PDA

Pogledaj Full Version : Politika ili kriminal

caporegime
02-02-2011, 10:53
da u ovoj zemlji svaki dan iscuri nešto što upozorava na kriminalne radnje nije tajna. nego svakodnevnica. I čak se sve to može podvesti od pod pojam političkog kriminala u kojemu političari nekim nabrzinu potezima pokušavaju u što kraće vrijeme osigurati sebi što veću dobit.
Međutim, dokle se dolazi kad netko iz visoke politike poduzima dugotrajnije poteze, stavlja cijeloj državi teret na vrat samo da bi ušićario za sebe.

http://www.vecernji.hr/vijesti/prazna-blagajna-od-koncesija-autoceste-0-kuna-clanak-247004

naime, ovo mi se upravo čini takav slučaj. netko je vejrojatno, za dobru proviziju i neslužbenu nagradu, sklapao očito očajne ugovore za državu radi osobe beneficije.
koliko je izražen dakle taj bijedni moment u glavi prosječnog hrvatskog poilitičara koji vlastitu zemlju i vlastiti narod doživljava isključivo kao lešinu koju treba što prije očerupati.
pored ovakvih vijesti više mi ne izgleda vanpameti ni masovno strijeljanje narodnih neprijatelja kao što se to svojedobno radilo i još negdje radi.
tko je i zašto potpisao ovakve ugovore i može li uopće javno dati opravdanje za ovako nešto?

caporegime
02-02-2011, 10:56
Ili, jeli to moralo biti tako?
jeli komnkretna situacija bila takva da smo postupajući na ovaj način postupili na jedini mogući način shodan za priliku kakve je u to vrijeme bila?
problem je što nitko ne istupa i ne upoznaje javnost s pravim stanjem stvari pa upravo iz takve neinformiranosti proizlaze sve sumnje i nepovjerenje.
što je istina, jeli postupanje hrvatski političara u slučajevima kad naizgled postupak u najmanju ruku ne izgleda dobar jednostavno takva politika koja nije mogla biti drukčija u danim okolnostima ili je to ipak najobičniji kriminal od strane ljudi kojima je poklonjeno povjrenje da nešto naprave od ove zemlje.

NorthStand
02-02-2011, 16:44
Politika je u hrvatskoj odavno poprimila kriminalne razmjere, i koliko god ove komunjare iz SDPa kakale po HDZu u vrijeme tuđamana i privatizacije, ja sam daleko sigurniju da su HR najviše opljačkali upravo oni koji su došli nakon Tuđmana, a to je SDP Ivice Račana, HDZ Ive Sanadera, i sada HDZ Jadranke Kosor, nemoje se varat i mislit da njen HDZ manje krade, od HDZa Ive Sanadera, zato što je počela "borba protiv korupcije", da počela je al uglavnom protiv onih koji njoj nisu podobni, svojevremeno se tako Pavelić riješavao svojih prijetnji u ustaškom pokretu, i Tito u komunističkom. Doduše ove se ne ubija, ove se zatvara.