PDA

Pogledaj Full Version : što će biti s Dačićevom podružnicom u Hrvatskoj tzv SKH-SDP

Stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7

sandra october
28-04-2012, 10:57
ma daj, sad se al doslovno radiš lud..

pdv
28-04-2012, 10:58
gle..ne vjerujem da ti s emože prodati priča..dići ćemo cijene pa će se tkao punit budžet..jer je HDZ između ostalog pao i na haraču..

ne može, to nema logike..

ja smao pitam..šta znači bolni rezovi u prijevodu..ne znam da je itko toliko glup da je pod bolnim rezovima podrazumjevao dizanje cijena.

inače ne bi glasao za njih.

pod bolnim rezovima narod je pušio..smanjenje birkoracije, jeftinija država..bla bla i sve ono što su srali..ne možeš mi reć da bolni rezovi znače podizanje cijena ..to je van svake logike i razuma..:rofl

uopće se osjećam glupo da to moram pojašnjavati..užas..:rofl

podići cijen eje mogao i HDZ..

A, ti hoćeš reći da su ljudi glsali za SDP zbog njihovog genijalnog programa?

pdv
28-04-2012, 10:59
Nije problem bi li ili ne pobijedili , stvar je u prevari onih koji su glasali za njih . Iz HDZ su u kampanji isticali da će SDP podići pdv itd , ali nitko nije javno iz kukuriku koalicije rekao da će to i učiniti .Ekonomskog programa kukurikavci nemaju , što se pokazuje točnim , niti su ga imali , a sa tzv Planom 21 mogu slobodno obrisati dupe prvom podpredsjedniku , jer je upravo vrijednost tog Plana na razini dvoslojnog wc papira .

Meni je smiješno što vi hoćete prikazati kako je naivan narod zaveden i prevaren, a prava istina je negdje drugdje. SDP je na vlast doveo HDZ.

Inkvizitor
28-04-2012, 11:00
ma daj, sad se al doslovno radiš lud..

ja se pravim lud, pa vi se pravite ludi ti i pdv..nikad konkretan odgovor..ako ne znate diskutirat recite..ne znamo i šlus a ne tu odgovarat kvazfilozofskim rečnicama..pitam te konkretno odgovori mi konkretno.

ti mene pitaj konkretno, ja ću ti odgovorit konkretno..

ja mislim da su pod bolnim rezovima podrazumjevali to i to..idemo..

Inkvizitor
28-04-2012, 11:01
A, ti hoćeš reći da su ljudi glsali za SDP zbog njihovog genijalnog programa?

i to je kao odgovor..

ne..glasali su za njih jer su obećavali sve suprotno od onog što sad rade..ja to dokazujem a ti svoju teoriju ne dokazuješ ničim.

i usput rušiš svaku logiku poznatu ljudskom umu..

ljuta trava
pa šta nije paradoks svih paradoksa?

Nikako u RH političari da shvate najbolji način predizborne kampanje .
Cijelo vrijeme u protekle dvije godine sam imao osjećaj kao da su iz vrha HDZ čekali kad će više proći mandat . A jesam HDZ-ovac , onaj pravi izvorni Tuđmanovac . Ali istina je ne rade dobro , nisu radili dobro i za to su platili , sada se samo mogu pokriti ušima u Saboru i šutiti .

sandra october
nisi odgovorila..što znače bolni rezovi..???
mene ni jedna od mjera nije iznenadila. tebe je? struja se nije usklađivala sa tržišnim cijenama već godinama, o plinu sam svoje rekla, pdv je 80% državnih prihoda koji su u banani pa je zicer punjenje blagajni.. to su teminološki "bolni rezovi" ..
doduše ja sam bila uvjerena da će u roku tri mjeseca zvati mmf, evo to nisu pa su me tu iznenadili :D

Inkvizitor
28-04-2012, 11:03
Meni je smiješno što vi hoćete prikazati kako je naivan narod zaveden i prevaren, a prava istina je negdje drugdje. SDP je na vlast doveo HDZ.

ako nije zaveden i prevaren onda nema razloga za bunu..pa upravo ovi što su im obećavali ispunjavaju obećanje..ovi što su glasali bi treebali slijedom tvog uvjerenja bit sretni i zadovoljni..

nema idealnije situacije nego kad ti se ispunjavaju obećanja..jel tako..

Inkvizitor
mene ni jedna od mjera nije iznenadila. tebe je? struja se nije usklađivala sa tržišnim cijenama već godinama, o plinu sam svoje rekla, pdv je 80% državnih prihoda koji su u banani pa je zicer punjenje blagajni.. to su teminološki "bolni rezovi" ..
doduše ja sam bila uvjerena da će u roku tri mjeseca zvati mmf, evo to nisu pa su me tu iznenadili :D

nisam te pitao za iznenađenje

što znače bolni rezovi ???

pdv
i to je kao odgovor..

ne..glasali su za njih jer su obećavali sve suprotno od onog što sad rade..ja to dokazujem a ti svoju teoriju ne dokazuješ ničim.

i usput rušiš svaku logiku poznatu ljudskom umu..

S tobom je stvarno teško razgovarati jer ako ne mislim kao i ti odmah ne valja.

Nisu glasali za njih zbog programa već da zamijene HDZ i pri tom uopće nije bilo bitno što SDP nudi već je bilo bitno kazniti HDZ i maknuti ga s vlasti. To što je tim odabirom većina možda napravila podjednaku ili veću štetu je druga stvar ali za nikakv program se nije glasalo.

sandra october
Nikako u RH političari da shvate najbolji način predizborne kampanje .
Cijelo vrijeme u protekle dvije godine sam imao osjećaj kao da su iz vrha HDZ čekali kad će više proći mandat . A jesam HDZ-ovac , onaj pravi izvorni Tuđmanovac . Ali istina je ne rade dobro , nisu radili dobro i za to su platili , sada se samo mogu pokriti ušima u Saboru i šutiti .
e točno tako.

ljuta trava
28-04-2012, 11:06

Istina je da je HDZ svojim glupostima pobijedio sam sebe .

O naivnosti naroda , najbolje govori jedna crtica iz razgovora u jednoj nama ,,prijateljskoj ,, kraljevskoj državi , kada se njihovi agenti hvale ---Kako se sa Hrvatima lako manipulira , nismo mogli vjerovati .

Eto sasvim sličajno drugi dan dolaska na vlast , kukurikavci sasvim slučajno svom glavnom medijskom pokrovitelju EPH , daju 20 miliona kuna u znak zahvalnosti ---to je taj valjda Plan 21 -- za oporavak ekonomije u Hrvata .

Inkvizitor
28-04-2012, 11:07
S tobom je stvarno teško razgovarati jer ako ne mislim kao i ti odmah ne valja.

Nisu glasali za njih zbog programa već da zamijene HDZ i pri tom uopće nije bilo bitno što SDP nudi već je bilo bitno kazniti HDZ i maknuti ga s vlasti. To što je tim odabirom većina možda napravila podjednaku ili veću štetu je druga stvar ali za nikakv program se nije glasalo.

ne imputiraj..ja te samo pitam da pojasniš svoj stav

od ove vlasti je narod nešto očekivao..nije to samo puko smjenjivanje..toliko glupi ipak nismo..jer svi ljudi imaju svoja očekivanja i nadanja..nije sve na negativnoj kampanji.

dakle ti veliš da ovi rade sve što su obećali..znači većina naroda, jer većina im je dala povjerenje, bi trebala biti zadovoljna jer im se ispunjavaju obećanja..nema razloga za nezadovoljstvo..

sandra october
28-04-2012, 11:08
nisam te pitao za iznenađenje

što znače bolni rezovi ???
ja sam ih prvenstveno shvatila u smislu rezanja u radničkim pravima ..ne znam kako ti

Inkvizitor
28-04-2012, 11:11
ja sam ih prvenstveno shvatila u smislu rezanja u radničkim pravima ..ne znam kako ti

može i to..i otpuštanje viška radnika u birokraciji..uostalom šta s eima mislit..to su jasno precizirali..prava randika s enisu spominjala..ne ne..ali nek bude i to..to može podpasti pod rezove..ali to nisu spominjali jer tko će glasati za tebe ako mu nudiš rezanje prava..

jasno je rečeno..bolni rezovi..otpuštanje viška radnika u birkoraciji.

to su ti famozni bolni rezovi.

bolni rezovi nisu dizanje cijena..to nije taj termin..

pdv
28-04-2012, 11:18
Istina je da je HDZ svojim glupostima pobijedio sam sebe .

O naivnosti naroda , najbolje govori jedna crtica iz razgovora u jednoj nama ,,prijateljskoj ,, kraljevskoj državi , kada se njihovi agenti hvale ---Kako se sa Hrvatima lako manipulira , nismo mogli vjerovati .

Eto sasvim sličajno drugi dan dolaska na vlast , kukurikavci sasvim slučajno svom glavnom medijskom pokrovitelju EPH , daju 20 miliona kuna u znak zahvalnosti ---to je taj valjda Plan 21 -- za oporavak ekonomije u Hrvata .

A, čuješ Hrvati su uglavnom '' čitači naslova'' :D Što piše u novinama mora da je istina jer ipak je lakše dvi minute pročitat članak i uzet ga kao svoje mišljenje nego čitati, učiti i na temelju toga donijeti neko mišljenje o pročitanom članku. S ljudima je i inače jednostavno manipulirati, nismo samo mi posebni po tome.

ne imputiraj..ja te samo pitam da pojasniš svoj stav

od ove vlasti je narod nešto očekivao..nije to smao puko smjenjivanje..toliko glupi ipak nisamo..jer svi ljudi imaju svoja očekivanja i nadanja..nije sve na negativnoj kampanji.

dakle ti veliš da ovi rade sve što su obećali..znači većina naroda, jer većina im je dala povjerenje, bi trebala biti zadovoljna jer im se ispunjavaju obećanja..nema razloga za nezadovoljstvo..

Ne vjerujem da je netko imao neka očekivanja jer ovo je samo ponavljanje. Niti vjerujem da itko vjeruje u sposobnost SDP kada ta stranka može dobiti izbore jedino kada protivnička skoro nestane. Milanović je rođeni gubitnik, a jedina zemlje gdje može uspjeti je Hrvatska. Tako da što se tiče očekivanje...ne vjerujem da su bila velika.

Većina ima razloga za nezadovoljstvo ali opet iz krivih razloga. Nezadovoljstvo imaju pravo pokazati zbog povećanja poreza, gušenja poduzetništva s raznim nametima ali nemaju razloga plakati zbog poskupljenja struje jer je to pravilan potez. No, kako Hrvati kukaju radi struje onda mi je jasno da opet nemaju pojma što žele. Nije problem poskupljenje struje u našoj privredi nego su problem druge stvari.

sandra october
28-04-2012, 11:19
može i to..i otpuštanje viška radnika u birokraciji..uostalom šta s eima mislit..to su jasno precizirali..prava randika s enisu spominjala..ne ne..ali nek bude i to..to može podpasti pod rezove..ali to nisu spominjali jer tko će glasati za tebe ako mu nudiš rezanje prava..

jasno je rečeno..bolni rezovi..otpuštanje viška radnika u birkoraciji.

to su ti famozni bolni rezovi.

bolni rezovi nisu dizanje cijena..to nije taj termin..
crno na bijelo http://www.kukuriku.org/plan21/pitanja-i-odgovori/bez-otpustanja-u-drzavnoj-upravi/

Inkvizitor
28-04-2012, 11:20
A, čuješ Hrvati su uglavnom '' čitači naslova'' :D Što piše u novinama mora da je istina jer ipak je lakše dvi minute pročitat članak i uzet ga kao svoje mišljenje nego čitati, učiti i na temelju toga donijeti neko mišljenje o pročitanom članku. S ljudima je i inače jednostavno manipulirati, nismo samo mi posebni po tome.

Ne vjerujem da je netko imao neka očekivanja jer ovo je samo ponavljanje. Niti vjerujem da itko vjeruje u sposobnost SDP kada ta stranka može dobiti izbore jedino kada protivnička skoro nestane. Milanović je rođeni gubitnik, a jedina zemlje gdje može uspjeti je Hrvatska. Tako da što se tiče očekivanje...ne vjerujem da su bila velika.

Većina ima razloga za nezadovoljstvo ali opet iz krivih razloga. Nezadovoljstvo imaju pravo pokazati zbog povećanja poreza, gušenja poduzetništva s raznim nametima ali nemaju razloga plakati zbog poskupljenja struje jer je to pravilan potez. No, kako Hrvati kukaju radi struje onda mi je jasno da opet nemaju pojma što žele. Nije problem poskupljenje struje u našoj privredi nego su problem druge stvari.

Kakvo nezadovoljstvo ako ovi samo ispunjavaju što su obećali u kampanji. To je tvoj stav.

Samo idiot može biti nezadovoljan ako mu se ispunjava obećano.

Inkvizitor
28-04-2012, 11:21
crno na bijelo http://www.kukuriku.org/plan21/pitanja-i-odgovori/bez-otpustanja-u-drzavnoj-upravi/

gdje je tu u planu poskupljenje struje, plina, dizanje pdv-a, zapošljavanje bez javnog natječaja..

sandra october
28-04-2012, 11:24
gdje je tu u planu poskupljenje struje, plina, dizanje pdv-a, zapošljavanje bez javnog natječaja..

ajde čitaj smireno, ovo se odnosi sami na pitanje otpuštanja u drž upravi koja ti proklamiraš da su obećali :D

pdv
28-04-2012, 11:25
Kakvo nezadovoljstvo ako ovi samo ispunjavaju što su obećali u kampanji. To je tvoj stav.

Samo idiot može biti nezadovoljan ako mu se ispunjava obećano.

Pretpostavljam da ne bi trebali biti nezadovoljni jer su za to to glasali. Osim ako ti želiš reći da je većina hrvatskog naroda retardirana i potpisuje sa s oznakom X...

Inkvizitor
28-04-2012, 11:27
ajde čitaj smireno, ovo se odnosi sami na pitanje otpuštanja u drž upravi koja ti proklamiraš da su obećali :D

znači našla si jednu točku i dokazala da nisu mislili na to..ja nisam čitao taj plan ali sjećam se da su pola HDZ-ovog mandata larmali kako treba smanjiti birkoraciju..

sad kad si to dokazala..sad mi možeš pokazati gdje su obećavali poveaćnje pdv-ea, cijene plina i struje, harača ztvanog pdv i sl.

sjedim i čekam..??nemoj mi oftopičarit po običaju i odgovara nešto što te ne pitam..

ko pdv..

Inkvizitor
28-04-2012, 11:28
Pretpostavljam da ne bi trebali biti nezadovoljni jer su za to to glasali. Osim ako ti želiš reći da je većina hrvatskog naroda retardirana i potpisuje sa s oznakom X...

pretpostavljaš.??

a kakvo je raspoloženje u narodu..što se ima vidjeti u anketama na TV-eu, koje nisu siguran pokazatelj ali možda jesu indikator..

pdv
28-04-2012, 11:32
pretpostavljaš.??

a kakvo je raspoloženje u narodu..što se ima vidjeti u anketama na TV-eu, koje nisu siguran pokazatelj ali možda jesu indikator..

Pokazuju da nisu zadovoljni ali ti misliš da je to zato što su zavedeni od SDP-a, a je eto mislim da nisu. Ne pokušavam prikazati SDP strankom dobrih namjera ali u ovom slučaju njihov program nije igrao preveliku ulogu. Dovoljno se sjetiti samo raspoloženja ljudi prilikom glasanja. Većina nije znala za koga će i većini su svi isti, a SDP je pobijedio jer je dotad bio manje na vlasti i jer mu je HDZ za to pripremio teren.

Inkvizitor
28-04-2012, 11:36
Pokazuju da nisu zadovoljni ali ti misliš da je to zato što su zavedeni od SDP-a, a je eto mislim da nisu. Ne pokušavam prikazati SDP strankom dobrih namjera ali u ovom slučaju njihov program nije igrao preveliku ulogu. Dovoljno se sjetiti samo raspoloženja ljudi prilikom glasanja. Većina nije znala za koga će i većini su svi isti, a SDP je pobijedio jer je dotad bio manje na vlasti i jer mu je HDZ za to pripremio teren.

Tko je rekao da su zavedeni..prevareni su a to je razlika.

ne govorim o zadrtim glasačima SDP-ea ..jer da je bilo samo do njih ovi ne bi nikad vidjeli vlasti..

sandra october
28-04-2012, 11:39
znači našla si jednu točku i dokazala da nisu mislili na to..ja nisam čitao taj plan ali sjećam se da su pola HDZ-ovog mandata larmali kako treba smanjiti birkoraciju..

sad kad si to dokazala..sad mi možeš pokazati gdje su obećavali poveaćnje pdv-ea, cijene plina i struje, harača ztvanog pdv i sl.

sjedim i čekam..??nemoj mi oftopičarit po običaju i odgovara nešto što te ne pitam..

ko pdv..

mislim da su to ovdje provukli "Posebno ističemo neodrživost dosadašnjega ekonomskog modela koji se temelji na enormnom zaduživanju radi financiranja potrošnje iznad mogućnosti. "

dakle ti bi radije platio manje struju ili pdv jer ti ide direkt iz džepa, a ovo kad potegnu do jamerike i prodaju obveznice sa 6,5% kamate plaća tko? kokalo iz mandaline ili ti opet? sa kamatom za razliku od prethodne opcije..

pdv
28-04-2012, 11:40
Tko je rekao da su zavedeni..prevareni su a to je razlika.

ne govorim o zadrtim glasačima SDP-ea ..jer da je bilo samo do njih ovi ne bi nikad vidjeli vlasti..

Ne znam, i dalje mislim da u onom kaosu nije program odigrao preveliku ulogu. Pa svako normalan je znao da nijedna vlada ne može napravit nešto spektakularno. Pitanje je jedino koja će više ublažiti pad.

Sad mi pada napamet taj Pelješki most jer sam nedavno vidjela peticiju za isti. I sad oni potpisuju peticiju, a glasali su za kukurikavce koji su bili protiv mosta i tko je sad tu lud?

Inkvizitor
28-04-2012, 11:41
mislim da su to ovdje provukli "Posebno ističemo neodrživost dosadašnjega ekonomskog modela koji se temelji na enormnom zaduživanju radi financiranja potrošnje iznad mogućnosti. "

dakle ti bi radije platio manje struju ili pdv jer ti ide direkt iz džepa, a ovo kad potegnu do jamerike i prodaju obveznice sa 6,5% kamate plaća tko? kokalo iz mandaline ili ti opet? sa kamatom za razliku od prethodne opcije..

:rofl

šta se sve u očaju ne radi.

pa to ti je kritika vanjskog zaduživanja da bi se financirala potrošnja..kako jasno i piše..to je nedvosmisleno..

ali oni su i podigli cijene i potegli put Amerike da se zaduže..

koke moje drage..:rofl

sandra october
28-04-2012, 11:43

šta se sve u očaju ne radi.

pa to ti je kritika vanjskog zaduživanja da bi se financirala potrošnja..kako janso i piše..to je nedvosmisleno..

ali oni su i podigli cijene i potegli put Amerike da se zaduže..

koke moje drage..:rofl
ti imaš problem sa objektivnom raspravom .. ako hep radi sa gubitkom, tko taj gubitak financira? ako rashode države ne pokriva prihod od poreza i drž firmi, tko to financira? Bog Otac? :009

Inkvizitor
28-04-2012, 11:47
ti imaš problem sa objektivnom raspravom .. ako hep radi sa gubitkom, tko taj gubitak financira? ako rashode države ne pokriva prihod od poreza i drž firmi, tko to financira? Bog Otac? :009

ti imaš problem jer ne odgovaraš na pitanja i bacaš balone i još mi tu kao ..evo obećanja o dizanju struje.... tu piše da je zaduživanje radi potrošnje nedopustivo.

mislim to je smiješno.

o tome o čemu pričaš se može odvojeno..a HEp nije gubitaš..dakle otpada argument..ili bar nije konstantni gubitaš..nitko se nije zaduživao da pokrije gubitke HEP-.a

sandra october
28-04-2012, 11:51
ti imaš problem jer ne odgovaraš na pitanja i bacaš balone i još mi tu kao ..evo obećanja o dizanju struje.... tu piše da je zaduživanje radi potrošnje nedopustivo.

mislim to je smiješno.

o tome o čemu pričaš se može odvojeno..a HEp nije gubitaš..dakle otpada argument..ili bar nije konstantni gubitaš..nitko se nije zaduživao da pokrije gubitke HEP-.a
hep nije gubitaš? :rofl aj dobro. i ovo mi je novost - de im baci oko na ovogodišnje rezultate malo
edit: ako se dobro sjećam, prošle godine su se zadužili da isplate dividendu jer im je dobit već bila požderana lošim prvim kvartalom .... ma gigant, čudo od firme

Inkvizitor
28-04-2012, 11:52
hep nije gubitaš? :rofl aj dobro. i ovo mi je novost - de im baci oko na ovogodišnje rezultate malo

prošlogodišnje misliš..koliki su gubitak imali..???

pdv
28-04-2012, 11:53
HEP je 2008. bio u gubitku oko 120 milijuna kuna, a u 2010. je bio najveći gubitaš od državnih firmi. Dalje nism nastavila pratit :D

Prije koju godinu je naše tržište energije liberalizirano ali i dalje nema ulagača jer država štiti cijenu struje pa se nikom ne isplati.

sandra october
28-04-2012, 11:54
prošlogodišnje misliš..koliki su gubitak imali..???
pročitaj gornji post :zubo

Inkvizitor
28-04-2012, 11:54
HEP je 2008. bio u gubitku oko 120 milijuna kuna, a u 2010. je bio najveći gubitaš od državnih firmi. Dalje nism nastavila pratit :D

Prije koju godinu je naše tržište energije liberalizirano ali i dalje nema ulagača jer država štiti cijenu struje pa se nikom ne isplati.

a prošlu godinu..

Inkvizitor
28-04-2012, 11:55
pročitaj gornji post :zubo

lani je bila 2011 ako me sjećanje ne vara

Inkvizitor
28-04-2012, 11:58
Što je ovo..

Prema godišnjim financijskim izvještajima poduzetnika (GFI-POD), HEP d.d. za razdoblje sijecanj -
prosinac 2011. godine bilježi dobit iz poslovanja od 461,2 milijuna kuna (u 2010. godini dobit je
iznosila 994,3 milijuna kuna).

pdv
28-04-2012, 12:02
Ovo nisam sigurna jer znam da je na pola godine bio u gubitku oko 110 mil. ali mi se čini da su na kraju godine spominjali dobitak koji se uplaćuje u proračun.

Inkvizitor
28-04-2012, 12:04
znači HEp nije nikakav konstantni gubitaš..dakle nema zaduživanja na konto HEp-a nema potrebe za povećanjem cijene

kako monoplist može biti gubitaš..

ako netko ima pola milijarde kuna dobiti kao HEP prošlu godinu a milijardu kuna dobiti u 2010..onda je podizanje cijena struje neopravdano time da se mora..

pdv
28-04-2012, 12:08
Hep nije monopolist...

Ako me sjećanje ne vara Mravku se međuostalim sudi i za namještanje bilance po kojoj je prikrivao gubitak....

Inkvizitor
28-04-2012, 12:10
Hep nije monopolist...

Ako me sjećanje ne vara Mravku se međuostalim sudi i za namještanje bilance po kojoj je prikrivao gubitak....

pa ovo su službena izvješća..kome onda vjerovati..

caporegime
28-04-2012, 12:16
Treba smanjiti broj impulsa i malo manje pričati i imat ćemo 40 kuna za struju", komentirao je Čačić.

šta mislite da je ovu izjavau nakon poskupljenja dao neki HDZ-ovac, koliko bi kradigazimir ili slino glasno vrištali i optuživali vlast za socijalnu neosjetljivost?

pdv
28-04-2012, 12:23
pa ovo su službena izvješća..kome onda vjerovati..

Logici :D

Prvo pitanje je zašto nitko ne ulazi na naše tržište ako je otvoreno za privatni sektor.

Jednom sam čitala o gubitku koji se stvara putem prijenosa energije ali sam preglupa da bi to sad ponovila :D Uglavnom, dio gubitaka je zbog lošeg prjenosa energije, dio zbog infrastrukture u koju se nije ulagalo, a dio zbog poslovne politike. I ovo poskupljenje jednostavno mora doći jer HEP trenutno posluje po dumping cijenama, a onog trenutka kada i drugima bude isplativo ulagati tada će se i cijene korigirati. Moramo proći taj put dok konkurencija ne učini svoje. U Europi tek sada pomalo počinje opadati cijena iako puževim korakom ali pomalo dolazi sve više distributera.

Smatram da je povećanje cijene pozitivno ako će se promijeniti način rada međutim ako to ostane na isti način u rukama Čačića i Linića onda ne vjerujem da će išta biti bolje. Dakle, ako je povećanje cijene zbog privlačenja novih na tržište onda je opravdano ali ako je povećanje samo radi povećanja, a sve ostane isto onda nikako nije pozitivan potez.

Inkvizitor
28-04-2012, 12:28
.Logici :D

Prvo pitanje je zašto nitko ne ulazi na naše tržište ako je otvoreno za privatni sektor.

Jednom sam čitala o gubitku koji se stvara putem prijenosa energije ali sam preglupa da bi to sad ponovila :D Uglavnom, dio gubitaka je zbog lošeg prjenosa energije, dio zbog infrastrukture u koju se nije ulagalo, a dio zbog poslovne politike. I ovo poskupljenje jednostavno mora doći jer HEP trenutno posluje po dumping cijenama, a onog trenutka kada i drugima bude isplativo ulagati tada će se i cijene korigirati. Moramo proći taj put dok konkurencija ne učini svoje. U Europi tek sada pomalo počinje opadati cijena iako puževim korakom ali pomalo dolazi sve više distributera.

Smatram da je povećanje cijene pozitivno ako će se promijeniti način rada međutim ako to ostane na isti način u rukama Čačića i Linića onda ne vjerujem da će išta biti bolje. Dakle, ako je povećanje cijene zbog privlačenja novih na tržište onda je opravdano ali ako je povećanje samo radi povećanja, a sve ostane isto onda nikako nije pozitivan potez.

da, naročito tvojoj..:rofl

govoriš o konačnom gubitku ili umanjem dobitku koji se stvara gubljenjem energije kroz lošu infrastrukturu.

jer kao što vidimo HEP nije gubitaš..pozdrav sandri..

pdv
28-04-2012, 12:30
da, naročito tvojoj..:rofl

govoriš o konačnom gubitku ili umanjem dobitku koji se stvara gubljenjem energije kroz lošu infrastrukturu.

jer kao što vidimo HEP nije gubitaš..pozdrav sandri..

Ok, Inkvi, ti si u pravu

Inkvizitor
28-04-2012, 12:30
Ok, Inkvi, ti si u pravu

logika je u pravu a ne ja..

pdv
28-04-2012, 12:33
logika je u pravu a ne ja..

S tim se slažem

Inkvizitor
28-04-2012, 12:37
eto ga..drugi put bez foliranja pa nećete ispast smiješne..i da se ja koji raspravljam s vama moram sramit zbog vaših akrobacija u nedosljednosti..foliranju i muljanju, i ruganju logici na sve strane..

pozdrav i sandri..

sandra october
28-04-2012, 13:13
eto ga..drugi put bez foliranja pa nećete ispast smiješne..i da se ja koji raspravljam s vama moram sramit zbog vaših akrobacija u nedosljednosti..foliranju i muljanju, i ruganju logici na sve strane..

pozdrav i sandri..
dakle zaključili smo da je hep dobar na bazi rezultata 2010-2011 nakon što je eksplodirala afera sa mravakom, nakon što 5 godina nije odobren ni jedan projekt OIE pa time nije ni isplaćivana feed in tarifa :bravo, nakon što se godinama odugovlači te plomin.. de odi malo natrag, u fazu mravaka.. :D ili ove godine kad imamo gotovo rekordne količine uvoza struje zbog sušne godine po skoro maksimalnim povijesnim cijenama na tržištu?

Inkvizitor
28-04-2012, 13:24

ova je rođena da bude PR Čačiću..:rofl

sandra october
28-04-2012, 13:39
ova je rođena da bude PR Čačiću..:rofl
ma bravo, hdz je bio najbolje što se desilo hrvatskoj zadnja njihova dva mandata, svo zlo koje su napravili zapravo nisu tehnički napravili oni nego sakrivena udba u njima, za sve smo im smislili alibi jel?
a da nešto što je g**** konačno tako i nazovemo za promjenu? želim im od srca jedan raspad na promile. ništa bolje nisu ni zaslužili.

Inkvizitor
28-04-2012, 14:07
ma bravo, hdz je bio najbolje što se desilo hrvatskoj zadnja njihova dva mandata, svo zlo koje su napravili zapravo nisu tehnički napravili oni nego sakrivena udba u njima, za sve smo im smislili alibi jel?
a da nešto što je g**** konačno tako i nazovemo za promjenu? želim im od srca jedan raspad na promile. ništa bolje nisu ni zaslužili.

o čemu ti sad odjedared..???

a što želiš SDP-u??? HNS-u???

caporegime
28-04-2012, 14:10
– Odluke o rastu cijena energenata bile su nužne. Ako pogledamo sve druge zemlje u Europi, osim Njemačke, svi su u recesiji. To je naša realnost. Da smo i dalje zabijali glavu u pijesak vodili bi populističku politiku kakvu je vodio HDZ. Rast cijena morat ćemo kompenzirati rastom gospodarstva – rekao je predsjednik SDP-a i Vlade Zoran Milanović uoči sjednice Glavnog odbora stranke

kaže zoki jazavac da neće biti populisti kao hdz....
socijaldemokrat koji se ponaša poput najzadrtijeg liberalnog ekonomista
kaže podići je ekonomski rast...čiji?
čačićevih firmi za procvat kojih će se dignuti 2 mldr eura kredita da bi mogle krečit, žbukat i šatro energetski štediti novce državi...koja smijurija

Inkvizitor
28-04-2012, 14:38
kaže zoki jazavac da neće biti populisti kao hdz....
socijaldemokrat koji se ponaša poput najzadrtijeg liberalnog ekonomista
kaže podići je ekonomski rast...čiji?
čačićevih firmi za procvat kojih će se dignuti 2 mldr eura kredita da bi mogle krečit, žbukat i šatro energetski štediti novce državi...koja smijurija

eto sad smo saznali da je HDz vodio populističku politiku, ianeč je bila opcija o pljački i haraču. Jel se sjećaš kako su se recitirale pjesmice o haraču u saboru.

Ali neka, stvari nekad moraju biti dovedene do apsurda.

zaba1111
28-04-2012, 14:47
2007. neto dobit 26mil kn
2008. neto dobit 31 mil kn
2009. 154
2010. 1435
http://www.hep.hr/hep/publikacije/godisnje/default.aspx

Da se radi o gubitašu nema govora, HEP državi donosi značajne prihode, a potencijal je još puno veći, liberalizacija "koju nalaže logika" je jednotavno nelogična po pitanju svrsishodnosti i opravdanosti,a i po pitanju cijena.
HEP sa ovim cijenama ostvaruje dobit iako više od 50% struje uvozi, što izravno potvrđuje potrebu i opravdanost investicuja u isplative izvore energije što sunce i vjetar nisu, a izravno govori i o tome što bi za državu , građane i gospodrastvo značila privatizacija HEPa, ...povećanje cijena, otpuštanje, gubitak energetske neovisnosti ,mogućnosto aktivnog sudjelovanja u politici gospodarenja elek. energijom , gubitak ogromne potencijalne dobiti...

I sve je to jasno, meni je nejasno kako Sandra i PDV zagovaraju to da držva preko HEPa puni proračun, a što znači da uzimanjem od svih građana i opterećujući gospodorstva namiruje sredstva za držvane rashode, ovo bih npr ja mogao podržati u određenim uvjetima kada se npr procjeni da struja ne predstavlja značajan udar na građane i gospodarstvo , a da se sredstvima iz tako ostvarene dobiti mogu pokrenutu dodatne investicije u tako isplatvu energiju koja se nepotrebno uvozi i plaća skluplje ili u nešto slično, ali da vas dvije zagovarati klasični državni intervencionizam i to onda kada FI zadnjih pet godina pokazuju da za to nema opravdanja u poslovanju državne firme čija je osnovana najmjnea servis građana i gospodarstva pa i poticaj gospodrastva, je meni potpuno neočekivano od vas dvije i kosi se s onim što se zagovarale dosad.

sandra october
28-04-2012, 15:05
o čemu ti sad odjedared..???

a što želiš SDP-u??? HNS-u???
o čemu ja? pa eto rezimiram tvoje razmišljanje na potezu koalicija-hdz.. njima? da eksplodira case ina. ja ovoj zemlji nažalost želim totalni raspad sustava jer ovo je samo dugačak pad što gledamo zadnjih 4-6 godina, kako tko gleda..

sandra october
28-04-2012, 15:09
2007. neto dobit 26mil kn
2008. neto dobit 31 mil kn
2009. 154
2010. 1435
http://www.hep.hr/hep/publikacije/godisnje/default.aspx

Da se radi o gubitašu nema govora, HEP državi donosi značajne prihode, a potencijal je još puno veći, liberalizacija "koju nalaže logika" je jednotavno nelogična po pitanju svrsishodnosti i opravdanosti,a i po pitanju cijena.
HEP sa ovim cijenama ostvaruje dobit iako više od 50% struje uvozi, što izravno potvrđuje potrebu i opravdanost investicuja u isplative izvore energije što sunce i vjetar nisu, a izravno govori i o tome što bi za državu , građane i gospodrastvo značila privatizacija HEPa, ...povećanje cijena, otpuštanje, gubitak energetske neovisnosti ,mogućnosto aktivnog sudjelovanja u politici gospodarenja elek. energijom , gubitak ogromne potencijalne dobiti...

I sve je to jasno, meni je nejasno kako Sandra i PDV zagovaraju to da držva preko HEPa puni proračun, a što znači da uzimanjem od svih građana i opterećujući gospodorstva namiruje sredstva za držvane rashode, ovo bih npr ja mogao podržati u određenim uvjetima kada se npr procjeni da struja ne predstavlja značajan udar na građane i gospodarstvo , a da se sredstvima iz tako ostvarene dobiti mogu pokrenutu dodatne investicije u tako isplatvu energiju koja se nepotrebno uvozi i plaća skluplje ili u nešto slično, ali da vas dvije zagovarati klasični državni intervencionizam i to onda kada FI zadnjih pet godina pokazuju da za to nema opravdanja u poslovanju državne firme čija je osnovana najmjnea servis građana i gospodarstva pa i poticaj gospodrastva, je meni potpuno neočekivano od vas dvije i kosi se s onim što se zagovarale dosad.
pohvali ko boga te molim monopolistu sa dobiti osrednjeg građevinara 2007 :zubo ma dragulj u kruni :zubo nema ga majka :zubo
nisi razumio - dapače odjedrio si u ko zna kom smjeru :zubo ja jesam da se dobit investira u plomin .. jesam i za privatizaciju hep-a, jesam i za dovođenje konkurencije.. njih bi sa posebnim zadovoljstvom restrukturirala, ma ko jobs, za naknadu od 1,00 kn mjesečno al zadovoljstvo- mastercard- neprocjenjivo

zaba1111
28-04-2012, 15:30
Zašto si za privatizaciju? Pdv maloprije piše da po ovim cijenama nema konkurencije jer su cijene preniske i alternativi se ne isplate, HEP donosi dobit koja ima potencijal od više milijardi, zapošljava 15 tisuća ljudi, države preko njega ima instrument za poticanje gospodrastva... Zar je to zato jer je netko rekao da je država uvijek loš gospodar ili zato da država od prodaje dođe do ogromnih sredstava koja bi ti vjeruješ kvalitetno plasirala ili samo zato jer HEP nema konkurencije, a to isto navodno nije dobro ili postoji neki drugi razlog zbog kojega bo ti rado da nam struja poskupi i to dosta, da 5-10 tisuća radnika ostane bez posla, da proračun ostane bez potencijalno ogromne dobiti, da država ostane bez investicija u energetiku jer je jednostavnije preprodavti po tržišnim i isplativim cijenama ili zbog toga jer je isplativije investorati npr u TE u BIH i struju prodavti u HR..., uglavnom ne razumijem odkud u ovom slučaju želja da se HEP privatizira?

Inkvizitor
28-04-2012, 15:33
pohvali ko boga te molim monopolistu sa dobiti osrednjeg građevinara 2007 :zubo ma dragulj u kruni :zubo nema ga majka :zubo
nisi razumio - dapače odjedrio si u ko zna kom smjeru :zubo ja jesam da se dobit investira u plomin .. jesam i za privatizaciju hep-a, jesam i za dovođenje konkurencije.. njih bi sa posebnim zadovoljstvom restrukturirala, ma ko jobs, za naknadu od 1,00 kn mjesečno al zadovoljstvo- mastercard- neprocjenjivo

Pa što si ti onda protiv prodaje INE ako si za prodaju HEP i ponovno mazanje debelih guski tipa MOL ili tko već stoji iza njega.

I država je u INi bila loš gospodar pa je trebalo prodati za džabe.

na jednom mjestu zagovaraš jedno na drugom drugo..malo je reć konfuzno.

Zaba te pita nešto a ti samo zubaš. Smajlići su dobri ali ne daju odgovore.

sandra october
28-04-2012, 16:05
Pa što si ti onda protiv prodaje INE ako si za prodaju HEP i ponovno mazanje debelih guski tipa MOL ili tko već stoji iza njega.

I država je u INi bila loš gospodar pa je trebalo prodati za džabe.

na jednom mjestu zagovaraš jedno na drugom drugo..malo je reć konfuzno.

Zaba te pita nešto a ti samo zubaš. Smajlići su dobri ali ne daju odgovore.
skužaj ali sam ti onomad rekla da jesam za prodaju ine, ali ne po cijeni koja je bila. ovo smo već prežvakali -daj pola vrijednosti sirije + valuacija ostatka ina-e i nosi svojih 50%i ti se hebi ti mol sa interesima krupnog kapitala u siriji

Inkvizitor
28-04-2012, 16:07
skužaj ali sam ti onomad rekla da jesam za prodaju ine, ali ne po cijeni koja je bila. ovo smo već prežvakali -daj pola vrijednosti sirije + valuacija ostatka ina-e i nosi svojih 50%i ti se hebi ti mol sa interesima krupnog kapitala u siriji

Ti si za prodaju svega. Zašto. Ne kužim tu logiku. Zašto ti ne prodaš svoj stan i ne odeš u podstanare.

sandra october
28-04-2012, 16:12
Zašto si za privatizaciju? Pdv maloprije piše da po ovim cijenama nema konkurencije jer su cijene preniske i alternativi se ne isplate, HEP donosi dobit koja ima potencijal od više milijardi, zapošljava 15 tisuća ljudi, države preko njega ima instrument za poticanje gospodrastva... Zar je to zato jer je netko rekao da je država uvijek loš gospodar ili zato da država od prodaje dođe do ogromnih sredstava koja bi ti vjeruješ kvalitetno plasirala ili samo zato jer HEP nema konkurencije, a to isto navodno nije dobro ili postoji neki drugi razlog zbog kojega bo ti rado da nam struja poskupi i to dosta, da 5-10 tisuća radnika ostane bez posla, da proračun ostane bez potencijalno ogromne dobiti, da država ostane bez investicija u energetiku jer je jednostavnije preprodavti po tržišnim i isplativim cijenama ili zbog toga jer je isplativije investorati npr u TE u BIH i struju prodavti u HR..., uglavnom ne razumijem odkud u ovom slučaju želja da se HEP privatizira?

potencijalne milijarde, potencijalno ogromne dobiti ... sve potencijalno :Di tako već 20 godina slušam o potencijalu.. na vrh glave mi više tog nevidljivog potencijala. ko hebeni sveti gral :D
ja i ti smo o ovome već na nekom drugom topicu jel tako? ja ne vjerujem u izmišljena radna mjesta kojoj je svrha samo zapošljavanje. to košta. nije efikasno i tvrtka se ponaša nekonkurentno. a gospodarstvu daj konkurenciju tj omogući je pa će ona sama sebi odabrat operatera po izboru i cijeni koja mu zadovoljava business case.

sandra october
28-04-2012, 16:12
Ti si za prodaju svega. Zašto. Ne kužim tu logiku. Zašto ti ne prodaš svoj stan i ne odeš u podstanare.

pa i krećem sad sa prodajom stana i odlazim u podstanare u švabiju :D

Inkvizitor
28-04-2012, 16:14
pa i krećem sad sa prodajom stana i odlazim u podstanare u švabiju :D

to je preseljenje...jel imaš neku nekretninu, valjda imaš..ako imaš, prodaj..šta će ti to..

Inkvizitor
28-04-2012, 16:16
potencijalne milijarde, potencijalno ogromne dobiti ... sve potencijalno :Di tako već 20 godina slušam o potencijalu.. na vrh glave mi više tog nevidljivog potencijala. ko hebeni sveti gral :D
ja i ti smo o ovome već na nekom drugom topicu jel tako? ja ne vjerujem u izmišljena radna mjesta kojoj je svrha samo zapošljavanje. to košta. nije efikasno i tvrtka se ponaša nekonkurentno. a gospodarstvu daj konkurenciju tj omogući je pa će ona sama sebi odabrat operatera po izboru i cijeni koja mu zadovoljava business case.

pa ćemo onda imati astronomske cijene struje jel..ond aće valda reći..to je na tržištu, mi tu ne možemo ništa..

zašto da mi imao dobit zašto se ne bi ta dobit npr iznosila u Njemačku..šta će Hrvatima dobit..daj Njemcima dobit.

šta će nama naftna polja u Siriji daj ih MOL-u..šta će Hrvatima naftna polja..

tome upravo i služi ovo pumpanje cijena da se HEP što bolje proda jer kao što smo vidjeli..demantirana je tvoja tvrdnja da je HEP gubitaš..

sandra october
28-04-2012, 16:30
a ako smo uspješno dokazali zadnjih 20 godina da nismo u stanju upravljati drž tvrtkama bez sukoba interesa i isisavanja love, a zašto pobogu ne bi prodali 50% i pustili nekom drugom operativno upravljanje a mi ostali dioničari? evidentno to mi nismo u stanju, ne znamo, lopovi smo, štajaznam što smo ali nas ne ide.. sasvim svejedno tko je na vlasti.

sandra october
28-04-2012, 16:31
to je preseljenje...jel imaš neku nekretninu, valjda imaš..ako imaš, prodaj..šta će ti to..

ne kužim. prodajem nekretninu. svoju. idem u podstanare. rado bi da mogu naći kvalitetnog upravljača nekretninama koji bi mi dao 50% love a ostalo da dijelimo dobit dok nas smrt ne rastavi al ga nema na tržištu :D šteta:D

Inkvizitor
28-04-2012, 16:37
a ako smo uspješno dokazali zadnjih 20 godina da nismo u stanju upravljati drž tvrtkama bez sukoba interesa i isisavanja love, a zašto pobogu ne bi prodali 50% i pustili nekom drugom operativno upravljanje a mi ostali dioničari? evidentno to mi nismo u stanju, ne znamo, lopovi smo, štajaznam što smo ali nas ne ide.. sasvim svejedno tko je na vlasti.

ti si ogledni primjerak hrvatskog kmetskog mentaliteta..to je jedino očigledno.

Inkvizitor
28-04-2012, 16:38
ne kužim. prodajem nekretninu. svoju. idem u podstanare. rado bi da mogu naći kvalitetnog upravljača nekretninama koji bi mi dao 50% love a ostalo da dijelimo dobit dok nas smrt ne rastavi al ga nema na tržištu :D šteta:D

ideš jer se preseljavaš..to je drugo.

osim te nekretnine u Zagrebu pretpostavljam imaš i neku drugu..što i to ne prodaš..šta će ti..

sandra october
28-04-2012, 17:26
ti si ogledni primjerak hrvatskog kmetskog mentaliteta..to je jedino očigledno.

ma tako je :D u prilog tvojoj izjavi stoji sve u zadnjih skoro 20 godina, e evo i u srednjoročnoj perspektivi isto. koje smo firme dignuli na noge iz pepela rata. sve ponosne perjanice hrvatske. ne znam ističu li se više putem dobiti i vrijednosti za vlasnika, ili po inovacijama i tehnološkom napretku ili po tržišnoj dominaciji u kojoj su i u dereguliranim industrijama diktirale tempo konkurenciji ili podupirale gospodarstvo i proizvodnju. :D najbolje da nam daju još koju zemlju pa da im pojasnimo kako se to radi. koliko još šansi, mandata, godina i generacija djece bi ti zadužio da to dokažeš?

Inkvizitor
28-04-2012, 17:45
ma tako je :D u prilog tvojoj izjavi stoji sve u zadnjih skoro 20 godina, e evo i u srednjoročnoj perspektivi isto. koje smo firme dignuli na noge iz pepela rata. sve ponosne perjanice hrvatske. ne znam ističu li se više putem dobiti i vrijednosti za vlasnika, ili po inovacijama i tehnološkom napretku ili po tržišnoj dominaciji u kojoj su i u dereguliranim industrijama diktirale tempo konkurenciji ili podupirale gospodarstvo i proizvodnju. :D najbolje da nam daju još koju zemlju pa da im pojasnimo kako se to radi. koliko još šansi, mandata, godina i generacija djece bi ti zadužio da to dokažeš?

šta je 20 godinas u životu jedne nacije. To je malo za ljudski vijek a kamoli u povijesti. To nije ni treptaj oka.

Nismo imali državu, tek se učimo, još stari kadrovi drmaju. Države koje postoje po par stotina godina imaju problem a kamoli ne mi. Zašto ići uvijek s pretpostavkom, ne valjamo ništa, ne znamo, drugi su bolji.

Jednom kad se odrekneš svojih vrijednosti, kad prodaš u bescjenje sve, teško je ili nemoguće to povratiti. A sve dok je tvoje možeš popraviti. Nijedna pametna država se ne odriče strateških grana, poljoprivrede, energetike, banaka isto tako..koja to država ima 95% banaka u stranom vlasništvu, vode, šume i sl. Samo su Hrvato pametni na svijetu pa to sve prodaju ili se šuška o prodaji.

sandra october
28-04-2012, 18:42
pametna država ih se neće odreć, jer pametna država zna kako ih utilizirati. pametnu državu čine ljudi koje biraju - ljudi.

isprika unaprijed što ću koristiti njemačku za primjer ali sjetimo se - izgubili rat, platili enormne odštete, izgubili maltene pol zemlje, ajde, pomogao sitno marhallov plan al i dalje, bombardirana zemlja, izbjeglice, blabla... industrija 10 godina nakon rata narasla 4 x. kasnije preživjeli cikličke recesije- što svjetske što lokalne, spojili zemlju natrag, maltene cijena još jednog rata. sve to u nekih 40 godina. di su danas? dakle ajmo reći da smo na njihovih pol puta. di smo mi?

10 godina sam tolerirala postratne i tranzicijske alibije. 20 sorry, ne mogu. nakon 20 godina mogu krivit samo narod u cjelini, ne pojedince i ne vlade. uključivo sa sobom samom.

pdv
28-04-2012, 19:17
Zašto si za privatizaciju? Pdv maloprije piše da po ovim cijenama nema konkurencije jer su cijene preniske i alternativi se ne isplate, HEP donosi dobit koja ima potencijal od više milijardi, zapošljava 15 tisuća ljudi, države preko njega ima instrument za poticanje gospodrastva...

Na koji to način potiče gospodarstvo? Isto tako se zapošljavanje i u Jugoslaviji poticalo. Bitno je da radiš, nije bitno jel' tvoje radno mjesto zaista opravdano. No, recimo da je Hep super firma i da posluje u dobitku. Čemu potreba za uvozom struje? Uspijevamo proizvesti struju po najnižoj cijeni pa što je onda uvozimo? Zašto ne ulažemo u proizvodnju i izvozimo struju jer po ovome što pričaš očito je da samo najjači u toj grani. Ispada da rijetko koja država može proizvesti jeftinije struju od nas. Jedna Njemačka za takvo nešto nema šanse ali mi i Bugari rasturamo u toj jeftinoj proizvodnji.

Zar je to zato jer je netko rekao da je država uvijek loš gospodar ili zato da država od prodaje dođe do ogromnih sredstava koja bi ti vjeruješ kvalitetno plasirala ili samo zato jer HEP nema konkurencije, a to isto navodno nije dobro ili postoji neki drugi razlog zbog kojega bo ti rado da nam struja poskupi i to dosta, da 5-10 tisuća radnika ostane bez posla, da proračun ostane bez potencijalno ogromne dobiti, da država ostane bez investicija u energetiku jer je jednostavnije preprodavti po tržišnim i isplativim cijenama ili zbog toga jer je isplativije investorati npr u TE u BIH i struju prodavti u HR..., uglavnom ne razumijem odkud u ovom slučaju želja da se HEP privatizira?

Da, država je uvijek loš gospodar jer firma koja se se vodi socijalnom politikom ne može biti uspješna kao što ni okruženje u kojem nema konkurencije ne valja.

U našu infrastrukturu na području energije nije godinama ništa ulagano jer se ne može po ovim cijenama prodavati i ulagati. Dobar dio uvozimo od europskih viškova ali kako je nama suša tako je i njima i država koja se oslanja na uvoz u ovako strateškoj stvari zasigurno nije pametna. Eventualno je pametno uvoziti od Bugara i njima sličnih tj. onima koji još žešće subvencioniraju energiju od nas pa prebaciti trošak na njihove porezne obveznike. No, mi uvozimo uglavnom od privatiziranih tržišta energije. Sama Švedska ima većinu privatiziranog tržišta energije i nisam primjetila da joj se građani nešto posebni bune lošijom uslugom.

Komari
28-04-2012, 20:28
Čačić vam besplatno daje savjete kako uštedit za struju u koju uru prat, kuvat..
Mrsić se brine o vašoj starosti i da sa 70 godina imate od čega živit..
Ma cila Vlada i Sabror misle o vašem bolje sutra .. a vi tako..

:mad:

Stoko jedna nezahvalna...:mardar:mardar

NorthStand
29-04-2012, 14:23
Problem je što smo mi nesposobni napravit svoj izvor energije, a nije da ih nemamo. Jadran, naša strana je totalno neistražena, a sigurno ima i nafte i plina. Isto tako, da naši dragi političari imaju nešto u glavi, ne bi stalno udarali po džepovima građana, već bi i sami osmislili projekte kojima će kako je reko Ivo pokrenut Hrvatsku! Pa nije baš da smo mi tolika vukojebina, i da nemamo resurse i potencijale, koji bi se mogli pretvorit u dobar kapital i energetski resurs, koji bi samim time smanjio troškove građana i povećo prihode državi preko izvoza. Zašto mi ne bi bili ti, koji ćemo proizvod električnu energiju za druge, a ne uvozit od drugih? Jednostavno ja osobno smatram da ovi politički invalidi, koji već 20 godina vode ovu zemlju nemaju pojma šta rade. I upravo zahvaljući tim neznalicama, i megalomanima kalibra Čačića stojimo pred zidom i u njega udaramo svom silinom.

NorthStand
29-04-2012, 14:34
Nego što zoki "reforme" naših džepova nije najavio, u izbornoj kampanji? Vjerojatno ni uz ovako jadan HDZ, ne bi uspio doć na vlast. Da je prethodno najavio sve ove mjere, koje sada provodi s "prvim potpredsjednikom". :rofl

sandra october
29-04-2012, 15:43
zašto se svi ložite na čačića nije mi jasno? pa iz aviona se vidi da sdp čuva svoj položaj i pušta hns i njega da glume shit cleanere.. ne kužim samo hns kako to dopušta..:D linić je puno veća baraba od čačića, nemojte se dati zavodit..

Inkvizitor
29-04-2012, 16:16
mda jadni Čačić i HNs kako su ih perfidno SDP-ovci gurnuli u prvi plan protiv njihove volje..kako su ih samo zajebali..:cry

caporegime
29-04-2012, 17:17
Ministar financija Slavko Linić kao da je procvjetao otkako se vratio u Banske dvore. Djeluje vrlo sigurno i zadovoljno. Unatoč prilikama koje nikoga ne mogu činiti sretnim. Pokazuje nevjerojatnu radnu energiju. Nikako ne sliči onom koleriku kakvim se nekada znao predstavljati kao saborski zastupnik.
Nazivali su ga SDP -ovim bulterijerom. Sada pokazuje smireno, ljubazno i strpljivo lice. Nije opijen ministarskom pozicijom. Takvu je funkciju već jednom odradio. Potpuno je fokusiran na posao. Posvećen pozivu. Želji da nešto napravi. Premda i dalje zna biti brutalno iskren, javnost na njega dobro reagira. Jer se vidi da ne laže. Jer ima petlje biti glasnik loših vijesti. Jer se ne bahati.

Povrh svega čini se kao da zna što radi. Ulijeva povjerenje. O teškim ekonomskim temama govori uvjereno i uživljeno, suvereno i s iskrom zanosa. Sve je on već vidio, sve prošao. U brodolomnim vremenima publika se lijepi na njegovo manifestno iskustvo i samopouzdanje.

molim pogledati ovaj eklatantni primjer, sponzoriranog novinarstva.
kako poznati pangerk-majstori jelena lovrić i igor alborghett, kao udarna pera ehp smeća, po partijskoj direktivi titraju jajca zasigurno jednom od najnesposobnijih ljudi i najvećih neznalica koji su se pojavili u vladi.
ovo je novinarska prostitucija za udžbenike.

sandra october
29-04-2012, 20:37
mda jadni Čačić i HNs kako su ih perfidno SDP-ovci gurnuli u prvi plan protiv njihove volje..kako su ih samo zajebali..:cry
pa uzajamna je ljubav, to je jasno.. al nije pretjerano inteligentna :zubo

molim pogledati ovaj eklatantni primjer, sponzoriranog novinarstva.
kako poznati pangerk-majstori jelena lovrić i igor alborghett, kao udarna pera ehp smeća, po partijskoj direktivi titraju jajca zasigurno jednom od najnesposobnijih ljudi i najvećih neznalica koji su se pojavili u vladi.
ovo je novinarska prostitucija za udžbenike.
jesi vidio kako je swatki? :cerek: čak se prijeti mađarima sa rusima :zubo... koja samokontrola to mora bit. jel smi bit min financija na apaurinima? :009

caporegime
30-04-2012, 12:34
NS ima 9 posto mjesta u parlamentu, u anketama popularnosti vjeruje mu manje od 3%, ali je zato u ruke dobio praktično 100 posto moći u energetskom sektoru. Centar za praćenje poslovanja energetskog sektora i investicija, naime, pokušaj je stvaranja paralelnog centra moći u Vladi pod kontrolom potpredsjednika Vlade Radimira Čačića i HNS-a.

Strategije postala nabava

Google Oglasi
Njegujte kosu svaki dan
Vrhunskim Niveinim proizvodima za svaki tip kose. Uvjerite se sami! NIVEA.hr/Njega-kose-i-styling
Što je Centar? Pri osnivanju predstavljalo ga se kao središnje državno tijelo koje će se baviti izradom i provedbom energetske strategije te poticati ulaganja. Očekivalo se kako će to biti institucija koja će se brinuti da investicijski i strateški planovi državnih kompanija budu usklađeni. Primjerice, ako HEP ima plan 2015. u Benkovcu graditi termoelektranu na plin, da Plinacro u svoje investicijske planove dotad uvrsti gradnju pristupnog plinovoda do Benkovca. Takve koordinacije prije nije bilo i bila bi dobrodošla. Ipak, ispada da Centar zakonski ima pravo potpunog vođenja investicija tvrtki iz javnog sektora, od planiranja, preko financiranja, ugovaranja do nadzora njihova poslovanja. Centar će se faktički baviti nabavom – pod njegovom će kontrolom u idućih nekoliko godina biti 3,5 milijardi eura investicija (2,5 mlrd. energetika, 240 mil. energetski efikasne fasade, 800 mil. škole po JPP). Pritom će Centar preuzeti ovlasti od niza državnih agencija, službi ministarstava, tijela lokalne samouprave i javnih poduzeća. Riječ je o centralizaciji ovlasti i moći u rukama jednog čovjeka pod potpuno netransparentnim okolnostima, a prije nego što se ijedan projekt realizira, u Centar bi se trebali sliti deseci milijuna kuna iz državnih energetskih poduzeća.

Čačić je najavio da će Centar imati 25 zaposlenika, a vode ga ljudi koji nemaju ni dana rada u energetskom sektoru. Rečeno je kako će stručnjake za pojedine projekte angažirati kao vanjske suradnike, no to dovodi u pitanje smisao Centra. Također, kadroviranje u Centru valja promatrati u kontekstu kadroviranja u cijelom energetskom sektoru. Čovjek zadužen za energetiku u Ministarstvu gospodarstva nema ni dana staža ne samo u energetskom nego i u realnom sektoru općenito. Na čelu Janafa je ekonomist, na čelu Plinacra građevinar, u HEP-u čovjek koji je neuspješno vodio drvnu industriju, a podzemno skladište plina vodi politolog koji je radio u štedno-kreditnoj zadruzi. Zajedničko im je da su članovi HNS-a ili su mu bliski. S obzirom na takvu poplavu menadžera općeg tipa bez iskustva u kompanijama, očekivalo bi se da će Centar biti institucija u kojoj će biti zaposleni stručnjaci. Ipak, ovako je operativna kontrola u energetskom sektoru koncentrirana u rukama HNS-a. SDP je namjeravao to kontrolirati postavljajući svoje ljude u nadzorne odbore, ali čini se da je njihov utjecaj ograničen osnivanjem Centra. Primjerice, ako Centar vodi postupke nabave za neki projekt HEP-a ili Plinacra, NO-i tih kompanija nemaju utjecaj na proces. U Centru to opet vode haenesovci, a jedina osoba izvan HNS-a koja ima uvid u rad Centra i ovlasti da ih kontrolira je Slavko Linić, koji je u NO-u Centra. Bitno: centar je odgovoran Vladi, ali podnosi samo polugodišnja izvješća, a i njih preko Čačićeva ministarstva.

Novi namet

Kako se Centar financira? Zakonom je iz proračuna odvojeno milijun kuna za osnivanje, a predviđeno je da se Centar financira sklapanjem ugovora s tvrtkama kojima pruža usluge te drugim izvorima kao što su EU fondovi. Problem je što Zakonom nije precizno određen način prikupljanja naknade. Zato su iz Centra upravama državnih energetskih kompanija poslali ugovore kojima im predlažu paušalno plaćanje’usluga’ u određenom postotku ukupnog prihoda. Iako su to demantirali, pouzdano se zna da su iznosi bili sljedeći: Plinacro 1% prihoda (14 milijuna kuna), HEP 0,2% (26 mil.). To je 40 milijuna kn samo od te dvije tvrtke (predlagalo se da se ti iznosi plate u 12 jednakih rata).

Realno, riječ je o novom parafiskalnom nametu koji je uključen u poskupljenje energenata. Također, s obzirom na poskupljenje energenata, može se očekivati da će prihodi energetskih kompanija rasti, a time i udjel koji predaju Centru. Institucija bi mogla raspolagati s više od 100 milijuna kuna već u drugoj godini samo temeljem paušalne naknade, a tu su još i davanja temeljem rada na projektima. Na što će se taj novac trošiti? Hoće li Centar postati infrastruktura za transfer novca povlaštenim tvrtkama i pojedincima? Nova Fimi Media?

Članovi HNS-a ili su mu bliski

Centar

Dragan Marčinko - Centar vodi menadžer iz prehrambene industrije

Ante Ramljak - Kadar koji se bavio financijskim poslovanjem

Josip Borak - Šef varaždinske razvojne agencije

Marko Lončarević - Stručnjak je za kontroling

Energetski sektor

Alen Leverić - U Ministarstvu gospodarstva zadužen za energetiku

Dragan Kovačević - Ekonomist i financijaš na čelu je Janafa

Mladen Antunović - Bivši šef Montomontaže, građevinar, na čelu Plinacra

Zlatko Koračević - Vodi Hrvatsku elektroprivredu

Krešimir Malec - Politolog vodi Podzemno skladište plina

Šest pitanja Čačićevu centru

1. Zašto bi se plaćao paušal, a ne prema odrađenim projektima? Zapravo je riječ o konzultantskom ugovoru.

2. Zašto bi, primjerice, HEP plaćao konzultanta da mu obavi ono za što sam zapošljava ljude, i to iskusnije?

3. Ako će Centar uzeti vanjske podizvođače i konzultante, zašto to ne rade javna poduzeća? Čemu posrednik?

4. Za ugovor tog iznosa mora se raspisati javni natječaj. Što ako se jave drugi ponuđači, s nižom cijenom i boljim referencama?

5. Jedna od usluga u ugovoru je 'nadzor poslovanja'. Je li to u skladu sa Zakonom o trgovačkim društvima?

6. Zašto plaćanje u 12 rata kad državne tvrtke ne stvaraju prihode ravnomjerno u godini, a ni usluge neće koristiti ravnomjerno

večernji list

sanaderu se trudi zbog fimi medijea čačić stvara svoju privatnu, formalno državnu, reketarsku organizaciju.

caporegime
30-04-2012, 13:15
– Jedini oštriji od Linića sam ja. Linić ima potpunu moju podršku, nema više zezanja. Državu se dosta potkradalo i dosta je vrijedio paralelni sustav pravila i stranačkih kasica-prasica. Iz toga se moramo jednom zauvijek izvući, za hrvatsko dobro – komentirao je za Dnevnik HTV-a premijer Zoran Milanović.

:rofl:rofl dok to priča čačić upravo stvara svoju reketarsku agenciju.

pokqazao je zoki muda, od zabrane skupa nacuionalista jer kao neki od njih imaju teritorijalne pretenzije prema hrvatskom teritoriju a istodobno mu aca vučić na htv-u u kistanjama sa smiješkom govori o ponovnom ujedinjenju srba bivše juge....

nema ljigavije nego kad se osvjedočeni jazavac počne napuhavat...

caporegime
02-05-2012, 13:35
Čačić obmanuo javnost: Plin je skuplji 30%, a struja i do sto kuna

lada, točnije njezin prvi potpredsjednik Radimir Čačić, prošlog je tjedna bezobrazno obmanuo javnost ustvrdivši da će za prosječno kućanstvo plin poskupjeti 33 kune, a električna energija 40 kuna.

Slučajno ili namjerno, Čačić je za dvadesetak kuna podcijenio prosječno povećanje računa za struju, a zaboravio je i reći da je Vlada uvela još jedan parafiskalni namet za plin u iznosu od 20,63 kune koji će morati plaćati sva kućanstva bez obzira na potrošnju.

Naime, Vlada je svim hrvatskim plinarama odobrila uvođenje fiksne naknade za distribuciju plina u iznosu od 16,5 kuna (bez PDV-a).

Tako je zapravo plin poskupio znatno više od rečenih 22 posto jer će građani za svaki ispostavljeni račun lokalnoj plinari morati platiti i tu fiksnu naknadu.

– Točno. Do sada građani nisu plaćali nikakvu fiksnu naknada, a od sada će, osim računa za potrošeni, plin morati platiti još i naknadu od 16,50 kuna. Taj iznos bit će sastavni dio svakog budućeg računa – potvrdili su nam u Gradskoj plinari Zagreb. To znači da će kućanstva koja su do sada, primjerice, u prosjeku za plin mjesečno izdvajala 200 kuna ubuduće dobivati račun u iznosu od 264,63 kune – što je povećanje od čak 32,3 posto. Odnosno, deset posto više od Čačićeve računice.

Iako se novi namet odnosi samo na račune za plin, i novi računi za struju bit će znatno veći nego što je Čačić najavio.

Kako objašnjava Nenad Kurtović, predsjednik Saveza udruga potrošača Hrvatske, Čačićev proračun temelji se na činjenici da HEP ima 2,2 milijuna tarifnih obračunskih jedinica, koje je on poistovjetio s kućanstvima. Ipak, njih je znatno manje – prema posljednjem, popisu tek 1,6 milijuna. Ostalih 600 tisuća potrošača su stubišta, garaže i razni gospodarski objekti gdje je potrošnja puno manja nego u kućanstvima.

Uzme li se taj manji broj u računicu, ispada da će u prosječnom kućanstvu račun porasti za 60, a ne za 40 kuna kako tvrdi Čačić. Dapače, u krajevima Hrvatske gdje potrošači nemaju pristup plinu ili jeftinoj toplinskoj energiji, poput Dalmacije i ruralnih područja kontinentalne Hrvatske, prosječni bi računi mogli porasti i za 100 kuna, tvrdi Kurtović.

Potrošači najavljuju tužbe

Zbog svega najavljuje da će potrošačke udruge pokušati pravnim putem osporiti poskupljenje. Temelj za to trebala bi biti činjenica da je Vlada odluku donijela bez valjanog prethodnog mišljenja Hrvatske energetske regulatorne agencije (HERA). Naime, Vlada je raspolagala mišljenjem Agencije iz 2010., koje je napravljeno temeljem podataka za 2009. Zbog toga je upitno je li ono mjerodavno, no čak i da jest – kako tvrde u Agenciji – konačno povećanje cijene struje za kućanstva je 6 posto veće nego što je tada bilo odobreno.

HERA se proglasila nepotrebnom

Državne institucije u Hrvatskoj, često suočene s teškom odlukom, pribjegnu tome da se proglase nenadležnima. Ipak, Hrvatska energetska regulatorna agencija (HERA) prva je koja se u takvoj situaciji proglasila nepotrebnom. Nakon što su potrošačke udruge najavile tužbe tvrdeći kako je odluka o poskupljenju energije donesena nelegalno jer Vlada nije tražila prethodno mišljenje HERA-e – kako zakon nalaže – Agencija se oglasila priopćenjem. – Poskupljenje je zakonito jer je Vlada imala mišljenje Agencije iz 2010., a ono ionako nije obvezujuće – poručili su iz Agencije. Na taj način, HERA je negirala sam smisao svog postojanja. Jer, ako Vlada ne mora prihvatiti, pa čak niti tražiti mišljenje regulatorne agencije pri povećanju cijene energije, koji je smisao tog mišljenja i agencije koja ga daje? Što uopće regulira HERA?

Humphrey
02-05-2012, 15:05
čačić nije imao ni neki težak posao, nije baš neki problem obmanuti javnost u kojoj većinu čine oni koji su se jučer tukli oko besplatnog pasulja i karanfila.

Inkvizitor
02-05-2012, 15:22
bome i nije kad vidiš da lete gebisi za jedan popišani karanfil..onda s ovim narodom definitivno nije nešto u redu..

Humphrey
02-05-2012, 17:56
Kukurikavci se skrivaju cijelo ovo vrijeme iza "teških i nepopularnih odluka", netko bi zokiju trebao reći da nije dovoljno da odluke budu "teške i nepopularne", bitna je i kvaliteta.

Humphrey
07-06-2012, 11:28
Cijelo ovo vrijeme ministrica Holy mi se činila kao curica koja je sa velikim zakašnjenjem ušla u pubertet pa je uz dečke otkrila i ekologiju i loš smisao za modu. Buntovnica bez razloga koja ide spasiti svijet iako o svijetu ništa ne zna.

Ali evo, ta mala ima muda, tko bi rekao da će uz čišnjenje Hrvatske od smeća tu istu Hrvatsku čistiti i od sdp-ovog boljševizma. Naime ta hrabra cura je stala u obranu djelatnice HŽ kojoj je prijetio otkaz zbog toga što je imala nesreću pa je došla u HŽ za vrijeme HDZ-ovog mandata. Bravo ministrice Holy, samo zbog ovoga neću bacati plastične vrećice.

Neki će reći da ovo nepotizam, reći će kako ministrica intervenira za neku svoju prijateljicu čiju krv nosi u bočici oko vrata, ali iako to može biti istina, ja više volim vjerovati da se ona bori protiv sdp-ovog smeća.

Humphrey
07-06-2012, 19:49
Evo ga, riješio se zoki i Mirele. Šteta, njena naivna glupost je bila simpatična, ona je vladi davala dašak ljudskosti.

galija
08-06-2012, 12:44
Evo ga, riješio se zoki i Mirele. Šteta, njena naivna glupost je bila simpatična, ona je vladi davala dašak ljudskosti.

nekako se ne mogu oteti dojmu da je upravo njena naivnost vješto iskorištena od Sdp-a za skretanje pozornosti i ubiranje političkih bodova.Nešto u stilu:vidite li vi hrvatski građani kako se u sdp kažnjavaju pogreške!

a iza brda se valjaju puno veće stvarčice

bandira
08-06-2012, 14:12
a priporuka poslana prije 3 miseca,tek jučer pravovaljana....

caporegime
08-06-2012, 14:19
a kako je tek hrt reagirao, kao da je otkrivena ćelija al kaide.....
samo su dokazali da su spremni servis vladajuće garniture koji svoju medijsku funkciju koriste za odstrel političkih protivnika ili bivših a odjednom nepogodnih suradnika.
ovo kao da je 45'

pdv
08-06-2012, 18:00

Ne znam zašto se cijelo vrijeme ističe neka naivnost bivše nam ministrice. Žena je samo nesposobna i bahata. U vrijeme ekonomske krize baviti se pitanjem rješavanja plastiče ambalaže i pri tome zatvarati proizvodnju tog segmenta i stvarati višak nezaposlenih može samo nesposobna osoba. Jako je pozitivna njena želja za očuvanjem okoliša međutim to se ne radi na ovakav način. Potrebno je bar neko vrijeme prilagodbe da se oni koji se bave tomn vrstom proizvodnje prilagode novim potreba tržišta.

S druge strane ovo joj nije prva greška i trebala je već biti smijenjena u onom slučaju sa sudskom presudom. I onda još slušam ovo njeno tipično pusić skretanje s teme i pričanje o nekom hakiranju mail-a i kako je to ozbljan problem. Što je najgore uopće se ne mora raditi o hakiranju već o klasičnoj izdaju od strane nekog kolege. Tako da ovdje nema riječi o dobroti i naivnosti već isključivo bahatost i nesposobnost. Uostalom kao i većina političara samo su politički lukaviji od Holy. Ovakve osobe za koje se ustanovi da potiču nepotizam treba odstraniti iz politike, a ne joj samo prihvatiti ostavku dok topoćeš nožicama u prvom redu do mora kod šarmantnog tajkuna.

Naravno, ne mislim ja da je ona izuzetak i znam da je većina i gora od nje ali nema smisla njene greške nazivati daškom ljudskosti.

Inkvizitor
08-06-2012, 20:17
ne bi brnaio gđicu Holly ali izvukli su joj mejl star tri miseca..:zubo

partija je zajebana stvar.

tipična politička smicalica.

pdv
09-06-2012, 02:08
Naravno da je. I napisala sam već da ima i gorih od nje. Da je njima stvarno stalo do politički čistog kadra onda ne bi imali Linića ni Čačića među sobom. Jest, tipična smicalica ali potpuno opravdano je maknuta. Još se ne mogu načuditi toj dozi gluposti da pismeno tražiš od nekoga da ostavi određeno osobu na poslu. Kao što se ne mogu načuditi ni bahatosti kada, nakon što je otkrivena, govori kako je njen potez zapravo human jer je htjela nekom pomoći. Mislim, humano je i opljačkati banku i dati novac u dobrotvorne svrhe ali je i dalje pljačka kazneno djelo :D

Inkvizitor
09-06-2012, 10:18
Sve to meni jasno ali način obračuna je staljinistički i očito da je stala na žulj određenim lobijima. Činjenica da vlada nije autonomna..to je prestrašno..a ne njezina ostavka.

djeva u nevolji
09-06-2012, 16:15
ovima koji mirelicu brane teorijom o njenoj naivnosti bi joj učinili uslugu da ju prestanu braniti
radi se o ministrici, a ne o francuskoj sobarici

djeva u nevolji
09-06-2012, 16:22
Sve to meni jasno ali način obračuna je staljinistički i očito da je stala na žulj određenim lobijima. Činjenica da vlada nije autonomna..to je prestrašno..a ne njezina ostavka.

ako i jesu , neka su
što su trebali dozvoliti da glupačica uništi proizvodnju u hrvatskoj koja ipak hrani dosta ljudi
ako gledaš s ekološke strane za proizvodnju papirne vrećice se koristi četiri puta više energije tako da i tu ne drži vodu, a na deponijima zauzima više od duplo mjesta
kokoš

caporegime
09-06-2012, 17:45
holyca je notorna budala i kompleksašica ali u cijeloj priči su isplivale neke činjenice koje me brinu:
naime, očito je je da je u vrijeme hdz-a u javnim poduzećima zapošljavno ljudi i koji pripadaju drugim političkom opcijama što je sasvim normalno.
,međutim, očito je da je sdp-u najnormalnije tjerat i otpuštat s posla ljude koji su se na zakonit način zaposlili u hž-u, ukoliko ih procijene kao kadrove dovedene za bivše vlasti, te da je hrt običan medijski servis sdp-a koji se koristi za razvaljivanje osoba koje vrh stranke procijeni kao one koje trba medijski razapeti.
sdp je, koliko god se trudio galamom dokazati kao neka demokratska stranka,a opasna stranka protiv koje će se očito trebati boriti svim sredstvima.
a holyca je obična nesposobna budala.

pdv
09-06-2012, 18:15
Ma sve je to isto. Sve opcije kod nas su tu negdje, pogotovo ove veće stranke. Kao svi su protiv korupcije ali kad dođu na vlast nigdje ni riječi o rješavanju iste. Koliko je samo izbora dobiveno na priči o pljački tijekom privatizacije, a nitko od tih navodno sumnjivih nikada nije odgovarao. Pa što su samo u novinama napravili od onog nesretnog Pašalića. Tada sam bila mlađa i toliko me ova problematika i nije zanimala pa sam mislila da je Pašalić svo zlo ovoga svijeta, a danas mi je mišljenje skroz drugačije. Ne znam da taj čovjek ima ijednu presudu protiv sebe ali kad ga spomeneš u očima velikog broja ljudi je on kriminalac. Tako da je sasvim jasno da su u njihovim rukama mediji svih vrsta.

A, te državne firme su i inače stvorene za zapošljavanje nestručnog kadra na visokopozicioniranim mjestima što je dovelo do današnje ''uspješnosti'' tih firmi. Svaka vlada zapošljava svoje i kada ode dođu drugi s tim da ovi prethodni ostaju. Katastrofa što se radi tamo, a da ne govorim da nema gorih i neljubaznijih službenika od onih koji rade u državnom sektoru. Naravno, ima i ljudi koji zaista rade svoj posao pošteno i odgovorno ali su, nažalost, u manjini.

gorand556
12-06-2012, 00:22
Ovo je baš za ove teme, svaka čast tko joj dao naslov kukuriku kaos.idioti umjesto da nešto rade u ovoj državi,sjede na fejsu i glume budale,imaju vremena voditi rasprave i prepirke po jebenom fejsu,odlaziti na gej parade i slične budalaštine dok lova redovno sjeda u džep,a narod bez posla i u k.... jadna je ovo država i ljudi koji nas vode ,a još jadniji i žalosniji su jadnici koji su ih izglasali :mad:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ranko-ostojic-zaratio-na-facebooku-s-novinarom-ti-nisi-idiot-ti-si-ivan-ugrin/620078.aspx

NorthStand
12-06-2012, 01:04
a kako je tek hrt reagirao, kao da je otkrivena ćelija al kaide.....
samo su dokazali da su spremni servis vladajuće garniture koji svoju medijsku funkciju koriste za odstrel političkih protivnika ili bivših a odjednom nepogodnih suradnika.
ovo kao da je 45'

Nisu se oni makli iz 1945 ni za mm, dovoljno mi za vidjet koju famu rade od prvog polja bijelog. Čak i "četnici" iz interventne, hapse ljude zbog povijesnog grba. Neki bi podhitno morali proučit povijest hrvatskog naroda, i jednom za svagda naučit da prvo polje bijelo nije ustaški već hrvatski povijesni grb! To što su ga ustaše koristile, ne mjenja činjenicu da je taj grb s prvim bijelim polje naš izvorni, a ovaj danas je upravo po željama partizanije koja je inzistirala da se promjeni prvo polje u crveno i na to je Franjo pristao, i još dodao "krunu" s simbolom Središnje Bosne tj Hrvatske, Dubrovnika Dalmacije, Istre, Slavonije, raduje me što im je Franjo trajno sjebo plan da se Hrvati iz bosne odvoje iz "obitelji", s činjenicom da prvi simbol s lijeva na desno u kruni predstavlja upravo povijesni simbol, hrvata iz BiH. Taj Franjo je bio partizan, al teško da smo mogli boljeg čovjeka imat na čelu države u onom turbulentnom vremenu 1990ih. Jedan je, Tuđman Franja. :D

Što se tiče Holy, je da je "Socijal demokracija" u pitanju, al mogu samo reć da mi žao žene jer je očito da u bari s puno krokodila se ne može puno preživjet bez određene štete.

NorthStand
12-06-2012, 01:08
Žao mi je, samo zato što su joj smjestili na najpodliji način, inače nije mi žao nje kao ministarke okoliša jer je sve što je u kratkom roku napravila, napravila pogrešno. Al novi, na njenom mjestu neće biti ništa bolji, dapače očekujem još većeg poslušnika od nje jer nakon ovog, taj će se bojat i svoje sjene.

galija
12-06-2012, 15:18
Žao mi je, samo zato što su joj smjestili na najpodliji način, inače nije mi žao nje kao ministarke okoliša jer je sve što je u kratkom roku napravila, napravila pogrešno. Al novi, na njenom mjestu neće biti ništa bolji, dapače očekujem još većeg poslušnika od nje jer nakon ovog, taj će se bojat i svoje sjene.

A novi je stvarno kapacitet(politički),sa 23 god.direktor javnog poduzeća
kod njega je baš bilo sa fakulteta na posao:kez

rappaport
13-06-2012, 19:55
nije ovo još kaos.čekaj jesen i situaciju kad nema više za plaće,mirovine.što onda?oni mogu otići,tko će doći?mislim da dolazi koalicija sdp-hdz.

Inkvizitor
13-06-2012, 20:01
kukurikavci ko da se zajebaju..njima je ovo sve smišno izgleda..ko dica kad se raspuste..

gorand556
13-06-2012, 20:11
kukurikavci ko da se zajebaju..njima je ovo sve smišno izgleda..ko dica kad se raspuste..

upravo tako, neku večeras sam zamračio kad sam vidio kako se ministri zajebaju preko fejsa i tvitera, vode rasprave satima,a lova kapa u džep.

rappaport
13-06-2012, 20:58
upravo tako, neku večeras sam zamračio kad sam vidio kako se ministri zajebaju preko fejsa i tvitera, vode rasprave satima,a lova kapa u džep.

provokacije.to je jedna od situacija organiziranog kaosa.

Inkvizitor
13-06-2012, 22:52
Nije da sam imao pouzdanja u ovu ekipu..ali njihov diletantizam, pa čak i otvoreno ruganje naciji, pričanje viceva i pošalica..pogotovo Čačićevo, uz poznatu bahatost..pretvara u državu u teatar apsurda, ipak me iznenadilo.

Jel onaj Bauk neki ministar?

pdv
13-06-2012, 23:10
Je, ministar je Uprave.

Sjećaš se kad smo ono pričali o Končaru? E, pa kad je bio na razgovorima o kupnji Marjana onda je Nobilo stopirao kao male sobe i slične gluposti. A, nisu oni samo u odnosu klijent - odvjetnik već su i partneri u jednom drugom projektu. Eto, polako se otkriva čiji je Končar igrač pa priznajem da si imao pravo. :D Znam samo da je kao pun love, a gdje god lovu treba pokazati pobjegne glavom bez obzira.

pdv
14-06-2012, 09:46
http://www.index.hr/vijesti/clanak/milanoviceva-posebna-savjetnica-zinka-bardic-u-sukobu-je-interesa/620408.aspx :bravo

Jel' Zoki ove suradnike bira napušen? :rolleyes:

Inače, otkad su kukurikavci i index u svađi? Ali je Matija naša novog gazdu?! :cheer

rappaport
18-06-2012, 15:24
http://www.index.hr/vijesti/clanak/milanoviceva-posebna-savjetnica-zinka-bardic-u-sukobu-je-interesa/620408.aspx :bravo

Jel' Zoki ove suradnike bira napušen? :rolleyes:

Inače, otkad su kukurikavci i index u svađi? Ali je Matija naša novog gazdu?! :cheer

izgleda da brod tone,pa neki odlaze

pdv
26-06-2012, 14:07
Jutros čitam kako se uvodi dugo najavljivani porez na imovinu. Linić nije propustio spomenuti ni kako je porez na nasljedstvo prenizak. Iako nisam očekivala nešto pametno od ove Vlade ipak sam se nadala nekoj pametnijoj fiskalnoj politici. Jedino što ti ljudi rade jest podizanje poreza čime guše ionako već preopterećeno gospodarstvo. Malo i srednje poduzetništvo im se raspada, svakim danom sve više i više ljudi stavlja ključ u bravu unatoč njihovom poticanju poduzetništva i kreiranju mjera za spas gospodarstva. Očito ih ne rade dobro i ne, nije potrebno vrijeme kako bi se rezultati mjera vidjeli jer nije riječ o nekom specijalnom pokusu gdje trebamo čekati nekakvu reakciju. Matematika je i više nego jednostavna. Ako se ljudima isplati otvarat će firme i zapošljavat, a ako se ne isplati neće. Nema se tu šta čekat ni pričat o nekom dugoročnom uspjehu jer to i nije cilj porezne politike koja se treba u svakom trenutku prilagođavati gospodarstvu,a ne kreirati neke stope od kojih ćemo po nečijoj procjeni imati koristi. Već sam prije pisala, pa su mi rekli da nisan normalna :rolleyes: ,kako povećanje pdv-a ne donosi više poreznih prihoda. Na kraju se ispostavilo da je Kosor imala veće porezne prihode ostvarene od pdv-a po stopi od 22% nego po stopi od 23% što se može i provjeriti u strukturi proračunskih prihoda za vrijeme njenog mandata. Ista stvar će se dogoditi i Liniću ali čovjek očito ne želi učiti na tuđim već na svojim greškama, a iskreno i ja bi kad moje odluke ne bi bile podložne nikakvim sankcijama. Kao i u slučaju poduzetništva i ovdje je matematika više nego jednostavna. Podigni porez i ljudi će manje trošit. Osim što ti se smanjiva prioračunski prihod još i unosiš psihološki nemir u narod.

No, da završim s ovim porezom na imovinu. Slažem se da je osoba koja ima stan od osamdesetak kvadrata u centru Zagreba bogata no, ne slažem se da je zbog toga treba kažnjavati. Linić i njegovi pajdaši bi trebali znati potaknuti gospodarstvo kada se već hvale svojom stručnošću, a ne zadirati u privatnu imovinu građana. Ovo je još jedan od bijednih pokušaja poticanja građevinskog sektora koji će slavno propasti kao i svi dosadašnji.

Inkvizitor
27-06-2012, 12:31
najnoviji biseri premijera Milanovića.

Samo najveći državnici dolaze na vlast nepripremljeni.

Nesreća u Mađarskoj je etički neutralna

Ima li Hrvatska za premijera emocionalnu sakatu osobu i je li taj čovjek uopće normalan.

pdv
29-06-2012, 18:44
Prema nepravomoćnoj presudi je Čačiću danas utvrđena krivnja u slučaju nesreće u Mađarskoj. Iako još presuda nije pravomoćna pa moramo poštivati presumpciju nevinosti mislima da ipak možemo izraziti svoje negodovanje što s ljudske, a čini mi se i s pravne strane. Iako je potvrđena krivnja njegova egoističnost i pohlepa mu ne dozvoljavaju da se makne s mjesta prvog potpredsjednika Vlade kao i s mjesta predsjednika HNS-a. Taj čovjek vidi samo sebe i ništa drugo mu nije bitno. Od svega su mi smiješniji njegovi glasači koji se sada čude ovom potezu i nije im jasno kako Čačić ne želi odstupiti. Meni nije jasno jel' određeni dio hrvatskog naroda zaista retardiran ili ne želi slušati ono što mu se kaže. Naime, sam Čačić je najavljivao kako će odstupiti ukoliko njegova presuda o krivnji bude pravomoćna i ukoliko kazna bude zatvorska. Dakle, čovjek ni u jednom trenutku nije rekao kako će odstupiti ukoliko se utvrdi njegova krivnja već samo ako završi u zatvoru što je i logično jer nije jednostavno iz zatvora voditi državu. S čim razmišljaju Hrvati ili im glava služi samo za nošenje šešira u ovim vrućim vremenima?!

S druge strane, ova presuda ostavlja gorak okus u ustima svake normalne osobe i s pravom se pitamo da li smo svi jednaki pred zakonom. Da li bi se ovo suđenje završilo na ovaj način da se okrivljenik u postupku ne odaziva na ime Radimir Čačić? Koji to sud daje uvjetnu kaznu osobi koja iza sebe ima nekoliko prometnih nesreća? Ne daje li se uvjetna kazna baš da bi osoba nešto naučila, a ako nastavi po starome onda je zatvor jedina opcija?! Tko su ti sudski vještaci koji se ne mogu dogovoriti oko toga kolika je brzina bila, čemu uopće služe ako unatoč današnjoj tehnologiji nisu sposobni precizno odrediti brzinu? Kakvo je to suđenje u kojem ni sutkinja ne zna je li mađarska obitelj na svojoj Škodi imala upaljena svjetla i u kojem vatrogasci i policajci mijenjaju svoje izjave kako im padne napamet? Ovako traljav posao mađarskog državnog odvjetništva odavno nije viđen. Smijurija ali očito dobro plaćena.

I na kraju naš premijer kaže kako će se odluka o odstupanju Čačića donijeti tek kada presuda bude pravomoćno donesena. U svemu tome me zanima zašto taj naš premijer odmah ne kaže tu odluku. Zašto je problem reći ukoliko bude osuđen kao kriv Čačić će morati odstupiti, čemu čekati presudu da bi se donio stav? Da ne pričam o njegovom propitivanju mađarskog pravnog sustava i očitog pokušaja utjecaja na isti. Gdje je taj isti premijer bio kada su on i slični njemu vikali kako se Tihomir Purda nema čega bojati u rukama srpskog pravosuđa ako nije kriv? Uostalmo, zašto je tog licemjera briga kakva se medijska hajka vodi na račun Čačića i zašto to primjećuje, a nije bio kadar primjetiti hajku koja se vodi spram Ive Sanadera? Da se razumijemo, Sanader je ista bagra kao i oni samo ga spominjem u kontekstu jednakosti i pravde za sve.

Ukratko, ova Vlada svakim danom pokazuje sve više lica. Osim što su nesposobni svakim danom nam pokazuju kako u sebi nemaju ni trunku ljudskosti ni srama. Bolesnici i kriminalci svi odreda. Skupa sa ostalom žgadijom u Saboru.

NorthStand
01-07-2012, 13:21
najnoviji biseri premijera Milanovića.

Samo najveći državnici dolaze na vlast nepripremljeni.

Nesreća u Mađarskoj je etički neutralna

Ima li Hrvatska za premijera emocionalnu sakatu osobu i je li taj čovjek uopće normalan.

Dovoljno je da vidim njegovu komunističku frizuru i facu, da znam o kakvoj je osobi riječ. Oni koji su očekivali neku revoluciju dobra, nakon dolaska crvenih na vlast, iskreno se nadam da će im isti ti za koje su glasali ogulit kožu i da će cviljet na kraju njihovog mandata u najvećim mukama. Porez na imovinu je samo još jedan u nizu udara na naš tanak džep, al sigurno nije i posljednji u nizu planova poskupljenja i udaranja po našim džepovima.

pdv@ čačić je morbidni lik, kao i cijela nova hrvatska vlada. svi su hvalili milanovića za dobar govor nakon pobjede na izborima, uvijek govore kako će predstavljat interese većine al uvijek predstavljaju interese manjine. njihovo hodočašćenje po brezovici srbu jadovnu i da ne nabrajam dalje, su zorni primjer njihove politike. nije to politika nekakvog pijeteta prema žrtvama, već politika upiranja prstom u one hrvate koje oni smatraju uljezima u hrvatskoj, a za koje bi bili najsretniji da ih nema. srećom, većina hrvata ne ide po šumama odavat pijetet nekakvim partizanima i srbima, koji su realno gledano toliko zla napravili našem narodu i državi. već idu na prava stratišta ovog naroda, i obilježavaju ono što i treba obilježavat svaki normalni hrvat. nemam ništa protiv da oni koji hoće otić u brezovicu jadovno jasenovac da odu tamo, al da to obilježava državni vrh, to je van svake pameti. oni nisu predstavnici partizana i jugoslavije, a boga mi ni srbije i srba da su dužni i da imaju obavezu obilježavat nešto što se dogodilo prije više od 70 godina. čačićev slučaj najbolje govori, koliko oni zapravo iskreno drže do žrtava. prvi potpredsjednik vlade, ubije dva čovjeka u mađarskoj, a oni se ponašaju ko da je ubio dva komarca. u normalnoj državi, kakva hrvatska sigurno nije uopće nije pitanje dal on treba ili ne treba odstupit, već se u ovavkim slučajevima dragovoljno i samostalno počinitelj udaljava od javnog djelovanja. al što očekviat od idiota, koji u srbu slave nekakvu opjevanu antifašističku borbu, u kojoj su četnici na ražnju pekli katoličkog svećenika i masakrirali preko 1000 hrvata? ako državni vrh, ima obraza izdvojit 1,5 kuna iz našeg proračuna za jedan tako morbidni spomenik, koji je provokacija svim tim hrvatskim žrtvama jel mi trebamo dalje išta pričat o tim "antifašistima" i njihovoj povijesti koju nam iz dana u dan nameću. jedino čime se nova vlada hrvatska iskalaza, je time da beskrajno mogu provocirat, i beskrajno mogu radit štetu hrvatskim građanima. al iskreno, ne žalim nikoga morbidno je da smo mi jedina postkomunistička zemlja, koja s tim komunistima i njihovim nasljeđem odavno nije raščistila! čačić je samo zorni primjer, "antifašističke moralnosti" i humanosti!

Inkvizitor
05-07-2012, 19:19
ultra sposobna vlada iskoristila trenutačni pad cijena goriva i podigla trošarine..poništila katastrofalne HDZ-ove poteze..

pdv
06-07-2012, 17:27
Izgleda da će se kukurikavci raspasti prije nego što smo očekivali. Nije mi samo jasno tko je toliko protiv Čačića da ga mediji ovako željno miču. Valjda smo svi svjesni da u RH uglavnom mediji igraju glavnu ulogu kod predstavljanja najmrže i najvoljenije osobe. Otkud ova potreba za micanjem Čačića i tko iza toga stoji?

Postoji li šansa da je Karamarko jači igrač nego ljudi misle? Kako izlaze sad odjednom ovi mailovi? Ili je ovo standardno ponašanje ljevičara koji su obično udruženi protiv trećega, a kada ostanu sami uglavnom pojedu jedan drugoga. Moram priznati da mi je ovo skroz čudna situacija.

Inkvizitor
06-07-2012, 18:36
ja mislim da je to kontrola štete.

žele maknuti manijaka dok ih skroz ne razjebe.

inače su kukurikavci prošvikali skroz..čak ni ne znam koji im je k..ponašaju se ko totalani luđaci..

znao sam da je to žešća bagaža ali da će toliko bit šašavi nisam očekivao..

pdv
06-07-2012, 18:44
Ne bi li onda bilo jednostavnije da ga Zoki makne? Ovako sam sebe diskreditira. Možda je ovo i neki raskol u SDP-u pa žele maknuti i Zokija. U svakom slučaju teški kaos ali kako se u politici ništa ne događa slučajno onda ne znam jel' ovo samo igranje nekog scenarija za narod ili su doista u nekim svađama.

Inkvizitor
06-07-2012, 19:02
bahat je ta gjubrad. Umislili su da je 45-ta. nakon one harange protiv jadnog i kukavnog hDZ-ea mislili su da im ne gine 45 godina vlasti.

bahata je to i besprizorna bagaža..sve su to crveni prinčevi..nedodriljivi i van realnog svijeta..

pdv
06-07-2012, 19:13
Da, baš je bilo kolektivno cipelarenja HDZ-a koji je već dobro bio na podu. Ono je bilo ljigavo za gledati ali HDZ je svoje zaslužio. Samo me nervira to što na račun njih ovi isapdaju neki sveci, a zapravo su masu gori. Kad se samo sjetim one Milanovićeve retorike o barba Luki,a nekidan očito potiče nepotizam kada govori kako je normalno da se guraju stranački ljudi na poslove.

Inkvizitor
06-07-2012, 19:24
Da, baš je bilo kolektivno cipelarenja HDZ-a koji je već dobro bio na podu. Ono je bilo ljigavo za gledati ali HDZ je svoje zaslužio. Samo me nervira to što na račun njih ovi isapdaju neki sveci, a zapravo su masu gori. Kad se samo sjetim one Milanovićeve retorike o barba Luki,a nekidan očito potiče nepotizam kada govori kako je normalno da se guraju stranački ljudi na poslove.

to je ono što je najtragičnije. Oni ne prave gafove, oni stvarno smatraju da njima dopušteno što drugima nije.

jer kako drugačije objansiti da su galamili svaki put kao ludi kad bi se otkrilo da HDZ gura svoje ljude i HDZ-ov nepotizam..a sad mrtvo hladno kažu da je u redu da se postavljaju svoji ljudi i bez ikakvih kriterija.

To nisu gafovi , to je svjesno

pdv
06-07-2012, 19:33
to je ono što je najtragičnije. Oni ne prave gafove, oni stvarno smatraju da njima dopušteno što drugima nije.

jer kako drugačije objansiti da su galamili svaki put kao ludi kad bi se otkrilo da HDZ gura svoje ljude i HDZ-ov nepotizam..a sad mrtvo hladno kažu da je u redu da se postavljaju svoji ljudi i bez ikakvih kriterija.

To nisu gafovi , to je svjesno

Da, samo mi nije jasno rade li to jer su toliko debilni i nesposobni ili baš iz ovog razloga kojeg si ti naveo. Jednim dijelom da misle kako će HDZove greške biti njihova zaštita određeni broj mandata ili zato što su navikli nekažnjeno prolaziti. Ako malo bolje pogledamo o svima se u medijima gurala fina slika i kad bi bila neka afera brzo bi prestali o njoj.

U svakom slučaju ni jedno ne puža neku veliku utjehu.

Inkvizitor
06-07-2012, 19:37
Da, samo mi nije jasno rade li to jer su toliko debilni i nesposobni ili baš iz ovog razloga kojeg si ti naveo. Jednim dijelom da misle kako će HDZove greške biti njihova zaštita određeni broj mandata ili zato što su navikli nekažnjeno prolaziti. Ako malo bolje pogledamo o svima se u medijima gurala fina slika i kad bi bila neka afera brzo bi prestali o njoj.

U svakom slučaju ni jedno ne puža neku veliku utjehu.

I jedno i drugo.....

NorthStand
08-07-2012, 14:47
bahat je ta gjubrad. Umislili su da je 45-ta. nakon one harange protiv jadnog i kukavnog hDZ-ea mislili su da im ne gine 45 godina vlasti.

bahata je to i besprizorna bagaža..sve su to crveni prinčevi..nedodriljivi i van realnog svijeta..

Ma koji HDZ čovječe, SDP je daleko kriminalnija stranka od HDZ-a. Samo što je HDZ kao nekakva "nacionalistička" stranka, na udaru amera zapdnih europljana, i domaćih izroda i partizana koji žele da se u HR vodi politika, kako se vodila u vrijeme SocijalističkeRH. HDZ ko tvorac ove države, odnosno Franjo Tuđman će takvima uvijek biti trn u oku! Georg Washington ima svoj grad, i to glavni grad jedne sile kakva je amerika, i ima bezbroj ulica i zgrada škola nazvanih po njemu. A mi u HR imamo Titu u kumrovcu i na glavnom trgu u zagrebu, da je kojim slučajem Pavelićev trg ili bista negdje, ne bi ni pet minuta opstala od histerije koju bi razno razni glasači SDP-a i kukurikavci proizveli. To licemjerje, i njihova dvoličnost mi se najviše gadi. To su sve jedni obični paraziti, koji smatraju da svi moraju mislit i djelovat u životu kako to oni rade. Srećom, nekad treba bit i "odmetnik" pa odbit ponašanje većine, i shvatit da ima i drugih životnih oprijedjeljenja od onih koje nam oni serviraju kao jedine ispravne.

Već sam reko, da ljevičare krasi iluzija, oni obožavaju živjet u svojim iluzijama lažima manipuliranjima i na grijehu drugih čimbenika društva. Kad oni nešto naprave, to za njih ne važi, oni su prinčevi oni su Bogovi pa tako ni Čačić nije dužan javnosti podnjet ostavku na čelo podpredsjednika vlade, jer on smatra da to nije dužan. On smatra da ta dužnost, očito postoji samo zbog njega i njegove bahatosti, a ne zbog naroda. Država to sam ja, jednom davno je izrekao francuz Luj 16, pa nije mogu vam reći ni Čačić daleko od Luja 16, kao ni cijela nova hrvatska vlada. Ovaj Milanović je pičketina, ne pizda već pičketina od čovjeka, i od njega očekviat da će nešto napravit za svog mandata, je isto kao i od kurve očekivat da se neće jebat za pare. Njemu je čačić gromobran, prvi i jedini štit koji ima, i ako njega makne jasno je da on postaje jedini odgovoran i jedini koji će na kraju mandata morat platit račun. On očito za to nema ni pameti, a hrabrosti još manje, pa sigurno neće dat otkaz Čačiću. Neka neka, ovo odlično ide na mlin desnice, i ovi su u 6 mjeseci uspjeli nadmašit HDZ po idiotarijama i kriminalu. A to stvarno nije lako, al treba im čestita na tome da se strasno trude uništit i ono malo dobroga u ovoj zemlji.

Slave oni nekakva oslobođenja kažu antifašistička, al ista je to bagra ko i ona što je 1945 čvrsto preuzela vlast, samo ova ima jednu veliku manu, za 3 i pol godine dolaze im izbori, koje nema teorije da ponovo osvoje. Ne samo zato što se HDZ koliko toliko unormalio, već zbog činjenice da rade sve protiv interesa države i naroda, a fala bogu da će to ljudi kaznit pa makar morali glasat za nekakve lijeve i marginalne stranke, ljudi će to napravit. To neće napravit samo oni zadrti komunisti, i onih 33 posto glasača SDP-a koji uporno na svakim loklanim i parlamentarnim izborima, glasaju za njih bez obzira na ono šta su isti napravili odnosno šta nisu napravili u korist zemlje i ljudi koji su ih i izabrali na te pozicije. Prosiječni glasač SDP-a ne gleda šta dobro ili loše radi ta stranka, već isključivo činjenicu da ima u naslovu riječ Partija, da je crvene boje, i naravno da vođe srčano žive u iluziju i promicanju mira da ne kažem bratstva jedinstva na zapadnom balkanu. Bez toga, prosiječni SDPovac, bi izgubio volju za izbore, al dok je toga a toga će biti još najmanje 40 godina ne treba se nadat da će Čačić Milanović od takvih biti kažnjeni. Nisu oni slučajno izabrani od ovih, ne gledaju ovi ni kakvu štetu njihovi rade, bitno da su njihovi i da promoviraju one stare ideje komunizma u modernom izdanju. Što jače, i što duže, to je ta opjevana hrvatska socijal demokracija, koja koristi svaku priliku da nam se svima posere u facu i kaže hvala vam šta ste tako glupi, i šta nam dajete priliku da vam svima udarimo punom snagom po leđima i kičmi.

Sad će Holy smijenit, samo zato jer je javno oblatila Čačića, sigurno joj je Čačić reko "neću tolerirat da me blati jedno smeće kao što si ti!", to je reko Tadiću jednom prilikom kamere snimile, a onda drug spašava druga "neću tolerirat da se Čačića napada, zbog njegove grube naravi i stila" Milanović ma kako li je to samo lijepo upakirao, još jedna divna partizanska iluzija. Obožavam ih gledat i slušat, i uvijek bit na za njih suprotnoj strani. Ja znam da je HDZ zadnjih godina postao smeće od stranke, zbog smećadi koja je vodila HDZ, al HDZ će uvijek biti petsto puta bolja i časnija stranka od ove gamadi iz partije. I ma koliko se oni trudili prezentirat transparentno, i pošteno, nacinalno pravedno, ipak su oni jedna najveća sramota u hrvatskoj povijesti. Presvukli kapute, osnovali stranku i nastavili tamo gdje su stali 1991. To je jedina istina o ljevičarima u hrvatskoj, i SDP-u. I nikada se neće promjenit, i nikada neće izabrat ljude koji će zastupat na drugačiji način nacionalne socijalne gospodarske interese, jer tko je u njihovim redovima drugačiji, taj obično završi zgnječen ko šljiva. Tako tolerantni, a opet tako nemilosrdni, to je divni antifa i Kukuriku koalicija.

Kaže Milanović kod nas ne prolaze rodijaci, ma govno jedno prištavo komunističko, vi ljevičari ste izmislili nepotizam i rodijaštvo. U posljednjih 67 godina, živite upravo tako da svoje sve pozapošljavate, date im mirovine, date im stanove kuće, direktorska mjesta, zar je netko zaboravio kako su komunisti i partizani bili čašćeni od maršala? I sad od takvih očekivat, da kritizirat partiju tita i opjevani antifa to jest komunizam koji se skriva iza naziva anitfa. Koliko su krasni ti antifa, vidi se po Milanoviću kako je i njemu očito mrska hercegovina i ti razni rodijaci, al licemjer komunistički ne vidi da i sam funkcionira još gore po tom pitanju. Na kraju krajeva, svatko svakoga pomaže, koliko hoće i koliko može šta on ima to dovodit u pitanje? I povezivat to s hercegovcima, ko da su to hercegovci jedini izmislili, neka kreten pogleda srbe amerikance i ostale kako funkcioniraju i kako se sve snalaze. Kako su upravo komunisti pola stoljeća, gurali cijele narode i države u smjeru u kojem je njima odgovaralo, i zapošljavali i častili samo one koji su prihvaćali njihove ideje. Jebote koje licemjerje, i koja dvoličnost vlada na hrvatskoj sceni. Ja opet kažem, HDZ je kamilica za ove, nikad HDZ neće moć izać na čistac s ovima jer oni su i dalje u 1945, i imaju potporu zapadnih sila i potporu hrvatske zaglupljene javnosti. Koja je npr shvatila da je Sanader lopov, tek kad su mediji o njemu počeli pričat da je lopov, dok su ga mediji prikazivali kao šarmantnog europejca ista ta zaglupljenja javnost je bila zadivljena njime, kao i dobar dio komunističkih kolumnista kalibra Ante Tomić, puj bagro jedna čast mi je da s vama nisam u istom loncu, i da sam primitivan i da spadam u debelu manjinu našeg društva.

SDP gubi iduće izbore, jer su ovčice shvatile tko je došao na vlast, samo mi nije jasno zašto ovčice nisu gledala tko je u timu nove vlade prije izbora? Čačič Linić Ostojić-i Jovanović Milanović, po čemu su i s kojom zaslugom to bolji političari i kadar od onog HDZovog? Po kojem to kriteriju su ovčice, zaključile da će ovi biti bolji? Ma ovčice, samo vi budite gladne, i bez soli! Tako je izgleda i najbolje, kad već nemate ništa u glavi, ne morate imat ništa ni u trbuhu.

Ujkan
12-07-2012, 23:54
Gledam ove kukurikavce i što ih duže gledam to više uviđam da su isti ,ali skroz isti kao oni kradezovci.
Konkretno ova farsa oko HNS-a. Hahaha pa Mamić ih valja košto je valjo ove prije. Otišli su Marković i Srebrić ,a stavio opet svoje ljude (Šuker - Vrbanović). Dok su ljudi ovce ,oni će to radit. Jasno ko dan.

Morro Vlachii
14-07-2012, 23:45
Samo se nadajte,kukurikavci će nadjačati sve razlike,koje su uobičajene u svim većim koalicijama.
Ne postoji takvo što kao slijepa poslušnost ili bezrezervna složnost,a da nije negativna u konačnici.Pa po tome svatko ima pravo reći što misli,odluka će biti jednoglasna.
Sumnjam da će na slijedećim izborima kukurikavci dobiti vlast,ali još se manje čudim tome jer živim u zemlji gdje najveća zločinačka organizacija HDZ dobije pola milje glasova..to je jadno i tužno.
A onda se napadaju kukurikavci kao loše,zlo i nedobro..Ma daj:013

pdv
15-07-2012, 21:06
Danas je izašla vijest u javnost kako ministar graditeljstva ima idealan plan za spas toga sektora i naravno za pomoć hrvatskim građanima. Osim što pričamo o grubom miješanju na tržište ovdje je očito riječ o ponovnim genijalnim planovima Čačića koji se izvode preko ministra Vrdoljaka. Naime, zamisao je da država gradi stanove i da ih iznajmljuje ili prodaje putem leasinga i na taj način želi pokazati prividno poboljšanje u ekonomiji i nekakav porast investicija. Ja zaista ne znam odakle ovi ljudi crpe ove ideje i kako Hrvati ne kuže da je ovo jedna ogromna prevara. Kad god, bez obzira na vlast, neka vlada odluči investirati sa novcem građana za privatne interese stanovništva svima bi se trebala dizati kosa na glavi jer to obično dođe skuplje i obično se ti planovi izjalove. Sama gradnja ovih stanova se mora odvijati preko određenih privatnih firmi. Postavlje se pitanje tko će dobiti te poslove i da li će Vlada zaista izabrati najefikasnije i najjeftinije ili ćemo opet ustanoviti, uostalom kao i u prošlom mandatu, da je Čačićeva firma ostvarila višestruku dobit nakon pobjede kukurikavaca. S druge strane, odakle država može biti sigurna da će stanari nakon određenog broja godina moći isplatiti do kraja svoje kvadrate. Oni se ovdje stavljaju u položaj banke spram građanstva pri čemu troše novac poreznih obveznika i nikoga nije brige da li će se uloženo isplatiti. Stalno neke priče kako nema novca, a sad država odjednom pomaže sektoru graditeljstva. Ovaj eventualni plan gradnje bi se odvijao kao pomoć gospodarstvu jer država nema stanove za iznajmljivanje.

Drugi model bi bio prisiljavanje banka na iznajmljivanje. Nijedna banka neće odustati od toga jer joj je bitno prodati nekretninu ali to će bit po uvjetima banaka, a ne kako je naš ministar zamislio. U tom slučaju će opet porezni obveznici sanirati dio koji će država subvencionirati.

Ima li itko normalan u ovoj državi više? :rolleyes:

pdv
30-07-2012, 18:05
Što kažete na ovo Linićevo uvođenje fiskalnog reda u državu? Mislim na prijavljivanje poreznih neplatiša, isticanje na stub srama i uvođenje fiskalnih kasa? Ja imam neko svoje mišljenje koje i nije baš popularno pa ne očekujem da se složite ali eto napisati ću :zubo

Mislim da nijedna od ovih mjera neće uspjeti. Pogotovo ovaj dio o poreznim kasama koje su se i u drugima zemljama pokazale neučinkovite. Npr. u Švedskoj je ovaj oblik naplete poreza uveden prošle godine i očekivali su neku naplatu od poreza od oko 2 mlrd eura. Na kraju su uspjeli naplatiti oko 200 mil eura poreza više ali su uočili da taj porez odgovara demografskom povećanju broja Šveđana te da na kraju nisu uprihodili ništa eura od uvođenja ovakvog oblika oprezivanja. Znači, porast stanovništva svojom potrošnjom osigura toliko prihoda od pdv-a. Oni što se dogodilo Švedskoj, a vrlo vjerojatno će i nama, jest činjenica da je veliki broj malih i srednjih poduzetnika nakon ove mjere stavio ključ u bravu. Jednostavno, nisu sposobni poslovati pod tolikim poreznim opterećnjem. Neka mjesta su ostala bez ugostiteljskih objekata pa su oni koji su preživjeli iskazali ponašanje tipičnih oligopolista. Odnosno, konkuriraju jedni drugima samo ponudom i uslugom s obzirom da konkurenciju cjenama ne poznaju. Odnosno, o njoj se dogovaraju i drže je konstantnom koliko dugo vremena žele. Zahvaljujući ovome pao je i Švedski prihod od turizma. Na svu sreću Šveđani su shvatili da im gospodarstvo naglo kreće nizbrdo pa su odmah ove godine smanjili pdv ali i dalje postoji problem onih koji su zatvorili i koliko će im trebati da se vrate u igru.

Znam da ovo moje razmišljanje nije baš popularno i da se svi lijepe na to kako poreze treba plaćati i slično. I sama to poštujem ali ne mogu reći da ne razumijem poduzetnike koji to ne poštuju. Ja plaćam samo iz svoje plaće ili na neku imovinu i gotovo. Međutim, netko tko ulaže svoj novac, vrijeme, ponekad i životnu ušteđevinu u ogroman rizik ipak ne zaslužuje toliko otimanje kolača od strane države. Pa svaki poduzetnik plaća 25% PDV-a i 20% poreza na dobit. Dakle, riječ je o oduzimanju 43% zarade ako ne računamo ostale pristojbe i prireze. Znači, poduzetnik skoro polovicu svoje zarade uplaćuju u proračun. U takvim uvjetima ljudi čine sve da sebi zadrže dio zarade do kojeg su krvavo došli,a ne da daju državi kako bi se mogla razbacivati tim novcem. Zar ne bi trebalo poticati te ljude, pogotovo male poduzetnike koji zapošljavaju manje od 5 ljudi, što daju plaću u ovim teškim vremenima, a ne im još više oduzimat?

Nemam namjeru komentirati Linićevu stručnost jer sam već u nekoliko navrata ostala zgranuta količinom neznanja i nesposobnosti. Dovoljno je reći kako je prvo spominjao fiskalne kase, a sada je kao promislio i ipak želi softversko rješenje problema. Sve će to ulaganje opet platiti porezni obveznici, a Linić će na kraju samo slijegnuti ramenima i čuditi se kako je to moguće. Nešto slično kao i u slučaju njegove procjene porasta BDP-a. Nažalost, doći će do još većeg usporavanja gospodarskih aktivnosti jer je samo ova mjera nelogična s obzirom da neće moći obuhvatiti sva zanimanja. Npr. odvjetnici joj neće podlijezati zbog odvjetničke tajne kao ni zanimanja koja nisu statična popu zidara koji rade na terenu pa se postavlja pitanje na koji način će se tu pratiti utržak. Očito nam primjer Šveđana nije dovoljan već sve volimo isprobati na istoj mjeri ili Linić radi bar nešto samo da ne ispadne da ne dobiva mukte plaću. Glavno da smo opet zabavljeni s Rozgom i Thompsonom i njihovim neplaćanjem poreza jer tako lakše zaboravimo HRT i INU koji su među najjačim dužnicima. Bljutava predstava za narod još jednom.

Inkvizitor
30-07-2012, 18:20
super. nek krene od svog nadređenog..podpredsjednika vlade Čačića..

Inkvizitor
30-07-2012, 18:24
Eno kaže Čačić da ga ne znaima nadzorni odbor Ine, da nije za to plaćen..

Da mi je samo znati zašto ga više ne zanima...

pdv
30-07-2012, 18:25
super. nek krene od svog nadređenog..podpredsjednika vlade Čačića..

Pa da. Pričekat ćemo sutra kada će se objavit porezna lista dužnika ali to je totalno debilno objavljivati. Porezna vlast je tu da izvršava svoj zadatak prisilnog naplaćivanja, a ne da stavlja nekoga na stub srama. Tu su da rade, a ne da tračaju. Uostalom, što će biti sad sa svim onim inspektorima koji svih ovih godina nisu uočili nepravilnosti u poreznom naplaćivanju ali su nerijetko imali besplatna ljetovanja za njih i obitelji po hotelima na obali, ili ostale beneficije što ovisi o tome čim se firma bavi :rolleyes:

rappaport
30-07-2012, 20:08

Pa da. Pričekat ćemo sutra kada će se objavit porezna lista dužnika ali to je totalno debilno objavljivati. Porezna vlast je tu da izvršava svoj zadatak prisilnog naplaćivanja, a ne da stavlja nekoga na stub srama. Tu su da rade, a ne da tračaju. Uostalom, što će biti sad sa svim onim inspektorima koji svih ovih godina nisu uočili nepravilnosti u poreznom naplaćivanju ali su nerijetko imali besplatna ljetovanja za njih i obitelji po hotelima na obali, ili ostale beneficije što ovisi o tome čim se firma bavi :rolleyes:

rekao bi jedan 'omraženi' političar:neka institucije rade svoj posao.ja se samo na to grohotom nasmijem.kod nas kao u monty pythonu.spam,spam and spam...

NorthStand
01-08-2012, 05:10
eh pedeveušo naša, pa ko da njih briga za to, oni samo hoće do para pošto poto. a pošto ovi nemaju, taman ih sve naopačke tresli, ništa ne bi ispalo iz njihovih šupljih džepova. jednostavno, mi smo država koja na silu hoće zavesti reda, a to ne ide tako. umjesto da se ugledamo na nimce, i težimo njima kako bi reko naš cijenjeni dr. Vito Dugonoga :rofl mi glumimo engleze i na silu riješavamo probleme. a na silu, se samo muhe love i ništa više. dobro, mogu se složit da bi ove naše s vlasti, trebalo na silu otjerati s vlasti i ništa više. :D samo mi nije jasno, dokle će više ovi panjevi srozavat ionako krhki obiteljski budžet? točno rade ono što je radio račan, samo što su još jače zajahali, al zato će još jače sjahat na idućim izborima. ne znam zašto imaju potrebu bit tako glupi i brže bolje vraćat HDZ na vlast. jer s svim ovim mjerama, zemlju neće izvuć iz krize, ljude će maksimalno raspizdit i prije i kasnije onaj morbidni Milanović će morat pokleknut pred prisilama i prijetnjama, iako tvrdi da neće. al ako je jedan sanader, nestao preko noći, a malo je "veći jebač" od njega, ne znam čemu ta samodopadnost njegova da će on tako bezbrižno odvladat cijeli mandat? pogotovo kad se uzme u obzir, kako su nam izmasakrirali i onako tanke džepove na početku istog? sve u svemu, ne da ne vjerujem da ovi partizanski kokošari mogu nešto napravit, već oni mogu samo do kraja srozat ionako katastrofalno stanje u zemlji. porezi sigurno neće riješit niti jedan problem, osim što će napuniti linićevu lopovsku kasu. koja će prehranjivat hiljade onih koji njemu ližu jaja, srećom ja nisam jedan od tih, i rađe sam kratkih rukava i bez posla nego da budem dio te uhljebljene mase koja živi od mame, to jest u ovom slučaju od države, ili ti ga slavka koji će nam tako milosrdno pomoć u plaćanju računa. :D A za "nered" je naravno uvijek kriv netko drugi, u ovom slučaju HDZ, i tako opet imamo dolazak SDP-a na vlast koji ni nakon šest mjeseci vlasti nije uspio izdržat da prozove HDZ za loše stanje u državi, ko da je bilo bolje 2004, nakon istog tog linića i račana čačića, šta ljudi u Hrvatskoj stvarno imaju pileće mozgove ili su jednostavno limitirani pa ne mogu shvatit neke tako jednostavne stvari? kad HDZ dođe na vlast, on će optužit SDP i tako u krug, muko moja pređi na drugoga, a na žalost mnogi nisu svijesni da nas ni EU ne možemo spasit s ovakvim lopovima i nesposobnjacima koji nam vode državu i sve nas ravno u provaliju! Nek nam Bog bude na pomoći, jer će nam njegova pomoć sigurno trebati. Puno prije, nego što mnogi misle.

Humphrey
01-08-2012, 16:08
Ajmo drugovi, priznajte, tko je na Linićevom popisu? Tko nije izvršavao domoljubnu dužnost plaćanja poreza? Čitam na hrsvijetu kako Thompsona nema na popisu, ali je domoljub Butković tamo. Kažu nije platio milijun i pol kuna poreza. E moj Butkoviću, ja te ne osuđujem, ja znam da si ih ti potrošio na skupa vina i jela, onako kako se zarađeni novac, u tvom slučaju zarađen na koljenima, i treba trošiti. Mene brine kako ćeš se sad pojaviti među kolegama, hoće li te Tomić htjeti pgledati u oči, hoće li Dežulović zbog ovog saznanja isprazniti sve zalihe rakije u Beogradu?

pdv
01-08-2012, 17:03
rekao bi jedan 'omraženi' političar:neka institucije rade svoj posao.ja se samo na to grohotom nasmijem.kod nas kao u monty pythonu.spam,spam and spam...

Kod nas institucije ne rade ništa. Eventualno stavljaju popis imena javnosti na uvid očekujući da će javnost riješiti njihov posao.

eh pedeveušo naša, pa ko da njih briga za to, oni samo hoće do para pošto poto. a pošto ovi nemaju, taman ih sve naopačke tresli, ništa ne bi ispalo iz njihovih šupljih džepova. jednostavno, mi smo država koja na silu hoće zavesti reda, a to ne ide tako. umjesto da se ugledamo na nimce, i težimo njima kako bi reko naš cijenjeni dr. Vito Dugonoga :rofl mi glumimo engleze i na silu riješavamo probleme. a na silu, se samo muhe love i ništa više. dobro, mogu se složit da bi ove naše s vlasti, trebalo na silu otjerati s vlasti i ništa više. :D samo mi nije jasno, dokle će više ovi panjevi srozavat ionako krhki obiteljski budžet? točno rade ono što je radio račan, samo što su još jače zajahali, al zato će još jače sjahat na idućim izborima. ne znam zašto imaju potrebu bit tako glupi i brže bolje vraćat HDZ na vlast. jer s svim ovim mjerama, zemlju neće izvuć iz krize, ljude će maksimalno raspizdit i prije i kasnije onaj morbidni Milanović će morat pokleknut pred prisilama i prijetnjama, iako tvrdi da neće. al ako je jedan sanader, nestao preko noći, a malo je "veći jebač" od njega, ne znam čemu ta samodopadnost njegova da će on tako bezbrižno odvladat cijeli mandat? pogotovo kad se uzme u obzir, kako su nam izmasakrirali i onako tanke džepove na početku istog? sve u svemu, ne da ne vjerujem da ovi partizanski kokošari mogu nešto napravit, već oni mogu samo do kraja srozat ionako katastrofalno stanje u zemlji. porezi sigurno neće riješit niti jedan problem, osim što će napuniti linićevu lopovsku kasu. koja će prehranjivat hiljade onih koji njemu ližu jaja, srećom ja nisam jedan od tih, i rađe sam kratkih rukava i bez posla nego da budem dio te uhljebljene mase koja živi od mame, to jest u ovom slučaju od države, ili ti ga slavka koji će nam tako milosrdno pomoć u plaćanju računa. :D A za "nered" je naravno uvijek kriv netko drugi, u ovom slučaju HDZ, i tako opet imamo dolazak SDP-a na vlast koji ni nakon šest mjeseci vlasti nije uspio izdržat da prozove HDZ za loše stanje u državi, ko da je bilo bolje 2004, nakon istog tog linića i račana čačića, šta ljudi u Hrvatskoj stvarno imaju pileće mozgove ili su jednostavno limitirani pa ne mogu shvatit neke tako jednostavne stvari? kad HDZ dođe na vlast, on će optužit SDP i tako u krug, muko moja pređi na drugoga, a na žalost mnogi nisu svijesni da nas ni EU ne možemo spasit s ovakvim lopovima i nesposobnjacima koji nam vode državu i sve nas ravno u provaliju! Nek nam Bog bude na pomoći, jer će nam njegova pomoć sigurno trebati. Puno prije, nego što mnogi misle.

Da, cjelokupna ova predstava prikazuje gubljenje tla pod nogama. Sami više ne znaju što bi učinili jer im još nijedna mjera nije uspjela. Ovo je sad histerično vikanje na HDZ i njegove pogreške koje su svima jasne. Ali ovi su dovedeni da iste isprave, a ne da po novinama svršavaju na greške HDZ-a jet to ionako svi već znamo. Razlog ove histeričnosti se krije isključivo u njihovoj nesposobnosti jer onaj mandat pod Račanom je bio za nekoliko klasa bolji od ovoga. Ovo je teška lakrdija. Podsjećaju na jedan naš film kada luđak iz umobolnice otme gradski autobus i voza okole ljude. Eto, takav dojam oni ostavljaju. I sad mi je smiješan onaj njihov entuzijazam kako će oni oporavit gospodarstvo sa odličnim timom koji predvode Čačić i Linić :rofl Kao to su naše uzdanice i stručnjaci kojima se podizanje poreza odmah obilo o glavu. Ali i dalje nastavljaju po tom receptu tako da možemo očekivati potpuni kolaps gospodarstva i sve siromašnije novčanike građana.

Ono što si i sam naveo i što je zapravo u cijeloj priči najžalosnije jest da normalan čovjek u RH nema kome pokloniti svoj glas.

rappaport
03-08-2012, 20:13
ovo je zaista kaos u nas.izašla lista dužnika.ljudi i tvrtke se prozivaju po novinama.strašno.stup srama.što će biti kad objave registar branitelja?

misao dana:dva puta razmisli za koga glasaš.
napomena:misao dana vrijedi samo za područje RH i zemalja u okruženju(CEFTA)

pdv
04-08-2012, 13:07
Ova lista je totalna glupost. Najveći fijasko je što uopće nisu provjerili da li je dužnicima država dužna kao šti nisu ni provjerili jesu li poduzetnici mogli naplatiti račune. Naime, Linić je za poduzetništvo uveo mjeru prema kojoj će se PDV plaćati tek kada poduzetnik naplati račun,a onda stavi ovu na listu na kojoj se uglavnom nalaze poduzetnici koji se ne mogu naplatiti :rofl Da ne govorim o ovoj šefice porezne koja priča o nekim greškama HDZ-a,a ona bila na čelu porezne uprave, ne mogu se sjetit sad koje županije, i niej uspila naplatiti porezna dugovanja :rofl Cirkus.

U svemu ovom bi bilo puno poštenije da su objavili one koji ne isplaćuju svoje dobavljače pa da vidimo što se tu događa i naravno one koji primaju subvencije od države jer valjda imamo pravo znati kako se raspoređuje i kome se daje naš novac. Ova Vlada je definitivno brod luđaka.

Objavljivanje registar branitelja je još jadnije i bolesnije od ovoga. Te stvari se riješavaju na razini države i moraju ih riješavati oni koji su plaćeni za to, a ne ulica.

rappaport
04-08-2012, 18:48
Ova lista je totalna glupost. Najveći fijasko je što uopće nisu provjerili da li je dužnicima država dužna kao šti nisu ni provjerili jesu li poduzetnici mogli naplatiti račune. Naime, Linić je za poduzetništvo uveo mjeru prema kojoj će se PDV plaćati tek kada poduzetnik naplati račun,a onda stavi ovu na listu na kojoj se uglavnom nalaze poduzetnici koji se ne mogu naplatiti :rofl Da ne govorim o ovoj šefice porezne koja priča o nekim greškama HDZ-a,a ona bila na čelu porezne uprave, ne mogu se sjetit sad koje županije, i niej uspila naplatiti porezna dugovanja :rofl Cirkus.

U svemu ovom bi bilo puno poštenije da su objavili one koji ne isplaćuju svoje dobavljače pa da vidimo što se tu događa i naravno one koji primaju subvencije od države jer valjda imamo pravo znati kako se raspoređuje i kome se daje naš novac. Ova Vlada je definitivno brod luđaka.

Objavljivanje registar branitelja je još jadnije i bolesnije od ovoga. Te stvari se riješavaju na razini države i moraju ih riješavati oni koji su plaćeni za to, a ne ulica.

očito ulica ima vlast

NorthStand
10-08-2012, 05:13
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/josipovicu_ne_bi_smetalo_da_je_djecak_umjesto_kape _hosa_nosio_lijepu_trorogu_partizansku_kapu/938810.html

Suvišno je dalje išta pričati, nikad ovu državu nisu htjeli, a sada kroje pravdu u istoj i glume nekakve državnike. Jugofašisti ponovo jašu, davno sam ja reko da su oni gori od svih fašista i nacista zajedno, ovi divni antifašisti i njihova demagogija. Oni će nekoga učit o NDH Ustašama, pravoj ili krivoj strani U ratu i da ne nabrajam dalje. Prava strana je ona, koja se bori za svoj narod i državu, na njihovu žalost to nije bila njihova strana jer njihova strana je dovela do toga da nas opet gurne u uniju s srbima. Koja je ovaj put, drugi put bila još pogubnija nego ona prva! Al Hrvati ko Hrvati, nikako da izvuku pouku, nego opet po starom pa sad moram slušat i gledat ovakvo silovanje zdravog razuma u srbu kninu jadovnu brezovici gdje god se sastane ova jugo gamad koja očito misli, da je većina u ovom narodu. Srećom, niti su svi hrvati bili partizani, niti su ikada svi hrvati prihvatili Jugoslaviju kao svoju državu, na njihovu veliku žalost. A mnogi su NDH, i danas RH smatrali jedinim legitimnim i ispravnim opredjeljenjem za dobrobit našeg naroda u cijelini. NDH nije bila idealna tvorevina, al za naš narod je bila sigurno puno bolji izbor od bilo kakve Jugoslavije, komunističke ili monarhijske. Al dio hrvata točnije jugoslavena, je očito imao neke druge planove, a ima i dan danas jer sve ovo gore napisano na dnevno.hr zorno dokazuje da jugonostalgičari i dalje jašu, i ne mire se s činjenicom da jugoslavije nema, a hrvatske ima i hrvatskih obilježja koja im tako opako kopaju partizanske jugoslavenske oči. Isto tako treba reći jednu stvar otvoreno, zašto danas državom vladaju bivši komunisti i njihova djeca? Pa zato jer je gamad jugofašistička, protjerala ili pobila sve nacionalno osviještene hrvate tokom Jugoslavije. Ostali su uglavnom oni, koji su bili za jugo projekat, i koji su od druga tite dobili dobre penzije i stanove, i šta očekivat od takvih, nego upravo potporu Josipoviću Milanoviću i toj ekipi? Pa ipak je to sve jedan veliki začarani komunistički krug, koji djeluje ko u najboljim danima propale im države! Al neka, ja uvijek govorim hrvatske je bilo prije partizana i komunista, a fala bogu bit će je i nakon njih! Ma koliko se oni to trudili spriječit, i sve one koji misle patriotski odučit da nije kulturno isticat hrvatske simbole, mi ćemo ih i dalje uporno isticat, bez obzira na njihove kaznene prijave i razna maltretiranja. Imamo mi nešto i u srcu, i u glavi, i u gaćama za razliku od njih. Za ono za što su domoljubi ginuli, sigurno se toga nikad nećemo odreći, a ponajmanje zbog njih koji su najveći šljam ove zemlje!

pdv
10-08-2012, 13:12
Nisam ovo ni vidila dosad. Debilno totalno. Inače, slažem se da su tzv. anitfašisti totalni luđaci. Uvijek ističem da je svakoj normalnoj osobi sasvim normalna stvar biti protiv zla koje se naziva fašizam i zaista ne vidim potrebu za isticanjem nečeg takvog. To mi je isto kao kada se netko ponosi kako nije rasist. Ono, čemu ponos s nečim što se podrazumijeva za svaku osobu koja je mentalno zdrava. Nekako mi se podrazumijeva da to ne treba posebno ni isticati ali očito je to jedino na čemu grade nekakvu karijeru pa cijelo vrijeme viču kako su oni antifašisti.

pdv
20-08-2012, 12:50
Naši bistrići iz kukuriku koalicije su smislili još jedan genijalan plan za spas gospodarstva. Kako se obično svaka njihova spasonosna mjera odnosi na poreze tako će i ova novonajavljena. Kažu da ćemo uskoro dobit porez na imovinu jer ga imaju sve uređene države osim RH. Samo meni nije jasno što su onda pristojbe koje se plaćaju gradovima i što je onda npr. porez na kuće za odmor. Isto tako se pitam što je onda porez na promet nekretninama i zemljištima. Kako to da uvijek prilikom neke prodaje ili nasljedstva,ukoliko ne govorimo o izravnoj povezanosti, moramo plaćati porez ako on ne postoji. Nadalje, ukoliko ova mjera porezne reforme zaživi i prođe u Saboru to je samo odraz koliko su Hrvati ekonomski nepismeni i općenito retardiran narod. Uvođenje poreza na imovinu u zemlji gdje nisu riješene zemljišne knjige, gdje na katastrima još kao vlasnici stoje umrle osobe, gdje postoje izrađene kuće bez ikakvih građevinski dozvola je van svake pameti. Nisam pravnica ali onako po logici mi se čini da to nije ni ustavno s obzirom da Ustav jamči ista prava svim građanima. Pa kako onda ja plaćam porez na svoju imovinu, a moj susjed koji je nelegalno sagradio objekt ne plaća? Gdje je tu isti tretman? Da se razumijemo, protiv susjeda nemam ništa ali država je ta koja je morala ukloniti i spriječiti ovakve oblike gradnje. Gdje su oni silni inspektori koji bi se trebali baviti ovom problematikom?

Onda me uhvati muka kada čitam veselje i zlobu pojedinaca koji se vesele kako će platiti svi oni iznajmljivači po obali i kako nije u redu da se isti porez plaća u centru Zagreba i na nekom selu. Ti isti pojedinci od vlastite zlobe ili neinformiranosti ne vidi da će uglavnom plaćati prosječan čovjek jer se uvodi porez na nekorištenu imovinu kao i na vrijednost imovine. Prema tom Zakonu bi samo imovina do 100 000 eura bila izostavljena poreza. E, pa mene sad zanima koji to stan u bilo kojem prosječnom hrvatskom gradiću košta ispod ove cifre. Eventualno garsonijere. No, većina obitelji sa dvoje djece živi u nekretnini koja je skuplja od 100 000 eura. I onda ti bijednici sada preko internet portala likuju, a nisu ni svjesni da će kroz koji mjesec morat zaraditi barem prosječnu plaću godišnje kako bi platili troškove poreza na imovinu. Onda se nađe i onih budaletina koji onako docirajući pričaju kako mi balkanske seljačine ne možemo shvatiti da svaka uređena država plaća porez na imovinu i kako je to vani sasvim normalno i kako će nam ovo omogućiti da sredimo zamljišne knjige, sudske sporove itd. A, ja se onda opet pitam zašto te sudske sporove i zemljišne knjige ne riješavamo bez poreza. Zar će uvođenjem poreza na imovinu sudstvo postati efikasnije? Kako će uspjeti odraditi u godinu dana ono što nisu u dvadeset godina? I zar oni ne bi trebali raditi svoj posao bez obzira na porez na imovinu? Smiješno mi je kada netko ističe da će se ovom mjerom postići neko uređeno stanje.

Ovom profilu ljudi, neinformiranima, zlobnima i budaletinama, jedna je stvar zajednička. To je onaj osjećaj zadovoljstva i ushićenja svaki put kada Linić spomene kako će bogatiji plaćati poreze. Kako se crtanim likovima pojavi znak dolara u očima tako i njima zabliješti znak Konzuma, Keruma, banaka itd. Te budale ne kuže da nijedan od nabrojenih neće plaćati ovu vrstu poreza ili će ga plaćati u ublaženom obliku. Lakše je jednom Todoriću platiti penale na neko zemljište na koje će sljedeće godine bacit samo pšenicu da ne plaća nego nekome tko je nasljedio neku livadu od roditelja. Na kraju krajeva premjestiti će svoje poslovanje u jeftiniji zemlju ako mu tu postane neizdrživo.Što je najgore prosječan Hrvat niti će moći prodat livadu niti će je moći obrađivat ako mu je selo udaljenije, a vezan je poslom za grad. Nadalje, sam Linić je najavio otkup stanova od banaka. Vidim li samo ja pogodovanje bankama u ovom slučaju? Što država ima otkupljivat stanove od banke? Nek se banka sama nosi sa svojim loše plasiranim kreditima. Ako ne može prodat stan, koga briga njihova loša procjena tržišnog stanja. Ali nema veze Linić je rekao da će i banke plaćat.

Zaključak cjelokupne priče jest da su Hrvati jako jednostavni za upravljanje, poslušnijeg naroda nema. Jednostavno, zlobni i jalni često ne vide da ono što im se sprema je obično najgore po njih same. Linić i ostala bratija to jako dobro koriste jer nema lakše stvari nego posvađat ''bogatu'' Dalmaciju gdje svi po cijele dane spavaju, ništa ne rade, a s neba im pada mana Božja dok ''jadna i siromašna'' Slavonija ječi i plače od pustog rada i truda, a nemaju ni zalogaj kruha. Hoće li ikad ovaj narod progledat?!

Marco Antonije
20-08-2012, 13:05
Naši bistrići iz kukuriku koalicije su smislili još jedan genijalan plan za spas gospodarstva. Kako se obično svaka njihova spasonosna mjera odnosi na poreze tako će i ova novonajavljena. Kažu da ćemo uskoro dobit porez na imovinu jer ga imaju sve uređene države osim RH. Samo meni nije jasno što su onda pristojbe koje se plaćaju gradovima i što je onda npr. porez na kuće za odmor. Isto tako se pitam što je onda porez na promet nekretninama i zemljištima. Kako to da uvijek prilikom neke prodaje ili nasljedstva,ukoliko ne govorimo o izravnoj povezanosti, moramo plaćati porez ako on ne postoji. Nadalje, ukoliko ova mjera porezne reforme zaživi i prođe u Saboru to je samo odraz koliko su Hrvati ekonomski nepismeni i općenito retardiran narod. Uvođenje poreza na imovinu u zemlji gdje nisu riješene zemljišne knjige, gdje na katastrima još kao vlasnici stoje umrle osobe, gdje postoje izrađene kuće bez ikakvih građevinski dozvola je van svake pameti. Nisam pravnica ali onako po logici mi se čini da to nije ni ustavno s obzirom da Ustav jamči ista prava svim građanima. Pa kako onda ja plaćam porez na svoju imovinu, a moj susjed koji je nelegalno sagradio objekt ne plaća? Gdje je tu isti tretman? Da se razumijemo, protiv susjeda nemam ništa ali država je ta koja je morala ukloniti i spriječiti ovakve oblike gradnje. Gdje su oni silni inspektori koji bi se trebali baviti ovom problematikom?

Onda me uhvati muka kada čitam veselje i zlobu pojedinaca koji se vesele kako će platiti svi oni iznajmljivači po obali i kako nije u redu da se isti porez plaća u centru Zagreba i na nekom selu. Ti isti pojedinci od vlastite zlobe ili neinformiranosti ne vidi da će uglavnom plaćati prosječan čovjek jer se uvodi porez na nekorištenu imovinu kao i na vrijednost imovine. Prema tom Zakonu bi samo imovina do 100 000 eura bila izostavljena poreza. E, pa mene sad zanima koji to stan u bilo kojem prosječnom hrvatskom gradiću košta ispod ove cifre. Eventualno garsonijere. No, većina obitelji sa dvoje djece živi u nekretnini koja je skuplja od 100 000 eura. I onda ti bijednici sada preko internet portala likuju, a nisu ni svjesni da će kroz koji mjesec morat zaraditi barem prosječnu plaću godišnje kako bi platili troškove poreza na imovinu. Onda se nađe i onih budaletina koji onako docirajući pričaju kako mi balkanske seljačine ne možemo shvatiti da svaka uređena država plaća porez na imovinu i kako je to vani sasvim normalno i kako će nam ovo omogućiti da sredimo zamljišne knjige, sudske sporove itd. A, ja se onda opet pitam zašto te sudske sporove i zemljišne knjige ne riješavamo bez poreza. Zar će uvođenjem poreza na imovinu sudstvo postati efikasnije? Kako će uspjeti odraditi u godinu dana ono što nisu u dvadeset godina? I zar oni ne bi trebali raditi svoj posao bez obzira na porez na imovinu? Smiješno mi je kada netko ističe da će se ovom mjerom postići neko uređeno stanje.

Ovom profilu ljudi, neinformiranima, zlobnima i budaletinama, jedna je stvar zajednička. To je onaj osjećaj zadovoljstva i ushićenja svaki put kada Linić spomene kako će bogatiji plaćati poreze. Kako se crtanim likovima pojavi znak dolara u očima tako i njima zabliješti znak Konzuma, Keruma, banaka itd. Te budale ne kuže da nijedan od nabrojenih neće plaćati ovu vrstu poreza ili će ga plaćati u ublaženom obliku. Lakše je jednom Todoriću platiti penale na neko zemljište na koje će sljedeće godine bacit samo pšenicu da ne plaća nego nekome tko je nasljedio neku livadu od roditelja. Na kraju krajeva premjestiti će svoje poslovanje u jeftiniji zemlju ako mu tu postane neizdrživo.Što je najgore prosječan Hrvat niti će moći prodat livadu niti će je moći obrađivat ako mu je selo udaljenije, a vezan je poslom za grad. Nadalje, sam Linić je najavio otkup stanova od banaka. Vidim li samo ja pogodovanje bankama u ovom slučaju? Što država ima otkupljivat stanove od banke? Nek se banka sama nosi sa svojim loše plasiranim kreditima. Ako ne može prodat stan, koga briga njihova loša procjena tržišnog stanja. Ali nema veze Linić je rekao da će i banke plaćat.

Zaključak cjelokupne priče jest da su Hrvati jako jednostavni za upravljanje, poslušnijeg naroda nema. Jednostavno, zlobni i jalni često ne vide da ono što im se sprema je obično najgore po njih same. Linić i ostala bratija to jako dobro koriste jer nema lakše stvari nego posvađat ''bogatu'' Dalmaciju gdje svi po cijele dane spavaju, ništa ne rade, a s neba im pada mana Božja dok ''jadna i siromašna'' Slavonija ječi i plače od pustog rada i truda, a nemaju ni zalogaj kruha. Hoće li ikad ovaj narod progledat?!

E zato ja pročitam ponešto tvoje o ekonomiji ,imam i Zenzu malo i na Fizzit i to je to :):)

Baš ću da pitam Zenze što misli o ovome :):)

Opet idemo kao guske u maglu meni se čini.Posljedica ludosti kada smo mislili da će biti bolje samim tim što smo se rješili HDZ-a.

Ma bit će nam gadno sve dok imamo samo dvije opcije -lošu i još goru .

pdv
20-08-2012, 13:08
Đe's Marco ;)

Sa ovim luđacima sigurno neće bit bolje :D

sagitarius
20-08-2012, 13:14
Vrlo seriozno napisana analiza u jednom bitnom segmentu mogućih zahvata aktualne vlasti, koja zaslužuje svojim kritičkim i vrlo logičnim promišljanjem definitivno danas naslovnicu portala.

pdv
21-08-2012, 13:16
Ma dobro nije ovo toliko kvalitetno, nisam ja za te kolumne samo više neko razmišljanje ali ima tu još puno nelogičnosti za navesti. Jedna od njih bi bila kako država misli plaćati taj isti porez koji navodi građanima jer znamo da ima dosta nekorištene imovine. Dosta bi porblema u tom segmentu imali i s npr. šumama ili objektima od bivše vojske koje se ne koriste, pa isto tako i kuće po otocima koje koriste ministri, predsjednici itd. Totalno nelogično. Ili će sve ići u privatizaciju, a ovaj dio koji će ostaviti za korištenje političkim dužnosnicima izostaviti iz novog Zakona. U svakom slučaju najavljuju nešto što je teško održivo. Onda se opet postavlja pitanje ako ćemo sada plaćati porez na imovinu što ćemo zauzvrat dobiti od naših gradova i općina. Npr. imaš kuću na selu i sada plaćaš porez na to i mislim da imaš pravo postavit pitanje da li će ovo povući za sobom uređenje infrastrukture do zabačenih mjesta ili je samo još jedan način krpanja proračunskih rupa zbog neefikasnog vođenja ekonomske politike. Mislim da smo svi svjesni da je riječ o ovom drugom slučaju.

pdv
22-08-2012, 17:53
http://www.jutarnji.hr/cacic--gradani-ce-poceti-bolje-zivjeti-2013--godine/1049183/ :rofl

Koji klaun :kava

MartyMcFly
22-08-2012, 18:25
Porez na nekretnine će najviše pogoditi banke koje su dobile hrpu tih nekretnina nakon razno-raznih ovrha (ili su im ostale neprodane nakon ulaganja) te drže nerealno visoke cijene nekretnina kako bi napuhale svoj temeljni kaputal, a i potajno se nadaju da će ih prodati pod tim nebuloznim cijenama.

Ono što će se s porezom na nekretnine dogoditi je pad cijene nekretnina, te povećana kupnja-prodaja stanova što će barem malo oživjeti ekonomiju.
Također možda će dugoročno izbiti onaj hrvatski mentalitet proizašao iz socijalizma koji voli ulagati u nekretnine umjesto u dionice jer su dionice za njega strani pojam, s tom kupnjom nekretnina koju Hrvati vole raditi profitira jedino građevinski sektor, agencijame za nekretnine i banke, a kupnjom dionica se direktno stimulira privreda.

pdv
22-08-2012, 18:36
Kako će pogoditi banke ako država prema Linićevoj najavi namjerava otkupiti te stanove te ih poslije iznajmljivati? Gdje je tu gubitak za banke?

Nego, reci mi na koji način će to pasti cijena kuće u Dubrovniku u starom gradu? Neće li prevelik porez natjerati ionako mali broj stanovnika da iseljavaju? No, sve i da padnu cijene stanova, a pale su tamo gdje je realno i prije ovog poreza, tko će kupiti te stanove? Odakle prosječnom Hrvatu gotov novac za kupnju stana pa makar i za duplo jeftiniju cifru? Nadalje, ako će uzeti kredit od banke odakle banki novac za iznajmljivanje ako je već propala zbog ovog poreza na imovinu?

Ovo su samo jeftini spinovi sadašnje vlasti i ništa se ovim ne rješava. Porezu je namjena da muči i maltretira građane koji za to ne dobivaju ništa dok političari dobro debljaju svoje novčanike. No, prodaš li prosječnom čovjeku dobru priču u kojoj obavezno spomeneš kako netko ima više od tebe vrlo lako ćeš uvesti porez.

I kupnjom nekretnina možeš stimulirati privredu i osnovati svoj biznis. No, tko će u što ulagati je ipak njegova osobna stvar i država nije tu da oporezuje nešto kako joj padne napamet nego da služi svim građanima. Isto tako, kakav god mentalitet u Hrvata bio nije im nešto ni ulaganje u dionice isplativo s obzirom na porez na dividendu. Općenito, gdje god ljudi krenu Vlada se sjeti kako bi mogli malo i sebi prisvojiti. No, vi i dalje vjerujte u priče kako će se nešto promjeniti i kako će bogati ovim zakonom biti nešto oštećeni.

sagitarius
23-08-2012, 11:20
Kako će pogoditi banke ako država prema Linićevoj najavi namjerava otkupiti te stanove te ih poslije iznajmljivati? Gdje je tu gubitak za banke?

Nego, reci mi na koji način će to pasti cijena kuće u Dubrovniku u starom gradu? Neće li prevelik porez natjerati ionako mali broj stanovnika da iseljavaju? No, sve i da padnu cijene stanova, a pale su tamo gdje je realno i prije ovog poreza, tko će kupiti te stanove? Odakle prosječnom Hrvatu gotov novac za kupnju stana pa makar i za duplo jeftiniju cifru? Nadalje, ako će uzeti kredit od banke odakle banki novac za iznajmljivanje ako je već propala zbog ovog poreza na imovinu?

Ovo su samo jeftini spinovi sadašnje vlasti i ništa se ovim ne rješava. Porezu je namjena da muči i maltretira građane koji za to ne dobivaju ništa dok političari dobro debljaju svoje novčanike. No, prodaš li prosječnom čovjeku dobru priču u kojoj obavezno spomeneš kako netko ima više od tebe vrlo lako ćeš uvesti porez.

I kupnjom nekretnina možeš stimulirati privredu i osnovati svoj biznis. No, tko će u što ulagati je ipak njegova osobna stvar i država nije tu da oporezuje nešto kako joj padne napamet nego da služi svim građanima. Isto tako, kakav god mentalitet u Hrvata bio nije im nešto ni ulaganje u dionice isplativo s obzirom na porez na dividendu. Općenito, gdje god ljudi krenu Vlada se sjeti kako bi mogli malo i sebi prisvojiti. No, vi i dalje vjerujte u priče kako će se nešto promjeniti i kako će bogati ovim zakonom biti nešto oštećeni.

Briljantno !
:bravo

pdv
24-08-2012, 13:33
Baš malo čitam ovaj dio oko legalizacije čije je provedba preduvjet za naplaćivanje poreza. Koji je tek to kupus :rofl Uglavnom, ispada da kukurikavci nude jeftinu legalizaciju kako bi mogli naplaćivati skupe poreze na imovinu. Ljudi su očito toga svjesni pa se svi drže one dok ne znaju za nas sigurni smo :D Smiješne su mi najave ministra Vrdoljaka kako će se rušiti objekti koji se ne legaliziraju,čini mi se, do kraja ove godine. Baš me zanima kako on to sebi zamišlja u svojoj glavici s obzirom da ne pričamo o rušenju nekoliko objekata nego je riječ o cijelim kvartovima. U svom gradu mogu bez problema nabrojiti bar tri-četiri kvarta koji su totalno nelegalizirani. Možda svako 20 kuća ima građevinsku dozvolu.

Način na koji misle provesti legalizaciju je opet glup i totalno nepošten. Prođe li definitivno šalje poruku kako se isplati biti nepošten, kršiti zakon i kako ćete na kraju još i biti nagrađeni. Ljudi koji su zakonito gradili svoje kuće uglavnom su ih gradili cijele živote pa čak i oni koji su imali gotovu lovu s obzirom na to koliko se čekala građevinska dozvola i koliko je koštala. Nadalje, sva ova legalizacija će biti izvršena na način da se samo popiše činjenično stanje i naplati po nekom cjeniku, a to što su ovi pošteni iz priče imali samo 25% dupuštenosti gradnje, a ovi drugi su izvukli kuće do ivica parcele nema nikakve veze. Užasna nepravada i totalni kaos. Više se ne zna ko pije, a ko plaća. Zapravo zna, plaća svaki onaj građanin koji je pošteno i zakonito živio. A, mene opet u svemu tome zanima tko vodi ured za legalizaciju objekata i izdavanje građevinskih dozvola, tko je nadzirao nastajanje kvartova i tko nije na vrijeme reagirao?! Gdje su ti ljudi da sada odgovaraju za svoj loše odrađeni ili bolje rečeno neodrađeni posao?

Tomahawk
24-08-2012, 15:56
Kako bi lijepo bilo kada bi se malo zesce pocerupali:

http://danas.net.hr/hrvatska/odgovor-ivice-djikica-predsjedniku-ivi-josipovicu

pdv
06-09-2012, 16:07
Super mi je ovo veselje naše vesele skupine koja se obično odaziva na ime Vlada. Naime, oduševljeni su činjnicom kako je Hrvatska sačuvala kreditni rejting koji je budimo rečeni i sada nizak i jadan ali eto ljudi se vesele da smo taj jad očuvali. Osim što su izvješća tih agencija, svim normalnim ljudima i kreditorima, totalno nepouzdana i nezanimljiva jer niti jedan kreditor neće davati svoj novac samo zato što je određena agencija rekla kako je u neku državu sigurno ulagati. Svaki ozbiljni financijer će sa svojim timom istražiti određeno tržište prije bilo kakvog uloga. Ono što je u ovom kaosu fascinantno jest oduševljenje činjenicom da smo uspjeli očuvati jedan od najnižih rejtinga. Mislim, koga briga za to?! Da bi mogli govoriti o stanju neke zemlje u gospodarskom smislu potrebno je usporediti nekoliko ekonomskih pokazatelja, a ne iznijeti samo jedan koji je zapravo nikakav pokazatelj stanja u zemlji i s njim se ponosit kao da je to nešto bitno. Pogotovo kada je to s čim se ponosiš zapravo jako loše.

U svom mandatu još nisu iznijeli nijednu mjeru koja bi popravila gospodarstvo. Oni imaju problema s minusom čak i u vrijeme turističke sezone koja je bar dosad popravljala gospodarsku sliku RH. :rofl Baš nekidan čujem kako Čačić ima kuću u blizini Straduna pa me zanima hoće li i on plaćati onaj porez na neiskorištenu imovinu koji bi mogao izaći na nekoliko tisuća kuna s obzirom na atraktivnost lokacija. Mislim, otkad je kupio tu kuću nije se pojavio u njoj,a da ne spominjemo od čijeg izvučenog novca je kupljena.

Inkvizitor
06-09-2012, 20:17
Ja mislim da su njima te agencije održale rejting u zamjenu za par kuća na Stradunu i na Hvaru..

pdv
06-09-2012, 21:18
Sve je moguće s obzirom da je riječ o privatnim agencijama koje su nekoliko puta bile pod sumnjom da su u sukobu interesa. Za ovakve i slične špekulacije dosta govore i činjenice kako nam je gospodarstvo u stalnom padu, a reforme nisu polučile skoro nikakav pomak tako da je zaista čudno kako smo zadržali rejtnig. Eventualno ako smo prije bilu u sredini nekog intervala pa se sada spustili do minimalne granice pa kao još smo ostali na istom. Smiješno mi je samo kako se oni veseli i prikazuju to nekom bitnom činjenicom. Zaprvo njima i jest bitna jer će se i dalje moći zaduživati u ime građana RH dok će sve ostale investiciji i dalje biti nepostojeće jer je svakom investitoru jasno kako se u ovako okruženje ne ulaže.

Inkvizitor
07-09-2012, 11:14
dnevno.hr donosi članak da je kreditni rejting skupo plaćen..navodno je prije par dana u Hrvatskoj boravio direktor Londonskog Cityja neformalnog centra svjetske ekonomije..tj manipulacije svjetskom ekonomijom..i da su Britanci dobili velike poslove sa državom..tj rekonstrukciju nizinske pruge..Zagreb-Rijeka

meni kao laiku je bilo čudno da su svi pokazatelji nu minusu...državni proračun probijen, investicija nema, BDP pada..sve se strovaljuje a oni njima daju čak pozitivniju ocjenu

tu je i budali jasno da nešto ne štima..

pdv
10-09-2012, 16:56
Izašao je novi Mrsićev plan zapošljavanja :cheer

Sedam hitnih mjera odnosi se na:

1. Mladi za 1600 kuna mogu raditi odmah - dakle, naše mlade uzdanice koje će nam zarađivati za mirovinu mogu odmah početi s radom za 1600 kn i ne moraju čekati određeni protok vremena na Zavodu za zapošljavanje. Postavlja se samo pitanje zašto bi netko radio za ovaj kikiriki. Da ne pričam kako je ova mjera debilna i kako poslodavac bitnog čovjeka nikad neće uzimati za 1600 kn već će platiti njegov rad, a nastradat će samo ljudi koji su uglavnom i ovako slabo plaćeni. Npr. posao blagajnice može raditi svaka prosječna osoba bez obzira na naobrazbu. Što spriječava poslodavaca da svake godine uzima osobu za 1600 kn umjesto za nekih 3000 kn.

2. Za pokretanje posla dvostruko veća potpora - još bolje! Mjera kojom će opet novac odlaziti na neke nepotrebne poticaje koje se poslodavcima uglavnom ne isplati uzimati. Naime, čemu uzimat poticaj za pokretanje posla kada su ti porezi i nameti toliki da ti neće ostati ni pola dobiti. Koga u tom slučaju uopće zanima neka potpora?!

3. Udruživanje u zadruge dio je aktivnih mjera - zašto bi mali i srednji poduzetnici uopće pristajali da im država regulira udruživanje u zadruge i to na način da im ona plaća voditelja zadruge s tim da će vjerojatno ići po onom principu tko plaća taj i određuje tko će biti voditelj. Još jedan pokušaj uhljebljena nesposbnih rođaka vladajuće elite. No, sve da poduzetnici i mogu sami izabrati voditelje njima za poslovanje jedna plaća ne znači ništa. Znače im nerealni nameti i nerealni uvjeti u kojima posluju. Na kraju krajeva zato se i udružuju u zadruge da bi mogli zajedničkim snagama konkurirati na tržištu, a ne zato što im je do nekakvog zajedništva i sloge.

4. Javni radovi trajat će pola godine - koliko vidim jedina izmjena je što će se plaćati ljudima dijelom iz državnog proračuna, a dijelom iz proračuna županija

5. Za "neradni petak" više novca - ne razumijem što znači ovaj termin ''neradni petak'' jer je meni dosad svaki bio itekako radni :D Piše da je ovaj projekt propao. Čudim se baš ;) Ovdje je isto riječ o nekim potporama.

6. Sezonski radnik sa stažem u cijelu godinu - ja stvarno ne znam koje su kvalifikacije ovog Mrsića i jel' on ikad u životu radio u privatnom sektoru. Pazi, on nudi poslodavcima da ukoliko sezonske radnike zaposle na cijelu godinu imati će pravo plaćanja minimalnih doprinosa radnicima van sezone. Kao da to poslodavci već ne rade :rolleyes: Kvalitetne radnike mahom zapošljavaju na cijelu godinu jer nekom ugostitelju na Hvaru se nikako ne isplati tražiti dobrog kuhara ili pizza majstora svaku sezonu već te ljude plaća i van sezone. No, zamjenjivi kadar unajmljuje samo za sezonu. Ista će stvar ostati i sada.

7. Vaučeri za čistačice, dadilje i ratare - pokušaj ukidanja rada na crno koji će im se obiti o glavu. Naravno, puno bolje je uhvatiti bakicu koja čuva neko dijete i tako si plaća režije jer joj mizerna mirovina ne dotječe nego dilera heroina po ulicama lijepih nam hrvatskih gradova.

Pišu li ovi ljudi ove programe samo da ispadne da nešto rade ili kako to već u njihovim uredima ide :bravo

pdv
13-09-2012, 14:45
http://www.business.hr/ekonomija/guverner-nacelno-za-oporezivanje-kamata-na-stednju-sto-kaze-struka

Ne mogu virovat da će i ovo uvest. Na kraju se postavlja pitanje hoće li građanima ostati išta od imovine, a da se ista ne oporezuje. Totalno glup i proziran način uvođenja poreza i isticanja kako se guverner s tim slaže. Ono, koga briga šta on misli. Zar Linić očekuje kako će svi pozdravit ovu odluku jer je guverner podržava :rolleyes: Čini mi se da Linić jednostavno ne može podnijeti nikakav oblik privatne imovine i da je totalno zaluđen sa oporezivanjem na sve strane.

Opet se postavlja pitanje tko će plaćat ovaj porez i što nama svima uopće predstavljaju štediše. Pa za početak to su ljudi koji omogućavaju nesmetano odvijanje gospodarstva jer zahvaljujući njihovom novcu banke izdaju kredite. Da nije štednje ne bi bilo ni kredita. Nadalje, opet se ističe kako će ovaj porez plaćati bogati i kako je sasvim u redu i socijalno pravedno da ga plaćaju sve štediše. E, pa mene zanima tko to od bogatih drži novac u RH i tko to od bogatih uopće drži novac na računu. Te njihove svote na računima su mizerne jer veliki poduzetnici svoju dobit samo ulažu u nove projekte i rijetko im novac stoji na računu. Onaj tko će plaćati ovaj porez je opet prosječni hrvatski građanin koji je bio discipliniran u ovim teškim financijskim uvjetima i koji se nije pomamio za kreditima već je bio financijski odgovoran i štedio. Zanimljivo je kako se stalno spominje kamata koja je kao prihod od štednje iako je vidljivo kako kamatne stope na oročenu štednju u većini slučajeva uglavnom pokrivaju inflaciju. Tako da govorimo o nekoj mizernoj zaradi.

Uglavnom, dogoditi će se pojačani odljev novca iz zemlje kao i pojačani odljev novca sa računa.

pdv
25-09-2012, 16:56
http://www.poslovni.hr/vijesti/maras-na-vase-ulaganje-vece-od-50000--i-tri-zaposlena-stizu-poticaji-216823.aspx

Pomalo postaje žalosno gledati napore ministra Mrsića u uvođenju još boljih poticaja za poticanje poduzetničke inicijative. Pokušava na totalno kriv način privući novac jer velike investitore ne zanimaju poticaji već cjelokupna poduzetnička klima u određenoj državi. Zadovoljstvo sa porastom investicija za nekih 5% u prvih pola godine u odnosu na prošlu je pomalo gorkog okusa jer treba usporediti visinu novca koja je transferirana ka poduzetnicima i ostvareni uspjeh poduzetnika. Nadalje, glavni problem gospodarstva je nelikvidnost i financijska nedisciplina određenih aktera na tržištu. Dijelom zbog bahatosti i politike ''može mi se'', a dijelom zbog nedostatka kapitala. No, bitno je da je Linić najavio oštru borbu sa nelikvidnošću koju on namjerava riješiti tako što će osnovati još nekoliko odbora za praćenje i nadziranje. Na kraju će od svega toga ostati samo ti odbori kojima će porezni obveznici morati isplaćivati razne plaće i odštete kada jednom shvatimo kako nisu ni bili potrebni.

Kao i obično matematika je neumoljiva pa je obično 2+2=4. Ja često volim reći kako je ekonomija čista matematika sa primjesama ljudskih osjećaja ;) Treba samo naći formulu po kojoj se zadovoljavaju ljudske potrebe, a budući da ljudi šalju svoje signale tržištu što žele i hoće to i nije nekakav problem. Ista je stvar i u primjeru poduzetništva. Poduzetnici kažu državi da im je skupo u RH proizvoditi i da će svoj novac riskirati po malo jeftinojoj cijeni i uz malo bržu administraciju. No, kako RH ne želi spustiti cijene niti ubrzati administrativne poslove poduzetnici nam odlaze u druge zemlje. Nedavno je Srbija skinula oko 130 parafiskalnih nameta za privatni sektor, smanjila porezna opterećenja za male i srednje poduzetnike i uvela princip plaćanja PDV-a tek po naplati računa. Rezlutat toga je ovo http://www.business.hr/ulaganja/bosch-u-srbiji-gradi-tvornicu-od-70-milijuna-eura

Neka naš Mrsić i dalje razrađuje planove i poticaje nadajući se velikim investitorima dok druge države privlače investitore najjednostavnijom metodom.

pdv
20-10-2012, 11:44
http://www.business.hr/ekonomija/i-jedinice-lokalne-samouprave-placat-ce-porez-na-imovinu

Koji jeftini spinovi :rofl

Grčić kaže kako će uvesti jedinicama lokalne samouprave porez na imovinu čije će uvođenje imovinu staviti u određenu funkciju, a na pitanje novinara što će na to reći gradonačelnici on odgovara kako ne bi htio otvarati tu raspravu :rofl Isto tako se postavlja pitanje da li će plaćanje tog poreza zaista staviti određenu imovinu u funkciju. One atraktivne lokacije i hoće ali će gradovi ih biti prisiljeni prodati i to opet vjerojatno nekome tko je podoban. Na kraju krajeva za te lokacije i sada postoje kupci i bez poreza. S druge strane gradovi koji imaji neatraktivne lokacije morat će plaćati poreze na njih iako ih nitko neće htjet kupit. A, tko su gradovi i država općenito nego građani. Stoga će građani plaćati porez na svoju osobnu imovinu kao i na imovinu gradova i županija :bravo

Totalno, totalno krivo rade. Pokušavaju potaknuti gospodarsvo s nekom unutranjom potrošnjom i unutarnjim investicijama i kao da ne kuže da novca nema i da vapimo za ino investicijama. I umjesto da sve prilagode privlačenju novih investitora oni i dalje sve čine da ih drže podalje od RH. A,ovi Grčić nije nikakv strateg ni stručnjak već obični poslušnik koji je bio tek dipl.oecc kada sam ja bila brucošica i to je bio asistent na jednoj ekonomskoj katedri za višu školu. Moram priznati da mu je dobro krenulo otkad se učlanio u SDP. Od dekana do ministra u roku par godina, a iza njega stručnih članaka i radova toliko da stanu na prste jedne ruke. Ali dobro većina ih je takva, moj problem je što me takve stvari rastužuju.

ljuta trava
20-10-2012, 11:51
http://www.poslovni.hr/vijesti/maras-na-vase-ulaganje-vece-od-50000--i-tri-zaposlena-stizu-poticaji-216823.aspx

Pomalo postaje žalosno gledati napore ministra Mrsića u uvođenju još boljih poticaja za poticanje poduzetničke inicijative. Pokušava na totalno kriv način privući novac jer velike investitore ne zanimaju poticaji već cjelokupna poduzetnička klima u određenoj državi. Zadovoljstvo sa porastom investicija za nekih 5% u prvih pola godine u odnosu na prošlu je pomalo gorkog okusa jer treba usporediti visinu novca koja je transferirana ka poduzetnicima i ostvareni uspjeh poduzetnika. Nadalje, glavni problem gospodarstva je nelikvidnost i financijska nedisciplina određenih aktera na tržištu. Dijelom zbog bahatosti i politike ''može mi se'', a dijelom zbog nedostatka kapitala. No, bitno je da je Linić najavio oštru borbu sa nelikvidnošću koju on namjerava riješiti tako što će osnovati još nekoliko odbora za praćenje i nadziranje. Na kraju će od svega toga ostati samo ti odbori kojima će porezni obveznici morati isplaćivati razne plaće i odštete kada jednom shvatimo kako nisu ni bili potrebni.

Kao i obično matematika je neumoljiva pa je obično 2+2=4. Ja često volim reći kako je ekonomija čista matematika sa primjesama ljudskih osjećaja ;) Treba samo naći formulu po kojoj se zadovoljavaju ljudske potrebe, a budući da ljudi šalju svoje signale tržištu što žele i hoće to i nije nekakav problem. Ista je stvar i u primjeru poduzetništva. Poduzetnici kažu državi da im je skupo u RH proizvoditi i da će svoj novac riskirati po malo jeftinojoj cijeni i uz malo bržu administraciju. No, kako RH ne želi spustiti cijene niti ubrzati administrativne poslove poduzetnici nam odlaze u druge zemlje. Nedavno je Srbija skinula oko 130 parafiskalnih nameta za privatni sektor, smanjila porezna opterećenja za male i srednje poduzetnike i uvela princip plaćanja PDV-a tek po naplati računa. Rezlutat toga je ovo http://www.business.hr/ulaganja/bosch-u-srbiji-gradi-tvornicu-od-70-milijuna-eura

Neka naš Mrsić i dalje razrađuje planove i poticaje nadajući se velikim investitorima dok druge države privlače investitore najjednostavnijom metodom.

Pričao mi prijatelj koji se bavi prijevozom , i naveo primjer --Prijevoz 50 km , naplati 200 kuna , od toga troškovi goriva iznose 100 kuna , od drugih 100 kuna , razno razni nameti mu uzmu 65 , a od preostalih 35 , još mora platiti porez na prihod od 25 % ---i tko bi normalan pošteno radio .Stvarni problem je što država svojim glupostima tjera ljude u sivu zonu , odnosno u kriminal da bi uopće opstali .

Sve što nisu trebali kukurikavci su napravili , i doveli cijelu državu u stanje gore i od inflacije , a to je deflacija , kada nitko gotovo ništa ne može naplatiti , a oni koji žele raditi po zakonima , vrlo brzo shvate da je to jednostavno nemoguća misija .

Uostalom , neka netko pokuša shvatiti kako je moguće da glavne svjetske valute , odnosno dolar i japanski jen , na tečajnim listama padaju u odnosu na euro , a kuna JAČA , dok istovremeno broj neprodanih stanova i cijelih zgrada nikada u povjesti nije bio veći , a cijene stanova ne padaju , o kakvom se to onda tržištu radi .

ljuta trava
20-10-2012, 11:53
Ja mislim da su njima te agencije održale rejting u zamjenu za par kuća na Stradunu i na Hvaru..

Eh da je samo to , nije slučajno baš par dana prije odluke agencije , u ,,slučajnom ,, posjetu se dogodio onaj englez .

ljuta trava
20-10-2012, 11:58
Baš malo čitam ovaj dio oko legalizacije čije je provedba preduvjet za naplaćivanje poreza. Koji je tek to kupus :rofl Uglavnom, ispada da kukurikavci nude jeftinu legalizaciju kako bi mogli naplaćivati skupe poreze na imovinu. Ljudi su očito toga svjesni pa se svi drže one dok ne znaju za nas sigurni smo :D Smiješne su mi najave ministra Vrdoljaka kako će se rušiti objekti koji se ne legaliziraju,čini mi se, do kraja ove godine. Baš me zanima kako on to sebi zamišlja u svojoj glavici s obzirom da ne pričamo o rušenju nekoliko objekata nego je riječ o cijelim kvartovima. U svom gradu mogu bez problema nabrojiti bar tri-četiri kvarta koji su totalno nelegalizirani. Možda svako 20 kuća ima građevinsku dozvolu.

Način na koji misle provesti legalizaciju je opet glup i totalno nepošten. Prođe li definitivno šalje poruku kako se isplati biti nepošten, kršiti zakon i kako ćete na kraju još i biti nagrađeni. Ljudi koji su zakonito gradili svoje kuće uglavnom su ih gradili cijele živote pa čak i oni koji su imali gotovu lovu s obzirom na to koliko se čekala građevinska dozvola i koliko je koštala. Nadalje, sva ova legalizacija će biti izvršena na način da se samo popiše činjenično stanje i naplati po nekom cjeniku, a to što su ovi pošteni iz priče imali samo 25% dupuštenosti gradnje, a ovi drugi su izvukli kuće do ivica parcele nema nikakve veze. Užasna nepravada i totalni kaos. Više se ne zna ko pije, a ko plaća. Zapravo zna, plaća svaki onaj građanin koji je pošteno i zakonito živio. A, mene opet u svemu tome zanima tko vodi ured za legalizaciju objekata i izdavanje građevinskih dozvola, tko je nadzirao nastajanje kvartova i tko nije na vrijeme reagirao?! Gdje su ti ljudi da sada odgovaraju za svoj loše odrađeni ili bolje rečeno neodrađeni posao?

Jučer sam bio u jednoj firmi koja se bavi legalizacijom , i ide to ovako :-Objekti do 100 kvadrata , garaže koje nisu naslonjene na kuću , i slično , tarifa je 3000 kuna , a ako treba raditi geodetsku snimku zatečenog stanja i arhitektonsku snimku , cijena je 5 Eura po kvadratnom metru , i kad to prođe , odjel za graditeljstvo u općini donosi rješenje o komunalnom doprinosu , i vodnoj naknadi , taj dio sa komunalnim doprinosom i vodnom naknadom se može plaćati u ratama , a troškovi geodeta i arhitekta u kešu . Kod podnošenja zahtjeva se plaća i 500 kuna takse ili kazne , kako li se već zove .Uostalom tko ne izvrši legalizaciju , odnosno ne podnese zahtjev do 01.07 2013. je nastradao , jer će to napraviti po sili zakona država , a tada cijene idu i do 4 -5 puta u nebo .

pdv
20-10-2012, 12:40
Pričao mi prijatelj koji se bavi prijevozom , i naveo primjer --Prijevoz 50 km , naplati 200 kuna , od toga troškovi goriva iznose 100 kuna , od drugih 100 kuna , razno razni nameti mu uzmu 65 , a od preostalih 35 , još mora platiti porez na prihod od 25 % ---i tko bi normalan pošteno radio .Stvarni problem je što država svojim glupostima tjera ljude u sivu zonu , odnosno u kriminal da bi uopće opstali .

Sve što nisu trebali kukurikavci su napravili , i doveli cijelu državu u stanje gore i od inflacije , a to je deflacija , kada nitko gotovo ništa ne može naplatiti , a oni koji žele raditi po zakonima , vrlo brzo shvate da je to jednostavno nemoguća misija .

Uostalom , neka netko pokuša shvatiti kako je moguće da glavne svjetske valute , odnosno dolar i japanski jen , na tečajnim listama padaju u odnosu na euro , a kuna JAČA , dok istovremeno broj neprodanih stanova i cijelih zgrada nikada u povjesti nije bio veći , a cijene stanova ne padaju , o kakvom se to onda tržištu radi .

Vidiš ja čak deflaciju ne držim pogubnijom od inflacije jer je deflacija samo odgovor na neodgovorno poslovanje države. No, ovo u nas trenutno nisu posljedice deflacije več inflacije. I inače države ne dopuštaju neko djelovanje deflaciji već sve ono što su uništili pokušavaju riješiti pomoću inflacije. Obje pojave su štetne za gospodarstvo s tim da držim da se pomoću deflacije gospodarstvo brže oporaviti jer ona ispuše balone koji su nastali na tržištu i preusmjerava bogatsvo kroz porast kupovne moći novca. No, današnji ekonomsit kako ovi u Vladi tako i oni neovisni ne razlikuju porast ili pad potražnje od promjene kupovne moći pa odmah plaču kako je deflacija grozna i kako moramo pomoću inflacije spasiti gospodarstvo. I tako naravno političari uvijek mogu optužiti špekulatne za dizanje cijena kao i pohlepu kapitalizma i slavodobitno najaviti novi paket stabilizacijskih mjera koje svi mi plaćamo. :D To je ono što se događa kod nas i općenito kod svih država koje se nađu u krizi. Uostalom dovoljno je pogledati povijest i uočiti kako su baš delflacijski periodi bili ujedno i periodi najvećeg gospodarskog rasta.

Inkvizitor
20-10-2012, 12:41
http://www.business.hr/ekonomija/i-jedinice-lokalne-samouprave-placat-ce-porez-na-imovinu

Koji jeftini spinovi :rofl

Grčić kaže kako će uvesti jedinicama lokalne samouprave porez na imovinu čije će uvođenje imovinu staviti u određenu funkciju, a na pitanje novinara što će na to reći gradonačelnici on odgovara kako ne bi htio otvarati tu raspravu :rofl Isto tako se postavlja pitanje da li će plaćanje tog poreza zaista staviti određenu imovinu u funkciju. One atraktivne lokacije i hoće ali će gradovi ih biti prisiljeni prodati i to opet vjerojatno nekome tko je podoban. Na kraju krajeva za te lokacije i sada postoje kupci i bez poreza. S druge strane gradovi koji imaji neatraktivne lokacije morat će plaćati poreze na njih iako ih nitko neće htjet kupit. A, tko su gradovi i država općenito nego građani. Stoga će građani plaćati porez na svoju osobnu imovinu kao i na imovinu gradova i županija :bravo

Totalno, totalno krivo rade. Pokušavaju potaknuti gospodarsvo s nekom unutranjom potrošnjom i unutarnjim investicijama i kao da ne kuže da novca nema i da vapimo za ino investicijama. I umjesto da sve prilagode privlačenju novih investitora oni i dalje sve čine da ih drže podalje od RH. A,ovi Grčić nije nikakv strateg ni stručnjak već obični poslušnik koji je bio tek dipl.oecc kada sam ja bila brucošica i to je bio asistent na jednoj ekonomskoj katedri za višu školu. Moram priznati da mu je dobro krenulo otkad se učlanio u SDP. Od dekana do ministra u roku par godina, a iza njega stručnih članaka i radova toliko da stanu na prste jedne ruke. Ali dobro većina ih je takva, moj problem je što me takve stvari rastužuju.

a kako su ga predstavljali kao veeeelikog stručnjaka. Ja mislio on lumen nad lumenima..

pdv
20-10-2012, 12:47
Jučer sam bio u jednoj firmi koja se bavi legalizacijom , i ide to ovako :-Objekti do 100 kvadrata , garaže koje nisu naslonjene na kuću , i slično , tarifa je 3000 kuna , a ako treba raditi geodetsku snimku zatečenog stanja i arhitektonsku snimku , cijena je 5 Eura po kvadratnom metru , i kad to prođe , odjel za graditeljstvo u općini donosi rješenje o komunalnom doprinosu , i vodnoj naknadi , taj dio sa komunalnim doprinosom i vodnom naknadom se može plaćati u ratama , a troškovi geodeta i arhitekta u kešu . Kod podnošenja zahtjeva se plaća i 500 kuna takse ili kazne , kako li se već zove .Uostalom tko ne izvrši legalizaciju , odnosno ne podnese zahtjev do 01.07 2013. je nastradao , jer će to napraviti po sili zakona država , a tada cijene idu i do 4 -5 puta u nebo .

Iskreno ne vjerujem da će do ovog scenaria doći jer nisu u pitanju neke male kućice već u svakom gradu imaš cijele kvartove koji su nastali nelegalno. Primjena neke sile, pogtovo u ovakvoj situaciji kada ljudi svakodnevno ostaju bez posla, rezultirala bi socijalnim nemirima. Stoga mislim da će se ovo riješiti za neku bagatelu ili besplatno jer nije cilj naplatiti tu legaliziaciju koja je samo kap u moru već kroz jeftinu legalizaciju naplaćivati skupi porez na nekretnine. Sličan scenarij su imale i Italija i čini mi se Bugarska.

a kako su ga predstavljali kao veeeelikog stručnjaka. Ja mislio on lumen nad lumenima..

Ma šta ti je , lik je uspio preko noći i to preko jednog starog profesora s Ekonomije u Splitu među studentima poznatog kao i alkoholičar, primitivac, šovinist i slično :D Ja sam upisala faks 2003. i tada je on tek započinjao karijeru znanstvenog novaka na Ekonomiji. Nakon koju godinu je krenuo u politiku i sjećam se da smo svi ostali šokirani kada je odabran za mjesto dekana. S jedne strane zbog mladosti, a druge strane zbog stručnosti. Ono, očekuješ da dekan opet treba biti osoba sa iskustvom i znanjem :D Ali dobro cili taj faks je ionako leglo socijalističkih ispuhanih mozgova ;)

pdv
20-10-2012, 12:58
Još samo ovo, da ne pilan više :D Sad kad je trava spomenu ovaj rad na crno. U svakom gospodarstvu ga ima i odgovor je na poreznu represiju. No, država koja se pokušava toga riješiti ima totalno nespodoban kadar jer rad na crno nerijetko izvlači ono gdje država zakaže. Naravno da nije dobar pogotovo s moralne strane no da nije toga i da ovise o državi pola bi ljudi nalazili kako leže po ceste kao i one po Indiji. Što se tiče varanja države na poreznoj prijavi...opet totalni fijasko državne politike. U nekim zemljama, čini mi se Velika Britanija, poduzetnici prijavljuju i uplaćuju čak i više poreza samo da bi imali neke dodatne pogodnosti. Dakle, ulažu od svoje dobiti u dodatnu potrošnju zbog raznih beneficija. Kada država omogući okvir u kojem se čovjeku ne isplati varati onda neće ni imati problema s radom na crno.

Vepar
20-10-2012, 20:35
Onaj tko je gradio bez dozvola mora biti sretan što mu se nudi bilo kakva mogućnost legalizacije objekta jer to nije njegovo pravo. Nikako se takve ne bi smjelo dovoditi u povoljniji položaj od onih koji su radili legalno.

Vepar
20-10-2012, 20:38
1. Mladi za 1600 kuna mogu raditi odmah - dakle, naše mlade uzdanice koje će nam zarađivati za mirovinu mogu odmah početi s radom za 1600 kn i ne moraju čekati određeni protok vremena na Zavodu za zapošljavanje. Postavlja se samo pitanje zašto bi netko radio za ovaj kikiriki.

Jer nemre naći ništa bolje.

ljuta trava
20-10-2012, 21:02
Onaj tko je gradio bez dozvola mora biti sretan što mu se nudi bilo kakva mogućnost legalizacije objekta jer to nije njegovo pravo. Nikako se takve ne bi smjelo dovoditi u povoljniji položaj od onih koji su radili legalno.

Sa ovim se u potpunosti slažem .
No postoji niz problema koji i nisu vezani uz posjedovanje građevinske dozvole , kada se pročita zakon o legalizaciji , vidi se sva problematika o kojoj se radi , ne samo u gradovima i priobalju već selu , u selima postaje problem , jer ljudi nemaju novac ni za ,,kaznu,, a kamo li za arhitekte i geodete . Isto tako postojao je zakon još iz 94 godine , po kojem je ,,legalizacija,, bila besplatna , u tom zakonu je čak postojao i stavak ---ukoliko vlasnik objekta ne podnese zahtjev za postupanje po zakonu od dana donošenja zakona , u roku od 6 mjeseci nadležna tjela lokalne uprave će sama po njemu postupiti,, i dogodilo se nije ništa .Ovaj sadašnji zakon je kao as iz rukava za arhitekte i geodete , koji će omastiti brk provođenjem zakona , dok će država opet ostati kratkih rukava .
TRčeći za EU , političari jednostavno ne žele vidjeti stvarnost , i ugledati što su učinili svojim ne radom .

Vepar
20-10-2012, 21:38
Jasno mi je da je skupo i komplicirano ishoditi sve dozvole, ali propisi postoje iz razloga zaštite sigurnosti samog objekta, drugih objekata, ljudi, okoliša itd. Ne kažem da legalizacije ne bi smjelo biti, ali i tu moraju biti zadovoljeni neki kriteriji. Na selu vjerojatno neće biti toliko problema jer je uglavnom riječ o obiteljskim kućama, koje su dovoljno udaljene jedna od druge, i nisu previsoke, po kvaliteti gradnje se ne razlikuju puno od onih legalnih, ne nagrđuju okoliš itd. Opet, drugačije je na obali i u gradovima. Isto tako reba razlikovati objekte koji nemaju dozvole, ali zadovoljavaju sve uvjete za njihovo izdavanje od onih koji ne ispunjavaju takve uvjete. Ali i kod ovih drugih treba vidjeti koje uvjete po prostornim planovima ne zadovoljavaju, npr. radi li se o namjeni zemljišta, veličini parcele, prevelikoj visini objekta itd.

ljuta trava
20-10-2012, 22:15
Kukurikavci na djelu

http://www.vecernji.hr/vijesti/policija-nelegalno-pratila-telefone-osoba-soa-e-agrokora-clanak-466368

Ako se informacije pokažu točnim , u najmanju ruku trebaju se raspisati prijevremeni izbori .

pdv
21-10-2012, 17:20

Naravno samo što država godinama ništa nije radila po tom pitanju pa će vjerojatno ići po modelu jeftine ili nikakve naplate s obzirom da je ovo veliki propust države i da se ne radi o par kuća koje nisu legalizirane već o skoro pa gradovima koji su nelegalno nastajali. U svakom slučaju teško će ovdje napraviti nešto što će zadovoljiti obje strane, a pravdu da ne spominjem. Pretpostavljam da će se raditi nešto slično kao i u ostalim državama koje su prošle ovaj oblik pretvorbe nelegalnih građevina u legalne.

Jer nemre naći ništa bolje.

Pa dok prihvaćaju ove gluposti i dok pristaju na ovako nešto ni ne zaslužuju ništa bolje nego da im se i poslodavci i država smiju u facu i da ih tretiraju kao stoku.

ljuta trava
24-10-2012, 21:49
HRVATSKI WATERGATE - ČELNIK MUP-A U POTENCIJALNOM SUKOBU INTERESA
Ministar Ranko Ostojić živi u stanu vlasnika EPH Nine Pavića!
Država za ministra unajmljuje stan u zagrebačkom Maksimiru u vlasništvu tvrtke medijskog tajkuna

http://www.vecernji.hr/vijesti/ministar-ranko-ostojic-zivi-stanu-vlasnika-eph-nine-pavica-clanak-467894

NorthStand
25-10-2012, 12:08
ma nije moguće, to je neka podvala i gnjusna laž. di bi jedan kukurikavaca takvo nešto uradio, pa cijeli svijet zna kako su komunisti poštenjačine. dolje Bandić, dolje HDZ, stegnite vi svoj remen bando lopovska. nadam se da će većina kukurikavskih birača, ove zime osjetit zimu na svojoj koži, htjeli ste crvene eto vam grijanje 37 posto gore. možda bi i HDZ slično napravio da je pobjedio, al iskreno daleko više socijalnog osviještenja ima danas u HDZu nego u SDPu. koliko god mi se gadili i jedni i drugi, HDZ je uvijek za ovo bio nacionalna stranka, i stranka koja barem koliko toliko vodi brigu o stanovništvu i nacionalnim intersima. i da nije Pašalića pobjedio Sanader, siguran sam da do svih ovih trauma i sranja nikad ne bi ni došlo. al mediji su kao i na prošlim izborima, gadno navijali tada za smradanera, kao što i danas navijaju za kukurikavce i nakon svih ovih poskupljenja. već sam reko da uz političare, novinare smatram najvećim šljamom u našoj zemlji, a oni to i jesu. uz dužno poštovanje nekolicini "svojeglavih" i poštenih koji se u tom komunističkom leglu uopće mogu bavit slobodnim novinarstvom, i realno i iskreno obaviještavat hrvatsku javnost o svim tim problemima. kao što je i ovaj slučaj Ostojića, al ne treba nas to čudit, opće je poznato kako su urbani jugoslaveni 1945 uselili u tuđe stanove, i sada se čudit nekom novom jugoslavenskom kopilu kako bez imalo stida prisvaja nešto što nije platio. pa to je njihova praksa oduvijek, al bitno da se reklamiraju ko veliki moralni znalci i poštenjaci. sačuvaj me bože svega, što je izašlo iz titine kuhinje. a pošto su i račan i milanović, to jest SDP produkt upravo titine kuhinje u demokratskom okruženju ne treba nas to čudit. kako samo tragično zvuči, kad Josipović u Dubrovniku na dan pobjede priča kako nas ne smije u miru porazit mržnja. a koliko su on i njegovi omiljeni partizani mržnje posijali nakon završetka drugog svijetskog rata, o tome neće da priča, al sad je našo branitelje i sve one koji su u ratu stradali izučavat kako mržnja nije dobra. al bila je dobra njegovim pionirima i partizanima od 1941-1948! sačuvaj me bože hrvatskog antifašizma, i tobožnje demokracije koju nam djeca titovog režima provode. to je sve što imam za reć na temu o hrvatskom warergate-u, jedino što me raduje je činjenica da će Karani gotovo sigurno kad god došo na vlast svu ovu crvenokmerašku gamad počistit, kao što su i oni sada kad su došli na vlast počistili sve koji nisu njihovi. Sanader to nije napravio, jer je njemu bilo važnije da kupuje slike i rolexe po pristupačnim cijenama.

NorthStand
26-10-2012, 14:29
http://www.vecernji.hr/kolumne/hrvatska-afera-watergate-povratak-komunisticke-represije-kolumna-468299

a crvene kriminalce, svezat ćemo sve u lance. HRVATSKA će opet cvasti, kad crveni odu s vlasti! :zubo

pdv
02-11-2012, 22:56
Evo Čačić u Dnevniku govori kako su doveli strane investitore u HEP. ''Dobili smo 500 mil, a mogli smo 3 mlrd samo da smo tražili'' kaže Čačić :rofl Koja bijeda, ko zna što se krije iza tog genijalnog plana.

Humphrey
03-11-2012, 10:43
Evo Čačić u Dnevniku govori kako su doveli strane investitore u HEP. ''Dobili smo 500 mil, a mogli smo 3 mlrd samo da smo tražili'' kaže Čačić :rofl Koja bijeda, ko zna što se krije iza tog genijalnog plana.

Pa ima tu logike, zašto tražiti 3 mlrd ako je i 500 mil dovoljno.Od viška samo glava boli, a glavobolja je zadnje što ovoj vladi sad treba. :smijeh

pdv
04-11-2012, 11:40
Koliko za sad znamo porez na nekretnine bi se trebao primjenjivati od 1. travnja 2013. godine. Kao što smo svi očekivali plan će biti idealan. Dakle, plaćati će se po određenim stopama koje će se odnositi na neke određene kategorije u smislu da li živite u nekretnini ili istu iznajmljujete kao i to koliko je nekretnina stara i u kojoj se zoni nalazi. Zasad znamo da se planiraju stope od 2 posto za nekretnine koje nisu u funkciji, 0,2 posto za one nekretnine u kojima vlasnici žive i od 0,4 posto za one nekretnine koje će se iznajmljivati.

Svakoj osobi koja zna čitati bi trebalo biti jasno kako opet najveći porezni teret snose građani s jednom nekretninom i kako se na njihova leđa prelama sva loša ekonomska politika. Onaj tko ima praznu nekretninu prenamjeniti će je i iznajmljivati pa neće ni plaćati porez od 2%. A, kako već znamo bogataši obično nemaju imovinu koja im stoji kao mrtav kapital tako da je ove imovine jako malo na tržištu. Svi oni koji iznajmljuju nekretninu će bez problema platiti porez jer ga plaćaju od zarade.Dakle, umjesto zarade od 12 mjeseci godišnje sada će im ostati zarada od 10 ili 11 mjeseci što i nije neka grozna stvar niti nazadovanje s obzirom da pričamo i dalje o dobiti koja je samo manja ali ne prelazi u gubitak. Onda, naravno, dolazimo do ovih što imaju samo jednu nekretninu u kojoj žive i koji u prosjeku jedva spajuju kraj s krajem i dižu kredite da bi platiti godinu faksa djetetu. Sada se mogu spremiti na dizanje još jednog omanjeg za plaćanje godišnjeg poreza. Opet odličan posao Linića i njegovih stručnjaka.

Da ne pričam koliko je općenito skupo uvođenje ovog imovinskog poreza, a to zna bilo koja osoba koja se bavi porezima i njihovim učincima na stanovništvo. Lako je uvesti npr. PDV jer ga po određenoj stopi lupaš na svaki proizvod i uslugu. Međutim, za uvesti porez na nekretnine treba prvo zaposliti određeni broj ljudi koji će u ime države izaći na teren i provjeriti stanje svake nekretnine te na temelju toga odrediti koliko koja nekretnina vrijedi. Bojim se samo da će se paušalno određivati za sve pa će nečija vila bit ocijenjena po istoj cijeni po kvadratu kao i nečiji derutni stan samo zato štu su na istoj lokaciji. Opet užasno miješanje na tržište i umjetno određivanje cijena kao u vrijeme najmračnijeg socijalizma. I opet će se poslije čudom čuditi kako genijalan plan nije uspio.

Mene stvarno ljuti ovo osnovno nepoznavanje tržišnih zakonitosti i pričanje glupih priča pa često nailazim na naslove kako će ovaj genijalan porez dovesti do toga da će građani početi ulagati u drugu imovinu, a ne samo u ciglu i beton. Kao da su građani kreteni koji ne znaju kako mogu ulagati u razne stvari ali svatko sebi želi prvo osigurati egzistenciju i onda krenuti sa štednjom u drugim oblicima. Uostalom, država nije tu da usmjerava nečiji novac u određene oblike štednje jer to zadire u ljudske slobode već da osigura kvalitetan pravni okvir, a stvar svakog pojedinca je u što će ulagati. Uglavnom, ovako genijalan plan su napravili i Grci pa je posjedovanje stana postalo skupo i suočili su se se s nekretninama kojima je užasno pala cijena ali ih nema tko kupiti. Što će nekom jeftini stan ako je porez na isti skup, zašto onda i on ne bi ulagao u nešto isplativije što nosi bolji prinos?! Da ne pričamo kako će se uvođenje ovog poreza kao i bilo kojeg negativno odraziti na potrošnju koja nam je općenito bitna da bi gospodarska aktivnost bila na određenoj razini. Možemo zaključiti kako je kod nas porez definitivno u funkciji punjena proračuna ali ne i u funkciji razvoja.

ljuta trava
04-11-2012, 13:04

Nema što , zaista ,,GENIJALAN,, potez , majstora obmana . Pa ljudi moji je li to moguće , onaj idiot se hvali kako su se zadužili za samo 500 MILIONA DOLARA , a mogli su i TRI MILIJARDE i još se sa tim HVALI . Nevjerojatno , zaista nevjerojatno...

ljuta trava
04-11-2012, 13:05
Koliko za sad znamo porez na nekretnine bi se trebao primjenjivati od 1. travnja 2013. godine. Kao što smo svi očekivali plan će biti idealan. Dakle, plaćati će se po određenim stopama koje će se odnositi na neke određene kategorije u smislu da li živite u nekretnini ili istu iznajmljujete kao i to koliko je nekretnina stara i u kojoj se zoni nalazi. Zasad znamo da se planiraju stope od 2 posto za nekretnine koje nisu u funkciji, 0,2 posto za one nekretnine u kojima vlasnici žive i od 0,4 posto za one nekretnine koje će se iznajmljivati.

Svakoj osobi koja zna čitati bi trebalo biti jasno kako opet najveći porezni teret snose građani s jednom nekretninom i kako se na njihova leđa prelama sva loša ekonomska politika. Onaj tko ima praznu nekretninu prenamjeniti će je i iznajmljivati pa neće ni plaćati porez od 2%. A, kako već znamo bogataši obično nemaju imovinu koja im stoji kao mrtav kapital tako da je ove imovine jako malo na tržištu. Svi oni koji iznajmljuju nekretninu će bez problema platiti porez jer ga plaćaju od zarade.Dakle, umjesto zarade od 12 mjeseci godišnje sada će im ostati zarada od 10 ili 11 mjeseci što i nije neka grozna stvar niti nazadovanje s obzirom da pričamo i dalje o dobiti koja je samo manja ali ne prelazi u gubitak. Onda, naravno, dolazimo do ovih što imaju samo jednu nekretninu u kojoj žive i koji u prosjeku jedva spajuju kraj s krajem i dižu kredite da bi platiti godinu faksa djetetu. Sada se mogu spremiti na dizanje još jednog omanjeg za plaćanje godišnjeg poreza. Opet odličan posao Linića i njegovih stručnjaka.

Da ne pričam koliko je općenito skupo uvođenje ovog imovinskog poreza, a to zna bilo koja osoba koja se bavi porezima i njihovim učincima na stanovništvo. Lako je uvesti npr. PDV jer ga po određenoj stopi lupaš na svaki proizvod i uslugu. Međutim, za uvesti porez na nekretnine treba prvo zaposliti određeni broj ljudi koji će u ime države izaći na teren i provjeriti stanje svake nekretnine te na temelju toga odrediti koliko koja nekretnina vrijedi. Bojim se samo da će se paušalno određivati za sve pa će nečija vila bit ocijenjena po istoj cijeni po kvadratu kao i nečiji derutni stan samo zato štu su na istoj lokaciji. Opet užasno miješanje na tržište i umjetno određivanje cijena kao u vrijeme najmračnijeg socijalizma. I opet će se poslije čudom čuditi kako genijalan plan nije uspio.

Mene stvarno ljuti ovo osnovno nepoznavanje tržišnih zakonitosti i pričanje glupih priča pa često nailazim na naslove kako će ovaj genijalan porez dovesti do toga da će građani početi ulagati u drugu imovinu, a ne samo u ciglu i beton. Kao da su građani kreteni koji ne znaju kako mogu ulagati u razne stvari ali svatko sebi želi prvo osigurati egzistenciju i onda krenuti sa štednjom u drugim oblicima. Uostalom, država nije tu da usmjerava nečiji novac u određene oblike štednje jer to zadire u ljudske slobode već da osigura kvalitetan pravni okvir, a stvar svakog pojedinca je u što će ulagati. Uglavnom, ovako genijalan plan su napravili i Grci pa je posjedovanje stana postalo skupo i suočili su se se s nekretninama kojima je užasno pala cijena ali ih nema tko kupiti. Što će nekom jeftini stan ako je porez na isti skup, zašto onda i on ne bi ulagao u nešto isplativije što nosi bolji prinos?! Da ne pričamo kako će se uvođenje ovog poreza kao i bilo kojeg negativno odraziti na potrošnju koja nam je općenito bitna da bi gospodarska aktivnost bila na određenoj razini. Možemo zaključiti kako je kod nas porez definitivno u funkciji punjena proračuna ali ne i u funkciji razvoja.

Uh , nemoj tako , ako ovo pročitaju kukurikavci , odmah će uvesti porez na ZRAK .

pdv
05-11-2012, 20:02
http://www.jutarnji.hr/mirando-mrsic---sto-ce-se-dogadati--kao-da-me-pitate-hoce-li-na-novu-godinu-padati-kisa-/1064557/ :rofl

Ovakvu neznalicu za ministra možemo samo mi imat :naklon

Stiliana
06-11-2012, 08:23
Mirando Mudomrsić :kava

pdv
06-11-2012, 11:53
Mirando Mudomrsić :kava

:D

Lik je žešći propuh u glavi. Znimljivo je pogledati malo oglase u vezi ovih stručnih osposobljavanja za onu naknadu od 1600 kn i uočit ćete da samo država izdaje ovakve oglase, a privatni sektor uopće ne koristi tu mjeru ili je to korištenje zanemarivo. Svaki privatni poslodavac zna da samo plaćen radnik vrijedi nešto. Sada da li će taj radnik prihvatiti cijenu rada od iznosa minimalne plaće pa do iznosa koji dogovore je stvar njih dvoje. Radnik od 1600 kn je samo trošak poslodavcu s obzirom da je njegova motiviranost za rad na istoj razini kao i kod mrtvog konja. Nadalje, radnik koji je stekao praksu u državnoj firmi nema nikakvu prednost prilikom zapošljavanja u privatni sektor jer ta njegova praksa je lošija od one koje će steći konobarenjem tijekom studiranja. I to sve poslodavci znaju i ne smatraju ovo nekim poticajem niti takve ljude nešto više zapošljavaju.

Ali šta će njemu signali sa tržišta, Mirando zna :naklon

ljuta trava
09-11-2012, 01:24
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/552408_333987840032528_698971316_n.jpg

pdv
14-11-2012, 12:00
Premijer odlučno odbacuje kako se neće plaćati porez na nekretnine u kojima ljudi žive i koji su te nekretnine gradili po 30 godina, kamen po kamen,ciglu po ciglu :šmrc: Iako je njegov ministar financija najavio da će se isti naplaćivati samo po nešto nižoj stopi :rofl Na čemu se ovi ljudi i komuniciraju li oni uopće između sebe :rolleyes:

gorand556
14-11-2012, 13:27
Ode udarna pesnica u zatvor , prvi potpredsjednik.

Malo će narod odmoriti od njega i njegove bahatosti.

pdv
14-11-2012, 13:29
Bit će zanimljiov pratit ovu nastalu situaciju. Nadam se da će ga zadržat u Mađarskoj malo duže od ovih 11 mjeseci :zubo

pdv
01-12-2012, 16:06
http://www.poslovni.hr/hrvatska/maras-priznao-zbog-poslodavaca-smo-jace-opteretili-graane-zasto-ne-iskoristite-svoju-imovinu-223165

On je sve napravio, a gospodarstvo se ipak ne ponaša prema tom planu kako je on zamislio...buci-buci, šmrc :tuzni

Opet vidimo još jedan od briljantnih poteza koji dolazi od onih koji bi kao trebali dignuti posrnulo gospodarstvo. I onda dođe Maras i priča kako su ga poslodavci izigrali iako im je smanjio terete i prebacio ih na račun građanstva. Prvo se postavlja pitanje nisu li i sami poslodavci građanstvo ili su oni stoka ili što već. Nadalje, kada god se netko u gospodarstvu pravio pametan i pokušao nešto nametnuti to je rezultiralo fijaskom jer se volja i želje ljud ne mogu zauzdati niti na temelju nekog glupog plana predvidjeti. To je moguće jedino u diktatorskim društvima gdje slobodna volja i ne postoji. Stoga izmišljati nove poreze i skinuti neke minimalne namete i čuditi se zašto ti nitko ne želi ulagati niti razvijati ideje može samo budala.

Ministar poduzetništva i obrta nikako ne shvaća da ne ubijaš kravu radi jednog šnicela pa i dalje priča nebuloze kako su poslodavci bez ideja i to u državi u kojoj moraš izgubit živce da bi izvadio najobičniji papir, a da ne pričam o plasiranju sredstava. Pa kada sve uspiješ i izorganizirati onda ostaje pitanje da li uopće možeš naplatiti isporučenu uslugu jer kod nas kultura plaćanja i nije na nekom visokom nivou. Onda su tu i porezi koji su svo ovo vrijeme rasli i koji se direktno tiču poduzetništva ali, hej, smanjili su neke namete zašto nitko ne ulaže :cry Da ne pričam o Zakonu o radu i sličnim zakonima koji su jako loši. Jednostavno poduzetnička klima nam je loša, ljudi nemaju gotovog novca, rizik je ogroman, država ti dahće za vratom i traži od tebe da daješ polovicu zarade i u svoj toj situaciji Maras se pita zašto ne ulažu :naklon Pa on im garantira da su nameti manji :D

pdv
01-12-2012, 16:09
http://www.business.hr/dogadjaji/linic-za-pad-bdp-a-okrivio-gospodarstvenike-koji-nemaju-ideje

Evo i Linić optužuje poslodavce :rofl Normalno, ta nije valjda Vlada kriva s lošim reformama.

Grunf
01-12-2012, 16:14
Ak je dizanje svih mogućih poreza reforma onda super. :kava

pdv
01-12-2012, 16:21
Ak je dizanje svih mogućih poreza reforma onda super. :kava

Totalni luđaci su na čelu ove države. Priče kako će oni nešto reformirati i srediti su bajke. Ništa ali baš ništa nisu napravili da uvedu reda u državnim, javnim poduzećima. Samo što su napravili jest smanjivanje plaće medicinskom osoblju i prosvjeti, a što je najžalosnije ta dva sektora jedina bilježe manjak radne snage.

Grunf
01-12-2012, 16:23
Smanjivanje plaća i dizanje poreza, toga se ne bi nitko sjetio. Treba biti genijalac za povući takav potez. Ajde, bar su tu investicije. IKEA čeka već godinu dana građevnu dozvolu. :kava

pdv
01-12-2012, 16:27
Smanjivanje plaća i dizanje poreza, toga se ne bi nitko sjetio. Treba biti genijalac za povući takav potez. Ajde, bar su tu investicije. IKEA čeka već godinu dana građevnu dozvolu. :kava

Ne budi bazobrazan, smanjili su namete. Tko je kriv IKEA-i što nije ranije predala zahtjev za dozvolu :kava

Grunf
01-12-2012, 16:33
Ne budi bazobrazan, smanjili su namete. Tko je kriv IKEA-i što nije ranije predala zahtjev za dozvolu :kava

Trebali su predati prije 20 godina, možda bi danas već gradili. :kava

Ja sam razočaran ovom vlašću, stvarno sam mislio da će biti bolji od prethodnika. Koji naivac. :kava

pdv
01-12-2012, 16:37
Trebali su predati prije 20 godina, možda bi danas već gradili. :kava

Ja sam razočaran ovom vlašću, stvarno sam mislio da će biti bolji od prethodnika. Koji naivac. :kava

Nemoj mi reći da si glasao za njih?

Ne znam što ste očekivali ;) Da će jedna vlast kupovati socijalni mir, a druga će doći i napraviti nepopularne mjere i tim riskirati svoje političko uništenje? Sve stranke funkcioniraju na sličnom principu, razlika je jedino u skupinama kojima preusmjeravaju novac. Da li će to biti djeci besplatni udžbenici, mirovine lažnim braniteljima ili subvencioniranje nepfofitabilnih sektora je sasvim svejedno s obzirom da je većina toga štetna za gospodarstvo.

Grunf
01-12-2012, 16:41
Naravno da jesam. To je zadnji put kaj sam izašao na birališta. :kava

Očekivao sam boljitak.

Humphrey
01-12-2012, 16:44
Plan 21 se sveo na objavu registra branitelja :rofl:rofl

Kaže Linić privatnici su lijeni, ne žele zaraditi, nego sve prepuštaju državi koja stvara poslove i investicije.:rofl:rofl

pdv
01-12-2012, 16:51
Naravno da jesam. To je zadnji put kaj sam izašao na birališta. :kava

Očekivao sam boljitak.

Ne znam kaj bi ti rekla osim da ti uputim jedan virtualni šamar ;)

Kaže Linić privatnici su lijeni, ne žele zaraditi, nego sve prepuštaju državi koja stvara poslove i investicije.:rofl:rofl

Pa izgleda da je tako. Ostaje nada da će biti jednako uspješni u objavi registra kao i u pomoći gosodarstvu.

zaba1111
01-12-2012, 17:11
Nemoj mi reći da si glasao za njih?

Ne znam što ste očekivali ;) Da će jedna vlast kupovati socijalni mir, a druga će doći i napraviti nepopularne mjere i tim riskirati svoje političko uništenje? Sve stranke funkcioniraju na sličnom principu, razlika je jedino u skupinama kojima preusmjeravaju novac. Da li će to biti djeci besplatni udžbenici, mirovine lažnim braniteljima ili subvencioniranje nepfofitabilnih sektora je sasvim svejedno s obzirom da je većina toga štetna za gospodarstvo.

Ne znam što bi i teoretski bilo moguće napraviti u ovoj situaciji, načelno govoreći porez na prekomjerne kvadrate i povećanje nekih drugih poreza, smanjenje plaća i broja zaposlenih u javnom sektoru i neprofitabilnim državnim poduzećima, su sve nužne stvari, a to sve oni najavljuju, mislim situacija je takva da ja ne vidim načina za popravljanje situacije, dilema je jedino treba li ići u rezove postupno ili naglo , mislim da je bolje ići postupno i polako svodiiti standard na razinu koja otprilike danas odgovara državi sa prosječnom plaćom od 350 eura. (stav nekih ekonomskih stručnjaka kojie ne nastupaju u javnosti), da bi se moglo krenuti u zdravu budućnost.

pdv
01-12-2012, 17:21
Ne znam što bi i teoretski bilo moguće napraviti u ovoj situaciji, načelno govoreći porez na prekomjerne kvadrate i povećanje nekih drugih poreza, smanjenje plaća i broja zaposlenih u javnom sektoru i neprofitabilnim državnim poduzećima, su sve nužne stvari, a to sve oni najavljuju, mislim situacija je takva da ja ne vidim načina za popravljanje situacije, dilema je jedino treba li ići u rezove postupno ili naglo , mislim da je bolje ići postupno i polako svodiiti standard na razinu koja otprilike danas odgovara državi sa prosječnom plaćom od 350 eura. (stav nekih ekonomskih stručnjaka kojie ne nastupaju u javnosti), da bi se moglo krenuti u zdravu budućnost.

Naravno da treba napraviti određene rezove međutim oni te rezove ne rade. Optuživali su HDZ kako kupuje socijalni mir, što je točno, a oni rade isto to. Povećanje poreza nije rješenje situacije već treba ukloniti ono nezdravo tkivo koje guši gospodarstvo. Npr. najavljivali su retrtukturiranj državnih firmma i riješavaju to tako što svima smanjuju plaću,a to nije nikakvo rješenje već produbljivanje problema. Višak radnika treba maknuti iz firma, a ne ih ostaviti i smanjiti plaće onima koji nisu višak. Neprofitabilne firme i sektore treba zatvoriti i prenamijeniti,a ne i dalje lupati novac u to. I tek kada se riješe svi ti problemi onda pogledati da li je za izlazak iz krize potrebno i podizanje poreza. Ovako je ovo samo vreća bez dna koju pune porezni obveznici. Što se tiče zdrave budućnosti, po meni, rezove treba što prije napraviti jer će se tako ustupiti mjesto zdravim aktivnostima. Upravo zbog ovih stvari poduzetnici ne žele ulagati i nikakvo smanjenje nameta to neće promijeniti. Čovjek kojem država uzima polovinu zarade i od toga mu ne daje ništa već financira neku socijalnu politiku kako bi određena stranka zadržala vlast jednostavno nema motiva ni želje za ulaganjem.

ljuta trava
01-12-2012, 17:25

Plan 21 se ostvaruje , uskoro 21 % NEZAPOSLENIH .

Linić je pukao kao kokica .

Koji je KU...KUKURIKAVCIMA .

zaba1111
01-12-2012, 17:46
Da naravno da bi bilo bolje odmah, ali je problem što doista poduzetnici previše rade s državom, za što naravno nisu krivi poduzetnici , nego država koja je stvarala takvo tržište, a poduzetnici će se uvijek okretati tržištu.
Problem je u tome što su se mnogi orjentirali i investirali u taj tip poduzetništva ovisnog o državi, na njega se vezao i ostali zanačajan dio ekonomije tako da bi nagli rezovi doveli do katastrofe, previše ljudi bi ostalo bez posla, a propačun bi se punio katastrofalno to bi izazavalo takve posljedice da ih narod ne bi prihvatio , a pitanje i kako bi uopće preživio, dakle ja sam za postupno ispuhivanje.

pdv
01-12-2012, 17:51
Da naravno da bi bilo bolje odmah, ali je problem što doista poduzetnici previše rade s državom, za što naravno nisu krivi poduzetnici , nego država koja je stvarala takvo tržište, a poduzetnici će se uvijek okretati tržištu.
Problem je u tome što su se mnogi orjentirali i investirali u taj tip poduzetništva ovisnog o državi, na njega se vezao i ostali zanačajan dio ekonomije tako da bi nagli rezovi doveli do katastrofe, previše ljudi bi ostalo bez posla, a propačun bi se punio katastrofalno to bi izazavalo takve posljedice da ih narod ne bi prihvatio , a pitanje i kako bi uopće preživio, dakle ja sam za postupno ispuhivanje.

Da ima dosta i toga što kažeš. Recimo ima dosta firmi koje su vezane npr. za brodogradilišta čija je propast pitanje dana. Koliko se u tim brodogradilištima kralo i pralo novca dovoljno je vidjeti da su uglavnom svi kooperanti sa tim firmama bili u plusu i sasvim uredno poslovali. No, kako god bilo, odmah ili postupno, bitno je da se počne nešto pokretati. Ovako je sve u totalnom zastoju i kaosu.

Žalosno je samo što svakim danom sve više malih poduzetnika zatvara svoje poslovanje, a s ovim fiskalnim kasama će taj problem postati još izraženiji.

NorthStand
01-12-2012, 18:10
Tvrtko Jakovina kaže da nismo priznali palestinu, zbog koketiranja s endehazijom, ima li kraja ovim ljevičarskim kretenima i njihovim glupostima? Koliko ja znam, većina "desničara" je za priznavanje palestine, jer ne podnose Izrael. A upravo su ljevičari, za nepriznavanje, što je i pokazala ova suzdržanost našeg izaslanstva u UN. Dakle dokazani levičar proziva one koji koketiraju s endehazijom, da su krivi za sudržanost našeg levičarskog izaslanstva po pitanju palestine u UN. A dan ranije su pričali, kako će odlučit onako kako većina odluči, a većina je njih 138 podržala palestince, dakle levičari su se u zadnji momenat predomislili i za to optužili one koji koketiraju s endehazijom! :rofl ma ima li njihovoj, kukurikavčevskoj gluposti kraja? :D

ljuta trava
01-12-2012, 18:13
Tvrtko Jakovina kaže da nismo priznali palestinu, zbog koketiranja s endehazijom, ima li kraja ovim ljevičarskim kretenima i njihovim glupostima? Koliko ja znam, većina "desničara" je za priznavanje palestine, jer ne podnose Izrael. A upravo su ljevičari, za nepriznavanje, što je i pokazala ova suzdržanost našeg izaslanstva u UN. Dakle dokazani levičar proziva one koji koketiraju s endehazijom, da su krivi za sudržanost našeg levičarskog izaslanstva po pitanju palestine u UN. A dan ranije su pričali, kako će odlučit onako kako većina odluči, a većina je njih 138 podržala palestince, dakle levičari su se u zadnji momenat predomislili i za to optužili one koji koketiraju s endehazijom! :rofl ma ima li njihovoj, kukurikavčevskoj gluposti kraja? :D

Nadam se da će netko ovom ljevičarskom isprdku kojeg se naziva i Tvrtko Jakovina pokazati put u 3PM , ovakav nije ni trebao izlazit od tamo .

Humphrey
04-12-2012, 19:51
Milanović kod konobara: Mi nismo ništa obećavali.

Eto, narod ima neka nerealna očekivanja od koalicije koja im ništa nije obećavala. Jadni i glupi narod. :smijeh

Sad razumijem zašto Milanović bježi u planine, to je bijeg od obećanja koja nije dao, od naroda koji si je sve umislio.:smijeh

Inkvizitor
04-12-2012, 19:53
Gleda u kameru i laže..

Humphrey
04-12-2012, 19:55
Gleda u kameru i laže..

Zna on što prosječni birač voli. Laži, laži me, ti me lažeš najbolje.

Humphrey
13-12-2012, 18:52
Preko 800 000 kn dugovanja nije dovoljan trn u oku za Milanovića.Toliko duguje tvrtka ministra Jakovine državi i svojim poslovnim partnerima. Izvješće o tom dugovanju Jakovina potpisuje kad je već neko vrijeme ministar, a ništa od toga ne prijavljuje.

Milanović ovcama : Mi vas nećemo iznevjeriti!

Humphrey
14-12-2012, 20:17
Evo ga, napokon rezultati ove Vlade, uspjeli su naš kreditni rejting spustit na status smeća. Čestitke od srca.

NorthStand
24-12-2012, 17:33
http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=25298:marijana-petir-neprihvatljive-komunistike-metode-i-danas-se-primjenjuju-u-hrvatskoj&catid=1:politika&Itemid=9

NorthStand
28-12-2012, 16:54
Zbog ovakvih stavova nacija se trese od straha kad god ljevica dođe na vlast, jer oni jednostavno ne razumiju niti jednu ozbiljnu relaciju nacionalne svijesti, nacionalne odgovornosti, nacionalne sigurnosti. Čak i nakon što mjesecima završe u srbijanskim logorima! To je taj hrvatski paradoks, to je to hrvatsko prokletstvo sa kojim se mučimo stoljećima, to je ta bezgranična hrvatska politička glupost, to je naša patološka naivnost koje smo se nagledali od '45. do '90., naivnost koja se zakonomjerno pretapa u notornu glupost. Jakovčić nikad i nigdje ne vidi rukopis talijanske iredente, Matić drži da Savu Štrbca zanima samo istina, Milanović ne vidi ništa problematično u tome da mostom ne spajamo dva kraja hrvatske zemlje, nego da se povezujemo preko druge države! Nema nacionalne države koju takva pamet nije u stanju upropastiti! Što nosi te ljude: istinska glupost ili duboka pokvarenost? Nadam se glupost...

http://www.dnevno.hr/kolumne/tihomir-dujmovic/74537-zeljko-jovanovic-u-stlu-jakova-blazevica.html

pdv
28-12-2012, 17:24
Mogli bi početi novu igru pod nazivom '' Nađi nekoga u Vladi tko nema problema sa Zakonom''

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/uskok-istrazuje-pomocnika-ministra-branitelja-zbog-mita-295357

NorthStand
03-01-2013, 14:57
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/74878-njemacak-porucila-izrucite-jedanaest-bivsih-udbasa-ili-se-pozdravite-s-ulaskom-u-eu.html

mogu samo reći, DANKE DEUTSCHLAND! (http://www.youtube.com/watch?v=2ua1WB-fovQ)

Thank you Germany, my soul is burning!
Thank you Germany, for the lovely gift.
Thank you Germany, many many thanks,
now we are alone no longer,
and hope comes into our destroyed homeland.

mirv
05-01-2013, 19:29
Iako je prošlo tekar 25% njihova mandata toliko su prezreni od naroda da je već počelo postkukurikavo razdoblje. Na ove više baš nitko ne računa, znamo da ne će napraviti ništa od onoga što su obećali, čekaju se sljedeći izbori i svi se samo pitamo koliko ćemo novaca manje imati u vrijeme Milanovićeva odlaska. Nije isključeno niti da se SDP nakon lokalnih izbora raskoli na one koji slijepo podupiru Milanovića i na one koji su svjesni da njegovo loše vladanje stvara preduvjete da se ne vrate na vlast najmanje 8 do 12 godina. Nakon što Ostojić izgubi u Zagrebu, Kajin u Istri a HDZ popravi svoj izborni rezultat krenut će početak Zokijevog pada a kad padne mislim da će završiti svoju političku karijeru kao Sanader. U tren oka će ga se odreći.

Inkvizitor
05-01-2013, 19:38
Ovi su ko sedam biblijskih gladnih godina, sedam gladnih krava misirskih ali nisam siguran da će propast. Imaju oni tvrdu jugobazu u Hrvatskoj plus vojska medikriteta a znamo tko drži medije. Inače..ovo što su dosad uradili bilo bi dovoljno za ostavku.

Loco
05-01-2013, 20:49
a svakom je jasno da hrvatska danas ima najbolju vladu ikad. hdz-rh zasluzeno je na dnu dna, gdje ce, nadam se, i ostati duzi niz godina.

pdv
05-01-2013, 20:58
a svakom je jasno da hrvatska danas ima najbolju vladu ikad. hdz-rh zasluzeno je na dnu dna, gdje ce, nadam se, i ostati duzi niz godina.

Nadamo se da će istim putem poći i kukurikavci.

Inkvizitor
05-01-2013, 21:01

ako je svakom jasno ko tebi ajme nama..

Inkvizitor
05-01-2013, 21:01
Nadamo se da će istim putem poći i kukurikavci.

gdje će niže od marijanske brazde koja je za njih nedokučivo nebo..

Grunf
05-01-2013, 21:04

2. najbolju jer su najbolji bili Turci. Oni su imali više poreze, ali jedva.

Loco
05-01-2013, 21:09
zasto sada kukati? milanovic je odmah rekao da nece biti omiljen i da ce biti pisanja krvi. komu smeta nek ide nazad u ruke karamarkovog nepotisticko-korupcijskog sindikata..

pdv
05-01-2013, 21:11
zasto sada kukati? milanovic je odmah rekao da nece biti omiljen i da ce biti pisanja krvi. komu smeta nek ide nazad u ruke karamarkovog nepotisticko-korupcijskog sindikata..

Kojeg pišanja krvi? da si direktor kakvog javnog poduzeća ili neke agencije samo bi ti se povećala plaća :zubo

Milanović ne zna ko mu glavu nosi. Njegove reference i sposobnost su slične kao i kod djeteta od 6 godina. Doduše, nešto veći vokabular ima.

Inkvizitor
05-01-2013, 21:11
zasto sada kukati? milanovic je odmah rekao da nece biti omiljen i da ce biti pisanja krvi. .

Znači bit će i po bubrezima..povijest se ponavlja..

Inkvizitor
05-01-2013, 21:12
2. najbolju jer su najbolji bili Turci. Oni su imali više poreze, ali jedva.

ma kakvi Turci..radi troduplo manjih poreza nekad su se bune dizale..

desetina ej bila eej..desetina..znaš šta bi sadl judi dali za desetinu poreza..

negdje sam pročital..sori Tahi, nismo znali :D

pdv
05-01-2013, 21:13
gdje će niže od marijanske brazde koja je za njih nedokučivo nebo..

Znači bit će i po bubrezima..povijest se ponavlja..

heheh :D

10zn

NorthStand
06-01-2013, 19:38
Kojeg pišanja krvi? da si direktor kakvog javnog poduzeća ili neke agencije samo bi ti se povećala plaća :zubo

Milanović ne zna ko mu glavu nosi. Njegove reference i sposobnost su slične kao i kod djeteta od 6 godina. Doduše, nešto veći vokabular ima.

jadni su oni, koji od njega nešto očekuju.

u drugoj godini mandata očekujem još veću stupidnost, i još veću pljačku od druga slinića i kompanije.

pdv
16-01-2013, 12:02
Dobro im ide ;)

http://www.vecernji.hr/biznis/evo-kako-posluje-drzava-20-javnih-tvrtki-gubitku-257-milijuna-kuna-clanak-498021

Znakovito je to da se prihodi nisu smanjili već su se povećali rashodi unatoč najavama o smanjenju troškova.

Inkvizitor
12-02-2013, 10:11
Prvi pogled na rezultate poslovanja 21 najveće tvrtke u državnom vlasništvu pokazao je da su nakon devet mjeseci 2012. godine bile puno zaduženije nego u isto vrijeme 2011. te da akumuliraju ogromne gubitke.

Grupa od 20 javnih tvrtki, bez Hrvatskih voda koje su ustanova, stvorila je gubitak od 257,11 milijuna kuna. To je katastrofa u odnosu na isto razdoblje 2011. kada su te tvrtke za državu zaradile 577,9 milijuna kuna. (http://www.vecernji.hr/biznis/evo-kako-posluje-drzava-20-javnih-tvrtki-gubitku-257-milijuna-kuna-clanak-498021)[/I][/B]

Prijevremeni izbori bi bili jeftiniji od gubitaka koje svojim mjerama donosi Vlada! (http://www.politikaplus.com/novost/72187/ljubo-jurcic-ova-vlada-ne-zna-nesposobna-je-i-tocka.-vrijeme-je-za-prijevremene-izbore)

Ova Vlada ne zna, nesposobna je i točka. Vrijeme je za prijevremene izbore!!

'I 2013. godina već je izgubljena!'

Što se tiče Vlade, nju nitko više ozbiljno ne shvaća, problem je što nemaju pojma ni o ekonomskoj politici niti znaju kako upravljati, napominje Jurčić te dodaje da u samoj Vladi imamo ministre koji potežu teme koje razaraju društvo, poput Jovanovića, sa zdravstvenim odgojem, Matića, s porukama neprimjerenim nekome tko je na čelu neke institucije, Vrdoljakove izjave su također neozbiljne, a i sam je Milanović je govorio da je Hrvatska čudna zemlja.

- Ovo je možda najnesposobnija Vlada koju je Hrvatska ikad imala. Vlada ne zna, nesposobna je i točka. Katastrofa je to što oni rade. Tako da bi bilo korektno da se ide u izbore. Nama je 2013. godina izgubljena. Izbori bi nas koštali 150 milijuna kuna, što je u svakom slučaju manja šteta od izgubljenih 6 milijardi kuna, koliko će Hrvatska izgubiti i ove godine. Izbori nisu preskupi, puno je bolje nego imati nesposobnu Vladu.

crni bombarder
12-02-2013, 10:21
A otpustaju na sve strane, u nacionalnoj avio agenciji su 350 ljudi liferovali.

Inkvizitor
12-02-2013, 11:12
E sad zamisli da je HDZ-ova vlada natukla tolike gubitke..

crni bombarder
12-02-2013, 11:33
Vec bi u Radicevoj polupali izloge, spalili zastave, jurisalo bi se na Markov trg kao na bastilju.

Ovako... nista.

Inkvizitor
12-02-2013, 12:16
U tome i je najveći problem. Što se prema istim pojavama odnosi totalno različito. Navijački. Kad to prevaziđemo onda se o nama može govoriti kao ozbiljnoj državi i ozbiljnom narodu.

crni bombarder
12-02-2013, 12:36
Pa dobro, najporaznije u svemu je sto su gradjani kao gradjani, i onda i sada pasivni promatraci.

Oni sto su marsirali protiv kradezea, sada je valjda jasno, najobicniji simpatizeri ili placenici SDP/HNS politike.

Jer da nisu, pa valjda bi se i sada oglasili. Ova vlada duplo gora od Kosorkine, a di su prosvjednici?

Gradjani sve to nijemo gledaju.

caporegime
20-02-2013, 13:47
http://www.dnevno.hr/slike/galerije/originals/vijesti_45/kukuriku_plakati_391/kukuriku_plakati_2_20130219_1560354369.jpg

http://www.dnevno.hr/slike/galerije/originals/vijesti_45/kukuriku_plakati_391/kukuriku_plakati_3_20130219_1209900805.jpg

http://www.dnevno.hr/slike/galerije/originals/vijesti_45/kukuriku_plakati_391/kukuriku_plakati_4_20130219_1219005014.jpg

http://www.dnevno.hr/slike/galerije/originals/vijesti_45/kukuriku_plakati_391/kukuriku_plakati_8_20130219_1727427471.jpg

caporegime
20-02-2013, 13:47
http://www.dnevno.hr/slike/galerije/originals/vijesti_45/kukuriku_plakati_391/kukuriku_plakati_10_20130219_1764105771.jpg

milky way
21-02-2013, 22:52
http://i46.tinypic.com/30wp1tw.jpg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zcUurnVox0g

NorthStand
22-02-2013, 10:19
kad im je ona ovako to prezentirala, siguran sam da nam više ništa ne vjeruju. :rofl

Inkvizitor
22-02-2013, 10:27
Kruži priča da su nam nakon njezinog govora odmah roknuli 100 milja eura za obrazovanje..:zubo

Inkvizitor
26-02-2013, 10:27
Ovi su definitivno izgubili kompas. bauljaju Hrvatskom ..jedan po autu iako idu u isti grad..baljezgaju o nekim desetinama milijardi investicija, moljakaju investitore i poduzetnike a ovi su im stopu rekli..u Hrvatsku se ne isplati ulagati zbog visokih nameta, visoke porezne presije. Pa samo onoj HGK onog narcisa Vidoševića mora se plaćati harač da bi on što više zaposlio tajnica u suknjicama. Nitko te ne pita hoćeš li ili ne to plaćati.

A oni to ignoriraju i moljakaju investitore. Nalikuju na one trgovce na sajmovima koji uporno nude robu i to po istoj cijeni iako je kupci zaobilaze i ne žele je ni za upola te cijene.

oni su sad prešli u fazu moljakanja. Nit plana, nit programa, nit vizije, nit strategije. Onaj grčić je smiješan lik, gdje su njega našli. Ko neki student sa razbarušenom kosicom, ko neki štreberčić iz klupe.

NorthStand
26-02-2013, 12:36
inkvi, meni se čini da njima odgovara ovakva situacija. jer nije to više ni neznanje u pitanju, koliko interes da se narod stalno drži u šaci. a drži ga se u šaci, kad je ovisan i kad svaku kunu broji pet puta.

Inkvizitor
05-03-2013, 17:32
Navodno Milanović angažirao Goldsteina, Budaka i nekog Petričevića da prave plan izlaska iz krize

Humphrey
05-03-2013, 17:38
Navodno Milanović angažirao Goldsteina, Budaka i nekog Petričevića da prave plan izlaska iz krize

Nakon što je tresnuo o pod možda mu se ukazao Mile Budak i ponudio riješenje za sve probleme,ali samo ako ubaci u priču Židova i tko god taj Petričević bio, a sve u duhu sveopće pomirbe.:D

Inkvizitor
07-03-2013, 12:51
Pristalo se na sve slovenske ucjene. Problem odštete štedišama ide u sukcesiju a vlada će zamrzniti tužbe i osigurati da se nove ne podižu.

Kapitulacija ali u EPH kažu kompromis.

bandira
07-03-2013, 15:36
Pristalo se na sve slovenske ucjene. Problem odštete štedišama ide u sukcesiju a vlada će zamrzniti tužbe i osigurati da se nove ne podižu.

Zoki za kontrauslugu novinama, pogotovu Paviću kod kojega je Ostojić na rani i spavanju, danas donosi odluku o DALJNJEM SMANJENJU PDV-a NA NOVINE NA SAMO 5 (SLOVIMA PEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEET) POSTO!

Eto građanima i sirotinji Hrvatske nije važna dičja roba, hrana, kruh naš svagdanji, mliko........, ali je od vitalnog interesa smanjit PDV tvornicama laži i izmišljenih anketa s već preniskih 10% kojima je Pavića nagradija pošteni Sanader, na još nižih 5% kojima se Zoki odužuje Paviću za "ankete" po kojima su građani iznimno zadovoljni, pače oduševljeni smjerom kojim nas vode kuku-rikavci.
Oduševljeni su rekordnom nezaposlenošću, smanjenjem industrijske proizvodnje, smanjenjem izvoza, rekordnim, porezima, poskupljenjem vode, plina, struje, odvoza smeća i samim rejtingom smeća, a za sve krive Karamarka koji je po njima, nepopularniji nego Linić, Sanader i Kradimir zajedno iako ni na šta nije utjecao.

Inkvizitor
07-03-2013, 16:38
da, to sam upravo htio napisati. Smanjenje PDV na novine, nagrada geobelsovskoj mašineriji.

NorthStand
07-03-2013, 18:21

ništa čudno, najavljuju debili i povlačenje tužbe za genocid protiv srbije. koji su to bekičmenjaci, zbog takvih debila srbi a i ne samo oni nas zasluženo oslovljavaju "konjušari".

ja ne znam jel smo mi stvarno totalno glup narod, ili je puko neznanje u pitanju kad biramo ovakve debile na vlast, nekako sam mišljenja da su sva ona silna stoljeća lutanja i spajanja u razne države više produkt čiste gluposti našeg naroda, nego nekakve nesreće. iako je činjenica, da su svi manji narod uvijek bili topovsko meso za ove velike, ne samo hrvati. ali ostaje činjenica, da smo mi narod koji je sklon prelakom odricanju od svojih državnih interesa. mi se ne znamo borit za sebe, dok god ne zagusti, i dok god nam ne prijeti likvidacija, a to je žalosno. najlakše se borit za sebe i svoje ciljeve u miru, a ispada da se mi lakše borimo u ratu nego u miru, i to je stvarno tragično.

NorthStand
09-03-2013, 20:44
http://www.seebiz.eu/sporazum-za-maloumne-dogovorili-smo-se-da-cemo-se-dogovoriti/ar-58847/

NorthStand
14-03-2013, 23:31
http://www.vecernji.hr/vijesti/brigadira-hv-a-zoricu-tjeraju-stana-cestu-nakon-20-godina-clanak-524054

a vide ove sramote, bitno da Kotromanović šeće s Josipovićem i Milanovićem. gade mi se svi, ko god ima posla s ovom vlasti nije čist u glavi. ovo se sigurno ne bi događalo, da je u hr na vlasti opcija koja iti malo vodi računa o ljudima koji su zadužili cijeli narod i državu.

ps- pošto se srbima na veliko vraćaju kuće, stanovi i šta sve ne, misli li država ikada zahtijevat od srbije naknadu ratne štete? jer ipak su oni puno više popalili, nego što su izgubili. dodvoravanju nikad kraja očito, kad su hrvatski beskičmenjaci u pitanju.