PDA

Pogledaj Full Version : Srbija

Stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Inkvizitor
02-10-2011, 11:53
po ovim slikama se vidi da je srpska navijačka scena trenutno puno jača od hrvatske

1981
02-10-2011, 12:21
Koliko prima gostujuči sektor i koliko je bilo ovih iz Kragujevca odprilike?

bgd_fantom
02-10-2011, 12:23
ma bilo ih je milina videti.prvo se pošibali sa murijom,pa dobra brojka,navijanje,odgledajte klip jedne dobre srpske grupe na gostovanju u bgdu.
http://youtu.be/Ovk2jqlDbdw

rdbgd
02-10-2011, 12:25
stvarno ne znam koliko prima kavez .a ovih je bilo 600-700 po mojoj proceni .

1981
02-10-2011, 12:27
Šta je ova zastava 1987????

rdbgd
02-10-2011, 12:32
kragujevacki djavoli su dobri sa nekim zemunskim grupama taurunum bojsa .verovatno neka njihova zastava .

1981
02-10-2011, 12:38
ma bilo ih je milina videti.prvo se pošibali sa murijom,pa dobra brojka,navijanje,odgledajte klip jedne dobre srpske grupe na gostovanju u bgdu.
http://youtu.be/Ovk2jqlDbdw

Evo gledan pa nevirujen.Kad su se ovi pojavili?Koliko ima Kragujevac stanovnika?
Ima ih ovde sigurno 600-700.
Naviju svaka čast a i ovi bubnja ka profesionalac.

rdbgd
02-10-2011, 12:52
kragujevac ima oko 200 000 stanovhika .zvanicno grupa im je osnovana 1989 .dugo su tavorili po nizim ligama cini mi se da su zadnji puz igrali u prvoj ligi u sezoni 2000/2001 tada su bili daleko od ovog izdanja .izgleda su ocvrsli po gostovanjima u drugij ligi .jak lokal patriotizam ,sasvim korektna grupa .

1981
02-10-2011, 12:55
Odo ja namore.hehehe
Baciču malo oko na CĐ kad se vratin.Baš su me iznenadili.

NorthStand
02-10-2011, 14:42
po ovim slikama se vidi da je srpska navijačka scena trenutno puno jača od hrvatske

Nije tako oduvijek, al sad su se više manje sve njihove grupe digle u brojnosti, s time da su se Delije razgoropadile mislim da su im ovo najjača izdanja u povijesti. Jebiga, dok kod nas npr ima dosta grupa koje su u stagnaciji. U svakom slučaju, zanimljiva im je scena.

PS-Čudi me da ovih đavola došlo ovoliko u BG, a kad je igrala mlada hrvatska reprezentacija u Kragujevcu bilo 100njak ljudi u kopu, očito se reprezentacija u Srbiji ne prati kao domaće klubove.

bgd_fantom
02-10-2011, 15:19
http://youtu.be/Hth6HVu6rF8

http://youtu.be/P804nQiB5Jo

snimci iz prvog i drugog poluvremena od juce.
bogami baš ima šta da se vidi

unchained
02-10-2011, 17:57
Crveni Djavoli iz Kragujevca su imali jako dobra izdanja jos 90tih kada su i skrenuli paznju na sebe jos dok su bili u drugoj ligi i imali jak rivalitet sa Despotima iz Smedereva.
1998. sam se licno uverio u jacinu i brojnost tada CDj, prvo pomirenje Grobara i odlazak za Kragujevac sa 5 autobusa a evo i nesto snimaka desavanja sa te utakmice..
Mi smo kasnili na utakmicu i cim smo usli smo pobacali baklje i bio je prekid pa su onda i oni upali u teren i udarili par igraca a skinuli su bili i jednu zastavu dok su nas panduri potiskivali gore i izbacili na vrh tribine. Ima i boljih snimaka a i duzih pa mozete da pronadjete, svakako vrlo dobra grupa!!!
Interesantno je da su nam panduri vratili tu zastavu a licno je na tribinama moj drugar iz generacije pocepao na sitne komade.

http://www.youtube.com/watch?v=yAa10wkTuiw

Sava04
02-10-2011, 18:05
kragujevac ima oko 200 000 stanovhika .zvanicno grupa im je osnovana 1989 .dugo su tavorili po nizim ligama cini mi se da su zadnji puz igrali u prvoj ligi u sezoni 2000/2001 tada su bili daleko od ovog izdanja .izgleda su ocvrsli po gostovanjima u drugij ligi .jak lokal patriotizam ,sasvim korektna grupa .

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/2000_2001_Radnicki_K_Zvezda_3.jpg

Licno sam imao cast da ih na delu upoznam sezone 2000-2001. Mogu da kazem da sam od njihovog ulaska u prvu ligu bio na sva gostovanja kada je Zvezda igrala u Kragujevcu. Te sezone smo se zestoko ispeglali u jednom parku ispred stadiona Cika Daca. Vi ste iz BG koliko me secanje ne vara dosli autobusima. Mi iz Aleksinca i okolnih mesta sa juga Srbije stigli smo vozom tako da smo se rastrkali po gradu. Verujte da je bilo zestokih tuca po celom gradu. Mi smo najebali u blizini parka kada je veca grupa njih naletela na nas. Imao sam srecu da nijedan udarac nisam dobio u glavu iako su me rebra bolela cele nedelje. Pruzili smo otpor koliko smo mogli. Na samoj utakmici kamenovanje ,tuce, suzavci, prekid. Mislim da je Kragujevac posle raspada SFRJ bio najzajebanije gostovanje. Veliki broj zvezdasa i partizanovca iz Kragujevca ulaskom u prvu ligu pocelo je da navija za Radnicki. Nikada nisam tako nesto mogao da shvatim. I u ono vreme bili su grupa za postovanje. Inace sa ove utakmice koju sam opisao imam slike koje sam licno slikao.
Na isecku iz novina Blic na desnoj slici sam ja, u crvenom duksu navaljen na ogradu.

rdbgd
02-10-2011, 18:10
bio sam na toj utakmici .pocelo je nekim kamenovanjem sa zapadom a zavrsilo se kada je policija ispalila gomilu suzavca na nasu tribinu i isterala nas napolje .

bgd_fantom
02-10-2011, 18:29
http://youtu.be/rLFqEfMLkt4
evo ga pravi snimak.niste se ovde nikako dobro proveli.i zvezda kad bi igrala uvek je bilo nereda.
najbolje gostovanje posle bgda sigurno.još nis da udje i smederevci da se povrate i vrzino kolo svke subote ce da bude

bgd_fantom
02-10-2011, 18:44
http://youtu.be/gfJYOa66FPE
evo protiv nas 2001.pogledajte koliki su kop imali CĐ i protiv nas i protiv groblja.
posle velike 4 i sarajlija sigurno najveci u ex-yu

Sava04
02-10-2011, 19:04
http://youtu.be/gfJYOa66FPE
evo protiv nas 2001.pogledajte koliki su kop imali CĐ i protiv nas i protiv groblja.
posle velike 4 i sarajlija sigurno najveci u ex-yu

Brate, upravo tako. Licno meni je bilo zajebanije nego na primer u Novom Sadu, Zrenjaninu, Smederevu... Mozes zamisliti kako ce tek sada biti kada gostujemo mi i Grobari.

unchained
02-10-2011, 19:23
Mozes samo da mi malo pojasnis to da se nismo dobro proveli?
Mi se sa njima nismo uopste direktno sukobili, nasi upali u teren prilikom bakljade i vraceni na tribinu.
Da ne spominjem ime drugara iz Kragujevca sa njihove strane koji je konstantno na snimku i divlja i sve vreme se vraca i do njihove tribine pa opet nazad.
Video si na ovom snimku koji si postavio da je moja zastava bila odmah na ogradi do njihovih i trebalo je prvo to uzeti nazad iz razloga zato sto su panduri tukli i gurali na gore. Ja sam medju prvima i usao na tribinu, a vec sam napisao da smo kasnili, i nas par je imalo prvo verbalni duel sa inspektorom u civilu i tu je u stvari sve krenulo. Da ne opisujem detalje jer nisu za internet, nasi koji su ulazili su odmah popalili baklje i poceli to da bacaju na sve strane.
Prva glupost vezana za to gostovanje prilikom ulaska u Kg je bila da je nas bus koji je prvi bio zaustavljen na nekoj raskrsnici i da su tu vec poceli da pale baklje i da cimaju neke bezveze likove koji su prolazili na kamioncicima i slicno (od toga nijedna grupa nece nikada moci da pobegne-jednostavno je to tako) pa su nas tu pubovi jos drzali.
Djavoli su upali odmah ali su nasi vec bili vraceni na tribinu a koliko se secam nije nasih bas ni puno upalo u teren, bio je dim od baklji a svi ovi snimci dosta 'kasne' jer je gro baklji vec bilo upaljeno pre toga.
Ja se samo secam C. koji je u tom njihovom dresu bio na par metara dole dok sam ja skidao zastavu i posle sam video vise njih, ono cega se secam je i trenutak kada je neko od njih udario Djoleta Tomica. Tada su vec svi moji bili iza a panduri su nas bas udarali pendrecima i potiskivali na gore.
Svi koji smo nekako prosli do zastava smo opet prosli kroz toplog zeca.
Posle smo bili na onom kao pomocnom terenu livadi pa je bilo malo verbalnih prepucavanja sa Djavolima ali je bilo puno policije.
Nije bilo uopste direktnog kontakta sa Djavolima, posle utakmice su nas panduri vratili preko Gornjeg Milanovca a sta je bilo na putu je manje vise sve ono sto su svi oni koji ovo citaju i sami prolazili vise puta.
Zastava koja je bila kod Djavola je vracena i na tribini pocepana onog trenutka kada je vracena, pocepao je lik koji je sa drugarom sa NBG i sa mnom prvi usao na tribinu tada kada smo ulazili. Detalje mogu da ti dam na pm jer nisu i dalje za net, imam i fotke koje nisu za net a bas sam nikakav haker za skrivanje lica a ruznija polovina se najezi od reci navijac a kamoli da bi mi pomogla a ne navija ni za isti klub!!!
Nista mi tu nismo lose prosle, Djavoli su bili odlicni i svi bi isto reagovali da smo bili na njihovom mestu a narocito sto im lokalna policija nije bila ostra kao prema nama i vama.
Kao i vasem poznatom Ultra Boysu 3 godine kasnije i meni je pandur tada izgovorio istu recenicu (isti pandur je bio) "Majke vi ga nabijem beogratske!", mozes i njega da pitas jer smo se valjali od smeha za identicno reagovanje u slicnoj situaciji.
Bilo je svega, sve sto jedno navijacko gostovanje cini onim sto volimo, adrenalin, drugari pored tebe, adekvatan protivnik.
Sada mogu i drugi da vide da u Srbiji ima bas dosta materijala i da nije samo Beograd navijacki jak, kao sto si napisao i da se Nis vrati i bice tu lepih gostovanja!
Nadam se da nisam udavio ali sam morao da napisem malo vise o tom gostovanju, bilo je dobro!

bgd_fantom
02-10-2011, 19:33
pa eto ti si sve lepo opisao.ja te detalje nisam mogao da znam a i da sam neke znao sigurno ih nisam pamtio 11 godina posle.niste se dobro proveli to je to.mozda ja mislim da ste trebali da i vi sidjete dole,mozda niste ja se svog razmisljanja sa te utakmice vise ne secam,osim onog sto sam napisao.a za muriju pa valjda svi vide da sa njima pricaju,a mi smo imali otvorene prelome sa ruku sa 2 kragujevca,pored ovog na jos jednom je bilo tesko sranje,al ih ja mesam i onda bolje da nista ne pricam.
uglavnom smo komšijama otkrili zanimljivu grupu iz srbije

unchained
02-10-2011, 19:45
Da, ali nismo mi posle mogli da udjemo dole. Sve je krenulo stihijski i taj nas upad je bio zbog tih scena na vrhu tribine gde je gro nase ekipe i bio. Kako to obicno bude, upadose likovi dole iako mi nismo imali nikakvu nameru apriori da tu i upadamo. Bila je velika tenzija jer su se pomirile dve grupe grobara i krenuli zajednicki jos od crkve kod severa naseg stadiona. Panduri su nas odozdo od ograde i poterali ka gore i tu je za nas i bilo gotovo sto se tice upadanja. Sve vreme su nas gadjali kamenjem i sa istoka, severa i pravca terena.
Steta sto nema snimaka kada su se Despoti i CDj borili u drugoj ligi, ako neko nadje neka stavi!

bgd_fantom
02-10-2011, 19:51
za ove što ne znaju to je ko zvezda-partizan samo jos mnogo mnogo gore,ceo grad se digne da masakrira ove druge.a dolazili su i jedni i drugi u velikom broju

1981
02-10-2011, 20:02
Stvarno za mene iznenađujuča grupa s obziron da nisan ništa zna o njima.

Brus
02-10-2011, 20:32
Delije umobolno dobre

NorthStand
03-10-2011, 03:53
Znam da je glupo to rangiranje grupa po brojevima, al koja bi oni bili grupa u Srbiji po kvaliteti, 4-5? Mislim meni osobno ok izgledaju, a i imaju odličnog bubnjara. :evil

rdbgd
03-10-2011, 15:47
u pravu si glupo je rangirati ali eto moje misljene je da su kragujevcani jos uvek daleko iza radovaca .

TotalHaos
05-10-2011, 12:00
ISTORIJA GRUPE!
Bez obzira na to sto se naziv ''Jakuza'' prvi put pojavio krajem osamdesetih godina,koreni navijanja (to jest izdvajanja od ostalog dela publike, pre svega po nacinu bodrenja svog tima) u Krusevcu datiraju jos iz ranih sedamdesetih godina. Fudbalski klub Napredak je vec tada bio dozivljavan kao jedan od najboljih proizvoda koje je iznedrio Lazarev grad, i kao takav je oduvek imao izuzetnu posetu na svom stadionu, a sa prosekom od 15.000 navijaca po utakmici nalazio se na petom mestu po broju gledalaca u staroj Jugoslaviji. Negde u to vreme nastala je i prva organizovana navijacka grupa naseg grada, pod imenom ''Klub navijaca Napretka''. Po zavrsetku izgradnje stadiona, mesto njihovog okupljanja postaje juzna tribina. Takodje se u velikom broju odlazilo na sva gostovanja, pa i na utakmice u evropskim kupovima (protiv Dinama iz Drezdena i u Bohum kod istoimenog kluba). Ova grupa imala je svoje prostorije, sopstvenim sredstvima izradjivala salove, zastave i ostala klupska obelezja, i svojim nacinom rada predstavljala svojevrstan nagovestaj onoga sto ce godinama kasnije postati nezaobilazan deo nasih zivota.
A onda je dosla ta 1988. godina. Grupa mladica sa krusevackog asfalta, kojima je Napredak prirastao za srce, odlucuje da navijanju u nasem gradu da jednu novu dimenziju. Novoformiranoj grupi dali su naziv Jakuza, sto je u originalu naziv za jednu od najjacih mafija na svetu-japansku mafiju, a za mesto svog delovanja izabrali severnu tribinu stadiona, na kojoj se i danas okupljaju najverniji Napretkovi navijaci. Iako se Napredak tada takmicio u drugoj ligi, Jakuza vrlo brzo postaje poznato ime na ondasnjoj, neuporedivo jacoj navijackoj sceni. Organizacija je u pocetku brojala cetrdesetak clanova, da bi se kasnije broj povecao i do sest stotina. Tadasnja uprava kluba nije imala mnogo sluha za navijacke potrebe, pa su gotovo sve akcije bile izvodjene sopstvenim snagama. Jakuza je odlazila na gotovo sva gostovanja, izradjivala obelezja, i pravila incidente zbog kojih je postala trn u oku mnogima. Oni koji ce najduze ostati upamceni su bili sa navijacima Vardara (masovne tuce u Skoplju i u Krusevcu), zatim sa navijacima splitskog Hajduka (u Krusevcu), kao i prekid kosarkaske utakmice u Aleksincu, posle cega dolazi do sukoba sa policijom na ulicama, i demoliranja velikog broja okolnih objekata. Takodje treba izdvojiti i gostovanje u Pristini, u jeku nemira koji su se u ono vreme desavali na Kosovu, cime je Jakuza, pored navijaca Crvene Zvezde i Partizana, postala jedina srpska grupa koja je tamo otisla. Od navijackih rekvizita su bile koriscene baklje, dimne bombe, trake, papiri, bubnjevi, itd. Jezgro Jakuze tada su cinili Sova, Jerko, Dzosi, Zika Sekirce, Mario Stoka, Dzeri, a grupa je imala dve postave: ''Skins'' i ''Idiots''. Neki od ovih momaka danas nisu medju zivima, ali ce ih se, zbog njihovog neizmernog zalaganja i doprinosa razvitku grupe, svako od nas zauvek secati.

DEVEDESETE...
Sa raspadom drzave, navijacka scena se iz korena menja. Situacija u zemlji donosi bezbroj problema, pa pocinje osetno osipanje grupe. Medjutim, i pored toga, Jakuza nastavlja da navijanjem pomaze svom voljenom klubu. Tih godina gotovo u svakom vecem mestu nastaju navijacke grupe, pa je sukoba sa protivnickim navijacima bilo na skoro svakoj utakmici. Jedan od najvecih nereda u to vreme desio se1995. godine, na utakmici koju je Napredak kao domacin igrao sa OFK Beogradom, kada je napadnuta sudijska trojka na celu sa Miroslavom Radomanom, a sam stadion bio pod policijskom blokadom gotovo tri sata. Zbog ovog incidenta, Napredak je sledece tri utakmice igrao kao domacin na stadionu u Kraljevu, a kuca u Vrbasu pomenutog sudije bila pod obezbedjenjem sledecih deset dana. Posle smrti jos jednog legendarnog vodje, Igora Radicevica-Radicka, grupa na kratko prestaje sa radom. Ponovno okupljanje pocinje na utakmicama ZORK Napretka u krusevackoj hali sportova, gde se pravi fenomenalna atmosfera, a izdvajaju se utakmice protiv podgoricke Buducnosti, zatim susreti u evrokupovima sa hrvatskim Krasom, danskim Fridrihshafenom i ukrajinskim Motorom. U saradnji sa upravom kluba ide se na vecinu gostovanja, ali sukoba sa protivnickim navijacima gotovo i da nema. Zbog zabrane igranja kod kuce od strane evropske rukometne federacije, ZORK Napredak je utakmicu protiv danskog Ikasta igrao kao domacin u Beogradu, u hali ''Vozdovac'', a na ovu utakmicu krenulo je cak petnaest autobusa krusevackih navijaca. Ovaj period ostace upamcen po osvajanju Kupa Jugoslavije i Kupa Gradova od strane ZORK Napredak, prvih u istoriji krusevackog klupskog sporta, u cemu je udeo Jakuze bio zaista ogroman. Ubrzo dolazi i do povratka na stadion, gde se za kratko vreme dostize i prestize brojnost clanova grupe sa pocetka devedesetih,a vrhunac je dostignut na utakmicama protiv Zemuna (polufinale kupa sezone 1999/2000) i grckog OFI-ja (kup UEFA), na kojima se u kopu nalazilo 800-900 Jakuza.

SADASNJOST...
Danasnja ekipa Jakuze je zadrzala skoro sve osobine svojih prethodnika, sa nekim promenama koje donosi vreme. Za razliku od mnogih navijackih grupa koje su nastajale i gasile se preko noci, Jakuza je od svog osnivanja bila konstantno prisutna, sa svojim usponima i padovima, na srpskoj navijackoj sceni tokom svih ovih godina, sto je dokaz kvaliteta i postojanosti grupe. Totalno nepolitizovana ili ideoloski obojena, Jakuza je otvorena za sve one kojima je Napredak i Krusevac u srcu. U okviru grupe deluje vise podgrupa, od kojih su najvece ''Mentol Boys'', ''Red Magic'', ''Vinjak Boys'' i ''Insane Force''. Grupa ima svoje clanove i u drugim mestima, poput Varvarina, Vrnjacke Banje, Brusa, Aleksandrovca, a takodje i u naseljima koja se nalaze u blizoj ili daljoj okolini Krusevca. Sve akcije se finansiraju zajednickim sredstvima, a odluke o delovanju grupe donosi krug clanova koji sacinjavaju vodje pomenutih podgrupa i drugi istaknuti pojedinci.
Jedno je sigurno, dok je Napretka bice i nas. Bilo gde i bilo kada. Oslanjajuci se sami na sebe,povezani drugarstvom i navijackom strascu, nastavicemo da stadionima sirom Srbije pronosimo slavu Napretka. Sa njime u srcu, i pesmom na ustima, zauvek!

caporegime
05-10-2011, 12:48
a kakva je situacija sa navijačima beogradskih klubova u kruševcu? jesu li se održali ili su se vremenom razvodnili?
primjećujem na onom starijim slikama u dva navrata transparente delija iz kruševca.
jesu li oni možda činili dio jakuza iz tog vremena i je li bilo i grobara u toj priči, jasno, ukoliko su uopće cigani i grobari činili većinu jakzuza iz vremena dok je napredak bio u nižim ligama?

TotalHaos
05-10-2011, 15:18
e ovako grupu su cinili delije i grobari sve do 2002/03 tada se grupa ocistila od delija i grobara sve do 2006 godine kada ta ekipa odlazi sa tribine i dan danas ima pojedinaca koji idu na napredak i zvezdu(partizan)

Sava04
06-10-2011, 22:45
Kad smo vec kod Jakuza evo jedne slike. Napredak - Crvena zvezda igrano nocu. Vrsen neki eksperiment sa reflektorima i bilo je ko u cirkusu.
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/napredak-crvenazvezda.jpg

Sava04
06-10-2011, 23:51
Evo i nase bakljade, posle toga utakmica je bila u prekidu jer se nista nije videlo od dima. Podsetilo me na maglu protiv Milana.
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_1218.jpg
http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Sava04/IMG_1219.jpg

caporegime
11-10-2011, 16:25
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/293952_2084618636702_1282214658_31933420_831337725 _n.jpg

jeli ovo sve od talijana što je došlo? ne bi me čudilo

exx
11-10-2011, 18:35
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/293952_2084618636702_1282214658_31933420_831337725 _n.jpg

jeli ovo sve od talijana što je došlo? ne bi me čudilo

Bili su pičke,jesu pičke,ostali su pičke i uvijek će bit pičke

os svih gostovanja u zemljama ex yu od 1988 naovamo sveukupno nije ih ni tisuću došlo,a u kontra smjeru bar 20 000 soma ljudi i uvijek pizdarije.... pussi cat,hi,hi,hi

caporegime
11-10-2011, 20:53
pa u odnosu na hrvate i srbe ovi žabari i jesu ispadali pičektine. do kraja. tu nema spora.
vjerujem da ja da oni imaju dobrih ljudi i za fajt i za sve ali po dosad prikazanom....

unchained
11-10-2011, 21:21
Vratili ih panduri sa granice jer si im javili da ne dolaze navijaci.

bgd_fantom
12-10-2011, 22:21
bili smo u bugarskoj za vikend.nikakav dogovor nego ajde u bugarsku,kad pa sad,ajde!!!
i tako ode nas 150 kolima,vratili nišlije sa granice zbog droge njih 20-30-40,oni su bili u nekom kombiju ili busu.celo gostovanje mi je bilo kao u magnovenju jebiga svi na svemu što bi neki rekli.
šta je naša ex-yu scena za ono tamo ne biste verovali,a oni su im kao medju boljima.
eh da bili smo u plovdivu protiv lokomotive koji su izgleda neki prijatelji sa ultras napoletanima.
hahahahhahh

caporegime
13-10-2011, 17:10
bili smo u bugarskoj za vikend.nikakav dogovor nego ajde u bugarsku,kad pa sad,ajde!!!
i tako ode nas 150 kolima,vratili nišlije sa granice zbog droge njih 20-30-40,oni su bili u nekom kombiju ili busu.celo gostovanje mi je bilo kao u magnovenju jebiga svi na svemu što bi neki rekli.
šta je naša ex-yu scena za ono tamo ne biste verovali,a oni su im kao medju boljima.
eh da bili smo u plovdivu protiv lokomotive koji su izgleda neki prijatelji sa ultras napoletanima.
hahahahhahh

bugarskoj? ne znam da je bila neka tekma. ili je bila?
to je valjda neka prijateljska bila.
a ima li kakvih izvještaja, slika....iz slovenije?

rdbgd
19-10-2011, 13:57
Metalac-Zvezda 0:5

http://www.youtube.com/watch?v=fg3zWsPtmVw&feature=feedu

bgd_fantom
19-10-2011, 21:31
sa kašnjenjem da bila je utakmica prijateljska u bugarskoj u plovdivu.ma smor zivi

caporegime
19-10-2011, 23:08
pa u tom plovdivu bi trebalo biti neke ekipe.
sjećam se da se neka ekipa iz plovdiva, misli da su navijači boteva, naslikavali naveliko po zagrebu kad je igrala hrvatska-bugarska.
imali su valjda 100 slika s puta.
sve neki nabildani, istetovirani, vizualno zajebani likovic ali u stvarnosti sušta suprotnost.
slično kao i ovi od cska sofija.
uglavnom i jedni i drugi su u dva posebna slučaja imali blamažu u zagrebu i to ovi iz plovdiva još veću, na cvjetnom trgu.

bgd_fantom
20-10-2011, 00:36
pa o tome ti pricam.

rdbgd
23-10-2011, 12:00
Zvezda-Pazar 3:1

http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_pazar_2.jpg

http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_pazar_3.jpg

http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_pazar_1.jpg

http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_pazar_12.jpg

rdbgd
23-10-2011, 12:01
Zvezda-N.Pazar 3:1

http://www.youtube.com/watch?v=rLABKt-26X4&feature=player_embedded

http://www.dodaj.rs/f/2X/57/32PTTyhr/297369252596851459204195.jpg

100s
23-10-2011, 16:07
da neko postavi anketu u splitu koga najvise mrzite, vjerovatno bi 8 od 10 ljudi reklo crvenu zvjezdu i cigane, iako se nismo sreli ima 20 godina. al ovo sta sam vidia na ovim slikama sa ovih malih utakmica i sta rade trenutno delije, mora se priznat, nenormalno. ovakva izdanja su za vecinu grupa kao za finale lige prvaka ili neki derbi i sl, a ne za utakmice tipa novi pazar i protiv nekih klubova za koje nisan nikad ni cua.
nema sta, znam da su cigani uvik tezili tome da budu najveci, najjaci i "najlepši na svetu" a ovo je sami svjetski vrh. od bivse velike cetvorke jos je samo torcida na visokom nivou, dok su purgeri i grobari u poprilicnom padu. jedino ko jos ima ovakva ili slicna izdanja su poljaci i to dosta njihovih grupa. al ono sta jebe poljake i zasto nikad ili jos dugo dugo nece bit tako priznati i zasto ih ljudi dozivljavaju sa ono "dobri su al ipak im nesto fali" je zato sta nemaju old school i tradiciju, a to je najvridnija stvar koja se ne moze kupit ni napravit priko noci nikakvim novcima ni voljom. iza delija stoji pun kurac rada, navijackog mentaliteta i godina i nije ovo doslo priko noci, i jos kad se zna da su i na ulici jaki i da se sa svima mogu nosit onda stvar jos vise dobija na tezini, jer nisu ka oni lipi i šareni talijani kojima je ulica, jebiga kad se bas mora. cigani, uvik su imali brojnost, a sad je dosla i kvaliteta, mozda sam falija al mislim da su za to najzasluzniji par mozgova grupe, npr neznam koliko je u sve upletan A napoli i neki drugi stariji koji grupu vode u ovom smjeru

thule
23-10-2011, 20:03
Nije da vas volim sve skupa previse vec je suprotno, ali neko navijacko postovanje postoji i kak je u proslom razdoblju kod nas bilo svakakvih scena i nije puno falilo da pocnu padat glave

RIP Ivan Perović

exx
23-10-2011, 23:01
Pretpostavljam da je riječ o dečku stradalom u međusobnom sukobu Grobara?
Laka mu zemlja,neznam za Vas ostale,ali ja smatram da je gubljenje života,tako mladih zbog nogometa,grupe ili neke borbe vezane uz iste potpuno apsurdno i neprihvatljivo...nekak mi se čini da stvari idu u krivom smjeru,ipak je sve ovo oko navijaštva trebala bit samo dobra zezancija sa povišenom dozom adrenalina,nakon čega ipak svi živi dođemo kućama,...neznam,zadnjih desetak godina je postalo nešto sasvim suprotno

caporegime
23-10-2011, 23:06
pogledaj i kod nas. klanje, obračuni, razbijanje glava, ulične šore, zasjede......malo je falilo i da slučaj sesvete ne završi s pucnjavom.
a zašto?
zbog proklete love, odkad je para ušla među navijače, kum kuma mrzi.

exx
23-10-2011, 23:18
Ma da i sesvete i još neke....kad se sjetim onih prvih sesveta i nas 9 tamo,tri dana prije hapšenja......brrrrrr,no nije tema

bgd_fantom
24-10-2011, 04:53
huigani moze ali kao navijaci uopste nikada mi poljaci nece biti kao grupe velike cetvorke.

bgd_fantom
24-10-2011, 21:17
http://youtu.be/uXFcP9o2mnY
PRELEPI KADROVI

exx
24-10-2011, 21:32
ma delije su dale domaći zadatak cjeloj Europi,ne samo balkanu

caporegime
24-10-2011, 22:39
http://youtu.be/uXFcP9o2mnY
PRELEPI KADROVI

ako mogu dodat. ni jedan čovjek na sjeveru nije sjeo ili se maknuo od mase koja drži koreografiju.
znači ni jedan čovjek se tamo ne nalazi zbog jeftinije karte ili mu se ne da sudjelovati u radu tribine. svatko daje svoj doprinos i čini dio tribine.
a radi se o nekom tamo novom pazaru.
e to se zove posao

the outfit
25-10-2011, 14:10
nemam riječi...
delije rade predobar posao, još malo pa kao slet u s.koreji...

bgd_fantom
25-10-2011, 17:11
mislim da ti uopste ne stoji poredjenje

NorthStand
25-10-2011, 22:26
Vjerojatno je čovjek aludirao(mislio) na disciplinu ljudi koji su na tribini, što je već iznad napomenuo capo, svaki čovjek sudjeluje na neki način u radu tribine i ne pravi se grbav i ne inati se za kurac ljudima "s štange".

rdbgd
25-10-2011, 22:30
i ja mislim da je outfit mislio na dobra izdanja s.korejanaca povodom rodjendana njihovog vodje kimil sunga .gledao sam par tih njhovih nazovi sletova koreografije su im vrhunske .

bgd_fantom
26-10-2011, 03:18
http://img192.imageshack.us/img192/3261/1112czbanat1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/192/1112czbanat1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img265.imageshack.us/img265/4429/1112czbanat4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/265/1112czbanat4.jpg/)

juce kup utakmica zvezda banat 1:0

the outfit
26-10-2011, 10:06
i ja mislim da je outfit mislio na dobra izdanja s.korejanaca povodom rodjendana njihovog vodje kimil sunga .gledao sam par tih njhovih nazovi sletova koreografije su im vrhunske .

točno!
neki dan sam gledao dokumentarac o s.koreji koji je odradio novinar sa htv-a i baš je bilo par kadrova sa jednog sleta.
kad sam vam vidio tribinu prva asocijacija mi je bila na taj slet

rdbgd
26-10-2011, 12:21
Zvezda-Banat 1:0 kup

http://www.youtube.com/watch?v=1hQKiaP78Tw

Samo TI
26-10-2011, 23:41
Evo dokle su agenti doveli jug.
http://www.dodaj.rs/f/g/B/2aonC5HA/293359101503613072666472.jpg

NorthStand
27-10-2011, 00:24
Pratim pomalo ovo što se događa u redovima grobara, naravno na strani sam "zabranjenih", jer mi se čini da su ispravni u cijeloj ovoj tragičnoj navijačkoj priči. Al ne mogu se otet dojmu, da će tu bit još krvi, i da ovi jadnici da ne kažem kriminalci neće stat dok ne unište grobare, ili ih dovedu na jedan korak do toga. Zasigurno da je sramota ovo što pojedini "Grobari" rade, namjerno sam stavio navodnike, jer za mene to nisu navijači već najobičniji šljam. Tko god može ubit čovjeka koji s njime djeli-o tribinu, i poslje mrtav hladan ić na tekme i glumit opakog frajera tj huligana, za mene nije dostojan ni tog epiteta Grobar-Čovjek-Navijač. Al neka, pravda je spora al ipak dostižna, samo što za ovog poginulog dečka ona neće imat nikakvog učinka! R.I.P.

A što je najžalosnije, zabranjeni su izgleda čisti u namjeri, i nemaju se namjeru brukat s lizanjem s upravom i policijom, i od navijačkog života radit unosan profit....al znamo kako to ide, na žalost danas pare mogu kupit sve, pa tako i čovjekov obraz i prije svega moral!

Brus
27-10-2011, 07:43
Ova slika "praznog" Juga je iz prošlog kola?

rdbgd
27-10-2011, 09:08
Ova slika "praznog" Juga je iz prošlog kola?

slika je od sinoc partizan -metalac 3-1 kup .

Brus
27-10-2011, 12:51
Ima li možda netko sliku juga od prošle godine, za vrijeme slicne faze kupa sa slicnim protivnikom, čisto usporedbe radi?

Samo TI
27-10-2011, 13:33
Za Brusa,slika je sa proslogodinjeg meca sa Proleterom,1/8 finala kupa,takodje oktobar mesec.
http://casopis.izaberipartizan.com/v2/img/slike/1288293180.jpg

Ljutice_Bogdana
27-10-2011, 15:14
ŽFK Mašinac (Niš)-ŽFK CZ (pre 20-ak dana)
http://img641.imageshack.us/img641/9389/1002206a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/641/1002206a.jpg/)
http://img510.imageshack.us/img510/5198/1002213a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/510/1002213a.jpg/)
http://img20.imageshack.us/img20/8130/1002232a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/1002232a.jpg/)

LeicesterCityFinest
28-10-2011, 18:08
http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:351063-Direktor-policije-Napeta-atmosfera-pred-mec-Partizan---Smederevo

Od Nidelje

http://www.united-force.org/images/vesti/Spartak%20Subotica-%20Rad%201112%20naslovnaaaaaa.jpg

LeicesterCityFinest
29-10-2011, 19:03
Danas bez incidenata u Beogradu .

http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/223/v222333p0.jpg

U Novom Pazaru druga priča.Novopazarci sa nebuloznim transovima.Prijateljstvo Torcida Sandžak-Fenerbahče.Svašta....

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/385540_248382338544240_136867453029063_662441_5310 36303_n.jpg

Samo TI
30-10-2011, 10:09
http://www.youtube.com/watch?v=sbrsEcncP3k&feature=player_embedded

rdbgd
30-10-2011, 20:00
Sloboda(Užice) - Crvena Zvezda 1 - 1

http://i445.photobucket.com/albums/qq179/bypiko_2008/DSCF5302_resize.jpg

http://i445.photobucket.com/albums/qq179/bypiko_2008/DSCF5349_resize.jpg]

http://i445.photobucket.com/albums/qq179/bypiko_2008/DSCF5357_resize.jpg

http://i445.photobucket.com/albums/qq179/bypiko_2008/DSCF5370_resize.jpg

exx
30-10-2011, 20:42
Bogami cigani tuku sve rekorde zadnjih godinu dana i dižu letvicu jako visoko za sve

LeicesterCityFinest
30-10-2011, 20:58
Pozdrav iz Serije C : )

http://img8.imageshack.us/img8/7797/plx5324.jpg

Ako smem da primetim da su domaćini imali odličnu podršku danas od svojih Fajtersa Užice.

Samo TI
30-10-2011, 21:43
http://i445.photobucket.com/albums/qq179/bypiko_2008/DSCF5233_resize.jpg

1981
30-10-2011, 21:45
Koji su ovo klubovi i čiji su ovo navijači?

rdbgd
30-10-2011, 23:56
na slici koju je postavio lester siti su navijaci iz valjeva .klub im se zvao buducnost pa onda vujic voda sada ne znam .igraju cini mi se u trecoj ligi .navijaci se zovu divlja telad .
slika ispod nih su navijaci slobode iz uzica .mi smo danas igrali sa njima .navijaci im se zovu fajtersi .

rdbgd
31-10-2011, 12:56
http://www.youtube.com/watch?v=UV5JKr5ac8Y

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/sloboda_CZ/delije01.jpg

Ljutice_Bogdana
31-10-2011, 13:18
Divlja telad navijaju za Radnički Valjevo.Ova slika je sa gradskog derbija Radnički-Budućnost.Navijači Budućnosti su Riders-i.Nekada davno,kada je (zbog poznatih događaja) Borac iz Banjaluke igrao u našoj 1. ligi,baza im je bilo Valjevo a Riders-i su ih pratili tu sezonu.Kol'ko znam,poslednjih sezona u suštini ne postoje.

http://www.youtube.com/watch?v=KOvinTfg2DQ

alan ford
31-10-2011, 14:45
Da ispravim rdbgd radi se o tri različita kluba. Nekad je postojao klub Budućnost Vujić Voda, mislim da je igrao onu Prvu B ligu što je pre postojala. Danas su to dva različita kluba. Budućnost igra četvrtu ligu a Vujić Voda treću ligu.
Divlja Telad navijaju za Radnički. Pa da napišem nešto o njima.
Navijaju za taj klub od 2001. godine i sve te godine klub je igrao Zonu (4.liga). Poslednjih 5 godina kako ih pratim nemaju nijednu propuštenu tekmu ni kući ni na gostovanju. Ovo je njihova galerija sa slikama.

http://www.dt2001.rs/forum/viewforum.php?f=10&sid=3932436f721788bd64e1be9f38694809

Ono što je bitno naglasiti da Valjevo ima oko 60 000 ljudi i 4 navijačke grupe, sekcije Delija i Grobara, te Telad i Rajderse (navijače Budućnosti). Ovih 10 godina Telad crpe kapacitet samo iz Petog Puka, jednog od desetak gradskih naselja u Valjevu, i tek poslednje vreme kako čujem počinju primati ljude iz drugih krajeva. Brojnost im je pre bila 50 kući, 30 na gostovanjima. Sada su uduplali te cifre, a na derbijima ih bude i 150.
Druga stvar je da se sami finansiraju 100%, jer im je klub raspad koji jedva preživljava, igrači igraju rekreativno, a navijači su im kupili dresove na kojima je odštampan logo grupe.
Takodje prije će ispasti u petu ligu nego ući u viši rang.
Da ne postavljam fotke svaku drugu tekmu odrade neku koreografiju ili naprave bakljadu. Imate na ovom linku što sam postavio.

Freedom Fighters su navijači Slobode iz Užice. Osnovani su prije 7-8 godina, a pre je za Slobodu navijala grupa Ercovi.
Do pretprošle godine su igrali treću ligu i odrađivali su sve tekme, ali nisu objavljivali fotke već bi posle par godina objavili fotke iz prethodnog perioda. Pretprošle godine izvršili su fuziju i ušli u Prvu ligu. Prvu sezonu su igrali u Lučanima dok im se stadion gradio. Sad igraju na svom stadionu i tek se od njih mogu očekivati odlična za izdanja.

Neke slike dok su bili treća liga

http://i41.tinypic.com/2ujgkmo.jpg

http://i42.tinypic.com/w1rbbp.jpg

http://i42.tinypic.com/eal8ub.jpg

http://i42.tinypic.com/ymrvd.jpg

http://i41.tinypic.com/9sckeq.jpg

http://i43.tinypic.com/2e51qh0.jpg

http://i40.tinypic.com/x367ub.jpg

http://i43.tinypic.com/20pakx2.jpg

http://i42.tinypic.com/104q8v5.jpg

http://i41.tinypic.com/2dwaznp.jpg

http://i42.tinypic.com/106li6d.jpg

http://i40.tinypic.com/2q30jz4.jpg

http://i40.tinypic.com/xomybt.jpg

http://i41.tinypic.com/2jw7dj.jpg

http://i39.tinypic.com/67mfxl.jpg

Neke fotke iz ove sezone.

Protiv Partizana.

http://i42.tinypic.com/1z6fwut.jpg

http://i76.photobucket.com/albums/j39/luchianoff/natamsasraki7.jpg

http://i76.photobucket.com/albums/j39/luchianoff/natamaaki14.jpg

http://i76.photobucket.com/albums/j39/luchianoff/natamaaki9.jpg

Protiv Vojvodine

http://imagetitan.net/image-6558_4E6D9564.jpg

U Čačku

http://img545.imageshack.us/img545/2055/net19.jpg

Juče protiv Zvezde

http://i39.tinypic.com/33vmdlj.jpg

alan ford
31-10-2011, 15:16
Ostale slike grupa iz ovog kola pored već postavljenih

Prva liga

Novi Pazar - Radnički Kragujevac

http://i41.tinypic.com/154vyix.jpg

Partizan- Smederevo

Grobari

http://i39.tinypic.com/3340paa.jpg

http://i41.tinypic.com/156u6tj.jpg

Ultra Semendria

http://www.b92.net/news/pics/2011/10/4263498614eac43071d45b717451659_orig.JPG

Vojvodina - Spartak

Firma

http://i43.tinypic.com/2uygo6f.png

http://i42.tinypic.com/24o3wnk.png

Blue Marines

http://www.dodaj.rs/f/1a/pj/33mKIXCi/marincins.jpg

Druga liga

Napredak - Radnički Niš

Meraklije

http://i39.tinypic.com/juiv5t.jpgg

Treća liga

Zemun-Balkan

Domaći

http://i39.tinypic.com/2qcfe3d.jpg

http://i39.tinypic.com/29dk3rb.jpg

http://i39.tinypic.com/wqsfba.jpg

http://i41.tinypic.com/21epb4j.jpg

Gosti

http://i39.tinypic.com/j7rara.jpg

Još par slika Teladi. Parole upućene Rajdersima.

http://img406.imageshack.us/img406/3797/plx5358.jpg

(FK Budućnost je najstariji klub u Valjevu)

http://img829.imageshack.us/img829/6452/plx5358d.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/7742/plx5366.jpg

http://img811.imageshack.us/img811/1809/plx5425.jpg

(odnosi se na incident izmedju dve grupe)

http://img36.imageshack.us/img36/5773/plx5427.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/7897/plx5483.jpg

http://img714.imageshack.us/img714/6025/plx5487.jpg

rdbgd
31-10-2011, 16:04
alan ford

da sam umro juce ne bi znao da je u valjevu ovakva konstalacija snaga .ocigledno mi je film odavno stao .moracu da osvezim znanje .svaka cast samo napred .

LeicesterCityFinest
31-10-2011, 16:42
U Subotu Radnički-Sloboda Užice. Heheh ,dobra stara vremena se vraćaju! :)

PS Ništa lično,samo nemoj da gušimo forum sa mnogo slika oke?

alan ford
31-10-2011, 20:10
Ja sam znao da postoji ta neka grupa Divlja Telad tamo oko 2005. godine ali mislio sam da se radi o tim grupicama koje navijaju za niželigaše jednu sezonu i onda prestanu. Kasnije sam se zatekao kod prijatelja u Valjevu i otišao na njihovu tekmu, imali su neko dobro izdanje i malo sam se raspitao o njima. Prvo me to iznenadilo da je ekipa iz samo jednog naselja koje ima 5,6 hiljada ljudi i da je jak lokalpatriotizam u kraju pa niko ne navija za gradski klub Budućnost. Bukvalno oni održavaju taj klub u životu.
Pre dve godine gazda KK Metalca iz Valjeva (koji zamalo prošle godiine ne ulet u NLB LIGU) im je nudio da navijaju za taj klub u Super ligi u basketu, i nudio im sve besplatno ali su oni odbili. Tu su se ubacili ovi Rajdersi i počeli pratiti taj KK gde im je sve bilo plaćeno.
Rajdersi su trenutno mizerija od grupe i ovi ih maltretiraju u svakoj prilici jer imaju jako jezgro grupe iz kraja.
Takođe treba pomenuti da su bili prisutni na gostovanjima repke u Konstanci i Genovi, te su išli i u Maribor skoro.

@LCF, ma sve je OK. Samo na nekim forumima se žale da im sporo otvara ove slike, a ako staviš u link onda ih mrzi otvarati. Postavljaću ubuduće kombinovano slike u linku i u IMG.:)
Sad sam samo postavio više slika FF, jer većina hrvatskih navijača nije upoznata sa radom ove dve grupe iz Užica i Valjeva.

Što se tiče bivšeg trećeligaškog derbija u Kragujevcu, očekujem nastavak rata sa kvalitetnim parolama i odlična izdanja obe grupe jer im klubovi najbolje stoje na tabeli u poslednjih 15-20 godina.

exx
31-10-2011, 20:26
alan ford

da sam umro juce ne bi znao da je u valjevu ovakva konstalacija snaga .ocigledno mi je film odavno stao .moracu da osvezim znanje .svaka cast samo napred .

eto,omatorio si

exx
31-10-2011, 20:27
Nisu li ovi freedom force imali neko sranje sa delijama?

alan ford
31-10-2011, 20:31
Nisu li ovi freedom force imali neko sranje sa delijama?

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/257058/Rat-huligana-na-tvrdjavi

caporegime
31-10-2011, 21:28
samo ti stavljaj slike ovako. dok otvoriš linkove dosadi ti otvarat.

Idi Amin
31-10-2011, 22:30
ako neko slucajn nije pogledao. neverovatni su...http://www.united-force.org/index.php?page=galerija&sezona=1987&clanak=ne

Footie Fan
01-11-2011, 00:15
ako neko slucajn nije pogledao. neverovatni su...http://www.united-force.org/index.php?page=galerija&sezona=1987&clanak=ne

Sećam se kada su u jeku stavljanja bakljada u Tifu oni poslali sliku gde su njih 20-30 na tribini skinuli pantalone, neki se slikali spreda, neki odzada..Teški frikovi.
Meni je jedan od njih, debeli Žare, boravio jedno veče na gajbi 80-tih i ladno izvukao zaledjeno pile iz zamrzivača, malo ga propržio u tiganju i poručkao...

Idi Amin
01-11-2011, 00:46
da ne ponavljam ono: govna novinarska i sl... u ovoj emisiji se pojavljuje par zanimljivih likova http://www.youtube.com/watch?v=vSjVBDucDF8&feature=player_embedded

Footie Fan
01-11-2011, 01:50
Kada čovek sabere te stalne perfidne medijske budalaštine, panduri i klubovi su najčistiji mogući, političari tu i tamo, ljudi su, pogreše, a navijač je pretnja svemu i, na kraju, puno ih je nebo..Izgiboše mnogi jer nisu gledali samo sebe i svoju ličnu stvar..
Mediji, političarčići i ostala bagra, stalno govore da su navijači čopor..
A ja pitam - kada se glasa u parlamentu i na tribini, ko je tu čopor? Ja ne znam 10 Grobara koji imaju približno isto mišljenje o nečemu a, onaj šljam u politici, u policiji, tako dobro zna da obezbedi svoj dukat i digne ruku za "svoju ekipu".
Neko vreme kasnije, banditi će preći na drugu stranu, ako je potrebno, i stalno moralisati dalje..
Teške jajare koje, znajući svoj mentalni sklop, sve oko sebe vide tim svojim gubavim očima..

LeicesterCityFinest
01-11-2011, 13:58
Sećam se kada su u jeku stavljanja bakljada u Tifu oni poslali sliku gde su njih 20-30 na tribini skinuli pantalone, neki se slikali spreda, neki odzada..Teški frikovi.

http://i43.tinypic.com/2j4v9ty.jpg

LeicesterCityFinest
02-11-2011, 14:28
Foto ubod iz Užica.

Skinheads,skinheads oi oi oi!!!

http://i42.tinypic.com/6t1xkx.jpg

Delije Uzice

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/248231_1876834604059_1337041482_31899480_2116390_n .jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/246672_1876832524007_1337041482_31899479_2872112_n .jpg

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254302_1905477520114_1337041482_31940163_1709480_n .jpg

LeicesterCityFinest
04-11-2011, 17:46
Grobari na ženskom basketu.U pitanju je koalicija "zabranjeni"

http://www.dodaj.rs/f/3R/Rl/4016qtNl/dsc02400.jpg

caporegime
04-11-2011, 17:49
tko ima više pristalica? zabranjeni ili ovi drugi?
p.s. bakljada na brdu.....šta jes jes...

exx
04-11-2011, 18:00
Grobari na ženskom basketu.U pitanju je koalicija "zabranjeni"

http://www.dodaj.rs/f/3R/Rl/4016qtNl/dsc02400.jpg

ak se navaram to je ona famozna obla "hala sportova"?

LeicesterCityFinest
04-11-2011, 20:22
Da ,Partizan je koristi po nekad od ove sezone.Igrala se utakmica Partizan-Široki pre 10ak dana u hali sportova.Hmmm ko ima više ljudi??Pa gledjući po slikama ,definitivno zabranjeni .Ako govorimo o "ekipi" naravno.Sinoć se igralo u hali pionir 3. kolo Evrolige ,a Groblje je igralo protiv Šarloa,imali su i oni solidnu posetu na toj tekmi ali atmosfera nije ni približna onoj iz prethodnih sezona,vidi se da im fali jezgro.Ne mogu da verujem da je ekipa koja je bila okosnica novog Juga -Južni Front ,sad kači zastavu pored Alcatraza???Ma evo čovek je sve lepo objasnio ovim upisom.

Da li smo stvarno toliko prokleti ili je to nasa sudbina ko ce ga znati. U zadnjih 10 godina osvojimo brdo titula, kupova, igranja ls, stavaranja mita od Pionira, ucesce na F4, konacno dominacija nad ganima u fudbalu, ali jbg nama jednostavno to nije dovoljno. Mi umesto da dignemo sve to na jos veci nivo mi smo uspeli da sjebemo sve za par meseci.
Bahatost, neozbiljnost, licni interesi par ljudi sa jedne i druge strane je uspelo da 90 % Grobara ( a tu mislim na svakog brata sa tribine, za koje bih i danas zivot dao zvao se on Zabranjeni, JF, 1970, GB ) odvoji od tribine, dovede do toga da kada poredim velikih poraze mog voljenog Partizana zbog kojih sam danima plakao, nisam smeo izaci na ulicu, ici na posao (a tu su porazi od kroacije, flamurtarija, vecinu izgubljenih derbija,podatka da smo se samo u jednom derbiju radovali 45 min samo zbog jednog postignutog gola kojeg smo dali posle 5-6 odigranih derbija ), ja bih sve to ponovo dao samo da na svetom JUGU vidim ponovo svu svoju bracu zagrljene i kako stojimo jedni pored drugih, sa crno belim-salovima pa neka gubimo sve u narednih 10 godinada, neka se borimo za opstanak, neka igramo 2,3,4 ligu , ma sve,sve apsolutno sve samo da jos makar jednom vidim JUG onakav kako ga svi mi Grobari pamtimo !!!

Foto ubod PAOK

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311469_235283549864786_143530109040131_658609_1537 370931_n.jpg

Brus
04-11-2011, 20:58
Ovu poruku na slici su postavili PAOKovi u Solunu? Jesam dobro shvatio?

LeicesterCityFinest
04-11-2011, 21:50
Ovu poruku na slici su postavili PAOKovi u Solunu? Jesam dobro shvatio?

Da,da ...upravo tako.

beda
05-11-2011, 10:59

ovaj okrenuti skroz go je grobar,merdzan momak je sa radom isao u zg kada je islo njih sest,isao je i pokojni vojvoda upalili jedan vulkan,tu je i pokojni vojin,a i ostale dobro znam neki su jos prisutni na tribini........

beda
05-11-2011, 11:05

jedni od retkih sa ovih prostora kojima su slike izlazile u talijanskom super tifu

Brus
05-11-2011, 12:48
Upalili su oni 7-8 vulkana u Zagrebu... Ako nije riječ o 2 različite utakmice, mada sumnjam

beda
05-11-2011, 13:50
u pravu si secam se slke,...................

beda
05-11-2011, 13:55
u pravu si secam se slike................dali je bilo neke frke ispred hotela gde su bili igraci rada,nesto sam cuo mada nista pouzdano,pa ako znas...

caporegime
05-11-2011, 14:21
postoje dvije verzije i naravno slažu se u svemu samo do trenutka kad je trebalo zaključiti tko je koga.
bilo tu raznih priča. o bježanju kroz hotelske hodnike, preko kuhinje, što je druga strana opravdavala željom da se u kuhinji naoruža...šora u predvorju i tako to.
mislim da sam negdje nekad na stranicama UF pročitao njihovo viđenje. Ja priču znam vrlo površno pa ću se uzdržati od priče. Ima ljudi koji su bili pa nek pričaju. Problem je samo u tome da možda tih ljudi nema ovdje.
uglavnom gostovali su mislim dvaput. kako ih prvi put nitko nije ni očekivao jer većina nije ni znala da postoje, došli su s onim velikim transparentom, njih nekoliko ali obzirom na ukupan broj to je bio da kažem najveći postotak ljudi po grupi.
drugi put su ih čekali pa naletili kod kolodvora, pa ovi u taksije pa ovi naši čekali taksije da se vrate pa pitali taksiste di su ove odveli, pa ispao hotel laguna....
do ove točke nema proturječnosti ali dalje od ovoga ću rađe prepustiti onima koji su bili.

LeicesterCityFinest
05-11-2011, 16:08
http://www.united-force.org/slike87-92/sl0004.jpg

Aaaaahhh....stara dobra vremena.Iako se mnogo ljudi ne slaže sa tim pa čak i ja ,ali moram da priznam da bi voleo samo jednu sezonu da se odigra Balkanska liga i to zbog nas mladjih da vidimo i osetimo makar delić onoga što su stariji prošli.Nemora liga,neka bude kup neki ma bilo šta...

Brus
05-11-2011, 17:29
Mislim da je još nekoliko tih vulkana upaljeno, valjda je fotka okinuta prije... Bar mi je tako u sjećanju ostalo. A ta liga bi bila promašaj iz x razloga i nogometnih i nenogometnih... Al da ne davimo o tome..

rdbgd
05-11-2011, 23:00
zvezda -ofk beograd 3-1
http://img401.imageshack.us/img401/7749/screenshot20111105at942.png
http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/231/v223120p2.jpg
http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_ofk_9.jpg

LeicesterCityFinest
05-11-2011, 23:03
Au,kad pre slike izadjoše???Pravi mali Bgd derbi.Umalo da se zapalimo svi......Ofkovci začadili dobro.

Samo TI
05-11-2011, 23:09
http://www.youtube.com/watch?v=y_ftueICLbk&feature=player_detailpage

rdbgd
06-11-2011, 08:45
http://www.youtube.com/watch?v=q3NOiZTbkXI

1981
06-11-2011, 12:42
Premočno.Stvarno odlična izdanja Cigana.

Navijači Crvene zvezde umeli su tokom istorije kluba sa Marakane da i čitav stadion "ofarbaju" u crveno-belo, no u jednom trenutku na utakmici sa OFK Beogradom, severna tribina bila je "crno-bela". Tačnije, siva je odmenila crnu, koja u Ljutice Bogdana baš i nije popularna u kombinaciji sa belom.

Neobična koreografija upriličena je u čast 60. godišnjice od prve Zvezdine titule, pa je uz "sliku iz tadašnje štampe" sve dobilo starinski izgled jer su uobičajeni kolorit na "severu" zamenile nijanse koje su korišćene u vreme kada dnevne novine nisu bile štampane u boji.

Koji trenutak kasnije, koreografija i barjaci poprimili su prepoznatljive crveno-bele boje, a poruci "4. 11. Prvi trijumf" pridružen je i transparent "60 godina kasnije naša želja ista je".

Kao i pre šest decenija, pristalice Crvene zvezde su masovno upalile novinski papir.

Ipak, ovoga puta došlo je i do malo većeg širenja vatre jer, za razliku od prve Zvezdine titule kada tribine bile betonske, plastične stolice baš i nisu imale razumevanja za plamen, pa je bila potrebna i pomoć vatrogasaca.

1981
06-11-2011, 17:31
zvezda -ofk beograd 3-1
http://img401.imageshack.us/img401/7749/screenshot20111105at942.png
http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/231/v223120p2.jpg
http://www.delije.net/galerija/11_12/1112_cz_ofk_9.jpg

Vjerovatno vas je ovo inspiriralo.Naša san u arhivi.Ovo je negdi početkon pedesetih godina na stadionu JNA.

http://img52.imageshack.us/img52/5590/f1090019.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/2546/f1090020.jpg

caporegime
06-11-2011, 18:19
ali imali su cigani i krajem osamdesetih isto neku epizodu s upaljenim novinama ili kojim već smotanim papirima, ako me pamćenje ne služi.

rdbgd
06-11-2011, 18:22
1981
da . pre tacno 60 dodina smo osvojili prvu titulu koja je proslavljena paljenjem papirnih baklji .i koreografija je u tom duhu .sivo bela predstavlja novinske clanke iz1951 a crveno bela zelju da ove godine opet budemo sampioni .malo retro malo sadasnjost nije lose ispalo .do duse papir je malo uhvatio stolice pa je bilo malo vise vatre i dima ali sve se dobro zavrsilo.jbg pre 60 godina nije bilo stolica samo dobri stari beton .

rdbgd
06-11-2011, 18:26
ali imali su cigani i krajem osamdesetih isto neku epizodu s upaljenim novinama ili kojim već smotanim papirima, ako me pamćenje ne služi.

to je bilo protiv milana 1988.vec sam objasnio i postavio clanke iz tadasnje stampe da nam je policija dan pre meca oduzela gomilu baklji i dimova .to paljenje protiv milana je bilo spontano i krenulo je sa svih strana marakane .

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 00:30
http://img821.imageshack.us/img821/4136/djaslo1.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/6426/djaslo2.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/1959/djaslo5.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/7642/djaslo3.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/1826/djaslo4.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/6282/djaslo6.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/3775/djaslo7.jpg

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 01:26
Serija C

Beograd-Zemun

http://imageshack.us/photo/my-images/52/net2r.jpg/]http://img52.imageshack.us/img52/5651/net2r.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/163/net1y.jpg/]http://img163.imageshack.us/img163/240/net1y.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/828/net3i.jpg/]http://img828.imageshack.us/img828/6075/net3i.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/263/net5q.jpg/]http://img263.imageshack.us/img263/6718/net5q.jpg

caporegime
07-11-2011, 09:32
zanimljiv i sadržajan navijački život. gradskim busom na gostovanje a cijelo vrijeme pažnja i spremnost na zasjede ili napade.
dobra prva slika, dušu dala za posebne trenutke svijeta navijača.

1981
07-11-2011, 09:32
Koji je ovo klub Beograd u trečoj ligi?

rdbgd
07-11-2011, 09:47
to je fk beograd iz bg naselja karaburma .stadion im se nalazi na 1 kilometar od stadiona ofk beograda koji se takodje vodi pod karaburmu .njihovi navijaci za sebe kazu da su oni stari zitelji karaburme ,a da za ofk beograd i plavu uniju navijaju doseljenici .

1981
07-11-2011, 09:50
to je fk beograd iz bg naselja karaburma .stadion im se nalazi na 1 kilometar od stadiona ofk beograda koji se takodje vodi pod karaburmu .njihovi navijaci za sebe kazu da su oni stari zitelji karaburme ,a da za ofk beograd i plavu uniju navijaju doseljenici .

Jeli postoja ovi klub u ex YU?

caporegime
07-11-2011, 09:55

nemoj me jebat da postoji fk bg i ofk bg?a su obadva s karaburme?
i da obadva (dobro, plava unija je tu to nije sporno ali oni su baš navijači, ovdje mislim na običan svijet koji podržava neki klub) imaju ljude koji baš ono navijaju za njega. i još se jebu između sebe tko je domicilni a tko doseljenik?!?!?!?
e jebemti, a kod nas osim dinama, ostale (prvoligaške) klubove prate samo oni srednjih godina koji žive u susjedstvu i kojima je to izlika da pobjegnu od žene i popiju koje pivo.......

1981
07-11-2011, 10:01
A vidi ove iz Zemuna.3 liga a pedesetek momaka 20+ godina.

Inkvizitor
07-11-2011, 10:06
ja sam se više fokusira na ovu šta se naslonila na stup..mala je ultra po svim parametrima..

rdbgd
07-11-2011, 10:11
fk

Jeli postoja ovi klub u ex YU?

fk beograd je osnovan 1929 .pa otud prica o staro sedeocima i doseljenicima .

beda
07-11-2011, 10:23
http://www.dodaj.rs/f/2o/W9/499LmOEB/340691069089560285161000.jpg ts nerrdi

beda
07-11-2011, 10:26
http://www.dodaj.rs/f/2s/OQ/42NWYfzT/1/372741415020789281164541.jpg u hali

rdbgd
07-11-2011, 10:44
nemoj me jebat da postoji fk bg i ofk bg?a su obadva s karaburme?
i da obadva (dobro, plava unija je tu to nije sporno ali oni su baš navijači, ovdje mislim na običan svijet koji podržava neki klub) imaju ljude koji baš ono navijaju za njega. i još se jebu između sebe tko je domicilni a tko doseljenik?!?!?!?
e jebemti, a kod nas osim dinama, ostale (prvoligaške) klubove prate samo oni srednjih godina koji žive u susjedstvu i kojima je to izlika da pobjegnu od žene i popiju koje pivo.......

sticajem okolnosti sam tamo sredinom 90 -tih cesto dolazio kod jednog druga sa karaburme koji je bio blizak sa nekim ljudima iz uprave fk beograd. pa sam malo bolje upoznat sa situacijom koja je tada vladala na karaburmi .slicno je i danas .

1981
07-11-2011, 11:02
Ima li još koja grupa u Srbiji da je interesantna.Recimo u 1. ligi ex Yu igrali su Proleter Zrenjanin i Crvenka.Imaju li oni kakvih grupa?

rdbgd
07-11-2011, 11:23
http://www.youtube.com/watch?v=n7sbNHdblUs

ovo su indijanci navijaci proletera iz zrenjanina iz sezone 2004-2005.nisam upoznat sa sadasnjim stanjem .a crvenka je vise poznata po navijacima rukometnog kluba .pretpostavljam da i na fudbalu imaju navijace .

beda
07-11-2011, 12:21
postoje solunci iz loznice prije par godina su bili solidni,sada neznam kako stoje stvari.znam ih jer su radili salove preko nas..........

beda
07-11-2011, 12:35
http://www.dodaj.rs/f/z/14/ptErZJ1/311803182546425150681100.jpg jedna od starijih grobarskih tetvaza koja iole lici na nesto,redjena 91

NorthStand
07-11-2011, 14:09
ja sam se više fokusira na ovu šta se naslonila na stup..mala je ultra po svim parametrima..

Moram priznat da je i meni "zapela" za oko. :)

Inače ovi zemunci mi djeluju baš ok ekipa, prije svega jer imaju "zdravu" jezgru navijača, vidi se da su navijači a ne krimosi i šta ja znam ostali propalitet kakav se zna zateć u društvu. Normalno, možda i kod njih ima izuzetaka, kao i svugdje al u generalno gledano zdrava navijačka grupa.

I definitivno moram primjetit jednu činjenicu, a to je da kod nas sve grupe više manje doživljavaju neki pad brojnosti, dok u srbiji brojnost raste. I Grobarima je brojnost rasla, dok nisu doživjeli nešto slično što i BBB nedavno. I bez obzira što se mrzimo, ipak bi mi bilo drago da Grobari raščiste taj ološ koji se nakupio u njihovim redovima, i da se okrenu onome što je bit navijaštva a to je navijanje za klub, navijanje za Partizan. Hvala bogu, slična situacija u zagrebu se za sad odvija baš u tom smjeru, navijanje za klub je opet u prvom planu. Ako ne računamo standardno vrijeđanje "cigana", i njegovih poslušnika iz kluba. Sve u svemu srpska scena definitivno ide prema gore, a Delije su u ovom momentu bez pretjerivanja u samom europskom vrhu, i ovo što oni rade na malim tekmama neki mogu samo sanjat na derbijima, a kamoli na manjim tekmama. Sve u svemu, zanimljivo je u SRB pogotovo BG jer ima par ključnih grupa u istom gradu, njima je situacija ko da je nama npr Armada Kohorta Demoni Torcida i BBB u istom gradu, dakle radovci OFK zemunci cigani grobari svi u jednom gradu i gdje onda neće bit zanimljivije? Pa tu mora bit više kontakata, i navijačkih događanja jer su grupe praktički stalno u situaciji da nalete jedna na drugu.

Uglavnom, pohvalna izdanja svih grupa u srbiji, izuzev grobara za koje se nadam da će riješit probleme koje imaju i vratit se pravim navijačkim aktivnostima.

Brus
07-11-2011, 15:48
Pratim pomalo ovo što se događa u redovima grobara, naravno na strani sam "zabranjenih", jer mi se čini da su ispravni u cijeloj ovoj tragičnoj navijačkoj priči. Al ne mogu se otet dojmu, da će tu bit još krvi, i da ovi jadnici da ne kažem kriminalci neće stat dok ne unište grobare, ili ih dovedu na jedan korak do toga. Zasigurno da je sramota ovo što pojedini "Grobari" rade, namjerno sam stavio navodnike, jer za mene to nisu navijači već najobičniji šljam. Tko god može ubit čovjeka koji s njime djeli-o tribinu, i poslje mrtav hladan ić na tekme i glumit opakog frajera tj huligana, za mene nije dostojan ni tog epiteta Grobar-Čovjek-Navijač. Al neka, pravda je spora al ipak dostižna, samo što za ovog poginulog dečka ona neće imat nikakvog učinka! R.I.P.

A što je najžalosnije, zabranjeni su izgleda čisti u namjeri, i nemaju se namjeru brukat s lizanjem s upravom i policijom, i od navijačkog života radit unosan profit....al znamo kako to ide, na žalost danas pare mogu kupit sve, pa tako i čovjekov obraz i prije svega moral!

Uz dužno poštovanje, North Stand, ni ti ni ja ne poznamo nikoga nit iz alcatraza nit iz Zabranjenih pa ne možemo bit arbitri. Lako je moguće da ovi iz zabranjenih isu ništa pametniji. 99% sam siguran da vecinu ljudi koji navijaju za Partizan zaboli q za njihove ratove, žele ici na tekme i navijat za svoj klub a trenutno nisu u mogućnosti zbog svega

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 16:51
http://www.youtube.com/watch?v=n7sbNHdblUs

ovo su indijanci navijaci proletera iz zrenjanina iz sezone 2004-2005.nisam upoznat sa sadasnjim stanjem .a crvenka je vise poznata po navijacima rukometnog kluba .pretpostavljam da i na fudbalu imaju navijace .

Velika je šteta što jedan takav klub ne postoji više .Pre nekoliko godina ,možda čak i deset,vlasnika Proletera iz zrenjanina su našli u kolima sa raznesenom glavom.Čovek je valjda upao u teške dugove i odlučio je da sebi skrati muke.Od tad je klub krenuo da živi na ivici postojanja ,da bi se na kraju ugasio.Velika šteta.Sećam se indijanaca iz starih Ćao Tifo magazina ,i izgedali su sasvim okej.Danas umesto njih na stadionu u Petrovgradu igra klub Banat koji je u stavri uzurpator po meni.Nekad su bili Banatski Dvor iz istoimenog mesta u Vojvodini,ali su nakon ulaska u prvu ligu i čak igranja finala kupa protiv CZ,došli do ideje da bi bolje za njih bilo ako se presele u Petrovgrad ili ti zrenjanin .Mislili su da će im prelazak u veći grad doneti zasigurno i veliku armiju navijača ,ali ništa se od toga nije desilo.indijanci prate rukomet i pre dve godine čini mi se imali su i Evropske utakmice ,išli su u Bugarsku i Rumuniju.Pratili su jedno vreme jedan fudbalski klub ali ne mogu da se setim imena.Evo starih Indijanca

http://img344.imageshack.us/img344/6186/tifofoto13zi.jpg

Videću da nadjem više slika.Imam po kompu negde samo da izbunarim
Što se tiče Djavola Beograd,nema se šta reći.Daleko od ozbiljne grupe.Na ovoj slici od Subote vidi se zastava djavola u rukama bande.Ima mnogo više interesantnijih grupa od njih u Beogradu,kao na primer Nomadi ili šumari pa čak i Bulke ili Brigants dok ove ostale ekipe tipa Viša Sila ,Locosi,Service Crew jedva i da postoje.Dobro Žarkovci tj Service crew se cimaju u zadnje vreme i svaka im čast za to.
Evo mojih favorita
Brdjani hahahaha

http://i33.tinypic.com/2cngl6p.jpg

beda
07-11-2011, 16:56
momak pod nickom brus je u pravu,tu ispastaju navijaci koji nisu priklonjeni ni jednoj struji........ja se iskreno nadam da cemo se dogovoriti i vratiti jugu stari sjaj............clan sam jedne od navedenih grupa i to od njenog osnivanja pa mogu reci da cemo od proljeca svi zajedno na jug.

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 17:07
Evo,evo našao sam ove "novije "indijance!

http://i21.servimg.com/u/f21/16/61/07/85/25134_11.jpg

http://i21.servimg.com/u/f21/16/61/07/85/we13.jpg

http://i21.servimg.com/u/f21/16/61/07/85/11439_13.jpg

Što se tiče Zemunaca ,stvarno je lepo videti "sede glave" na jednoj utakmici kao što je ova protiv Beograda.Na žalost kako je krenulo sledeće godine Zemun će mžda igrati Seriju D,ali nadamo se da neće doći do toga pošto se šuška da hoće neko da kupi klub i uloži u njega.Iskreno se nadam u to.Hmm reći da su zdrava grupa paaaaa.....možda sad jesu ali nisu ni oni bili cvećke veruj mi,ali su isfurali dobru priču .Šteta je bila kad su igrali finale kupa protiv Partizana i izgubili a trebali su Evropu da idu u Kup Uefa ali nisu mogli zbog finansija činimi se pa su ustupili mesto drugom klubu.Tad su bili verovatno u najboljem momentumu i šteta je što ih evropa nije videla te godine.
Primećujem da ono što je krasilo navijačku scenu u srbiji ,bile su druga i niže lige kao na primer prošle godine susret Zemun -Radnički Niš i ostale utakmice u nižim ligama ali na žalost ove godine nije toliko interesantno.Ako Bog da sledeće godine u Prvoj ligi igraće Radnički Niš koji zaista ima odličnu navijačku bazu koja je pregrmela sve i svašta s atim klubom u Seriji C,a evo sad su broj jedan u Druoj ligi.Tu je i Novi Sad koji se bori za ulazak u prvu ligu i stvarno se nadam da će oni ući u JSL naredne godine umesto metalca i recimo BSKa ,ma i Novog PAzara ko im jebe mater ....

1981
07-11-2011, 17:11
Nisan razumija.Znači nema Proletera više ka kluba.Koji je grad ovi Petrovgrad.Nikad čuja za njega?
Bija je i Radnički Pirot.On je igra i onu drugu ligu Jugoslavensku.Šta je sa njima i ima li Pirot kakvu grupu?

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 17:17
http://www.youtube.com/watch?v=KZ1K4WxtOBY&feature=player_embedded#!
Odličan snimak od Nedelje.

Petrovgrad je Zrenjanin,novo staro ime .Možeš da ga zoveš i Veliki Bečkerek ako hoćeš,ali nije preporučljivo hehe.
Zrenjanin je Zrenjanin od 1946 ,a predpostavljam da znaš zašto ,da ne ulazimo u to.

1981
07-11-2011, 17:24
Ja do prije misec dana nisan zna da ovi postoje.

http://www.youtube.com/watch?v=2xulyGlxUko&feature=related

Idi Amin
07-11-2011, 18:16
Velika je šteta što jedan takav klub ne postoji više .Pre nekoliko godina ,možda čak i deset,vlasnika Proletera iz zrenjanina su našli u kolima sa raznesenom glavom.Čovek je valjda upao u teške dugove i odlučio je da sebi skrati muke.Od tad je klub krenuo da živi na ivici postojanja ,da bi se na kraju ugasio.Velika šteta.Sećam se indijanaca iz starih Ćao Tifo magazina ,i izgedali su sasvim okej.Danas umesto njih na stadionu u Petrovgradu igra klub Banat koji je u stavri uzurpator po meni.Nekad su bili Banatski Dvor iz istoimenog mesta u Vojvodini,ali su nakon ulaska u prvu ligu i čak igranja finala kupa protiv CZ,došli do ideje da bi bolje za njih bilo ako se presele u Petrovgrad ili ti zrenjanin .Mislili su da će im prelazak u veći grad doneti zasigurno i veliku armiju navijača ,ali ništa se od toga nije desilo.indijanci prate rukomet i pre dve godine čini mi se imali su i Evropske utakmice ,išli su u Bugarsku i Rumuniju.Pratili su jedno vreme jedan fudbalski klub ali ne mogu da se setim imena.Evo starih Indijanca

http://img344.imageshack.us/img344/6186/tifofoto13zi.jpg

Videću da nadjem više slika.Imam po kompu negde samo da izbunarim
Što se tiče Djavola Beograd,nema se šta reći.Daleko od ozbiljne grupe.Na ovoj slici od Subote vidi se zastava djavola u rukama bande.Ima mnogo više interesantnijih grupa od njih u Beogradu,kao na primer Nomadi ili šumari pa čak i Bulke ili Brigants dok ove ostale ekipe tipa Viša Sila ,Locosi,Service Crew jedva i da postoje.Dobro Žarkovci tj Service crew se cimaju u zadnje vreme i svaka im čast za to.
Evo mojih favorita
Brdjani hahahaha

http://i33.tinypic.com/2cngl6p.jpg

Lester, ajde ako ti nije tesko (a primetio sam da nije), da iskopas koliko navijackih grupa postoji u beogradu i da ubacis po koju slicicu. Po meni, ima ih bar 20, ako ne i vise...

Brus
07-11-2011, 18:37
Što je ovo bilo?
http://www.youtube.com/watch?v=LZhpVLFT8eo

Deije nisu bile na utakmici?

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 18:49
Pufff ne znam baš tačno kako je stanje sad ovde u Bg,pošto jesam rodjenjem iz Beograda i odrastao ovde ali sam zaplio odavnooooo preko.Nisu baš sve grupe vredne pomena znaš ,ali ajde da pokušam pa ako neko ima nešto da doda neka doda.

Nomadi -poznati su po tome što su skinuli zastavu prošle godine Invalidima Voždovac ,i to ih je postavilo na navijačku scenu Srbije ako ozbiljniju grupu.Po meni dolaze iz jednog veoma "teškog " kraja za život ,iz Kumodraža.Ono što se kaže taj kraj vole samo oni koji su rodjeni u njemu.Poplurano nazvan Srpska Kolumbija.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs298.snc3/28538_123558044329988_100000273799351_242605_68816 13_n.jpg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:xVl9v5yRYKxF2M:http://i370.photobucket.com/albums/oo142/srpska_kolumbija/nomadi.jpg&t=1
http://i370.photobucket.com/albums/oo142/srpska_kolumbija/torlak-zmaj.jpg

Viša Sila-Brodarac .Upozao sam dva starija lika iz ekipe kad smo igrali u Djenovi.Okej momci,ali imaju dosta problema i čak mislim da sad ne postoje.Nomadi su im poskidali sve transparente,kad su im upali na tribinu,ali nisam 100% siguran da je tako bilo ne moj da me držite za reč.

http://i42.tinypic.com/2v808sh.jpg
http://i41.tinypic.com/aoomti.jpg

Brigants, (FKHajduk Lion) ništa posebno ali imali su akciju u Novom Sadu akd su se na tribini peglali sa koridom.

http://img107.imageshack.us/img107/7506/dsc00818tz2.jpg

http://www.myspace.com/brigantslion/photos/albums/brigants-lion-1999/1699190

http://photos-a.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2098/34/101/1162121743/n1162121743_30208120_3581.jpg
http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2098/34/101/1162121743/n1162121743_30208121_3850.jpg

Banja Trans Bojs-nastali su negde oko 1996-97 i imali su kontinuitet

http://img146.imageshack.us/img146/5678/14483238ea6.jpg

http://img146.imageshack.us/img146/979/18411760nk5.jpg

http://img75.imageshack.us/img75/5683/88577112kr5.jpg

Samo TI
07-11-2011, 18:54
Brus,Delije vec godinama bojkotuju utakmice kosarkaskog kluba.Ovo na klipu su simpatizeri.
1981,Radnicki Pirot igra u trecoj ligi.Njihovi navijaci se zovu Pirgosi i grupica od 30ak momaka su u grupi.

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 18:57
Balkan-Šumari iz kraja Mirjevo.

Blogspot

http://sumari1992.blogspot.com/p/blog-page.html

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/74182_1441034907795_1290734205_913947_1671200_n.jp g
http://img394.imageshack.us/img394/1281/tifofoto13kf.jpg

http://img394.imageshack.us/img394/3494/tifofoto16me.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/5459/390ll2.jpg

Bulke Zvezdara-ekipa koja polako dobija na brojnosti.

http://img386.imageshack.us/img386/5179/265tr.jpg

http://img386.imageshack.us/img386/6971/274fi.jpg

http://img386.imageshack.us/img386/3269/259xn.jpg

http://img386.imageshack.us/img386/4484/239zx.jpg

Brus
07-11-2011, 19:07
Brus,Delije vec godinama bojkotuju utakmice kosarkaskog kluba.Ovo na klipu su simpatizeri.

Da, skužio sam da ovo nije bila ekipa. Al sve u svemu, ok je izgledalo :D

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 19:12
Service crew FC Žarkovo .Nastali tamo negde sredinom 90ih ali nisu uspeli da izvuku priču skroz.Mladja ekipa danas je aktivna i pokušava da napravi nešto značajnije.Igraju u ligi sa Balkanom,Zemunom i Zvezdarom.

Novo

http://i78.servimg.com/u/f78/16/18/07/32/image10.jpg

http://service-crew.yolasite.com/resources/30265_1201714621491_1787344428_383105_2012859_n.jp g

http://service-crew.yolasite.com/resources/59097_1616161291699_1466342721_1553063_6779452_n.j pg

Starije
http://service-crew.yolasite.com/resources/service_crew3kgj.jpg

http://service-crew.yolasite.com/resources/service_crew1.jpg

Daltoni FK Zmaj

http://img52.imageshack.us/img52/5259/51551163648724982104076.jpg

Bulke Bulbulderac- po meni imaju jednu od najlepših zastava u Srbiji.Ova sa ovog snimka.

http://www.youtube.com/watch?v=EcjPH32iY3k&feature=player_embedded

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/40654_1168545390553_1735504294_328464_2110141_n.jp g

http://i278.photobucket.com/albums/kk94/ni_bgd/a1.jpg

Brus
07-11-2011, 19:17
Daltoni navijaju za nekog prvoligaša ili su iz niže lige? Ovo izgleda jako dobro

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 19:21
Mislim da je to -to.
Vitezovi Obilić ne postoje,Brdjani ne postoje,Locosi ne postoje i Djavoli Beograd stvarno ne znam da li postoje.Inače nekad je u Beogradu bila trijada i mislim da još uvek postoji ,ali neka me neko ispravi ako grešim.Tri bratske grupe Balkan mirjevo Šumari-Brigants Lion -Nomadi Torlak.Sasvim solidna ekipica po mom mišljenju.

Ovo su ti Djavoli sa Karburme

http://imageshack.us/photo/my-images/444/slika010pd2.jpg/

Nomadi sa Brigantsima i mladja ekipa nomada.

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/29732_1174112571783_1797137345_337806_2463184_n.jp g

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/12328_1395655886811_1094636318_31149552_439267_n.j pg

http://img443.imageshack.us/img443/5940/19955128658289901116633.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/19955128658289901116633.jpg/)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/28538_123558077663318_100000273799351_242609_28947 2_n.jpg

Samo TI
07-11-2011, 19:28
Djavoli Beograd stvarno ne znam da li postoje.

Kao postoje,ali je sve to jako neozbiljno.U poslednje vreme ih kuci retko kad ima preko 20,dok na gostovanja ne znam dal idu.Jedino su aktivni u crtanju grafita i lepljenju nalepnica.Ekipa je jako mlada(prosek 19-20 godina).

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 19:29
Daltoni navijaju za nekog prvoligaša ili su iz niže lige? Ovo izgleda jako dobro

Stvarno ne znam koja je to liga sad.Mislim da je opštinska ili tako nešto.FK Zmaj je iz Zemuna .Zemun je nekad imao pored Zemuna i Teleoptik čiji navijači su se zvali Gušteri ,FK Zmaj -Daltone i imali su Galeniku FK čini mi se.

http://img61.imageshack.us/img61/8890/zmajrm6.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/102/10750005gp2.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/509/daltoni1lv4.jpg/

Brus
07-11-2011, 19:31
To je nekadašnja Galenika? Imamo mi u kraju bivšeg igrača Galenika, Outfit ga zna :)

Idi Amin
07-11-2011, 19:46
znaci, imamo ovih 10-ak koje si naveo, plus UF,TB,BU, delije i grobari.to je nekih 15-ak aktivnih grupa, plus ove 'pokojne' grupe: invalidi, vitezovi, klosari,gaucosi...da li ima jos neko? ako moze neko neka dopuni. meni sad nista ne pada na pamet...
hvala lester, svaka cast. ja nemam zivaca da trazim po netu.
edit: sad mi pali na pamet oni sto navijaju za PKB iz skele. sta je sa njima?

Idi Amin
07-11-2011, 19:48
To je nekadašnja Galenika? Imamo mi u kraju bivšeg igrača Galenika, Outfit ga zna :)

nekadasnja galenika je danasnji zemun, klub za koji navijaju taurunumi

caporegime
07-11-2011, 19:51
pa ovo odlično izgleda. vjerojatno se radi o ljudima koji imaju svoje osnovne prvoligaške grupe, jel.
stvarno je jak navijalčki život beograda.
a pomlate li se međusobno ovi iz najnižih liga po beogradu?

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 20:15
pa ovo odlično izgleda. vjerojatno se radi o ljudima koji imaju svoje osnovne prvoligaške grupe, jel.
stvarno je jak navijalčki život beograda.
a pomlate li se međusobno ovi iz najnižih liga po beogradu?

Apsolutno .Uglavnom Nomadi pretenduju na tom polju.
Samo da kažem da Invalidi nisu pokojni iako su imali dosta problema.Grade im odličan stadion sad,na vrhu nekog tržnog centra.Očekujem da će se vratiti u skorije vreme ,mada mladji Invalidi idu na tekme.Naravno veliki problem je bilo skidanje udarne zastave Invalida od strane Nomada.

http://www.zurnal.rs/wp-content/uploads/2011/03/vozdovac1.jpg
http://www.zurnal.rs/wp-content/uploads/2011/03/vozdovac11.jpg

Nema šanse da im naprave ovakav stadion i da ih drže u 3-4 ligi.I oni i plava unija su u teškom problemu po meni makar.Ne znam šta se tu dešava,iako su bratske grupe ne štima mi sve tu kako treba.
Što se tiče toga da ove ekipe imaju osnove u jačim grupama ,stvarno ne znam .čisto sumnjam da bi delije i Grobari dozvoljavali da im se takve face vrzmaju po tribini.Sad jebi ga ,sećam se jednog momka sa Severa koji je išao uporedo na Zvezdu i bio u odličnoj i super jakoj ekipi ali u doba najveće ekspanzije Invalida ,išao je i sa njima na tekme jel je živeo u tom kraju.Kad se to saznalo na Severu,dečku je bila pružena ponuda koju nije mogao da odbije.Za Nomade se govori da neki od njih idu na Rad.Verujem da ove manje ekipe idu na Zvezdu,Partizan ,Rad ili Zemun.
po ovom popisu sad što je bio kažu da je Beograd prebacio cifru od 2 miliona ljudi .Traže klinci nekakav identitet ,da se sitaknu na bilo kakav način.Počinje ta lokal patriotska priča da se vrti ponovo.Videli su Divlju Telad i Zemun i shvatili su da imaš opcija još osim Zvezde i Partizana,i da možeš nešto da ostvariš ako se cimaš i pravilno razmišljaš.Neko ne želi da se stopi u 10 000 ljudi na Severu na primer pa počne da ide na utakmice svog lokalnog tima,upravo radi nekog individualizma.šta ja znam.....Kažu da za Zvezdu navija 2.5 miliona ljudi a ja se pitam gde su svi oni na Marakani?Po meni neka navijaju za svoje lokalne klubove ,neće to značiti mnogo ni nama ni Grobarima ako 10 000 ljudi ode da prati Sombor,Srem,jagodinu ili Kruševac.Te dve grupe imaju jaku bazu i ne plašim se za nas.Treba navijati za svoje klubove u svom kraju i regionu ali ne silom i zbog neke kontre već ako voliš taj klub i ako voliš svoj kraj ,onda je to meni okej.
Evo kod nas su MArinci iz Subotice juče odjedared duplirali brojnost !! hahahahaaha...bez ljutnje malo prozivam.

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 20:18
http://www.youtube.com/watch?v=3c6Qwa75M0U

Samo TI
07-11-2011, 21:33
Evo kod nas su MArinci iz Subotice juče odjedared duplirali brojnost !! hahahahaaha...bez ljutnje malo prozivam.

Marinci se UZASno potrudili i duplirali brojnost.hahahaha

edit: sad mi pali na pamet oni sto navijaju za PKB iz skele. sta je sa njima?
Jos uvek prate PKB kad igra kuci.To su uglavnom grobari iz padinjaka,ekipa 40+ i mladji.

LeicesterCityFinest
07-11-2011, 23:48
Evo još malo egzotike :
Partizan Bumbarevo Brdo :rofl

http://sumadijapress.co.rs/UserFiles/Image/Fudbal/BBradost.jpg

1981
07-11-2011, 23:50
LeicesterCityFinest

Svaka čast na trudu.

Footie Fan
08-11-2011, 01:42
Uz dužno poštovanje, North Stand, ni ti ni ja ne poznamo nikoga nit iz alcatraza nit iz Zabranjenih pa ne možemo bit arbitri. Lako je moguće da ovi iz zabranjenih isu ništa pametniji. 99% sam siguran da vecinu ljudi koji navijaju za Partizan zaboli q za njihove ratove, žele ici na tekme i navijat za svoj klub a trenutno nisu u mogućnosti zbog svega

Bogme, po onome što čujem-vidim-znam, ovo može da potraje narednih 20 godina, barem po nekim učesnicima..Mnogo se zle krvi nakupilo. Ne daj Bože samo da još neko teško strada..

Predaleko je otišlo, klub, mediji i policija su očigledno uzeli stranu i Zabranjeni su upravo ono što im ime kaže a Jug izgleda kako izgleda..

Došlo je do toga da na ženskom basketu u evro kupu bude bolje navijanje negoli u samom Pioniru na Evroligi...Istog dana!

Možda sam subjektivan jer vidjam neke od tih ljudi koji su "Zabranjeni" i koji su svim srcem pouzdano GRBR ali PONOVO je loše na tom Jugu..Ovoga puta MNOGO loše..

Ja mnogo volim da kažem da smo "stoka bili i stoka ostali" ali ovo je totalni svinjac..

Footie Fan
08-11-2011, 02:12
Da se nadovežem na samog sebe..

Po meni je navijačka smrt saradnja sa upravom voljenog kluba. Nekom to ide bolje, nekome lošije ali, pre ili kasnije, svodi se na isto - krah.

Moje sećanje je da većim delom 80-tih nismo imali dodira sa upravom. Bilo je pokušaja posle mnogobrojnih incidenata da se udje u to "jezgro", čak i sastanaka, ali se sve svodilo na ono " vi vodite klub, mi navijanje". Nek svako odgovora za sebe.

Onda je odlaskom prve garniture Kaznene počelo "asimilovanje"..Prvo smo, sećam se kao juče, dobili tri vagona za gostovanje u Nišu - svi srećni jer nema cimanja sa žandarima i ostalima po vozu..Onda slede celi vozovi za Mostar i Podgoricu ( UEFA Kup) i Zagreb (liga)...
Takodje nas jednom na Koševu, onako izgladnele i bez dinara, uvede besplatno neki "predstavnik" kluba...

Onda dodju 90-te, nesrećna epoha Čegija i ostalih (Čegiju kapa dole za ono što sam video od njega na gostovanjima 80-tih, onako mršavog tada :) ) i ovo ludilo u novom milenijumu kada to navijanje postade još opasniji biznis..

Sve je to išlo postepeno i ko nas Grobare jebe kad nismo hteli da ostanemo Stoka! Ponele nas 90-te pa onda i internet trendovi, i ne snadjosmo se... Gde smo mi sebe videli u koreografijama, bakljadama i organizovanoj brojnosti?

A, da ne pominjem koliko se u najavi nastradalo onom nesrećom sa Tatonom i velelepnom Brankicom B92..

Ostaje nam da pamtimo ono lepo i bolesno...

alan ford
08-11-2011, 06:07
da dopunim malo....

@1981,
U vezi starosne dobi Zemunaca ona je veća od 20 + , iz prostog razloga što su oni stvarali jezgro više od deset godina. Njih su devedesetih činili lokalni cigani i grobari. Valjda je Peca Panker pomogao da se malo pokrene priča.
Ovo je tekma gde su dostigli vrhunac, finale kupa sa Partizanom 2008. godine. Na ovoj slici se vidi Peca u dresu Zemuna koji je bio gost Taurunuma na finalu.

http://i44.tinypic.com/11w3czc.jpg

Evo još par fotki sa te tekme.

http://i41.tinypic.com/34g8yva.jpg

http://i42.tinypic.com/110isma.jpg

http://i39.tinypic.com/20s9a2d.jpg

A ovo je polufinale kupa sa OFK-om

http://i39.tinypic.com/123r31c.jpg

Dakle, nakon tog miksa delija i grobara, 1995. godine klinci od možda 13-14 godina osnivaju dve podgrupe Dragons i The Boys. Danas te dve ekipe imaju 50-ak ljudi i čine jezgro grupe. Dakle u tih 15 godina imaju stotine domaćih i gostujućih tekmi, dosta nereda, i svakakvih situacija koje su ih očvrsnule, tako da poslednjih godina slabi rezultati kluba su opet ostavili jezgro na okupu.
Kada su pre par godina igrali treću ligu (grupa Beograd), imali su odlična izdanja.
Evo na fotkama iz tog perioda se vidi da je ostala starija ekipa na okupu.

Korteo na Dorćol

http://i43.tinypic.com/aoa4m.jpg

Korteo u Krnjaču

http://i40.tinypic.com/bfrxx.jpg

Pripadnici podgrupe The Boys

http://i39.tinypic.com/29cq449.jpg

Ovo je gostovanje na Novom Beogradu u toj sezoni

http://i44.tinypic.com/oau9w3.jpg

Proslava povratka u drugu ligu.

http://i43.tinypic.com/29ofrpv.jpg

http://i43.tinypic.com/1gnjth.jpg

http://i42.tinypic.com/35hiukg.jpg

http://i44.tinypic.com/2z4cy03.jpg

Obavezno pogledajte klip sa te utakmice

http://www.youtube.com/watch?v=VY48JL6afw4

Sada su se opet vratili u treću ligu sa šansama da padnu niže. U periodu kada su igrali prvu ligu dva puta su izborili Evropu (intertoto kup i UEFA kup) ali nisu dobili licencu. Danas u trećoj ligi ostala im je starija ekipa, dakle momci koji sada imaju blizu trideset godina i koji su 1995. pokrenuli čisto "samo Zemun" priču. Takođe prva ekipa im je verovatno po broju krivičnih prijava zbog incidenata na tekmama u samom vrhu u Srbiji, i dosta ih jebe represija.

Ovo im je mlađa ekipa.

http://i41.tinypic.com/emy37.jpg

Što se tiče ove zadnje njihove tekme na Karaburmi, igrala se u 10 ujutru u nedelju i bilo ih je preko 130. Kao što napisa Kapo, zajebana su ta gradska gostovanja jer oni iz Munzea moraju proći pola BG-a (Bežaniju, Blokove, centar BG-a i čitavu Karaburmu gde je grupa sa kojom imaju dosta incidenata)...

@brus, kad spomenu tog lika koji je igrao u Galenici, naleti negde na podatak da je pred rat na pozajmici iz Dinama u Zemunu igrao jedna od trenutno omraženijih ličnosti kod vas Boysa?

kad pomenuste Proleter, Indijanci su bili odlična ekipa. Pre par godina FK Proleter je prestao da postoji. Tada se ubio predsednik kluba. I u isto vreme u Banatskom Dvoru je postojao klub Budućnost koji je držao jedan od bogatijih likova u Vojvodini, Mitar Vučurević koji je iz tog sela. Igrali su i Evropu i pratila ih je lokalna ekipa No Name Boys (ništa posebno). Posle propasti Proletera, na stadion u Zrenjanin se sele ovi iz Dvora, i menjaju ime u Banat. Indijanci su bili protiv toga. Danas taj klub u gradu veličine Zrenjanina prati mizeran broj od par stotina ljudi iako se bore za Prvu ligu. Indijanci su dok je Banat bio prvoligaš dolazili na tekme da protestuju i navijaju za protivnika. Zadnjih godina navijaju na rukometu i basketu, a dio ekipe, kao što napisa LCF je navijao drugi tim, za Zadrugar, pošto su momci iz podgrupe Skandal bili iz mesta odakle je ta ekipa (radi se o Lazarevu)

Što se tiče broja grupa u Srbiji. Krenimo od ovih koje imaju dugogodišnju konstantu, navijaju za jedan klub, nemaju propušteno gostovanje dugi niz godina.
Dakle to su zadnjih godina deset najboljih grupa u Srbiji (ne navodim ih po redosledu, jer rangiranje može dovesti samo do prepucavanja): Delije, Grobari, UF, Firma, Divlja Telad, Unija, Taurunum Boys, Freedom Fighters, Meraklije, Đavoli.
Svi će se složiti da je ovo vrh srpske scene. Tu uz njih su Blue Marines Subotica, Ultra Semendria Smederevo, Mašinerija Čačak, Korida Novi Sad, Šaneri Šabac, Vojvode Sombor...
Još su aktivni Pirgosi Pirot, Otrovi Zaječar, Solunci Loznica (sad u bojkotu),....
Neznam šta je sa Jakuzom.
E sad grupe koje se trenutno aktiviraju su Rendžeri Pančevo, Sve Ludaci Lazarevac, Riders Valjevo, Zulu iz Kule a na rukometu već par godina navijaju Spartanci Novi Bečej te pomenuti Indijanci. Na basketu imaju Sirmium Rengersi iz Sremske Mitrovice.

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/374013_2066619752356_1450660270_31764352_167954579 _n.jpg

Posebna priča su niže lige Beograda. Većinom su to pripadnici većih grupa koji idu na tekme lokalnog kluba zbog časti kraja i akcijanja jer nema puno murije. Poslednjih godina to se promenilo pa interventna dolazi i na te tekme. Prvo da izdvojeno pomenem grupe koje su postojale i koje u početku jesu činili Delije i Grobari ali se to promenilo
Invalidi su grupa koja je unela svežinu na scenu. Navijali su konstantno u sva tri prva ranga takmičenja gde su igrali. Ovo je emisija o njima kad su igrali treću ligu. Izdvojite 20 minuta pa pogledajte i videćete tu draž navijanja u nižim ligama i sve zgode i nezgode koje prate te grupe.

http://www.youtube.com/watch?v=bT9kWtniSf4

http://www.youtube.com/watch?v=h5Y9FcSS1Jo

http://www.youtube.com/watch?v=WH3IbwbC6kg

U drugoj i prvoj su imali odlična izdanja i klub im je izborio Evropu ali gazda kluba nije hteo da igraju pa je nešto smutio. Sada su treća liga i pravi im se moderan stadion.
Starija ekipa je prestala ići na tekme nakon gubitka zastave od Nomada ali je dio grupe prestao ići na utakmice nakon što je jedan od viđenijih članova grupe zaklan od strane Radovaca. Sada navijaju klinci u ovoj sezoni.

http://i52.tinypic.com/bfhsah.jpg

Uletanje na zadnjoj utakmici

http://i51.tinypic.com/246mdcj.jpg

Nadam se da će se starija ekipa vratiti.

Vitezovi navijači Oblilića su bili solidni.

http://i44.tinypic.com/24ozmoj.jpg

http://i40.tinypic.com/vi2u0p.jpg

Većinom je ekipa dolazila sa Lekinog Brda i tih siromašnijih delova Voždovca. Uglavnom socijala. Pre su imali pomoć kluba kada su bili prvaci Jugoslavije i može se reći zaštitu policije zbog gazde kluba. Tada su Radovci, pošto nisu prezali ni od kog tih godina, pre gostovanja Vitezova na Banjicu otišli u kraj Vitezova i prebili ih, a takođe su se jednom na Vračaru sukobili sa Arkanovim obezbeđenjem. Posle smrti Arkana su postali po meni solidna grupa jer su se sami finansirali i išli na razne načine na gostovanja, napadali i bivali napadani. Klub je sada u 7.ligi i nema navijače.

Dokumentarac koji su uradili o sebi.

http://www.youtube.com/watch?v=GFBGNxIJsgU (ostali linkovi sa strane)

Stari Šumari Mirijevo su bili odlična grupa i kada su igrali Drugu ligu imali su fina izdanja, postavio je LFS neka. Iako su bili skup više grupa u pojedinim trenucima su išli samo na Balkan.
Brđani Banovo Brdo su jedan period imali dobra izdanja ali su se raspali i poslednjih godina su se pojavljivali samo klinci.

E ostale grupe u BG su kao što napisa navijači i većih klubova.
Postoji trojno bratstvo Nomadi Kumodraž - Brigants Lion - Šumari Mirijevo.
Nomadi su ustvari UF Kumodraž, prespremna mlađa ekipa koja je išla na Torlak samo zbog akcijanja u ranim nedeljnim satima kada se igra ta poslednja liga. Skidali su zastave ostalim grupama, radili sačekuše drugim grupama i slično. Invalidima su skinuli trans nakon što su Invalidi njima skinuli zastavu.

http://i40.tinypic.com/1zvwjgn.jpg

Na nekim tekmama su dolazile mladje ekipe Radovaca iz drugih delova Beograda da pomognu.
Trojstvo se izgleda raspalo jer više ne idu na te lokalne timove. Kako se priča ovo je bila namera Radovaca da preko Nomada navuku klince iz Zvezdinih delova grada (Lion i Mirijevo) da krenu na Rad. U tome su delimično uspeli pa dio Brigantsa i Šumara ide na Rad. Nomadi više ne idu na tekme Torlaka već nastavljaju ići na Rad pod zastavom UF Kumodraž (premijeru imala u San Marinu, eno je sa strane).

http://www.united-force.org/images/vesti/Tre%20Pene-%20Rad%201011%20evrokupnaslovnaaaaaaa.jpg

Slike nekih grupa su postavljene ali još koja o njima.
Đavoli Karaburma su već jednom ostali bez zastava od strane Šumara.

http://i39.tinypic.com/2qu83es.jpg

Grupa koja povremeno navija, ima ih 20-30, mada ih dio ide i na OFK-u.
Protiv Taurunuma pre koju godinu.

http://i44.tinypic.com/2vdo6s2.jpg

Ovo je snimak pada zastave Đavoli od strane mlađih Zemunaca

http://www.youtube.com/watch?v=nEus7xyTEPU

Bulke Zvezdara su jedna od boljih grupa u tim ligama, nekada imaju bolja izdanja, nekad nestanu pa se pojave ali imaju i starijih momaka koji su tu kad zatreba. Zvezdara je Zvezdin kraj pa i oni idu na Sever.
Jednom su ostali bez zastava koje su im uzeli Šumari, ali su valjda vraćene nakon intervencije nekih bitnih ljudi iz njihovog kraja.

http://i39.tinypic.com/ngu8fn.jpg

Trans Boys Višnjička Banja su navijači koji su od 1995. godine navijali za klub koji je u istoriji igrao samo sedmu ligu iz koje nema ispadanja. Imali su odlične parole, koreografije i bili su cenjeni kao možda najbolja ekipa u nižim ligama Beogradu. Zadnjih godina ih nema, ali idu na repku.

http://i41.tinypic.com/ezjoye.jpg

http://i40.tinypic.com/muwtu0.jpg

http://i44.tinypic.com/mkgmu.jpg

http://i41.tinypic.com/166kfig.jpg

http://i44.tinypic.com/1zd4sj.jpg

http://i40.tinypic.com/2iqnmv.jpg

Pošto su susedi Karaburmi dobri su bili sa Unijom, mada su navijali verovatno i za ostale BG klubove, ali kraj im je bio na prvom mestu i baš po pričama se radilo o složnom naselju. I Uroš Mišić je čini mi se iz njihovog kraja jer su imali koreografiju posvećenu njemu.

Viša Sila je ekipa iz Blokova koja je navijala za Brodarac.

http://i41.tinypic.com/13zwfma.jpg

http://i40.tinypic.com/33epsvk.jpg

http://i44.tinypic.com/20k1xg4.jpg

http://i42.tinypic.com/1j0so4.jpg

Rasfomirali ih Nomadi.

Serwice Crew je bila dobra ekipa i išli su na Žarkovo, sad navijaju ali slabo to izgleda. Žarkovo i Bele Vode odakle su oni imali su uvek ekipu na Radu.

Locosi Vidikovac su navijali za IMR. Sad neznam jesu li aktivni. Vidikovac je imao uvek dobru ekipu na Radu i oni su bli glavni u tom kraju. Odatle je njihova ekipa Rangers koja je kasnije preimenovana u Gvozdeni Odred.

http://i42.tinypic.com/cqn3l.jpg

http://i43.tinypic.com/2ivbont.jpg

U Zemunu su bili Gušteri navijači Teleoptika i bili su solidni devedesetih. Navijali su pre par godina u trećoj ligi ali su zbog sukoba sa upravom prestali i ti klinci sad idu na Zemun.

http://i39.tinypic.com/jfgqic.jpg

Daltoni su takođe jedna niželigaška grupa koja je navijala za Zmaj
http://i44.tinypic.com/dq3h21.jpg

Danas je klub u 5-6 ligi i prva slika koju je postavio gore LFC je sa baraža sa Brodarcem u kojoj su ušlu u viši rang.
Ovo su navijači Brodarca "Ultras Brodarac" na tom meču koji navijaju za taj klub nakon gašenja Više Sile

http://i42.tinypic.com/2i7a24m.jpg

Pre par godina je bio manji rivalitet Daltona i Nomada jer se radilo o delovima mlađih ekipa UF i TB.
Sećam se da je na tekmi 6-7 lige koju su igrali klubovi za koje navijaju bilo murije kao da se radi o prvoj ligi. Tada su Nomadima došle u Kumodraž još neke ekipe UF-a a pored Daltona, pojavilo se i nekoliko kola sa viđenijim Taurunumima koji su patrolirali krajem jer kako su rekli nedaju na svoje mlađe, pošto su ovi Nomadi spremali vatren doček. Policija je sprečila moguće nerede.

Preko Dunava u tkz. banatskom delu BG-a postojali su Šaka Ludaka iz Padinjaka tj. lokalni Grobari (Čume i co.). Bilo je to jebeno gostovanje i imali su rivalitet sa Šumarima. Na jednom medjusobnom meču je bilo i molotovljevih koktela i suzavaca.

http://i44.tinypic.com/w1uqyu.jpg

http://i40.tinypic.com/35jjgib.jpg

http://i39.tinypic.com/1580e9c.jpg

http://i39.tinypic.com/9j0w0g.jpg

U Krnjači za Palilulac su navijali Škorpion Boys, a BSK Borču su pratili Beton Bojsi koji su se raspali kad je klub ušao u Prvu ligu jer se radilo o navijačima velikih klubova iz tog ranga.

http://i40.tinypic.com/w371x.jpg

Bilo je tu još ekipa po celom BG-u i okolini:

Vukovi Sopot

http://i41.tinypic.com/izstue.jpg

Klošari Paviljoni (NBG)

http://i42.tinypic.com/11u9kow.jpg

http://i44.tinypic.com/ajoyme.jpg

Templari Novi Beograd

http://i42.tinypic.com/4qiyh.jpg

Pa Gaučosi Dorćol, Orlovi Lekino Brdo, Lavovi Železnik,Dijabole Batajnica...

Novi Sad takođe je imao 5-6 ekipa iz nižih rangova koje su navijale i za jedan od većih klubova (Voša, CZ, PFK) pa je i tu bilo tenzija. Aveti Pariske Komune, Kojoti Liman, Kameni Vitezovi Sremska Kamenica, Srpski Kojoti Satelit, Worst Boys Veternik.....

U Srbiji postoje još desetine grupa koje navijaju za neki lokalni klub ali sami priznaju da su navijači i Zvezde i Partizana (Usijane Glave Bela Palanka, Kamarati Bor, Bikovi Niš, Klošari Raška....), Black Devils Babušnica( navijaju i za Niški Radnički), Kameni Vitezovi Sremska Kamenica (Firmaši).
Tu su i grupe koje bile solidne i koje su pokušavale širiti lokalpatriotsku priču, ali ne postoje više: Demoni Mladenovac, Grešnici Požarevac, Blue Boys Leskovac, Kasapi Kraljevo, Extremi Jagodina, Green Hell Paraćin, Poplaws Vlasotince, Bekrije Bečej, Vukovi Kikinda,......
Da ne pišem o desetinama seoskih grupa koje prate seoske klubove, uglavnom imaju transove, zastave, pale pirotehniku, pružaju neki vid podrške, imam čitav folder sa tim "atrakcijama"...

Uglavnom ako vas zanimaju fotke neke od grupa koje sam pomenuo a nisam ništa postavio recite, imam svega na kompu....nisam hteo previše staviti u ovaj post iako sam malo preterao, pa ako vam štopa stranica neka administracija stavi slike u linkove.

caporegime
08-11-2011, 11:35
alan forde...e to se zove potrudit se oko nečega.
samo naprijed

LeicesterCityFinest
08-11-2011, 14:44
http://i41.tinypic.com/166kfig.jpg

Ljubim ih u čelo!!!!:love

caporegime
08-11-2011, 15:13
baš sam, kad sam vidio tu sliku, se sjetio inkvizitora, koji je prilično uzeo u oko kučke od palilulca.
ovo je već prava konkurencija.

LeicesterCityFinest
08-11-2011, 15:28
Ove ???Ma jok...OFKa i Voždovac imaju prave devojke,samo nemam te slike više.Možda ako se neko cimne da ih nadje i da ih okači.Ofkovci imaju atletičarke na tribini.

http://img690.imageshack.us/img690/3457/dscf3143wc4.jpg

alan ford
08-11-2011, 16:48
Kučke protiv Zemuna

http://i42.tinypic.com/21aik5c.jpg

U dobrim su "odnosima" sa Unijom. Ovo je na tekmi OFK-Rad

http://i42.tinypic.com/2i9qjps.jpg

http://i43.tinypic.com/245bo5f.jpg

Za LCF-a:)

OFK Beograd

http://i63.servimg.com/u/f63/11/63/28/67/91317310.jpg

http://img26.imageshack.us/img26/4554/05042008001.jpg

http://www.ultras-tifo.net/images/stories/girls/girls1-1.jpg

http://i44.tinypic.com/fvi93o.jpg

Vozdovac

http://i40.tinypic.com/2m3mou9.jpg

Navijačice Radničkog KG

http://i40.tinypic.com/y2gxx.jpg

alan ford
08-11-2011, 16:57
Da ne idemo u oftopik sa ribama :). Slike ostalih grupa iz ove sedmice.

Grobari u Evroligi protv Šarloa

http://i43.tinypic.com/x8tbp.jpg

Gostovanje u Borči na fudbalu

http://casopis.izaberipartizan.com/v2/img/slike/1320507281.jpg

Forsi u Smederevu

http://www.united-force.org/images/vesti/Smederevo-%20Rad%201112%20naslovnaaaaaaaaa.jpg

Firma u Ivanjici.

http://i40.tinypic.com/aelm4o.png

Pirgosi Pirot na domaćoj tekmi (treća liga)

http://i43.tinypic.com/ioey43.jpg

Ex Rendzeri Pančevo, a danas Plava Garda na utakmici 4.lige

http://www4.slikomat.com/11/1105/2v6-374636.jpg

LeicesterCityFinest
08-11-2011, 17:23
Fale ti marinci,ili ih ne postavljamo i ne kometarišemo njih sad..???

alan ford
08-11-2011, 19:32
Ne znam šta bih ti rekao. Kada se setim sa kakvom su se brutalnošću obračunavali Marinci i Užas, upadali jedni drugima u naselja, koristili svakakva pomagala, gepekovali jedni druge, a sada stoje na tribini zajedno....
A da ne spominjem situaciju da sada stoje iza parole Subotica iznad svega, a onomad su skinuli Marincima zastavu Subotičani.

http://i40.tinypic.com/jzjy9l.jpg

Od nedelje, Spartak - Hajduk Kula

http://img96.imageshack.us/img96/103/50115207.jpg

http://i42.tinypic.com/2ypnb6u.jpg

1981
08-11-2011, 19:53
Ko su Marinci a ko su Užas i za koga ti navijaju?

Argentino
08-11-2011, 20:38
Ko su Marinci a ko su Užas i za koga ti navijaju?

Ti me stvarno ponekad začudiš hehehe, Blue Marines navijači Spartaka iz Subotice, a Užas P.F.C. ex-podružnica Grobara iz Subotice

Footie Fan
09-11-2011, 00:10
Ti me stvarno ponekad začudiš hehehe, Blue Marines navijači Spartaka iz Subotice, a Užas P.F.C. ex-podružnica Grobara iz Subotice

Tisuću981 je krenuo na gostovanja kada sam ja imao 8 dina, a sada imam četres :) Ne da nije čuo za Marince, ili tek Žasu, već bi mu bilo nepoznato da su i Grobari 80-tih imali Marince, odnosno mi smo ih tako nazvali na Jugu, jer ih je vodio izvesni Marinke (gotivan, pozitivan lik):)

alan ford
09-11-2011, 03:14
Blue Marines su grupa koja je osnovana 1989. godine. Imali su dobra izdanja devedesetih.

http://i41.tinypic.com/sfuo38.jpg

http://i43.tinypic.com/20sa7gj.jpg

http://i41.tinypic.com/dzxymr.jpg

Kasnije klub ispada u treću ligu pa su imali po jedva pedesetak ljudi u kopu. Pre 5 godina preuzima ih lokalni biznismen i uvodi iz treće u prvu ligu. Povećali su brojnost i ovo su neka od boljih izdanja u derbijima protiv Zvezde, Partizana i Vojvodine.

http://i42.tinypic.com/x1yas1.jpg

http://i44.tinypic.com/20a6j2q.jpg

http://i43.tinypic.com/24fy3qa.jpg

http://i44.tinypic.com/34don15.jpg

http://i42.tinypic.com/1e53bd.jpg

Prošle godine su igrali Evropu i ovo su ta dva izdanja iz Novog Sada gde su igrali kao domaćini.

http://i41.tinypic.com/2vxesnd.jpg

http://i44.tinypic.com/11si6bd.jpg

Braća su sa Meraklijama Niš. Muku muče sa brojnošću pa poslednjih godina dana kop im čini 50-100 ljudi. S druge strane plusevi su im da odrade većinu gostovanja i da pola kopa sa domaće tekme ode na gostovanje. Takođe imaju dosta starijih momaka u grupi. Na ovom gostovanju sa slike u Indjiji u drugoj ligi prosek je bio 25+ kako mi reče jedan od njihovih članova.

http://i44.tinypic.com/2ns2wkp.jpg

Iako grad ima 100 000 ljudi treba uzeti u obzir da oni kao srpska desno orijentisana grupa crpe kapacitet od Srba koji čine 25% stanovništva i da na istu bazu pretendiraju i lokalne delije i grobari.
U Subotici kao i još nekim gradovima Vojvodine postoji ekipa U.V.B.Vajdasag sastavljena od Mađara koja prati Ujpešt iz Budimpešte. Takođe barem 75% navijača Spartaka dolazi iz naselja Prozivka dok ostatak ekipe dolazi iz još nekih naselja, ali na Prozivci se nalazi stadion i to je njihov kraj.

E sad veliki, veliki minus je ova novonastala situacija. Naime, Suboticu kao grad su držali Grobari. I poslednjih godina su bili česti sukobi Marinaca i Južnog Fronta Subotica. JF SU se preimenuje u UŽAS i uopšteno lože se na mafijanje i kriminal. Često su posle sukoba sa Marincima puštani iz pritvora jer se radilo o sinovima nekih bogatijih ljudi, dok su Marinci dobijale kazne. Svaki dan su bili obračuni po gradu, školama, parkovima između Prozivke i Teslinog naselja odakle su Grobari. Neki obračuni su završavali smrtnim ishodom.

http://www.naslovi.net/2008-04-03/kurir/marinac-iskasapio-grobara/627051 (izbodeni je kasnije preminuo)

U ovim vestima ispod spominje se da je pozadina tuča po gradu bila i navijačke prirode i spominje se da su ovi momci (koji su inače Grobari) bili zaštićeni zbog uticajnih roditelja iako su imali desetine prijava.

http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/tatin-kasapin-1499.php

http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Kastriran-zbog-pedeset-evra.lt.html

Posle ubistva navijača Partizana Ivana Perovića, Užas prestaje ići na Partizan i na navijački neatraktivnoj tekmi u nedelju kao što vidimo brojnost Marinaca se uduplala.
Kao što sam napisao gore Užas im je pre godinu dana skinuo (ukrao iz prostorija kluba) jednu od glavnih zastava i odneo na JNA. Sada posle svega toga navijaju zajedno.

exx
09-11-2011, 07:12
Ovaj zadnji dio zvuči nevjerojatno,vezan uz skidanje transpa i to,stvarno za ne povjerovat.
A ovi mađari koji su iz Vojvodine i prate Ujpest,koliko sam skužio,ako sam ih dobro skužio,se pale na nekakvu veliku mađarsku i uzrupaciju teritorija u Vojvodini,tak nešto?

1981
09-11-2011, 08:23
Provalit nekome u prostorije i ukrast mu transparente???
Po meni to više govori o onima koji su provalili nego o onima kojima su ukradeni transparenti.

caporegime
09-11-2011, 08:54
Kao što sam napisao gore Užas im je pre godinu dana skinuo (ukrao iz prostorija kluba) jednu od glavnih zastava i odneo na JNA. Sada posle svega toga navijaju zajedno.

ovo mi je neshvatljivo.

U priči
09-11-2011, 13:04
ovo mi je neshvatljivo.

Ne samo tebi!!

1981
09-11-2011, 14:13
Možda san ja ispa iz đira ali šta se tiče oduzetih transparenata neznan koju težinu imaju transparenti ukradeni pod okriljen noči kad ih niko nemože branit.
Najbolje da isprid prostorije di se drže plate čuvari da dežuraju.

Neznan jesan li pisa najstariji sačuvani transparent HAJDUK ŽIVI VJEČNO ukraden je 1984 iz šupe privatne kuće kad u istoj nije bilo nikoga tako da se odvalija katanac od šupe.
Nakon dva dana di,šta,ko i kako došli smo do zaključka da je jedino moguče da su to napravili familija lokalnih Srba za koje se znalo da su Zvijezdaši.
Skupilo se nakon dva dana nas trideset na rivi i oko deset navečer posvonili smo na vrata.
Izašli svi od te dvi familije od očeva,stričeva,baba i nismo mi, nemamo veze sa tin.
Išli smo na fintu jer nismo imali dokaze pa smo in kulturno rekli da ako se HŽV ne vrati u šupu iz koje je ukraden da čemo in zapalit kuću.

Sutra dan je uredno vračen odakle je ukraden.

LeicesterCityFinest
09-11-2011, 15:18
Ovaj zadnji dio zvuči nevjerojatno,vezan uz skidanje transpa i to,stvarno za ne povjerovat.
A ovi mađari koji su iz Vojvodine i prate Ujpest,koliko sam skužio,ako sam ih dobro skužio,se pale na nekakvu veliku mađarsku i uzrupaciju teritorija u Vojvodini,tak nešto?

Vojvodina ,Slavonija i sve do mora zajedno sa Zagrebom(Bez centralne Bosne i Istočne Srpske).To se zovu 64 županije,i da budemo iskreni druže se za Hrvatskim desničarima i posećuju se.
Iskreno ne znam za UBV Vajdasag i da li imaju takvih aspiracija ,nije UBV ekipa koja je nastala juče pa sad da se fura na neku ideologiju,ne,postoje oni od 90ih koliko ja znam.Evo guglao sam od 1991 /92 su na tribini kao grupa.Nema sumnje da su još ranije dolazili na tekme.Ovi UBV se nikada nisu kurčili ili nešto pretili,barem koliko ja znam ali na njihovoj tribini se može naći zastava 64 županije.Da li je to i njihov stav,ne znam.

caporegime
09-11-2011, 15:45
mislim da su sve mađarske grupe desničarske. i svi briju na 64 županije.
osobno ne znam šta hrvati imaju tražiti s takvima pošto se na njihovim kartama jasno vidi mađarski izlaz na more. a da to nije ni trst ni venecija.
iako, možda im je to neka uobičajena furka, kao što barem 75% ljudi na domaćim tribinama, koji nose keltski križ ne znaju ni što to znači (misle da je to neki navijački štos) a ni oni koji znaju to više nose, onako iz furke.
odosmo malo u politiku malo u mađarsku scenu ali tu se dijelom preklopilo s temom pa nek se kaže ali mislim da nema potrebe daljnja razrada ove problematike.

alan ford
09-11-2011, 16:30
Što se tiče krađe zastava bilo je svakakvih "bisera". Manijaci su onaj trans "Srpsko Sarajevo" dobili od juniora Želje koji su igrali u Lukavici i koji su ga našli u neotključanoj prostoriji na stadionu. Pre 5 godina su OFK-ovci posle utakmice sa Borcem u Čačku zadržani na tribini dok se ne raziđu domaće Čete. Onda su poslali mlađeg člana u prostorije kluba gde su domaći navijači držali zastave, i on je rekao da ga je poslao tadašnji vođa Četa da uzme glavnu zastavu jer idu navijati u dvoranu na basket.

http://i44.tinypic.com/2441s7q.jpg

Bilo je slučajeva da su se kupovale zastave. Manijaci poslednji izgubljeni trans od Robijaša pravdaju da su ovi kupili od narkomana kome je trebalo para za dop.

Takođe OFK-ovci su posvetili parolu Zemuncima posle pada jedne zastave.
"mi preko terena vi preko džankija"

http://i43.tinypic.com/261zzm9.jpg

Inkvizitor
09-11-2011, 16:43
mislim da su sve mađarske grupe desničarske. i svi briju na 64 županije.
osobno ne znam šta hrvati imaju tražiti s takvima pošto se na njihovim kartama jasno vidi mađarski izlaz na more. a da to nije ni trst ni venecija.
iako, možda im je to neka uobičajena furka, kao što barem 75% ljudi na domaćim tribinama, koji nose keltski križ ne znaju ni što to znači (misle da je to neki navijački štos) a ni oni koji znaju to više nose, onako iz furke.
odosmo malo u politiku malo u mađarsku scenu ali tu se dijelom preklopilo s temom pa nek se kaže ali mislim da nema potrebe daljnja razrada ove problematike.

samo da dodam ovo..ispika ako produžujem oftopic

jednom sam pukim slučajem imao susret sa mađarskim desničarima u Nagykaniszi. Naime čekao sam jednog Mađara, starog poznanika i dok obavi neki posao i na kraju smo otišli u neki kafić na piće. na moje iznenađenje..tu je za stolom bilo 5-6 tipova..ono klasika kriminalaca, svi nabildani i svi ćelavi, nijedan ispod 190 cm..ono čak su mi malo vukli na skinse ali nisu imali outfit od skinsa....otprilke 25-30 godina..pošto ja ne znam beknit mađarski..oni su malo pričali a meni ovaj prevodio..da su opalili s pričom da je Rijeka mađarska i tako te spike..ali turbo ozbiljno. Ja se smijao ali baš ono od srca..reko..pa koji kurac u Rijeci nema tri Mađara.

mislim znao sam ja da je riječka luka napravljena za račun Mađarske, i to su dripci upravo spomenuli. Ja sam se i dalje smijao i govorio da bulazne ali oni bez geste i mimike na faci..mrki, ozbiljni....

1981
09-11-2011, 17:07
Sve ubuduče šta bude o poliici ili teritorijalne pretenzije na drugu državu ja ču počet brisat.
Zato izbjegavajte te teme na navijačkome topicu.

LeicesterCityFinest
09-11-2011, 18:18
Ma nije niko pričao o politici ,pričamo o Ungrima.:018

Najinteresantnije padanje zastava je bilo definitivno,od strane Young Boysa.Prolazili pored revije Zvezdine nekoliko minuta pred početak derbija,i nagovore nekog lika koji je služio za sprdnju u grupi da udje unutra i da donese zastave od Delija.Momci su mislili da će se baš pošteno nasmejati ,kad ovaj posle 5 minuta izlazi sa zastavama u rukama ,i drži ih iznad glave i dere se i smeje se.Ova trojica u šoku.Lik ladno ušao i naleteo na nekog lika koji nije imao pojma o čemu se radi,i blefirao ga.rekao mu da su ga UB poslali po zastave.Ovaj dečko rekao da će da zove M. da proveri ,a ovaj daje gas još više u fazonu "ma zovi ga i zamraj ga ,tebe će da iznapušava.." I ovaj mu dade zastave i odoše na jug sa njima.

Ja sam odrastao u kraju YB kad su bili najjači ,ovu priču sam čuo od jednog dečka koji se zove Tucko.Grobari sa foruma verovatno znaju koje on.

REAKCIJA!
10-11-2011, 11:03
Ako mislite da vam forum ostane ozbiljan,onda cete morati ovakve price da brisete kao sto je ova iznad.Jang bojsi tada nisu bili ni u planu da nastanu kada su te zastave uzete,ili u najboljem slucaju to im je bila prva godina postojanja(tad su uspeli da izgube prvu zastavu koju su imali-senjak,uzeli su je radovci bez ikakvog pruzenog otpora).Te zastave o kojima ti pricas je uzeo jedan mali lopov sa autokomande nakon utakmice Zvezda-Ekeren.Celu utakmicu je padala kisa pa su zastave ostavljene da se suse u prostorijama kluba.Bilo je tu mnogo zastava i svako je dolazio po svoju sutradan, pa je verovatno neko ko je uzeo svoju,nepaznjom ispricao nekom svom drugu grobaru da i dalje stoji tamo 10 ak zastava koje se suse.grobari su to iskoristili tako sto su dovezli tog malog koji je usao i rekao portiru da ga je jedan tada vidjeniji i stariji cigan poslao po zastavu.Glupi portir ga je pustio.Uzeo je ultras red star belgrade,ultra boys,demons i jos par manjih,ukljucujuci i jedan barjak cini mi se.Saznavsi za ovo,cigani zovu grobare i prvo odlaze do njihovog stadiona sutradan,gde grobari beze iz agencije.Daju ultimatum da se vrate zastave jer su uzete nenavijacki.Grobari sedaju i vecaju i teskog srca vracaju zastave.Dovezao ih je jedan grobar koji je rekao,"od danas imate neprijatelja manje",zeleci da kaze da je on bio protiv vracanja ali su se ostali usrali pa su ih vratili.Naravno,taj lik se uredno pojaviljao kasnije kao da nista nije rekao.Nakon sto su zete zastave nazad,cigani ih bukvalno bacaju na terasu od svojih prostorija,jer nisu vise zeleli da nose nesto sto je bilo kod grobara.Isti mali grobar posle nekoga vremna,preskace na terasu i ovaj put uzima ultra boys samo koja se zatekla tu.O tome su cutali posle mesecima a niko nije primetio da fali transparent.I dalje postoji nedoumica dal su tada uzeli i onu legendarnu ultras ili neki drugi put,posto su i za nju cutali mudro i samo je rasirili na derbiju ali ne istom kad su sirili i ultra boys.Zastavu(ultra boys) su dali jednom uticajnijem grobaru koji je tada bio aktuelan u gradu,kao sigurnost da im neko ne bi trazio zastavu nazad predpostavljam.I ta zastava je rasirena na sledecem derbiju.Derbi odigran 1998 na stadionu partizana.Pred taj derbi su grobari napali cigane ispred marakane.Mozda je bilo i jednih i drugih 200.I nisu se lepo proveli i ako su imali bolju poziciju(dosli su od blagajne na severu a cigani su stajali dole ispred sportskog drustva).Bezali su krug oko cele marakane,pa niz bulevar jna do autokomande.Sve u svemu jedno kilometar!Dok su bezali lomili su stakla na trofenoj sali marakane.
To je odprilike ta prica,Ne mogu svega da se setim bilo je to pre 13 godina,ali sigurno nije prica kao sto je napisao ovaj iznad mene.

caporegime
10-11-2011, 11:12
ako ti želiš pisati na forumu onda se pridrži ovoga ovdje što je napisano:

Obavjest za sve sadašnje i buduće članove foruma!!!!!
Od 01.11.2011 g logiranje na forum bit će moguće isključivo na preporuku starijih članova istog.
Kako bismo održali visok nivo korespodencije i rasprava i kako se forum nebi pretvorio u svojevrsnu žabokrečinu i piskaranja u stilu nas 5 razbili njih 100 i slićno,zbog izuzetno povećanog interesa za čitanjem ovih stranica kao i povećanjem interesa za sudjelovanjem u raspravama prinuđeni smo na ovaj korak a sve u cilju da zadržimo visoku kvalitetu istog kao i da onima koji su pokrenuli čitavu priču oko navijaštva u ex yu i vrlo aktivno sudjelovali i sudjeluju u radu ovog foruma iskažemo dužno poštovanje i priliku da čitavu istinu saznamo od njih,koji su priču i stvarali,ova odluka jedina je ispravna i moguća.
Iz tog razloga ,prije bilo kojeg upisa novi članovi neka se prvo jave,nazovimo ih tako, moderatorima iz svojih navijačkih skupina koji če nickove novih članova koji imaju šta reći proslijediti moderatorima koji će im odobriti logiranje i sudjelovanje u forumu.
Kriteriji za pisanje ostaju isti,dakle minimalna starost od 35 g ( barem za sudjelovanje u temi o 90ima),realnost i priznavanje tuđeg mišljenja te isključivo iznošenje argumenata.
Svaki drugi način komunikacije bit če sankcioniran zabranom postanja za člana koji se ne pridržava pravila.
Kontakt osobe,tj nickovi za navijačke skupine su:
Torcida: 1981,bandira,100s
Delije: rdbg,bgd fantom
Grobari: unchained
BBB : brus,caporegime,exx
Kohorta: Osijek United

Sve ostale skupine obzirom da nemaju istaknutijeg predstavnika na forumu ili preko nekog od navedenih kontakt osoba iz zemlje kojoj ili izravno kod moderatora

kako se na forumu nalaze vrlo bitni ljudi iz pojedinih srpskih grupa, a pogotovo delija i grobara oni su najbolji filter za sve priče i najvjerodostojniji procjenitelji nekog događaja.
pa stoga se potrudi od ljudi koji pripadaju tvojoj grupi dobiti odobrenje ili preporuku za pisanje.
nekako su mi oni i njihov sud odnosno reakcija puno vjerodostojniji od nekoga tko je pao s neba.
bez uvrede ali kako ni ja kao i nitko iz hrvatske ne zna detalje nekih događaja iz srbije, nemamo druge opcije nego se ravnati prema ustaljenoj praksi pa svoju ozbiljnost crpimo iz relevantnosti opisanih bitnih ljudi i njihovog prava da daju svoju konačnu ocjenu oko vjerodostojnosti nekog događaja. jer, kako bi mi to znali odavde što jest a što nije bilo?
dakle ako si delija, obrati se rdbgd ili bgd fantomu.
a o vjerodostojnisti tvoje priče se mogu očitovati i drugi navijači što delije što grobari.

1981
10-11-2011, 11:16
Ja san več napisa da sve šta je ukradeno nenavijački nebi tribalo imat nikakvu težinu kod svakoga pravoga navijača i da je to sramota onoga ko je ukra na takvi način a ne onoga kome je ukradeno.
Neznan šta bi više napisa.

rdbgd
10-11-2011, 11:35
nisam stigao da reagujem na post lestera odmah pa cu sad .reakcija je totalno u pravu .te zastave su ukradene iz prostorija pres centra ,vracene su kako su vracene ,ne bih ulazio u detalje .opet ukradene sa terase zvezdine revije .mislim da su to gluposti iz nekog proslog vremena i da im ne treba pridavati neki veci znacaj zamolio bi lestera da u sledecim postovima ne prepricava ne proverene price i da se drzi cinjenica ,argumenata i sto je naj vaznije neka prica iz licnog iskustva .stvarno nema potrebe da prepisujemo price sa drugih foruma i da raspravljamo o tome .o kradji transparenata sve je receno i slazem se sa 1981.

caporegime
10-11-2011, 12:52
eto. i to je to. priča ispričana, na došla reakcija (ne u smislu imena člana), stvari se izbistirile na relevantan način i to je to.
idemo dalje. pretpostavićemo da potvrda priče znači i odobrenje za REAKCIJU!, iako mi se nekako čini da mu je bila namjera samo reagirati na prethodni opis.
pa ako želi nastaviti, samo naprijed.

LeicesterCityFinest
10-11-2011, 16:02
nisam stigao da reagujem na post lestera odmah pa cu sad .reakcija je totalno u pravu .te zastave su ukradene iz prostorija pres centra ,vracene su kako su vracene ,ne bih ulazio u detalje .opet ukradene sa terase zvezdine revije .mislim da su to gluposti iz nekog proslog vremena i da im ne treba pridavati neki veci znacaj zamolio bi lestera da u sledecim postovima ne prepricava ne proverene price i da se drzi cinjenica ,argumenata i sto je naj vaznije neka prica iz licnog iskustva .stvarno nema potrebe da prepisujemo price sa drugih foruma i da raspravljamo o tome .o kradji transparenata sve je receno i slazem se sa 1981.

Čuj ne proverene priče.Ja ovo nisam prepisao sa drugog foruma,jel ovo na drugom forumu nećeš naći .Priča je nadovezana na one priče o glupom uzimanju zastava,a ne kao glorifikacija Grobarske akcije.To što nisam stavio smajlija ili tako nešto,to vas je možda zbunilo.Pre nego što krenete da pucate ,pogledajte veću sliku i u kom kontekstu je priča postavljena okej?
Jel sam ja rekao možda da su zastave uzete na fer način,ili da su možda iznesene na jugu ili zapaljene ili tako nešto??Jel su grobari vratlili zastave ali nakon što su se slikali sa njima??
Ovo je nama(ovako doslovce ) klincima pričao pokojni Sale iz Yb nekoliko dana nakon akcije.eto toliko od mene na tu temu a vi kako god hoćete.

caporegime
10-11-2011, 16:33
još jednom pozivam članove da što prije uz profil istaknu ime grupe, godine, a ako hoće i okviran broj gostovanja.

REAKCIJA!
11-11-2011, 09:48
Ovo je nama(ovako doslovce ) klincima pričao pokojni Sale iz Yb nekoliko dana nakon akcije.eto toliko od mene na tu temu a vi kako god hoćete.

Bas zato sam se i javio da ti napisem istinu!

Idi Amin
11-11-2011, 13:42
Reakcija,
imas milion drugih sajtova, na kojima mozes da isterujes pravdu i pises "istinu".
Tog malog lopova kojeg pominjes, niko nije dovezao, nego ih je sam uzeo, na svoju ruku.
Odrastao je u domu za nezbrinutu decu na autokomandi i poznavao je taj kraj kao svoj dzep, tako da nije bilo potrebe da ga neko doveze i kaze mu sta da radi. Klepio ih je je jos isto vece, posle Ekerena (a ne sutra, kako ti tvrdis) i kad je zvao Grobare da dodju po njih (one koje ti tvrdis da su ga dovezli), niko nije hteo da dodje. Po njegovom svedocenju, nekoliko sati je bio sa zastavama kod C-marketa, u parku izmedju 2 stadiona, dok konacno, neko od Grobara nije dosao da ih pokupi...
medju tim zastavama se nije nalazila demons (kako ti tvrdis), vec nislije.
ne bi bilo lose, kad bi stavili tacku na ovakve glupe rasprave. pogotovo ne pocinjati ih nicim izazvan. da ne pominjem ono: rekao mi tucko, (pa u drugom postu) rekao mi sale...

REAKCIJA!
11-11-2011, 14:41
Reakcija,
imas milion drugih sajtova, na kojima mozes da isterujes pravdu i pises "istinu".
Tog malog lopova kojeg pominjes, niko nije dovezao, nego ih je sam uzeo, na svoju ruku.
Odrastao je u domu za nezbrinutu decu na autokomandi i poznavao je taj kraj kao svoj dzep, tako da nije bilo potrebe da ga neko doveze i kaze mu sta da radi. Klepio ih je je jos isto vece, posle Ekerena (a ne sutra, kako ti tvrdis) i kad je zvao Grobare da dodju po njih (one koje ti tvrdis da su ga dovezli), niko nije hteo da dodje. Po njegovom svedocenju, nekoliko sati je bio sa zastavama kod C-marketa, u parku izmedju 2 stadiona, dok konacno, neko od Grobara nije dosao da ih pokupi...
medju tim zastavama se nije nalazila demons (kako ti tvrdis), vec nislije.
ne bi bilo lose, kad bi stavili tacku na ovakve glupe rasprave. pogotovo ne pocinjati ih nicim izazvan. da ne pominjem ono: rekao mi tucko, (pa u drugom postu) rekao mi sale...
Kod nas je isla prica da ga je dovezao mercedes trule visnje,i da su ga sacekali,ali ako si toliko siguran da nije,neka bude tako.Demons zastava je rasirena u ta dva derbija,ako nije tada odnesena onda je sa Ultras odnesena.Vrlo moguce da je Nislije bila umesto nje.Obrni,okreni,ja sam pogresio u totalno nebitnim stvarima ako se uzme u obzir sta je ovaj vas ispricao,kakvu bajku.I zastave su uzete sutradan,jer sam ja licno isao po svoju i dok sam ja skupio svoju sve zastave su jos bile tu.
Nije mi namera uopste da se raspravljam ali te "mitove" od kojih generacije zive,nikako ne mogu da svarim.

caporegime
11-11-2011, 14:48
mislim da se slažete u 90% stvari, bitnih. da su zastave drpirane na lopovsko-mangupski način a ne uzete u borbi. a t osad jel to bilo ovaj ili onaj dan, jel došao na biciklu il u mećavi.....to su nebitniji detalji

Kragujevac
11-11-2011, 20:37
Pozdrav svima! Dugo čitam forum, nisam mislio da pišem ali pošto sam video da je grupa Crveni Đavoli velika nepoznanica nekima ovde, pa čak i onima sa dosta iskustva predstaviću vam rad Crvenih Đavola, navijačke grupe iz Kragujevca, koja prati FK Radnički. RDBGD je napisao neke osnovne stvari ali ja ću pokušati da vam približim naš rad. Ako vas nešto interesuje, slobodno pitajte, u zdravlje!
Ovo su slike iz prvih 11. kola ove sezone :
1. kolo : Vojvodina - Radnički
http://img4.imageshack.us/img4/1452/fkr9735.jpg
http://img560.imageshack.us/img560/4566/fkr9724.jpg
Klip : http://www.youtube.com/watch?v=aoCiSD-OQbQ&feature=player_embedded

2. kolo : RADNIČKI - Spartak
http://img189.imageshack.us/img189/3117/dsc0169xz.jpg
http://img709.imageshack.us/img709/5508/dsc0226q.jpg

3. kolo Javor - RADNKIČKI
http://img692.imageshack.us/img692/8071/dsc9045v.jpg
http://img51.imageshack.us/img51/5066/dsc9252.jpg

4.kolo RADNIČKI - Smederevo
http://img24.imageshack.us/img24/5756/dsc0022et.jpg
http://img684.imageshack.us/img684/1520/dsc0066yp.jpg
http://img189.imageshack.us/img189/1609/dsc0098yq.jpg
Klipovi :http://www.youtube.com/watch?v=M95Gn4VjiuY i http://www.youtube.com/watch?v=IYRELAhyhug&feature=related

5. kolo BSK - RADNKIČKI
http://img849.imageshack.us/img849/7956/dsc9980.jpg
http://img685.imageshack.us/img685/4052/dsc9946l.jpg

Kup 1/16 funala RADNIČKI - Rad
http://img839.imageshack.us/img839/6733/48987977.jpg

6. kolo RADNIČKI - Borac
http://img41.imageshack.us/img41/3389/fkr0681.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/8329/fkr0543.jpg

7. kolo C. Zvezda - RADNIČKI
http://img683.imageshack.us/img683/5959/djavolimar3.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/5088/55607928.jpg
http://img703.imageshack.us/img703/7084/10439118.jpg
http://img850.imageshack.us/img850/5135/48163531.jpg
Klip : http://www.youtube.com/watch?v=Ovk2jqlDbdw

8. kolo Hajduk Kula - RADNIČKI
http://img840.imageshack.us/img840/9740/dsc17401.jpg

9. kolo RADNIČKI - Metalac
http://img3.imageshack.us/img3/360/fkr5144.jpg

1/8 finala kupa Spartak - RADNIČKI
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/315933_155818074514265_100002582193583_236937_1905 274060_n.jpg

10. kolo Novi Pazar - RADNIČKI
http://img408.imageshack.us/img408/4343/npfkr18.jpg
http://img402.imageshack.us/img402/8056/npfkr04.jpg
http://img851.imageshack.us/img851/382/npfkr15.jpg

11. kolo RADNIČKI - Sloboda
http://img585.imageshack.us/img585/2996/dsc0892c.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/9132/dsc0903r.jpg
http://img607.imageshack.us/img607/4126/dsc0906v.jpg
http://img854.imageshack.us/img854/1519/dsc0930p.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/9136/dsc0917z.jpg
Klip : http://www.youtube.com/watch?v=KZ1K4WxtOBY&feature=player_embedded

Izvinjavam se na podužem postu, vremenom ću vam prezentovati grupu slikama i klipovima iz prošlih sezona dok smo igrali 2. i 3. ligu, kao i iz naših najboljih vremena, 98-2002 kad smo igrali prvu ligu. Ne bi sve nabacao na jednu stranu, ovako će biti preglednije. Pozdrav!

Footie Fan
12-11-2011, 01:47
Stvarno, to sa jebenim zastavama je otišlo predaleko...Prosto fetiš...

Zastava može da se otme u tuči gde jedna ekipa odvali drugu a nekome iz ove odvaljene slučajno zapadne u ruke i, kao, prebili smo ih, vidi - imamo njihovu zastavu..

Onda to ode na net i gotovo...Ma, ne mora ni na net, bilo je gomilu čudno otetih zastava i pre neta, ali su istaknute na tribine i to je to..Svi videli, niko ne pita kako, gde..Uzeto!

Ovde je možda prilika da se pomene jedna situacija pre BGD derbija, krajem 80-tih, početkom 90-tih, a ima dovoljno onih koji bi mogli da se prisete toga..
Naime, PRIČALO SE, dakle pričalo se, ja prisustovao nisam, da je na Komandi (možda i drugde) došlo do sukoba dve strane, i da je na jednoj, GRBR, pored Žapca bio i njegov veliki drugar (koji je znao da pokatkad ode i sa nama na gostovanja), pokojni KNELE, i da se upravo on dokopao torbetine sa transima, možda ću i dal lupim za neki - Winners, Fighters, da ne idem dalje..Uvek sam se pitao kolika je to torba, ali, koliko se sećam, ti transi su bili uzeti..
Druga teorija bila je da su oni uzeti na nekom stanu?
Ovo ja iz glave, prošlo vremena, 2L vopi epruvetice jedu pamet iz dana u dan, iz nedelju u nedelju...

alan ford
12-11-2011, 09:35
Pošto vidim da se treba predstaviti. Ja sam pripadnik Firme, ali pišem ovde u svoje lično ime jer nisam kompetentan da kao predstavnik grupe pišem na onim temama što se tiču prošlih događaja, pošto sam mlađi od većine vas (imam 25 godina). Pošto ovaj podforum čitam od početka i uživam u vašim pričama, počeo sam pisati samo na ovoj temi gde ću postavljati kako aktuelan materijal vezan za srpske grupe tako i iz prošlosti, naročito zadnje decenije u kojoj aktivno idem na tekme.

Još neke slike iz prošle sedmice

Divlja Telad u Lajkovcu (šteta za ovu grupu da mora igrati po livadama)

http://img52.imageshack.us/img52/8455/photo0088h.jpg

Meraklije Niš u Sremskoj Mitrovici

http://i43.tinypic.com/x7k29.jpg

Delije na Zvezda - Oradea (vaterpolo)

http://i39.tinypic.com/29f56qo.jpg

Delije na Napredak Kruševac - Zvezda (rukomet)

http://i40.tinypic.com/110zzir.jpg

Delije na Budva - Olimpijakos (vaterpolo)

http://i42.tinypic.com/96cq46.jpg

Partizan - Real Madrid

http://i40.tinypic.com/3460yzk.jpg

Taurunum na treningu pošto su zbog incidenta protiv Balkana kažnjeni da igraju pred praznim tribinama.

http://i42.tinypic.com/2hg4t3d.jpg

http://i43.tinypic.com/2usidev.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=YRxXkh2Ff48&feature=player_embedded

alan ford
12-11-2011, 10:55
Viša Sila-Brodarac .Upozao sam dva starija lika iz ekipe kad smo igrali u Djenovi.Okej momci,ali imaju dosta problema i čak mislim da sad ne postoje.Nomadi su im poskidali sve transparente,kad su im upali na tribinu,ali nisam 100% siguran da je tako bilo ne moj da me držite za reč.

Evo tih zastava

http://i42.tinypic.com/2m5jic7.jpg

Pre se moglo akcijati, a danas ovako izgleda tekma 7.lige.

http://i39.tinypic.com/bja16r.jpg

Evo malo o drugim grupama u Novom Sadu.

Korida navija za Novi Sad koji igra drugu ligu. Dolaze sa Detelinare, najzajebanijeg novasadskog naselja.

Neke starije slike.

http://i44.tinypic.com/ws476.jpg

http://i41.tinypic.com/2zpjhx1.jpg

Ovo su neke slike iz poslednjih 5-6 godina protiv Zemuna,Rada, Pazara...

http://i42.tinypic.com/2nvz96p.jpg

http://i41.tinypic.com/2yns51t.jpg

http://i44.tinypic.com/juy6uh.jpg

Na košarci protiv Vojvodine

http://i42.tinypic.com/dey3jq.jpg

U Zemunu

http://i44.tinypic.com/15gtfmd.jpg

U Inđiji

http://i44.tinypic.com/t8ubrb.jpg

Na Bežaniji

http://i43.tinypic.com/suy2x2.jpg

Poslednje dve godine imaju i manje ekipe u drugim delovima NS-a (Adamovićevo naselje, Novo Naselje, Bulevar...).

ovo je jutub kanal momka što ih snima.

http://www.youtube.com/axkontra

Što se tiče nižih liga (4. i 5. rang) ovo su neke grupe što su postojale i bile sačinjene od navijača Vojvodine, Partizana i Zvezde.
Kojoti Liman. Devedesetih su znali skupiti i po 200 ljudi kada su igrali i drugu ligu i imali rivalitet sa Detelinarom, kako na utakmicama tako i van njega. Korida je skinula zastave i rasformirala stariju ekipu. A ovo su mlađe generacije i oni su nešto pokrenuli ali su zbog loših rezultata kluba prestali.

http://img61.imageshack.us/img61/9090/24oe.jpg

http://img74.imageshack.us/img74/6394/53da.jpg

http://img206.imageshack.us/img206/3730/11xf5.jpg

http://i42.tinypic.com/292a6fq.jpg

Aveti iz ulice Pariske Komune (kvart-ulica, deo Banatića), navijači Zelezničara.

http://i39.tinypic.com/316n50k.jpg

http://i42.tinypic.com/2s835ts.jpg

http://i42.tinypic.com/25a4rvb.jpg

http://i39.tinypic.com/f1bjpz.jpg

Kameni Vitezovi Sremska Kamenica

http://i42.tinypic.com/110bx9c.jpg

http://i41.tinypic.com/ilki6a.jpg

http://i42.tinypic.com/mioznt.jpg

http://i40.tinypic.com/ay9gs2.jpg

http://i41.tinypic.com/34qo7j4.jpg

Pezosi Petrovaradin

http://i44.tinypic.com/2m6stbk.jpg

Kojoti Satelit. Imali su rivalitet sa Sremskom Kamenicom. Ovo su snimci kada ih je 200 otišlo u korteu u Kamenicu.

http://www.youtube.com/watch?v=rLVXLbwNWkY

http://www.youtube.com/watch?v=PT_jwvR7tb8

A ovo je uletanje na domaćoj tekmi

http://www.youtube.com/watch?v=1b2oDThDzp4&feature=related

Spartanci Klisa

http://img52.imageshack.us/img52/8210/93191775.jpg

Bilo je još nekih grupa kao što su Glodari Salajka, Worst Boys Veterenik....

alan ford
13-11-2011, 22:34
Radnički Niš - Mladi Radnik

http://i39.tinypic.com/accx1u.jpg

http://i42.tinypic.com/14y9yms.jpg

Zastava Loyal Boys od bratske grupe Varvari Podgorica

http://i41.tinypic.com/1zj28n.jpg

Radnički Valjevo - Jedinstvo Vladimirci

http://img208.imageshack.us/img208/6772/12112011414.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/9424/24296351.jpg

Smederevo - Borac Čačal (košarka)

http://i41.tinypic.com/fxulib.jpg

LeicesterCityFinest
14-11-2011, 01:24
http://www.youtube.com/watch?v=dWDZtIRxocw&feature=share

Evo nečeg friškog .Vredi pogledati!!!!

Kragujevac
16-11-2011, 17:33
Neke slike iz prethodne sezone, druga liga je u pitanju :

http://img638.imageshack.us/img638/503/img9216u.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/9083/img9210.jpg
Protiv Zemuna, sa braćom u kopu :
http://img576.imageshack.us/img576/4383/ideide.jpg
http://img638.imageshack.us/img638/9198/opet1.jpg
http://img842.imageshack.us/img842/1694/bakljevrh.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/5005/img6742b.jpg
http://img833.imageshack.us/img833/7626/djavoli1.jpg
http://img408.imageshack.us/img408/5/djavoli95888.jpg
http://i54.tinypic.com/107qc12.jpg
http://i56.tinypic.com/2utgbyv.jpg
http://i53.tinypic.com/2vnqsnn.jpg
http://i56.tinypic.com/2cs6wic.jpg
http://i56.tinypic.com/20r45jb.jpg
http://i53.tinypic.com/2ntzm01.jpg
http://i54.tinypic.com/1ywx35.jpg
http://i56.tinypic.com/25pqzbs.jpg
http://img845.imageshack.us/img845/2326/dsc7623.jpg
Protiv Zemuna, kod nas, opet u istom kopu :
http://img140.imageshack.us/img140/2374/dsc0708q.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/1786/dsc0793r.jpg
http://img857.imageshack.us/img857/6967/dsc0838x.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/4305/dsc0886d.jpg
http://img263.imageshack.us/img263/4672/dsc0960j.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/264/dsc0151eh.jpg
http://img52.imageshack.us/img52/5889/internet6.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/9151/dsc1923o.jpg
http://img864.imageshack.us/img864/9696/rd895internet.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/2765/dsc3227e.jpg
http://img43.imageshack.us/img43/9770/dsc3959v.jpg
http://img806.imageshack.us/img806/7128/d44565sc5844.jpg
http://img263.imageshack.us/img263/4497/dsc6184w.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/6271/dsc6766re.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/958/dsc7795.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/3990/dsc8009f.jpg
http://img855.imageshack.us/img855/7049/dsc7848m.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/2593/dsc8607i.jpg
http://img703.imageshack.us/img703/5940/dsc8642o.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/6496/dsc9368h.jpg
http://img64.imageshack.us/img64/2102/dsc0739y.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/6699/dsc0801r.jpg
http://img641.imageshack.us/img641/7682/dsc1634s.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/1831/dsc1670ue.jpg
Poslednja utakmica prošle sezone,izboren ulazak u prvu ligu :
http://img189.image
http://img805.imageshack.us/img805/4782/24702113113335363366610.jpg
shack.us/img189/8696/dsci0665v.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/4889/dsci0656.jpg
http://img24.imageshack.us/img24/4581/mg1394.jpg
http://img845.imageshack.us/img845/9533/dscn1014w.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/3530/26051910150219905503484.jpg

1981
16-11-2011, 17:37
Imali šta slika iz exYU?
Ko je ovaj bradonja stariji čovik na zastavi?

Kragujevac
16-11-2011, 18:05
Imali šta slika iz exYU?
Ko je ovaj bradonja stariji čovik na zastavi?

Ima par slika, čekam od osnivača grupe da mi pošalje na mejl. Postaviću i neke iz devedesetih. Bradonja na zastavi je vojvoda Radomir Putnik, naš vojskovođa iz Prvog Svetskog rata, inače rođeni kragujevčanin.

exx
17-11-2011, 22:24
Pitanje za Kragujevac:
Koliko sam skužio Vi ste u prilično zategnutim odnosima sa Smederevcima?
Za grobare i delije znamo svi,koji su drugi malo "napetiji" odnosi između grupa,odnosno koja su jača rivalstva u Srbiji danas

Kragujevac
18-11-2011, 00:23
Zategnuti odnosi sa Smederevcima datiraju iz polovine '90ih godina, kada smo se i mi i oni borili za ulazak u tadašnju drugu, kasnije i u prvu ligu. Smederevo je važilo za Miloševićev grad, na čelu FK Sartid ( današnji FK Smederevo ) je bio Matković, Slobina desna ruka. Kragujevac je inače prvi opozicioni grad u tadašnjoj Jugoslaviji, pa nas je i kroz prizmu opozicije gledala smederevska policija, zbog čega su redovno izbijali incidenti posle pevanja pogrdnih pesama Miloševiću. Dok smo bili druga liga, na njihovom stadionu ( čije su tribine tad bile obične, drvene, ni nalik ovom stadionu danas ) izbila je masovna tuča, prekid utakmice, mi smo njima skinuli dve zastave ( naći ću sliku već negde ) a oni nama jednu : http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/313360_232057053513241_100001268450960_748449_5707 45_n.jpg
Ovo je snimak jednog našeg gostovanja tamo, čini mi se da je bila 1999, možda i 2000. Frka je krenula zbog našeg prozivanja Miloševića, ko sad se sećam da je murija posle toga napravila špalir sa obe strane, od tribine do naših autobusa i lomila nas pendrecima : http://www.youtube.com/watch?v=SJ8TOFEhy4A&feature=mfu_in_order&list=UL
Ove godine smo igrali kod nas, napokon, posle 9 godina, da je rivalitet ostao govori to da su se pojavili u cifri koju nisu ponovili ove sezone ne samo u gostima, nego i kod kuće.
Oni :
http://imagetitan.net/image-7322_4E7221BA.jpg
Mi:
http://img24.imageshack.us/img24/5756/dsc0022et.jpg
Od rivalstava pomenuo bi još i sa Freedom Fihtersima, navijačima užičke Slobode. Oni su osnovani 2005. godine, uglavnom od Grobara,ali mlada su ekipa, ima tu i praviš Slobodaša. Rivalstvo datira iz 2006. (treća liga ) kada su nam, dok smo palili dimove, klinci u markerima skinuli neku malu zastavu. Njima kao mladoj grupi je trebalo da se dokažu, pošto smo bili samo mi u ligi iskoristili su to, do tad ne verujem da je neko i čuo za njih. Od incidenata pomenuo bi onaj pre čini mi se 3 godine, kada smo napadnuti od njih u Užicu, tuča je trajala sigurno 15ak minuta, što sa njima-što sa murijom. Dobili su tad batine, upali smo im na tribinu, ali ih je murija u poslednjem trenutku spasila, jebi ga, mogli smo sve da im poskidamo. Ovo je naš upad na istočnu i juriš na južnu tribinu :
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/18553_1357991073570_1345303122_31022803_2847575_n. jpg
Ovogodišnja utakmica :
Oni :
http://img197.imageshack.us/img197/6282/djaslo6.jpg
Mi :
http://img607.imageshack.us/img607/4126/dsc0906v.jpg
Naravno, tu su još i rivalstva sa ciganima i grobarima. Kragujevac je inače jedini grad u Srbiji koji nema organizovane podgrupe cigana i grobara, bili su pokušaji, ali su ugašeni. Ne mogu da kažem da je grad čist, ima pojedinaca, ali kragujevčani uglavnom navijaju za Radnički.Ovo su dva incidenta na našem stadionu, jedan protiv Zvezde, drugi protiv Partizana :
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gfJYOa66FPE
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rLFqEfMLkt4
Bilo je i incidenata sa Firmašima, Marincima, Meraklijama...

LeicesterCityFinest
18-11-2011, 01:50
Interesantno veče za Grobare.Jedna ekipa kuva u Milanu druga u hali sportova u Beogradu.

foto ubod iz Beograda

http://www.dodaj.rs/f/2j/O3/1G9VENqj/2.jpg

Footie Fan
18-11-2011, 02:43
Ja stvarno ne znam da postoji klub koji u istom danu okupi ozbiljnu ekipu i na ženskom basketu na NBGD i kod tog nalickanog Đorđa Armanija tamo negde u tom Milanu (sa jedne strane upeglani Đorđe, sa druge Čegi u tradicionalnoj sildžanki)..:)

Idi Amin
18-11-2011, 09:35
http://casopis.izaberipartizan.com/v2/komentari.php?nav_id=5963
dok ne stignu bolje slike iz milana
EDIT:
http://www.novosti.rs/upload/images/2011//11/1811j/sp-partizan-navijaci.jpg

LeicesterCityFinest
19-11-2011, 18:56
http://oi44.tinypic.com/4fv0gl.jpg

Oko 150-170 zabranjenih upalo na zapad ,tako da su ipak došli na stadion. :bravo Grmelo je par puta "Alkatrazu svakom jebaćemo mater!"

Oko 3000-3500 ljudi na severnoj tribini u Jagodini.
e da,pale su i neke zabrane ,totalni ridikul.Novi Pazar ne sme da vodi navijače
na gostovanja 2 utakmice ,a takva ista sudbina čeka i Radnički Kg.Za NP me baš boli ona stvar,ali žao mi je Djavola jel oni igraju sa Partizanom kolo posle derbija.

Samo TI
19-11-2011, 21:10
Pa Radnicki ne sme da vodi svoje navijace,ali mogu oni sami da se organizuju.Danas su bili na Karaburmi.Cak je bila i neka jurnjava sa Plavom unijom.Ako je Kragujevac bio na tekmi,napisace sta je bilo.

rdbgd
19-11-2011, 21:40
jagodina -zvezda 1-3

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/jagodina_CZ/delije03.jpg
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/jagodina_CZ/delije04.jpg
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/jagodina_CZ/delije05.jpg
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/jagodina_CZ/delije06.jpg

Kragujevac
19-11-2011, 22:25
Ne možemo organizovano da idemo,možemo u sopstvenoj režiji, kao i danas na Karaburmi. Nas 50ak, Unija prava mala sprej mafija.

caporegime
19-11-2011, 22:40
kako misliš sprej mafija? neke zanimljivosti?

alan ford
19-11-2011, 22:49
Jedino što mi pada napamet pod tim "sprej mafija" je situaciju koju smo i mi doživeli pre 5-6 godina u Beogradu, kada su nam navijači Obilića za vreme tekme šarali bus.:bravo

http://i43.tinypic.com/2jb2j9z.jpg

Voždovac - Zemun

http://i39.tinypic.com/34y6yqb.jpg

http://i42.tinypic.com/2ii796e.jpg

Vojvodina - Smederevo

http://i39.tinypic.com/2jzml2.png

http://i43.tinypic.com/2zyar6r.png

Zabranjeni na stadionu

http://www.youtube.com/watch?v=r0fAbE5G3LE&feature=player_embedded

Kragujevac
19-11-2011, 22:57
Ajde da su buseve, baš bi me bilo briga,nego naše automobile.

Samo TI
19-11-2011, 23:14
Zivim na Karaburmi i mogu reci za Uniju da su totalno sprej navijaci.Brojka im je smesna,ali su zato kraj ceo isarali.Ko prvi put dodje na Karaburmu,pomislio bi da ih ima bar 500.

Footie Fan
20-11-2011, 02:16
Mene impresionira to što Grobarstvo dva puta u jednoj deceniji uspeva debelo da se rasloji...

Kakva smo mi Stoka :)

rdbgd
20-11-2011, 08:48
http://www.youtube.com/watch?v=BzW5b4964dM&feature=player_embedded

REAKCIJA!
20-11-2011, 11:06
Mene impresionira to što Grobarstvo dva puta u jednoj deceniji uspeva debelo da se rasloji...

Kakva smo mi Stoka :)

Pazi kad ti ja sa tribine preko puta tvoje kazem da tu nije nista smesno.

beda
20-11-2011, 11:54
desavanja na jugu uopste nisu smesna,moze se reci tuzna jer sve ovo nema veze sa navijackim pokretom.ko bolje prati situaciju zna o cemu pricam.nadajmo se da vise nece biti zrtava mada sumljam..........

exx
20-11-2011, 17:11
Ovako sa strane gledajući,imam dojam da su jedino Delije uspjele u cjeloj ex yu prebrodit dječje bolesti i postavit stvari kako treba,tj da se zna ko je ko al i da se zna di je kome i kada vrijeme i mjesto i na temelju toga dobili novi zamah...ostali,ama baš svi malo,malo u nekim problemima

Argentino
20-11-2011, 20:51
Ovako sa strane gledajući,imam dojam da su jedino Delije uspjele u cjeloj ex yu prebrodit dječje bolesti i postavit stvari kako treba,tj da se zna ko je ko al i da se zna di je kome i kada vrijeme i mjesto i na temelju toga dobili novi zamah...ostali,ama baš svi malo,malo u nekim problemima

Ako gledaš na navijačku subkulturu kao živo tijelo koje se neprestano mijenja, onda sve postaje jasnije...

Kada gledam situaciju recimo kod BBB od prije 5-6 godina brojnost,vizuelni izgled, kreativnost, organizacija, aktivnost starijih over30,odnos s klubom, incidenti... neko iz drugog navijačkog kuta možda bi identično tako napisal za BBB.
Neosporna je činjenica da trenutno vlada euforija koja je plod dugogodišnjeg rada naglašavam grupica kreativnih navijačkih individualaca, a ne reakcija mase na događanja oko kluba tokom godina tj. uspijeh,neuspjeh,koruptivnost,poltronstvo,solventn ost itd.
Ali samo oni koji su dovoljno pronicljivi i hrabri utjecati svojim primjerom, stavom, djelovanjem unutar svoje grupe može spriječiti sezonama unaprijed pojavljivanje infantilnih navijačkih "boleština" na tribini i oko grupe kako si i sam primjetil.
Meni recimo nema grupe koja u trenutnom tržižnom djelovanju nogometnih klubova (moderni nogomet) može 100% bez inflecije tehnologije,kapitala, medija, pravosuđa i represivnih državnih tjela i njihovih metoda.
United Force recimo ima svoje prednosti kao kompaktna grupa, ali takvo djelovanje sužuje krug željenog prosperiteta radi izgrađenih navijačkih karakteristika koje mogućim budućim članovima smeta jebiga netko nije desničar, netko nema muda biti u grupi s 150 odlučnih za fight nego se skrivat iza mase ili putovat na gostovanja kao agencija.
Taurunum Boys isto tako su u zadnjih 15 godina izašli iz infantilnih faza kako ti kažeš, briju na "support your local club" ali isto tako da sve ovisi o njima samima nebi radi svojih objektivnih ultra-limita prolazili trenutnu fazu "status quo" radi nikad jačeg utjecaja represije na njih kao grupu.
Šta reći za Crvene Đavole koji po meni su trenutno ultra grupa No2 na navijačkoj sceni Srbije, u svojem gradu godinama uspješno režu wannabe podružnice cigana i grobara.Napreduju godinama što se neosporno vidi, makar i oni su prolazili fazu krize ultra-identiteta, i ovaj interni trenutni rat s klubom im ne ide na ruku.
U Hrvatskoj navijači nisu niti čuli za tu Divlju Telad, ali fascinira taj njihov lokalni ultra-fenomen u Valjevu, možda za 5 godina radi ograničenosti samog kluba budu stagnirali poput Četa Čačak ili Jakuza Kruševac.
Meraklije ako recimo uđu na ljeto u Jelen superligu mogu u narednim godinama napredovat do granica koje samo oni sami mogu sebi limitirat, Firma je kvalitetna grupa ali po meni ne dovoljno odlučna u svojem gradu... ta Detelinara je izgleda grad u gradu jer osim Koride je i leglo podružnica bg-klubova.

Ne znam sve je to trenutno, jednostavno nitko nije imun kriznih momenata i infantilnih situacija unutar grupa. Kao što grad nisu zgrade i kuće već ljudi, tako i navijačke grupe ne sublimiraju zastave, koreografije, darovani bus za gostovanja ili količina baklji nego upravo ljudi-navijači koji imaju svojih mana i vrlina, krive odluke čelnih ljudi grupa može preko noći preokrenut situaciju, pa medijsko iživljavanje gdje ni sami socijolozi više ne percipiraju dovoljno navijačku subkulturu, a o represivnim mjerama, zakonima, pravosuđu i muriji neću niti pričati.
Osobno Delije imaju moj navijački respekt kao grupa u svome djelovanju isto kao i recimo Piromani Fažana 1989 http://www.youtube.com/watch?v=UW6V0DPqgFI ili Pirgosi Pirot 1990 http://www.youtube.com/watch?v=BhwoXsHYw6g&feature=relatedu Serie A , B, C , D nije bitna masa nego idea kao kažu radovci.Nekoga pali popularnost Angeline Jolie, a nekoga neukrotivost Katarine Radivojević...hehe

btw; Dali mi netko može otkrit tajne ultra-gemmellaggia TB-87 i CĐ-89 i opčenito u kratko sublimirat navijačka prijateljstva na srpskoj navijačkoj sceni... fala !

Kragujevac
20-11-2011, 22:10
Taurunum Boys i Crveni Đavoli su u bratskim odnosima od 1998. godine, sve je krenulo tako što su jedan naš član i jedan njihov u rođačkim odnosima. Sećam se te utakmice, on je otišao sa njima na sever, krenulo je dozivanje, zajebancija, posle toga cirka i tako se stvorilo jedno divno prijateljstvo :D Mi smo njih podržavali na dosta utakmica, ulazak u viši rang, finale kupa, neke nebitne utakmice kada mi ne igramo. Oni nas takođe, ne samo sad kad smo prva liga, a oni treća jer nam se retko poklapaju termini odigravanja utakmica, i ne samo u Beogradu, već i van. Ja često odem tamo i kad nije utakmica, jer imam dosta ortaka među njima. Inače, TB su prava ultra ekipa, zaista je šteta šta njihov klub preživljava trenutno a i oni sa njim. Ja se iskreno nadam da će za koju godinu i oni ući u prvu ligu, nadam se u ovoj sezoni da će Niški Radnički ući, Meraklije dosta znače našoj sceni.
Od prijateljstava mogu da nabrojim još Meraklije sa Marincima, Meraklije sa Varvarima, Šabački Šaneri sa Soluncima iz Loznice i sa Jakuzama iz Kruševca, Plava Unija sa Invalidima Voždovac, Firma sa Lešinarima iz Banja Luke...Može još neko da me dopuni, ne mogu sad da se setim. Postojala su i neka beogradska, niželigaška ( Nomadi - Brigants Lion - Šumari, već je neko pisao o tome ) ali upućeniji mogu o tome. Uglavnom, prešli su na veće tribine.

Jedna slika sa Karaburme :
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/319977_249224655134239_100001401187016_707441_5444 21499_n.jpg

alan ford
20-11-2011, 22:36
Odličan tekst Argentino, svaka čast.

Što se tiče prijateljstava.

Na internacionalnom nivou na relaciji Srbija - Rusija imamo:
Delije - Fratria Spartak Moskva
Grobari - CSKA Moskva je trenutno nedefinisano. Naime navijači CSKA su oteli zastave Fratriji među kojima je bila i zastava Senjak od Delija. Onda CSKA vraća zastavu Fratriji u zamenu za dugo očekivanu tuču na livadi. Grobari koji su očekivali vrednu zastavu Delija su ohladili kontakte sa Rusima, e sad zbog situacije na tribini verovatno Zabranjeni i Alkatraz različito gledaju na budući odnos.
Plava Unija je u bratskim odnosima sa navijačima Dinama iz Moskve.

http://i46.tinypic.com/10gwj7k.jpg

Posećuju se redovno na derbijima, a Unija je išla sa njima na rusku repku u Makedoniju kad je bila tuča Rusa i ACAB-a.
Ovo je sa evro gostovanja Unije prošle godine u Belorusiji gde su imali pojačanje iz Moskve.

http://i39.tinypic.com/n2jyua.jpg

Pre par meseci na proslavi OFK Beograda igrali su prijateljsku sa Dinamo, pa su došli i Rusi.

http://www.youtube.com/watch?v=wMBl0SM0FTs

http://www.youtube.com/watch?v=2hbsox-KAB8

Na relaciji Srbija-Grčka, pored poznatih bratstava GATE7-Delije i GATE4-Grobari, postoje i prijateljstva Taurunuma sa jednom ekipom Iraklisa.

http://i43.tinypic.com/vrdnv8.jpg

http://i43.tinypic.com/2rcpzlf.jpg

Takođe stariji Invalidi su održavali kontakte sa Arisovcima i bili su kod njih u Grčkoj a navijali su sa njima kad je Aris gostovao u Vršcu u košarci.

http://i42.tinypic.com/dpd286.jpg

Što se tiče regionalnog nivoa, preko 20 godina traje prijateljstvo Firme i Lešinara

http://www.youtube.com/watch?v=etYO-uQRs74

Meraklije Niš su braća sa Varvarima iz Podgorice

http://i41.tinypic.com/2u9raqw.jpg

Takođe prijatelji su sa Marincima i ovo je sa tekme sa Radnički - Zemun gde su bile sve tri grupe.

http://i40.tinypic.com/fw501.jpg

S druge strane na onoj slici gore su bili TB,Đavoli i Iraklis uz verovatno pojedine pripadnike PFC i CZ podružnica na zapadu kod obične publike, tako da je bio navijački zanimljiv dan,
Takođe Varvari imaju prijateljske odnose sa Unijom pa su OFK-ovci bili sa njima i Meraklijama kada je Torcida dolazila u Podgoricu. Pri tome odnosi Firme i Varvara su bili OK u zajedničkoj ligi.

Što se tiče prijateljstva Đavola i TB, kao i dugodišnjeg prijateljstva Kragujevčana i kraljevačkih Kasapa koje više ne postoji neka Kragujevac napiše više.

Ofkovci i Invalidi su takođe prijatelji i na međusobnim tekmama su bili izmešani u kopovima i radili zajedničke koreografije.

http://i43.tinypic.com/2u55rv9.jpg

http://i40.tinypic.com/2epqykh.jpg

Šaneri Šabac i Solunci Loznica su navijači dva neuspešna kluba s obzirom na tradiciju gradova i međusobno se posećuju poslednjih godina. Jedni godinama tavore u trećoj ligi, a drugi u četvrtoj.

http://i44.tinypic.com/1ibl8w.jpg

http://i43.tinypic.com/bf5ij8.jpg

Saneri su još imali neki vid prijateljstva sa Jakuzama

http://www.youtube.com/watch?v=WpS60KCeHX0

U Beogradu je postojalo kao što sam pisao(neznam jel aktuelno i dalje) bratstvo Nomada, Brigantsa i Šumara i zajedno su akcijali i navijali.

http://i44.tinypic.com/16kar68.jpg

Odlazak na Voždovac kod najvećih rivala ovog bratstva

http://www.youtube.com/watch?v=WHRUcHdjDKU

Argentino
20-11-2011, 23:52
Ekipa koja u Vojvođanskoj ligi prati Dinamo Pančevo, i danas furaju stare transparente i dali stara ekipa iz 90-ih ide danas s mlađima... mislim na Rangers-e i Park Boys-e !

Opako dobra ograda za brave-rave 90-e... masa ekipe mi je rekla koja je bila u Pančevu da je jednostavno ne moguće živit, a kamoli doživit penziju u Pančevu radi smrada iz rafinerije ista situacija je i u našem Sisku.. tamo uz rafineriju igra N.K.Metalac Sisak i imaju grupu Blue Condors isto pacijenti svoje vrste drže južni dio grada Siska, Antitaleti od Segeste ne smiju disat blizu ovih... hehehe !

http://www4.slikomat.com/11/1029/ljh-215194.jpg
http://www4.slikomat.com/11/1029/yjz-281244.jpg

alan ford
21-11-2011, 00:25
Da što se tiče uslova za život, stvarno neatraktivan grad. U navijačkom smilsu ima svega. Zvezdini Brigadiri imaju tamo podgrupu, dok je od Grobara prisutna sekcija Južnog Fronta. Prije je postojala viđenija grobarska ekipa Stoka Pančevo ali su im zastavu skinuli Cigani i rasformirali ih. Postoji i ekipa Radovaca.
Ovo je grafit u jednom kraju u Pančevu:

http://i44.tinypic.com/351y1bp.jpg

Što se tiče domaće ekipe Rangers, imali su dobra izdanja kad im se klub prije 10-12 godina borio za prvu ligu i nisu bili u dobrim odnosima sa Šumarima. Kao što si napisao odličan izgled zastava, dosta su koristili pirotehniku.

http://i45.tinypic.com/35a3as1.jpg

Navijali su i za lokalni ženski rukometni klub

http://i43.tinypic.com/348g4eg.jpg

Išli su i na Zemun i bili dobri sa TB. Kasnije, pretpostavljam ista ekipa, ide na Zemun pod zastavom Pančevo.

http://i40.tinypic.com/xbwfpd.jpg

Što se tiče današnjih navijača lokalnih timova. Pre 5 godina navijala je ekipa Srpska Sparta na ženskoj odbojci ili rukometu. Ovi danas se zovu Plava Garda i radi se o klincima koji prate Dinamo u Vojvođanskoj ligi (serija D). Nazivaju se i nazivima prijašnjih grupa (rangers, srpska sparta) ali nose ove nove transove. Uglavnom nemaju veze sa starim Rangersima. Ako je iko od te ekipe aktivan pretpostavljam da ide na Zemun.

http://www4.slikomat.com/11/1105/fbc-387212.jpg

alan ford
21-11-2011, 00:37
Rad - BSK

http://www.youtube.com/watch?v=aKK6cKJ-8aU

Vojvodina - Smederevo

http://www.youtube.com/watch?v=NL-OQz_7hXI

Partizan - Borac

http://i39.tinypic.com/13zrcex.jpg

Meraklije u Inđiji

http://i44.tinypic.com/2nvt0gj.jpg

Radnički Pirot - Sloga Despotovac

http://i41.tinypic.com/2mmips8.jpg

Footie Fan
21-11-2011, 01:00

Ironija bratac, ironija...jebo smajlija i ko ga napravi..

Veruj mi da mi bilo lakše da kažem da me boli kitson i da ne razmišljam o svemu tome u ovim godinama uz svakakva lična dnevna drkanja.

LeicesterCityFinest
21-11-2011, 03:48
Veruj mi da je Sisak pesma za Pančevo.Znam....
šta se desilo sa kontaktima izmedju Nišlija i Komita???

alan ford
21-11-2011, 17:31
Ne sećam se da li su to bili pojedinačni kontakti te dve grupe ili prijateljstvo (mislim na Meraklije i Komite), može neko više da napiše.

Uglavnom 2005. godine je počelo i prijateljstvo Ultra Semendrije (tj njene podgrupe Alco Boys) i Komita. Smederevo je u intertoto kupu igralo u Skoplju sa Pobedom Prilep i tamo su se skontali i uspostavili kontakt.

http://www.ultra-semendria.com/galerija/albums/userpics/10001/pob_sfc_05_06_12.jpg

http://www.ultra-semendria.com/galerija/albums/userpics/10001/pob_sfc_05_06_10.jpg

Kasnije su Smederevci išli u Skoplje kada je Vardar u evropi igrao sa nekim albanskim timom, a ovi su dolazili u Smederevo na derbije.

http://www.ultra-semendria.com/galerija/albums/userpics/10001/ab_komiti_6.jpg

Zadnji put sam video zastavu Komita kada su Smederevci gostovali na Karabumi 2007.godine.

http://www.ultra-semendria.com/galerija/albums/userpics/10001/ofk_sfc_06_07_1.jpg

Sad neznam da li više postoji to prijateljstvo.

Zabranjeni za vikend na Partizan - Helios (ženska košarka)

http://i41.tinypic.com/einygy.jpg

Zabranjeni na fudbalu

http://i42.tinypic.com/2hfq6bk.jpg

Divlja Telad u nekom selu kod Šapca

http://img207.imageshack.us/img207/9186/fotografija0134v.jpg

caporegime
21-11-2011, 17:37
http://i42.tinypic.com/w96wph.jpg

ovo je i za euroligu lijep navijački prizor a di neće za žensku košarku

1981
21-11-2011, 17:44
Taman si me preduhitrija.Stvarno i više nego odlična brojka.Srbi su oduvik pratili košarku šta se za nas nebi moglo reč.
Nekad se i kod nas košarka pratila a danas neznan da koji klub ima navijače.
Cibona je imala najače navijače osandesetih u ex Yu u košarci.100%.

Kragujevac
22-11-2011, 11:53
Aj da napišem nešto i o našem dvoranskom praćenju odbojke i košarke, ujedno da povežem i naša evro gostovanja. Prvi izlazak na evro scenu smo imali gledajući Radnički u Švajcarskoj, u pitanju je odbojka. Nisam bio pa ne bi ni postavljao neki izveštaj, godina je 2008. :
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2575/104/112/1222151240/n1222151240_30409894_3027031.jpg

Drugo gostovanje takođe je vezano za odbojku, igralo se u Belgiji, u mestu Roselare. Ništa interesantno, njihova publika je u proseku imala 60 godina, matorci sa šalovima, kapama i trubama. Naravno, usput se svratilo do Amsterdama :D :
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/18138_1313139464702_1117127057_30945687_8386118_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/18138_1313139504703_1117127057_30945688_1110578_n. jpg
Dve su slike, jer smo bili smešteni na 2 različite tribine, nisu nas očekivali u tom broju, naravno, dovikivanje jednih sa drugima standardno :D

Treće ino gostovanje je u januaru ove godine, išlo se u Nimbruk, mesto na oko 50 km od Praga ( bili smo smešteni u Pragu, u Nimbruk smo otišli samo na utakmicu ). Nema zvanične slike, samo ova urađena kao screen shot sa TV-a ( mi smo u gornjem levom uglu ) :
http://img843.imageshack.us/img843/6672/kkrqs.jpg
Inače, gostovanja u Jadranskoj ligi su zabranjena, zbog nas, Hrvata i Bosanaca, al ovo je opušteno gostovanje tako da nije pravljen problem. Mi smo prvi koji su otišli u Nimbruk, posle nas su to uradili još Zadrani, bili su smešteni na istoj tribini na kojoj smo bili i mi.
Iako nije vezano za nas kao grupu pomenuo bi tuču kojoj sam prisustvovao u Pragu, u metrou. Dok smo čekali metro ušla je u hol grupica od oko 70 ljudi, svi u nemačkim markama ( pit bull, spitfire, steiner... ). Po dolasku metroa izletela je druga grupica (otprilike ista brojka) i krenuli su sa tučom ( očigledno zakazanom ). Ono što me je oduševilo jeste to da nisu tukli i gazili one koji padnu, već se prelazi na sledećeg, nešto što je na ovom prostoru nezamislivo, nažalost. Posle smo saznali da je u pitanju zakazana tuča između Dortmundovih i Spartinih.

Bilo je i incidenata na dvoranskim sportovima, izdvojio bi tuču sa Grobarima 2007 ( naći ću klip, mada se slabo vidi, samo naše zaletanje ka njima ). To je ova utakmica kojoj su prisustvovala i naša braća iz Zemuna :

http://www.youtube.com/watch?v=xe42yTFpH6M

Incidenti na odbojci sa Firmašima, u Novom Sadu :

http://www.youtube.com/watch?v=RPsJuS1o0QI

Ovde se vidi i prebijanje našeg člana( na kraju klipa ), uz komentar voditeljke ''da povređenih nije bilo'' a vi prosudite dal je ovo moglo da prođe bez povreda...

http://www.youtube.com/watch?v=KTeOKrkjImo

Uglavnom, odbojka se u zadnje vreme ne prati, košarka kad se ne poklapa sa fudbalom. Za sada smo u fudbalu treći na tabeli, odmah iza Partizana i Zvezde, ako ostane tako bio bi nam to prvi fudbalski izlazak u Evropu, samo da ostane ovako.

alan ford
23-11-2011, 10:32
Sloboda - Metalac

http://i602.photobucket.com/albums/tt107/zastitaff/fgasdfa1.jpg

http://i602.photobucket.com/albums/tt107/zastitaff/fgafa3.jpg

Rad - BSK

http://www.united-force.org/images/vesti/Rad-%20BSK%201011%20naslovnaaaaaaa.jpg

Timok Zaječar - Borac Bivolje

http://images.shareapic.net/images7/025713489.jpg

U subotu je derbi na Marakani, videćemo hoće li agenti moći napuniti jug. Takođe Zabranjeni najavljuju dolazak na istok. Biće interesantan derbi i sa navijačke i sa fudbalske strane.

@kragujevac, evo ti taj klip.

http://www.youtube.com/watch?v=0F_dLSGh4MI

mimi
23-11-2011, 14:18
kakav je stav delija u vezi grobara? da li podržavaju zabranjene?

rdbgd
23-11-2011, 23:15
zvezda -smederevo 4-0 kup
http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/CZ_smederevo_kup/delije01.jpg

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/CZ_smederevo_kup/delije05.jpg

http://www.delije-caffe.net/galerija/gal/2011-2012/CZ_smederevo_kup/delije03.jpg

Samo TI
23-11-2011, 23:25
http://i39.tinypic.com/2r5rwvc.jpg

caporegime
24-11-2011, 09:07
neko pojašnjenje u vezi prozivke?
smederevo da su grobari i to.

rdbgd
24-11-2011, 09:29
neko pojašnjenje u vezi prozivke?
smederevo da su grobari i to.

mala aluzija posto u smederevu igra 5-6 bivsih partizanovih omladinaca .sto bi se reklo cisto malo zagrevanje pred derbi .

REAKCIJA!
24-11-2011, 10:02
Ne samo da su to bivsi omladinci partizana,nego je i trener covek koji u slobodno vreme ide da prima plakete za partizan na raznim dodelama,a tim igracima su menadzeri upravo sa juzne tribine.Navijaci smedereva bojkotuju svoj klub od utakmice sa partizanom gde su dosli na jna sa parolom "i ako je kec ko vrata,navijacemo iz inata".

REAKCIJA!
24-11-2011, 11:08
Za Delije ti tvrdim da nema toga.Posto se mnogo puta na svim zivim forumima provlacila prica kako su svi placenici i to.Cisto da se zna,nasa grupa je vec jedno 7 godina 100% nezavisna od kluba i bilo koje vrste pomoci od strane istih.Sve sto vidis da je napravljeno,svaki covek koji je na gostovanje dosao,sve je to iz svog dzepa uradjeno.Pre toga,rat,beda,sankcije koje su ostavile svoj pecat i na tribinama.Trebalo je jedno vreme da se iscistimo od toga i danas smo tu gde jesmo.

Samo TI
24-11-2011, 11:35
mala aluzija posto u smederevu igra 5-6 bivsih partizanovih omladinaca .sto bi se reklo cisto malo zagrevanje pred derbi .
Tacnije 8.A neki od njih su jos uvek partizanovi igraci,ali su u smederevu na pozajmici.a par ljudi iz uprave smedereva su ujedno i clanovi skupstine partizana.

alan ford
24-11-2011, 11:53
@Capo, ne radi se o niželigašu već o stabilnom prvoligašu.

Slike sa ostalih kup tekmi

Vojvodina - Javor

http://i39.tinypic.com/qq2zh5.jpg

OFK Beograd - Partizan

http://i40.tinypic.com/3466xbk.jpg

Borac Čačak - Spartak

http://i39.tinypic.com/20uvkvl.jpg

caporegime
24-11-2011, 12:27
znam ja da je smederevo prvoligaš ali ja kolokvijalno nazivam nižerazrednim klubovima manje više sve one koji nisu omirisali jugo ligu.
pa je tako meni nižerazredni klub i smederevo i slaven belupo, ako me razumiješ.

alan ford
24-11-2011, 12:45
Shvatam. Žalosne se stvari događaju. Evo ova Ultra Semendria, grupica od 100-150 ljudi cima se godinama, rade nešto, navijaju za taj klub i moraju trpiti da u tekmi sa recimo Partizanom za njih igraju igrači koji su u vezi sa FK Partizanom. Sada ta grupa bojkotuje fudbal i idu u dvoranu.

Što se tiče subotnjeg derbija postoji mogućnost zabrane prodaje ulaznica za istok gde se nameravaju okupiti Zabranjeni, pa murija namerava da tu frakciju smesti na Jug zajedno sa agentima i da postavi kordon na između njih. Velika je mogućnost da murija i vlast nameste incident kao što su BBB namestili ono za prvi maj. Plus u subotu onaj visokorizični koncert u Areni, na Kosovu napeto, a bliže se izbori. Nadam se da će i Cigani i Grobari pametno postupiti.

caporegime
24-11-2011, 12:52
BBB namestili ono za prvi maj
ne znam na što ciljaš sa izrazom namjestiti ali koliko ja znam ono je sve bilo spontano.
dopizdilo ljudima da ih se tretira ko zadnju stoku bez ikakvih prava.
ili misliš da su boysima nešto namjestili?
namjestili su samo naknadna suđenja nekim ljudima koji su trebali dobiti biljeg vječitih huligana.
ako dakle murja napravi ovo:
tu frakciju smesti na Jug zajedno sa agentima , mislim da se tu nema šta namještat, tu se mogu dogoditi neke stvari same od sebe.

alan ford
24-11-2011, 13:06
Mislim upavo na posledice incidenta i medijsku hajku i u vašem slučaju i u nekim ranijim slučajevima koji su se raniji desili u Srbiji, a ne na sam incident. Recimo neredi na Zvezda - Hajduk Kula kad se desio slučaj "Uroš Mišić" su neredi ko neredi sa policijom na Severu kakvi su bili i ranije u doba Slobe i gde je takođe bilo povređenih policijaca, ali u ovom slučaju vlast je namestila da nanošenje povreda bude okvalifikovano kao pokušaj ubistva.
Tako i kod vas. Verovatno je bilo i težih nereda na vašem severu ali je sada taj incident preuveličan zbog pretpostavljam skretanja za drugih društvenih tema, pa je i onaj momak osuđen, koliko sam pratio bez nekih jasnih dokaza. Jel odgovarao iko za ranjavanje onog Bojsa?

Što se tiče derbija, policija uz dobru organizaciju može sprečiti nerede, ali evo u ovoj vesti se spominje mogućnost da ako bude organizovanog navijanja na istoku budu premešteni na Jug. Umesto da ove pusti da ostanu na istoku. Recimo na nekoliko Sarajevskih derbija odvojena frakcija Hordi koja sada vodi tribinu je navijala sa Zapada, dok su na su Manijaci i tada vladajuća garnitura Hordi bile na tribinama iza gola.
http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.html:354700-Apel-iz-Zvezde-Za-navijanje-sever-i-jug

caporegime
24-11-2011, 13:37
da. u pravu si. nešto se iza brda valja a to što se valja za navijače neće biti niikako dobro.