PDA

Pogledaj Full Version : Obavezno pročitati.

caporegime
25-01-2011, 13:12
http://www.vecernji.ba/vijesti/vatikan-stoji-bih-gdje-je-djelu-repriza-miloseviceve-politike-clanak-243806

vrlo dobar intervju koji osim pogleda na trenutnu politiku donosi još meni nepoznata saznanja iz povijesti osobito što se tiče hrvatskog književnog jezika.
pogotovo u kad se vidi kontekst u kojemu neki poluznanstvenici kao i politikanti orjunaškog usmjerenja laprdaju o srpskohrvatskom jeziku uz neizbježno kokodakanje poluobrazovanih srpskih prosvjetitelja koji lupetaju o jednom srspkoh jeziku koji su im pokrali hrvati.

neka ovo bude mjesto na koje će se ostavljati posebno zanimljivi članci kao i intervjui s naglaskom na; obavezno pročitati.

caporegime
25-01-2011, 13:24
http://www.vecernji.hr/kolumne/hho-brani-bih-njenih-naroda-kolumna-243833

Graničar Jozo
25-01-2011, 13:31
http://www.vecernji.ba/vijesti/vatikan-stoji-bih-gdje-je-djelu-repriza-miloseviceve-politike-clanak-243806
obavezno pročitati.

pročitah na poskoku. obavezno pročitati.

caporegime
05-02-2011, 15:30
http://www.vecernji.hr/kolumne/tko-to-hrvatskoj-zaziva-gradanski-rat-kolumna-248771

Hoće li Vlada uspjeti završiti pregovore s Unijom ili će oni koji su izmislili i koji potiču jugosferu zaustaviti taj posao, dobiti na vremenu i širom otvoriti vrata opciji da u Uniju idemo zajedno sa Srbijom? A da se do tada umrežimo jugosferom tako da nećemo znati gdje završava Hrvatska, gdje počinje Srbija? To je danas jedino strateško pitanje koje je na dnevnom redu i silni ustupci koje radi Jadranka Kosor imaju samo taj kontekst.

Razumije li to običan svijet? S ovim medijima sigurno ne! Primjerice, u slučaju Purda, a to je glavna tempirana bomba u ovoj zemlji, jedva da ima relevantnog državnog resora koji nije katastrofalno pogriješio, no, baš ni jednog medija da pita nije li i predsjednik Josipović u silnim slatkim druženjima s Tadićem najprije trebao riješiti problem branitelja. Kao i vukovarskih ada kojima nas upravo Srbi ucjenjuju tezom da nećemo u Uniju bez tog rješenja?

Uostalom, u ovoj državi jedino je Josipović govorio da istinski vjeruje Tadiću. A onda mu je Tadićeva Srbija uhitila nevinog Vukovarca i Tadićeva Srbija mu hoće suditi na temelju dokaza iz Miloševićevih zatvora. Ne razumije li Josipović, baš kao i Bošnjaković, da se u slučaju Purda igraju živom vatrom? Bude li Purda izručen pa onda i osuđen u Srbiji, a koji mjesec kasnije stignu drakonske presude Gotovini i drugim generalima, Hrvatska će biti na nogama.

Tko to zaziva građanski rat? To u svakom slučaju nije Jadranka Kosor ni kao čelnica Vlade jer želi zlatnim slovima ući u povijest i završiti pregovore, još manje je to Jadranka Kosor kao šef HDZ-a kojoj takvo što najmanje odgovara pola godine prije izbora!

Ali, netko vapi za tim scenarijem, zar ne? Kad SDP-ov jastreb Jovanović vrh HDZ-a zove zločincima, on zna što radi. Hoće li SDP kao sljednik SKH hapsiti i likvidirati kad dođe na vlast sukladno Jovanovićevim epitetima? Kad su zadnji put na ovim prostorima crveni nekog prozvali zločincem bez suda, to je značilo metak u glavu. Među ostalim, to je bio metak za ravno 38 novinara i za još dramatičniju brojku od 660 svećenika, da druge ne nabrajam.

Proglasiti nekog zločincem bez suda kao što to radi Jovanović, to znači repetirati pištolj. Ali treba znati da Hrvati nakon bleiburškog iskustva više nikad neće ići kao ovce na klanje! Tri mjeseca prije kraja pregovara s Unijom zvati vrh države zločincima, kako to radi Jovanović, to znači reći Uniji – prekinite pregovore! Prekinuti pregovore i srušiti Vladu, to znači imati izbore na ljeto ili u ranu jesen, do tada šest mjeseci zaustaviti pregovore.

Tko nas može uvjeriti da u tom slučaju nećemo sa Srbijom u paketu u Uniju? Zašto? Zato što će do tada upravo u tom kontekstu sva ta sila vanjskih institucija uprijeti da se taj prostor poveže na način da čak i tko bude imao različite papire u naravi u Uniju ide kao jedna cjelina. To se neće zvati Jugoslavija, ali će to biti najbolja moguća Jugoslavija koja se sad može složiti. Prostor s jednim jezikom, stoga i jačaju rasprave o tome, to će biti prostor s jedinstvenim kulturnim i društvenim područjem, to će biti prostor povezan ne samo željeznicom negoli i nizom drugih institucija. Jedini način da se to ostvari jest prekid naših pregovora s Unijom. I zato će ovdje biti politički pakao do ljeta.

Pogledajte zvjerski progon Šeksa kojem su do sada našli jednu ratnu psovku i jedan nedoličan ratni telefonski odgovor. Treba li ga strijeljati zbog toga? Hoće li se skupljati psovke branitelja u rovovima pa temeljem toga izricati kazne ili će već i ružan ratni pogled biti dovoljan za koju godinu robije? Nakon Purde sve je moguće.

Da bi se pak pokazalo kako će zemlja pocrvenjeti kad bivši komunisti dođu na vlast, sugerira Josipović u svom angažmanu da se Zagrebu vrati “Ulica 8. maja”, dan oslobođenja Zagreba. Josipović na tu temu više i ne iznenađuje, njemu je i Srb mjesto antifašističkog divljenja. Ne protive se ljudi obnovi partizanskog happeninga zato što su Hrvati pritajeni fašisti, nego zato što kod antifašista nema katarze, ni optuženih ni osuđenih zbog partizanskih zločina, pa onda u tim datumima slavimo htjeli ili ne i – zločine.

Jer što znači danas slaviti “8. maja” kad znamo da su nakon ulaska osloboditelja u Zagreb ranjenici iz zagrebačkih bolnica bačeni u Jazovku i likvidirani slično kao branitelji Vukovara na Ovčari! Nakon “8. maja” ubijeno je 660 svećenika. Je li tko odgovarao? Nakon “8. maja” ubijeno je na desetke tisuća ljudi! Bože, koliko “selotejpa” i “garaža” nakon “8. maja”!

Danas čitamo kako su doista besramno nakon 90-ih HDZ-ovci dijelili stanove. Hoćemo li ikad čitati kako su do stanova došli komunistički lideri 45.? U čemu je razlika moralnog zločina između nasilno otetog stana ‘46. i ‘91.?

Tihomir dujmović VL

Inkvizitor
05-02-2011, 16:38
Samo Dujmović zaboravlja reći tko je za sve ovo kriv.

Šeks i ekipa...locirati, identificirati, uhititi, transferirati. SDSS- ov koalicijski partner.

Dujmović je HDZ-ovac i nema vjerodostojnost kad priča o tim stvarima.

caporegime
05-02-2011, 17:30
jest. ali šeks u ovom slučaju nije šeks.
on je za taj slučaj zanimljiv samo utoliko jer se, osuđivanjem njega, može uvijek reći kako su najviši dužnosnici hrvatske države ljudi uz koje se veže zločin.
nije mi kao ljudi, zbog neki drugih stvari žao ni šeksa ni glavaša.
kao pojedinaca.
ali ni ne ide se na njih kao pojedince nego obzirom na status koji su imali.

Inkvizitor
05-02-2011, 18:15
Znam capo. Ali tko je za to kriv. Šeks i ekipa su otvorili pandorinu kutiju i samo zbog njih je sve ovo moguće. Tko s vragom tikve sadi....kako oni de.

jels e sjećaš šta je Šeks izjavio kad je Gotovina lovljen..

mislio je Šeks da će sve druge srediti a njega ostaviti na miru. Priglupa pijandura.

sad je udar na njega napad na Hrvatsku. A kad je lovio Gotovinu onda to nije bio udar.

Šeks ništa ne simbolizira. Čak ni na toj dužnosničkoj liniji. Spletkaroš.

MIR
05-02-2011, 19:03
Znam capo. Ali tko je za to kriv. Šeks i ekipa su otvorili pandorinu kutiju i samo zbog njih je sve ovo moguće. Tko s vragom tikve sadi....kako oni de.

mislio je Šeks da će sve druge srediti a njega ostaviti na miru. Priglupa pijandura.

sad je udar na njega napad na Hrvatsku. A kad je lovio Gotovinu onda to nije bio udar.

Da, to je istina, ali ako na vlast dodje ovaj Jovanović i SDP, mozemo opet ocekivati '45-tu, Blajburg i ostalo!
Mozda nekome ovo izgleda nevjerojatno, ali tako se mislilo i 1991, a znamo sta se poslije desilo!
Kad je dr. F. Tudjman govorio da nas opet zele staviti u neke asocijacije s drzavama koje su se raspale od bivse Yuge, govorili su mu da je lud!
A sada se otvoreno vidi, govori i stvara 'Yugosfera'!
Jos se nismo probudili?

TheBronxBomber
05-02-2011, 19:41
Da, to je istina, ali ako na vlast dodje ovaj Jovanović i SDP, mozemo opet ocekivati '45-tu, Blajburg i ostalo!
Mozda nekome ovo izgleda nevjerojatno, ali tako se mislilo i 1991, a znamo sta se poslije desilo!
Kad je dr. F. Tudjman govorio da nas opet zele staviti u neke asocijacije s drzavama koje su se raspale od bivse Yuge, govorili su mu da je lud!
A sada se otvoreno vidi, govori i stvara 'Yugosfera'!
Jos se nismo probudili?

HDZ, preko svojih novinara (Ivkosic, Dujmovic et al), zeli zaplasiti sav desni spektar (sto god to znacilo) dolaskom na vlast bijesnih Jugoslavena i cetnika (SDP - sto doista jesu), a zele nas prisiliti na zaborav da bijesni Jugoslaveni i cetnici vec sudjeluje u vlasti (HDZ-ovom) i da je HDZ vec godinama jugoslavenska stranka.

Zele prikriti cinjenicu da je HDZ jednako (mozda i vise) kriv kao i SDP za srozavanje politickog hrvatstva i da je, kao vladajuca stranka, ustanovila i izvrsila izdajnicku politiku. Svjestan sam i more pritisaka i nezavidnih politickih okolnosti, ali tesko da ista moze iskupiti HDZ, ovakav kakav je vec godinama. Izdati ljude se, jebiga, nicim opravdati ne moze.

HDZ, kao prividna konzervativna, domoljubna i drzavotvorna stranka, doveo je cetnike na vlast i institucionalizirao progon Hrvata, hrvatskih branitelja i hrvatstva - te direktno ili sudjelovao u rusenju temelja na kojima je stranka i trebala zivjeti.

Razorna je cinjenica da je jedan Milorad Pupovac ponovno posjetio Bijelu kucu u sklopu nekakve "hrvatske" delegacije na National Prayer Dinner/Lunch, sto li vec. Mozda to nije najbolji primjer koliko se jedna politicka nacija srozala (jer ima gorih stvari minulih godina), ali ta "slika" govori vise od tisucu rijeci.

SDP-ovo i Josipovicevo jugoslavenstvo je nepodnosljivo, ali je takodjer nepodnosljivo da im HDZ ne cini nikakvu suprotnost, osim onu prividnu i laznu.

Ne smije se zaboraviti da je Jugosfera procvala na HDZ-ovom satu, jednako kao i na SDP-ovu.

Ja znam da su SDP-ovci i Jugoslaveni i cetnici, ali ne trebaju me na to podsjecati HDZ-ovci koji su doveli cetnike na vlast... znam ja to i bez njih.

caporegime
05-02-2011, 20:04

ne simbolizira ali i ti i ja znamo da bi se legalizacijom šeksove krivnje kao dužnosnika na hrvatsku državu svalio novi teret.
mi i naši neprijatelji imamol drukčiju percepciju

Inkvizitor
05-02-2011, 20:26
ne simbolizira ali i ti i ja znamo da bi se legalizacijom šeksove krivnje kao dužnosnika na hrvatsku državu svalio novi teret.
mi i naši neprijatelji imamol drukčiju percepciju

To je dovršen proces. Šeksovo uhićenje kao ni ostanak na slobodi ne mjenja ništa na stvari.

a za te stvari je kriv HDZ i svi njihovi Šeksovi.

Gore je Ljuti uostalom sve napisao.

MIR
05-02-2011, 20:39
HDZ, preko svojih novinara (Ivkosic, Dujmovic et al), zeli zaplasiti sav desni spektar (sto god to znacilo) dolaskom na vlast bijesnih Jugoslavena i cetnika (SDP - sto doista jesu), a zele nas prisiliti na zaborav da bijesni Jugoslaveni i cetnici vec sudjeluje u vlasti (HDZ-ovom) i da je HDZ vec godinama jugoslavenska stranka.

Zele prikriti cinjenicu da je HDZ jednako (mozda i vise) kriv kao i SDP za srozavanje politickog hrvatstva i da je, kao vladajuca stranka, ustanovila i izvrsila izdajnicku politiku. Svjestan sam i more pritisaka i nezavidnih politickih okolnosti, ali tesko da ista moze iskupiti HDZ, ovakav kakav je vec godinama. Izdati ljude se, jebiga, nicim opravdati ne moze.

HDZ, kao prividna konzervativna, domoljubna i drzavotvorna stranka, doveo je cetnike na vlast i institucionalizirao progon Hrvata, hrvatskih branitelja i hrvatstva - te direktno ili sudjelovao u rusenju temelja na kojima je stranka i trebala zivjeti.

Razorna je cinjenica da je jedan Milorad Pupovac ponovno posjetio Bijelu kucu u sklopu nekakve "hrvatske" delegacije na National Prayer Dinner/Lunch, sto li vec. Mozda to nije najbolji primjer koliko se jedna politicka nacija srozala (jer ima gorih stvari minulih godina), ali ta "slika" govori vise od tisucu rijeci.

SDP-ovo i Josipovicevo jugoslavenstvo je nepodnosljivo, ali je takodjer nepodnosljivo da im HDZ ne cini nikakvu suprotnost, osim onu prividnu i laznu.

Ne smije se zaboraviti da je Jugosfera procvala na HDZ-ovom satu, jednako kao i na SDP-ovu.

Ja znam da su SDP-ovci i Jugoslaveni i cetnici, ali ne trebaju me na to podsjecati HDZ-ovci koji su doveli cetnike na vlast... znam ja to i bez njih.
Prijatelju, a tko te to smije podsjetiti? Smijem li ja? [Ja od 7-og Izbornog Sabora HDZ-a, kada ga je Sanader preuzeo, nisam vise clan istoga.]
Koje bi bilo tvoje bilo rijesenje?

TheBronxBomber
05-02-2011, 21:07
Prijatelju, a tko te to smije podsjetiti? Smijem li ja? [Ja od 7-og Izbornog Sabora HDZ-a, kada ga je Sanader preuzeo, nisam vise clan istoga.]
Koje bi bilo tvoje bilo rijesenje?

Smijes, naravno!

Nema drugih rijesenja nego da HDZ svim snagama pokusa ostati na vlasti, nakon viseslojnih sranja i svinjarija za koje su odgovorni... Imas moj post na nekoj drugoj temi na ovom forumu gdje izricito kazem da se bi-polarni model nece uskoro unistiti. To je svjetski model koji su nametnuli vanjski/stranjski cimbenici....

Moguce je H-rastanje nekih drugih opcija, ali cemo ponovo biti svjedoci da HDZ koalira s cetnicima prije nego s takvima.

zaba1111
06-02-2011, 02:12
Znači imamo s jedne strane partizane, jugiće i četnike, a s druge kao naše koji su u stvari i u praksi isto to, a možda, zbog svoje pohlepe za vlasti, još i gori.
I što nam preostaje? Rekoh nema me gore već nekoliko godina, a na TVu i novinama se ne pojavljuju nikakvi koji pružaju nadu, zanima me ima li uopće takvih koji vrijede, ja ih se ne mogu sjetiti, a ne spominje ih ni ovdje nitko, netko je spomenuo Ivana Baćka, za njega mogu samo reći:nene.

Možemo li ovdje napisati 5 imena koja nešto vrijede. Padaju mi na pamet Letica, Lang, Tuđman,Jurčević, ali i njima se svakome može nači velika mana. Dajte još nešto kao tračak nade!

NorthStand
06-02-2011, 19:21
Da bi se pak pokazalo kako će zemlja pocrvenjeti kad bivši komunisti dođu na vlast, sugerira Josipović u svom angažmanu da se Zagrebu vrati “Ulica 8. maja”, dan oslobođenja Zagreba. Josipović na tu temu više i ne iznenađuje, njemu je i Srb mjesto antifašističkog divljenja. Ne protive se ljudi obnovi partizanskog happeninga zato što su Hrvati pritajeni fašisti, nego zato što kod antifašista nema katarze, ni optuženih ni osuđenih zbog partizanskih zločina, pa onda u tim datumima slavimo htjeli ili ne i – zločine.

Jer što znači danas slaviti “8. maja” kad znamo da su nakon ulaska osloboditelja u Zagreb ranjenici iz zagrebačkih bolnica bačeni u Jazovku i likvidirani slično kao branitelji Vukovara na Ovčari! Nakon “8. maja” ubijeno je 660 svećenika. Je li tko odgovarao? Nakon “8. maja” ubijeno je na desetke tisuća ljudi! Bože, koliko “selotejpa” i “garaža” nakon “8. maja”!

Danas čitamo kako su doista besramno nakon 90-ih HDZ-ovci dijelili stanove. Hoćemo li ikad čitati kako su do stanova došli komunistički lideri 45.? U čemu je razlika moralnog zločina između nasilno otetog stana ‘46. i ‘91.?

Tihomir dujmović VL

Za ovaj dio, naklon do poda, žalosno je vidjet kako se plače za 50 srba koje je po sudu ubio Norac, a ne plače se za 10ecima tisuća hrvata, koji su bez suda na najbešćutniji način pogubljeni od strane pobjedničke vojske, odnosno partizana uz svesrdnu pomoć svojih saveznika. Kao što sam reko zločin je zločin, i ne može se za jedan tvrdit da je veći, a za drugi da je manji, kako to Slavko Goldstein godinama radi! Čovjek je čovjek, bio on obični civili židov srbin cigan, ili vojnik tj hrvat u ovom slučaju, pobude zločina su različite, al sam zločin je praktički isti, i na isti način se obračunavalo odnosno kažnjavalo one koji nisu dio "istog tima". Al to nas ne treba čudit, ova država zbog slijeposti da ne kažem gluposti vlastitih građana, još dugo neće doživjet da se nacionalni interesi ne daju podredit ničjim globalnim interesima! U ovom slučaju, izjednačavanju krivnje s agresorom na relaciji hrvatska-srbija, odnosno obmanjivanje javnosti da hrvati koji su pobijeni na križnom putu manje vrijede od židova srba cigana u jasenovcu, jer su bili vojnici NDH odnosno nacizma. Svaki čovjek zaslužuje sud, i kaznu, al tu kaznu ne bi smio određivat pojedinac(JBTito), već za to nadležne funkcije, kod nas nadležne funkcije ne rade svoj poso, odnosno rade al selektivno, kad su hrvatski branitelji u pitanju NFunkcije rade punom parom, al kad su zločini pobjednika u drugom svijetskom ratu u pitanju, spavaju zimski san, slučajnost??? Ne bih baš rekao, prije je to politika onih koji ne žele priznat svoje zločine, odnosno zločine svojih "najmilijih" kao naš dragi predsjednik Ivo Josipović, koji gle čuda se jako zalaže za kažnjavanje zločina, al zanimljivo o onim iz drugog svijetskog rata od strane partizana nije pretjerano zainteresiran. Izgleda, da je selektivno primjenjivanje pravde, normalna pojava u svijetu, i pogotovo jednoj ovakvoj beskičmenjačkoj političkoj zemlji, kao što je HR.

caporegime
06-02-2011, 19:31
ja bih baš dao nekoj ulici ime 8. svibnja 1945.
taman onu koja doliči tom blagdanu, u skladu sa značenjem i vrijednošću.
naći će prikladnih uličica za imenovanje u Kozari Putevima

NorthStand
06-02-2011, 19:36

Za cijeli post, samo ovo. :cool:

NorthStand
06-02-2011, 19:44
ja bih baš dao nekoj ulici ime 8. svibnja 1945.
taman onu koja doliči tom blagdanu, u skladu sa značenjem i vrijednošću.
naći će prikladnih uličica za imenovanje u Kozari Putevima

Ma više se uopće ne uzbuđujem oko partijanera, znaš zašto? Zato što mogu sto kipova tite napravit, mogu tisuće ulica nazvat po njemu i jugoslaviji, ali ne mogu uništit ovu državu koja se zove REPUBLIKA HRVATSKA! I zato sve ovo rade iz svog očaja, hoće oživjet jugoslaviju preko raznih naziva ulica i trgova maršala tita, al naravno da neće uspjet, jer ovaj put siguran sam nitko neće dozvolit, barem normalna manjina u koju i mi spadamo da se ti pokušaji, ponavljam pokušaji ostvare! Dosta je bilo jugoslavija, i za tri života previše, a svaki hrvat ima samo jedan, i previše ih je već palo zbog te nametnute tvorevine. Dobro je Tuđman predvidio, sve ovo što se sad događa.

NorthStand
06-02-2011, 19:49
Kako gledate na aktualna zbivanja u BiH, napose na pokušaja nekih stranaka brojnijeg naroda – tu, prije svega, mislim na SDP BiH - da eliminiraju najveće hrvatske stranke iz vlasti za koje je glasovalo 90 posto Hrvata?

Nadam se da tako ne misle sve bošnjačke stranke. Bila bi to velika pogreška. BiH može postojati samo kao demokratska zajednica triju jednakih i jednakopravnih naroda koji u njoj žive. Može li tronožac stajati na nogama ako mu otpilite jednu nožicu? Onaj tko se zalaže za prevlast jednoga naroda nad drugim, on tomu „tronošcu“ svjesno pili jednu nožicu bez koje on ne može stajati na nogama. Sjetimo se samo što se zbog takve politike dogodilo s Titovom Jugoslavijom. BiH je „Jugoslavija u malom“. Ne bude li u njoj demokracije, jednakosti i jednakopravnosti na svim područjima, nitko se za nju neće zalagati. A što se tiče SDP-a BiH i njezina predsjednika koji tvrdi – kako prenose novine - da se RH prema BiH ponaša gore od Amerike u Iraku, on time samo otkriva svoje političke karte i dobro je o tomu voditi računa. On, očito, u vlasti ne želi „prave“ Hrvate - kako se ovih dana izrazio jedan politički analitičar – nego „svoje“ Hrvate. Bilo bi dobro da ne izigrava Miloševića i ne ponavlja njegove pogreške. To što uz pomoć jedne male stranke želi vladati Hrvatima ignorirajući volju goleme većine naroda, to je samo „smokvin list“ njegove „demokracije“ i proziran pokušaj instrumentalizacije njegovom voljom i, na kraju krajeva, njegovom sudbinom po dobro poznatom načelu „podijeli pa vladaj“!

Krivnju za to snosi i međunarodna zajednica, zar ne?

U svakom slučaju. Tko je, ako ne ona, nagradio agresora s polovinom teritorija BiH i gotovo neovisnom republikom? Tko je podijelio BiH i njezina tri konstitutivna naroda na dva entiteta? Tko normalan može razumjeti tu „kvadraturu kruga“? Tko normalan može prihvatiti da Hrvati nemaju svoj entitet koji bi im jamčio ravnopravnost, nego da ih u svim važnim pitanjima „demokratski“ nadglasavanju predstavnici većeg entiteta?!Čini se da nekima u bijelom „demokratskom“ svijetu koji nas „uči“ demokraciji, odgovara da BiH ne samo sama bude trajno nestabilna, nego i izvor međunarodne nestabilnosti. Zar to nije traženje alibija da se mogu trajno miješati u njezine unutarnje poslove? Kako drukčije razumjeti njihovu politiku prema BiH? Kako razumjeti „zakone“ koje donose? Zar u Sarajevu, Tuzli, Zenici ili nekom drugom gradu s bošnjačkom većinom mogu biti na snazi jedni zakoni koji idu u prilog većinskom narodu, a u Mostaru, jedinom većem gradu u kojemu Hrvati mogu imati svoju demokratsku većinu, sasvim drugi? Ispada kao da je većinski narod, koji ima svu, ili gotovo svu vlast, ugrožen od manjinskoga. Zar to ne podsjeća na onu Ezopovu basnu u kojoj vuk optužuje janje, koje je nizvodno od njega pilo, da mu „muti“ vodu? Da nije tragično, bilo bi doista smiješno! Ako je to „demokracija“, neka je gospoda iz međunarodne zajednice primijene u svojim zemljama! „Tragedija je modernih demokracija što nisu uspjele ostvariti demokraciju” (J. Maritain).

:cool:

Baader Meinhof
07-02-2011, 02:37
[QUOTE=NorthStand;5056]Hoćemo li ikad čitati kako su do stanova došli komunistički lideri 45.?

Tihomir dujmović VL

Ne mogu vjerovat da takvu rečenicu napiše jedan novinar. Pa kog se k...a ne digne s kreveta i ne napiše nešto o tome kad mu se to toliko rado čita? Laprdalo, kao i svi drugi beskorisni kolumnisti/komentatori/uvodničari, lijevi, desni i oni što vire iz sredine, koji vječito lamentiraju o moralnosti tuđih postupaka o kojima su, pak, samo čitali u vlastitim novinama. Pročitaju što neki Pero napiše dok se mjesecima jebavao da skupi materijala za temu, pa onako ex katedra, s ohole visine, nađu shodno puku rastumačiti što je to, eto, Pero zapravo htio reči. Kao da su i Pero i puk budale koji ne znaju kako pisati ili kako razmišljati.

Takvi su, vjerovali ili ne, plaćeni od dvadesetak tisuća (Dujmović) do preko pedeset tisuća (Butković, Torbarina) kuna mjesečno. Novinari Večernjeg i Jutarnjeg imaju od sedam do 12 tisuća kuna plaće. Da ne kažem da skoro svaki od njih ima neki privatni biznis iz kojeg mu kapne još toliko- bilo da fol brani Gotovinu, bilo da razara kakvu sitnu filmsku kuću, bilo da reklamira nečija vina.

Ako ne čitate novine zbog informacija, već da biste pronašli kakvog istomišljenika i rekli sami sebi 'Jebate pa baš ovako i ja mislim', samo gubite vrijeme.

zaba1111
07-02-2011, 09:34
Stvar je u tome da sam većinu informacija već čuo na dnevniku ili netu, Večernji čitam svaki dan i ono što me ustvari informira su lokalne vijesti .

caporegime
07-02-2011, 10:49
u današnje vrijeme, jedini mali pokušaj približavanja onome što bi bilo u vidokrugu istine je kritičko sagledavanje cijelog medijskog prostora te usporedba sa pravim životnim situacijama.
mediji nažalost nisu prenositelji vijesti nego organizacije za hranjenje svijesti ljudi podacima za koje ti isti mediji očekuju da ih ljudi prihvate i da se ponašaju u skladu s intonaciojom predočenom od medija.
evo najbolji primjer; kako su neki popušili priču da smo prvo po nezaposlenosti u svijetu i uzeli to zdravo za gotovo.
ja nisam, jer sam znao da negdje postoji i bangladeš, pakistan, burkina faso, gvajana, burma, namibija, mozambik.........
dovoljno je samo malo promisliti i kao najveći poraz čovječanstva smatram slijepo vjerovanje onome što izađe u medijima kao da je to neka kozmička istina prelivena u njih.

zaba1111
07-02-2011, 11:17
u današnje vrijeme, jedini mali pokušaj približavanja onome što bi bilo u vidokrugu istine je kritičko sagledavanje cijelog medijskog prostora te usporedba sa pravim životnim situacijama.
mediji nažalost nisu prenositelji vijesti nego organizacije za hranjenje svijesti ljudi podacima za koje ti isti mediji očekuju da ih ljudi prihvate i da se ponašaju u skladu s intonaciojom predočenom od medija.
evo najbolji primjer; kako su neki popušili priču da smo prvo po nezaposlenosti u svijetu i uzeli to zdravo za gotovo.
ja nisam, jer sam znao da negdje postoji i bangladeš, pakistan, burkina faso, gvajana, burma, namibija, mozambik.........
dovoljno je samo malo promisliti i kao najveći poraz čovječanstva smatram slijepo vjerovanje onome što izađe u medijima kao da je to neka kozmička istina prelivena u njih.

Je li ono to prošlo čak i na Dnevniku? Ne sjećam se di sam čuo tu glupost i manipulaciju, čini mi se da su na dnevniku rekli da je HR druga iza JARa.

Graničar Jozo
07-02-2011, 11:20
pa jebote debila. imamo u susjedstvu zemlju u kojoj je službena stopa nezaposlenosti oko 45%.

A to je dogmatsko vjerovanje novinama i medijima.

Sjećam se kako je mene moj profesor iz matematika zezao da papir trpi svašta. A evo nakon nekog vremena se moram složit s čovjekom :)

caporegime
07-02-2011, 12:17
Je li ono to prošlo čak i na Dnevniku? Ne sjećam se di sam čuo tu glupost i manipulaciju, čini mi se da su na dnevniku rekli da je HR druga iza JARa.
a pazi ljepote, jar je najrazvijenija afrička zemlja.
ali ljudi to puše i oni koji to plasiraju itekako znaju da ljudi puše gluposti.
oni, poput psećih vlasnika, stalno treniraju svoje ljubimce tako da im bacaju lopticu. ili drvo.
ova vijest je ništa drugo nego loptica za psa.

Baader Meinhof
07-02-2011, 12:38
a pazi ljepote, jar je najrazvijenija afrička zemlja.

Nije li Nigerija?

caporegime
07-02-2011, 13:42
ma kakva nigerija. da znaju gospodariti sa svojim bogatstvom bili bi puno razvijeni ali ovako......
zapravo, misli mda je po bdp-u najrazvijenija libija. ali ako gledamo ispod sahare, pa čak i iznad osim libije, onda je jar najrazvijeniji.
jes da ima sirotinje ko u priči ali stanje u drugim državama je još gore.

NorthStand
07-02-2011, 18:47

Bravo capo, ti bi bio dobar političar, kad bi se htio time bavit. haha Meni djeluješ dosta onako načitano, što se kaže kužiš spiku, nije da ja vjerujem tim novinama previše, al opet ne mora bit da sve govore zato što su im plaće 15 tisuća kuna. Neki ljudi stvarno tako i misle, iako naravno većina ljudi u našoj državi pa tako i u novinarstvu mlati praznu slamu. Tako da me to ništa ne čudi, al ono neka razmišljanja su mi ok, i zašto ih ne bi prihvatio ako su mi ta razmišljanja bliža od SDPovih Josipovićevih itd, mislim danas se svi bore da ti kreiraju mišljenje, ja se cijelo vrijeme borim protiv toga, al npr ovo oko dujmovića zadnje mi se sviđa jer je to i moje stajalište, i realno to nikad nećemo doživjet da se postavlja pitanje odakle "antifašistima" stanovi, dok branitelji moraju boga molit da ih netko ne optuži za neki zločin, i da ne popuše to što su od države legalno dobili. Dvostruki kriteriji važe, i to nije tako od jučer, kažem nek svatko misli što hoće, al tome novinarstvo i forumi služe, da ljudi mogu razmijenit mišljenja, i suludo je očekivat da će svi isto razmišljat i svi isto odobravat.

caporegime
11-02-2011, 14:22
http://www.vecernji.hr/kolumne/nevini-komunisti-kolumna-251091

Baader Meinhof
11-02-2011, 16:00
al tome novinarstvo i forumi služe, da ljudi mogu razmijenit mišljenja, i suludo je očekivat da će svi isto razmišljat i svi isto odobravat.

Kako točno.

NorthStand
11-02-2011, 20:17
Pa lijepo, tebi možda Tuđman nije bio dobar, meni je, al DEMOKRACIJA je, pa nek se svatko izjasni, iako na ovom forumu čisto sumnjam da netko ne voli Tuđmana, kao državnika i političara.

NorthStand
11-02-2011, 20:17
http://www.vecernji.hr/kolumne/nevini-komunisti-kolumna-251091

Ivkošić mi ima baš dobre kolumne, njega rado čitam.

Dokle?
12-02-2011, 14:43
Nema više HDZovog političara koji se nije kompromitirao. A to je jedina stranka koja se barem pretvara da joj je stalo do nekakve Hrvatske, ako ništa drugo zato što će njihove gazde biti zadovoljne i možda dobiju koju mrvicu biločega.

Što su napravili od ove države, to je za plakat!

Ilirk@
24-02-2011, 13:33
http://danas.net.hr/intervju-tjedna/page/2011/02/24/0154006.html?pos=n0

nisam vjernik, ali ovog bih pustila u sing-sing među pedere da im pokaže koliko je "tolerantan i human"...

caporegime
24-02-2011, 13:48
vidiš kako je to zanimljiva pojava u djelovanju medija.
shvatili su da im nije uspjelo u mnogim stvarima se izravno konfrontirati s onima koje načelno ne podnose.
tako npr. iako se intimno ne slažu s braniteljskim zahtjevima, neće im kontrirati ali će na sve načine pokušati zavaditi i razvodniti ljude i udruge koje se udružuju radi lakše artikulacije svojih zahtjeva.
isto tako su shvatili da u katoličkoj zemlji neće uspjeti ako s liberalno-ljevičarskih pozicija idu kritizirati crkvu nego im podmeću ovakve, nazovi "prave" vjernike i teologe da s pseudovjerničke strane idu kritizirati crkvu.
lagao bih kad bih rekao da se s nekim navodima ovog "toplića" ne bi i složio ali moji motivi radi kojih bi uputio kritiku su dijametralno suprotni od njegovih odnosno onih koji ga guraju u prvi plan.

Ilirk@
25-02-2011, 11:39
onaj orjunaš, don ivan grubišić, sad i ovaj imbecil.
rkc se opasno ljulja i inače, strahovito se podriva iznutra, previše slobode dano pojedincima, uvukli se nekakvi ko fol karizmatici, održavaju se nekakvi seminari, mise se govore subotom, odvajaju se nekakve frakcije, neokatekumeni i slični.... božesačuvaj... trebat će opet križari, mensečini...
svi vole ivana pavla drugog, bio je stvarno istinski dobar čovik, to mu se mora priznati... ali ko je vidijo ljubit kuran?? kakvo zajedništvo sa židovima?? papa u sinagogi??? umjeisusovo!!
triba se borit protiv svih diskriminacija, nasilja, rasizma, pa tako i antisemitizma, ali ništa s manjim žarom i protiv cionizma.
triba sa svima komunicirati i surađivati, ali ljubit nečije relikvije??
sad će me crkveni neoliberali i oni što se smatraju velikim katolicima napasti zbog ovog što pišem, ali ko ih jebe....

caporegime
25-02-2011, 12:23
onaj orjunaš, don ivan grubišić, sad i ovaj imbecil.
rkc se opasno ljulja i inače, strahovito se podriva iznutra, previše slobode dano pojedincima, uvukli se nekakvi ko fol karizmatici, održavaju se nekakvi seminari, mise se govore subotom, odvajaju se nekakve frakcije, neokatekumeni i slični.... božesačuvaj... trebat će opet križari, mensečini...
svi vole ivana pavla drugog, bio je stvarno istinski dobar čovik, to mu se mora priznati... ali ko je vidijo ljubit kuran?? kakvo zajedništvo sa židovima?? papa u sinagogi??? umjeisusovo!!
triba se borit protiv svih diskriminacija, nasilja, rasizma, pa tako i antisemitizma, ali ništa s manjim žarom i protiv cionizma.
triba sa svima komunicirati i surađivati, ali ljubit nečije relikvije??
sad će me crkveni neoliberali i oni što se smatraju velikim katolicima napasti zbog ovog što pišem, ali ko ih jebe....

nitko. u tome izgleda i jest najveći problem. B-)

caporegime
25-02-2011, 12:31
http://www.vecernji.hr/kolumne/kako-je-purda-priznao-kolumna-257171

Supatnika iz srbijanskih logora Tihomira Purdu u zeničkom je zatvoru posjetio predsjednik SDA i bivši član Predsjedništva BiH Sulejman Tihić. Tom je prilikom podsjetio na mučenja u kojima je “udarac palicom bio privilegij u odnosu na druge metode”, te o uvjerljivosti saslušanja “između dva ‘obroka’ batina”. Što se i koliko u Hrvatskoj zna o tim mučenjima? Hrvatskoj politici nisu bila osobito zanimljiva kao jedan od najstravičnijih činjenica velikosrpske agresije, a u medijima su se spominjali uglavnom usput, rubno i površno. Da u hrvatskoj javnosti postoji stvarna slika o zvjerstvima u srbijanskim logorima, uhićenje Tihomira Purde izgledalo bi mnogo apsurdnije i djelovalo bi mnogo šokantnije kao nastavak agresije i ratnoga zločina.

U knjizi o srpskim koncentracijskim logorima “Putevima pakla...” Danijel Rehak opisuje kako se u mjestima gdje bi se slomio otpor branitelja u privremenim logorima ubijalo “noževima, sjekirama, palicama i vatrenim oružjem”. Najmlađa žrtva imala je samo šest mjeseci a najstarija 104 godine! Preživjeli su odvođeni u koncentracijske logore u Srbiji, Crnoj Gori, BiH i na okupiranim dijelovima Hrvatske. Različite oblike zatočenja u tranzitu prošlo je 10.000 osoba, a oko 8000 tisuća bilo je u logorima, u kojima je ubijeno 300 ljudi. O mučenju u samim logorima, koje je bilo sustavno a ne u izdvojenim slučajevima, Goran Milas i Vlado Šakić iz Instituta Pilar objavili su 2004. godine znanstveno istraživanje “O čemu svjedoče zatočenici srbijanskih logora”. Nešto manje od polovice ispitanih zatočenika (46 posto) vidjelo je ubojstvo nekog drugog zarobljenika. Gotovo svi su iskusili barem jedan od dvanaest načina zlostavljanja. Glađu ih je mučeno 67 posto, a žeđu 64 posto. Preživjeli su do izlaska iz logora izgubili u prosjeku 18 kilograma. Polovici je uskraćivan san (radi dezorijentacije, mijenjanja stavova i ispiranja mozga), a polovica je također bila izložena hladnoći. Petina je mučena životinjama (štakorima i psima), osam posto strujom, pet posto paljenjem, četiri posto vješanjem, četvrtina je premlaćivana, lijekovi su uskraćivani desetini logoraša, a dva posto (pedeset osoba) je kastrirano! Seksualno zlostavljanje iskusilo je četiri posto osoba oba spola. Najmlađa silovana djevojčica imala je pet godina, a najstarija žena osamdeset. Duševna zlostavljanja bila su još češća od tjelesnih.

Najčešći oblici psihičke torture bili su usmjereni na kidanje veze s Hrvatskom i vrijednostima za koje su se borili. Više od 80 posto svjedoči kako im je govoreno da ih Hrvatska više ne želi, a samo nešto manje bilo je prisiljeno na pjevanje četničkih pjesama. Zapomaganje drugih logoraša slušalo je 70 posto zatočenih. Prijetnje strijeljanjem slušalo je 64 posto, a za 47 posto organizirana su lažna strijeljanja. Nešto manje od trećine bilo je prisiljavano gledati ubijanja i zlostavljanja, a pet posto silovanja. Na lažne razmjene vođeno je 58 posto, 45 posto odvođeno je u nepoznato, 51 posto bilo je u potpunoj izolaciji (zabrana komuniciranja s drugima), a 36 posto zatvarano je u samice. Prisilno je nastupalo u medijima 19 posto a peticije prisilno pisalo 32 posto. Napokon, 32 posto bilo je prisiljeno na potpisivanje lažnog iskaza. Možete li sada zamisliti dubinu bijede hrvatske vlasti koja se opravdava da po zakonu Tihomira Purdu nije smjela obavijestiti o tjeralici. Iste vlasti koja prstom nije maknula da se kazne oni koji su odvodili u logore, u njima ubijali i mučili na načine koji po zvjerstvima u povijesti jedva imaju premca!? Iste vlasti koja cijelom Europom i svijetom pronosi svoju ideju pomirbe sa Srbijom koja odbija snositi bilo kakve posljedice za opisanu stravu u logorima i za agresiju na Hrvatsku!

Ilirk@
25-02-2011, 12:36
partizančina ima dvojstruka mjerila, ali dobro...
neki dan na radijoimackom priča drugačije o komunističkim zločinima i progonu krivaca kao o nekrofiliji, kao o bespotrebnim tenzijama, naganjanju jadnih starčeka...
nikakvo čudo kad su mu svi bili partizani i komunisti.
tekst je dobar samo jer vrvi statističkim podatcima.

caporegime
25-02-2011, 12:41
partizančina ima dvojstruka mjerila, ali dobro...
neki dan na radijoimackom priča drugačije o komunističkim zločinima i progonu krivaca kao o nekrofiliji, kao o bespotrebnim tenzijama, naganjanju jadnih starčeka...
nikakvo čudo kad su mu svi bili partizani i komunisti.
tekst je dobar samo jer vrvi statističkim podatcima.

ivkošić to priča...?!??! a tetka.....

Ilirk@
25-02-2011, 12:45
pa hebogati, u mene pršute kupuje... znaš da znam ko je i šta je...

caporegime
25-02-2011, 12:49
nisam znao da si u biznisu s pršutima.vjerujem da je kvaliteta neupitna.
znači ivki je malo mutan.
ko bi reko

Graničar Jozo
10-03-2011, 12:26
Nije obavezno pročitati, već obavezno pogledati.

http://www.youtube.com/watch?v=NdW9nbspWPQ&feature=player_embedded#at=323

P.S. Jeli ZKHS isto tako srodna udruga/portal?

http://zkhs.hr/

Baader Meinhof
10-03-2011, 14:16
"...a spektakuarni primjer njegovih obavještajnih vještina svakako je prisluškivanje Miloševića u njegovom beogradskom sjedištu.", kaže Ante Boras.

Ma daj me nemojte jebat s Lošom više. Spektakularni primjer njegovih obavještajnih vještina je Operacija Una, a Miloševića je prisluškivala američka agentura (Richard Herrick iz DIA i Marc Kelton iz CIA-e) u kooperaciji s HIS-om Mira Tuđmana. Odnosno, opremu su u Osijek donijeli Ameri, postavili je u 15 kvadrata garaže, instalirali i uključili. Pošto je ridikulozni Radoš dokumente preko Vire dao Globusu, ti isti Ameri vratili su se u Osijek, opremu isključili, upakirali i odnijeli odakle je i došla. Cijela operacija rezultat je američke inicijative u suradnji s HIS-om, a u Hrvatskoj je za nju bila odgovorna POO OU MORH-a, jer to jednostavno proizlazi iz njihovih ovlasti. I sad kakve s tim veze ima Lošo, osim što se kurčio titulom šefa OU koja nikad nije napravila ništa osim što je uhljebila likove poput Ljubičića Švepsa, ja stvarno nemam pojma.

Primjer sposobnosti OU je zajebancija SIS-a koji im je na glupu foru ušao u prostorije, otvorio sef i popalio parsto tisuća kuna, nakon čega je kompletna OU završila na detektoru laži jer u MORH-u nisu mogli vjerovat da tamo sjede toliko glupi ljudi pa su posumnjali na internu krađu. Koliko su SIS-ovci bili genijalni mastermindovi pokazuje primjer s kraja devedesetih kad su se htjeli riješiti viška tako da najgluplje jednostavno sruše na testu inteligencije. Briljantna se ideja izjalovila nakon što je 80% 'agenata' palo na IQ testu kojeg prolaze i kamiondžije, pa su morali testiranje sakriti a testove baciti u smeće. Eto to je slika i prilika OU na čelu s Lošom, a ne OA nemogu-se-sjetit prisluškivanja Miloševića.

Graničar Jozo
10-03-2011, 15:00
Ok, ali nitko osim loše se ne bavi ovim pitanjima. Rijetko ćeš naći na neke analize organizacije JNA neposredno prije rata. Doduše, on to zna i unovčiti kroz svoje knjige.

TheBronxBomber
10-03-2011, 15:15
znači ivki je malo mutan.
ko bi reko

Otac mu je, kažu, bio poslije-ratni seoski žbir.

Inkvizitor
10-03-2011, 15:19
"...a spektakuarni primjer njegovih obavještajnih vještina svakako je prisluškivanje Miloševića u njegovom beogradskom sjedištu.", kaže Ante Boras.

Ma daj me nemojte jebat s Lošom više. Spektakularni primjer njegovih obavještajnih vještina je Operacija Una, a Miloševića je prisluškivala američka agentura (Richard Herrick iz DIA i Marc Kelton iz CIA-e) u kooperaciji s HIS-om Mira Tuđmana. Odnosno, opremu su u Osijek donijeli Ameri, postavili je u 15 kvadrata garaže, instalirali i uključili. Pošto je ridikulozni Radoš dokumente preko Vire dao Globusu, ti isti Ameri vratili su se u Osijek, opremu isključili, upakirali i odnijeli odakle je i došla. Cijela operacija rezultat je američke inicijative u suradnji s HIS-om, a u Hrvatskoj je za nju bila odgovorna POO OU MORH-a, jer to jednostavno proizlazi iz njihovih ovlasti. I sad kakve s tim veze ima Lošo, osim što se kurčio titulom šefa OU koja nikad nije napravila ništa osim što je uhljebila likove poput Ljubičića Švepsa, ja stvarno nemam pojma.

Primjer sposobnosti OU je zajebancija SIS-a koji im je na glupu foru ušao u prostorije, otvorio sef i popalio parsto tisuća kuna, nakon čega je kompletna OU završila na detektoru laži jer u MORH-u nisu mogli vjerovat da tamo sjede toliko glupi ljudi pa su posumnjali na internu krađu. Koliko su SIS-ovci bili genijalni mastermindovi pokazuje primjer s kraja devedesetih kad su se htjeli riješiti viška tako da najgluplje jednostavno sruše na testu inteligencije. Briljantna se ideja izjalovila nakon što je 80% 'agenata' palo na IQ testu kojeg prolaze i kamiondžije, pa su morali testiranje sakriti a testove baciti u smeće. Eto to je slika i prilika OU na čelu s Lošom, a ne OA nemogu-se-sjetit prisluškivanja Miloševića.

))))))

baš si ga opro..a nije valjda da baš ništa nije valjao naš dobri Lošo..))))

Baader Meinhof
11-03-2011, 02:52
Ma nije da baš ništa nije valjao. Valjda je odradio i neke dobre stvari ali ja sam profesionalno deformiran i pamtim uglavnom krajnosti. S druge strane, prikazivati tuđe zasluge svojima, kao što on tu prešutno radi, je pokazatelj karaktera osobe.

S osobne strane, upoznao sam čovjeka u vlastitom denvnom boravku tamo negdje 1992. Bio je frend od mog starog iz tih ranih ratnih priča. Sljedeći sam ga put upoznao otprilike 2004. ili 2005. prije nekih izbora na koje je izlazio s Tuđmanom i Tomcem. Sjedište im je bilo kraj hotela Dubrovnik, mislim da su to bile Tomčeve stranačke prostorije ili tako nešto. Uglavnom, čovjek se u tih desetak godina sasvim promijenio. On je prije bio onako više nekako samozatajan da dobiješ dojam da govori samo kad je bitno, a i što je govorio zvučalo je pametno i informirano. Vrtio je kod nas nekakve karte bojišta otad, nakon onog prvog udara, i govorio je još tada kako je Krajina jedan veliki prazni prostor koji srbi ne mogu braniti. Da skratim, govorio je stvari koje su doista bile takve. Ovo drugi put, kad je već otišao u politiku, nije bio isti čovjek. Govorio je bez prestanka, posve ostrašćen, o zavjerama, o Gotovini tada još u bijegu i tako.... uglavnom ovo što danas priča pa malo laganije. Kaže mi stari da se promijenio tamo negdje nakon rata.

Bavljenje obavještajnim pizdarijama doista može čovjeka otjerati u ludilo. Ako u svemu tražiš prikrivenu agendu predugo i preduboko, više ti ni odlazak po cigarete ne djeluje normalno. Imate primjer bivšeg novinara Peratovića, pa i Margetića, i još nekih. Eto tako izgleda kad se čovjek pogubi u svojim mislima. Ne kažem da je sve što Lošo govori ludost, ali doista mislim da neke stvari pogrešno vidi pa onda povezuje u pogrešne teze, čime daje dubinu teorijama koje su postavljene na pogrešnim nogama.

Ne znam, ja se s njim u nekim stvarima ne slažem i ne mislim da je on taj tip koji bi trebao voditi ljude, stranke ili države. Nije najgori ali nije ni najbolji, pa zašto onda ne potražiti boljeg od njega.

A i to što je u tri godine promijenio tri vojna stana.... Ma kako se ikome samo da seliti svake godine ne bi li dobio pet ili deset kvadrata stana?

Baader Meinhof
11-03-2011, 02:54
Ah zaboravio sam. Pazi, on i Miro Tuđman su prijatelji već valjda 15 godina. Ali ne zovu jedan drugoga Miro i Lošo, ni slučajno. Međusobno se i na samo oslovljavaju s 'profesore' i 'admirale'. Vidio ih lik koji ih zna obojisu prije koju godinu na Čermakovoj benzinskoj kako tankaju auto pa mi prepričao. Malo blesavo, šta nije?

Graničar Jozo
11-03-2011, 08:18
@ bader a i ostali

Gledajući video moglo se dosta toga naučiti (barem nama mlađim je ono predavanje korisno). e sad, spomenuo je operaciju "maninjorgo" (ili tako nekako). Pokušao sam nešto pretražiti preko googla, ali nema ništa o njoj. Znate li nešto više o tome?

zaba1111
11-03-2011, 09:54
Bavljenje obavještajnim pizdarijama doista može čovjeka otjerati u ludilo. Ako u svemu tražiš prikrivenu agendu predugo i preduboko, više ti ni odlazak po cigarete ne djeluje normalno. Imate primjer bivšeg novinara Peratovića, pa i Margetića, i još nekih. Eto tako izgleda kad se čovjek pogubi u svojim mislima. Ne kažem da je sve što Lošo govori ludost, ali doista mislim da neke stvari pogrešno vidi pa onda povezuje u pogrešne teze, čime daje dubinu teorijama koje su postavljene na pogrešnim nogama.

Ne znam, ja se s njim u nekim stvarima ne slažem i ne mislim da je on taj tip koji bi trebao voditi ljude, stranke ili države. Nije najgori ali nije ni najbolji, pa zašto onda ne potražiti boljeg od njega.

Dva puta sam slušao Lošino predavanje i moj dojam je da je generalno na dobrom tragu, ali da pretjeruje, jer u svemu vidi , pa i u najmanjim glupostima, obavještajnu pozadinu i političke igre. I doista je tako izgledalo , da je malo previše zaglibio u teorije zavjere, ali opet, generalno razotkriva ili barem daje smjernice u geopolitici, načinu rada tajnih službi , njihovom utjecaju na medije, trendu zatuoljivanja masa...
Za vođu nije nikako, ali određena znanja ima, koja treba iskoristiti. Vjerovatno da mu se da da radi , manje bi bio u teorijama, a više u praktičnoj stvarnosti.

Graničar Jozo
21-03-2011, 10:38
Po meni jedan jako dobar kolumnist: Ilija Zovko.

Zna li netko nešto više o njemu, jeli piše pod pseudonimom ili mu je to pravo ime itd.?

Novi izbori ili kontrolirani raspad BiH
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=12432:kolumna-ilije-zovka-novi-izbori-ili-kontrolirani-raspad-bih&catid=55:ilija-zovko&Itemid=332

Graničar Jozo
06-04-2011, 09:31
Čini mi se da je ovo jedan jaaako zanimljiv članak.

http://www.katolik.hr/nekatolickeskupinemnu/pokretimnu/433-homoseksualnost-sa-znanstvenog-gledita

Izgleda da je homosekauslanost ipak politički problem, a ne mentalni.

Možda je čak i za objave na portalu, jer je i dokumentiran (vidit popis literature).

caporegime
06-04-2011, 09:56
U medijima se s druge strane neprestano napada Katolička crkva zbog pedofilskih skandala u njezinim redovima, ali nećete naći činjenicu da su homoseksualci prema istraživanjima znatno skloniji pedofiliji od heteroseksualaca14,15. Mediji namjerno ignoriraju činjenicu da 97% tih pedofilskih skandala datira iz vremena 1960.- 1985. kada je katolička hijerarhija u SAD i drugdje na Zapadu prešutno dozvolila ređenje homoseksualaca i da je više od 80% žrtava svećenika - pedofila dječaci. Već početkom osamdesetih Crkva je ponovno uvela zabranu ređenja homoseksualaca, što je urodilo plodom. Samo 3 posto slučaja pedofilije u Katoličkoj Crkvi u SAD-u dogodilo se nakon 1990. i ni jedan u razdoblju 2000. – 2004

pametnom dosta ali ne i "politički korektnom"

Osnivačica lezbijskog časopisa Venus (1995) i lezbijska aktivistica, Charlene Cothran je 2006. javno obznanila da je napustila homoseksualni način života. Zanimljivo je i izlječenje vodećeg homoseksualnog aktivista, osnivača magazina Young Gay America (YGA). To je bio 'mainstream' magazin kojeg su naručivale škole, knjižnice i druge javne ustanove, a bavio se promoviranjem homoseksualizma kao načina života. Michael Glatze je prekinuo 10-godišnju vezu koju je imao sa drugim suosnivačem tog magazina, te javno objavio da više nije homoseksualac. Glatze kaže:

,,Iscjeljivanje rana uzrokovanih homoseksualnim ponašanjem nije jednostavno - malo je stvarne podrške. A ona koja postoji je osramoćena, ismijana i ušutkana agresivnom retorikom masovnih medija koji promoviraju homoseksualizam kao normalan oblik ponašanja ili učinjena ilegalnim izvrtanjem zakona. Morao sam proći kroz izrugivanje i 'glasove' neprihvaćanja od svih koji su za to saznali. Cilj homoseksualne agende je učiniti da ljudi prestanu uopće i postavljati pitanje napuštanja homoseksualizma, bez obzira na pitanje je li to moguće.

Dugo vremena sam negirao istinu i još uvijek osjećam krivnju zbog toga. Kao vođa 'gay' pokreta mnogo sam puta imao priliku govoriti javnosti. Da imam priliku povući neke od stvari koje sam govorio, učinio bih to. Sada kad znam da je homoseksualnost pohota i pornografija zamotano u jedno, nikada neću dozvoliti nekome da me uvjeri u suprotno, bez obzira na to koliko fine bile njihove riječi i koliko tužna bila njihova priča. Vidio sam to, znam istinu...

Ilirk@
06-04-2011, 10:11
postojala su istraživanja o povezanosti homoseksualnosti i nasilnih zločina gdje su neki rezultati zasmetali pederskim lobijima i "društvima" poput šoroševih, pa su istraživanja povučena iz znanstvenih objava.
homoseksualnost je poremećaj, mislim, ne može biti normalno ponašanje jer se kosi sa samom prirodom čovjeka i evolucije. vjernici će reći i božjim zakonima. to je jednostavno tako.

Ilirk@
08-04-2011, 10:20
http://www.jutarnji.hr/ivo-andric--hrvat-ili-srbin--odlucit-ce-sud/937325/

Graničar Jozo
13-04-2011, 09:34
http://www.youtube.com/watch?v=JPE3n86KrPk&feature=player_embedded

zaba1111
13-04-2011, 11:23
Čovjek ne vidi problem u komunistima, nego u Jugoslavenima, dok ovi komunisiti, ustvari Jugoslaveni, navode problem u fašizmu NDH, a ustvari problem vide u samoj hrvatskoj državi.

Osnovni sukob kod nas u dsr je bio između borbe za Jugoslaviju kojoj se suprostavila borba za Hrvatsku, a taj rat se vodi i danas, ideološki predznak je samo maska.

Mrav
19-04-2011, 22:16
sta je ovo? kud je to arednistvo poskoka krenulo? pa jebemu mater, sta rade oni?
nemoj da ja pocnem lupat stvarii da bacam ovaj kompjutor kroz prozor, u pizdu mat....
http://poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=27281:amerika-podrala-etniko-ienje-u-oluji-galbraith-je-znao-za-tumanov-plan-da-otjera-srbe-ali-nije-nita-uradio-da-ga-sprijei-&catid=92:svijet&Itemid=2

Mrav
19-04-2011, 22:23
ma ljudi moji, koji je njemu? jel poludio?

zaba1111
19-04-2011, 22:42
sta je ovo? kud je to arednistvo poskoka krenulo? pa jebemu mater, sta rade oni?
nemoj da ja pocnem lupat stvarii da bacam ovaj kompjutor kroz prozor, u pizdu mat....
http://poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=27281:amerika-podrala-etniko-ienje-u-oluji-galbraith-je-znao-za-tumanov-plan-da-otjera-srbe-ali-nije-nita-uradio-da-ga-sprijei-&catid=92:svijet&Itemid=2

Nemoj tako , to je Capin prijatelj i vođa pokreta koji ima veliku podršku i razumijevanje u hb internet svijetu.

Graničar Jozo
20-04-2011, 08:24
ma ljudi moji, koji je njemu? jel poludio?

ja nekako mislim da se i zrikavac sam malo pogubio u svemu ovome. Kao prvo nije dobro definirao šta je to "sin feinn" pa se događaju raznorazni izleti koji izlaze iz nekakvih normalnih okvira (tipa govoriti da je RH počinila genocid i sl. stvari, pa sada i naslov ovog članka, a sam članak govori nešto drugo ili ne razumijemo cinizam). Zbog toga što se to nije unaprijed definiralo na tu ideju lijepe se svakakvi ljudi pa tu onda ima svega. A sve je bilo zamišljeno u najboljoj namjeri emancipacije Hrvata u BiH. Kao drugo, zbog toga je ta ideja kao takva naišla na veliki otpor i samih Hrvata u BiH prvenstveno branitelja i ljudi koji su preživjeli taj nesretni rat, a posebno onaj dio koji je "imao posla" sa srbima. Zriki ako stvarno želi izvući najbolje iz te svoje ideje treba pod hitno "revidirati stavove", tj. naznačiti okvire ideje sinn fein. Koliko sam ga uspio upratiti i na forumu i u kolumnama i on se sam traži pomalo.

caporegime
20-04-2011, 08:49
zrikavac taktizira na sebi osebujean način ali na kraju će se toliko razbacat da mu od početnog plana neće ostati ništa.

caporegime
20-04-2011, 08:54
za jadranku kosor:

Ovih dana svjedoci smo kako ste Vi, predvodnici hrvatske izvršne vlasti, zatečeni presudom hrvatskim generalima. I kao da smo bili nazočni, barem u javnosti, Vašem buđenju iz sna. Već deset godina hrvatske vlasti ne znaju, ili se prave da ne znaju, što se to događa u Haagu i što se to događa u Bosni i Hercegovini.

Kada je sudac Orie u presudi iznio tezu o „udruženom zločinačkom pothvatu“ i potom tražio činjenice kojima će je potvrditi bilo je jasno da prijetnja, koje su svi bili svjesni osim hrvatskih vlasti, iz ružnog sna optužbe postaje javom presude. To što se mnoge činjenice ne uklapaju u tezu časnog suca nije smetalo, ponašao se po onoj poznatoj, tim gore po činjenice.

I to je jedan od razlog zbog kojega Vam se i javno obraćam.

Naime, niste me uvjerili da ste se probudili iz sna. Još uvijek se ponašate poput noja vjerujući da ukoliko nešto ne želite vidjeti da se to i ne događa. Naime, ovih dana pritisnuti i reakcijama hrvatskih građana trudite se uvjeriti javnost da ćete učiniti sve što je u Vašoj moći da se presuda generalima ne potvrdi i da ćete angažirati sve i svakoga da se teza o zločinačkom pothvatu obori. A da se niste probudili jasno je, jer niti jednom riječju niste spomenuli da u jednom drugom procesu još je teža optužba nad sudbinom hrvatskoga naroda i hrvatske države: Zločinački pothvat agresije na Bosnu i Hercegovinu i njezina podjela koja je navodni istočni grijeh pokojnog predsjednika Franje Tuđmana i hrvatske politike.

I dok se u presudi hrvatskim generalima sada već otvara prostor da se u drugom stupnju izrijekom potvrdi već pripremljena teza da se zločinački pothvat dogodio kao takozvana dvostruka linija zapovijedanja unutar legalne i legitimne vojno-redarstvene operacije oslobađanja vlastitoga teritorija; u ovom drugom slučaju, koji će Vas neupućene i neznane opet zateći takva se teorija već ostvarila u suđenju Dariju Kordiću, a da je tomu tako možete se uvjeriti ako iščitate obrazloženje njegove presude ili ukoliko Vam je to teško možete se i raspitati kod bivšeg predsjednika Stipe Mesića. Premda se u slučaju šestorice optuženih Hrvata iz BiH nigdje ne nazire takva teza jer su izrijekom optuženi čelni ljudi civilne i vojne vlasti Hrvatskoga Vijeća Obrane i Hrvatske Republike Herceg Bosne, a zločinački pothvat se proširuje do znanih i neznanih sudionika. Tako će pripadnici HVO-a (koji su u presudi Dariju Kordiću moguće odgovorni po dvostrukoj liniji zapovijedanja, i u presudama hrvatskih generala dionici zločinačkog pothvata) doživjeti, vjerojatno, i presudu za zločin agresije na vlastitu zemlju i rad na njezinoj podjeli. O svemu tome Vi, naravno ništa ne znate.

Vi, kao i drugi predstavnici hrvatske vlasti u posljednjih deset godina, ne znate što se, i danas i jučer, događa i događalo u Bosni i Hercegovini. Naime, kao i dosadašnji predstavnici vlasti u posljednjih deset godina, a to Vam očito dobro ide, okretanjem glave i neznanjem branite svoju nevinost i glumite zatečenost događajima.

Oni koji Hrvate optužuju za podjelu Bosne i Hercegovine već odavno su podijelili Bosnu i Hercegovinu na dva dijela, ne znam znate li i to. Jedan su nazvali Republika Srpska (da ne bude nikakve zabune), a drugi Federacija BiH (u početku su je zvali hrvatsko bošnjačka federacija). Zatim su prije deset godina, a da nitko iz Hrvatske o tome nije znao ništa, provođenjem konstitutivnosti sva tri naroda na čitavom prostoru BiH, što se pravdalo uspostavom kolektivne jednakosti, odlučili da vlast u oba ta entiteta ima istovjetnu trokonstitutivnu strukturu i tako smo dobili entitet s većinskom srpskom i većinskom bošnjačkom vlašću. Hrvati su tako postali narod drugoga reda jer nisu nigdje imali većinsku vlast. U takvim okolnostima hrvatski politički predstavnici u BiH grčevito su se borili da makar hrvatski predstavnici u vlasti budu izabrani voljom hrvatskoga naroda. A da nitko iz Hrvatske nije znao što se to u Bosni (kako joj tepate) događa.

Kada je, na prethodnim izborima, voljom bošnjačke većine izabran Željko Komšić za hrvatskoga člana predsjedništva Vi u Hrvatskoj o tome niste znali ništa. Dapače, bi Vam drago. Primaste ga i častiste kao pravog hrvatskog člana predsjedništva. Usput ste krivicu za izbor prebacivali na Hrvate u BiH zbog tobožnje njihove nejedinstvenosti, a valjda je demokracija okvir u kojoj narodi bez ikakve štete po svoje nacionalne interese mogu iskazati svoje razlike. Sukladno toj doktrini sugerirali ste da će i ovaj put, na ovim prethodno završenim izborima, hrvatska pluralnost (više kandidata) biti jedini krivac za istovjetni ishod. Malo Vas je zatekao broj onih (da Vam napomenem trista dvadeset tisuća), koji su sebi uzeli za pravo birati hrvatskoga člana predsjedništva i prestadošte o tome zboriti. I kad je čovjek pomislio da ste možda naučili lekciju Vi ponovno zatvarate oči. Naime, dovoljno je da Vam netko kaže da je nekima tamo nuđeno da budu u vlasti, a oni nisu htjeli da Vi neznani (a jedno je od Vas navodno pravni ekspert) prihvatite obrazloženje.

I tako smo došli do toga da biračka volja hrvatskoga naroda u Bosni i Hercegovini ne znači ništa i da se vlast uspostavlja tako što nam Bošnjaci biraju člana predsjedništva, a u vlasti mogu sudjelovati oni Hrvati kojima to bošnjački (i srpski) politički lideri ponude.

I tako je Federacija izjednačena s Republikom Srpskom, koja je provedbom trokonstitutivnosti ušminkana da bude prihvatljiva, ali se njezina suština nije mijenjala.

I tako je Bosna i Hercegovina konačno podijeljena na srpski i bošnjački dio voljom onih koji su je davno podijelili, a za njezinu podjelu krivi su oni koji nisu dobili ništa. I to je zločinački pothvat o kojem Hrvatska, i vi kao predstavnici njezine izvršne vlasti, ne znate ništa.

Pa kad se u tijeku borbe protiv jedne teze o zločinačkom pothvatu susretnete s presudom za onaj drugi nemojte reći da Vam nitko, i to javno, nije rekao.

Eto, zato vam pišem. A još Vam više pišem jer su posljedice takvih presuda da će svaki sudionik vojno-redarstvene operacije Oluja biti mogući optuženik i na tome će se testirati Vaša buduća suradnja s Haagom, a mi ovdje u Bosni i Hercegovini dionici tog pothvata i agresori na vlastitu zemlju i njezini djelitelji bit ćemo izručeni na milost i nemilost ratnih neprijatelja i njihovih sudstava. Teret krivnje koji nam se stavlja na teret su oslobađanje Hrvatske, jer smo sudjelovali u tom zločinačkom pothvatu, i drugi zločinački pothvat koji smo poduzeli podjela je Bosne i Hercegovine u kojoj su Srbi dobili polovicu, Bošnjaci drugu polovicu, a mi Hrvati ništa. No, to nije ni važno, važno je da smo za to odgovorni. I da Vi o tome ne znate ništa.

Mostar, 18. travnja 2011.

Ravnatelj Instituta za društvena istraživanja

Sveučilišta u Mostaru

mr. sc. Marko Tokić

zaba1111
20-04-2011, 09:45
ja nekako mislim da se i zrikavac sam malo pogubio u svemu ovome. Kao prvo nije dobro definirao šta je to "sin feinn" pa se događaju raznorazni izleti koji izlaze iz nekakvih normalnih okvira (tipa govoriti da je RH počinila genocid i sl. stvari, pa sada i naslov ovog članka, a sam članak govori nešto drugo ili ne razumijemo cinizam). Zbog toga što se to nije unaprijed definiralo na tu ideju lijepe se svakakvi ljudi pa tu onda ima svega. A sve je bilo zamišljeno u najboljoj namjeri emancipacije Hrvata u BiH. Kao drugo, zbog toga je ta ideja kao takva naišla na veliki otpor i samih Hrvata u BiH prvenstveno branitelja i ljudi koji su preživjeli taj nesretni rat, a posebno onaj dio koji je "imao posla" sa srbima. Zriki ako stvarno želi izvući najbolje iz te svoje ideje treba pod hitno "revidirati stavove", tj. naznačiti okvire ideje sinn fein. Koliko sam ga uspio upratiti i na forumu i u kolumnama i on se sam traži pomalo.

Ma nije on četnik iako to uporno tvrdi, nije on tako mislio, to je taktika, on smo želi ovo, dobar je on ...
Poptpuno ista stvra , samo u što je veleizdajnik Mesić malo blaže u suptilnije optuživao svoj narod, nije on pjevao, nego otvarao usta, dobar je on radi eu, ne misli on tako to je njegov stil...

Kakva jebena emancipacija? Ako je itko bio svjestan svog nacionalnog identiteata , potrebe za hr samostalnom državom
i potrebe za slobodom Hrvta u BiH u odnosu na četničku i balijsku hegemoniju, onda su to Hrvati HB prije svih, jedino nije bilo jasno koji je put i način do toga(HB ili neki drugi model).

Kao što je Mesić na sporednom pitanju , bez praktične važnosti za HR, koje je vještim spinom nametnuo kao presudno,zaveo narod dovodeći ga u praktično nevažnu dilemu trebaju li hercegovci odlućivati o sudbini HRvatske na izborima, tako je nametnuo i pitanje koje uopće ne postoji,trebaju li Hrvati HB misliti svojom glavom ili slijepo slušati ZG. To pitanje je podvala, što smo u brojnim raspravama pokazali , integralističla politika je bila naš nacionalno svjesni,pametni i jedini mogući izbor, što je on pokušao osporiti isključivo lažima. Na lažni spin su mnogi nasjeli, misleći da zauzimaju pravu stranu u nepostojećem izboru, indirektno su, a često i direktno podržali luđaćke teze kakve se nisu nikad usudili iznijeti ni najzadrtiji forumski četnici.

Svi koji pređu crtu bi morali biti prokazani kao izdajnoci, bez obzira na neke pozitivne stvari i opet ponavljam da ne mogu nikako shvatiti kako se može imati razumjevanje za deklriranog izdjnika koji besramno i potpuno otvoreno pljuje po svetinjama.

Pa jebemu mater ako novinar na naslovnici objavi da je Tuman izvršio etničko čišćenje u Oluji i vi tražite opravdanje, onda se ja pitam di je vaša mjera. Što jadni čovik treba više napraviti da vas uvjeri da nije naš?

Ilirk@
20-04-2011, 09:46
najveća pobjeda vraga je bila kad je uvjerio ljude da ne postoji.
jer, očima se gleda, ali mozgom vidi.
hvala bogu što vidim i kad ne gledam.

Ilirk@
20-04-2011, 09:50
Pa jebemu mater ako novinar na naslovnici objavi da je Tuman izvršio etničko čišćenje u Oluji i vi tražite opravdanje, onda se ja pitam di je vaša mjera.

za mene osobno, takvi potezi i svi oni ostali slični toj sramoti, NIKAD neće naići na razumijevanje. nikad, nikad, nikad.

a to tko je "naš" ili "njihov", budućnost će presuditi, ja neću.

uglavnom, onaj tko je neprijatelj mog naroda, tko na bilo kakav način radi protiv mog naroda, onaj tko te i takve podržava, hrabri i odobrava, meni nisu i ne mogu biti prijatelji.
isto tako vrijedi i u suprotnom slučaju.

zaba1111
20-04-2011, 10:31
a to tko je "naš" ili "njihov", budućnost će presuditi, ja neću.

Kad se Mesić pojavio na predsjedničkim izborima ja sam govorio jednom svom prijatelju koji je "naš" da je MEsić naš neprijetelj i to se već tada moglo zaključiti, a on meni na to da kako ja(kao mlad i politički nezreo) mogu tako protiv čovjeka kojega podržavaju većina pametnih ljudi koje on zna.

Mesić je postao meni neprijatelj onda kad sam prepoznao da je prešao crtu, iako to nije bilo toliko očigledno.
Postoji crta razdvajanja, naši su s jedne strane njihovi s druge. Onaj ko nema osjećaj za tu crtu će čekati da mu budućnost pokaže, a oni koji imaju oči vide odmah ko je s naše strane.

Inkvizitor
20-04-2011, 10:33
poskok je prenio taj srpski članak..dobro, to nije neki crimen, to se i inače radi, ne znači da je to stav portala..ali kad znamo zrikavca i njegove debilne stavove oko rata u RH, to se taman fino poklopilo ..

zaba1111
20-04-2011, 11:12
Na takav način to ne rade čak ni Index ni Jutarnji , izdajnički i sugestivni naslov bez navođenja autora.

AMERIKA PODRŽALA ETNIČKO ČIŠĆENJE U 'OLUJI'?: Galbraith je znao za Tuđmanov plan da otjera Srbe, ali nije ništa uradio da ga spriječi
Zbog toga što većina čita samo naslove, profesionalno i odgovrno prenošenje tuđih vijesti se radi na način kao što je četnički portal Poskok prenio vijest iznad te sporene

JUSTITIA ET PAX: ‘Eliminiran’ je cijeli hrvatski narod s političke scene u BiH

Ali dobro, on je naš, ne misli on tako, to je taktika...
Jadna li nam HB kad je uspostavimo , a na vlast dođu izdjanici preko bacanja kostiju za glođanje, dok se država pljačka i rasporodaje, a sve upućuje na to.

Graničar Jozo
20-04-2011, 12:33
Poskok ima problema sa naslovima već neko vrijeme. Od krajnje vulgarnih do ovakvih defetističkih. Davno je poskok izašao iz okvira Posušja.

Mrav
20-04-2011, 12:58
ma odjeb mu je, definitivni.

west
21-04-2011, 01:28
Na takav način to ne rade čak ni Index ni Jutarnji , izdajnički i sugestivni naslov bez navođenja autora.

Zbog toga što većina čita samo naslove, profesionalno i odgovrno prenošenje tuđih vijesti se radi na način kao što je četnički portal Poskok prenio vijest iznad te sporene

Ali dobro, on je naš, ne misli on tako, to je taktika...
Jadna li nam HB kad je uspostavimo , a na vlast dođu izdjanici preko bacanja kostiju za glođanje, dok se država pljačka i rasporodaje, a sve upućuje na to.

ne sekiram se ja za zrikavca..on nema nista sa HB, gurno sam ga vama u Zagreb :D

ali sto jes jes pati od gadne politicke shizofrenije..pa ga prebucuje..cas je istinski srbocetnik, cas je gorljiv borac za HB, a sve to nasutrb Hrvatske gdje zivi i odakle vodi poskok...
u licemjerstvu nije shizofren tu je samo licemjran

ja se nadam da sam uspio otvoriti mnogim ljudima oci na onom forumu sta to zrikavac radi i prekocega gazi da bi dosao do svoje vizije HB-a, i mislim da sam u tome u dobra doba i uspio..jer je uspio sakupit sljedbenike ulikovima koji isto pate od nekih psihickih poremceaja tipa votafak, vipera, itd.

a dalje ostavljam tijeku vremena da onakve tumore odstrani sa hrvatskog tkiva..

caporegime
21-04-2011, 11:29
Milan Jajčinović i VL

Hrvatska se vjera u istinu, pravdu i Europu još jednom pokazala bedastom i naivnom. Kao i mnoštvo puta do sada, kao i kroz povijest, tako se i sada, glede Haaškoga suda, pokazala sva hrvatska lakomislenost. Pa se očekivalo da će i optuženi generali kući, a ako ne baš odmah, onda vrlo skoro. A potom se dogodi šok – generali Gotovina i Markač budu osuđeni kao da ništa časno i pošteno nisu radili nego pljačkali i palili. Zemlja ostane konsternirana, a vlast iznenađena haaškom presudom. I dok se narodu i nije čuditi, vlasti bi se trebalo čuditi, da nije ovakva kakva jest.

Ona, koja je godinama činila to što je činila, odnosno nije, te postala i suodgovornom za generalske zatvorske godine, sada se, nakon drakonske presude, sprema u “diplomatsko-političku ofenzivu”! Najprije napraviš “akcijski plan” za hvatanje generala Gotovine, u planu sudjeluješ, generala se dopremi u Haag, zatvori i osudi, a ti onda zbog njega ideš u “diplomatsko-političku ofenzivu”! Sjajno. Tako se u Hrvatskoj strateški razmišlja.

Priča o Haagu i drastičnoj presudi našim generalima i nije govor o Haagu, nego o nama. To je turobna hrvatska priča, priča o nama i o našoj idealiziranoj Europi. Pa i o Europi pravde i istine. Usprkos tom što Hrvati, kako još dvadesetih godina prošloga stoljeća rezignirano piše Krleža, na međunarodnoj političkoj lutriji već dvjesto godina nisu dobili zgoditka, njihova je vjera u svjetske sporazume, dogovore i sudove ustrajna. Tako je bilo i glede Haaškoga suda. Kada je osnivan, u Hrvatskoj se naivno vjerovalo da će on suditi ratnim agresorima. A što je pokazala presuda generalima Gotovini i Markaču?

Ne samo da sud to nije utvrdio nego da ga to i ne zanima! Kod nas se mislilo da je to jasno, da se to posebno i ne treba dokazivati! Slično su, čini se, mislili i njihovi odvjetnici!?! Nisu shvatili novu definiciju pravde: “Pravednost je stvar raspodjele grijeha u skladu s političkim interesima”, kako definiciju pravde Haaškog suda definira njemački Die Welt.

U hrvatsku naivnost treba svrstati i tvrdnje da presuda generalima nije i politička, da to nije i suđenje Oluji i Hrvatskoj. Ako presuda nije politička, zašto onda odvjetnici nisu srušili optužbu pravnim razlozima? Sudu je bilo važnije je li netko bio na Brijunima, kada je Oluja dogovarana i kada je nastao tzv. brijunski transkript nego je li neki general nešto u Oluji doista i počinio. Ako je i tužiteljstvu i sudu bila najbitnija teza o “udruženom zločinačkom pothvatu”, u kojemu je sudjelovao hrvatski političko-vojni vrh, kako onda da haaška presuda nije politička i nije i presuda Hrvatskoj? Haaška je presuda, osim toga, podsjetila i na neke nelagode, na neka gorka sjećanja iz naše povijesti, kada također pravo nije imalo izgleda spram politike.

Kakvog je pravnoga izgleda na uspjeh imao vrsni dr. Ivo Politeo, branitelj kardinala Alojzija Stepinca, spram tužitelja, Jakova Blaževića? Ili odvjetnici Vlade Gotovca spram političke optužnice čije su teze bile, poput haaških, priređene u kabinetima političkih moćnika?

To je olakotna okolnost generalskih branitelja. No čime se može braniti hrvatska vlast, koje su njezine olakotne okolnosti? To da je sve s Haagom činila “zbog ulaska Hrvatske u EU”!

Kakve bi veze imao Haaški sud s EU ako nije politički sud? Ako ga je osnovao UN, što on onda ima s EU? Da bi vršila politički pritisak na Hrvatsku, Europska unija koristi sud i drži nam lekcije o “neovisnom sudstvu”! Koliko je pak neovisna Hrvatska i njezino sudstvo možda će se vidjeti vrlo brzo. Jer već se spominju i drugi iz negdašnjega hrvatskoga vrha, čiji bi krimen trebao biti da su nekoć bili na Brijunima! Kao i njima bi se moglo suditi, ako ne u Haagu, a onda u Hrvatskoj! Pa i bi, unatoč haaškoj nepravdi, jer je u Hrvatskoj sve moguće. Naivnost je u njoj trajna osobina, a izdaja uvijek unosna.

Mrav
21-04-2011, 12:45
opet provocira
http://poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=27302:pupovac-ele-nas-izbaciti-iz-igre-kao-hrvate-u-bih&catid=137:drustvo&Itemid=199

caporegime
21-04-2011, 21:40
Fizzit.net
šta god se pročita vrijedi. stvarno bi nam trebao baner. ljudi rade odličan posao