PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Konstituiran 7. saziv Hrvatskog sabora

Graničar Jozo
22-12-2011, 13:36
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1467-Konstituiran-7.-saziv-Hrvatskog-sabora

Graničar Jozo
22-12-2011, 19:26
Iako je među političkim protivnicima Kukuriku koalicije bilo bojazni kako bi ona mogla osvojiti dvotrećinsku većinu, to se ipak nije dogodilo. Za dvotrećinsku većinu potreban je 101 zastupnik, što vladajuća Koalicija ne može ostvariti čak ni uz potporu manjina, Hrvatskih laburista i nezavisne liste Ivana Grubišića (tada bi nedostajala potpora još 5 zastupnika). Dvotrećinsku većinu vladajuća bi koalicija mogla ostvariti jedino u slučaju da joj potporu još dade i HDSSB, što je pak opcija koja – kad su u pitanju hrvatski nacionalni interesi – graniči sa znanstvenom fantastikom.

Dvotrećinskom većinom Sabor RH donosi i sljedeće odluke: odlučuje o djelovanju oružanih snaga RH preko državnih granica, odlučuje o promjeni granica RH, potvrđuje Međunarodne ugovore kojima se međunarodnoj organizaciji ili savezu daju ovlasti izvedene iz Ustava Republike Hrvatske, u doba ratnog stanja ili neposredne ugroženosti neovisnosti i jedinstvenosti Republike te velikih prirodnih nepogoda odlučuje o ograničenju pojedinih sloboda i prava zajamčenih Ustavom, izabire suce Ustavnog suda RH te donosi prethodnu odluku o udruživanju Hrvatske u saveze s drugim državama.

http://www.hkv.hr/izdvojeno/komentari/d-dijanovi/10024-novi-saziv-sabora-i-dvotreinska-veina.html

sagitarius
23-12-2011, 10:54
Jozo sjajan ti je komentar, svaka čast.:):bravo, a mošda bi dobro bilo da Jaca apstinira od funkcija u ovom mandatu i više se okrene konsolidiranju stranke...:012

Graničar Jozo
23-12-2011, 10:57
Jozo sjajan ti je komentar, svaka čast.:):bravo, a mošda bi dobro bilo da Jaca apstinira od funkcija u ovom mandatu i više se okrene konsolidiranju stranke...:012

To je komentar Davora Dijanovića sa hakave-a. Samo sam ga kopirao i ostavio link. Nisam ja tako pametan :011

A što se tiče konsolidiranja stranke. Ja sam bio grmio kad je HDZ u 10 izbornoj jedinici potpisao koaliciju sa Kerumom. Sad im se to obija o glavu. Bujrum Jadranka.

sagitarius
23-12-2011, 11:35
Bez obzira, ali stavio si dobar tekst na pravo mjesto i to je umijeće..., pa čestitke i za tvoju iskrenost i za dobar tekst.
Inače slab sam sa informatikom, pa ne idem slijedom linkova, jer vazda se bojim da što ne zeznem:zbunjen::zbunjen:,

Graničar Jozo
23-12-2011, 12:06
pa da, to je nabitnije da nemaju 2/3 sabora.

ostalo se sve da pretrpiti.

Eugen Savojski
23-12-2011, 19:20
Evo već je "Kukuriku koalicija" napravila "dobar" potez, uspjeli su "smanjiti" nezaposlenost. Imenovali su u novoj Vladi dvadeset i jednog ministra , da je novi saziv Sabora bio iza Nove godine imali bi više ministara nego što ima saborskih zastupnika. Izgleda da će prije biti napravljene tribine za ministre nego na maksimirskom stadionu.:cita