PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Becker: Ne postoje pravne činjenice za presudu Anti Gotovini

Graničar Jozo
01-12-2011, 13:11
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1359-Becker-Ne-postoje-pravne-cinjenice-za-presudu-Anti-Gotovini

MoSTaR
01-12-2011, 13:24
Nije bilo cinjenica ni za optuznicu! Politickom sudu nisu relevantne cinjenice i dokazi, vec da donese politicku odluku.

Baader Meinhof
02-12-2011, 05:22
1377. Na toliko je stranica Orie obrazložio svoje presude. Pročitajte pa ajmo razgovarat o političkim dijelovima presude.

Bojim se da je stvar u tome da je obrana naprosto zajebala. Ali, hajde, nek prođe drugi stupanj pa dao bog da ja griješim.

Btw, ovo je Becker govorio na Emoryju prije mjesec dana. To su ipak neke američke stvari i implikacije presuda Haškog suda na NATO prvenstveno.

http://www.law.emory.edu/about-emory-law/news-article/article/military-experts-discuss-gotovina-verdict-effective-application-of-the-law-of-war.html?tx_ttnews[backPid]=6253&cHash=eccdb87b0c4cae2f095c94e0ad42d997

Marta
02-12-2011, 08:52
Optuznica se podnosi ako postoji uvjerenje u krivnju, podloga za presudu.

U ovakvim kompleksnim slucajevima je to malkice drugacije, gleda se sta mu mozemo natovariti, sta nece proci nikako itd.

Postoji jaka politicka volja da nama Hrvatima nametnu krivnju i komplekse, slicno kao i 1945, toest, to je samo nastavak. Sad ce toliko dugoponavljati te lazi dok i zadnja budala ne povjeruje u njih.
U svijet je otisla vijest da smo osudjeni kao ratni zlocinci, jer to nije presuda dvojici generala, to je presuda jednom narodu.

Smanjivanje kazne se nece medijski odvise popratiti a ono nije oslobadjanje nego samo smanjivanje krivnje ...

Kad je u pitanju Haaski sud onda sva pravila padaju u vodu, a kad su Hrvati u pitanju onda se pravila krse po ps-u.

To je politicki sud, proces je montiran, u tom slucaju sudac pise sta mu se naredi i sta mu odgovara da objasni velicinu kazne.

Nama ne treba nikakav Becker koji ce nama to objasniti, svjesni smo mi onoga sto nam cine.

MoSTaR
02-12-2011, 09:31
Procitah optuznicu, za obrazlozenje nemam vremena, ali sigurna sam kako bi mi se zivot jos vise smucio…. Samo usporedi kvalifikacije za Knin i Vukovar, ……laicki: tko se brani, tko prekomjerno granatira, koliko je stradalih,…………zar je okupirani teritorij drzava……zar su Hrvati tenkovima isli na Nis ili neki drugi dio Srbije,………..
Nisam pravnik, pa je tesko govoriti o greskama obrane, vjerojatno je frustrirajuce ako se niti jedan njihov dokaz ne uzme u obzir,…….
Ako i dodje do smanjenja kazne, mozda nesto neznatno, po mom misljenju, nebitno je kako ce i koliko biti popraceno. Ostace presuda o udruzeno pothvatu, na koju ce se nadovezati i presude Praljku i ostalih.