PDA

Pogledaj Full Version : Iz srpske perspektive: Izbori u Hrvatskoj - Srpsko pitanje

Mrav
28-11-2011, 21:22
Večeras u 21:10, emisija Presing na RTRS-u (radio televizija republike srpske)
PRESING IZBORI U HRVATSKOJ - SRPSKO PITANJE
Избори у Хрватској – Срби између Срба и Срба!
За кога ће гласати Срби у Хрватској? Зашто на предстојећим изборима српска мањина није јединствена? Шта Србима доносе, за Хрватску историјски избори, уочи уласка у ЕУ?
Уредница и водитељка Биљана Кнежевић.

ja inače prilično redovno pratim medije takozvane republike srpske. tako sam danas pročitao da će se razgovarati o izborima u hrvatskoj. mislim da će biti zanimljivo čuti kako srbi vide svoje pozicije, kakve želje imaju, itd.. pri tom će biti, kao i uvijek, izrečene mnoge laži i antihrvatska propaganda, ali, ipak, mora se znati kako srbin razmišlja.

znam, nemaju svi prijem tog tv-kanala. zato, evo adresa sa prenosom uživo.

http://www.radiotelevizija.net/tv/rtrs.php

pa ćemo kasnije dat i komentar o emisiji:evil

NorthStand
28-11-2011, 22:44
Evo upravo gledam, Srbi bi opet imali poveće ovlasti, o čemu oni pričaju zapravo? Oni su izgubili 10 hiljada stanova, a mi nismo izgubili 10etke tisuća najmilijih, i devastirani turizam, i devastirano gospodarstvo? Ma sve je lepo, kad si mlad. Što bi rekli Srbi, prema tome neka se manu kritike, neka koji put pohvale Ustaše i neka ne diraju šiptare jer će im se do beograda proširit. haha

NorthStand
28-11-2011, 22:45
Izgubio sam bubrege u kninu, haha pišam.

ljuta trava
28-11-2011, 22:48
Za Srbe samo jedna poruka :-Ili se poklonite Hrvatskoj državi ili se uklonite .

NorthStand
28-11-2011, 23:03
Al su se nasrali u ovih 30ak minuta koliko pratim, čovjek kad njih čuje dobije proljev u minuti.

Mrav
28-11-2011, 23:58
evo kako sam ja doživio emisiju:

radio televizija takozvane republike srpske započinje emisiju emitirajući uvod s antihrvatskom propagandom:
-hrvatska je još daleko od poštivanja temeljnih ljudskih prava.
-hrvatska je trebala otvoriti više radnih mjesta. tijekom oluje protjerano 220 000 hiljada srba ( pet minuta kasnije je to već 350 000 srba, novinar iz beograda).
-hrvatska čini sve da zaoštri odnese sa susjednom srbijom.

uzelac (sdss), potkovan i pametan političar, jedini iole objektivan predstavnik srba u emisiji, ističe da je dosta toga urađenom ali da ima još dosta toga da se uradi.
-rješen dobar dio mirovina i imovinskog stanja
- obnovljeno 20 000 kuća
uzelac čak ukazuje i na mračne težnje nekih srba: "njihovi prijatelji to proglašavaju novom krajinom" (govori o džakuli i rodiću)

džakula i rodić (dps i sds), dva priglupa srpska radikala. politički idioti.
-nije ništa urađeno
-diskriminacijska politika hrvatske naspram srba
-ne mogu ostavariti osnovna prava na rad
-srbi se boje
-hrvati ne daju povratak srba

slobodan perić (bio neki ministar u četničkoj krajini)
opasan tip. radikal. dušman. takvi inače vode u rat.
-manjina i obespravljeni na svim nivoima
-diskriminatorska politika hrvatske na sve jednom polju
-srbi stavljeni van zakona.

i još nekoliko učesnika prirepaka sa zadatkom blaćenja hrvatske.

u emisiji je na površinu povremeno isplivavala težnja srba da prestanu biti manjina. na jednom mjestu je spomenuta i "nova krajina". povećanje broja poslanika, "da siđe hdz, dalje ćemo vidjeti. "hdz mora sići s scene". nezadovoljni statuson manjine, nadaju se promjeni vlasti, "mekšem" stavu prema srbima, lakšem radu u jačanju srba i postizanju konstitutivnosti. u stvari ne postoji nikakva politička podjeljenost srba u hrvatskoj. sva ta priča je u svrhu jačanja srpskih pozicija i isticanja "diskriminatorske hrvatske i kako su "srbi ugroženi".

ne govore o tome kako su napali i spalili pola hrvatske.
ne govore o tome kako su palili vlastite kuće i štale prilikom organizovanog bježanja iz hrvatske pred olujom i bljeskom.
ne govore o tome kako se hrvtaska teško zadužila da bi njima nešto obnovila.
ne govore o tome kako su hrvatsku zamalo uništili.
itd, itd.

NorthStand
29-11-2011, 00:50
Ma smiješni su ti Srbi, stalno šire šizofreniju, i priču o svojoj ugroženosti. A realno, nisu ugroženi ni 1 posto koliko bi trebali biti, nakon sveg zla koje su napravili u posljednjih 100 i više godina. HR je u odnosu na RS, i RSrbiju, daleko daleko odmakla po pitanju prava nacionalnih manjina i svih ostalih građana, dapače pogledajte malo koliko je srba u državi a praktički su na svim čelnim mjestima, od politike pa do medija, pa do ovih običnih poslova. A koliko je hrvata nezaposleno, a oni kolo vode. I još se imaju obraza žalit, da im je teško, a hrvatima koji nemaju posla nije teško????????????????????? Aj nek se gone u tri lepe, i neka nas prekinu prozivat, jer im je ta retorika koju su koristili i 1990ih već odavno izlizana i provaljena.

Mrav
29-11-2011, 01:23
i neka nas prekinu prozivat,
mnogo će vode proteći do tog trenutka. srbi u hrvatskoj po sebi nisu problem. većina je već shvatila da u demokratskoj hrvatskoj mogu lijepo živjeti.
mislim da problemi dolaze izvan, iz pravca srbije i srpskog entiteta u bosni i hercegovini. odatle ljude manipuliraju. jer tamo su na vlasti još uvijek ljudi s četničkom mustrom razmišljanja i "apetitima".
dakle, srbija mora prvo sama sebi pomoći. sad im je najlakše druge optuživati i tako pravdati svoje greške, preko tuđih leđa. još uvijek imaju "apetite". još uvijek su "ugroženi". jednog dana će se okrenuti, vidjet će pred sobom razvijenu i moćnu hrvatsku republiku. vidjet će zemlju u kojoj ljudi rado žive, u kojoj su sretni i ponosni, i, tada će se upitati...pa šta je nama!? to je taj trenutak, kada će se, ipak, "možda" promjeniti srpski mentalitet.

Graničar Jozo
29-11-2011, 09:46
mislim da problemi dolaze izvan, iz pravca srbije i srpskog entiteta u bosni i hercegovini. odatle ljude manipuliraju. jer tamo su na vlasti još uvijek ljudi s četničkom mustrom razmišljanja i "apetitima".

Mislim da bi se ova tema dobro uklopila u temu velika srbija. Šta vi kažete?

Panonicus
29-11-2011, 10:18
Mislim da bi se ova tema dobro uklopila u temu velika srbija. Šta vi kažete?

Kakva god bila, dobrim dijelom su uspjeli u nakani.
Prešli su Drinu.
Došli do pod Zagreb.
Kosovo im se malo ljulja ali to si u tako spremni zaboraviti jer bi im populacijski bio opterećenje.
Ovako će sttusom opće žrtve jedini profitirati.
A dalju budućnost počinju definirati politikom Dveri
(http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php) gdje se najnormalnije govori o zapdnim srbskim zemljama i Memorandumom SANU II (http://www.forum.hr/showthread.php?t=631889) opet fantomski dokument koji nudi rješenja kako će Srbin u miru dobiti ono što je "izgubio" u ratu.

Nažalost,naše guske uvijek imaju politiku reakcije i vjerojatno ćemo nespremni dočekati njihove akcije.

NorthStand
29-11-2011, 17:28
Neće oni dobit ništa ni u miru, ni uz pomoć dragog Boga ne mogu oživjet krajinu. A s druge strane, vrlo izgledno je da ni na Kosovu neće dobit što traže, RS je najbliža nekakvom svom scenariju, al i tu je lako moguće da će doživjet razočaranje. Jer po meni taj srpski entitet, je neodrživ dugoročno gledano. Kao što je neodrživa i ovakva Bošnjačka politika, koja je sad na djelu. Prema tome svi će oni, morat napravit po njih teške kompromise, prije ili kasnije.

A to što je Banja Luka, trenutno u najboljem položaju, nije nikakvo jamstvo i za budućnost da će u takvom položaju i ostat. Jer kad se riješi Kosovo, vrlo izgledno je da će europske i svijetske velesile težit preustroju BiH, da prije nekakvog budućeg ulaska u EU uđe u nju, kao normalna i funkcionalna država. A onda to ne može bit, dok god postoje dva entiteta. Državu treba federalizirat, i Hrvati bez ikakve dvojbe imaju najbolji plan za BiH, kao državu tri naroda. Koji jamči svakom narodu ravnopravnost, i prije svega funkcionalnost države na sveopće zadovoljstvo.

I koga briga što je Banja Luka 200km od zagreba, kad oni našu granicu više nikad neće moć preć(u vojnom smislu).

Sve u svemu, ne treba se zamarat previše s srbima, oni su definitivo sami sebi najveći uteg oko vrata. Žalosno je da ni nakon svih ovih godina, ti debili nisu shvatili kud ih je dovela njihova politika, i da bi danas Srbima u HR bilo pet puta bolje da nisu napali HR, i prisilili Tuđmana na vojne operacije, koje su s druge strane njih prisilile da pobjegnu glavom bez obzira. A da su bili pametni, bili bi i danas konstitutivni narod u RH, iako po nijednom gledištu na to nemaju pravo, to bi imali. Al ne, morali su oni udarit po nama, i pokušat doć do granice Karlobag-Karlovac-Virovitica, na našu sreću nisu uspjeli i sada se mogu češkat po jajima i boga molit da im se SDPartija smiluje, i dodjeli neki ustupak, al zasigurno da ni SDPartija neće ić u tom smjeru u kojem oni žele, u smjeru konstitutivnosti. Prema tome Srbi ni na koji način, ne mogu doć do tih svojih mokrih snova kad je HR u pitanju. Već jedino mogu profitirat u BiH, a i tu sam poprilično siguran da će im se planovi izjalovit, jer su megalomani jer su maksimalisti, i ne vide da s svojom politikom samo stvaraju dodatne neprijatelje, ne samo na području zapadnog balkana, već europe i svijeta. Kad to shvate, bit će kasno za njihove velikosrpske planove.

Mrav
29-11-2011, 19:59
al zasigurno da ni SDPartija neće ić u tom smjeru u kojem oni žele, u smjeru konstitutivnosti.
to bi defintivno bilo političko samoubojstvo sa svakog onog koji usudi da predloži nešto u tom smjeru. takve stvari će se kazniti mnogo jačom kaznom od samog gubitka glasova na slijedećim izborima.