PDA

Pogledaj Full Version : Ta smiješna srbija

Baader Meinhof
12-12-2011, 04:35
Proslavih jučer u društvu potpisivanje pristupa EU. Nemojte se složiti samnom, ali ja sam za to, što mogu. Okrenuli smo i rundu u ime njemačke odbijenice ulaska srbije, o čemu je ovaj forum već pisao.

Kako je krenuo razgovor o tome je li nam strateški dobro ili loše što srbija ostaje na Balkanu, sjetim se razgovora s jednim frendom, odvjetnikom, koji je relativno nedavno morao u Beograd. Kaže on meni u jednom trenutku -'Znaš, Beograd je jebeno velik, čovječe, tri milijuna stanovnika je pun k...c'. Rekoh jest, ali tamo ih nema ni pola od toga. -'Ma ima, kaže, to ti je ogromno'. Dakle, glupost kao da mi je rekao da su eto u toj tamo kutiji Marlbora na stolu zapravo 62 cigarete, a da ja odjednom pušim njih sedam.

Stignu tako i rezultati popisa stanovništva 'vasionskog naroda' i 'tromilionskog grada'. Kad tamo, cirkus. U srbiji živi 7 milijuna stanovnika, od toga manje od 6 milijuna srba. 'Tromilionski' Beograd, naravno, ima samo 1,250,000 stanovnika.

I dok si razmišljam koji je njima k...c i što im treba to glupo manipuliranje nečim egzaktnim poput matematike, i koja li korist proizlazi iz toga što ih svakih deset godina ošine realnost kada vide da ih nema ni kao Kineza, niti kao Rusa, pa ni kao Čeha ili Mađara, otvorim Jutarnji list i shvatim po tko zna koji put u čemu je fora.

http://www.jutarnji.hr/jovan-deretic--sada-smo-sigurni-da-je-drakula-bio-princ-s-kosova-/992818/

Dakle, u instituciji u kojoj su kod nas upisana imena jednog Ivana Zajca, Lavoslava Ružičke, Ranka Marinkovića, Ivice Kostovića ili Ive Padovana, kod njih sjedi idiot koji upravo, 2011. godine, tumači da je Drakula bio srbin.

Oh kako taj čovjek slikovito dočarava svoj glupi narod.

NorthStand
12-12-2011, 06:31
Srbija ima jedan problem, a on se zove obijest. Realno i HR i SRB su premale države, da bi glumile neke svijetske lidere, ili točnije europske. Prema tome, to što Beograd ima 2,3 koliko li već miliona ne znači da je metropola. To što Beograd ima solidan noćni život, ne znači da ga jedini ima kako to misle Srbi i Beograđani. Al ta neprestana napuhanost kod njih, svakog normalnog čovjeka izbaci iz takta. Al budimo iskreni, nismo ni mi puno bolji po tom pitanju. Bolji jesmo u djelu da manje lažemo, i vjerujemo u mitove, i da ipak imamo neku civilizacijsku normu koju posjeduje sav civilizirani svijet. Srbi se trude doć na tu razinu, al očito je da su još u onom zaostalom vremenu, kosovskih izgubljenih bitaka, i dok god vode te izgubljene bitke bit će i "izgubljeni-smiješni narod-država".

Mrav
12-12-2011, 07:16
pa da, i rumunija je srbija. nadam se da jos dugo dugo nece primirisat u eu. nek si cetnik nista ne umislja, za onaj napad na austrijske i njemacke vojnike ce netko morat debelo odgovarat. to im svabe nece zaboravit.

Graničar Jozo
12-12-2011, 09:48
Srbija ima jedan problem, a on se zove obijest.

srbija ima mnogo više problema nego što se nama prikazuje. a jedan od najvećih društveno-socijalnih je neprovedena denacifikacija.

Inkvizitor
12-12-2011, 10:26
Meni je ipak Hrvatska smješnija. Srbiji je trenutno loše, jer je izgubila Kosovo, financirala je tri rata..koliko 4. pod sankcijama, osiromašena i kriminalizirana. Srbi iz Srbije su se npr tukli za kruh i to doslovno, sve zbog Srba preko Drine. I nije bilo bunta zbog toga.

da su Hrvatskoj dali onakve sankcije zbog Hrvata van Hrvatske dakle zbog BiH Hrvata, ne bi trebali Srbi ni muslimani, iz Zagreba Splita, Rijeke, Varaždina..došli bi da nas podave.

Nama će uskoro ministrica hrvatska poslova biti osoba koja hrvatsku državu ne može smisliti. Dvaput je taj narod birao Mesića.

Dobro, to nije smiješno..

Inkvizitor
12-12-2011, 12:10
I ne znam čemu trijumfalizam u ulasku u tu EU. Pa vidi se da se stvaraju umjetne krize kao bi se centraliziralo sve više i kako bi male države ostale bez ikakvog suvereniteta, pogotovo ekonomsko-financijskog. Zar je slučajno da pola država u EU ima strašnih problema.

EU je koliko god to cinično i nevjerovatno zvučalo..ostvarenje Hitlerovog plana o ujedinjenoj Europi pod dominacijom Njemačke i manjim dijelom Francuske.

Šta ćemo mi bit..njemačka grofovija koja će im služiti za ladanje..dok im strižemo vrtove u vlastitoj zemlji.

caporegime
12-12-2011, 13:52
ne treba zaboraviti da smo 1990 mi tek bili stekli nacionalnu odlučnost da želimo bit isami.
tek smo se tad dogovorili da želimo biti samostalni hrvati.
srbi i srbija su 1990 već imali sve planove, izgrađenu imperijalističku svijest i trebalo je samo stisnuti dugme.
umjesto vrlo očekivane ratne pobjede i sticanja velikih bogatstava na temelju toga, oni su sve to profućkali i došli dokle su sad.
ajde za pare i materijalno ali sad se većina srpskih ideologa mora uprijeti i koliko toliko pokušati ljuduima racionalno objasniti kako to da umjesto velike srbije i uža srbija nije baš sva sigurna.
ovo je tema za dublju raspravu

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 14:22
I ne znam čemu trijumfalizam u ulasku u tu EU. Pa vidi se da se stvaraju umjetne krize kao bi se centraliziralo sve više i kako bi male države ostale bez ikakvog suvereniteta, pogotovo ekonomsko-financijskog. Zar je slučajno da pola država u EU ima strašnih problema.

EU je koliko god to cinično i nevjerovatno zvučalo..ostvarenje Hitlerovog plana o ujedinjenoj Europi pod dominacijom Njemačke i manjim dijelom Francuske.

Šta ćemo mi bit..njemačka grofovija koja će im služiti za ladanje..dok im strižemo vrtove u vlastitoj zemlji.

Bez Njemacke i EU te bi male zemlje bile u jos vecoj krizi!
Nie Njemacka kriva sto je najjaca industrijski i ekonomski!!?

Hrvatska ulaskom u EU ima priliku odstranit parazite s vlasti!
Ali, samo ako smo svisni toga i ako to zelimo, inace povist se ponavlja!

Vako je bilo i prie 2.SR, i vecina zemalja su docekale Hitlera ko spasioca!
Sta bi Njemacka tribala?!?- Podredit svoje interese Grckima ili nasima?!
Zasto bi dominacia najbolji i dominantni bila nesto lose i stetno?!
Naprotiv- to je najveci blgoslov kad nabolji vode i upravljaju!
Svak pametan bi bio prisritan kad bi mi imali drzavne sluzbenika ko Nimci!

Inkvizitor
12-12-2011, 14:23
Ja nemam ništa protiv da Nijemci imaju svoje interese i da žele vladati ali ne preko mojih leđa da oni budu gospoda ja na bauštelu..

Inkvizitor
12-12-2011, 14:26
ne treba zaboraviti da smo 1990 mi tek bili stekli nacionalnu odlučnost da želimo bit isami.
tek smo se tad dogovorili da želimo biti samostalni hrvati.
srbi i srbija su 1990 već imali sve planove, izgrađenu imperijalističku svijest i trebalo je samo stisnuti dugme.
umjesto vrlo očekivane ratne pobjede i sticanja velikih bogatstava na temelju toga, oni su sve to profućkali i došli dokle su sad.
ajde za pare i materijalno ali sad se većina srpskih ideologa mora uprijeti i koliko toliko pokušati ljuduima racionalno objasniti kako to da umjesto velike srbije i uža srbija nije baš sva sigurna.
ovo je tema za dublju raspravu

Srbe je u prvom redu uništila njihova mitomanija.

Mitomanija je dobra kad je dozirana i kad se koristi s mjerom jer tada daje osjećaj zajedništva i drži naciju na okupu.

Ako je ima previše onda to prelazi u samouništavanje jer sebe pretjerano precjenjuješ a druge pretjerano podcjenjuješ..i tako izgubiš ono što po svim parametrima morša dobiti

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 14:44
Ja nemam ništa protiv da Nijemci imaju svoje interese i da žele vladati ali ne preko mojih leđa da oni budu gospoda ja na bauštelu..

Pa budi gospoda, ko ti brani?!
Ispravi svoja leda, dokazi se!!
Pokazi kako si naucio s cacini leda!

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 14:45
Srbe je u prvom redu uništila njihova mitomanija.

Mitomanija je dobra kad je dozirana i kad se koristi s mjerom jer tada daje osjećaj zajedništva i drži naciju na okupu.

Ako je ima previše onda to prelazi u samouništavanje jer sebe pretjerano precjenjuješ a druge pretjerano podcjenjuješ..i tako izgubiš ono što po svim parametrima morša dobiti

Srbe je unistila zaostalost!
Ko sto sad i nas unistava!!

Inkvizitor
12-12-2011, 14:52
Pa budi gospoda, ko ti brani?!
Ispravi svoja leda, dokazi se!!
Pokazi kako si naucio s cacini leda!

Ja ne govorim o sebi kao pojedincu, to je prenešeno značenje nego kao kolektivu..

imaju metode za te stvari..da te se onemogući da budeš nešto iznad vrtlara..samo ti poukida sve industrije ..ono malo što si imao..pa da navučeš kelnersku pregaču i služiš Nijemca.

ali tema je Srbija..

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 14:58
Ja ne govorim o sebi kao pojedincu, to je prenešeno značenje nego kao kolektivu..

imaju metode za te stvari..da te se onemogući da budeš nešto iznad vrtlara..samo ti poukida sve industrije ..ono malo što si imao..pa da navučeš kelnersku pregaču i služiš Nijemca.

ali tema je Srbija..

Nimac ti ukino industriju i proizvodnju?!?!
Jesi ti sav svoj danas il glumis Srbina?!
kad bi nasi kreteni dozvolili Nimac bi ovde
otvorio i vis enego sto je od sada?
Jesi cuo za Sano?!

Dovodio sam Nimacke firme i ulagace
cak i Kineze prie dva miseca
i nasa Vlada i nasi politicari
NE ZELE nista gradit ni otvarat!!!!

Nasi rade izvlace trupce i sirovu gradu
nego sto daju Nimcu koju propalu tvornicu
nego ce dat Kinezu otkup svi zitarica!!

Nimac boli kurac, ode u Bugarsku i Rumuniu
i kupi ne samo tvornice, nego i sume i zemljicte
i tamo proizvodi svoj markirani namistaj
a u Nimackoj ga samo finalno doradi!

Nimac bi najvise volilo kad bi mi radili
smanjili bi mu puno troskova
i u EU imali manje neradnika!

Inkvizitor
12-12-2011, 15:03
Nimac ti ukino industriju i proizvodnju?!?!
Jesi ti sav svoj danas il glumis Srbina?!
kad bi nasi kreteni dozvolili Nimac bi ovde
otvorio i vis enego sto je od sada?
Jesi cuo za Sano?!

Dovodio sam Nimacke firme i ulagace
cak i Kineze prie dva miseca
i nasa Vlada i nasi politicari
NE ZELE nista gradit ni otvarat!!!!

Nasi rade izvlace trupce i sirovu gradu
nego sto daju Nimcu koju propalu tvornicu
nego ce dat Kinezu otkup svi zitarica!!

Nimac boli kurac, ode u Bugarsku i Rumuniu
i kupi ne samo tvornice, nego i sume i zemljicte
i tamo proizvodi svoj markirani namistaj
a u Nimackoj ga samo finalno doradi!

Nimac bi najvise volilo kad bi mi radili
smanjili bi mu puno troskova
i u EU imali manje neradnika!

pa o tome i pričam Nimac ne želi da ti gradiš brodove nego Nimac želi da on kupi tvoja brodogradilišta i da on gradi brodove a ti da variš..

ti si za njega niža vrsta..

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 15:13
pa o tome i pričam Nimac ne želi da ti gradiš brodove nego Nimac želi da on kupi tvoja brodogradilišta i da on gradi brodove a ti da variš..

ti si za njega niža vrsta..

Pa sto ti ne kupis tvornicu i ne proizvodis?!
Sto ju ne kupi Mamic, Sanader, M. Tudman
Pasalic, Crkva, Drzava, Cermak, Mesic..
Ko ikom u Hrvatskoj brani ista proizvodit?!
Zasto mi nemamo svoj markrani namistaj?!
Zasto nase luke i brodogradilista propadaju?!
Je li svi ovi 20 godina Nimac upravljo nama?!

Nie Nimac kriv sto je sposobnii i pametni od nas!!
I ti kad bi otiso u Kongo osico bi se ko visa vrsta..

Je li Nimac kriv sto Dinamom vlada Mamic?!?!?
Sto nasi igraci igraju za nji a ne njiovi za nas?!?!?

Jebote, zvucis gore od crknutog Suvara!!

Kako se kaze za umrlog komunjaru?
Oni nisu ni rahmetli ni pokojni..

Inkvizitor
12-12-2011, 15:41
Pa sto ti ne kupis tvornicu i ne proizvodis?!
Sto ju ne kupi Mamic, Sanader, M. Tudman
Pasalic, Crkva, Drzava, Cermak, Mesic..
Ko ikom u Hrvatskoj brani ista proizvodit?!
Zasto mi nemamo svoj markrani namistaj?!
Zasto nase luke i brodogradilista propadaju?!
Je li svi ovi 20 godina Nimac upravljo nama?!

Nie Nimac kriv sto je sposobnii i pametni od nas!!
I ti kad bi otiso u Kongo osico bi se ko visa vrsta..

Je li Nimac kriv sto Dinamom vlada Mamic?!?!?
Sto nasi igraci igraju za nji a ne njiovi za nas?!?!?

Jebote, zvucis gore od crknutog Suvara!!

Kako se kaze za umrlog komunjaru?
Oni nisu ni rahmetli ni pokojni..

ja zvučim kako zvučim...a ti pojednostavljuješ stvari. Kao da se ne zna šta znači biti velik a šta mali.

nemam ja ništa protiv njemačke radne etike, snage i discipline, dapače ali neka to provode u Njemačkoj.

prvo te političkim pritiscima slome, kralježnicu ti slome, a onda te ekonomski stuku , nađu par naših lopova i kriminalaca pa ih podmite, oni onako pošteni.

A za priznanje traže da im daš bankarski sektor i telecom džabe.

priko Austrijanca su uzeli banke i za siću uzeli Ht koji je bio moderniji od DT..usput podmitivši par hrvatskih pohlepnih jadnika

ne valja kažu da je hrvatski telecom u vlasništvu hrvatske države, to nije dobro za tržište. a DT u vlasništvu njemačke države...pa ko je tu lud.

kad te gleda kao kmeta i još ti se ruga.

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 15:51
ja zvučim kako zvučim...a ti pojednostavljuješ stvari. Kao da se ne zna šta znači biti velik a šta mali.

nemam ja ništa protiv njemačke radne etike, snage i discipline, dapače ali neka to provode u Njemačkoj.

prvo te političkim pritiscima slome, kralježnicu ti slome, a onda te ekonomski stuku , nađu par naših lopova i kriminalaca pa ih podmite, oni onako pošteni.

A za priznanje traže da im daš bankarski sektor i telecom džabe.

priko Austrijanca su uzeli banke i za siću uzeli Ht koji je bio moderniji od DT..usput podmitivši par hrvatskih pohlepnih jadnika

ne valja kažu da je hrvatski telecom u vlasništvu državu, to nije dobro za tržište. a DT u vlasništvu njemačke države...pa ko je tu lud.

kad te gleda kao kmeta i još ti se ruga.

ja pojednostavljujem a ti zapetljavas!
U tom je razlika izmedu nas i Nimaca!
DT nie u vlasnistvu drzave jer je privatiziran
i to jos davno, kad se podilio BPost!
Mogo je svak kupit dionice, bile i reklame na TV!

Normalno oce naplatit uslugu priznanja, sta je tu cudno!?
Pa Kohl je radi toga bio prisiljen dat ostavku!
Vidis sad kako T-com biljezi porast dobiti
a kad je bio NAS onda uvik samo pozitivna nula!

Prvo sto je Nimac uradio kad je uzeo HT
bilo j eukidanje sluzbeni telefona i auta
jer je to tad imala svaka susa!
Cak je i portir imo sluzbeni telefon!

je li Nimac unistio nas nogomet i kako?!

Isto tako nie unistio nista nase, jer mu se ne isplati!
Sve smo sami unistili, nasi domoljubi i drzavotvorci!
Nimcu bi bilo draze kad b mi bili poput nji uspisni
onda bi imali s kim suradivat i planirat!
Vako moraju mislit za nas i o nama!

Sta bi nama falilo imat nimacke radne navike i etiku?!?!
Svi nasi koi odu u Nimacku s ebez problema tome prilagode!
I tebe je skolovo i odranio nimacki sustav vridnosti..

Al, ti vapijes za Srbiom i trazis njene mane..

Inkvizitor
12-12-2011, 16:04
ja pojednostavljujem a ti zapetljavas!
U tom je razlika izmedu nas i Nimaca!
DT nie u vlasnistvu drzave jer je privatiziran
i to jos davno, kad se podilio BPost!
Mogo je svak kupit dionice, bile i reklame na TV!

Normalno oce naplatit uslugu priznanja, sta je tu cudno!?
Pa Kohl je radi toga bio prisiljen dat ostavku!
Vidis sad kako T-com biljezi porast dobiti
a kad je bio NAS onda uvik samo pozitivna nula!

Prvo sto je Nimac uradio kad je uzeo HT
bilo j eukidanje sluzbeni telefona i auta
jer je to tad imala svaka susa!
Cak je i portir imo sluzbeni telefon!

je li Nimac unistio nas nogomet i kako?!

Isto tako nie unistio nista nase, jer mu se ne isplati!
Sve smo sami unistili, nasi domoljubi i drzavotvorci!
Nimcu bi bilo draze kad b mi bili poput nji uspisni
onda bi imali s kim suradivat i planirat!
Vako moraju mislit za nas i o nama!

Sta bi nama falilo imat nimacke radne navike i etiku?!?!
Svi nasi koi odu u Nimacku s ebez problema tome prilagode!
I tebe je skolovo i odranio nimacki sustav vridnosti..

Al, ti vapijes za Srbiom i trazis njene mane..

Kakve veze ima što su dionice bile na prodaji kad je njemačka država još većinski vlasnik DT.

a nam su govorili oni i njihovi kopije su ovdje podmitili da nije dobro da hrvatski telecom bude u vlasništvu hrvatske države.
oni ovdje gledaju kako da izvuku što veću dobit..a što manje poreza da plate tako da su svoje prostore prodali pa onda iznajmljuju..

točno mi rekla osoba koja tamo radi čemu to služi..uglavnom kriminalu i prevari.

oni su skloniji kriminalu nego mi.

a koliko su tek pošteni vidi se po provizijama koje su tutnuli nekome da bi telecom koji je vrijedio najmanje 5 puta više dobili za tu lovu.

nismo još ni stasali..pokušali su nas uništit..jer kad te politički prvo slomi onda te ekonomski nokautira šta ti je ostalo.

Njemac bi volio da ti nemaš ništa nego da njega moljakaš i da mu radiš za siću

šta će mi njegovo priznanje kad mi želi isto što i Srbin..da moje otima..

Vepar
12-12-2011, 17:47
Bez Njemacke i EU te bi male zemlje bile u jos vecoj krizi!
Nie Njemacka kriva sto je najjaca industrijski i ekonomski!!?

Hrvatska ulaskom u EU ima priliku odstranit parazite s vlasti!
Ali, samo ako smo svisni toga i ako to zelimo, inace povist se ponavlja!

Vako je bilo i prie 2.SR, i vecina zemalja su docekale Hitlera ko spasioca!
Sta bi Njemacka tribala?!?- Podredit svoje interese Grckima ili nasima?!
Zasto bi dominacia najbolji i dominantni bila nesto lose i stetno?!
Naprotiv- to je najveci blgoslov kad nabolji vode i upravljaju!
Svak pametan bi bio prisritan kad bi mi imali drzavne sluzbenika ko Nimci!

Njemačka ekonomija svoj uzlet u dobroj mjeri duguju EU i eurozoni. Ti zvučiš kao tipični zagrebački konjušar koji ne da misli da bi njihova dominacija bila loše, nego je želi svim srcem.

TheBronxBomber
12-12-2011, 17:53
Njemacka je dva puta unistena u posljednjih 100 godina, pa je oba puta ustala na noge i zauzela svoje mjesto medju svjetskim silama. Doduse, ne sama i bez icije pomoci.

Bojim se da ce Njemacka opet nastradat.... Tako sve mirise.

TheBronxBomber
12-12-2011, 18:02
Sve kao nekako prima obrise bivsih, svjetskih sukoba. Strah me dogadjanja u Rusiji. Zapad preko-vremeno radi na svrgavanju Putina. A njegovi (Ruski) odnosi s Njemackom su od globalne vaznosti.

Ilirk@
12-12-2011, 18:18
Cuj, rumunjski vlasi srbi... srbi svuda, vascela vaseljena srbi.. mislim da to sa tepesom stvarno prelazi granice dobrog ukusa. Medjutim, kakav je blekast taj lik I koliko srbi vole mitomaniju, ne bi me iznenadilo da na cetnickim priredbama, uz sajkacu I kokarde, pocnu nositi I one plasticne zube sto dica u mackare nose, bas bi se uklapalo u ikonografiju...

caporegime
12-12-2011, 19:00
tema o zbivanjima usrbiji a sve o nijemcima? ljudi, skoncentrirajte se.

Baader Meinhof
12-12-2011, 20:29
Capo, Njemačka je ipak samo dio vascele srbije.

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 21:42
Kakve veze ima što su dionice bile na prodaji kad je njemačka država još većinski vlasnik DT.

a nam su govorili oni i njihovi kopije su ovdje podmitili da nije dobro da hrvatski telecom bude u vlasništvu hrvatske države.
oni ovdje gledaju kako da izvuku što veću dobit..a što manje poreza da plate tako da su svoje prostore prodali pa onda iznajmljuju..

točno mi rekla osoba koja tamo radi čemu to služi..uglavnom kriminalu i prevari.

oni su skloniji kriminalu nego mi.

a koliko su tek pošteni vidi se po provizijama koje su tutnuli nekome da bi telecom koji je vrijedio najmanje 5 puta više dobili za tu lovu.

nismo još ni stasali..pokušali su nas uništit..jer kad te politički prvo slomi onda te ekonomski nokautira šta ti je ostalo.

Njemac bi volio da ti nemaš ništa nego da njega moljakaš i da mu radiš za siću

šta će mi njegovo priznanje kad mi želi isto što i Srbin..da moje otima..

Nimacka drzava je vlasnik 15% dionica, direktni vlasnik
a indirektno, priko KfW Bankengruppe jos 17%, znaci- izmisljas!

To sto oni naprave pa prodaju i onda unajme je radi toga jer im je tako isplatljivije!

Ta osoba koja je to rekla nek se raspita o troskovima odrzavana i porezima na nekretnine!

Kome su tutnuli proviziu?! Franji Tudmanu?! Ili opet izmisljas, tj.- lazes?!

Njemci nas pokusali unistit?!?!? Pa ti si, bre, posto pravi Srbin!!!!

Niko tebi nista nie oteo, vec ti je dao!!!

Postoi li i jedna nimacka firma koja ne placa radnike?!
I to njovi radnici kod nas su najplacenii u svojoj bransi!!

Znaci- opet laze si izmisljas!!
Aj u Srbiu!

Smisan si ko oni!

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 21:43
Njemacka je dva puta unistena u posljednjih 100 godina, pa je oba puta ustala na noge i zauzela svoje mjesto medju svjetskim silama. Doduse, ne sama i bez icije pomoci.

Bojim se da ce Njemacka opet nastradat.... Tako sve mirise.
A ciju su pomoc imali?!??!
Oni i dandanas placaju ostetu Zidovima
i to godisnje oko 80 milijardi eura!

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 21:44

Tribalo bi zabranit teme o Srbii!!
koi ce nam krivi kurac?!

Jedva smo ih se oslobodili
i sad sta nas ima zanimat sranje u njiovoj avlii!?!??!

Imamo o cemu pisat- Austrii, Svicarskoj, Madarskoj..

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 21:45
Capo, Njemačka je ipak samo dio vascele srbije.

A mozda su necii mozgovi dio Srbie..

Dr. Vito Dugonoga
12-12-2011, 21:51
Njemačka ekonomija svoj uzlet u dobroj mjeri duguju EU i eurozoni. Ti zvučiš kao tipični zagrebački konjušar koji ne da misli da bi njihova dominacija bila loše, nego je želi svim srcem.

Njemacka ekonomia, samim üristajanjem na Euro u startu gubi!
S njmeackom markom bi tek imali uzlet i vladali Europom!

Ti zvucis ko tipicni pusac kurca konjusarevu konju
dok ne naucis raspravljati o upisu a ne o meni!

Baader Meinhof
13-12-2011, 01:55
A mozda su necii mozgovi dio Srbie..

NorthStand
13-12-2011, 02:36

Tako nešto rođo, al rađe ću švabi strizat vrt, nego srbi. Švabo je naš prijatelj, je da nas cijede ko limun, al od njih ima i neke koristi, a od ovih preko drine, i ovih preko jadranskog mora i nema baš. Realno od svih naroda i država u europi, Nijemci su nam nekako najskloniji, pogotovo od ovih velikih naroda država. Naravno da oni tjeraju svoje interese ovdje, al pošto mi nismo na njihovoj razini, rađe prihvaćam da mi ovdje dođe švabo govorit šta ću, nego Englez, Talijan, Francuz i ta ekipa koja Hrvatsku nikad nije mogla smislit. Njemačka tjera svoje interese, al treba reć i još jednu stvar, tko to englezima talijanima i ostalima brani da ulažu u ostale manje zemlje i tako prošire svoj utjecaj na njih????? Nitko, do oni sami. Prema tome, švabo daje nešto da bi i dobio nešto, a ovi ne daju ništa a traže svašta. U svakom slučaju ja sam za uniju s švabama, jebe mi se za ostale. haha Šala mala, nisam ja za nikakve unije s nikim, al švabe su mi stvarno ok ko narod, sviđa mi se njihova disciplina, i nije uopće čudno da su vodeća ekonomska sila europe, jer su oduvijek bili takav radišan narod, koji je težio dobrom uređenju. I kao što sam već ranije reko, nama i treba malo čvrste ruke da nas u red stavi, ja EU ne vjerujem ništa, al švabi vjerujem jer švabo ne voli imat posla s onima koji neće pristat na sređivanje stanja u svojoj zemlji. A sve da bi njihov kapital, i interesi u toj zemlji bili zaštićeni od anomalija.

I slažem se inkvi s vitom, EU je doživjela ovu 2011 samo zbog švaba, siguran sam da nije njih koji stalno krpaju tuđe "rupe" odavno bi se oni svi razišli. Daleko najviše Njemačka ulaže u EU, od ostalih zemalja članica, naravno ništa nije besplatno danas. Ruka ruku mije, prema tome, ti je možeš prihvatit, ili odbit kao Cameron, ALI ne možeš je odbit i ostat za istim stolom! To tako jednostavno ne ide, ako si protiv nečega dižeš sidro i kažeš svima zbogom. A ne da si protiv, al još uvijek želiš za istim stolom djelit dobre strane saveza. Englezi su mi krajnje iritantan narod, uvijek sam o njima imo percepciju da malo daju, a previše traže. Dok švabe su totalna suprotnost njima, njihova trenutna dominacija unutar EU nije došla preko noći, i još važnije nije došla nezasluženo. Oni su ulagali u sve zemlje, i zasluženo beru plodove tog ulaganja. Tko je englezima branio da šire svoj utjecaj parama, kao i Nijemci?????? Stalno seru nešto, čast Nigel Faragu cijenim ga jer je iskren političar, i dobro primjećuje neke stvari, al u globalu engleski narod neopravdano širi euroskepticizam jer oni nisu ništa pretjerano ni uložili u EU, da bi imali pravo na toliku dozu Euroskepticizma. Dakle, po nekoj logici, švabe bi trebale bit najviše euroskeptične, a one to nisu. Nisu, jer gledaju prema naprijed, gledaju prema sutra, a ne prema onom što je bilo jučer i danas! Zato švabe, punom parom naprijed, germanofili su uz vas. :D

NorthStand
13-12-2011, 02:45

Ma mi volimo okolišat, što na umu to na drumu. Iako treba razumjet da se na ovoj temi priča o nijemcima, pa zna se ko je susjedima blokirao kandidaturu. Nije Mađarska, a boga mi ni Francuska koja je bila za, već upravo Njemačka. I ona itekako ima veze s ovom temom, jer nekako sam mišljenja da će Tadić i u budućnost imat odbijenicu, ako konačno ne riješi stanje na tom sjeveru kosova na način na koji je to Merkel tražila. A Tadić bi morao znat jednu stvar, koliko god on bio tvrdoglav, Merkelica i Njemačka su još tvrdoglaviji, ne kaže se uzalud "pametniji popušta". :D

NorthStand
13-12-2011, 03:04

I s ovim se slažem, al jebiga nama je suđeno da budemo jeftina radna snaga, doduše ne svima al ko da se nas šta pita. Ja sam ponosan što sam Hrvat, i što smrdim po jeftinom pivu, kome to smeta neka odjebe. Naravno da će bit minusa, i to već neko vrijeme upozoravam da ćemo u svojoj zemlji postat stranci, na neki način to smo već i sad, al kažem bolje švabo gazda nego srbo ili netko iz okruženja, ako već moram imat gazdu, onda neka to bude pravi bogati gazda.

A ti vito, ne vrijeđaj mi druga, jer će bit problema. hehe

Inkvizitor
13-12-2011, 10:30
Nimacka drzava je vlasnik 15% dionica, direktni vlasnik
a indirektno, priko KfW Bankengruppe jos 17%, znaci- izmisljas!

To sto oni naprave pa prodaju i onda unajme je radi toga jer im je tako isplatljivije!

Ta osoba koja je to rekla nek se raspita o troskovima odrzavana i porezima na nekretnine!

Kome su tutnuli proviziu?! Franji Tudmanu?! Ili opet izmisljas, tj.- lazes?!

Njemci nas pokusali unistit?!?!? Pa ti si, bre, posto pravi Srbin!!!!

Niko tebi nista nie oteo, vec ti je dao!!!

Postoi li i jedna nimacka firma koja ne placa radnike?!
I to njovi radnici kod nas su najplacenii u svojoj bransi!!

Znaci- opet laze si izmisljas!!
Aj u Srbiu!

Smisan si ko oni!

tako se nećemo razgovarat.

Inkvizitor
13-12-2011, 10:41
Tako nešto rođo, al rađe ću švabi strizat vrt, nego srbi. Švabo je naš prijatelj, . :D

Samo da se osvrnem na ovo , opet pa nema veze..jebem ja takvog prijatelja koji traži sve što imaš da bi te priznao.

To je ko da ja tebi isčupam iz rijeke pa te onda opljačkam i isprebijam namrtvo i ostavim te na putu..eto takva je Njemačka ljubav prema nama.

I okanite se germanofilije jer oni nas ne jebu za suvu šljivu.

Ako se tema već veže uz Srbiju i Njemačku..više su Nijemci srbofili iako će svaki Srbin na ovo skočit ko oparen i smijat se.

No ja ćut napisat neke činjenice a nek me netko opovrgne. Na berlinskom kongresu Njemačka je insistirala na priznanju Srbije i CG. Nakon poraza Srbije od Bugarske, kad se Srbi plaše da Bugari ne uđu u Beograd opet Germani spašavaju stvar. Obrenovići kao poznati germanofili su dobijali svu pomoć Njemačke i AU monarhije. Obećan im je cijeli Balkan od Alpi do Soluna samo da budu pod germanskim utjecajem. Nas tu nije bilo ni u priči. AU sprječava rukama i nogama pripojenje Bosne Hrvatskoj i hravtski utjecaj u Bosni nakon što je dobila BiH pod starateljstvo. Tome se doduše protive i Mađari.. Tek kad je majskim prevratom ubijen Obrenović mjenja se politika Germana prema Srbiji. Iz otvorenog savezništva u otvoreno neprijateljstvo. Ali i dalje AU nastoji privući Srbiju na svoju stranu. kad je Đinđić kao njemački đak stvorio opet čvrste veze sa Nijemcima..Nijemci se opet okreću Srbima. Ubijen je točno sto godina ( 1903-2003) nakon ubojstva Obrenovića kad se srpska politika zaokrenula od Germana prema britancima i dijelom Rusima. Koincidencija, slučajnost, tko zna ali Britanci nisu željeli svoju interesnu zonu prepustit Nijemcima.

nek Srbi zamašu repićem sve će igračke u Hrvatskoj Germani ostavit i poletit preko Drine.

nabijem ih na neku stvar njih i njihovo prijateljstvo. Da mogu na drugu bih planetu otišao od njih i njihove "ljubavi."

Marta
13-12-2011, 15:05
Apsolutno si u pravu. Njemci su u nama uvijek gledali dobar plijen i danas dan je tako. Mogu nas dobro pljackati a mi se hvala Bogu damo pljackati ko baba od 100 godina koja si to mora dozvoliti da ju ne bi srusili na pod i priustili ruznu smrt.

Mi u Njemcima gledamo prijatelje idealizirajuci tu vezu, koja zapravu nije nikakva a kamoli prijateljska veza.

Bilo je tu par prijatelja, al njih se da na prstima jedne ruke prebrojati.

Dr. Vito Dugonoga
13-12-2011, 17:20
Apsolutno si u pravu. Njemci su u nama uvijek gledali dobar plijen i danas dan je tako. Mogu nas dobro pljackati a mi se hvala Bogu damo pljackati ko baba od 100 godina koja si to mora dozvoliti da ju ne bi srusili na pod i priustili ruznu smrt.

Mi u Njemcima gledamo prijatelje idealizirajuci tu vezu, koja zapravu nije nikakva a kamoli prijateljska veza.

Bilo je tu par prijatelja, al njih se da na prstima jedne ruke prebrojati.

Ajder i ti navedi kad i di i kako su nas opljacaki Nimci?!
Nemoj racunat to sto su nam oteli tebe, dovoljno je sto ih mrzis
jer silom moras zivit kod nji i zavrsavat fakultete i radit za dobru lovu!

Mozda ti gledas u Nimce ko NEprijatelje i mastas o nekoj idili
al, u politic tog nema, samo interesi i zelja za jacanjem!
tako j ei inace, u zivotu, i kod sasvim obicni ljudi!

nema nikog u svitu ko nam ko saveznik vise odgovara od Nimaca
jer pristavljaju sve ono sto mi ZELIMO i volili bi bit!
ne samo u politici, gospodarstvu, privredi, sportu..

I tebi je krivo sto nisi Nimica, vec se osicas jadno i ponizeno!
Iako kod nji imas uvite i mogucnosti i prava vece neg u Hrvatskoj!

Nie Nimac kriv sto to nisi zasluzila, niti tomu dorasla!

Dr. Vito Dugonoga
13-12-2011, 17:20

Jadnicak.. dositio se neceg..

Marta
13-12-2011, 17:33
ne mogu a da Baadera ne citiram:

Vito ti zvucis ko tipicni pusac kurca konjusarevu konju!

Vepar
13-12-2011, 19:27
Njemacka ekonomia, samim üristajanjem na Euro u startu gubi!
S njmeackom markom bi tek imali uzlet i vladali Europom!

Ako je nešto u Švabiji dobro, onda je to zdravstveni sustav koji je dostupan svima. Vitomire, nemoj se stiditi tražiti stručnu pomoć.:D

Ilirk@
13-12-2011, 19:30
Ajder i ti navedi kad i di i kako su nas opljacaki Nimci?!
Nemoj racunat to sto su nam oteli tebe, dovoljno je sto ih mrzis
jer silom moras zivit kod nji i zavrsavat fakultete i radit za dobru lovu!

Mozda ti gledas u Nimce ko NEprijatelje i mastas o nekoj idili
al, u politic tog nema, samo interesi i zelja za jacanjem!
tako j ei inace, u zivotu, i kod sasvim obicni ljudi!

nema nikog u svitu ko nam ko saveznik vise odgovara od Nimaca
jer pristavljaju sve ono sto mi ZELIMO i volili bi bit!
ne samo u politici, gospodarstvu, privredi, sportu..

I tebi je krivo sto nisi Nimica, vec se osicas jadno i ponizeno!
Iako kod nji imas uvite i mogucnosti i prava vece neg u Hrvatskoj!

Nie Nimac kriv sto to nisi zasluzila, niti tomu dorasla!

Jos nisam vidjela neki normalan, nehisterican upis od tebe, a koji se ticao teme bez da ne komentiras sugovornika u uvrjedljivom tonu.
Za sad te netko samo brisao, ja necu biti tako dobrodusna ubuduce. Obecajem.

Vepar
13-12-2011, 19:38
Samo da se osvrnem na ovo , opet pa nema veze..jebem ja takvog prijatelja koji traži sve što imaš da bi te priznao.

To je ko da ja tebi isčupam iz rijeke pa te onda opljačkam i isprebijam namrtvo i ostavim te na putu..eto takva je Njemačka ljubav prema nama.

I okanite se germanofilije jer oni nas ne jebu za suvu šljivu.

Ako se tema već veže uz Srbiju i Njemačku..više su Nijemci srbofili iako će svaki Srbin na ovo skočit ko oparen i smijat se.

No ja ćut napisat neke činjenice a nek me netko opovrgne. Na berlinskom kongresu Njemačka je insistirala na priznanju Srbije i CG. Nakon poraza Srbije od Bugarske, kad se Srbi plaše da Bugari ne uđu u Beograd opet Germani spašavaju stvar. Obrenovići kao poznati germanofili su dobijali svu pomoć Njemačke i AU monarhije. Obećan im je cijeli Balkan od Alpi do Soluna samo da budu pod germanskim utjecajem. Nas tu nije bilo ni u priči. AU sprječava rukama i nogama pripojenje Bosne Hrvatskoj i hravtski utjecaj u Bosni nakon što je dobila BiH pod starateljstvo. Tome se doduše protive i Mađari.. Tek kad je majskim prevratom ubijen Obrenović mjenja se politika Germana prema Srbiji. Iz otvorenog savezništva u otvoreno neprijateljstvo. Ali i dalje AU nastoji privući Srbiju na svoju stranu. kad je Đinđić kao njemački đak stvorio opet čvrste veze sa Nijemcima..Nijemci se opet okreću Srbima. Ubijen je točno sto godina ( 1903-2003) nakon ubojstva Obrenovića kad se srpska politika zaokrenula od Germana prema britancima i dijelom Rusima. Koincidencija, slučajnost, tko zna ali Britanci nisu željeli svoju interesnu zonu prepustit Nijemcima.

nek Srbi zamašu repićem sve će igračke u Hrvatskoj Germani ostavit i poletit preko Drine.

nabijem ih na neku stvar njih i njihovo prijateljstvo. Da mogu na drugu bih planetu otišao od njih i njihove "ljubavi."

Još treba dodati da su u ratu s Muslimanima podržavali njih i da su neki od njih jako doprinijeli jugoslavenskoj ideji. Za naklonost Srbije su se svi borili jer je ona postojala, bila važan subjekt međunarodne politike. Hrvatska, s druge strane, nije imala nikakvu međunarodnu težinu jer je bila poluzavisna "kraljevina" pod tuđim kraljem. Iz toga treba izvući pouku i nastojati voditi nezavisnu politiku u budućnosti jer će te samo tako drugi cijeniti i trebati.

Dr. Vito Dugonoga
13-12-2011, 23:21

Mare, Mare.. nemas ti pojma kog citiras.. ni kakva budala ti guzicu nosi..

Dr. Vito Dugonoga
13-12-2011, 23:24
Ako je nešto u Švabiji dobro, onda je to zdravstveni sustav koji je dostupan svima. Vitomire, nemoj se stiditi tražiti stručnu pomoć.:D

Ne stidim ju se trazit
a, ko sto vidis,ni davat!

Tretmane virtualnom bioenergiom
uopce ne naplacujem po HercegBosni!

Dr. Vito Dugonoga
13-12-2011, 23:34
Jos nisam vidjela neki normalan, nehisterican upis od tebe, a koji se ticao teme bez da ne komentiras sugovornika u uvrjedljivom tonu.
Za sad te netko samo brisao, ja necu biti tako dobrodusna ubuduce. Obecajem.

Ma koja isteria, sunce te ne oprzilo?!

Na politici beljezgaju o prijateljstvu
i smeta im sto neko ima svoje interese
i jos ih uspie ostvarit- di to ima?!

Nie ovo spomenar ni lexikon
pa cemo pisat o simpatiama!

Nemas ti sta moje brisat
jer ne komentiram sugovornika
nego njegove smisne upise!!

Pogotovo kad pocne izigravat uvridenu frajlu
a prie toga samouvireno sipa izmisljotine
koi se ne bi postidio ni srpski guslar!

Eto, ako sam ja u krivu- nek nabroje nimacke lopovluke!!
Sve sto je Nimac unistio, opljacko, privario..

Mare sigurno zna za bezbroj takviju slucajeva!

Nece nas Svabo unistit i uzet nam suverenitet
ako mi zelimo i ocemo radit i stvarat i izgradivat!

Ajmo bit bolji od Svabe- i u radu i u odmoru i zabavi!
Je li nam to iko na Svitu more zabranit- il cemo bit smisni ko Srbi!

Ako Svabo, koi ima onolku zemlju i tolike milijune stanovnika
radi svaki dan kako bi mu bilo bolje i kako ne bi ovisio o drugima
mi- vako mali i u vakom kruzenju, tribamo radit i stavrat 20x vise od nji!!

Ne postoje mali narodi, samo- velike budale koje im natovare il privelik teret, il priveliku sramotu!

Dr. Vito Dugonoga
13-12-2011, 23:36
Još treba dodati da su u ratu s Muslimanima podržavali njih i da su neki od njih jako doprinijeli jugoslavenskoj ideji. Za naklonost Srbije su se svi borili jer je ona postojala, bila važan subjekt međunarodne politike. Hrvatska, s druge strane, nije imala nikakvu međunarodnu težinu jer je bila poluzavisna "kraljevina" pod tuđim kraljem. Iz toga treba izvući pouku i nastojati voditi nezavisnu politiku u budućnosti jer će te samo tako drugi cijeniti i trebati.

Na koi su nacin podrzavali Muslimane
i koi su Nimci jako doprinili Ju idei?!

Nezavisna politika je utopia i kontradiktornost!

Baader Meinhof
14-12-2011, 01:28

To je njegov citat.

NorthStand
14-12-2011, 07:52
Što je je, Vito Dugonoga je poentirao ovim zadnjim postom, mogu samo potpis stavit na sve rečeno. Samo si u krivu u svezi prijateljstva, u politici prijateljstva postoje, samo što su uglavnom isprepletena višim interesima.

Ilirk@
14-12-2011, 09:39

nacrtat ću ti, ali samo sada. samo ovaj jedan jedini put.
dakle, ako netko napiše da nema ništa protiv gej brakova, tvoja replika može biti samo u stilu kako ti imaš protiv i iznjeti argumente, ali NIKAKO ne smije biti u stilu:

to je zato jer si ti peder
i caca ti je bio peder
pa podrzavas tu judeomasonsku podvalu
koja ima za cilj unistiti obitelj
ti si srbin! mrs u srbiu!

i slično...

razumiš??

ni jedan više upis ti ne smije biti u tom stilu jer brisanja više nema. ovdje nitko neće pisati post misleći se hoće li ga kakav luđak zaskočiti i osobno izvrijeđati.
ta vrimena su iza nas. prilagodi se ili idi... vrlo jednostavno.

Marta
14-12-2011, 09:52

Sto se tice teme koji si naceo, poceo je i zdravstveni sustav gubiti svoju vrijednost i to rapidno.

Sve je teze dobiti kvalitetan tretman ako nisi privatno osiguran.

Marta
14-12-2011, 09:54
To je njegov citat.

Kak je on to sebe fino okarakterizirao. Rijetak svijetli trenutak.

Inkvizitor
14-12-2011, 10:29

Na politici beljezgaju o prijateljstvu
i smeta im sto neko ima svoje interese
i jos ih uspie ostvarit- di to ima?!

Nie ovo spomenar ni lexikon
pa cemo pisat o simpatiama!

Nemas ti sta moje brisat
jer ne komentiram sugovornika
nego njegove smisne upise!!

Pogotovo kad pocne izigravat uvridenu frajlu
a prie toga samouvireno sipa izmisljotine
koi se ne bi postidio ni srpski guslar!

Eto, ako sam ja u krivu- nek nabroje nimacke lopovluke!!
Sve sto je Nimac unistio, opljacko, privario..

Mare sigurno zna za bezbroj takviju slucajeva!

Nece nas Svabo unistit i uzet nam suverenitet
ako mi zelimo i ocemo radit i stvarat i izgradivat!

Ajmo bit bolji od Svabe- i u radu i u odmoru i zabavi!
Je li nam to iko na Svitu more zabranit- il cemo bit smisni ko Srbi!

Ako Svabo, koi ima onolku zemlju i tolike milijune stanovnika
radi svaki dan kako bi mu bilo bolje i kako ne bi ovisio o drugima
mi- vako mali i u vakom kruzenju, tribamo radit i stavrat 20x vise od nji!!

Ne postoje mali narodi, samo- velike budale koje im natovare il privelik teret, il priveliku sramotu!

Tko je tebi kriv kad ne znaš čitati ni razumjevati napisano. Ovdje su ljudi pisali o njemačkom prijateljstvu i ja sam se osvrnuo na to da oni nama nisu nikakvi prijatelji nego da gledaju svoje interese i samo to.

Dakle mene ne smeta to što oni imaju svoje interese niit mi je to čudno, nego mi smeta to što ih ostvaruju na nama.

što ti ne razumiš, tvoja stvar.

Čiji su upisi smiješni i tko sipa izmišljotine ti si zadnji koji bi to procjenio..

ostalo ti je rekla ilirka..

caporegime
14-12-2011, 10:44
di ste se uhvatili nijemaca na temi o srbiji?
otvorio je north prikladnu temu pa nek se nastavi dalje tamo o nijemcima ili škotima ili kome već.
ovdje rađe malo proanalizirajte trenutno stanje u srbiji, njihove ciljeve. mentalnu utemeljenost nekih stremljenja ili nastojanja i procijenite kako bi se sve t oimalo u budućnosti odnositi i utjecati na na nas hrvate

Inkvizitor
14-12-2011, 10:51
Srbija se cijeli vijek širila i došlo je do prenapregnuća. Ona nije imala takav kapacitet da to sve drži pod sobom ..prvenstveno to više nije vitalan narod kao ni mi uostalom. Problem je njezina mitomanija koja ne da to shvaća nego misli da je imala i sad ima malo.

To bi zahtjevalo toliku povijesnu analizu kako je došlo do širenja Srba iz par planinskih sela oko Novog Pazara do ekspanzije do Gorskog kotara. Najveće rasprostiranje unutar osmanlijskog carstva.

Dakle, kad bi se to povijesno rasčlanilo..ostala bi sadašnjost i njihova tvrdoglavost koja sve manje pomaže jer je svijet tehnološki u stanju da te ubijedi u nešto a da te ne gleda u bijesnu facu.

Marta
14-12-2011, 10:55
Srbi su se neodricanjem Kosova odrekli kandidature, za sad. To je takticna igra, oni zele, oni hoce, oni oni i oni ...

Uvijek ista prica, tko ih ne zna....

Svijetu su pokazali da su ono sto jesu, opancari i to je sasvim ok.

Inkvizitor
14-12-2011, 11:07
de se klonite takvih izraza kao opančari..kakve veze to ima

Marta
14-12-2011, 11:32
Mozes konkretno meni reci, kloni se takvih izraza, ja cu onda odluciti dali cu se kloniti ili necu!

Inkvizitor
14-12-2011, 11:34
pa važi za sve..kakve veze da su i opančari sa stanjem u Srbiji..i naši su stari na selima nosili opanke..šta je to neka diskreditacija..

Marta
14-12-2011, 11:40
Ja sam koristila taj izraz u postu prije tvoga, znaci da si mislio na mene, pa to i reci, nije problem.

Jedno je nositi opanke, drugo je biti opancar, bar ti to znas ....

Inkvizitor
14-12-2011, 11:45
dobro, ti nemoj koristiti taj izraz.

ne znam koja je razlika osim ako si misla na nekoga tko pravi opanke a ne ih nosi.

uglavnom zašto bi bili opančari ako nisu htjeli priznati Kosovo u zamjenu za početak pregovara sa tvorevinom koja puca po svim šavovima..

pa to im je obaveza.

to je kao da netko traži od Hrvatske priznanje RSK u zamjenu za početak pregovora i ako bi to odbili, odmah bi bili opančari..

Marta
14-12-2011, 11:56
Ja cu koristiti izraz koji ja zelim a ne koji mi ti nametnes!

Ne, to je kao da Hrvatska u zamjenu za pocetak pregovora trazi samostalnost Herceg Bosne. Nemoguca misija.

Ne postavlja se pitanje zasto bi bili, jer oni to jesu.

Al to nije ono o cemu sam ja govorila.

Dr. Vito Dugonoga
14-12-2011, 18:32
nacrtat ću ti, ali samo sada. samo ovaj jedan jedini put.
dakle, ako netko napiše da nema ništa protiv gej brakova, tvoja replika može biti samo u stilu kako ti imaš protiv i iznjeti argumente, ali NIKAKO ne smije biti u stilu:

to je zato jer si ti peder
i caca ti je bio peder
pa podrzavas tu judeomasonsku podvalu
koja ima za cilj unistiti obitelj
ti si srbin! mrs u srbiu!

i slično...

razumiš??

ni jedan više upis ti ne smije biti u tom stilu jer brisanja više nema. ovdje nitko neće pisati post misleći se hoće li ga kakav luđak zaskočiti i osobno izvrijeđati.
ta vrimena su iza nas. prilagodi se ili idi... vrlo jednostavno.

Nit ti meni imas sta crtat, nit se pravit pametnia:
Imas lipo moje upise i na osnovu nji mores i MORAS objasnit
sta nie u redu i di krsim pravila ovog foruma, pogotovo kao prvi!

Ova svoja nacrtania sacuvaj, ko zna kace ti i za sto moc zatribat!
Mazda ako se tidnes tetovirat, pa i mores ovikovicit na svojoj kozi!

Dr. Vito Dugonoga
14-12-2011, 18:35
Što je je, Vito Dugonoga je poentirao ovim zadnjim postom, mogu samo potpis stavit na sve rečeno. Samo si u krivu u svezi prijateljstva, u politici prijateljstva postoje, samo što su uglavnom isprepletena višim interesima.

U politici postoje, ako postoje- politicka prijateljstva!
Zasnivaju se na poklapanju trenutni i dugorocni interesa!
S tim, sto oni koi u njima ucestvuju, moraju bit isto sposobni
inace ce nesposobnii od tog imat samo glavobolju, i postat potcinjen!
I med obicnim ljudima, i u braku, to je tako, pa kome se svidalo..

Dr. Vito Dugonoga
14-12-2011, 18:36
Kak je on to sebe fino okarakterizirao. Rijetak svijetli trenutak.

RijeTak, rijeTak, moja Mare..

Dr. Vito Dugonoga
14-12-2011, 18:42
Tko je tebi kriv kad ne znaš čitati ni razumjevati napisano. Ovdje su ljudi pisali o njemačkom prijateljstvu i ja sam se osvrnuo na to da oni nama nisu nikakvi prijatelji nego da gledaju svoje interese i samo to.

Dakle mene ne smeta to što oni imaju svoje interese niit mi je to čudno, nego mi smeta to što ih ostvaruju na nama.

što ti ne razumiš, tvoja stvar.

Čiji su upisi smiješni i tko sipa izmišljotine ti si zadnji koji bi to procjenio..

ostalo ti je rekla ilirka..

Sta ce mi ko bit kriv za ono sto i ne radim!!

TI si Nimce OPTUZIVO za PLJACKU, POROBLJAVANJE i OTIMACINU!!
A nisi uspio navest ni jedan primir takvog njiova dilovanja!
Pokuso si nesto s lazima o DT, ali si se poklopio kad sam iznio cinjenice!
Znaci, sasvim razumim ono sto si napiso, stoga sam te i ufatio u lazi!

Ti Nimce optuzivas jer su oni gospoda, jer drze do sebe, jer se usprave
i kad ih rzruse, porobe, opljackaju i uvedu im astronomske ostete!
I u tome oni nama mogu bit i uzor, a i ptijatelji- ako drzimo do isti vridnosti!

Nece oni nama bit prijatelji a mi se ponasat ko pijani Grci, i jose gore!

Ti sipas izmisljotine, a Ilirika je smotana za meni sta rec!

Samo ako se poklapaju INTERESI ima i PRIJATELJSTVA- i u politici, i medu ljudima i u braku!

Vepar
14-12-2011, 22:15
Ne stidim ju se trazit
a, ko sto vidis,ni davat!

Tretmane virtualnom bioenergiom
uopce ne naplacujem po HercegBosni!

Super si, svi se osjećamo bolje od tvojih tretmana.:rofl

Inkvizitor
14-12-2011, 22:19
Sta ce mi ko bit kriv za ono sto i ne radim!!

TI si Nimce OPTUZIVO za PLJACKU, POROBLJAVANJE i OTIMACINU!!
A nisi uspio navest ni jedan primir takvog njiova dilovanja!
Pokuso si nesto s lazima o DT, ali si se poklopio kad sam iznio cinjenice!
Znaci, sasvim razumim ono sto si napiso, stoga sam te i ufatio u lazi!

Ti Nimce optuzivas jer su oni gospoda, jer drze do sebe, jer se usprave
i kad ih rzruse, porobe, opljackaju i uvedu im astronomske ostete!
I u tome oni nama mogu bit i uzor, a i ptijatelji- ako drzimo do isti vridnosti!

Nece oni nama bit prijatelji a mi se ponasat ko pijani Grci, i jose gore!

Ti sipas izmisljotine, a Ilirika je smotana za meni sta rec!

Samo ako se poklapaju INTERESI ima i PRIJATELJSTVA- i u politici, i medu ljudima i u braku!

Nisi ti mene ništa poklopio ali ako ti je tako lakše nek bude

Što li mene briga za Nijemce van konteksta hrvatsko-njemačkih odnosa niti je to tema, ti im se divi koliko hoćeš i to proglašavaj čim hoćeš samo se ne obraćaj ljudima u uvredljivom tonu jer ja tebi nisam ništa slično uputio..

Dr. Vito Dugonoga
14-12-2011, 22:30
Super si, svi se osjećamo bolje od tvojih tretmana.:rofl

E nek ste, tako i triba!

Dr. Vito Dugonoga
14-12-2011, 22:38
Nisi ti mene ništa poklopio ali ako ti je tako lakše nek bude

Što li mene briga za Nijemce van konteksta hrvatsko-njemačkih odnosa niti je to tema, ti im se divi koliko hoćeš i to proglašavaj čim hoćeš samo se ne obraćaj ljudima u uvredljivom tonu jer ja tebi nisam ništa slično uputio..

Pa jesam ono malo s DT, aj priznaj, bice mi lakse!
A i nisi naveo primire pljacke i otimacine..

Pa ako oces nekog za prijatelja onda mu se i u necemu divis!
Jos nisam cuo za prijateljstvo u kom si prema nekom ravnodusan!
Meni je svaki prijatelj u necemu uzor, i od njega ucim!

Bas te malo i osinem kako bi te potakno na raspravu
iz koje se odjednom iskobeljas, a to me malo zivcira!
Sve, reko, saces me kaznit za moju bahatost, cinjenicama..

Hrvati smo, pa bi nam tribalo bit normalno hrvat se..
Nismo Srbi, necemo se ceskat..

NorthStand
15-12-2011, 00:17
Ova je tema čudo, naslov je "smiješna srbija", a tema su švabe prijatelji i opančari hahaha no dobro neću se previše ismijavat, jer sam i sam kumovo ovoj nakupini svakakvih komentara.

mirr.or
19-12-2011, 20:50
Srbija ima jedan problem, a on se zove obijest. Realno i HR i SRB su premale države, da bi glumile neke svijetske lidere, ili točnije europske. Prema tome, to što Beograd ima 2,3 koliko li već miliona ne znači da je metropola. To što Beograd ima solidan noćni život, ne znači da ga jedini ima kako to misle Srbi i Beograđani. Al ta neprestana napuhanost kod njih, svakog normalnog čovjeka izbaci iz takta. Al budimo iskreni, nismo ni mi puno bolji po tom pitanju. Bolji jesmo u djelu da manje lažemo, i vjerujemo u mitove, i da ipak imamo neku civilizacijsku normu koju posjeduje sav civilizirani svijet. Srbi se trude doć na tu razinu, al očito je da su još u onom zaostalom vremenu, kosovskih izgubljenih bitaka, i dok god vode te izgubljene bitke bit će i "izgubljeni-smiješni narod-država".

imaš i manjih država, a u kojima se bolje živi, i koje se mogu igrat nekakvih "lidera" mnogo više neg SRB i HR. nije to do veličine, neg do moći... makar i mislim da si mislio na to. ali svakako ne treba se povodit za time pa izigravat neku moć... ali niti dopustit da te gazi netko samo zato što je "moćniji"... neku mjeru bi trebalo naći.

beograd...i solidan noćni život... ja za to mogu reći da je mit. nije da nema noćnog života, ali, da je neki ne znam kakvog nema nigdje.. ma važi... donekle može bit možda kul nekim europljanima na odmoru u prolazu kroz beograd to kaj za male pare mogu popit dosta... ali da se to može zvat ludim provodom.. super noćnim životom..haha, samo se mogu nasmijat.

Graničar Jozo
19-12-2011, 21:05
imaš i manjih država, a u kojima se bolje živi, i koje se mogu igrat nekakvih "lidera" mnogo više neg SRB i HR. nije to do veličine, neg do moći... makar i mislim da si mislio na to. ali svakako ne treba se povodit za time pa izigravat neku moć... ali niti dopustit da te gazi netko samo zato što je "moćniji"... neku mjeru bi trebalo naći.

beograd...i solidan noćni život... ja za to mogu reći da je mit. nije da nema noćnog života, ali, da je neki ne znam kakvog nema nigdje.. ma važi... donekle može bit možda kul nekim europljanima na odmoru u prolazu kroz beograd to kaj za male pare mogu popit dosta... ali da se to može zvat ludim provodom.. super noćnim životom..haha, samo se mogu nasmijat.

kaj?

bit će da i ti gledaš puno sinkroniziranih crtića :)

ili nisam skužio bazu?

mirr.or
19-12-2011, 21:17
kaj?

ili nisam skužio bazu?

hahaha... može bit.. :rofl. izleti meni svašta... :D samo ne treba obraćat previše pažnje. :D

Inkvizitor
19-12-2011, 21:21
kaj?

ili nisam skužio bazu?

:bravo:muka

mirr.or kajka..

mirr.or
19-12-2011, 21:24
:bravo:muka

mirr.or kajka..

:p

nije valjda da ćeš me i ti zajebavat.. :muka

:D

Graničar Jozo
19-12-2011, 21:25
ma rekao je balašević da je to ionako sve hrvatski jezik.... :)

mirr.or
19-12-2011, 21:26
ma rekao je balašević da je to ionako sve hrvatski jezik.... :)

pa dobro je i rekao, ako se mene pita. :D jedino što je kod mene malo iskvaren. no dobro... nitko nije savršen. :rofl

Inkvizitor
19-12-2011, 21:27
:p

nije valjda da ćeš me i ti zajebavat.. :muka

:D

a ne neću uopšte..:(:muka

nego kako to da nema dobrog noćnog lajfa u Beogradu..gradu koji nikad ne spava..

Graničar Jozo
19-12-2011, 21:28
pa dobro je i rekao, ako se mene pita. :D jedino što je kod mene malo iskvaren. no dobro... nitko nije savršen. :rofl

kruha ti? :D

http://www.youtube.com/watch?v=e8c9GQSXtPE

mirr.or
19-12-2011, 21:30
a ne neću uopšte..:(:muka

nego kako to da nema dobrog noćnog lajfa u Beogradu..gradu koji nikad ne spava..

dobro, to je možda i pitanje kriterija... mislim, dobro, istina je da ja slabo uživam u noćnom životu. ali prođem kroz grad ponekad i meni to sve izgleda prazno. dobro, splavovi su tu, tam je vjerojatno uvijek neko događanje... al, daleko od toga da se to može nekome normalnom svidjet.

Inkvizitor
19-12-2011, 21:31
dobro, to je možda i pitanje kriterija... mislim, dobro, istina je da ja slabo uživam u noćnom životu. ali prođem kroz grad ponekad i meni to sve izgleda prazno. dobro, splavovi su tu, tam je vjerojatno uvijek neko događanje... al, daleko od toga da se to može nekome normalnom svidjet.

pa dobro ono ima i urbane zabave..klubovi..nisu svuda razdrljene grudi valjda..

mirr.or
19-12-2011, 21:35
kruha ti? :D

http://www.youtube.com/watch?v=e8c9GQSXtPE

hehe... nije loš balašević.. al ja to malo bolje..divanim... :bravo

mirr.or
19-12-2011, 21:39
pa dobro ono ima i urbane zabave..klubovi..nisu svuda razdrljene grudi valjda..

a... kao ima... al nitko koga ja znam... tko se voli dobro provest, al tako da bi i ja to mogla potpisat kao dobar provod... ne zna kud bi... hahha.. pa sad... ima i toga da je mene vrijeme pregazilo... ali i toga da su neka dobra mjesta pozatvarana odavno... ili su postala tako razdrljena... al dobro, kad se skupi dobro društvo, može se i doma uživat... ali daleko daleko je sve od dobrog noćnog provoda.

caporegime
19-12-2011, 21:39
dajte ljudi malo......ovo je ozbiljna tema.
a vi o o pijančevanju i pevaljkama

Inkvizitor
19-12-2011, 21:40
a mirr.or ko mirr.or samo nek je pesma, cika i igra..nikako da se uozbilji..

mirr.or
19-12-2011, 21:45
dajte ljudi malo......ovo je ozbiljna tema.
a vi o o pijančevanju i pevaljkama

pa šta ćeš ozbiljnije od pijančenja. to svi političari rade. al ovi danas, te bi u europu, te ne bi u europu. pa bi pijančili, pa ne bi. pa jel vi niste čuli da se alkohol u bg ne smije prodavat iza 22 h? a to je sve politika. uvlačenje europi. a kad se na to doda "noćni život beograda", eto ti opet politike i turizma. čuveni night life. haha.

@inkvi... nisam ja kriva što živim u neozbiljnoj državi...

caporegime
19-12-2011, 21:49
kako misliš alkohol se ne msije prodavat iza 22h?
mislišp šljiva u dućanima?
ili općenito cuga u birtijama?
ma ne mogu vjerovati

mirr.or
19-12-2011, 21:52
kako misliš alkohol se ne msije prodavat iza 22h?
mislišp šljiva u dućanima?
ili općenito cuga u birtijama?
ma ne mogu vjerovati

pa ne samo šljiva... ni pivo, ništa...u dućanima... u birtijama može, jer je to "usluga" a ne trgovina... ali zamisli, recimo, napraviš tulum, nestane piva...ne moš kupit... to nam je novi demokratski zakon... a i birtije...uglavnom slabo rade poslije jedan.. ove po gradu, ne računam rijeku... valjda moraju imat posebne dozvole...

Humphrey
19-12-2011, 21:53
Moguće je da se varam jer nisam nikad bio u Beogradu, ali taj mit o noćnom životu u Beogradu je samo još jedna mala slikica u odnosu koji urbani, progresivni, hrvati imaju prema svemu srpskom.Njima bre imponuje sve srpsko, oni vole da slušaju autohtonu srpsku muziku na nekoj splavi, njima imponuju lepe srpkinje,a žele biti poput srpskih dasa.Samo primitivci slušaju cajke u Hrvatskoj, svaki urbani građanin zna da se one moraju slušati u Srbiji ili gubiš na autentičnosti.

Graničar Jozo
19-12-2011, 21:54
pa ne samo šljiva... ni pivo, ništa...u dućanima... u birtijama može, jer je to "usluga" a ne trgovina... ali zamisli, recimo, napraviš tulum, nestane piva...ne moš kupit... to nam je novi demokratski zakon... a i birtije...uglavnom slabo rade poslije jedan.. ove po gradu, ne računam rijeku... valjda moraju imat posebne dozvole...

čak ni na benzinskim?

mirr.or
19-12-2011, 21:57
čak ni na benzinskim?

ne znam za benzinske... moram probat, pa ću vam reć... al mislim da ne.. jer je to ipak trgovina... ali to na primjer vrijedi samo za bg... u novom sadu se može...

@humphrey, nisam skužila baš što si htio reći... tko tu što kome...

Inkvizitor
19-12-2011, 21:58
ne znam za benzinske... moram probat, pa ću vam reć... al mislim da ne.. jer je to ipak trgovina... ali to na primjer vrijedi samo za bg... u novom sadu se može...

@humphrey, nisam skužila baš što si htio reći... tko tu što kome...

cijele ekskurzije hrvatske mladeži vikendima opsjedaju glavni grad bivše zajedničke države u potrazi za zabavom..

mirr.or
19-12-2011, 22:02
cijele ekskurzije hrvatske mladeži vikendima opsjedaju glavni grad bivše zajedničke države u potrazi za zabavom..

ma di? misliš da stvarno... možda im poslije bude bed reći da im nije bila vrh zabava...

ne znam... ok, stoji da ak je netko s dobrom ekipom, mjesto manje više nije tak bitno... ali to nije do bg-a... mislim, nije da ja imam nešto protiv beograda, nemojte mislit..ali ne znam, odavno mi to nije to... prije koju godinu je i znalo bit zabavno...

caporegime
19-12-2011, 22:06
mislim da se malo pretjeruje s tim količinama mladih hrvata po beogradu.
prije bih rekao da se radi o tišpičnoj hrvatskoj priči kad proisječni hrvatski jazavac koji se osrednje provodi i koji je zanimljivo društvo kao što bi bili zanimljivi akcioni romani marcela prousta, diže beograd u nebesa jer time želi zapravo reći kako se ON provodi u beogradu.

takvi uglavnom uvrhglave popiju piće dva i samo vizualno promatraju ali eto, beograd im služi kao zavjesa iza koje skrivaju vlastitu nezanimljivost i šupalj život.

u beogradu se vjerujem može dobro provesti samo ako te netko domaći, koji je već duboko dio zajebancije, ubaci u đir.
kao i u zagrebz. ak padneš s neba samo tako, bit će ti dosadno.
a sad ima u gradu barem 30ak mjesta koje rade cijelu noć

Dr. Vito Dugonoga
20-12-2011, 00:20
Je sam se ja ubio prosli vikend u Zg..
A sve je pocelo koncertom Bolesne brace u petak!

Kad se pozelim Srbie i Srbianaca upalim Kengura!

caporegime
14-01-2012, 19:47
Proslavih jučer u društvu potpisivanje pristupa EU. Nemojte se složiti samnom, ali ja sam za to, što mogu. Okrenuli smo i rundu u ime njemačke odbijenice ulaska srbije, o čemu je ovaj forum već pisao.

Kako je krenuo razgovor o tome je li nam strateški dobro ili loše što srbija ostaje na Balkanu, sjetim se razgovora s jednim frendom, odvjetnikom, koji je relativno nedavno morao u Beograd. Kaže on meni u jednom trenutku -'Znaš, Beograd je jebeno velik, čovječe, tri milijuna stanovnika je pun k...c'. Rekoh jest, ali tamo ih nema ni pola od toga. -'Ma ima, kaže, to ti je ogromno'. Dakle, glupost kao da mi je rekao da su eto u toj tamo kutiji Marlbora na stolu zapravo 62 cigarete, a da ja odjednom pušim njih sedam.

Stignu tako i rezultati popisa stanovništva 'vasionskog naroda' i 'tromilionskog grada'. Kad tamo, cirkus. U srbiji živi 7 milijuna stanovnika, od toga manje od 6 milijuna srba. 'Tromilionski' Beograd, naravno, ima samo 1,250,000 stanovnika.

I dok si razmišljam koji je njima k...c i što im treba to glupo manipuliranje nečim egzaktnim poput matematike, i koja li korist proizlazi iz toga što ih svakih deset godina ošine realnost kada vide da ih nema ni kao Kineza, niti kao Rusa, pa ni kao Čeha ili Mađara, otvorim Jutarnji list i shvatim po tko zna koji put u čemu je fora.

http://www.jutarnji.hr/jovan-deretic--sada-smo-sigurni-da-je-drakula-bio-princ-s-kosova-/992818/

Dakle, u instituciji u kojoj su kod nas upisana imena jednog Ivana Zajca, Lavoslava Ružičke, Ranka Marinkovića, Ivice Kostovića ili Ive Padovana, kod njih sjedi idiot koji upravo, 2011. godine, tumači da je Drakula bio srbin.

Oh kako taj čovjek slikovito dočarava svoj glupi narod.

ajmo reći da se ipak radi o redikulu kojemu je ovaj članak jedna od manjih provala. mislim da ga čak i u srbiji ne shvaćaju skroz ozbiljno

Деретић сматра да је историја српског народа измењена под притиском Аустроугарске и Ватикана на Берлинском конгресу након чега у Србији почиње да се крије античка историја српског народа и српском народу се намеће прича да је на Балканско полуострво дошао током Велике Сеобе Словена на Балкан. Деретић сматра да је данашња историја о српском народу написана на основу одељка Константина VII Порфирогенита „О народима“. По њему овај одељак је измишљен и неколико векова касније убачен у његово дело „О управљању Царством“, како би се променила историја.
Неке од тврдњи о историји српског народа које промовише Јован И. Деретић су:
Велике сеобе Словена на Балкан није било већ су Словени на Балкану аутохтон народ који су антички писци другачије називали. Тако да су Илири, Трачани, Дачани идр. само различита имена за српски народ.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Остали словенски народи су проистекли из српског народа.
Хрвати су пореклом аварско племе које је примило српски језик.
Српско писмо (србица) је најстарије европско писмо из кога су се развила сва каснија европска писма.[11]
Срби су добили Косовску битку 1389. године.
Душаново царство је обухватало значајно веће територије.

http://www.youtube.com/watch?v=hQAqcYuDw_Y&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=iNBjT6pHbrE&feature=related
i još mnogo toga

NorthStand
14-01-2012, 21:20
A ovo si zaboravio spomenut, još ćemo mi svašta saznat od naših susjeda, da ne kažem komšija. hahaha (http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/170233/Ruder-Boskovic-je-Srbin-katolik.html)

NorthStand
14-01-2012, 21:22
ma di? misliš da stvarno... možda im poslije bude bed reći da im nije bila vrh zabava...

ne znam... ok, stoji da ak je netko s dobrom ekipom, mjesto manje više nije tak bitno... ali to nije do bg-a... mislim, nije da ja imam nešto protiv beograda, nemojte mislit..ali ne znam, odavno mi to nije to... prije koju godinu je i znalo bit zabavno...

A daj mi reci čisto iz znatiželje, šta je toliko specijalno na tim "splavovima" u beogradu? Jel ideš ti tamo, tamo kažu da je ludnica, da to nema nigdje u regiji. Bez provokacije pitam, ponavljam znatiželja jer nikad nisam bio u Beogradu.