PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Mala škola božićnog licemjerja

Modus
26-12-2011, 15:55
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1487-Mala-%C2%9Akola-bo%C2%9Ei%C4%87nog-licemjerja

Dr. Vito Dugonoga
26-12-2011, 16:58
Ovaj clanak je VELIKA skola licemirja
a i lazi i izmisljotina!!

Zar nisu krscani nakalemili svoje praznike na vec postojece blagdane i imena?!?!

caporegime
26-12-2011, 17:15
laži? izmišljotine?
ajde ti lijepo ukaži na sve lažio i izmišljotine.
ja mislim da ti konkretno, nećeš uspjeti ukazati ni na jednu.

Dr. Vito Dugonoga
26-12-2011, 17:34
Ukucaj u Google "povist Bozica" pa sam uci!
Darivanje i blagovanje tog dana je postojalo prije Isusa
a i sama ric Bozic je staria od njega- Bog je postojo i prie Jahwe!

Modus
26-12-2011, 17:38
Ovaj članak je najprije upućen onima koji nam čestitaju blagdan a najrađe bi da i ne postojimo kao takovi.

Dr. Vito Dugonoga
26-12-2011, 17:47
Ovaj članak je najprije upućen onima koji nam čestitaju blagdan a najrađe bi da i ne postojimo kao takovi.

Pa blagdan nie krscanski i moze ga cestitat i ko ne ide u crkvu!
Stoga je clanak licemiran, i to ko skolski primir licimirja i lazi!
Badnjak isto nema nikakve veze s krscanstvom pa ga krscani cestitaju!

I ko je tu licimiran, ha?!?!?

mardar
26-12-2011, 17:57
Pa blagdan nie krscanski i moze ga cestitat i ko ne ide u crkvu!
Stoga je clanak licemiran, i to ko skolski primir licimirja i lazi!
Badnjak isto nema nikakve veze s krscanstvom pa ga krscani cestitaju!

I ko je tu licimiran, ha?!?!?

Vito ja te molim da ne trolaš svaki članak.I ne držiš svima predavanja o vjeri posebice ne da od tebe učimo ili sa googla što je kršćanski a što ne . Mene npr.ni malo ne zanima kakova ti poimanja imaš o Božiću i vjeri.

sagitarius
26-12-2011, 19:11
Članak je solidan presjek kroz tzv. politikantsko ateističko licemjerje, koje je dostatno samo sebi u ispraznoj nadi da neće biti polaganja računa na Sudnjem danu. No treba znati da svi nekršćani nisu zli i netolerantni, dapače, ali sigurno im nije u interesu da kršćanska tradicija bude i dominirajuća u zemlji u kojoj žive, a gdje je stanovništvo većinsko kršćansko, čime se baš i ne deklariraju kao tolerantni, jer tiraniziraju većinu svojim nametanjem. Nije ta vrsta licemjerja na djelu samo u RH, nego treba pogledati što se događa i u BiH, s kojim se licemjerjem pripadnicima katoličke vjeroispovijesti čestita ovaj veliki Blagdan, koji inaće nije "državni blagdan" i da bi im se samo dan poslije nastavila uskračivati elementarna ljudska i demokratska prava....
O samoj vjeri i njenim temeljima ne treba ni raspravljati, to je stvar ili vjeruješ ili ne vjeruješ..., ali... ne naturaj svoje pa što god da je...
:(:(
SRETAN BOŽIĆ !

zaba1111
26-12-2011, 19:51
Ovaj clanak je VELIKA skola licemirja
a i lazi i izmisljotina!!

Zar nisu krscani nakalemili svoje praznike na vec postojece blagdane i imena?!?!

Pa šta ima veze i di je tu problem?
Kršćani ne postoje da zatiru druge, nego da nadograde nepotpuno, prosvijetle tamno i prije svega šire kulturu života, opstanka , ljubavi i radosti.
Ako se to najlakše i najbolje moglo sporvesti tako da se nakalemilo na postojeće onda to samo govori što je bit kršćanstva i da je kršćaninu forma radi sadržaja a ne obratno.

Jer na kraju jedini put i jedina krajnja istna je život, a s druge strane kultura smrti ,ma koliko se činila nekome opravdanom i pravednom onako zamotana u sav svoj sjaj,na kraju je to ipak put protiv kvantitete i kvalitete života.

Evo ti si se posvetio istjerivanju pravde bez sadržaja i motiva ljubavi prema bližnjem, odnosno bez Boga, i iako si uvjeren da širiš pravdu i istinu, a moguće da i jesi, ali samo u izdvojenom dijelu sveukupne slike, ipak si nesretan, širiš negativnu energiju i na taj način doprinosiš kulturi smrti i uništenja kavntitete i kvalitete života i ako bi ta bezbožnička pravda postala dominanatna, na kraju bi svijet loše završio.

mardar
26-12-2011, 20:22
Vito temu o povijesti Božića i vjere slobodno može otvoriti i ko hoće neka učestvuje u raspravi s njim niko ih neće ni brisati ni dirati.Ovaj članak se ipak odnosi na one koji iz dana u dan pokušavaju omalovažavati vjernike a samo uz blagdan da bi pokazali nekakvu svoju pravičnost čestitaju isti.

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 11:16
Ja nisam krscanin i slavim i blagujem Bozic
i nisam nimalo licimiran jer cestitam ono
sto je postojalo i prije krscana i bez krscana!

Ovaj clanak pljuje, recimo, mene, i optuzuje za licemirje
a sam clanak je licemirje na desetu i pun je lazi i mrznje!

I sto je najvaznie- nema nikakve veze sa samim blagdanom!

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 11:19
Vito ja te molim da ne trolaš svaki članak.I ne držiš svima predavanja o vjeri posebice ne da od tebe učimo ili sa googla što je kršćanski a što ne . Mene npr.ni malo ne zanima kakova ti poimanja imaš o Božiću i vjeri.

Ne trolam svaki clanak
ne trolam niti jedan clanak
samo iznosim svoje misljenje!

Mene zanima istina i sta je cie!!!!

Nikom ja ne drzim pridavanja osim onom ko je clanak napiso!

Ako te ne zanima sta pisem onda me stavi na ignore
ili priskaci me ovako, kad me vidis.. ako ti nie mrsko..

Svaku laz i glupost prokazem
bilo u politici, sportu, viri..
a vi, ako su vam neke lazi drage
jer su VASE, to je vas problem!

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 11:25
Članak je solidan presjek kroz tzv. politikantsko ateističko licemjerje, koje je dostatno samo sebi u ispraznoj nadi da neće biti polaganja računa na Sudnjem danu. No treba znati da svi nekršćani nisu zli i netolerantni, dapače, ali sigurno im nije u interesu da kršćanska tradicija bude i dominirajuća u zemlji u kojoj žive, a gdje je stanovništvo većinsko kršćansko, čime se baš i ne deklariraju kao tolerantni, jer tiraniziraju većinu svojim nametanjem. Nije ta vrsta licemjerja na djelu samo u RH, nego treba pogledati što se događa i u BiH, s kojim se licemjerjem pripadnicima katoličke vjeroispovijesti čestita ovaj veliki Blagdan, koji inaće nije "državni blagdan" i da bi im se samo dan poslije nastavila uskračivati elementarna ljudska i demokratska prava....
O samoj vjeri i njenim temeljima ne treba ni raspravljati, to je stvar ili vjeruješ ili ne vjeruješ..., ali... ne naturaj svoje pa što god da je...
:(:(
SRETAN BOŽIĆ !

Tocno!- o viri, il necioj neviri, nie raspravljat!
A kamo li jo sza Bozic pisat lazi i izmisljotine!
Europa je staria od krscanstva i ima starie temelje i vridnosti
al i krscanstvo pifaca ko dio svoje tradicie- ne zeleci postati Orient
jer je Europa kolivka znanosti i metode, za razliku od Azie- kolivke virovanja i carobnjaka!

Stoga je ovaj clanak huskanje i optuzivanje, I TO ZA BOZIC, i to onih koi su zaista tolerantni i razumni!

Kakve veze ima necia vira i religioznost s pravom, uredenjem zemlje, zakonima, obicaima..

Nimacka je krscanska zemlja, al u njoj ne vladaju svecenici, biskupi i Papa, iako im niko zlo ne nanosi!

JKos jednom- ovaj clanak je najveca glupost koju sam imo vrime procitat u zadnje vrime!

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 11:28
Pa šta ima veze i di je tu problem?
Kršćani ne postoje da zatiru druge, nego da nadograde nepotpuno, prosvijetle tamno i prije svega šire kulturu života, opstanka , ljubavi i radosti.
Ako se to najlakše i najbolje moglo sporvesti tako da se nakalemilo na postojeće onda to samo govori što je bit kršćanstva i da je kršćaninu forma radi sadržaja a ne obratno.

Jer na kraju jedini put i jedina krajnja istna je život, a s druge strane kultura smrti ,ma koliko se činila nekome opravdanom i pravednom onako zamotana u sav svoj sjaj,na kraju je to ipak put protiv kvantitete i kvalitete života.

Evo ti si se posvetio istjerivanju pravde bez sadržaja i motiva ljubavi prema bližnjem, odnosno bez Boga, i iako si uvjeren da širiš pravdu i istinu, a moguće da i jesi, ali samo u izdvojenom dijelu sveukupne slike, ipak si nesretan, širiš negativnu energiju i na taj način doprinosiš kulturi smrti i uništenja kavntitete i kvalitete života i ako bi ta bezbožnička pravda postala dominanatna, na kraju bi svijet loše završio.

Ti ovo ozbiljno pises il se zezas?!?!?

Ako se zajebavas, dobro si me nasmio!!

Ako ovo mislis ozbiljno.. onda- DOBRO DOSO U 16. stoljece!
( posto je Bozic bio sam blag, pa te nisam smistio u 12. )

ovaku demagogiu sam zadnji put cuo od Suvara

zaba1111
27-12-2011, 11:51
Zezam se , malo potpljujem,ali u biti mislim ozbiljno.
Nikakva to nije demagogija, kršaćni nisu savršeni ni sveci niti se od njih očekuje da takvi budu, nego da tome streme i pokušaju život učinjiti boljim u skladu sa svojim mogućnostima, ustalom kao bivši sjemeništarac ti to teoretski valjda bolje znaš od mene. Kako ti je razumjevanje moglo tako zakazati porerd tolike teorije nemam pojma.

mardar
27-12-2011, 12:22
Ne trolam svaki clanak
ne trolam niti jedan clanak
samo iznosim svoje misljenje!

Mene zanima istina i sta je cie!!!!

Nikom ja ne drzim pridavanja osim onom ko je clanak napiso!

Ako te ne zanima sta pisem onda me stavi na ignore
ili priskaci me ovako, kad me vidis.. ako ti nie mrsko..

jer su VASE, to je vas problem!

Pa preskači ti članke koji ti se ne dopadaju Vito.i obračunavanja sa svakim ko ne misli kao ti.Otvori novu temu i ko želi neka s tobom raspravlja o svemu ništa više.

jer su VASE, to je vas problem

Što ti ovo znači da je jedino ono što ti tvrdiš istina.Ma ne zanimaju me na ovome mjestu i na ovom članku tvoji stavovi o kršćanstvu.Kako si god ti uzimaš za pravo da djeliš lekcije svima o kršćanstvu tako ti i ja imam pravo reći da imaš za to prostora.Otvori temu i koga zanima neka raspravlja s tobom o tvojim "istinama "

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 12:33
Pa ovo je tema koja me navela na ispravke netocnosti..
A po nasem dogovoru sam obeco kako necu pisat na Religii..

Ne tvrdim ja nista, vec to su povisne cinjenice, koje sam naveo!
Niko krscanima ne brani slavljene nicega
nit krscani imaju pravo ikom ista branit!!

Ni krscani se nakon Bozica ne ponasaju ko za Bozic
pa zasto bi iko drugi to cinio, i otkud piscu clanka pravo
na osudu bilo koga ko ima svoje misljenje i viru?!?!?!

Ako se pise o krsenju zakona u sklopu Crkve- sta sad?!?!
Pise se i o ostalim udrugama, sektama, zajednicama..
Zele li krscani bit komuna, izdvojeni od ostali, povlasteni?!?!?
Na osnovu cega traze za sebe take povlastice i izdvojenost?!
Sto im daje za pravo suditi nekome ko ne dili njiovu viru po svojo viri?!?
Pa cak i sam Isus Krist to osuduje i pripisuje farizeima i licimirima!!

I to jos ovakvo nesto napisat za Bozic. SRAMOTA!!

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 12:38
Zezam se , malo potpljujem,ali u biti mislim ozbiljno.
Nikakva to nije demagogija, kršaćni nisu savršeni ni sveci niti se od njih očekuje da takvi budu, nego da tome streme i pokušaju život učinjiti boljim u skladu sa svojim mogućnostima, ustalom kao bivši sjemeništarac ti to teoretski valjda bolje znaš od mene. Kako ti je razumjevanje moglo tako zakazati porerd tolike teorije nemam pojma.

Sve ja to lipo razumim i nazivam to demamgogiom!
Ako to nie demagogia onda zasto se uplices u Bozju volju?!
Cekaj lipo Sudnji dan i uzivaj med izabranima.. a mene pusti paklu..

Steta za krscanstvo sto se nie osuvrimenilo, jer bi ja bio najbolji Papa!
Cak bolji i do Wojtyle i od Borgie!

caporegime
27-12-2011, 12:45
ma vito bi prešao i na hindu kad bi mu zavrtila neka crnka iz bombaya....... ili petruševca bitno je da sliče........

mardar
27-12-2011, 13:09
Pa ovo je tema koja me navela na ispravke netocnosti..
A po nasem dogovoru sam obeco kako necu pisat na Religii..

Ne tvrdim ja nista, vec to su povisne cinjenice, koje sam naveo!
Niko krscanima ne brani slavljene nicega
nit krscani imaju pravo ikom ista branit!!

Ni krscani se nakon Bozica ne ponasaju ko za Bozic
pa zasto bi iko drugi to cinio, i otkud piscu clanka pravo
na osudu bilo koga ko ima svoje misljenje i viru?!?!?!

Ako se pise o krsenju zakona u sklopu Crkve- sta sad?!?!
Pise se i o ostalim udrugama, sektama, zajednicama..
Zele li krscani bit komuna, izdvojeni od ostali, povlasteni?!?!?
Na osnovu cega traze za sebe take povlastice i izdvojenost?!
Sto im daje za pravo suditi nekome ko ne dili njiovu viru po svojo viri?!?
Pa cak i sam Isus Krist to osuduje i pripisuje farizeima i licimirima!!

I to jos ovakvo nesto napisat za Bozic. SRAMOTA!!

Ma kao da je tebe osobno prozvao nije mi jasno.Drži ti sada da sam ja glup ali moraš shvatiti da nešto napisano jednostavno svi ne prihvatamo jednako.Jer Vito licemjerja u čestitanju bilo čega ima koliko hoćeš oko nas .Da ti radi o glavi i da ti licemjerno čestita.
Mislim da je jasno naznačio na koje licemjerje misli na ono gdje lažno optuže nekoga a kada se pokaže da to nije istina niti ne pokušavaju ispraviti laž.

zaba1111
27-12-2011, 13:18
Sve ja to lipo razumim i nazivam to demamgogiom!
Ako to nie demagogia onda zasto se uplices u Bozju volju?!
Cekaj lipo Sudnji dan i uzivaj med izabranima.. a mene pusti paklu..

Steta za krscanstvo sto se nie osuvrimenilo, jer bi ja bio najbolji Papa!
Cak bolji i do Wojtyle i od Borgie!

Ne razumijem što si htio reći, zašto bih pasivno čekao sudnji dan, to je protiv božije volje, odnosno protiv bogom danih talenata, to bi bila zloporaba bogom dane slobode i beskonačne božije milosti, a to ne mogu jer bi to bilo protiv moje svajesti odnosno božijega glasa u meni, a što bi opet bilo i protiv samoga mene kao od boga stvorenog i jedino kao s bogom povezanim potpuno ispunjenim pojedinecem
Zato je predpostaljam, barem mi se tako čini iz moje religijske prakse i onoga što se može čuti u crkvi, a previše religijskih knjiga i nisam pročitao, da je naša dužnost kao kršćana u odnosu prema drugima, prije svega djelovati na njihovu savjest tako da on sam spozna Boga i čuje božiji glas kroz vlastitu savjest i da tako pomogne i sebi i bližnjima .

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 14:06
ma vito bi prešao i na hindu kad bi mu zavrtila neka crnka iz bombaya....... ili petruševca bitno je da sliče........

Nisam ja ovde tema, nego clanak!
Zasto cinis ono sto, ko fol, branis u clanku..

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 14:20
Ne razumijem što si htio reći, zašto bih pasivno čekao sudnji dan, to je protiv božije volje, odnosno protiv bogom danih talenata, to bi bila zloporaba bogom dane slobode i beskonačne božije milosti, a to ne mogu jer bi to bilo protiv moje svajesti odnosno božijega glasa u meni, a što bi opet bilo i protiv samoga mene kao od boga stvorenog i jedino kao s bogom povezanim potpuno ispunjenim pojedinecem
Zato je predpostaljam, barem mi se tako čini iz moje religijske prakse i onoga što se može čuti u crkvi, a previše religijskih knjiga i nisam pročitao, da je naša dužnost kao kršćana u odnosu prema drugima, prije svega djelovati na njihovu savjest tako da on sam spozna Boga i čuje božiji glas kroz vlastitu savjest i da tako pomogne i sebi i bližnjima .

Obeco sam kako necu vodit rasprave o krscanstvu i drzacu svoju ric
jer ovaj forum izgleda ima krscanstvo ko osnovu integriranja Hrvata
ne svacajuc koliko je to u najmanju ruku opasno po zivot naroda..

Eto vam tamo vase zablude, pridrasude i savist, licite na militantne pacifiste..

Samo sam ukazo na gomilu lazi koi je pun clanak, pocevsi od znacenja Bozica!
Bozic se slavio i prie krscana, i Bog je postojo i prie Jahwe
i ako su krscani nakalemili svoju mitologiu na njega
to im ne daje za pravo uskracivat slaljene blagdana drugima!

Cestitanje je stvar uljudenosti, ko recimo, nakon utakmice..
niko nikom ne cestita na pobjedi iz dubine srca
vec je to znak postivanja i uctivosti!

Koliko samo krscana cestita Bozic onima koje ne sljive cilu godinu..
koliko obitelji sidne za blagdanski stol bez smija i pisme
bez iskrene zafalnosti i ljubavi prema bliznjima, rodu..

Isto je bezveze uzeti par primira i na osnovu nji osudit cili Zapad
i jos poturat kako je krscanstvo osnova napritka i razvoja!
Europa se izdigla i postala jedini kontinet koi nie "otok"
zafaljujuc svojoj hrabrosti i spremnosti zakrocit u nepoznato!

Vise je Europa pomogla krscanstvu nego krscanstvo Europi!

I super je ako je nako krscanin, ali to ga ne cini boljim od drugih
pogotovo mu ne daje za pravo sve druge osudivati
i za blagdane sirit mrznju i nesnosljivost!

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 14:23
Ma kao da je tebe osobno prozvao nije mi jasno.Drži ti sada da sam ja glup ali moraš shvatiti da nešto napisano jednostavno svi ne prihvatamo jednako.Jer Vito licemjerja u čestitanju bilo čega ima koliko hoćeš oko nas .Da ti radi o glavi i da ti licemjerno čestita.
Mislim da je jasno naznačio na koje licemjerje misli na ono gdje lažno optuže nekoga a kada se pokaže da to nije istina niti ne pokušavaju ispraviti laž.

Nisu ni krscani oslobodeni licimirja pri cestitanju..

Nisam ni ja nikog osobno napo
samo je clanak pun lazi!

I mrznje..

Modus
27-12-2011, 14:42
Nisu ni krscani oslobodeni licimirja pri cestitanju..

Nisam ni ja nikog osobno napo
samo je clanak pun lazi!

I mrznje..

Jeste po tebi pun mržnje i imaš pravo da ga isčitavaš kako ti hoćeš.Meni je članak potpuno drugačiji od tvoga gledišta i samo ti pokušavam pojasniti da meni ili drugima uz ovaj članak ne trebaš ti pojašnjavati vjeru.Niti govoriti kada i kako ćemo prakticirati istu Vito.Rekao sam ti da me tvoji stavovi o vjeri ne zanimaju i možeš sebi otvoriti temu.Pa ko želi baš od tebe naučiti što je pravilno neka nauči .

A nastavi ti .Ali evo ne trebaš meni ni replicirati više neka si i u pravu čak .Ali nemaš pravo drugima replikama nametnuti svoje spoznaje o vjeri.I držati se kao da je ta spoznaja jedina istina .

mardar
27-12-2011, 14:49
Eh sada sam dužan pojašnjenje.Nije mi namjera nikoga zbunjivati sa dva nicka radi se samo o stvari tehničke prirode.Da se pri postavljanju vijesti događalo da bi iste vijesti sa nicka mardar išle više puta .Da bi to rješili morao sam otvoriti još jedan nick.Nije riječ o kloniranju i samom mi se teško naviknuti.:):):)

Eto molim gospodu da ovo uvaže .:):):)

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 16:38
Jeste po tebi pun mržnje i imaš pravo da ga isčitavaš kako ti hoćeš.Meni je članak potpuno drugačiji od tvoga gledišta i samo ti pokušavam pojasniti da meni ili drugima uz ovaj članak ne trebaš ti pojašnjavati vjeru.Niti govoriti kada i kako ćemo prakticirati istu Vito.Rekao sam ti da me tvoji stavovi o vjeri ne zanimaju i možeš sebi otvoriti temu.Pa ko želi baš od tebe naučiti što je pravilno neka nauči .

A nastavi ti .Ali evo ne trebaš meni ni replicirati više neka si i u pravu čak .Ali nemaš pravo drugima replikama nametnuti svoje spoznaje o vjeri.I držati se kao da je ta spoznaja jedina istina .

Nisam nikom pojasnjavo viru
nisam nikom govorio kada i kako
ce svoju viru ispoljavat
nisam se tebi osobno no obraco
samo sam ukazo na nepravilnosti i lazi u clanku!

Clanak je zbilja VELIKA skola licemirja!

Ne pricam o spoznajam ni viri
vec o povisti i cinjenicama!

Procitaj ponovo sto sam piso
bez osudivanja unaprid
pa ces vidit kako sam izbigavo razgovor o viri
a kamo li nekom nesto nameco!

Ako iko ikom ista namece
to je onda autor clanka!

Modus
27-12-2011, 19:04
Ko je ovo Vito ili klon neki.Ma što me briga više .Jesam se ja tebi obratio jer sve pokišavaš ivjeriti u svoje stavove svakoga ko je komentar ostavio na ovaj članak

Kome je ovo upućeno ma ne pravi se Vito naivan.Razumiješ me,ne potcjenjuj tuđu pamet.I još zvrdiš da ne doraš vjeru.A prokazuješ "glupost "u njoj

Dr. Vito Dugonoga
27-12-2011, 19:44
Ko je ovo Vito ili klon neki.Ma što me briga više .Jesam se ja tebi obratio jer sve pokišavaš ivjeriti u svoje stavove svakoga ko je komentar ostavio na ovaj članak

Kome je ovo upućeno ma ne pravi se Vito naivan.Razumiješ me,ne potcjenjuj tuđu pamet.I još zvrdiš da ne doraš vjeru.A prokazuješ "glupost "u njoj

U koje stavove zelim ikog uvirit?!

Ovo podebljano nisam razumio..

Ne pravim se naivan, niti sam naivan
i ne potcinjujem nista nicie..

Ah, sad sam skuzio ovo podebljano:
Ne diram niciu viru, nit o virovanju raspravljam
nego dajem svoje misljene o clanku
koi je pun lazi, s ciljem diskreditiranja "nevirnika"!

Nikog, ko je ostavio komentar na clanak
nisam napo radi njegova misljenja
samo je vecina komentara o mom upisu a ne o clanku!

Izgleda kako se upravo mene napada radi stavova koje imam
cak se neki osicaju ko misionari naspram moje savisti!

Napominjem- ako ste iskljucivo katolicki, a ne hrvatski forum
onda to lipo stavite u pravila i zavrsite sa mnom lako i brzo!

caporegime
28-12-2011, 08:46
Nisam ja ovde tema, nego clanak!
Zasto cinis ono sto, ko fol, branis u clanku..
a zašto ti stalno i iznova napadaš i crkvu i vjeru i gotovo nikad ne daješ prave, precizne argumente?

ako ti imaš potrebu obožavati prirodne sile i ako te to ispunjava, slobodno ti to radi ali onda nemoj dolazit među nas i govorit nam da ne valjamo

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 10:01
a zašto ti stalno i iznova napadaš i crkvu i vjeru i gotovo nikad ne daješ prave, precizne argumente?

ako ti imaš potrebu obožavati prirodne sile i ako te to ispunjava, slobodno ti to radi ali onda nemoj dolazit među nas i govorit nam da ne valjamo

Ocu li ja tebe pita sad: Zasto lazes?!

Pobrisali ste moje upise na Religii i Masonima
koi su bili nista drugo nego cinjenica do cinjenice
kao i sad na ovoj temi- samo sto vi to priskacete
i vidite nevirnika koi pise kriticki o onome
o cemu vi i ne razmisljate, vec prifacate dogmu ii demagogiu!

Ja bi crko kad bi svoj intelekt korumpiro- to je moja obrana, u ovom slucaju!

Nisam niti jednim upisom ikom reko kako nevalja, samo sam napo lazi u clanku!

PONAVLJAM- ako je ovo katolicki forum, a ne hrvatski, onda to lipo recite
i ja cu vas zaobilazit i nikad vise ovde necu doc i slova napisat
a do tada cu o Crkvi pisat ko i o politici, sportu, kulturi, povisti..
pogotovo kad, ko u ovom clanku, neko iznese naramak lazi i izmisljotina!

Sastavljac ovog clanka laze u vriem interneta i dostupnosti cinjenica SVIMA
te protiv oni koi su NEVIRNICI potice na mrznju, a sve virnike, u najmanju ruku
pristavlja ko ljude koi sve rade puna i cista srca, iako svak zna kako i medu virnicima
ima sasvim znacajan broj oni koima je vira obicaj i tradicia, i koi cestitaju kurtoazno..

Ako vi ovde, meni ko "nevirniku" branite pisat o viri, nie li onda ovaj clanak, po vasim mirilima
LICIMIRAN na desetu, jer se bavi onima koima ne pripada i koi mu ne pripadaju- sto je farizejski..

PITAM JOS JEDNOM- jeste li vi ovde neka religiozna sekta ili ste Hrvati- NAROD!?!?!?!?!?!?!

Modus
28-12-2011, 10:07

Neka on govori da ne valjam ja ali neka se ne dotiče moje vjere i neka me ne podučava on njoj.To mu ne bi smjeli dozvoliti .Kao i tvrdnje da mi podržavamo laž i živimo u laži a on je jedini ispravan.To mu se više ne bi trebalo tolerirati.Ni najmanje nas ne bi trebalo zanimati kako će on ocjeniti ovaj portal.Ako je za njega previše kršćanski a ne odgovara mu neka potraži sebi portal koji će mu odgovarati to je barem lako .Klikne i pronađe sebi portal koji mu paše.Jer se on ovdje obračunava baš sa vjerom drugih.

sagitarius
28-12-2011, 10:11
Hajd jel dosta više prepucavanja, kako vam ne dosadi...
Ima li pametnijeg posla.Nit će ko Vitu ubijediti da je katolička vjera u svom najčišćem obliku ljubav, nit će bilo koga Vito ubijediti da katolička vjera nije u biti vjera progresa, napredka i snage kršćanske Europe, na čemu joj ostatak svijeta naročito onog s istoka, beskrajno zavidi...:(:(:(:(:(:(

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 10:21
Neka on govori da ne valjam ja ali neka se ne dotiče moje vjere i neka me ne podučava on njoj.To mu ne bi smjeli dozvoliti .Kao i tvrdnje da mi podržavamo laž i živimo u laži a on je jedini ispravan.To mu se više ne bi trebalo tolerirati.Ni najmanje nas ne bi trebalo zanimati kako će on ocjeniti ovaj portal.Ako je za njega previše kršćanski a ne odgovara mu neka potraži sebi portal koji će mu odgovarati to je barem lako .Klikne i pronađe sebi portal koji mu paše.Jer se on ovdje obračunava baš sa vjerom drugih.

Bas ste smisni i cudni.. nazalost..

Ja sam ocinjivo clanak a vi me svi napali
i tako s epostavili nasuprot meni i cinjenicama koje iznosim!
Mislite li, kako laz icemu pridonosi i pomaze?!

Sta postizete ako zanemarujete povisne cinjenice?!?!?
Je li vam to jaca viru i Crkvu?!

Di sam ja ikog vrido i napado sto viruje!

Moi roditelji su virnici, i postujem ih i volim
ali- i oni mene postuju i vole
i nisam im manje sin, nit oni meni manje roditelji!

S pravim virnicima imam puno toga zajednickog
a jedna od ti stvari je i to sto ne volimo laz i ne sirimo mrznju!

Pisac ovog clanka, u bozicno vrime, siri mrznju i laz
i ne znam zasto to smatrate dostojnim branjenja..

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 10:29
Hajd jel dosta više prepucavanja, kako vam ne dosadi...
Ima li pametnijeg posla.Nit će ko Vitu ubijediti da je katolička vjera u svom najčišćem obliku ljubav, nit će bilo koga Vito ubijediti da katolička vjera nije u biti vjera progresa, napredka i snage kršćanske Europe, na čemu joj ostatak svijeta naročito onog s istoka, beskrajno zavidi...:(:(:(:(:(:(

Sto bi nam dosadilo, ovdi i jesmo radi toga
ili je ovaj forum zamisljen ko susret istomisljenika..

Nit mene ko sta triba ubidit, jer bidan nisam
nit ja kog sta ubidujem, vec iznosim cinjenice!

Bozic i Europa su postojali i prie krscana
i krscana ima i u Africi i J. Americi
pa nisu postali ko Europljani..

Krscanstvo je s Istoka, pa "oni s istoka"
ga i ne gledaju kao nesto strano i nedofatljivo..

Europa je nastala u Staroj Grckoj bas ko suprotnost Istoku
i dan- danas je tako: Zapad je znanost i napredak, a Istok vira i zastoj!
Krscanstvo bi bez Zapada(Rimskog carstva) ostalo na Istoku
a vako se mora dicit i ponosit sto je postalo dio Europe i Zapada!!

Svaka cast virnicima, posebno postenim i casnim, al- povist je povist!

zaba1111
28-12-2011, 10:30
Pošto smo izašli iz okvira članka, volio bih da se Viti dozovli da odgovori kako su temelji kršćanske poruke demagogoija, kako promocija ljubavi, života, obitelji, skladnog, kvalitetnog , radosnog i ispunjenog života može biti demagogija jer mene stvarno zanima zašto se nevjernici bore protiv takvih poruka i protiv institucije koja je udarila osnovne temelje zapadne civilizacije .

Koji je motiv za destrukciju?

Modus
28-12-2011, 10:34
Bas ste smisni i cudni.. nazalost..

Ja sam ocinjivo clanak a vi me svi napali
i tako s epostavili nasuprot meni i cinjenicama koje iznosim!
Mislite li, kako laz icemu pridonosi i pomaze?!

Sta postizete ako zanemarujete povisne cinjenice?!?!?
Je li vam to jaca viru i Crkvu?!

Di sam ja ikog vrido i napado sto viruje!

Moi roditelji su virnici, i postujem ih i volim
ali- i oni mene postuju i vole
i nisam im manje sin, nit oni meni manje roditelji!

S pravim virnicima imam puno toga zajednickog
a jedna od ti stvari je i to sto ne volimo laz i ne sirimo mrznju!

Pisac ovog clanka, u bozicno vrime, siri mrznju i laz
i ne znam zasto to smatrate dostojnim branjenja..

Ma što te briga što meni jača vjeru u Crkvu.Kratko i jasno. To ti svojim upisima nećeš mjenjati.Za tebe laž ma što me briga što je za tebe laž.

Znači pravi su vjernici onu za koje ti ustvrdiš da jesu .Ma nećeš nas ti ocjenjivati zna se ko će to činiti.E pa hajde sada pokušaj me još jednom ubjediti da ja živim u laži a ti u istini .

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 10:37
Pošto smo izašli iz okvira članka, volio bih da se Viti dozovli da odgovori kako su temelji kršćanske poruke demagogoija, kako promocija ljubavi, života, obitelji, skladnog, kvalitetnog , radosnog i ispunjenog života može biti demagogija jer mene stvarno zanima zašto se nevjernici bore protiv takvih poruka i protiv institucije koja je udarila osnovne temelje zapadne civilizacije .

Koji je motiv za destrukciju?

Kad nades di sam ja to o obitelji i ispunjenom zivotu napiso
vrlo rado cu ti odgovorit, a do tad mi ne podmeci i "ne pakuj"!

Crkva ni eudarila temelje ZApadu, vec je Zapad udario temelje Crkvi
i to tocno onog trenutka kad je postavljena za drzavnu religiu!
Pa nie Crkva proslavila Rimsko carstvo, vec to carstvo Crkvu!
Kuzis?!?!- iskrivljujuci povisne cinjenice ne ucvrscujes viru
niti vridnosti koje ona stiti, neg upravo suprotno!!

Ja raspravaljam o cinjenicama a ti mi poturas lazi koje nisam izreko!

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 10:43
Dok odgovaram na upise
uvik zaboravim dodat
kako nikog nisam vrido
dok se MENE bas napada
bez obzira na cinjenice koje iznosim!

zaba1111
28-12-2011, 10:50
Kad nades di sam ja to o obitelji i ispunjenom zivotu napiso
vrlo rado cu ti odgovorit, a do tad mi ne podmeci i "ne pakuj"!

Crkva ni eudarila temelje ZApadu, vec je Zapad udario temelje Crkvi
i to tocno onog trenutka kad je postavljena za drzavnu religiu!
Pa nie Crkva proslavila Rimsko carstvo, vec to carstvo Crkvu!
Kuzis?!?!- iskrivljujuci povisne cinjenice ne ucvrscujes viru
niti vridnosti koje ona stiti, neg upravo suprotno!!

Ja raspravaljam o cinjenicama a ti mi poturas lazi koje nisam izreko!

Ako je i tako, da sad ne širimo raspravu jer me zanima druga stvar, zašto se boriš protiv institucije kojoj je osnovna zadaća promocija života, obitelji, ljubavi i funkcionalnog i održivog svijeta, pogotovo danas kada je kultura smrti uzela maha pogotovo na zapadu, zapad izumire, pojedinac je nezadovoljan i pojedinac je antikršćanskom manipulacijom doveden u situaciju da nesvjesno sam bira da bude rob vlastitog "uspjeha", bogatstva, statusa... bez ikakve odgovornosti prema održivosti i opstanku društva u cjelini.
Znači odkud taj motiv za borbu protiv takve institucije, stvarno me zanima?

Modus
28-12-2011, 10:52
Pravim virnicima ne smeta ako ispravljam lazi iz clanka
koje se odnosen a povisne cinjenice koje su lako provorljive!

Nisi ovdje da na osnovu svoga suda o članku i suda drugih o istome ti procjenjuješ ko je pravi vjernik a ko ne .To je osnova razmimoilaženja .Rekao sam ti niko ti ne priječi da otvoriš temu i tamo iznosiš svoja viđenja vjere.Ko želi neka čita .Na naslovnici nećeš to činiti.

sagitarius
28-12-2011, 10:58
Kad smo kod činjenica Rimsko carstvo je pobilo više katolika nego iko ikada, pa tek kad je oslabilo i shvatilo da se nemože oduprijeti prodoru kršćanstva onako oslabljeno i poodavno izvan zenita, prihvatilo ga je kao državnu religiju, a jedino radi toga kako bi samo carstvo i dalje moglo opstajati sada na račun vjernika koje nije moglo iskorijeniti...
To je činjenica, a ne proizvoljno tumačenje povijesti služeći se metodama zamjene i pseudo naučne dogme u stilu nije Rimsko carstvo proslavilo kršćanstvo nego obrnuto, Vito, ne mislim da si u pravu, jer niko nikoga nije proslavio riječ je o povijesnoj simbiozi i procesu i to je to.
Članak ne želim braniti, to je stvar osobnog mišljenja i tu ti skidam kapu - ti imaš svoj stav, ja imam svoj i to je OK.
No, ponavljam ne mislim da je ovakva vrst diskusije produktivna,dapače, te stoga čisto kolegijalno predlažem da se stvari spuste na zemlju i da se nepotrebno nitko ne iritira stavovima onog drugog, kad se ne zna diskutirati bez ličnog sukobljavanja.:(:(

sagitarius
28-12-2011, 11:15
Povlačenje paralele između Božića kao kršćanskog blagdana i praznovanje starih slovenskih naroda, kao i nekih drugih, čime se slavi završetak perioda skračivanja dana i njegovog ponovnog produžavanja, ili na drugoj strani poređenja starijih mnogobožačkih religija, koje su slavile različite bogove i božice pa poslije povlačene paralele i izvlačeni zaključci da je iz toga nastalo kršćanstvo kao religija koja je dosta toga preuzela od starih naroda je puko nagvaždanje i špekuliranje.Bošić nije postojao kao praznik slavljenja rođenja Isusa Krista prije Isusa Krista, te ni to nije činjenično kako ti tvrdiš.Dakle Bošić je kršćanski i hrišćanski blagdan ma što o tome tko pričao.To je činjenica i sve drugo je prekrajanje povijesti i istine o Božiću.

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 12:55
Ako je i tako, da sad ne širimo raspravu jer me zanima druga stvar, zašto se boriš protiv institucije kojoj je osnovna zadaća promocija života, obitelji, ljubavi i funkcionalnog i održivog svijeta, pogotovo danas kada je kultura smrti uzela maha pogotovo na zapadu, zapad izumire, pojedinac je nezadovoljan i pojedinac je antikršćanskom manipulacijom doveden u situaciju da nesvjesno sam bira da bude rob vlastitog "uspjeha", bogatstva, statusa... bez ikakve odgovornosti prema održivosti i opstanku društva u cjelini.
Znači odkud taj motiv za borbu protiv takve institucije, stvarno me zanima?

Ne znam o kojoj kultiri smrti pricas, more sli mi to pojasnit?!

Koliko ja znam, kulturu smrti i zagrobnog zivota promice Crkva
i cak odricanje od roda, obitelji kako bi se sluzilo Crkvi i Jahwi..
Zar upravo Crkva ne pritvara sve u robove Jahewa
i njega im ako osnovnog i jedinog suca i vridnost..

Zar ni ezdravi i bolje zivit za usoih, status i bogastvo
nego zrtvovat sebe i svoje za zagrobni zivot?!?!

Ne slici li to malo na mudzahedine i njiove fore i fazone
sto nie ni cudo, jer su i krscanstvo i islam potekli iz isti izvora!

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 13:04
Povlačenje paralele između Božića kao kršćanskog blagdana i praznovanje starih slovenskih naroda, kao i nekih drugih, čime se slavi završetak perioda skračivanja dana i njegovog ponovnog produžavanja, ili na drugoj strani poređenja starijih mnogobožačkih religija, koje su slavile različite bogove i božice pa poslije povlačene paralele i izvlačeni zaključci da je iz toga nastalo kršćanstvo kao religija koja je dosta toga preuzela od starih naroda je puko nagvaždanje i špekuliranje.Bošić nije postojao kao praznik slavljenja rođenja Isusa Krista prije Isusa Krista, te ni to nije činjenično kako ti tvrdiš.Dakle Bošić je kršćanski i hrišćanski blagdan ma što o tome tko pričao.To je činjenica i sve drugo je prekrajanje povijesti i istine o Božiću.

E, pa nie!
Bozic ko ric je slavenska i nema nikakve veze ni s Isusom ni s Jahweom!
To sto je krscanstvo nakalemilo "radanje Isusa Krista" na stare blagdane
tim blagdanima nie oduzelo na njiovoj izvornosti, nego samo prokazuje krscanstvo
ko religiu koja se ponasala prilicno "parazitski" prema narodima do koi je dolazila!

Ako je virovanje stari slavena praznovirje, sta je onda virovanje stari zidova
koi na prirodne zakone i prirodni ciklus vrimena i godisnji doba
nakalemise radanje Isusa, za kojeg ne postoi ni jedan povisni dokaz
i kojeg moremo usporedit s danasnjim virovanjem i izvanzemaljce!!
I zasto oni, kad nisu praznovirni, uzese bas 24. prosinca za rodenje izmisljenog boga
i zasto "mudraci" onda pratise zvizdu, i sto je jos vaznie- KOJU ZVIZDU!!????
I nosise: tamjan, zlato i ostale mirise i dzindze..

Stari Slaveni nisu izmisljali bajke, vec su virovali u ono sto su vidili i pratili!!
isto ko i Stari Grci i Rimljani- tek je krscanstvo uvelo PRAZNOVIRJE!!!!

caporegime
28-12-2011, 13:08
ne zajebaji vito.
još uvijek nisi precizirao koje si ti to laži napao u članku.
napao si članak a pokrivaš se pričom o nekim lažima.
koje nisi ni naveo ni upro u njih.
osim tvrdnji da su se neki kršćanski blagdani slavili i prije.
i da jesu, kakve to veze ima s poantom teksta?

nakalemise radanje Isusa, za kojeg ne postoi ni jedan povisni dokaz
sveti bože, evo što se događa kad do srži neobrazovan čovjek glumi neku pamet

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 13:15
Kad smo kod činjenica Rimsko carstvo je pobilo više katolika nego iko ikada, pa tek kad je oslabilo i shvatilo da se nemože oduprijeti prodoru kršćanstva onako oslabljeno i poodavno izvan zenita, prihvatilo ga je kao državnu religiju, a jedino radi toga kako bi samo carstvo i dalje moglo opstajati sada na račun vjernika koje nije moglo iskorijeniti...
To je činjenica, a ne proizvoljno tumačenje povijesti služeći se metodama zamjene i pseudo naučne dogme u stilu nije Rimsko carstvo proslavilo kršćanstvo nego obrnuto, Vito, ne mislim da si u pravu, jer niko nikoga nije proslavio riječ je o povijesnoj simbiozi i procesu i to je to.
Članak ne želim braniti, to je stvar osobnog mišljenja i tu ti skidam kapu - ti imaš svoj stav, ja imam svoj i to je OK.
No, ponavljam ne mislim da je ovakva vrst diskusije produktivna,dapače, te stoga čisto kolegijalno predlažem da se stvari spuste na zemlju i da se nepotrebno nitko ne iritira stavovima onog drugog, kad se ne zna diskutirati bez ličnog sukobljavanja.:(:(

:D :D :D :D Smija, smija dajte diciiiiii....

Rimsko carstvo i tadasnje krscane moremo opisat ko
danasnje islamske fundamentaliste i USA- takav je to odnos bio!

Rimsko carstvo je trajalo od 27pr.K- 476 po.K a JUdeju su pokorili 6. po.K
i svoju najvecu moc su imali 120. godine kad su krscani bili teroristi!
Procitaj Apostolske poslanice pa ces vidit kako su to cisti ilegalisti i teroristi
poput sadasnji islamista ili komunista pocetkom proslog stolica!
Sve u dlaku potpuno isto, posebno sto s etice komunizma!
Jer su i prvi krscani bili komuna- komunisti, koi su se borili
za internacionalizam i protiv kraljeva i plemica, a i naroda!
Upravo je Zapadno rimsko carstvo i propalo zafaljujuc Crkvi!
Crkva je tad bila priuzela Zapad i u cvitu svoje moci uvela
ono sto sad imamo priliku vidit samo u islamskim zemljama!

Nie tu pitanje nikakve simbioze, jer se Zapad oslobodio stetnosti Crkve!
A Crkva je iskoristila Zapad kako bi sirila svoj nauk, i sto je jos vaznie
kako bi s eobogatila i svrgla narodne kraljeve, jer se zalagala za internacionalizaciu!

Sve oo sto se u danasnje vrime pripisuje masonima i iluminatima tad je cinila crkva!

Mene nikakva rasprava ne "iritira" ako me neko ne vrida!
Na forume i dolazima kako bi raspravljo i suprostavöjo misljenja!

Ukoliko je ovdi potrebno samo klimati glavom i poansat s eko u crkvi
onda ovo nie forum nego sektasko gasilo..

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 13:21
ne zajebaji vito.
još uvijek nisi precizirao koje si ti to laži napao u članku.
napao si članak a pokrivaš se pričom o nekim lažima.
koje nisi ni naveo ni upro u njih.
osim tvrdnji da su se neki kršćanski blagdani slavili i prije.
i da jesu, kakve to veze ima s poantom teksta?

sveti bože, evo što se događa kad do srži neobrazovan čovjek glumi neku pamet

Pa koliko dokaza jos tribas kaoo Bozic nie krscanski blagdan?!
Ako se slavio prie postojanja krscana i to upravo u obilu u kojem s eslavi i danas!
Postojo je badnjak, postaojalo slavlje u ponoc, odalo se i pivalo cili 25.12.
i ko sto je obicaj u nas Slavena, to je trajalo TRI dana!!

di taj obicaj postoi u Izraelu ili kod tadasnji krscana- NIGDI i NIKAD!!

A za Isusa Krista ne postoi niti jedan znanstveni dokaz o rodenju, zivotu i smrti
a za sve tadasnje velikane i daleko "prie njega" postoi koliko god oces!

Cak nie nista ni napsio, nit postoje radovi o njemu koi nisu na grckom ili rimskom!

Mores zamislit kako je meni bilo kad sam otiso u simeniste
i na svako moje piatnje sam dobivo odgovor: Viruj i pokazace ti se!!
Mada, zao mi je sto nisam osto bar 10ak godina
kako bi se uspio dokopat crkvene pismohrane..

I zasto me ti uporno vridas i omalovazavas?!?!?!?!?

Je li to krscanski, jesu te tome ucili u Crkvi!?!?!?!

caporegime
28-12-2011, 13:22
Upravo je Zapadno rimsko carstvo i propalo zafaljujuc Crkvi!

:rofl:rofl:rofl

o-ćemo-još.
o-ćemo-još.

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 13:29
:rofl:rofl:rofl

o-ćemo-još.
o-ćemo-još.

Kolko ti jos triba?!

Zar nie na Rimskom carstvu Crkva nastala!!
I jos danas je ustrojena ko tadasnje Zapadno rimsko carstvo!!
Zar Papa nie zamino zapadnog rimskog cara
i dilio krune i odobravo kraljeve,posebno one koi su mu bili po volji!

Bez priznavanja krscanstva ko drzavne sve bi bilo drukcie..

Ali, nista zato, dogodilo s esto s emoralo dogodit
jer je tako u Europu usao azijatizam
koi je svoj najveci procvat dozivio komunizmom!

Padom komunizma poceo je i pad azijatizma!!

Virovanje i praznovirje ustupaju prid znanjem!!

caporegime
28-12-2011, 13:36
ovo je još neviđena logika.

p.s. dok je u aziji vladalo društvo s dostignućima koje se nisu mogle dostići još tisućama godina nakon, u europi su još uvijek nosili rogove i prinosili žrtve vjetru, suncu, snijegu i kiši.

uostalom, šta si se zalijepio ovdje. eno jedna cura na drugoj temi, ubojita kao i ti, čeka da je izazoveš na dvoboj.

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 13:46
Ne pricam o Kini, vec o onom sto se naziva azijatizam
a danas se "njeguje" kod islamista..

Jesi li slucajno izostavio stare Grke i Rimljane
i najveceg medu njima- Alexandra Velikog?!

A Kina i India imaju dosta zafalit onima koi su im to "ostavili"!
......

.....

Di su zene?!?!?!?!?

caporegime
28-12-2011, 14:15
zašto prostak? odi na temu mostar.

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 14:18
Zbog privise tockica..

:D

sagitarius
28-12-2011, 14:22
Ne.Ništa nije tako.
Prvo si rekao da je rimsko carstvo proslavilo katoličanstvo, što sam ti dokazao da nije točno, jer nitko nikoga nije proslavljao, riječ je o povijesnom slijedu događaja, a sad pak tvrdiš da su katolici bili teroristi u tom rimskom carstvu, što nije logično, ako se uzmu tvoje prethodne tvrdnje.
Ne znam, ali moji izvori negiraju tvoje izvore o periodu trajanja Rimskog carstva i mislim da si solidno neprecizan.
Sljedeće, nije točno da nema niti jedan dokaz o Isusovom rođenju, objasni venecijansko platno, drvo s kristova raspela, svjedočenje mnogih svjedoka...Jasno je da mu tijelo nisu našli jer je uskrsnuo.O njegovom životu svjedoći pisanim tragom deset knjiga i bar isto toliko njegovih suvremenika.
Molio bih bar jedan dokaz ili bar ime samo jednog suvremenika iz tih godina koji je zanegirao Kristovo rođenje i život.
Teorije zavjere su ipak samo teorije, jer ništa ili pak jako malo dokazuju ili čine vjerovatnim, a teorije zavjere se upravo baziraju na takvim premisama.., pa me dosta podsjećaju pojedine rečenice na esenciju tih nekih teorija.
Da bi diskusija imala smisla, treba dokazati da Isus nije postojao, a ne to samo isključivo tvrditi...
Prvi katolici nisu bili nikakvi teroristi nego ljudi koji su mirno širili svoju vjeru na narode koji su u njoj prepoznali istinu i prigrlili je...
Dapače, mnogi su te prve kršćane šikanirali i ubijali, tako da je smiješna tvrdnja i njihovo izjednačavanje sa islamskim fundamentalistima ili teroristima... Bojim se da neargumentirana ili loše argumentirana diskusija koja počiva na netočnostima ili proizvoljnim tumačenjima u povijesnom smislu ne vodi nikamo.
Dokazivati da je Božić postojao prije Božića je osim što je logička nedosljednost i nedokazana tvrdnja bazirana na nekim odokativnim i proizvoljnim pretpostavkama.
Mislim da se neću složiti ni s tim da je uopće bitna lingvistička konstrukcija i podrijetlo riječi Božić, što i da je arapskog podrijetla po sebi ne dokazuje ništa, jer po tome bi značilo da su arapi katoličke a ne islamske vjeroispovijesti...
To što ti, pošto si se spomenuo, nisi ostao bar 10 godina pri službi u crkvi da bi se dokopao crkvene pismohrane je sreća i za tebe i za crkvu, vjeruj mi, a u sjemeništu se danas odgovara na svako pitanje upravo sam to provjerio telefonom i nije točno da se izbjegava otvoreno razgovarati sa sjemeništarcima, dapaće sa onim starijim, zrelijim i odraslijim se diskutira o svim pitanjima do kasno u noć.
Ne znam koje si ti sjemenište pohađao, ali u svakom slučaju prava je sreća da nisi ostao tu.

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 14:46
Nisam nista promasio!!

I sve je onako kako sam napiso!!

Nemers iznosenje cinjenica
i to u vidu tocni godina
pobiat supljom pricom!!

Sta me briga za platna i iverje
to nista ne dokazuje!
Pogotovo jer je platno Torinsko ( a ne veneciansko)
i ne pokazuje ni priliznu starost isusovoj!

Cuj ovo- trazi dokaz negacie postojanja onog za sto tad niko i nie znao!
Za Isusa, u vrime njegova NAVODNOG zivota niko ziv i nie znao
jer, ako je i postojo, bio je niko i nista- tek pripadnik jedne od mnogi
tadasnji komuna i sekti u provincii koju su Rimljani tek bili osvoili!

Zasto bi ko ziv dokazivo kako nie postojalo nesto sto nema dokaz postojanja?!
Isto kad bi ja trazio dokaz o nepostojanju Zeusa, ili, jos bolje- Dida Mraza!!

Prvi krscani su bili ono sto mores procitat u Dilima apostolskim!
Prvi krscani su za svoje sirenje u pocetku odabrali PODZEMNE kultove u Europi!!
Sta mislis kako se zove biskupska kapa i zasto?!

Zar nisi cuo za slavljene "rodendana nepobidivog Sunca"?!?!?!?
E- na njega je nakalemljeno krscansko rodenje Isusa!!

Stoga svaki svecenik cestita Bozic i porodenje Kristovo
jer ako bi cestitali sam Bozic to bi bilo "poganski"!!

O koim arapima sad pricas, zaluto si malo..

Di sam aj reko kao se ne razgovara u simenistima?!?!
Samo sam reko kako su dogovori: Viruj..
Znao sam sa svecinicima razni redova i gradova
razgovarat i dopsivat se danima, sto ne znaci kako su mi dali odgovore!

Po meni je veliki minus za Crkvu skrivanje pismohrane!
Zna se ko ima koristi od skrivanja i laziranja..

sagitarius
28-12-2011, 17:17
Ne ništa nije onako kako si napisao, jer ne uvažavaš argumente,a to je već ozbiljna zapreka daljnjoj komunikaciji.
Porekao si postojanje Isusa.Dao sam ti apostole kao svjedoke njegova bitka i božanske naravi, njihova djela - i djela njihovih učenika Evanđelja, nije ti dovoljno, evo ti dodajem i Proroka Muhameda koji potvrdjuje egzistenciju sina Mejreminog Isau a.s.v., koji će doći sudnjeg dana da sudi mrtvim i živim, dao sam ti materijalne tragove Platno i ostatke kriiža, koji su potvrdjeni ugljičnom metodom i metodom spektaralne analize, nisi prihvatio, reči ćeš da nisu postojali ni apostoli, pa čemu onda diskusija...
Povijest je povijest. Fakti su fakti i to je to.
OK da ne trolamo i ne maltretiramo više ljude ovom pričom nadam se da ćemo je nastaviti nekad jednom, slažeš se ?:zbunjen::zbunjen::muka
Molim za ispriku što sam se odaljio od osnovne teme i članka koji je uzgred budi veoma kvalitetean i koji ocrtava svo licemjerje ljudi u dane Blagdana....

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 17:57
Ne ništa nije onako kako si napisao, jer ne uvažavaš argumente,a to je već ozbiljna zapreka daljnjoj komunikaciji.
Porekao si postojanje Isusa.Dao sam ti apostole kao svjedoke njegova bitka i božanske naravi, njihova djela - i djela njihovih učenika Evanđelja, nije ti dovoljno, evo ti dodajem i Proroka Muhameda koji potvrdjuje egzistenciju sina Mejreminog Isau a.s.v., koji će doći sudnjeg dana da sudi mrtvim i živim, dao sam ti materijalne tragove Platno i ostatke kriiža, koji su potvrdjeni ugljičnom metodom i metodom spektaralne analize, nisi prihvatio, reči ćeš da nisu postojali ni apostoli, pa čemu onda diskusija...
Povijest je povijest. Fakti su fakti i to je to.
OK da ne trolamo i ne maltretiramo više ljude ovom pričom nadam se da ćemo je nastaviti nekad jednom, slažeš se ?:zbunjen::zbunjen::muka
Molim za ispriku što sam se odaljio od osnovne teme i članka koji je uzgred budi veoma kvalitetean i koji ocrtava svo licemjerje ljudi u dane Blagdana....

Koje to cinjenice na uvazavam?!?!

Mogu i ja tebi dat koliko oces pisania
o postojanju vanzemaljaca
ali ne postoi nit jedan znanstveni dokaz!!
A za znanstveni dokaz potribno je koristit i postivat metode znanosti!

mogu i ja dici pokazivat koliko oces filmova o Dida Mrazu il Bozicnjaku
al nema niti jedan znanstveni dokaz o njegovu postojanju!
Iako, sva dice staria od 2. osnovne skole
znaju koi dar sam im upravo ja kupio!
Stoga, nemoj me stavljat ispod razne osmogodisnej dice- vazi?!

Evandelja su pisana na grckom, upravo stoga jer su bila naminjena ne- zidovima!
Cilj im je bio pridobit nezidovske podzemne kultove na svoju stranu!
Isus je stavljen na misto sunca i svitla, onima koi zive u MRAKU!!

Povist je povist i povisne cinjenice su povisne cinjenice- TO JE ZNANOST!
Znanost nie sve sto neko napise na papiru, jer znansot ima smetode koima utvrduje cinjenice!
Ko u matematici: 2+2=4, jer je 4-2=2, i tu nema puno vrludanja, niti virovanja!

Nismo s epuno udaljili od clanka, jer sam clanku upravo i zamirio lazi i izmisljanje cinjenica!

Ti si mi prigovorio i promasaj u duzini trajanja Rimskog carstva, a nisi naveo koliko i di sam promasio!

Sam si potvrdio sve ono sto sam naveo- nikakvog dokaza o postojanju Isusa nema
osim sto su drugi pisali kako je on postojo, i to tek u vrimenu nakon "njegova zivota"!
Ne postoi niti jedan zapis o njemu u vrime dok je "zivio", iako je navodno bio sin bozji..

zaba1111
28-12-2011, 20:40
Ne znam o kojoj kultiri smrti pricas, more sli mi to pojasnit?!

Koliko ja znam, kulturu smrti i zagrobnog zivota promice Crkva
i cak odricanje od roda, obitelji kako bi se sluzilo Crkvi i Jahwi..
Zar upravo Crkva ne pritvara sve u robove Jahewa
i njega im ako osnovnog i jedinog suca i vridnost..

Zar ni ezdravi i bolje zivit za usoih, status i bogastvo
nego zrtvovat sebe i svoje za zagrobni zivot?!?!

Ne slici li to malo na mudzahedine i njiove fore i fazone
sto nie ni cudo, jer su i krscanstvo i islam potekli iz isti izvora!

Kultura smrti je ona koja dovodi do izumiranja, a koja na prvo mjesto stvalja pojedinca i zadovoljenje njegovih nagona i sve to zamotanu celofan slobode, a ustvri je negacija slobode i osnovne ljudske potrebe za produženjem vrste i za težnjom za stvaranjem ugodnog svijeta za svoje potomstvo.

Živjeti za uspjeh status i bogatstvo znači biti rob vlastitog uspjeha što u današnjem svijetu prečesto znači zanemarivanje starijeg instikta za produženjem vrste. Zbog toga unutarnjeg sukoba i davanje prednosti instiktima manje važnoti čovjek je duboko u sebi nesretan, ali za zavravanje instikta moderna kultura smrti je našla zamjenu, zato se promoviraju humanitarni rad u dalekim zemljama, prava životinja , borba za prašume, borba protiv krzna i sve ostale apsraktne i ustvari beskorisne i besmislene zamjene za primarni instikt očuvanja vrste, žrtvovanja i odricanja za potomstvo.
Kultura smrti je ona koja promovira sve što narušava stabilnu obitelj od obezvrijeđivanja braka, pederskih brakova, izrugivanje s brojnim obiteljima, propaganda da je važnija karirjera od majčinstva, agresivna promocija važnosti putovanja...

I nikakve to nema sličnosti s muslimanima i možda se iz tvoje perspektive čini da je bolje živjeti za vlastiti probitak i to za onu vrstu probitka koje ti je propagnada nametnula, ali institucija koja ima zadatak očuvati svijet do kraja i koja želi skladno zadovoljno društvo u cjelini, gleda na stvari šire i duže od zadovoljenja nagona izmanipuliranog pojedinca.

Evo pogledaj ovdje među nama, tko širi najviše negativne enregije i destrukcije,a što govori o utjcaju vjere, u odnosu na kulturu koju si ti izabrao, na pojedica, ovdje ti izgledaš najnesretniji, najviše širiš negativnu enrgiju i kad bi društvo u večini bilo popout tebe da sve podredi vlastitum probitku, onda bi to vrlo brzo postalo društvo većine nezadovoljnih pojedinca koje bi imalo tendenciju odumiranja.

Mores zamislit kako je meni bilo kad sam otiso u simeniste
i na svako moje piatnje sam dobivo odgovor: Viruj i pokazace ti se!

Daj da čujemo ta pitanja, da se i mi malo zamislimo, a možda nas i prosvijetliš.

Dr. Vito Dugonoga
29-12-2011, 02:59
Kultura smrti je ona koja dovodi do izumiranja, a koja na prvo mjesto stvalja pojedinca i zadovoljenje njegovih nagona i sve to zamotanu celofan slobode, a ustvri je negacija slobode i osnovne ljudske potrebe za produženjem vrste i za težnjom za stvaranjem ugodnog svijeta za svoje potomstvo.

Divno si ukratko opiso krscanstvo!
Upravo je ono na prvo misto stavila pojedinca
i narodne bogove svela na osobne bogove!!
Upravo je krscanstvo unistilo slobodu stvaranja
i na njeno misto ubacilo "slobodnu volju"
koja je najveca izmisljotina i laz!

Živjeti za uspjeh status i bogatstvo znači biti rob vlastitog uspjeha što u današnjem svijetu prečesto znači zanemarivanje starijeg instikta za produženjem vrste. Zbog toga unutarnjeg sukoba i davanje prednosti instiktima manje važnoti čovjek je duboko u sebi nesretan, ali za zavravanje instikta moderna kultura smrti je našla zamjenu, zato se promoviraju humanitarni rad u dalekim zemljama, prava životinja , borba za prašume, borba protiv krzna i sve ostale apsraktne i ustvari beskorisne i besmislene zamjene za primarni instikt očuvanja vrste, žrtvovanja i odricanja za potomstvo.
Zivit za uspij i bogastvo i drustveni status je stvaranje bolje buducnosti az svoje potomstvo!
Sasvim suprotno od onog bibliskog- mnozite se u sirinu, ko zivina
nego je dio plemenitog stremljenja- MNOZITE SE U VISINU!!
Zar ni ebolje spasit sume i prasume, podizat ekolosku svist
borit s eprotiv industralizacie zivotinja- to nie apstraktno
to je ZEMALJSKO, opipljivo i vidljivo, to je za buducnost potomstva!
Sasvim suprotno od bibliske apstrakcie "spasa duse" i "zasluzivanja raja"!"
Jer ni dusa ni raj ne postoje- jedno je sinonim za line guzice, a drugo je bajka!

Ti propagiras primarni instinkt, zivotinjski, primitivni, na suprot razvienom i obuhvatniem!

Kultura smrti je ona koja promovira sve što narušava stabilnu obitelj od obezvrijeđivanja braka, pederskih brakova, izrugivanje s brojnim obiteljima, propaganda da je važnija karirjera od majčinstva, agresivna promocija važnosti putovanja...

Nikad u povisti nie postojalo vise savitovalista za brakove
nikad se slobodnie nie odlucivalo o svom zivotu!!
Nismo svi isti, i ako neko ne zeli radi bilo cega imat obitelj
to je njegova OSOBNA stvar, ali- on pridonosi drustvu!!

Eno, u Indii se razmnozavaju ko misevi, pa kakve im koristi!?
Neko oce imat jedno dite i pruzit mu sve sto dite pozeli
i takvo dite je vridnie od 5oro gladni i nesipunjeni!
Niko nikom ne brani imat dice koliko oce
niko nikog ne tira nemat dice- u cemu je problem?!?
U mogucnostima i raznolikosti zivota?!?!
To je BOGASTVO jarane!!

Zasto branit homicima brakove?! Brakovi su odavno izgubili tezinu!
Sve je odavno izgubilo tezinu, jer je UPRAVO krscanstvo izamkelo oslonac!
Izmakelo je ovozemaljski oslonac i tezinu i postavila ga negdi, na neko izmisljeno nebo!
Muskaracu je upravo krscanstvo oduzelo vridnost i pritvorilo ga u nepotrebna mamalaza!
Nie li krscanski bog svog sina napravio preljubom i postao vaznii od supruga i njegova znacenja?!

I nikakve to nema sličnosti s muslimanima i možda se iz tvoje perspektive čini da je bolje živjeti za vlastiti probitak i to za onu vrstu probitka koje ti je propagnada nametnula, ali institucija koja ima zadatak očuvati svijet do kraja i koja želi skladno zadovoljno društvo u cjelini, gleda na stvari šire i duže od zadovoljenja nagona izmanipuliranog pojedinca.

Bas ta institucia se obogatila, i uz englesku kraljevsku obitelj, je naimucnia na svitu!
Drugog zivota i drugog svita osim ovog nema, i normalno s eborit za svoj probitak i imetak!
Upravo taj zagrobni zivot i nagrada u njemu je ono sto krscane cini istim muslimanima!
Odrece se bogastva, prosperiteta i moci radi ugadanja bogu za ulazak u raj!
To je jedna od najveci privara krscanstva- na takvim privarama su zgrnili sve sto imaju!
+Sto s eoni ne odreknu svega i odaju ko siromasi i soasavaju svit?!?!?
I ja bi svima govorio nek se svega odreknu kad bi imo sta Crkva ima!
Jer bi tio imat jos vise OVOZEMLAJSKOG, dok drugima prodajem zagrobnu glupost!

Evo pogledaj ovdje među nama, tko širi najviše negativne enregije i destrukcije,a što govori o utjcaju vjere, u odnosu na kulturu koju si ti izabrao, na pojedica, ovdje ti izgledaš najnesretniji, najviše širiš negativnu enrgiju i kad bi društvo u večini bilo popout tebe da sve podredi vlastitum probitku, onda bi to vrlo brzo postalo društvo većine nezadovoljnih pojedinca koje bi imalo tendenciju odumiranja.

Evo gledam, i ternutno mi ti izgledas najengativni, pored ostali
jer zajedno s njima napadas mene i mene sudis i ocinjujes
dok je tema povist i cinjenice o katolickoj Crvi, tj.- licemirje!
Ti ovde propagiras odricanje od zivota, ti osudujes ZIVOT!
Njegovu razlicitost, njegovu NEOPSIIVOST, njegovu NEUKROTIVOST!

Jesam li ja ijednog sugovornika ovde uvridio, piso o njemu osobno?!?!
Mene ljudi iza nickova ne zanimaju, raspravljam o misljenjima i upsima!

I kakva ti je to logika i psiologia po kojoj tvrdis sljedece:
Kad bi se pojedinci vise posvetili sebi i svome dobru- postali bi nesritnii?!?!
Cemu se tribaju posvetit?!?!? Zagrobnom zivotu, probitku Crkve?!?!
sve je to suplja prica, jer ovo sto si napiso o meni- to isto mores o Crkvi!
I nju samo interesuje njeno stado, i njeno dobro, i njena moc!
Ugledajte se na Crkvu i zivite na sliku i priliku njenu- zar nie pravedno!?!?!

Daj da čujemo ta pitanja, da se i mi malo zamislimo, a možda nas i prosvijetliš.
[/QUOTE]

Neka sam spomeno, o nekima raspravljamo.. i ne zelim nikog prosvitlit!
Ko je stvoren za takvo sto sam ce doc do toga, i to je tezak put
ne bi ja nikog na takvo nesto nagovaro, svak to sam ositi i zivi!