PDA

Pogledaj Full Version : Pusićka želi povući tužbu za genocid

caporegime
02-01-2012, 12:35
i pri tome se poziva na izborne rezultate kao da je narod glasovao za hns upravo radi toga.
doduše, uspjeh hrvatske tužbe bi bio i njoj šamar po licu budući uvijek propagirala da se ovdje dogodio građanski rat umjesto agresije.
u tom smislu me i ne čude njezini snovi ali me zanima je li to i stav koalicije koja očito po prvim najavama radi sve ono što nisu govorili pred izbore.

Inkvizitor
02-01-2012, 12:36
Svi oni to misle, samo se ustručavaju tako otvoreno reći.

caporegime
02-01-2012, 13:06
moguće, ali imaju makar malo mozga u glavi onda bi prije morali shvatiti da nisu oni toliko dobili izbore, koliko ih je hdz izgubio.
izlaznost je sa 70% pala na 60%.
ako imaju i makar 2 grama mozga u glavi onda bi trebali bit isvjesni da b itakav potez samo dodatno mogao mobilizirati raspršene glasove desnice.
pogotovo im to može biti zajeb nakon što i njih barem 25% njihovih glasača napusti obzirom da će tek nastati cirkus nesposobnosti i vašar gluposti kad počnu povlačiti bitne poteze

Inkvizitor
02-01-2012, 13:13
ne razmišljaju oni o tome na taj način..to je jače od njih..

znaš onu priču kad žaba prenosi škorpiona preko rijeke..a to je to..to su oni..

caporegime
02-01-2012, 13:20
pa dobro......tim onda zapravo i bolje.

Stiliana
02-01-2012, 13:31
i pri tome se poziva na izborne rezultate kao da je narod glasovao za hns upravo radi toga.
doduše, uspjeh hrvatske tužbe bi bio i njoj šamar po licu budući uvijek propagirala da se ovdje dogodio građanski rat umjesto agresije.
u tom smislu me i ne čude njezini snovi ali me zanima je li to i stav koalicije koja očito po prvim najavama radi sve ono što nisu govorili pred izbore.

Ne znam i ne vjerujem da je itko glasao za Koaliciju baš zbog HNS-a. Možda jako mali postotak ljudi jer se njihov program dopada ljudima koji su kao precool da izlaze na izbore ili uopće razmišljaju o politici. Vesnica se svejedno dobro uhljebila. Ovo što sad izvodi je manje više u skladu i s onim na što nas je Josipović 'pripremao' otkad je sjeo u predsjedničku fotelju. Inače, nisam sigurna koliko će i kako povlačenje tužbe djelovat na javnost. Imam dojam da većinu ionako nije briga... i da na takve stvari možda čak i gledaju s odobravanjem. Uostalom, Koaliciji ionako sve može proć.

ljuta trava
02-01-2012, 13:42

Pobjedom kokošinjac koalicije , Srbija je dobila najbolje odvjetnike koje je mogla zamisliti .Što se tiče tužbe Hrvatske protiv Srbije , ista će biti povučena , jer su na vlasti oni iz skupine ,,Tko nas bre zavadi,, i drugo niti ne trebamo očekivati , pogotovo uz ovakve medijske pripreme koje ,,nezavisni,, mediji upravo odrađuju i to na način da sam morao provjeravati , pišu li oni o Sjevernoj Koreji ili RH .

ljuta trava
02-01-2012, 13:47
Haranga medija protiv desne opcije krenula je odmah nakon najave zakona o medijima , gdje se u prijedlogu zakona izričito navodilo da bi se vlasnik medija trebao znati imenom i prezimenom , i tada je krenula paljba koja je nezaustavljiva i do danas .Uspjehu kokošinjac koalicije pridonijela je najviše politička glupost HDZ ,jer jednostavno je za nevjerovati koliku količinu glupih poteza su vukli od 2003 do 2011 , ali naravno odmah su pronašli opravdanje , pa je po njihovom i za loše vrijeme , i za ljetnje suše --kriv Ivo Sanader , a oni , ma oni nisu ništa znali , oni su samo slučajno tu . I nakon svega , HDZ je se sam pobijedio.

A ovo što se danas događa , samo je danak koji plaćamo svojoj neslozi , nadam se da će svi državotvorni elementi povući pouke i prestati sa svađama jer kako je krenulo , neće biti dobro .
A Pusićka , i ostali ,,pusići,, samo nastavljaju ono što rade još od 90-te.

Humphrey
02-01-2012, 14:01
Ako tužba bude povućena onda ovu vlast treba smatrati neprijateljskom i u skladu sa tim se ponašati. To prestaje biti pitanje političkih neslaganja i postaje agresija na RH, a na agresiju se može samo na jedan način odgovoriti.

ljuta trava
02-01-2012, 14:13
Ako tužba bude povućena onda ovu vlast treba smatrati neprijateljskom i u skladu sa tim se ponašati. To prestaje biti pitanje političkih neslaganja i postaje agresija na RH, a na agresiju se može samo na jedan način odgovoriti.
--Potpisujem

Fraya
02-01-2012, 14:13

Ma sve to treba na Ustavni Sud. To je veleizdaja.

Inkvizitor
02-01-2012, 14:14
Što je rekla stiliana..sumnjam da to..kako bi reko drug Lenjin..široke mase zanima.

To je passe..to je zatucano, to je prošlos'..

mediji će to isjeckat, ispržit, faširat i poslužit kao gotovo jelo.

sagitarius
02-01-2012, 14:15
To, sa povlačenjem tužbe, ukoliko bi se dogodilo, sigurno bi bio veoma kontraproduktivan potez i svojevrstan signal da se protivu Hrvatske pojavi 100.000 pojedinačnih tužbi srba koji su napustili RH i žive u Srbiji, BiH ili nekim trećim zemljama...
Ukoliko bi se potvrdile sudske kvalifikacije genocida u Vukovaru i istočnoj Slavoniji u slučaju donošenja takve presude, onda se nitko ne bi usudio tužiti Hrvatsku za vlastiti genocid, ovako Hrvatska nema nikakvu garanciju, osim dobrih odnosa Josipovića i Tadića, što baš i nije neka garancija, da odustajanjem od te tužbe neće doći u situaciju da i sama bude tužena zbog masovnog ratnog iseljavanja srba - što se može kvalificirati - genocidom - protjerivanjem jedne etničke zajednice sa nekog ograničenog prostora što je po definiciji genocid.
Pusička osim što ne želi da prihvati mišljenja eminentnih pravnika, pravi previde i ishitruje odustanak od tužbe, umjesto da sačeka konačnu presudu hrvatskim generalima u Hagu i osigura im sva raspoloživa sredstva u obrani, kako sprovedene vojno -redarstvene akcije ne bi bile kvalificirane kao zločinačka urota, što bi u slučaju odustajanja od spomenute tužbe, definitivno RH dovelo u situaciju da u EU ulazi kao vječito za nešto kriva fašisoidna nacionalistička tvorevina, nedavno nastala na genocidu i radi čega bi imala trećerazredni i vječito podređeni status u društvu europskih zemalja, koje bi narednih sto godina Hrvatima tovarili hipoteku genocida...

Humphrey
02-01-2012, 14:29
Ma sve to treba na Ustavni Sud. To je veleizdaja.

Slažem se, to bi bila veleizdaja, a veleizdajnike se ne šalje na sud nego na vješala.

Ovu državu treba temeljito pročistiti, trebalo je to davno uraditi, od vrha do dna.

Od 2000.godine znam kako su se Hrvati osjećali u Jugoslaviji, voliš svoju domovinu Hrvatsku , a mrziš državu u kojoj živiš.Ova RH nakon 2000. sve više postaje država koju mrziš, ali žiivš ovdje jer to ti je domovina Hrvatska.

Fraya
02-01-2012, 14:29
To, sa povlačenjem tužbe, ukoliko bi se dogodilo, sigurno bi bio veoma kontraproduktivan potez i svojevrstan signal da se protivu Hrvatske pojavi 100.000 pojedinačnih tužbi srba koji su napustili RH i žive u Srbiji, BiH ili nekim trećim zemljama...

..

Kakve sada veze imaju neke privatne tuzbe Srba koji imaju razloga ( ako imaju) da tuze privatno Hrvatsku sa ovom ,eventualno povucenom
ili prihvacenom tuzbom? Proterivanje ljudi nije genocid nego je "etnicko ciscenje" i ja zaista ne razumem zasto taj zraz "genocid"
dozivljava ovakvu inflaciju.

Hrvatska ce morati da sredi neke druge stvari ( ova tuzba i njeno eventualno povlacenje ne igraju tu nikakvu ulogu),
a tacno se preciziriju u izvestijima AI (Amnesty Internatinal) vec godinama. Procesuiranje vise od 500 slucajeva
zlocina ucinjenim nad Srbima. I sve dok zatvarae oci nad tim zlocinima, vrtecete se u krug.

Fraya
02-01-2012, 14:30
Slažem se, to bi bila veleizdaja, a veleizdajnike se ne šalje na sud nego na vješala.

Ovu državu treba temeljito pročistiti, trebalo je to davno uraditi, od vrha do dna.

Od 2000.godine znam kako su se Hrvati osjećali u Jugoslaviji, voliš svoju domovinu Hrvatsku , a mrziš državu u kojoj živiš.Ova RH nakon 2000. sve više postaje država koju mrziš, ali žiivš ovdje jer to ti je domovina Hrvatska.

Ja sam malo bila sarkasticna. Nisi skuzio?

Modus
02-01-2012, 14:30
Neka ide ona više u PM pa vi sada obrišite i banirajte neću se žaliti.:evil:evil:evil

Humphrey
02-01-2012, 14:33
Ja sam malo bila sarkasticna. Nisi skuzio?

Nisam skužio sorry :)

Inkvizitor
02-01-2012, 14:34
Kakve sada veze imaju neke privatne tuzbe Srba koji imaju razloga ( ako imaju) da tuze privatno Hrvatsku sa ovom ,eventualno povucenom
ili prihvacenom tuzbom? Proterivanje ljudi nije genocid nego je "etnicko ciscenje" i ja zaista ne razumem zasto taj zraz "genocid"
dozivljava ovakvu inflaciju.

Hrvatska ce morati da sredi neke druge stvari ( ova tuzba i njeno eventualno povlacenje ne igraju tu nikakvu ulogu),
a tacno se preciziriju u izvestijima AI (Amnesty Internatinal) vec godinama. Procesuiranje vise od 500 slucajeva
zlocina ucinjenim nad Srbima. I sve dok zatvarae oci nad tim zlocinima, vrtecete se u krug.

A Srbija ...šta bi Srbija trebala uradiit..čuj 500 slučajeva..u šta to sve spada..krivi pogled na bradatog pisgivofčensovca..

vi ste bili agresori..vi ste napali..ko se brani taj ima sva prava..tako je učeno..

dakle imamo pravo da Srbiju tužimo dok hoćemo

ako ti možeš o Jasenovcu 60 godina nakon rata možemo i mi o srbijanskoj agresiji..

a vala i hoćemo.

Inkvizitor
02-01-2012, 14:35
Nisam skužio sorry :)

:rofl..

ne zna te mala još..

Fraya
02-01-2012, 14:37
A Srbija ...šta bi Srbija trebala uradiit..čuj 500 slučajeva..u šta to sve spada..krivi pogled na bradatog pisgivofčensovca..

vi ste bili agresori..vi ste napali..ko se brani taj ima sva prava..tako je učeno..

dakle imamo pravo da Srbiju tužimo dok hoćemo

ako ti možeš o Jasenovcu 60 godina nakon rata možemo i mi o srbijanskoj agresiji..

a vala i hoćemo.

E buraz, ovde je jel tema o Hrvatskoj,toj tuzbi i tako.
Kad zadjes na neki topik o Srbiji, ali se ovde Srbija obradjuje samo u okviru
ybmligacega, a ja ne spamujem, pa cu ti ostati duzna za odgovor.

Znaci, sada,ovde samo izvestaji AI, ili povlacenje tuzbi,protivtuzbe ,Vesna Pusic i slicno.

Fraya
02-01-2012, 14:38
:rofl..

ne zna te mala još..

Ne brini, ne zna ni on mene, a shvatice da se lepe i pametne devojcice svuda radjaju.
Pa i u Srbiji:))

Inkvizitor
02-01-2012, 14:40

Znaci, sada,ovde samo izvestaji AI, ili povlacenje tuzbi,protivtuzbe ,Vesna Pusic i slicno.

Sve je to širi kontekst..a u ovom slučaju i najuži tako da je sve dozvoljeno u nekom okviru, sve osim namjernog uništavanja teme.

a ljudske misli nemaju ograničenja..barem kod nekih..

poštujem tvoju želju i dobronamjernost da ne pričaš o zločinima Srbije kako ne bi išla van teme..i ne vidim u tome trun zlonamjernosti..

kao ni Humphrey ironiju..

Fraya
02-01-2012, 14:44
Sve je to širi kontekst..a u ovom slučaju i najuži tako da je sve dozvoljeno u nekom okviru, sve osim namjernog uništavanja teme.

a ljudske misli nemaju ograničenja..barem kod nekih..

poštujem tvoju želju i dobronamjernost da ne pričaš o zločinima Srbije kako ne bi išla van teme..i ne vidim u tome trun zlonamjernosti..

kao ni Humphrey ironiju..

Ovo je veliki komliment za mene, a ti jado mislio da si me uvredio?

To sto tvoj frend ne vidi sarakazam ( ironija je preblaga rec) ne uzimam za zlo, covek nema pojma da na ovakvim topicima
ima i ljudi koji imaju smisla za "podyebavanja".Ali sada je shvatio. Naviklo se da se sve salje na vesala pa sam ga ja malo
zbunila.

Oko srpskih zlocina ima barem na ovom forumu jedno,brat,bratu 17 topika pa se tamo o tome prica.

caporegime
02-01-2012, 14:47
Ne brini, ne zna ni on mene, a shvatice da se lepe i pametne devojcice svuda radjaju.

točno. i u srbiji. dapače, srbija je zemlja u kojoj žive i rastu rasne žene i to u priličnom broju.
na neki na čin te i shvaćam jer u tom kontekstu se ti jamačno osjećaš ko napoleonov manji brat u okolici trilja.

Oko srpskih zlocina ima barem na ovom forumu jedno,brat,bratu 17 topika pa se tamo o tome prica
koje ti uredno zaobilaziš a ovdje si se raskokodakala.

Inkvizitor
02-01-2012, 14:48
Ovo je veliki komliment za mene, a ti jado mislio da si me uvredio?

To sto tvoj frend ne vidi sarakazam ( ironija je preblaga rec) ne uzimam za zlo, covek nema pojma da na ovakvim topicima
ima i ljudi koji imaju smisla za "podyebavanja".Ali sada je shvatio. Naviklo se da se sve salje na vesala pa sam ga ja malo
zbunila.

Oko srpskih zlocina ima barem na ovom forumu jedno,brat,bratu 17 topika pa se tamo o tome prica.

Uff..pa da nije uhvatio ne bi ti govorio da ih treba na vješala..

povuci se malo dok nam ne postaneš igračka ovdje..razmisli..promisli..nisi na onom forumu gdje moš stisnutih očiju pa kako ti prsti padne..ako me kužiš..

Inkvizitor
02-01-2012, 14:48
na neki na čin te i shvaćam jer u tom kontekstu se ti jamačno osjećaš ko napoleonov manji brat u okolici trilja.

:019:019:rofl:rofl

Modus
02-01-2012, 14:53
Pa nisi ti tema u naslovu koliko ja vidim.To je jedno,druga stvar je da ja nemam što pročitati u tvojim postovima pa te i ignoriram.I treća stvar ja nemam ovdje istimišljenika ,mi ovdje razmjenjujemo različita mišljenja.

Fraya
02-01-2012, 14:56
Uff..pa da nije uhvatio ne bi ti govorio da ih treba na vješala..

povuci se malo dok nam ne postaneš igračka ovdje..razmisli..promisli..nisi na onom forumu gdje moš stisnutih očiju pa kako ti prsti padne..ako me kužiš..

Ma nemojte da se brinete za mene.

A inace nemam bas obicaj da pisem na forumima, a na kojima moram nesto tesko da razmisljam da li cu se nekome i dopasti.
Ja sam omiljena svuda. Jako pametna,vesela, duhovita i skromna.:)

Fraya
02-01-2012, 14:58
točno. i u srbiji. dapače, srbija je zemlja u kojoj žive i rastu rasne žene i to u priličnom broju.

koje ti uredno zaobilaziš a ovdje si se raskokodakala.

A sto,da li ja, posto sam iz Srbije , moram ovde samo na odredjene topike da idem?
Opet neka diskriminacija po nacionalnoj osnovi?

Inkvizitor
02-01-2012, 14:59
Ma nemojte da se brinete za mene.

A inace nemam bas obicaj da pisem na forumima, a na kojima moram nesto tesko da razmisljam da li cu se nekome i dopasti.
Ja sam omiljena svuda. Jako pametna,vesela, duhovita i skromna.:)

drugi dio posta potvrđuje prvi..svakako svakako..

apriori te smatramo takvom bilo što i kako da napišeš..

Fraya
02-01-2012, 15:00
drugi dio posta potvrđuje prvi..svakako svakako..

apriori te smatramo takvom bilo što i kako da napišeš..

Znam ja to jer da nije tako , ipak ne bih dolazila u sharmantno drustvo:)

caporegime
02-01-2012, 15:01
A sto,da li ja, posto sam iz Srbije , moram ovde samo na odredjene topike da idem?
Opet neka diskriminacija po nacionalnoj osnovi?

ne. više se rado o vjerodostojnosti.
teško da cigo iz kozari puteva može dijeliti lekcije o pridržavanju higijene odnosno da ga u tom smislu može itko uzeti za ozbiljno.
ako već samu pristojnost izbacimo iz konteksta.

Inkvizitor
02-01-2012, 15:05
Znam ja to jer da nije tako , ipak ne bih dolazila u sharmantno drustvo:)

dobro..nećemo sad pretvoriti u temu o tebi..tašta moja Vlahinjice..

ti jesi malkice kriva ali ipak ne toliko..nije ovo tužba protiv Fraye.

Humphrey
02-01-2012, 15:08

Lepe i pametne devojčice su ukras ovog inače ružnog svijeta i zato hvala Bogu što postoje.

Bez obzira što ljudi o meni govorili ja nisam neki zagriženi nacionalist pa zato i ne odbacujem mogućnost postojanja neke lepe i pametne srpkinje. Jedino ne vidim kakve sve to veze ima sa tobom.

Iskreno se nadam da si prelijepa žena, ono žena zbog koje bi muškarci ratovali, jer te pamet koju ovdje prolijevaš neće baš daleko u životu odvesti.

Kad će te vi srbi shvatit kako vas nitko neće ozbiljno shvatit dok u svaku raspravu unosite i svoju matematiku

caporegime
02-01-2012, 15:22
vladimir i estragon su se isto tako nadali da godot samo što nije stigao........

( a sad bez zajebancije, nema više skretanja s teme)

Fraya
02-01-2012, 15:23
više dođeš kao ricinusovo ulje.
za neobavezno chatanje s debilima imaš svoje matično mjesto na koje dođeš tužakati ljude odavdde kad se dobro isprda s tobom.
kad već imaš običaj vraćati se na ovo mjesto, da prištediš suze i samoponiženje vraćanja i kmečanja tamo i ponovnog dolaska ovdje, počni koristiti malo argumentacije, uhvati se principijelnosti i ne namještaj se na volej pošto je toliko prkno zbilja teško promašiti.
ovo shvati kao dobronamjeran savjet.

Stiliana
02-01-2012, 15:24
Što je rekla stiliana..sumnjam da to..kako bi reko drug Lenjin..široke mase zanima.

To je passe..to je zatucano, to je prošlos'..

mediji će to isjeckat, ispržit, faširat i poslužit kao gotovo jelo.

Upravo to. Onaj koji je protiv povlačenje tužbe, taj 'živi u devedesetima', 'voli rat', nazadan je i agresivan. Koči ovu državu i ne da joj da ide naprijed. Što je rekao Predrag Matvejević jučer u 2: on želi osmozu sa susjednim državama RH. Jedino nije rekao osmozu koga i čega.
I ja sam za osmozu, ali ne na ovaj način.

caporegime
02-01-2012, 15:32
i ja sam za osmozu. da se npr matvejević osmodira s vezuvom u doba erupcije

Inkvizitor
02-01-2012, 15:37
Upravo to. Onaj koji je protiv povlačenje tužbe, taj 'živi u devedesetima', 'voli rat', nazadan je i agresivan. Koči ovu državu i ne da joj da ide naprijed. Što je rekao Predrag Matvejević jučer u 2: on želi osmozu sa susjednim državama RH. Jedino nije rekao osmozu koga i čega.
I ja sam za osmozu, ali ne na ovaj način.

On želi. Pa ne živi li on u Italiji..

i jel se još ta žaba krastača identificira s Hrvatskom iako je rođen u Mostaru od obitelji ukrajinskih belogardejaca koji su strugnuli pred Boljšojim Iljičevim teatrom.

Stiliana
02-01-2012, 15:38
i ja sam za osmozu. da se npr matvejević osmodira s vezuvom u doba erupcije

Hahahaha...

Eto vidiš Fraya da nismo ovdje svi istog mišljenja.

Fraya
02-01-2012, 15:41
Hahahaha...

Eto vidiš Fraya da nismo ovdje svi istog mišljenja.

Ih pa znam ja to, barem tebe i Inkvija poznajem.:)

Stiliana
02-01-2012, 15:42
On želi. Pa ne živi li on u Italiji..

i jel se još ta žaba krastača identificira s Hrvatskom iako je rođen u Mostaru od obitelji ukrajinskih belogardejaca koji su strugnuli pred Boljšojim Iljičevim teatrom.

Pa gle, legitimno je da čovjek želi što mu srce drago. Ja sam prije bila alergična na svaku pomisao ikakvih veza sa Srbijom, bilo kulturnih bilo gospodarskih. Sad sam zato da im izvezemo što više proizvoda bilo da su to sapunice Jelene Kreveljače bilo Kraševe čokolade. Zašto ne? Ovce se treba šišat.
E sad... oni su nama ionako 'odaslali' svoju šund muziku, a njihovi filmovi (trenutno Parada) igraju u našim kinima. I to je po meni to. Ne treba nam ni više ni manje.
Na kakvu je osmozu Matvejević mislio, velim ti, ne znam. Nije se izjasnio. No ovo međusobno tuženje za genocid pa žongliranje istima u svrhu manipuliranja narodom je zaista tužno i jadno. Mešetari se stvarima kojima se nikako ne bi smjelo.

Inkvizitor
02-01-2012, 15:45
Pa gle, legitimno je da čovjek želi što mu srce drago. Ja sam prije bila alergična na svaku pomisao ikakvih veza sa Srbijom, bilo kulturnih bilo gospodarskih. Sad sam zato da im izvezemo što više proizvoda bilo da su to sapunice Jelene Kreveljače bilo Kraševe čokolade. Zašto ne? Ovce se treba šišat.
E sad... oni su nama ionako 'odaslali' svoju šund muziku, a njihovi filmovi (trenutno Parada) igraju u našim kinima. I to je po meni to. Ne treba nam ni više ni manje.
Na kakvu je osmozu Matvejević mislio, velim ti, ne znam. Nije se izjasnio. No ovo međusobno tuženje za genocid pa žongliranje istima u svrhu manipuliranja narodom je zaista tužno i jadno. Mešetari se stvarima kojima se nikako ne bi smjelo.

Taj Matvejevič i ta bagra sanjaju Jugoslaviju koju nikad nisu preboljeli.

Jasno da neke veze moraju postojati..ima tu puno i rodbinskih i svačega..ali što se tiče država..dok se ne rasčiste računi..ništa..

A u Srbiji prevladava mišljenje..čak i od ove ajmo reć liberalne Fraye da su Hrvati krivlji.

i Kako onda može biti sporazuma..

pa nije nitko baš toliko glup.

Fraya
02-01-2012, 15:53
Ne,kod mene nikako. Ja sam zaista uvek korektna. Ipak nisi ti dolazio u Zajecar da ga rusis nego su neki moji
dolazili kod tebe. I tu je tacka.
Medjutim, sta je sustina te tuzbe. Kakav genocid ,kakvi qrtzi? Agresija sigurno da moze da prodje,ali ko je jos
osudjen za agresiju?

Stiliana
02-01-2012, 15:56
Taj Matvejevič i ta bagra sanjaju Jugoslaviju koju nikad nisu preboljeli.

Jasno da neke veze moraju postojati..ima tu puno i rodbinskih i svačega..ali što se tiče država..dok se ne rasčiste računi..ništa..

A u Srbiji prevladava mišljenje..čak i od ove ajmo reć liberalne Fraye da su Hrvati krivlji.

i Kako onda može biti sporazuma..

pa nije nitko baš toliko glup.

Pa on jest izrazio žaljenje zbog raspada te države, ali baš i ne za njenom obnovom kao što je prije bila. Uostalom, nije on tema. Samo me ta njegova fraza s osmozom potakla da nešto napišem.

Što se tiče čistih računa - iluzorno je očekivati tako nešto, ali lijepo je imati principe. Naime, računi između Srbije i Hrvatske nikad nisu bili čisti. Od onih šugavih Načertanja pa do današnjih dana. Iako je prilično očita srpska agenda od tog vremena, većina ljudi kao da pati od amnezije ili su jednostavno neobrazovani pa ne kuže što se događalo zadnjih sto godina (i više) na ovim prostorima.
S druge strane, nitko te ne pita smije li Seka Aleksić pjevat u Makarskoj (iako dotična nema radnu dozvolu da obavlja svoj posao u RH) i hoće li se srpski proizvodi uvoziti u Hrvatsku. To se sve događa već odavno i ne može se zaustavit. Mislim, možeš ti bojkotirat Eurokrem i ne ići na njihove koncerte, ali takvih ljudi ima malo. Pa o čemu onda da pričamo?

Političko ludilo drage naše Fraye i većine Srba je tema za sebe. Mogu samo reć da se slažem s tobom, ali da treba iskoristit ovu malu ekonomsku prednost Hrvatske i dobro ih ošišat dok možemo. Ni kulturna invazija putem serija, filmova, glazbe i knjiga nije zgorega. Nek malo nauče hrvatski jezik, možda im zatreba ;)

Fraya
02-01-2012, 16:04
Pa on jest izrazio žaljenje zbog raspada te države, ali baš i ne za njenom obnovom kao što je prije bila. Uostalom, nije on tema. Samo me ta njegova fraza s osmozom potakla da nešto napišem.

Što se tiče čistih računa - iluzorno je očekivati tako nešto, ali lijepo je imati principe. Naime, računi između Srbije i Hrvatske nikad nisu bili čisti. Od onih šugavih Načertanja pa do današnjih dana. Iako je prilično očita srpska agenda od tog vremena, većina ljudi kao da pati od amnezije ili su jednostavno neobrazovani pa ne kuže što se događalo zadnjih sto godina (i više) na ovim prostorima.
S druge strane, nitko te ne pita smije li Seka Aleksić pjevat u Makarskoj (iako dotična nema radnu dozvolu da obavlja svoj posao u RH) i hoće li se srpski proizvodi uvoziti u Hrvatsku. To se sve događa već odavno i ne može se zaustavit. Mislim, možeš ti bojkotirat Eurokrem i ne ići na njihove koncerte, ali takvih ljudi ima malo. Pa o čemu onda da pričamo?

Političko ludilo drage naše Fraye i većine Srba je tema za sebe. Mogu samo reć da se slažem s tobom, ali da treba iskoristit ovu malu ekonomsku prednost Hrvatske i dobro ih ošišat dok možemo. Ni kulturna invazija putem serija, filmova, glazbe i knjiga nije zgorega. Nek malo nauče hrvatski jezik, možda im zatreba ;)

Stliana, ja sam ti losa adresa za sve te Seke i Goge,a narocito udove Raznjatovic, jer ja i ne znam ko su one ( ovu zadnju znam,ali
ne znam sta ,gde i kako peva). I na tome ce i ostati. Kulturna invazija iz Hrvatske dobrodosla je ,ali i sama znas da prilicno lose oduvek
stojite sa tom kulturom, a koja bi se primila u Srbiji. Moja mama ( stara zena) doduse hvali nekakvu hrvatsku mziku, pa i gleda
neku hrvatsku seriju,a nema problema ( cak ni u Zajecaru) sa hrvatskim jezikom, ali ja jako sumnjam da smo i Srbi ovce za sisanje,
jer bi te ovde trebalo da imaju i vunu, a Srbi danas nemaju nista tako da od sisanja nema tu ni "q".

Sisajte vi Nemce,Francuze,Austrijance, verovatrno zude za hrvatskim skarama ( makazama).

Stiliana
02-01-2012, 16:11
Stliana, ja sam ti losa adresa za sve te Seke i Goge,a narocito udove Raznjatovic, jer ja i ne znam ko su one ( ovu zadnju znam,ali
ne znam sta ,gde i kako peva). I na tome ce i ostati. Kulturna invazija iz Hrvatske dobrodosla je ,ali i sama znas da prilicno lose oduvek
stojite sa tom kulturom, a koja bi se primila u Srbiji. Moja mama ( stara zena) doduse hvali nekakvu hrvatsku mziku, pa i gleda
neku hrvatsku seriju,a nema problema ( cak ni u Zajecaru) sa hrvatskim jezikom, ali ja jako sumnjam da smo i Srbi ovce za sisanje,
jer bi te ovde trebalo da imaju i vunu, a Srbi danas nemaju nista tako da od sisanja nema tu ni "q".

Sisajte vi Nemce,Francuze,Austrijance, verovatrno zude za hrvatskim skarama ( makazama).

Ti si adresa za političko ludilo, a ne za Seku i Cecu. Lijepo ti piše.
Što se tiče primanja kulture, vi i inače loše primate kulturu, ali Oliver i Mišo najveće obožavatelje imaju upravo u Srbiji. Sjećam se i da su svi gledali Ratkajeve, čak se i bunili kako su djeca pokupila hrvatske izraze s TV-a i slično.

A za šišanje ne beri brigu...

Fraya
02-01-2012, 16:17
Ti si adresa za političko ludilo, a ne za Seku i Cecu. Lijepo ti piše.
Što se tiče primanja kulture, vi i inače loše primate kulturu, ali Oliver i Mišo najveće obožavatelje imaju upravo u Srbiji. Sjećam se i da su svi gledali Ratkajeve, čak se i bunili kako su djeca pokupila hrvatske izraze s TV-a i slično.

A za šišanje ne beri brigu...

Ne znam tko si ti Ratkajevi, ali posto piskaram na linkvistikama znam da je bilo reci o tim crtacima koji su na hrvatskom.
Ne kapiram u cemu je problem. Ja hrvatski volim,pametni Hrvati shvataju da je mnogo dobra stvar bila da se uci cirilica
jer nemaju problem sa razumevanjem ( nekim osnovnim) ruskog.

Ne berem ja licno nikakve i nicije brige, svoje sam ovcice sredila, za razliku od mnogih i sa ovog foruma,ali i sire.
Pametno sam i bistro dete.

Stiliana
02-01-2012, 16:24
Ne znam tko si ti Ratkajevi, ali posto piskaram na linkvistikama znam da je bilo reci o tim crtacima koji su na hrvatskom.
Ne kapiram u cemu je problem. Ja hrvatski volim,pametni Hrvati shvataju da je mnogo dobra stvar bila da se uci cirilica
jer nemaju problem sa razumevanjem ( nekim osnovnim) ruskog.

Ne berem ja licno nikakve i nicije brige, svoje sam ovcice sredila, za razliku od mnogih i sa ovog foruma,ali i sire.
Pametno sam i bistro dete.

Ne znaš ti puno toga - ako je sudit prema tvojoj izjavi da ne pratiš filmsku i književnu produkciju mlađu od trideset godina. Zato su ti komentari aktualni ko periodni sustav elemenata.
Neću više u Offtopic. Čekam te na Fimskim preporukama da te dokusurim i idem za poslom.

Fraya
02-01-2012, 16:27
Ne znaš ti puno toga - ako je sudit prema tvojoj izjavi da ne pratiš filmsku i književnu produkciju mlađu od trideset godina. Zato su ti komentari aktualni ko periodni sustav elemenata.
Neću više u Offtopic. Čekam te na Fimskim preporukama da te dokusurim i idem za poslom.

Ma ti mozes meni da pljunes pod prozor. I ne samo ti,i ne samo ovde:))

caporegime
02-01-2012, 16:52
kakva sujeta haha
pomalo mi se čini da je frezin javni jauk i izražavanje želje da se ovakva mjesta (konkrento forum hrhb) rasadnici fašista i fašizma zabrane uzrokavan činjenicom da je ovdje uvjerljivo odgirala ulogu krpe za brisanje ili otirača.
kako je to žalosno.....negdje se zaziva zabrana ovog mjesta a onda se opet dokevće i nanovo pametuje (riječ pamet je ovdje, naravno, upotrijebljena u vrlo ironičnom tonu)
s potpuno istim (ne)uspjehom

Inkvizitor
02-01-2012, 16:54
kakva sujeta haha
pomalo mi se čini da je frezin javni jauk i izražavanje želje da se ovakva mjesta (konkrento forum hrhb) rasadnici fašista i fašizma zabrane uzrokavan činjenicom da je ovdje uvjerljivo odgirala ulogu krpe za brisanje ili otirača.
kako je to žalosno.....negdje se zaziva zabrana ovog mjesta a onda se opet dokevće i nanovo pametuje (riječ pamet je ovdje, naravno, upotrijebljena u vrlo ironičnom tonu)
s potpuno istim (ne)uspjehom

ajd nemoj bit strog..pokaži širinu svojih hercegovačkih prsiju i privini Frayu na grudi..

Fraya
02-01-2012, 16:59
Nece bre. Ponudih mu i svou devojacku cast,ali odbija sve.
Na kraju cu da pomislim jos kojesta:evil

caporegime
02-01-2012, 17:01
teme ljudi, dršte se teme a ne koječega

Inkvizitor
02-01-2012, 17:06
dobro dobro..nuđen ko i čašćen..neću više o tome..

caporegime
02-01-2012, 17:12
ajde bogati, čuj svašta će pomisliti.....
pa da me pritisnu uza zid daju ultimatum između nje ili čede prodanovića............mislim da mi možda i čedin podbradak počeo djelovati sexy

Inkvizitor
02-01-2012, 17:13
joj jooj joj..neću ništa reć..da se ipak vratimo na temu..

Fraya
02-01-2012, 17:16
Ajde ja se vracam,ja sam uvek hrabra i odvazna.

Postavih ja jedno konstruktivno pitanje sa sve znakom pitanja na kraju recenice, a ticalo se genocida.
Iza toga pitah da li bi bilo za Hrvatsku mozda pametnije da batali taj genocid i da tuzi za agresiju, a gde
bi sanse bile vece,bilje. Nema odgovora, Il genocid il nista? Pa to i ta Pusicka isto tako misli.

caporegime
02-01-2012, 17:18
ne misli pusićka to tako.
agresija još nigdje nije uvedena kao kazneno djelo a genocid jest.
i genocid se dogodio.
od srba počinjen prema hrvatima.

Inkvizitor
02-01-2012, 17:19
Ajde ja se vracam,ja sam uvek hrabra i odvazna.

Postavih ja jedno konstruktivno pitanje sa sve znakom pitanja na kraju recenice, a ticalo se genocida.
Iza toga pitah da li bi bilo za Hrvatsku mozda pametnije da batali taj genocid i da tuzi za agresiju, a gde
bi sanse bile vece,bilje. Nema odgovora, Il genocid il nista? Pa to i ta Pusicka isto tako misli.

Ne..Pusićka to ne misli..ona bi odustala od svega..u zamjenu za suđenja nekim klošarima i vraćanje par mazarija..i čiča miča..gotova priča.

Srbija ne priznaje logore, ne priznaje ništa..pa bi posredno cilj bio priznanje toga..mislim da nitko ne misli da će se sad dobiti tužba za genocid i da će Srbija najebat nešto..

Inkvizitor
02-01-2012, 17:25
Ma Srbija ( ona moja,srbijanska ) nema ni pojma niti je i zanimaju te tuzbe.

A o kakvim je logorima rec? Ja sad ovo zaista ne razumem.

Da je ne zanimaju nije istina jer ne bi pisali protutužbu.

kako koji logori..nakon pada Vukovara otvoreno je masu logora po Srbiji za zarobljenike..Stajićevo, Begejci..pa sve do Niša i Aleksinca i tamošnjih rudnika..300 ljudi se još vode kao nestali.

Srbija ne dopušta ni da se vjenci tamo službeno polože..jer ih ne priznaje

nemoj mi reć da o tome nemate pojma..

i onda pitate zašto tužba..

Inkvizitor
02-01-2012, 17:33
Ja zaista nisam naivna umetnica na zici, a o tim logorima po Srbiji citala sam u nekoj stampi,ali zaista nema nikakvih
drugih izvora osim insinuacija da ih je bilo. Cenis da su i tim logorima Zajecarci,Nishlije mucili i ubijali Hrvate?
Ja u to ne verujem, ali kazem, moguce je da je bilo i toga, samo za sve treba i dokaza.

Kakve insinuacije..eto vidiš kakva vam je svijest.

to je ko da ja kažem..ma čuo sam za neke insinuacije u vezi Jasenovca

ne znam koje su općinske granice bili mučitelji ..to su lokacije..

svjedočenja logoraša znači ništa..ništa arhivi JNA.. ti ne veruješ..pa ne veruj..ali onda nemaš vjerodostojnosti i objektivnosti mrvu..

caporegime
02-01-2012, 17:43
Ja zaista nisam naivna umetnica na zici, a o tim logorima po Srbiji citala sam u nekoj stampi,ali zaista nema nikakvih
drugih izvora osim insinuacija da ih je bilo. Cenis da su i tim logorima Zajecarci,Nishlije mucili i ubijali Hrvate?
Ja u to ne verujem, ali kazem, moguce je da je bilo i toga, samo za sve treba i dokaza.

znači nekoliko tisuća svjedočanstva nije bilo dovoljno?
a gdje je odvedeno onih nekoliko tisuća zarobljenih ljudi?
odakle su došle one tisuće što su razmijenjene?
nekoliko stotina ljudi se nije vratilo iz tih logora i onda je to za tebe insinuacija?
smeće jedno ogavno četničko, od mržnje prema hrvatima odvratnije je jedino ovaj cinizam i đon obraz u neprihvaćanju ičega što bi dovelo do tužne i ružne istine da je država srbija na svom teritoriju držala koncentracijske logore u kojima su bili ljudi iz druge države.

kakva ogavna bagra. fuj!

caporegime
02-01-2012, 17:49
pa nisi vidjela ni logor u jasenovcu niti si imala prilike gledati unutarnji život logoraša ali svejedno vjeruješ da je tamo bio logor.
i to prema svjedočanstvima preživjelih.
nisi vidjela ni jedan slučaj ustaških zločina ali svejedno u njih vjeruješ.

smeće ušljivo

caporegime
02-01-2012, 17:51
Oladi covece malo.Dosadni ste bre nazivajuci me cetnikusom,
a mislim i da nije OK da me nazivas smecem i bagrom.

I uopste, ti si neki funkcioner ovde na forumu. Mislim, zaista nije OK da mi se ovako obracas.

Koncentracioni logori su jel, na Balkanu genijalan izum NDH.

zaista nije ok.
žao mi je što mi nisi negdje bliže da te šutnem osobno nogum u brabonjčavu guzicu.
to bi bilo barem približno ok.

Inkvizitor
02-01-2012, 17:52
Ja nisam sveznalica,ima pravnika,advokata koji ce lepo formulisati tu tuzbu sa materijalnim dokazima,ima svedoka
koji su to sve videli,doziveli ,preziveli pa molim lepo.

Sta ja mogu da kazem i kakav stav da imam spram necega sto nisam videla,cula, ali ja Fraya poznavajuci svoju topografiju
u to i ne verujem.

Imaš duple kriterije..za ono što ti paše ne trebaju dokazi nego usmena predaja a za ono što ti ne paše..tražiš pravnike..

čak nije ni žalosno nego budalasto..

caporegime
02-01-2012, 18:13
pa ti se redovito vraćaš po još
a tebi je čovjek iz šumadije sa šajkačom primjer gadljivosti?
želiš nešto zbilja gadljivo?
pa kad bi stavila svoju originalnu sliku vjerujem da bi dojam bio u skladu s očekivanjima......

caporegime
02-01-2012, 18:25
IQ se mjeri u cm?
poslije još koje ovakve izjave možda ipak uspiješ dokazati da nisi zlonamjerna kad ne vjeruješ u logore u srbiji.
možda si jednostavno neizlječivo glupa

Inkvizitor
02-01-2012, 18:25
Čak i da je bila ironija a nije..pa čak i autoironija..ova tema nije za to.

Graničar Jozo
02-01-2012, 18:27
Jozo,dusho, pa otvori ti jos 199. Kontam ja sve i svasta,. A i razumem kojesta.

i pišeš koješta mucice.

drži se teme. Pusićka želi povući tužbu za genocid

danas sam lak na obaraču. sve si zatrolala. verstanden frau freza?

caporegime
02-01-2012, 18:28
tako. dakle, od sada se strogo kažnjava skretanje s teme kao i poricanje postojanja logora za zarobljene hrvatske branitelje i civile.

kako se odluka povodom tužbe za genocid tek očekuje dozvoljeno je davati argumente za ili protiv.
posprdno ponašanje ili afektiranje kao i svjesno neprihvaćanje ili ignoririanje nespornih činjenica kažnjavat će se.

mirr.or
02-01-2012, 18:51

hmmm.. a čekaj, tužba o kojoj je riječ odnosi se na - šta? pa nije riječ o tužbi za loše ugrađen botox nego upravo o tim zločinima koje bi ti sad na drugu temu, pa to nije druga tema...

caporegime
02-01-2012, 18:54
to je kad ubijaš, protjeruješ i na drugi način vršiš zlodjela isključivo na temelju naciuonalne, vjerske i druge pripadnosti.ž
iz okupiranih dijelova hrvatske je pobijeno nekolko tisuća a protjerano oko 300 000 hrvata i drugih nesrba a imovina im je oduzeta i dok je god vladala okupacijska vlast ni jedan čovjek se nije smio vratiti.
doslovno u svakom dijelu okupiranih podrčja hrvatske.
tek je oluja dovela do oslobođenja i povratka ljudi.ž
s druge strane u slobodnim dijelovima hrvatske svi srbi koji su htjeli ostati su ostali.
pojedini slučajevi nasilja su ostali pojedinačni
zločinm koji su srbi počinili prema hrvatima je planski i sveobuhvatan i ima sva obilježja genocida.

mirr.or
02-01-2012, 19:01
Kakve insinuacije..eto vidiš kakva vam je svijest.

to je ko da ja kažem..ma čuo sam za neke insinuacije u vezi Jasenovca

ne znam koje su općinske granice bili mučitelji ..to su lokacije..

svjedočenja logoraša znači ništa..ništa arhivi JNA.. ti ne veruješ..pa ne veruj..ali onda nemaš vjerodostojnosti i objektivnosti mrvu..

ajme.. a nije dokaz "priznanje" koje je iznuđeno Purdi... da je rušio Jugoslaviju... pa kad su skužili da time priznaju postojanje logora..onda muk..

caporegime
02-01-2012, 19:03
:cool::cool:

a šta reći.......šah mat.
mirr.or 5+

Graničar Jozo
02-01-2012, 19:08
Ja sam za povlacenje tuzbe protiv genocida jer genocida nije bilo, a to je taj isti sud odlucio i u slucaju tuzbe BiH koja
je tuzila Srbiju,. Mozda treba malo i prostudirati sta je ustvari genocid.

vidi se da nemaš pojma o čemu pišeš.

sud je utvrdio genocid! ali nije utvrdio odgovornost srbije. valjda su se muslimani srebrenice sami pobili. stvarno taj srpanjski vrući zrak zna udariti u glavu. valjda su muslimani autogenocidni...

napisa ti svašta i osta živa.

mirr.or
02-01-2012, 19:09
to je kad ubijaš, protjeruješ i na drugi način vršiš zlodjela isključivo na temelju naciuonalne, vjerske i druge pripadnosti.ž
iz okupiranih dijelova hrvatske je pobijeno nekolko tisuća a protjerano oko 300 000 hrvata i drugih nesrba a imovina im je oduzeta i dok je god vladala okupacijska vlast ni jedan čovjek se nije smio vratiti.
s druge strane u slobodnim dijelovima hrvatske svi srbi koji su htjeli ostati su ostali.
zločinm koji su srbi počinili prema hrvatima je planski i sveobuhvatan i ima sva obilježja genocida.

upravo tako. to što neki mašu time da im u nekim trenutcima možda nije bilo lako, uzimajući to kao dokaz o toj u-groženosti, trebali bi razmisliti o nekoliko stvari. prvo, o tome da nikome nije bilo lako u ta vremena, a drugo i to da su zahvaljujući drugim, pobunjenim srbima bili u nezavidnom položaju.

caporegime
02-01-2012, 19:27
taj lavež slušamo svako malo......i ništa.
nego, dobro mirror reče, gdje ono purda bijaše kad su ga ispitivali i prisiljavali ga na priznanje?
na odmoru?
u ljetovalištu?
da mu nisu priprijetili možda tvojim ljubavnim čarima pa da je jadan ocijenio da bi mu bila bolja opcija priznati da je srušio jugoslaviju?

mirr.or
02-01-2012, 19:31
Nije lako nikome u tim trenutcima (II palatalizacija), a nikako nije bilo lako onim Srbima iz Siska , a koji su zeleli da ostanu u Sisku,
ali su imali pogresan pedigre.

jednačenje po zvučnosti... palatalizacija je nešto drugo, draga, kad već ispravljaš, onda nauči prvo...

nekima nije smetao taj pedigre ni u sisku... ali, šta vrijedi, kad se čulo samo za one kojima nije vrijedilo... a možda ipak nije uvijek samo do "pedigrea" bilo...

caporegime
02-01-2012, 19:32
Nije lako nikome u tim trenutcima (II palatalizacija), a nikako nije bilo lako onim Srbima iz Siska , a koji su zeleli da ostanu u Sisku,
ali su imali pogresan pedigre.

slučajno znam da je u sisku ostalo nekoliko tisuća srba.
nekoliko tisuća je naglo pootvaralo bolovanja pa zdimilo tamo odakle je u sisak i došlo taman pred prve granate.
istina bog, nekoliko desetina ih je preživjelo torture ali u odnosu na sve te tisuće kojima nije falila dlaka s glave mislim da je postotak toliko mali da se može reći kako se srbim,a nije dogodilo ništa premda se radilo o gradu koji je bio na nepsrednom udaru braće i rodbine tih istih srba.
obzirom na 100% najebavanje hrvata u bilo kojem dijelu kojega su okupirali srbi onda to i nije nešto strašno.

ali takvima đonobrazašima kao što si ti to i nije bitno.
za tebe je nekoliko desetina tisuća protjeranih i par tisuća pobijenih hrvata na banovini opravdana reakcija na jasenovac a 50 ak najebalih i iz kuća otjeranih srba (od toga barem pola petokolonaša) je ustaško zlo epskih razmjera.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 19:36
Mi Hrvati smo najvis ekrivi sto nam ovaki ko Pusicka i Fraya odreduju sudbinu i pisaju po glavama!

Mi MORAMO pocet volit svoje iznad svega i MRZIT sve nase neprijatelje
a za sve zrtve na ansoj strani trazit ostetu i sudenje zlocincima!!

I za one u Sisku, Petrinji, Kninu- za sve zrtve od !991.!!!!!
A ne da nam cetnici i njiovi simpatizeri obescasuju i mrtve i zive!

Graničar Jozo
02-01-2012, 19:42
O tome ja i govorim, a to je da je casni sud rekao da Srbija nije kriva za genocid u Srebrenici,a ako nije kriva za taj ,
onda ja ne znam za kakav bi bila mogla proglasenom krivom, a koji se tice Hrvatske.[/I]

ne pišeš ti tako. nego si napisala da genocida nije bilo (http://www.hrhb.info/showthread.php?t=1918&p=32096&viewfull=1#post32096). saberi se.

taj AI već godinama pokušava "dočepati" se admirala Loše, ali mu ne uspijeva. lošo je malo veća zvjerka nego bi mnogi htjeli. ;)

Ali zar je to tema?

dakle, ti opet, kao velikosrpska politika (ovo velikosrpska postoji i u spell chekeru, pa se ti zamisli :) ), nemaš nikakvih argumenata nego odgovaraš protutužbom (izvešća AI). Smiješna si. Ja sam stvarno mislio da imaš nešto pametno napisati, al vidim da ti veze s vezom nemaš. pokušavaš nešto kroz načitanost i kvaziintelektualni humor nadoknaditi, ali ti baš ni to ne uspijeva. ti si obična lapača.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 19:43
Ja uopste ne pominjem Jasenovac, nego sam postavila u kratkim crtama najnoviji izvesjatj AI, a svake godine se u tom izvestaju pominjao
i Sisak.

@Vito- zivot je nepravedan:))

Mene ces se lako osloboditi,ali Pusicka ce ti krojiti kapu:))

Sta da se radi. To je cena demokratrije. Volja naroda.

E, necete ni Pusicak ni ti!

Morete obe dok nam ne prikipi
pa cete politicki proc
ko vasa braca cetnici vojno!

Jebacemo vam kevu, kevinu..

caporegime
02-01-2012, 19:47
ne treba bježati od činjenice da je i u sisku, osijeku, zagrebu, splitu...bilo slučajeva da se neke srbe i ubijalo, i tjeralo i otpuštalo...ali tu se radi o nekoliko desetina slučajeva i hvala bogu što su brojali u desetinama a ne u tisućama i što se svaki slučaj može na tenante istražiti......
ali uspoređivati s planskim protjerivanjem i ubijanjem koje se događalo hrvatima to više nije stvar neznanja, neobavještenosti ili nečeg sličnog.
to je više stvar svijesti da je nekome isto pojedinačni incident i planski zločin, štoviše taj zločin ne vide i ne smatraju ga zločinom a te incidente smatraju (i to koji su se događali kao reakcija na planski zločin) u najmanju ruku većim zlom.

kao što se ne može opravdati genocid nad židovima zato jer su se obogatili na njemačkoj muci iz doba velike krize ili što se početni ustaški zločini ne mogu opravdati ubojstvom stjepana radića i žandarskim batinanjem u vrijeme kraljevine tako se pogotovo planski zločin prema hrvatima ne može oprvdavati pojedinim zločinima koji su se mahom događali tek nakon što je počeo masovni zločin prema hrvatima.
usopsijeku je od grnata ubijeno preko 1000 civila ali to takvima kao što je freza ne znači ništa.
ali zato je 50 ak, po haaškom sudu utvrđenih granata koji su promašili vojne ciljeve u oluji dokaz zločinačkog poduhvata.
licemjerje u punom sjaju.

Stiliana
02-01-2012, 19:48
Mi Hrvati smo najvis ekrivi sto nam ovaki ko Pusicka i Fraya odreduju sudbinu i pisaju po glavama!

Mi MORAMO pocet volit svoje iznad svega i MRZIT sve nase neprijatelje
a za sve zrtve na ansoj strani trazit ostetu i sudenje zlocincima!!

I za one u Sisku, Petrinji, Kninu- za sve zrtve od !991.!!!!!
A ne da nam cetnici i njiovi simpatizeri obescasuju i mrtve i zive!

Slažem se s tobom, samo nemoj o mržnji. Kontraproduktivna je.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 19:54
Slažem se s tobom, samo nemoj o mržnji. Kontraproduktivna je.

Ako volis svoje, i svoje stitis
MORAs mrzit one koi tvoje ugrozavaju!
To je prirodno i zdravo je!

Kako ne mrzit Pusicku i "njene"!?!?!?

Bolje ih je posteno mrzit a ne podcinjivat
i mislit kako su oni glupi, kako nesto ne svacaju..

Oni su za Hrvate zlo, oni planski unistavaju narod!!
Nji treba MRZIt i radit na njiovu otklanjanju iz javnog zivota!
Triba skupit sve o njima i njiovom dilovanju!
Triba sve to dokumentirat, snimit, objavit!

Triba bit napridnii od nji!!
I Losi, Miroslavu, Hodaku i ostalima zamiram
sto ne osnuju neki potral, neki internet TV
i ne suprostve se zlocincima!

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 19:55
Pravi igraci i ne izgovaraju rec mrznja.Medjutim, meni je Vito mnogo drazi jer je iskren,. Sto na um, to na drum.

Ti si obicna intelektualna droljetina!

To je samo stupanj ispod Pusicke
ona je intelektualna kucketina!

Stiliana
02-01-2012, 19:56
Pravi igraci i ne izgovaraju rec mrznja.Medjutim, meni je Vito mnogo drazi jer je iskren,. Sto na um, to na drum.

Pa to je samo jedna od ljudskih emocija. Nezdrava, doduše...
Vito je uvijek iskren, ali ne treba mrzit nikoga.

caporegime
02-01-2012, 19:56
smiri malo vito izraze.......pa nije dotle došlo.

Graničar Jozo
02-01-2012, 19:57

dašta, od silnih novaca koje su pokrali za vrijeme privatizacije.... :D:D posebno Tuđman :D

Graničar Jozo
02-01-2012, 19:58
Ti si obicna intelektualna droljetina!

To je samo stupanj ispod Pusicke
ona je intelektualna kucketina!

insert coin to play.

a ujutro, game over :D

Stiliana
02-01-2012, 19:59

Ne mora nitko mrzit nikoga. Jel ti mrziš lisicu koja ti pokolje kokoši? Ajde, smiri se zeru... :)

Inkvizitor
02-01-2012, 20:02
Vito je napisao intelektualna..

osim toga..mržnja nije dobra za onoga tko mrzi..konkretnu osobu ne..ali zlo treba mrziti i suprostavljat mu se..

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 20:06
Ne mora nitko mrzit nikoga. Jel ti mrziš lisicu koja ti pokolje kokoši? Ajde, smiri se zeru... :)

Lisica je zivina i ne mrzim je al bi je kokno bez razmisljanja!

Mrznja je ok i jedna sasvim korisna i prirodna emocia!
Uvik slusam svoj zeludac i cim ga neko uzruja
znam sto je na stvari!

Ovakvi poput Pusicke nemaju strast ni u cemu
imaju samo onaj stakorski osicaj za sebe
i mogu gazat po mrtvima, zivima, svetinjama
i bit skroz opusteni i smireni pri tom..

Ne zelim ni po cemu bit slican njima
a najmanje po vistackom ponasanju!

Virujem kao svi znate sto je drolja
i ako to priminite na intelekt
nisam bio ni grub ni van teme!

caporegime
02-01-2012, 20:06
:evil:evil
ne bi se ova bunila ni da je izostavio pojam "intelektualna"
to bi joj značilo da ipak ima netko tko misli da je uopće podobna za te radnje ( da ima i pokoji siromah koji htio...)

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 20:08
Hehehehe,Crni Vito,pa zar nisi pokapirao da ima sofisticiranijih izraza da nekome malo spustis?

Nie mi bila zelja tebi malo spustit
nego sam samo opiso tvoej upise ovdi!
A oni su intelektualno, tocno ono sto je drolja sexualno!

mirr.or
02-01-2012, 20:08
to bi joj značilo da ipak ima netko tko misli da je uopće podobna za te radnje ( da ima i pokoji siromah koji htio...)

ma ja mislim da je Vito dodavši taj "intelektualni" dio htio reć da je zgodna za ...... u mozak...

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 20:10
Vito je napisao intelektualna..

osim toga..mržnja nije dobra za onoga tko mrzi..konkretnu osobu ne..ali zlo treba mrziti i suprostavljat mu se..

Ako ti neko planski i sustavno nanosi zlo
kako mores a ne mruit ga, ako si iole normalan?!

Ljdi su MRZILi Jugu, Tiitu i komiunjare
i slavili su kad su ovi nestali!

MRZNJA je zdrava koliko i ljubav!
Nit mores volit sve, nit mrzit sve!
I volis i mrzis one koi to zasluze!

Stetnie je sutit i "gutat" nepravdu!

Inkvizitor

Dobro..to ne znamo..a i nebitno je..

Vito je u pravu što se tiče Pusićke....hladna kučka bez emocija, što se tiče naše forumašice..ona ima intelekt ali radi nešto iz inata..želi biti vitez koji će braniti svoju državu i narod što je legitimno ali nek ne očekuje da šutimo i pristajemo na laži..

ako ona nas može tužiti Merkelici zbog mise za Pavelića..možemo i mi nju za genocid..

Modus
Ja ne znam što se fraya zabavila ovdje ovoliko a tako važna posla ima da piše Merkelici.Još sada kada zna da ću i ja ove godine misu Paveliću platiti i dodati još mise za Luburića ,Juru Francetića ,Andriju Artukovića ,viteza Rafaela Bobana uspjeh joj je zajamčen, džaba će biti Pusićki krečiti nema u Europu i odjebaus od nje.

:):):):)

caporegime
02-01-2012, 20:11
evo da se i ja jednom složim sa savom......

p.s. ti se vidim ne skidaš s foruma pa se ti barem nemaš šta buniti.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 20:12
Ja se ovde vise nicemu ne cudim, narocito od kako ti neprestano zagadjujes ovaj svoj sopstveni topik nazivajuci me smecem.
Samo izvoli, to govori u prilog tvoje tolerancije, ali i mnogo o samom forumu,

A evo, ja se vracam na temu:

Zagreb -- Direktor Dokumentaciono- informativnog centra "Veritas" Savo Štrbac protivi se povlačenju tužbi za genocid koje su međusobno podnele Hrvatska i Srbija.

"Za budućnost i pomirenje hrvatskog i srpskog naroda, čije odnose ništa ne opterećuje kao pitanje genocida, presuda Međunarodnog suda pravde bez obzira kakva, bila bi bolja od izvansudskog dogovora političkih elita u Srbiji i Hrvatskoj", kazao je Štrbac.

On smatra kako bi takva nagodba značila samo privremeno stavljanje "pod tepih" tog problema, koji bi "dolaskom novih elita na vlast mogao izaći ispod tepiha u najgorem obliku".

Štrbac je rekao da je izjava hrvatske ministarke spoljnih poslova Vesne Pusić, da će Zagreb povući tužbu protiv Srbije, "pomalo izvučena iz konteksta" i dodaje kako je i ranije iz Hrvatske bilo takvih najava, kao i da su hrvatski državnici govorili da su za povlačenje tužbi, ako time mogu dobiti sve što su tražili na sudu, ali da nikada nisu rekli šta će napraviti sa zahtevima iz srpske tužbe.

Strbac je tamam tebi par!

Nadam se kako ste i ti i on
nesposobni za razmnozavanje!

Stvarno, ako se MI sami ne trgnemo
i ne pocnemo se postivat i suprostavljat stetocinama
bicemo spominjani ko najvece budale u povisti
koje su najebale od Pusicki, Strbaca i ostalog jada i smeca!

Graničar Jozo
02-01-2012, 20:15
Virujem kao svi znate sto je drolja
i ako to priminite na intelekt
nisam bio ni grub ni van teme!

tako sam te ja i shvatio.

caporegime
02-01-2012, 20:16
pa pretjerano je i ostavljati na životu nekoga tko je o ovome forumu negdje drugdje pisao da je fašističko leglo koje će netko valjda zabraniti, da je rasdnik maloumnika, fašista i kojekakvih i da se ovdje ne vraćaš....a pogotovo ono podmjehljivo izražavanje ne vjerovanja da su postojali logori za hrvatske civile i zarobljenike.
probaj se registrirati na bilo kojem srpskom forumu, ne mora biti forum srpskih nacionalist, može i "liberalni" pa ga javno popljuj na drugo mjestu, njegovo članstvo i reci naravno da je jasenovac izmišljotima.
i prati koliko ćeš sekundi živjeti.

Inkvizitor
02-01-2012, 20:17
Sve je to lepo i krasno,ali dozvoliti i tolerisati uvrede tipa da je neko smece,drolja,kurva, da je treba yebati u glavu, ipak je malo preterano.
Sta mislis sefe?

intelektualna drolja nije uvreda u seksualnom smislu..a ovo drugo nije uputno ali ja se držim one..ako želiš izazvati buru svojim upisima..koji su isto tako uvredljivi i prosti čak i morbidni..tipa..ja ne vjerujem dokazima, ne vjerujem u logore u Srbiji, to su insinuacije i zar ti misliš da bi Nišlije mučili ljude..to su prostački upisi..-..i pisati provokativne upise da izazoveš burnu reakciju..to me apsolutno ne dotiče..

bezrazložno vrijeđanje se svakako ne dopušta..svatko odgovara za svoje upise..i piše ih s namjerom da izazove to što želi..

kad bi postupao po pravilima obrisao bi ti one upise koji su logički blesavi..

na provokativne upise se ovdje odgovara svom žestinom i svi imaju moje dopuštenje za to ako mene pitaš....a koristimo univerzalna pravila šta su provokacije, ne naša interna.

pokušaj argumentirati svoja stajališta i vrijeđanje se neće dopustiti..

Modus
02-01-2012, 20:18
Ma ne zamarajte se ljudi pa ionako ništa ne shvaća .Već je pokazala .:):):)

caporegime
02-01-2012, 20:20
sa žaljenjem moram reći da je umjesto rasprave o motivima namjere povlačenja tužbe kao i političkoj razradi posljedica takvog plana, rasprava otišla u svađalački smjer.
nitko nije imun od toga, nisam ni ja pa predlažem da ukoliko nitko nema ništa pametno reći u vezi same teme, da se malo ohane od ovakve rasprave

Graničar Jozo
02-01-2012, 20:22
evo baš brojim milijarde zbog kojih ne bi trebalo odustati od tužbe. sad ću baš naći konkretne podatke.

joj, kad bi moja mala arhiva svega i svačega znala govorit...

Inkvizitor
02-01-2012, 20:22
sa žaljenjem moram reći da je umjesto rasprave o motivima namjere povlačenja tužbe kao i političkoj razradi posljedica takvog plana, rasprava otišla u svađalački smjer.
nitko nije imun od toga, nisam ni ja pa predlažem da ukoliko nitko nema ništa pametno reći u vezi same teme, da se malo ohane od ovakve rasprave

Rasprava je dobra..ništa ne fali..smanjite malo sa nepotrebnim epitetima..sve se može reći i na drugačiji način.

Fraya sve ovo izvodi jer želi buru i svađu a ne što to sve misli..to je ono što ja zamjeram..

Modus
02-01-2012, 20:23
Nemooooooj ja tek došao :):):):)

Dr. Vito Dugonoga
Stvarno, postoi li ikakva udruga ili sta slicno
koja se bavi prikupljanjem i objavom dokaza
o cetnickim zlocinima i njiovim pomagacima?!

Graničar Jozo
Rasprava je dobra..ništa ne fali..smanjite malo sa nepotrebnim epitetima..sve se može reći i na drugačiji način.

Fraya sve ovo izvodi jer želi buru i svađu a ne što to sve misli..to je ono što ja zamjeram..

i za to ima lijeka.

caporegime
02-01-2012, 20:35

jadno je u želji da se malo zagužva, onako posprdno govoriti o ljudima koji su proživjeli pakao u logorima poričući njihovo stradanje.

Inkvizitor
02-01-2012, 20:38
jadno je u želji da se malo zagužva, onako posprdno govoriti o ljudima koji su proživjeli pakao u logorima poričući njihovo stradanje.

Meni je vrh vrhova..zar ti misliš da bi Nišlije tukli ljude..

e to me umalo nije ritnulo sa stolice..

Modus
02-01-2012, 21:01
Vi se zabavili ovdje.Ma ok pa pročitajte tamo barem što sam napisao.Ili da šaljem pojedinačni pp.A hajde baš me zanima što smo dobili s ovom raspravom sa fray .Raspravili o štetnosti ovoga što hoće da provede Pusićka i kukuriku .Neka nova saznanja što nam veliki broj njih želi i što misli.Ma pun mi kurac njihovih proseravanja .I još preskakanja tema .Da se spadalo ne bi uvrijedilo.Izgleda na koliko tema ona sasere sve i navuče vas da ja neću imati na kojoj temi se ovdje ni pojaviti.Pa pogledajte upise te žene i o čemu mi.Pravdamo se za ustaške zločine i mnogo manje zločina i to još kao pokretači svega .A ona ni jedne riječi o zločinima Srba nad Hrvatima nije izrekla da ih nije s podsmjehom opravdala .

E svašta

NorthStand
02-01-2012, 21:18

Slažem se vito s tobom, mržnja oslobađa. :D

NorthStand
02-01-2012, 21:44
Kratko rečeno, treba radit protiv njih, ono što oni rade protiv nas, milo za drago. Netko će reć, da nije kršćanski radit drugima zlo, naravno da nije ako on tebi ne radi zlo. Al ako radi, onda se pjesma mjenja, pa čak i u Bibliji doduše u starom zavjetu postoji izrijeka, oko za oko zub za zub, sviđala se ona nekome ili ne ja je podržavam. Jer jednostavno smatram, ako netko ugrožava tvoj moj naš integritet, i naša prava ne mora ni očekivat ništa drugo nego do toga što sam radi. Stoga ova razna moraliziranja, nemaju nikakvog smisla, živimo u svijetu u kojem 90 posto ljudi je krajnje pokvareno i to ne govorim samo o zlim nacistima komunistima srbima platformašima, već i u našem narodu ima previše kukolja. Prema tome treba provest temeljitu čistku, da bi naše društvo doživjelo napredak i prijeko potrebne pozitivne promjene. Ne vidim da će se to tako skoro dogodit, jer nema nikoga tko bi bio u stanju provest takvu vrstu čiste. Stoga ćemo se ja i Vito, i mnogi ostali još neko vrijeme žešće živcirat oko ovakvih kalibra Pusićke, kojoj je prva javna poruka kao ministrice vanjskih poslova povlačenje tužbe protiv srbije zbog kako ona kaže "niskih strasti". Ako su niske strasti, tražit da se utvrdi krivnja tj odgovornost Srbije za minuli rat, i da se utvrdi kolika je precizno počinjena ratna šteta u tom ratu niske strasti, onda joj ja od srca poručujem da sam potpuno predan tim kako ona kaže "niskim strastima", da ne govorim o ljudskim žrtvama i nestalima koji se i dan danas traže. Evo npr u rodnom selu moje stare, susjedi su glavu odsjekli drugu susjedu su zaklali itd, ja zbog takvih stvari ne mogu i neću podržat pomirenje s nikim, jer jednostavno do pomirenja mora doć samo preko iskrenog pokajanja, pošto ja znam da do njega neće doći nema ni oprosta, a još manje da bi ja osobno povlačio tužbu koja nam je jedina nada da će se sve ove žrtve i ratna šteta konačno naplatit na adekvatan način, a ne kurtoaznim isprikama Borisa Tadića. Meni ne trebaju ničje isprike, imam par mrtvih rođaka koji su poginuli u ratu, al je stvar u tome da njih nitko ne može oživjet i njihovi životi trajno su izgubljeni taman SRB priznala krivnju, i isplatila ogromnu ratnu štetu, životi naših najmilijih će i dalje bit izgubljeni. Stoga ja na ovu tužbu HRV prema SRB gledam kao neku vrstu satisfakcije, i jedine šanse da HRV službeno utvrdi odgovornost srbije i prislili vlasti u srbiji da se istinski suoči s odgovornosti Miloševića i njihovog tadašnjeg vodstva države s ratnom prošlosti. Ne, nije dovoljno gledat Šešelja Mladića i ekipu kako se klauniraju i glupiraju u hagu, za satisfakciju žrtava je potrebno nešto puno konkretnije od isprike Borisa Tadića, a to konkretnije će doć upravo preko ove tužbe. A bude li tužba povučena, kako nam najavljuju Ivo i Vesna, to će definitivno bit čin veleizdaje koji mene uopće neće začudit, al bitno da je nama Ivo dobro utržio tužbu u hagu jer ju je on pisao, i spremio pare na svoj račun pa je sada može i povuć. Kakva gamad nama vodi državu, a iskreno se zgražam pri pomisli kakva smo tek mi gamad, kad stalno biramo tu gamad da nas vodi i predstavlja naše stavove u političkom svijetu. Al na to gledam i na način, da je Partija 45 godina terorizala ubijala i zatvarala sve one koji misle drugačije od nje, pa nije ni najmanje čudno da nam je društvo prepuno razno raznih kajina puhovskih pusića i ostalih humanitaraca koji iz dna duše mrze hrvatsku. Kojima je HRV uvijek bila i bit će trn u oku, kojima je svaki borac za hrvatsku fašist, a za jugoslaviju antifašist. Bez obzira na činjenicu, da je bilo fašista koji nisu činili ratne zločine, i antifašista koji su činili ratne zločine. Al to je ta Josipovićeva nova pravednost, koju nam i Vesna Pusić zorno demonstrira ovom najavom povlačenja tužbe protiv SRB.

NorthStand
02-01-2012, 22:12

S time da me je uvijek intrigriralo to, kako Srbi sustavno i smišljeno prešućuju pokolje nad hrvatima, tokom i nakon drugog svijetskog počinjene upravo od njihove ruke. Što od partizana srpske nacionalnosti, što od četnika tokom rata. Ispada ko da su samo ujkani proganjali, i radili genocid, već sam ranije reko nedvojbeno je da je NDH počinila genocid nad romima i židovima, al na srbima jednostavno koliko god oni to htjeli nije. Jer masovnost zločina nad srbima, nije ni približna onoj kakvu su doživjeli židovi npr u postocima stanovništva. Tako da sve te manipulacije, da bi se i u ovoj protutužbi srbije prebacila loptica krivnje na HRV stranu, i poručilo kako je NDH i zločin ustaša nad srbima, zapravo pravi uzrok rata 1990ih, jednostavno neće proći, barem ne kod onih samosvijesnih hrvata kojima povijest ne tumače povijesničari druga tite i EPH medija. Ja sam se blago rečeno zaprepastio kad sam vidio šta srbi spominju u svojoj protutužbi, naravno da nemaju nikakve dokaze protiv nas barem ne relevantne kad je period 1990ih u pitanju, pa nas napadaju tamo gdje objektivno najveću štetu mogu napravit, period NDH i ustaša. Samo ih jebe, što RH nije nasljednica NDH, i realno posljednji rat oko kojeg se vodi pravni spor, nema ama baš nikakve dodirne točke s ratom iz 1940ih. Al jebiga, hvatanje za slamku ili šipak, je jedna od ponuđenih opcija za gubitnike.

NorthStand
02-01-2012, 22:24
slučajno znam da je u sisku ostalo nekoliko tisuća srba.
nekoliko tisuća je naglo pootvaralo bolovanja pa zdimilo tamo odakle je u sisak i došlo taman pred prve granate.
istina bog, nekoliko desetina ih je preživjelo torture ali u odnosu na sve te tisuće kojima nije falila dlaka s glave mislim da je postotak toliko mali da se može reći kako se srbim,a nije dogodilo ništa premda se radilo o gradu koji je bio na nepsrednom udaru braće i rodbine tih istih srba.
obzirom na 100% najebavanje hrvata u bilo kojem dijelu kojega su okupirali srbi onda to i nije nešto strašno.

ali takvima đonobrazašima kao što si ti to i nije bitno.
za tebe je nekoliko desetina tisuća protjeranih i par tisuća pobijenih hrvata na banovini opravdana reakcija na jasenovac a 50 ak najebalih i iz kuća otjeranih srba (od toga barem pola petokolonaša) je ustaško zlo epskih razmjera.

Bolje da ni ne pričam, što su šiltovi po priči mojih rođaka radili u okolici gline, i na banovini općenito ali bitno da se i danas priča o 500 pobijenih srba u glinskoj crkvi od strane ustaša. Mislim sve u redu, ne odobravam pokolje nevinih ljudi, nebitno kako se zvali i kojoj vjeri pripadali, i stvarno treba svaki zločin osudit i obilježit. Ali mi je smiješno kako netko pokušava izjednačit zločine, koji realno se ne mogu izjednačit, jer Hrvati nikad nisu odlazili na teritorij susjednih država i na njemu klali, kako to nama rade naši dragi susjedi Talijani Srbi Muslimani Crnogorci revno zadnjih 100 godina. Svako malo dođu u naše dvorište, i zažele nam "sve najbolje" svojim noževima i kalašnjikovima. I onda Hrvati fašisti, ajde neka mi ti koji stalno trube o hrvatima kao fašistima, neka mi kažu i navedu jedan jedini argument i činjenicu da su Hrvati bilo kad u svojoj povijesti od dolaska na ove prostore okupirali i protjerali bilo koga od susjednih naroda s njihovog teritorija. Ja znam da takvog argumenta, i povijesnog dokaza nema, jer se mi cijelu svoju povijest borimo protiv uljeza na vlastitom teritoriju, i onda kada pobijemo te uljeze i provokatore, nas nazivaju fašistima, a njih koji su cijeli svijet kolonizirali i osvojili divnim demokratima i humanitarcima, aludiram na engleza francuze nijemce itd, za koje smo se i mi borili, al naravno ne za svoje interese već njihove. Al naravno da su to brzo zaboravili, sve u svemu divan je ovaj svijet, kad Hrvata proglase fašistom jer se bori za svoje i ne da na svoje.

NorthStand
02-01-2012, 22:42
ne treba bježati od činjenice da je i u sisku, osijeku, zagrebu, splitu...bilo slučajeva da se neke srbe i ubijalo, i tjeralo i otpuštalo...ali tu se radi o nekoliko desetina slučajeva i hvala bogu što su brojali u desetinama a ne u tisućama i što se svaki slučaj može na tenante istražiti......
ali uspoređivati s planskim protjerivanjem i ubijanjem koje se događalo hrvatima to više nije stvar neznanja, neobavještenosti ili nečeg sličnog.
to je više stvar svijesti da je nekome isto pojedinačni incident i planski zločin, štoviše taj zločin ne vide i ne smatraju ga zločinom a te incidente smatraju (i to koji su se događali kao reakcija na planski zločin) u najmanju ruku većim zlom.

kao što se ne može opravdati genocid nad židovima zato jer su se obogatili na njemačkoj muci iz doba velike krize ili što se početni ustaški zločini ne mogu opravdati ubojstvom stjepana radića i žandarskim batinanjem u vrijeme kraljevine tako se pogotovo planski zločin prema hrvatima ne može oprvdavati pojedinim zločinima koji su se mahom događali tek nakon što je počeo masovni zločin prema hrvatima.
usopsijeku je od grnata ubijeno preko 1000 civila ali to takvima kao što je freza ne znači ništa.
ali zato je 50 ak, po haaškom sudu utvrđenih granata koji su promašili vojne ciljeve u oluji dokaz zločinačkog poduhvata.
licemjerje u punom sjaju.

E i samo da se još na ovo nadovežem, po meni ne bi trebalo više ni vodit sporove s srbima, ali kad se vidi kako oni stalno nas provociraju s novim i novim optužnicama i tužbama, i kako stalno iskrivljuju povijesne činjenice, naravno da na to treba odgovorit argumentima i samo za njih bolnom istinom. I upravo zato su sastavili ovu svoju jadnu protutužbu, da preko nje nas na neki način prisile na pravno povlačenje, a realno s tom svojom protutužbom nam mogu napravit štete koliko i ubod komarca. Al naravno da će Vesnica, koja je uostalom agent beograda to napravit, jer ona ovdje ne predstavlja naše interese već interese srbije, pa nije slučajno odmah tako srčano nastupila upravo po pitanju odnosa s srbijom. Ko da nijedan drugi odnos za HRV nije bitan, i ne postoji osim onog s SRB. Stvarno ne znam za koga mi to glasamo, i dali su ovi što daju glas kukurikavcima imalo svijesni za koga oni zapravo glasaju? Ja mislim da jesu, i to je stoga još žalosnije, jer ti ljudi svijesno glasaju za antidržavne elemente da ne kažem veleizdajnike koji će svima u susjedstvu a da ne govorim u svijetu, pušit onu stvar kad do sastanka i susreta dođe. Stvarno jadno da ne može bit jadnije, al od smrti Franje gledam ovu sapunicu zvanu hrvatska politika, i na žalost ne vjerujem da će se skoro išta drastičnije promjenit, pogotovo kad sad uđemo u EU tek tad očekujem još radikalnije zaglupljenje našeg naroda.

caporegime
09-01-2012, 12:45
– Pitanja nestalih, izbjeglih, ratnih zločina, opljačkane imovine i stanarskih prava svakako moraju biti riješena i uvjerena sam da ni Hrvatska kao država koja ulazi u Europsku uniju, ni Srbija koja njoj teži, ne žele nositi mračnu hipoteku prošlosti. Jedini ispravan put koji će omogućiti pomirenje među narodima i relaksaciju odnosa između dviju zemalja intenziviranje je razgovora, racionalnih i dobronamjernih, koji će, sigurna sam, dovesti do rješenja ovih problema – rekla je ministrica Malović dodajući kako proces pomirenja ne može biti zaokružen dok ne riješimo sva sporna pitanja nastala kao proizvod nerazumne politike vođene 90-ih.

i ja se slažem da ne možemo ići naprijed dok srbija ne prizna agresiju, dok se duboko ne ispriča i plati ratne štete.
a onda ćemo na miru razmisliti bi li im možda, možda mogli bar malo oprostiti

Graničar Jozo
09-01-2012, 12:49
i ja se slažem da ne možemo ići naprijed dok srbija ne prizna agresiju, dok se duboko ne ispriča i plati ratne štete.
a onda ćemo na miru razmisliti bi li im možda, možda mogli bar malo oprostiti

samo da napomenem. prema prvim procjenama koje su iznesene 1996 godine ratne štete iznosile su oko 27 milijardi dolara.

uskoro opširnije.

NorthStand
09-01-2012, 13:43
samo da napomenem. prema prvim procjenama koje su iznesene 1996 godine ratne štete iznosile su oko 27 milijardi dolara.

uskoro opširnije.

I normalno da su oni za povlačenje tužbe, jer oni te pare nemaju, taman cijelu državu angažirali i protresli, neće im toliko ispast iz džepa. Meni je jasno da SRB nije interes da HRV tužba uspije, al da HRV službenoj politici nije u interesu da se dokaže krivnja i uloga srbije u prošlom ratu, a samim time i da se podmiri određena ratna šteta, jer za one koji se prave glupi nisu Hrvati rušili po SRB, i ta oluja koju toliko spominju, nije sprovedena na njihovom teritoriju, prema tome imaju potrebu stalno pričat o nečemu što se događa na susjednom teritoriju, koga boli kita šta je riječ o srbima. Riječ je o srbima koji su manjina, i u BiH, i u HR, a opet to ih nije spriječilo da upadnu vamo, i pokušaju okupirat zemlju koja nikad u povijesti nije bila njihova. To što su ih osmanlije i austro ugari naselili na područje BiH, HRV, njima ne daje ama baš nikakvo pravo da tu zemlju svojataju kao svoju! Al jebiga, pričamo o srbima, i zato treba inzistirat na totalnom raščišćavanju ratne i poratne prošlosti, da se ove zablude koje dolaze iz BG, Sarajeva i sličnih mjesta konačno razjasne i da ih više ne bude.

Inkvizitor
09-01-2012, 14:00
Vjerovatno se neće vidjeti ni cvonjka od ratne odštete..ali velika bi stvar bila da se objelodani agresija, priznaju logori..jer u Srbiji dan danas vlada uvjerenje da oni nisu nikog napadali.

U par emisija sam čuo..Srbi nikad nisu osvajali, uvijek se samo branili i slične nebuloze.

Ujkan
09-01-2012, 14:03
Pusicka nemože protiv svojih gena. Al malo se je zajebala ,nisu naši ljudi išli ubijat i rušit po beograd,nišu i novom sadu ,nego ljudi iz tih mjesta su dolazili u Hrvatsku radit zločine.

Graničar Jozo
09-01-2012, 14:09
Pusicka nemože protiv svojih gena. Al malo se je zajebala ,nisu naši ljudi išli ubijat i rušit po beograd,nišu i novom sadu ,nego ljudi iz tih mjesta su dolazili u Hrvatsku radit zločine.

nije poanta u tome jeli neki stevo ili lazo dolazio i ubijao hrvate po RH ili hrvate i bošnjake u BiH.

poanta je da se dokaže da je to bilo sustavno, da je bilo planski sa ciljem tim i takvim.

caporegime
09-01-2012, 14:41
što je najžalosnije pusićka je iz čisto hrvatske obitelji.
i ćaća ustaški sudac (poslije komunjara ,dakle probajte pogoditi o kakvom se govnu radi kad je tako uspješno promijenio dres) po majčinoj strani orrjunaška familija iz dalmacvije.
nema srbina i četnika koji može biti tako odvratan i toliko mrziti hrvatsku kao što to mogu domaći orjunaši.

NorthStand
14-01-2012, 02:50
http://www.vecernji.hr/vijesti/milanovic-ne-povlaci-tuzbu-genocid-cekaju-se-izbori-srbiji-clanak-362586

Glavne točke hrvatske tužbe iz 1999.

Definiranje krivnje Srbije za rat

Hrvatska u svojoj tužbi za genocid traži da se posve nedvosmisleno definira kako je politika Slobodana Miloševića uzrok rata.

Kažnjavanje ratnih zločinaca

Bitna stavka tužbe za genocid ratni su zločini počinjeni tijekom agresije na Hrvatsku. Traži se kažnjavanje zločinaca.

Sudbina nestalih u ratnom sukobu

Sudbina nestalih problem je na kojemu Hrvatska inzistira. Srbija ustupanjem podataka može bitno pridonijeti rješavanju.

Pitanje opljačkanog blaga

Tijekom agresije na Hrvatsku devastirana su i popljačkana kulturna dobra i odnesene arhive. Od Srbije se očekuje da to vrati.

Problem ratne odštete

Agresijom Srbije nanesena je golema materijalna šteta državi Hrvatskoj i njezinim građanima. Očekuje se simbolična odšteta.

I od toga odustaju naše vrle političke i ljudske kukavice, da išta imaju u gaćama i glavi, ne bi.

Al evo par zanimljivosti, da se malo podsijetimo, kako se u povijesti riješavale ovakve stvari, nedavnoj.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Versajski_mir (http://hr.wikipedia.org/wiki/Versajski_mir)

Njemačka je morala priznati pripajanje poljskih područja novostvorenoj državi Poljskoj i priznati joj preko koridora izlaz na Baltičko more prema luci Gdanjsk. Njemačke kolonije i njemačka imovina u tim kolonijama pripali su najvećim djelom Velikoj Britaniji, a zatim Francuskoj, Japanu, Belgiji, Portugalu, Južnoafričkoj Uniji i Australiji. Njemačka je od početka 1929. godine morala platiti ratne odštete u iznosu od 5 milijardi dolara, a ostalo, što je trebalo naknadno utvrditi, isplatiti u 30 godina.

Osim toga, zbog šteta koje je nanijela podmorničkim ratom, Njemačka je morala isporučiti pobjedničkim državama gotovu svu svoju trgovačku mornaricu i za te države svake godine proizvoditi utvrđeni broj novih brodova. Nije smijela uvoziti ni izvoziti oružje, nije smjela imati podmornice, a glede vojske mogla je držati samo 104.000 vojnika u kopnenim i 15.000 vojnika u mornaričkim postrojbama. Uz poništenje prijašnjih ugovora, Njemačka je morala priznati novonastale države u Europi i obvezati se da neće pripojiti Austriju.

http://blog.vecernji.hr/zvonimir-despot/2010/10/06/prvi-svjetski-rat-gotovo-nikoga-ne-zanima/ (http://blog.vecernji.hr/zvonimir-despot/2010/10/06/prvi-svjetski-rat-gotovo-nikoga-ne-zanima/)

Dakle, šta želim reć? Želim reć, da ove velike sile imaju svoje interese, a mi trebamo imati svoje. Ne može na konto "suradnje u regionu" ignorirat nedavnu prošlost, i podilazit našim susjedima-komšijama! Ako to nisu radili francuzi, englezi, talijani, amerikanci u nedavnoj prošlosti, ne vidim niti jedan razlog zašto bi mi oprostili i zaboravili svu onu ratnu štetu koja je počinjena velikosrpskom agresijom. Ne vidim niti jedan razlog, zašto bi se SRB žmirilo i opraštalo nešto, što ona nama nikad ne bi oprostila. Naravno da će oni pisat kontratužbe, jer to jedino i mogu, al na nama je da procijenimo dal se isplati ili ne tužiti srbiju za minuli rat. A ne na nekakvim političarima, koji će siguran sam zbog europskih odnosa i "stabilnosti regiona" podilazit srbiji u najavljenim pregovorima, i zato sam protiv. Pa pogledajte malo što su nam slovenci napravili prije ulaska u EU, sada ćemo i sa srbima vjerojatno na našu štetu riješit sva ostala "otvorena pitanja". Sramotno je na koji način se vodi ova država, i mogu komotno reć da s takvim kukavicama, mi u nijednoj uniji i savezu ne možemo se nadat ničemu dobrom, zato i jesam protiv tih političara i nagrađivanja njihove veleizdajničke politike. Gotovina je osuđen zbog EU, piranski zaljev je vrlo vjerojatno izgubljen opet zbog divne EU, ova tužba za genocid se povlači vrlo vjerojatno opet zbog EU, gospodarski pojas je odgođen vjerojatno trajno opet zbog EU. Sramota je na šta smo mi sve spremni pristat, a da ni sami ne vidimo koliku nam to štetu radi. Da bude stvar gora, takvi politički poltroni su najglasniji kad treba skviknut Pavelić je prodao Istru i Dalmaciju, a pogledajte malo šta oni rade danas....ko da ova njihova politika, nije slična onoj pavelićevoj kad je potpiso rimski ugovor. Tako i ovi sada, potpisuju razno razne ugovore i ustupke svima u susjedstvu, a samo da bi se dočepali bogatih premija koje ih čekaju unutar EU. A narod, ko hebe narod, pa nismo mi tu radi naroda već zbog sebe. Eto tako bi ja protumačio, vođenje naših političara, krajnje nesavijesno i neodgovorno, prema zemlji i njenim stanovnicima. I to je puno veći problem, od ovog povlačenja tužbe za genocid, i ne vidim naznaka da će se takva podanička poslušnička politika, bez imalo karaktera promjenit i to je ono što mene osobno daleko više brine od toga dali će HR uć u EU ili ne. I povuć tužbu za genocid protiv srbije, ili ne.

NorthStand
14-01-2012, 03:06
danas bi to iznosilo oko 220 milijardi funti ili 400 milijardi dolara)

Tolika je stvarna odšteta Njemačke, za prvi svijetski rat. I upravo su nedavno, isplatili posljednju ratu. Da ne govorim, da sam čuo nisam sto posto ziher, da je Njemačka židovima nakon drugog svijetskog rata plaćala 4,5-5miljardi dolara odštete godišnje, za sve ono što im je otela i prisvojila tokom 2.s-rata! Nisam siguran, al mislim da sam to čuo u jednoj emisiji na tv. Dakle, Njemačka je odgovorna za dva svijetska najveća sukoba, ali Njemačka se suočila s svojom ratnom prošlosti, što Srbija nikad nije, a čisto sumnjam da i hoće, na barem 1/10 ovog koliko se Njemačka suočila. I te priče srba kako smo mi u HR svi ustaše, a znaju da nismo, i znaju koliko imamo antihrvatskih elemenata između sebe, to oni u Srbiji nemaju ni u približnoj mjeri. Da ne govorim, da pričat priče dok nam predsjednik obilazi sve partizanske-srpske žrtve uz duž i poprijeko, i onda pričat kako se mi nismo suočili s prošlosti??? Dok npr jedna Banjica pokraj Beograda, koja je po broju žrtava nešto manje stradalih nego u jasenovcu, al ne puno praktički se uopće ne obilježava, jer to nije u srpskom interesu. Dok mi imamo svake godine sastančenje u Jasenovcu, mislim to ne bi bilo nešto nenormalno, da Srbi i Židovi i još neki taj Jasenovac ne koriste više u svrhu političkih i ideoloških obračuna, nego stvarnog odavanja počasti žrtvama. Želim reć, da Srbija u svakom pogledu, debelo kaska za HR, i smiješno je slušat kritike koje dolaze iz beograda, na račun neke hrvatske prošlosti. Pa mi smo čitav period bivše države, morali slušat o tome kako smo genocidan narod, dok su Srbi i ostali valjda dok je trajao rat i sukob, brali cvijeće po poljima i vodili ljubav a ne rat. Demagogija je na svakom koraku, a što je najžalosnije s hrvatske strane nema nikog da tu demagogiju zaustavi, i iznese neke kontrargumente tim lažnim insinuacijam i mitovima, koji idu u smjeru nove revizije povijesti i ponovnog učenja hrvata koliko su oni sami zapravo krivi, za teške zločine koji su počinjeni nad njima. Imamo državu, al u praksi ko da je nemamo, eto to je moje mišljenje o svemu ovome.

NorthStand
14-01-2012, 20:46
Tko je Vesna Pusić, jedna od najvecih zagovornika EU ???

Preuzeto s drugog foruma:
===============================

Anacionalna.

Šoroševka.

Feministica.

Promicateljica «homoseksualnih brakova», koja «spolnu orijentaciju» stavlja na istu razinu s vjerskom pripadnošću.

Teoretičarka jugo-komunizma, režimska intelektualka u Yu. Pod očevim nadzorom piše disertaciju o «Ulozi kolektivnog odlučivanja u realizaciji radničkih interesa», jednu od apologija lažnoga titovskog samoupravljanja.

U Hrvatski Državni Sabor ušla, partijskom alkemijom, s manje od 4 % glasova, na listi marginalne stranke jugoidnih apatrida, HNS.

Zagovornica «građanske države», u kojoj nema većinske nacije, ali ima nacionalnih manjina.

Fanatična zastupnica teza o «ravnovjesju krivnje» te o «hrvatskoj agresiji na BiH» (premda je riječ o istom teritoriju i narodu, te sporazumu o vojnoj pomoći). Sustavno vrijeđa hrvatske ratnike.

Cinična promicateljica ljudožderskog liberal-kapitalizma.

Suradnica anglo-saskih službi, koje je pripremaju za preuzimanje vlasti u RH (zajedno s Bancem, Puhovskim, Goldsteinima...); izvršiteljica američkih naloga za destruiranje hrvatske države i porobljavanje hrvatske nacije. Američka joj je diploma uz protekciju, mimo zakona, nostrificirana po munjevitom postupku.

Autorica predizbornih laži poput one o «otvaranju 200 tisuća radnih mjesta».

Desna ruka svojega stranačkog druga, Stjepana Mesića, tragikomičnog predsjednika izdaje i grobara hrvatske države.

Pusićku su stvorili špijunski mediji koji rade za istog, njezinog gospodara. Izvikali su je u lidericu «građanske Hrvatske» ne bi li preko nje poništili rezultate hrvatskoga nacionalno-osloboditeljskog prevrata 1990 i Domovinskoga rata 1991-95. Pojavila se 1997 iz američkog političkog laboratorija, stvorena i lansirana za rušenje Hrvatske. Jedna od najopasnijih figura jugo-restauratorskog režima.

Otac: Eugen Pusić (*1916, Zagreb), Židov, mason, kao sociolog i pravnik djeluje u NDH. Kada su ga partizani htjeli smaknuti, Englezi ga spašavaju: radio je potajno za njih. Preko Eugena, i Vesna se povezuje s britanskom obajveštajnom službom; dobiva kuću u Londonu. U Yu, kao štićenik Rikarda Langa, Eugen postaje vodeći teoretik samoupravljanja, ali i US-uprave, jugoideolog i vodeći antinacionalist. Epizodu 1941-45 u životopisima prešućuje.

Majčin stric: Grga Angjelinović, pravaški renegat, mason, orjunaš. Ministar u Karađorđevićevoj vladi, šef zagrebačke policije. «Proslavio» se organizacijom masakra stotinjak hrvatskih prosvjednika protiv novostvorene Yu 5. XII 1918 na Jelačić-placu («Prosinačke žrtve».

Brat: Zoran Pusić – «Goljup», prirodoznanstvenik, borac za «ljudska prava», apatrid i kozmopolit. Najglasniji u kampanji za povrat sramotnog oznaškog imena «trg žrtava fašizma» u Zagrebu.

Muž u sjeni, Litvanac američkog državljanstva.

Mentor: Eugenov intimus Židov Slavko Goldstein, jugoslaven («Hrvatska samo kao dio J. može u Europu!», srboljub (još 1992 svoju zajednicu naziva «jevrejska opština», prekida suradnju s Maticom Hrvatskom jer se usudila objaviti Tuđmanovu knjigu «Bespuća povijesne zbiljnosti». Uveo Vesnu u zloglasno Sorosevo «Otvoreno društvo». te u protuhrvatski časopis i nakladni zavod «Erasmus», koji je usred rata zahtijevao ostavku izabranog Predsjednika. Poslao Vesnu na gostovanje i brifiranje u Ameriku.

NE u EU

Živila Hrvatska

Inkvizitor
14-01-2012, 21:47
Bome je ona ministrica vanjskih poslova a mi se možemo slikat s tom pričom..

NorthStand
15-01-2012, 14:48
Bome je, al ja se nadam da neće bit duže od jednog mandata, ako u HDZ pobjedi Jaca ili Milinović onda može mirno spavat.

Inkvizitor
15-01-2012, 22:53
Bome je, al ja se nadam da neće bit duže od jednog mandata, ako u HDZ pobjedi Jaca ili Milinović onda može mirno spavat.

Ko da je jedan mandat malo..

i mjesec dana je previše..

NorthStand
16-01-2012, 17:21
Ko da je jedan mandat malo..

i mjesec dana je previše..

Ma ja nju ne mogu ni slušat ni gledat, dovoljno mi da je vidim kako se osmijehuje, kakav proljev od osobe. Al ajde, istrpit ću je nekako, kad već nemam izbora.

NorthStand
21-01-2012, 17:42
http://www.vecernji.hr/vijesti/ako-dode-povlacenja-tuzbe-protiv-srbije-zelimo-referendum-clanak-368487

exx
22-01-2012, 23:01
ma tu Pusićku treba.... ko 41 il 91.kud ode ova država u 3 pm
nakon svega,najiskrenije,danas poželim da nisam Hrvat i da mi puca ona stvar za sve,ali..........žali bože života i mladosti

NorthStand
24-01-2012, 16:04
Ja to stalno govorim, svim poginulima bilo bi pet puta bolje da su otišli u Njemačku Australiju, trbuhom za kruhom iz ove banana države, nego da su ostali ovdje i iskrvarili za razno razne manoliće boljkovce josipoviće mesiće pusiće i da ne nabrajam dalje, žalosno je koliko smo mi glup narod, i koga biramo da nam vodi zemlju, al izgleda da bolje nismo ni zaslužili. Kako reče netko, narod ima vlast kakvu zaslužuje!