PDA

Pogledaj Full Version : Srbija

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23

ABRAXAS 365
25-02-2015, 03:48
Ko što rekoh pišem isključivo jer me zanima tema a i volim da pišem. I ne vidim zašto bi samo članovi grupa imali to eksluzivno pravo da pišu o svojoj grupi a drugi ne. Pa čekaj gde je tu onda zdrava kritika ako svako samo sebe uzdiže i veliča? Dakle, imam svoj stav po pitanju većine grupa i pošto ovo nije forum samo jedne konkretne grupe mišljena sam da skroz otvoreno mogu da pišem o svima ako posedujem kvalitetne, relevantne informacije a trenutno sam zaista u mogućnosti da dođem do velike većine podataka jer hteli mi to da priznamo ili ne, Beograd je malo selo i sve se jako brzo sazna a da ne pričam o cinkarošima kojih ima bukvalno na svakom koraku a i ljudi jednostavno obožavaju da tračare pa to ti je. Bilo šta da se desi već istog dana stižu priče od ozbiljnih ljudi sa više strana i onda tu zaista nema greške.

Dakle, pisao sam o Grobarima, Ciganima, o Zemuncima, Firmi, Đavolima, i jedino npr. zaista ne znam šta bi imao da kažem o Meraklijama jer mi nikad nisu bili nimalo zanimljivi a i nemam nikoga ko ima bilo kakve veze sa njima, jednostavno su out of sight. Baš iz tog razloga mislim da je tekst o Forsima skroz opravdan jer bolje ja da ga napišem nego neko ko je skroz pristrasan, jer to onda baš i nije objektivno. Uostalom to ti je ko sad kad bi ja krenuo da pišem hvaospeve o sebi, da se dižem u nebesa, a što mnogi ljudi zaista rade i ne provaljuju al' uopšte gde je zapravo problem. Dakle, ako neko treba da piše o meni ili mojoj grupi to bi prvenstveno trebao da bude neko ko je realno sagledao situaciju sa strane a ne da ja solo pišem i gradim sebi spomenik za života, jer taj fazon je skroz fejk, i od tih hvalospeva možeš samo da se loše istripuješ, da živiš u iluziji kako si neko i nešto a zapravo si kurac.

E, baš zato mi se i gadi da čitam forume pojedinačnih grupa, jer tu nema ni grama istine, samo foliranje, a kapiram da tačno znaš na koje forume prvenstveno mislim, jer to mi je ko kad se skupe gospođe pa krenu jedna drugoj da dele komplimente. Znači totalni nonsens i jedoumlje za izbegavanje. A ako mi ko kojim slučajem ne bi dao da iznesem svoje mišljenje po pitanju bilo čega, čak ni to ne bi bio problem, jer imam drugi kanal, svoj sopstveni, a tamo ne može niko da me cenzuriše i sputava, a opet ću na kraju stići do jako velikog broja navijača...:north

ABRAXAS 365
25-02-2015, 12:56
Vitezovi Obilić - moja priča vol.1

http://i59.tinypic.com/mmwyzm.jpg

Da napišem koju reč i o Obiliću, čisto da ne bi više bio prozivan kako se bavim isključivo tuđim grupama a u svoje dvorište ne gledam. Na početku mora odma' da se shvati jedna jednostavna istina da to moje navodno dvorište realno uopšte i ne postoji, tako da hteo ne hteo ja i nemam čime da se bavim. Kao što verovatno pojma nemate ova grupa je ukinuta dekretom još 2006. godine a ako ćemo iskreno sve se raspalo još 2003. kada su bili ti poslednji trzaji organizacije, ali uglavnom vezane za cimanje oko marketinga, jer je urađeno tipa 10 vrsta bar šalova od kojih je svaki simptomatično bio u različitoj boji, dakle to su bile al' bukavlno ujedinjene boje benetona, pa sam tako ja npr. šetao neki sivi sa žutim i crnim prugama koji je neodoljivo podsećao na grobarski tako da je bilo masovnog mistaken identity akcijanja po gradu jer kako ti da ubediš bilo koga da je to Obilićev šal kad nema ni etiketa, nema prišivač, a o vezu da ne pričamo, znači opušteno idem po Vidikovcu i javljaju mi se nepoznati judi kao gde si Grobare, jer su mislili da sam njihov, ali je bilo naravno i skroz kontra situacija, kada naletiš u noćnom busu na grupicu ko zna kojih pa krenu da ti zagledaju šal, pa bi i da pipnu, a svi u vidno alkoholisanom stanju, i svaka priča bi bila skroz suvišna jer bi ispalo da se pravdam a to je gore no da sam krenuo da bežim.

Ali to je bilo vreme kada su se po gradu još nosili šalovi kolko tolko opušteno, a i realno nije to bio taj trip otići do grada a da ne provociraš sve na koje naletiš bojama svog šala, i to čisto iz inata da vidiš ko će i kako da reaguje. Ma bre to je bila realna adrenalinska avantura tih godina, i iskreno mi je žao što toga više nema jer je ukinuto zbog tih napada po principu "svako na svakog i svuda", i naravno zbog noževa. Ali se jasno sećam i one anegdote koja je kružila gradom a zapravo verovatno bila skroz istinita priča, kada su navijača jedne grupe, da je ne imenujem sad jbga, po šalu u busu prepoznali čopor neke dečurlije osetno izgasirane, i kako je ovaj video da su ga izvalili i da će da napadnu jer to im je jednostavno u opisu radnog mesta, ovaj je samo fino izvadio sklopljen nož i naslonio ga rukom na šipku za koju se držao da ovi to jasno vide, tako da su ubrzo odustali od akcije. Ja u to doba nisam šetao nož ali upravo to mi je i bio trip, dakle snaći se i preživeti bez tih pomagala a opet se bahato kurčiti u svakom delu grada bez razlike. Znači fazon "hold your head up and never look behind", i čitavih 6 godina je to odlično prolazilo sa tim bar šalovima dok jedan put naravno nije prošlo, tj. naleteo sam na jednom HC koncertu u Zemunu 2001. godine na stanovite koji nisu jebali nikakva pravila niti poštovali kodekse (a koji realno tada nisu ni postojali), pa me umalo nisu zaklali polomljenom flašom ali šal ipak nije pao tj. jeste bio privremeno oduzet dok sam se borio sa krvlju te bio na ušivanju u Zemunskoj bolnici ali već 2 sata kasnije u povratku gajbi, u noćnom autobusu, onako sav u zavojima naleteo sam na jednog od napadača kome je ah, gle čuda, iz džepa duksa virio moj beli bar šal, onaj prvi koji su Vitezovi izbacili 1998. godine a za koji sam bio posebno emotivno vezan. Naravno da se šal smesta vratio originalnom vlasniku dok je dotični bežao kroz autobus pružajući skroz solidan otpor, jer ja tu nisam više bio solo, sa mnom su u tom noćnom bili i klinci pankeri i korovci sa Ceraka i Vidikovca koji nisu bili u navijačkoj priči ali su vrlo dobro znali o kome se radi. Dakle, ako je meni njih trojica lupalo flaše o glavu i to s leđa ja mislim da je skroz fer što sam uzvratio na ruke sa ovim mojim komšijama, zar ne? A što je još jače, par nedelja kasnije sticajem opet suludih okolnosti mečki na rupu je došao i ostatak ekipe, samo oni su malo gore prošli, jer je sa mnom tad bio i stanoviti Ica Bogdanov sa svojom ekipom sa Dedinja, jer mi smo tad bili hardcore punk priča, i tu se nije gledalo ko za koga navija, nego smo se svi družili, pa su ovi što se kaže precenili svoje mogućnosti i greškom udarili na Icu što ih je naravno preskupo koštalo. I ta prava ona salonska tuča u sred hola Doma Omladine sa sve krcatim kafićem i internet klubom pored je ušla u anale, jer em što su ovi "Dedinje united punks & skins" bili jako dobro uhodani za te obračune, em je okolo bilo sijaset slobodnih metalnih stolica na izvolte. Tako da eto, karma je zaista čudo i ja sam dugo posle toga razmišljao kako je bre moguće da se sve baš tako potrefilo u roku od 2-3 nedelje, pa bre da sam ih tražio ne bi ih nikad našao a oni skroz sami došli na izvolte.

No dobro, to su ipak neke moje lične frustracije, neke rane koje su i dalje otvorene, al' reko ako već pišem - bedak je da to ne pomenem jer je dosta uticalo na daljnji razvoj događaja, jer su posle npr. krenule priče po gradu da su sve to zapravo bili navijači Obilića koje sam ja našao pa se kao svetio, i u noćnom busu i posle koncerta u Domu Omladine, a ti tzv. Vitezovi su al' bukvalno najmanje imali veze sa bilo čim, jer ja se uopšte tada nisam družio sa tom ekipom van stadiona i eventualno Lekinog Brda, tako da je to bio samo izgovor supraničkog tabora zašto su dobili batina, jer gde da kažu da su ih tukli klinci pankeri, mlađi i po 10 godina od njih, mada ni Icu tad još niko nije znao, jer šta je on imao tad samo 20 godina, ali je već u to doba imao jako tešku ruku jer je ranu mladost proveo na građevini. Uglavnom mene je zadužio a i znam ga još od '95 dok je još bio klinac skins, tako da su mi sve te priče kako je kriminalac, agent, zver iz đenove, totalno smešne. Bre normalan dečko skroz, i nikad se nije kurčio a realno je od mlena mogao. Jedino kad je bio baš incidentn to je bilo kad su nam na koncerte upadali razni magupi, neki polu-zeldiji koji su valjda tripovali da su to nekakve metal-padavičarske žurke pa su hteli da sad oni tu kao maltretiraju ljude ili šta god. Naravno da to nikad nije moglo da prođe i mnogi su se na taj način baš čestito zajebali. A da su npr. pogledali barem jedan spot Madball-a znali bi da to nije nikakva hipi varijanta, ali jbga, takvo vreme bilo. Pogreši čovek. No da se vratim temi.

http://i62.tinypic.com/154g5eu.jpg

Iskreno, taj naziv za grupu Vitezovi me oduvek nervirao, jer je više pripadao tom Arkanovom delu navijača, tako da čim je Arkan ubijen u januaru 2000-te, isti su bukvalno nestali sa Obilića, i tako pokazali kakvi su zapravo navijači bili, jer dolaziti na Obilić isključivo zbog Arkana po meni je bilo totalno retardirano, i takve likove sam oduvek smatrao za kompletne idijote. Tako da je u neku ruku i dobro što smo ostali bez tog balasta, jer se ubrzo pokazalo koliko nas zapravo ima i koje su nam mogućnosti, a što se videlo već par nedelja posle ubistva kada smo igrali protiv Partizana na JNA i gde nas je bilo jedva 40-ak a od toga možda 15 sposobnih, i gde nas je u uličici iza juga napao Južni Front tj. većinom Young Boysi, njih 50-ak, možda i manje. Doduše o ovoj akciji sam već pisao naširoko verovatno na TB forumu, i lik iz JF koji je te večeri bio tamo kada su se zaleteli na nas sa kamenim kockama i flašama, skroz je potvrdio sve što sam napisao pa se čak i čudio, iz fazona ovo je možda prvi put da se dve priče iz različitih uglova totalno poklapaju. Uglavnom, da skratim, JF bi nas provereno tu razbili jer em su napali "iz zasede", em ih je bilo više, em su prošli daleko veću kilometražu nego mi, ali desio se takav sticaj okolnosti da ih je interventna džipovima presekla na pola, tako da je možda samo njih 20-ak uspelo da se probije, a kako mi namazano nikad nismo nosili šalove na rizične tekme, oni su tu skroz ostali kratki za one njihove sive barove, jedno 6 komada smo im skinuli, ali držali su se časno do kraja, i to niko nikad sporio nije.

Ono što bih hteo da naglasim je činjenica da i pored toga što smo tada pokazali da Arkan sa tom ekipom nikakve veze nema, i dalje je kružila priča po čaršiji da nismo pravi navijači, i sve što ide uz to, tako da smo bili omiljena meta svih grupa koje su bile željne dokazivanja, dakle svako kome bi se digao kurac bi nas napadao jer su izvalili da nas ima samo 30-ak i to je onda bio zicer samo takav. Mada meni je to bilo skroz OK, jer ja sam od početka imao viziju o maloj grupi od 33 ljudi koja bi bila što se kaže jezgrovita, jaka, dakle kvalitet a ne puka masa, jer me jako nerviralo kada sam na tekmama gledao te grupe od preko 100 ljudi, a gde realno ima 50 sposobnih a ovo ostalo sve statisti, ili "dizači kartona" kako smo ih zvali, i sad mi se taj što se krije u masi kao nešto kurči a realno da ga samo izmestimo na trenutak iz te gomile pokazalo bi se da je pičketina i baš zbog toga nikad nisam gotivio velike grupe, jer su se tu štekovali i Kurta i Murta, a i onako kad si na gomili vrlo lako možeš da isfoliraš da si i ti u akciji a ne da samo statiraš u kukuruzu. I zato sam se uvek pitao, kako ti na tribini od par hiljada ljudi da znaš ko je tu ultras, ko huligan, ko simpatizer a ko koreograf, kad se svi ponašaju skroz identično i reže ti u facu ko da su upravo lično oni grupa a ne samo jedan mali delić, štraf u toj mašineriji.

I onda ti dođe neki takav na forumu i počne da sikće, da priča o tuči ko da je on lično učestvovao u njoj, tipa one izjave - uh, kako smo vas pokidali sinoć, pa ga pitaš koji to vi, leba ti, misliš ta i ta ekipa? Pa niste nas valjda tukli svih vas hiljadu pobogu? Ako su nas ovi stvarno tukli, to je bilo možda 50-ak ljudi u vrh glave, a ti što si iskusno čuvao odstupnicu 100-200 metara iza i gađao kamenjem pa pogodio i po nekog svog, pa to može i moja baba tako, stoga me batali tih priča o akcijanju, jer zna se tačno ko tu kosi a ko vodu nosi. Ali jok, oni bi i dalje da predstave tu neku romantičnu sliku da je sve to jedno i pored toga što se i kod njih na matičnoj tribini vrlo dobro zna da nije i nikada neće biti, uostaom zato i postoji prva ekipa i koje već ekipe, da bi se razgraničilo ko je tu ko i koja mu je uloga. Pa sam tako iz zajebancije zvao dotične da krenu jednom s nama npr. u Zemun pa da vide kako to izgleda kad te napadne 50 ljudi sa šipkama i lopatama a ti goloruk pa da onda dobro razmisliš dal' si u fazonu da budeš i dalje ultras ili možda da ipak pređeš međ simpatizere.

I tako, da završim jbga ovaj deo priče za sada, jer ipak nit sam ja Branko Ćopić nit Ivo Andrić pa da mogu preko 3 sata u komadu da pišem, imam i ja dušu jbga iako možda trenutno tako ne izgleda. Dakle, za kraj ovog dela bi još samo pomenuo da smo mi odmah posle Arkana hteli da promenimo ime u "Ultra Obilić", ali se to izjalovilo pa je na kraju ostalo ono tradicionalno "Front Navijača Miloš Obilić", mada i danas kad pričamo na tu temu nekako to ime Vitezovi vazda provejava, što znači da se od toga jednostavno ne može pobeći. Inače, Vitezovi danas zaista više ne postoje, čak i ovi novi klinci su prestali da idu, i ostala je samo ideja u glavama nekoliko ljudi, i ta srpska zastava sa natpisom Miloš Obilić koju možete videti na svakoj tekmi reprezentacije, a mislim da ovi što idu nisu omašili nijednu, i naravno ova zastava Lekino Brdo koja se takođe trenutno nosi samo na reprezentaciju. I da, umalo zaboravih, tu je i onaj DIY dokumentarac iz 2005. (ima na youtube-u) gde ima par jako dobrih momenata ali je ipak jako kljakavo urađen, da ne kažem preko kurca, dakle imali smo odličan arhivski materijal, bukvalno sve što je ikad izašlo u novinama sačuvano je, ali "producent" je nažalost bio u fazonu da se to rađe zbrza i završi što pre nego da uradimo temeljno, tako da je ispalo kako je ispalo, i što kažu ljudi, najbolji deo dokumentarca vam je muzička podloga hehe, dakle ti HCpunk bendovi u kojima su 90-ih svirali pojedini Vitezovi...

Ovde ima i taj dokumentarac :mardar
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2015/02/vitezovi-obilic-moja-prica-vol1.html

A i ovaj kratki klip sa jedne promocije ne bi bilo loše pogledati :P

http://youtu.be/0yN1cvyN_kw

Ludi naucnik
25-02-2015, 18:03
i jedino npr. zaista ne znam šta bi imao da kažem o Meraklijama jer mi nikad nisu bili nimalo zanimljivi a i nemam nikoga ko ima bilo kakve veze sa njima, jednostavno su out of sight.
Nije bas da vam nije bilo zanimljivo kad vas je onaj mentol od vozaca uparkirao ispred nase tribine :kez

GOTIER
25-02-2015, 22:17
Tako je bre,cepaj o Obilicu,to se trazi!

ABRAXAS 365
26-02-2015, 03:59
Nije bas da vam nije bilo zanimljivo kad vas je onaj mentol od vozaca uparkirao ispred nase tribine :kez

Eh, to je već druga priča, to je bila najspontanija akcija ikada, jer onaj neki mamlaz od direktora uopšte nije prijavio muriji da mi dolazimo u Niš, a verovatno nije ni znao, tako da je bas drajver bez ikakve pratnje najopuštenije provozao bus kroz ceo grad i onda pravo na stadion, i to ni manje ni više nego tačno ispod vaše krcate tribine, ma bukvalno ko da je išao s namerom da izazove opšti haos. Ali nije to ono što meni nije zanimljivo kod vas, jer te akcije su uvek dobre i tu nema greške, nego se radi isključivo o vizuelnom izgledu tribine, dakle tolko ste mi ponekad sterilni i tolko se ponavljate da ste mi skoro kao i Firma, jer ako si gledo Firmine fotke, tu bukvalno nema potrebe da se svaki put fotka kop, nego fino samo da se menjaju datumi, jer sve im je svaki put totalno isto. I to je moja jedina zamerka. A što se tiče ove sulude akcije, pa valjda se sećaš da sam ja prvi pisao po forumima da ste se držali na nivou, i realno da nije bilo onolike murije oko vaše tribine, koja vas je sprečila da izađete van stadiona, sigurno bi došlo do pokolja, jer je nas bilo jedva 30-ak a vas ko zna koliko, ma cela ona tribina. A i ono posle tekme kad nas je murija evakuisala iz grada tako što je kolima i ljudstvom blokirala bukvalno svaku raskrsnicu, svaki onaj semafor, tu je bio fazon da smo samo čekali u kom trenutku će da prsne prvi prozor i da se haos nastavi. "Srećom" niška policija je poznata u Srbiji po svom ekstremizmu tako da nam je bus ostao skroz čitav a najiskrenije sam tripovo da to nećemo preživeti. Bez zajebancije.

kin
26-02-2015, 09:44
"jer je nas bilo jedva 30-ak"
bilo vas je tacno 33.

bg-jugend
27-02-2015, 00:55
A sta vas boli kurac za koga mi navijamo? Pa pola tvog juga ne zna za koga navija. Uzivaj u vasem 'dizanju', jer vi sledecu godinu bez podele videti necete, jer se vec klimate. Za pocetak, gledaj kako ces da resis problem sto vam znacke maltretiraju Grobijeve drugove.
Svako malo pa neko od vas dobije potrebu da se svadja ovde sam sa sobom.
Svako u svoje dvoriste, a rezultat se vidi na tribini i ulici, a ne na forumu.

Druže, samo bez dezinformacija. Niko nije maltretirao Grobijeve drugove. Nisu svi ljudi koji trenutno obitavaju na istočnoj tribini - Grobijevi drugari. Ostavite Grobija i njegove drugove na miru.

Mogli bi malo da napravite selekciju oko ljudi koji pišu ovde.

Sportski pozdrav.

ABRAXAS 365
27-02-2015, 02:22
"jer je nas bilo jedva 30-ak"
bilo vas je tacno 33.
Oćeš da kažeš da si brojao? Zajebavas ti mene malo a?
Inače to što sam napisao da mi je oduvek bila želja da u grupi ima 33 čoveka, je nešto skroz drugo.

kin
27-02-2015, 09:28
ne zajebavam.pamtim neke stvari koje i ne treba da pamtim.poz.

ABRAXAS 365
28-02-2015, 02:46
Ali brate to onda znači da si ti tada imao 13-14 godina? Nisi valjda tako ko dete bio sa ovim delikventima?
A inače, ako je stvarno bilo 33 ljudi (nadam se da si uračuno i onu ribu) onda to znači da sam ja nesvesno ostvario sve svoje želje i htenja još tada, jer broj 33 je jako bitan u misticizmu, a i Isus je ubijen u 33. godini, dakle nije za šalu nimalo :mmig

kin
28-02-2015, 13:21
jesi li na srp.tribini pisao pod nikom "psihijatrija"?
znam da je neko tada bacio izvestaj sa pomenute utakmice i urezao mi se broj 33 koji je bio povezan sa cifrom vitezova koji su otisli u nis.
mozes li malo da ispricas nesto o vasoj grupi?steta sto niste aktivniji i sto vas nema vise.jbg,svi znamo da je vracar crno beli kraj,ali...

Gitano
28-02-2015, 13:36
Da su svi koji navijaju za Zvezdu i dalje ostali Zvezdasi a ne presli u suprotni tabor, tesko bi taj kraj bio crno beli.

Justice
28-02-2015, 17:40
http://www.ultras-tifo.net/news/3217-football-supporters-in-the-ukrainerussia-war-zone.html
http://www.ultras-tifo.net/images/stories/2015/2/ukraine-russia/1.jpg

Grobari,Firma,Delije na fotki u Ukrajini!

eurostar
28-02-2015, 18:55
jednom rukom drže pušku, drugom gestikuliraju na novac, njihove prave ideale u toj borbi. ili sam u krivu?

ts 20/50

Justice
28-02-2015, 19:15
jednom rukom drže pušku, drugom gestikuliraju na novac, njihove prave ideale u toj borbi. ili sam u krivu?

ts 20/50
Nisu u pravu.Momci drze tri skupljena prsta,stari pravoslavni obicaj ,u slavu Hriscanksog Boga Savaota,Oca ,Sina i Sv Duha.Taj pozdrav predstavlja jedinstvo svete trojice .Dok je Rasirena tri prsta u Srpskom rodu ukorjenio agent Britanske obavestajne sluzbe Vuk Draskovic medju Srbe pocetkom 90-ih.Nikad pre nije bilo spomena da je taj pozdrav koristila Srpska Vojska ili Srpski rod.Cak,naspuprot tome,poznato je da su rasirena tri prsta koristili nacisti i da su ustase i uz taj pozdrav polagale zakletvu Nezavisnoj Drzavi Hrvatskoj!
Nesto o tome na:
http://www.telegraf.rs/vesti/politika/251427-tri-prsta-nisu-srpski-pozdrav-koristili-ga-nacisti-i-ustase-foto
Srpska vojska polaze zakletvu 1931 sa skupljena tri prsta
http://www.vozd.in.rs/TRI_PRSTA/polaganje-zakletve.jpg

BWA
01-03-2015, 14:59
Partizan-Radnicki Nis

http://juznifront.com/index.php?strana=izvestaji-sa-utakmica&sezona=2014-2015&album=28.02.2015.+FK+Partizan+-+FK+Radni%C4%8Dki+Ni%C5%A1

http://www.youtube.com/watch?v=WMNbHFlhons

BWA
01-03-2015, 15:12
Napredak Krusevac-Radnicki Kragujevac

http://www.dodaj.rs/f/n/71/4L2CLalU/2/dscn5947.jpg

Borac Cacak-Rad

http://united-force.org/img/content/Borac-Cacak--Rad-1415-%283%29.JPG
http://united-force.org/img/content/Borac-Cacak--Rad-1415-%282%29.JPG
http://united-force.org/img/content/Borac-Cacak--Rad-1415-%281%29.JPG
http://united-force.org/img/content/Borac-Cacak--Rad-1415-%284%29.JPG

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/13152_642577939176235_5609592860943159450_n.jpg?oh =340c898e755c482416925f84b910d602&oe=55496CF4&__gda__=1434836767_61caf58f0b2422a3d1be26e109c1260 9

Spartak Subotica-Ofk Beograd

http://www.dodaj.rs/f/2l/bc/aUl6vQc/spartak-subotica-ofk-beo.jpg
https://www.subotica.info/system/files/styles/watermarked/private/content/standard/2015/02/28/113830/IMG_3085.jpg?itok=PiM5QiOn

https://www.subotica.info/system/files/styles/watermarked/private/content/standard/2015/02/28/113830/IMG_3183.jpg?itok=TOgc1UuH

Rizični
01-03-2015, 22:06
https://www.subotica.info/system/files/styles/watermarked/private/content/standard/2015/02/28/113830/IMG_3183.jpg?itok=TOgc1UuH

Inače ne pišem na ovoj temi,ali me zanima koliko je stara ova zastava desno,zbog fonta ovih brojeva 1994,ako se ne varam.

kin
02-03-2015, 00:06
posle ovoga veceras,pionir se i definitivno nikada nece srusiti :)

http://www.youtube.com/watch?v=jqWrL8qoDKs

4 utakmice ispracene u 7 dana...lepo je biti navijac Partizana.

kin
02-03-2015, 12:48
brat viktor

http://www.youtube.com/watch?v=HnnQwKY2-3E

malo vas pustamo..

http://www.youtube.com/watch?v=_nI9EnuoLGM

kin
03-03-2015, 20:10
http://www.youtube.com/watch?v=eQsJ0I4xkQE

dobar momenat na 13:26

Justice
03-03-2015, 20:19
Jagodina Crvena-Zvezda 2:3. Nesto otoplilo,samo -3 za vodecim Partizanom

Delije u svom elementu
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_jagodina_cz_7.jpg
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_jagodina_cz_8.jpg
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_jagodina_cz_9.jpg
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_jagodina_cz_1.jpg

Justice
03-03-2015, 20:22
http://www.youtube.com/watch?v=_IrSAmcCsF8

kin
03-03-2015, 20:24
justice, -4

marija
06-03-2015, 00:29
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/539703/Upravu-Partizana-cuva-kriminalna--banda

Samo TI
07-03-2015, 14:52
Pi.ka ciganska.

P.S. Blic laze ljude!

ABRAXAS 365
07-03-2015, 15:05
jesi li na srp.tribini pisao pod nikom "psihijatrija"?
znam da je neko tada bacio izvestaj sa pomenute utakmice i urezao mi se broj 33 koji je bio povezan sa cifrom vitezova koji su otisli u nis.
mozes li malo da ispricas nesto o vasoj grupi?steta sto niste aktivniji i sto vas nema vise.jbg,svi znamo da je vracar crno beli kraj,ali...

Ne, nikad nisam pisao pod tim nikom, niti iko od naših, a i ako misliš na tu tekmu na JNA, ona je bila 2000. a srp.tribina je tek par godina kasnije proradila, ali si u pravu za ovu cifru od 33 čoveka u Nišu, samo što nije bilo tačno toliko, možda je bilo i više, a najverovatnije manje, al' ja sam uvek simbolično pisao 33, pa čak i kad nas je bilo i po 50-60. A i vala moglo mi se, jer retko ko je tad bio pismen međ navijačima a kamoli da su znali komp da koriste, tako da sam mogao da napišem i da nas je bilo 200, pa ako druga strana nije bila tu da potvrdi, džaba sve :P

Justice
07-03-2015, 23:59
Zvezda Vojvodina,Sver gori! 3:0
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_vojvodina_9.jpg
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_vojvodina_3.jpg
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_vojvodina_4.jpg
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_vojvodina_10.jpg
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_vojvodina_2.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=RuITTmcYQbg

BWA
08-03-2015, 14:33
http://www.youtube.com/watch?v=JrfV1EBFPFQ

kin
11-03-2015, 21:07
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2015&mm=03&dd=11&nav_id=967478

preko 2000 ljudi ostalo napolju,nije bilo mesta.

kin
12-03-2015, 21:11
imaju neke utakmice koje ti se urezu u secanju do kraja zivota.neka koja ti je toliko donela emocija ko sto ne moze da ti donese bilo sta drugo sto je materijalno vredno.utakmica koju ne bi propustio ni zasta u zivotu.
ta utakmica,revijalni mec partizanovih legendi se sinoc odigrao.
ukratko:emocije,emocije i samo emocije.tacka.kome nije tesko i ko hoce neka pogleda ova dva videa,ma za koji klub navijao:

http://www.youtube.com/watch?v=-ctDy1uyf00
kome nije tesko i ko hoce neka pogleda ova dva videa,ma za koji klub navijao:

http://www.youtube.com/watch?v=GIYweMO2rdg

kin
12-03-2015, 22:44
jos jedan video:

http://www.youtube.com/watch?v=_Dipc2fXqRU&feature=youtu.be

maloumnik
14-03-2015, 22:23
Pravo cudo je kako jedan poziv menja sve,malo ucene da zaplasi sve vase sudije!!!

predgradje
14-03-2015, 22:27
http://www.united-force.org/img/content/Partizan--Rad-1415-(4).JPG

http://www.united-force.org/img/content/Partizan--Rad-1415-(3).JPG
http://juggrobarima.com/forum/index.php

Mirage
15-03-2015, 01:40
Zašto United Forsa gotovo uvijek ima više na marakani nego na JNA? To bi se moglo povući i za grupe koje nisu iz Beograda kojih redovno ima više na mari nego na jna???

marija
15-03-2015, 03:37
Pa i hrvati su se uvek vise lozili na Zvezdu zar ne?! ;)

sulc
15-03-2015, 11:56
Zašto United Forsa gotovo uvijek ima više na marakani nego na JNA? To bi se moglo povući i za grupe koje nisu iz Beograda kojih redovno ima više na mari nego na jna???

Zato sto je veca mrznja izmedju cigana i forsa..Po mrznji ovaku idu derbiji Partizan-Zvezda,Rad-Zvezda,Partizan-Vojvodina,Rad-Novi Pazar,upravo i po ovom redosledu su i najvaznije utakmice iz navijackog ugla.

Gitano
15-03-2015, 12:48
Zato sto su Radovci i Grobari verovatno ove godine slavili 10 godina od poslednjeg sukoba, a ako se izuzme jedan manji, mozda i svih 15 godina. A ni ostale grupe ne stoje nista bolje. U Srbiji je jedno sigurno. Od dve grupe koje se sukobljavaju, jedna su Cigani, ostale opcije su redje od pomracenja sunca. Nekada nije tako bilo, ali sad jeste.

sulc
15-03-2015, 13:02
Zato sto su Radovci i Grobari verovatno ove godine slavili 10 godina od poslednjeg sukoba, a ako se izuzme jedan manji, mozda i svih 15 godina. A ni ostale grupe ne stoje nista bolje. U Srbiji je jedno sigurno. Od dve grupe koje se sukobljavaju, jedna su Cigani, ostale opcije su redje od pomracenja sunca. Nekada nije tako bilo, ali sad jeste.
A kad ste vi imali zadnji sukob sa forsima,sem pre neku godinu sto su vam usli na sever i uzeli dve zastavice koje su kasnije vrteli na istoj utakmici ?!

predgradje
15-03-2015, 13:16
Onoliko koliko su cigani imali tuca sa radovcima, grobari nece u naredna 3 zivota, nemaju rivalstvo i to je to, maltene i grafite jedni drugima ne diraju, sto se ulice tice, s jedne strane cigani, s druge strane svi drugi

Gitano
15-03-2015, 13:47
A kad ste vi imali zadnji sukob sa forsima,sem pre neku godinu sto su vam usli na sever i uzeli dve zastavice koje su kasnije vrteli na istoj utakmici ?!
Ma mi se ne diramo, imamo taj dogovor. Pisemo jedni drugima parole intimnih priroda sa pozdravima i tako to.

Gitano
15-03-2015, 15:14
http://www.dodaj.rs/f/1h/xO/4aptVEpi/su1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2y/Gg/2PDfhUap/suboticacom14mar2015grad.jpg

maloumnik
15-03-2015, 16:41
http://m.ultras-tifo.net/photo-news/3298-partizan-rad-14-03-2015.html

Samo TI
15-03-2015, 22:08

Tad je na sever mogao da udje ko hoce, jer je bio besplatan ulaz. Ko moze da provali u masi od 10000 ljudi par Forsa. A pre toga je na jedan navijacki nacin uzeto par forsovih malih barjaka.

BWA
15-03-2015, 23:25
A pre toga je na jedan navijacki nacin uzeto par forsovih malih barjaka.

Maznuli ste im jedan mali barjak a ne tri, i to kada su igrali ino utakmicu na Vracaru posle su vam oni vratili :D

kin
15-03-2015, 23:29
i veceras u pioniru nije igla imala gde da padne...

http://www.youtube.com/watch?v=Qdo3Ve8eIg4

bucko
16-03-2015, 16:35

generalno svi hoce da se pokazu na marakani tako i forsi, na marakanu mora da se ode pa makar sekire padale :)

pticica
17-03-2015, 22:56
generalno gledano dosta grobarskih grupa su u dobrom odnosu sa forsima

DelBoy
18-03-2015, 02:18
Maznuli ste im jedan mali barjak a ne tri, i to kada su igrali ino utakmicu na Vracaru posle su vam oni vratili :D

Uh al su vratili,uzeli dve zastavise od 200 koje su bile kao koreografija,i malo mahali sa njima,sto je i normalno kad se zna ko su bili,ne mogu pobeci od proslosti pa to ti je :D

kin
19-03-2015, 14:06
kup utakmica Partizan-Jagodina:

http://www.youtube.com/watch?v=vazFH9NCHOE

ocekujte narednih meseci mozda i godina sve prazniji jug a sve puniji istok i zapad.a posle sloma,najezda grobara na juznu tribinu.mozda ce taj proces trajati par dana,mozda par meseci,mozda i par godina.
niko do sad nije pobedio drzavu i policiju,tako da tesko mozemo i mi.ali svemu dodje kraj.i ti koji danas misle da su iznad samog Boga,e oni treba najvise da cuvaju glavu.a oni to u ovom trenutku i ne sanjaju i nije im ni na kraj pameti.bojim se da ce njihove prizemljenje biti bolno.
ali uvek postujem ono "kako sejes,tako zanjes".tako da mi ih nece biti zao.
javljam se opet i postavljam izvestaje kad JUG opet bude bio JUG.

caporegime
19-03-2015, 17:38
opet neki problemi?
mi u hr smo još na na podjeli jug-zabranjeni.
nešto se događa novo?

pticica
19-03-2015, 17:40
"kako sejes, tako zanjes" toga i treba najvise da se sjeces, jer tek ces vidit prave stvari koje ce donijeti ovaj novi jug, konacno su grobari dosli do pameti i to ces vrlo brzo vidjeti...

pticica
19-03-2015, 17:44
opet neki problemi?
mi u hr smo još na na podjeli jug-zabranjeni.
nešto se događa novo?

nista se ne dogadja, nego neki ljudi (vecina) nisu zadovoljni upravom, i slazem se da su grozni ali isto tako ni đuric nije bio dobar i grobarima je generalno jako tesko udovoljiti. sad moje licno misljenje je da ako smo vec svi protiv uprave, onda se zna kako se taj problem rijesava, kao i kad je zeka otjeran, a ne da pjevamo uprava napolje uprava napolje...kao da njih boli kurac za to, samo odmazemo igracima na terenu...

caporegime
19-03-2015, 17:49
stavi generalije

predgradje
22-03-2015, 00:46
http://www.delije-caffe.rs/galerija/gal/2014-2015/cz_napredak/delije01.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=RQ_KjIUcg3Q

http://www.delije-caffe.rs/galerija/gal/2014-2015/cz_napredak/delije03.jpg

http://www.dodaj.rs/f/8/KY/1dN3x34f/koreo.jpg

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OWiTrv6KnYo

predgradje
22-03-2015, 01:54
http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_napredak_7.jpg

http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_napredak_11.jpg

http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_napredak_13.jpg

http://www.delije.net/galerija/14_15/1415_cz_napredak_14.jpg

maloumnik
24-03-2015, 20:03
nista se ne dogadja, nego neki ljudi (vecina) nisu zadovoljni upravom, i slazem se da su grozni ali isto tako ni đuric nije bio dobar i grobarima je generalno jako tesko udovoljiti. sad moje licno misljenje je da ako smo vec svi protiv uprave, onda se zna kako se taj problem rijesava, kao i kad je zeka otjeran, a ne da pjevamo uprava napolje uprava napolje...kao da njih boli kurac za to, samo odmazemo igracima na terenu...

Dobri i losi potezi uprave ce se sabirati tamo gde treba I kada treba,ozbiljna smo grupa tako da necemo komentarisati nasu upravu po forumima.Umesto toga radicemo na sebi kao i do sada jer mesta za napredak uvek postoji.
Grobari to smo mi!!

maloumnik
24-03-2015, 20:29
http://juznifront.com/index.php?strana=vesti&id=2812

Foto i video izvestaj sa utakmice Cukaricki-Partizan.

Diavolo
24-03-2015, 21:56
Dobrodosao... dugo te nije bilo. Bili smo mirni.

south side
25-03-2015, 15:13
Grobari...PARTIZANOVCI...Ko imalo drzi do sebe.Totalni BOJKOT !
Neka onda agenti navijaju za upravu i uprava za njih..Ne dajte nikome legitimitet.
I ne slusajte nikoga sa JF foruma..taj forum ionako vode "MUTAVI" koje je drzava tu postavila i koji su se juce registrovali.
Grobarski pozdrav svima....Vucicu pederu !

Gitano
25-03-2015, 17:56
Grobari to smo mi!!
Je si ti siguran u to? Ili morate tako s vremena na vreme da napisete, da ne bi zaboravili ko ste i sta ste?

kin
26-03-2015, 10:53
http://mondo.rs/a781167/Sport/Kosarka/Partizan-najgledaniji-u-ABA-ligi.html

predgradje
26-03-2015, 23:30
Alba-Zvezda
nikad zaboraviti- nikad oprstiti
nato ratni zlocinci
http://www.dodaj.rs/f/c/mY/1PSg395E/basket-berlin.jpg

ABRAXAS 365
27-03-2015, 08:27
Zamolio bih administraciju da ukoliko smatraju da ova moja priča nije za ovaj forum, da nije za javnost, ili da kompromituje bilo koga, ili da je pak neistinita, netačna, da je odmah obrišu jer ne želim problem zbog gluposti. Hvala.

http://i59.tinypic.com/11liu1k.jpg

2001. godina. Zove mene ortak iz jedne ciganske grupe sa kojim sam bio drugar i van ovih priča, i kao brate aj' ideš s nama, igra Zvezda protiv Čukaričkog na Banovom Brdu, ja reko ma batali me tog smora od tekme, najbolje da ću da idem da gledam fudbal a nisam ni Zvezdin navijač. Da se pentram tamo skroz do Košutnjaka onom najstrmijom ulicom ikada pored pumpe, a i realno jebeš tekmu bez suparničkih navijača, zar ne? A on meni, ma brate samo dođi ima zašto. Pitam ja šta to tako bitno ima, on meni ma dođi jbga pa ćeš da vidiš.

Okupljanje cigana bilo na Zelenjaku jer se išlo 53-ojkom na Brdo. Cigana bilo 100-tinak, ne više, zauzeli možda 2 busa. Ovi mlađi odma počeli da divljaju i urlaju, naravno putnici u šoku, tek jedan mali od tih što sam ih znao preko ovog ortaka vadi sataru iz trenerke za pasom. Ja gledam , ne verujem, reko, koji će ti ta satara leba ti? A mali klasičan onaj zli namazani klinac, kaže bio sam na praksi, učim za mesara, i smeje se. Meni odma bilo jasno koliko je sati, jer em nas bilo jedva 100 a inače cigani su tad išli sa bar 200+ ljudi svuda, em sve neke njuške nedobog, plus ovaj mali sataru za pasom. I tek tu u busu mi ortak kaže, kao čekaju nas Forsi na Brdu, kod onog parka, tu negde, i kao zato i nisu svi cigani krenuli sad nego će doći posle na tekmu.

Silazimo na stanici kod bioskopa Šumadija (kod ex-Beteksa) i ja gledam, kako ćemo bre skoro pa goloruki na ove naoružane ko zna čim jer znalo se po čemu su UF tad bili poznati jbga, bolje da se nešto odma pribavi. I tu se nas par rastrči pokupimo neke štangle koje su ležale oko zgrada, kad eto kurca, uleće u punoj brzini na stanicu beli jugo (možda je bio crveni, više nisam siguran), otvoren mu gepek, a na zadnjem sedištu i u gepeku jedno 30-ak i jače onih kuvanih motki od metar i po, samo vire sa svih strana. Naravno, ovi koji su znali za foru odma prileću kolima i svako vadi motku za sebe.

Čim su se ljudi naoružali, yugo je samo nestao ko da ga nije ni bilo, a mi nastavili uz Kirovljevu gore ka Požeškoj. Kako smo ušli u Požešku (glavna ulica na Banovom Brdu) tako se to sve skroz razbahatilo, jer zamisli samo scenu 100 ljudi svi sa ogromnim motkama, štanglama i većina maskirana. To se znači u roku od odma saobraćaj prekinuo pa smo zauzeli obe trake, a vozila koja su nam išla u susret se okretala nazad i paljba. I onda kreće prozivanje "IZAĐITE, IZAĐITE", i ostale pesmice.

E, upravo taj adrenalin, ta atmosfera, je ono o čemu ja pričam godinama ljudima sa strane koji nisu u priči, znači taj jedan full power trip, gde nastaje totalna anarhija, gde murije nema ni u najavi, gde je sve dozvljeno, gde ulice i bukvalno pripadaju nama. E, zbog takvih stvari vredi doživeti takvu akciju barem jednom u životu, pa eto možda čak ni ne doživeti nego bar posmatrati sa strane, jer se ta neka sirova životna energija širi, ma bukvalno je možeš osetiti sa razdaljine i od 200 metara i jače, jer to kad te tako pukne, oduva te, zarazi te adrealinom, osećaš se bre ko polu-bog, ko neko nadbiće. Al' zaista to treba doživeti, jer se rečima nažalost ne može opisati, tako da neko ko sad ovo čita a nije zakačio takvo neko ludilo, on se verovatno pita, šta kenja sad ova budala, kakav kurčev polu-bog, to je bre gomila ološa huliganskog koje sve treba na robiju pa nek tamo izbacuju taj višak energije na zasadima crnog luka u Padinjaku.

http://i60.tinypic.com/r77hfn.jpg

Penjemo se uz Požešku, atmosfera sve luđa i naelektrisanija, lagano prilazimo parku u kom su navodno trebali da budu štekovani Forsi. Opet kreću prozivke IZAĐITE i lupanje onim motkama o asfalt, tako da nastaje nesnosna buka, dakle da se naježiš koja scena, kakav zao prizor. Dakle u ulici samo mi, raspoređeni onako u "formaciji" i ispred nas prazna ulica jedno 200 metara, samo po neki prolaznik užurbano pretrčava ulicu. Iza nas takođe sve prazno, jer šta je 100-tinak ljudi, to zauzme najviše 50-ak metara i to kad se razude. I tako idemo, i samo čekamo, odakle će ovi da izlete, jer da se razumemo UF je uvek bila mala grupa brojčano ali za te akcije su bili majstori zanata svoga. Dakle, očekivo sam naj-najluđe diverzije, tipa da prvo krenu da nas gađaju bakljama, il' ko zna šta, da bude opšti pokolj, ma sve opcije su vazda otvorene kad su UF u pitanju. Ali ništa...prolazimo i pored Meka nigde nikoga, nije mi uopšte bilo jasno šta se zapravo dešava, tj. zašto ih nema. I na kraju stigli do pumpe i konačno skontali da ničega neće biti, dakle piši propalo. Opet se pojavio onaj fantomski yugo, ovi samo nagurali brzo nazad sve one motke, i onda lagano uz onu skrnavo strmu ulicu Beogradskog Bataljona nastavili na tekmu a ja lagano kući, mislim, jebe mi se baš za tekmu.

Samo TI
27-03-2015, 10:06
Nemam vremena da citam ceo tekst, ali kazes da je u pitanju 2001. godina, a ove slike nisu starije od 4-5 godina, sudeci po Solaris busu i spancu.

kin
27-03-2015, 10:47
o ovome obilic prica

http://www.youtube.com/watch?v=hOKjCg9csp8

Gitano
27-03-2015, 11:25
Kao prvo, bilo je dosta vise ljudi nego sto je napisano, a kao drugo, doticna grupa o kojoj je rec se spakovala 100 metara dalje u autobus kada su se Cigani pojavili, predpostavljam jer ih je bilo poprilicno manje. Ovo su videli ljudi koji su bili na stanici gde i oni,a na koju su Cigani stigli za minut. Inace, slicna situacija se desila godinu dana ranije, samo ovaj put sa desio susret. Radovci su se spremali da krenu u Zeleznik a Cigani su stizali na Brdo. I autobusi su stali jedan iza drugog. Cigani treba da izadju za Brdo, a Radovci u autobusu ispred krecu za Zeleznik.Cigani izlaze i lupaju autobus sa Radovcima koji staju nakon 50 metara izlazi ih par od toga jedan sa satarom, ali nastavljaju da beze kad su ih Cigani pojurili.Cigana je bilo vise.

Skywalker
27-03-2015, 12:51
Nemam vremena da citam ceo tekst, ali kazes da je u pitanju 2001. godina, a ove slike nisu starije od 4-5 godina, sudeci po Solaris busu i spancu.
Pretpostavljam da su slike tu samo da bi prenele atmosferu iz Pozeske.

maloumnik
27-03-2015, 13:55
Kao prvo, bilo je dosta vise ljudi nego sto je napisano, a kao drugo, doticna grupa o kojoj je rec se spakovala 100 metara dalje u autobus kada su se Cigani pojavili, predpostavljam jer ih je bilo poprilicno manje. Ovo su videli ljudi koji su bili na stanici gde i oni,a na koju su Cigani stigli za minut. Inace, slicna situacija se desila godinu dana ranije, samo ovaj put sa desio susret. Radovci su se spremali da krenu u Zeleznik a Cigani su stizali na Brdo. I autobusi su stali jedan iza drugog. Cigani treba da izadju za Brdo, a Radovci u autobusu ispred krecu za Zeleznik.Cigani izlaze i lupaju autobus sa Radovcima koji staju nakon 50 metara izlazi ih par od toga jedan sa satarom, ali nastavljaju da beze kad su ih Cigani pojurili.Cigana je bilo vise.

Gitano....rec cigani se pise malim slovima.
:kava

Diavolo
27-03-2015, 14:19
Mnogo si se nesto raspisao po forumima... Jel sve ok?

ABRAXAS 365
27-03-2015, 15:35
@kin - sad si me baš istripovao sa ovim snimkom, nisam imao pojma da postoji, dakle ipak se ta akcija odigrala, nisam ishalucinirao, hehe...

@Gitano - što se tiče broja ljudi, ja mislim da na snimku može skroz solidno da se vidi koja je to masa, ali opet kažem, moja procena je bila zasnovana na dve zglobne 53-ojke kojima smo došli pa sam tripovao da ne može da stane više od 50 ljudi u jedan bus + putnici pa da ga jebeš. E sad, kontam da verovatno nisam računao ove koji su došli ranije i ove s kolima. Uglavnom, poenta je da je na samoj tekmi bilo mnogo više ljudi, pa me i to možda povuklo.

@Samo TI - u pravu je Skywalker, fotke sam postavio isključivo za ljudi koji nisu iz Srbije, da ne istripuju pogrešno da je Banovo Brdo sad nekakvo predgrađe, neka selendra, vukojebina, već jedno od manjih izdvojenih centara po gradu, kakav je npr. možda još samo Zemun i eventualno Novi Beograd, samo što je NBGD razuđen ko jadranska obala pa nema konkretno jedan centar nego više malih, a i nije ovaj fazon zgrada. A npr. čak mislim da Brdo ima veći značaj kao izdvojeni centar za Beograd u globalu od Zemuna, ali to je ipak neko moje skroz privatno mišljenje.

ABRAXAS 365
27-03-2015, 16:09
E da, kad smo već kod tih krajeva grada, a pošto vidim da ima dovoljno kompetentnih ljudi, reko aj da proverim te priče "od trača do istine": u kom delu grada dominra koja grupa, jer se svakakve priče valjaju a većina su zapravo pristrasne laži po principu "što je babi milo"? Dakle, naravno da ima krajeva koji su podeljeni, izmešani, gde je skroz nerealno pričati o bilo kakvoj dominaciji, ali ima i krajeva gde se to vrlo dobro zna, gde je očigledno - da ne kažem transparentno (gomila ogromnih nedirnutih grafita npr.). Ja npr. znam sa 100-procentnom sigurnošću samo da je Mirijevo ciganski kraj, da su Vidikovac i Banjica UF, i da je Labudovo Brdo grobarsko, jer npr. tamo idem kod zubara i ceo kraj je bukvalno išaran crno-belim grafitima. Takođe gornje Žarkovo je UF, a onaj deo dole kod škole i okolo ciganski. Skojevsko naselje UF, Cerak navodno UF ali pojavljuju se i neki cigani pa nisam siguran. Ovu dole Rakovicu tek pojma nemam, znam samo da je Miljakovac grobarski po masi grafita u samom centru, onda znam sticajem okolnosti da je Blok 21 ciganski, što zbog Hijena što zbog pokojnog Dunjića i to je u principu to, a u Beogradu još 30 zasebnih krajeva. Naravno, čuo sam i krdo priča za Zemun, Vračar, Jerković, ali to su samo priče rekla-kazala, znači nisam bio tamo lično pa da se uverim, te vam postavljam pitanje svima, ako ste uopšte voljni da se povede priča na tu temu, al' da bude iskreno i realno, a ne da svako tera po običaju na svoju vodenicu. Može?

http://i61.tinypic.com/zqsly.jpg

caporegime
27-03-2015, 17:14
neka zemljopisna karta.....? ovako ljudima koji nisu iz bg, imena i ne znače mnogo

Skywalker
27-03-2015, 23:05
Ja ne mogu da nadjem odgovarajucu mapu,mozda ova samo :

http://www.novibeograd.rs/photos/nbg-mapa-polozaj.gif

Ono sto ja znam,prigradska Opstina Surcin(sa svim naseljima okolo) vecinski za Zvezdu oduvek,osim na Ledinama sto odskoro postoje grafiti TDN...zanimljivo da tamo ima i Roma(nac.manjina) koji navijaju za Partizan...Dalje ka NBG Bezanijska Kosa Zvezdin kraj...Sama Bezanija dole pojma nemam,ima milion grafita ???

Fontana def.grobarska,i 21 ciganski...za ostalo moze da se nagadja...Onda Batajnica i cak dalje Stara Pazova,mislim da su oduvek vise ciganski nego grobarski...Zemun Polje jedno vreme zagrizli opasno za TB,sad ne znam...
Banovo Brdo je imalo dosta UF grafita(Kneza Viseslava ka Kosutnjaku,odmah kad se krene od vec pomenute pumpe)...Padinjak grobarski sto posto.

Nagadjanje:
Vidikovac pretpostavljam vecinski UF i ceo taj "gornji deo Beograda" sto ja kazem od Banjice pa dalje...moje neko misljenje...Petlovo Brdo,koliko znam ciganski kraj...Jerkovic podeljen izmedju svih troje,Vracar podeljen,mada je pre vazio vise za ciganski kraj("100 Mu Gromova" gde su oni ? )....sad odavno nisam prolazio,pojma nemam za grafite,moguce da gresim.

maloumnik
27-03-2015, 23:32
Od krajeva koje si nabrojao Skajvoker zaboravio si da dodas da u Zemunu,Petlovom Brdu I Banovom Brdu kao i na Vracaru oduvek postoje jaka grobarska uporista.
Takodje i Batajnica i Borca je ukljucena kao i Karaburma.Na Ledinama oduvek ima Grobara takodje.A takodje I Blokovi oko okretnice 95 su jaka grobarska mesta,poznajete ih vi dobro :)
A Bogami Medakovic je grobarski ali Kumodraz je vas cini mi se kao i deo oko Konjarnika.Ako gresim ili sam neke delove zaboravio ispravi me.
Knezevac,Rakovica,I deo Ceraka takodje grobarski ostalo je vase I navijaca Rada.Obrenovac,Zeleznik grobarski takodje.

Skywalker
27-03-2015, 23:51
Slazem se...I napisao sam da nisam siguran za vecinu.

Btw.pricam po grafitima sadasnjim,i to ono kuda prolazim sv.dan...razne ekipe i klinci dolaze i odlaze posle 2-3 god,pa njihovi grafiti ostaju...a def.ima i tih starijih ljudi koji jednostavno ne pisu grafite niti ih to zanima,pa mislis da nisu tu,a ustvari ih itekako ima,i imaju autoritet u tom kraju.

Hteo sam da pomenem Ivana Ribara pa do okretnice da ima grobarskih grafita...a skoro nijedan ciganski...dok recimo vec u Vojvodjanskoj je sve izmesano,pa ako nisi u kontaktu sa ljudima odatle ne znas pravo stanje.

Gosa1997zt
28-03-2015, 00:19
Evo ja cu pokusati da docaram kako stoje stvari u Zemunu najrelanije moguce.Zemun je grad koji po poslednjem popisu 2011 godine sa prigradskim naseljima ima 160 000 stanovnika.Ranijih godina dok nije doslo do prave ekspanzije Taurunum Boysa, ljudi su isli naravno i na zvezdine a dosta vise na partizanove utakmice i Zemun je vazio za jako grobarsko uporiste.I dan danas ljudi iz Zemuna odlaze i na partizanove i na zvezdine utakmice i to nije nista sporno.I dan danas ima ljudi iz Zemuna koji su medju vidjenijim glavama i na jugu i na severu, znaci momci hrabri koji ucestvuju u organizaciji i svim akcijama, ali to nisu sad neke organizovane ekipe koje se eksponiraju vec pojedinci koji su u navijackoj prici i koji vole svoj klub.Navescu jedan primer iz mog kraja.Dva brata idu na zvezdu,na sve utakmice, ucestvuju u gotovo svim akcijama,al momci su pre svega nase komsije,niko ih ne dira,druzimo se sa njima,momci skroz korektni i posteni i postuju kraj u kome zive i znaju da su tu u manjini.Neko je pominjao kraj Zemun polje i to je totalno Zemunov kraj.Cigana ima u naselju galenika,Altina(naselje koje uglanom sacinjavaju izbeglice iz Hrvatske i Bosne, otud valjda i ljubav prema zvezdi).Grobara takodje ima i oni su tradicinalno tu, ali glavnu rec u nasem gradu vodimo mi,na svakom koraku se mogu videti zemunovi grafiti,nadam se da ce ulazak u visi rang doprineti jos vecem porastu broja zemunovih navijaca,jer Zemun je pre svega grad za sebe i klub sa tradicijom.PS i pokojni Marko Ivkovic Jagoda je ziveo u Zemunu,znali smo da ide na zvezdu,al nikog nije provocirao i nikada nije imao problem zbog toga.Njegovi drugovi iz kraja koji su uglavnom clanovi taurunum boysa su mu uradili grafit u njegovu cast koji stoji u tom Zemunskom naselju gde je ziveo.Ovo pisem iz razloga da ljudi znaju da je nasa navijcka svest na velikom nivou i da nemamo nista protiv pojedinaca koji idu na zvezdu i partizan sve dok je to u granicama postovanja i dok nema provociranja i guranja prsta u oko Taurunumima koji su ipak u Zemunu na prvom mestu.

ABRAXAS 365
28-03-2015, 01:06
Probaću ja da napravim mapu Južnog Beograda (Banjica s jedne strane, Banovo s druge, pa vamo Petlovo na kraju) jer to dobro poznajem a i mogu da saznam iz kredibilnih izvora šta je tu tačno šta. E sad, za ovo ostalo, jedino neko ko poznaje teren, jer meni su npr. Zemun i Zvezdara najiskrenije španska sela, dok su Blokovi laki za skontavanje upravo zbog tih prepoznatljivih brojeva 45, 63, 70, 21 itd. Ali zato centar grada, npr. Vračar i Dorćol - nisam siguran da tu uopšte može da se kaže da bilo koja ekipa dominira, jer ti na Dorćolu vidiš brdo ALCZ grafita al' opet tu živi i dosta aktivnih cigana. Jbga, narod voli centar grada, sve ti blizu na 15 minuta pa se doselili odasvud...

ABRAXAS 365
28-03-2015, 11:48
@GOTIER, ja tebe skroz brate razumem, jer biti u grupi u čijem imenu je jedan od najvećih i nekad najrespektabilnijih delova grada - Voždovac, a opet ni taj Jerković danas nije vaš, a o Medaku da ne govorimo, to je brate moj teška frustracija. Al' nemojmo klonuti duhom pobogu i stalno negativisati po forumu. Bez uvrede ali zaista si ponekad ko neka nadžak baba koja samo sedi na prozoru, gleda ko prolazi i mrmlja sebi u bradu kako joj niko ne valja.

Invalidi možda jesu za ovih poslednjih par godina, a posebno posle pada onog transa od strane ovih iz Kumodraža, malo opali s brojnošću, ali šta da se radi, jer svima se to dešavalo, pa seti se samo našeg most pathetic slučaja, ja mislim da od toga gore ne može, pa bre nas ostatak navijačke scene nije uopšte ni smatrao za ozbiljne navijače, dok ste vi uvek imali svoje mesto i rispekt, i jeste da su vas prozivali da ste ciganska filijala ali to su radili i svim ostalim manjim grupama.

Dakle činjenica je da je došlo do osetnog pada na Voždovcu čak i pored po meni dojajnog novog stadiona i predrkane tribine sa onom mrežom, ali nekada zaista nije bilo tako. Jer jasno se sećam vaše brutalne ekspanzije, a vala po godinama vidim da je se i ti i te kako sećaš, zar ne? Ih, kad se samo setim, kada je tamo 2002-2003 (možda i ranije) krenula totalna pomama za Invalidima, doduše tome je dosta doprineo i po meni kultni dokumentarac Petra Ilića Ćirila na TV B92, gde vas je baš vrhunski prezentovao. I dan danas umirem na onu foru kad ortak kao otvara pivo okom, a onda posle priznaje da je to bila samo fora jer je pivo već bilo otvoreno. Po meni je taj fazon vrhunac onoga što ja zovem možda malo rogobatno "ultra-šmekerizam", znači kada je ekipa toliko opuštena da može da se našali čak i na svoj račun a ne samo standardno hvalisanje i kurčenje tipa, mi ovo, mi ono, mi tukli ove, svi bežali od nas. Naravno ima i toga ovde, tipa ona fora na groblju, ali zato ima mnogo više zajebancije i tog nekog specifičnog zajebantskog old school duha sa kojim sam se susreo tek kada sam sa B. prvi put došao u vaš kraj da popijemo po pivce.

Dakle, ekipa nije bila velika, barem ne ta starija, ali je bila jako kvalitetna i što je meni bilo najbitnije sve duhoviti i inteligentni momci, a ne tamo neki ološ poput...da ne imenjem sad nikoga, hehe. Dakle, ja sam iskreno 2002. bio oduševljen Invalidima, čak sam bio i na jednoj vašoj tekmi na Voždovcu kada je B. sve vreme gađao kamenčićima trenera suparničkog kluba, jer vam je kop bio skoro pa iza klupe. Tolko ga je gađao da ovaj na kraju nije više ni smeo da izađe iz onog šteka, jer kako bi pomolio nos tako bi ga pogodio kamen. Ali nisu sad to bile neki ubojite kamenčine, jer B. nije hteo da ga povredi, nego bukalno šljunak odvaljen sa tribine. Meni je to bilo jako smešno kolko je ovaj bio uporan sa tim gađanjem i preciznim pogodcima , a naravno murije niđe pa smo celu tekmu proveli u smejanju, varenju i zajebanciji.

Ali da nastavim o dokumentarcu, ono kad Gušter priča kako ste upali nekima na tribinu i razjurili ih, ali je neki debeli dovatio zastavu, vi ga štanglirate dole na zemlji da je pusti, a on onako ubiven i krvav i dalje ne pušta, pa ga vi iz rispekta ipak pustite da sačuva zastavu, ako se dobro sećam priče. E to mi bio vrh, jer to je baš onaj ultra fazon kako sam ga ja kontao i još uvek ga kontam, al' se sad malo izvitoperio nažalost, jer realno koja grupa bi u to doba uradila bilo šta slično? 80% likova bi rađe osakatili čoveka da mu otmu zastavu nego što bi ga pustili jer je ispao faca i nije je dao ni po koju cenu. Ali to su po meni bili tek počeci ultra pokreta kod nas, iako većina prodaje priču da je to bilo krajem 80-ih, početkom 90-ih, ja ipak mislim da je kod nas u Beogradu, u Srbiji to krenulo tek početkom milenijuma, npr. to sa kodeksima, te akcije da se poštuje suparnik iako se mrzi, da se ne napadaju ortaci s ribama, da se ne gazi 5 na jednoga, da se ne maltretiraju klinci (Pampijev primer), da im se ne otimaju, pare, šalovi, da ih se ne ponižava, pa onda da su svi u grupi u načelu jednaki, da se širi to drugarstvo a ne kurčenje po tribini i konstantno međusobno kačenje, da se privatne razmirice ostave za van stadiona, i tako redom, da ne nabrajam sad, jer kontam da svi na forumu vrlo dobro znaju sve ovo a ja se pravim pametan, tj. otkrivam da vutra može i da se puši a ne samo bode u venu.

Mada, naravno da je toga bilo i ranije ali nije postojao nikakav precizan kodeks, tako da bi te jednom pustili a drugi put ubili, jednom bi te napali dok si s ribom da ti skinu šal, drugi put bi kulirali, a sve u zavisnosti od toga na koga naletiš. Pa jbte, sećam se 2003. - krenuo ja kod babe u Zemun s ribom i najnormalnije šetam šal, i snime me u Glavnoj ulici neka dečurlija u busu, a vidi se sve ekipa od zlog oca i rđave majke, prava ona zločesta deca, wicked kids, ma bre u očima nekih od njih se tačno vidi da će za koju godinu da valjaju dop il' da prave razbojništva i slično. Ja prvo tripovo da su grobari jer nikakva obeležja nisu imali a i tad je u Zemunu bilo dosta grobara ili sam barem ja tako tripovao. Što je najgore provali ih i moja tadašnja riba da nas zagledaju, i pošto je studirala "akademiju primenjenih umetnosti" uvek je u rancu nosila skalpel oštar ko žilet da bi sekla one materijale i tkanine za rad. I kakva je bila namazana fino ga diskretno izvadi i stavi u desni džep a već je sekla neke manijake ranije pa zna proces, i kao kuliramo, čekamo našu stanicu kod naselja Save Kovačevića i pravimo se ludi.

A ja ko za inat opet poneo onaj moj sivi bar šal što liči na grobarski, pa mi bilo skroz zbunjujuće što su se ovi baš na mene nakalemili. I stignemo na stanicu, izađemo, ovi za nama, njih jedno 7. Ja reko, ajme meni, sad će bit belaja. Prilazi mi najkurčevitiji naravno i kao lep ti šal, a ovi ostali nas opkole. I tu me pita čiji je šal, i ja kud ću, šta ću, morao sam da priznam da je Obilićev, iako zaista ni po čemu nije moglo da se izvali, mislim da smo ih tek pre metar pravili. I ovaj kao dojaja šal, mogu da ga vidim, ma klasična ona fol priča, ja reko možeš da ga vidiš, nije problem, skinem šal i dam mu "da pogleda" al' držim drugi kraj u ruci jbga. I tu već bilo očigledno da će zlo da bude, vidim Marina već stavila ruku u džep i samo čekam da krene ludilo. Znači incident je bio već viđen, kao i posledice delimično, jer nisam znao kolko klinci imaju noževa (tad su ih svi šetali a najnormalnije lagali da nisu), niti sam znao koliko daleko su spremni da idu kad Marina bude krenula da im para jakne i face, ali po ponašanju sam samo najgrđe zlo slutio, jer ko što rekoh - tu "zlu decu" izvališ na kilometar, i tu nema greške, nikad se nisam zajebao, jer kreću se u čoporima ko hijene i napadaju samo kad je sigurica.

I taman da mi ovaj otrgne šal iz ruke, bukvalno sekundi su bili u pitanju, tek sa moje leve strane nailazi neko i viče, parafraziram: "gde si bre brate, otkud ti u našim krajevima?". Ja okrenem glavu, i dalje sav bukvalno od adrenalina sazdan, kad ono ladno J. tadašnjii i sadašnji "organizator" Taurunum Boys-a, navijača Zemuna. Ja se bre obradovo ma ko da sam Deda Mraza lično video, samo što mu nisam skočio u zagrljaj, hehe. I tu se izljubimo nako srpski, zna se, zagrlim ga ko brata najrođenijeg, i J. odma' izvali klince i kao šta se dešava, ja reko ma evo idem kod babe tu u kraj a ovi "razgledaju" šal jbga. Nije uopšte razmišljao, samo ih je "poslao kući", znači nije bilo nikakve rasprave, odma' su nestali bez pogovora. I ja mu onda ispričam šta se dogodilo, a on mi reko ma brate bolje skloni šal u ovom kraju, i gde si bre ovde našao šal da nosiš, ovo je sve krcato takve ekipe, posebno te zgrade gde ti ideš. Ja reko, zaista brate pojma nisam imao, a svuda se krećem, svaki dan nosim šal, plus danas mi tu i riba, idemo da posetimo baku, da joj odnesemo košaricu s kolačima, crvenkapa trip skroz, znači ne idem s ekipom da se kurčim jbga? A ovaj meni - ma kakva crna riba, pa takvi ne znaju za te fore, oni uvate pa biju i bezveze najebeš. Ja reko, ma opušteno, sada te skroz kapiram, štekujem šal smesta, i od sad je po Zemunu fazon "pusti, pusti modu". I tu se pozdravimo i razgulimo. Dakle bukvalno su nas sekunde tad tu delile od opšteg pokolja, a posebno jer Marina nikad nije bila šala, uvek je bila u tripu "hold your ground", i ovako a i u životu. To je jbga taj neki stav koji ili imaš ili nemaš, tako da sam je jako cenio, i kao curu ali i kao ortaka saborca. I nikad nije izdala. No dosta za danas, opet sam skrenuo s teme, mada možda zapravo i nisam, a? :rukoljub

sulc
28-03-2015, 12:38
Jerkovic,Vracar,Miljakovac,Fontana,Kaludjerica,Med ak,Zeleznik,Petlovo Brdo,Rakovica,Dorcol,Karaburma Grobarski...Blokovi 20,21,autokomanda,Mirijevo,Bezanija,Cubura,Kanarev o Brdo,Senjak,Cukaricka Padina,Crveni Krst ciganski..Ja mislim da je otprilike ovako..Ima tu jos krajeva i jedni i drugi sto drze,ali ne mogu sad da se setim,s'tim sto su ostali blokovi podeljeni..Banjica,Vidikovac,Cerak,Kumodraz,Forsi, mada ih ima i na bb,Zarkovu..

caporegime
28-03-2015, 13:00
a ostatak zemlje? kako je to raspoređeno?

predgradje
28-03-2015, 13:04
Donji Dorcol nikako nije grobarski, gornji jerkovic takodje, ni fontana nije cela grobarska, jedan deo je 100% ciganski...mada je besmisleno pricati ovakve stvari i ofirati gde ko zivi, ovo nabrojano je samo ono sto je previse ocigledno na osnovu grafita pa i moze ovde da se kaze

GOTIER
28-03-2015, 13:06
Ne negativisem,jednostavno mi je prica o krajevima totalno bezmislena,da ne kazem i decija.Sta pokusavmo,da od Beograda napravimo,London,Buenos Aires,Poljsku.Sa svojih 37 godina tacno znam ko gde i sta radi u Beogradu,gde je kakvo stanje.Svugde je mesano meso sto bi se reklo,svih svugde ima.Rekao bih samo za tri Beogradska kraja da su 100% cista,Senjak,Padinska Skela,Vidikovac,i mozda B.Kosa.Ostalo je sve ludnica.A po cemu se meri ciji je ciji kraj?Sta je merilo,brdo grafita?Ja kao jedinka ubijem moj kraj sa grafitima,a samo ja idem odatle na utkmicu,i to automatski postaje nas kraj,pa dominira nasim grafitima,a takvih slucajeva ima.
-Galenika?Koliko ljudi je odatle islo na Zemun 10-15,naselje ima oko 14000 stanovnika,znaci zbog tih 10-15 kraj je 100% njihov,meni je to ne realno.
-Zemun,ima svega,Grobara koliko hoces,o ciganima i da ne pricamo,sigurno odatle ode na tekmu 30-ak ljudi,i nemaju veze sa altinom.Jel su bili pregovori ko gde sme da crta grafite,ovo je nase,ovo je vase i slicno.Dominiraju navijaci Zemuna ali nije 100% cist kraj.
-Novi Beograd svih ima svugde.Neko rece Fontana cela Grobarska,jeste ali samo po grafitima,odatle na utakmice ide 5-10 ljudi plafon,ali je sve ubijeno i to je Grobarski kraj,mada znam da su cigani do skoro stalno tu blejali,njih po 30,40 ne bili nasli nekoga.Znaci opet se sve svodi na nekoliko ljudi koji obelezavaju kraj.
Nekada je Fontana bila 100% ciganski kraj,i odatle je kao grupa znalo da ode i po 60 ljudi,i to odlicna ekipa,ukljucujuci i Paviljone,sada cigana manje vise nema,to se sve menja svugde iz godin u godinu.
-Karaburma,opet ima svih svugde,najvise grafita imaju Ofkovci,odatle odlazi po 100-200 ljudi i vise na utakmicu OFK-e,koliko ode Grobara 12-30 ima vidjenijih Grobara tu,ali to zbog tih 20 ljudi ne moze nikako biti njihov kraj.
-Neko rece Jerkovic se deli izmedju tri grupe!?Jel gledamo po grafitima?Invalidi imaju oko 15 grafita,grobari 2,onaj treci nije Jerkovic nego Padina,cigani 1 i to unisten.Navijaca Zvezde odatle organizovano na tekme ide maksimum 4-5,Grobara nema vise od 7-8 organizovanih,navijaca Vozdovca sada odatle na tekme ide od 50-100,a prosle sezone je islo i do 400 Ciji je sad to kraj?
-Medakovic III su po grafitima Grobari,ima neka ekipa,mada vise iz ostalih krajeva bleje u toj teretani i okolo,pa je napravljeno neko jezgro.
-Medakovic II uvek i samo je pripadao navijacima Vozdovca,umelo je i po 50 ljudi odatle da ide na tekme.
-21.blok i okolina su 100% ciganski krajevi,samo zato sto ljudi iz tih krajeva navijaju za Zvezdu i pripadaju nekim grupama,ali i u tom bloku ima sigurno 20-30 momaka koji svaku tekmu idu da navijaju za Partizan,ali nisu u nikakvim grupama.
Generalno sve se svodi na 10 ovih,15 onih,20 ovih,meni je to bez veze da bi se tako generaizovali krajevi,manje vise svih ima svugde.
Sve sto sam napisao garantujem da je tako,1 100 000 % drugi mogu da pisu sta god zele,ovo je tako kako je!

sulc
28-03-2015, 14:50
Ok GOTIER,slazem se sa tobom,ako tako gledamo tesko je generalizovati ciji je neki kraj osim par njih,mada ako cemo tako i bezaniska kosa nije cisto ciganska,jer znamo da odatle dolazi par ozb grobarskih 'glava'..
Ajde caporegime da pokusam da ti iz mog ugla odgovorim kako stvari stoje u zemlji...Cacak-ciganski,Nis-ciganski,Valjevo-ciganski,Kraljevo-ciganski,Novi Sad-jake sve 3 grupe,Grobari,Firma,cigani,Subotica-do pre neku god mnogo jak Grobarski grad,a i sad je jak,Krusecvac-mislim Grobarski,Pozarevac-Grobari,Jagodina-bila ciganska,sad je drze mladji Grobari (zbr),Pancevo-Juzni Front,Brigadiri,dve ozbiljne grupe,Sabac,podeljen,Sremska Mitrovica-Grobari,Kragujevac-C. Djavoli,mada ima par ozb Grobarskih glava..ima tu jos dosta gradova nego mi sad ne pada na pamet..Crna Gora,Podgorica-Varvarski,Bar-ciganski,mada ima i dosta dobra mladja grobarska ekipa,Niksic-Grobarski..R. Srpska,bolje stoje cigani...Verovatno ima nekih ispravki za neke gradove,ali mislim da je otprilike ovako..

ABRAXAS 365
28-03-2015, 15:46
@GOTIER - OK, kapiram ja skroz tvoj argument da je malo nerealno tako deliti neke krajeve ali brate ne i sve, jer i sam si lepo primetio da ima par krajeva (za sad) gde je dominacija 100% i tu nema špekulacija, a za ove ostale, evo veruj mi postaviću "poslaničko pitanje" nadležnoj obaveštajnoj službi pa ako mi lik kaže nešto slično što si i ti napisao ja ću to ovde vrlo rado potvrditi i složiti se s tobom, jer za Južni Beograd sa sigurnošću mogu da saznam sve detalje a za ovo ostalo ću da vidim.

E sad, ti kažeš da je tebi ovo besmisleno i dosadno jer sa 37 godina tačno znaš šta, ko i gde radi, ali shvati jbga da nismo ovde svi ko ti, niti većina likova živi u Beogradu, uostalom ljudi su se zainteresovali, i to ne 2 čoveka nego više nas, dakle ako bude validnih inforacija ova tema je po meni skroz opravdana, a ako se pokaže ko dominantna ta teorija "mešanog mesa" i "leskovačkog voza" pa sigurno da neću napisati ni reč o takvim krajevima nego ćemo da potvrdimo samo ove za koje se zna.

Jebiga, ja volim brate tu statistiku, a pošto isto imam 37 godina (kontam da se znamo al' to nikad nećeš priznati) a realno pojma nemam ovo što ti znaš, pa valjda je red da bar deo saznam konačno, jer me oduvek to zanimalo ali nisam imao koga da pitam jer su svi bili ili neupućeni ili skroz konspirativni ko da se radi o nekakvim terorističkim ćelijama.

A jbga kad su previše gledali "Kuma", i to sam baš primetio kod naših navijača, da kad samo jednom pogledaju "Kuma" skroz odlepe, istripuju "omertu", zatvore se u sebe, ne mož da saznaš od pojedinaca ni FB profil lika koji npr. valja pinove, jer kao tripuju da se to ne govori, da tako štite jedni druge a ladno svi imaju profile na FB, ahahaha. Mislim, smešno je ali je nažalost zaista tako, čak kod nekih to ide i do nivoa patologije.

Ja tako pitao jednog prastarog drugara preko četa dal' može da mi nabavi to i to, dakle nikakav kriminal, nego navijački rekvizit regularan, što da jurim tamo neke nepoznate prevarante kad znam da on ima sigurnu šemu, i pitam ga ako njega mrzi dal' može da mi doda telefon lika pa ću ga ja zovem solo. Nikad mi se više nije javio, a znali smo se 15 godina. E sad, zamisli šta je u tim glavama, koje su to paranoje, ma tu možeš i sam da pretpostaviš šta je čovek utripovo, dakle il' radim za muriju, ili za BIA-u ili čak i za UEFA, jer ko zna, oduvek sam bio sumnjiv, sunce ti jebem...

E, baš iz tog razloga ja bi bukvalno zabranio omladini ispod lupam 30 godina (haha) da gledaju "Kuma" i "Football Factory" jer tu se tako napale, a posebno ako su maloletnici, uostalom već sam dosta pisao kolko je poguban bio FF kad se pojavio 2004. Preko noći se ali sve i svja promenilo, ko ono kad smo bili klinci pa na TV-u gledali "Boška Buhu" pa sutradan svi hteli da budimo kuriri i bombaši i najiskrenije žalili što nismo bili klinci za vreme 2. sveckog rata pa da časno poginemo ko Sirogojno, ali nećemo sad o tome jbga, znači ubija me u pojam ta priča o filmovima i njihovom uticaju na klince.

Što se tiče grafita, nisam ja ni govorio o sporadičnim graftima, već kad zađeš u neki kraj pa vidiš na jednom većem prostoru brdo ogromnih grafova ali NEprežvrljanih ili oskrnavljenih. Evo ti primer s Vidikovca, došli neki da ih ne navodim i nije im bilo dovoljno što su prežvrljali grafit od 10 metara nego su nekim štanglama il' ko zna čime skinuli i malter na par mesta, u fazonu da niko više tu ne bi mogao da crta bilo šta. Al' eto kurca. Sutradan ova ekipa iz kraja fino donela malter, popunili rupe, i ceo grafit doradili da bude ko nov. I to se tako desilo jedno 2-3 puta, i kad su izgrednici uvideli da ovi svaki put sve srede, hteli ne hteli bili su prinuđeni da odustanu od akcije, jer em je rizična em besmislena. I to si skroz fino primetio u svom postu za Vidikovac, Senjak i Padinjak. Zaista za sad jedino za ta 3 kraja možemo da kažemo sa 96% sigurnosti da postoji dominacija, a eto npr. bila je ta priča i za Banjicu onomad na onom debilnom portalu, i ja fino ne budem lenj i posle tekme u povratku svratim da vidim kako to izgleda kad ono zaista dosta velikih i lepih grafita, ali džaba sve kad je trećina prežvrljana, dakle nešto tu jednostavno ne štima, čim oni to ne mogu da iskontrolišu. Dakle, po meni ako se hoće sve se može, evo odličnog primera Vidikovca uostalom.

Gitano
28-03-2015, 16:41
Gotier je jedini koji je koliko toliko napisao nesto da ima veze sa mozgom. Ostali, nemoj da ste deca.

DelBoy
28-03-2015, 23:12
I ja bih se slozio sa Gotierom,svuda ima svih,tako da je glupo polemisati.Evo uzeti primer Labudovog brda i Pevca.Kad prodjes kroz taj kraj rekao bi grobarski sto posto,po grafitima,a brda ljudi odatle ide na Zvezdine tekme, sto ozbiljnih i starijih,sto klinaca.Tako da je glupo polemisati oko toga ciji je koji kraj,kad svuda ima svih,izuzev mozda nekih mesta.

ABRAXAS 365
29-03-2015, 04:40
Možda ide i njih 69 sa Labudovog Brda na Zvezdu, al' brate u svom kraju ne smeju da pisnu a kamoli da se jače oglase, što u prevodu znači: nema ih. Zaključak glasi da na Labudovom dominiraju Grobari, jer Grobara tamo može da bude i duplo manje od cigana, al' ciganima džaba sve ako su ovi ofarbali bukvalno ceo kraj u crno-belo. Uostalom kakve veze ima kolko koga gde ima, kada znamo da i sever i jug posećuje gomila simpatizera, dizača kartona i statista? Valjda je bitno kolko prave ekipe ide, mada nekad i ta prava ekipa može da bude nadjačana ako ovih drugih ima manje a npr. mnogo su zajebaniji i sposobniji. Dakle može i 100 grobara da ide iz Bariča, opet im je to sve džaba ako u Bariču živi npr. 10 jakih cigana, ili možda grešim?

Marshall Burdan
29-03-2015, 12:01
Nemoj da se neko slučajno zajebao i krenuo da piše (ono što ne treba). Nema potrebe bilo koja strana da se peca na ove prežvakane priče o krajevima, od strane statista i onih koji se ne nose sa problemima koje navijanje u Beogradu nosi.

Dijabole, 30+, 100+

GOTIER
29-03-2015, 12:26
[QUOTE=Marshall Burdan;372692]Nemoj da se neko slučajno zajebao i krenuo da piše (ono što ne treba). Nema potrebe bilo koja strana da se peca na ove prežvakane priče o krajevima, od strane statista i onih koji se ne nose sa problemima koje navijanje u Beogradu nosi.

Apsolutno se slazem!

sulc
29-03-2015, 12:34
Ma prica je na mestu,sta se starsno pise,sta se pise sto ne bi trebalo,ne razumem ?! Sta ste sve ranije pisali ovde,to je strasno,i nasli ste za ovu glupost da dizete tenzije,stvarno vas ne razumem...Evo neka mi neko objasni kakve veze ima ako neko kaze ko drzi koji kraj ili grad? Naravno da niko nije lud pa da iznosi imena i nadimke nekih ljudi iz tih krajeva..I Gitano,sto je decije ako se pise o ovim stvarima? Lepo je covek pitao kako stoje stvari u zemlji,i ne vidim razlog sto mu se ne bi odgovorilo.I od ovih 255 strana na ovoj temi sto se pisalo,pa barem na 200 se pisalo sve i svasta,bilo je i drugarskih i svakakvih upisa.

dziudzicu
29-03-2015, 13:12
Kako je priča na mestu ,ko gde ima grafite i koji je ciji kraj po grafitima ,glupost teska ...
Počeće ljudi da se kurče ovde i da prave problem bez problema da zakuvavaju ljudima namerno i da pišu tamo ima grafit a 5 grobara ima u kraju a ima 20 Cigana i oni im to ne diraju ,znači da su Cigani pičke jer im nisu sjebali itd . Koga boli kurac što stoji negde grafit a ovih drugih ima više ,znači da ih ne zanimaju ovi što crtaju ili su jednostavno u nekim normalnim odnosima " jbg vi ste crtali mi nismo ali znate i sami da kad god dodjemo vas nema nigde " .
Radite šta hoćete ali ako nekome ne smeta grafit u kraju šta ima vama ovde da smeta ,šta vas boli patka ,postoje mesta gde se o tome priča ali ovo gde neko može da pokrene rat u nekom kraju a ti ne znaš ni ko je to, to je glupost ... ima klinaca koji će da se nadju uvredjenim i zabošće nekom nož s ledja zbog ovakvih stvari, zato kažem da ova priča ne valja .

ABRAXAS 365
29-03-2015, 14:29
Tako je druže, bravo, pomeni bodenje noževima "tek onako usput" i automatski blokiraj temu. Tako ću i ja sledeći put da uradim kad mi se neke činjenice ne budu svidele, pa čim krene malo ozbiljnija priča ima samo da pustim prijavu tipa: "Mojne samo to brate, si lud? Pa ovi današnji klinci samo čekaju takav jedan povod pa da krenu opet da se bodu i upucavaju".

A ti Maršale Budo, vidi se da baš znaš ko je statista u Beogradu, i ko šta zapravo radi. Bravo i za tebe. Batajnički informativni centar je oduvek bio jedan od jačih u gradu a tu vam je i aerodrom, mož' se zezate. Kontam da je baš teško nositi se sa problemima koje navijanje u Beogradu nosi a posebno tu po Bataji. Znači totalno saosećam sa vama...

ABRAXAS 365
29-03-2015, 14:44
VITEZOVI: Trijumf BGD gudre

Kratak i nadasve poučan klip iz dokumentarca o Vitezovima, navijačima Obilića, Trijumf BGD volje (2005)
- 56 sekundi ko 56 minuta -

https://youtu.be/F3Kv7lOxknU

maloumnik
29-03-2015, 15:16
DonjI Dorcol nikako nije grobarski, gornji jerkovic takodje, ni fontana nije cela grobarska, jedan deo je 100% ciganski...mada je besmisleno pricati ovakve stvari i ofirati gde ko zivi, ovo nabrojano je samo ono sto je previse ocigledno na osnovu grafita pa i moze ovde da se kaze

Fontana je cela grobarska to ce ti svako reci,odvajkada je bila.Par lasta ne cini prolece.

sulc
29-03-2015, 15:33
dziudzicu sve si pobrkao,kome bre smetaju grafiti u kraju,kakvi nozevi u ledja,sta pricas covece? Pitao je momak kako stoje stvari u bg i zemlji,i ja sam pokusao da mu odgovorim,kako ti tu dodje do zakljucka da mi smetaju grafiti i da palim vatru,nije mi jasno ?!

dziudzicu
29-03-2015, 16:20
dziudzicu sve si pobrkao,kome bre smetaju grafiti u kraju,kakvi nozevi u ledja,sta pricas covece? Pitao je momak kako stoje stvari u bg i zemlji,i ja sam pokusao da mu odgovorim,kako ti tu dodje do zakljucka da mi smetaju grafiti i da palim vatru,nije mi jasno ?!

Nisam se ja vezao ni za koga od vas konkretno ,ako vam nije jasno da prozivanjem krajeva i ljudi u njima moze svasta da se desi onda jbg, ne moraš ti po imenima da prozoveš nikog ,zna se ko ide iz kog kraja među tim ekipama i možda su ljudi okej jedni sa drugima jbg tu su ceo život ,jednostavno se poštuju , a prozove ih neko ko je jednom prosao kroz njihov kraj i nema veze ni sa jednima ni sa drugima ni sa trećima ... a opet imaš vrućih glava koji će da se prime - " e prozivali nas tamo na forumu, aj da im ...." , a ono proziva te ko ? Neko iz mase !
Možda i nema takvih koji će da se prime ,daj Bože da je tako !!! Pozdravljeni budite ,ne bih više diskutovao .

ABRAXAS 365
29-03-2015, 17:07
Znači ortake iz kraja koji se znaju ceo život će da posvađa slučajni prolaznik ili zli trol sa pričom o tamo nekakvom forumu?! E jebeš takve ortake onda, takvi i treba da se potamane bogihubio :smijeh

Skywalker
29-03-2015, 17:17
Vidis da se dziudzicu registrovao na forum samo da bi nam to pojasnio.
To ti je ona fora sa srpske tribine,pisanje u siframa,i kao "ko je bio zna o cemu se radi",omerta i te fore...kao provalice panduri o kome se radi,citaju forum.
Hrvatski je forum,covek iz Hrvatske je pitao o cemu se radi,i neko mu je odgovorio.Ne vidim problem u tome.

ABRAXAS 365
29-03-2015, 18:40
Pa izvalio sam da su poslali par "letećih" sa "tribine" da malo unesu zbun, a i da se diskredituju pojedini ljudi, samo što im to ovaj put neće poći za rukom, a posebno ovo vezano za istinu o ubistvu Bojana Majića ovaj put nema šanse da će uspeti da zataškaju ko prošli put, jer sad imamo bar 3 kanala gde može slobodno da se piše a ne samo jedan cenzurisan ko te 2005. i kasnije.

A naravno, poslali su sigurno i par ovih što ih ja zovem "spavači" koji će iskusno da ćute i samo čitaju pa kad bilo ko od nas Srba bude krenuo malo više da piše o nečemu što je zabranjeno, što je po njima tabu, ima samo da uskoče sa diskreditacijama tipa - e taj je narkoman, ovaj bolesnik, onaj peder, komunjara i celu tu plejadu laži koju su i ranije plasirali. Samo jbga, ovaj put to zaista neće proći, jer tad sam imao 27 godina a sad nažalost 37, pa ako čak i ovde bude cenzure tu je uvek i TB forum i par blogova, da ih ne imenujem.

Znači, ovaj put idem(o) do kraja, i ne zanimaju me al' bukvalno nikakve pretnje ljudi koji ne smeju ni na Vidikovac na fer da dođu a vode se kao viđeniji srbski ultrasi pa čak i "vođe" određenih navijačkih grupa. Dakle, smejurija, ali i tuga pogolema da takvi ljudi vode priču na takvom jednom zaista posećenom forumu. I onda klinci odu tamo pa pročitaju šta i kako treba, šta je in a šta aut, koja ideologija i politička stranka je trenutno aktuelna i onda kontaju da su sve skontali, a ovi ih vozaju samo tako i manipulišu već deceniju i kusur i na izborima za koga da glasaju, i na ulici koga da mlate, ma bukvalno svuda gde su aktivni i gde im se može.

I verujte mi, sutra da puste priču kako je nacionalizam OUT a lupam trockizam IN trećina srpske navijačke scene bi postali trockisti, i tu mislim najviše na ove manje grupe jer veće baš i ne mogu biti manipulisane. Ma mogu knjigu u 3 toma ko Šeško o njima da napišem čime se sve bave pojedinci, ali kao neću...barem ne još, hehe.

ladomir
29-03-2015, 23:19
ABRAXAS, šta misliš o onim starim babama koje vire sa prozora iza zavesa i gledaju mlade komšinice kada dolaze kući, sa kim dolaze, kako se oblače, šta rade,itd..., a onda ujutru sa sebi sličnim babama to prepričavaju, tračare i komentarišu?

ABRAXAS 365
30-03-2015, 00:17
Ako je ovo neka prozivka, a jeste, samo da te izvestim da sam tu foru sa babom vec iskoristio na prethodnoj stranicu. Dakle, kasnis bas dosta prijatelju moj...sledeci put bar isprati fabulu radnje o trolu ;)

Gitano
30-03-2015, 00:56
Fontana je cela grobarska to ce ti svako reci,odvajkada je bila.Par lasta ne cini prolece.

decko, ti se razumes u navijanje kao ja u astro-fiziku. Bolje ti je da na juznom frontu provodis vise vremena i da pokusas da skupis jos nekog coveka na tu vasu suplju picu jer vam tribina zvrji prazna, nego sto ovde pises iz dana u dan gluposti sve vece i vece. mogao bi da ti napisem poduzi tekst o fontani i istoriji njenoj, a tek o sadasnjosti da ne pricam, ali nema potrebe za time jer svako ko je na ulici zna stanje stvari.

ladomir
30-03-2015, 00:58
http://thumbs.dreamstime.com/z/lonely-old-woman-looking-out-window-13718014.jpg

ladomir
30-03-2015, 01:45
http://thumb1.shutterstock.com/display_pic_with_logo/1998197/220193038/stock-photo-young-and-carefree-full-length-of-happy-young-man-carrying-his-beautiful-girlfriend-on-shoulders-220193038.jpg

http://image1.masterfile.com/getImage/846-06112111em-1960s-TWO-SENIOR-OLDER-WOMEN-SITTING-ON-SOFA-GOSSIPING.jpg

ABRAXAS 365
30-03-2015, 02:39
Kalastura radi sto kalastura vidi, pozdrav za Generalstab i administraciju srpske tribine (sve ganci do gulanfera):love

http://i62.tinypic.com/90ue5c.jpg

Diavolo
30-03-2015, 10:55
Koliko kompleksa imate od Generalstaba... A ni do kolena mu niste...

ABRAXAS 365
30-03-2015, 12:32
Od Koreografa kompleks? Pa bre bio sam svedok 2001. kad je prvi put učestovao u tuči s murijom jer ga ceo sever prozivao da nije navijač nego umetnik-pozer. Beše to tekma Zvezda-Rad 2001. na marakani. Ali nećemo o tome sad, ko zna zna. ;)

Diavolo
30-03-2015, 13:38
I ti si navijao za Zvezdu?! :D

maloumnik
30-03-2015, 13:40
decko, ti se razumes u navijanje kao ja u astro-fiziku. Bolje ti je da na juznom frontu provodis vise vremena i da pokusas da skupis jos nekog coveka na tu vasu suplju picu jer vam tribina zvrji prazna, nego sto ovde pises iz dana u dan gluposti sve vece i vece. mogao bi da ti napisem poduzi tekst o fontani i istoriji njenoj, a tek o sadasnjosti da ne pricam, ali nema potrebe za time jer svako ko je na ulici zna stanje stvari.

Napisi.Voleo bih da procitam.Iskreno jedine prazne I suplje price pricate vi jer retko koja je zasnovana na dobrim argumentima I cinjenicama.
Ne mogu kartoni i baloni vecito da vam cuvaju ledja.

sulc
30-03-2015, 15:32
Koliko kompleksa imate od Generalstaba... A ni do kolena mu niste...

Pojma ti druze nemas,vidi se da si neki penal.

BWA
30-03-2015, 17:14
Tezvi ride again i kao uvek pogadja u centar, mogu da ga banuju ali i ne da ga banuju.

pticica
30-03-2015, 17:18
za Republiku Srpsku da napisem, kakvo je meni poznato stanje....pocecemo od Prijedora, koliko sam upoznat u kao i u svakom gradu ima i Grobara i Delija, kao i lokalna grupa Alkohol Bojsi. Koliko znam Grobari Prijedor su da kazem vodeca snaga dijela grobara koji je isao na istok tj Zabranjenih Grobara, Delije iz Prijedora su u Koprenedri Odredu i dolazilo je par puta do nekih carki, i jedni i drugi imaju grafite po gradu i moze se rec da ni jedna grupa ne dominira...Banja Luka, je kao sto svi znate grad u kome se navija za Borac, tako da su Lesinari glavni, pogotovo ekipa sa Starcevice koja je koliko znam najveca podgrupa u BiH (broji 150 plus ljudi), sto se Grobara i Delija tice oni su u drugom planu, mada koliko sam upucen Delije su u zadnje vrijeme dosta ojacale tamo i cak ima i par momaka koji su u bg grupi Brigate, Grobari su u ovom gradu treca grupa i isli su zajdeno sa prijedocanima na istok...Teslic, e to je bas cista situacija, sem par pojedinaca koji su nekad isli na jug svi uglavnom idu na Zvezdine tekme i oni su okosnica Koprenedri grupe, Leadersi su lokalna grupa i oni su usko povezani sa Delijama, odnosno ko ne ide u subotu na Marakanu ide na Proleter, bukvalno. Doboj, postoji veliko rivalstvo izmedju Vojvoda (lokalna grupa koja prati Slogu) i Leadersa, i moze se reci da mnogo dobojlija podrzava slogu, sto se tice vecitih prednost je na strani Grobara koji su dosta organizovaniji nego Delije. Brčko, u Brckom je jako zanimljiva situacija, kao sto znate to je podjeljen grad na Srbe, Hrvate i muslimane. Ima grobara, delija, lokalna grupa (sindikat), fukare, manijaci, bhf....uglavnom najjaca grupa su Grobari koji su produznica Beogradske grupe Shadows, delije su solidne ali koliko mi je poznato ne mogu da se nose sa Grobarima, Sindikat pak vodi borbu sa muslimanima i to je grupa koja je uglavnom sacinjena od grobara i delija koji nisu bas mnogo aktivni sto se vecitih tice. Sto se fukara tice imali su par puta obracune sa manijacima, mada manijaka ima dosta vise i nije se bas slavno zavrsilo po fukare. Bijeljina je moze se reci apsolutno Zvezdina grad i tu nema nikakve dileme. Sto se ostalih gradova tice sem mozda Zvornika gdje isto preovladavaju Delije, nisu ni vrijedni pomena jer u gradovima kao Modriča, Foča, Vlasenica, Novi Grad...nema dovoljno navijacki osvjestenih ljudi i sve se svodi na simpatizere. Trebinje necu ni da pominjem jer tamo vlada neki dogovor da se cak ni grafiti ne diraju tako da dole su i Grobari i Delije prilicno organizovani, ali nema nikakvih akcija za razliku od gore navedenih gradova gdje dodje s vremena na vrijeme do nekih varnica. Toliko od mene

ABRAXAS 365
30-03-2015, 18:18
I ti si navijao za Zvezdu?! :D
Da bre, navijao sam za Zvezdu taman kolko sam navijao i za Zemun, Voždovac, IMR, Rad, Sinđelić i Partizan. Na svakoj tribini sam bio po 2-3 utakmice i tako ogrešio dušu za razliku od vas cigana koji nikad nite išli na tuđe tribine da vidite kako to drugi rade, jer vi ste samoodrživi i naravno nepobedivi. :)

Diavolo
30-03-2015, 20:40
A volis ti nas, priznaj :D

pticica
30-03-2015, 21:02
sad da sumiram sve sto se RS tice....dakle Koprenedri je respektabilna grupa na sjeveru i definitivno su za dlaku jaci od grobara tamo, ipak treba d se u obzir uzme da Grobari su podjeljeni na Zabranjene, onda Brcko guraju Shadowsi i tu je jos i Grobari Republika Srpska koji takodje imaju zastavu...u punom sastavu nikad nije doslo do sukoba (Grobari svi zajdeno protiv KND) ali kad je pala zastava hantersima, tada je KND uz pomoc Ortodoks Boysa napao Shadowse u brckom i koliko znam uz Shadowse su tada bili GRS (Doboj i Bijeljina), frka je bila dobra i mnogi akteri kazu da su Grobari najurili Delije, zatim u selu pored Bijeljine je doslo do obracuna kada su KND vratili za prethodni derbi i najurili grobare...dolazilo je i do upada Shadowsa u Bijeljinu na cuveno igraliste Knez Ivo od Semberije gdje se skupljaju tamosnje Delije, ali je bilo i sacekusa Delija na zaobilaznici...znate i da su Delije napale torcidu kod doboja, i to je bila akcija vecinom delija iz rs...tako da je navijacki zivot vecitih dosta zanimljiv na ovoj zapadnoj strani RS...dakle RS je moze se reci Zvezdina ali su i grobari dosta aktivni.

pticica
30-03-2015, 21:18
zaboravio sam spomenut, tacnije nisam upravu za Bijeljinu. U Bn ima dosta jaka grupa Forsovaca, koji su u dosta navarata najurili delije u bijeljini. Upravo ti forsi su okosnica UFRS...i po mom znanju to su momci od 27 plus godina tako da se radi o dosta ozbiljnim glavama, bilo je cak i nekih poziva sa njihove strane prema Grobarima o zajednickoj akciji ali to nije zazivilo, eto nadam se da vas nisam smorio i da sam vam bar malo priblizio navijacki zivot u RS

Gitano
30-03-2015, 22:31
Da bre, navijao sam za Zvezdu taman kolko sam navijao i za Zemun, Voždovac, IMR, Rad, Sinđelić i Partizan. Na svakoj tribini sam bio po 2-3 utakmice i tako ogrešio dušu za razliku od vas cigana koji nikad nite išli na tuđe tribine da vidite kako to drugi rade, jer vi ste samoodrživi i naravno nepobedivi. :)
Al si jedino na severu dobio nogu u dupe, i to u bukvalnom smislu te reci, nakon cega si se setio da postoji i Obilic. Ako ces ti o bilo kome bilo sta da pricas, e onda jebem ti i sajt i forum i te navijace koji ce to da slusaju.

Ercov
30-03-2015, 22:33
Delije iz RS,su sigurno najrespektabilnija grupa tamo,bili ovi podeljeni ili ne...

Gitano
30-03-2015, 22:46
https://www.youtube.com/watch?v=0yN1cvyN_kw
cisto da znaju ljudi sa kime se dopisuju.

BWA
30-03-2015, 22:48
zaboravio sam spomenut, tacnije nisam upravu za Bijeljinu. U Bn ima dosta jaka grupa Forsovaca, koji su u dosta navarata najurili delije u bijeljini. Upravo ti forsi su okosnica UFRS...i po mom znanju to su momci od 27 plus godina tako da se radi o dosta ozbiljnim glavama, bilo je cak i nekih poziva sa njihove strane prema Grobarima o zajednickoj akciji ali to nije zazivilo, eto nadam se da vas nisam smorio i da sam vam bar malo priblizio navijacki zivot u RS

Jel su to ovi?

http://2.bp.blogspot.com/-OZ6JYu87xmc/VJAsUtgi7PI/AAAAAAAAB0s/ydg3L4uYX6I/s1600/20130526_193101.jpg

pticica
30-03-2015, 23:05
Delije iz RS,su sigurno najrespektabilnija grupa tamo,bili ovi podeljeni ili ne...
Slazem se sa tobom da su najrespektabilnija grupa u RS ali se ne sa drugim dijelom recenice, jer da je vrh tribine planski radio sa Grobarima RS isto kao sto su Delije radile sa KND druga bi prica bila sigurno

Jel su to ovi?

http://2.bp.blogspot.com/-OZ6JYu87xmc/VJAsUtgi7PI/AAAAAAAAB0s/ydg3L4uYX6I/s1600/20130526_193101.jpg
da to su UFRS, kao sto vidis grupa sa ozbiljnim ljudima, tako da nisu nalozeni klinci koji su poceli da furaju rad posle šišanja

predgradje
30-03-2015, 23:07
Napisi.Voleo bih da procitam.Iskreno jedine prazne I suplje price pricate vi jer retko koja je zasnovana na dobrim argumentima I cinjenicama.
Ne mogu kartoni i baloni vecito da vam cuvaju ledja.
Odes lepo na Fontnau, blok od meka do hale sportova, pa kad budes video 4-5 ciganskih grafita, zidove i stubice obojene u crvno belo i milion potpisa BBRS area, sve netaknuto i nijedna crno bela tackica, onda dodji i napisi nam opet kako je cela fontana grobarska. Od lika koji na ino gostovanju plati kurvu da bi se ljubio sa njom i o kome grobari pisu sa podsmehom se ni ne ocekuje vise. Imas li bar malo samopostovanja covece? Prestani da pises po svim mogucim forumima i da blamiras tribinu koju predstavljas.

Ercov
30-03-2015, 23:16
Posto pticice neznamo za koga navijas,bar vidimo kojoj prici naginjes,nisu oni podeljeni 100 god(valjda sad vise nisu)nego par zadnjih,a i pre toga Delije si bile broj 1 u RS,a price kako je ko, i sa kim sta radio ili nije,ili da su bolje organizovani,ili da ih je vise i slicno,i sta bi bilo kad bi bilo,su u najmanju ruku smesne i besmislene.

pticica
30-03-2015, 23:36
Posto pticice neznamo za koga navijas,bar vidimo kojoj prici naginjes,nisu oni podeljeni 100 god(valjda sad vise nisu)nego par zadnjih,a i pre toga Delije si bile broj 1 u RS,a price kako je ko, i sa kim sta radio ili nije,ili da su bolje organizovani,ili da ih je vise i slicno,i sta bi bilo kad bi bilo,su u najmanju ruku smesne i besmislene.

Slazem se neozbiljno je da se prica sta bi bilo kad bi bilo

Ercov
31-03-2015, 00:04
Tacno...pogotovo kada to ne bi promenilo nista,kao u ovom slucaju

ladomir
31-03-2015, 00:36
za Republiku Srpsku da napisem, kakvo je meni poznato stanje....pocecemo od Prijedora, koliko sam upoznat u kao i u svakom gradu ima i Grobara i Delija, kao i lokalna grupa Alkohol Bojsi. Koliko znam Grobari Prijedor su da kazem vodeca snaga dijela grobara koji je isao na istok tj Zabranjenih Grobara, Delije iz Prijedora su u Koprenedri Odredu i dolazilo je par puta do nekih carki, i jedni i drugi imaju grafite po gradu i moze se rec da ni jedna grupa ne dominira...Banja Luka, je kao sto svi znate grad u kome se navija za Borac, tako da su Lesinari glavni, pogotovo ekipa sa Starcevice koja je koliko znam najveca podgrupa u BiH (broji 150 plus ljudi), sto se Grobara i Delija tice oni su u drugom planu, mada koliko sam upucen Delije su u zadnje vrijeme dosta ojacale tamo i cak ima i par momaka koji su u bg grupi Brigate, Grobari su u ovom gradu treca grupa i isli su zajdeno sa prijedocanima na istok...Teslic, e to je bas cista situacija, sem par pojedinaca koji su nekad isli na jug svi uglavnom idu na Zvezdine tekme i oni su okosnica Koprenedri grupe, Leadersi su lokalna grupa i oni su usko povezani sa Delijama, odnosno ko ne ide u subotu na Marakanu ide na Proleter, bukvalno. Doboj, postoji veliko rivalstvo izmedju Vojvoda (lokalna grupa koja prati Slogu) i Leadersa, i moze se reci da mnogo dobojlija podrzava slogu, sto se tice vecitih prednost je na strani Grobara koji su dosta organizovaniji nego Delije. Brčko, u Brckom je jako zanimljiva situacija, kao sto znate to je podjeljen grad na Srbe, Hrvate i muslimane. Ima grobara, delija, lokalna grupa (sindikat), fukare, manijaci, bhf....uglavnom najjaca grupa su Grobari koji su produznica Beogradske grupe Shadows, delije su solidne ali koliko mi je poznato ne mogu da se nose sa Grobarima, Sindikat pak vodi borbu sa muslimanima i to je grupa koja je uglavnom sacinjena od grobara i delija koji nisu bas mnogo aktivni sto se vecitih tice. Sto se fukara tice imali su par puta obracune sa manijacima, mada manijaka ima dosta vise i nije se bas slavno zavrsilo po fukare. Bijeljina je moze se reci apsolutno Zvezdina grad i tu nema nikakve dileme. Sto se ostalih gradova tice sem mozda Zvornika gdje isto preovladavaju Delije, nisu ni vrijedni pomena jer u gradovima kao Modriča, Foča, Vlasenica, Novi Grad...nema dovoljno navijacki osvjestenih ljudi i sve se svodi na simpatizere. Trebinje necu ni da pominjem jer tamo vlada neki dogovor da se cak ni grafiti ne diraju tako da dole su i Grobari i Delije prilicno organizovani, ali nema nikakvih akcija za razliku od gore navedenih gradova gdje dodje s vremena na vrijeme do nekih varnica. Toliko od mene

Dečko, ne bih da te vredjam (a voleo bih), ali samo objasni koja je svrha da ovako detaljno pojašnjavaš stvari?
Koga ti to informišeš i zašto? Jel ti dosadno pa se zabavljaš? Jel hoćeš da se pokažeš kako si upućen u dešavanja? Jel hoćeš neku ekipu malo da podigneš da bi se znalo za nju?
Šta znači dobiti poen na internetu ako nema prave snage i sutra se izgubi taj poen na ulici?
Deca, kreteni i ljudi van priče (a misle da su u priči) prave veliku štetu pišući po forumima, a nisu ni svesni toga.
Ne želim da pojašnjavam kakvu štetu prave, jer da su aktivni deo neke ozbiljnije grupacije, ne bi im trebala nikakva pojašnjavanja.

ABRAXAS 365
31-03-2015, 03:46
Al si jedino na severu dobio nogu u dupe, i to u bukvalnom smislu te reci, nakon cega si se setio da postoji i Obilic. Ako ces ti o bilo kome bilo sta da pricas, e onda jebem ti i sajt i forum i te navijace koji ce to da slusaju.
Neće biti da je tako, ja sam na Obilić krenuo 1999. a pre toga me tekme nisu zanimale ni pod razno, stadion nisam video od 1990. tako da se pusti tih rekla kazala dojava iz Generalštaba, jer veruj mi, lažu te.

A ovo što si postavio eksluzivni snimak da mi ga kao uteraš, pa bre ja sam postavio isti taj snimak čim sam došao na forum. U čemu je problem? Ali to je ono o čemu sam pisao, dakle deiskreditacija specifična samo za cigane, jer kad ostanu bez argumenata onda krenu da postavljaju fotke i snimke ljudi. Aj' šta misliš kako bi to bilo sad da ja postavim tvoju fotku ovde a ono se ispostavi da si visok 160 i da imaš 65 kila? Klasična drukarska ciganska akcija, al' šta da radite kad za bolje ne znate...

ABRAXAS 365
31-03-2015, 04:30
I ne znam zaista šta je problem sa tim snimkom, pa jbte ne bi ga postavljao da me sramota od bilo čega izrečenog, dakle sve što sam tu rekao i danas mislim i stojim iza toga 108%. Možda ti moji đozluci smetaju? Nije problem, uvek mogu da ih skinem. Možda ti smeta to što nisam kežual odeven? Pa naravno da nisam, jer se nikad tako uniformisano ne bih oblačio a nešto baš i nisam fan bilo kakve mode. Jbte kad vas vidim tako odevene po gradu samo što vam na čelu ne piše MURIJO, LEGITIMIŠI ME!

A pitaj mene kad su mi poslednji put tražili ličnu kartu, pa circa pre jedno 10 godina. Ali to vama nije trip, vama i jeste fora da vas provale sa 500 metara i da vas legitimišu da bi kasnije mogli da pričate kako vas je cimala mrtva murija. Dakle reci šta je sporno pa da ti odgovorim, znači nikakav problem, OK? :)

Sušak
31-03-2015, 11:02
Pozdrav ljudi! Treba mi mala pomoć, pa ako je netko ovdje navijač Ofk Beograd i Budućnosti Podgorica, a usto je i poznavatelj nogometnih momčadi iz sezone 1980/81, a voljan je pomoć za odgonetnuti par fotografija ekipa, neka se javi u inbox. Hvala!

maloumnik
31-03-2015, 12:22

Gitano ostavi sad Obilica na miru,cekam odgovor ili si zaboravio?Sledeci put kad zelis da ispadnes pametan i nekoga spustis dva puta pre toga razmisli.I zamolio bih te da spustis tenziju malo,po nacinju pisanja ispada da imas 20 a ne 29 godina.Da se ne macujemo vise jer to ne volim odoh....

ganci till I die
31-03-2015, 12:26
@abraxas 365

Napisaću samo za krajeve za koje sam 100 posto siguran.
Senjak, Čubura, 21. blok, Čukarička Padina, Kanarevo Brdo, Mirijevo, Kotež, Bežanijska Kosa, Donji Dorćol- čisti ciganski krajevi
Železnik, Padinjak, Miljakovac 1, Obrenovac, Gornji Dorćol- čisti grobarski krajevi
Banjica, Vidikovac-čisti radovi krajevi

Ovde sam napisao ono u šta sam 100% siguran, dakle nije mi bio cilj da umanjujem neku grupu, a drugu da dižem u nebesa.
Što se tiče ovih naselja mislim da tu nema diskusije, ovo je realno stanje stvari.
Pominjao si tvoj južni deo grada, pa ajde da dam svoje mišljenje i da ti pomognem da odgonetneš tu mozgalicu.

Petlovo i Labudovo-grobari trenutno drže kraj, imaju organizovanu ekipu, dok cigani to nemaju.
Rakovica-grobari trenutno dominiraju, ima pojedinaca koji navijaju za Zvezdu, ali grobari trenutno glavni
Vidikovac-forsi
Cerak-forsi najbrojniji i najorganizovaniji, ima i cigana i grobara, ali trenutno forsi glavni
Žarkovo-trenutno cigani najorganizovaniji i cini mi se da vode glavnu rec
Padina-cigani
Bele Vode-nisam siguran ali msilim da su tu cigani na vlasti
Železnik-grobari
Banovo Brdo-ima svega cigani, forsi, grobari
Skojevsko-ne znam odakle ti ovo da su tu forsi, ali meni se cini da tu nema neke organizovane grupacije, uglavnom pojedinci iz sve tri grupe
Kanarevo Brdo-cigani
Miljakovac 1-grobari
Miljakovac 2 i 3-bilo je ranije forsa na dvojci, sad mi se cini da su tu uglavnom cigani, inace treba reci da je Miljakovac 1 najveci deo naselja tako da je grobara vise

crvena zvezda, 19 god, 20-tak gostovanja

predgradje
31-03-2015, 12:27
Odgovorio sam ti ja za Fontanu na prosloj strani, al ti se verovatno ne svidja sto nije onako kako si ti zamislio pa si iskulirao

Gitano
31-03-2015, 12:31
Neće biti da je tako, ja sam na Obilić krenuo 1999. a pre toga me tekme nisu zanimale ni pod razno, stadion nisam video od 1990. tako da se pusti tih rekla kazala dojava iz Generalštaba, jer veruj mi, lažu te.

A ovo što si postavio eksluzivni snimak da mi ga kao uteraš, pa bre ja sam postavio isti taj snimak čim sam došao na forum. U čemu je problem? Ali to je ono o čemu sam pisao, dakle deiskreditacija specifična samo za cigane, jer kad ostanu bez argumenata onda krenu da postavljaju fotke i snimke ljudi. Aj' šta misliš kako bi to bilo sad da ja postavim tvoju fotku ovde a ono se ispostavi da si visok 160 i da imaš 65 kila? Klasična drukarska ciganska akcija, al' šta da radite kad za bolje ne znate...

Bice da je tako kako sam rekao. A sto se tice snimka tvog, nista sporno nije na snimku sem sto si anarhista i levicar, sem sto sam sebe snimas i stavljas na jutub, sem sto nikada u zivotu nisi imao pokusaj svadje a ne tucu navijacku, sem sto objasnjavas dogadjaj iz Novog Sada kao da si ispao iz filma ratnici podzemlja, a ne da si zabelezio jedno prosecno gostovanje koje svaki navijc smatra da nije za spomen a kamoli da se to negde objavljuje. I takva budala je dosla ovde da glumi nekog navijaca i objasnjava nesto, e pa nece to tako da ide. Kad vec volis da ti ljudi prate tvoj javni zivot, onda nemoj da kukas kad ti postave snimak za koji inace vapis da bude negde vidjen a koji si ti postavio. Ti si niko i nista, ne postojeci covek, covek za koga je oliver tvist navijac na kvadrat. Nista ne znas, guras glavu gde joj nije mesto, e ako to vec hoces, onda snosi ono sto ide iza toga. A ja sasvim slucajno znam po nesto o tebi, i znam da ti je jedino delo sto si robijao za jedan oteti telefon i to je sve sto si ti stigao da napravis od svog zivota.

maloumnik
31-03-2015, 12:57
Odes lepo na Fontnau, blok od meka do hale sportova, pa kad budes video 4-5 ciganskih grafita, zidove i stubice obojene u crvno belo i milion potpisa BBRS area, sve netaknuto i nijedna crno bela tackica, onda dodji i napisi nam opet kako je cela fontana grobarska. Od lika koji na ino gostovanju plati kurvu da bi se ljubio sa njom i o kome grobari pisu sa podsmehom se ni ne ocekuje vise. Imas li bar malo samopostovanja covece? Prestani da pises po svim mogucim forumima i da blamiras tribinu koju predstavljas.

To stop si napisao za grafite je istina ali tek od Hale Sportova pa ona ulica levo sto vodi do Bezanije I to je to.A ovo drugo sto si napisao za kurvu da sam je platio je laz najgore vrste kojom bi trebao da se stidis I ti sto si je sada napisao i onaj ko ti je to rekao.Ozbiljan navijac ne pise lazi.Sramota za tribinu koju predstavljas je to sto pises.Ali ocigledno imas kompleks pa pises lazi sa ciljem da mene spustis.Ali to se ne radi tako.

Gitano
31-03-2015, 13:04
To stop si napisao za grafite je istina ali tek od Hale Sportova pa ona ulica levo sto vodi do Bezanije I to je to..
A inace hala sportova je na Labudovom Brdu.

ABRAXAS 365
31-03-2015, 13:39
Bice da je tako kako sam rekao. A sto se tice snimka tvog, nista sporno nije na snimku sem sto si anarhista i levicar, sem sto sam sebe snimas i stavljas na jutub, sem sto nikada u zivotu nisi imao pokusaj svadje a ne tucu navijacku, sem sto objasnjavas dogadjaj iz Novog Sada kao da si ispao iz filma ratnici podzemlja, a ne da si zabelezio jedno prosecno gostovanje koje svaki navijc smatra da nije za spomen a kamoli da se to negde objavljuje. I takva budala je dosla ovde da glumi nekog navijaca i objasnjava nesto, e pa nece to tako da ide. Kad vec volis da ti ljudi prate tvoj javni zivot, onda nemoj da kukas kad ti postave snimak za koji inace vapis da bude negde vidjen a koji si ti postavio. Ti si niko i nista, ne postojeci covek, covek za koga je oliver tvist navijac na kvadrat. Nista ne znas, guras glavu gde joj nije mesto, e ako to vec hoces, onda snosi ono sto ide iza toga. A ja sasvim slucajno znam po nesto o tebi, i znam da ti je jedino delo sto si robijao za jedan oteti telefon i to je sve sto si ti stigao da napravis od svog zivota.
Snimak sam ja PRVI postavio ovde, eno ti ga na postu o OBILIĆU alooo... :north

A čekaj, znači nema navijača levičara, svi su desničari? E, nisam to znao očinjeg mi vida...ali nažlost nisam anarhista, jesam bio ko klinac ali to beše baš baš davno...

I šta reče, sam sebe snimam? A kako to leba ti, zar ne vidiš da je ovo snimak iz publike i to snimak sa promocije moje knjige o bizarnim dokumentarcima, dakle snimao ortak. Ima naravno i snimak cele promocije al' ovo je samo isečak. Čoveku se ovaj deo svideo pošto je on monarhista pa postavio inače za ovo se nikad ne bi saznalo, a posebno ne bi saznali likovi puleni kao ti...

Nego, jel' ti to Generalštab rekao da nikad nisam imao pokušaj svađe? Ti klinac od 29 godina znaš da se nisam potukao i za šta sam robijao? Ma zakuni se. Dojaja, i šta sad, ja treba da krenem da ti se pravdam za ovo, pa kad se opravdam da onda izbaciš sledeću rekla-kazala priču i tako redom u nedogled?

Već sam objašnjavao ljudima da je sa ciganskom mašinerijom besmisleno polemisati, jer taman dokažeš jednu stvar, oni izvuku novu, tipa sad da sam ovo sredio, onda bi mi reko tipa "nisi dovoljno Srbin, širiš defetizam" pa posle toga "vi ste bili mala i nebitna grupa, nemaš pravo da prozivaš nas velike", pa onda "narkomančina si raspala" (a ceo sever našmrkan), pa zatim "a ono kad si bežao u Novom Sadu?" jer on naravno NIKAD nije bežao, i jer su cigani nepobedivi pa to mora da se shvati...pa bi zatim bilo "izdajniče srbstva pišeš Kosovo a treba Kosmet", pa "Pljuvao si po SPC, neverniče" i tako redom, jer tu ima hiljadu varijacija, pa ako se neko upeca onda mu otpadnu prsti od kucanja da bi se od svega "odbranio".

I da, umalo zaboravih, uvek koriste i to nipodaštavanje sagovornika, to im je highlight, ko npr. ovo što mi je napisao:

"Ti si niko i nista, ne postojeci covek (a ti izuzetno pismen), covek za koga je oliver tvist navijac na kvadrat. Nista ne znas, guras glavu gde joj nije mesto, e ako to vec hoces, onda snosi ono sto ide iza toga. A ja sasvim slucajno (gistro slučajno zna a juče mu sve ovo izdiktirao Generalštab) znam po nesto o tebi, i znam da ti je jedino delo sto si robijao za jedan oteti telefon i to je sve sto si ti stigao da napravis od svog zivota."

Pitaj ti sine bolje Generalštaba kad će da ostvari onu pretnju iz 2003. i da me konačno prebije, a batali se pulenskih rekla-kazala postova, samo se blamiraš jer si glup...mislim, očigledno je :skartoc

Samo TI
31-03-2015, 13:39
To stop si napisao za grafite je istina ali tek od Hale Sportova pa ona ulica levo sto vodi do Bezanije I to je to.A ovo drugo sto si napisao za kurvu da sam je platio je laz najgore vrste kojom bi trebao da se stidis I ti sto si je sada napisao i onaj ko ti je to rekao.Ozbiljan navijac ne pise lazi.Sramota za tribinu koju predstavljas je to sto pises.Ali ocigledno imas kompleks pa pises lazi sa ciljem da mene spustis.Ali to se ne radi tako.

Sad dileme nema da je prica istinita. :bravo

Gitano
31-03-2015, 13:54
Snimak sam ja PRVI postavio ovde, eno ti ga na postu o OBILIĆU alooo... :north

A čekaj, znači nema navijača levičara, svi su desničari? E, nisam to znao očinjeg mi vida...ali nažlost nisam anarhista, jesam bio ko klinac ali to beše baš baš davno...

I šta reče, sam sebe snimam? A kako to leba ti, zar ne vidiš da je ovo snimak iz publike i to snimak sa promocije moje knjige o bizarnim dokumentarcima, dakle snimao ortak. Ima naravno i snimak cele promocije al' ovo je samo isečak. Čoveku se ovaj deo svideo pošto je on monarhista pa postavio inače za ovo se nikad ne bi saznalo, a posebno ne bi saznali likovi puleni kao ti...

Nego, jel' ti to Generalštab rekao da nikad nisam imao pokušaj svađe? Ti klinac od 29 godina znaš da se nisam potukao i za šta sam robijao? Ma zakuni se. Dojaja, i šta sad, ja treba da krenem da ti se pravdam za ovo, pa kad se opravdam da onda izbaciš sledeću rekla-kazala priču i tako redom u nedogled?

Već sam objašnjavao ljudima da je sa ciganskom mašinerijom besmisleno polemisati, jer taman dokažeš jednu stvar, oni izvuku novu, tipa sad da sam ovo sredio, onda bi mi reko tipa "nisi dovoljno Srbin, širiš defetizam" pa posle toga "vi ste bili mala i nebitna grupa, nemaš pravo da prozivaš nas velike", pa onda "narkomančina si raspala" (a ceo sever našmrkan), pa zatim "a ono kad si bežao u Novom Sadu?" jer on naravno NIKAD nije bežao, i jer su cigani nepobedivi pa to mora da se shvati...pa bi zatim bilo "izdajniče srbstva pišeš Kosovo a treba Kosmet", pa "Pljuvao si po SPC, neverniče" i tako redom, jer tu ima hiljadu varijacija, pa ako se neko upeca onda mu otpadnu prsti od kucanja da bi se od svega "odbranio".

I da, umalo zaboravih, uvek koriste i to nipodaštavanje sagovornika, to im je highlight, ko npr. ovo što mi je napisao:

"Ti si niko i nista, ne postojeci covek (a ti izuzetno pismen), covek za koga je oliver tvist navijac na kvadrat. Nista ne znas, guras glavu gde joj nije mesto, e ako to vec hoces, onda snosi ono sto ide iza toga. A ja sasvim slucajno (gistro slučajno zna a juče mu sve ovo izdiktirao Generalštab) znam po nesto o tebi, i znam da ti je jedino delo sto si robijao za jedan oteti telefon i to je sve sto si ti stigao da napravis od svog zivota."

Pitaj ti sine bolje Generalštaba kad će da ostvari onu pretnju iz 2003. i da me konačno prebije, a batali se pulenskih rekla-kazala postova, samo se blamiraš jer si glup...mislim, očigledno je :skartoc

Ja klinac od 29 godina znam price, prica sa na veliko kakav si mis, koji nige ne postoji. Pa ta prica ide dalje, sa kolena na koleno pa je stigla i do nas mladjih. Kazu da kad si dobijao nogu u dupe sve si bezao po Trgu, pa verujem da za tebe nisu batine, vec otvorena saka ruke. Aj pali pajdomane jedan sto krades i otimas telefone po Beogradu. To ti je jedino delo koje imas. A mozes da postavis i one novije snimke gde sam sebe snimas u sobi, bice ljudima sigurno zanimljivo.

ABRAXAS 365
31-03-2015, 14:15
Koje novije snimke, evo postavi ih smesta ako ima jedan takav???

A na Trgu sam dobio nogom u dupe pa bežao? Od koga?
Jbmliga, jedina akcija koju sam imao na Trgu je ova iz 2001:

http://i61.tinypic.com/29gewie.jpg

Oćeš sad da mi se izviniš što si lagao ovde ljude da se nikad nisam potukao u životu?
Oćeš kurac, jer ipak si ti samo mali iskompleksirani ganci kome General puni glavu i to u real tajmu, znači na direktnoj ste vezi, a? :bravo

A ovo za šamare ili kako već, pa ne znam dal' mi više prija otvorena šaka, oćeš da proverimo to u inboxu? :)

maloumnik
31-03-2015, 15:12
A inace hala sportova je na Labudovom Brdu.

Naravno da je Hala Sportova na Fontani nema potrebe za ironijom,ali taj kraj tacno cini mi se gde su grafiti ispisani su paviljoni a ako gresim ispravi me.Ali I pored toga da li gresim ili ne Fontana je grobarska jer kao sto napisah par lasta ne cini prolece iako su te laste bile uticajne I jake.Kao sto nijedan naredni post ne moze ispraviti ono sto si ti napisao sto nema veze sa navijackim svetom a ima sa mnom.A jos je veca sramota po tebe sto to I nije istina.Ozbiljan navijac i karakteran covek nikada ne bi ni pomislio onako nesto da napise.
Nema svrhe da idemo u dalju diskusiju jer vidim da nisi ozbiljan kao sto su pojedini tvoji saborci i drugari sa tribine.

P.S Pa ni grobarski grafiti nisu prebrisani na Fontani ako cemo realno.

ABRAXAS 365
31-03-2015, 15:23
GITANO, sine moj :(, ajde, ajde, nemoj sad tu da mi se strašiš pobogu, ipak si ti član najjače grupe na Balkanu pa i šire, a ja samo malecni miš pajdoman koji ama baš nigde ne postoji. Uostalom, sam si rekao da sam niko i ništa, i nemoj sad da ispadne da se jedan DELIJA poplašio tamo nekog nebitnog ex-navijačića nepostojeće grupice, nemoj bre da brukaš svoju navijačku grupu ako to već sebi radiš. Uradi to zbog grupe, žrtvuj se bre!!!

OK, kapiram, možemo da napravimo i kompromis. Evo, neću te cimati na Vidikovac jer znam da se plašiš Forsa, al' kontam da bi Zemun bio skroz OK lokacija za obojicu, zar ne? Ipak je tu neutralno kolko tolko. Evo ja ću biti u Zemunu u sledećih mesec dana, pa ti kad se smisliš samo me cimni u inbox, a ja ću ti dati adresu jednog basket terena koji je sigurica i fino dođeš pa da vidimo to tvoje sa otvorenom šakom, a evo kao bonus najopuštenije povedi i Generalnog mentora da bude supervizor. Mislim da je to skroz fer i drugarska ponuda, a ti ako imaš neku drugu cimaj u inbox da ne gušimo više ovde ljude, smorili smo bre i boga i oca. OK?:mardar

Gitano
31-03-2015, 15:36
Nista se ti ne boj, kad trazis problem naci ces ga bez ikakvih problema.

maloumnik
31-03-2015, 15:43
https://m.youtube.com/watch?v=0yN1cvyN_kw

Sta je ovo ja se izvinjavam?Nista ne razumem?

Marshall Burdan
31-03-2015, 17:02
Hoće li urednici i moderatori ovog foruma da preuzmu odgovornost kada se nešto loše desi?

Ili će zadovoljno da trljaju ruke jer posao ide dobro, poseta je dobra, ima ljudi, priča se, dok forum predstavlja poligon za informacije, nameštanja, i moguća sranja?
Mnogo ste bezobrazni i licemerni što dozvoljavate sve ovo pod izgovorom da se niko iz Srbije neće prihvatiti moderiranja ovog dela foruma, pa vama ništa drugo ne preostaje nego da pustite lude Srbe da se valjaju u internetskom blatu.

Što se tiče Srba koji ovde pišu sve ovo što pišu. Želim vam da vam se domaćini ovog foruma zahvale na najbolji mogući način prvom prilikom, za sve ove informacije koje ste izneli.

Dijabole, 30+, 100+

caporegime
31-03-2015, 17:19
za međusobno pičkaranje i pozivanje na obračun, postoji nešto što se zove inbox

caporegime
31-03-2015, 17:20
Hoće li urednici i moderatori ovog foruma da preuzmu odgovornost kada se nešto loše desi?

Ili će zadovoljno da trljaju ruke jer posao ide dobro, poseta je dobra, ima ljudi, priča se, dok forum predstavlja poligon za informacije, nameštanja, i moguća sranja?
Mnogo ste bezobrazni i licemerni što dozvoljavate sve ovo pod izgovorom da se niko iz Srbije neće prihvatiti moderiranja ovog dela foruma, pa vama ništa drugo ne preostaje nego da pustite lude Srbe da se valjaju u internetskom blatu.

Što se tiče Srba koji ovde pišu sve ovo što pišu. Želim vam da vam se domaćini ovog foruma zahvale na najbolji mogući način prvom prilikom, za sve ove informacije koje ste izneli.

Dijabole, 30+, 100+

ne lupaj. pa nema nas 20 od 0-24 da bi se u svakom trenutku znalo kome je skočio tlak i ko koga jebe i podjebava ili slično

caporegime
31-03-2015, 17:21
što dozvoljavate sve ovo pod izgovorom da se niko iz Srbije neće prihvatiti moderiranja ovog dela foruma
to ti misliš. ima ih koji imaju ovlasti ali očito nemaju više živaca. pokaži se kao vrijedan i možda i ti dobiješ ovlasti.

tamonekonebitan
31-03-2015, 17:23
Milsim da ljudi treba da prestanu da pisu bar na ovom forumu iz poznatih razloga a o tome sta pisu da pripaze i vode racuna . Dobro je da se neko setio da obrise.

Inkvizitor
31-03-2015, 17:33

Dijabole, 30+, 100+

Šta ti drobiš. Jel te netko tjera da pišeš ovdje. Ili bilo koga drugog.

Po već tko zna koji put ovdje se optužuje moderacija da gušta u nekakvimm vašim sukobima. Većina nas nit zna za pozadinu vaših sukoba niti ih pola razumi, niti te sve toponime, čiji je koji kraj i tko je levičar a tko anarhista među vama., niti nas zanima.

ovo je forum napravljen da se piše na njemu, nitko nikoga ne tjera da piše ako neće a to što se vi plašite sukoba zbog rasprava na ovom forumu, naći ćete vi razlog za sukob i bez ovog ovdje, ako taj sukob želite.

Po tko zna koji put uvijek ista priča na ovom topicu. Čak je i topic bio zaključan jedno vrijeme.

Marshall Burdan
31-03-2015, 18:02
Caporegime, Inkvizitor, nema vas kada se raspiruje mržnja po forumu, ali ste prisutni čim vam neko kaže kako stvari stoje. Ako neko iz Srbije ko ima ovlasti da uređuje ovaj podforum, to ne želi, nema živaca, i rekao je da neće, onda vi preuzimate njegovu ulogu, a ako nećete onda gasite temu. Ali vi nećete to da uradite, jer vam nije u interesu da vam forum zvrji prazan. U interesu vam je da ludi Srbi pišu, da se prepucavaju, gasiraju, i drže forum živim.

Ne terate vi nikog da piše ovde, nije to problem, navijači su sami po sebi glupi ko kurac i to je dovoljno da budu u ovakvim raspravama prisutni na internetu i forumu. Vi ste odgovorni kada namerno dopuštate stvari koje prelaze okvir, ne sankcionišete, kada se pravite naivni i kada ignorišete ono što može da dovede do problema.
Naći će ljudi razlog za sukob i bez vašeg foruma, ali neće biti prvi put da će internet biti okidač za one koji nemaju mozga, samokontrole, i koji su iskompleksirani da naprave loše stvari. Koja će biti vaša uloga u tome?

Dijabole, 30+, 100+

Inkvizitor
31-03-2015, 18:10
Neću ja ugasiti temu jer ti tako želiš. Ako se većina srpskih forumaša slaže, zaključat ćemo temu. Ja sam je i bio zaključao, drugi mod ju je otključao.

Nikakvu ovdje specijalnu mržnju nisam vidio nego neko prepucavanje kakvih ima na svim navijačkim mjestima.

Otvorit ćemo anketu pa ako većina od nekog pristojnog broja forumaša želi zaključanu temu, zaključat ćemo je.

Anketa je otvorena pa možete glasat. Računaju se samo glasovi forumaša sa IP adresom iz Srbije.

biro
31-03-2015, 18:26
baš se dogodilo ono što je @ ABRAXAS 365 rekao da će biti :duel

ABRAXAS 365
31-03-2015, 19:26
Dajte ljudi, nemojmo biti na kraj srca, pa samo smo se malo našalili Gitano i ja, jer ja sam znao iz keca u kec da on nije u tom fazonu, a vala nisam ni ja, poslednji put sam se potukao...evo ladno ne mogu da se setim, mislim da je možda bio februar 2013. Dakle, smejurija. I ja sam ga baš zato i cimatao jer me vređao konstantno danima, a znao sam da će da odbije uživo. Uostalom dal' vam ja onakav sa onog snimka delujem ko neki lik koji ide okolo po fer tučama? Ja sam bre wannabe pisac, bavim se pisanjem, izdajem knjige, zajebavam se, kakvo crno nasilje, to bre nekad bilo, dok smo đeca bili. Pa najbolje da ću sa 37-38 godina da idem da se jurcam sa bilo kim. Budimo realni jbga, razmislimo malo logički ako već ne znamo neke činjenice. :toljaga :D

Marshall Burdan
31-03-2015, 19:39
Nećete vi da ugasite temu, to je sigurno. Ali ne zato što ju mnogo volite, već zato što imate koristi od nje.
Opet naivno dižete ruke od problema i ignorišete suštinu. Nije suština da se glumi demokratija i da se stavlja na izbor forumašima da li će tema da postoji ili neće. Suština je da ako tema postoji, ona mora da ima odgovorne ljude koji će da vode računa da se ne širi mržnja i zla krv po forumu, i da u startu spreče svaku vrstu niskih udaraca i gasiranja.

Nije ni sporno da će ova tema da postoji, jer su navijači sa ovih prostora takvi da ne mogu jedni bez drugih, i da svoj smisao pronalaze u međusobnoj komunikaciji na internetu. Ljudi žude da budu prepoznati kao pravi, upoznati sa svime, i u korak sa navijačkim dešavanjima, pa makar i u virtuelnom svetu.

Sporno je što niko neće da preuzme odgvornost ako se pređe granica, i desi ono što ne treba da se desi. Sporno je i što se ne preduzima ništa da se to spreči. A pogotovo to neće da naprave ljudi koji mogu ali ne žele to iz različitih interesa. A neće ni oni koji žive u istoriji, koji nisu aktivni, koji se ne nose sa problemima navijanja u Srbiji, i koji su na distanci od svega.

Overiće se i ovaj forum, pa kada više ne bude zanimljivo, kada se ljudi izduvaju, naći će nešto drugo. Problem će da ostane, ali neće se oni koji su gasirali nositi sa tim problemima, već oni koji nisu bili deo ovoga, i koji su ukazivali na štetnost takve komunikacije.

Dijabole, 30, 100+

Inkvizitor
31-03-2015, 19:57
Nećete vi da ugasite temu, to je sigurno. Ali ne zato što ju mnogo volite, već zato što imate koristi od nje.
Opet naivno dižete ruke od problema i ignorišete suštinu. Nije suština da se glumi demokratija i da se stavlja na izbor forumašima da li će tema da postoji ili neće. Suština je da ako tema postoji, ona mora da ima odgovorne ljude koji će da vode računa da se ne širi mržnja i zla krv po forumu, i da u startu spreče svaku vrstu niskih udaraca i gasiranja.

Nije ni sporno da će ova tema da postoji, jer su navijači sa ovih prostora takvi da ne mogu jedni bez drugih, i da svoj smisao pronalaze u međusobnoj komunikaciji na internetu. Ljudi žude da budu prepoznati kao pravi, upoznati sa svime, i u korak sa navijačkim dešavanjima, pa makar i u virtuelnom svetu.

Sporno je što niko neće da preuzme odgvornost ako se pređe granica, i desi ono što ne treba da se desi. Sporno je i što se ne preduzima ništa da se to spreči. A pogotovo to neće da naprave ljudi koji mogu ali ne žele to iz različitih interesa. A neće ni oni koji žive u istoriji, koji nisu aktivni, koji se ne nose sa problemima navijanja u Srbiji, i koji su na distanci od svega.

Overiće se i ovaj forum, pa kada više ne bude zanimljivo, kada se ljudi izduvaju, naći će nešto drugo. Problem će da ostane, ali neće se oni koji su gasirali nositi sa tim problemima, već oni koji nisu bili deo ovoga, i koji su ukazivali na štetnost takve komunikacije.

Dijabole, 30, 100+

Brate što da ti kažem. Ova tema je najčitanija ne samo na navijačima nego na cijelom forumu. oglašivači su nam rekli, ako se tema ugasi, mi se ne reklamiramo više ovdje. Kapiraš brate.

Florida
31-03-2015, 20:02
Koja brija, mislim da malo koga iz Hrvatske zanimaju vaša prepucavanja i svađe.

ABRAXAS 365
31-03-2015, 20:43
@Biro - obriši inbox bogteneubio :)

kin
31-03-2015, 20:46
florida,mislim da ovo nikog ni iz Srbije ne interesuje,a kamoli iz hrvatske...mlacenje prazne slame.

ABRAXAS 365
31-03-2015, 20:46
Sad kad se u roku od sat vremena bude registrovalo krdo generalštabovaca i ovih sa tribine ima da nam zaključaju forum samo tako, zipa šta sam reko. :(

ABRAXAS 365
31-03-2015, 20:51
florida,mislim da ovo nikog ni iz Srbije ne interesuje,a kamoli iz hrvatske...mlacenje prazne slame.
Možda ne ova prepucavanja, ali ono o Bojanu Majiću i sad ovo o Generalštabu ih i te kako zanima, veruj mi na reč. Već su pojedinci kukali za onaj tekst o Majiću, istina mnogo ume da zaboli.

NorthStand
31-03-2015, 21:12

sve je bilo korektno, dok se nisu pojavili momci koji opet kvare party(diskusiju), fino se diskutiralo koji kvart tko drži, tko je koga tuko i koliko jako :D bez nepotrebnih tenzija, ali onda ulete ovi koji naravno tvrde nadobudno da se Hrvati naslađuju njihovoj muci i nauci.

ma Hrvati su toliko sami sa sobom u kurcu, da nemaju vremena razbijat glavu vašim problemima, vjerujte mi na riječ. nisu više 1990e, da se previše mučimo mišlju šta se dešava u vašem dvorištu. iako normalno da ljude zanima tema, kao što me zanima i bugarska i grčka i neke druge države, ali ne u nekoj mjeri da sam ovisan o informacijama iz srbije. tako da, previše se "duvate" mišlju da vas netko namjerno ovdje nabrijava da se prepucavate i dižete tenzije međusobne do usijanja.

opustite se uz ovu svirku, i ne dramatizirajte za svaki kurac koji netko napiše ovdje.

http://www.youtube.com/watch?v=3h7AqRdKQLA

ova je odlična za umirit dušu, nakon Portugala. :D

dzg-28/60

Gitano
31-03-2015, 21:23
Sad kad se u roku od sat vremena bude registrovalo krdo generalštabovaca i ovih sa tribine ima da nam zaključaju forum samo tako, zipa šta sam reko. :(

Ti si zeljan paznje, da te neko primecuje. Za tebe pacova najveca kazna je da te niko ne vidi. To i jeste jedino ispravno jer ti ne postojis. Malo je muka svima nama medjusobno, samo si ti kreaturo jedna falio jos da se pojavis.

ABRAXAS 365
31-03-2015, 21:46
Ti si se danas pokazao ko si i šta si tako da bi te zamolio da mi se više ne obraćaš (oće na fer - neće kaki, oće kaki - neće na fer) :(

Gitano
31-03-2015, 22:05
Mozda, ako krenes sad u svet huligana, mozda za jedno 10 godina da pricamo, dotle, bice onako kako si ti pozeleo i kako si napravio.

dziudzicu
31-03-2015, 22:34

Mislim da dajes sebi mnogo na vaznosti ,citam ovo i nije mi jasno sta to imas da kazes kad ocekujes neku navalu glasova protiv foruma i tebe licno ,da me ne shvatis pogresno nemam pojma ko si ti ,ni sta si do sad postigao u svom navijackom zivotu, ni sta si pisao bilo gde ,video sam ove klipove gde se hvalis kako si duvac lepka i potrosac najgorih vrsta opijata ali tek kad si i mene prozvao da sam po necijoj naredbi registrovan i da hocu da zakljucam forum ,pa me je onda zaintresovalo ... registrovao sam se zato sto se osetilo u vazduhu da ne ide na dobro i da ce se zakuvati do jaja bez potrebe a ti misli kako hoces ( jebe mi se iskreno ).
Ja bih licno glasao da se zakljuca ali sad necu , ako postoji opcija kod administracije da se ugasi ili banuje ovaj profil ( kako god ) bio bih zahvalan .

interceptor
31-03-2015, 22:35
Meni je zanimljivo šta pišete. Nekoliko puta sam se slatko nasmijao vašim žučljivim diskusijama. Ne iz zluradosti već mi je zanimljiv način kako branite svoj ponos i integritet. Moram priznati da ste najjači u tome kao i započinjanju kavge iz najbanalnije situacije. Da se sad i na našu navijačku scenu baci "kost" isto bi došlo da žučne rasprave i svakojakog vrijeđanja ali vi to radite bez premca.Najbolji!:mmig

Osijek United
31-03-2015, 23:22
Ajd' da se ne lažemo, zanimljivo je mnogima. Ne bi ova tema "Srbija" postojala 4 godine na ovom forumu da nikoga ne zanima...

Florida
31-03-2015, 23:46
Meni je zanimljivo šta pišete. Nekoliko puta sam se slatko nasmijao vašim žučljivim diskusijama. Ne iz zluradosti već mi je zanimljiv način kako branite svoj ponos i integritet. Moram priznati da ste najjači u tome kao i započinjanju kavge iz najbanalnije situacije. Da se sad i na našu navijačku scenu baci "kost" isto bi došlo da žučne rasprave i svakojakog vrijeđanja ali vi to radite bez premca.Najbolji!:mmig
Bolji u svađanju i vriđanju od nas Hrvata, pretjeruješ tu smo mi ipak bez premca :)

Gosa1997zt
01-04-2015, 00:01
Nema razloga da se brise tema jer ovde ima navijaca iz Srbije koji korektno pisu bez ikakve tenzje i prozivanja.Ja sam vracao par stranica u nazad da vidim kako je tenzija nastala, i nisam dosao do nikakvog zakljucka.Napisao sam kako stoje stvari u Zemunu i neko moje vidjenje tih stvari i kome koji deo grada "pripada".Ni u ludilu se ne bih nastavljao sa nekim da je rekao drugacije od mene kako stoje stvari u Zemunu(trenutno mislim na tu temu,mada se ne bih raspravljao ni o jednoj drugoj temi, samo bih iznosio svoje misljenje).Mislim da to svi trebaju na ovoj temi tako da shvate.Uzimam sad glup primer ako je ovaj rekao da su jaci grobari na fontani,a ovaj drugi rekao da to bas i nije tako, neka ostane na tome.Nista neces dobiti kucanjem po tastaturi i ubedjivanjem druge strane u suprotno...Setite se kad su bili sukobi torce i bbb pre nekoliko meseci.Sve sam cekao i gledao po netu da procitam neki izvestaj, neko desavanje.Kad ono kara banana, cute i jedni i drugi.Kod nas se desi omanji sukob to su razglabanja po nekoliko stranica totalno bespotrebno.Ja sam shvatio ovu temu oko "podela" grada kao neko licno vidjanje stvari i nema potrebe za nekom raspravom a kamoli brisanjem i zakljucavanjem cele teme Srbija.

DelBoy
01-04-2015, 00:21
http://www.dodaj.rs/f/1f/12V/1i4L1fwI/110842857501797951029588.jpghttp://www.dodaj.rs/f/q/gG/4ojmomGx/111016898168823150157085.jpg Prijateljska u Boru

maloumnik
01-04-2015, 00:22
Iskreno...ako cemo iskreno,fale ovde dosta postova od onih koji su to zasluzili I koji ne pisu zbog nas koji "ponekad" pisemo gluposti.
Oni takve postove pisu bez obzira sa koje strane dolazili da pametan covek moze samo da nauci od njih.
A sta smo mi svi uradili?Oterali smo ih...Ucinili smo to da im je ispod casti da ovde pisu I budu deo ovog foruma.Sto kaze neko od "komsija" preko Drine prepucavamo se oko najglupljih I najbanalnijih stvari.I ko nam je posle kriv zbog toga??
"Komsije" ??
Ne,nego mi.
Hocemo li bez osuda i upiranja prstom u onog drugog prihvatiti krivicu ili cemo nastaviti sa pisanjem gluposti zavisi od nas I samo od nas a ne od nekoga drugog.

ABRAXAS 365
01-04-2015, 00:23
Mislim da dajes sebi mnogo na vaznosti ,citam ovo i nije mi jasno sta to imas da kazes kad ocekujes neku navalu glasova protiv foruma i tebe licno ,da me ne shvatis pogresno nemam pojma ko si ti ,ni sta si do sad postigao u svom navijackom zivotu, ni sta si pisao bilo gde ,video sam ove klipove gde se hvalis kako si duvac lepka i potrosac najgorih vrsta opijata ali tek kad si i mene prozvao da sam po necijoj naredbi registrovan i da hocu da zakljucam forum ,pa me je onda zaintresovalo ... registrovao sam se zato sto se osetilo u vazduhu da ne ide na dobro i da ce se zakuvati do jaja bez potrebe a ti misli kako hoces ( jebe mi se iskreno ).
Ja bih licno glasao da se zakljuca ali sad necu , ako postoji opcija kod administracije da se ugasi ili banuje ovaj profil ( kako god ) bio bih zahvalan .
Oces da kazes da si se slucajno registrovo bas danas kad se glasa. OK, nije ni to nemoguce. Ja sam samo napisao da ce dosta njih da se registruje ne bi li nam ukinuli forum, ali ne zbog mene, pa ne pisem samo ja pobogu, nego se ovde pisu neke stvari koje su zabranjene na drugim forumima, da sam ja napisao ono o Majicu ili o Pedji na bilo kom drugom forumu bio bih banovan i usrali bi mi se u zivot porukama posle toga jer su to vec radili na tribini npr. Tamo jednostavno ne smes da pises istinu jer istina je samo sta oni kazu, i kao takav letis, a posebno ako nisi desnicar, ako nisi casual moda, ako si i malo drugaciji. Ja jesam drugaciji od njih, uostalom video si snimke, mene ne zanima taj trip iz Kuma, ja se ne lozim da sam mafija, ja sam beogradski olos i capu mi sasvim dal' ce neko bITAN da mi kaze da to nije navijacki jer zapravo jeste, jer sve je to navijacki, i Tordcida to zna, i Grobari to znaju, znaci nema dobro ili lose medju navijacima, sve je dozvoljeno, ako nam se duva lepak mi ga duvamo na tribini iako Arkan salje obezbedjenje da nam otme kese i jebe keve (istinita prica) :)

ABRAXAS 365
01-04-2015, 00:36
Sacuvao sam srecom ono izbrisano jer takvi biseri ostaju za anale, dakle nikog ne bijem po usima da klikne na link, samo kazem da ima sacuvano kako se Pedjin pulen ispalio svecki danas. Izvinite ako vama to nije smesno ali cela moja ekipa (Grobari, Forsi) se raspala od smeha, a i zaista je smesno jbga :D

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2015/03/hrhb-ciganjska-filozofija.html

Gitano
01-04-2015, 00:38
Ti si olos svakako, cim pises po internetu, umesto da odes i kazes kome imas u lice sta treba ako imas. Nicim izazvanim si krenuo da pominjes imena i da napadas, pa ako si takav vec, idi obracunavaj se tamo sa kim treba, nemoj nama ovde da opterecujes mozak. A neki te slucajno znaju, i znaju koji si ti debil i koliko si umobolan, i koliko ne znas da si lud i normalnom coveku je ispod casti da prica sa tobom i da ti daje na znacaju. Ali ti si toliko uporan, i toliko zickas, da ces na kraju uspeti u svojoj nameri.

ABRAXAS 365
01-04-2015, 00:43
Poslednji put ti kazem, ne smes na fer, a kao navijac si, dakle picka si. OVER. :north

Gitano
01-04-2015, 00:46
Ja sam tastatura bojs, ali ti si u velikom kurcu.

Grunf
01-04-2015, 00:55
Abraxas i ostali, dosta je s provociranjima, vrijeđanjima i s traženjem tučnjave po forumu. To je zabranjeno i neće se tolerirati. Molim da od ovog posta to dalje poštujete inače bude bilo banova.

Gitano
01-04-2015, 01:00
Pa to bi mu bio prvenac u njegovoj karijeri dugoj dve godine, od 20, koliko se zanima za stadion. Putem jutuba, blogova, foruma itd.

ladomir
01-04-2015, 01:22
ABRAXAS, ne znam kako tebi samom, a ni moderatorima nije jasno da ne pripadaš ovom forumu. Tvoje pisanje je za neki razbibriga forum gde može površno da se piše o navijačkim stvarima, a ne ovde gde ako se već piše, treba to da rade kredibilni ljudi koji svakodnevno rizikuju i žrtvuju se zbog svog kluba i svoje tribine. Nije bitno da li su to Komiti, Varvari, Fukare, Bojsi, Grobari ili neki Vislini, jer se podjednako odnosi na sve.

Vidim da smo negde vršnjaci. Čoveče, ja od malena volim isti klub. Godinama sam molio da me neko od starijih iz porodice odvede na utakmicu i to mi se posrećilo kada sam imao 10 godina i tako sam pošao prvo uz pratnju starijih, a onda sa drugovima na stadion. Posle su usledila gostovanja, a 1999 sam postao medju bitnijim ljudima na tribini, dok ti iste godine po tvojoj priči prvi put kročiš na stadion Obilića i postaješ "navijač".

Poštujem sve one, bez obzira na klubsku pripadnost, koji svake nedelje rizikuju da budu uhapšeni zbog tuče, ili budu teško povredjeni u njoj. Takodje sve one koji žrtvuju vreme i novac da isprate svoj klub i na najudaljenijim mestima, kao i da pomognu svojoj tribini da bude što je moguće bolja.
Ti zato i ne možeš da shvatiš zašto su neki u fazonu Kuma.
Ne znam da li ti je dosadno ili si egocentrik, ali je evidentno da si veliki galamdžija. Može i to da se istoleriše da si stvarno neko ko vodi aktivno navijački život i iz prve ruke je upućen u stvari, ali tvoje informacije se zasnivaju na kafanskim pričama i onome što pročitaš po forumima.

Onome ko vredi nije potrebna nikakva reklama po forumima. Ne treba nikog ubedjivati kako se prošlo u tuči i tražiti opravdanja, kada svako sa sobom najbolje zna kako se osećao kada se vratio kući, da li je bio zadovoljan ili ne.
Dobro znam kada sam morao da podvijem rep ili kada je dobar rezultat na ulici proslavljen kasnije u kafani uz pivo. Volim to i to je moj život i zato nemam nikakvog razloga da ga delim sa nepoznatim osobama po forumima, kao što ne stavljam video snimke i ne pišem po forumima kada sam imao dobar sex sa svojom suprugom jer je to intimna stvar.
Zato sam za zaključavanje foruma, i siguran sam da će svako ko je aktivno u navijačkoj priči, pre ili kasnije pronaći sve ono što ga interesuje, ako ga zaista puno interesuje.
Ovde na forumu samo dežuram da se ne bi pisale gluposti jer i mala deca se ne ostavljaju sama u kući, jer svašta mogu da naprave.

ABRAXAS 365
01-04-2015, 01:44
Ma kapiram ja tebe, ipak si i ti cigan a ispalo je da sam vas ja sad izvredjao. To naravno nije tacno, jedino sto mene tu zanima je zna se ko, sa njim da zavrsim, da se konacno pojavi posle 12 godina i ja se povlacim, jer mene taj vas trip ne zanima, meni klub nista ne znaci osim naravno Partizana za koga sam vezan od malih nogu. Dakle ko i velika vecina navijaca ja sam tu iskljucivo i samo zbog zezanja i nasilja. Neki ce ti to otvoreno priznati ali vecina nece, ali ce i dalje duboko u sebi znati da je istina takva pa je takva. Nismo svi isti, ja vas postujem, pokusajte i vi da ispostujete nas ostale koje fudbal ne zanima i svima ce biti dobro, zar ne?

dziudzicu
01-04-2015, 10:55
Oces da kazes da si se slucajno registrovo bas danas kad se glasa. OK, nije ni to nemoguce. Ja sam samo napisao da ce dosta njih da se registruje ne bi li nam ukinuli forum, ali ne zbog mene, pa ne pisem samo ja pobogu, nego se ovde pisu neke stvari koje su zabranjene na drugim forumima, da sam ja napisao ono o Majicu ili o Pedji na bilo kom drugom forumu bio bih banovan i usrali bi mi se u zivot porukama posle toga jer su to vec radili na tribini npr. Tamo jednostavno ne smes da pises istinu jer istina je samo sta oni kazu, i kao takav letis, a posebno ako nisi desnicar, ako nisi casual moda, ako si i malo drugaciji. Ja jesam drugaciji od njih, uostalom video si snimke, mene ne zanima taj trip iz Kuma, ja se ne lozim da sam mafija, ja sam beogradski olos i capu mi sasvim dal' ce neko bITAN da mi kaze da to nije navijacki jer zapravo jeste, jer sve je to navijacki, i Tordcida to zna, i Grobari to znaju, znaci nema dobro ili lose medju navijacima, sve je dozvoljeno, ako nam se duva lepak mi ga duvamo na tribini iako Arkan salje obezbedjenje da nam otme kese i jebe keve (istinita prica) :)

Nisam se ja registrovao danas ili juce zbog glasanja nego pre neki dan kad sam video pisanje o krajevima ,tad sam se registrovao i reagovao da to ne ide u dobrom pravcu jer je pocelo da se ide detalje i da ce se ...bla bla

Gitano
02-04-2015, 08:05
Brisete komentare ljudi iz drugih grupa koje cak nisu ni iz Srbije,a koji govore da je covek lud, a ostavljate njegove poremecene komentare, gde ne postojeci covek pise o tome kako ga mracne sile progone vec 15 godina. Covek koji je prvo lud, pa onda nema ni grupu svoju, tucu za malo da ima jednom sa Firmasima, ne ide ni na utakmice ni jednog kluba, pojavljuje se tako s vremena na vreme i to samo na internetu, kad ga puste iz ludnice ili ustanove gde se lece narkomani.

Samo TI
02-04-2015, 09:27
Pod kakvim su gasom admini ovog foruma, kad dozvoljavaju raznoraznim cirkuzantima da pisu necija imena i to imena ljudi koji su trenutno aktivni???
P.S. General mi naredio da pitam ovo.

GOTIER
02-04-2015, 10:38
Prica o krajevima je uzas uzasa.Sta je rezultat ove price?Neko je spomenuo kako Grobara nikako nema u nekom kraju (ajde da ne imenujem te delove,mada se vec i zna,da tu vladaju Cigani),sada je u tom kraju preko noci osvanuo veliki grafit Grobari,iako ih stvarno nema tu.E sad jebite me ako piskaranje po ovom forumu nije prouzrokovalo to."Koga bre nema tu,sad cemo da ih jebemo"tako ljudi funkcionisu ovde.Sad ce neko da prekreci taj grafit,pa u krug,pa u krug,dok nekom ne odleti glava.Koliko god nekom smesno i banalno zvucalo,oko glupave price ko je gde...

caporegime
02-04-2015, 11:17
Umjesto ove nepotrebne ankete, ja predlazem uvesti ostracizam. Tako bi bilo puno lakse. Pravo glasa bi imali samo oni regani dulje od 1 godine I s najmanje 100 postova.

tamonekonebitan
02-04-2015, 12:56
Ja samo ne razumem kakve ti veze imas sa navijacima? I te price koje ti pricas o nekim tucama koje se nisu ni dogodile ali zamalo da se dese i koje nemaju nikakvu poentu, ja razumem brate da si ti pisac i da moras da se izrazis negde ali 90% nas koji smo u toj prici imamo bar 10 puta boljih akcija u kojima se nesto i dogodilo ali ne moramo da pisemo na internetu i ne vidim poentu tog pisanja. Ti prvo treba da shvatis sta znaci navijac i da nije sve u tuci nego nesto i u ljubavi prema klubu jel ja imam 20 godina i ti si skoro dva puta stariji od mene a i dalje ne znas nista o navijanju i ponasas se ko klinci od 13 godina koji su juce gledali sisanje pa su skapirali da je tribina sad u fazonu i da se ide tamo samo zbog tuca i svega toga, e kad to budes shvatio mozda ce te neko shvatiti ozbiljno, ovako tesko, a to sto pises generalstabu i dajes sebi neki znacaj, to bi ti trebao da resis sa njim a ne da ga prozivas ovako na internetu i glumis ludilo, i mislis da si neki navijac, cak i da je on to sto ti sve kazes, opet on ima 100 puta vise svesti od tebe (mada sumljam da je sve tako kao sto si ti reko) i samo mi pojasni kakve veze ima da prica sa P. ovde i kakve ti veze imas sa navijanjem.

Gitano
02-04-2015, 13:31
Sta budali postavljas pitanja? Sto ga manje primecujes, to ce vise da ga boli. A ne da ulazis u pitanja i pod pitanja sa njim. Sa ludakom nema normalne price.

Florida
02-04-2015, 20:05
Ovim završavam, kad očistite forum od ciganskog uticaja onda ćemo da pričamo, dotle uživajte u svršavanju na kalaštursku mašineriju i bakljade. Zar ne izvaljute da niko više ne piše osim sveže registrovanih cigana i ovog koji hoće kaki pa neće kaki. Usrala se mala musava pičkica od mene ludaka, hehe. Ultra mentalita al' na fer jbga ne sme. Blamčina.Di češ završiti pa tek si počeja :)

ABRAXAS 365
02-04-2015, 20:06
Još samo ovo.

Jel' se zapitao neko zašto se lik pod nikom Voždovac (Generalštab) nije oglasio za svo ovo vreme ovde i rekao npr. da ja lažem ili da sam bolestan, nego je sve vreme maltretiro ovo dete i diktiro mu šta da piše? Naravno, i tu postoje dve verzije zašto, prva je da neće da se spušta na moj nivo i daje mi na značaju, dakle klasična ciganska fora za vađenje kad je frka, a druga verzija je da jednostavno nema šta da kaže, jer je i sam svestan da je sve istina što sam napisao, kao i to da bi popio po pičci od mene na fer što bi naravno bila prevelika sramota za sever kad bi se pročulo, jer njega tamo LADNO smatraju za jednog od vođa. Dakle pretio si, pretio, i sad si ispo pička, i aj' što ja to ne smem da napišem ovde kada je to istina i samo takva istina?

Dal' se vi to stvarno plašite Generalštaba ili je nešto drugo u pitanju? Evo, ja ga se ne plašim al nimalo kao što ga se ni onda nisam plašio kada je pretio, i šta ćemo sad? Ništa...pojeo vuk magarca, a ovaj pretio pa računao da ću ja da zaboravim...malo morgen...

hrvat
02-04-2015, 20:15
Neznam nikoga, niti želim znati. ali u cijeloj ovoj priči nekako više vjerujem osobi pod nickom ABRAXAS 365.

ps. generalije su sad malo drukčije al nedami se sad to minjat.

Osijek United
02-04-2015, 20:15
ABRAX, samo ti piši. Ne vidim ništa sporno u tvojim upisima. Dapače, zanimljivi su! Vidi se da imaš crtu za pisanje. Ostalima malo više tolerancije ne bi škodilo. Malo preozbiljno doživljavate internet forum..

Florida
02-04-2015, 20:31
Neznam nikoga, niti želim znati. ali u cijeloj ovoj priči nekako više vjerujem osobi pod nickom ABRAXAS 365.

ps. generalije su sad malo drukčije al nedami se sad to minjat.Bitno da si i dalje Hrvat :hrv

Mile Srbin
02-04-2015, 20:59
A bre hrvati al ste se namazali, lozite ovog abraxa kvazi navijaca da je do jaja, to nije lepo! On decko sad svrsava jer je dobio svojih 5 minuta i naravno nije propustio sansu da se iskenja! Bravo maheru neko ti je ipak u tvom bednom "navijackom" zivotu posvetio malo paznje!

ABRAXAS 365
02-04-2015, 21:24
Ajme meni, najezda cigana na forum, a uskoro donose i karton i gvožđe :(
Jel' može administracija da iznese činjenicu kolko ih se npr. samo danas registrovalo po direktivi Voždovca aka Generalštaba? Hvala unapred.

caporegime
02-04-2015, 22:05
aj ti ABRAXAS malo manje prozivaj a piši o tekućim stvarima.
s jedne strane se ne bi smjelo podilaziti gomili ali bome što ga ti znaš zagužvat.....
dakle, držite se nekih trenutnih događanja a ne prozivanja.

ABRAXAS 365
02-04-2015, 22:09
Ajde, ajde, nemojte se srditi, mene ćete bar lako ućutkati, stalno se solo krećem i samo 5 onih vaših standardnih klinaca "za fer" da me "opletu štanglicama" i ja sam završio karijeru. Ali drugi problem vi imate, a to je ogromna arhiva na eksternim hard diskovima svih vaših blamova (a bilo ih je iha-haj) i to još nisam ni ja pisao sve, nego znate vi vrlo dobro ko. Dakle ja sam samo jedan i skroz nebitan a vi ste digli ovoliku frku?! Šta će bre onda tek da se desi kad neko daleko ozbiljniji uđe u priču? Neki pravu ULTRAS? Oćete da izvršavate masovna samoubistva u rupi ili šta? Mislite o tome. Pusa kalašture i vidimo se naravno. :kava

http://i59.tinypic.com/242d7he.jpg

ABRAXAS 365
03-04-2015, 14:38
E jok malo, jer mene slava al nimalo ne zanima, ja sam se iz tog kurčenja vašeg poodavno povuko, al' dobro morate i vi neku uvredu da mi napišete da bi ispali mangupi i pravi cigani ludaci, pa tako i ti.

Ali Mile, seti se kad je VETERAN letos pisao O VAMA na trbini nedeljama. Jel' on jadnik, budala i nebitan? Kolko ja znam NIJE, pa su opet samo 2-3 cigana smela da mu bilo šta odgovore, a sad kad sam ja skroz nebitan ovde došao da pišem, uleće vas 10 mudonja sa "najgorim" uvredama i diskreditacijama. Oklen to?

Evo ja ću ti reći. Za veterana se zna ko je i šta je, a i brate plašite ga se da budemo skroz iskreni, plus pisao je samo takvu istinu koja vas je jako zabolela pa je Voždovac preko delije.net foruma dao direktivu da se ne reaguje na njegove postove ni pod razno, te je ispalo da se čovek dopisuje sam sa sobom.

Na drugoj strani, sa mnom se već može, ja vas neću juriti po gradu ako mi zapretite, ja jedino što mogu je da vas čekam u kraju, i onda je mene lako sjebati sa par polu-istina i laži, a i za raziku od veterana ja nemam grupu iza sebe koja bi uletela ako bi se više vas pojavilo na kvarno kako inače umete. Dakle ja sam skroz solo, i to je jedini razlog zašto ste onda ćutali ko zaliveni a sad se junačite. Al' jbga, takvi ste vi cigani, idete isključivo na masu jer...kako ono beše...masa je mama, zar ne?

Inače ko nije pročitao veteranov tekst, pošto je dosta brisan i cenzurisan od takođe većinski ciganske administracije na tribini, evo ga ovde kod mene na blogu u nekrštenoj varijanti sa gomilom ilustacija. Jbga, arhivsko odeljenje zadnjih par godina mora bukvalno sve da beleži, jer vi malo malo pa nešto brišete, menjate i prekrajate istoriju, a greota zaista da se ovakve stvari ne saznaju:

http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2014/07/united-force-o-ciganima.html (http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2014/07/united-force-o-ciganima.html)

LSP
03-04-2015, 16:11
To može samo nekome sa strane ko čita, da deluje uverljivo i kao neka ispravna priča. U praksi i stvarnom životu, svi mi iz Srbije, naročito iz Beograda, znamo ko je iz našeg odeljenja, ulice...otišao da navija za Rad. Oni sa 12,13 godina kada krenu da se lože na taj fazon, sigurno mnogo znaju o komunizmu i ko je pravi Srbin itd. Meni je do tog ranog tinejdžerskog perioda, Zvezda već bila toliko u srcu, da nije bilo nazad, sve i da sam otkrio da ju je osnovao Pavelić. A ovi klošarčići, sitni lopovčići, klinci bez časti i poštenja, uglavnom neke žgoljave pičkice sa kojima se niko ne druži, pokažu koliko su verni i privrženi kad iz fazona i zbog neke pripadnosti nekoj grupi, napuste jedan klub i pređu za drugi da navijaju. Klinci ovde kreću na Rad sa 12,13,14 godina, em što su balavci, em što su uglavno neki polupismeni balavci. I sad je on možeš misliti, sa 12 godina, otkrio koja je prava priča i ko su pravi Srbi, a ko komunjare. Ukazao mu se Draža jedno veče i rek'o mu da prestane da navija za Zvezdu nego da predje na Rad. Te priče o tome koji pravi klub i kako su tu Forsi neki prosvetljeni Srbi, mogu samo na internetu i blogovima da zvuče uverljivo. Forsi su grupa za tu jednu vrstu zajebancije i ko to voli, tamo i ide, ne vidim potrebu da se sad prekenjava i filozofira i predstavlja to kao nešto više od toga što jeste.

ABRAXAS 365
03-04-2015, 16:38
Pošto vidim da je žurci izgleda nažalost došao kraj, zamolio bih admnistraciju da mi ovaj post ne briše, jer sam ovde sumirao utiske, da vidimo jbga šta smo imali, a i da vidite kako konkretno u praksi izgleda ta čuvena "ciganska diskreditacija" o kojoj sam već pisao ranije. Dakle, ovo je samo deo nekih jako zanimljivih napisa meni upućenih od 29.03. do 02.04. znači za samo 5 dana, od pojedinih članova ovog foruma (naravno sve cigani):

- Dobio si nogu u dupe

- (Postavljanje video snimka sa mojim likom)

- anarhista i levicar

- sam sebe snimas i stavljas na jutub

- nikada u zivotu nisi imao pokusaj svadje a ne tucu navijacku

- takva budala je dosla ovde da glumi nekog navijaca

- Ti si niko i nista, ne postojeci covek, covek za koga je oliver tvist navijac na kvadrat

- Nista ne znas, guras glavu gde joj nije mesto

- znam da ti je jedino delo sto si robijao za jedan oteti telefon i to je sve sto si ti stigao da napravis od svog zivota

- PRIČA SE na veliko kakav si mis, koji nigde ne postoji

- KAŽU da kad si dobijao nogu u dupe sve si bezao po Trgu

- verujem da za tebe nisu batine, vec OTVORENA ŠAKA RUKE

- Aj pali pajdomane jedan sto krades i otimas telefone po Beogradu

- Slino, ti treba da zasluzis prvo da sa nekim izadjes na fer, misu jedan :kavalir

- Za tebe pacova najveca kazna je da te niko ne vidi. To i jeste jedino ispravno jer ti ne postojis.

- samo si ti kreaturo jedna falio jos da se pojavis

- Ti si olos svakako, cim pises po internet

- A neki te SLUČAJNO znaju, i znaju koji si ti debil i koliko si umobolan

- i koliko ne znas da si lud i normalnom coveku je ispod casti da prica sa tobom

- Ja sam tastatura bojs, ali ti si u velikom kurcu.

- ostavljate njegove poremecene komentare, gde ne postojeci covek pise o tome kako ga mracne sile progone vec 15 godina

- Covek koji je prvo lud, pa onda nema ni grupu svoju, tucu za malo da ima jednom sa Firmasima

- pojavljuje se tako s vremena na vreme i to samo na internetu, kad ga puste iz ludnice ili ustanove gde se lece narkomani.

- Ja samo ne razumem kakve ti veze imas sa navijacima

- Sa ludakom nema normalne price.

- Bravo maheru neko ti je ipak u tvom bednom "navijackom" zivotu posvetio malo paznje!

Nadam da je sad bar malčice jasnije po kom principu funkcioniše ciganska mašinerija. Hvala. :north

caporegime
03-04-2015, 20:22
nije li malo ponižavajuće da tek nakon što dodje to jebanja majki i to težeg oblika, naraste učlanjivanje, uduplaju se postovi.......
i svi kao tražite da se briše, da se ne piše, da se ne sramoti okolo.....a baš svi dolijevate ulje vatru.
nije problem, ako se treba ispucat o.k. ali nije li stvarno smiješno da ljudi istodobno protestiraju zbog "nereagiranja na takvo stanje" a istodobno radi karneval na najjače.
želite li neku posebnu temu gdje ćete si moći reći što god hoćete slobodno bez bojazni o ičijem presudnom utjecaju pošto je opće poznato da ste ovdje ravnopravni gosti i navijački (jebiga, realno jest) cijenjeni gosti. barem kod "ustaša" ste svi zapravo jednaki i za razliku bilo kojeg foruma u srbiji gdje postoji uvijek nečiji utjecaj, ovdje nema protežiranja.
ja osobno ne bi volio takvu razinu komunikacije al kad se već organiziraju "referendumi" o smislu ovoga ili onoga, eto, ako većina poželi i to može biti opcija.

Marshall Burdan
03-04-2015, 21:44
Radi karneval na najjače zato što vi hoćete da tako bude.

Ako sam dobro shvatio, ti kao jedan od moderatora predlažeš da se u nekoj opuštenijoj temi sve ovo što se piše ovde u "ozbiljnoj" temi nastavi tamo? Tamo da si ljudi kažu šta god hoće potpuno slobodno, bez bojazni da će ih neko zbog toga opomenuti, sankcionisati, i reći im da se takve stvari ne pišu? Bez obzira na uticaj koji ljudi imaju. Odnosno, neko ko je aktivni navijač 24/7 zadnjih 10-15-20 godina, potpuno je ravnopravan (i može da se razvlači po forumu - bez obzira kojoj navijačkoj grupi pripadao) sa nekim ko nije navijač, i ko nema nikakvu obavezu i odgovornost ni prema sebi ni prema drugima na ulici i stadionu? Da se onda u toj temi radi karneval na najjače.

U takvoj temi da se pišu ljudima imena i nadimci, da se piše ko je gde bio i ko je šta radio? Zašto me ne čudi da to kao moderator predlažeš, s obzirom da si i sam pisao o modelima automobila koji su bili u navijačkoj akciji? Jel tebi to normalno kao navijaču, da se pišu takve stvari? Jel postoji tamo u Zagrebu neko ko ima svesti, da ti kaže da se to ne radi?

Ti ipak nisi lično za takvu posebnu temu i komunikaciju, unapred si se ogradio, ali šta ćeš, ako masa hoće da se valja u blatu, ti tu ne možeš ništa, nego to da im i omogučiš. Ne budite naivni i mali, već reagujte na ovu temu tako da sprečite sve negativnosti koje iz nje proizlaze.

Dijabole, 30+, 100+

NorthStand
03-04-2015, 22:05
je vi se više nikad nećete tuć, i nećete se pikat strasno nožem i propucavat utokama , nećete si šarat-farbat grafite, ako se odmah sad zatvori ova tema.

daj me nemojte zajebavat, ne znam koja je poanta ovih vaših rasprava, ali evo i ja ću glasat da vam se zatvori tema. da i ja doprinesem, "smirivanju strasti" ovdje na forumu, iako ne vidim šta je to do sad bilo toliko neprimjereno da se ova tema zatvori, ali kad je nekima već tako silno mrsko da se raspravlja, ključ u bravu i CIAO ZDRAVO.
:psst

dzg-28/60

Maksimilijan Topalović
03-04-2015, 23:56

Jedina prednost delija iz RS je veća podrška iz centrale,tj grobari je gotovo i nemaju zbog opštepoznate situacije i rasula medju partizanovim navijačima. Što se tiče gradova-Trebinje,Brčko i Prijedor su ipak u ovom trenutku grobarski a Bjeljina,Teslić i možda srpsko sarajevo ciganski...
Sve ostalo je tu negde u pet deka.

Ercov
04-04-2015, 02:01
DA,da...sigurno je tako

loud&proud
04-04-2015, 03:01
Nego kako je Ercove? Šta je slagao Maksimilijan...

..............................

Ovako je počelo... :shat A na kraju može da ispadne... :lupa Tako da... razmislite šta pišete. Bilo bi jako loše da zbog "gasiranja" na netu, neko nekome zlo napravi. Nije ovo zajebancija.

Abraxase, deluje da ima materijala u toj tvojoj priči, ali ne treba ti takav nastup.

To može samo nekome sa strane ko čita, da deluje uverljivo i kao neka ispravna priča. U praksi i stvarnom životu, svi mi iz Srbije, naročito iz Beograda, znamo ko je iz našeg odeljenja, ulice...otišao da navija za Rad. Oni sa 12,13 godina kada krenu da se lože na taj fazon, sigurno mnogo znaju o komunizmu i ko je pravi Srbin itd. Meni je do tog ranog tinejdžerskog perioda, Zvezda već bila toliko u srcu, da nije bilo nazad, sve i da sam otkrio da ju je osnovao Pavelić. A ovi klošarčići, sitni lopovčići, klinci bez časti i poštenja, uglavnom neke žgoljave pičkice sa kojima se niko ne druži, pokažu koliko su verni i privrženi kad iz fazona i zbog neke pripadnosti nekoj grupi, napuste jedan klub i pređu za drugi da navijaju. Klinci ovde kreću na Rad sa 12,13,14 godina, em što su balavci, em što su uglavno neki polupismeni balavci. I sad je on možeš misliti, sa 12 godina, otkrio koja je prava priča i ko su pravi Srbi, a ko komunjare. Ukazao mu se Draža jedno veče i rek'o mu da prestane da navija za Zvezdu nego da predje na Rad. Te priče o tome koji pravi klub i kako su tu Forsi neki prosvetljeni Srbi, mogu samo na internetu i blogovima da zvuče uverljivo. Forsi su grupa za tu jednu vrstu zajebancije i ko to voli, tamo i ide, ne vidim potrebu da se sad prekenjava i filozofira i predstavlja to kao nešto više od toga što jeste.

"em što su balavci, em što su uglavno neki polupismeni balavci."

:zubo Da li je realno da ti kao navijač C. zvezde misliš da su vaši klinci, budući ultrasi, "pismeniji" od malih Radovaca...

A tek ovo:

"Ukazao mu se Draža jedno veče i rek'o mu da prestane da navija za Zvezdu nego da predje na Rad."

Bez obzira na poentu i ovde si debelo promašio.

Da ne ulazimo sad u istoriju samih klubova, već da na ovo gledamo sa navijačke, pa i ideološko-političke strane... Za razliku od severa, teško da bi Draža ikada mogao proći kod Forsa, pogotovo u poslednjih 10-15 godina. Dimitrije iliti Mita je taj koji se u najvećoj meri uklapa u njihov ideološki profil, još od prve polovine devedesetih. Draža je po shvatanjima UF anglofilski sluga "ješa" i rojalista-gibaničar.
Koliko je meni poznato, oni ravnogorske četnike smatraju neukom bandom, bez nacionalne svesti, dok im je sa druge strane SDK uzor i primer jedine ispravne vojske kod Srba u DSR.

Ercov
04-04-2015, 03:20
Nista,rekoh sigurno je tako...vase teorije i filozofiranja na netu prevazilaze vasu nemoc u stvarnosti,ne pada vam na pamet da su Delije iz RS,jednostavno bolje organizovane,brojnije,jace...prosto,ali da ne prolazimo opet kroz sve to,jednostavnije je sloziti se sa vama,a tek ovo o `ideoloskom profilu`,teska proseravanja.

loud&proud
04-04-2015, 03:32
Nista,rekoh sigurno je tako...vase teorije i filozofiranja na netu prevazilaze vasu nemoc u stvarnosti,ne pada vam na pamet da su Delije iz RS,jednostavno bolje organizovane,brojnije,jace...prosto,ali da ne prolazimo opet kroz sve to,jednostavnije je sloziti se sa vama,a tek ovo o `ideoloskom profilu`,teska proseravanja.

Nema potrebe za tom standardnom arogancijom, već ljudski odgovori, ako umeš... "Nemoć u stvarnosti" je jedna od vaših standardnih priča, godinama... A nije to baš tako.

I ja nigde nisam napisao da Delije u RS nisu bolje organizovane i brojnije, jer to i jesu u većini mesta, već sam te lepo pitao šta ja to slagao Maksimilijan, pa da ga ti poklopiš sa "DA,da...sigurno je tako"?

A usput možeš i da se nadovežeš o ovom mom kako kažeš "proseravanju" o ideološkom profilu kod Radovaca... Šta tu nije istina?

Ercov
04-04-2015, 03:37
Slazem se...

loud&proud
04-04-2015, 03:41
Ma znao sam... :yess

Maksimilijan Topalović
04-04-2015, 09:52

da su Delije iz RS,jednostavno bolje organizovane- o ovome i govorim,ali ti ne kapiraš izgleda. Bolje su organizovani jer imaju podršku centrale,to niko ne spori.
Poznajem odlično i jedne i druge iz RS i znam kakva je struktura navijača. Grobari iz RS imaju mnogo veći potencijal i ozbiljnije glave ali podeljenost i neorganizovanost ih koči.

pticica
04-04-2015, 10:23
da su Delije iz RS,jednostavno bolje organizovane- o ovome i govorim,ali ti ne kapiraš izgleda. Bolje su organizovani jer imaju podršku centrale,to niko ne spori.
Poznajem odlično i jedne i druge iz RS i znam kakva je struktura navijača. Grobari iz RS imaju mnogo veći potencijal i ozbiljnije glave ali podeljenost i neorganizovanost ih koči.

Jednostavno na dan derbija Delija iz RS krene 200+, i ide se u koloni svi zajedno, Grobara iz RS ne krene nista manja ali jednostavno svi idu za sebe tj ne ide se na nacina kako to Delije rade, to upravo potvrdjuje organizovanost jednih odnosno neorganizovanost drugih, ili bolje receno centrala je uvezala jedne dok je sa druge strane kurcobolja sa vrha tribine, tako da sve je receno i nema potrebe vise da se pise.

Ercov
04-04-2015, 12:55
`Grobari iz RS imaju mnogo veci potencijal i ozbiljnije glave`:shlag`Centrala uvezala`,struktura navijaca`:psst...,osim sto su vas brojniji ,organizovaniji,jaci...ali za dlaku :muka,ali ipak vi imate veci potencijal i ozbiljnije glave...pa vi ste urnebesni...:facepalm,ali moram se sloziti,sta cu.

pticica
04-04-2015, 13:50
o tome ko je jaci je apsurdno pricat, al vec kad si potego pitanje jacinu neko iskazuje kad je derbi, kad ide i kurta i murta (i opet izvuce deblji kraj), tako da...to kakav se centrali dostavlja izvjestaj je stvar nekih drugih stvari (kako rece jedan uticajan grobar) :mmig

Ercov
04-04-2015, 14:14
Ma slazem se decko rekoh ti....ko se ne bi slozio sa tako ozbiljnjim glavama i strukturom...opusti se:facepalm

RUTER
04-04-2015, 15:05
Pticica i Maksimilijan Topalovic,kako vas nije bruka i sramota,da na ovom forumu svojim lazima i informacijama "rekla kazala" zavaravate ljude na forumu. Pticica,rece da ide 200 ljudi u koloni,znaci 40 auta?! Znas li ti,koliko je dugacka kolona od 40 auta?
Ovaj sto se predstavlja kao zabranjeni(Topalovic),mora da je iz B.Luke ili Prijedora,odakle na utakmicu FK Partizan odlazi po jedan covjek iz svakog grada,a vjerovatno si ti jedan od njih.Krijete se po putevima i granicama,da bi stigli do BG. Sram vas bilo,pa zar vi imate obraza pricati o Delijama iz RS. Gdje kod i kad god su vas stigli,gazili su vas svaki put. Plasirate price u vezi "centrale" kako je vec nazivate. Pa vasa centrala vam je zabranila da kacite zastavu,zato sto vas smatraju indijancima i pickurinama,ti isti vasi iz BG.
Spominjete neke gradove,neke glave,potencijal,eejjj moji misevi tesko vama sa takvim mozgovima. Zasto, ovim ljudima na forumu na kazete istinu,da su Delije iz RS za vas bolji navijaci u svakom pogledu. Da su organizovaniji,jaci,spremniji,odlucniji i hrabriji od vas?!
Zasto,ne kazete da vas Brcaci filuju pricama i pune glave,a oni prvi uvjek bjeze,da 7 sati prije pocetka utakmice krecu za Bg ili gostovanje,da magistralnim putevima voze po 120 km/h do granicnog prelaza,da ne pisaju do Bg ni jedanput,jer im je neko sabio strah u kosti?! Istina je da u Brckom ima par momaka koji se mogu nazvati navijacima,a ostali go kurac !
Kako vas obadvojicu nije sramota da iznostite takve lazi na ovom forumu?

Kad vec pisete nesto vezano za Delije RS,onda dobro razmislite sta treba da napisete,jer svaka vasa laz nanosi jos jedan poraz i minus za grobare iz RS,a ima ih dosta !

pticica
04-04-2015, 15:29
HAHAHAAHHAHAHHAHAHHAHA....o moj boze, hahahahahahhahah, a sto ti onda ne kazes kako ta ekipa iz teslica ide preko hrvatske jer brcko zaobilaze u sirokom luku ? Pricas o nekim lazima, a u svom prvom postu si ispljuno brdo lazi, pod 200+ ljudi sam mislio i busevi i auta i kombiji.
"I baklje i motke, al' ne krecete bez stotke" u vasem slucaju i Ortodoxi i Sapcani pa onda idemo na derbi :mmig

Ercov
04-04-2015, 15:36
Ruter,pusti ih da ljudi zive u nekom svom imaginarnom svetu...znaju oni to sve,ali lakse ljudima ovako,na nama je da ih podrzimo,a ne da im otezavamo i ovde.

LSP
04-04-2015, 16:21
To vase poimanje ozbiljnih glava, jeste i jedna od kljucnih razlika izmedju vas i nas. Kakva je to ozbiljna glava koja ne moze da skupi 15 ljudi i pokrene neku ozbiljniju pricu? To je Beograd kriv? Jer eto, ovim nasima pred svaku tekmu dolazi ekipa iz Beograda pa ih uzme za ruku i vodi na tekmu. Te lokalne harambase, glavne u svom kraju ili selu, koje zavode red u kafani i vataju konobaricu za sise, mogu samo kod vas da budu ozbiljne glave. Al ih stadion vidi jednom godisnje. Ima i kod nas tih vasih ozbiljnih glava, dodju na derbi ili evropsku tekmu, tri kile jagnjetine spucali i deset piva popili i bleje na vrhu tribine i glume ludilo i vodju simpatizerima oko njih. Ali njih ekipa od dole ni ne primecuje niti zna ko su. E takve ozbiljne kod vas dodju isto jednom godisnje na derbi, ali ih vi srdacno prihvatite medj ekipu. I nije sporno, izgleda to zajebano, ima tu dosta sirokih ramena, bicepsa, tetovaza i brzih naocara. Samo sto njih stadion ne vidi do sledece godine i to samo ako ima neka sredjenja janjetina i piva pred tekmu. A eto, ove nase neozbiljne glave, pozeri, koreografi i umetnici, dodju iz Srpske i za dva dana na vaterpolo i za cetiri na basket i za nedelju dana u neko selo na gostovanje. Ali dobro, vasa stvar, vi radite kako hocete, rezultati se vide na kraju.

Gosa1997zt
04-04-2015, 16:28
Strasno sta citam,ovakvim pisanjem ne brukate samo svoju grupu vec celu navijacku scenu Srbije.

mangup
04-04-2015, 18:09
Grobari RS imaju plus jedino gledano matematički da minus i minus daju plus, pa gde vam je obraz. Kažete po 200+ u strahu su očito velike oči.

Osijek United
04-04-2015, 18:40
Strasno sta citam,ovakvim pisanjem ne brukate samo svoju grupu vec celu navijacku scenu Srbije.

Ja ne znam jesam ja lud ili šta, ali ne vidim tu nikakvo brukanje...Najobičnija rasprava navijača kakvih ima na stotine. Pa ovo je internet forum ljudi moji. Podrazumijeva se navijačka zajebancija, podjebavanje, moj tata je jači od tvog. Kakvo brukanje, kakvi bakrači. Ili bi svaki upis trebao biti "tko je bio zna", eventualno neka fotka i ćao đaci? Pa koga to zanima?

ABRAXAS 365
04-04-2015, 18:46
Ako je do fotke, imam još samo ovu jbga:

http://i57.tinypic.com/264j1cp.jpg

Asteriks je ovaj go do pojasa. Inače 80-ih je bio na jugu pod Pampijevom komandom, i kolko sam pročitao na JF forumu bio je zadužen za sve grobarske zastave pa mu dokurčila tolka odgovornost koja je ipak bila prevelika za njega jer on tad jeste bio jak i srčan al' je ipak bio dete bre. Pre nego što je prešao na sever vratio je uredno sve zastave grobarima, zbog čega ga grobari između ostalog i dan danas poštuju. Zatim je logično potpao pod Arkanov uticaj, otišao na ratište, kad se vratio prešao kod nas, ali nikad nije bio deo ekipe jer ipak je bio mnogo stariji od svih. Naravno, išao je na svako gostovanje s nama al nikad nije navijao nego je psovo fudbalere i jebo mater sudijama.

Kad je Obilić počeo da se raspada a i najverovatno zbog posledica sa ratišta, navukao se bahato na pajdo, što je bilo jako tužno gledati da jedna takva ljudina koju su poštovali i grobari i cigani žicka kintu od igrača tj. ucenjuje ih. Ne sećam se kad sam ga poslednji put video ali beše to ja mislim možda 2003. kad smo za vreme Sablje išli na gostovanje u Kulu. Ceca je tad bila u CZ-u, te su ovi napravili parolu nešto na fazon - do juče ste đuskali s njom na marakani a sad je zatvarate. Danas uopšte ne znam ni dal' je živ, mislim sigurno jeste al' je najverovatnije u Padinjaku jer znam da je stalno padao za neke sitne krađe i razbojništva. Naravno ima ga i na onom čuvenom snimku sa maksimira na atletskoj stazi pored Pece Pankera. Asteriks je u suštini bio i ostao mnogo dobar dečko, sećam se da se baš ložio na taj fudbal, nervirao oko svakog detalja i psovo im i oca i majku. Jebiga. Velika šteta i za njega i za navijački pokret u celini. Samo rispekt za Asteriksa...

dekimar
04-04-2015, 20:01
Ja tebe čoveče ne razumem. Danas ti je obrisan taj isti post i ti ga opet postavljaš. Da li shvataš šta pišeš.

Maksimilijan Topalović
04-04-2015, 20:37
Ovolika količina gluposti i laži u jednom postu kao što je ovog indijanca rutera je nevidjena do sada. Bravo i za Ercova,samo ga podržavaj u tim glupostima-to je ta fabrika ultrasa.
Neću se upecati kao neki ovde i spustiti se na taj nivo konverzacije koji forsiraju neki izgasirani ovde,imam dovoljno u glavi bar toliko.
Uključiću se u svaku normalnu raspravu sa normalnim komentarima i argumentima a vi slobodno se grudvajte izmedju sebe.
Poz,Budimir

xxnx
04-04-2015, 20:42
HAHAHAAHHAHAHHAHAHHAHA....o moj boze, hahahahahahhahah, a sto ti onda ne kazes kako ta ekipa iz teslica ide preko hrvatske jer brcko zaobilaze u sirokom luku ? Pricas o nekim lazima, a u svom prvom postu si ispljuno brdo lazi, pod 200+ ljudi sam mislio i busevi i auta i kombiji.
"I baklje i motke, al' ne krecete bez stotke" u vasem slucaju i Ortodoxi i Sapcani pa onda idemo na derbi :mmig

zato ti malo-malo prepravljas onaj sugavi grafit , jer te neko zaobilazi u sirokom luku! kakav si ti mentol za nepovjerovati , ustvari , nije nikakvo cudo kad se pogleda kakve sve mentole oko sebe imas !
uhvati se fino za ruke sa onim glavatim mentolom i njegovim bratom , pa sledeci put opet moli za milost ! ili sta vise ostani stekan u kombiju i pravi se mrtav :skartoc

mogao bi i malo manje da piskaras , da ti nebi bilo stavljeno soli na rep !

neron
05-04-2015, 11:47
Nema razloga da se brise tema jer ovde ima navijaca iz Srbije koji korektno pisu bez ikakve tenzje i prozivanja.Ja sam vracao par stranica u nazad da vidim kako je tenzija nastala, i nisam dosao do nikakvog zakljucka.Napisao sam kako stoje stvari u Zemunu i neko moje vidjenje tih stvari i kome koji deo grada "pripada".Ni u ludilu se ne bih nastavljao sa nekim da je rekao drugacije od mene kako stoje stvari u Zemunu(trenutno mislim na tu temu,mada se ne bih raspravljao ni o jednoj drugoj temi, samo bih iznosio svoje misljenje).Mislim da to svi trebaju na ovoj temi tako da shvate.Uzimam sad glup primer ako je ovaj rekao da su jaci grobari na fontani,a ovaj drugi rekao da to bas i nije tako, neka ostane na tome.Nista neces dobiti kucanjem po tastaturi i ubedjivanjem druge strane u suprotno...Setite se kad su bili sukobi torce i bbb pre nekoliko meseci.Sve sam cekao i gledao po netu da procitam neki izvestaj, neko desavanje.Kad ono kara banana, cute i jedni i drugi.Kod nas se desi omanji sukob to su razglabanja po nekoliko stranica totalno bespotrebno.Ja sam shvatio ovu temu oko "podela" grada kao neko licno vidjanje stvari i nema potrebe za nekom raspravom a kamoli brisanjem i zakljucavanjem cele teme Srbija.

ma napisali bi mi nesto o tome al su ti ovdje svi van price pa iskreno nemamo pojma. dok su vasi ovdje svi totalno in i svi sve moraju reci iz prve ruke:mmig.
i neka je tako, i neka je teme. zanimljivo je citati dok je sve u granicama normalne i korektne komunikacije:bravo

inkognitos
05-04-2015, 12:50
Sram vas bilo cinkarosi jedni i muske alapace ako se uopste i moze reci da ste muskarci. Vi ste najveci rak danasnjeg navijanja, vi internet znalci i huligani za koje niko sa svojih "maticnih" tribina ni ne zna ko ste! Debilcine jedne maloumne i sa jedne i druge strane, pa kome pisete ovde hrvatima, kome se hvalite zandarima i novinarima?? Primera radi nadjite mi ovakve postove i prepucavanja sa njihove strane kad su bila dva njihova velika poslednja okrsaja, debilcine jedne jedva cekate da opljujete jedni druge za neke stvari u koje ne da niste upuceni nego ne mozete ni da shvatite kako izgledaju u stvarnosti... Remite i blatite ljude koji se zaista cimaju za svoje tribine i vode prave navijacke zivote, one koje o kojima vi mastate za tastaturom!

kin
05-04-2015, 13:59
ko pisne govno stisne,igra pocinje SAD :)

ABRAXAS 365
05-04-2015, 15:34
Ja tebe čoveče ne razumem. Danas ti je obrisan taj isti post i ti ga opet postavljaš. Da li shvataš šta pišeš.
Post je obrisan kolko sam ja skontao zbog one prve kontraverzne fotke, zato sam ga i postavio ponovo, a evo ti mi reci šta sam ja to pogrešno napisao?

caporegime
05-04-2015, 16:37
ptičica, ruter, mangup, inkognitos...generalije pod obavezno.

Setite se kad su bili sukobi torce i bbb pre nekoliko meseci.Sve sam cekao i gledao po netu da procitam neki izvestaj, neko desavanje.Kad ono kara banana, cute i jedni i drugi
zato jer je sve sviježe a cijamil ima velike uši

dekimar
05-04-2015, 17:22
Razmisli malo sta si napisao o njemu, samo fali adresa i maticni broj.
Izbrisite post o Asteriksu.

ABRAXAS 365
05-04-2015, 17:44
Zbog pajda? Pa jedan dobar deo naše scene je bio na pajdu 90-ih i početkom veka, a da ne pričamo o Torcidi i još nekim ekipama preko jer to ne znamo. Ne vidim zašto je to sad neka eksluziva i velika sramota kad je istina samo takva. Što vam je tolka frka od tog dela priče o navijačima? Jbga, drogirali se ljudi, takva vremena bila, zajebana, uostalom većina tih ljudi se danas više i ne gudra, doduše sad je dobar deo na koki za razliku od vremena kad je pajdo bio glavna gudra, ali ja npr. nikad nisam bio navučen niti na pajdo niti na koku kako je to implicirao onaj klinac ovde, i ako si već tolko moralan i ispravan, što se nisi bunio kad je vaš klinac okačio video snimak sa mnom ovde? Nerealno, al' ako vam je do brisanja brišite, Asteriksu ni iz džepa ni u džep, jer više nije u priči a i zabole ga.

bg-jugend
05-04-2015, 17:44
GošaZT i inkognitos - uzalud trud, džaba vam sve... momci su penalčine i indijanci! Prvo ona priča oko krajeva i utrkivanje, ko će više da opeva i bolje da opiše stanje. Sad ovo proseravanje... A i ovima da je stalo do kvaliteta foruma, uveli bi neku jebenu selekciju, ko može da piše i da se oglašava. Pa bi ubacili pravilo preporuke, i neku proveru, ko stoji iza kog nicka. Ovako svaka budala može da se registruje i da se proserava sa nekim poluinformacijama i pričama ''rekla - kazala'' i koje je čuo od tamo nekoga kome je neko preneo preko nekog fb, ili šta ja znam koje kurčeve društvene mreže. Sa ovim indijancima, sem što su sebi napravili sajber zabavu, uspeli su i da oteraju i odalje one koji su normalno pisali. (spomenuo je Goša) Samo gledam čitajući u zadnje vreme ovu temu i prateći je, kada nemam pametnija posla, kako se dan za danom registruje pun kurac nekih anonimusa i budala. Svakim danom, kako je kretala neka glupa i bespotrebna rasprava, kao da nemamo dovoljno ozbiljnih problema na sceni, tako bi se ubacivale neke novajlije. Te glave sem želje za svadjom u rangu - čiji je tata jači i čiji je kurac veći, ništa normalno i ozbiljno nisu napisali, i time doprineli kvalitetu teme. Ti trovači su najgori likovi i najveći krivci. To su iste one jajare, tipa ratni huškači. Te jajare ostaju u svojim foteljicama i seju zlu krv i palinjaju narod, dok neko propišava krv na liniji fronta. Vrhunac je dostignut, kada se pojavio Abraxas i kada su se ugani, neki sajber vojnici, kako da ih nazovem, pomamili u odbrani ''generalštaba'' koji je ovaj konstantno spominjao u svojim postovima. Pritom svi ti likovi nisu svesni, koliko su pred svima nama ispali smešni. I koliko generalno ispadaju svi koji učestvuju u ovim raspravama smešni i nebulozni. I opet, da ponovim što je Goša napisao... time ne samo da brukaju sebe, već i celu našu navijačku scenu, na žalost. Ako je vama u interesu da čitate budalaštine, onda je to odraz vaše navijačke i ljudske, ozbiljnosti i zrelosti.

Sportski pozdrav.

dekimar
05-04-2015, 18:38
Mislim da ti neshvatas sustinu navijackog foruma. Do sada se nije pisalo o liku i delu pojedinaca (izuzev torcide o pampiju), pogotovu ne o ljudima koji nisu clanovi foruma , pa nisu u mogucnosti da odgovore.

ABRAXAS 365
05-04-2015, 20:32
Ali postavljanje fotki i video snimaka članova foruma (i samim tim pozivom na linč) od vaših ljudi je OK?
Kako bi se tebi svidelo da neko postavi tvoju fotku ovde i da niko ne reaguje?

Druga stvar, ako se već pisalo o Pampiju ne vidim zašto ne može da se piše i o Asteriksu, jer Asteriks je prvenstveno moj drugar, znači ja znam da on na ovo ne bi imao primedbu jer ga ali skroz zabole, a takođe možemo da proverimo i šta Pampi misli o pisanju o njemu jer neki od nas sasvim slučajno znaju gde je trenutno zaposlen?

Možda mu se al' nimalo ne bi svidelo šta su pojedinci pisali o njemu pa opet nikom ništa? Šta je to ako ne dupli standardi?

kin
05-04-2015, 20:59
http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski-fudbal/270341/Navijaci-u-Moskvi-posvetili-koreografiju-Srbiji-VIDEO

dekimar
06-04-2015, 09:30
Ja stvarno tebe ne razumem. Prvo kažeš da si sam postavio taj snimak kad si došao na ovaj forum a sad se žališ što je postavljen. Neka ga administratori obrišu.
Da li bi Asteriks imao primedbe ili ne ja ne znam, ali ako počne sa takvim pisanjem o ljudima (kao emisija gde su šta rade), neće izaći na dobro.
Drugo, imam utisak da svojim pisanjem želiš da ostaviš utisak kako sve znaš. Mnogi bi voleli da Pampi napiše nešto na forumu, pa pošto ti znaš gde radi zamoli ga da napiše nešto. Verujem da bi ti torcida bila zahvalna

caporegime
06-04-2015, 11:41
šta da se obriše? tog asterixa se spominje u mnogo postova.

dekimar
06-04-2015, 11:57
Na prethodnoj strani post o njemu sa sve slikom. Mislim da biografiji bilo koga nije mesto na forumu.

flasa
06-04-2015, 14:27
[QUOTE=ABRAXAS 365;373602]Ako je do fotke, imam još samo ovu jbga:

http://i57.tinypic.com/264j1cp.jpg

A sta je s ovim Pecom Pankerom jel taj ziv ? jel dolazi na utakmice?

caporegime
06-04-2015, 14:46
koliko sam ja upućen, tada je peca panker imao 27 godina, jel? a ovdje izgleda debelo starije nego ja sad.

VecchieManiere
06-04-2015, 14:50
Peca je presao na Zemun.

Moreira
06-04-2015, 15:31
Video ga u kopu Zemunaca na finalu kupa 2008 na JNA.

flasa
06-04-2015, 15:45
Znaci tip jos brije po stadionima,hahaha sad je valda taurunum boys. Koji kralj jel ima kakva slika ?

Osijek United
06-04-2015, 16:01
http://s28.postimg.org/des4j02gt/302722_459733587412195_265067940_n.jpg

Gosa1997zt
06-04-2015, 16:21
Znaci tip jos brije po stadionima,hahaha sad je valda taurunum boys. Koji kralj jel ima kakva slika ?

Peca je Zvezdas i Delija i to je tako.Dosta je pomogao Taurunum boysima dok smo bili mlada grupa, tj na samom pocetku dok smo stasavali..Covek voli Zemun,poslednji put sam ga video u kopu na proslavi 25 godina grupe, i povremeno je na zapadu sa veteranima...Jednostavno legenda, i mi cemo uvek postovati njegov doprinos koji je dao nasoj tribini.Covek je prvenstveno veliki zvezdas i Delija.

flasa
06-04-2015, 16:22
U godine rade svoje, al jakna je jos pankerska hehehe...

caporegime
06-04-2015, 20:15
pa nije mu nadimak peca šminker.
malo je ostario ali vidi se da se ne da godinama

ABRAXAS 365
06-04-2015, 22:23
Ja stvarno tebe ne razumem. Prvo kažeš da si sam postavio taj snimak kad si došao na ovaj forum a sad se žališ što je postavljen. Neka ga administratori obrišu.
Da, ja jesam postavio taj snimak ali nisam napiao ko se nalazi na njemu kao što je to vaš klinac uradio. Samo o tome se radi...