PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Nikada manji odziv na glasovanje za Hrvatski sabor u BiH

mardar
04-12-2011, 11:10
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1375-Nikada-manji-odziv-na-glasovanje-za-Hrvatski-sabor-u-BiH

Graničar Jozo
04-12-2011, 12:38
Uzelac "organizovano" autobusima dovodi Srbe na izborna mjesta (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=18619%3Auzelac-qorganizovanoq-autobusima-dovodi-srbe-na-izborna-mjesta&catid=7%3Aparlamentarni-izbori-2011&Itemid=282)

Uglavnom, što je nekima zabranjeno nekima nije.

A evo malo u tom kontekstu i sa supersajta.

Inzistiramo na glasovanju isključivo u diplomatsko-konzularnim predstavništvima u inozemstvu. To je minimum poštovanja prema RH i sukladno europskim standardima, da se više ne glasa na 150 improviziranih lokacija.

Ovo su riječi Zorana Milanovića prošle godine, nakon što je sa Jadrankom Kosor dogovorio diskriminaciju državljana RH koji žive izvan Hrvatske. Previše riječi i slova je uzalud potrošeno u ovih malo više od godinu dana na temu licemjernosti političkog Zagreba i kukavičluka hrvatskog političkog korpusa u BiH, tako da je bespotrebno još uvijek trošiti riječi na to. Ono što je ovih dana isplivalo na površinu jeste eklatantan dokaz da se u biti radi o lakrdiji. Radi se političkoj mašineriji koja za cilj nema dosezanje ikakvih viših razina demokratskih standarda, nego naprotiv, diktiranu autokratsku kontrolu cijelog sustava i onemogućavanje demokratske provedbe izbora.

Naime, u skladu sa „europskim standardnima" i kao minimum poštovanja prema RH žitelji iz mjesta Bileća, Čapljina, Čitluk, Gacko, Grude, Jablanica, Konjic, Ljubinje, Ljubuški, Neum, Nevesinje, Posušje, Prozor-Rama, Stolac, Široki Brijeg, Tomislavgrad, Trebinje, Kupres, Livno, Bosansko Grahovo, Glamoč i Ravno će glasovati u OŠ „ILIJE JAKOVLJEVIĆA" u Mostaru.

Žitelji mjesta Sarajeva te općina Bratunac, Breza, Bugojno, Busovača, Čajniče, Doboj-Jug, Foča, Fojnica, Goražde, Gornji Vakuf/Uskoplje, Hadžići, Han-pijesak, Ilidža, Ilijaš, Kakanj, Kalinovnik, Kiseljak, Kreševo, Maglaj, Novi Travnik, Olovo, Pale, Rogatica, Rudo, Sokolac, Srebrenica, Tešanj, Travnik, Trnovo, Usora, Vareš, Visoko, Višegrad, Vitez, Vlasenica, Vogošća, Zavidovići, Zenica, Žepče će glasovati u OŠ „ISAK SAMOKOVLIJA".

Žitelji općina Banovići, Bijeljinja, Bosanski Šamac, Čelić, Domaljevac-Šamac, Gračanica, Gradačac, Kalesija, Kladanj, Lopare, Lukavac, Modriča, Odžak, Orašje, Sapna, Srebrenik, Šekovići, Teočak, Tuzla, Ugljevik, Vukosavlje, Zvornik, Živinice, Pelagićevo, Donji Žabar i Distrikt Brčko će glasovati u prostorijama KUD „Tuzla".

Od kada je osnovna škola postala diplomatsko-konzularno predstavništvo, a ne improvizirana lokacija? Od kada su prostorije KUD-a postale konzularno predstavništvo? Logično je da postaviti pitanje, ako se moglo prekršiti i pogaziti „europski standard" pa se izišlo van zidova konzularnih predstavništava, zašto se nije organiziralo glasovanje u osnovnim školama u recimo Posušju, Neumu, Širokom Brijegu, Orašju,...itd. Koja je razlika između osnovne škole u Mostaru i onoj u Neumu ili Grudama ili Orašju?!

Uostalom, pročitajte cijeli članak
http://supersajt.info/index.php?option=com_content&task=view&id=4241&Itemid=85

Ono što NISAM prenio su upravo ti nekakvi dvostruki aršini. OK, glasanje Srba po Lici i Dalmaciji nas se ne tiče (ako ćemo gledati dvodimenzionalno).

zaba1111
04-12-2011, 12:51
Ovo je u stvari jedina mogućnost da Pehar uđe u Sabor , zbog slabe izlaznosti prosječnih HB glasača, za koje se realno može predpostaviti da bi bili za HDZ, Peharovim aktivistima je pružena velika šanasa da sa samo 2ooo svojih glasova poguraju Pehara, problem je jedino što su ŠizoF nedovoljno inteligentni da to shvate i druga stvar je što većinom ni nemaju pravo glasa za 11. IJ.

Graničar Jozo
04-12-2011, 14:25
Što se tiče moje obitelji, izlaznost je 100% :)

:bravo

Ilirk@
04-12-2011, 14:28
meni se još ne da ići, a biračno misto mi udaljeno toliko da u papučama mogu otići.. ni minut hoda.. poslala bih čovika ali kažu da ne more umisto mene zaokružit hadeze.
uf, sad sam se odala.. :rofl

Mrav
04-12-2011, 15:48
Peharovim aktivistima je pružena velika šanasa da sa samo 2ooo svojih glasova poguraju Pehara.
to sam i ja sinoć pomislio, kada sam čuo koliko malo ljudi je izašlo na izbore. mada pri tom nisam mislio na 2000 tisuče, već na nekoliko stotina u vrh glave.
ali, zaba, sumnjam da je među onih stotinjak birača, koje sam jučer prijepodne vidio, bilo više od nekoliko peharovih. ono su bili srednjobosanski birači hdz-a, usuđujem se da tvrdim.

hsp-bih računa na sarajevske birače. a ja se nadam da nisu dobili više od pedesetak glasova. jučer sam pisao o hsp akciji "kićenja" crkve s izbornim pamfletima hsp-a. dabogda ne dobili ni jedan glas.

zaba1111
04-12-2011, 16:02
to sam i ja sinoć pomislio, kada sam čuo koliko malo ljudi je izašlo na izbore. mada pri tom nisam mislio na 2000 tisuče, već na nekoliko stotina u vrh glave.
ali, zaba, sumnjam da je među onih stotinjak birača, koje sam jučer prijepodne vidio, bilo više od nekoliko peharovih. ono su bili srednjobosanski birači hdz-a, usuđujem se da tvrdim.

hsp-bih računa na sarajevske birače. a ja se nadam da nisu dobili više od pedesetak glasova. jučer sam pisao o hsp akciji "kićenja" crkve s izbornim pamfletima hsp-a. dabogda ne dobili ni jedan glas.

Meni je to zanimljivo iz razloga da vidimo koliko uopće imamo hb aktivista u HB, a koliko je aktivizam produkt potreba i želja stnavnika HR, porijeklom iz HB.

sagitarius
04-12-2011, 19:27
Sa mnogih strana i medija vodila se bjesomučna kampanja da se neizlazi na glasovanje, tako da slaba izlaznost može da se dvojako tumaći.Svakako kada se saznaju konačni rezultati o broju izašlih glasača u BiH onda će se moći više reći i u komentaru, ali potom i u jednoj cjelovitijoj analizi...