.com/5a1dn6.jpg

http://i39.tinypic.com/e7xa9v.jpg

Vrhunac su doživeli 2009. godine kada su došli do polufinala kupa gde su izbacili Zvezdu.

http://i44.tinypic.com/14xpaq9.jpg

Ovo su slike sa finala Partizan - Sevojno na JNA. Ovde su izmešani Horde i narod koji je u većini, a svi su došli o trošku kluba, koji je iste sezone izborio i ulazak u Prvu ligu. U finalu su izgubili od Partizana.

http://i44.tinypic.com/2hn7skh.jpg

http://i40.tinypic.com/9h89s4.jpg

I pored poraza u finalu kupa, igraju Kup Uefa. Izbacuju neke Litvance i igraju sa francuskim Lilom od koga ispadaju. Horde su bojkotovale navijanje na utakmici, jer su se nešto zakačili sa upravom klub. Istočna tribina JNA je bila dobo ispunjena gledaocima, jer je Sevojno organizovalo desetine autobusa ne samo iz Sevojna i Užica već i iz okolnih gradova. Naravno, dosta ljudi je iskoristilo priliku da ode besplatno pogledati evro tekmu.

http://i42.tinypic.com/kf3wrb.jpg

Klub je bio finansijski jak jer je iza njega stajala uspešna Valjaonica bakra iz Sevojna. Nakon plasmana u Prvu ligu dolazi do fuzije sa Slobodom i klub nosi ime Sloboda Sevojno Point i prvu prvoligašku sezonu do renoviranja užičkog stadiona, kao domaćin igra u Lučanima. Sada igra u Užicu i vraćeno je ime Sloboda bez dodatka Sevojno. FK Sevojno je nastavilo da postoji. Krenuli su iz najnižeg ranga takmičenja i sada su došli do četvrte lige, ali nemaju više navijačku grupu.

alan ford
08-02-2012, 21:02
Čete Čačak - FK Borac.

Ovo je najpoznatija grupa koja je navijala za ovaj klub koji je godinama standardan prvoligaš uz par izleta u Drugu ligu. Prvi navijači u Čačku su se zvale Vojvode i navijali su u staroj Jugoslaviji i to na košarci, gde je uz Zadar bila najvatrenija atmosfera. Ta grupa se ugasila 1991. godine i od tada navijači Borca se nazivaju Čete.

Ovo su neke slike iz devedesetih godina

http://i44.tinypic.com/9gaan9.jpg

http://i42.tinypic.com/2ryt06p.jpg

http://i39.tinypic.com/2113ryg.jpg

http://i40.tinypic.com/6rn0pl.jpg

http://i42.tinypic.com/6nqw5v.jpg

Ovo su slike iz poslednje decenije. Imali su dobru ekipu koja se često sukobljavala sa drugim grupa, radili su često koreografije i na manjim tekmama. Takođe, redovno su išli na gostovanja, a pošto je većina klubova bila iz Beograda, njima je posebno finansijski bilo teže odraditi te utakmice.
Ono po čemu su mi specifični je da su kačili najviše zastava od svih grupa s obzirom na brojnost grupe, a na gostovanja su znali poneti po 10 zastava. Pri tome bili su grupa koja je masovno nosila dresove kluba, što današnim kežual generacijama više nije interesantno.

http://i41.tinypic.com/bj6ec.jpg

http://i42.tinypic.com/8z4ap3.jpg

http://i41.tinypic.com/m9ab06.jpg

http://i40.tinypic.com/11l3kex.jpg

http://i43.tinypic.com/15qae4n.jpg

http://i42.tinypic.com/19y3rl.jpg

http://i43.tinypic.com/nlomcg.jpg

http://i41.tinypic.com/jai26v.jpg

http://i43.tinypic.com/2iafqzs.jpg

http://i42.tinypic.com/2lbcnpz.jpg

http://i44.tinypic.com/2enu4if.jpg

http://i39.tinypic.com/1ffn7a.jpg

http://i41.tinypic.com/1179vzq.jpg

2006. godine prave po meni glupost. Naime, pošto su bili ultra desno nastrojena grupa nisu trpili crnce u svom klubu i često su ih napadali po gradu. Sa jednim su se zakačili i posvetili su mu koreografiju. Tih dana je hajka na navijače, jer je 150 Radovaca uhapšeno zbog vređanja igrača Novog Pazara na nacionalnoj osnovi. Dakle, Čete rade tu koreografiju, upada im murija na tribinu i sve ih hapsi. To ih je oslabilo jer su im kasnije trojica vođa zbog toga osuđeni na po 6 meseci zatvora, a dvadesetak ljudi je dobilo uslovne kazne. Te sezone, im Plava Unija na kvarno uzima glavni trans, tako što su posle tekme ušli u prostorije kluba i predstavili se kao domaći navijači

http://i42.tinypic.com/23suf6v.jpg

Kasnije, uz Čete deluju i Mean Machine, koji su prvo bili podgrupa u okviru glavne grupe, da bi se potom osamostalili i postali druga navijačka grupa FK Borca. Bili su na istoj tribini sa Četama, ali bila je prisutna doza netrepeljivosti.

Borac u leto 2008. godine igra u kvalifikacija za Kup UEFA. Kao domaćini su igrali u Smederevu gde prolaze dva kola.

http://i43.tinypic.com/16ibpyw.jpg

Ispadaju od Ajaxa, a tu utakmicu su kao domaćini igrali na JNA.

http://i44.tinypic.com/8wzkid.jpg

http://i40.tinypic.com/mcf1ab.jpg

Evro gostovanja u Bugarskoj i Amsterdamu su odradili pojedinci iz ove grupe.

Sledećih godinu dana utakmice odrađuju većinom pripadnici Mean Machine.

http://i41.tinypic.com/2wrjmoj.jpg

http://i41.tinypic.com/198abc.jpg

http://i39.tinypic.com/23vi83q.jpg

Od sezone 09-10. navijači Borca idu na utakmice pod imenom Mašinerija i tu je došlo i do neke smene generacije.

http://i42.tinypic.com/swa8ef.jpg

http://i40.tinypic.com/23uvn86.jpg

Ovo su slike Mašinerija iz prošle sezone, gde su dobrim izdanjima podsetili na najbolje predstave Četa.

http://i39.tinypic.com/34sj6sg.jpg

http://i42.tinypic.com/2lo583q.jpg

http://i43.tinypic.com/xg9r43.jpg

http://i39.tinypic.com/331hg5s.jpg

http://i44.tinypic.com/6pq43m.jpg

http://i41.tinypic.com/5xttt5.jpg

http://i41.tinypic.com/atrjom.jpg

U aktuelnoj sezoni su aktivni i idu na utakmice...

caporegime
08-02-2012, 21:35
alan ford i argentino uvjerljivo najmarljiviji.
ja sam msilio da već prije dva mjeseca ne mogu više pohvatat ko, gdje, koga, s kim a ovdje svaki dan izvire nešto novo.
svaka čast.

Flaskula
09-02-2012, 13:37
Neke slike vece rezolucije Delija (svez datum),slikao jedan ofkovac.

p.s.Ko ima za razmenu (viska) vece rezolucije razne slike,kontakt pm.

http://img815.imageshack.us/img815/8572/velka1.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/9580/velka2.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/7909/velka3.jpg
http://img513.imageshack.us/img513/9230/velka4.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/8826/velka5.jpg
http://img854.imageshack.us/img854/8931/velka6.jpg
http://img16.imageshack.us/img16/7695/velka7.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/1963/velka8.jpg
http://img23.imageshack.us/img23/8666/velka9.jpg

alan ford
09-02-2012, 17:33
Da pomenem ostale grupe koje, kao i ove na prethodnim stranicama, dolaze iz zapadne Srbije, tj. klubovi im pripadaju regionalnom fudbalskom savezu Zapad.

Klošari Raška - FK Bane. Osnovani su 1989. godine i dolaze iz malog mesta (6 000 ljudi) pored Novog Pazara.
Ovo su slike iz godine osnivanja

http://i42.tinypic.com/2u8cb2x.jpg

http://i41.tinypic.com/f9iik8.jpg

Klub su kasnije pratili neredovno, a Bane je varirao između 2.,3. i 4. lige gde su i sada. Ovo je dobro izdanje iz 2002.godine. Pretpostavljam, po dekoru na tribinama i prisustvu žandarmerije, da se radi o lokalnom derbiju sa Pazarom, jer su tada i jedni i drugi bili u Trećoj ligi

http://i40.tinypic.com/1y4qwn.jpg

http://i40.tinypic.com/2iw0xfs.jpg

Poslednjih godina su imali manje izlete na fudbalu.

http://i41.tinypic.com/oqatz8.jpg

Ali su imali za njihove uslove solidna izdanja na rukometu, i to je zadnje što sam o njima čuo.

http://i44.tinypic.com/2cmukp.jpg

http://i40.tinypic.com/f1wa45.jpg

http://i43.tinypic.com/1znpvt1.jpg

Uranijum Boys - navijači Mladosti iz Lučana, jedno vreme prvoligaša, a sada drugoligaša. Neke slike iz raznih sezona.

http://i42.tinypic.com/x4ojgj.jpg

http://i39.tinypic.com/jaz7gg.jpg

http://i43.tinypic.com/dow3te.jpg

http://i43.tinypic.com/9ky22o.jpg

Gerge Ivanjica - navijači/simpatizeri Javora, stabilnog prvoligaša.

http://i44.tinypic.com/1679fsh.jpg

Vampiri Ljubovija - navijači Drine, kluba koji igra četvrtu ligu.

http://i39.tinypic.com/2rh9pap.jpg

http://i40.tinypic.com/20paf7m.jpg

United Boys - navijači Jedinstva iz Uba. Klub im igra Treću ligu, a za vreme Džajićeve ere u Zvezdi, bili su filijala tog kluba i jedan od jačih drugoligaša.

http://i40.tinypic.com/dewb61.jpg

Gladijatori Ljig, navijači odbojkaškog kluba Spartak koji igra Prvu ligu Srbije.

http://i44.tinypic.com/k02ekw.jpg

http://i41.tinypic.com/xbwfvo.jpg

Plavi Đavoli Priboj na utakmici lokalnog trećeligaša FAP-a.

http://i39.tinypic.com/6isfnt.jpg

Ista grupa u dvorani

http://i43.tinypic.com/2n8dev4.jpg

http://i39.tinypic.com/1087ma0.jpg

U Prijepolju se na lokalnom četveroligašu Polimlju okupe Pirane.

http://i40.tinypic.com/x25c2b.jpg

Ljutice_Bogdana
10-02-2012, 19:55
@alan ford
Sredinom devedesetih Javor je igrao baraž za 2. ligu.Sećam se glavnog transparenta ''Red scorpions'',zatim ''Stevo hvala'' (tadašnji presidente) i skandiranja ''Uuu mama,ja volim Javora!''.Nekoliko stotina ljudi u Prokuplju (ako se ne varam).Poslednji dvomeč sa Zvezdarom,čiji navijači ostaju (ne znam način) bez transparenta ''Zvezdara'' (crveni sa belim slovima).

alan ford
11-02-2012, 13:11
Javor inače ima dobru posetu, ljudi tamo vole fudbal i klub je dobro organizovan i finansijski stabilan, pričao mi drug koji je tamo igrao. Nadao sam da će, pošto su stabilan prvoligaš tu biti neke navijačke priče. A i ljudi iz tog dela zemlje (okolina Čačka, Ivanjica, Lučani...) su žestoki i ne daju na sebe, pa sam mislio pre da bi to moglo biti vruće gostovanje.

Kasapi Kraljevo - navijači FK i KK Sloge. Osnovani su 1987. godine i ime Butchers su dobili po engleskom reprezentativcu Terry Butcheru.
Tokom devedesetih su imali uspona i padova. 1994. godine otišlo ih je 500 u Smederovo gde su pravili incidente, a nakon toga su i prestali sa radom da bi kasnije ponovo počeli navijati.
Pored ova dva kluba, u važnijim tekmama su dolazili na utakmice KK Mašinca i OK Ribnice.
Evo nekih starijih slika:

http://i39.tinypic.com/s4xgus.jpg

http://i42.tinypic.com/34is6li.jpg

http://i43.tinypic.com/5fpxki.jpg

http://i42.tinypic.com/2jg04me.jpg

Sa bivšom braćom Đavolima:

http://i40.tinypic.com/2em1pie.jpg

http://i42.tinypic.com/il9cmd.jpg

http://i43.tinypic.com/t5ix03.jpg

Ovo su neke slike iz dvehiljaditih godina

http://i44.tinypic.com/2mmbzbs.jpg

http://i44.tinypic.com/2m43t08.jpg

http://i39.tinypic.com/10nynnl.jpg

http://i42.tinypic.com/33ubw9h.jpg

2008. godine navijaju u dvorani na košarci (odrađuju i domaće i gostujuće utakmice) i odbojci.

http://i44.tinypic.com/9kqots.jpg

http://i44.tinypic.com/k27eu.jpg

http://i41.tinypic.com/2ni9rtf.jpg

http://i42.tinypic.com/14xggmg.jpg

http://i39.tinypic.com/a1k8py.jpg

http://i44.tinypic.com/23ruakn.jpg

U sledećoj godini se vraćaju i na fudbal...

http://i39.tinypic.com/vq5zkn.jpg

http://i43.tinypic.com/10ygj8n.jpg

http://i39.tinypic.com/29dzbf9.jpg

Sledeću sezonu FK Sloga igra u drugoj ligi, a u klub je pare uložio i Vlade Divac.

http://i40.tinypic.com/6o3dc3.jpg

http://i39.tinypic.com/2ni8gux.jpg

Prijateljska utakmica KK Sloga - KK Panathinaikos

http://i40.tinypic.com/rrr4m9.jpg

http://i42.tinypic.com/1zpr4t4.jpg

Dolaze u sukob sa upravom FK Sloge i ne pojavljuju se više na fudbalu. Valjda sad navijaju u dvoranskim sportovima. Uglavnom ima tu potencijala jer Kraljevo sa bližom okolinom ima skoro 100 000 ljudi.

alan ford
12-02-2012, 14:46
Jakuza Kruševac - navijači FK Napretka. Osnovani su 1988. godine i navijali su i u staroj Jugoslaviji kada je Kruševac bio jedan od najposećenejih stadiona. Sredinom devedesetih su imali pauza u navijanju, da bi se vratili navijanjem na ženskom rukometu.

Evo nekih starijih slika nakon povratka

http://i43.tinypic.com/dr8420.jpg

http://i41.tinypic.com/34t8vwn.jpg

http://i41.tinypic.com/j95vg4.jpg

http://i43.tinypic.com/23w76fp.jpg

http://i40.tinypic.com/c5214.jpg

http://i41.tinypic.com/29qefkm.jpg

http://i44.tinypic.com/2q837lx.jpg

Slike iz poslednjih desetak godina gde je Napredak igrao Prvu i Drugu ligu.

Iz Druge lige:

http://i40.tinypic.com/549j0z.jpg

http://i43.tinypic.com/33wth0k.jpg

http://i39.tinypic.com/2n1cehw.jpg

http://i43.tinypic.com/a4y4nm.jpg

Iz Prve lige gde se vraćaju 2007. godine

http://i43.tinypic.com/asfn8.jpg

http://i44.tinypic.com/xnevpf.jpg

http://i40.tinypic.com/erxtgk.jpg

http://i41.tinypic.com/15g7bcj.jpg

U sledećoj sezoni 2008/2009 počinje pad i neredovno praćenje kluba. Tu sezonu u Kruševcu grupa klinaca navija za lokalni rukometni klub.

http://i42.tinypic.com/fp89dt.jpg

A na fudbalu su te godine neredovni.

http://i41.tinypic.com/2ihmdzp.jpg

U sezoni 09-10 počinju dobro, odrađuju i gostovanja, a istovremeno grupa klinaca sa rukometa okupljena u grupu Lazarev odred polako preuzima tribinu od starijih Jakuza

http://i42.tinypic.com/15coxmt.jpg

http://i44.tinypic.com/fmutza.jpg

http://i39.tinypic.com/1235qg0.jpg

http://i42.tinypic.com/2qvgi15.jpg

http://i42.tinypic.com/et5f83.jpg

Ovo je utakmica Napredak - Vojvodina gde Lazarev odred navija na matičnoj tribini, a starije Jakuze su na drugoj tribini.

http://i42.tinypic.com/33osj2f.jpg

http://i41.tinypic.com/nbqb6e.jpg

U drugoj polusezoni obe grupe su na istoj tribini.

http://i43.tinypic.com/9a1lk4.jpg

http://i39.tinypic.com/140g02g.jpg

Klub sledeće sezone 2010/2011 igra u Drugoj ligi. Tu utakmice odrađuje samo Lazarev odred i koliko sam skontao dolazi do prestanka rada grupe Jakuze.

http://i41.tinypic.com/f9oyea.jpg

U aktuelnoj sezoni, gde su još drugoligaši, navijači iz Kruševca su delimično aktivni. Bili su na gostovanju u Somboru.
Iz ovog rezimea se vidi da su grupa koja nema kontinuitet u odrađivanju utakmica. Kruševac je veliki fudbalski centar sa dobrom posetom i prava je šteta što nemaju bolju grupu. Stadion im se renovira, postavljaju reflektori, a nedavno je u klub ušla najbogatija porodica u Srbiji. Iako su u drugom delu tabele, pojačali su se i kreću na Prvu ligu. Nadam se da će ove godine u Prvu ligu ući i niški Radnički i Napredak. Takođe, bilo bi odlično kada bi se vratili momci koji su poslednjih deceniju navijali za Napredak i pojačani mlađim snagama, stvorili respektabilnu grupu.

alan ford
13-02-2012, 12:37
Ženska košarka od vikenda

Voždovac - Sloboda

http://i40.tinypic.com/r797ox.jpg

Partizan - Čelik

http://i39.tinypic.com/v45jlx.jpg

Kragujevac
14-02-2012, 11:46
http://www.telegraf.rs/sport/70772-opsada-nisa-policija-i-10-navijackih-grupa-za-vikend-u-cairu

Ima dosta novinarskog preterivanja, al čisto da se napravi uvod za Kup koji sledi u Nišu.

alan ford
14-02-2012, 12:02
U Nišu uvek interesantno. Na onoj utakmici u Nišu između Radničkog i Zemuna pre dve godine bilo je prisutno 6 grupa.

Što se tiče ovog kupa, Firma ne prati KK jer postoje dva košarkaška zavađena kluba u okviru Sportskog Društva Vojvodina i dok se to ne reši neće biti praćenja košarke.

Što se tiče ostatka teksta biće zanimljivo, zbog prisustva dve najveće srpske grupe eventualno pojačane sa Grcima.

Jeste li vi rešili problem sa kartama, pošto ste prošli put imali cimanje sa murijom na naplatnim kućicama zbog ulaznica?

Kragujevac
14-02-2012, 12:31
Za sad se provlači informacija da smo dobili 80 karata, što sigurno nije dovoljno s obzirom da smo pre 2 godine otišli sa 6 ili 7 autobusa i jednim duplim autobusom. Tad je incident izbio na naplatnoj rampi na ulazu u Niš kad je policija okrenula autobuse nazad, sa izgovorom da ne mogu da nam garantuju bezbednost jer Partizan tad još nije završio utakmicu i moglo je da dođe do sukoba. Đavoli, pojačani Zemuncima su blokirali autoput sat i 15 minuta, napravljena je kolona od po 5-6 km u oba pravca, nismo dali nikome da prođe dok nas ne puste u Niš. Izbili su sukobi sa žandarmerijom, razlupane su kućice na naplatnoj rampi pa je i policija popustila. Ovo je slika blokiranog autoputa, u pozadini se vidi rampa :

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/26638_1378237499971_1352902160_1022973_5066268_n.j pg

Slika sa utakmice :

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/26638_1378237459970_1352902160_1022972_3976083_n.j pg

Prošle godine smo propustili kup jer je organizator bio KK FMP čiji je predsednik Nebojša Čović, političar, gnjida od čoveka koji je odredio ogromne cene karata za utakmice, sa očiglednom namerom da nas osujeti da dođemo, za Grobare je npr. karta bila 5 puta manja.
Po nekim informacijama, za sada su najviše karata kupili Cigani, posle njih Grobari, što je i očekivano jer imaju dole dosta svojih navijača, dok nama koji smo udaljeni od Niša 150 km nije omogućeno da kupujemo karte preko interneta ili na neki drugi način, jedino dole da se čeka u redu, što je besmisleno, jer je dosta onih koji su čekali karte pa su izvisili. Ostaje nam samo da se nadamo da je klub trebovao karte pa na taj način da se kupe, u suprotnom Niš nas neće videti...

alan ford
14-02-2012, 17:50
Bila bi prava šteta da ne budete prisutni. Uglavnom biće interesantan finalni turnir.

Da predstavim komšijama vaše stare znance. ;)

Despoti Smederevo - navijači FK Smederevo.

Grupa je doživela ekspanziju u drugoj polovini devedesetih kada su ušli u Prvu ligu.
Najbolja izdanja tih godina u Drugoj i Prvoj ligi su imali protiv Radničkog i te utakmice su bile pravi navijački spektal sa obe strane. Klub se tada zvao Sartid.

http://i44.tinypic.com/5yyb9x.jpg

http://i40.tinypic.com/29nt069.jpg

http://i41.tinypic.com/2yuccpx.jpg

http://i42.tinypic.com/2nqwmjk.jpg

http://i43.tinypic.com/2ngy33o.jpg

Još neke slike iz devedesetih:

http://i43.tinypic.com/6stl6a.jpg

http://i44.tinypic.com/av8zr.jpg

http://i43.tinypic.com/jucpyw.jpg

http://i44.tinypic.com/2dawrwj.jpg

Slike sa gostovanja:

http://i40.tinypic.com/5lyqab.jpg

http://i41.tinypic.com/2hxo7le.jpg

http://i41.tinypic.com/3345kpz.jpg

http://i40.tinypic.com/34nm72v.jpg

http://i42.tinypic.com/w18it4.jpg

http://i43.tinypic.com/aferfc.jpg

http://i41.tinypic.com/nh13eq.jpg

Inače kao što je klub devedesetih bio finansiran od ljudi bliskih tadašnjoj vlasti, tako je i 2000-tih glavnog sponzora železaru preuzela američka kompanija, pa su imali rezultatske uspehe.
Prvih 5 godina dvadesetog veka su igrali u Evropi. Igrali su dva finala kupa sa Zvezdom i uzeli jedan kup. Ovo je fotka sa finala 2001. godine:

http://i39.tinypic.com/125t6ht.jpg

Sartid - Dandi, intertoto kup

http://i41.tinypic.com/2eb9xyc.jpg

Brojnost se kasnije osipa i imaju slabija izdanja.

http://i42.tinypic.com/9iyfeq.jpg

http://i44.tinypic.com/w7hkdt.jpg

Nastavak u sledećem postu.

alan ford
14-02-2012, 17:52
Nastavak....

Pri tome dolazi do raskola u grupi i momci okupljeni u nekoliko podgrupa (Death Row, Alco Boys, Fedelisimi, Lions) se odvajaju od Despota i osnivaju grupu Ultra Semendria. Furali su pravu navijačku priču i borili se protiv uprave koju su Despoti podržavali. Menjali su tribine i navijali sa različitih, na gostovanjima su bili odvojeni od Despota a jedan period su i bojkotovali tekme. Klub se od 2004. godine zove Smederevo.

http://i41.tinypic.com/e04wuw.jpg

http://i43.tinypic.com/abig3t.jpg

http://i44.tinypic.com/msghv5.jpg

http://i42.tinypic.com/2whk1du.jpg

http://i43.tinypic.com/29wpzbp.jpg

http://i41.tinypic.com/2ngrls1.jpg

http://i42.tinypic.com/2ugjrd0.jpg

http://i44.tinypic.com/2rxbac4.jpg

Sezonu 2008/09 klub igra Drugu ligu. Smederevo je zakinuto od strane saveza i umesto njega u ligi je ostao veštački klub Banat zahvaljujući vezama gazde tog kluba. US odrađuje sve utakmice sa umanjenim brojem ljudi u kopu u odnosu na prošle sezone.

http://i43.tinypic.com/263ack8.jpg

http://i44.tinypic.com/2lmxg28.jpg

http://i43.tinypic.com/14m85zo.jpg

Kup na Marakani te sezone:

http://i43.tinypic.com/28wkqwi.jpg

Sledeće godine se vraćaju u Prvu ligu i tokom sezone imaju dobra izdanja, odrađuju i većinu gostovanja.

Sezona 09-10

http://i42.tinypic.com/2i8jc79.jpg

http://i44.tinypic.com/9gjxj7.jpg

http://i42.tinypic.com/16igxsm.jpg

http://i40.tinypic.com/2drfead.jpg

U pauzi navijaju na košarci.

http://i42.tinypic.com/2qb4xe1.jpg

U drugoj polusezoni, vraćaju se na matičnu tribinu a u međuvremenu su agenti iz druge grupe prestali ići na utakmice. Ultra Semendria opet koristi ime Despoti pored ovog. Despoti je univerzalan naziv za najvatrenije navijače Smedereva, dok je US bila koalicija podgrupa koja je želela i uspela da progura svoju priču.

http://i39.tinypic.com/a0za01.jpg

http://i44.tinypic.com/34rfu5u.jpg

http://i39.tinypic.com/al6as2.jpg

http://i41.tinypic.com/w86bdu.jpg

http://i40.tinypic.com/35cl9na.jpg

U prošloj sezoni su takođe imali odlična izdanja i grad od 60 000 opet ima odličnu grupu.

Jesenja polusezona 2010-2011.

http://i40.tinypic.com/2vkaxpu.jpg

http://i39.tinypic.com/30siq3b.jpg

http://i40.tinypic.com/x3lty.jpg

http://i39.tinypic.com/2wfizqc.jpg

Ovo su neke slike iz 2011. godine.

http://i39.tinypic.com/2cffhg2.jpg

http://i41.tinypic.com/b81njr.jpg

http://i43.tinypic.com/bzrsk.jpg

http://i40.tinypic.com/21kgqa1.png

http://i40.tinypic.com/21l1j6q.jpg

Pred kraj jesenjeg dela aktuelne sezone, posle utakmice Partizan - Smederevo, za koju Despoti smatraju da je naštimana, odlučuju se na bojkot FK Smedereva.

http://i43.tinypic.com/dbhbvd.jpg

Od tada prate samo košarku.

http://i44.tinypic.com/prpkh.jpg

Grupa ima veliki potencijal što se videlo na utamicama poslednjih godina. Ovaj bojkot će pokazati dali su i koliko jaka ekipa. Verovatno će ići na dvoranske sportove.

Argentino
15-02-2012, 02:53
alan ford nikako da dočekam svoje favorite Otrove - Timok s vaše scene :rofl

Dali neka vaša navijačka grupa7ekipa prati svoj klub na pripremama u Turskoj, vidim da večina vaših klubova tamo se priprema Partizan, Vojvodina, Zvijezda, Rad, Radnički KG itd.

alan ford
15-02-2012, 09:39
:bravo
Ne laži da ih i ti gotiviš? Ja sam planirao predstavljanje Otrova početi sa rečenicom "meni lično najsimpatičnija grupa na sceni". Dakle, furaju pravu navijačku priču, ultra mentalitet na nivou, rad na tribini i uopšte ta neka iskrenost kojom pristupaju svemu tome. Naravno, klub im je u kurcu, pa zadnju deceniju većinom igraju u Seriji C.

Njih sam planirao za sutra kad prelazim na istočnu Srbiju. Danas ću još završiti ovaj centralni deo.

A pripreme u inostranstvu niko ne prati. Svaku zimu naši prvoligaši imaju pripreme na Kipru i u Turskoj, ali to se nikada nije pratilo.

alan ford
15-02-2012, 16:24
Grešnici Požarevac - FK Mladi Radnik. Osnovani su 1992. godine i slabo se šta može naći o netu o njima.
Klub je do 2004. godine bio drugoligaš, da bi godinama bio u trećoj ligi i onda napravio uspon 2008. godine kada napreduju do Prve lige gde igraju jednu sezonu.
Ovo su slike iz raznih sezona do ulaska u Prvu ligu.

http://i39.tinypic.com/2w1xjle.jpg

http://i42.tinypic.com/33z2rmr.jpg

http://i42.tinypic.com/19sbkj.jpg

http://i42.tinypic.com/2yyt7uq.jpg

http://i39.tinypic.com/nb1i0.jpg

Iz Prve lige sam našao samo slike sa gostovanja u Jagodini, Smederevu i Karaburmi.

http://i42.tinypic.com/ejufte.jpg

http://i42.tinypic.com/9krxbm.jpg

http://i41.tinypic.com/1054pwz.jpg

O Ekstremima Jagodina sam pisao malo:

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=192&p=26654#post26654

Sad sam naletio na neke njihove old school fotke.

http://i44.tinypic.com/33kriat.jpg

http://i43.tinypic.com/mb654k.jpg

http://i42.tinypic.com/25p313d.jpg

http://i42.tinypic.com/24ux5ae.jpg

http://i39.tinypic.com/2143vcx.jpg

http://i42.tinypic.com/513fhi.jpg

http://i43.tinypic.com/919dut.jpg

Green Devils - navijači Jedinstva Paraćin

http://i39.tinypic.com/2w4d5w0.jpg

http://i41.tinypic.com/2bdz75.jpg

http://i44.tinypic.com/1zof9zc.jpg

Urban Crew Vrnjačka Banja

http://i39.tinypic.com/28klc2u.jpg

Bagra Kosjerić - navijači člana druge lige u košarci KK Crnokosa. Mesto ima 4-5 hiljada ljudi, sala je uvek puna, grupa ima pedesetak članova.

http://i44.tinypic.com/kumoi.jpg

http://i43.tinypic.com/288s29l.jpg

http://i39.tinypic.com/2yo66fb.jpg

Pinball Boys Aranđelovac

http://i40.tinypic.com/2lid6bk.jpg

I pitanje za Kragujevac. Jeste li imali ili imate članove u ovim opštinama što gravitiraju ka Kragujevcu: Aranđelovac, Knić, Lapovo, Topola, Batočina....?
Pretpostaljam da tu ima simpatizera Radničkog, ali zanima me za članove grupe!

Da dodam u post navijače beogradskog Dorćola, pošto nisam imao ove fotke kada sam predstavljao taj grad. Tada sam postavio slike Gaučosa Dorćol, prve navijačke grupe koja je pratila lokalni klub. A ovo su kasniji navijači Azzuro Morte.

http://i43.tinypic.com/1198ghe.jpg

http://i40.tinypic.com/33lknj6.jpg

http://i41.tinypic.com/2hfuamh.jpg

A lokalni rukometni klub na Detelinari u Novom Sadu je kratkotrajno pratila grupa klinaca pod imenom Detelinara Hooligans. Uglavnom se radilo o srednjoškolcima, a ovo sa strane su njihovi vršnjaci iz Srednje škole MUP-a iz Sremske Kamenice kojima su ovakve niskorizične tekme bile praksa.

http://i42.tinypic.com/2ufg8ba.jpg

Kragujevac
16-02-2012, 08:40
Iz Knića i Batočine ima po neki pojedinac, uglavnom oni koji su išli u srednju u Kragujevac, pa su uz ortake iz odeljenja krenuli na Radnički. Iz ovih drugih mesta gotovo sam siguran da nema. Pomenuo bi da ima par momaka iz Rače koji dolaze svaku utakmicu.

alan ford
16-02-2012, 13:39
I kod nas kao u Hrvatskoj počele istrage o nameštanju utakmica.

http://www.telegraf.rs/sport/74817-evropski-parlament-pokrece-istragu-protiv-fss-zbog-namestanja-utakmica

Inače, gore pomenuti Despoti se vraćaju na tribinu na proleće, jer je promenjena uprava u klubu!

alan ford
16-02-2012, 17:51
Prilog o Crvenim Đavolima na lokalnoj televiziji!

http://www.youtube.com/watch?v=7LN7vNQKz_c

alan ford
16-02-2012, 17:53
Gostovanje Meraklija na lokalnoj televiziji.

http://www.youtube.com/watch?v=8IdB37EuCtk&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=KDR3Ka5Baxk&feature=related

+ dve vesti

http://www.mondo.rs/s234284/Sport/Fudbal/Spartakovi_marinci_sa_lopatama_u_rukama.html

http://www.kurir-info.rs/srbija/navijaci-i-sportisti-ciste-sneg-u-smederevu-182610.php

alan ford
17-02-2012, 19:23
Otrovi Zaječar - FK Timok, član Treće lige.

Od 1993. do 2002. godine Timok je bio trećeligaš, da bi onda dve sezone odigrao u Drugoj ligi.
Otrovi su grupa koja je osnovana 1998. godine, mada je i ranije za lokalni klub navijala grupa Ultra Timok. Podgrupe Otrova su Truj, Boys, Lokalpatriote, Beli Breg.
Ovo su slike iz prvih 5 godina rada grupe.

http://i40.tinypic.com/35i3ups.jpg

http://i40.tinypic.com/34xq6ow.jpg

http://i39.tinypic.com/nvbehs.jpg

http://i39.tinypic.com/2igncw5.jpg

http://i44.tinypic.com/2i6ffbt.jpg

http://i43.tinypic.com/jfits2.jpg

http://i41.tinypic.com/2cfsbiw.jpg

http://i44.tinypic.com/2960llj.jpg

http://i43.tinypic.com/2e0jnh4.jpg

http://i44.tinypic.com/6yh35v.jpg

http://i41.tinypic.com/6pq0pt.jpg

http://i42.tinypic.com/281dctk.jpg

http://i44.tinypic.com/rs4qhc.jpg

Brojnost im je ovih godina bila u proseku 50 ljudi, a u pojedinim periodima neke domaće tekme je odrađivalo po 10 ljudi.

http://i42.tinypic.com/710mxi.jpg

http://i44.tinypic.com/1z4ivlc.jpg

Ovo su 4 zastave koje su, dok su igrali u drugoj ligi, oteli Jakuzama.

http://i41.tinypic.com/347jgxs.jpg

http://i41.tinypic.com/24wssxx.jpg

Zaječar je grad od 40 000 i uporište im je u nekoliko krajeva. Koliko znam u delu grada preko reke Timok nikada nisu imali ekipu. Uz to dosta ljudi im ode na školovanje u druge gradove ili na rad u druge delove Srbije ili u inostranstvo. Tako da iz neke generacije pojedinci ostanu u gradu i na tribini i onda mlađe generacije (srednja škola) moraju nastavljati razvoj grupe. Pošto se radi o manjoj grupi čije članove svi znaju u gradu, murija ih dosta šikanira i besmislenim prijavama i sudskim postupcima pokušava ih slomiti. A pošto su grupa koja njeguje jak lokalpatriotizam ne računaju na one sugrađane koji simpatišu klubove iz BG.
2004/05 opet igraju treću ligu gde su i dan-danas. Tu im se popravila brojnost, a uradili su dosta novih stvari što se tiče izgleda tribiine.

http://i44.tinypic.com/dnlti1.png

http://i40.tinypic.com/rro7e0.png

http://i42.tinypic.com/ocbb.jpg

http://i42.tinypic.com/fbkrpt.png

http://i44.tinypic.com/122cglc.png

Nastavak u sledećem postu....

alan ford
17-02-2012, 19:33
Nastavak.....

2008. godine proslavljaju 10 godina rada grupe i ovo su slike sa te utakmice. Na ogradi se vidi i zastava FK Obilić sa čijom grupom Front Navijača Miloš Obilić gaje prijateljske odnose.

http://i39.tinypic.com/vipc3c.jpg

http://i42.tinypic.com/9zuvt.jpg

http://i41.tinypic.com/dnfrlv.jpg

http://i43.tinypic.com/260yicl.jpg

Ovo je sa gostovanja u Nišu i Paraćinu iz te polusezone:

http://i43.tinypic.com/awuq9t.jpg

http://i41.tinypic.com/2m2i591.jpg

2009. godina

U prvom kolu igraju sa Radničkim iz Niša i pre početka tekme korteo Otrova naleće na bus Meraklija i dolazi do sukoba u kome Otrovi lošije prolaze, što kao grupa sa pravim ultra mentalitetom preko svog predstavnika na Tribini i priznaju.
Ovo je slika sa utakmice.

http://i42.tinypic.com/4j607.jpg

Ovo su još neke slike iz te godine:

http://i43.tinypic.com/74f8.jpg

http://i43.tinypic.com/34sqx3l.jpg

Sa gostovanja u Paraćinu, Svrljigu i Pirotu:

http://i42.tinypic.com/2ufvvpy.jpg

http://i42.tinypic.com/67ocgz.jpg

http://i48.tinypic.com/2duffwo.jpg

Inače, kao što sam pomenuo imaju izraženi lokalpatriotizam, pa se na ogradi može videti i zastava sa godinom Timočke bune protiv kralja u Beogradu. To je pretpostavljam simbolički odrađeno da se ukaže na težak položaj te regije i loš životni standard u tim gradovima, te zanemarivanje od strane glavnog grada.

Na kraju sezone Timok je izborio baraž za ulazak u Drugu ligu sa Teleoptikom. Utakmica je navodno puštena jer upravi Timoka nije odgovaralo da igraju viši rang da bi mogli da rade kako hoće u nižem rangu. Otrovi su na revanš u Zemun krenuli sa jednim busom ali nije im dozvoljen prilaz stadionu.
Svake godine Timok se do poslednjeg kola bori za prvo mesto ali nikako da uđe u Drugu ligu.

Ovo su slike iz prošle polusezone gde većinom mlađi momci odrađuju utakmice.

http://i41.tinypic.com/k9w669.jpg

http://i39.tinypic.com/kf0h9u.jpg

http://i43.tinypic.com/ftj51e.jpg

http://i43.tinypic.com/nv2vbo.jpg

http://i40.tinypic.com/wwnats.jpg

http://i41.tinypic.com/257hma1.jpg

Na kraju polusezone Timok je drugi na tabeli, ali tako je svake godine i teško da će ući u viši rang, što bi bila odlična stvar za navijačku scenu Srbije jer bi Otrovi sigurno imali dobra izdanja. Inače ni gradske vlasti ne mare za FK Timok iako ulažu dosta novca u ženski rukometni klub koji dve godine zaredom osvaja duplu krunu i igra Evropu. Taj gradonačelnik koji o svemu odlučuje je kontroverzna ličnost i kreten, jer je pre par godina za vreme mandata učestvovao u realiti programu "Farma".

Takođe, na navijačkoj sceni su cenjeni i zbog toga što su sve zastave, barjake, dvomotke, parole na tribini odradili sami bez štampanja, plaćanja krojačnicama i slično. A uopšte imaju jedan od najboljih izgleda tribine u Srbiji.

Po gradu su uradili dosta finih i jednostavnih grafita:

http://i43.tinypic.com/6zsbyg.jpg

http://i40.tinypic.com/8vrcd5.jpg

http://i44.tinypic.com/eiw7f6.jpg

Inače, čitav centar grada su ukrasili svojim bojama.

http://i39.tinypic.com/35d92qd.jpg

http://i39.tinypic.com/4t84y8.jpg

http://i39.tinypic.com/imi3rd.jpg

http://i42.tinypic.com/r0xxxd.jpg

http://i44.tinypic.com/6y2rn8.jpg

alan ford
18-02-2012, 14:06
Kamarati Bor - navijači lokalnog fudbalskog, rukometnog i košarkaškog kluba. U staroj Jugoslaviji fudbalski klub Bor je 1968. godine igrao finale kupa sa Zvezdom i kao poraženi ipak igrao Evropu. Sledeće deceniju su proveli u Prvoj i Drugoj ligi.
Danas je klub spao na niske grane i dugo godina je četveroligaš. Sad vidim da su prošle godine ispali i iz te lige i da igraju u petom rangu takmičenja u Srbiji.
Ovo su slike Kamarata dok su navijali na fudbalu za drugi borski klub Rudar koji je takođe petoligaš:

http://i43.tinypic.com/97qh50.jpg

http://i40.tinypic.com/11vi97t.jpg

http://i44.tinypic.com/9a3fqh.jpg

Poslednjih godina su bili aktivni u dvorani i imali solidna izdanja, većinom na utakmicama KK Bor koji godinama igra 3. i 4. ligu u košarci.

http://i42.tinypic.com/22lpu8.jpg

http://i39.tinypic.com/2wf5sw2.jpg

http://i39.tinypic.com/1j50ds.jpg

http://i42.tinypic.com/3004iup.jpg

http://i40.tinypic.com/xqj9mh.jpg

http://i41.tinypic.com/a5l4i0.jpg

Uglavnom teška situacija u gradu koji je jedan od najnepoželjnijih za živeti u Srbiji i katastrofalno stanje sporta u Boru, su razlozi zašto ova grupa ne može napredovati. A imaju dobar potencijal i po slikama se vidi da svaku utakmicu nešto rade. Inače, pre su bili prijatelji sa Otrovima, sad ne znam jel više aktivno to prijateljstvo.

Što se tiče lokalnih grupa u okolnim gradovima. U Majdanpeku su bili neki navijači, čini mi se da su se zvali Bakarno Doba, ali nisam nikada naišao na neki materijal od njih.

U Negotinu je grupa klinaca prethodnih godina nešto pokušavala, i zvali su se Lobanje.

Osijek United
18-02-2012, 17:16
i legendarni STOLE IZ BORA :)

caporegime
18-02-2012, 20:19
letilo je navodno perje na sve strane u nišu.......
znači, primirje završilo?

Kragujevac
18-02-2012, 23:16
letilo je navodno perje na sve strane u nišu.......
znači, primirje završilo?

http://sport.blic.rs/Kosarka/Domaca-kosarka-i-ABA/210385/Uvertira-za-polufinale-Kupa-tuca-navijaca-Zvezde-i-Partizana-u-Nisu

http://www.telegraf.rs/sport/78509-masovna-tuca-delija-i-grobara-u-nisu

Sad čitam na netu da su se i frakcije Grobara pobile međusobno, ne znam koliko je to tačno. Navodno je i onih 10 jadnih navijača Radničkog ( namerno ne pišem da su Crveni Đavoli ) što su prisustvovali utakmici protiv Partizana dobilo svoje, al saznaću malo kasnije. Ako je to tačno onda je to stvarno bedno, klasična košarkaška publika sa sve trubama. Primirje je prekinuto kao da ga nije ni bilo.

alan ford
20-02-2012, 01:22
Spartak - Zvezda, finale ženskog odbojkaškog kupa u Lazarevcu

http://img39.imageshack.us/img39/6982/45764675.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/5926/aaagyk.jpg

http://img651.imageshack.us/img651/3812/w4037625.jpg

OK Ribnica Kraljevo - OK Crvena Zvezda

http://i44.tinypic.com/294nrkx.jpg

Neki navijači Odbojkaškog Kluba Obilić.

http://i42.tinypic.com/30uzm2t.jpg

alan ford
20-02-2012, 01:29
Delije u Nišu (slike sa nezvaničnih portala)

Crvena Zvezda - Radnički Beograd

http://i42.tinypic.com/2cf2ofd.jpg

Crvena Zvezda - Hemofarm

http://i42.tinypic.com/2qvf71c.jpg

http://i40.tinypic.com/16kvwb6.jpg

Crvena Zvezda - Partizan

http://i43.tinypic.com/261n6g0.jpg

alan ford
21-02-2012, 01:32
http://www.youtube.com/watch?v=7ecm46cv3zk

Samo TI
21-02-2012, 13:21
Zvezda-Radnicki

http://www.dodaj.rs/f/1T/2u/1Ayv5XUH/v234412p1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2T/1z/2FOS57qD/800x600zvezda-5.jpg

Zvezda-Hemofarm

http://www.dodaj.rs/f/1N/yl/3csAoOV5/406413351798421526792104.jpg
http://www.dodaj.rs/f/26/lg/3sl3bVEB/800x600zvezda.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3x/o6/47erBHwG/418015352074988157777100.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3i/v7/3OP5EcYW/401307352075388157737100.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=OdTKD2O2lL8&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=ahA2EzIpLTM&feature=player_embedded

Zvezda-Partizan

http://www.dodaj.rs/f/2O/zc/2uQt2zi9/derbi-kup-10.jpg
http://www.dodaj.rs/f/U/Aq/4zX0x06b/kup-015.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2p/Lg/4VeWeMER/navijaci-zvezde-za-vreme.jpg
http://www.dodaj.rs/f/35/bG/4VBJBcWK/derbi-kup-04.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3U/ke/4mA4t7Xt/derbi-kup-07.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=QRlY6ZkneYg&feature=player_embedded

caporegime
21-02-2012, 13:24
ima li šta materijala od grobara s final 4?

Samo TI
21-02-2012, 14:23
finale

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/424614_304260676294733_100001324082078_807992_1597 929458_n.jpg
http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2012/02/19/9288044/kup9.jpg

alan ford
21-02-2012, 16:07
Zvaničan klip Delija:

http://www.youtube.com/watch?v=HmyLhBbEyMk&feature=player_embedded

Što se tiče Grobara nema nikakvog zvaničnog materijala. Evo klip sa prvog dana turnira, na njemu se vide obe Partizanove grupe.

http://www.youtube.com/watch?v=BX0ofeMgEUs&feature=player_embedded

alan ford
21-02-2012, 16:58
Kraj utakmice, ludnica na 0:25.

http://www.youtube.com/watch?v=hG9PnusNaTA&feature=player_embedded

balkanac
21-02-2012, 17:08
Eo capalo kimija u makedoniji

alan ford
21-02-2012, 17:12
Eo capalo kimija u makedoniji

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/308253/Uhapsen-vodja-navijaca-Partizana-Milos-Radisavljevic-Kimi

bgd_fantom
21-02-2012, 22:46
http://www.youtube.com/watch?v=hG9PnusNaTA

ovde bas nije jasno ko je pobedio a ko je izgubio

Snake
21-02-2012, 23:43
Zvezdaši u sačekuši kod Jagodine zapalili kombi s navijačima Partizana!
Više osoba povređeno, a jednoj je polomljen nos! Izgoreo kombi navijačke grupe "Grobari Kosovo", koju je predvodio Dušan Mutavdžić
http://www.telegraf.rs/sport/80928-zvezdasi-u-sacekusi-kod-jagodine-zapalili-kombi-s-navijacima-partizana

alan ford
23-02-2012, 17:29
Pirgosi Pirot - FK Radnički, član Treće lige.

Pirot je uvek imao jednu od najboljih poseta u ligama koje je igrao. U staroj Jugoslaviji je uvek je imao dobru podršku svojih simpatizera i kod kuće i na strani. Tada su bili stabilan drugoligaš koji je sredinom sedamdesetih bio na pragu ulaska u Prvu ligu.

Navijačka grupa Pirgosi je osnovana 1990. godine kada je Radnički bio član Treće lige. Ime su dobili po starom grčkom nazivu za Pirot (Pirgos). Ime su preuzeli od grobarske ekipe iz tog grada koja je činila jezgro novoformirane lokalne grupe.

Ne znam iz kog perioda datira ova njihova slika ali verovatno je starija od 20 godina.

http://i40.tinypic.com/2zzhhlf.jpg

Tokom devedesetih su imali nekoliko masovnih gostovanja u Leskovcu, Boru, Nišu, Prištini. U novije doba, takođe pored punog stadiona u Pirotu idu na bliža gostovanja u odličnom broju.

http://i41.tinypic.com/2qkhvh5.jpg

http://i40.tinypic.com/23h9g75.jpg

http://i39.tinypic.com/dvn3sx.jpg

http://i39.tinypic.com/23s7id.jpg

U periodu 2004 - 2008. su imali odlična izdanja kući, kao i redovne odlaske na gostujuće utakmice.

http://i44.tinypic.com/33xaas7.jpg

http://i41.tinypic.com/eqdow6.jpg

http://i39.tinypic.com/mt05y0.jpg

http://i44.tinypic.com/rcuf41.jpg

http://i43.tinypic.com/34pltlk.jpg

http://i41.tinypic.com/16abpcx.jpg

http://i39.tinypic.com/11m9mao.jpg

http://i44.tinypic.com/xodtzk.jpg

http://i44.tinypic.com/27xqwdv.jpg

Radnički je tada bio stabilan drugoligaš sa dva odlična plasmana u četvrtfinale nacionalnog Kupa gde su u odličnoj atmosferi ispali od Rada i Vojvodine.

http://www.youtube.com/watch?v=UhC9U9_qZyU

http://www.youtube.com/watch?v=od88odrK4lI&feature=related

Za te utakmice, koje su igrane radnim danima, u gradu su škole radile skraćeno da bi svi zainteresovani mogli gledati utakmcu. Na ovom snimku se vidi da je stadion prepun.

http://www.youtube.com/watch?v=a88MTUWh0no

2008. godine ispadaju u Treću ligu, gde su ostali do danas i dolazi do pada grupe. Sledeće dve sezone (08-09 i 09-10) su slabo aktivni i samo na nekim tekmama se pojavljuju (barem po dostupnom materijalu na netu iz tog perioda).

Gostovanje u Bosilgradu 2009. godine.

http://i44.tinypic.com/f5c8m1.jpg

Neke utakmice kući iz sezone 09 -10.

http://i41.tinypic.com/2zs2vxc.jpg

http://i39.tinypic.com/x5siet.jpg

Nastavak u sledećem postu...

alan ford
23-02-2012, 17:30
Nastavak.....

U sezoni 2010/11 počinju sa redovnim praćenjem Radničkog i u toj sezoni bore se sa niškim Radničkim za plasman u Drugu ligu. Inače, uvek je vladala velika netrepeljivost Pirgosa prema Meraklijama.

Jesenja polusezona:

http://i42.tinypic.com/2dceuy9.jpg

http://i43.tinypic.com/wgt6j4.jpg

http://i39.tinypic.com/55k03o.jpg

http://i42.tinypic.com/11ts9qb.jpg

http://i43.tinypic.com/dyt7xy.jpg

http://i42.tinypic.com/2cco4fs.jpg

http://i40.tinypic.com/x3zssh.jpg

Na proleće menjaju tribinu sa koje prate utakmice:

http://i40.tinypic.com/122jjnl.jpg

http://i41.tinypic.com/2zsogmp.jpg

http://i44.tinypic.com/o7vhci.jpg

http://i44.tinypic.com/ei060o.jpg

Ovo su slike iz aktuelne sezone gde se bore za opstanak u Trećoj ligi.

http://i40.tinypic.com/2d0ds3k.jpg

http://i41.tinypic.com/x3scg1.jpg

http://i42.tinypic.com/2yttv0o.jpg

http://i44.tinypic.com/v62kqo.jpg

http://i40.tinypic.com/4t4mrc.jpg

http://i42.tinypic.com/da1k1.jpg

Velika je šteta što Pirot nema neke sportske uspehe. Stabilan FK koji bi igrao redovno barem Drugu ligu (mada zaslužuju i Prvu ligu, s obzirom da neki klubovi imaju par stotina gledalaca po tekmi u najvišem rangu takmičenja) ili jak klub u nekom dvoranskom sportu, bi sigurno doprineo odličnim izdanjima Pirgosa.

alan ford
25-02-2012, 15:39
Usijane Glave Bela Palanka - navijači FK Jedinstva, člana 5. lige.
Dolaze iz najsiromašnije opštine u Srbiji i mesta sa oko 10 000 ljudi. I pored toga stadion je uvek lepo ispunjen, a Usijane Glave navijaju svake sezone.

Ovo je slika iz 1997. godine.

http://i39.tinypic.com/2412xe8.jpg

Slike iz poslednjih godina

http://i44.tinypic.com/34t8nqx.jpg

http://i40.tinypic.com/33xikqx.jpg

http://i39.tinypic.com/11lucd2.jpg

http://i40.tinypic.com/2j28g1l.jpg

http://i40.tinypic.com/fv8h1f.jpg

http://i44.tinypic.com/jtt9w7.jpg

http://i43.tinypic.com/4tsop4.jpg

Bili su prijatelji sa Pirgosima, i posećivali se međusobno, ali je prijateljstvo puklo.

http://i41.tinypic.com/1zgb6np.jpg

Black Devils Babušnica - navijači FK Lužnica, član 5. lige. Imaju veliko rivalstvo sa Usijanim Glavama, jer godinama igraju u istom rangu takmičenja (Pirotska okružna liga) i udaljeni su jedni od drugih oko 20 kilometara. Pošto se nalaze blizu Pirota i Niša, tako imaju kontakte sa tamošnjim navijačima. Usijane Glave su donedavno bile prijatelji sa Pirgosima dok su Devilsi dugogodišnji prijatelji sa Meraklijama i posećuju se na važnijim tekmama, a postojala je i zastava Meraklije Babušnica. Na međusobnim utakmicama Lužnice i Jedinstva je uvek bilo tenzija.

Starije slike iz Babušnice koja ima 5 hiljada stanovnika.

http://i42.tinypic.com/2119un5.jpg

http://i40.tinypic.com/2urmrdy.jpg

Neke novije slike. Inače, imaju dobar prosek godina na tribini.

http://i40.tinypic.com/289ix52.jpg

http://i42.tinypic.com/mskk10.jpg

http://i39.tinypic.com/54i1s1.jpg

http://i42.tinypic.com/2639fer.jpg

http://i44.tinypic.com/qwx5z8.jpg

Skurnja Aleksinac - navijači lokalnog petoligaša Napretka. Ako Sava bude imao šta da kaže o navijanju za lokalne klubove u tom gradu, neka napiše nešto.

http://i42.tinypic.com/245nioo.jpg

http://i43.tinypic.com/eknq4m.jpg

Balkan Boys Dimitrovgrad - navijači FK Balkanski, člana 4. lige.

http://i39.tinypic.com/34gk76x.jpg

I jedna grupa iz drugog dela Srbije.

Spartanci Prijepolje, navijači lokalnog rukometnog kluba.

http://i40.tinypic.com/11rwuhj.jpg

alan ford
25-02-2012, 18:25
Utakmice od prethodnih dana....

KK Sloboda Užice - KK Metalac Valjevo

http://i39.tinypic.com/p55j7.jpg

KK Borac Čačak - KK Smederevo

http://i42.tinypic.com/2wp8qrt.jpg

Radivoj Korać - Voždovac, ženska košarka

http://i40.tinypic.com/2i70djc.jpg

Jagodina - Crvena Zvezda, ženski rukomet

http://i42.tinypic.com/9vgw2f.jpg

Spartak - Vojvodina, ženska odbojka

http://i40.tinypic.com/15qbwwg.jpg

http://i41.tinypic.com/jpkiyu.jpg

http://i43.tinypic.com/2r57tr9.jpg

http://i39.tinypic.com/334p3yw.jpg

Sava04
25-02-2012, 19:41
Skurnja Aleksinac - navijači lokalnog petoligaša Napretka. Ako Sava bude imao šta da kaže o navijanju za lokalne klubove u tom gradu, neka napiše nešto.

Evo ukratko sto se tice navijaca u Aleksincu. Aleksinac grad sa oko 25 000 stanovnika postoje klubovi FK Napredak, FK Rudar (takmici se u najvecem rangu) sa desne obale reke Juzne Morave i sa leve obale FK Morava iz Zitkovca. Sto se tice navijaca neznam tacan podatak organizovanog navijanja, znam da je 1986 godine napravljena zastava (slicna Skotskoj sa grbom Morave u sredinina kojoj je pisalo Ulicari) i na strani i kuci nosili su je momci iz Zitkovca koji su inace vatreni navijaci Partizana, Crvene zvezde, Hajduka i Radnickog. Sada nose zastavu na kojoj pise Klub Prijatelja FKMZ. Morava i Napredak igraju u istoj ligi pa je to najveci lokalni derbi u opstini Aleksinac.
Skurnja iz Aleksinca se pojavila pre par godina i bili su aktivni veoma kratko, danas Napredak jedva da gleda 50 navijaca. Sto se tice Rudara oni igraju u cetvrtoj ligi po rangu nemaju organizovanu navijacku grupu, ali ih prati veliki broj navijaca i omiljeni su klub u opstini.

Evo fotki FKMZ

http://img831.imageshack.us/img831/4078/moravininavijaci.jpg

http://img859.imageshack.us/img859/1787/navijacimorave2.jpg

Evo i isecaka iz knjige 80 godina plavo belih

http://img33.imageshack.us/img33/902/scan0012eb.jpg

http://img840.imageshack.us/img840/503/scan0025za.jpg

http://img836.imageshack.us/img836/9918/scan0026e.jpg

http://img834.imageshack.us/img834/6638/scan0027bn.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/5788/scan0028copy.jpg

alan ford
25-02-2012, 19:58
Hvala na informacijama. I po ovoj fotki gde se vidi cela tribina, da se zaključiti da u jugoistočnoj Srbiji klubovi imaju često dobru posetu.

exx
26-02-2012, 08:56
Podsjećam sve članove foruma da do sutra u potpis stave generalije sukladno propisima foruma.

alan ford
26-02-2012, 16:01
Vojvodina - Partizan, polufinale kupa u odbojci

http://i42.tinypic.com/o2dx.jpg

KK Pirot - KK Morava

http://i43.tinypic.com/723adh.jpg

Partizan - Mladi Krajišnik Banjaluka, ženska košarka

http://i39.tinypic.com/2gycex0.jpg

Partizan - Olimpija Ljubljana, hokej na ledu

http://i44.tinypic.com/59tzb.jpg

+ tuča igrača

http://www.youtube.com/watch?v=4yjo2mu1XzI&feature=related

alan ford
27-02-2012, 02:19
Vojvodina - Mladi Radnik, finale kupa u odbojci

http://i44.tinypic.com/2005kr5.jpg

http://i39.tinypic.com/j6l6ae.jpg

Spartak - Crvena Zvezda, ženska košarka

http://i44.tinypic.com/24w7ali.jpg

Obilić - Valjevo, ženska odbojka

http://i42.tinypic.com/wvrg5k.jpg

alan ford
27-02-2012, 15:21
Što se tiče Niša, glavni gradski klub je Radnički koga prate Meraklije koje se za prevlast u gradu bore sa sekcijama BG klubova. Radnički poslednju deceniju igra većinom u Drugoj ligi sa dva izleta na jednu sezonu u Treću ligu. Ove godine su na čelu Druge lige i sledeće sezone će verovatno na renoviranom Čaru igrati najviši rang takmičenja.

Inače, stanje u niškom sportu je katastrofalno. Pored Radničkog, Drugu ligu igra i Sinđelić koji se gura od strane par ljudi sa vezama u politici i savezu. Pored nebrige za Radnički, gradska vlast je dozvolila da se ugase ili propadnu ostali niški klubovi. Jastrebac (bivši prvoligaš u sezoni 93/94) i dugogodišnji drugoligaš OFK Niš igraju 5.rang takmičenja. Takođe, FK Železničar je prestao da postoji. U Trećoj ligi igra još Car Konstantin.

Bivši prvoligaš KK Ergonom sada igra beton ligu u košarci (4.liga), a bivši učesnik evrolige u vaterpolu VK Niš je na začelju Druge lige. Uspešan klub još iz stare Jugoslavije koji je tada uzeo nekoliko kupova RK Železničar se ugasio i kasnije je fuzijom stvoren novi rukometni klub Nais.

Dakle, pored Meraklija za lokalni klub navijaju i Bikovi iz naselja Durlan. Oni su navijači Sinđelića i većinom se radi o niškim Grobarima.

Slike dok su igrali Treću ligu.

http://i41.tinypic.com/35mhy0n.jpg

http://i40.tinypic.com/11sl6ad.jpg

http://i42.tinypic.com/200e3kl.jpg

U prošloj sezoni kada su ušli u viši rang su imali uspon i navijali su redovno.

http://i40.tinypic.com/25a6ou1.jpg

http://i44.tinypic.com/v2smra.jpg

http://i43.tinypic.com/25rhuza.jpg

http://i39.tinypic.com/15rm894.jpg

Kup protiv Partizana:

http://i44.tinypic.com/wa3uas.jpg

http://i40.tinypic.com/25jcm6d.jpg

http://i41.tinypic.com/2h5705i.jpg

http://i40.tinypic.com/i6ik20.jpg

U aktuelnoj sezoni mislim da ne navijaju.

Pre dve godine za ženski rukometni klub Naisu, navijala je grupa pod nazivom Naisa Fans.

http://i41.tinypic.com/350jxpc.jpg

http://i40.tinypic.com/2up5m2x.jpg

http://i40.tinypic.com/o6enn5.jpg

http://i39.tinypic.com/awrpch.jpg

alan ford
27-02-2012, 15:45
Kolubara Lazarevac - Crvena Zvezda, rukomet

http://i42.tinypic.com/jzi4g1.jpg

Grobari u Segedinu na vaterpolu

http://szegedma.hu/images/szegedpartizan0226/szeged_beton_partizan03_gs.jpg

http://szegedma.hu/images/szegedpartizan0226/szeged_beton_partizan36_gs.jpg

Sava04
27-02-2012, 16:55
Evo kako je opisan derbi izmedju FK Morava i FK Progres Pirot. Utakmica igrana 1978.
http://img705.imageshack.us/img705/2756/scan0013bz.jpg
Utakmica protiv Radnickog, iza se vidi veliki broj navijaca, igrano 1980
http://img560.imageshack.us/img560/2879/scan0014r.jpg
Slike sa sadasnjih derbija FK Morava - FK Napredak 5-1
http://img263.imageshack.us/img263/1927/moravininavijaci3copy.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/2922/moravininavijaci8.jpg

alan ford
28-02-2012, 00:29
Poplaws Vlasotince - navijači trećeligaša Vlasine.

Klub je tokom devedesetih igrao treći i četvrti takmičarski rang u Srbiji. Početkom novog veka bore se za ulazak u Drugu ligu i od 2003. do 2008. godine bili su drugoligaši. Imali su solidne rezultate, a par puta su u Kupu imali uspeha (između ostalog četvrtfinale 2006. godine). Poslednje 3-4 sezone igraju u Trećoj ligi.

Klub je bez obzira na rang takmičenja uvek imao dobru posetu i dok je bio drugoligaš bio je jedan od najposećenijih timova u Srbiji (nekoliko hiljada ljudi na tekmi,a mesto ima 15 000 stanovnika). Navijačka grupa Poplaws je imala odličnih izdanja i pravili su južnoameričku atmosferu u ovom gradiću na jugu Srbije, jer su palili brdo pirotehnike na svakoj utakmici.

U jednom periodu tokom devedesetih na tribini stadiona Vlasine se mogla videti i zastava lokalnih navijača Zvezde, koji su bodrili taj klub.

http://i40.tinypic.com/xmtwco.jpg

http://i41.tinypic.com/2hwger.jpg

http://i40.tinypic.com/mhps9u.jpg

http://i44.tinypic.com/5ba2aw.jpg

Kasnije je njihova i zastava Poplawsa završila u rukama Meraklija

http://i41.tinypic.com/2s966vb.jpg

http://i43.tinypic.com/2rc5ukg.jpg

Slike Poplawsa

http://i42.tinypic.com/348pt2h.jpg

http://i42.tinypic.com/16igxtj.jpg

http://i39.tinypic.com/5pe6op.jpg

http://i39.tinypic.com/2howc5t.jpg

http://i41.tinypic.com/2h6yja8.jpg

http://i43.tinypic.com/2r5b95i.jpg

http://i44.tinypic.com/24gsz8m.jpg

http://i43.tinypic.com/da2bn.jpg

http://i40.tinypic.com/2lng7sl.jpg

http://i42.tinypic.com/122l104.jpg

http://i42.tinypic.com/wuqgyq.jpg

http://i39.tinypic.com/24y5mcn.jpg

Sa gostovanja...

http://i40.tinypic.com/351u49j.jpg

http://i43.tinypic.com/11j13tc.jpg

Nakon ispadanja iz lige, slabo ima vesti o njima. Pojavili su se pre dve godine u dvorani.

http://i39.tinypic.com/2bpkyg.jpg

Što se tiče Leskovca, ima ovde njihovih slika. U novoj sezoni se očekuje da budu aktivni i na košarci i na fudbalu pa je za očekivati više navijačkih vesti iz ovog grada.

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=192&p=26659&viewfull=1#post26659

Vranje ima trećeligaša i dok su igrali drugu ligu pre par godina imali su najveću posetu u Srbiji nakon Zvezde, Partizana i čini mi se Pazara. Bio je neki pokušaj stvaranja navijačke grupe ali to je bilo neozbiljno.

alan ford
29-02-2012, 00:20
Novi Pazar

Ovaj grad je uvek imao odličnu posetu. Pre rata su postojale razne grupe koje su pratile lokalni klub što se u ovim pismima vidi.

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=346&page=35

Dakle, osamdesetih su egzistirale Pazarci, Sandžačke brigade, Blue Hunters, Eagles, Blue Girls, Pirates, Blue Misteries, Blue Wariors, Fighters i tako dalje. Sve je to verovatno bilo nabacano, ali stadion je bio pun.

1989. godine osniva se Torcida Sandžak i ona je do danas glavna grupa koja prati Novi Pazar. Naravno, ima tu još sporednih grupa.

Čaršijaneri - koji su neka posebna grupa koja je pratila rukometni klub

Horde Zla Hadžet (http://www.youtube.com/watch?v=aHo3wpvTH9w), oni su se pojavili skoro

Druga grupa, pored Torcide koja je delovala samostalno su Ekstremi.

Ultra Azzuro su činili momci koji su jedini u tom gradu kontali fazon i trudili se da tribina na nešto liči, ali nisu uspeli da istraju u tome.
Postojala je i grupa Blue White Boys, mlađi navijači koje su ovi UZ usmeravali i koji su jedan period samostalno navijali u dvorani.

Danas na rukometu postoji grupa pod nazivom Canabis Firm.

Uglavnom, karakteristika za Pazarce je bila da su imali pun stadion i sa te strane su pravili dobru atmosferu. Izgled tribine od dresova i obeležja drugih klubova do repertoara pesama (recimo kad se igra protiv Rada peva se "mrzim Partizan" i još neke nebuloze) ne bi komentarisao jer mi nije jasno da nisu napredovali kroz ovih preko 20 godina od kada su organizovani u tu grupu. Nemaju nijednu originalnu pesmu, ali kao što sam napomenuo naprave tu bučnu atmosferu što je verovatno bitnije igračima njihovog kluba od tog jel pesma prepev od druge grupe. O temama u vezi politike neću. Jedino su ovi Utra Azzuro nešto pokušavali promeniti.

Klasično predstavljanje njihovog rada kroz slike neću uraditi jer niti sam skupljao njihove slike niti znam gde imaju sad na jednom mestu. A na jutubu ima brdo video materijala.

Prikazaću njihovo bitisanje na navijačkoj sceni kroz odnose sa drugim grupama.

Oni su u Srbiji igrali većinom u Drugoj ligi, sa malim periodom u trećem rangu takmičenja. Od ove sezone igraju Super ligu.

Tokom devedesetih je potrebno istaći nerede na utakmici Novi Pazar - Priština. To je bilo 93. godine. Tada je došlo stotinjak navijača Pristine koji su kao i gostujući igrači, napadnuti od strane domaćih navijača. Kasnije je na stadion ušlo Arkanovo obezbeđenje pa se to smirilo.

Nekih bitnijih događaja nije bilo do 2004. godine kada se Novi Pazar vraća u Drugu ligu a Rad ispada iz Prve. Tada je 2. liga bila podeljena na 4. grupe : Sever (Vojvodina), Zapad i Istok (uža Srbija) i Jug (Crna Gora). BG klubovi su raspoređivani u Istok i Zapad, pa su u grupi gde je igrao Rad od navijača bili samo Pazarci.
Na prvom gostovanju UF u NP, nije bilo sukoba između navijača ali jest međunacionalnog vređanja pa je to punilo novine par dana. Pazaraca je u BG došlo čini mi se 12 i nije bilo problema.
Na sledeće gostovanje u Pazar odlazi 150 Radovaca. Deo ljudi ulazi na stadion i ulazi u sukob sa domaćom publikom i navijačima.

http://i40.tinypic.com/2ly4mx2.jpg

http://i40.tinypic.com/1z4uwif.jpg

http://i40.tinypic.com/205plw6.jpg

Po izlasku sa stadiona UF se sukobio sa policijom a neredi su nastavljeni i van stadiona.

http://i39.tinypic.com/2a4u1yr.jpg

Bilo je povređenih na sve tri strane, kao i uhapšenih navijača. Ti neredi su bili tema dana u svim medijima.
Sledeće kolo Novi Pazar je gostovao na Banovom Brdu koje se nalazi u delu Beogradu odakle je većinom Radova ekipa, ali se Torcida nije pojavila.
Sledeće sezone Torcida se pojavila na Banjici i Voždovcu, ali nije ništa desilo zbog jakih mera obezbeđenja.

Posle nereda sa UF u Pazaru, svim gostujućim grupama je zabranjeno gostovanje u tom gradu. Kasnije je stvorena jedinstvena 2.liga sa više navijačkih grupa. Novi Pazar je često zbog ispada svojih navijača bio kažnjavan jer su često napadani gostujući igrači. Jedne godine (2006. ili 07.) Novi Pazar je kao domaćin igrao protiv Bežanije pred praznim tribinama, ali je grupa domaćih navijača ušla u teren i napala goste, pa je klub suspendovan na 12 utakmica bez publike (kasnije im je smanjena kazna).

Od ostalih grupa u ligi tu su bili Đavoli, Indijanci, Meraklije, Korida, Marinci, Šaneri. Crveni Đavoli su pokušali masovan odlazak u NP ali su busevi zaustavljeni na ulazu u grad i vraćeni u Kragujevac. Koliko znam još su Marinci imali pokušaj ulaska u Pazar ali im je vraćen bus. Navijačima Novog Pazara nisu bila zabranjivana gostovanja na koja su ponekad išli i pri čemu im je omogućavana maksimalna bezbednost. U Nišu su se sukobili sa domaćim navijačima koji su bili na Zapadu gde je bio kavez za goste, a na Detelinari su Pazarci napadnuti od strane Koride Novi Sad.

Takođe jedan bus Torcide je bio na Marakani na Srbija - Bosna, a njihova zastava je bila jedna od glavnih meta kada smo ih napali. Između ostalog u tom periodu, išli su u Vršac da navijaju na utakmici Hemofarm - Dinamo Moskva za
goste za koje je igrao Mirsad Jahović.

2006. uhapšeno je 150 Radovaca jer su vređali gostujuće igrače na nacionalnoj osnovi na utakmici Rad -Novi Pazar.

U sezoni 07/08, u drugoj ligi sa Pazarcima igraju između ostalog i Voždovac, Zemun, Rad.
Invalidi Voždovac odlaze nekoliko dana ranije u Novi Pazar i osmatraju situaciju. Na stadion ulaze pojedinačno, počinju navijati i ulaze u sukob sa domaćom publikom. Policija uleće, izbacuje Voždovčane sa stadiona i privodi u stanicu.

http://i41.tinypic.com/10cuvsm.jpg

http://i42.tinypic.com/1zn32hd.jpg

http://i39.tinypic.com/ruzjpz.jpg

Ova akcija Invalida je otežala pokušaj dolaska drugim grupama, pa je policija pojačala pojačala mere opreza za utakmice visokog rizika u Novom Pazaru (prvenstveno one sa BG klubovima). Radovci su valjda kasnije imali neke pokušaje iz raznih pravaca da dođu u grad ali nisu uspeli. U poslednjem kolu te sezone Zemunu su potrebni bodovi u Novom Pazaru da ostanu u ligi.

TB dolaze par dana ranije i u jednom prigradskom srpskom naselju iznajmljuju kuću predstavljajući se kao studenti koji su došli obilaziti manastire. Ipak jedna grupa koja se taksijem prebacivala iz Raške je otkrivena jer su već dan pre tekme bili blokirani prilazi gradu i sva vozila su kontrolisana.

http://i40.tinypic.com/316u3o0.jpg

http://i40.tinypic.com/vz7v35.jpg

Kasnije su drotovi uspeli da nađu kuću gde je bo štek Zemunaca i da je opkole, te drže Taurunume do kraja utakmice.

http://i43.tinypic.com/143gygz.jpg

Zemun ispada iz lige, a Rad ulazi u viši rang. Sledeće sezone Invalidi su imali pokušaj odlaska na gostovanje redovnom linijom, ali je bus zaustavljen pa su skontani.

http://i43.tinypic.com/2qmdyyt.jpg

http://i44.tinypic.com/15s0x9x.jpg

Pretprošle godine, Zemunci su opet išli dole. Štekovali su se u nekoj kafani u gradu, ali su provaljeni.

http://i40.tinypic.com/148nrdc.jpg

Zvezda je te godine igrala sa Pazarom u kupu, i i trebale su ići Delije ali je bio neki problem sa kartama, pa nisu otišli.

Prošle sezone Radnički KG i Novi Pazar su se obtili za Super ligu, i na obe tekme su bile pristune obe grupe. Sada kada su prvoligaši dozvoljeno je gostovanje na svim stadionima.
Torcida je išla redovno na gostovanja u ovoj sezoni, sa masovnim odlascima na Marakanu i JNA.

Grobari su bili dole u Kupu i bio je sukob Grobara sa redarima i Žandarmerijom.

http://www.youtube.com/watch?v=aSMMkODhpoA&feature=related

U prvenstvu su bili UF, Đavoli, Despoti i Marinci. Čačani su valjda vraćeni.

alan ford
02-03-2012, 05:38
I za kraj malo egzotike pred subotnji početak prvenstva! :D Setite se onih pisama iz Tempa.

Seoske navijačke grupe.

Naime, poslednjih decenija nema sela u Srbiji a da nema neko rivalsko selo sa kojim igra opštinsku ligu pri čemu se na međusobnim utakmicama okupi čitavo selo i dođe do nereda. Pošto sam imao par poznanika iz nekih sela, uvek sam voleo slušati priče sa tih utakmica, od pokušaja bacanja sudija u bunar do ulaska goveda na teren. Recimo selo Pukovac kod Niša se smatra za mesto sa najviše ludaka u Srbiji (ove godine u baražu prokockaše Treću ligu). Takođe, pre 5-6 godina je navodno na nekoj baraž utakmici u Kruševcu između klubova iz dva sela iz tog područja, bilo skoro 5 000 ljudi na stadionu.

Poslednjih desetak godina počele su se stvarati i neke seoske navijačke grupe koje praćenje kluba kod kuće i na strani dižu na veći nivo.

Obično je to skup seoskih bitangi, fajtera, besposličara, starijih ljubitelja fudbala i sitne dečice. I tako iz nedelje u nedelju prate svoje klubove. Obično neko iz sela ode studirati u veći grad i dođe u neki dodir sa tamošnjim navijačkim grupama i na neki način kasnije pomogne te lokalne navijačke grupe (nabavka pirotehnike, izrada zastava i rekvizita, i slično). Tako da te grupice imaju i zastave i barjake, urađene majice i šalove, pali se često i pirotehnika, a padne i neka koreografija. To je liga bez briga, ljude ne zanimaju veći klubovi, nedelja je dan za fudbal i razonodu. Bitnije je da se pobedi komšija i da mu crkne krava iako je to neka 6-7. liga. Na stadion se sve može uneti.

Evo samo nekih grupa iz sela ili manjih mesta, da ne postavljam sve slike koje imam. A ima još desetine grupa za koje znam imena al nemam materijala. Uglavnom ima i dosta materijala na jutubu i fejsbuku, a sve više klubova ima odlično odrađene web prezentacije.

Vojvodina:

Orlovi iz Nakova, sela u Banatu. Barselona style.:bravo
Moje selo, moj klub. :)

http://i39.tinypic.com/33xhvee.jpg

http://i43.tinypic.com/1256gzo.jpg

http://i43.tinypic.com/2ytxibk.jpg

Banatski Tatari iz Čoke

http://i43.tinypic.com/3449l42.jpg

Alkosi iz Novog Kozarca, takođe mesta u Banatu.

http://i43.tinypic.com/125rt4k.jpg

7.Armija iz banatskog sela Aleksandrovo

http://i40.tinypic.com/voweqb.jpg

Bokseri iz Žitišta, mesta u Banatu

http://i39.tinypic.com/np3us1.jpg

Divlje Svinje iz sela Veliko Središte, takođe Banat

http://i40.tinypic.com/e0204i.jpg

Navijači iz banatskog sela Bavanište

http://i43.tinypic.com/156u26f.jpg

Košmari iz Čonoplje, sela kod Sombora

http://i40.tinypic.com/2ak9zk.jpg

http://i41.tinypic.com/358av7d.jpg

Na derbiju protiv najvećeg rivala iz sela Deronje

http://www.youtube.com/watch?v=EBbE4YOT6aY&feature=player_embedded

Prva ekipa :bravo

http://www.youtube.com/watch?v=3MTk2W2TGWQ&feature=player_embedded

Njihovi rivali iz Deronja

http://www.youtube.com/watch?v=L9zeotpVscE&feature=player_embedded

United Boys iz Odžaka kod Sombora

http://i43.tinypic.com/sn17ic.jpg

Ultra Tatra iz slovačkog sela Kisač pored Novog Sada

http://i42.tinypic.com/fmtis2.jpg

Horde Zla iz slovačkog sela Gložan, takođe blizu Novog Sada

http://i44.tinypic.com/1zg6clw.jpg

http://i44.tinypic.com/9abmh2.jpg

Garda Nereda iz Stepanovićeva kod Novog Sada

http://i41.tinypic.com/5ez82d.jpg

Narandže iz Nadalja, mesta u okolini Novog Sada

http://i42.tinypic.com/302vyuc.jpg

Navijači Omladinca iz Novih Banovaca u Sremu

http://i43.tinypic.com/2n6gcb5.jpg

Plava Armija iz sremskog sela Putinci

http://i43.tinypic.com/1grus7.jpg

Nastavak u sledećem postu...

alan ford
02-03-2012, 05:45
Nastavak.....

Ostatak Srbije

Trutovi iz Koceljeva u Mačvi. Ovi su verovatno problematični sudeći po velikom broju pripadnika Interventne jedinice.

http://i43.tinypic.com/r8w4ms.jpg

http://i39.tinypic.com/16hne6a.jpg

Navijači Zadrugara iz Lajkovca (Valjevski okrug)

http://i40.tinypic.com/2199t1g.jpg

Vrujički Klan iz Banje Vrujci kod Valjeva

http://i44.tinypic.com/350l00h.jpg

Familija iz lozničkog sela Lešnica

http://i41.tinypic.com/dvppgg.jpg

http://i39.tinypic.com/nb3aqw.jpg

http://i41.tinypic.com/28rf7zm.jpg

Rudari iz lozničkog sela Zajača

http://i40.tinypic.com/v3llye.jpg

Navijači Partizana iz Bumbarevog Brda u Šumadiji. Celo selo je u Partizanovim bojama, a imaju odličan stadion. Taj lik što ih finansira je valjda i član skupštine beogradskog Partizana ili tako nešto.

http://i39.tinypic.com/27wwpqu.jpg

Crazy Dar Boys iz sela Darosava kod Aranđelovca

http://i44.tinypic.com/e8ajdc.jpg

Kurajberi iz Arilja (FK Arilje)

http://i39.tinypic.com/1olt2x.jpg

Marica spremna čeka u pozadini :D

http://i41.tinypic.com/4ih15s.jpg

http://i40.tinypic.com/zmbksj.jpg

Njihovi rivali Čaršijani (FK Budućnost Arilje)

http://i41.tinypic.com/ae70wz.jpg

http://i43.tinypic.com/2yzedlz.jpg

Džamari iz Rudnika u opštini Gornji Milanovac

http://i40.tinypic.com/2w4cswh.jpg

http://i41.tinypic.com/6f2gqa.jpg

http://i43.tinypic.com/aaj503.jpg

Njihovi rivali Moćnici, navijači Baćkovac Junajteda iz iste opštine. Englezi :D

http://i44.tinypic.com/11hfn8m.jpg

http://i42.tinypic.com/2j0j8zl.jpg

http://i43.tinypic.com/29wnwjr.jpg

http://i40.tinypic.com/opr1g3.jpg

http://i43.tinypic.com/bi16jp.jpg

Green Boys iz Soko Banje kod Zaječara

http://i44.tinypic.com/2ezgt9y.jpg

Rudari iz Resavice kod Despotovca

http://i40.tinypic.com/x0z8g4.jpg

White Army iz sela Tobolac kod Trstenika

http://i39.tinypic.com/5anlas.jpg

http://i43.tinypic.com/wqv4m.jpg

Thunder Boys iz Kušiljeva kod Svilajnca

http://i41.tinypic.com/rj3az7.jpg

Pivski iz sela Ladovica pored Vlasotinaca

http://i42.tinypic.com/fas9ea.jpg

http://i40.tinypic.com/65qtc0.jpg

Blue Army iz sela Gornje Stopanje kod Leskovca

http://i42.tinypic.com/35m2yqd.jpg

Vukovi iz sela Vučje kod Leskovca

http://i43.tinypic.com/tagg2h.jpg

Bad Company iz Mokre Gore (Kosmet)

http://i43.tinypic.com/1z48tqo.jpg

Klenovi iz Leposavića (Kosmet)

http://i42.tinypic.com/34fg006.jpg

I za kraj!

Navijači Baćevca, sela u okolini Beograda.

http://i44.tinypic.com/xa82q.jpg

Imaju žensku sekciju, pa sam ih ostavio za kraj.:cool:

http://i42.tinypic.com/2yls8yo.jpg

http://i44.tinypic.com/29enn7b.jpg

http://i39.tinypic.com/33vn8y0.jpg

alan ford
02-03-2012, 06:02
Dakle, to bi bilo to. Protekla 2-3 meseca je pomenuta većina grupa koje su ikad postojale u Srbiji, iako verovatno ima još nekih čije postojanje nije došlo do šire javnosti (meni na pamet pada nekoliko gradova preko 20 000 ljudi (Smederevska Palanka, Ćurprija, Vrbas koja su verovatno nekada morala imati lokalnu grupu)). Kao što ste videli ima tu odličnih grupa pored ovih top 10 koje nije potrebno predstavljati (Delije, Grobari, Unija, UF, Zemunci, Đavoli, Meraklije, Firma, Telad i Fajtersi).

Takođe, u ovoj zimskoj pauzi je, ja mislim odrađeno nikad više tekmi u dvoranama od strane naših navijačkih grupa. Pogotovo su odlično ispraćeni ženski sportovi.:)

Sada će se ipak grupe većinom skoncetrisati na stadion.

Evo zaboravio sam ovo postaviti. Ženska košarka između Voždovca i Celja. Bila je prisutna i manja grupa Grofski Celje.

http://i41.tinypic.com/xfybz8.jpg

Ovaj vikend dakle počinje Super liga u fudbalu. U prvom kolu imamo tri navijačka duel i zanimljivo kolo sa tog aspekta.

Novi Pazar - Partizan. Pun renovirani stadion, domaćima dolazi u posetu dvadesetak navijača Fenera, i naravno tu su Grobari.

Radnički Kragujevac - Vojvodina. Dve dobre navijače grupe klubova koji su 3. i 4. na tabeli, i verovatno dobro ispunjen "Čika Dača".

Crvena Zvezda - Spartak. Zvezda slavi rođendan pa je za očekivati novo odlično izdanje Delija, a kako čujem Marinci dolaze u odličnom broju.

exx
02-03-2012, 07:26
Bome Alan Forde svaka ti čast na trudu i uratku

Ljutice_Bogdana
03-03-2012, 00:08
Ja bih ovaj top10 podigao na top11,tj. dodajem Marince.Po meni,to zaslužuju.Svojom tradicijom,dobrim radom u prethodnih 10-ak god.,odnosom ka reprezentaciji...
Posebni pozdravi za Trutove&Kurajbere :D.Bačkovac Junajted su imali opasan snimak na YT,ali je izbrisan izgleda.Da spomenemo i Osica Boys-FK Polet Takovo:
http://img190.imageshack.us/img190/5310/62867102.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/62867102.jpg/)
http://img441.imageshack.us/img441/2734/osiceboysi1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/441/osiceboysi1.jpg/)
:)

alan ford
03-03-2012, 01:43
Mada ovaj klip objašnjava te lige. Okupljanje pred tekmu, korteo, pojedinačni pokušaj napada na bus gostujućih navijača, dolazak gostiju na stadionu i opet tenzije, pojačano prisustvo murije, konstantna prozivanja, konfete, pirotehnika, dosta publike na stadionu. :bravo

http://www.youtube.com/watch?v=QXYX3v3R30Q&feature=player_embedded

A dobar je i ovaj od Baćkovca. Pobeda u gostima, slavlje sa igračima, pirotehnika, gajba piva pored...:)

http://www.youtube.com/watch?v=n7EJuje2SMQ

exx
03-03-2012, 06:33
Celticov dres,traktor prikolica,kaos:rofl:(
te najniže lige su zakon

1981
03-03-2012, 19:22
40000:eek:

http://www.sportal.rs/news.php?news=69631

caporegime
03-03-2012, 19:47
Gledalaca: 41.250

NorthStand
03-03-2012, 21:55
Nevjerojatno, dokle će nas ovi cigani šokirat? :slin

Mi na derbiju vrlo upitno dal možemo napunit stadion, a oni pune na ovakvim pomalo beznačajnim tekmama, i još mogu mislit kakav nogomet gledaju. Ti ljudi su valjda najveći mazohisti na svijetu, jasno mi je da englezi talijani i ostali pune 40.000 ljudi, al ovi u jednoj ligi kakva je srpska, stvarno impresivna brojka ljudi. :bravo

A sad malo crno-beli, ili ti ga "stoka s tribine južne". :rofl

Novi Pazar-Partizan
http://sport.blic.rs/data/images/2012-03-03/219419_fudbal-novi-pazar-partizan-juniori18-a-dimitrijevic_origh.jpg

http://www.novosti.rs/upload/images/gallery/2012/mart/novi%20pazar/sp-par-gal-11.jpg

http://www.novosti.rs/upload/images/gallery/2012/mart/novi%20pazar/sp-par-gal-8.jpg

http://www.novosti.rs/upload/images/gallery/2012/mart/novi%20pazar/sp-par-gal-9.jpg

Dobra brojnost, s obzirom da se ide u pomalo zajeban kraj srbije, a i turci su bili "domaćini" 20 fenerbahčevih sinoć dočekani ko kraljevi. :rofl

Jedno pitanje za crveno-bele, jel istina ili novinarska patka da ste bacili bombu u dvorište piksija?

Može i na pp odgovor, ako je problem javno o tome. ;)

Kragujevac
03-03-2012, 22:07
Cigani stvarno impresivni! Okačiću samo jednu, meni nestvarna za ovo područje, ne verujem da je besplatan ulaz imao nekog uticaja.

http://www.dodaj.rs/f/1K/E9/35GDGg4E/1/spartak2.jpg

Marinci :

http://www.dodaj.rs/f/1m/VS/3kxBVSLE/marincicig1.jpg

Sutra u Kragujevac dolazi Vojvodina, nadam se da ćemo Alan Ford i ja imati šta da napišemo o utakmici, nama su već u goste došli Zemunci, cirka naveliko :D

NorthStand
03-03-2012, 22:08
Gledalaca: 41.250

http://www.dodaj.rs/f/2U/fb/1rHFJBpS/1/spartak1.jpg

rdbgd
03-03-2012, 22:10
Zvezda-Spartak 1:0

http://www.dodaj.rs/f/36/4J/WjwiwJa/1/spartak3.jpg

REAKCIJA!
03-03-2012, 22:15
NIje nikakav problem javno da se kaze da ama bas nikakve veze nemamo sa tim dogadjajem.Nemaju novinari veze sa ovim...ako kapiras sta hocu da ti kazem.

Osijek United
03-03-2012, 23:42
daj lažeš! :)

http://www.youtube.com/watch?v=cmaFA1jGJ_E&feature=related

RONHILL
04-03-2012, 01:09
gradska uprava ce financirat ovaj "projekt",golemo

NorthStand
04-03-2012, 01:23
NIje nikakav problem javno da se kaze da ama bas nikakve veze nemamo sa tim dogadjajem.Nemaju novinari veze sa ovim...ako kapiras sta hocu da ti kazem.

Ma i da ste bacili, to se može računat pod izvansportske aktivnosti. :rofl

Što se tiče ovih vaših izdanja, mogu samo reći da ste se razbahatili na najjače, sve me više podsjećate na one talijane kad su otkrili koliko zabavno može biti kad si navijač. :D

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/CZ_spartak/delije02.jpg

Jebena poruka, mislim da je niste mogli dignut u boljem trenutku. Netko jednom reče, tajming je bitan. ;) Mogu mislit šta se tek za derbi može očekivat, kad je uostalom derbi?

REAKCIJA!
04-03-2012, 01:53
Nije bas smesno kad te ni krivog ni duznog okrivljuju za nesto za sta bi morao da si mnogo poremecen da uopste pomislis da uradis.

http://www.youtube.com/watch?v=x1idCFJIQn4

nikola
04-03-2012, 09:56
pre svega da se predstavim.
navijac sam Crvene Zvezde,imam 28god,redovan sam preko 10 god.imam preko 70,80,gostovanja.
bilo koga nesto da zanima neka pita u vezi Srpskih tribina.Mislim da sam dobar poznavalac.prijavio sam se na ovom forumu iz tog razloga zato sto vidim da je diskusija totalno normalna i opustena.svaka cast svima na tome.
sto se tice jucerasnjeg dana sta reci...vise od 40.000 ljudi...dobro navijanje,dobra atmosver na stadionu,koreo isto,kao sto vidite.
sto se grobara tice njih nije otislo u novi pazar vise iz tog razloga jer im je odobreno samo 400 karata.
iz pouzdanih informacija znam da je interesovanje bilo veliko i da im je dato 1000 karata oni bi se i pojavili u tom broju.
oko 50ak grobara iz Crne Gore i Republike Srpske je vraceno sa granice.Srpska policija im je oduzimala Srpske zastave.nekome to covek bilo gde u svetu da isprica ljudi bi se cudili 10 dana,medjutim,kod nas je sve moguce.
danas ce biti interesantno u Kragujevcu gde Radnicki docekuje Vojvodinu.
navijacki pozdrav.

nikola
04-03-2012, 14:45
http://casopis.izaberipartizan.com/v2/galerija.php?pcId=255&page=1
u toku je utakmica radnicki kg-vojvodina.
po mojoj proceni oko 10.000 ljudi na stadionu.
600,700 crvenih djavola,
fime 150+

bandira
04-03-2012, 16:12
Cigani stvarno impresivni! Okačiću samo jednu, meni nestvarna za ovo područje, ne verujem da je besplatan ulaz imao nekog uticaja.

http://www.dodaj.rs/f/1K/E9/35GDGg4E/1/spartak2.jpg

Sutra u Kragujevac dolazi Vojvodina, nadam se da ćemo Alan Ford i ja imati šta da napišemo o utakmici, nama su već u goste došli Zemunci, cirka naveliko :D

Zna sam iz bivše države da vas je bilo masa,vidim da je tako i ostalo. Svaka čast.

nikola
04-03-2012, 17:31
http://img191.imageshack.us/img191/8400/jj1j11.jpg
juce sa marakane.

1981
04-03-2012, 17:53
http://casopis.izaberipartizan.com/v2/galerija.php?pcId=255&page=1
u toku je utakmica radnicki kg-vojvodina.
po mojoj proceni oko 10.000 ljudi na stadionu.
600,700 crvenih djavola,
fime 150+
Daj izvještaj i koju sliku da vidimo.

nikola
04-03-2012, 19:01
http://www.sportal.rs/news.php?news=69671
evo samo potvrde da je bilo 10.000 ljudi.
cim budem nasao slike postavicu ih.

Kragujevac
04-03-2012, 21:35
RADNIČKI - Vojvodina, Crveni Đavoli :

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/421950_10150702803576031_326680576030_11513663_129 3895552_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429520_10150702803846031_326680576030_11513665_183 0324125_n.jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/419350_10150702804381031_326680576030_11513668_179 575135_n.jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/64875_10150702804581031_326680576030_11513669_5380 09017_n.jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/432089_10150702804856031_326680576030_11513670_865 837506_n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/431171_10150702805301031_326680576030_11513674_104 6597858_n.jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/419575_10150702805546031_326680576030_11513676_157 9762121_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/421790_10150702805896031_326680576030_11513678_210 7578992_n.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=UsnyffK_XvE&feature=player_embedded

Dobar navijački dan, Firme oko 300, po mojoj proceni. Dosta ljudi na Čika Dači, moguće da je bilo 10000.

Kragujevac
04-03-2012, 21:51
I jedna Firmina, dok ne budu zvanične slike :

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/424108_2782431400438_1247795542_32107322_146468771 4_n.jpg

1981
04-03-2012, 22:00
http://www.youtube.com/watch?v=cmESFVsQZdw&feature=related

alan ford
05-03-2012, 00:51
Kao prvo odličan fudbalski vikend u Srbiji sa tri iznadprosečne posete u Novom Pazaru, Beogradu i Kragujevcu.

Moram da pohvalim izdanje Crvenih Đavola i posetu kragujevačke publike. Baš se danas osećala neka pozitivna navijačka atmosfera u vazduhu. Takođe sam prijatno iznenađen našim brojem. Samo šteta što su igrači Radničkog i Vojvodine zakazali na terenu.

Sećam se da smo svi prije 5-6 godina priželjkivali da pored večitog derbija, dođe i do, ulaskom oba Radnička u ligu, još par manjih derbija sa ovakom posetom i izdanjima navijačkih grupa. Sledeće godine svi očekujemo Meraklije u 1.ligi.

Što se tiče ostatka kola.

Prvo par dobronamernih saveta novom forumašu Nikoli da izbegava ove izveštaje i davanja pogrešnih procena, na osnovu gledanja TV prenosa. Jedan od razloga što je nekada cenjeni forum Trbina propao, je što su se za vreme utakmice javljali ljudi sa postovima "Evo gledam na RTS-u tekmu, ovih ima ovoliko, ovi se čuju bolje" i slično, pa bi se drugi nadovezali na njihove postove i eto svađe na par strana.

Ovaj podforum je pokrenut prvo sa pričama veterana naših scena, pa su se polako uključili mlađi sa predstavljanjem današnjih izdanja navijačkih grupa i kvalitet foruma i komunikacija na njemu je daleko nadmašila nekoliko postojećih domaćih mesta (srpskatribina, tribinaSRB, EX-YU podforume na ultrastifu, kao i ovaj neki novi srpski forum 12igrač) za komentarisanje navijačkih zbivanja (dobar je još onaj zatvoreni deo kod Zemunaca ali je to za probrane ljude).

Dakle, kao i u prošloj polusezoni nastaviću postavljati foto rezimee svih navijačkih dešavanja u svim rangovima i sportovima.

Slike Firme iz KG će biti najkasnije do sutra.

CZ - Spartak

Slike domaćih su postavljene i kao i većina ostao sam bez reči. :bravo

Još jedna fotka Marinaca.

http://i39.tinypic.com/1z17i9l.jpg

Borac Čačak - Javor

http://i40.tinypic.com/2jetnvn.jpg

BSK Borča - Smederevo

Domaća grupa

http://i42.tinypic.com/1t1ufo.jpg

Novi Sad - Sloga, Korida na prijateljskoj utakmici

http://i43.tinypic.com/o06xyr.jpg

Voždovac - Partizan, finalni turnir za košarkašice u Zenici. Grupa od 8 Invalida došla vozom, posle tekme ispoštovani od strane Robijaša zajedničkim izaskom u grad, i na kraju su se vratili sa košarkašicama busom u BG.

http://i44.tinypic.com/2202gx.jpg

Grobari iz Trebinja, Gacka i Nikšića koji su zaustavljeni na graničnom prelazu. Jedino su Beranci od ekipa iz RS i CG uspeli da pređu granicu neopaženo.

http://i40.tinypic.com/ng2005.jpg

Klip Pazaraca sa navijanjem pre i za vreme tekme. Mora im se priznati da znaju napraviti bučnu atmosferu.

http://www.youtube.com/watch?v=-YRP8fg0E8I&feature=player_embedded

Jedan lep potez FF od danas.

http://www.mondo.rs/s236101/Sport/Sjajan_gest_navijaca_Slobode.html

Ljutice_Bogdana
05-03-2012, 14:43
@alan ford
Jel ovo Čavo Ledeni na 5. slici?

bgd_fantom
05-03-2012, 15:04
http://www.youtube.com/watch?v=RvO1eBfpm6c&feature=related

alan ford
05-03-2012, 15:21
@alan ford
Jel ovo Čavo Ledeni na 5. slici?

:rofl

Nije, ali liči....

http://tekstovi-pesama.com/g_img/1/13788/ajs%2520nigrutin-7.jpg

Firma u Kragujevcu

http://i40.tinypic.com/28w0i.jpg

http://i42.tinypic.com/syqgs2.jpg

UF u Lučanima

http://www.united-force.org/images/vesti/Metalac%20GM-%20Rad%201112.jpg

http://www.united-force.org/images/vesti/Metalac%20GM-%20Rad%201112%2002.jpg

http://www.united-force.org/images/vesti/Metalac%20GM-%20Rad%201112%20naslovnaaaaaaa.jpg

alan ford
05-03-2012, 15:38
Sloboda Užice - Jagodina

http://i40.tinypic.com/72x8g3.jpg

1981
05-03-2012, 15:45
Odlična izdanja Srpskih grupa ovaj vikend.
P.S
Di su Lučani?Jeli to neko selo?

nikola
05-03-2012, 15:56
Lucani su izmedju Cacka i Uzica(40ak km od jednog i od drugog grada).Zapadna Srbija.
Taman selo,oko 4000 stanovnika.

alan ford
05-03-2012, 16:01
Inače, imali su nekada prvoligaša FK Mladost, koji je sada u 2. ligi. Ove godine Metalac iz Gornjeg Milanovca igra kao domaćin 1. ligu u Lučanima (nemaju adekvatan stadion za najviši rang pa kao domaćini poslednjih godina igraju u Kragujevcu, Čačku, Lučanima).

Ljutice_Bogdana
05-03-2012, 16:10
@alan ford
I sa nekih starijih fotografija,ja sam bio ubeđen da on ide sa Invalidima!?Nadam se da aktivnosti poslednjih meseci znače povratak Invalida na scenu (rehabilitacija :)).Po meni,svojevremeno sjajna grupa.Na slici se vidi i Marina Maljković (trener Partizana),ćerka legendarnog Bože Maljkovića.
Na vašim slikama ovo deluje kao nov/obnovljen transparent?
UF definitivno najveći procenat home/away.Svaka čast.

alan ford
05-03-2012, 16:48
Na vašim slikama ovo deluje kao nov/obnovljen transparent?

Stari trans koji je obnovljen.

http://www.firma1989.com/galerija/albums/userpics/fkv-proleter-9798%281%29.jpg

Što se tiče Invalida, Ajs nema veze sa Voždovcem jer je iz Koteža (a da navija za manji klub koji predstavlja drugi deo grada, bio bi izdajnik jer je jak lokalpatriotizam na liniji 43-23 s druge strane Dunava. :) ). Ovo u Zenici im je bila starija ekipa koja se izgleda polako vraća. Bilo bi dobro kada bi došlo do potpunog povratka starijih Invalida. :)

Malo podsećanja na njih:

http://i43.tinypic.com/i37ui8.jpg

http://i41.tinypic.com/x29auq.jpg

http://i44.tinypic.com/29c9iiv.jpg

http://i41.tinypic.com/hvwcb8.jpg

http://i40.tinypic.com/152f9lu.jpg

Ljutice_Bogdana
05-03-2012, 18:01
Pa da,vidim poznat mi transparent,ali me zbunile ove horizontalne bele ivice.

alan ford
05-03-2012, 23:21
http://www.youtube.com/watch?v=-P-TU4SB2Yg&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=FkYc41071GY&feature=player_embedded

nikola
06-03-2012, 09:05
1)Dortmund – Majnc
80.720
2)Real Madrid – Espanjol
77.000
3)Barselona – Hihon
72.442
4)Hamburg – Štutgart
55.263
5)Herta – Verder
52.742
6)Rendžers – Harts
47.276
7)Liverpul – Arsenal
44.922
8)Crvena zvezda – Spartak
41.250

ultras
06-03-2012, 16:19
Je l se to nucleo vratio, vidim nova zastava, i sta im znaci ono 9 pored?

Stoka_s_istoka
06-03-2012, 16:21
Delije, odlično, takvi su uostalom zadnjih godina. Đavoli jako dobro, šteta što nema zemunaca u prvoj ligi. Tada bi to bilo potpuno, a i ovako je scena na visokom nivou.

alan ford
06-03-2012, 16:58
Još jedna slika iz Kragujevca

http://i42.tinypic.com/351s2mw.jpg

Despoti Smederevo u Borči

http://i40.tinypic.com/nybdx1.jpg

Sirmium Rangers Sremska Mitrovica na gostovanju u Novom Sadu, treće liga u košarci.

http://i44.tinypic.com/optwed.jpg

Slike Unije iz Kule nema, jer oni to postavljaju na kraju sezone. Bila je i grupica domaćih navijača, ali su im OFK-ovci izgleda digli trans.

Argentino
06-03-2012, 18:42
Delije, odlično, takvi su uostalom zadnjih godina. Đavoli jako dobro, šteta što nema zemunaca u prvoj ligi. Tada bi to bilo potpuno, a i ovako je scena na visokom nivou.

Spomenul je Kragujevac da su bili u posjeti kod njih, njima kasnije kreće 3.liga Beogradska zona tu navijačke grupe Service Crew Žarkovo, Invalidi Voždovac i Balkan Mirijevo. Ako im Meraklije i Korida dođu u prvu ligu najesen + izdanja Marinaca, Freedom Fightersa i Despota ako se nastave u ovom tonu scena im nikad nije bila aktivnija... a i to će potvrditi naredni tjedni kad krenu niže lige.

...alan ford ova slika navijača Borče, oni se zovu Kompanija Borča ili je to ekipa poput Ološ Boysa i Beton Boys. Invalidi "ispoštovani" u Zenici od strane Robijaša, pa s obzirom da ih je došlo 8 s vlakom mislim da su dobro postupili... a South Family, Vandal Boys, Ofenziva, Koalicija, Grobari Nbg i ostali Zabranjeni su po meni trebali biti u Zenici s obzirom da prate ženski košarkaški tim, a nisu imali baš šanse da se pojave u N.Pazaru.

Stvarno fascinantna posjeta na stadionima u Kragujevcu, Beogradu i Novom Pazaru a za izdanja navijačkih grupa ne treba trošiti previše riječi...

Argentino
06-03-2012, 18:52
Je l se to nucleo vratio, vidim nova zastava, i sta im znaci ono 9 pored?

To je i meni prvo palo na pamet kad sam vidil slike United Force-a, negdje sam čital da oni nikad niti nisu otišli s tribine.. a tko zna možda su im se i neki ljudi vratili iz Zabele u međuvremenu radi onog iz 2005.g.

Gledam na ovoj slici od UF-a ima dosta starije ekipe, a prosijek na gostovanjima i u domaćem kopu daleko najbolji od svih... ali opet onakva nonšalantnost žandarmerije na baklje UF-a u Hrvatskoj nikad nebi mogla proći, mogu navijačke grupe ne praviti sranja kod nas ali uvijek će interventna policija snimati tribinu, privoditi i raditi represiju. Kamere su doslovno u rukama murije i na 3.HNL !

http://www.united-force.org/images/vesti/Metalac%20GM-%20Rad%201112%2003.jpg

I ono šta stvarno treba spomenuti su stariji navijači over 40 koji i dalje prate svoj klub, kakav je medijski tretman imal Ćume nakon onog "Insajdera"... mnogi bi prestali aktivno ići na utakmice, a čovjek ove godine slavi 50 rođendan, 35 godina aktivnog navijanja i ne jebe živu silu hehehe...
U Hrvatskoj ima možda dvoje/troje ljudi njegovih godina koji su toliko cijenjeni u svojoj sredini, i dalje aktivno prate svoj klub, odlaze na većinu gostovanja... baš mi pada recimo Tedy iz Kutine kojeg sam srel u subotu ispod tribine pred tekmu Dinamo - Osijek, već ga neko vrijeme nagovaram da se uključi u raspravu na forumu, tko zna možda i bude...

Stvarno pohvalno... Ćume u Nišu i Čegi u N.Pazaru !

http://casopis.izaberipartizan.com/v2/img/slike/1330085656.jpg
http://casopis.izaberipartizan.com/v2/img/slike/1330867167.jpg

Simo Maglenka
07-03-2012, 00:57
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/416975_10150655024391506_351431086505_9401632_1148 817218_n.jpg

alan ford
07-03-2012, 09:48
...alan ford ova slika navijača Borče, oni se zovu Kompanija Borča ili je to ekipa poput Ološ Boysa i Beton Boys.

Prvi navijači u Borči su bili Garvani tokom devedesetih, a kasnije su bile te dve pomenute grupe Beton Boys 2003 i Ološ Boys 2004. Ovaj naziv Kompanija je valjda bio kao neki zajednički naziv za ove grupe ili tako nešto, i nije bilo zastave sa tim imenom, već se pored transa BB i OB kačila još zastava Borčanci. Kao što sam napisao kada sam ih predstavljao, ulaskom u najviši rang su se ipak odlučili za primarne klubove koji su bili u 1. ligi.
Dakle nisu uspeli kao Invalidi ili OFK-ovci da stvore lokalnu grupu koja bi navijala samo za BSK. Iako su imali potencijal jer je Borča naselje od 40 000 ljudi koje je odvojeno od ostatka BG-a i nalazi se preko Dunava. A tu su i okolni krajevi koji gravitiraju ka njoj.

http://i39.tinypic.com/5ts7yb.jpg

Ali ipak bi bilo previše da postoji i 7. grupa u Beogradu koja navija samo za jedan klub.
Ovo sad navijaju neki novi klinci, ali neka ih. Bolje nego da sede kući. :)

Što se tiče ostalih rangova, Radnički će verovatno ući jer mu sređuju stadion i prvi je na tabeli. U Napredak je sad ušla porodica Mišković i idu na drugo mesto koje vodi u elitu, iako zaostaju 13 bodova. Novi Sad jeste visoko na tabeli, ali tako je svake godine, nemaju izgleda ambicije za viši rang pa u drugom delu sezone igraju lošije. Možda i ovaj Srem iz sela Pećinci uđe u Prvu ligu, drugi su na tabeli a imaju bruka para. :(

Što se tiče stanja u FK Zemun to može pojasniti Kragujevac. U teškoj krizi su pa su valjda prošle godine navijači brinuli o klubu, jer su neki likovi iz uprave popadali zbog gudre.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/250508/Braci-iz-Zemuna---u-Nemackoj-pomagao-prijatelj--Crnogorac

Kad sam tražio tu vest naletih slučajno na ovo:

http://www.mup.gov.rs/domino/arh2007.nsf/aBeogradjunl

Tu vidiš da i kod nas snimaju tekme i u trećoj ligi. Jest da je starija vest, ali ima i novijeg datuma. Taurunumi su pre dve sezone u Drugoj najebali jer su privođeni na osnovu snimaka zbog verbalnog delikta na utakmici sa Novim Pazarom.
Takođe cela tribina Radovaca je završila u stanici na tekmi protiv istog protivnika. Kasnije su ljudi kažnjavani na osnovu policijskih snimaka sa te utakmice, a snimci su prikazani i u Insajderu.

http://i41.tinypic.com/2zsy5q9.jpg

REAKCIJA!
07-03-2012, 14:53
Poenta cele price je...da fudbal u Srbiji,jugoslaviji...kako god hocete,nikada nije bio na nizim granama nego sto je danas.Nas klub 4 godine nije uzeo titulu,a u ovoj petoj na polu sezoni imamo 8 bodova zaostatka.I na sve to dodje ovaj broj ljudi!Ja sam ubedjen da ovo ne moze da se poredi ni sa jednom zemljom jer nigde fudbal nije u ovakvom kurcu kao sto je kod nas i retko gde postoji klub koji je uzivao veliki ugled,a koji se toliko srozao,pa je samim time jos teze sve ovo sto je uradjeno.
I zato mislim da je ovo svojevrstan fenomen koji do sada nije vidjen na ovim prostorima."Samo" je zato vredno pomena,a verujem i da navijacka prica ima itekako udela u ovoj masovnoj pojavi ljudi na jednoj totalno nebitnoj utakmici za nas klub koji je u najtezoj poziciji verovatno od svog osnivanja.Ako neko ima neki slican primer neka ga navede.

caporegime
07-03-2012, 15:15
nitk one dvoji da je broj gledatelja fascinantan u odnosu na stanje nogometa. možda je toj pozitivnoj atmosferi i odluci raznih ljudi da provedu dana na nogometnoj utakmici iako se možda i neće nagledat nego kvalitetnog nogometa doprinijela i atmosfera sa sjeverne tribine ali, čak i da je sjever prazan, brojka koja preostaje je dovoljna da se vidi sav nesrazmjer između kvalitete i brojne posjete.
ja osobno mislim da ne mora uvijek biti ni do kvalitete sporta ni do neke tradicionalne vjernosti i temperamenta samih navijača pojedinog kluba.
nekad se stvori kemija. ja ni dan danas ne mogu shvatiti odkud na jebenom hokeju u zagrebu sve one tisuće ljudi koje uredno pune arenu.
a hokej nam je tradicionalan ko , ne znam ono, kriket jebote ili rugby.
e sad, u cijeloj priči lako moguće da same delije imaju zasluge za stvaranje dobre atmosfere općenito koja u ljudima stvara dobro raspoloženje posjetom marakani.
i tu bi moglo biti dosta istine jer, npr., u maksimiru čim priđeš bliže, osjeti se taj neki miris mamića, njegovih poltrona, klupskih uhljeba, proćerdanih para, nepostojanja duha o želje igrača koji se već godinama ponašaju ko sitni šićari koji su tu samo da se provedu, uzmu neku lovu i poševe po mogućnosti neku sponzorušu.
kad se k tome dodaju i unutarnji problemi navijača, stalno blaćenje istih od strane klupske kamarile, nabiraja murja koja više služi kao sredstvo prisile prema navijačima "nelojalnim" klupskoj vrhušci ni ne čudi me što je posjeta jadnija nego što i igra može biti jadna.

biće stoga da je dobra kemija što su je cigani stvorili između samih sebe, proširila svoje djelovanje i van sjeverne tribine.

REAKCIJA!
07-03-2012, 15:19
4 godine bez titule,41 milion duga,10 bodova zaostatka,gost FK Spartak Subotica uz direktan TV prenos,na terenu katastrofalna igra...
A na stadionu 41250!
E,to je Crvena Zvezda!

Ovo je mozda najbolji opis sa jednog foruma o cemu se radi.

balkanac
07-03-2012, 15:34
eo REAKCIJA mozda je primjer isto tako i Torcida i Hajduk(7-8 godina bez prvenstva u tih godina samo osvojen 1 kup),al opet ima svita ,da se to i ovde ponudi takva prilika blizu slavlja mozda bi se i napunilo

al da se sada neprica o hrv grupama ovde ,za vas svaka cast

REAKCIJA!
07-03-2012, 15:41
Nisam samo skapirao kakva prilika blizu slavlja?Mi teoretske sanse nemamo da osvojimo titulu i to znamo od prvog kola ovog dela prvenstva.Ako si na to mislio,cisto da znas da je minus 10 ovde nedostizno.

balkanac
07-03-2012, 15:45
ma mislio sam na zvezdin rodendan

REAKCIJA!
07-03-2012, 15:58
Znas kako,do pre 5-6 godina verujem da 90% Zvezdasa nije ni obracalo preterano paznju na to kad je rodjendan Zvezde,a ni tribina nije.Kako se to promenilo,dosli smo dotle da je ovo dan za sebe,koji je,nevezano za protivnika i nase trenutno mesto na tabeli...sam po sebi spektakl.Mislim da smo mi najvise zasluzni sto se na taj dan gleda na ovaj nacin...to hocu da ti kazem.

rdbgd
10-03-2012, 23:03
http://www.novosti.rs/upload/thumbs/images/gallery/2012/mart/Javor%20-%20CZ/Javor---CZ-025_620x0.jpg

javor -zvezda 1-3

rdbgd
11-03-2012, 08:30
http://www.youtube.com/watch?v=oF2KlftUE0k

1981
11-03-2012, 10:22
http://www.youtube.com/watch?v=rh40p_UFU8w&feature=related

alan ford
11-03-2012, 10:26
Javor - Crvena Zvezda

http://i42.tinypic.com/i2j0nl.jpg

http://i40.tinypic.com/2urmuqs.jpg

Vojvodina - Metalac Gornji Milanovac

http://i39.tinypic.com/racdup.png

Partizan - Sloboda Užice

Jug

http://i42.tinypic.com/254vtp4.jpg

http://i42.tinypic.com/jpijkj.jpg

Freedom Fighters

http://i44.tinypic.com/15qw3l1.jpg

Spartak- Radnički

Marinci

http://i39.tinypic.com/34pnc7t.jpg

http://i42.tinypic.com/359fksz.jpg

Đavoli

http://i42.tinypic.com/96mivm.jpg

Smederevo - Borac Čačak

http://i40.tinypic.com/23ll9c3.jpg

alan ford
11-03-2012, 10:31
Partizan - Sloboda

Navijanje na istoku

http://www.youtube.com/watch?v=c7XK2vSMDss&feature=g-all-u&context=G2f9e755FAAAAAAAAAAA

Vojvodina - Metalac

http://www.youtube.com/watch?v=eYjKEQQHFQU&feature=player_embedded

Rad - Novi Pazar

http://www.youtube.com/watch?v=5tRzh5IMIho&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=ZTXhKL4q0xk&feature=related

alan ford
11-03-2012, 10:40
Radnički Niš - Čukarički

http://i42.tinypic.com/20af8n4.jpg

Čačani u Smederevu

http://i43.tinypic.com/x2m1xe.jpg

Finalni turnir kupa za košarkašice u Smederevu

Partizan - Zvezda

http://i44.tinypic.com/1zn50kw.jpg

Voždovac - Vrbas

http://i42.tinypic.com/f3s48m.jpg

Pirot - Kuršumlija, muška košarka

http://i42.tinypic.com/s2t8yf.jpg

alan ford
11-03-2012, 18:38
Rad - Novi Pazar

http://www.united-force.org/images/vesti/Rad-%20Novi%20Pazar%201112.JPG

http://www.united-force.org/images/vesti/Rad-%20Novi%20Pazar%201112%20naslovnaaaaaaa.JPG

http://www.united-force.org/images/vesti/Rad-%20Novi%20Pazar%201112%20(2).JPG

Snimak Đavola iz Subotice

http://www.youtube.com/watch?v=3Wvct9ynnx4&feature=player_embedded

Korida Novi Sad protiv Teleoptika

http://www.youtube.com/watch?v=WGwo4BOsWPU&feature=player_embedded

nikola
11-03-2012, 19:47
http://www.zurnal.rs/2012/03/11/grobari-oborili-ovogodisnji-rekord-humske/index.html

nikola
12-03-2012, 10:18
za pazarce modu da kazem:svaka cast na drskosti.
za pazarce mogu da kazem:nek im je laka crna zemlja.

Kragujevac
12-03-2012, 10:22
RADNIČKI - Spartak

http://oi40.tinypic.com/maw5f5.jpg
http://oi39.tinypic.com/1zy7ejn.jpg
http://oi44.tinypic.com/2cmkj14.jpg

Obeleženo je 23 godine od osnivanja Crvenih Đavola.

alan ford
12-03-2012, 17:22
Novi Sad - Teleoptik

http://i44.tinypic.com/rr5lhg.jpg

http://i42.tinypic.com/20t03rd.jpg

Spartak - Radnički

http://www.youtube.com/watch?v=-ZTD9BqQ0ec&feature=player_embedded

NorthStand
12-03-2012, 17:56
Radovci imaju malu brojnost, kad se gleda brojnost nekih drugih grupa s ovih prostora. Al nitko ne može reći da su loša grupa, jer im je brojnost daleko manja od npr Cigana i Grobara. Tako da, po meni brojnost je bitna, ali nije presudna u prosuđivanju kvalitete jedne grupe. Postoje grupe koje imaju veliku masu, a s njome ne znaju napravit ništa, niti izakcijat nekoga niti napravit urnebes na tribini. A postoje opet ovako pod navodnike male grupe, koje imaju sve navedeno, znaju dobro navijat i znaju se iskazat u akcijama. Tako da svaka čast brojnosti, ali ne treba samo preko nje sudit o kvaliteti neke grupe.

A ne treba bit pretjerano pametan za ustvrdit, da je bolje na stadionu imat 41.215 gledatalje ko Zvezda, nego kao sada Dinamo 1215.

bgd_fantom
12-03-2012, 18:22
mislim da ti u srbiji niko nece reci da cigane ceni samo zbog brojnosti ,a forsi nekad prvi,nekad drugi nikad ispod treci u srbiji

1981
14-03-2012, 20:37
:o
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2012&mm=03&dd=14&nav_id=591053

balkanac
14-03-2012, 20:40
svaka in cast 40 iljada ljudi opet

exx
14-03-2012, 20:45
jebote,40 soma ....

1981
14-03-2012, 20:56
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/208412/Huligani%20krali%20prasetinu.html

caporegime
14-03-2012, 21:01
krasti pečenje? ideja nije uopće loša.

bgd_fantom
14-03-2012, 21:21
http://www.mondo.rs/s237326/Sport/Fudbal/JSL-_Zvezda_i_Delije_drze_ritam.html
koje vece na marakani,ovo nije bilo ni u ex-yu,ovako pun stadion,navijanje,spektakl je doci na marakanu i ovo doziveti.

Sava04
14-03-2012, 21:35
http://www.mondo.rs/motion/play.php?vid=9411

Sava04
14-03-2012, 22:07
http://img14.imageshack.us/img14/1084/42983937.jpg
http://img826.imageshack.us/img826/1876/41827436711926666137410.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/6853/42214236711920666138010.jpg
http://img708.imageshack.us/img708/4840/42635736708295666500510.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/8524/43057636711886999474712.jpg

exx
14-03-2012, 22:20
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/208412/Huligani%20krali%20prasetinu.html

E moj Dragoslave,spor si,spor:rofl

rdbgd
14-03-2012, 23:21
zvezda-smederevo 4-0

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/431286_311040032283114_100001313587101_756071_8765 59788_n.jpg

Kragujevac
14-03-2012, 23:40
RADNIČKI -Javor

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429748_10150724476906031_326680576030_11590962_212 5894126_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429672_10150724477456031_326680576030_11590970_134 9837354_n.jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/431256_10150724477791031_326680576030_11590973_248 128029_n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420578_10150724478186031_326680576030_11590977_192 5415843_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/424911_10150724478756031_326680576030_11590979_192 0136678_n.jpg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e631KgqkOvo

Protivnik, radni dan, vreme odigravanja - uticalo je malo i na brojku i na prosek godina, al je zato navijanje bilo odlično. Sledeće kolo - Smederevo away :D

dalton
14-03-2012, 23:45
zvezda-smederevo 4-0

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/431286_311040032283114_100001313587101_756071_8765 59788_n.jpg
koliko vama doje karta za sjever u eurima da mogu skontat

rdbgd
14-03-2012, 23:53
koliko vama doje karta za sjever u eurima da mogu skontat

za ove dve zadnje protiv spartaka i danas protiv smedereva ulaz je bio besplatan ,na prvoj zbog rodjendana zvezde a za ovu valjda po inerciji zbog publike .inace je karta za sever bila 2 evra u jesenjoj sezoni

dalton
14-03-2012, 23:58
jeftino -dobro za vas .u splitu je izgleda najskuplja karta od svih klubova ex yu.nama je za istru ,splita, zadra i sl za sjever 40 kn sta je malo manje od 6 eura a za dinama 50kn ili ti ga 7 eura ,,,,

REAKCIJA!
15-03-2012, 01:43
http://www.youtube.com/watch?v=c331BrHyv8k

REAKCIJA!
15-03-2012, 12:31
http://www.youtube.com/watch?v=OtEUlimVyTE&feature=related

REAKCIJA!
15-03-2012, 14:18
http://www.youtube.com/watch?v=YjNf4lvdf9k

msad
15-03-2012, 16:03
mislim da ti u srbiji niko nece reci da cigane ceni samo zbog brojnosti ,a forsi nekad prvi,nekad drugi nikad ispod treci u srbiji

Meni licno smeta kada se upotrebljava rec "brojnost".Ipak bi vise govorio o ljubavi prema klubu,odanosti ili cak i fanatizmu.

alan ford
15-03-2012, 16:48
UF u Užicama

http://www.youtube.com/watch?v=YR3eo778Yu8&list=UU2Y7hOdRFcdym_vhZB63p2A&index=1&feature=plcp

1981
15-03-2012, 16:52
Ima li šta od Grobara sa karaburme?

alan ford
15-03-2012, 16:55
Novi Pazar - Vojvodina

http://i43.tinypic.com/ms199w.jpg

http://i42.tinypic.com/aninvt.jpg

http://i42.tinypic.com/33jsg8l.jpg

+ bonus slika

http://i41.tinypic.com/333vgwn.jpg

Sloboda - Rad

Freedom Fighters

http://i39.tinypic.com/10sdgyd.jpg

United Force

http://www.united-force.org/images/vesti/Sloboda%20Uzice-%20Rad%201112%20(5).jpg

http://www.united-force.org/images/vesti/Sloboda%20Uzice-%20Rad%201112%20(7).jpg

+ bonus slika

http://www.united-force.org/images/vesti/Sloboda%20Uzice-%20Rad%201112%20(1).jpg

OFK Beograd - Partizan

Grobari Jug

http://i39.tinypic.com/mw2i45.jpg

Zabranjeni

http://i39.tinypic.com/2nvz0g4.jpg

Borac Čačak - BSK Borča

http://i40.tinypic.com/3151son.jpg

alan ford
15-03-2012, 23:19
Sloboda - Rad

http://www.youtube.com/watch?v=2IjZ3ZFyxx8&feature=player_embedded

Marinci u Lučanima

http://i41.tinypic.com/176460.jpg

alan ford
16-03-2012, 00:04
Firma u Raškoj

http://www.youtube.com/watch?v=fdPK2vxaUCU&feature=player_embedded

Footie Fan
16-03-2012, 00:52
Nikad nisam znao da otvaram pivo zubima, niti znam da stavljam slike na net, ali ova mi je simpaticna..Sa Karaburme.

http://tinypic.com/r/b5n0wk/5

alan ford
16-03-2012, 20:09
BSK Borča - Hajduk Kula

http://i41.tinypic.com/2ldumvr.jpg

nikola
17-03-2012, 08:46
http://www.zurnal.rs/category/fudbal/tifo

REAKCIJA!
17-03-2012, 10:36
Daj brate,nemoj da stavljas ove gluposti ovde,koga interesuje "tifo najava" iz zurnala?

nikola
17-03-2012, 18:07
ako admin kaze da ne stavljam i da to smeta forumu-necu stavljati,u suprotnom-opet cu stavljati,ma kolko tebi to smetalo.

REAKCIJA!
17-03-2012, 19:53
Nema sta admin da ti kaze,kaze ti covek iz grupe iz koje si i ti!Jel treba vise?I nemoj da tim tonom pricas sa nekim a ni ne znas sa kim pricas.Prvo si stavljao linkove sa tribininog foruma,a sada zurnalov,ovde se ne vodi takva diskusija.

rdbgd
17-03-2012, 19:56
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/bsk_borca_CZ/delije02.jpg

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/bsk_borca_CZ/delije03.jpg

http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_bsk_cz_3.jpg

http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_bsk_cz_4.jpg

bsk -zvezda 1-4

Kragujevac
17-03-2012, 20:38
Smederevo - RADNIČKI

http://www.youtube.com/watch?v=7pA9v8l7UXM&feature=share

Sava04
17-03-2012, 20:58
Uvek je bilo netrpeljivosti na relaciji Smederevo - Kragujevac. Lep navijacki dan, srecan za Djavole. Ajde Kragujevac opisi malo detalje.
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/ll1.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/ll2.jpg

Kragujevac
17-03-2012, 21:45
Smederevo - RADNIČKI slike :

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417721_10150731118006031_326680576030_11610243_151 7677899_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429115_10150731118426031_326680576030_11610244_551 548052_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/423748_10150731118671031_326680576030_11610246_161 9387120_n.jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417349_10150731118976031_326680576030_11610248_214 3279709_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/424928_10150731119561031_326680576030_11610250_553 751179_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/422800_10150731119881031_326680576030_11610252_201 7372914_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/422660_10150731120236031_326680576030_11610254_158 7535999_n.jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/419433_10150731120506031_326680576030_11610256_208 4910574_n.jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/422472_10150731121036031_326680576030_11610258_202 8099575_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/418019_10150731121436031_326680576030_11610259_137 6541770_n.jpg

10 godina nismo gostovali Smederevu, kod starih rivala, iskreno sam očekivao i veći broj Đavola, ali i ovo je odlično. Navijanje, dimovi, nije izostao ni mali piro, s obzirom na pretres kakav je bio... Smederevci u čini mi se najboljoj brojci u ovoj sezoni, čak mi se čini da ih nije ovoliko bilo ni protiv ''večitih''. Imali su neke parole vezane za nas i Zemunce, nešto i vezano za našeg gradonačelnika ( valjda u nedostatku ideja, samo da bi se izbacilo nešto ), al da ne tupim o njima više. Sve u svemu, lep navijački dan.

REAKCIJA!
18-03-2012, 00:49
http://www.youtube.com/watch?v=7FQU6EvDxCghttp://www.youtube.com/watch?v=7FQU6EvDxCg

Sava04
18-03-2012, 13:18
Spartak - Novi Pazar
http://img204.imageshack.us/img204/6211/mar1bc.jpg
http://img822.imageshack.us/img822/2750/mar2g.jpg
http://img849.imageshack.us/img849/8548/mar3r.jpg
http://img171.imageshack.us/img171/4884/mar4v.jpg

alan ford
18-03-2012, 15:48
Smederevo - Radnički Kragujevac

Despoti

http://i41.tinypic.com/5mcwfl.jpg

http://i41.tinypic.com/r1x15i.jpg

http://i44.tinypic.com/bgtglh.jpg

http://i41.tinypic.com/258tgn5.jpg

http://i43.tinypic.com/34gsdmw.jpg

http://i40.tinypic.com/ws7ora.jpg

Video snimak:

http://www.youtube.com/watch?v=UK-nrigjFkA&feature=player_embedded

alan ford
18-03-2012, 16:12
Zemun - Kovačevac

http://i43.tinypic.com/nmnndc.jpg

http://i41.tinypic.com/29auouw.jpg

http://i40.tinypic.com/24z9aix.jpg

Radnički Sombor - Radnički Niš

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/421147_258883254197529_126972140721975_571209_6278 50178_n.jpg

Bežanija - Napredak Kruševac

http://imagetitan.net/image-CDB4_4F64D629.jpg

Nezvanični klipovi iz Novog Sada. Slike i zvanični klip do sutra.

http://www.youtube.com/watch?v=1aXeHL_tP88&list=UURt4BZnd7W0DDM9b_Ly0lbg&index=2&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=ofA38G0aTQ8&list=UURt4BZnd7W0DDM9b_Ly0lbg&index=1&feature=plcp

Utakmice Partizan - Jagodina, te mali BG derbi Rad - OFK Beograd su igrane pred praznim tribinama zbog kazne FSS domaćinima zbog incidenata od prošlog vikenda.

Ljutice_Bogdana
18-03-2012, 20:25
Alan Forde,da napišemo da ovo kod Slobodara nije Keltski,već simbol grada Požega
http://img688.imageshack.us/img688/5656/1562933104d970ad6daf5c3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/688/1562933104d970ad6daf5c3.jpg/)
http://www.zastave-grbovi.com/?menu=70955

alan ford
18-03-2012, 20:41
Da, maštoviti su po pitanju ideja za zastave i parole. Ekipa FF iz Požege je odradila tu zastavu sa simbolom grada i bojama kluba. Pa su se ljudi pitali kakva je to kombinacija "desničarskog znaka" i anarho boja.

Fightersi su nekada imali zastavu koja je podsećala na svastiku (a u stvari kombinacija njihovih incijala)i još onako radi fore ubacili Combat 66 (66-FF).

http://i40.tinypic.com/rsfpfc.jpg

Pa onda razne parole koje je teško skontati na prvu ili one jasne koje ubadaju u centar. Uglavnom od nastanka su veliko osveženje za navijačku scenu u Srbiji.

alan ford
18-03-2012, 21:14
Vojvodina - Sloboda

http://i40.tinypic.com/1zv4zef.png

http://i44.tinypic.com/2wp2i9t.png

http://i40.tinypic.com/2hec84y.png

Video snimak:

http://www.youtube.com/watch?v=RuaKKMxUAAQ&feature=player_embedded

Radnički Valjevo - Loznica

http://i41.tinypic.com/qs8mq9.jpg

http://i40.tinypic.com/35a835w.jpg

BSK Batajnica - Institut Zemun Polje, 6. liga

http://i42.tinypic.com/2aoj2a.jpg

KK Sloga Kraljevo - Tamiš Pančevo

http://www.youtube.com/watch?v=h7YYVUx_Mcc&feature=player_embedded

alan ford
18-03-2012, 23:02
FF u Novom Sadu

http://i43.tinypic.com/35aiwk1.jpg

Pirgosi Pirot u Negotinu

http://i44.tinypic.com/16bllra.jpg

GOTIER
19-03-2012, 12:47
Pozdrav prijatelji,naisao sam slucajno na ovaj forum,i odusevljen sam cega sve ovde ima.Pravi navijacki forum!Procitao sam ovde dosta tacnih i netacnih stvari vezano za grupu kojoj pripadam,Invalidi Vozdovac,mada manje vise sve je tako nekako,ali bih vas tacno upoznao sa radom nase grupe od 1987,1990 pa do danas.Ima interesantnih stvari...
Istоriјa naviјača Vоždоvca vezana јe za 1912-u gоdinu, kada јe FK Vоždоvac оsnоvan. Tо јe bila publika kојa јe aplauzima pоzdravljala svојe miljenike, gledaјući utakmicu sedeći. Ipak, za istоriјu naviјača Vоždоvca upisana јe 1987 gоdina, kada se u naselju Braće Јerkоvić оrganizuјe prva ultra naviјačka grupa - VILENJACI. Bilо ih јe оkо 30 i tо su bili mоmci iz kraјa kојi su igrali fudbal u оmladinskоm pоgоnu Vоždоvca. Pоred Vilenjaka pојavili su se i ZMAЈEVI (tо јe tradiciоnalni nadimak FK Vоždоvca) i delоvali su zaјednо. VILENJACI su bili sklоni neredima i krađama takо da su već na svојој prvој utakmici na Liоnu, kојu јe Vоždоvac dоbiо sa 2:0, napravili su nered tј. оpljačkali su pоslastičarnicu оdnevši skоrо sve iz nje. Naviјači Vоždоvca su оd samоg pоčetka imali svој stil naviјanja i trudili se da budu оriginalni. Pirоtehnička sredstva su uglavnоm bila kоrišćena za prekidanje utakmica, kaо npr. prоtiv Zvezdare, Sinđelića, Haјduka, Žarkоva... Svi prоtivnički naviјači kојi su u tо vreme dоlazili na stadiоn Vоždоvca nisu dоbrо prоlazili a оnо pо čemu su bili pоznati VILENJACI i ZMAЈEVI јe da su vоleli da оtimaјu zastave i da ih оdmah iscepaјu ili spale. Takо su bez zastava оstali Tоrnadо Liоn (2 kоm.), Service Crew Žarkоvо (2 kоm.), Diјabоle BSK, Buldоzi Sinđelić... Sezоna 88/89 dоnоsi na scenu јоš јednu grupu naviјača Vоždоvca. Tо su bili GENOES UNITED kојi su svој kоp pоstavili na istоku. A negde u istо vreme ZMAЈEVI i VILENJACI su se uјedinili tј. ZMAЈEVI su ušli u sastav VILENJAKA i pоvukli svојu zastavu sa kоpa. Оve dve naviјačke grupe se nisu pоznavale ali spaјala ih јe јedna stvar - ljubav prema Vоždоvcu. Naravnо GENOES UNITED prelaze pоsle izvesnоg vremena na zapad i uјedinjuјu se sa VILENJACIMA. Sezоna 89/90 dоnоsi јоš јednu nоvu grupu naviјača, sa zanimljivim imenоm HASINI TRAFIKARI. Tо јe bila ekipa kојe јe na stadiоn dоveо fudbaler Vоždоvca - Hasa, a svој kоp su pоstavili na јužnој tribini stadiоna da bi naravnо pоsle izvesnоg vremena i оni prešli na Zapad i uјedinili se sa već pоstојećim grupama na zapadu. Ipak, baš kada se оčekivalо da će grupa zaživeti zauvek, оna se raspala...mada i dan danas neki оd tih naviјača i danas dоlaze na stadiоn i јedina pоruka im јe "...mi smо tu akо zatreba...". Gоdina 1990 dоnоsi na scenu nоvu naviјačku grupu kојa јe pо uzоru na film "Ratnici pоdzemlja" delоvala više kaо ulična banda negо naviјačka grupa. Ime јe naravnо pоznatо svima - INVALIDI VОŽDОVAC !!! Avgusta 1991 nastala јe 14 metara duga zastava sa imenоm grupe i srpskоm zastavоm sa grbоm u sredini kaо оbeležјem grupe. U tо vreme gоstuјući naviјači su retkо dоlazili na stadiоn Vоždоvca (verоvatnо јer su VILENJACI učinili svојe) pa su INVALIDI mоrali da prave nerede pо gоstuјućim terenima. Naravnо, u nedоstatku gоstоvanja pо Srbiјi pоsećivane su i utakmice ženskоg rukоmetnоg kluba Vоždоvac јer nоve generaciјe kојe su se pојavile u sezоni 1993/1994 bile su željne dоkazivanja. Оd tada brојnоst grupe јe u kоnstantnоm pоrastu, u svakоm delu grada ima bar јedan naviјač Vоždоvca a kоreоgrafiјe i pirоtehničke fešte su dalekо iznad ranga takmičenja fudbalskоg kluba. NAŠE ОČI VIDE SAMО VОŽDОVAC !!! Grupa naviјača F.K. Vоždоvac iz Beоgrada, оsnоvana 1990. gоdine i vernо bоdri i pоdržava svој klub kојi јe nastојaо da svој srpskоligaški status pretvоri u višedeceniјski san, kојi se zоve "Prva Telekоm liga" (nekadašnja druga liga). U prоteklih par gоdina, оsim јubileјa desetоgоdišnjice grupe, оdržan јe i јedan, zlata vredan, kојim se malо kо mоže pоdičiti оd srpskо-crnоgоrskih klubоva. Devedeset gоdina kluba i sada već оsamnaest gоdina vernоsti klubu sa Dušanоvca јe mоrate priznati, retkоst na našim prоstоrima. Vоždоvac јe 2004 gоdine ušaо u Prvu Telekоm Ligu i time nam pоklоniо nоve izazоve, akciјe... Sledeće sezоne pоtоm, VFK јe na iznenađenje svih nas ušaо u naјviši rang naših takmičenja - SuperLigu. INVALIDI su u tој sezоni pоčeli da dоživljavaјu blagu takоreći "ekspanziјu", brојnоst grupe se naglо pоvećala, dоk јe prоtiv Crvene Zvezde na оtvaranju stadiоna zabeležena rekоrdna pоseta u našem kavezu оd prekо 500 INVALIDA. Оsim оmasоvljenja i kristalizaciјe "INVALIDI" se mоgu svrstati pоd naviјačkо оsveženje naše tifо scene. Za razliku оd naviјača klubоva iz iste lige, kојi pоred srpskоligaškоg pоdržavaјu i "veće klubоve" i mešaјu оbeležјa istih, "INVALIDI" su оd kluba nezavisni i pоtpunо samоfinansiraјuci. Marketing kојi se sastојi оd оdličnо urađenih i kvalitetnih naviјačkih rekvizita (dukserice, prsluci, šоlje, kačketi, nekоlikо vrsta šalоva itd.) јe finansiran iskljucivо оd članarine, kојu naviјači VFK-a sakupljaјu mesečnо. Tu su naravnо i nоvi veliki barјaci, nоva velika zastava par pirоtehničkih fešti kојe kakve nisu pravile ni mnоgо veće naviјačke grupe. Urađen јe i grafit kојi јe, bar na stadiоnima u prоstоra SFRЈ naјveći - dimenziјa (50 h 2.5 metara)edоlazak оzbiljniјih naviјačkih prоtivnika na naš stadiоn јe dоveо dо tоga da incidenata skоrо i nema. Iakо samо takmičenje (treća liga) niјe davalо inspiraciјu, bezrezervnо smо pružali pоdršku našem dragоm i јedinоm F.K. Vоždоvcu. Akо i ne dоsanjamо san о višem rangu (nekada druga liga a sada evrоpa) naše оči će i dalje gledati samо Vоždоvac. Nadamо se da su sva trenutna dоgađanja pоčetak nečeg velikоg kоlikо za klub, tоlikо i za nas i za ceо fudbalski Beоgrad. Bez kоmpleksa "mali klub" ili pak "mala grupa", idemо dalje sa mnоštvоm ideјa, inоvaciјa i dugоrоčnih planоva. Pravljenje nоvih liga učiniće i naša gоstоvanja zanimljiviјim. Uоstalоm sam drakоnski zakоn о naviјačima će učiniti da јezgra naviјačkih grupa budu јоš taјnоvitiјa i maštоvitiјa, kakо bi dоskоčili zakоnu. Vreme će pоkazati kо јe šta i kо јe kо u budućim dоgađanjima na i оkо fudbalskih bоrilišta!

GOTIER
19-03-2012, 13:31
Evo i nekih slika sa početka naše navijačke priče iz sezone 90/91 i 91/92
Podrinje Lozničko Polje-VFC 90/91
http://img408.imageshack.us/img408/6451/15494408.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/408/15494408.jpg/)
VFC-Hajduk Lion 91/92
http://img716.imageshack.us/img716/1029/91346942.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/91346942.jpg/)
VFC-Sinđelić 91/92
http://img99.imageshack.us/img99/7278/33518185.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/99/33518185.jpg/)
Hajduk Lion-VFC 91/92
http://img217.imageshack.us/img217/2126/45535907.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/217/45535907.jpg/)
Slike od 1993 kada je bila prva smena generacije,dok je Voždovac igrao 3.ligu,pa do sezone 04/05 kada je usao u 2.
VFC-Sinđelić 93/94
http://img819.imageshack.us/img819/1678/98148471.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/819/98148471.jpg/)
Sinđelić-VFC 94/95
http://img571.imageshack.us/img571/1292/67462959.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/571/67462959.jpg/)
VFC-Palilulac 95/96
http://img194.imageshack.us/img194/82/48695862.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/194/48695862.jpg/)
Vrčin-VFC 95/96
http://img69.imageshack.us/img69/6936/40424600.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/69/40424600.jpg/)
VFC-Zvezdara 95/96
http://img821.imageshack.us/img821/6743/67974931.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/67974931.jpg/)
VFC-Trudbenik 95/96
http://img690.imageshack.us/img690/4271/60048049.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/690/60048049.jpg/)
VFC-Radnički Obrenovac 96/97
http://img406.imageshack.us/img406/4483/89077508.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/406/89077508.jpg/)
BSK Batajnica-VFC 96/97
http://img99.imageshack.us/img99/5294/35858741.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/99/35858741.jpg/)
VFC-Železničar 97/98 (igrano u Lazarevcu)
http://img542.imageshack.us/img542/5453/49801741.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/542/49801741.jpg/)
Teleoptik-VFC 98/99
http://img443.imageshack.us/img443/1862/51419660.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/51419660.jpg/)
VFC-Balkan 99/00
http://img402.imageshack.us/img402/1751/53977439.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/402/53977439.jpg/)
VFC-Mladi Obilić 00/01
http://img692.imageshack.us/img692/9903/39308477.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/692/39308477.jpg/)
VFC-Srem Jakovo 00/01
http://img812.imageshack.us/img812/7633/47297252.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/812/47297252.jpg/)
VFC-GSP Polet 01/02 (još dok je Spiderman navijao za Voždovac)
http://img805.imageshack.us/img805/7762/14117934.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/805/14117934.jpg/)
VFC-Sinđelić 01/02
http://img829.imageshack.us/img829/2631/70865395.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/829/70865395.jpg/)
Sinđelić-VFC 02/03
http://img194.imageshack.us/img194/5270/91069487.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/194/91069487.jpg/)
VFC-Zmaj 02/03
http://img801.imageshack.us/img801/5008/19895723.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/801/19895723.jpg/)
http://img24.imageshack.us/img24/5544/37077187.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/24/37077187.jpg/)
Sopot-VFC 03/04
http://img254.imageshack.us/img254/7827/10353507.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/254/10353507.jpg/)
Železničar-VFC 03/04
http://img252.imageshack.us/img252/2347/47103353.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/252/47103353.jpg/)
Balkan-VFC 03/04
http://img337.imageshack.us/img337/8640/29099500.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/337/29099500.jpg/)
VFC-PKB Padinska Skela 03/04
http://img406.imageshack.us/img406/8577/54459210.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/406/54459210.jpg/)
VFC-Mladi Obilić 03/04 (proslava ulaska u 2.ligu)
http://img341.imageshack.us/img341/7228/53998516.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/341/53998516.jpg/)
http://img805.imageshack.us/img805/6240/14334480.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/805/14334480.jpg/)
http://img805.imageshack.us/img805/7985/35229603.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/805/35229603.jpg/)

...nastavak sa 2.i 1.ligom

alan ford
19-03-2012, 17:44
Dobrodošao na forum!

Procitao sam ovde dosta tacnih i netacnih stvari vezano za grupu kojoj pripadam,Invalidi Vozdovac,mada manje vise sve je tako nekako,ali bih vas tacno upoznao sa radom nase grupe od 1987,1990 pa do danas.Ima interesantnih stvari...

Malo ti je kontradiktoran deo posta. Dakle, smatraš da je između ostalog izneseno dosta netačnih podataka za tvoju grupu ali opet tvrdiš da je manje više tako. Pošto sam ja pomenuo vašu grupu u ovom postu, ispravi ako je nešto netačno.

www.hrhb.info/showthread.php?t=192&p=32204&viewfull=1#post32204

Koliko se sećam jedino ste još pomenuti u kontekstu rivalstva sa UF koji je doveo do tragičnih posledica i o tome je pisao član jedne bivše grupe iz Beograda.

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=192&p=32819&viewfull=1#post32819

Što se tiče ostatka ovog kola još par slika.

Borac Čačak - Hajduk Kula

http://i40.tinypic.com/34japw6.jpg

Korida u Lučanima

http://i43.tinypic.com/2enrhuu.jpg

Ovo je sa Mačva Šabac - Sloboda Čačak. Pošto nema zvaničnih slika, ima ova na kojoj se vide Šaneri.

http://i43.tinypic.com/np2tyt.jpg

Na gostovanju u Somboru je bilo 50 Meraklija koji su došli ujutru u grad. Pre i nakon utakmice je bilo sukoba sa domaćim Vojvodama. Nema njihovih slika, osim ove sa nekog portala. Vide se u pozadini Meraklije koji su veći deo tekme odmarali.

http://i42.tinypic.com/33uzpqc.jpg

+

Klip domćih navijača

http://www.youtube.com/watch?v=ERAySvU-xKc&feature=player_embedded

balkanac
20-03-2012, 23:07
Eo sutra je derbi,oce bit opet priko40 tisuca?
procita san da je sjever vec rasprodan,dok za jug u prodaji ima samo 7 tisuca(sad neznam jel ovo tocno)
Sve u svemu zagarantiran navijacki spektakl

alan ford
21-03-2012, 01:17
Rad će ubuduće, dok se ne sredi stadion, tekme visokog rizika igrati van Banjice! Za 10 dana igra sa Partizanom i za očekivati je da će UF bojkotovati ako se kao i protiv Zvezde bude igralo na Vračaru. Šteta, jer bi to bio navijački spektakl!

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudbal/211835/Rad-protiv-Partizana-igra-na-stadionu-Obilica

Prošlu tekmu koju su igrali bez publike, ispratila je grupa Forsa van stadiona:

http://i42.tinypic.com/5cm69v.jpg

Samo TI
21-03-2012, 11:12
Eo sutra je derbi,oce bit opet priko40 tisuca?
procita san da je sjever vec rasprodan,dok za jug u prodaji ima samo 7 tisuca(sad neznam jel ovo tocno)
Sve u svemu zagarantiran navijacki spektakl

do kraja jucerasnjeg dana je prodato 29000 ulaznica.sezonske za ovu utakmicu ne vaze.
Evo jedne slike Jakuza,koji su se ponovo aktivirali,protiv Bezanije.
Bezanija-Napredak.
http://www.fknapredak.rs/slike/press/slika1.jpg

U priči
21-03-2012, 23:38
http://www.youtube.com/watch?v=0tya-SbbS6w&feature=g-all-lik&context=G246022fFAAAAAAAAAAA

Stare mušterije!!

Ljutice_Bogdana
22-03-2012, 00:24
http://img259.imageshack.us/img259/725/300kristijanborha.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/259/300kristijanborha.jpg/)
Najzaslužniji.

NorthStand
22-03-2012, 02:47
Koliko niste dobili crno-bele, 3-4 godine? Mora da je bila ludnica danas, nakon toliko vremena dobit najljuće sigurno da je bilo osviježavajuće. :D

Bilo kako bilo, sigurno u ovom trenutku jedan od najjačih europskih derbija, iako ni prije nije bio ništa manje atraktivan mislim da je sada među top 10.

Delije...
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/526346_10150747751673615_18440873614_11290158_9778 17461_n.jpg

http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_par_kup_2.jpg

http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_par_kup_5.jpg

Grobari...
http://www.partizan.rs/wp-content/uploads/2012/03/kup_czv-fkp_0001.jpg

http://www.partizan.rs/wp-content/gallery/c-zvezda_partizan/kup_czv-fkp_0048.jpg

http://www.partizan.rs/wp-content/gallery/c-zvezda_partizan/kup_czv-fkp_0046.jpg

i Zabranjeni...

http://www.youtube.com/watch?v=0kATehC-RMI&feature=player_embedded

Footie Fan
22-03-2012, 03:13
Nikad nije loše kad se barem pola Srbije raduje..

rdbgd
22-03-2012, 08:33
http://www.youtube.com/watch?v=3tgOOqJ2jJo&feature=g-all-u&context=G2ea6c79FAAAAAAAAAAA

rdbgd
22-03-2012, 08:34
http://www.youtube.com/watch?v=V9Z9gjfbJIE

Brus
22-03-2012, 08:41
Da li se ovo ipak većina priklonila "starim grobarima" ili zabranjeni imaju puno manji broj čisto zato što je ljudima elegantnije otići na centralni dio juga?

REAKCIJA!
22-03-2012, 10:09
Ako se govori o brojnosti ljudi koji vode i jedne i druge...tu je poprilicno izjednacen odnos.Simpatizeri ipak idu tamo gde je jefitnije i gde su navikli.

Stoka_s_istoka
22-03-2012, 10:22
Kako se može skužiti u ovim clipovima godine frustracija zbog superiornosti partizana nad zvezdom. Inače, po viđenom ovdje, delije odlične.

REAKCIJA!
22-03-2012, 10:38
Na tribini postoje ljudi koji, da nije bilo pobede nad njima prosle godine,gde smo ispali iz kupa na kraju,ne bi znali ni kako to izgleda.Jebi ga,desava se,ali sve to dodje na svoje mesto vrlo brzo.Njima je recimo trebalo 5 godina za redom da se oslobode kompleksa fudbalskog,dok bi nama trerbalo daleko manje.O navijackim stvarima mislim da nema potrebe govoriti u ovom trenutku.

Stoka_s_istoka
22-03-2012, 10:50
Naravno, mislio sam na sportsku stranu priče, vidi se kolika je želja za pobjedom nad njima. Što se tiče navijačke strane, tu je sve jasno, ne mogu u istu rečenicu trenutno s vama, kao i nitko drugi na ovim prostorima.

1981
22-03-2012, 11:01
Objektivno Delije su trenutno svemir za večinu navijačke scene u Evropi.
Meni jedino smetaju konstantne koreografije iz razloga šta san uvik bija ravnodušan prema njima.
Godišnje napravit 2-3 za velike utakmice po meni bi bile ok.Veliki trud i energija se mora uložit da ispadnu ok.
A puno i koštaju.

Inkvizitor
22-03-2012, 11:54
Objektivno Delije su trenutno svemir za večinu navijačke scene u Evropi.
Meni jedino smetaju konstantne koreografije iz razloga šta san uvik bija ravnodušan prema njima.
Godišnje napravit 2-3 za velike utakmice po meni bi bile ok.Veliki trud i energija se mora uložit da ispadnu ok.
A puno i koštaju.

Baš zato. Meni je odlična koreografija vrh. Uz dobru bakljadu, raširene šalove, trake..najbolji dio navijačke prezentacije

Dobra koreografija ježi kožu ko i dobra bakljada i gromka pisma.

alan ford
22-03-2012, 15:23
Zvanične fotke Grobara

Jug

http://i40.tinypic.com/wspz12.jpg

http://i40.tinypic.com/2u5u9e1.jpg

Zabranjeni

http://i45.tinypic.com/34ihi0z.jpg

http://i39.tinypic.com/343luva.jpg

dzis
22-03-2012, 15:34
Beogradski derbi sto se mene tice trenutno najjaci u europi,jedna i druga strana je jucer ponudila sve cari sta ovakva utakmica ocekuje od navijaca!

dalton
22-03-2012, 15:46
nisan gleda utakmicu pa neznam ali navijacki sigurno dobra ipak je derbi a zvezda nista ne osvaja u zadnje vrime pa se ocekivala ludnica,,,nogomet neznam kakav je

1981
22-03-2012, 15:49
Beogradski derbi sto se mene tice trenutno najjaci u europi,jedna i druga strana je jucer ponudila sve cari sta ovakva utakmica ocekuje od navijaca!

Šteta šta je smanjen kapacitet za deset iljada ljudi radi ka sigurnosti.A da su ovi Zabranjeni još u kopu na jugu sa ostalima bili bi Grobari još za 30% jači a sinoć su i ovako bili odlični.

Les paul
22-03-2012, 16:26
Prvo pozdrav svima, pratim vec par meseci ovaj forum i ubedljivo je najbolji navijacki za razliku od srp.tribine recimo od koje mi se zeludac cepa kad citam.
Napisao bih kraci izvestaj sa jucerasnjeg derbija iz severnog ugla.
Posle dugo vremena na derbi sam krenuo autobusam i vec na stanici primetio kolika je pozitivna energija u redovima delija. Po celom ali bukvalno celom gradu samo se cula pesma i obelezja cigana kao da je u pitanju evropska utakmica. Na stadionu atmosfera kakva dugo nije bila, naravno zbog dugogodisnje dominacije partizana a urokovana i ranim golom zvezde. Svi su bili na tribini kao jedan, ono staro dobro grljenje sa nepoznatim ljudima koje samo na stadionu moze da se dozivi i atmosfera koja se "obicnim smrtnicima" ne moze opisati. Aj da opisem ukratko obe grupe.
Delije : Brojnost, sever krcat, na stadionu (dosta poznatih likova a posto ovde vidim da pise stara garda izvojio bih na moje prijatno iznenadjenje S... Zulu.) kao i Boru Corbu u kopu. Koreografija prava, bakljada solidna posle drugog gola, navijanje.. po meni perfektno. Svi ali svi na severu su ostavili glas, mada naravno i rezultat je isao na ruku. Tuca medjusobnih nisam video ni ne jednom delu stadiona, kao ni pre tekme.
Sve u svemu vrlo lep navijacki dan. Vidim da na nekim forumima pisu nikad gori derbi bla bla stvarno nebuloze, ovo treba doziveti.. Napada na igrace kao na proslom derbiju nije bilo, ja sam bio tacno na delu odakle obicno lete razne stvari i mogu vam reci da je toga bilo minimum!
Grobari : Ja iskreno jug sam cuo dva, tri puta mozda dok smo cutali i to je to. stvarno lose izdanje, mada je bakljada bila pristojna. Zabranjeni sta znam za tu brojku mogu reci dobro izdanje, vizuelno pogotovo, narocito bakljada je bila bolesno dobra!! Sto se grobara tice vidim na jf forumu da se sprema neka vrsta osvete za sva zlodela koja je sever priredio njihovim igracima i njima. Hmmm sto se tice skracivanja juga.. Evo neka neko od grobara ovde, a vidim da pisu pravi i vrlo realni ljudi, neka kaze kada je poslednji put jug bio pun u rupi i kada se trazila karta vise? To sto se toga tice. Sto se tice igraca, pa u finalu derbija 1992.god su tuceni zvezdini igraci, a o atmosferi iz 1994 na jna da i ne govorim. To je normalna stvar i treba da se priredi neprijateljska atmosfera i da im gori pod nogama. Pa bar Grobari znaju sta to znaci (hala pionir) i nema tu sta puno da se polemise. Jedva cekam revans, to niko na svetu nema sto mi imamo i treba da budemo ponosni i jedni i drugi a ne da kukamo i pretimo..
Zakljucak derbi odlican, zasluzne obe strane.
Pozdrav