PDA

Pogledaj Full Version : Kukuriku-Hrvatska i njezin odnos prema Hrvatima u BiH

caporegime
05-12-2011, 11:30
procjene ponašanja RH prema Hrvatima u BiH nakon što nova vlast zasjedne u fotelje.
bolje? gore? isto?

ivica
05-12-2011, 11:59
Mislim kako se ništa bitno neće promjeniti, kao što se ni dosad HR nije previše interesirala za probleme tako će i dalje biti. Eventualno bi nam mogli nekim izjavama dizati tlak i to je plafon.
Tako mi se čini po nekim izjavama Milanovića...

http://www.youtube.com/watch?v=2yjFxwpGY-o&feature=player_embedded

Ako kojim slučajem griješim onda bi eventualno podržavanje Lijanovića, kojeg sam sinoć vidio u izzbornom stožeru kukuriku, i njegove politike mogo biti katastrofalno.

Graničar Jozo
05-12-2011, 12:07
Dobro je što se poziva na washingtonski sporazum. Vidit ćemo šta će donijeti vrijeme.

caporegime
05-12-2011, 12:28
donijet će to da će u nedostatku hrabrost ili ideje opet početi srati o tome da je glavni grad sarajevo, da se u njemu trebaju obratiti za probleme i da moraju surađivati, pregovarati......to su jazavci i kokošari a ne državnici.

mardar
05-12-2011, 12:57
Kako će se ponašati pa evo kako.Sinoć se u hotelu Antunović Josipović Hrvatima iz BiH se nije obratio kao Dragi Hrvati i Hrvatice nego Dragi Bosanci i Bosanke...šta je tu čudno ako Josipović i pri samom čitanju prisege nije izgovorio Hrvatske nego samo Republike...

Josipović nikada ne izgovara ime Hrvatske pa zašto bi i u Hotelu Antunović.

Vepar
05-12-2011, 13:24
procjene ponašanja RH prema Hrvatima u BiH nakon što nova vlast zasjedne u fotelje.
bolje? gore? isto?

Dokle god budu bojkotirali izbornu jedinicu za dijasporu, ne može im se vjerovati.

Inkvizitor
05-12-2011, 15:42
Šta se tu ima puno pričat. Bit će po onoj kako je Picula rekao Komarici. Idite od nas što dalje, mi vas ne trebamo.

caporegime
05-12-2011, 19:07
zanimljiva je do boli izražena naivnost kod hrvata i to kod onih koji misle da predstavljaju onaj prosvijećeni dio koji misli svojom glavom.

slaven raguž na primjer odlično detektira jedan nonsens u vezi biračkih mjesta

Od kada je osnovna škola postala diplomatsko-konzularno predstavništvo, a ne improvizirana lokacija? Od kada su prostorije KUD-a postale konzularno predstavništvo? Logično je da postaviti pitanje, ako se moglo prekršiti i pogaziti "europski standard" pa se izišlo van zidova konzularnih predstavništava, zašto se nije organiziralo glasovanje u osnovnim školama u recimo Posušju, Neumu, Širokom Brijegu, Orašju,...itd. Koja je razlika između osnovne škole u Mostaru i onoj u Neumu ili Grudama ili Orašju?! Da nisu problem ni financije, dokazuje financiranje prijevoza autobusima članova "stožerne" stranke na glasovanje. Ako su tako dobronamjerni, zašto se svima ne organizira prijevoz tko želi glasovati, a ne da se karta plaća pokazivanjem stranačke iskaznice.

ali u istom tekstu sam sebi zabija gol

Autokratska mašinerija za cilj ima maksimum kontrole rezultata izbora iz ZG, naravno u suradnji sa nijemim beskičmenjacima sa ove strane Vinjana. Cilj je opet odabrati uhljeboviće, likove koji pored politike i parazitarenja na javnom proračunu nemaju drugih načina preživljavanja. Sramota! Bruka i sramota! E sad ću u inat ići glasovati za Pehara!!!

izbore na opisani način nije moguće kontrolirati iz zagreba.
nitko ne upravlja daljinskim upravljačem sa biračima.
nema nijednog pokazatelja da su birači u tim sredinama (gdje se nalaze glasačka mjesta) hdz-ovi birači.
svoj bijes i frustraciju pokušava zaliječiti traženjem fiktivnih krivaca (nešto kao što je javnost u hr tražila u hercegovcima, tajkunima i pretvorbenim lopovima) i fiktivnih situacija.
na kraju će kao glasati za pehara a taj pehar je kao nitko drugi posijao mjesta sumnji da iza kulisa s njim stoji vesna pusić, ista ona vesna koja ne može hrvate iz bih smisliti ni nacrtane, koja smatra da bi im se trebalo oduzeti i državljanstvo rh a kamoli biračko pravo.

još uvijek je sumnjivo neuobičajeno glasno traženje krivca za sve (doslovno sve) od strane peharove liste , u liku hdz-a te čudno pozivanje na tobožnju podršku vesne pusić prema bih hrvatima koja od nje nikad nije bila javno izražena osim u nekom nepoznatom dijelu i mjestu koje očito služi samo zato da ga neki mediji, peharovi glasni drukeri, mogli pokazivati kao dokaz vesnine hrabre podrške hrvatima u bih.

jeli se dogodila razmjena na političkom planu.
između opcija koje nikako ne mogu kohabitirat ia čiji predstavnici ujedinjeni ko zajedničkog cilja, iza kulisa sasvim dobro surađuju.
ko onomad pokojni puki i nino pavić

zaba1111
05-12-2011, 20:28
Ružno je tračati, ali s većom tupinom od gore spomenutog političara, nisam imao priliku raspravljati dosad.

Ilirk@
05-12-2011, 20:33
zar je stvarno istina da se u autobse nije moglo bez članske iskaznice?

zaba1111
05-12-2011, 21:06
Prvi glas, na radiu su pozivali sve zainteresirane.

Ilirk@
05-12-2011, 21:13
Prvi glas, na radiu su pozivali sve zainteresirane.

čitaj što izjavljuje raguž i piše poskok... navodno su mogli ući samo hadezeovi članovi...
ja isto još nisam dobila potvrdu toga.

zaba1111
05-12-2011, 21:19
Zanimljivo, kaže Kain da je Kukuriku 2007.dobio 200 000 glasova više.

Inkvizitor
05-12-2011, 21:58
odkud to..možda je cugnio..

mardar
05-12-2011, 22:09
Među najeksponiranijim HDZ-ovim protukandidatima na listi za dijasporu je bio i dr.Dražen Pehar, koji nije uspio Stranki hrvatskog zajedništva donijeti ulazak u Sabor. Na izborima u BiH, ovu stranku je zaokružilo 487 birača ili 2.91% od ukupnog broja važećih listića. SHZ je jedina stranka koja je, osim HDZ-a, imala kampanju većih razmjera u BiH. Ostale stranke nisu posvetile previše pozornosti listama za dijasporu, bar što se tiče glasača u našoj državi

Objavljeno na Poskoku i za ovakav rezultat im krivi autobusi HDZ-a .Ma daj Slavene ne pričaj gluposti da se vodila prava kampanja a ne pljuvanje imao bi više glasova .E ovoliko bi ja prikupio po portalima iz zajebancije.:):):)

zaba1111
05-12-2011, 22:24
odkud to..možda je cugnio..

Prošli put milion i sto, sad 900 i nešto. Sad su koalciji i prema Dhontu su oni uglavnom pokupili 26% propalih glasova ispod 5 % što je uglavnom bila desnica. E a da sad desnica ima 15-20 mandata to bi definitivno udarilo temelje za novi hr smijer, međutim potencijal se ima ali pameti i kvlitete namamo.

mardar
05-12-2011, 22:27
Bi oni uzvanici iz Lottinih svatova svi za mene glasovali.:):)A bilo ih je više.:):)

zaba1111
05-12-2011, 22:30
Među najeksponiranijim HDZ-ovim protukandidatima na listi za dijasporu je bio i dr.Dražen Pehar, koji nije uspio Stranki hrvatskog zajedništva donijeti ulazak u Sabor. Na izborima u BiH, ovu stranku je zaokružilo 487 birača ili 2.91% od ukupnog broja važećih listića. SHZ je jedina stranka koja je, osim HDZ-a, imala kampanju većih razmjera u BiH. Ostale stranke nisu posvetile previše pozornosti listama za dijasporu, bar što se tiče glasača u našoj državi

Objavljeno na Poskoku i za ovakav rezultat im krivi autobusi HDZ-a .Ma daj Slavene ne pričaj gluposti da se vodila prava kampanja a ne pljuvanje imao bi više glasova .E ovoliko bi ja prikupio po portalima iz zajebancije.:):):)

Čovjek doslovno govori da su se krali glasovi, šf ne treba dalje, uglavnom ovo je bila prigoda koja se neće ponovit, da su samo MOstarci izašli i s 3000 glasova podržali Pehara ušao bi Sabor, ali čovjek jednostavno nema podršku niti je bio ozbiljan kandidat ni u jednom smislu, tamo sam pisao kako bi se sad crvenili da narod nije pameatan ko što je i da je nasjeo na orkestriranu propagandu, da sad u studiu Pehar zahtjeva 10% u MVP, veleposlanstvima, da zahtjeva zamjenika MVP... umrli bi od sramote svi skupa na nemogućnost daostali sudionici u studiu suzbiju smijeh .

mardar
05-12-2011, 22:55
Čovjek doslovno govori da su se krali glasovi, šf ne treba dalje, uglavnom ovo je bila prigoda koja se neće ponovit, da su samo MOstarci izašli i s 3000 glasova podržali Pehara ušao bi Sabor, ali čovjek jednostavno nema podršku niti je bio ozbiljan kandidat ni u jednom smislu, tamo sam pisao kako bi se sad crvenili da narod nije pameatan ko što je i da je nasjeo na orkestriranu propagandu, da sad u studiu Pehar zahtjeva 10% u MVP, veleposlanstvima, da zahtjeva zamjenika MVP... umrli bi od sramote svi skupa na nemogućnost daostali sudionici u studiu suzbiju smijeh .

Neka pričaju što hoće.Najviše druge optužuju oni koju su ga promovirali jer ne mogu priznati da su sve sjebali.Sve.

Graničar Jozo
06-12-2011, 07:11
Neka pričaju što hoće.Najviše druge optužuju oni koju su ga promovirali jer ne mogu priznati da su sve sjebali.Sve.

i to je to! šlus.

Ilirk@
06-12-2011, 09:01
kažu da je najlakše biti general poslije bitke, ali na ovim izborima si mogao biti pobjednik i prije izbora jer se znalo unaprijed kakvi će rezultati biti.
ok, nino je super odigrao onaj antihadeze spin, kod naivaca mu je upalilo, što jes jes.
ljevica koja je inače pomalo ograničena, popušila je 'drugačijeg' hercegovca, intelektualca koji tamo zagovara neke ljude koji mrze hadeze i kad ih on zagovara, mora da su ok. a još k tome mrze hadeze.
tada su suljedile podrške od kukurikavaca, dogovaranja i pregovaranja, jednostrani animoziteti su pali u drugi plan, bitno je bilo srušiti uvjerljivu podršku hadezeu u dijaspori.
hrvatska ljevica bi svršavala sada da se to desilo.
ljudi s nezavisne (nezavisne my ass) liste jesu bili ok, ali nedovoljno ok da bi polučili nekakve rezultate.
trebali su se kandidirati šušnjar, pehar i nino, a onda nagovarati ljude da sa hadezeovim autobusima idu glasati za njih.
sigurna sam da bi barem jedan s te liste ušao u sabor.
ovako su popušili neusuglašenom i pomalo histeričnom antikampanjom i totalnim promašajima javno se slizavajući s omraženom opcijom u bh hrvata (barem one normalne većine), vesnom pusić, osvjedočenom mrziteljicom svega s ove strane granice, a i s one tamo..
imali su samo jednu priliku i baš ju zajebli do temelja.
gubitnik se ima pravo ljutiti, ali nema pravo lagati.
za pehara glasali samo budući sdp-ovci hercegbosne i njihove obitelji... a moglo je biti bolje, samo da se sjelo sa sobom, gurnuo ego u stranu i barem malo promislilo umjesto da se išlo đonom na mrskog neprijatelja...

west
06-12-2011, 18:53
"buduci sdp Hb"?? pu pu pu..
sta ti je bona ilirka..dje me trpas bez potrebe ako sam glaso zapehara :D
a nije mi ni rodbina :D

Ilirk@
06-12-2011, 19:14
nisam tebe, nego sam negdje naletjela kako aktivisti predlažu da se organiziraju u sdp hercegbosne... hera i mi sami = sdp hb... nema veze sa glasačima, i ja bih za njih glasovala da sam mogla, ali ja glasujem u x izbornoj...

NorthStand
06-12-2011, 20:44
bolje? gore? isto?

Gore, al ne drastično gore, jednostavno HDZ je toliko pasivno promatrao svih ovih 8 godina neprilike hrvata u BiH. Da jednostavno, ne može bit puno gora politika crvenih. Na kraju krajeva čak bi i ona glupa Pusićka mogla bolje vodit politiku prema BiH hrvatima nego Jandroković, jer spominje nekakav hrvatski entitet s još dva regionalna, a i dovoljno se sjetit da je ona što god mi mislili o njoj, blokirala plan HDZ-a o posebnim srpskim ovlastima u podunavlju, šekijev neki plan tj pupovčev koji nije prošo. I moram priznat da je dobro da ne moraju koalirat s manjinama, jer barem neće morat ispunjavat njihove fix ideje. Uglavnom, mislim da politika koju će vodit SDP s svojim koalicijskim partnerima, neće bit drastično gora za hrvate, kako u BiH tako i u HR. Jer ipak su neka nova vremena na djelu, i znaju i oni da se nije dobro nikome zamjerit s nekim glupim potezima, jer ih to može sve koštat vlasti na sljedećim izborima. Pazit će da ništa drastično ne zaseru kad su Hrvati BiH u pitanju, al zasigurno da ne očekujem neke bitne povoljne pomake u korist hrvata, jer ni oni kao ni HDZ nisu sposobni zauzet se za naš narod kako im i dužnost nalaže.

caporegime
06-12-2011, 20:56
Gore, al ne drastično gore, jednostavno HDZ je toliko pasivno promatrao svih ovih 8 godina neprilike hrvata u BiH. Da jednostavno, ne može bit puno gora politika crvenih. Na kraju krajeva čak bi i ona glupa Pusićka mogla bolje vodit politiku prema BiH hrvatima nego Jandroković, jer spominje nekakav hrvatski entitet s još dva regionalna, a i dovoljno se sjetit da je ona što god mi mislili o njoj, blokirala plan HDZ-a o posebnim srpskim ovlastima u podunavlju, šekijev neki plan tj pupovčev koji nije prošo. I moram priznat da je dobro da ne moraju koalirat s manjinama, jer barem neće morat ispunjavat njihove fix ideje. Uglavnom, mislim da politika koju će vodit SDP s svojim koalicijskim partnerima, neće bit drastično gora za hrvate, kako u BiH tako i u HR. Jer ipak su neka nova vremena na djelu, i znaju i oni da se nije dobro nikome zamjerit s nekim glupim potezima, jer ih to može sve koštat vlasti na sljedećim izborima. Pazit će da ništa drastično ne zaseru kad su Hrvati BiH u pitanju, al zasigurno da ne očekujem neke bitne povoljne pomake u korist hrvata, jer ni oni kao ni HDZ nisu sposobni zauzet se za naš narod kako im i dužnost nalaže.

ovdje ipak moram reagirati i pojasniti.
ne zalaže se ona za hrvatski entitet nego je usputno spominjala i tu mogućnost tek da se neke grupacije mogu pozvati na to, i pri tome papagajski ponavljati kako je eto ona žena s mudima a hdz impotentan. o potenciji i muževnosti takvih propagandista nećemo kao što nećemo o etiopskoj kuharici i staljinovim dobrim djelima.

ona se usprotivila prvenstveno mogućnosti da se srbi institucionaliziraju jer puca na njihove glasove. njoj kao žicarici srpskih glasova odgovara da srbi nemaju neku institucionalnu čvrstinu.

NorthStand
07-12-2011, 03:58
Ma jasno, nije ona ništa uradila i rekla, a da ne ide u njen džep pod navodnike. Al je stvar u tome, da barem verbalno priča o nekakvom entitetu, jel itko čuo ijednog rvatinu iz HDZ-a da spominje treći u ovih 8godina? A pogotovo nekog, koji je malo više rangiran u stranci? Smiješan mi je taj HDZ s ovakvom politikom, koja nema ni okusa ni mirisa, desni su centar a ponašaju se kao nekakva liberalna stranka, to što im u stožeru mladež zapjeva zovi samo zovi, nije zasigurno dovoljno da se dokaže hrvatstvo. Hrvatstvo se pokazuje djelima, a ne pjevanjem nekakvih budnica, kako to oni rade pred svake izbore da bi pobrali glasove. Sve u svemu, jasno je da Vesnica nema iskrene namjere, i da ona što god radi radi iz vlastite objesti, a i već sam reko ona i Čačić i Linić će uvelike bit uteg oko vrata Zokiju, meni ga je već sada pomalo žao kada vidim s kakvim likovima sastavlja vladu. To je sve nesposobna ekipa, da ne može bit nesposobnija, a oko BiH hrvata oni neće uopće vodit računa, jer BiH Hrvati njima znače, koliko i polarnom medvjedu pjesak u sahari. Al naravno da će Vesnica možda htjet se omilit hrvatima BiH, pa možda i spomene još koji put treći entitet iako iluzorno je od nje, kojoj je dida bio u četnicima očekivat da će se ona zauzet za položaj hrvata i u HR, a kamoli u BiH na iskren način. To jedino može Hrvat, i to onaj nacionalno osviješteni Hrvat, a ne onaj Hrvat koji samo razmišlja o onim hrvatima koji će mu dat glas na sljedećim izborima.

Graničar Jozo
07-12-2011, 08:14
ovdje ipak moram reagirati i pojasniti.
ne zalaže se ona za hrvatski entitet nego je usputno spominjala i tu mogućnost tek da se neke grupacije mogu pozvati na to, i pri tome papagajski ponavljati kako je eto ona žena s mudima a hdz impotentan. o potenciji i muževnosti takvih propagandista nećemo kao što nećemo o etiopskoj kuharici i staljinovim dobrim djelima..

ovo treba podebljati i ponavljati tukama i tukcima

Vepar
07-12-2011, 13:45
Neka ona da konkretan program, pa da vidimo što u stvari misli. Spominjala je pet entiteta, a to može značiti svašta. Ako to znači 3 nacionalna + distrikt Brčko + Sarajevo (ali bez općina s hrvatskom većinom oko Sarajeva, naravno), onda potpisujem. Ili umjesto Sarajeva Cazinska krajina. Ali ako ona misli ugurati Hrvate u većinski muslimanske "entitete", to mi nije prihvatljivo.

NorthStand
07-12-2011, 22:38
Ma njen program se vidio već danas, čim je Beograd pozdravio njene najave da se riješavaju "otvorena pitanja". A svi znamo, tko će više profitirat, kad dotična ode na pregovore sa srbadijom.