PDA

Pogledaj Full Version : Pravaši i bezbroj stranaka

Graničar Jozo
07-12-2011, 09:25
Evo me zanima šta će se događati sa pravaštvom u HR, ali i u BiH.

Prema nekim izračunima da su dvije najveće pravaške stranke (HSP i HSP AS+HČSP) imale zajedničke liste sada bi u saboru imali 10-ak zstupnika, a klub zastupnika svakako.

Možda je spasonosno za pravaštvo (dakle sve stranke) da se iz politike povuče Đapić. Neki smatraju da je upravo on uzrok svim nedaćama pravaša. Neki idu i dalje, pa traže povlačenje cijele klike oko Đapića, što svakako podrazumijeva predsjednika HSP-a Danijela Srba.

Sinoć sam naletio na poziv Hrvoja Tomasovića (u indexu, WTF?!?! (http://www.index.hr/vijesti/clanak/tomasovic-trazim-da-se-djapic-povuce-iz-aktivne-politike-i-izbore-u-hspu/587065.aspx)), predsjednika gradskog ogranka HSP-a Split, upućen Srbu i Đapiću da podnesu ostavku.

Kako će se odnos snaga u pravaškim strankama u RH, odnositi na pravaštvo u BiH (jer i tamo imamo niz pravaških stranaka), a tu posebno mislim na podršku koju je dao HSP RH pravašima u BiH (HSP BiH).

Koliko je ova potpora Jurišiću koštala glasova Srb-Đapićev HSP, a koliko je Tomašićkin HSP profitirao na tome?

caporegime
07-12-2011, 10:15
točno je da bi da su išli sa zajedničkim nastupom, povukli barem 10 zastupnika ali sve stranke prava moraju imati na umu slijedeće:
1. hrvatska državotvorna opcija, obzirom na sve okolnosti ne smije se ponašati šićarski i njuškati za kojim madatom više. takva opcija ima dužnost i moralnu obvezu svaki put se pripremati za pobjedu i u tom smislu konstantno okupljati stručne i domoljubne ljude u svakoj branši

2. sve do jedne takve stranke se moraju ujediniti.

3. pod SVAKU cijenu spriječiti pojavu oholost i egoizma pojedinih čelnika koji doživljavaju napadaje kompleksa veće vrijednosti.
čim koriste dramatičnu sudbonosnu priču a ne ponašaju se u stvarnosti tako, pokazuju da ni sami ne vjeruju uto što pričaju. unatoč priči i djelogvanju, većina ljudi iz vodstva svih hsp-ova su mentalni kmetovi i konjušari.
jednostavno se ne znaj ponašati državotvorno.

4, ujediniti stranke te obvezati se da niti jedan od čelnika dosadašnjih stranaka neće biti ni predsjednik, ni potredsjednici niti članovi užeg tijela stranke.
također, na izborima nitko od njih neće smjeti biti na prvom mjestu na listi.
jedino za šta će služiti je da svojim iskustvom i autoritetom pomažu osnivanju ogranaka, kontaktiraju s ograncima i omogućavaju novim mladim snagama da se isturaju na bitna mjesta.

Inkvizitor
07-12-2011, 10:32
Ja nikako nisam mogao dokučiti zašto svima smeta Đapić.

opd njega nisam čuo nikakvu izjavu koja me kosternirala. Čak bi mu veliki dio potpisao.

mislim da je to alibi. Pravaštvo može više, da su se ujedinili sigurno bi imali zastupnike, sad bi li imali baš 10..to ne znam.

Hrvatsko desno biračko tijelo je ograničeno.

caporegime
07-12-2011, 10:39
đapić je problem ne zato jer lupeta nebuloze nego zato jer ne radi ništa konkretno.
ne skuplja ljude. ne traži nove kadrove. ne zna poentirati kad je potrebno samo dati gol.
i uz to pokazao se da mu je domet ugrabiti mjesto gradonačelnika osijeka, a to je ugrabio samo zato da da se natrpa.
to ja znam iako je sve dospjelo u javnost kad je nabio cijenu izgradnje dvorane za najmanje duplo, da namiri svoje poduzetnike.
njemu je politika tek metoda da se načupa.
takvi nam ne trebaju.

zaba1111
07-12-2011, 10:41
Ja nikako nisam mogao dokučiti zašto svima smeta Đapić.

opd njega nisam čuo nikakvu izjavu koja me kosternirala. Čak bi mu veliki dio potpisao.

mislim da je to alibi. Pravaštvo može više, da su se ujedinili sigurno bi imali zastupnike, sad bi li imali baš 10..to ne znam.

Hrvatsko desno biračko tijelo je ograničeno.

Deset zastupnika se dobije samo ako se zbroji postotak dva HSPa, a da je još Hrast i ostali išlo bi na 15.

Stvarno je nikakav izgovor bio taj s Đapićem, a da imaju imalo pameti onda bi išli u koalciju, a ako se ne podnose, onda su se mogli kasnije u Saboru nadmeatati.

Inkvizitor
07-12-2011, 10:45
đapić je problem ne zato jer lupeta nebuloze nego zato jer ne radi ništa konkretno.
ne skuplja ljude. ne traži nove kadrove. ne zna poentirati kad je potrebno samo dati gol.
i uz to pokazao se da mu je domet ugrabiti mjesto gradonačelnika osijeka, a to je ugrabio samo zato da da se natrpa.
to ja znam iako je sve dospjelo u javnost kad je nabio cijenu izgradnje dvorane za najmanje duplo, da namiri svoje poduzetnike.
njemu je politika tek metoda da se načupa.
takvi nam ne trebaju.

Vjerujem da tu ima istine. Ali svi su bili rezoluzntni..i Rožič i Tadić su otišli zbog njega i to drito pred izbore pa Tomašić..

to mi je malo više od toga da je htio natrpati svoje poduzetnike..

al dobro..može bit i to..

Inkvizitor
07-12-2011, 10:47
Deset zastupnika se dobije samo ako se zbroji postotak dva HSPa, a da je još Hrast i ostali išlo bi na 15.

Stvarno je nikakav izgovor bio taj s Đapićem, a da imaju imalo pameti onda bi išli u koalciju, a ako se ne podnose, onda su se mogli kasnije u Saboru nadmeatati.

Pa to ti kažerm. Ne vjerujem da su i SDP-eu svi na voljim te ljubim te..ali oni to zatome u ime višeg cilja, vjerujem da bi Milanović najrađe da ne vidi Čačića u blizini ali oni to sve zatome i podrede višem cilju..a ovdje vječita zadrtost..ili ja ili on, ako je on neću ja..to je politička nezrelost..

caporegime
07-12-2011, 10:48
debeli ne tri ikakvu konkurenciju. na stranu ovi nabrojani ali za njega bi bila najveća propast i zlo da se u stranci odjedno pojave sposobni, mladi i odlučni ljudi.
to je njemu konkurencija, odnosno hsp više ne bi bio privatna prčija. pa i ovaj srb je njegov pulen.
svima su njima puna usta hrvatske ali samo ako su oni duboko u mekom i komotnom.
kmetovi i konjušari.

TheBronxBomber
07-12-2011, 15:12
Anto je "brend."

http://http://www.h-alter.org/img/repository/2010/02/vertical_thumb/djapickutina.jpg

TheBronxBomber
07-12-2011, 15:15
Vjerujem da tu ima istine. Ali svi su bili rezoluzntni..i Rožič i Tadić su otišli zbog njega i to drito pred izbore pa Tomašić..

A je, malo im je dr. Ivo da para... :kava:

NorthStand
07-12-2011, 23:57
Ma Đapić je krkan, njegovo šurovanje s sanaderom, je uveliku doprinjelo slabljenju desnice u HR. I zbog toga, po meni nema šta više radit, na toj desnici kad je sam bio najveći okidač za njeno razbijanje i raslojavanje. Uvjet je bio jasan, maknite Đapića, i idemo zajedno na izbore, i imali bi 6-7 mandata, al taština i glupost su opet učinili svoje, pa imamo samo Ružu Tomašić od predstavnika-predstavnica pravaša u saboru. Dok god se ne ujedine, moraju bit svijesni da će biti nigdje, kao što su i do sad bili nigdje. Ante je 2003, imo idealnu priliku da 9 mandata koliko je mislim tada imao, poveća na 15-16 i postane bitni faktor hrvatskog sabora, on je ušo u deal s smradanerom i ne da nije povećo broj mandata, već je i sve koje je imao prosuo, i ljudi mu zasluženo nisu dali povjerenje 2007. Pravaštvo ima šanse na izborima, jedino ako zajednički nastupi, i to se zna već godinama, ali ljudska glupost je neuništiva pa zbog tjeranja nekakvog inata pojedinaca, desnica i je beskrajno izmarginarilizirana u javnosti, i ne može postić dobar rezultat. Ostaje nada da će se to uskoro promjenit, ali kako su se do sad stvari odvijele, čisto sumnjam.

Ilirk@
08-12-2011, 00:23
a šta bi s pravaškim kišobranom?

Graničar Jozo
08-12-2011, 09:29
a šta bi s pravaškim kišobranom?

pa to je HSP AS i HČSP. Zajedno su ostvarili 1 mandat

a neki dan gledam na HRT-u kako je jadnoj opančićki trebalo 14.000 glasova za mandat, a nitko se nije sjetio kako je ruži trebalo 140.000 (naravno da nije toliko, ali to su sve pravaški galsovi.)

Ilirk@
08-12-2011, 09:31
ja sam shvatila da je to propalo još prije izbora.. doduše, nisam pratila dešavanja oko toga.

Humphrey
08-12-2011, 15:54
Moj glas je otišao HSP AS i nisam razočaran rezultatom jer nisam previše ni očekivao. Njihov problem je što se za njih i ne čuje osim malo za vrijeme predizborne kampanje, ali i to je sve premalo.

Moglo se puno bolje, pa pogledajte HDSSB i Lesarove, treba biti glasan, treba biti drzak i treba se gurati narodu pod nos. Treba iskakati iz svake paštete.Pravaši, tu mislim na sve te stranke, su kao umrtvljeni.

Nadam se da će Ruža ostaviti trag u saboru i tako stvoriti šansu za više mandata na idućim izborima. Kampanja je počela već u ponedjeljak nakon izbora.

caporegime
08-12-2011, 23:37
iz večernjaka

Predsjednik HSP-a Dubrovačko-neretvanske županije Denis Šešelj dao je danas potporu šefu splitskog HSP-a Hrvoju Tomasoviću koji traži da stranačko predsjedništvo stavi mandate na raspolaganje, povlačenje iz aktivne politike počasnog predsjednika Ante Đapića i da čelnik HSP-a Danijel Srb raspiše unutarstranačke demokratske izbore. Iako se nakon njegova istupa u kojem je istaknuo kandidaturu za šefa stranke, u središnjici navodno razmišlja i o tome da ga izbace iz HSP-a, Tomasović u to ne vjeruje.

– Vjerujem da je Danijel Srb razuman i da nije autokrat. Svjestan je situacije. Nije danas lako biti na njegovu mjestu. Došli smo do zida iza kojeg nema dalje – kaže Tomasović. Naglašava da pravaš prije svega mora imati stav i moral te kako do nedjeljnih izbora pravaška opcija nije doživjela ovakav krah. Presudio je egoizam čelnika pravaških stranaka koji su se poigrali sa 140 tisuća pravaških glasova. Toliko su, naime, dobile dvije pravaške liste, a umjesto 10, osvojile su samo jedan mandat. Zato treba krenuti u ujedinjenje svih pravaških stranaka. Denis Šešelj dao je Tomasoviću potporu u kandidaturi za predsjednika stranke držeći da je HSP učmala stranka koja je izgubila identitet i pozitivnu percepciju. Šešelj tvrdi da je zapravo dobro da je zapravo dobro što se dogodio pravi potop HSP-a.

– Rezultat je zapravo odličan za HSP jer će doći do pročišćenja, do čistilišta. Oko nas su se okupili mnogi kojima je mjesto u Remetincu, a ne u HSP-u. Ako nakon ovoga Hrvoju Tomasoviću padne dlaka s glave, HSP može zatvoriti svoja vrata – poručuje Denis Šešelj. Tomasović predlaže da članovi i simpatizeri iz dijaspore otvore poseban račun u inozemstvu kako bi stranka preživjela. HSP je sada izvanparlamentarna stranka koja ni režije ne može plaćati. Ultimativno predlaže da se pravaši ujedine i zajedno iziđu na lokalne izbore jer sve drugo je igranje s hrvatskim narodom. Pravaši su, naglašava, treća politička snaga u državi, a imaju samo jedan mandat. Hrvoju Tomasoviću potporu je dalo predsjedništvo triljskih HSP-ovaca.

Baader Meinhof
10-12-2011, 03:14
Đapić je HSP-u AS problem prvenstveno stoga što ih je izbacio iz stranke. Ne Ružu osobno, ali ljude koji su ustrojili HSP AS i privolili Ružu da im se pridruži. Koliko se sjećam, za Rožića se govorilo da ga je HDZ platio da ode netom prije izbora. Tonči Tadić mu je kum koji ga je pratio i kad su iz HSLS-a prešli u HSP, pa ga je pratio i kad su napustili pravaše. Sjećam se da je Rožić tada inzistirao na unutarstranačkim izborima, e sad, je li htio raskoliti stranku ili je doista mislio da je dovoljno jak da ju preuzme, ne znam. Pero Kovačević izišao je koji mjesec nakon izbora, nakon što mu nije uspio puč u koji je krenuo nakon katastrofalnih rezultata, kada je stranka s, čini mi se osam, pala na samo jednog zastupnika- Đapića.

Đapićev potez da se povuče u Osijek, prepuštajući saborsku klupu Srbu, je, malo je reči, katastrofalna pogreška. Umjesto da je iskoristio Sabor kao govornicu da pokuša podići stranku, on ju je praktično regionalizirao.

Sama činjenica da bi ujedinjeni dobili između osam i deset zastupnika, a da su ovako dobili jednog, po meni je dovoljan razlog da se maknu i Đapić i Srb, pa nek ostave novoj stranačkoj strukturi da se pokuša dogovoriti. Možda bi trebala otići i Ruža, jer jedan je mandat premalo uz ovoliki potencijal, no ipak je ona tu jedina u Saboru. Čini mi se da će ona ionako otići nakon lokalnih izbora, nešto je govorila da je njoj želja aktivirati se u lokalnoj zajednici na Korčuli.

Umjesto da u kampanji forsiraju činjenicu da su čistih ruku i da su jedina euroskeptična alternativa, oni su je proveli ne odgovarajući na, sasvim legitimno, pitanje- Zašto ste razjedinjeni. Trebali su jasno obrazložiti zašto i udarati dalje s poštenjem i euroskepticizmom. Ovako je svaki novinar ponavljao to pitanje i stavljao ga u prvu karticu teksta jer naprosto nitko na to nije odgovorio.

Inkvizitor
10-12-2011, 13:59
Ako se sad , prije ovih izbora nisu ujedinili..sad kad je HDZ bio u nockdaunu i kad su desni birači vapili za nekim da mu dadnu svoj glas, kad to nisu vidili, tu je jasno da se radi o političkim neznalicama i diletantima..od Đapića..do Ruže..ni ona nije ništa bolja..ušlepala se u sabor na račun Podruga i HČSP-a koji je uvijek u X jedinici jak..nema ona tu zasluge za svoj mandat ni mrvu.

Btw ko joj je pravio one plakate gdje ona širi ruke..kao da hoće reć da nema pojma o ničemu...ko neki indijanac nakon hrpe vatrene vode..pa dobrodošli u moj wigwam...katastrofa..

dakle ako sad nisu vidjeli, takva prilika im se neće tako brzo pružit.

jedino čega kod njih u izobilju ima ...to je taština

caporegime
10-12-2011, 14:43
taština vlada i nakon izbora. svatko iz vrha hsp-a optužuje one druge, kao male stranke koje su uzele glasove pravaškoj opciji.
nažalost, opametili se nisu a danas na kavi mi nekoliko hsp-ovaca priznaje da uopće nisu glasovali za hsp upravo iz tih razloga.
ovima s vrha izgleda nikako iz dupeta u glavu.
možda da im dupe pretrpi kakav dobar volej.......

NorthStand
10-12-2011, 19:48
Ruža Tomašić je po meni vic, dao sam joj glas, al to nije žena niti prije svega osoba koja bi trebala i znala vodit HR desnicu tamo gdje i pripada. Prema tome, trebaju nam novi ljudi na toj desnici i to presušno, ima ih nije da ih nema, ali radi uhljeba ne mogu isplivat na površinu.

Škutor Mate
10-12-2011, 23:04
Ja sam HSP-ASu da glas upravo zbog Ruže. Ne vidim trenutno neke medijski jače osobe koja bi je moglo zaminiti na desnici. Kamera je voli, narod je pripoznaje i doima se pošteno i čvrsto. Srb bi mora samo zbog prezimena otić. Imam dojam da se Đapić baš zajebava kad je bira lutka "nakon" sebe. No to ne znači da ni HSP ni HDZ ne bi tribale bit unutar sebe demokratske stranke te lako birat nove i mlađe ljude ako stari zakažu. Jedino takvim obnavljanjem omogućit će im dug politički život. Triba stvoriti uvjete za zamine ljudi bez veliki stresova i revolucija.

Graničar Jozo
11-12-2011, 20:41
Ruža Tomašić je po meni vic, dao sam joj glas, al to nije žena niti prije svega osoba koja bi trebala i znala vodit HR desnicu tamo gdje i pripada. Prema tome, trebaju nam novi ljudi na toj desnici i to presušno, ima ih nije da ih nema, ali radi uhljeba ne mogu isplivat na površinu.

to je žena koje se uhvatila u koštac sa problemom droge na svom otoku (slučaj cvik). znači ima "cohones" za razliku od nekih drugih kojima se mnogi problemi naturaju na nos, a oni ih ne vide.

Ruža je ostvarila mandat u saboru i mislim da zbog toga, a i hvatanja sa spomenutim problemom u koštac "ima mandat" za ujedinjenje pravašklih stranaka. Naravno ne sama, ali svakako kao prva violina. Dok se ne ujedinimo (iako nisam pravaš) bit ćemo trube.

caporegime
12-12-2011, 19:19
http://www.vecernji.hr/vijesti/anto-dapic-povlaci-se-politickog-zivota-svoje-stranke-clanak-355335

ma je li moguće. anto, nemoj zajebat pa se opet vratit

NorthStand
13-12-2011, 03:19
Ma do novih izbora, eto njega nazad, bože jadnika.

caporegime
17-02-2012, 12:07
Povodom predstojećih izbora za predsjednika Hrvatske stranke prava razgovarali smo s Mirkom Dusparom, protukandidatom sadašnjem predsjedniku stranke Danijelu Srbu.

Mirko Duspara, po zvanju specijalist anesteziologije, reanimatologije i intenzivnog liječenja, član je HSP-a od 1996. godine, a javnosti je najpoznatiji kao gradonačelnik Slavonskog Broda, gdje obnaša svoj drugi mandat (od 2005.). Podsjećamo, doktor Duspara se nakon debakla HSP-a na parlamentarnim izborima kandidirao za predsjednika stranke zbog čega je 'nagrađen' smjenjivanjem s mjesta predsjednika Glavnog stana HSP-a.

Kako komentirate da su Vas razrješili s dužnosti predsjednika Glavnog stana HSP-a nakon što ste najavili kandidaturu za čelno mjesto stranke te kako komentirate najnovije poteze 'osovine' Srb-Đapić?

- S funkcije predsjednika Glavnog stana razriješen sam kada sam na samoj sjednici zatražio demokratizaciju stranke, temeljite promjene, slobodu kandidiranja na mjesto predsjednika stranke. Potezi koji se sada događaju su samo nastavak homfobne politike do sada, politike koja je stranku i do sada uništavala, sve do najvećeg poraza na parlamentarnim izborima ove godine, a koju iz sjene vodi Ante Đapić uz asistenciju predsjednika Danijela Srba.

>>>
Puko sisački HSP, stranački vijećnici postaju nezavisni

Homofobne?

- Da homofobne, to je politika koja se boji ljudi, jer stranku vode Đapić, Srb i Jukić i nije dobro da se to širi na veći broj ljudi.To je Đapićeva politika.

Koji je Vaš program kao kandidata za predsjednika HSP-a te, ako pobijedite, koji bi bili Vaši prvi potezi na konsolidiranju stranke?

- Najprije bih proveo izbore u podružnicama, znači konsolidaciju bih započeo na temeljima stranke, ojačao stranku i radio na ponovnom ujedinjenju svih pravaških opcija. Jednostavno bih vratio stranci ono mjesto koje joj kao najstarijoj stranci u Republici Hrvatskoj i pripada te se naravno otklonio od politike Đapića i Srba.

Zašto su po Vašem mišljenju HSP i desnica u cjelini slikovito govoreći 'pali na niske grane' i koje poteze namjeravate napraviti po pitanju ujedinjenja pravaških stranaka?
[/B]
- Ne bih generalizirao, relevantno mogu govoriti samo o HSP-u. U recesiji je normalno prikloniti se socijalnoj ljevici i mislim da je to prije prirodna smjena potpomognuta brojnim aferama u HDZ-u.

S kojim bi strankama HSP (osim pravaških) trebala surađivati na lokalnoj i državnoj razini?

- Što se tiče suradnji, sa svima koji žele napredak svoje sredine u interesu općeg dobra, a ne u korist pojedinačnih interesa. Na lokalnoj razini se to najbolje vidi, nestaje ideologije i cilj Vam je nešto napraviti za svoj Grad bez obzira na uske stranačke interese.

Mislite da li iza afera zbog kojih Vas proziva oporba u Slavonskom Brodu (ugovaranje rekonstrukcije tržnice i izgradnja nadstrešnice te prosvjedi tvrtki koje nisu dobile koncesiju za održavanje nerazvrstanih cesta i pješačkih staza u Slavonskom Brodu) stoje Vaši politički protivnici u stranci?

- Ne, ne mislim. Oporba je uvijek tu kako bi kontrolirala rad vladajućih i tako je to i kod nas u Slavonskom Brodu. Kontroliraju me sve ovo vrijeme tako da ja to više i ne doživljavam kao napad. Žao mi je što rad oporbe nije konstruktivniji, kako bi doprinijeli razvoju grada, nego su nasuprot tome destruktivni sa željom da se svaka investicija zaustavi.

Kako komentirate prve poteze Vlade i kako gledate na budućnost Koalicije?

- Mislim da još nismo ni imali priliku vidjeti ozbiljnije poteze, za sada je sve u najavama. Moramo biti i objektivni i priznati da je situacija u državi vrlo ozbiljna.

Kako kao gradonačelnik Slavonskog Broda komentirate regionalni razvoj Hrvatske i vječno najavljivanu, ali nikad ostvarenu decentralizaciju?

- Nemam što komentirati dok se ravnomjerni razvoj samo najavljuje. Smatram da je stanje neodrživo i da će ova Vlada htjela to ili ne, biti prisiljena poduzeti i konkretne mjere.

Pošto je u Hrvatskoj prošao referendum o pristupanju EU, što bi nova vlast, ali i oporba trebala učiniti u ovo malo vremena koliko je ostalo da se što bolje pripremi za punopravno članstvo?

- Sada bi svi trebali raditi na povlačenju sredstava iz kohezijskih fondova, strateški se zauzeti za izradu potrebnih projekata i spremno dočekati ulazak u EU, koliko je to sada moguće.

Za kraj, koje je Vaše mišljenje o općem stanju duha u Hrvatskoj (moralno, politički, kulturno)?

- Kratko i jednostavno, stanje duha – globalna recesija.

haha vrlo originalno

Rodica
17-02-2012, 15:57
bože moj.. hahahaha
homofobija je, inače, izvedenica iz grčkih riječi (homoS), a homo je latinski čovjek (i to bez s). kako bi na latinski to rekli, ne znam točno, ali antropofobija je pojam kojeg je tražio taj glupan..

što se tiče hsp-a, on nikako ne smije nestati sa hrvatske političke scene, a u kakvom obliku će opstati, nije bitno.
jaka krajnja desnica mora postojati, kao i desni centar.
u tome vidim reformirani hdz i ujedinjeni hsp.
hrast kao proobiteljska i više nekako procrkvena stranka, bio bi samo šlag na torti s kojom bih ja, osobno, bila zadovoljna.
a što se beha političke scene tiče, hsp može nestati odmah...