PDA

Pogledaj Full Version : Hrvatsko društvo-rasadnik idiota

Stranice : 1 [2]

Inkvizitor
07-04-2011, 10:51
Ma gdje je to tako svuda kao i kod nas daj reci mi molim te.

nema primjera u svijetu kao što je kod nas.

Govana ima svugdje ne kao kod nas, toliko ne ali tamo ih zadržavaju na mjestu koja su predviđena za govna.

Inkvizitor
07-04-2011, 10:53
E jebiga sad ko je veći nekarakter ja neznam jer ih ne poznajem dovoljno, ali ono što svi znamo je to da Mamić ima uspjeh u većini stvari kojima se bavi dok Štimac uglavnom ima neuspjeh.

Mene doista sva ova podrška Štimcu podsjeća na podršku Mesiću. Mesića je narod podržavao samo zato jer je na televiziji bilo da napokon više nećemo imati uštogljenog predsjednika, nego predsjednika koji pije kavu , iako je taj isti javno podržavao partizaniju i njihovu ostavštinu , odnosno Jugoslaviju, dok je se odricao branitelja i njihove ostavštine, odnosno HR.

I nitko da upita Mesića npr je li mu draža Juga ili HR ili zašto je uopće bitno da predsjednik nije uštogljen poput intelktualne elite, koja je ustvari jedina i sposobna da osmisli i sprovede ideje korisne za narod, nego da predsjednik pije kavu. Nažalost oduševljenje masa temeljeno na predsjednikovom ispijanju kave i predjedniku građaninu i njie moglo drugačije završiti, nego isključivo štetno za samu državu jer prosječan građanin nije dorastao funckiji predsjednika, ali koda je to važno

Ista stvar je kod podrške koju ima Štimac, njega se podržava samo zato jer je na TVu bilo da je kulturniji od mamića i jer lijepo priča, a to što je njegov osnovni koncept "liga 16" smrt za hr ligu, što se pokazalo u praksi nekoliko puta pa i trenutno, to doslovno niko niti pita niti to koga zanima.
I u srazu Štimac- Mamić sam za Mamića jer je za ligu 10, ako u tom srazu liga nekoga uopće zanima.

Pričaš gluposti. Nema nikakve usporedbe Štimca i Mesića. To je samo tvoja fikcija ili bi volio da tako bude. Počinješ djelovati kao zriki kad priča o pereciji. Hrpa insinuacija i poluistina.

caporegime
07-04-2011, 11:27
evo jednog primjera.
pitanje plaćanja troškova sudskog postupka od strane srba koji su neosnovano tužili državu.
mnogi staju na njihovu stranu iako je među normalnim svijetom suludo uopće pomišljati da se privatna osoba oslobodi plaćanja troškova u vidu naknade troškova prouzročenih drugoj strani.
prvo, zato jer je to privilegiranje po nacionalnom ključu.
drugo, sami su krenuli u postupak, nitko ih nije tjerao a znali su da gubitkom spora moraju snositi i posljedice u vidu plaćanja troškova.
znači li to da će u budućnosti svaki srbin koji izgubi novac u kockarnici tražiti da mu se novac vrati jer eto malo se zaigrao?
ovo je samo jedan primjer a mogu ih nabrajati na stotine.
šta je npr. sa seljacima koji su svoje kredite potrošili na dogradnje kuće, kupnju de luxew traktora kao i stanova i auta djeci?
žne krivim ni srbe ni seljake jer su jedni glupi i zlonamjerni a drugi pohlepni ali gade mi se idioti koji će svoj nerazvijeni mozak i manjak svijesti o nečemu što se može i što se ne može nametati kao ispravno rješenje.

idioti u ovom slučaju mahom lijevi novinari i političari iako i s naše strane postoji dostojna konkurencija.
npr. kad pokušaj dekriminalizacije trave odnosno prijedlog prijenosa nadležnosti sa kaznenog pravosuđa na prekršajno ovi naši idioti nazivaju poticanjem narkomanije?!?!?
a polovici im se bijele brkovi i brašno ispada iz nosa.

caporegime
07-04-2011, 13:09
http://komentar.hr/portal/komentari/komentari/6897-zasto-je-davor-butkovic-izmisljao-dijelove-razgovora-sa-fra-nediljkom-knezovicem-zupnikom-udbine

butković...poznato ćubasto lažljivo govno.
pljunite ga slobodno u prolazu. vrlo vrijedno i ugodno iskustvo.

Graničar Jozo
07-04-2011, 13:37
zlata (+60,2%)

zaba1111
07-04-2011, 19:47
Pričaš gluposti. Nema nikakve usporedbe Štimca i Mesića. To je samo tvoja fikcija ili bi volio da tako bude. Počinješ djelovati kao zriki kad priča o pereciji. Hrpa insinuacija i poluistina.

Aj dobro ako su to neistine jer ti tako kažeš, onda neka tako bude.
Uglavnom pokušao sam na primjerima pokazati, na zato predviđenoj temi,kako su mediji u stanju od budaletine i cigana napraviti predsjednika i od razbojnika napraviti gospodina, ako im je to u interesu.

Ali pređimo preko toga jer je dovoljno rečeno. Nisi naveo jesi li ti za ligu 16,kao i Štimac ili ti to pitanje nema veliku važnost pri odluci o podršci?

Vepar
07-04-2011, 21:21
Ja jesam za ligu 16, ali to smatram više tehničkim pitanjem. Postoje važni problemi koje treba rješavati jer bez toga nam neće funkcionirati ni reprezentacija ni liga, koliko god klubova imala.

Vepar
09-04-2011, 14:23
Upravo sam čitajući Index.yu naletio na novog, meni nepoznatog idiota. Napisao je kvaziduhovitu kolumnu koje bi moglo sročiti svako dijete petog razreda osnovne škole. Ustvari, nešto najgluplje što sam pročitao u zadnjih par mjeseci. Lik se zove Hrvoje Marjanović.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/teatar-apsurda-2011-iz-popisivaca-tri-vraga-vire/546336.aspx

Baader Meinhof
09-04-2011, 20:30
Vepre, vrati mi 10 minuta života jer si me navukao da pročitam to sranje.

TheBronxBomber
09-04-2011, 21:18
Slobodno prekrstite tog imbecila u Djordje (kakav fucking Hrvoje?), bolje mu pase.

caporegime
10-04-2011, 21:00
nije vrag da ste očekivali išta mudro s indexa?

Dokle?
16-04-2011, 10:14
Hrvatsko društvo je društvo govnara koji su sjajno gnojivo za rast četnika i promicanje njihovih interesa. Društvo kukavica, ljigavaca i bijednih slugana koji ne znaju biti pobjednici i ako im se slučajno desi da su trenutno pobjednici, uz ogromne ljudske i materijalne žrtve, brzo se govnari potrude da se to sve prebriše i da se opet vratimo među govnarske i sluganske narode.

Ilirk@
16-04-2011, 14:27
SRP, jedina hrvatska stranka koja je pozdravila presudu generalima

Dok gotovo sve hrvatske stranke i političari osuđuju presudu haaškog suda generalima Gotovini i Markaču, postoji i jedna stranka koja je takvu presudu pozdravila. Njihovo priopćenje objavljujemo u cijelosti:
-Socijalistička radnička partija Hrvatske (SRP) smatra osuđujuće presude Međunarodnog kaznenog tribunala za bivšu Jugoslaviju potvrdom stava koji dosljedno zastupamo godinama: vojno-redarstvena akcija „Oluja“ nije bila "oslobodilačka akcija koja je imala i svoju tamnu stranu", već je sama po sebi bila zločin, budući da je planirana, organizirana i provedena kao akcija etničkog čišćenja. Kreatori te politike, od kojih nažalost danas neki nisu više među živima (pa su time izbjegli sud pravde), unesrećili su veliki broj građana i hrvatske i srpske i drugih narodnosti. S tim posljedicama moramo živjeti u traumatiziranom društvu koje tek čekaju golemi napori u normalizaciji odnosa među ljudima na prostoru zahvaćenom ratom 90-tih i političkim promjenama koje su usljedile. Ostajemo, kao politička partija, privrženi tom plemenitom cilju makar u tome bili još dugo usamljeni na političkoj sceni koja ne cijeni ni čovjeka ni istinu - stoji u priopćenju koje potpisuje Ivan Plješa, predsjednik Socijalističke radničke partije Hrvatske.

-----------------------

koliko dugo ova bagra živi?
kakvo sjeme za sobom ostavlja?
zašto se hrvatski genetski otpad tako lako prijemčuje za ideje koje se s prijezirom gledaju u cijelom svijetu?
zašto se spomenuto biološko smeće tako srčano veže za srpsko i ideju zajedništva koju je platilo glavom stotine tisuća nevinih ljudi?
zar toj marginalnoj stoci ne znače ništa vukovar, ovčara, knin...??
zar će hrvati opet morati još jedan rat proći kako bi učvrstili temelje krvlju stečene države?
pa šta ta bagra misli, kako bi prošli u novom ratu??
jesu li oni normalni?
a možda samo one kosti što svaki dan isplivavaju svakim udarcem lopate, traže svoju zadovoljštinu...?
tko će znati. vidjet ćemo...

Humphrey
17-04-2011, 07:58
SRP, jedina hrvatska stranka koja je pozdravila presudu generalima

Dok gotovo sve hrvatske stranke i političari osuđuju presudu haaškog suda generalima Gotovini i Markaču, postoji i jedna stranka koja je takvu presudu pozdravila. Njihovo priopćenje objavljujemo u cijelosti:
-Socijalistička radnička partija Hrvatske (SRP) smatra osuđujuće presude Međunarodnog kaznenog tribunala za bivšu Jugoslaviju potvrdom stava koji dosljedno zastupamo godinama: vojno-redarstvena akcija „Oluja“ nije bila "oslobodilačka akcija koja je imala i svoju tamnu stranu", već je sama po sebi bila zločin, budući da je planirana, organizirana i provedena kao akcija etničkog čišćenja. Kreatori te politike, od kojih nažalost danas neki nisu više među živima (pa su time izbjegli sud pravde), unesrećili su veliki broj građana i hrvatske i srpske i drugih narodnosti. S tim posljedicama moramo živjeti u traumatiziranom društvu koje tek čekaju golemi napori u normalizaciji odnosa među ljudima na prostoru zahvaćenom ratom 90-tih i političkim promjenama koje su usljedile. Ostajemo, kao politička partija, privrženi tom plemenitom cilju makar u tome bili još dugo usamljeni na političkoj sceni koja ne cijeni ni čovjeka ni istinu - stoji u priopćenju koje potpisuje Ivan Plješa, predsjednik Socijalističke radničke partije Hrvatske.

-----------------------

koliko dugo ova bagra živi?
kakvo sjeme za sobom ostavlja?
zašto se hrvatski genetski otpad tako lako prijemčuje za ideje koje se s prijezirom gledaju u cijelom svijetu?
zašto se spomenuto biološko smeće tako srčano veže za srpsko i ideju zajedništva koju je platilo glavom stotine tisuća nevinih ljudi?
zar toj marginalnoj stoci ne znače ništa vukovar, ovčara, knin...??
zar će hrvati opet morati još jedan rat proći kako bi učvrstili temelje krvlju stečene države?
pa šta ta bagra misli, kako bi prošli u novom ratu??
jesu li oni normalni?
a možda samo one kosti što svaki dan isplivavaju svakim udarcem lopate, traže svoju zadovoljštinu...?
tko će znati. vidjet ćemo...

Ne treba se uzrujavat zbog ovih,pa barem su iskreni za razliku od predsjednika i većine ostalih stranaka.

SRP otvoreno govori ono što predsjednik,SDP,,HNS pa čak i detuđmanizirani HDZ misle.

Ta bagra dugo živi,imaju vijek trajanja kao nuklearni otpad i isti utjecaj na okoliš i društvo.

Toj stoci Vukovar,Ovčara,Škabrnja ništa ne znače,to je pokazao onaj cirkus u Vukovaru sa Tadićem.Sve što misle o hrvatskim žrtavama je rekao Josipović na susretu sa onom književnicom iz Vukovara kojoj je otac ubijen na Ovčari.

Bagra iz srp-a zna da su marginalci pa si dopuštaju ovakve izjave ali to je ono što misle ljevičari,ti "urbani antifašisti".Samo oni se ne mogu dopustit iskrenost,a to nadoknađuju stalnim spominjanjem zločina sa naše strane pri svakom spomenu Oluje.

Vepar
17-04-2011, 13:08
Ovog bi idiota trebalo tužiti zbog govora mržnje. "Vampiri."
"Kratkoročno iz toga profitiraju ovi 'vampiri' oko Miroslava Tuđmana, ali međutim do izbora to više neće imati nikakvu snagu", kazao je Gjenero i dodao kako na ovoj Gotovininoj presudi u "političkoj areni" nitko neće puno dobiti niti izgubiti." http://www.index.hr/vijesti/clanak/upozorenje-politickih-analiticara-zbog-presude-gotovini-mogao-bi-pasti-referendum-za-eu/547570.aspx

Inače ova "politička nakaza" (Mesićev termin) je po meni u pravu. Ovo uopće neće utjecati na referendum. Takav smo narod.

caporegime
17-04-2011, 14:43
politolozi.....debili koji se u sve trpaju a ništa ne znaju raditi.
ipak, njihova pojava i činjenica da nisu poumirali od gladi govori da u ovoj zemlji ima dovoljno budala kojima očito treba netko trugi rastumačiti i usmjeriti kako da misle unatoč očima za gledanje, ušima za slušanje kao i maloj maturi koja im je osigurala vještinu čitanja.
sreća da barem kod nas nema raznoraznih retarda koji bi ove osude iskoristili za liječenj vlastitih kompleksa

Graničar Jozo
17-04-2011, 19:59
neki dan SRP pred nekoliko fakulteta dijeli letke o svom političkom programu.

NorthStand
17-04-2011, 23:57
Svaka hrvatska država je po novome zločinačka, kad to čovjek čuje, reko bi da nas hrvata ima ko kineza, pa mi smo cijeli svijet opustošili sa svojim zlodjelima! Blago nama, kad smo takva velesila, da jadne srbe potaracamo ko od šale uz minimalne gubitke, bit će da mi nismo ni imali gubitaka u ratu sad će hag to dokazat samo što nije.

Samo ću još ovo reć, da je bilo koja zemlja koja je sad sudila hrvatskoj u procesu doživjela ovo što je HR, barem pet puta gore bi postupali s srbima, naravno jebe se njima jer nisu oni s njima imali posla, pa je onda lako izigravat pravdu i glumit moralnu osviještenost. Poserem im se u usta, svima koji su doveli do ovoga da nam se sad srbi naslađuju iako smo ih potukli do nogu, a mogli smo i još jače da nije bilo daytona a mislim da ne trebam govorit tko je redatelj istog-isti oni koji su sad odgovorni za ovakvu presudu. Pametnom dosta! A nama često vole reć, kako nas je UN i NATO spasio, je srbi u pravu ste, i samo se nastavite tješit, lordovi će ionako sve dokazat u vašu korist ne sumnjam ja u njihovu pravednost, niti najmanje! Ako bude ko do sad možete mirno spavat, na kraju krajeva pokraj ovoliko veleizdajnika u HR briga je čista glupost. Jer šta ćete se vi brinut, kad mi uvijek imamo pokojeg Mesića u rukavu, koji cijeli hrvatski prljavi veš prebaci u ruke onih, koji nas spremno u zgodnom trenutku naguze. U ovom slučaju riječ je o hagu, danas sutra bit će o Beogradu i Ljubljani, Sarajevu, opa miki bitno da se kolo kreće bit će sreće za sve u regionu, imamo mi svojih aduta u izobilju.

caporegime
28-04-2011, 09:00
http://www.vecernji.hr/vijesti/poceli-prikupljati-potpise-istinu-zrtvama-podrucju-bivse-sfrj-clanak-280548

pogledajte ove idiote. to su oni koji ovakvim čudnim akcijama žele stvoriti mišljenje kako su svi podjednako krivi.
ipak. koliko sami vjeruju u svoje poslanje vidi se i iz slike, a iz slike se vidi da potpise skupljaju na vrh nebodera na jelačić placu.
pravo javno mjesto, nema šta.
valjda znaju da bi ih na samom trgu previše ljudi hraćkalo.

Ilirk@
28-04-2011, 09:29
idioti.
ljudi godinama kupe podatke, sastavljaju liste i popise, uzimaju dna, šalju zahtjeve srbiji za nestale i td... a onda dođe ova bagra i hoće sav taj rad uzeti, manipulirati njime, kupiti zasluge i srbiji davati razloga za nove "dvorove na uni"...

nekad poželim da sam rambo sa onim ručnim bacačem raketa...

caporegime
28-04-2011, 09:48
nevladine udruge. najčešće parazitske organizacije koje žive od donacija i potpora države. ništa živo ne rade samo sisaju tuđi novac.
i kad još vlast daje novac ovakvim petokolonašima......
ne znaš ko je time gori

Ilirk@
28-04-2011, 09:54
pa što reći na njih kad imamo i ovakvih nevladinih udruga za ljudska prava koje financira država i još neki dan javi da će povećati izdvajanja za te i takve:

http://david-udruga.hr/

opet ti kažem, da mi se samo jedan jedini dan pritvorit u ramba....

caporegime
28-04-2011, 09:57
DAVID - Udruga građana za zaštitu ljudskih prava
Odranska 1, 10000 Zagreb
info@david-udruga.hr
www.david-udruga.hr
Telefon: 092 2631 712

pa eto...ko želi nek se učlani :evil
kakva bagra.
pa eto, ovdje ima i samo gostiju, nek gosti vide na što ide njihov novac i je li im drago da se njihov novac troši na ovakve parazite koji upiru svu savoju snagu i djelovanje boreći se protiv naroda i društva u kojemu žive.

Graničar Jozo
28-04-2011, 10:19
trebalo bi pročešljati malo proračune svih državnih, županijskih i lokalnih institucija da se vidi kome sve ide lova i za šta.

caporegime
28-04-2011, 10:22
jozo, sami bi se šlagirao kad bi vidio što sve ova, nominalno domoljubna država, financira.
to bi volio znati tek kad bi imao mehanizme u ruci koji bi mi omogućavali da ekspresno zaustavim takva financiranja.

Graničar Jozo
28-04-2011, 10:29
jozo, sami bi se šlagirao kad bi vidio što sve ova, nominalno domoljubna država, financira.
to bi volio znati tek kad bi imao mehanizme u ruci koji bi mi omogućavali da ekspresno zaustavim takva financiranja.

šok terapija je najbolje riješenje za uspavane ljepotane poput nas hrvata :D

caporegime
03-05-2011, 12:23
http://www.vecernji.hr/zagreb/facebook-revolucionar-i-pernar-osniva-stranku-savez-promjene-clanak-281991

jamačno je došlo do krize u zdravstvenom sustavu pa se naizgled lakši slučajevi planiraju otpustiti na kućnu njegu.
zna pernar pogodit trenutak.

TheBronxBomber
06-05-2011, 19:41
Tjelohranitelj (http://http://www.jutarnji.hr/vukovar--josipovica-u-stopu-pratila-tjelohraniteljica/944179/?foto=1)

Ne znam je li sadrzaj ovog posta prikladan ovoj temi, ali nisam znao gdje da ga smjestim.

Eto, stvar postaje jos bizarnijom. Nakon UDB-askih mumijskih savjetnika Bude Loncara, Sase Perkovica, Mojzec-Vrabec, Pilsela Drage, Dejana Jovica i drugih bizarnih likova...

Predsjednik Josipovic, kojeg narod nerijetko zove lignjom i pedercinom, dobio je musko-banjastu, trans-gender "tjelohraniteljicu."

"Ona" valjda sluzi kao nekakav anti-pod njemu. Musko-zenski predsjednik je dobio zensko-musku tjelohraniteljicu.

Pravnik jos mora imenovati Lejdi Gegu savjetnicom za "opstu" kulturu, i stvar ce biti gotova...

TheBronxBomber
06-05-2011, 19:45
http://www.jutarnji.hr/vukovar--josipovica-u-stopu-pratila-tjelohraniteljica/944179/?foto=2

Zna li itko tko je crnka na slici? Uocite zanimljiv nakit oko vrata iste... Boze, kakvih sve likova.

Baader Meinhof
07-05-2011, 00:26
To ti je Vojko Obersnel.

Baader Meinhof
07-05-2011, 01:03
DAVID - Udruga građana za zaštitu ljudskih prava

Gledam im stranicu i već 20 minuta umirem od smijeha.

Dakle, kažu ovako: Također su zanimljive spoznaje, dokumenti, fotografije iz dalje prošlosti o inkvizicijskim zlostavljanjima i mučenjima (spaljivanju vještica i vještaka). Dajte, jebem mu, ako netko ima kakve fotke iz srednjeg vijeka negdje po ladicama da im pošaljemo. Ili ako se netko sjeća tih dana pa da podijeli spoznaje. Jedino ne znam što su im se vještaci zamjerili. Valjda sudski.

Na kraju godine na našoj web stranici objavit ćemo financijsko izvješće za proteklu godinu. Jesu, al u kurcu.

Članak 9.

Prava članova su slijedeća:

1. da učestvuju u ostvarivanju svrhe i zadataka Udruge, te da su upoznati s radom organa Udruge
2. da su upoznati sa materjalno – financijskim poslovanjem

Jedna rečenica, jedna pravopisna pogreška. Pa da se nisu sjetili koristiti word sa spell checkerom barem dok su pisali statut udruge.

Možda da nas se pet ili šest s hrhb-a učlani pa da ih preglasamo i izmjenimo statut?

Baader Meinhof
07-05-2011, 01:08
http://www.vecernji.hr/zagreb/facebook-revolucionar-i-pernar-osniva-stranku-savez-promjene-clanak-281991

jamačno je došlo do krize u zdravstvenom sustavu pa se naizgled lakši slučajevi planiraju otpustiti na kućnu njegu.
zna pernar pogodit trenutak.

Je, piše da su uz Pernara pustili i Mikšića. Bit će ovo zajebani izbori....

caporegime
16-05-2011, 10:19
http://www.jutarnji.hr/946112
zanimljivo kako ova bagra nikad nije prosvjedovala zbog financiranja dolaska npr. busha, tadićeve familije na besplatno ljetovanje ili ostale nepotrebne troškove.
ja kao punjač proračuna itekako podržavam da se na papin dolazak potroši još i više.

Humphrey
16-05-2011, 10:27
http://www.jutarnji.hr/946112
zanimljivo kako ova bagra nikad nije prosvjedovala zbog financiranja dolaska npr. busha, tadićeve familije na besplatno ljetovanje ili ostale nepotrebne troškove.
ja kao punjač proračuna itekako podržavam da se na papin dolazak potroši još i više.

U državi u kojoj je konkurencija velika zasad su vodeći idioti nesumnjivo ovi ateisti ili da budem precizniji udruga David.Jedini koji im se približavaju su oni koji im daju mjesta u medijima.

caporegime
16-05-2011, 10:32
pa oni koji im daju mjesto u medijima su njihovi pokrivitelji, u najčešćem slučaju

Graničar Jozo
16-05-2011, 11:31
u mene se žena neki dan s njima prepucavala na FB-u. Da vidite odgovora. Već unaprijed znate šta će vam odgovoriti. Totalno programirana stoka. Samoljubljivi tzv. urbani element. Totalno su smiješni. U nedostatku argumenata postavljaju video od LET 3, ovaj novi. Jad i čemer...

zlatni_ljiljan
16-05-2011, 13:04
u mene se žena neki dan s njima prepucavala na FB-u. Da vidite odgovora. Već unaprijed znate šta će vam odgovoriti. Totalno programirana stoka. Samoljubljivi tzv. urbani element. Totalno su smiješni. U nedostatku argumenata postavljaju video od LET 3, ovaj novi. Jad i čemer...

ispravljanje krivih drina je zajebana rabota:muka

caporegime
17-05-2011, 14:08
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/138087/Default.aspx

ovaj prvi je poznat po tome što je poučavao svjedoke u postupku lora, što da kažu i na koga da upru.
nadam se da će ga zadržati u ludnici ili još bolje, da će izaći sa mnom kao posljednji putnik u autobusu na predzadnjoj stanici na neosvjetljenom dijelu ispred kupinečkog kraljevca

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/138087/Default.aspx

ovoj ekipi od srca želim otkazivanje kočnica ili frontalku sa zaspalim vozačem turskog kamiona koji je probio zaštitnu ogradu i prešao na drugi trak autoceste.

Humphrey
17-05-2011, 18:45
"Krediti se tada nisu vraćali",joj Bože zar takva glupost može postojati a da Ti ne poželiš poslati novi potop???

Što je najgore,oni nisu usamljeni,ovu "genijalnost" bi bojim se izvalili mnogi danas u Hrvatskoj.Lako za njihovo veličanje masovnog ubojice i diktatora,to je bolesno, ali glupost koja može nešto takvo izvalit je opasna ako ima pravo glasa.

Graničar Jozo
17-05-2011, 19:18
Pa ti jugovići zapravo i nemaju ništa protiv pljačke i otimačine. Dapače, otimačina koja se provodila nakon II SR je bila OK. Bila je OK, jer je narod imao od toga. Zapravo cijeli njihov problem danas se svodi na to što oni kao pojedinci nisu imali koristi od privatizacijske pljačke.

Eh da, svake godine isti mercedes :D

Humphrey
17-05-2011, 19:25
Tako je,ni ne znam koliko sam puta čuo onu:I u Jugi se kralo ali se i narodu davalo.

I onda se ti isti pitaju i zgražaju gdje nam država ide i zašto su lopovi postali elita društva.Sustav vrijednosti nam je parazitski,svodi se na ovo "dok ja imam koristi od tuđe krađe,njen utjecaj na društvo me ne zanima".

caporegime
18-05-2011, 11:23
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/18/0093006.html

zanimljivo. iako ove nazovi udruge građana ko papagaju melju uglavnom o pljački, malverzacijama i ostalim pojmovima za koje ni ne znaju što znače, ipak nije moguće a da ne otkriju što im je zapravo na pameti.
iako mi ne pada na pamet braniti ni hdz ni karamarka očito je da te nazovi građanske udruge žele proveući tezu kao aksio, a to je da je nacionalistički hdz, putem nacionalizma kojemu je jedina svrha bila zavest narod, opljačkao ovu zemlju i narod.
po toj logici borba za hrvatsku državu nije bila borba za slobodu i obrana u krajnjoj liniji nego nacionalisti hir sa željom da se opljačka država.
jeli vam to poznato?
ne djelujeli vam da gamad na razne načine pjeva istu pjesmu?
nažalost 90% ljudi, među kojima ima i ispravnih i to većina, jednostavno neće uspijeti prozrijeti ovakvu igru, djece partijaša i jugovića koji očito neuspjehom na ulicama, krenuše na noćni rad.
protiv hdza, da, ali ne iz ovih razloga.
naši razlozi nisu hdz-ov nacionalizam nego izdaja domoljubnih vrijednosti!

NorthStand
21-05-2011, 17:38
http://www.jutarnji.hr/josipovic-sazvao-sjednicu-vijeca-za-nacionalnu-sigurnost--na-udaru-su-na-same-osnove-ljudskih-prava/947682/

Govno se ponovo oglasilo, da ne kažem zamirisalo! Vrlo je interesantno za vidjet, kako naš "dragi" predsjednik svako malo ima potrebu intervenirat na najave da će i oporba doć pod pasku borbe protiv korupcije. Tipična partizanska doktrina, dok su listili ustaše i hrvate neistomišljenike bilo je ok, al kad se netko drznuo njih slistit onda je u trenu posto fašista! Tako i ovo, dok se istražuje HDZ koji meni osobno nema ni najmanji kredibilitet onda je ok, al čim se pretpostavi da će i ugledniji oporbenjaci doć na red, blago je reć da je cijela oporba tj ljevica na nogama! U svakom slučaju, drago mi je da nema zastare, i da ne bude po onoj tko je jamio jamio, već po onoj tko je jamio neka pare vrati, ili neka ide na hlađenje u remetinec! Od 40 miljardi vanjskog duga, poprilično sam siguran da je dobar dio tog "duga" ostvaren putem pljačke ovakvih kao što su naš dragi predsjednik, Linić, Sanader, Polančec, Čačić, Jakovčić, oni možda jesu u drugim političkim vodama, al su vrlo slični kad je u pitanju lopovluk. Dok se narod zabavlja ustašama i partizanima, a oni tu temu vješto guraju u prvi plan cijelo vrijeme od samostalnosti, u isto vrijeme i jedni i drugi vrlo predano pljačkaju državu i narod! A mi, sve to mirno gledamo, i čekamo da nam jednog dana MMF priopći da više nema zaduživanja, i da je vrijeme da podmirimo svoje dugove, bit će zanimljivo vidjet onda reakciju naroda, kad mu isti ti koji su nas pljačkali opale duplo manje plaće, i duplo veće poreze nego sada. Al iskreno, drugo nismo ni zaslužili, nego baš takav brutalan scenarij po nas same, kad godinama sve mirno promatramo i ponašamo se kao da nikad neće doć trenutak kad se više jednostavno nećemo moć zadužit, odnosno živjet preko tuđe grbače!

NorthStand
21-05-2011, 17:45
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/18/0093006.html

zanimljivo. iako ove nazovi udruge građana ko papagaju melju uglavnom o pljački, malverzacijama i ostalim pojmovima za koje ni ne znaju što znače, ipak nije moguće a da ne otkriju što im je zapravo na pameti.
iako mi ne pada na pamet braniti ni hdz ni karamarka očito je da te nazovi građanske udruge žele proveući tezu kao aksio, a to je da je nacionalistički hdz, putem nacionalizma kojemu je jedina svrha bila zavest narod, opljačkao ovu zemlju i narod.
po toj logici borba za hrvatsku državu nije bila borba za slobodu i obrana u krajnjoj liniji nego nacionalisti hir sa željom da se opljačka država.
jeli vam to poznato?
ne djelujeli vam da gamad na razne načine pjeva istu pjesmu?
nažalost 90% ljudi, među kojima ima i ispravnih i to većina, jednostavno neće uspijeti prozrijeti ovakvu igru, djece partijaša i jugovića koji očito neuspjehom na ulicama, krenuše na noćni rad.
protiv hdza, da, ali ne iz ovih razloga.
naši razlozi nisu hdz-ov nacionalizam nego izdaja domoljubnih vrijednosti!

Ako se mene pita, ja bi za sve ove aktiviste, i sve njihove istomišljenike uveo demokraciju kakvu su oni nama servirali 45 godina. Mislim da bi onda bili poprilično zadovoljni, i pazili bi kako se oglašavaju o tobožnjim neprijateljima nacionalistima. Po njima bi očito bilo najbolje, da se hrvatska vrati na poziciju 1945 godine da se svakog državotvornog hrvata strelja po kratkom postupku. Vidimo to i po reakcija na Malešovu kapu, i svaka mu čast na tome, ne zbog ustaštva i promicanje te ideologije koliko zbog činjenice da ovim jadnicima oči iz glave ispadaju od muke kad vide ustašku kapu i slovo U. Jer tobože je problem jasenovac i klanje ustaša, a u stvarnosti je problem dražavotvorna politika, odnosno politika koja nije veleizdajnička kakvu oni podržavaju već godinama. Dovoljno ih je vidjet kako reže na Karamarka, koji nije ni N od nacionaliste! Čovjek koji je koalirao s Stjepanom Mesićom, za mene nema nikakvu vjerodostojnost u smislu predstavljanja neke desnice i nacionalne politike. Al riječ je o ljudima, koji se ne mire s niti najmanjim naznakama da će se sadašnja antihrvatska politika promjenit u nacionalnu i prohrvatsku politiku! Toga se oni boje i od toga zapravo strepe, a ne od ustaša i mrtvog ante pavelića.

caporegime
24-05-2011, 12:47
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/05/24/0370006.html?pos=n0

gamad s net.hr i dalje ostaje vjerna svom principu štovanja onih koji ovu zemlju ni nacrtanu ne može vidjeti.
u ovoj prilici su zgroženi time što je netko, njihovo božanstvo haaški sud nazvao "neprikladnim" imenom.
predmetna bagra izgleda ne može a da ne daje svakodnevno do znanja na čijoj su liniji i čiji istine smatraju svetima.
u ime našeg portala cijelom net. hr portalu odapinjemo jedan sočan prdež u čast kao primjereno mjerilo njihove kvalitete.

NorthStand
24-05-2011, 14:22
Ma taj net.hr i većina naših portala, su u službi svega samo ne HR i hrvata. Da su oni u službi hrvata, ne bi likovi kao što su Mesić Josipović Sanader Linić bili prezentirani, kao spasitelji hrvatske. Jer toliku količinu zla, koju je dotična bagra napravila hrvatskoj državi, vjerojatno neće bit lako nadmašit u skoroj budućnosti, ali naravno da mi potencijala uvijek imamo, pogotovo kad je riječ o uništavanju vlastite države. I ne treba se uopće čudit što neki javno imaju obraza zagovarat Hag, jer svi ti koji javno zagovaraju hag imaju itekako razloga da ga javno zagovaraju i podržavaju, i koliko god neki srali da je sloboda medija potrebna da je potrebna neka pomirba naroda ja se ne slažem. Ovi paraziti su sve naše ljude 1945 streljali po kratkom postupku, a mi bi sada njima trebali davat alate demokracije u ruke???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa gdje to ima, da oni koji su javno lizali šupak diktatoru i masovnom ubojici hrvata, imaju pravo pričat o problemima hrvatske države i naroda. Gdje ima da oni koji prešutno odobravaju masovni egzodus svog naroda, mogu pričat o istom tom narodu i njemu filozfirat i govorit kakvo da mišljenje ima o bilo čemu a kamoli o temeljnim nacionalnim interesima. Kao što sam već reko, ne bi bilo slobode medija, već bi svi pazili što pričaju ili bi se hladili u zatvoru. Sloboda medija je dovela do toga, da nam je narod jedno veliko stado ovaca! Poserem se na takvu slobodu medija, gdje svaka budala može pričat o nečemu, i prozivat nekoga samo zato što se usudio izrazit svoje mišljenje, i što je još važnije mišljenje koje je suprotno njihovom. Bmk ne očekujem da će svi mislit kao ja, odnosno mi ovdje, ali da netko javno podržava veleizdajnike i veleizdajničku politiku to nikad ne bih toleriro, i iskreno svakog novinara koji bi javno promicao opravdanost takve politike, i zgražao se mišljenjima onih koji se bune protiv takve politike, bi najbolje bilo poslat barem tjedan dana u zatvor, i poručit mu da će idući put kad bude tako pričo bit dva tjedna, a onda idući put četri tjedna itd itd. Pa da vidite, dal će onda bit ovakvih članaka, i ispiranja mozga normalnim ljudima. Naravno pametnim ljudima ne treba ni objašnjavat koliko je zlo haški sud, al jasno mi je da oni koji se ne mire da postoji hrvatska država, koja je nastala upravo po njima zločinačkom domovinskom ratu, njega propagiraju kao neku svetost. Srećom ne djelimo svi njihovo mišljenje, i definitivno bi mnogim medijskim kućama odnosno portalima trebalo napucat jednu žešću cenzuru, bez obzira na posljedice i međunarodne pritiske da se "vrati sloboda medija". DA SLOBODI MEDIJA, A NE SLOBODI OBMANJIVANJA.

NorthStand
24-05-2011, 14:24
Živio Vladimir Putin, on je dobro riješio novinarsko pitanje u rusiji. Sviđalo se to nekome ili ne, mislim da novinari ne samo kod nas nego svugdje u svijetu, teže prevelikom senzacionalizmu, obmanama, manipuliranjima itd, i koliko god ovi zapadnjaci srali o slobodi medija, ja sam daleko više sklon Putinovoj doktrini, odnosno njegovoj cenzuri medija. Jer mora se uvest malo reda, ne može svaka budala pisat što god mu padne na pamet. Jer ako to što on piše čita 100tine tisuća ljudi, a naravno piše protiv interesa vlastite zemlje, ja za takve ne bi imo niti najmanje milosti. U zatvor odmah, bez suđenja pa da vidimo tko će idući put hvalit hag, presudu generalima, srat po Tuđmanu od 0-24, srat o agresiji na BiH, to važi ama baš za sve, ne novinare, nego bilo tko tko bi srao o navedenom i sličnim temama lijepo u zatvor na minimalno tjedan dana, pa da vidite onda kako se pazi što se priča, barem javno!!!!!

Jebote tito je sve davo streljat, zbog nacionalizma, a sad bi mi ovima trebali dozvolit da po cijele dane seru o tome kako im je teško u RH. I kako podržavaju svaki oblik veleizdajničke politike, jer naravno ovo nije Jugoslavija za koju bi se oni malo drugačije zalagali, i za koju haški sud ne bi imo nikakvog doticaja. Garantiram vam, da je jugoslavija napadnuta kao RH 1991, svi ovi sad što seru kako je bitna suradnja s hagom, srali bi apsolutno suprotno, dakle oni su pravi orjunaši izrodi govnjari i antihrvati. Žalosno je samo to, da takvima u domovnici piše Hrvat a ne Jugoslaven!!!!!!

caporegime
24-05-2011, 15:13
http://www.jutarnji.hr/josipovic-sazvao-sjednicu-vijeca-za-nacionalnu-sigurnost--na-udaru-su-na-same-osnove-ljudskih-prava/947682/

Govno se ponovo oglasilo, da ne kažem zamirisalo! Vrlo je interesantno za vidjet, kako naš "dragi" predsjednik svako malo ima potrebu intervenirat na najave da će i oporba doć pod pasku borbe protiv korupcije. Tipična partizanska doktrina, dok su listili ustaše i hrvate neistomišljenike bilo je ok, al kad se netko drznuo njih slistit onda je u trenu posto fašista! Tako i ovo, dok se istražuje HDZ koji meni osobno nema ni najmanji kredibilitet onda je ok, al čim se pretpostavi da će i ugledniji oporbenjaci doć na red, blago je reć da je cijela oporba tj ljevica na nogama! U svakom slučaju, drago mi je da nema zastare, i da ne bude po onoj tko je jamio jamio, već po onoj tko je jamio neka pare vrati, ili neka ide na hlađenje u remetinec! Od 40 miljardi vanjskog duga, poprilično sam siguran da je dobar dio tog "duga" ostvaren putem pljačke ovakvih kao što su naš dragi predsjednik, Linić, Sanader, Polančec, Čačić, Jakovčić, oni možda jesu u drugim političkim vodama, al su vrlo slični kad je u pitanju lopovluk. Dok se narod zabavlja ustašama i partizanima, a oni tu temu vješto guraju u prvi plan cijelo vrijeme od samostalnosti, u isto vrijeme i jedni i drugi vrlo predano pljačkaju državu i narod! A mi, sve to mirno gledamo, i čekamo da nam jednog dana MMF priopći da više nema zaduživanja, i da je vrijeme da podmirimo svoje dugove, bit će zanimljivo vidjet onda reakciju naroda, kad mu isti ti koji su nas pljačkali opale duplo manje plaće, i duplo veće poreze nego sada. Al iskreno, drugo nismo ni zaslužili, nego baš takav brutalan scenarij po nas same, kad godinama sve mirno promatramo i ponašamo se kao da nikad neće doć trenutak kad se više jednostavno nećemo moć zadužit, odnosno živjet preko tuđe grbače!

ah pa nemaš se čemu čuditi.
sreća da je tako. barem tko ima oči može vidjeti svu njihovu dvoličnost i licemjerje.
samo što mi se čini da je raja ili glupa ili slična njima pa ih neki principi i ne zanimaju.

Vepar
31-05-2011, 16:24
Pazi ovo smeće:

Tin Gazivoda, novi Sorosev čovjek (dakle, plaćenik) za Hrvatsku, ima biografiju ispunjenu upravo angažmanom na području nevladinih organizacija.

Kao vrlo mlad, po povratku u Hrvatsku iz Sjedinjenih Država, priključio se civilnom sektoru i svoj puni angažman usmjerio upravo na to području. Tako na mjesto Soroseva koordinatora za Hrvatsku dolazi iz Centra za ljudska prava, bio je član civilnog Vijeća za nadzor tajnih službi te član HHO-a, no uslijed previranja u toj organizaciji 2008. godine dao je ostavku na svoju mjesto u Izvršnom odboru organizacije.

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/zatvorena-pipa-otvorenog-drustva

Ako nešto mrzim, onda je to Soros i njegovo jebeno "Otvoreno društvo".

NorthStand
31-05-2011, 16:31
Soroševa govna, da se ne lažemo, sve bi ih pošišo ko zečeve.

Graničar Jozo
02-06-2011, 21:36
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zasmetao-im-rekom-volonterke-inicijative-mladih-nasred-marmontove-zalivene-litrom-mokrace/554863.aspx

Volonteri Inicijative prikupljaju potpise u Splitu već mjesec dana. Dosad su trpjeli verbalne uvrede poput "četnici" i "jugoslaveni", no danas su stvari ipak otišle malo predaleko. Volonteri su pozvali policiju, koja je na mjestu događaja. Uzimaju izjave i osiguravaju dokaze. Već su poduzeli akciju traganja za gospodinom sa urinom, koji je, valja primijetiti, vjerojatno imao i pomagače. Ipak je dvolitrenu bocu trebalo napuniti.

ha ha ha. Čuj to, imali su pomagače :)

a koje su pičke. što nisu poslali nekog muškog, već cure koje su '89. godište.

http://www.youtube.com/watch?v=aic6Gp5tzN8

caporegime
03-06-2011, 08:53
popiškiti rekomovce......?
ideja nije loša.

TheBronxBomber
03-06-2011, 14:34
Nije mi jasno zasto se bune kad oni to vole...

Humphrey
03-06-2011, 14:53
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zasmetao-im-rekom-volonterke-inicijative-mladih-nasred-marmontove-zalivene-litrom-mokrace/554863.aspx

ha ha ha. Čuj to, imali su pomagače :)

a koje su pičke. što nisu poslali nekog muškog, već cure koje su '89. godište.

http://www.youtube.com/watch?v=aic6Gp5tzN8

Ovo mi se čini kao slučaj za vrhunskog detektiva,studenta i aktivistu Luku Bonačića.Počinitelji ovog gnjusnog zločina pazite se, jer ovaj put je osobno.

Nadam se da atentator urinom,nesumnjivo zagriženi ustašofil i tumanoid,čita ovaj forum jer ovo ispod je istinita ispovijest o tome kako je mladi student, obdaren dedukcijskim spodobnostima, unio strah u temelje ove države i njenog represivnog aparata.

NVO:Idiot na zadatku
Dok sam to kišno popodne u svojoj sobi proučavao mušku fizionimiju putem najmodernije tehnologije koju su mi kupili roditelji iz dubokog proučavanja me trgnulo kucanje na vrata sobe.Brzo sam sve pospremio i sav smeten zapitao tko je?Začuo sam glas svoje drage majke koja me često prekidala u mojim istraživanjima.Ovaj put nije to bila iznenadna inspekcije da vidi učim li i gdje njen novac odlazi nego mi je došla reći kako me traže drugovi iz Inicijative.

Kako tada još nisam dobio džeparac nije mi baš bilo do druženja sa njima.Rekao sam mami kako nemam vremena za njih jer učim ali ona je rekla kako je važno i da moraju hitno sa mnom razgovarati.Popustio sam i našao sam se sa njima.I tako sam ja Luka Bonačić započeo svoju avanturu koja me dovela do SD.

Drgovi su mi kao nekom sa smislom za dedukciju dodijelili slučaj ubojstva koje se dogodilo prije 20 godina u građanskom ratu tijekom kojeg su ustaše htjele izgenocidirati nevine srbe.Dedukcijom sam već tada zaključio kako se iza tog naizgled ubojstva iz koristoljublja krije nešto puno strašnije.

Samo problem je bio gdje uopće započeti sa istragom,prošlo je toliko godina,sigurno je sve već zataškano a dokazi uništeni.Svojom vrhunskom logikom došao sam do zaključka kako bi najbolje bilo kontaktirati najistaknutijeg pripadnika HV u Žrnovnici jer sherlockovski sam zaključio kako bi on kao istaknuti član zločinačke vojske trebao znati tko je i zašto počinio taj zločin.

I tako,nakon što sam prolistao imenik i nazvao sve koji imaju isto prezime kao i istaknuti pripadnik zločinačke vojske na kraju sam došao do njegovog broja.Nakon što sam malo promeditirao kako bi svoju dušu i psihu pripremio na razgovor sa nekim tko je po svim mojim zaključcima osoba koja bi mogla biti suučesnik u strašnom zločinu utipkao sam te brojeve u mobitel koji sam dobio za rođendan od bake.

Nakon kraće zvonjave javio mi se ljubazan glas koji me priupitao tko sam i što želim od njega.Nakon što sam mu rekao kako smatram da on kao istaknuti pripadnik zločinačke vojske ima sigurno neke informacije o zločinu njegov glas se nenadano promijenio,nije više bilo ljubaznosti.Očiti znak krivnje ali nisam htio prebrzo zaključivati,ionako imam problema sa prebrzim svršavanjem u nekim aspektima svog života barem mi tako kaže moj dečko.

Naravno on se ponašao poput čovjeka koji očito nešto skriva tako da sam ga nazvao još jedan put jer upornost detektiva slomi svakog osumnjičenika,barem je tako u tv serijama koje gledam kad bih trebao biti na predavanjima.

Uspio sam iz njega izvuči jednu informaciju,ime nekog inspektora koji istražuje taj zločin.Naravno moj superiorni um je zaključio kako se tu radi o navođenju na lažni trag tako da sam papirić sa imenom inspektora i njegovim brojem telefona odmah bacio u smeće jer ja Luka Bonačić,detektiv superiornog uma,nemam vremena za lažne tragove.

Onda se dogodilo,netko mi je pozvonio na vrata,mama je otvorila jer sam ja još spavao,a na vratima policija koja je očito došla kako bi me zastrašila jer sam dirnuo u osinjak.Odveli su me na policiju gdje me neki strašni čovjek ispitivao o raznim nebulozama ali ja se nisam dao,znao sam da je pravda na mojoj strani i moj posjet SD će to dokazati.Navodno sam uznemiravao istaknutog pripadnika zločinačke vojske ali naravno sve je to samo laž režimske zločinačke policije i dokaz kako kriminalci imaju više prava od nas mladih detektiva,studenata i aktivista.Pošten čovjek se nema zašto osjećati uznemireno ako ga netko iz vedra neba nazove i pita što zna o ubojstvu počinjenom prije 20 godina i tako nekoliko puta.

To je kratki rezime mojih dogodovština na ovom još nezaključenom slučaju.Ali obećavam,ja Luka Bonačić,detektiv superiornog uma,ću riješiti ovaj slučaj.Još imam broj telefona istaknutog pripadnika zločinačke vojske ali idući put zvat će neki od mojih drugova iz Inicijative.Ako se on pokaže pretvrdoglavim koncentrirat ćemo se na njegovu ženu ili djecu.

Dotad poručujem hrvatskoj javnosti neka mirno spava jer na slučaju je Luka Bonačić,detektiv,student i aktivist.

caporegime
03-06-2011, 15:16
hehe, pravi cinični kutak

Vepar
03-06-2011, 15:44
Luku Bonačića sam upoznao na prvoj godini prava. Nije se mogao maknuti s prve godine, pa se prebacio na politologiju, mislim. Toliko o sposobnostima mladog aktivista.

caporegime
07-06-2011, 12:17
Boris dežulović u jutarnjem ismijava činjenicu da je croatia airlines preuredio avion za papu-mukte.
ovaj orjunaš bi trebao znati da je ova država mnogo toga učinila mukte, kao npr. financira paradu ljudi njegova duhovnog opredjeljenja a i mnogi četnici stanuju u besplatnim novim stanovima.
mukte, naravno ali dežulovića to ne smeta. to su ipak njegovi čitatelji.

Graničar Jozo
07-06-2011, 12:29
ma i tog dežulovića čita sve manje i manje ljudi. A neki ga ne bi pročitali ni da je EPH tiskovina mukte...

caporegime
07-06-2011, 13:22
http://danas.net.hr/hrvatska/tlakic/page/2011/06/07/0302006.html?pos=n0

iako sa politikom moždsa i nema veze, jedan primjerak hrvatskog idiota, dakle idealan odabir za kolumnista net.hr-a, jedna od onih radi koje bi i osuđenici nepušači poželjeli cigaretu pred kraj, umjesto rekreacije s njom se ovaj put obrušila na profesoricu tatjanu Jospiović koja je puku poznatija i kao supruga predsjednika Ive bjeloglavca.
iako, prema političkim djelovanjuima Ive apšisalog i nemamo neke simpatije, dužnost mi je, istine radi, stati u obranu profesorice kao stroge i zahtjevne ali pravedne i razmne profesorice, koja nikad nikog nije rušila iz obijesti niti je ikada gnjavila sa nepotrebnim detaljima.
iznimno strpljiva koja cieni shvaćanje naučenog više nego napštrebano nabrajanje ipak pokazuje da su današnji studenti ulijenjeni i slabih radnih navika te kao i cjelokupno stanje u državi, skloni uvijek u drugome tržiti grešku.
ne dragi studenti, greška je ipak u vama.
ko vam je kriv što ste svojim postojanjem i djelovanjem opravdali naziv za vas-čokolino generacija.

Vepar
07-06-2011, 16:36
Gliha:muka
8% prolaznost? Ne znam, ali po meni to baš nije normalno. Greška je vjerojatno i u jednima i u drugima, a isto je tako istina da dosta profesora ne obavlja posao za koji su plaćeni kako spada. A ako postoji neko pravilo o poništaju roka, onda bi ga trebalo poštivati. Inače sam čuo da je uvedeni pismeni iz tog ispita vrlo težak, ne znam baš je li bio potreban.:003

caporegime
07-06-2011, 17:09
ako oni luđaci sa gpp katedre mogu imati pismeni, a zakomplicirali su kolegij do daske, ne vidim zašto i najbitniji ispit na fakultetu ne bi imao pismeni.
ponavljam o tatjani josipović kao profesorici sve najbolje.
ja iako neslagalica sa politikom ive josipovića, moram sa pedagoške strane pohvaliti supružnike josipović kao dobre profesore kojio znaju što trebaju i ne maltretiraju ljude.
oni koji se boje, ili ne uče ili nemaju povjerenja u same sebe a takvih je koliko hoćeš koji na ispit idu tek ako nanjuše profesora za kojega smatraju da pušta, nek padaju.
i trebaju padati.
pa nije fakultet dobrotvorna ustanova koja poklanja diplome.
uostalom, što se ne govori o onom manijaku uzelcu sa gpp-a, jaramaz iz rimskog i cijelu ekipu poluludih profesora od čijeg trenutnog stanja ovisi hoće li netko proći ispit.
za glihu ne mogu ništa reći ali josipovićka.....korektan ispitivač.

Vepar
07-06-2011, 17:15
Ja sam za to da svi profesori na nekoj katedri imaju što ujednačenije kriterije i prolaznost, a ne da se događa da je kod nekih prolaznost 8%, a kod drugih 80%.

Graničar Jozo
07-06-2011, 18:14
Ja sam za to da svi profesori na nekoj katedri imaju što ujednačenije kriterije i prolaznost, a ne da se događa da je kod nekih prolaznost 8%, a kod drugih 80%.

pa ne znam u čemu je ovdje problem. ili znaš ili ne znaš. što bi se ujednačavala prolaznost nekog krucijalnog predmeta sa nekim marginalnim. nemojmo svoditi obrazovanje na brojke i postotke prolaznosti.

na nekim predmetima je uvedeno tzv relativno ocjenjivanje, pa ako ste upali u jako dobru i kvalitetnu grupu imate peh. što znači da se na temelju znanja ostalih nečije znanje vrednuje jeli za 5 ili za 2. totalni shit.

Vepar
07-06-2011, 18:23
pa ne znam u čemu je ovdje problem. ili znaš ili ne znaš. što bi se ujednačavala prolaznost nekog krucijalnog predmeta sa nekim marginalnim. nemojmo svoditi obrazovanje na brojke i postotke prolaznosti.

na nekim predmetima je uvedeno tzv relativno ocjenjivanje, pa ako ste upali u jako dobru i kvalitetnu grupu imate peh. što znači da se na temelju znanja ostalih nečije znanje vrednuje jeli za 5 ili za 2. totalni shit.

Rekao sam da bi trebala biti ujednačena proaznost na nekoj katedri, a ne između različitih predmeta. I nije baš "ili znaš ili ne znaš", bar na pravu gdje su neki ispiti jako opsežni, zato uostalom i postoje ocjene. Naravno da ima stvari koje se moraju znati i bez kojih nije moguć prolaz.

caporegime
07-06-2011, 18:41
no dobro, bit je bila samo još jednom reći da je tina lakić idiot.
a i ružna je bogme

Graničar Jozo
14-06-2011, 09:46
Nepresušan izvor ove teme: Banac

http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/hr/features/setimes/features/2011/06/13/feature-02

caporegime
26-06-2011, 18:03
http://www.jutarnji.hr/rajko-grlic--dugi-put-od--izdajice--do--uglednog-hrvatskog-redatelja---tudmanu-dugujem-zahvalnost-sto-sam-otisao-u-ameriku--i-uspio/955042/

neizlječiva jugoslavenštura koji povraća svako jutro od muke pri pomisli na zemlju u kojoj se budi opet sere.
za nezahtjevne čitatelje eph smeća sasvim dovoljno ali da barem ružni rajko na tren stiša tu svoju mržnju pa barem obrazloži kako je zaključio to što je zaključio jer zasad ova njegova priča djeluje kao tipična priča ispodprosječno inteligentnog ljevičara koji papagajski ponavlja jedno te isto.

Humphrey
26-06-2011, 19:59
Uvijek se zapitam tko su ti ljudi koji redovito kupuju Jutarnji list, bez uvrede ikome ali što nije u redu sa tim ljudima i može li im se ikako pomoći? Ne mogu vjerovati da inteligentna, zdrava osoba ide redovito sebe podvrgavati tom zlostavljanju.

Jutarnji list je zločin protiv čovječnosti, uvreda cijelom ljudskom rodu, svemu što smo kao vrsta prošli i što smo stvorili.

Stara cesta u Vojvodini. Na prašnjavom putu nema nigdje nikoga, tek jedna trošna Lada Samara. Vozi je Dragan Paravinja, 37-godišnjak iz Stare Pazove. Teško zarađuje za kruh kako bi prehranio svoju obitelj. Suprugu i dva predivna sinčića. Luku i Nikolu.

Njima je dobar otac, ženi Milijani vjeran suprug, komšijama omiljen drugar.

No u njemu nešto ključa. Možda nezadovoljstvo privatnim životom, možda traume iz rata. Ili ipak oduvijek potisnuti poriv.

Tišina je dok vozi.

Usamljen je.

Potpuno mrtvilo.

Žive jedino misli koje mu izjedaju um.

Agoniju prekida prelijepo mlado žensko tijelo. Ispružila je ruku i podigla palac.

- Gde ćeš devojko? Gde treba da te povezem? - upitao je prije nego što se odvažila ući u vozilo s potpunim neznancem.

Pomislila je da će sigurno stići do svojeg odredišta u Indžiji.

Ali nije.

Dragan Paravinja ju je odveo na tajnovito mjesto.

Tamo ju je silovao.

U studenome 1996. godine stvoren je monstrum.

www.jutarnji.hr/dragan-paravinja--ljeta-smo-kao-djeca-provodili-skupa--a-zatim-je-poludio-u-ratu-i-poceo-silovati/955390/http://

caporegime
26-06-2011, 20:26
znači sjajno. srpski pobunjenik, koji je ratovao protiv hrvatske a ima i tjeralice zbog silovanja iz srbije i bih uredno se zaposlio u hrvatskoj.
znači, taj poslodavac ili nije ništa provjeravao ili mu to nije smetalo.
ja predlažem da se javno objavi ime njegovap oslodavca i da se svima da do znanja o kojem se govnu radi sa prijedlog da svi počnu bojkotirat tog čovjeka ili firmu.

Inkvizitor
26-06-2011, 21:45
Koliko takvih baulja Hrvatskom. Podpali su pod zakon o oprostu dok se hrvatskim braniteljima broji svaki metak....eto ti države i govana.

caporegime
27-06-2011, 10:00
Koliko takvih baulja Hrvatskom. Podpali su pod zakon o oprostu dok se hrvatskim braniteljima broji svaki metak....eto ti države i govana.

formalno pravno točno ali ja bi volio da svaki čovjek zna ime te firmew koja ga je zaposlila i facu vlasnika firme.
i da piše; "ovo je govno koje je zaposlilo bivšeg pobunjeikaa silovatelja, za kojim postoje tjeralice. ovo govno je dalo doprinos smrti jedne mlade osobe."

NorthStand
27-06-2011, 12:28
znači sjajno. srpski pobunjenik, koji je ratovao protiv hrvatske a ima i tjeralice zbog silovanja iz srbije i bih uredno se zaposlio u hrvatskoj.
znači, taj poslodavac ili nije ništa provjeravao ili mu to nije smetalo.
ja predlažem da se javno objavi ime njegovap oslodavca i da se svima da do znanja o kojem se govnu radi sa prijedlog da svi počnu bojkotirat tog čovjeka ili firmu.

Pa šta se mi čudimo, dok u HR ovakvi imaju "poseban status". U Srbiji točnije Vojvodini, Ivan Ivanović voditelj jedne vojvođanske tv kuće, priča kako bi bilo dobro da kad HR uđe u EU, Al Quaida postavi atomsku bombu. Naravno, da ne govorim o pobijenim i protjeranim, al kako je samo Srbija glasna kad treba isticat ustaške zločine, točnije hrvatske tako je vrlo revna u zataškavanju ovakvih stvari. Gdje se jasno krše ljudska prava, i gdje se ljude druge nacionalnosti javno vrijeđa. Bitno da kreteni u srbiji primjete kako na reklami za ožujsko, u pozadini se čuje ubij ubij srbina bit će da su ovi naši partizani namjerno to stavili samo zbog njih. Koji maloumnici, pa nama cijelu državu vode srboljupci i lizači srpskog šupka, a oni cijelo vrijeme vrište kako smo mi srbofobni. Da mi ovdje možda i jesmo, al oni koji odlučuju o bitnim pitanjima u zemlji ne da nisu srbofobni nego su srbe postavili i uzvisili da imaju bolji status od velike većine hrvata. Ovaj bolesnik i "pobunjenik" Paravinja, je najbolji pokazatelj kakav srbi status imaju ovdje, a kakav ona šaka hrvata što je ostala u vojvodini, i nemojte mislit da su ovakvi ko ovaj kreten Ivanović tamo manjina, i da to što rade ne rade pod blagoslovom države. Da je pravde, Srbija bi još 40 godina najmanje pregovarala s EU. Al oni će završit pregovore, vrlo vjerojatno puno brže i bezbolnije za svoje četnike nego HR. Al to je zato, što imamo kretene na vlasti kretene u narodu, medijima u velikoj većini su u ovoj zemlji idioti, i kad se sve to uzme u obzir onda nas ne treba čudit da ovakvi kao Paravinja mogu neometano šetat po zemlji protiv koje su ratovali. Toga valjda ima samo kod nas, i nigdje više.

http://www.vecernji.hr/vijesti/vojvodanski-hrvati-traze-zabranu-vojvodanske-televizije-clanak-304345 (http://www.vecernji.hr/vijesti/vojvodanski-hrvati-traze-zabranu-vojvodanske-televizije-clanak-304345)

A evo i primjera kako Srbi poštuju hrvate, a primjere u boričevcu jadovnu i ostalim mjestima gdje se naveliko obnavlja stara teza o genocidnosti hrvata, dok se u isto vrijeme prešućuje masovne pokolje nad hrvatima i kršenje ljudskih prava hrvatima iz srbije točnije vojvodine. Al neka se samo oni kurče i inate i obnavljaju svoje velikosrpske teze, al bude li trebalo opet će oni u jame, pa kome milo kome krivo.

caporegime
29-06-2011, 13:55
http://www.jutarnji.hr/big-brother-smece--kvari-mladez--isto-su-nekad-govorili-i-za--zlatarevo-zlato-/955789/

eh, kako je dobro biti novinar jutarnjeg lista.
obzirom na nezahtjevnu priglupu publiku kojoj je dovoljnoi da se malo zatepa kako su mladi lijepi i urbani, jutarnji postaje pravo utočište jazavaca svih vrsta koji pišući za njega dobivaju svoj trenutak.
tupavi novinar je očito skužio jednu stvar. ako svi počnu pljuvati bb on dobiva priliku skrenuti pažnju na sebe. zato jer je pametan i ispravan?
ne. zato jer je suprotan. kao što crna ovca strši među bijelima i on je ovdje pokušao dobiti svoj komadić pažnje samim time što će biti drukčiji.
otprilike bi istu takvu pažnju dobilo govno pokenjano u lavor sa cvoijentim laticama.
debilno piskaralo je osim što je pokušalo skrenuti malo pažnje na sebe, usporedio i zlatarevo zlato sa bb.
paralela koju je povukao je tipični detalj koji krasi mentalni sklop što novinara što čitatelja eph pamfleta a i radi kojega je meni osobno neugodno kupiti i nositi sa sobom jutarnji list.
osjećao bi se kao da jednako glupo kao što bi se čovjek osjećao glupo da pod rukom nosi knjigu "kako postati veliki zavodnik".

NorthStand
30-06-2011, 14:34
Jutarnji list je definitivno po meni, uz eventualno riječki Novi List uvjerljivo najgore glasilo, i onaj tko njih može čitat stvarno ima jeben želudac. Zato ja čitam Hrvatsko Slovo, je da ne izlazi svaki dan al bože moj barem ono što pročitam ne stvara gorčinu. haha

caporegime
05-07-2011, 13:17
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/142609/Default.aspx

većina ljudi pokušava pošto poto sakriti svoje mane međutim nosati debil kao da je izašao iz centrifuge perilice pa svima dokazuje koliko je glup, zavidan, licemjeran i podmukao.
ako je Bog čovjeka napravio od pepela, izgleda da su preci ante tomića stvoreni dok se bog našao u blizini septičke jame.

Ilirk@
05-07-2011, 15:59
smeće od smeća i iz smeća. nije on jedini u svom selu što tako razmišlja, nećeš virovat.
puno je imocki orjunaša da i nakota ostavio.

caporegime
05-07-2011, 22:55
http://www.jutarnji.hr/ivan-zvonimir-cicak--nijednog-hrvatskog-predsjednika-nije-mogao-podnijeti--zasjeli-su-na-mjesto-koje-je-on-sam-sebi-namijenio/956572/

:rofl:rofl:rofl e kad se nađu dva debila.......
s čičkom se isplati polemizirati, upravo zato jer ga iole argumentima potkovan sugovornik može razapeti bez pola muke.
naravno, debela frfljava svinja nije ni to kadra, jer sve što je pičak o njemu rekao je notorna istina.
nerast frfljo ostaje tako vjeran sebi, serući u monolozima sa tužnom svješću da je svaki put kad bi ušao u raspravu s nekim od protivnika koje inače tako sočno pljuje u svojim pamfletima, ostao popišan i prepišan.

caporegime
14-07-2011, 13:12
http://www.jutarnji.hr/dinko-mesin--super-sudac--ucio-je-od-ujaka--ima-samo-31-godinu--a-vec-je-donio-tri-odlicne-presude-koje-su-sokirale-hrvatsku-/959184/

dragi moj kolega, za početak, jebo ti ja mater usaftanu.
to što smradovi iz jutarnjeg pišu pangerike o tebi, motivirani su jednim jedinim razlogom.
to što izmišljaju pohvale, to je pak način njihovog rada

Njegova posljednja, još uvijek nepravomoćna, presuda kojom je Antoniju Vujčiću (24) izrekao četiri mjeseca bezuvjetne kazne zbog rasističkog transparenta “Srbe na vrbe, nikad zaboravit, nikad oprostit” postala je vijest ne samo u Hrvatskoj nego i u cijeloj regiji.

a da si slučajno donio zaknitu ali političku suprotnu odluku tvojim hvaliteljima, onda ti ovo ne bi bila pohvala i objašnjenje tvoje navodne sposobnosti,

Mešin, doznajemo od njegovih prijatelja, nije bio briljantan student. Diplomirao je 2002. na splitskom Pavnom fakultetu, a indeks mu je bio uglavnom ispunjen ocjenama dobar. Znanje i vještine stekao je radeći tri godine kao savjetnik na splitskom Županijskom sudu, od 2007. do izbora za suca općinskog suda.

- On je genijalac, rođeni pravnik. Možda je genetski predisponiran za bavljenje pravom, njegov je ujak Josip Čule, dugogodišnji sudac Županijskog suda u Splitu, a danas zamjenik državnog odvjetnika Mladena Bajića - kaže jedan sudac splitskog Županijskog suda.

nego bi jutarnji list razlajao o nepotizmu i rođačkim vezama.
kako i ja sam znam na koji način se postaje sudac, ostaje mi samo da se nasmijem na ove ljigave pohvale nepismenih novinarčića i još ti jednom jebem mater usaftanu, tebi i sistemu u kojemu se preko veza dolazi na sudačke pozicije.

caporegime
14-07-2011, 13:16
SLUČAJ: Smrt u prometu

OPIS: Optuženi je pijan u neregistriranoj Mazdi skrivio nesreću u kojoj je poginuo njegov suvozač Josip Bosančić (20).

OPTUŽENI: Silvio Karabić

OBRAZLOŽENJE: Lišili ste života mladog čovjeka i ugrozili druge.

KAZNA: 4,5 godine zatvora, 10 godina zabrane vožnje i liječenje od alkoholizma

SLUČAJ: Napad na policiju

OPIS: Optuženi je fizički napao službenu osobu, a uza se je imao dokumente koji su bili lažirani.

OPTUŽENI: Siniša Vidović

OBRAZLOŽENJE: Uvjetne kazne nisu utjecale na vas, zato vam sud opoziva i prijašnje uvjetne kazne za posjedovanje marihuane i vožnju s lažnim tablicama.

KAZNA: 2 godine i 11 mjeseci zatvora

p.s. ovo su te dvoije ostale presude koje su kao "šokirale" hrvatsku. nemam ih namjeru komentirati jer ove obične, čak i jednostavne i nedvojbene presude su u službi samo pangerika jutarnjih govana zbog one prve.
jebi se mali govnaru, da nemaš veze i štele i dalje bi šiljio olovke na županijskom sudu.

caporegime
15-07-2011, 09:34
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/07/14/0710006.html

debilana se nastavlja. evo kako retardi iz net.hr opisuju stvari.
kako je dalmacija jedna od regija u kojoj žive ljudi koji itekako poštuju pokojnog franju tuđmana, fascinira besramnost netovih orjunaša kako su protumačili poruke teške manjine kao "građana splita"
zanimljivo kako su tisuće splićana protivnika pederske parade od netovih šupaka protumačene kao ona nasilna manjina a čopor orjunaša predstavljaju kao izraz i stav građana splita.

Ilirk@
18-07-2011, 08:40
tisuće vlaja su protivnici pederastije, a ne splićana.
splićana ima u tragovima, a ima i jedna izreka kako su nastali.. nešto se spominju rimski vojnici i kurbe... nebitno. :D
uglavnom, orjuna je tamo bila jaka, još uvijek je jača u splitu orjuna nego u zagrebu partizanština, na primjer.
ne vidim zašto treba pred tom činjenicom zatvarati oči...
da netko stavi spomenik do spomenika, smojin i tuđmanov i traže od splićana da se referendumom izjasne koji će ostat, u život se kladim da bi smojin ostao.
a tko je i što je smoje, to zna valjda danas svatko...

Škutor Mate
18-07-2011, 09:18
Bogme ne znam baš za referendum kako bi proša, ima u Splitu dosta Vlaja i Ercegovaca. A sudeći po Torcidi koja očito diše većinski i mlađi svit naginje prema Franji.

Ilirk@
18-07-2011, 09:23
ma di si ti vidio vlaja i ercegovca da se nagurava u redovima za glasanje?
tako je i na nivou cile hrvatske, a i hercegbosne.
svi nešto seru i pričaju, a kad triba skinit dlaku s glave za dobrobit nacije, onda imaju ''prišnijih posala''... ma daj pusti...
i što je još gore, ja osobno, od 10 ljudi koje poznajem, znam sigurno za najmanje njih 5 koji predamnom pričaju jedno, a rade i glasuju za suprotno.

Inkvizitor
18-07-2011, 09:26
Zar nije Ante Tomić fetivi Vlaj pa je bio u paradi

Graničar Jozo
18-07-2011, 10:22
206

a ovo moram podjelit. :rofl:rofl:rofl

Ilirk@
18-07-2011, 10:22
Zar nije Ante Tomić fetivi Vlaj pa je bio u paradi

je bio je. i kao pobornik pederastije, doživio ovacije odobravanja od par tisuća imoćana u zagvozdu za kazališnu predstavu 'čudo u poskokovoj dragi'.
ljudima pravo milo bilo što ih inače prikazuje kao najgore nakaze, primitivce i kanibale na kugli zemaljskoj...

Humphrey
18-07-2011, 10:34
je bio je. i kao pobornik pederastije, doživio ovacije odobravanja od par tisuća imoćana u zagvozdu za kazališnu predstavu 'čudo u poskokovoj dragi'.
ljudima pravo milo bilo što ih inače prikazuje kao najgore nakaze, primitivce i kanibale na kugli zemaljskoj...

Ljudima je valjda važno da se o njima piše i govori, a manje im je bitno što se o njima piše i govori.:)

Gledam sinoć Velo misto i ne možeš ne vidjeti razliku između Tomića i Smoje, kao ljudi su isti, vrijedni prijezira ali čudo jedno koliko je Smoje kvalitetniji.

Ja bih Tomićeve političke stavove još nekako i progutao ali njegova književnost je nešto strašno.Kod Smoje nema mržnje, kod Tomića ona ujeda za oči iz svake njegove rečenice. To je mržnja prema sebi koju onda projicira na svoje likove.

Ilirk@
18-07-2011, 10:43
Ljudima je valjda važno da se o njima piše i govori, a manje im je bitno što se o njima piše i govori.:)

Gledam sinoć Velo misto i ne možeš ne vidjeti razliku između Tomića i Smoje, kao ljudi su isti, vrijedni prijezira ali čudo jedno koliko je Smoje kvalitetniji.

Ja bih Tomićeve političke stavove još nekako i progutao ali njegova književnost je nešto strašno.Kod Smoje nema mržnje, kod Tomića ona ujeda za oči iz svake njegove rečenice. To je mržnja prema sebi koju onda projicira na svoje likove.

smoje je klasika, orjuna, antitalijanština pršti iz njega, a projugoslavenštinu ne more sakrit, tako ni simpatije prema miloševiću s početka rata kojih se nije odrekao dok nije krep.. mislim, umro.
ali da je kvalitetan pisac, to mu nitko nikad ne može osporit.
iz te kvalitete i proizilazi to da svoje stavove fino promiče, a tomić direkt u pleksus, sirovo, surovo i bez mjere i ukusa.
jedan je ipak gospodin, a drugi seocko ruglo.
prvi ne bježi od sebe, a drugi bi sve dao na ovom svitu da more bit ono što nije.
prvi ima kulturu izražavanja, a drugi je prikucani 'urbani' pisac kojeg je neofašistička ljevica u hrvatskoj prigrlila kao svoga...
prvi zna povjesne fakte, a drugi ne zna ni tko mu nosinu nosa...
i td...

a imotski seljaci i oni što misle da to nisu, neka i u buduće uživaju u mlikotinim mudama pod bubrige i tomićevim kanibalskim dogodovštinama. budali će uvik prije metar u guzicu, nego cenat u glavu...
tako bilo i bit će. ali mene zagvozd više vidit neće.. :)

Ilirk@
18-07-2011, 10:45
206

a ovo moram podjelit. :rofl:rofl:rofl

pa jel vidiš ti tog jada i bijede... žalosno, ali jedan od najčitanijih portala u 'hrvata'...

Škutor Mate
18-07-2011, 11:19
ma di si ti vidio vlaja i ercegovca da se nagurava u redovima za glasanje?
tako je i na nivou cile hrvatske, a i hercegbosne.
svi nešto seru i pričaju, a kad triba skinit dlaku s glave za dobrobit nacije, onda imaju ''prišnijih posala''... ma daj pusti...
i što je još gore, ja osobno, od 10 ljudi koje poznajem, znam sigurno za najmanje njih 5 koji predamnom pričaju jedno, a rade i glasuju za suprotno.

pa kako je onda Kerum dobio izbore? pa nisu orjunaši za njega glasovali? zna se koga zastupa Pavičić, Tomić i ekipa i nekako imam dojam da ljudi u Splitu uvik glasaju baš kontra njizi, za koga se oni založe taj gubi izbore

Ilirk@
18-07-2011, 11:37
to su glasali hercegovci što su doli prijavljeni ;)
zanimljivo da ti keruma stavljaš pod desnicu... a on kontra hadezea koji se smatra 'desnom' strankom i u kompi sa sdp-om koji je u spljetu baš onako, da prostiš, orjunaški.
daj se saberi, irudati...

Graničar Jozo
18-07-2011, 11:50

kad smo već kod toga. nakei dan sam vidio da je nino raspudić bio pjevao neku pjesmicu o tome kako je glasao dvaput. Ne mogu je naći na youtubeu, pa ako netko zna... :)

edit. pronašao

http://www.youtube.com/watch?v=kk9nEOHHOsA&feature=related

Škutor Mate
18-07-2011, 11:57
zanimljivo da ti keruma stavljaš pod desnicu... a on kontra hadezea koji se smatra 'desnom' strankom i u kompi sa sdp-om koji je u spljetu baš onako, da prostiš, orjunaški.
daj se saberi, irudati...

Pa Kerumov je prijedlog da se stavi Franjin kip, valjda će zato glasovat oni koji su njemu dali glas na izborima. Plus glasači HDZa, HSPa....

Ilirk@
18-07-2011, 12:00
to je nedavno izjavio i to ne opovrgava činjenicu da su ga birali orjunaši i ljevičari.
kerum i desnica nemaju veze.
ni hadeze koji je dubroko proveo 'detuđmanizaciju' isto nemaju veze sa spomenikom niti će mu dati glas. a nemaju veze ni sa desnicom, samo su kontra sdp-a.
oni iz hsp-a koje znam preziru i tuđmana i hdz, tako da će možda podržati gradnju spomenika ako poslušaju tomasovića, inače ne bi. a keruma ne mogu smislit...
rekoh, saberi se...

Škutor Mate
18-07-2011, 12:22
a dobro, ali ja jopet nekako slutim da bi referendum za Vranjin kip na Rivi u Splitu proša

Ilirk@
18-07-2011, 12:31
a dobro, ali ja jopet nekako slutim da bi referendum za Vranjin kip na Rivi u Splitu proša

ne bi. ja ne slutim, ja znam :)

caporegime
18-07-2011, 12:39
Tako je nedavno Jutarnji list objavio na cijeloj stranici glorifikaciju nove splitske sudačke zvijezde u Hrvata. Čitav taj uradak doimao se kao plaćeni oglas. Uz tekst na čitavoj stranici i ogromna slika bucmaste sudačke zvijezde sa sunčanim naočalama. Dobro, kaže novinarka, naša zvijezda nije baš bio bog-zna-kakav student, ali je kao stručni suradnik iliti savjetnik na Županijskom sudu u Splitu bio po njoj izvanredan. Ponešto znam kako se biraju savjetnici na našim sudovima. Za nekolicinu slobodnih mjesta prijavi se između dvjesto i tri stotine kandidata. Najveći dio je završio studij sa odličnim uspjehom i u roku. Sada se postavlja pitanje kako je naš genijalac, kao prosječan student, uopće uspio upasti na mjesto sudskog savjetnika. Međutim, zagrijana novinarka odmah nam je i otkrila tajnu njegovog uspjeha. Stric ili ujak (nisam baš točno upamtio vrstu srodstva) nove sudačke zvijezde je zamjenik državnog odvjetnika Mladena Bajića. Sada je jasno da je mlada zvijezda na sudačkom nebu u Splitu odmah opravdala povjerenje onih koji su ju «pogurali» do mjesta savjetnika na Županijskom, a uskoro i do funkcije suca na Općinskom sudu u Splitu. Među «briljantnim» presudama mladog suca strši ona o četiri mjeseca bezuvjetnog zatvora za teškog zločinca koji je bio uhvaćen jer je kod njega bile pronađene parole «Srbe na vrbe» i «Ne smijemo zaboraviti!». Ushićena novinarka odmah nas je u članku obavijestila i kako je ta presuda protiv govora mržnje bila potvrđena na Županijskom sudu. Sada se postavlja pitanje, što je sa drugim samozatajnim i kvalitetnim sucima koji u tišini rade svakodnevno svoj posao i nikada ne dožive medijsku «slavu» zbog jedne presude.

kaže hodak, a ja stavljam sam oda netko ne bi pomislio da je iz mene neki dan progovarala zavist

Ilirk@
18-07-2011, 12:44
evo, matane, čitam jednu anal-lizu hercegovačkog sjaja i bijede... kaže tip da učenici u hercegovini u 'pradinim' cipelama gacaju po vodi iz wc-a što se navodno sliva po hodnicima :D bože kretena...
i onda djeca siromašnih idu u kriminal jer djeca bogatih nose pradu i ostale brendove...
drugim riječima: sirotinja su lopovi, a bogati su seljančure što glume bogatstvo.
koji rasizam, za ne povirovat...

evo ti pa se zabljavaj člankom pisanim ko da je podatke iz guzice čupao..

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=773:sjaj-i-bijeda-zapadne-hercegovine&catid=36:gospodarstvo&Itemid=56

Ilirk@
18-07-2011, 12:45
kaže hodak, a ja stavljam sam oda netko ne bi pomislio da je iz mene neki dan progovarala zavist

ne zavidi paun švraci na perju... :p

Škutor Mate
18-07-2011, 13:56
dobila si palac gori :D

Inkvizitor
18-07-2011, 14:05
nema šanse da su splitski ljevičari i orjunaši glasali za Keruma..šanse nema..

Ilirk@
18-07-2011, 14:19
je, i ja kad čujem kako ljudi pričaju, svi se krvlju i dicom zakljinju da nisu za njega glasali.
i po novinama pišu kako nisu glasali.
i na tv anketama da nisu za njega glasali.
niko živ za njega nije da glasa, a on izabran.
reko' ja, hercegovci su to izglasali. tamo ih ima toliko da su nevoljni spljećani vapili da vratimo srbe, a jamimo ercegovce natrag...

caporegime
18-07-2011, 14:27
ipak, nemojmo biti ni toliko prekroitično prema splićanima, jer, kao i kod oriđiđi zagrepčana, koji su u većini nacionalno vrlo ispravni ljudi i pravih manira, u konkretnom slučaju bi se u dobroj mjeri radilo o također naseljenim okolnicima koji su uslijed vlastitih kompleksa došljaka, taj isti kompleks pokušavali zaliječivati pljuvanjem po ostalim doseljenicima.
ante tomić sigurno nije fetivi splićanin a nije bogami ni jurica krumpiroglavi pavičić kao niti ostala ekipa splitskih jugovića.
jednostavno su iskoristili primjetnu činjenicu vidljivu kod hrvata a to je veličanje i slavljenje rodnoig kraja bilo to na makrorazini kad dalmatinci ili slavonci ili ličani ili hercegovci u zagrebu drže do regije ili kad vlaji ili boduli u splitu na mikrorazini drže do rodnog kraja.

kak ose ovi navedeni rodnim krajem ne mogu podičiti jer su oni zapravo otpadnici od rodnog kraja u kojemu ih čvokaju još više nego u splitu, svoju mržnju prema rodnom kraju za koji se ipak ne mogu vezati kao i mržnju prema samim ljudima ispoljavaju tako da inzistiraju na svom građanstvu, iako im je netko trbebao reći da pravi originalni višegeneracijski građani smatraju ispod razine4 ponašanje, isticanje samog svog građanstva motiviranog isključivo postavljenjem razlike prema nekome tko nije građanin po njihovim mjerilima.

Ilirk@
18-07-2011, 14:37
ko priča o fetivima?
fetivih je u tragovima i sve starci, dica otišla davno.. a i među njima je dosta vlaja što su se doselili između ratova, dakle, nisu od dioklecijanovog doba tu...
sve što je orjuna, talijanština i autonomaštvo u splitu, velikom većinom su vlaji.

svojim rodnim krajem, ti koje spominješ, mogu se podičiti.
ko orjunom, ko prirodnim lipotama, ko ustašama, ko braniteljima u ratu i slično.
recimo, imockim se moreš podičiti u svim slučajevima.

Ilirk@
18-07-2011, 14:47
primorci... jesu li to vlaji?
otočani.... jesu li i to vlaji?
sve vlaji brate mili.

Ilirk@
18-07-2011, 14:49
evo jednog fetivog vlaja, podrijetlom iz vlaškog primorskog doca

http://dragan-markovina.blog.hr/2011/03/1629007277/bauk-dalmatinskog-autonomastva.html

caporegime
18-07-2011, 14:49
vlaji su ono najvitalnije i najkvalitetnije što se splitu moglo dogoditi.
i ne samo splitu.

Ilirk@
18-07-2011, 14:52
malo su ispravili one pogrbljene primorce i povisili sitne otočane. što jes, jes...

Škutor Mate
18-07-2011, 15:33
A Blanka Vlašić. :)

Ilirk@
18-07-2011, 15:45
ona je fetiva, vidiš bolan po prezimenu. jedino je profil naslijedila od rimljana, nema od koga drugog...

Graničar Jozo
18-07-2011, 16:22
vlaji su ono najvitalnije i najkvalitetnije što se splitu moglo dogoditi.
i ne samo splitu.

http://www.youtube.com/watch?v=usxFrsX1a6U

NorthStand
18-07-2011, 19:31
primorci... jesu li to vlaji?
otočani.... jesu li i to vlaji?
sve vlaji brate mili.

Živjeli vlaji, da nije bilo vlaja, ne bi bilo ni današnjeg splita. Kerum je moderniziro split, takvi ljudi nam trebaju, još samo da Isusa prikelji na Marjan, i to je to. haha Ma ne mogu se otet dojmu, da kad vidim tko napada Keruma dolje, moram priznat da mi je odmah draži. Dovoljno je vidjet tko ga mrzi, i ja ga onda ne mogu mrzit ma koliko ga ne volio i imao određene skepse u vezi njega, i njegove politike.

Ilirk@
19-07-2011, 08:18
ma svi su oni glasali za keruma, i vlaji i nevlaji, i crveni i crni i livi i desni. i svak je imao svoje razloge. kerum se pametno našao na raskrižju političkih ideja i ideologija, prijatelj neprijateljima onih drugih i neprijatelj prijateljima onih trećih... pokupio sa svih strana glasove koji su se kolebali, a u to vrime, kolebali su se mnogi.
pogodio žicu, kako se ono kaže. i ljude i program i politiku i vrime. sve ko švicarski sat.
sad se samo peru ovi što kažu da nisu za njega glasali... isto ko za mesića.
izdajnik vladao hrvatskom 10 godina, a kad ljudi pričaju, pišu ili komentiraju, ispada da nitko živ nije za mesića glasao.
tako se danas keruma odriču...

NorthStand
19-07-2011, 14:35
ma svi su oni glasali za keruma, i vlaji i nevlaji, i crveni i crni i livi i desni. i svak je imao svoje razloge. kerum se pametno našao na raskrižju političkih ideja i ideologija, prijatelj neprijateljima onih drugih i neprijatelj prijateljima onih trećih... pokupio sa svih strana glasove koji su se kolebali, a u to vrime, kolebali su se mnogi.
pogodio žicu, kako se ono kaže. i ljude i program i politiku i vrime. sve ko švicarski sat.
sad se samo peru ovi što kažu da nisu za njega glasali... isto ko za mesića.
izdajnik vladao hrvatskom 10 godina, a kad ljudi pričaju, pišu ili komentiraju, ispada da nitko živ nije za mesića glasao.
tako se danas keruma odriču...

A da, al opet treba reć Mesić je izdajnik i to na kubik, al realno između njega i Kosorice, ili Bludiše ljudi nisu ni imali bolju soluciju. Isto tako, kad čovjek vidi tko je bio najjači protukandidat Lignjiću ne treba čudit, da uvije stoka pobjedi i dođe na čelo države. Mi jednostavno nemamo normalne ljude, barem ne u politici koji su zainteresirani vodit državu u nekom boljem smjeru. I dok je tako, pobjeđivat će tipovi kao što su Mesić, Sanader, Milanović, Josipović, žalosno da u državi jednostavno nema nikoga s kapacitetom i vizijom tko će preuzet vlast od ovih kokošara.

A Kerum je dobio izbore, jer je narodu pun kurac SDP-a i HDZ-a, i neka je ja sam mišljenja da je on za split daleko bolji izbor od SDP-a i HDZ-a ma šta neki mislili o njemu.

Ilirk@
20-07-2011, 10:34
sorry, ali reći da je budiša gori izbor od mesića, čista je blasfemija.
čovjek je pošten, proganjan od udbe, prvi je hrvatima obznanio i da će generali biti isporučeni haagu, a i da je mesić svjedočio što je svjedočio.
lik nema mrlje jedne na obrazu, karakteru i političkom djelovanju što se tiče poštenja i ljudskosti.
ja mu zamjeram udruživanje s komunjarama, ali znajući da je naivan i bez zlih namjera, to mu mogu oprostiti.

ne vidim uopće kako netko može staviti mesića u korelaciju s budišom, a kamoli ga svrastati u 'bolji izbor'!

opravdavati svoj glas dan kerumu ili mesiću na ovakav način, stvarno je ispod svakog nivoa.

Inkvizitor
20-07-2011, 11:02
Budiša je bio naivčina i načinio je u svojoj naivnosti štete hrvatskim interesima za vrijeme rata ali čovjek je to radio jer je bio politički nezreo..jer je vjerovao svakome..ali on je jedini svijetli lik hrvatske politike

zato nije ni prošao..

caporegime
20-07-2011, 15:34
http://www.javno.ba/bih/rasprdievska-politika-hrvata.html

:rofl:rofl
smijeh prije svega uzrokovan nevjerojatnim idiotarijama pisca članka, koji očito nema pojma gdje živi ni ko mu glavu nosi.
iako, nisam prevelik obožavatelj nine raspudića, prvenstveno jer od nekoga očekujem žestinu i borbenost, koju dotični nema, slažem se sa većinom onoga što kaže.

e sad, ovaj platformaški isprdak koji piše za e-posavinu započeo je članak ovako;

Naprosto je nevjerojatno kako si neki ljudi uzimaju za pravo govoriti u ime svih Hrvata, a da za to nemaju legitimitet niti ih je itko ovlastio da Hrvatima sole pamet. Pogotovo izgledaju smiješni kada upravo govore o legitimitetu hrvatskog naroda. Pogotovo kada to čine primjerice iz Zagreba, a nama ovdje u BiH govore što je dobro, a što nije i što nam valja činiti, a što ne.

mali platformaški isprdak, čiju političku opciju podržava točno 6-7% hrvata u bih je imao obraza nekome spočitati i kritizirati nekoga jer eto, kako se usuđuje govoriti u ime hrvatrskog naroda u bih.

poruka piscu; šupčino, samo ti i još pol tamića takvih idiota kao što si ti nemaju veze s vezom kad ocjenjuju volju hrvatskog naroda.

caporegime
25-08-2011, 14:57
http://danas.net.hr/hrvatska/vbulic/page/2011/08/25/0108006.html?pos=n1

a pitali smo odakle ovaj netalentirani kolumnist crpi svoje stavove.
očito se radi ne samo o partizanskom pulenu nego o onome iz klase onih koji su dobro partijski naplatiti svoje partizanstvo pretvorivši ga u jugoslavenstvo i odanost sistemu.
šta će mali, grčevito se bori priotiv ičega hrvatskoga jer je njemu hrvatsvo nespjivo sa sustavom vrijednosti na kojem je odgajan.
i to mu je bila valjda glavna referenca da dobije priliku pisati, jer ni talenta a ni pameti vidljivo nema.

Vepar
24-09-2011, 17:58
Zipa idiota:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nije-zelio-prestati-govoriti-denis-kuljis-rastjerao-punu-dvoranu-weekend-media-festivala/573525.aspx
:rofl

mardar
24-09-2011, 18:32
Zipa idiota:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nije-zelio-prestati-govoriti-denis-kuljis-rastjerao-punu-dvoranu-weekend-media-festivala/573525.aspx
:rofl

Kretenčina ma stavljeno i na naslovnicu ima li video gdje :):)

TheBronxBomber
30-09-2011, 19:22
– S gnušanjem odbijam tvrdnju da sam ratni profiter jer sam se u to vrijeme borio za Hrvatsku te imam čin pukovnika – kazao je Sanader optužnom vijeću.

:clap

Sto sve covjek nece procitati u novinama.

TheBronxBomber
30-09-2011, 19:22
A i bolje je svasta 'ist nego svasta govorit.

Graničar Jozo
08-11-2011, 12:15
"Ministru je trebao veći izazov. I onda ga je našao. Saznali smo, naime, da je ministar baš gledao serijal Hrvatski kraljevi i shvatio da nije sve što je kralj Tomislav činio bilo baš uredu. Uzrujao se, zabuljio se u ekran prijeteći onim svojim pogledom, sav u nevjerici. Dosjetio se i da je kralj Tomislav kamen temeljac hrvatske državnosti kao i antifašisti pa je odlučio udariti", stoji u priopćenju kojeg su sastavili aktivisti Društvene Mreže Građana.

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/11/08/0121006.html

caporegime
08-11-2011, 12:35
naravno ,takvi su najglasniji u podršci procesuiranja branitelja domovinskog rata.
djeca "purgera" s grmeča i kozare očito unatoč svakodnevnim automantrama o vlastitom građanstvu i urbanosti još uvijek ne mogu iz sebe izbaciti opančarsko naslijeđe gmečkih ovcojebaca.

NorthStand
09-11-2011, 14:59
sorry, ali reći da je budiša gori izbor od mesića, čista je blasfemija.
čovjek je pošten, proganjan od udbe, prvi je hrvatima obznanio i da će generali biti isporučeni haagu, a i da je mesić svjedočio što je svjedočio.
lik nema mrlje jedne na obrazu, karakteru i političkom djelovanju što se tiče poštenja i ljudskosti.
ja mu zamjeram udruživanje s komunjarama, ali znajući da je naivan i bez zlih namjera, to mu mogu oprostiti.

ne vidim uopće kako netko može staviti mesića u korelaciju s budišom, a kamoli ga svrastati u 'bolji izbor'!

opravdavati svoj glas dan kerumu ili mesiću na ovakav način, stvarno je ispod svakog nivoa.

Ma nisam ja reko da je B(L)udiša gori izbor od Mesića. Pa ja bi pet puta rađe glaso za B(L)udišu nego Mesića. Iako je i on napravio neke greške u koracima, jer je bio naivac. Al u globalu, on je pozitivan lik.

http://www.youtube.com/watch?v=KqANJdRCceQ (http://www.youtube.com/watch?v=KqANJdRCceQ)

Ima još jedan bolji video, gdje govori da današnja BiH, nije produkt FT, jer da je vidljivo da je FT nije podjelio, pogotovo kad se uzme u obzir da je FT stavio potpis na Dayton, koji je praktički hrvate gurnuo u sve ovo što se danas događa protiv interesa hrvatskog naroda unutar BiH. Prema tome, nisam ja po njemu pljuvao, već sam samo htio reć da on nije bio dovoljna jak lik, da bi mogo pobjedit ove neo-boljševičke snage koje će uvijek glasat "za svoje" drugove. Bez obzira, kakvi oni bili, i koliko loši bili kao npr Mesić, oni će dobit glas od njih! Prema tome, problem desnice je, što se ne digne na noge, i ne glasa za alternativu ovima. Jer svi u HR su znali da će boljševici glasat za Meska, prema tome trebalo je bez obzira tko se slago ili neslago s Budišom, dat njemu potporu ili bilo kojoj drugoj opciji samo da ne pobjedi ovo govno, koje i dan danas opstruira rad naše države i suočavanje s avetima prošlosti. Al šta je tu je, dobar je naslov ove teme, jer hrvatsko društvo je u postotku gledano, možda i najzgodnije za razmonšavanje idiota svih vrsta, barem to nije upitno danas nakon svega što smo prošli kroz 1990e, da bi nas oni koji su pobili hrvata ko i turci, suočavali s zločinima branitelja u legitimnom i oslobodilačkom ratu 1990ih. I govorili kako sve zločine treba istražiti, i kako cijelu našu državu treba gurnuti u još jedno ropstvo, EU. Politika, "nema alternative" nas je kroz povijest već jako puno stajala, i stajat će nas i dalje jer nismo doživjeli katarzu, i jer je naš narod još uvijek neuk i ne zna dobro svoju krvavu povijest. A da bi znao kakva će bit budućnost, moraš znat i kakva je bila prošlost. Na žalost, to većina hrvata preskače, i zato nam se s vremena na vrijeme ponavljaju greške koje smo radili u prošlosti. Budiša nije izuzetak, al je svakako iz mog kuta gledanja ok tip, i mogu reć da je jedan od boljih naših političara kad se gleda tko nam sada vodi glavnu riječ. Čačić Jakovčić Milanović Linić Pusić, Kosor, Šeks, Jarnjak, bože moj zašto si nas ostavio, na milost i nemilost navedenih?

Dobri Pastir
08-12-2015, 18:07
Stipe Petrina

Božo Petrov

Ivan Z. Čičak

Dobri Pastir
08-12-2015, 20:32
http://direktno.hr/en/2014/sport/33116/Biv%C5%A1i-Titov-pionir-Dino-Ra%C4%91a-posjetio-njegov-grob-J**e-mi-se-za-politiku.htm

"Volim doći u Beograd. Ponekad radi sportskih događaja, a uvijek se u društvu prijatelja dobro provedem. Meni i čitavoj generaciji košarkaša j**e se za politiku. Do kada ćemo se vraćati u prošlost? Probajmo živjeti u sadašnjosti", rekao je Rađa za srbijanske medije.

Ovaj je skroz "odlepeo."

ROFL

NorthStand
08-12-2015, 21:56
odličan naslov teme, dobro da je netko podigao, sad ću ja ja održavat stalno aktualnom, bilo je hrpa dobrih tema ali su se zagubile jer je mali broj forumaša na forumu. očito je našim glupanderima draže raspravljat se s onim udbašima i četnicima na forum.hr-u, nego s svojom braćom hrvatima i sestrama hrvaticama ovdje. meni to ne ide u glavu, šta da ja raspravljam s nekim titoistom i staljinistom, šta ? šta ja imam s njima zajedničko, da s njima provodit dane i sate zajedno, i to na nekom forumu gdje me baniraju u roku pet poruka.

desnica je isto poprimila elemente mazohizma, i to onog dana kad je dozvolila da se na nju gleda isključivo iz prizme hitlera nacionalsocijalizma odnosno musolnija i fašizma, a da bude stvar bolja hitler i musolini su ekonomski bili bliže današnjoj ljevice nego desnici.

tako da mi nije jasno, šta mi dozvoljavamo toj hordi imbecila i idiota da nas prozivaju, i to s te moralne strane gledišta, kao da su oni nešto bolji od nas, pa ja znam hrpu desničara koji su časni i pošteni ljudi, dok još nisam u životu upoznao takvog ljevičara, to su neradnici i hrvatske palikuće, njima je hrvatska bila i ostat će trn u oku !

NorthStand
08-12-2015, 21:57
http://direktno.hr/en/2014/sport/33116/Biv%C5%A1i-Titov-pionir-Dino-Ra%C4%91a-posjetio-njegov-grob-J**e-mi-se-za-politiku.htm

Ovaj je skroz "odlepeo."

ROFL

ma on pati od kompleksa zvanog, "nisam ja komunista, ja sam antifašista". :rofl

NorthStand
17-12-2015, 07:43
http://www.dnevno.hr/vijesti/komentari/milanovicev-obrat-nije-politika-to-je-najava-nasilja-bez-presedana

NorthStand
19-01-2016, 00:58
Ideja koju je rektor Sveučilišta u Zagrebu Damir Boras podijelio s Jutarnjim listom, a po kojoj bi u osnovne škole trebalo vratiti učenje ćirilice, nestale iz programa početkom devedesetih, za mnoge je iznenađujuća. Ipak, o njoj se na Sveučilištu, a primarno na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, već dulje vrijeme raspravlja u kontekstu problema nastalih s postavljanjem ćiriličnih ploča u Vukovaru.
VEZANE VIJESTI
Vijesti

Dva razloga ‘za’

- Mislim da bi učenje ćirilice trebalo vratiti u škole, kao što bi trebalo glagoljicu ponuditi kao izborni predmet. To su starohrvatska pisma i bilo bi lijepo nanovo ih vidjeti u nastavi - kaže zagrebački rektor, uvjeren da će u stručnoj javnosti mnogi misliti isto.

Davor Dukić, redovni profesor Odsjeka za kroatistiku - Katedre za stariju hrvatsku književnost, navodi dva razloga zbog kojih bi bilo dobro učiti ćirilicu.

- Na ćirilici imamo niz starih tekstova, a poznavanje toga pisma pomaže učenju ruskog jezika. Drugi je razlog to što se u nama susjednim zemljama rabe i ćirilica i latinica, a savladavanjem osnova ćirilice u osnovnoj školi naši bi učenici dobili mogućnost čitanja stručne literature na ćirilici - kaže Dukić.

Slaže se s tezom da danas, da je ćirilica ostala u hrvatskom obrazovnom sustavu, ne bismo u toj mjeri imali teškoća s uvođenjem ćiriličnih ploča u Vukovaru.

- Kada nešto bolje poznajete, manje od toga zazirete - kaže Davor Dukić.

Bivši dekan Filozofskog fakulteta (s početka devedesetih), akademik Josip Bratulić, stav o ćirilici u školama opravdava na sljedeći način: - Nijedno znanje čovjeka ne opterećuje da bi ga osiromašilo. U mozgu prostora ima, a znati pisma je vrlo dobro - onaj tko ne zna pisma, ne zna ni jezike.

Svjestan da u dnevnopolitičkom kontekstu ovo pitanje može biti dočekano na nož, nudi rješenje. - Problem je što ćirilici treba skinuti političku auru. Kako? Vrlo jednostavno - nazovimo je hrvatskom ćirilicom - predlaže akademik Bratulić.

Dok se neki s čuđenjem pitaju je li ovo neki oblik naknadne pameti, Željko Jozić, ravnatelj Hrvatskog instituta za jezik, pita se kako se dogodilo da se ćirilica u školama prestala učiti ako se jezikoslovci danas slažu da bi je trebalo vratiti u škole?
Višestruka isplativost

Jozić objašnjava kako je jasno da su ćirilica i glagoljica stara hrvatska pisma, a da su Hrvati bili tropismena nacija i pisali glagoljicom, ćirilicom i latinicom. Činjenica jest, nastavlja Jozić, i da su hrvatska ćirilica, tzv. bosančica, i glagoljica danas vrlo zanemarena pisma iako su njima pisani neki od najvažnijih dokumenata hrvatske povijesti.

A stručnjak za jezike s Odsjeka za lingvistiku, akademik Ranko Matasović, iako nema izgrađeno mišljenje o potrebi uvođenja ćirilice u škole, smatra da bi u njima trebalo znatno više učiti - ruski.

- To je jezik koji se lako uči i višestruko isplati. Učenje ruskog, doduše, povezano je s poznavanjem ćirilice, a i činjenica jest da su i glagoljica i ćirilica dio hrvatske nacionalne baštine - kaže akademik Matasović, uvjeren da su djeca, posebno u osnovnim školama, preopterećena mnogim sadržajima, pa je pitanje gdje naći prostora za učenje glagoljice i ćirilice.

- Na razini izbornih predmeta sve je moguće - kao izborni, mogao bi se učiti i kineski, no sve je stvar stručne analize kurikuluma - kaže Marasović.
I danas je zgodno znati

- Ja znam pisati i čitati ćirilicu jer sam predavala u školi kada su se zadaće pisale i latinicom i ćirilicom. Znanje ćirilice čak me spasilo jedne ratne godine - kaže Ljilja Vokić, bivša ministrica prosvjete i profesorica hrvatskog jezika. Prema njezinu mišljenju, ćirilicu je i danas zgodno znati, no nije ju dobro nametati. Zato bi bivša ministrica otvorila učenicima mogućnost izbora njezina učenja. Ljilja Vokić pritom podsjeća da ćirilica nije obilježje jednoga naroda da bi se zbog nje stvarala averzija.

- To nije srpsko pismo, samo su je Srbi zadržali, a Hrvati su se priklonili Zapadu i prihvatili latinicu. Kad bi se u školama otvorila mogućnost njezina učenja, vjerujem da bi bilo onih koji bi se odazvali - procjenjuje Vokić.

Bolje bi bilo da uvedemo još jezika

- Ne znam što je rektor Boras želio postići ovim prijedlogom, ali činjenica je da jedino u čemu se svi slažemo jest da nam je gradivo preopterećeno i nije u skladu s vremenom u kojem živimo. Ako ostavimo sa strane ćirilicu kao svojevrsno političko pitanje u Hrvatskoj, i uz uvažavanje da je i znanje tog pisma dio pismenosti, svejedno mislim da bi za buduće generacije bilo korisnije uvesti nešto novo, poput učenja informatike ili još jednog stranog jezika - komentira Radovan Fuchs, bivši ministar znanosti. Dodaje kako u Americi djeca nemaju obavezan latinski, pa svejedno imaju izvrsne liječnike i pravnike.

uskoro očekujem novi prijedlo, Jugoslavija je imala svemirski program, i bila ekonomski div svijeta, najbolje da mi napraviom još jednu da bi se drugovi osjećali ugodno, i da im se ne bi stalno ukazivale ustaše i fašisti po državi. jer kad uskrsne treća sreća, bit će i manje ustaša pošto će ih opet skupa s četnicima moći tamanit. malo li ste stoko zla napravili ovom narodu, pa mu još tom ćirilicom vadite mast, jebem vam majku komunističku u usta.

i zašto se konačno ne podjeli otkaze ovoj gamadi s filozfoskog fakulteta, stoka je okupirala sve javne ustanove i djecu nam odgajaju i uče ko da smo još u jugoslaviji.

NorthStand
19-01-2016, 01:06
Za Ćirilicu su izrodi paritzanski spremni, ali ZA DOM, e tu će ići malo teže, pa gdje se još može naći ovakvih imbecila daj mi imenujete jednu državu na svijetu ? ovo samo kod nas izrodi kolo vode, guraju se posvuda i odlučuju o sudbini većine, toj bahatoj gamadi koja nema ni 30 posto u društvu podrške treba jednom za svagda stati na kraj, ako HDZ i ova vlada ne počiste tu gamad, znat ću da na izbore više ne trebam ni izlazit već uzet pušku u ruke i sve ih potaracat.

uostalom može ćirilica može, ali kao izborni predmet, pa neka jugo izrodi skupa s četnicima uče svoj srpsko hrvatski i ćirilicu dok ne odapnu u jadu što im nema srboslavije.

ali da će moje djete učit ćirilicu neće sigurno, makar ja morao s mitraljezom dolazit u školu ravnatelju objašnjavat neke stvari da mi djete neće učit ćirilicu iz dobro znanih razloga, kome treba neka preseli u rusiji i srbiju obrazujte se tamo gamadi usrana, malo ste nam u 20 stoljeću stoko sranja napravili s tom i takvom ćirilicom borbom za BG i Jugoslaviju. pizda vam materina retardirana, pa ima li itko da konačno uvede reda u ovu državu, ili stalno moraju ovi bg konjušari po svim televizijima i medijima dobivat prostor ?