PDA

Pogledaj Full Version : Kako je stvorena Hrvatska država

caporegime
25-01-2011, 13:38
danas dvadeset godina nakon stvaranja, još uvije, dapače, možda kao nikada do sada se spominje velika uloga ostataka UDB-e odnosno tajnoviti krug bivših operativaca koji i danas vode igru u hrvatskoj politici i utječu na političke poteze poa i politiku u cjelini u zemlji.
Na prvo razmišljanje, kako to oni imaju snagu da se dan danas unatoč svemu tako dobro drže, pada mi na pamet još jedna misao.
Naime, nekako mi se čini da su ideju, plan, provedbu i kadrovski odabir u stvaranju hrvatske države imali ljudi koji su pripadali tom sustavu.
nipošto ne bih želio reći da je hrvatska udbinih ruku djelo pogotovo ne na način sličan nekim orjunašima koji smatraju da je hrvatska nastala na zločinu od strane nacionalista kji su je željeli tako lakše opljačkati.

upravo u tim tvrdnjama vidim potpis udbe koji nakon što su iskoristili jedne da stvore državu, sada svojim spletkama te iste stvaratelje koji su na svoijim leđima iznije stvaranje
države ppokušavaju eliminirati i na tanjuru gotov proizvod-hrvatsku državu servirati sebi.

naime, vratimo se u godine 86,87.......
bez obzira što su hrvatski djelatnici državnih sigurnosnih službi bili jugovići i komunisti, oni prvi su postajali svjesni dolazeće velikosrpske opasnosti u liku slobodana miloševića.
postajali su svjesni da ta jugoslavija po mjeri srbije i mjeri slobodana miloševića neće biti jugoslavija u kojoj su oni ostvarivali sve svoje osobne i društvene interese.
znali su da u takvoj zemlji oni više neće predstavljati elitu nego eventualno sluge i najniže izvršioce.
slom komunizma koji se nazirao tim je ljudima dao viziju.
slobodna i samostalna hrvatska ali ne hrvatska po mjeri njezinih ljudi, negoi po mjeri njih.
hrvatska udaljena od imperijalističke srbije ali ne zato da bi njezinim ljudima, hrvatima bilo bolje, nego da bi se ti udbini moćnici, djelatnici, stupovi sistema, našli u okruženju prilagođenom njimam sa sustavom vrijednosti koji oni baštine.
nova, samostalna hrvatska koja je u biti preslikana sr hrvatska.

naravno da oni nisu mogli postati nositelji hrvatske borbe.
pa tko bi išao uu udbaše?
u ta vremena razmiljeli su se zemljom i inozemstvom tražeći pogodne krugove, intelektualce, osobe koje su također osjećale da je kraj jedne epohe blizu i koje su stremile hrvatskoj slobodi, s ciljem da im se približe, potaknu, pomognu organizirati (sve naravno pod maskama, ne navodeći svoje prave motive), isture naprijed, nek odrade posao pa ako uspiju odlično a ako propadu da organizacijski krivica ne bude na njihovoj strani.
cijelo vrijeme su međutim držali paralelnu vlast i konce u rukama u slučaju da se pravi nositelji hrvatske borbe ne bi previše istaknuli i da bi ih se diskreditiralo u pravi tren.

zvuči poznato?

zlatni_ljiljan
25-01-2011, 13:57
Lijepo srocen post!

to je sasvim logicno jer se nova hrvatska drzava stvarala na antifashistichkim vrijednostima,pa slijedom toga je normalno da jedan Joza Manolic bude bitan "chimbenik" u toj istoj drzavi,na kraju krajeva sam "vrhovnik" je bio partizanski general ,dokazani partizan inace "predsednik" FK Partizana iz Beograda koji je onako usput "vjerovatno" dao svoj doprinos na kriznom putu tako sto se obrachunao sa svojim neistomisljenicima...zato mi nikad nece biti jasan fenomen tudjmanopoklonstva hercegovine,covjek koji je toliko obozavan u hrvatskim djelovima hercegovine je bio ni manje ni vise partizanski general,odnosno visoki zapovjednik vojske koja je pomela pola hercegovacke mushke populacije...fenomen sta drugo?

caporegime
25-01-2011, 14:05
ne bi tuđmana miješao sa udbašima.
tuđman je do 90 dvaput bio na robiji, bilo mu je zabranjivano javno istupanje, oduzeta putovnica.
sigurno da nije bio u situaciji negdje tamo 88-89 sit, pijući najskuplja pića, u salonu s ostalom ekipom mudrovati i razmišljati o tome kako dalje, kako održati svoje privilegije a ne postati potrčko nekim novim jugo-velikosrpskim kadrovima koji stoje u redu i čekaju konačnu slobinu dominaciju, kako su u to vrijeme bistrili navedeni udbaški krugovi.
tuđman nije bio dio te igre, štoviše bio je jedan od onih koji su bili veliki protivnici tih skrivenih struktura.

osim manolića, tu je bio i njegov pulen mesić, josip perković, bio je tu zdravko mustać, i cijela hrpa što poznatih što nepoznatih članova jednog šireg društva koje je tada već hvatalo konce igre.
franjo gregurić je također dio te ekipe, najveći uspjeh im je bio čerupanje hrvatske putem privatizacije pri čemu su samo one osrednje igrače istaknuli kao glavne krivce i izložili ih bijesu javnosti naravno, putem medija ih etiketirajući kao dio nacionalističe struje, povezujući ih perfidno u isti koš sa ljuidma i pojmovima kriminala, zločina, rata.....

zlatni_ljiljan
25-01-2011, 14:12
Grijesis prijatelju,a i zaboravljas da je taj isti Tudjman bio sve ono sto sam naveo u predhodnom postu plus krv mjesana sa Srbima,pa kcerku mu je zingo Binsr,a i unuchica Kosutica je nekako najvise volio...ja sam kazem ,jednom partizan vazda partizan,ali opet velim ne ulazim u vase fenomene ,imamo mi slicnih ,idolopoklonstvo deklarisanom Srbinu Aliji,ali oni nisu tema,samo sam usputno nametnuo pitanje gdje lezi zec,kako moze neko voljeti nekoga ko je bio u vojsci koja mu je recimo ubila dedu ili oca,to ne kontam nikako...to moje sinapse ne mogu nikao prekalemiti i odaslati impuls tamo gdje treba...

apropo Mesketa,pa isti Meske je bio ustasha kad je trebalo skupljati gezu od iseljenistva,onda se omako i pokoji Jure i Boban...Meske je dobar mangup koji je presvuko mnoge i razjebo dosta stvari...

caporegime
25-01-2011, 14:47
ne griješim. kriterij po kojemu ja razdvajam ove pojmove nije ni taj je li netko bio u partizanima, u partiji, u jna, je li srbin, musliman, jeli mu netko oženjen ili udan za takve.....mogao je netko biti biti, teoretski i srbin, djelatnik jna, član partije a da je aktivno sudjelovao u stvaranje hrvatske države i nije bio povezan sa udbinim krugom. ok , ja znam za samo jednog takvog ali i to je bilo moguće.
tuđman je sve do 1989 bio u izolaciji i nije smio ni prdnuti.
drugi su ljudi u to vrijeme imali moć ali su u strahu da će im dolazak srboslavije ograničiti te moći i njih degradirati tražili neka druga rješenja pa ta da aktivno potaknu stvaranje političkih snaga koje će stvoriti hrvatsku državu.
pa su tako i tuđmana istaknuli jer i nije bilo previše pogodnih kandidata.
ne sumnjam da je možda u tuđman bio svjestan za namjere ove strane ali je kao pragmatik iskoristio svaku moguću pomoć jer je cilj bio prevrijedan da bi se već u ovom početnom stadiju razmimoišli oko samih motiva.
uostalom, da je tuđman bio dio te ekipe pa ne bi mu upravo iz pravaca udbinih krugova dolazila stalna podmetanja i perfidne igre koje su počeli udbaši ostvarivati da jednom kad se država stvori, oni koji su je stvarali odlete a da oni dođu na gotovo.
previše pojednostavljuješ stvari.
ipak sam ja u žiži zbivanja a imam i mnogo izvora u blizini.
i političkih i medijskih.
meni je puno lakše sagledati situaciju s lica mjesta iz same jezgre nego tebi koji si u inozemstvu a iskreno i nemaš neku motivaciju da se baciš u svu dubinu političkih igara i spletaka hrvatskog političkog podzemlja.

zlatni_ljiljan
25-01-2011, 15:09
...ok s vecinom tvoga posta se slazem!

onda samo sluzbovanje jugoslovenskoj tajnoj sluzbi ne mora biti po automatizmu negativna,isto ako jedan partijski duznosnik,ili pak partizan nije okaljao ruke i po tome ga to pere grijeha , onda se po mome rezonu isto moze i prema djelatnicima UDBE primjeniti...ne moguce da je svaki UDBAS ubijo,tuko,davio,palio...

NorthStand
25-01-2011, 17:00
Dobra tema, baš sam na posavini načeo tu temu s inkvizitorom, prije nego sam ovu uopće i otvorio. Svakako da je Tuđman tu napravio po meni zajeb, previše se okružio ljudima koji su bili teške partizančine i jugonostalgičari, Manolić Mesić i slični, i takvi su kad je došao njegov kraj odnosno smrt, preuzeli sve konce politike i vode ih i dan danas, žalosno ali istinito. A prvo su paraziti čekali, i sakrili se u mišje rupe, jer da je francek htio, pa pošišali bi ih ko zečeve 1991, i ne da nitko ne bi žalio te bijednike, već bi se to proslavilo ko dan nezavisnosti.

Inače ovaj dio si jako jako dobro sročio, to je bit cijele problematike, po meni.

naime, vratimo se u godine 86,87.......
bez obzira što su hrvatski djelatnici državnih sigurnosnih službi bili jugovići i komunisti, oni prvi su postajali svjesni dolazeće velikosrpske opasnosti u liku slobodana miloševića.
postajali su svjesni da ta jugoslavija po mjeri srbije i mjeri slobodana miloševića neće biti jugoslavija u kojoj su oni ostvarivali sve svoje osobne i društvene interese.
znali su da u takvoj zemlji oni više neće predstavljati elitu nego eventualno sluge i najniže izvršioce.
slom komunizma koji se nazirao tim je ljudima dao viziju.
slobodna i samostalna hrvatska ali ne hrvatska po mjeri njezinih ljudi, negoi po mjeri njih.
hrvatska udaljena od imperijalističke srbije ali ne zato da bi njezinim ljudima, hrvatima bilo bolje, nego da bi se ti udbini moćnici, djelatnici, stupovi sistema, našli u okruženju prilagođenom njimam sa sustavom vrijednosti koji oni baštine.
nova, samostalna hrvatska koja je u biti preslikana sr hrvatska.

mateb
25-01-2011, 21:30
Odgovor na temu: Čudom. Što se udbaša tiče, na početku su oni odigrali ključnu ulogu, htjeli mi to priznati ili ne (od Bogića nadalje).

Alternativa su bili ustaše opsjednuti Drinom i zbunjeni nesposobni i tašti likovi (priglupi ktome) tipa Budiše i Gotovca, kojima ne bih dao da vode mjesnu zajednicu.

To je bilo žongliranje sa sedam, osam lopti.

TheBronxBomber
26-01-2011, 17:29
...ok s vecinom tvoga posta se slazem!

onda samo sluzbovanje jugoslovenskoj tajnoj sluzbi ne mora biti po automatizmu negativna,isto ako jedan partijski duznosnik,ili pak partizan nije okaljao ruke i po tome ga to pere grijeha , onda se po mome rezonu isto moze i prema djelatnicima UDBE primjeniti...ne moguce da je svaki UDBAS ubijo,tuko,davio,palio...

Tako je razmisljao i Bruno Busic - cini mi se. Na kraju, ona ga je ubila.

TheBronxBomber
26-01-2011, 17:35
Odgovor na temu: Čudom. Što se udbaša tiče, na početku su oni odigrali ključnu ulogu, htjeli mi to priznati ili ne (od Bogića nadalje).

Alternativa su bili ustaše opsjednuti Drinom i zbunjeni nesposobni i tašti likovi (priglupi ktome) tipa Budiše i Gotovca, kojima ne bih dao da vode mjesnu zajednicu.

To je bilo žongliranje sa sedam, osam lopti.

U to vrijeme je HSP predstavljao ozbiljan problem -volili mi to priznati ili ne- UDB-askoj strukturi, pa je i Ante Paradzik (Bog mu dao pokoj) izgubio glavu.

Jesu li UDB-asi namjerno prosuli da se bez njih ne moze stvoriti drzava (ne daj Boze kada bi ih netko zamjenio), ili se stvarno nije mogla uopce stvoriti bez njih? To je pitanje.

Postoje argumenti i cinjenice koje idu u prilog u jednoj i drugoj strani.

TheBronxBomber
26-01-2011, 17:39
apropo Mesketa,pa isti Meske je bio ustasha kad je trebalo skupljati gezu od iseljenistva,onda se omako i pokoji Jure i Boban...Meske je dobar mangup koji je presvuko mnoge i razjebo dosta stvari...

Mesic je isturen igrac kojeg moze popusiti samo politicki nepismen i bezobrazno politicki nekulturan narod - a to su ljudi u Hrvatskoj. Nazalost.

caporegime
26-01-2011, 19:08
kriterij mi nije bio jel ko okrvavio ruke ili ne.
jednostavno, imao sam na umu određenu strukturu ljudi koja je u ono vrijeme imala i politički i društveni utjecaj kao i komociju i koja je obzirom na položaje imala najjasnija saznanja šta ih čeka.
kad danas govorimo o kracima udbe i organiziranosti tih stuktura onda mi je palo na pamet da oni nisu tek tako odnekud skupljeni naknadno.
obzirom na iorganiziranost, rasprostranjenost i koordiniranost ta struktura je na okuopu bila još davno prije.
sa zadanim ciljevima, sa vizijom onga što bi se moglo dogoditi i sa metodama kako stvari okrenuti u svoju korist.
sva ova događanja mi zatvaraju krug indicija

Graničar Jozo
27-01-2011, 10:47
Ono što je najupečatljivije u svemu ovome je upiranje prstom u "nacionalističke" struje. bilo da je riječ o privatizaciji, o zločinima, o nekim sankcijama prije 2000.-te itd. Tako da ovo što piše capo o motivima udbe itekako ima smisla, ali mi nije jasno zašto se sada forsira jugosfera, jer to nije opet ništa nego jedna velika spojena posuda. Jednom sam na hakave-u napisao da je za takvo stanje kriva i sama desnica, odnosno M. Tuđman kao ravnatelj tajnih službi pa sam popio minusa kao rijetko tko.

caporegime
27-01-2011, 11:40
Ono što je najupečatljivije u svemu ovome je upiranje prstom u "nacionalističke" struje. bilo da je riječ o privatizaciji, o zločinima, o nekim sankcijama prije 2000.-te itd. Tako da ovo što piše capo o motivima udbe itekako ima smisla, ali mi nije jasno zašto se sada forsira jugosfera, jer to nije opet ništa nego jedna velika spojena posuda. Jednom sam na hakave-u napisao da je za takvo stanje kriva i sama desnica, odnosno M. Tuđman kao ravnatelj tajnih službi pa sam popio minusa kao rijetko tko.

ta jugo sfera koliko god bila omražena i mirisala na nešto protiv čega smo se borili, neće biti ono što je bila juga a pogotovo neće biti ono što je trebali biti juga s miloševićem.
da su hrvati malo politički pismeniji i solidarniji, kao židovi, jugosfera bi za hrvatsku bila pun pogodak jer bi mi onda držali balkan ja jaja.
ali kako su hrvati politički vrlo nisko, bilo bi nam još gore nego sada.

Graničar Jozo
27-01-2011, 11:57
misliš bit će nam gore nego sada?

ja sam o toj jugosferi razmišljao dosta dugo a i danas još razmišljam i pitam se jel se mogao napraviti nekakav zajednički ekonomski prostor sa mađarima, slovacima, slovencima i ovim zemljama srednje i istočne europe koji su ipak razvijenije od kosova, BiH, srbije, makedonije, albanije, CG. nije da se ekonomska struktura hrvatske nije mogla prilagoditi ovim prethodno spomenutim zemljama.

NorthStand
27-01-2011, 16:27
Iskreno govoreći, ja sam uvijek bio više okrenut ka zapadu, nego istoku, prvenstveno zbog našeg boljitka. Jer zapad kakav god da je, je puno napredniji od istoka, u svemu. Dakle, gospodarska suradnja s talijanima slovencima mađarima austrijancima nijemcima, daleko će nam se više isplatit, nego s srbima, bosancima, albancima bugarima rumunjima, naravno da treba i s njima imat gospodarski ekonomski odnos, ekonomija nije politika, i ne treba je mješat s nacionalizmom odnosno nekim domoljubljem, jer HR je u interesu da osvaja tržišta koja su slabija, kao što je BiH klasični primjer. Al naravno da će nam se više isplatit, ako dođemo na nivo da možemo parirat ovima s zapada, jer ćemo tek onda počet mlatit prave pare.

I ovo što je capo reko, da smo pametni, bili bi glavni u regiji, a polako i sigurno srbija tu ulogu preuzima od nas, jer imamo mlaku i prije bih reko nikakvu politiku. U tome je po meni, ključ problma. Pa pogledajte kako švicarci žive, a nemaju ni približno resurse kakve mi imamo, al mi ne znamo ništa svoje iskoristit, i ono što je ključno za švicarsku to je zemlja u kojoj 75 posto ljudi priča njemački, dakle nijemci su tu reda napravili. A kod nas će to još neko vrijeme potrajat, dok dođu ljudi koji će znat radit ono za što su i plaćeni.

mateb
27-01-2011, 21:25
Hoćemo li lakše izvoziti u Makedoniju ili u Austriju? Ti Austrijanci su nam toliko sranja napravili kroz povijest, uključujući i zadnjih 10 godina, da nemam nikakvu želju s njima u bilo kakve aranžmane. Ok stvorili su gruntovni sustav, izgradili sadašnji Zagreb, ali pitanje je što bi bilo bez njih.

Uglavnom, neovisno o povijesti, Nijemci i Austrijanci danas stvaraju od nas ekonomsku i političku koloniju, i to uz prigodni fol "kako će od Hrvatske napraviti lidera Balkana, odskočnu dasku za strane investitore u regiji" i slična sranja. To samo tupan može popušiti, iskreno.

Nema prijatelja u politici, samo interesi. Naš današnji interes je ulazak u EU, kao kišobran unutar kojega naša politička vrhuška može napraviti najmanje štete, a ekonomski maksimalno koristiti istočna tržišta i maknuti politiku što dalje od toga, da se izbjegnu razni povlašteni tretmani i slične gluposti.

Graničar Jozo
28-01-2011, 08:42
samo idemo u off.

Ilirk@
28-01-2011, 10:04
mateb, tribalo bi otvoriti jedan topic o eu, EU - FAQ - pitajte matu, i zakačit ga na vrvo foruma, vidim ja da nama svima triba malo edukacije o toj problematici...

Graničar Jozo
28-01-2011, 14:43
http://www.igre123.net/zabavne-igre/igre-pljackaj-drzavu.php

NorthStand
28-01-2011, 20:02
Hoćemo li lakše izvoziti u Makedoniju ili u Austriju? Ti Austrijanci su nam toliko sranja napravili kroz povijest, uključujući i zadnjih 10 godina, da nemam nikakvu želju s njima u bilo kakve aranžmane. Ok stvorili su gruntovni sustav, izgradili sadašnji Zagreb, ali pitanje je što bi bilo bez njih.

Uglavnom, neovisno o povijesti, Nijemci i Austrijanci danas stvaraju od nas ekonomsku i političku koloniju, i to uz prigodni fol "kako će od Hrvatske napraviti lidera Balkana, odskočnu dasku za strane investitore u regiji" i slična sranja. To samo tupan može popušiti, iskreno.

Nema prijatelja u politici, samo interesi. Naš današnji interes je ulazak u EU, kao kišobran unutar kojega naša politička vrhuška može napraviti najmanje štete, a ekonomski maksimalno koristiti istočna tržišta i maknuti politiku što dalje od toga, da se izbjegnu razni povlašteni tretmani i slične gluposti.

To mato ustašo haha, šalim se, nego dobro govoriš, al s nekim moramo surađivat, pa sam ja nekako stava i mišljenja, bolje s nijemcima i austrijancima, nego talijanima englezima francuzima itd, kužiš? Jebiga s njima ipak imamo zajedničku ratnu povijest, prvi svijetski rat, austro ugarska vojska, drugi svijetski rat, nacistička ustaška vojska, dakle ne kažem da oni nama dobro žele, nisu nam ni onda, al je činjenica da smo od njih ipak imali više koristi, nego od ostalih velikih zemalja koje imaju još veći utjecaj na nas. Na primjer SAD imaju najjači utjecaj u regiji, to jest na zapadnom balkanu, BiH je najbolji primjer, a po čemu su oni to zaslužili?? Po meni rađe bi se "prodo" nijemcima, nego njima koji misle da svugdje gdje dođu mogu bit šerifi, i određivat pravila igre, alergičan sam na tu američku imperijalnu politiku, svakom loncu oni moraju bit poklopac, kažem pogledaj što od BiH napravili pa će ti sve bit jasno. Da se pitalo švabe, ne bi RS postojala, to sam siguran. Al šta je tu je, iako moram priznat da mi i švabe više nisu kao nekad genšer, osim bavaraca naravno koji su oduvijek i dan danas izuzetno naklonjeni hrvatima i hrvatskoj, nekako službena politika i nije tako izričito iza nas, ova angela merkel sve se nešto prsi i kao daje potporu HR, a onda nam ovi stalno uvijete neke sipaju, a pravi se ona i njena zemlja kao da na to ne može utjecat, mislim ono, jesi mi saveznik ili šta, priupito bi je ja to u 4 oka bez beda, jer nije dovoljno samo deklarativno davat potporu, bitna su djela a tih djela s njemačke strane sad je malo, za vrijeme rata mora se priznat da nije bilo te njemačke ko zna što bi bilo s nama i RH, zato treba neke stvari pamtit, jer narod koji nikoga ne cijeni, ne cijeni ni sama sebe najbolje.

mateb
29-01-2011, 01:06
Što možeš očekivati ako se Hrvatska pravi grbava dok Njemačka traži Jožu i ekipu radi ubojstava po Njemačkoj?

NorthStand
29-01-2011, 02:26
Jebiga, ne nadaj se da će se takva politika promijenit uskoro, nismo mi Tunis i Egipat na žalost, kad bi se takvo nešto pokrenulo kod nas, vjeruj mi bio bi u prvim redovima, jer mi je pun kurac ovih veleizdajnika, i partizanske politike, u ratu hrvatski sinovi izginoše, da bi sada ovi kolo vodili. Ma daj užas živi, oduševio me Jastreb večeras u dnevniku tri onaj mlađi, al je opro državu i vrh naše vlasti, i još im je poručio da će tražit da se ova nacistička politika beograda otpili u startu, i da se prekine sve odnose sa srbijom, jebemti stvarno mi drago čut da netko na javnoj televiziji, i to onoj najgledanijoj i koja stalno ljudima pere mozak s jugosferom i da ona nema alternative, dođe jedan mladi jastreb i održi im svima predavanje iz povijesti i politike. Kažem volio bi i ja da se udbaše i partizane u hrvatskoj konačno kazni, al ne nadaj se tome, jer oni uglavnom i čine vrh vlasti u zemlji pa je suludo i očekivat da će sami sebe hapsit, jebiga udbaš udbašu ne smrdi.

caporegime
29-01-2011, 12:07
ne treba zaboraviti i da je borković svojim idipotarijama i šupačkim ponašanjem dobrano zalijevao korov beznađa i bespuća.
to što se sad opametio ne opravdava ga od gluposti od prije ali ipak ga podržavam jer je kako god okreneš-naš.

zaba1111
29-01-2011, 15:57
ne treba zaboraviti i da je borković svojim idipotarijama i šupačkim ponašanjem dobrano zalijevao korov beznađa i bespuća.
to što se sad opametio ne opravdava ga od gluposti od prije ali ipak ga podržavam jer je kako god okreneš-naš.

Meni je isto dugo bili nejasno što je Borkoviću i zašto ima takve poitičke ispade, a nesumnjivo i dokazano je naš.
Onda sam na forumu HR pitao vukovarskog branitelja u čemu je problem i on je odgovorio da su vukovarci prošli izolaciju, nisu imali inforamacije i tada su smatrali da su izdani, kasnije su prošli i toture u logorima,a nažalost neki i u ZG zatvorima, a Borković je bio zapovijednik koji je izašao iz Vukovara dok su mnogi ostali i to mu nitko ne zamjera, ali kaže taj branitelj, kod njega samog osobno je trajno ostalo pitanje bi li bolje bilo da je potpisao službenu predaju i ostao s glavninom vojske. Iako nitko ne smatra da bi to nešto promijenilo, osim što bi on vjerovatno izgubio život, to pitanje kod njega izaziva tjeskobu i prirodne su rekcije kako je pomoć bila nedovoljna i da se radi o elmentima izdaje iz ZGa.

NorthStand
29-01-2011, 18:12

Istina, predugo sam ga slušo, i moram priznat da me iznenadio ovaj nastup u dnevniku 3. Bio je krajnje otvoren, i ono laički rečeno, prenio je mišljenje većine nas, što se na javnoj televiziji pogotovo HRT-u rijetko može čut i dogodit. A što se tiče njegovih stajališta od prije, ni meni nije bio najjasniji, predugo je pričao neke svoje priče koje meni osobno nisu imale veze s vezom. Al što se kaže, bolje da se opametio, nego da je nastavio po starom.

zlatni_ljiljan
29-01-2011, 19:28
To mato ustašo haha, šalim se, nego dobro govoriš, al s nekim moramo surađivat, pa sam ja nekako stava i mišljenja, bolje s nijemcima i austrijancima, nego talijanima englezima francuzima itd, kužiš? Jebiga s njima ipak imamo zajedničku ratnu povijest, prvi svijetski rat, austro ugarska vojska, drugi svijetski rat, nacistička ustaška vojska, dakle ne kažem da oni nama dobro žele, nisu nam ni onda, al je činjenica da smo od njih ipak imali više koristi, nego od ostalih velikih zemalja koje imaju još veći utjecaj na nas. Na primjer SAD imaju najjači utjecaj u regiji, to jest na zapadnom balkanu, BiH je najbolji primjer, a po čemu su oni to zaslužili?? Po meni rađe bi se "prodo" nijemcima, nego njima koji misle da svugdje gdje dođu mogu bit šerifi, i određivat pravila igre, alergičan sam na tu američku imperijalnu politiku, svakom loncu oni moraju bit poklopac, kažem pogledaj što od BiH napravili pa će ti sve bit jasno. Da se pitalo švabe, ne bi RS postojala, to sam siguran. Al šta je tu je, iako moram priznat da mi i švabe više nisu kao nekad genšer, osim bavaraca naravno koji su oduvijek i dan danas izuzetno naklonjeni hrvatima i hrvatskoj, nekako službena politika i nije tako izričito iza nas, ova angela merkel sve se nešto prsi i kao daje potporu HR, a onda nam ovi stalno uvijete neke sipaju, a pravi se ona i njena zemlja kao da na to ne može utjecat, mislim ono, jesi mi saveznik ili šta, priupito bi je ja to u 4 oka bez beda, jer nije dovoljno samo deklarativno davat potporu, bitna su djela a tih djela s njemačke strane sad je malo, za vrijeme rata mora se priznat da nije bilo te njemačke ko zna što bi bilo s nama i RH, zato treba neke stvari pamtit, jer narod koji nikoga ne cijeni, ne cijeni ni sama sebe najbolje.

kakav zajeb haha,da si ikad u zivotu prichao sa prosjechnim austrijancem ili dojcherom znao bi u kakvoj si zabludi!

Prosjechni shvabov ne zna razliku izmedju Hrvata i Slovaka,nedavno me jedan kreten, inace moj hausarzt pita odakle sam rekoh iz Bosne,oh kaze bio sam jednom u Zagrebu,rekoh ja njemu ,loha doktore nije Zagreb u Bosni,veli gavran meni "nama je to sve isto" dobro rekoh razumijem Vas i za nas je isto austrijanac,njemac,svicarac isti kurac drugo pakovanje ,nije mu bas bilo pravo...a jebo mu ja mater ,zato neki ne kuze i osudjuju mene sto ih karam u glavu dje god imam priliku...

uzdaj se u se i u svoje kljuse rekoshe pametni!

zaba1111
29-01-2011, 20:04
kakav zajeb haha,da si ikad u zivotu prichao sa prosjechnim austrijancem ili dojcherom znao bi u kakvoj si zabludi!

Prosjechni shvabov ne zna razliku izmedju Hrvata i Slovaka,nedavno me jedan kreten, inace moj hausarzt pita odakle sam rekoh iz Bosne,oh kaze bio sam jednom u Zagrebu,rekoh ja njemu ,loha doktore nije Zagreb u Bosni,veli gavran meni "nama je to sve isto" dobro rekoh razumijem Vas i za nas je isto austrijanac,njemac,svicarac isti kurac drugo pakovanje ,nije mu bas bilo pravo...a jebo mu ja mater ,zato neki ne kuze i osudjuju mene sto ih karam u glavu dje god imam priliku...

Prosječan Austrijanac se ne bavi politikom, nego nekim svojim poslom kojeg vjerovatno obavlja dobro i to što on ne zna di je Bosna nema nikakve veze s kvalitetom austrijske politike i s artikulacijom njihovih dugoročnoh interesa koje su odredile institucije nadležne za to, i to vjerovatno onako kako je za njih najbolje.

Naš problem je što HR nikad nije do kraja stvorena, nego je nakon 10 godina razvoj zaustavljen, nemamo političku tradiciju, nemamo narodnu zrelost, nemamo političke institucije, nemamo političke škole, ne odgajamo novinare, ne kontroliramo medije, mladeži , a i cijelim narodom se manipulira na našu štetu...
Uglavnom država je osnovana, krenulo je u dobrom smjeru, ali nije napravljeno dovoljno i nažalost država je danas u situacije da nije u stanju, odnosno nema ni ljudske ni znanstvene ni političke ni ekonomske ...kapacitete da ispromovira, obrani i sačuva državne interese.

zlatni_ljiljan
29-01-2011, 20:13
Prosječan Austrijanac se ne bavi politikom, nego nekim svojim poslom kojeg vjerovatno obavlja dobro i to što on ne zna di je Bosna nema nikakve veze s kvalitetom austrijske politike i s artikulacijom njihovih dugoročnoh interesa koje su odredile institucije nadležne za to, i to vjerovatno onako kako je za njih najbolje.

Naš problem je što HR nikad nije do kraja stvorena, nego je nakon 10 godina razvoj zaustavljen, nemamo političku tradiciju, nemamo narodnu zrelost, nemamo političke institucije, nemamo političke škole, ne odgajamo novinare, ne kontroliramo medije, mladeži , a i cijelim narodom se manipulira na našu štetu...
Uglavnom država je osnovana, krenulo je u dobrom smjeru, ali nije napravljeno dovoljno i nažalost država je danas u situacije da nije u stanju, odnosno nema ni ljudske ni znanstvene ni političke ni ekonomske ...kapacitete da ispromovira, obrani i sačuva državne interese.

Prvi dio tvog posta je 100% tacan!

Tu i je problem sto kod njih jedan magistar nema algemeinwissen ili ti opshte znanje,tako da npr ne zna koji je glavni grad Kube ,a dobar je u svome poslu mozda i najbolji...dok kod nas i moja nena koja ima 4 osnovne zna poneshto o grchkoj mitologiji,a usput zna gledati u fildzan i bacati u grah...godinama se stvarala pogreshna percepcija o magichnoj EU,to je truhla dunja nista drugo...

NorthStand
30-01-2011, 04:25

Ma to sam ja odavno shvatio, ne treba se ni na koga oslanjat, ni na koga računat osim sebe naravno. Al kažem, švabe su mi simpa ko narod, od velikih naroda njih najviše poštujem. Al naravno da njih bk za nas, ko što i nas bk za njih, pa dođemo na isto. haha

NorthStand
30-01-2011, 05:01

Slažem se, i to će još potrajat neko vrijeme, jebiga nakon 45 godina komunističke diktature, treba nam barem još toliko da se od svega toga oporavimo i dovedemo državu na jednu normalnu europsku razinu. Al nema potrebe da žurimo, imamo more, imamo ravnice, imamo planine, ništa nam ne fali, osim pameti u glavi.

Graničar Jozo
31-01-2011, 14:11
Slažem se, i to će još potrajat neko vrijeme, jebiga nakon 45 godina komunističke diktature, treba nam barem još toliko da se od svega toga oporavimo i dovedemo državu na jednu normalnu europsku razinu. Al nema potrebe da žurimo, imamo more, imamo ravnice, imamo planine, ništa nam ne fali, osim pameti u glavi.

ovo je pitanje povezano sa ulaskom RH u EU.

caporegime
10-05-2011, 21:01
http://www.vecernji.hr/vijesti/radila-haag-se-zaposlila-mesicevu-uredu-clanak-285748

mislim da se tu nema što komentirati.
imena, suradnje, poveznice, ciljevi, aktivnosti, sve ovo povezano s likovima iz članka upravo zastrašujuće potvrđuje tezu iz uvoda.

NorthStand
12-05-2011, 02:40
Ništa čudno, uopće ne sumnjam da će "vrijeme učinit svoje", odnosno da će sve završit na nekoj prašnjavoj polici. Ma o čemu mi uopće pričamo, pa oni godinama znaju tko dila te tajne dokumente okolo, godinama veleizdajnički "surađuju" s hagom. I sad će isti ti, koji takvu politiku vode, istraživat tobožnje "veleizdajnike" koje su oni sami postavili da obave taj prljavi posao! hehe Mi smo definitivno glup narod, koji puno toga ne kuži, i politički smo totalno neozbiljni, a mislim i da je pobjeda boljševika Ive Josipovića na izborima, puno toga rekla o nama samima. Kakvi smo, i čemu težimo.

NorthStand
24-11-2011, 15:24
Evo malo pogleda iz očiju, bivšeg veleposlanika Rusije u ZG. (http://www.jutarnji.hr/rusija-je-bila-na-strani-hrvatske/213406/)

NorthStand
12-01-2012, 21:50
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=19401:akademik-josip-peari-krivotvorei-povijest-velikobonjaka-politika-umanjuje-stupanj-srbijanske-odgovornosti-&catid=1:politika&Itemid=9

Nije bilo zgodne teme, pa sam ubacio ovdje.

bandira
02-02-2012, 13:23
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=domagoj%20margeti%C4%87%20urota%20protuiv%20tu%C 4%91mana&source=web&cd=3&ved=0CDcQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.freewebs.com%2Fstop-mesic%2Ftajniplan.htm&ei=8H8qT5usFIzHtAaasfDpDA&usg=AFQjCNEsnODUymvfUuDO0Tl8S6eZIQ5D-Q&sig2=PV-SvksBycy1TT_tow_-MQ&cad=rja

Kako je pročitao Sanadera dok su ga svi tapšali po ramenu

moonlight
03-04-2012, 17:01
Ne bih otvarao novu temu, mada ovo to i zaslužuje.
Naime, ne znam koliko je vas čulo za slučaj Miroslava Mlinara, benkovačkog Srbina, podpredsjednika tamošnjeg SDS-a iz lipnja 1990.?
Zašto slučaj?
Miroslav Mlinar je pronađen "priklan", ne znam kako da to drugačije objasnim pred jedina dva ugostiteljska
objekta u Benkovcu koji su držali Hrvati.
Naravno na očevidu su službenici tadašnjeg SUP-a upravo njih i označili kao glavne krivce.
Nakon toga krenula je lavina medijskog raspirivanja mržnje upravo preko BG tiska i televizije, posebno se u tome isticao
Vuk Drašković, pozivajući se tobože na sjećanja NDH, sve u očitoj namjeri raspirivanja mržnje među Srbima, buđenja svijesti itd.
Zašto slučaj?
Miroslav Mlinar se danas nalazi u Australiji, pobjegao je tamo i prije Oluje, jer je između ostalog na popisu za ratni zločin u selu Škabrnja.
Navodno postoji snimka, ja je već duže tražim u kojoj, u Australiji priznaje kako je insceniran slučaj u Benkovcu.
U dogovoru sa lokalnim liječnikom uputio se te večeri pred ta dva lokala u Benkovcu, liječnik mu je dao lokalnu anesteziju
i britvom ga malo jače zarezao po vratu, ostavivši ga ispred lokala.
Po vlastitom priznanju, na taj je način ( navodno na snimci iskazuje ponos zbog tog čina) je želio probuditi osjećaj straha i mobilizirati Srbe
s dalmatinskog područja na ono što će se i dogoditi u kolovozu 1990.
Ja nikada do sada nisam čuo u raspravama, javnim, da netko priču o srpskoj pobuni započinje od ovog slučaja, čini mi se da se on namjerno zanemaruje.
Ako je netko već čuo za ovaj slučaj, neka se nadoveže, ako netko ima slučajno snimku njegovog priznanja, molio bih da ju stavi ovdje.

Vepar
03-04-2012, 17:29
Ja sam čuo. Pročitao sam izjavu predsjednik SDS-a koji je zaključio isto što si i ti napisao nakon što ga je pregledao i rekao da ne odobrava takve stvari. Pobuna se pripremala i prije tog događaja, a ne spominju ga puno jer su svjesni da ne drži vodu. Inače, taj modus operandi se koristio svugdje (i to ne samo u ratovima 90-ih); prikazati se kao žrtve kako bi dali legitimitet i opravdanje svojim akcijama.

moonlight
03-04-2012, 17:35
Ja sam čuo. Pročitao sam izjavu predsjednik SDS-a koji je zaključio isto što si i ti napisao nakon što ga je pregledao i rekao da ne odobrava takve stvari. Pobuna se pripremala i prije tog događaja, a ne spominju ga puno jer su svjesni da ne drži vodu. Inače, taj modus operandi se koristio svugdje (i to ne samo u ratovima 90-ih); prikazati se kao žrtve kako bi dali legitimitet i opravdanje svojim akcijama.

Ali upravo ovaj slučaj ima taj mobilizacijski učinak, nakon njega svi mogući dogovori su održavani sa figom u džepu, zato je taj slučaj drugačiji od svih ostalih, trebalo bi naći arhivu "Politike" iz tog vremena.
A i javne nastupe tadašnjih srpskih političara

Vepar
03-04-2012, 17:44
Bio je i slučaj s "radioaktivnim" otpadom:

"Prvi znaci oživljavanja starih rana, sumnji i nepoverenja na posleratnom Kordunu zabeleženi su 1988. godine. Tada se, nekako s proleća, Kordunom pronela vest da je noću, iz Zagreba, u atar sela Blatuša, dovezeno i zakopano nekoliko buradi sa radioaktivnim otpadom. Pratio sam taj slučaj na licu mesta, kao novinar „Politike“. Sve reakcije tamošnjih Srba mogle su da se svedu na jednu rečenicu: „Nisu uspeli da nas pobiju u ratu i sad hoće da nas dokrajče trovanjem“. Ne znam, jer nikada nije otkriveno, šta je u Blatušu došlo iz Zagreba ali svakako je vrlo indikativno da je nekoliko godina kasnije Tuđmanova vlast upravo selo Blatuša na Kordunu, odredila kao mesto odlaganja radioaktivnog i medicinskog otpada iz cele Hrvatske."

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=blatu%C5%A1a%20otpad%20radioaktivni&source=web&cd=1&ved=0CCUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.pecat.co.rs%2F2010%2F02%2Frat ko-dmitrovic-krave-i-zlocini-ispod-gore-petra-svacica%2F&ei=lBp7T9TTB8rZ4QTN_bSIBA&usg=AFQjCNH1BbaaRbQXcGkeZQ8eEYiimDTybg&cad=rja

Inkvizitor
03-04-2012, 18:39
Navodno mu je Rašković rekao da se ne glupira jer se vidi da je stručno zarezan, da se ne ošteti arterija.

Ali zašto ti moonlight misliš da je to posebno važno. Kao da se Srbi ne bi digli i bez toga. Po meni marginalija i groteska.

moonlight
03-04-2012, 18:47
Navodno mu je Rašković rekao da se ne glupira jer se vidi da je stručno zarezan, da se ne ošteti arterija.

Ali zašto ti moonlight misliš da je to posebno važno. Kao da se Srbi ne bi digli i bez toga. Po meni marginalija i groteska.

Zbog medijske pompe koja se nakon toga digla...

"Među ostalim lažima, Popović je naveo i slučaj Mlinar: dana 18. svibnja 1990. godine 23-godišnji Mlinar, predsjednik mjesnog ogranka SDS-a, pronađen je ranjen u Benkovcu. Srbi su odmah optužili Hrvate kao "vekovnu" prijetnju, tj. ustaše i koljače. Slučaj je razglašen u medijima, a potom se ispostavilo da je Mlinar, inače loš glumac beogradske akademije dramskih umjetnosti, sam sebe ozlijedio. Potom je taj isti Mlinar 18. studenoga 1991. sudjelovao u pokolju u Škabrnji. Za sav taj strah i hajdučko-četnička djela, četnički vojvoda, ratni zločinac iz II. svjetskog rata pop Momčilo Đujić darovao mu je pisaći stroj na ćirilici. Svrha svakojakih zastrašivanja Srba u Hrvatskoj od njihovih dušobrižnika bila je da ih se psihološki pripremi na agresiju protiv Hrvatske i da se ta agresija unaprijed opravda. Koliko je taj inscenirani slučaj eksploatiran u srbijanskim medijima u njihovoj beskrupuloznoj ratno-huškačkoj kampanji, najbolje pokazuju neki naslovi objavljeni u srpskom tisku: "Napad na srce" (Duga, 8. 6. 1990.), "Agresija koja upućuje na ustaštvo" (Politika, 22. 5. 1990.), "Atak na ceo srpski narod" (Politika, 22. 5. 1990.), "Nepodnošljiva lakoća srpskih ratnika" (Politika, 22. 5. 1990.), "Moja tragedija je tragedija srpskog naroda" (Politika, 17. 6. 1990.), "Dijalog iz zasede" (Novosti, 21. 5. 1990.), "Ružan, bezdušan, ustaški čin" (Politika, 21. 5. 1990.) itd. "

Inkvizitor
03-04-2012, 18:51
Sjećam se ja tog slučaja vrlo dobro. Brujilo se o tome dan-dva a onda naglo zašutilo.

moonlight
03-04-2012, 19:03
Sjećam se ja tog slučaja vrlo dobro. Brujilo se o tome dan-dva a onda naglo zašutilo.

Pa vjerojatno jer je efekt tim činom postignut.
Po tome mi se taj slučaj izdvaja od ostalih, ovih od vepra recimo.

Mada ja donedavno nisam niti znao za taj slučaj.

mirr.or
03-04-2012, 21:36
hmmm.. ja ne vjerujem da takva snimka postoji, sa priznanjem, jer ne bi išlo uz cijelu priču o njemu, gdje se smrtni slučaj ne pominje...jer je on jednostavno danas čovjek sa srpskim pasošem broj jedan, počasni, dobiven po zaslugama, pored nominiranih mnogih javnosti poznatijih ljudi...
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/37416/Objavljeni-nosioci-prvih-pasosa-u-Srbiji-/print

navodno zbog spašavanja ljudi 1999, ali, hm... sigurno je još netko nekoga spasio u to vrijeme, pa nije tako "nagrađen"...

a kako broj jedan znači početak, možda je riječ baš o tom početku...

Inkvizitor
03-04-2012, 22:50
prvi dobio putovnicu..mora da je velike zasluge imao za srpstvo..

moonlight
04-04-2012, 00:27
hmmm.. ja ne vjerujem da takva snimka postoji, sa priznanjem, jer ne bi išlo uz cijelu priču o njemu, gdje se smrtni slučaj ne pominje...jer je on jednostavno danas čovjek sa srpskim pasošem broj jedan, počasni, dobiven po zaslugama, pored nominiranih mnogih javnosti poznatijih ljudi...
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/37416/Objavljeni-nosioci-prvih-pasosa-u-Srbiji-/print

navodno zbog spašavanja ljudi 1999, ali, hm... sigurno je još netko nekoga spasio u to vrijeme, pa nije tako "nagrađen"...

a kako broj jedan znači početak, možda je riječ baš o tom početku...

Znam to za putovnicu, ali snimka postoji, isti taj Dr. Jakša Raguž mi je u razgovoru to potvrdio, istina ne postoji na youtube...al nije
bio trenutak da ga još i to ugnjavim, doći će snimka, za mene je to i dalje vrlo bitna činjenica zbog medijske pažnje
i raspirivanja, eto nisam naveo točno, nije lipanj, nego svibanj 1990.

mirr.or
04-04-2012, 00:32
Znam to za putovnicu, ali snimka postoji, isti taj Dr. Jakša Raguž mi je u razgovoru to potvrdio, istina ne postoji na youtube...al nije
bio trenutak da ga još i to ugnjavim, doći će snimka, za mene je to i dalje vrlo bitna činjenica zbog medijske pažnje
i raspirivanja, eto nisam naveo točno, nije lipanj, nego svibanj 1990.

ima snimka, sad sam baš iščitala neke tekstove, pa sam naišla na jedan komentar.. inače, obrati pažnju kako su u blicu iskrivili ime, moguće kako bi preusmjerili pretrage... jer je nekoliko puta pogrešno napisano, nije štamparska greška...

a evo teksta iz tog vremena putovnice...
http://www.ldp.rs/blog/petar_lukovic.500.html
u tekstu njega nema, ali ima u komentaru:

Sve, sve, ali niko da prokomentarise Br 1 sa liste... dakle, Miroslav Mlinar. Siroj javnosti postao poznat kao Srbin klan od Ustasa u Kninu. Potom dosao u Bgd upisivao glumu pa otisao u Australiju kada je pukla bruka oko tog "klanja" - ispostavilo se da su ga to dohvatili poznanici zbog duga, valjda... Potom bio ranjen u Bombardovanju TV - rekose tada: "Miroslav Mlinar dopisnik Srpske Tv iz kambere koji se zatekao na Tasmajdanu!" Bio blizak Raskovicima itd. Pitam se kada i gde cu sledeci put naleteti na to ime...

sad vidim da su mu svi mediji tada iskrivili ime..
https://www.google.rs/#hl=sr&output=search&sclient=psy-ab&q=miroslav+milnar&oq=miroslav+milnar&aq=f&aqi=g-l1&aql=&gs_l=hp.3..0i13.1143l4033l0l4213l15l11l0l4l4l0l131 l1254l1j10l15l0.llsin.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=92a7a7b51ed90436&biw=1344&bih=731

svašta...

mirr.or
04-04-2012, 00:42
http://www.hlc-rdc.org/Transkripti/Milosevic/Transkripti/Transkripti%20sa%20sudjenja%20Slobodanu%20Milosevi cu%20(26)/Transkript%20sa%20sudjenja%20Slobodanu%20Milosevic u%20-%2023.%20februar%202006..pdf

TUŽILAC NAJS – PITANJE: Gospodine Atlagiću, nemamo vremena za odgovore koji nisu odgovori na pitanja. Bavili smo se događajima u junu 1990. godine i mislim da bi dobro bilo da pogledamo, to je u tabulatoru 8, dokaznog predmeta 351, a to je dokument koji se odnosi na udruživanje opština. Ja ću vam sugerisati sledeće, da je došlo do etničkog odvajanja mnogo pre nego što je došlo do bilo kakvog značajnog nasilja i mi ćemo to da otkrijemo iz ovih dokumenata. Da li prihvatate tu tvrdnju?
SVEDOK AT LAGIĆ – ODGOVOR: Pa, ne prihvatam tu tvrdnju upravo iz razloga što je nasilja bilo. Vi mi niste dozvolili da odgovorim sada. Pa, mi imamo 18. maja 1990. godine upravo i u Benkovcu pokušaj ubistva Miroslava Mlinara. On je izboden nožem 18. maja, dakle prije 27. juna što vi ovde govorite da nije bilo nasrtaja i tako dalje. To je očiti primjer. I od tada je, koliko je meni poznato, Srpska demokratska stranka zaledila odnose sa hrvatskim Saborom. Poslanici jedno mjesec dana dok nisu uspostavili kontakt, nisu bili prisutni na sjedinici Sabora krajem maja, je li, do negdje krajem juna ...

moonlight
04-04-2012, 00:46
ima snimka, sad sam baš iščitala neke tekstove, pa sam naišla na jedan komentar.. inače, obrati pažnju kako su u blicu iskrivili ime, moguće kako bi preusmjerili pretrage... jer je nekoliko puta pogrešno napisano, nije štamparska greška...

a evo teksta iz tog vremena putovnice...
http://www.ldp.rs/blog/petar_lukovic.500.html
u tekstu njega nema, ali ima u komentaru:

sad vidim da su mu svi mediji tada iskrivili ime..
https://www.google.rs/#hl=sr&output=search&sclient=psy-ab&q=miroslav+milnar&oq=miroslav+milnar&aq=f&aqi=g-l1&aql=&gs_l=hp.3..0i13.1143l4033l0l4213l15l11l0l4l4l0l131 l1254l1j10l15l0.llsin.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=92a7a7b51ed90436&biw=1344&bih=731

svašta...

Ja od početka tvrdim da je taj "slučaj" bitan, nije za zanemarit, putovnica (zaboravio sam, al nije ju dobio zbog toga, šatro, nego zbog spašavanja...lalala)
slučaj Mlinar je po meni nezasluženo zapostavljen, u propagandnim igrama, kod nas je još onda bila tema konfederacije, smirimo se, u sjeni djelujmo
izvući ću priču bez rata (Tuđman).

mirr.or
04-04-2012, 00:50
Ja od početka tvrdim da je taj "slučaj" bitan, nije za zanemarit, putovnica (zaboravio sam, al nije ju dobio zbog toga, šatro, nego zbog spašavanja...lalala)
slučaj Mlinar je po meni nezasluženo zapostavljen, u propagandnim igrama, kod nas je još onda bila tema konfederacije, smirimo se, u sjeni djelujmo
izvući ću priču bez rata (Tuđman).

ma baš sam to i pomislila, nije zbog toga, ali... to je priča za javnost, a javnost i tak nema mozga, može se reć bilo što... gadne stvari se uvijek na mala vrata švercaju, nije to ništa novo... a svakako bi valjalo proučiti slučaj...

ovdje se pominjalo to o konfederaciji, ali uvijek u to vrijeme u jednako negativnom kontekstu, znači kao nešto loše po "nas" i "naše" tamo...

caporegime
04-04-2012, 08:22
pa to da je taj mlinar bio našteljen događaj znalo se od početka.
već na početku je utvrđeno da su rane odnosno zarezi bili kirurški precizni i da su napravljeni pažljivo i sa ciljem.
daljnji razvoj događaja je međutim, bacio mlinara u drugi plan budući su se počele događati mnogo gore stvari.
ali što se tiče tog slučaja, to je davno utvrđena stvar da se radilo o namještaljci s ciljem jačeg nabrijavanja srba u hrvatskoj.

bandira
05-04-2012, 20:29
osnivanje hdz u Grubišinom Polju 1990,zanimljiv nacionalni sastav gradića tada
1991. - 3.501 (Hrvati - 1.320, Srbi - 1.294, Jugoslaveni - 255, ostali - 632)

,a cijela općina
godina popisa ukupno Hrvati Srbi Jugoslaveni ostali 1991. 14.206 6.015 (42,34%) 4.540 (31,95%) 636 (4,47%) 3.015

datum ovih događanja je 4 svibnja 1990,u ovakvom omjeru,ovakva događanja,nevjerovatno

http://img848.imageshack.us/img848/9776/sarmost087.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/848/sarmost087.jpg/)

pa onda krenimo u 1991

http://img513.imageshack.us/img513/3519/sarmost084.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/6145/sarmost085.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/1808/sarmost086.jpg

bandira
09-04-2012, 11:07
Poznate činjenice,al nek stoje,od viška glava ne boli
Srbi u Srbiji (ministar itd.) javno govori da se JNA ne smije preimenovati u Srpsku vojsku kako time ne bi dali povoda za optuživanje Srbije za agresiju na Hrvatsku.

I onda ovi naši domaći izdajnici trube ili o dogovorenom ratu ili o građanskom ratu.

Borislav Jović u svom dnevniku kaže da oni ne mogu imati srpsku vojsku jer bi onda bili agresor u Hrvatskoj.

Ministar za vjerska pitanja Dragan Dragojlović dolazi u Valjevo i govori vojnicima da ne mogu imati srpsku vojsku jer dok je vojnik JNA u HR za to nije odgovorna Srbija.

A evo i neprocjenjive snimke Vojislava Šešelja u Benkovcu 23.11.1991. kako krajiškim šizofrenicima objašnjava da je 1+1=2.

http://www.youtube.com/watch?v=wB7bqXDW5hg&t=66m56s

Samo smo Srbi. Jedna vojska. Zajedno s Armijom. Zajedno sa vašim teritorijalcima.
I dobrovoljci i četnici i oni koji nisu četnci - SVI ZAJEDNO.
...
Vodimo borbu na SKUPŠTINI SRBIJE da se svima prizna borački staž i da budu izjednačeni s armijom. Pa šta smo postigli?
Evo, sad svi dobrovoljci u Slavoniji dobijaju kao i rezervsti, ono dnevno šta se dobija, 340 dinara će sad biti.

Šešelj se ljuti što JNA nazivaju komunističkom armijom:

To nije komunistička armija! Nije! Uopšte nije komunistička armija i nemoj to da pričaš.
...
Mi smo danas ta armija, također. I mi i četnici. I mi smo u Vukovaru ostvarili... Armijski oficiri komanduju našim četnicima. Skoro sve smo šlemove prefarbali...Na šlemovima smo nacrtali dvoglavog srpskog belog orla. Na šlemovima!
I oficir armijski, kapetan, major komanduje našim ljudima. I sadejstvo!
Kameni, naš glavni komandant u Vukovaru sadejstvo s armijskim majorom. Navečer planiraju akciju. Sutra izvode. Armija nije imala dovoljno ljudstva zbog dezerterstva, da ona osvaja kuću po kuću. Ali su to naši radili!
...
I nemoj mi reći sad da je to komunistička armija! Oni su potokrake skinuli, a od nas ne traže da skinemo kokarde.

Jedan od krajiških imbecila traži da "naprave Srpsku Armiju", a Šešelj ljutito odgovara:

Pa zato što ne možemo Srpskom Armijom izaći VAN GRANICA DANAŠNJE SRBIJE! Oćeš pustinjsku oluju ovde?! Šta bi, Amerikanci da ti se iskrcaju? Kakva Srpska Armija?! Ja bi streljao svakog ko traži srpsku armiju danas.
...
Oćeš srpsku armiju? Oćeš, kad se država bude zvala Srbija, onda... A sad gledamo dokle će nam biti granice! I DIPLOMATSKA POZICIJA NAM JE JAKA ZATO ŠTO SMO REKLI... oćemo Jugoslaviju, ali bez Hrvata i Slovenaca!

ZGabriel
09-04-2012, 12:02
malo upadam iznebuha :D ovo mi je zapelo za oko

ali svakako je vrlo indikativno da je nekoliko godina kasnije Tuđmanova vlast upravo selo Blatuša na Kordunu, odredila kao mesto odlaganja radioaktivnog i medicinskog otpada iz cele Hrvatske."

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=blatu%C5%A1a%20otpad%20radioaktivni&source=web&cd=1&ved=0CCUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.pecat.co.rs%2F2010%2F02%2Frat ko-dmitrovic-krave-i-zlocini-ispod-gore-petra-svacica%2F&ei=lBp7T9TTB8rZ4QTN_bSIBA&usg=AFQjCNH1BbaaRbQXcGkeZQ8eEYiimDTybg&cad=rja

ne znam koja je ukupna površina tog područja, ali tamo sam bila 2009. - na eko imanju. nakon Oluje ostalo je nešto Srba, većina je prodala zemlju, što Hrvatima, što Nizozemcima.
e sad jesu li svi ti ljudi glupi pa žele uzgajati zdravu hranu na radioaktivnoj podlozi, ne znam...

bandira
09-04-2012, 17:27
malo upadam iznebuha :D ovo mi je zapelo za oko

ne znam koja je ukupna površina tog područja, ali tamo sam bila 2009. - na eko imanju. nakon Oluje ostalo je nešto Srba, većina je prodala zemlju, što Hrvatima, što Nizozemcima.
e sad jesu li svi ti ljudi glupi pa žele uzgajati zdravu hranu na radioaktivnoj podlozi, ne znam...

Koja mitomanija.

SFRJ i Nizozemska navodno su imale tajni dogovor o izvozu nuklearnog otpada u jedno mjesto većinski naseljeno Srbima
SISAK - Je li na području Sisačko-moslavačke županije tajna lokacija odlagališta nuklearnog otpada, kojeg su prema tvrdnjama beogradskog kriminalca Sretena Jocića izrečene na suđenje u Beogradu , izgradile tadašnje jugoslavenske vlasti 1989. i 1990. godine?
Koje bi to mjesto moglo biti: Glina, Dvor, Gvozd?, pitaju se Siščani koje zabrinjava Jocićeva tvrdnja da je bio uključen u državni biznis između SFR Jugoslavije i Nizozemske koje su, pak, imale tajni dogovor o izvozu nuklearnog otpada u jedno mjesto blizu Zagreba, većinski naseljeno Srbima.
Neki se stariji Siščani prisjećaju kako je krajem 80-ih godina bila žustra rasprava na području tadašnje Zajednice općina Sisak o lokaciji za odlagalište nuklearnog otpada kojeg Hrvatska mora uzeti iz nuklearke Krško prema dogovoru sa Slovenijom.

Jedan od vodećih hrvatskih ekoloških stručnjaka, Siščanin dr. Viktor Simončić, prisjeća se da je izvršen odabir četiri potencijalne lokacije u cijeloj Hrvatskoj od koje su dvije bile na području Sisačko-moslavačke županije: Trgovska i Moslavačka gora, no zbog političkih utjecaja i lobiranja nije odabrana niti jedna i Hrvatska danas nema službenu lokaciju za odlaganje nuklearnog otpada.

- Sjećam se, međutim, zbivanja iz početka devedesetih i najave ‘mitinga istine’ na području Gvozda zbog tvrdnji u srbijanskom tisku kako je Hrvatska izgradila nuklearno odlagalište u mjestu Blatuša kod Gvozda, na gliništu ciglane.
Beogradski tisak tada je tvrdio da su Hrvati namjerno izgradili nuklearno odlagalište na području većinski naseljenom Srbima, kako bi ozračili i potrovali srpsko stanovništvo.
Mi iz Ministarstva zaštite okoliša smo izašli na teren, pet, šest dana istraživali to područje i doista smo pronašli pod brdom otpadne gline dvije bačve nepoznatog porijekla i sadržaja koji nije bio nuklearni otpad.
Odgovorno tvrdim da nema u Hrvatskoj tajne lokacije nuklearnog otpada kojeg su gradile civilne vlasti, a je li nešto u tajnosti izgradila JNA, to ne mogu reći, rekao nam je dr. Simončić.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0CGYQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fje-li-kod-siska-tajna-lokacija-odlagalista-nuklearnog-otpada-o-kojem-prica-sreten-jocic-%2F743199%2F&ei=Nf6CT8SEJ47OswbH84nCBA&usg=AFQjCNETBFEJLEyUr-t_n0dUESpBCv2FAQ&sig2=cK3G50dMZW9nxiI2kTTuCg

U Hrvatskoj danas ima (3) 52 m3 (pedesetdva prostorna metra) radioaktivnog otpada nastalog dugogodišnjim korištenjem radioaktivnih tvari i izvora u Hrvatskoj i sasvim je dobro uskladišten. Taj otpad stane u sobu duljine 5, širine 4, a visine 2,6 metara. Ostaje nejasno, zbog čijeg je interesa uopće bilo potrebno predlagati uvrštenje u prostorni plan Hrvatske (i dakako, bezrazložno uzbunjivanje stanovnika) četiri lokacije za izgradnju golemih odlagališta (4 x 18 tisuća m3) radioaktivnog otpada ukupne zapremnine čak 72.000 m3 (sedamdesetdvije tisuće prostornih metara)? Sedamdesetdvije tisuće ipak je poprilično više od pedesetdva prostorna metra.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.croinfo.com%2F2Eko%2FNuke%2F2 004%2FPotencijalno_Odlagaliste_Nuklearnog_Otpada.h tml&ei=Nf6CT8SEJ47OswbH84nCBA&usg=AFQjCNH8oivFpnHUDuqo0rcmuipY-Ml3gQ&sig2=RwbLgGYqDvffdCRXXdFr8g

bandira
21-04-2012, 15:08
Antologija kako je stvorena hrvatska država,ovo su izvadci iz govora predsjednika Tuđmana 1996 godine i danas se možemo samo ufati da će se ponovo pojaviti ponovo netko takav

Prosudbe diplomatskih vojnih stratega bile su da će se Hrvatskom biti gotovo do Božića 1991., a uoči raketiranja Banskih dvora 7. listopada radi obezglavljenja Hrvatske, američki i sovjetsko-ruski generali konzuli napustili su Zagreb.

U tijeku 1991.-1992. stvorena je "Međunarodna hrvatska inicijativa", od skupine hrvatskih intelektualaca iz svijeta ili iseljeništa. Tu skupinu predvodili su Ivo Banac, Krsto Cvijić, Neven Šimac, a sačinjavali su je kanonik Milan Simčić i prof. Juraj Šutija, Radoslav Katičić, Stanko Lasić i Mark Đidara, te dr Krnjević, sin Jurja Krnjevića.

Kako su većina spomenutih dobronamjernih ubrzo spoznali da stvarna namjera te Inicijative nije "pomoć Hrvatskoj državi", već stvaranje druge vlasti u Hrvatskoj, to je ubrzo došlo do njihova razlaza s predvodnicima, gotovo sve koje sam spomenuo su napustili osim predvodnika.

Pravi program tih inicijatora i njihovih suradnika iz Hrvatske, očitovao se u pismu, što su ga objavili u "Erazmusu", 20. rujna 1993. nakon što ga je jedan ambasador prije toga prihvatio. Objavili su znači, pismo pod naslovom "Vrijeme za povlačenje s vlasti" koje su potpisali Ivo Banac, Krsto Cvijić, Slavko Goldštajn, Vlado Gotovac, Vesna Pusić, Ozren Žunec, tražeći od hrvatskog predsjednika da odmah podnese ostavku.

Kolovođe tih i takvih inicijativa prenijeti će težište svojih djelatnosti u zemlju, gdje će oformiti udrugu "Domovina i dijaspora". Tu će udrugu ili krug njihovih istomišljenika u domovini činiti gotovo svi oni pojedinci iz iseljeništva kao što su Ivo Banac, Cvijić, Rađa, Maruna, Jakša Kušan, Vlado Pavlinić, Gojko Borić, neki Osman Stjuard, zapravo Alija Brković s jednog našeg otoka, svi oni prema kojima je sveukupno hrvatsko domoljubno iseljeništvo bilo veoma suzdržano u svijetu.

Za saborske i predsjedničke izbore 1992. pripremali su se s napisanim smjernicama iz londonske centrale, s prosudbom da bi pomoću HSLS- a mogli ukloniti HDZ-e.

Kad se to međutim pokazalo nestvarnim i neostvarivim onda su na izbore 1995. tu ulogu namijenili HSS

Posredstvom Soroševa "Otvorena društva", Helsinškog odbora i drugih organizacija za ljudska prava proželi su nam čitavo društvo. Soroš je registriran u Hrvatskoj 5. ožujka 1993. pri Ministarstvu gospodarstva, sa suglasnošću za "prikupljanje i raspodjelu humanitarne pomoći". Kako je ta humanitarna pomoć bila riješena?

Moram samokritično priznati da je meni bilo jasno kakva je to humanitarna pomoć, ali da smo se i prema Sorošu i prema drugima, pa i prema ponašanju traktorskih diplomata morati odnositi šire, u ono vrijeme kad smo se borili za službeno dobre odnose i s europskim državama i sa glavnom svjetskom velesilom. Pri tom smo međutim, ispustili iz vida razmjere njihovih djelatnosti, dopustivši im da rade maltene što hoće, tako da su oni dobili u svoje ruke gotovo neograničene, nesmetane mogućnosti djelovanja. U svoje projekte uključili su ništa manje nego 290 različitih ustanova u Hrvatskoj, i neposredno još na stotine ljudi, koje izravno imaju na svojim vezama, koji daju stipendije ili veće ili manje svote novaca. U svoju mrežu upleli su ili su upisali, nastojeći ih pridobiti financijskim potporama, pripadnike svih naraštaja i staleža od srednjoškolaca i studenata do novinara, sveučilišnih profesora i akademika, i to iz svih područja kulturnog, gospodarskog, znanstvenog, zdravstvenog, pravnog i publicističkog života. Proteklih godina samo Soroševa fundacija dala je u te svrhe 15-tak milijuna dolara.

U svezi s tim treba reći, da smo kao vlast, kao državna uprava, bez obzira što smo morali voditi računa i biti širi zbog spomenutih međunarodnih okolnosti ipak dopustili takvu jednu djelatnost koja nije spojiva s diplomatskim kodeksima i državnom suverenošću.

U stvaranju situacije za promjenu sadašnje vlasti i prilika u Hrvatskoj, za ovladavanje svim područjima života, najutjecajnije i najjače treba djelovati na području medija i kulture. To ponavljaju na svim svojim skupovima, svim svojim pisanim dokumentima. U Soroševu misiju za pomoć medijima, angažiraju se i druge strane europske i američka zaklade, fundacije, pa i diplomatska predstavništva. U tu svrhu financijski se podržavaju Feral, Arkzin, Vijenac, Novi list, Bumerang, Otok-Ivanić, Dan, Metro, Start nove generacije, Radio Baranja, Radio Labin. A, na kojim su razinama, vidno je iz toga što jednom Feral Tribunu pridaju posebnu važnost, u medijskom prostoru, kao jednom od najuspješnijih njihovih projekata uopće u slobodnom svijetu. Osim njega, uspjeh, pored Radija 101, ubrajaju i neki Bumerang u Osijeku, i nekakav Otok u Ivanić Gradu, gdje su uspjeli, kako sami pišu - pokrenuti smjenu načelnika općine i direktora doma zdravlja, a i izazvati aferu u uredu obrane.
No, nije riječ samo o medijima. Riječ je, prije svega, o znanosti i kulturi, zaštiti okoliša, o zdravstvu, o prosvjeti. A, ta gospoda, osnovali su u Zagrebu i Hrvatski pravni centar, i navodno plaćaju desetke odvjetnika, koji ispituju ratne zločine u Hrvatskoj, pri čemu od njih još nismo čuli o zločinima, agresora i terorista od Vukovara do Škabrnje, već samo o tobožnjima u "Bljesku" i "Oluji". Bave se raznim oblicima edukacije, pomoći knjižnicama, pomoći vrtićima i srednjim školama, a u kakve sve svrhe - već smo vidjeli i na primjeru Ivanić Grada i Samobora.

Čičkov Helsinški odbor zapošljava mnoštvo ljudi, a on se na televiziji ne libi izjaviti da prima donacije od 5, 6 nekih međunarodnih organizacija i iz stranih ambasada u Zagrebu. A, onda mu mi dozvoljavamo održavanje mitinga na Jelačićevu trgu, koji on organizira bez odobrenja, ne poštujući važeće zakone, iako se inače predstavlja kao pobornik pravne države.

Cvijić-Bančev savjetodavni stožer planira unaprijed emisije i konferencije u zemlji i sudjelovanje na međunarodnim skupovima, mjesecima pa i čitavu godinu unaprijed. Pojedine ustanove kao na primjer Centar dramskih umjetnosti Hrvatske u Zagrebu što ga vode Vjeran Zuppa i Nenad Puhovski, učinili su središtima svoje šire djelatnosti.

Otvoreno su proklamirali da im je cilj: - internacionalizacija hrvatske drame i svih literalnih tema, štoviše eliminiranje uopće nacionalnog elementa iz hrvatske umjetnosti u cjelini. Znači, denacionalizacija hrvatske kulture ili kako se Banac učenije izrazio deetnizacija hrvatske kulture.

Kako je moguće da u hrvatskom PEN-klubu glavnu riječ pred svijetom danas imaju Bančevi i Cvijićevi istomišnjenici Prosperov Novak i slični književni neznatnici, a ne glavna pera hrvatska književnosti Petar Šegedin, Ranko Marinković, Slobodan Novak, Dragutin Tadijanović, Slavko Mihalić, Pero Budak, Ivan Aralica, Ivan Kušan, Hrvoje Hitrec, Nikola Miličević, Pavao Pavičić, Goran Tribuson, Vlatko Pavletić, MIlivoj Slaviček, Ivo Frangeš, Nedjeljko Fabrio, Ante Stamač, Dubravko Jelčić, Anđelko Vuletić, Nedjeljko Mihanović, Dubravko Horvatić, Josip Pavićić i drugi. Nema ni jednog značajnijeg imena književnog, kulturnog među njima, a oni govore u ime, i to ne samo hrvatskog PEN-a, nego tobože hrvatske intelektualne javnosti. Da, kako je to moguće, zašto dopuštaju.

Svoju smo slobodu i suverenu državu izvojštili "odlučujući sami o svojoj sudbini". Sada možemo i moramo sami rješavati svoje probleme, bez ičijeg tutorstva i traženja tuđeg skrbništva.

Ne dopustimo da Hrvatska ikad opet postane objekt tuđe politike!

Podsjetimo se, za hrvatske povijesne nedaće nisu nam bili krivi samo vanjski protivnici, već ponajviše nejedinstvo, razdor i nezrelost u redovima hrvatskoga plemstva, a kasnije u redovima drugih vodećih političkih struktura.

cijueli govor imate ovde
http://www.predsjednik.hr/Zagreb07.12.1996

bandira
26-04-2012, 19:33
Svu ovu muku oko Oluje, u političkom i pravosudnom smislu, možemo zahvaliti isključivo Tuđmanovim nasljednicima. Pri tome možemo raspravljati samo o tome je li više kriv Mesić ili Račan.Također je značajno raspraviti o njihovim motivima.
Mesićevi su manje-više jasni, patološka mržnja i politička osveta Franji Tuđmanu. Račan je nešto složenija ličnost koju se u Hrvatskoj često pogrešno doživljava kao krhkog, dobroćudnog čovu. Radi se o iznimno podučenom i perfidnom političkom kadru koji svoje poteze vuče uglavnom iz političkim motiva. Ne iz nekih osobnih, kao što čini Mesić.

Razlika u dojmu između njih dvojice stvorena je ponajprije zbog drugačijeg javnog nastupa. Mesić je bio poprilično pravocrtan u odnosu prema Haagu. Račan ipak nije. Ali ne zato što je bio posebno zainteresiran za obranu digniteta DR i interesa RH, već zbog golih političkih potreba, od odnosa unutar koalicije (u prvom redu Budiša), do značajnog javnog otpora.

Ante Gotovina (i ostala dvojica, ali ponajprije Gotovina) su politički, svjesno i namjerno žrtvovani i gurnuti u ruke Haagu. To su učinili, u skladu sa određenim zajedničkim interesima, Ivica Račan i Stipe Mesić. Na to ukazuje čitav niz činjenica.

Primjerice, detalj koji je posvjedočio Dražen Budiša. Kako je Carla del Ponte, najavljujući optužnicu protiv Gotovine, hrvatskim dužnosnicima rekla kako bi im ova optužnica trebala „politički odgovarati“.

Dalje, zanimljiva je i usporedba sa slučajem Bobetko. Kada je podignuta ta optužnica Račanova vlada je iskoristila pravnu mogućnost koju joj omogućava statut haaškog suda. Da u roku od dva tjedna uloži žalbu. To se uopće nije pokušalo u slučaju Gotovina. Gotovina je pušten niz vodu. Zašto nije bilo žalbe za Gotovinu?

Dvostruka mjerila za Stipetića i Gotovinu. Prvom je omogućen razgovor sa istražiteljima, drugom nije. Zašto? Ne postoji nijedno razumno objašnjenje za takav postupak. Vezano za tu znakovitu podjelu na „desne“ i „lijeve“ generale i jako zanimljivu činjenicu kako su svi oni iz JNA na neki način spašeni (Stipetić, Ademi ...) ne smije se ni na trenutak gubiti iz vida uloga jednog čovjeka. Nedavno preminulog Imre Agotića koji je bio Mesićev suradnik i savjetnik.
A upravo iz Mesićevog ureda, s obzirom na njegov osobni stav a posebno s obzirom na poziciju moći koju je imao pošto je bio u posjedu najvažnijih dokumenata, kreirano je mnogo toga.

I ako stvari pogledamo samo iz ova tri kuta (Mesić, Račan, Agotić) jasno je da Gotovina od nikoga ne može očekivati zaštitu.
Mesić ga doživljava kao Tuđmanovog generala, Račan kao nezgodnog ljubimca desnice, a Agotić kao, ako se već mora, zgodan izbor umjesto nekih drugih njemu bliskih ljudi poput Stipetića.
Ako se njih trojicu pita, Gotovina može u Haag što prije.

I ne samo da su ti trećejanuarci svjesno žrtvovali hrvatske generale, već su i najveći krivci za same optužnice, njihov oblik i konačne posljedice.

Prva optužnica je podignuta je 2001. To je izravna posljedica masovnog isporučivanja tajnih državnih dokumenata Haagu. Najveća tragedija je što se RH ranije sporu sa haškim tužiteljstvom pravno i legalno (slučaj subpoena) uspjela izboriti za to da tužiteljstvo nema pravo zahtijevati, i da Hrvatska nije dužna dati, stotine i stotine dokumenata, već samo točno određene i precizirane.
To je bio uspjeh koji je jamčio da Hrvatska može maksimalno uspješno štititi svoje interese. Nakon promjene vlasti, radi se posve suprotno. Daju se svi mogući dokumenti. Vaninstitucionalno, nezakonito, nekontrolirano.
Haško tužiteljstvo je dobilo odriješene ruke da barata tisućama i tisućama dokumenata i da do kreira optužnice kako im najviše paše.Upravo tako nešto Hrvatska je uspjela spriječiti 1997. u sporu sa tužiteljstvom.

Zašto je Hrvatske odustala od tog svog prava, je li to bilo dobro za nacionalne interese i koje su njegove posljedice svatko može sam zaključivati.
Način na koji su tajni dokumenti tako olako prepušteni je tragičan i nezabilježen u povijesti ozbiljnih država. I danas se uspješno proturaju laži kako bi se obmanula javnost i zaštitili krivci.

Primjerice, uzmite ovu izjavu:http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Mesic-Kljucni-dokaz-Haagu-dostavio-je-Karamarko-Tudman-je-znao-da-srpska-sela-gore-u-tri-smjene

Nikada ni ja, ni moj Ured nismo izravno dostavili neki od tzv. Tuđmanovih transkripata Haaškome sudu. Dapače, od siječnja 2001. godine Vlada je postala vlasnikom cjelokupne dokumentacije i svi zahtjevi za dostavu transkripata Haagu išli su preko Vladinog ureda za suradnju s Haaškim sudom.

Dakle, čovjek može zaključiti samo da Mesić nikada nije Haagu dao nijedan transkript, da je sve rađeno preko Vlade, i to od siječnja 2001. kada je vlada postala vlasnik cijele dokumentacije. A ništa od ovoga nije istina.

Predsjednički transkripti su Haagu dostavljani i tijekom 2000.

,http://img137.imageshack.us/img137/9898/sucimediji.png

dakle prije odluke iz siječnja 2001.

Kada se spominje siječanj 2001., radi se o ovoj odluci:

Odlukom Vlade o preuzimanju i korištenju dokumentacije nastale djelovanjem predsjednika RH — zapise i dokumente koji su nastali djelovanjem dr. Franje Tuđmana kao predsjednika RH — preuzet će Hrvatski državni arhiv sukladno odredbama Zakona o arhivskom gradivu i arhivima.

Ako se tek u siječnju 2001. donose uredbe o radu „sukladno odredbama Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“, onda je jasno kako se radilo prije. No, ovom odlukom Vlada nije htjela samo uvesti reda u raspolaganje sa tajnim dokumentima. Ponajprije je Račan htio preuzeti kontrolu nad ključnim oružjem u ovoj (i ne samo ovoj) stvari – informacijama.

Naravno, Mesiću i ekipi sa Pantovčaka to ipak nije bilo drago, bez obzira na poprilično usklađene interese i namjere vezano za distribuciju tih materijala. Mesić nije oduševljen s tim prijedlogom. Opet traži neke nesuvisle razloge i opravdanja da zadrži kontrolu nad materijalima. Pa kaže:

http://www.hrt.hr/arhiv/2001/01/11/HRT0051.html

Moj je prijedlog da se svi transkripti pregledaju, te da one koji upućuju na krivično djelo ili na tragove prema krivičnom djelu, treba predati MUP-u. Takvih transkripata ima. Oni sami po sebi nisu dokaz, ali predstavljaju put prema dokazima.

I opet:

Odluku o tome kako arhivirati dokumentaciju i transkripte bivšeg hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana tek treba donijeti, izjavio je na odlasku u Davos predsjednik Stjepan Mesić potvrđujući time nagađanja da za Ured predsjednika pitanje transkripata, Vladinom odlukom o njihovoj pohrani na 30 godina, još nije riješeno.

Kao što se vidi, Mesić nema namjeru arhivirati materijale „sukladno odredbama Zakona o arhivskom gradivu i arhivima“. Razumljivom, njemu su ti transkripti itekako potrebni u budućnosti za osobnu politiičku uporabu.

Sve ovo, unatoč tome što Mesić danas bezočno laže kako je „od siječnja 2001. godine Vlada je postala vlasnikom cjelokupne dokumentacije“m dovelo je do toga da se tek početkom 2006. (!) realizirala ova odluka Vlade iz 2001.:

Po ovlasti povjerenstva, gradivo su djelatnici HDA detaljno popisali te su glavne cjeline gradiva preuzete u nekoliko akvizicija u razdoblju od ožujka 2005. do siječnja 2006. Odlukom povjerenstva od 5. srpnja 2005. (...) Ukupno je preuzeto oko 200 dužnih metara gradiva, a unutar te količine nalazi se 3941 izvorni nekopirani transkript.

bandira
26-04-2012, 19:51
Prva optužnica protiv Ante Gotovine podignuta je 2001. Ona nije sadržavala najteži dio, onaj u udruženom zločinačkom pothvatu. U veljači 2004. Dolazi izmijenjena optužnica sa tom optužbom je presjek rada i „zasluga“ Mesića i Račana u vrijeme 2000.-2004.

Podsjetimo se što je ta garnitura preuzela od Tuđmana. Nijednu optužnicu protiv generala iz Hrvatske, nijednu optužnicu vezano za oslobodilačke akcije, odluku „subpoena“ u korist Hrvatske, otvoreno pitanje nadležnosti nad akcijama koje je stajalo pred VS-i UN-a, sa vrlo dobrim izgledima.

U ovom sporu pravorijek je mogao dati samo VS UN-a, dakle politika. Neki pravni elementi tu se pojavljuju samo kao neizostavan dio procedure. Primjerice, može se pozivati i na članak 3. ženevskog protokola iz 1977.:

1. Ni na jednu odredbu ovoga Protokola ne može se pozivati a da to bude na štetu suverenosti države ili odgovornosti vlade da svim zakonitim sredstvima odžava ili ponovno uspostavi pravni poredak ili da brani nacionalno jedinstvo i teritorijalnu cjelovitost države.

Naglašavam, ovo je samo primjer u kakvim sve pravnim detaljima se može naći uporište ili jednostavno izgovor za donošenje političke odluke.

Opet se mogu pozvati na primjer ZERP-a. Znamo da međunarodno pravo mora omogućava to suvereno pravo svakoj državi. Ali Hrvatska opet ima problema. Jer ne da politika.

Koje su činjenice?
Činjenice su da haaški sud suverenoj državi ne može ama baš ništa, Haag može tek države tužakati određenim političkim instancama da vrše pritisak. Koje će ga vršiti samo ako njima to odgovara, a neće ako im ne odgovara.

Činjenica je da je polovicom 1999. Haag prijavio Hrvatsku Vijeću sigurnosti zbog toga što RH nije dopuštala istrage oko Oluje. Hrvatska je upravo to i htjela. To je bila karta na koji smo igrali. Neka VS donese pravorijek.

Kakva je bio odnos prema Oluji kod nekih zemalja članica VS oslikavaju sljedeći detalji:

Dvadeseti je Hrvat, Ante Gotovina, bivši legionar, osuđivan u Francuskoj za iznudu kojeg je ICTY 2001. optužio za zločine protiv krajinskih Srba u kolovozu 1995. Zagreb odbija izručiti svojega generala, „viteza Domovinskog rata". I hrvatske vlasti nadaju se nagodbi. Jedan bivši američki posebni izaslanik na Balkanu zalaže se u svibnju 2003. kod Carle Del Ponte da odustane od toga slučaja. Više drugih međunarodnih ličnosti posreduju u njegovu korist. Gotovina ima saveznike u Francuskoj, gdje je živio, i u Sjedinjenim Američkim Državama. Američki vojni stručnjaci savjetovali su ga za vrijeme vojnih operacija u Krajini 1995. Može računati i na potporu američkih neokonzervativnih krugova koji u Washington Timesu spajaju novinsku kampanju protiv ICTY-a i poziv na povlačenje optužnice protiv njega. Ali u Londonu ima žestoke neprijatelje koji ga pod svaku cijenu žele vidjeti u zatvoru.

Florence Hartman, Mir i Kazna, str. 137

Također, zabrinuti su i u američkom kongresu.

http://img850.imageshack.us/img850/3999/amerikikongreszabrinutz.png

http://img706.imageshack.us/img706/3999/amerikikongreszabrinutz.png

Ovo su reakcije i lobiranja u vrijeme kada je optužnica podignuta, a možete onda zamisliti kakvu smo podršku iz ovih zemalja imali 1999.!
Dodao bih i Kinu. Vrlo je vjerojatno da bi se i ona, iz svojih interesa naravno, priklonila stavu RH. Inače, Kina je sudjelovala i u slučaju subpoena 1997., što samo pokazuje kako velike sile imaju interese i tamo gdje bi se čovjek najmanje nadao.

Uglavnom, uopće ne sumnjam da bi Hrvatska uspjela ishoditi povoljan pravorijek VS.

A što je napravila nova vlast? Odmah nakon dolaska prepuštaju nadležnost Haagu. Zašto je bio toliki problem pričekati da VS donese svoju odluku? Baš ništa nismo mogli izgubiti.

Upravo zato su Račan i Mesić bili svjesni da bi VS vrlo lako mogao donijeti odluku suprotnu onoj koju su oni donijeli. S obzirom da su novi "strateški partneri" postali oni koje Florence Hartman gore navodi kao "žestoke neprijatelje" generala Gotovine i s obzirom na političke planove Mesića i Račana osobno bilo je poželjno kriminalizirati Domovinski rat, bivšu vlast, predsjednika Tuđmana i sve oni koji su mi bliski.

To poltronstvo Englezima je išlo toliko daleko da su se i najviši predstavnici nove vlasti, ministri i vodeći zastupnici, u Hrvatskom Saboru "dodavali" propagandom engleske tajne

službe:http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000928/novosti1.htm

Marin Jurjević (SDP): Jesu li gospićka uhićenja bila spektakularna i imaju li utemeljenja tvrdnje da su irski teroristi naoružavani iz Hrvatske?
Šime Lučin (MUP): Točno je da smo prekinuli dva lanca šverca oružjem. Akcija je provedena u suradnji s Interpolom i engleskom obavještajnom službom, njihovi nalazi potvrđuju upit, a konačnu ocjenu o svemu dat će naši pravosudni organi.

Dakle, trebalo je ragirati brzo. Da slučajno VS ne donese sasvim izglednu odluku da Haag nije nadležan za Oluju. Već početkom 2000. u Saboru je izglasano prepuštanje nadležnosti. I to je početak propasti i tragedije.

Sve to je uništeno. Akcije su izručene Haagu, tužiteljstvu se serviralo sa desecima tisućama dokumenata, javnom distribucijom i manipulacijama transkriptima kriminalizirao se Domovinski rat (to nije floskula, već jako važan dio utjecaja na javno mijenje), neke generale se štitilo a neke političkom odlukama pustilo niz vodu. I na koncu svega, svojim radom usojeli su čak i pogoršati optužnicu i dodati dio o UZP!

Krajnji rezultat svega toga su ove užasne presude generalima Markaču i Gotovini.

Vepar
26-04-2012, 21:59
Antologija kako je stvorena hrvatska država,ovo su izvadci iz govora predsjednika Tuđmana 1996 godine i danas se možemo samo ufati da će se ponovo pojaviti ponovo netko takav

Prosudbe diplomatskih vojnih stratega bile su da će se Hrvatskom biti gotovo do Božića 1991., a uoči raketiranja Banskih dvora 7. listopada radi obezglavljenja Hrvatske, američki i sovjetsko-ruski generali konzuli napustili su Zagreb.

U tijeku 1991.-1992. stvorena je "Međunarodna hrvatska inicijativa", od skupine hrvatskih intelektualaca iz svijeta ili iseljeništa. Tu skupinu predvodili su Ivo Banac, Krsto Cvijić, Neven Šimac, a sačinjavali su je kanonik Milan Simčić i prof. Juraj Šutija, Radoslav Katičić, Stanko Lasić i Mark Đidara, te dr Krnjević, sin Jurja Krnjevića.

Kako su većina spomenutih dobronamjernih ubrzo spoznali da stvarna namjera te Inicijative nije "pomoć Hrvatskoj državi", već stvaranje druge vlasti u Hrvatskoj, to je ubrzo došlo do njihova razlaza s predvodnicima, gotovo sve koje sam spomenuo su napustili osim predvodnika.

Pravi program tih inicijatora i njihovih suradnika iz Hrvatske, očitovao se u pismu, što su ga objavili u "Erazmusu", 20. rujna 1993. nakon što ga je jedan ambasador prije toga prihvatio. Objavili su znači, pismo pod naslovom "Vrijeme za povlačenje s vlasti" koje su potpisali Ivo Banac, Krsto Cvijić, Slavko Goldštajn, Vlado Gotovac, Vesna Pusić, Ozren Žunec, tražeći od hrvatskog predsjednika da odmah podnese ostavku.

Kolovođe tih i takvih inicijativa prenijeti će težište svojih djelatnosti u zemlju, gdje će oformiti udrugu "Domovina i dijaspora". Tu će udrugu ili krug njihovih istomišljenika u domovini činiti gotovo svi oni pojedinci iz iseljeništva kao što su Ivo Banac, Cvijić, Rađa, Maruna, Jakša Kušan, Vlado Pavlinić, Gojko Borić, neki Osman Stjuard, zapravo Alija Brković s jednog našeg otoka, svi oni prema kojima je sveukupno hrvatsko domoljubno iseljeništvo bilo veoma suzdržano u svijetu.

Za saborske i predsjedničke izbore 1992. pripremali su se s napisanim smjernicama iz londonske centrale, s prosudbom da bi pomoću HSLS- a mogli ukloniti HDZ-e.

Kad se to međutim pokazalo nestvarnim i neostvarivim onda su na izbore 1995. tu ulogu namijenili HSS

Posredstvom Soroševa "Otvorena društva", Helsinškog odbora i drugih organizacija za ljudska prava proželi su nam čitavo društvo. Soroš je registriran u Hrvatskoj 5. ožujka 1993. pri Ministarstvu gospodarstva, sa suglasnošću za "prikupljanje i raspodjelu humanitarne pomoći". Kako je ta humanitarna pomoć bila riješena?

Moram samokritično priznati da je meni bilo jasno kakva je to humanitarna pomoć, ali da smo se i prema Sorošu i prema drugima, pa i prema ponašanju traktorskih diplomata morati odnositi šire, u ono vrijeme kad smo se borili za službeno dobre odnose i s europskim državama i sa glavnom svjetskom velesilom. Pri tom smo međutim, ispustili iz vida razmjere njihovih djelatnosti, dopustivši im da rade maltene što hoće, tako da su oni dobili u svoje ruke gotovo neograničene, nesmetane mogućnosti djelovanja. U svoje projekte uključili su ništa manje nego 290 različitih ustanova u Hrvatskoj, i neposredno još na stotine ljudi, koje izravno imaju na svojim vezama, koji daju stipendije ili veće ili manje svote novaca. U svoju mrežu upleli su ili su upisali, nastojeći ih pridobiti financijskim potporama, pripadnike svih naraštaja i staleža od srednjoškolaca i studenata do novinara, sveučilišnih profesora i akademika, i to iz svih područja kulturnog, gospodarskog, znanstvenog, zdravstvenog, pravnog i publicističkog života. Proteklih godina samo Soroševa fundacija dala je u te svrhe 15-tak milijuna dolara.

U svezi s tim treba reći, da smo kao vlast, kao državna uprava, bez obzira što smo morali voditi računa i biti širi zbog spomenutih međunarodnih okolnosti ipak dopustili takvu jednu djelatnost koja nije spojiva s diplomatskim kodeksima i državnom suverenošću.

U stvaranju situacije za promjenu sadašnje vlasti i prilika u Hrvatskoj, za ovladavanje svim područjima života, najutjecajnije i najjače treba djelovati na području medija i kulture. To ponavljaju na svim svojim skupovima, svim svojim pisanim dokumentima. U Soroševu misiju za pomoć medijima, angažiraju se i druge strane europske i američka zaklade, fundacije, pa i diplomatska predstavništva. U tu svrhu financijski se podržavaju Feral, Arkzin, Vijenac, Novi list, Bumerang, Otok-Ivanić, Dan, Metro, Start nove generacije, Radio Baranja, Radio Labin. A, na kojim su razinama, vidno je iz toga što jednom Feral Tribunu pridaju posebnu važnost, u medijskom prostoru, kao jednom od najuspješnijih njihovih projekata uopće u slobodnom svijetu. Osim njega, uspjeh, pored Radija 101, ubrajaju i neki Bumerang u Osijeku, i nekakav Otok u Ivanić Gradu, gdje su uspjeli, kako sami pišu - pokrenuti smjenu načelnika općine i direktora doma zdravlja, a i izazvati aferu u uredu obrane.
No, nije riječ samo o medijima. Riječ je, prije svega, o znanosti i kulturi, zaštiti okoliša, o zdravstvu, o prosvjeti. A, ta gospoda, osnovali su u Zagrebu i Hrvatski pravni centar, i navodno plaćaju desetke odvjetnika, koji ispituju ratne zločine u Hrvatskoj, pri čemu od njih još nismo čuli o zločinima, agresora i terorista od Vukovara do Škabrnje, već samo o tobožnjima u "Bljesku" i "Oluji". Bave se raznim oblicima edukacije, pomoći knjižnicama, pomoći vrtićima i srednjim školama, a u kakve sve svrhe - već smo vidjeli i na primjeru Ivanić Grada i Samobora.

Čičkov Helsinški odbor zapošljava mnoštvo ljudi, a on se na televiziji ne libi izjaviti da prima donacije od 5, 6 nekih međunarodnih organizacija i iz stranih ambasada u Zagrebu. A, onda mu mi dozvoljavamo održavanje mitinga na Jelačićevu trgu, koji on organizira bez odobrenja, ne poštujući važeće zakone, iako se inače predstavlja kao pobornik pravne države.

Cvijić-Bančev savjetodavni stožer planira unaprijed emisije i konferencije u zemlji i sudjelovanje na međunarodnim skupovima, mjesecima pa i čitavu godinu unaprijed. Pojedine ustanove kao na primjer Centar dramskih umjetnosti Hrvatske u Zagrebu što ga vode Vjeran Zuppa i Nenad Puhovski, učinili su središtima svoje šire djelatnosti.

Otvoreno su proklamirali da im je cilj: - internacionalizacija hrvatske drame i svih literalnih tema, štoviše eliminiranje uopće nacionalnog elementa iz hrvatske umjetnosti u cjelini. Znači, denacionalizacija hrvatske kulture ili kako se Banac učenije izrazio deetnizacija hrvatske kulture.

Kako je moguće da u hrvatskom PEN-klubu glavnu riječ pred svijetom danas imaju Bančevi i Cvijićevi istomišnjenici Prosperov Novak i slični književni neznatnici, a ne glavna pera hrvatska književnosti Petar Šegedin, Ranko Marinković, Slobodan Novak, Dragutin Tadijanović, Slavko Mihalić, Pero Budak, Ivan Aralica, Ivan Kušan, Hrvoje Hitrec, Nikola Miličević, Pavao Pavičić, Goran Tribuson, Vlatko Pavletić, MIlivoj Slaviček, Ivo Frangeš, Nedjeljko Fabrio, Ante Stamač, Dubravko Jelčić, Anđelko Vuletić, Nedjeljko Mihanović, Dubravko Horvatić, Josip Pavićić i drugi. Nema ni jednog značajnijeg imena književnog, kulturnog među njima, a oni govore u ime, i to ne samo hrvatskog PEN-a, nego tobože hrvatske intelektualne javnosti. Da, kako je to moguće, zašto dopuštaju.

Svoju smo slobodu i suverenu državu izvojštili "odlučujući sami o svojoj sudbini". Sada možemo i moramo sami rješavati svoje probleme, bez ičijeg tutorstva i traženja tuđeg skrbništva.

Ne dopustimo da Hrvatska ikad opet postane objekt tuđe politike!

Podsjetimo se, za hrvatske povijesne nedaće nisu nam bili krivi samo vanjski protivnici, već ponajviše nejedinstvo, razdor i nezrelost u redovima hrvatskoga plemstva, a kasnije u redovima drugih vodećih političkih struktura.

cijueli govor imate ovde
http://www.predsjednik.hr/Zagreb07.12.1996

Zbog takvih likova sam u određenoj mjeri kritičan prema našoj emigraciji jer je tu, ruku na srce, bilo svega. Zapravo, mislim da su Hrvati izvan Hrvatske raznih političkih profila i da se po tome ne razlikuju puno od nas u Hrvatskoj. Većina ljevičara misle da su vani svi ustaše ili HDZ-ovci, ali to nema veze sa stvarnošću. A taj Cvijić i nije bio Hrvat, nego Englez.

bandira
10-05-2012, 15:29
Vladimir Jagar: Kako sam tajno snimio Martina Špegelja
Autor/izvor: SEEbiz / Politika
Datum objave: 02.05.2012. - 12:30:00
Zadnja izmjena: 02.05.2012. - 14:19:57
BEOGRAD - Oficir Vojne bezbjednosti u penziji Vladimir Jagar, koji je tajno snimio Martina Špegelja u jesen 1990. godine, rekao je da je akcijom kodnog naziva "Štit" spriječen ilegalni uvoz oružja iz Mađarske, Južne Amerike, Rumunije, Poljske, tadašnjeg DDR-a i preko Italije.

Jagar, koji je po nacionalnosti Hrvat, a danas živi u Beogradu, izjavio je za "Politiku", prvi put javno govoreći o tom događanju, da je Špegelja uspio da snimi, jer mu je on vjerovao budući da su bili iz istog sela, a sretali su se i prilikom lova.

Vladimir Jagar je naveo da je njegov otac, kojeg su ustaše kao sekretara KP zarobile 1943. godine i koji je bio zatočenik Jasenovca, "uvek opravdano strahovao da se ustaše ne vrate na vlast u Hrvatskoj" i upozorio ga da će se "Martin /Špegelj/ prevrnuti na drugu stranu". On je naveo da je Špegelj nedugo poslije postavljenja za ministra odbrane Hrvatske, došao u Viroviticu gdje je Jegeru zakazo sastanak u lovačkoj kući "Kinkovo" na Bilogori gdje mu je prvi put iznio "svoje planove".

Jagar, koji je uključen u akciju dokumentovanja aktivnosti na organizovanju paravojnih sastava i ilegalnog naoružavanja koju je su vojni bezbjednjaci vodili pod nazivom "Štit" objasnio je da je snimanje obavljeno u kući njegovih roditelja u Starom Gradcu.

"Pošto se ukazala potreba da se na brzinu stvore uslovi za tako nešto, najpogodnije i najbezbednije bilo je da se to /snimanje/ odradi kod mene, a veliko je pitanje da li bi Špegelj izuzev svoje kuće bilo gde tako olako svratio na iznenada zakazani sastanak kao kod mene u moju kuću", rekao je Jagar.

On je naveo da je ilegalno uvezeno oružje iz Mađarske - oko 18.000 pušaka koje su bile podijeljene paravojnim sastavima u Hrvatskoj, prešlo u nadležnost MUP-a Hrvatske i vrećano u toku februara 1991. godine u magacine.

Jagar je po završetku angažvanja u akciji "Štit" vanredno unaprijeđen u čin kapetana prve klase i odlikovan Ordenom za hrabrost i prekomandovan u Beograd, prvo u organe bezbjednosti Gardijske brigade, a zatim u Upravu bezbjednosti SSNO. Tu je bio sve do smjene tadašnjeg načelnika Vojne službe bezbednosti generala Aleksandra Vasiljevića, 11. maja 1992. godine.

"Nakon dovođenja Nedeljka Boškovića na dužnost načelnika Uprave bezbednosti, oteran sam iz Uprave kao hrvatski špijun. Meni je indirektno spočitana špijunaža i rečeno mi je da se više ne pojavljujem na poslu", rekao je Jagar, koji je penzionisan 1998. godine.

Jagar je odbacio Špegeljeve tvrdnje kako ga je vodio kroz život i othranio i objasnio da mu je majka umrla 1980. godine, kada je već radio u vojsci, a otac, 1986. godine.

"Neki od novinara ovde, u intervjuima koje su davali za hrvatske medije, nazivali su me oceubicom, etiketirajući me da sam Špegeljev sestrić, iako su znali da to nije tačno", rekao je Jagar.

bandira
20-05-2012, 10:48
teza da
"Republika Hrvatska svoju državnost može zahvaliti Ustavu SFRJ iz 1974. godine, jer je zahvaljujući njemu Badinterova komisija donijela pozitivno mišljenje"

Naravno, to je neistina, ali pošto tu neistinu zastupa dosta onih koji se svakodnevno pojavljuju u medijima, ona ne samo da je od laži postala kontroverza, nego je otišla čak i korak dalje, nemali je broj onih koji su tu izmišljotinu spremni prodati pod istinu kuneći se na sve živo da je bilo baš tako.

Međutim, prava istina krije se u članku sjajnog Ante Bokšića koji služeći se neoborivim činjenicama kao logičkim premisama dolazi do ispšravnog zaključka.
Iz ovog
http://www.hkv.hr/izdvojeno/vai-prilozi/a-b/boksic-ante/10773-ante-boki-qdravotvorniq-karakter-jugoslavenskih-ustava.html

svakako valja izdvojiti su dvije stvari:

1. U svom Mišljenju broj 5, 11. siječnja 1992., a koji se odnosi na Hrvatsku, komisija ni jednom jedinom riječju ne spominje bilo koji Ustav SFRJ, pa ni onaj iz 1974.

2. Naime, taj istaknuti francuski pravnik, sveučilišni profesor i političar te bivši ministar pravosuđa i predsjednik Ustavnog suda Francuske hrvatskim je medijima svojevremeno pojasnio na koji način je došlo do odluka arbitraže kojoj je presjedao. Tako u izjavi za riječki Novi list 18. travnja 2003. gospodin Badinter kaže:

„U prvome redu oslanjali smo se na temeljne principe međunarodnog prava, što smo jedino i mogli u situaciji u kojoj je bilo očito da je država Jugoslavija, koja je dotad postojala, bila u stanju raspada. S druge strane, vrlo važan element je bio i hrvatski Ustav. Taj je dokument bio napravljen na način da je zadovoljavao temeljne principe poštivanja vladavine prava i zaštite ljudskih prava." Vezano za utjecaj ustava SFRJ iz 1974. Badinter je decidiran: „Što se tiče jugoslavenskog ustava iz 1974, njega nismo toliko uzimali u obzir, jer se radilo o ustavu zemlje koja se u tom trenutku nalazila u stanju disolucije"

bandira
20-05-2012, 17:56
U Mišljenju broj 5 Badinterove komisije, koji se odnosi na uvjete za priznanje RH stoji:

U cilju tog razmatranja, komisija je proučila sledeća dokumenta koja je uputila Republika Hrvatska:
— Odgovore na upitnik Komisije upućen zainteresovanim republikama 24. decembra 1991. godine,
— Dokument poslat uz zahtev za priznavanje od 19. decembra 1991. godine pod uslovom »odgovori na deklaraciju o Jugoslaviji i na deklaraciju o smernicama za priznavanje novih država u Istočnoj Evropi i Sovjetskom Savezu«,
— Ustav Republike Hrvatske od 22. decembra 1990. godine,
— Izveštaj o rezultatima referenduma održanog 19. maja 1991. godine,
— Ustavnu odluku o suverenosti i nezavisnosti Republike Hrvatske od 25. juna 1991. potvrđenu članom 140. paragrafa 1. njenog Ustava,
— Deklaraciju o uspostavljanju suverenosti i nezavisnosti Republike Hrvatske od 25. juna 1991. godine,
— Ustavni zakon o ljudskim pravima i slobodama i o pravima nacionalnih i etničkih zajednica, kao i manjina u Republici Hrvatskoj od 4. decembra 1991. godine,
— Odluku Parlamenta od 28. decembra 1991. kojom se podržava zahtev za priznavanje Republike Hrvatske koji je izneo predsednik Republike Hrvatske,
— Telefaks koji je predsednik Republike Hrvatske poslao 11. januara 1992. godine kao odgovor na zahtev za dodatne informacije koje je formulisala komisija 10. januara 1992. godine.
Iz ovoga proizalzi da se RH tada zaista nije niti pozivala na Ustav iz 1974. pred Badinterovom komisijom.

bandira
30-05-2012, 17:16
http://www.youtube.com/watch?v=YvpR7MxVm6Y

caporegime
02-06-2012, 11:18
da se ne hvalim........

Zadnja epizoda serijala “Jugoslavenske tajne službe”, koju će HTV prikazati u ponedjeljak 20,35 sati na prvom programu, završava dokumentarističkom poslasticom. Raspad Jugoslavije, krajem osamdesetih je mnogima već vidljiv, a to skoro raspadanje odražava se i na stanje u republičkim tajnim službama. I one počinju razmišljati što će biti s njima kada dotadašnjem sustavu, kojega su one tako predano i okrutno branile, dođe kraj. Protagonisti 10. epizode serijala JTS otkrivaju poseban plan stvoren u vrhovima službi a on pojednostavljeno glasi - stvoriti uvjete u kojima će se dogoditi prelaz na višestranačje, ali koje će biti nadzirano s njihove strane. Istodobno, politika Slobodana Miloševića, ne samo da će srušiti državnu zajednicu, nego su i republičke službe, poput one u SR Hrvatskoj pred dvojbom; tko se može suprostaviti Miloševiću, koji će doći, svojim velikosrpstvom glave svima, pa i onima koji su bili za jugoslavenstvo. Postojeće partijsko hrvatsko vodstvo to nije u stanju. Treba proširiti bazu otpora.

Disidenti na varljivoj slobodi

Bivši agenti tvrde kako je tada u samom vrhu službi, tzv. hrvatskoj UDBA-i (Služba državne sigurnosti SRH), već par godina prije raspada Jugoslavije projicirano da političko vodstvo treba prepustiti osobi koja će, na valu provale nacionalnih osjećaja i hrvatstva, a pod nadzorom, provesti Hrvatsku iz socijalističkog, u višestranački sustav. No gdje pronaći osobu koja može provesti ovakvu transformaciju? Jedino na dugom popisu disidenata, onih koji su obilježeni kao protivnici sistema. Na tom popisu nalazi se mnoštvo književnika, političara, bivših oficira JNA, studentskih vođa, proljećara itd. Mnogi od njih bili su osuđeni i odslužili zatvorske kazne. Bili su politički zatvorenici, a i pred kraj osamdesetih, bili su na varljivoj slobodi. Pod nadzorom, izolirani i što im je bilo zajedničko - bile su im oduzete putovnice. No, plan hrvatskih visokopozicioniranih udbaša predviđao je da budući politički vođa mora uspostaviti kontakte s hrvatskom političkom emigracijom u inozemstvu. I tu počinje politički triler.

Dobre veze u emigraciji

Izbor osobe koja će to sve provesti pada na - Franju Tuđmana: - em je Titov general, antifašist, em je preko pokojnog Brune Bušića stekao dobre veze u emigraciji, tvrdi povjesničarka Bruna Esih. Radnja zadnje epizode, dakle dolazi do “projektiranog” imena - F. Tuđmana. O tome svoje mišljenje ima i Ivan Zvonimir Čičak; - Ja mislim da je Franjo Tuđman projekt Mike Špiljka. I da je on zapravo tranzicijska osoba, koja bi osigurala njima status koji su imali, on je, puno prije svih nas imao putovnicu, putovao po svijetu. Mi smo svi dobili 90-ih godina putovnice. Nitko od nas nije imao. Kako je on imao a mi ne?

s neskrivenom radošću se želim pohvaliti i ponovo istaknuti kako sam razmišljajući o ovome već i otvorio ovu temu sa sličnim uvodom.
mislim da sam bio na dobrom traqgu jer očito nisam usamljen u ovakvim razmišljanjima kao niti većina ljudi na ovom forumu.
što to znači?
znači, da znamo razmišljati, analizirati i prodirati duboko u problem, gdje većina ljudi ipak mentalno nije kadra prodrijeti, a što je vidljivo iz totalne naivnosti i pogrešne percepcije mnogih stvari u zemlji.
sama činjenica da eph pamflete uopće netko čita a kamoli da veliki broj ljudi iz njih crpi pamet, je poražćaqvajuća za jedan narod i jedno društvo na trisnom političkom terenu.

da se podsjetime još samop na početak teme.....tamo davno.

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=170&p=4222&viewfull=1#post4222

bandira
07-06-2012, 16:17
da se ne hvalim........

s neskrivenom radošću se želim pohvaliti i ponovo istaknuti kako sam razmišljajući o ovome već i otvorio ovu temu sa sličnim uvodom.
mislim da sam bio na dobrom traqgu jer očito nisam usamljen u ovakvim razmišljanjima kao niti većina ljudi na ovom forumu.
što to znači?
znači, da znamo razmišljati, analizirati i prodirati duboko u problem, gdje većina ljudi ipak mentalno nije kadra prodrijeti, a što je vidljivo iz totalne naivnosti i pogrešne percepcije mnogih stvari u zemlji.
sama činjenica da eph pamflete uopće netko čita a kamoli da veliki broj ljudi iz njih crpi pamet, je poražćaqvajuća za jedan narod i jedno društvo na trisnom političkom terenu.

da se podsjetime još samop na početak teme.....tamo davno.

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=170&p=4222&viewfull=1#post4222

pa mogu ti reći da se slažem s tobom,i po meni je u dogovor bila uključena katolička crkva i to kad su udbaši shvatili da im vrime otkucava.To se može vrlo jednostavno zaključit gledajući kronologiju pada komunizma i događanja tada.
Naši komunisti su raspisali izbore kad su se debelo prisrali za svoju guzicu i strahovali da ne prođu kao Čaušesku.
Koliko su naše komunjare bile za mirnu predaju vlasti i demokraciju najbolje ih je porediti sa ostalim komunističkim državama tada.

Poljska lipanj 1989 izbori
Mađarska 23 listopad 1989
Poljska lipanj 1989 izbori
Mađasrska 23 listopad 1989
DDDR 9 studenog 1989
ČSSR 17 studenog izbori 1989
Bugarska studeni 1989
Rumunjska 22.12 nasilno srušen Čaušesku

I tek tada SK Hrvatske postiže unutarnji dogovor o višestranačju 9. prosinca 1989 ,a odluku o dopuštanju izbora 5. siječnja 1990.

Koja smeća,čuvali vlast do zadnjeg trena,a događanja u Rumunjskoj ih požurila..

NorthStand
26-04-2013, 01:38
http://www.youtube.com/watch?v=OhvzziQ2cQk

NorthStand
11-06-2013, 13:30
brišite. zabuna.

NorthStand
05-08-2013, 00:35
http://blip.tv/braniteljski-portal/112-zadarska-brigada-20-obljetnica-5318792

NorthStand
10-08-2013, 23:57
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5VIjFlcV8KI

bandira
16-08-2013, 16:07
Znate li tko je bio istražitelj bugojanskoj grupi ,to jest uhićenim živim pripadnicima?

Zanimljivo je da je jedan od istražnih sudaca u postupku protiv članova skupine bio i Ivan Fumić, bivši vojni sudac i republički sekretar za pravosuđe, a danas član Predsjedništva Saveza antifašističkih boraca i antifašista Hrvatske. Štoviše, Fumić je jedan od možda posljednjih živućih neposrednih svjedoka toga procesa. Nama je jučer napomenuo da s njime još nitko o Bugojanskoj skupini nije razgovarao, ali i da nema namjeru o tome s bilo kime razgovarati. No, nama je ipak ispričao neke detalje.

Radio sam kao vojni istražni sudac u Zagrebu, ali sam za Bugojansku skupinu poslan nakratko u Sarajevo kao ispomoć. Bio sam jedan od istražitelja i saslušavao sam četvoricu optuženih. Bila je to velika istraga, ne samo protiv te četvorice nego i protiv niza drugih ljudi koji su u Jugoslaviju ušli s putovnicom.

Oni su ljudi htjeli dignuti ustanak oružanim akcijama, ali ne bih rekao da je to bio terorizam.
Suđenja su još bila i u Požegi, Mostaru, Zenici i na nekim drugim sudovima. Moram reći da smo mi znali da se akcija priprema prije nego što su ušli u zemlju. Za to je bio zadužen Franjo Herljević, tadašnji savezni sekretar za unutrašnje poslove, ali služba je zakazala priznaje Fumić i naglašava da je otišao iz Sarajevu kad je počelo suđenje.

Fumić tvrdi da ne zna gdje su završili posmrtni ostaci 18 članova skupine, pa ni tri tijela onih koji su strijeljani u Sarajevu. Samo dodaje kako su, prema tadašnjem zakonu, tijela trebala biti predana obiteljima.Obitelji se pak nadaju da će se naći netko tko nešto o tome zan i javiti kako bi se tijela napokon pronašla. Osim ako ih JNA ili netko od bivših jugoslavenskih državnih službi nije uništio.

Tko zna di je ovaj,ne bi se začudia da uživa hrvatsku mirovinu?

http://www.zaslike.com/files/zquk8mri7303nxdfmywy_thumb.jpg (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=zquk8mri7303nxdfmywy.jpg)

Grunf
06-10-2014, 23:52
Odličan filmić, animirani zemljovid stanja na ratištima od početka do kraja rata. Nije detaljno i nešto fali, ali za početak odlično. :)

http://www.youtube.com/watch?v=EyxOBHFYVNo

NorthStand
07-10-2014, 16:03
grufek jednostavno dominira ovih dana, to care samo nastavi ovako bogovski informirat naciju. :D

što se tiče videa, Srbi su raskrinkani za sva vremena, sad da bilo gdje udare kreće "NATO bombardovanje". :smijeh

moonlight
08-10-2014, 11:32
Odličan filmić, animirani zemljovid stanja na ratištima od početka do kraja rata. Nije detaljno i nešto fali, ali za početak odlično. :)

http://www.youtube.com/watch?v=EyxOBHFYVNo

Ta animirana karta dio je većeg projekta o izložbi u Hrvatskom povijesnom muzeju, "20. godina od agresije na RH"...
zapravo je skinuta s DVD-a koji se prodavao u Muzeju pola godine nakon izložbe po cijeni od 20kn.
Inače cijela ta ekipa iz Povjesnog muzeja radi izvrsne stvari, tako da po pitanju ovakvih animiranih karti iz Domovinskog rata možemo očekivati još novih ovakvih prikaza, a nikmon produkcija je napravila izvrsnu animaciju...
Sve 100% domaće

NorthStand
08-10-2014, 19:09
"nejač" u akciji.

http://vojnapovijest.vecernji.hr/broj-43-vp/orao-jna-nad-gospicem-1995-965880

počivali u miru svi oni, koji su svoje živote dali da bi mi danas živjeli u slobodnoj i suverenoj hrvatskoj državi.

imamo svoju hrvatsku, nezavisna(naša) je, i biti će onakva kakvu sami želimo da bude. dr. Franjo Tuđman.

Inkvizitor
09-10-2014, 09:01
Grunf ova tvoja animacija izazvala pravu pobunu u Srbiji..:zubo

Grunf
09-10-2014, 16:42
Odlično. :kez

Ujkan
11-10-2014, 13:47
https://www.youtube.com/watch?v=7M5wKXaEbqo

NorthStand
11-10-2014, 15:34
Odlično. :kez

uvijek me razvesele Srbi s svojim tezama, i opravdanjima agresije. kao izbacilo im se konstituvnost, i dalo status n.manjine pa je to razlog za pobunu i pokušaj stvaranja "velike srbije". a gle čuda, kad je Kosovo u pitanju baš i nemaju toliko razumjevanja i opravdanja za separatizam i pobunu albanaca. odnosno proglašenje nezavisnosti s njihove strane, kako su oni proglašavali RSK I RS nezavisnim srpskim teritorijem unutar hrvatke i bih, s planom "sajedinjenje" s srbijom.

srećom, ipak smo tada imali Franju a ne ove pizdurine partizanske na vlasti, razno razne mesiće nobile i fumiće koji bi se sigurno pobrinuli da Srbi namire svoje teritorijalne apetite na štetu nas hrvata.

NorthStand
11-10-2014, 19:53
http://www.youtube.com/watch?v=-ldDWJ8LWQY

NorthStand
18-10-2014, 23:58
http://www.youtube.com/watch?v=7_slgN6Cod4#t=2193

mažuretkinje iz varaždina 17min, grunfek ih poslao za Franju. :de

Grunf
20-10-2014, 00:31
Hehehe. :D

CROSTOJKOVIC1958
04-12-2014, 17:15
KAKO MI NETKO MOŽE BITI PREDSJEDNIK – A SRUŠIO MI JE KUĆU?

Mesićeva vojska JNA srušila mi je 29. rujna 1991. godine dom u ulici Matije Gupca 39 u Bjelovaru. I danas mi je taj Vrhovni komandant predsjednik, tj. predsjednik Hrvatske. Tobože on Hrvatsku drži na okupu. Rat znači žrtve, a upravo Mesić je prihvatio rat i proizveo ih. Njegova vojska borila se je protiv hrvatske vojske, a sad nam je Mesić i Vrhovni zapovjednik oružanih snaga RH. Ako je netko bolestan ja nisam. Mislim da to sve nema veze sa zdravom pameću.

Želim vas posjetiti, da zato pogledate najvjerodostojnije foto-snimke i materijale koje sam vam pripremio; http://istinazanarod.blog.hr/,te kliknite na ARHIVU, da vam se otvori i druge arhivske snimke i tekstove.

Zbog takve vladavine u Hrvatskoj, vlada prava duhovna i gospodarska melankolija. Mnoge hrvatske nekretnine su otišle pod kredite ili su prodane strancima. Bacimo samo malo pogled na 29. rujna 1991. godine, kada je JNA ispalila iz svojih minobacača i tenkova mnoge projektile i granate na grad Bjelovar. Iskreno rečeno ni danas mnoge štete još nisu sanirane. Učinila ih je Mesićeva vojska.

U Hrvatskoj imamo 720 tisuća siromašnih građana. Šokantno je da toliki ljudi primaju socijalnu pomoć, te pomoć za uzdržavanje 115.000 ljudi.

Mesić još uvijek optužuje Slobodana Miloševića, da je on bio agresor na Hrvatsku, pa to je smiješno i apsurdno, nije Milošević bio Vrhovni komandant JNA i Predsjednik SFR Jugoslavije. Mesić je bio vrlo zanimljiv svjedok u obrani Miloševića na Haaškom sudu. Zato, Milošević nikada nije službeno osuđen.

Upravo u tome treba tražiti korijene onoga što se dogodilo između jugoslavenske vojske JNA i Hrvatske vojske, koja se je s njom sukobila. Srbija je bila pošteđena vojnih razaranja. Kako ne bi, kada je u Beogradu je sjedio Mesić. Stoga su takve paralele samo išle na ruku srpskoj propagandi, koja je stalno dokazivala kako između ustaških zločina 1941. godine i stanja početkom 1991. godine zapravo nema razlike.

Takve teze i stajalište isto sada zauzima Mesić, koji je veliki broj puta davao izjave iz Beograda, za domaće i strane medije. On se je ponašao tada kao da je kod svoje kuće, a s druge strane imao je i brojne funkcije u Zagrebu – Hrvatskoj.

Sve je to odviše nastavak godinama jedne bolesne politike. Hrvati – sjetimo se naših generala koji su: likvidirani, pozatvarani i protjerani… Zašto nemamo posla i svega drugog koje nam je potrebno za život – pitajte Mesića. U nametnutom ratu moja obitelj je ostala bez svega, čak i bez uspomena – fotografija…To je i odgovor na ovo pitanje – tko mi je zapalio i srušio kuću?

BRANKO STOJKOVIĆ
B j e l o v a r
HRVATSKA

juka
12-01-2015, 16:29
http://themladichi.com/ulomci-iz-knjige/odlomci-iz-osmog-dijela-knjige-naslova-devedesete-prvi-dio/

Devedesete u Splitu

interceptor
12-01-2015, 17:44
http://themladichi.com/ulomci-iz-knjige/odlomci-iz-osmog-dijela-knjige-naslova-devedesete-prvi-dio/

Devedesete u Splitu

A je i grmilo u noćima s početka 90-ih. Malo sam se puta probudio kad bi nadobudni momci iz kvarta bacali bombe,čikete dinamita u vojarnu na Visokoj:fiju
hehe i mi smo u kvartu imali jednu samoposlugu od trafike.Vrata su bila malo oštećena,pa je se to dobro iskoristilo.Malo bi se očeprkala baksa i onda uzimaš koliko ti treba. Pored nas ta trafika nije mogla biti nikako pozitivna na inventuri... :D
Jbg rat nije dječja igra,on donosi mnogo toga neugodnoga a i razotkrije svačije namisli i naume.

NorthStand
16-06-2015, 17:28
http://www.youtube.com/watch?v=5YTlQURX8sw

ctrl
21-06-2015, 00:52
http://i.imgur.com/Iwr7BIK.jpg

NorthStand
27-06-2015, 04:36
http://urbanadesnica.hr/da-je-kasic-pao-vjerojatno-bi-se-nastavio-prodor-neprijateljskih-snaga-prema-zadru/

http://www.youtube.com/watch?v=8kal_pwM4lY

NorthStand
01-07-2015, 14:16
http://www.youtube.com/watch?v=Dmc5LhugQyg

NorthStand
19-07-2015, 00:49
http://vojnapovijest.vecernji.hr/crne-mambe-protiv-elitnih-srpskih-paravojnih-jedinica-989298

Aleksa jel me čuješ, Aleksa javi se, skuva sam ti pašta šutu, a uskoro ti šaljem i crne mambe na adresu. drž se sinko, za sad ne ujedaju ali ako krenu, bit će grdo. :de

NorthStand
20-07-2015, 03:16
http://www.youtube.com/watch?v=mZNmb3eIW8g

NorthStand
16-05-2016, 19:01
http://www.dnevno.hr/domovina/vojnik-s-banovine-o-presudi-mercepu-ima-se-moze-se-partija-placa-921449

"Oni sude naše heroje što su se usudili stati u obranu doma svog Hrvatskog. Oni sude Hrvatskom narodu i Hrvatima, Domoljubima, dijaspori. Ima se, partija plaća...' riječi su vojnika s Banovine.

“Hrvatski sinovi po zatvorima, Norac, Hrastov, Belina, Sambol, Mirić, Milanković, Marić, Šolaja, Đuro Brodarac (umro zbog “komfora” u zatvoru Osijek), Glavaš, Bungur, Merčep.
Banovino moja krvlju natopljena Hrvatskih sinova.
Kostrići, Struga, Zamlača, Kozibrod, Kostajnica, Baćin, Sunja, Petrinja, Hrastovica, Budičina, Glinsko novo selo i dr.

Mi i Oni

Njima nikada neće biti jasno
otkuda nam tolika snaga!
Oni nikada neće znati
zašto volimo svoje more
slavonsku ravnicu,zagorske brege
goli kamen kršne Like
brdovitu moju Banovinu i Kordun.
Nemaju vjeru,ponos niti čast!
Oni koji svoje poraze pretvaraju u pobjede,
žive na lažima svojim.
Vide samo mrak
njuše,čekaju u zasjedi.
Istine se boje!
Dok mi spokojno gledamo svjetlo,
naše ognjište ne gasne!

Oni sude naše heroje što su se usudili stati u obranu doma svog Hrvatskog. Oni sude Hrvatskom narodu i Hrvatima, Domoljubima, Dijaspori.
Oni sude našoj pobjedi! Oni sude Hrvatsku!
Oni sude Svetu Crkvu Katoličku.
Oni sude HV, SJP, HOS-u zabranjuju pozdrav.
Sude našu braću iz HVO-a.
Oni sude moje pravo da branim svoj Dom.
Pitam one tko je suđen za moja popaljena sela? Pobijen Hrvatski narod u tim selima? Sve civili od najmlađih do najstarijih!
Tko je osudio one koji su nosili petokraku i kokardu? Ima li zapisa, ima li presude? Ali oni ne sude četnike jugoslavene, njima obnavljaju postupke i oslobađaju i oslobađaju. Nema dokaza “a dokaz je mali broj ubijenih i masakriranih Hrvatica i Hrvata”.
Oslobađaju Vladu Španovića, MIljevića, Milu Paspalja, oni ne zabranjuju “lepu kapu partizansku”.
Oni se vesele “balu vampira u Kumrovcu”.
Oni koji kažu na Bleiburgu je sve po pravdi pobijeno, gdje je tu presuda “Titinim koljačima”?
Njihova je pravda da lijepe plakate i crtaju “svastike” po Poljudu i Splitu.
Ima se, “partija plaća”.
“Ustaške kune” više neda Zlatko Hasanbegović.
Oni svojima koljačima i ubojicama na ovčari daju “status svjedoka pokajnika” njima je glavni svjedok Savo Štrbac.
Oni svojima daju mjesta do župana Rkman kroz sramotni izborni zakon,oni daju da stoji mauzolej četničkom ubojicu Šoškočaninu u “Borovom selu”
Ubojici 12-terorici redarstvenika.
Oni osude “babu za pokolj u Škabrnji”, oni prihvaćaju jurisdikciju četničkih presuda.
Pitam Teršelićku i Pusića ljudske spodobe “Zašto ste u 3.mjesecu 2016 poslali u Petrinju Milenu Horvat i Alenu Lalić da pokušaju pokrenuti inicijativu za izgradnju spomen muzeja tzv civilnim žrtvama Domovinskog rata.
Mojih pobijenih Hrvata sa četnicima, pomiješati kosti kao i u Jasenovcu da bi idućih 50 godina osuđivali Hrvatske branitelje genocidnim “ustašama”.
Zaboravite drugovi jugoslaveni i četnici, nema u Petrinji i Sunji ćirilićnih ploča,nikada!
Na Banovini teče junačka Hrvatska krv,ovdje i u Pounju su ginuli najbolji Hrvatski sinovi i ginut će opet ako zatreba,sinovi moji su stasali,a i kćer na zov Domovine uvijek su spremni.
Tako i od mojih suboraca.
Nikakvi Pupovci,Pusićke,Jovići sa filozofskog fakulteta ne mogu zatrovati krv naše djece!
Učena su da vole svoju domovinu,štuju vjeru i Boga.
Koliko god presuda donijeli ovo će uvijek biti Hrvatska!!
Ja i moja braća po oružju diljem Hrvatske za to smo se pobrinuli,vidim stvarate “pakao”.
Pazite dobro,izgorijet ćete u njemu.
1990-esetih ste nam ostali iza leđa,sada lagano izlazite iz rupa zmije.
Nastavite i dalje “ustaške” kune vas vuku van,ali nema više pravac otadžbina Smrdoslavija tamo vam je mjesto!
Previše ste jama napunili Hrvaticama i Hrvatima,bando jugoslavensko četnička.
Pjevaju i udbaši u Munchenu,pjevat ćete i vi svi koji ste 1945 uselili u stanove i kuće ubijenih Hrvata i židova.
Sve vas čeka sud Hrvatskog naroda,to će vam biti “najjača Lustracija”!
Vas i udbaških sinova koji se nalaze i rade u svim istitucijama Hrvatske države.
Hrvatice i Hrvati, najveći domoljubi dijaspore u temelju naše domovine je krv branitelja i Hrvatskog naroda nitko nikada više od ovih zaostalih četnika jugoslavena te temelje ne može porušiti dok je i jedan branitelj živ!
A ove hrabre koji me komentiraju razni Salterići sa pilećom glavom, razne Tošiće i Spalate otkrijte se četnici što se sramite svojih traktora-organizirana vam je traktorijada Banovina-Smrdoslavija.
Uvijek vjeran Hrvatskom narodu, domu svom, Bogu i Domovini!”

Ivo Vranić-Buva