PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Intervju: Zvonimir Hodak

Graničar Jozo
20-12-2011, 10:54
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1456-Intervju-Zvonimir-Hodak

Inkvizitor
20-12-2011, 11:00
Hodak bome bolje razlikuje politiku, domaću i regionalnu od svih naših profesionalnih političara, uz samo jednu mali digresiju, ne mislim da će priključenje RS Srbiji biti tako jednostavno..to ne.

Graničar Jozo
20-12-2011, 11:41
Ovo treba podebljati i podcrtati

Mislim da neće doći do nekog novog dogovora između Srba i Bošnjaka na štetu Hrvata, i to iz razloga jer strateški cilj Republike Srpske je davno jasan i određen, a to je što veće približavanje Beogradu i na kraju brisanje granice između Republike Srpske i Srbije. Pošto je u ovom trenutku Republici Srpskoj potrebna hrvatska podrška, Hrvati bi iz te činjenice trebali izvući neku korist jer od Bošnjaka po mojoj procjeni ni sad, ni u budućnosti ne mogu očekivati ništa dobro.

Jedino s čim se ne slažem jest da neće doći do nekog novog dogovora između Srba i Bošnjaka na štetu Hrvata. To je već na djelu.

sagitarius
20-12-2011, 13:07
O nužnosti izrade strategije nacionalne opstojnosti Hrvata u BiH sam u par navrata pisao, kao i o nasušnoj potrebi okupljanja svih Hrvata oko te ideje, neovisno o stranačkoj pripadnosti ili političkim opredijeljenjima. Tu ideju prepoznao sam i u inače izvanrednom intervijuu kojeg je dao gosp.Hodak, u jednom pasusu gdje o tome on kaže:
Jedini način da se spriječi totalni nestanak hrvatskog Zagreba u političkom i demografskom smislu nije obično jedinstvo nego totalno jedinstvo hrvatskog naroda i hrvatskih strana u BIH, mobilizacija svih intelektualnih i gospodarskih resursa i čvrsta odluka da se ostane tamo gdje su Hrvati u povijesti stvarali BiH kao državu i samo takav način razmišljanja može dovesti do toga da Hrvati u BiH imaju nekakvu budućnost.

Uistinu to je već prva točka takvog jednog programa, te nekakve strategije kojom se pozivaju svi Hrvati da prevaziđu strančarenje i uske egoističke i pojedinačne interese i okrenu se svome narodu kojemu su sada potrebni svi resursi, sve snage i svaki pojedinac...
Ako se ovo ne shvati na vrijeme, pred hrvatskim pućanstvom u BiH stoje velika iskušenja i prava Golgota od koje se neće nitko izvući, a progonstva i sve moguće nepodopštine očekivati je u budučnosti koja je već počela - majorizacija, preglasavanje, postavljanje Komšića u Predsjedništvo itd.itd.