PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Pusić: Hrvati u BiH trebaju imati paritet u tijelima vlasti

Graničar Jozo
07-12-2011, 10:48
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1395-Pusić-Hrvati-u-BiH-trebaju-imati-paritet-u-tijelima-vlasti

Graničar Jozo
07-12-2011, 10:53
Hrvati koji žive u toj državi, da se razumijemo, jesu Hrvati u BiH. Dakle, konstitutivan narod koji u tijelima države treba biti predstavljen paritetno. Niko nikoga ne može prisiliti ni na šta, ali je prirodno da taj narod funkcionira u BiH. Jedini pravi način je da se stvore uvjeti u BiH da sva tri naroda žele funkcionirati zajedno. Slažem se da se to ne može riješiti preko noći

Dakle, od hrvatskog entiteta nema ni h.

Ipak, na koncu bih mogao reći da je ovaj paritet minimim minimuma, a koji je hrvatima narušen zadnjim izborima. Dakle, nešto zbog čega je HDZ sotoniziran, a sad bi ona kao trebala dobiti alpauz.

Naravno, ni paritet nije dovoljan, kada imate zastupnike Hrvata iz npr. Goražda. Što znači da je problem mnogo dublji od pariteta.

Graničar Jozo
07-12-2011, 10:55
Čak i da se vrati na stanje prije Baryevih amandmana opet ostaje problem Hrvata vs zastupnika hrvata.

caporegime
07-12-2011, 11:04
ona govori o onome o čemu se ne bi trebalo ni govoriti, obziroma da je to minimum i nešto što se podrazumijeva.
ona priča tak oda ništa konkretno ne kaže.
mene sad samo zanima kakve će dalje spinove izvoditi šizofreničari u pokušajima da i dalje vesnu pusić smatraju "ženom s mudima koja će hrvatima omogućiti entitet"

ovo spinanje me podsjeća ne način razmišljanja jednog zrikavčevog dobošara sa starog konjušarskog foruma......
za tako nešto moraš biti ili duboko malouman ili da tako misliš ili duboko malumna ako misliš da javno možeš nešto tako reći i očekivati da budeš shvaćen da si u pravu.

lotta lotta
07-12-2011, 16:11
Ja sam ružičasta lutkica, za što se zalažem? Zbog onih koje nam se nude na izbornim listama zalažem za O% lutkica. Odakle mi ta suluda ideja? Jednostavno, dvadeset godina gledam što rade i što su za nas učinile saborske barbike. Nasumce ću spomenuti neke jer je potpuno svejedno kojim ću redom ići.

Đurđa Adlešič. Učiteljica koja se profesionalno, trenutno, bavi razminiravanjem brda i dolina i nasiljem na stadionima. Kvalifikacija za te poslove? Rezultati? Ima li mina manje? Krvavih glava na stadionima više? Nikad nećemo saznati.

Ne može se reći da je gospođa totalno bezlična. Prvi put smo je zapazili kad je reporterima jednog hrvatskog tjednika otkrila koje joj je omiljeno donje rublje, drugi put kad se za potrebe predsjedničke kampanje slikala polugola u mrežastim čarapama. Poruka nezaposlenim i zaposlenim ali loše plaćenim hrvatskim ženama, samohranim majkama, prebijenim ženama, ženama koje ne mogu ući ni u onih 20%?

Ako budete u predizbornoj kampanji polugole širile noge u mrežastim čarapama…Predsjednik države postat će Mesić. Kad čovjek malo bolje razmisli…

Vesna Pusić. Na političkoj sceni poznatija kao Profesorica. Obrazovana, velika kći ogromnog oca i ogromna sestra majušnoga brata.

Profesorica uvijek ima odgovor na svako pitanje i rješenje za svaki problem. Razgovor o poštenju najdraža joj je tema. Pa ipak, već dvadeset godina nikako da odgovori na bilo koje važno pitanje, o rješavanju problema i “poštenju” da se ne govori.

Od starta svoje političke karijere okružena je kriminalcima od kojih su neki osuđeni pravomoćno, neki nepravomoćno a junak njenog života još uvijek čeka što će se dogoditi na sudu u Mađarskoj. Poruka ženama. Budite lažljiva, čelična lejdi sa osmijehom curice pa ćete možda postati ministrica vanjskih poslova.

Ingrid Antičević Marinović, poznatija kao Djevojčica. Krhko biće duga i preduga jezika već godinama opako napada političke protivnike govoreći mnogo ni o čemu na način kao da zna mnogo o svačemu. U tome ima logike jer kad ustane, njena pastelna opravica bljesne u pravom sjaju. I ona je u onom tjedniku obznanila pučanstvu kakve gaćice nosi.

Poruka ženama. Ako želite uspjeti nosite dizajnersku odjeću pastelnih boja, budite plavuše, nikad sa izrastom, šaljite otrovne strelice na sve strane ali tako da nikad nikoga ne pogode.

Gordana Sobol. Najpoznatija kao Plesačica. Zaista, ne bi bilo fer optuživati jadnu ženu koja godinama sjedi u saborskoj klupi zbog načina kako se opušta. Svako je sjedenje pogubno za kralježnicu. Zbog toga je plesanje oko štange jednako prihvatljivo kao i skakanje preko špage.

Ali…Ne pred fotografskim aparatima reportera tiražnih glasila. Gledati sabornicu kako sa štangom među nogama visi sa glavom prema dolje nije neki doživljaj a i poruka ženama je nejasna. Da li glasi, žene, uspjeh ide samo ako među noge stavite nešto dugačko i tvrdo poput rostfraja?

Mirjana Petir. Žena Sa Velikim Križem. Gospođa čiji je moto vjera u Boga i seljačka sloga. Obučena ponekad u decentan kostimić, često u laganu bluzicu kroz koju se naziru sitne sise…I to bi bilo to. Poruka. Vidite kako daleko mogu stići vjernice kad na košuljici otkopčaju dva dugmeta previše?

Jadranka Kosor. Najžilavija ženska u hrvatskoj politici. Žena Osmijeh, žena Broš, žena Pravda, žena Istina, žena Borba Protiv Korupcije, žena Ulazak U Evropu, žena Etno Torba, jedina žena koja nam šalje jasnu poruku: ugledajte se na mene, sve činite poput mene, samo muškarac može biti prava ženska.

O ostalim barbikama u Saboru nema se, uz najbolju volju, što reći. Zato mislim da su rasprave o kvotama besmislene. Kakve veze sa sudbinom naše zemlje ima podatak da li će u saborskim klupama sjediti četrdeset ili devedeset posto bića poput ovih koje sam nabrojila?

i vi kopirate ili stavljete link, pa mogu i ja...
ovo napisala Vedrana Rudan:bravo

Mrav
07-12-2011, 22:25
vidjet cemo. podjimo sada od pretpostavke da pusicka ozbiljno govori o paritetu. kroz clanstvo u europskoj zajednici hrvatska ce u svakom slucaju imati vise politickog utjecaja i orudja za sprovedbu hrvatskih interesa u bosni i hercegovini. pitanje je; sta ce vlada republika hrvatske uciniti kad im muslimani u lice kazu da ne zele paritet? mi znamo da muslimani ne zele paritet i da ce to stovanoj pusicki jasno u lice kazati. ali, mi ne znamo koliko ce nove hrvatske vlasti uciniti u svrhu ostvarivanja jednakopravnosti hrvatskog naroda u bosni i hercegovini. dakle, pitanje je, kako ce pusicka reagovati kada joj u sarajevu predstavnici sda i sdp-a kazu da ne moze bit pariteta? da li ce zoki, pusicka i josipovic dodatno otezati izvoz prehrambenih i ostalih proizvoda iz bosne i hercegovine u hrvatsku? ili ce mozda blokirati proces izglasavanje statusa kandidata bosne i hercegovine za clanstvo u europskoj uniji?

GrayHat
08-12-2011, 11:56
Tema je potpuno zatrolana.
Valjada je Pusička svojom izjavom o tome da Hrvati u BiH trebaju imati paritet u tijelima vlasti izazvala zbunjenost.
Prvo V. Pusić je jasno pokazala i dokazala svoju alergičnost na bilo kakvo političko hrvatstvo. Vidi se gotovo eksplicitno da je njen cilj i RH pretvoriti u nekavu (kon)federaciju (yu)multikukti i (yu)multinacionalnih "regija" - IDS otvoreno traži konfederalni status za Istru a što Pusička objeručke podržava. Pa kako onda da se kao "brine" za Hrvate u BiH. Kada je u pitanju "paritet" a o kojemu ona govori je ono što i najekstremniji velikobošnjaci mogu bez problema ponuditi. Naime radi se o izboru kroz multikulti izbornu jedinicu a gdje bi Hrvati imali eventualno tanku većinu i gdje bi muslimani pogotovo koristeći "ostale" birali svoje odane janjičare kao hrvatske predstavnike. Dakle to je poznata podvala koju nude i muslimanski političari a gdje bi Hrvati dobili "svoju" multikulti izbornu jedinicu a izgubili bi i one elemente državnosti koje sada imaju kroz doduše ograničenu autonomiju županija/kantona. Dakle izgubili bi i ono što sada imaju a dobili "efikasnu federaciju" tj muslimansko-bošnjačku državu i to bez i onih prava koja imaju nacionalne manjine. Uostalom Pusička, Jergović, Goldstein, Lovrenović i ostali neprijatelji političkog hrvatstva govore o dvojnom identitetu Hrvata u BiH a ako imaš dvojni identitet onda nemaš prava tražiti ni ono što mogu tražiti nacionalne manjine. Lako je vidjeti da i njena priča o još tri entiteta (hrvatski i dva multikulti tj muslimanska) uz srpski i muslimanski očito smjera da Hrvatski zahtjev za političko-teritorijalnom autonomijom dovede do apsurda jer bi taj pusičkin hrvatski entitet bio sveden na ZHŽ. Dakle pusičkina priča o "trećem" je vrlo podmukla iga koja služi samo da opravdava to što sada amenuje srpsku državu u BiH a za javnost u RH je stalno prodavala priču o jedinstvenoj. Doduše ona je za jedinstvenu BiH ali pod srpskim protektoratom. Očekivati da će RH Vesne Pusić u EU nešto uraditi za hrvstke političke interese je potuna iluzija.

Ilirk@
08-12-2011, 11:58
http://www.fizzit.net/hr/vijesti-i-politika/komentari-i-kolumne/2912-vesna-pusic-sigurnosni-propust-u-ministarstvu-vanjski-poslova

sagitarius
08-12-2011, 12:14
Svaka čast Lotta uistinu izvanredan izbor ulomka na pravom mjestu u pravo vrijeme.:bravo

mardar
08-12-2011, 12:22
http://www.fizzit.net/hr/vijesti-i-politika/komentari-i-kolumne/2912-vesna-pusic-sigurnosni-propust-u-ministarstvu-vanjski-poslova

Ja to čitao i baš nisam htio staviti jer sam alergičan postao na sve o Pusičko.Postala mi je noćna mora pa hajde rekoh neću o ovome spadalu ni riječi :):):)

caporegime
08-12-2011, 13:05
ali kako smo kako tako postavili stvari na mjesto, okrenimo se budućnosti.
zna se procedura i pravila pa dok sve štima, bolje komentirati vesnu pusić nego gubiti energiju na trzavice.
moram reći da jedva čekam da se vesna razigra (iz inata) pa da vidim na koji način će netko pokušavati i dalje govoriti o vesni pusić i opisivati je kao neki faktor koji će pomoći hrvatima u bih.
iako, prema onome na koji način i kako se tumačilo zokijevo uopćeno trabunjanje, kojim se iz aviona vidi da mu ne pada na pamet poduzeti neke oštrije mjere u vidu podrške bih hrvatima, kao "nedvojbene riječi podrške" ne sumnjam da će se istom argumentacijom (ironično nazvano) braniti lik i djelo vesne pusić.
poslije toga ostaje samo da isti na isti način pokušaju uvjeriti auditorij kako je govno zapravo puno vitamina i bogato prehrambenim vrijednostima.
ali kad je netko balegar onda mu tako valjda i jest.

ogledalce
08-12-2011, 13:16
znate šta,što se tiče Pusićke,
volim viditi lucifera nego nju pa ni nacrtanu,
ništa ja njoj nevirujem,
ona čim zine znaš da će slagat,
samo znam da se nama Hrvatima u HB
nepiše dobro,eto toliko,,,

BetyBlue
08-12-2011, 14:50
Tko je Vesnica Pušić Zapravo?
Anacionalna
Šoroševka.
Feministica.
Promicateljica «homoseksualnih brakova», koja «spolnu orijentaciju» stavlja na istu razinu s vjerskom pripadnošću.

Teoretičarka jugo-komunizma, režimska intelektualka u Yu. Pod očevim nadzorom piše disertaciju o «Ulozi kolektivnog odlučivanja u realizaciji radničkih interesa», jednu od apologija lažnoga titovskog samoupravljanja.

U Hrvatski Državni Sabor ušla, partijskom alkemijom, s manje od 4 % glasova, na listi marginalne stranke jugoidnih apatrida, HNS.

Zagovornica «građanske države», u kojoj nema većinske nacije, ali ima nacionalnih manjina.

Fanatična zastupnica teza o «ravnovjesju krivnje» te o «hrvatskoj agresiji na BiH» (premda je riječ o istom teritoriju i narodu, te sporazumu o vojnoj pomoći). Sustavno vrijeđa hrvatske ratnike.
Cinična promicateljica ljudožderskog liberal-kapitalizma.
Mnogo je pitanja a samo je jedna Istina!
Može li ona zajašiti onu Crokobilu ? Znam da nema muda za takovo nešto? Uvjeren sam da ima pichku? da se pretpostaviti, sise je odaju!

Mrav
08-12-2011, 16:04
Kada je u pitanju "paritet" a o kojemu ona govori je ono što i najekstremniji velikobošnjaci mogu bez problema ponuditi.
bas sam se danas pitao, sto li pusicka podrazumijeva pod paritetom.