PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Izražavanje nezadovoljstva putem Facebooka

Graničar Jozo
16-12-2011, 09:39
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1442-Izra%C2%9Eavanje-nezadovoljstva-putem-Facebooka

Graničar Jozo
16-12-2011, 12:16
osobno mislim da je taj FB malo precijenjen kao nekakvo mjesto organizacije ili sl.

Ali svakako je zanimljivo mjesto kojem kolaju raznorazne informacije, ali i dezinformacije.

Dr. Vito Dugonoga
16-12-2011, 15:34
Zidaric je u pravu, Fejs se more iskoristit za okupljanje istomisljenika
i za razvijanje ili nastajanje ideje, ne samo politicke!
Samo triba ovladat internet marketingom kako bi se postalo uocljivim u navali svakakvi sadrzaja!

Graničar Jozo
16-12-2011, 16:28
Zidaric je u pravu, Fejs se more iskoristit za okupljanje istomisljenika
i za razvijanje ili nastajanje ideje, ne samo politicke!
Samo triba ovladat internet marketingom kako bi se postalo uocljivim u navali svakakvi sadrzaja!

po čemu je onda drugačiji od npr nekog foruma?

Dr. Vito Dugonoga
16-12-2011, 16:53
po čemu je onda drugačiji od npr nekog foruma?

Cuj po cemu!?
Pa sam usporedi Fejs i bilo koi forum!

Uzmimo osnovno- lakse je doc do stvarni ljudi!

Graničar Jozo
16-12-2011, 17:31
a ne znam. meni taj FB nije mjesto gdje bih tražio istomišljenike. ali nije da se ne može naći finih grupa.

Dr. Vito Dugonoga
16-12-2011, 18:10
a ne znam. meni taj FB nije mjesto gdje bih tražio istomišljenike. ali nije da se ne može naći finih grupa.

Forum je svakako manje i slabie misto za trazit istomisljenike!
Fejs je pristupacnii, povoljnii i, ako si bas neki lumen- brzi!

Pogledaj samo sto su s YouTubom postigla ova dvoica popularni celista!
Snimili su sasvim solidan video i sviraju zanimljivo- dovoljno za planetarnu slavu!
Kad bi neko isto napravio s nekom politickom ponudom- kvalitetan video i zanimljiv program..

Graničar Jozo
16-12-2011, 18:23
ja na FB još nisam ništa pametno pročitao.

ja ne znam kaok je vama, ali meni stalno neke gluposti iskaču. kad kažem gluposti mislim neka zajebancija, a koja i nije nešto previše smješna.

ali zato me odvelo na mjesta koja su zanimljiva.

ali da je to jedan od zanimljivih marketinških alata sigurno. pa svaka veća firma ima stranicu na FB-u.

Dr. Vito Dugonoga
16-12-2011, 18:32
ja na FB još nisam ništa pametno pročitao.

ja ne znam kaok je vama, ali meni stalno neke gluposti iskaču. kad kažem gluposti mislim neka zajebancija, a koja i nije nešto previše smješna.

ali zato me odvelo na mjesta koja su zanimljiva.

ali da je to jedan od zanimljivih marketinških alata sigurno. pa svaka veća firma ima stranicu na FB-u.

Od kog ti god iskoci glupost njega makni s popisa prijatelja!

Ne samo sto je zanimljiv, nego jos nie ni 10% iskoristen
a on je samo pokazatelj mogucnosti koje dolaze!

sagitarius
20-12-2011, 20:49
Čudan je taj FB. Ljudi tu zaista svašta pišu i objavljuju, pa se poslije kaju,a čitao sam da su neki ljudi čak mijenjali i osobno ime kad su sazreli i shvatili kolika im je kočnica taj isti FB.
S druge strane FB je srušio sve sjevernoafričke diktature, donio dosta nereda i u RH i u BiH, no na ovim prostorima je to dosta složen fenomen.Onaj jedan momak iz Njemačke je dizao bunu u BiH i sakupio zapaljivom retorikom 30.000 istomišljenika i kada je trebalo već da se "desi narod" tip je provaljen i od svega nije bilo ništa...
Koliko FB objektivno može da se, bar kod nas, uzme kao meritum istraživanja javnog mnijenja, primio bih to s velikom rezervom, glede strukture anketiranih, koji su mahom maloljetnici, mlađi punoljetnici ili pak da skratim suma sumarum to su pretežito mladi ljudi. Već time je svaka iole ozbiljnija anketa o (ne) zadovoljstvu po bilo kojem pitanju u društvu ne validna, a time što je u masi slućajeva svako istraživanje anonimno, bitno uskraćuje i dimenziju socijalnog načina razmišljanja, uobičajenog u osobnim komunikacijama.