PDA

Pogledaj Full Version : Filmske preporuke

Stranice : [1] 2

Mrav
28-11-2011, 00:56
Man From Earth (Čovjek sa Zemlje)

http://www.youtube.com/watch?v=0Z9WFruP1wA&feature=player_embedded

Piše: Ranko Čop, www.sfcentar.com

Man From Earth (Čovjek sa Zemlje) redatelja Richarda Schenkmana te autora priče Jeromea Bixbyja.
Glavni lik, John Oldman, nakon desetogodišnje karijere na sveučilištu odlučuje, naizgled bez ikakvog razloga, napustiti svoj posao i kolege te se zaputiti u neki drugi grad. Poziva kolege, sveučilišne profesore biologije, antropologije, teologije i arheologije u svoju kućicu u šumi gdje im izlaže svoju teoriju o čovjeku, kromanjoncu, koji bi preživio do današnjeg dana. Nedugo zatim, spominje kako je to upravo slučaj sa njim te da on ne stari. Počinje pričati svoje dojmove o raznim povijesnim događajima i osobama kojima je svjedočio...
Produkcija je potpuno minimalistička, skoro pa i kazališna (budžet filma iznosi, za današnje prilike, minimalističkih 200.000 dolara) - cijeli film se odvija u kolibi te ispred nje i zapravo je na gledateljevoj mašti da si predoči sve Johnove doživljaje, u čemu prilično pomaže atmosfera kamina u suton. Dakle, za one među nama koji se mogu u dovoljnoj mjeri prepustiti mašti dok gledaju film, samo ovo će biti dovoljno da film proglase vrlo dobrim. Ostalima će to ipak ostati na granici nevjerice, jer su sve Johnove priče ipak - samo priče.

Glumačka ekipa je solidna, glavnog lika glumi David Lee Smith, a tu su i Trekovci John Billingsley i Tony Todd.

Originalni naziv: Man From Earth

Uloge: David Lee Smith, John Billingsley, Tony Todd, William Katt, Ellen Crawford, Alexis Thorpe, Richard Riehle

Režija: Richard Schenkman

Scenarij: Jerome Bixby

Proizvodnja: Falling Sky Entertainment, SAD, 2007.

Trajanje: 87 minuta

Dr. Vito Dugonoga
28-11-2011, 11:03
Sinoc sam gledo COLUMBIANA!

Lip, zabavan i zanimljiv film!

Evo sta kaze moj prijatelj o filmu
i kako film u najavi izgleda:
http://www.youtube.com/watch?v=wm8OiwUZCGE

Mrav
28-11-2011, 12:33
vito, deutsch versteht hier kein mensch:( , neee spass, passt schon, englisch ist auch dabei.:)

kolumbijanu ću danas pogledat, ako nađem stream. hvala.:)

Graničar Jozo
28-11-2011, 12:34
vito, deutsch versteht hier kein mensch:( , neee spass, passt schon, englisch ist auch dabei.:)

kolumbijanu ću danas pogledat, ako nađem stream. hvala.:)

seit ihr siecher?

Dr. Vito Dugonoga
28-11-2011, 12:38
Mrave, evo ti pa pogledaj:
http://www.nicijazemlja.com/portal/components/com_video/film-prevedeno-hrv-vw/colombiana-video_39367b55b.html

Mrav
28-11-2011, 12:41
och, nicht mehr . aber, richtig ist seid ihr sicher? ali, i sami njemci često miješaju seid i seit:019

dodatak
hvala ti vito na adresi. ne poznajem ovu stranicu. ja uvijek po nekim stranim...

Graničar Jozo
28-11-2011, 13:06
och, nicht mehr . aber, richtig ist seid ihr sicher? ali, i sami njemci često miješaju seid i seit:019

dodatak
hvala ti vito na adresi. ne poznajem ovu stranicu. ja uvijek po nekim stranim...

die rechtschreibung liegt mir nicht so mehr... ich habe ungefehr 10 jahre mit niemanden deutsch gesprohen, und ueber "briefwechsel" nichts zu sagen :)

Mrav
28-11-2011, 17:07
i ja pravim dosta greški. naročito u gramatici.

kolumbijana vidio. dobro urađen film. ženska je naravno bomba.

Dr. Vito Dugonoga
28-11-2011, 17:36
i ja pravim dosta greški. naročito u gramatici.

kolumbijana vidio. dobro urađen film. ženska je naravno bomba.

To je ona glavna iz Avatara!

Dr. Vito Dugonoga
30-11-2011, 11:53
London Boulevard sam sinoc gledo i dobar je!
http://jasenova.com/html/strani-filmovi.html

Ima ga tu, i jos pokoji!

Ilirk@
30-11-2011, 12:04
ja gledala obred.. po istinitim događajima.. odličan film, da se čovjek zamisli...

Dr. Vito Dugonoga
30-11-2011, 12:17
ja gledala obred.. po istinitim događajima.. odličan film, da se čovjek zamisli...

Nie lose napravljen film
ali, jer je po istinitom dogadaju
primalo je "dokumentarnog" u njemu!
Ne razlikuje se puno od "izmisljeni" slicni filmova!

Privise je misteriozan i primalo psiholoski!

Graničar Jozo
30-11-2011, 12:18
obred svakako preporučam.

Ilirk@
30-11-2011, 12:32
Nie lose napravljen film
ali, jer je po istinitom dogadaju
primalo je "dokumentarnog" u njemu!
Ne razlikuje se puno od "izmisljeni" slicni filmova!

Privise je misteriozan i primalo psiholoski!

pa nije ni pravljen da gledatelje uvjeri u istinitost, nego da zabavi napetošću, a i pošalje poruku: vrag je najjači kad uvjeri ljude u svoje nepostojanje.

Dr. Vito Dugonoga
30-11-2011, 12:36
pa nije ni pravljen da gledatelje uvjeri u istinitost, nego da zabavi napetošću, a i pošalje poruku: vrag je najjači kad uvjeri ljude u svoje nepostojanje.

Cemu onda napomena kako se radi o istinitom dogadaju?!

Iz svi ti filmova o opsidnutosti se more izvuc samo jedna poruka:
Vrag je najjaci kad uviri ljude u postojanje Boga!!

Nitko ko nie krsten nie bio opsidnut- nit u jednom filmu!!

Ilirk@
30-11-2011, 12:40
krst ne štiti od vraga, to je i prosječnom nevjerniku kao ja, jasno. i ne skreći s teme jer ćeš odletit s nje..

Dr. Vito Dugonoga
30-11-2011, 13:09
krst ne štiti od vraga, to je i prosječnom nevjerniku kao ja, jasno. i ne skreći s teme jer ćeš odletit s nje..

Jedino ti ovdi skrices s teme i s jos kojecega!
Samo sam primitio kako ne postoi film o opsidnutosti
u kojem je opsidnut neko ko nie odgajan u krscanskom duhu!
S obzirom na to, od filma koi se reklamira ko istinit dogadaj
ocekivo sam vecu posvecenost psiholoskom pogledu na taj problem!

Ilirk@
30-11-2011, 13:45
nad nekrštenima i nevjernicima se i ne vrši egzorcizam jer NE TRAŽE SVEĆENIKE I NE VJERUJU U TO.
pa i malom ditetu je jasno.
nekršteni i nevjernici su zatvarani po institucijama kao šizofreničari ili sjede u foteljama kao političari.

Škutor Mate
30-11-2011, 14:09
ili pišu po forumima ko Vito :)

Dr. Vito Dugonoga
30-11-2011, 14:10
nad nekrštenima i nevjernicima se i ne vrši egzorcizam jer NE TRAŽE SVEĆENIKE I NE VJERUJU U TO.
pa i malom ditetu je jasno.
nekršteni i nevjernici su zatvarani po institucijama kao šizofreničari ili sjede u foteljama kao političari.

Pricas gluposti i nemas pojma sto je shizofrenia!

Dr. Vito Dugonoga
30-11-2011, 14:11
ili pišu po forumima ko Vito :)

Usro ti Vito!

Škutor Mate
30-11-2011, 14:41
o crni Vito more te morile, budeš li povukodlačijo mišinu ti glogov kolac probijo, a poprdan te na vr Vranice nosa i na Nadkrstac stavijo

Mrav
30-11-2011, 14:44
eto i mate s guslama:D

Dr. Vito Dugonoga
30-11-2011, 16:13
eto i mate s guslama:D

To nam Mate, na svoj nacin
priporuca film svoje mladosti- Leptiricu!

Dr. Vito Dugonoga
30-11-2011, 17:26
Na poveznici koju sam zadnju stavio
imate dokumentarni film INSIDE JOB
koi se bavi nastankom ove danasnje krize!

caporegime
30-11-2011, 21:13
definitivno
obavezno
nikako propustiti

http://www.youtube.com/watch?v=ELlkWtNWyKY

i nakon toga

http://www.youtube.com/watch?v=gyhTYdQIq6o&feature=related

pomislio sam da malo pretjeruju ali nimalo.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=militia%20in%20rio%20de%20janeiro&source=web&cd=1&ved=0CBoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2F2008%2F06%2F13% 2Fworld%2Famericas%2F13brazil.html%3Fpagewanted%3D all&ei=pozWTvr4D4b1sgaM9qWRDg&usg=AFQjCNFc_nL-iCv52_UAdciKmPuVIvVtbg&sig2=y6vEu1z0mxum7Wo25jc_kg&cad=rja

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=militia%20in%20rio%20de%20janeiro&source=web&cd=2&ved=0CCIQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwalkwitherica.blogspot.com%2F2011 %2F09%2Fjudge-assassinated-by-militia-in-rio-de.html&ei=pozWTvr4D4b1sgaM9qWRDg&usg=AFQjCNF7Ip5xdu1zNnVbTVgEPDeB41hOPw&sig2=VO0vVuq5LPJ5qCSTzpnd_g&cad=rja

bronx ili east la su vatikan prema riu

Graničar Jozo
23-12-2011, 11:06
Evo sam gledao preko vikenda ovaj novi film od Brad Pitta, Moneyball.

Iako su ga najavljivali kao film koji će pittu donijeti oskara ipak nisam ostao tako oduševljen.

ali ipak preporuka ostaje jer je film snimljen po stvarnom događaju.

Film se može skinuti i sa torenta.

Dr. Vito Dugonoga
28-12-2011, 17:43
Najbolji film koi sam gledo ove godine:

http://megatis.net/strani-filmovi-sa-prevodom/the-ledge-2011-video_61374d710.html

patriot
29-12-2011, 18:58
definitivno
obavezno
nikako propustiti

http://www.youtube.com/watch?v=ELlkWtNWyKY

i nakon toga

http://www.youtube.com/watch?v=gyhTYdQIq6o&feature=related

pomislio sam da malo pretjeruju ali nimalo.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=militia%20in%20rio%20de%20janeiro&source=web&cd=1&ved=0CBoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2F2008%2F06%2F13% 2Fworld%2Famericas%2F13brazil.html%3Fpagewanted%3D all&ei=pozWTvr4D4b1sgaM9qWRDg&usg=AFQjCNFc_nL-iCv52_UAdciKmPuVIvVtbg&sig2=y6vEu1z0mxum7Wo25jc_kg&cad=rja

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=militia%20in%20rio%20de%20janeiro&source=web&cd=2&ved=0CCIQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwalkwitherica.blogspot.com%2F2011 %2F09%2Fjudge-assassinated-by-militia-in-rio-de.html&ei=pozWTvr4D4b1sgaM9qWRDg&usg=AFQjCNF7Ip5xdu1zNnVbTVgEPDeB41hOPw&sig2=VO0vVuq5LPJ5qCSTzpnd_g&cad=rja

bronx ili east la su vatikan prema riu
a bozji grad jesi gledao..odlican je!

Stiliana
02-01-2012, 13:12
Evo ja odgledala i donekle preporučam Montevideo, Bog te video i Teksaška polja smrti http://www.imdb.com/title/tt1389127/.

Prvi je film zanimljiv, nije da nije, ali natopljen tolikom (nacionalističkom) patetikom da su nadmašili i prvake svijeta u sportskim nadkenjkavanjima, Amerikance.
Od samog početka kad se javi glas malog Spasoja, mudrog djeteta koji je s 11, 12 godina već pokupio svu pamet svijeta na ulici, uhvatili su me grčevi u crijevima. Dalje, potpuno bespotrebno umetanje kadrova iz Tirkeova sjećanja koji zaustavljaju radnju samo da bi vidjeli kako neki idioti igraju nogomet dok ljudi pokraj njih pokapaju mrtve vojnike. Na to se nadovezuju sve puste scene o Tirkeovom pokojnom ćaći - relativno su važne za priču, a zapravo odrađene neprobavljivo pompozno i jeftino. Vrhunac tog prosipanja je kad cijeli stadion pjeva Bože pravde, a s njima i lik Židova koji zapravo cijelo vrijeme sa Srbima (kao) prati ta nogometna zbivanja. Taj political statement dođe isto kao šaka u oko, a namjera autora je preočita i prejadna. Ne znam jesu li se uspjeli ulizat Židovima onoliko koliko su računali da hoće..
Sve ostalo u filmu (izgradnja momčadi, ljubavni nestašluci, ulične tučnjave) je OK. Pogledala sam čisto da znam 'što mi radi moj komšija Steva'.

Drugi film, Teksaška polja smrti, je nekako krivo izreklamiran pa je kraj razočarao većinu gledatelja. Naime, sugerira se da caji rješavaju ubojstva koja su se dogodila u polumočvarnim poljima pokraj Texas Citya (stvarni događaji, u tim je poljima nađeno oko 40 ženskih tijela) no zapravo i nije baš sasvim tako. U stvarnosti, pa i u filmu valjda, ta su se ubojstva događala u vremenskom razdoblju od oko 28 godina i pitanje je jesu li uopće povezana ili su polja služila samo kao mjesto za bacanje leševa - elem, skoro je pa nemoguće riješit nešto što zapravo uopće i nije jedan slučaj. Kad se to uzme u obzir, Polja smrti su dobar triler s dosta dobrom izgrađenom napetosti i atmosferom, a kojeg su mjestimično ukenjali scenaristi. Jerbo je teško povjerovati da su teksaški policajci toliki moroni da npr. pronađu dokaz, ostave ga i vraćaju se po njega tek navečer pružajući šansu krimosima da ga dotada unište...
Malo retardirano, I must say...

Inkvizitor
02-01-2012, 13:17
Evo ja odgledala i donekle preporučam Montevideo, Bog te video i Teksaška polja smrti http://www.imdb.com/title/tt1389127/.

Prvi je film zanimljiv, nije da nije, ali natopljen tolikom (nacionalističkom) patetikom da su nadmašili i prvake svijeta u sportskim nadkenjkavanjima, Amerikance.
Od samog početka kad se javi glas malog Spasoja, mudrog djeteta koji je s 11, 12 godina već pokupio svu pamet svijeta na ulici, uhvatili su me grčevi u crijevima. Dalje, potpuno bespotrebno umetanje kadrova iz Tirkeova sjećanja koji zaustavljaju radnju samo da bi vidjeli kako neki idioti igraju nogomet dok ljudi pokraj njih pokapaju mrtve vojnike. Na to se nadovezuju sve puste scene o Tirkeovom pokojnom ćaći - relativno su važne za priču, a zapravo odrađene neprobavljivo pompozno i jeftino. Vrhunac tog prosipanja je kad cijeli stadion pjeva Bože pravde, a s njima i lik Židova koji zapravo cijelo vrijeme sa Srbima (kao) prati ta nogometna zbivanja. Taj political statement dođe isto kao šaka u oko, a namjera autora je preočita i prejadna. Ne znam jesu li se uspjeli ulizat Židovima onoliko koliko su računali da hoće..
Sve ostalo u filmu (izgradnja momčadi, ljubavni nestašluci, ulične tučnjave) je OK. Pogledala sam čisto da znam 'što mi radi moj komšija Steva'.

...

haha haha..ja gledao sinoć na RTS. I nisam se razočarao sekunde. Taman je onakav kakvim sam ga zamišljao..živa patetika..ajooj drama.

Najjači mi je Beograd tih godina..ahahah..dobri su..ma nema..kakav Pariz.

Patetika na entu.

Usput sam se razočarao i guzicom određene dame koja je facom simpatična..a umjetnička duša plus cinik a tako mlada..nekako joj neprirodno visi za te godine

nadam se da je dublerka u pitanju..inače..

Stiliana
02-01-2012, 13:40
haha haha..ja gledao sinoć na RTS. I nisam se razočarao sekunde. Taman je onakav kakvim sam ga zamišljao..živa patetika..ajooj drama.

Najjači mi je Beograd tih godina..ahahah..dobri su..ma nema..kakav Pariz.

Patetika na entu.

Usput sam se razočarao i guzicom određene dame koja je facom simpatična..a umjetnička duša plus cinik a tako mlada..nekako joj neprirodno visi za te godine

nadam se da je dublerka u pitanju..inače..

Mene isto zanima kako je Bgd tada izgledao i kakav je tada bio noćni/društveni život u 'metropoli regiona'. Ali ajde, takvo uljepšavanje prošlosti mogu oprostit jer služi nekoj atmosferi (iako je zbilja patetičan pokušaj da se Beograd prikaže kao izrazito europski grad kad se na njemu i dan danas vidi da pripada Istoku), ali ono s Bogom pravde, ćaćinim ordenom (njegov otac kao simbol srpskog ratnika), pa izjavom: kakva Kraljevina Jugoslavija, Srbija bre! je stvarno indikator da netko nije prerastao pubertet.

Guzu nisam baš pomno proučavala, vjerojatno je cura mršava pa ne vježba... ništa strašno čega sve ima. Valerijin lik mi je eto bio baš simpa, jedino je i on na kraju gurnut u patetiku što je cijelim njenim potezima kroz film zadalo tulavu motivaciju, kao, sve što je uradila je bilo iz zaljubljenosti u onog kicoša. Ma bezveze... bolje bi bilo bez toga.
Meni je najslabija karika ona kravoidna rođakinja sa sela. Strašno nešto.

Inkvizitor
02-01-2012, 13:46
Mene isto zanima kako je Bgd tada izgledao i kakav je tada bio noćni/društveni život u 'metropoli regiona'. Ali ajde, takvo uljepšavanje prošlosti mogu oprostit jer služi nekoj atmosferi (iako je zbilja patetičan pokušaj da se Beograd prikaže kao izrazito europski grad kad se na njemu i dan danas vidi da pripada Istoku), ali ono s Bogom pravde, ćaćinim ordenom (njegov otac kao simbol srpskog ratnika), pa izjavom: kakva Kraljevina Jugoslavija, Srbija bre! je stvarno indikator da netko nije prerastao pubertet.

Guzu nisam baš pomno proučavala, vjerojatno je cura mršava pa ne vježba... ništa strašno čega sve ima. Valerijin lik mi je eto bio baš simpa, jedino je i on na kraju gurnut u patetiku što je cijelim njenim potezima kroz film zadalo tulavu motivaciju, kao, sve što je uradila je bilo iz zaljubljenosti u onog kicoša. Ma bezveze... bolje bi bilo bez toga.
Meni je najslabija karika ona kravoidna rođakinja sa sela. Strašno nešto.

seljančica bujna..pa dobro sad..ne mogu protiv nje ništa loše da kažem..hahah..

meni je najblesaviji lik a i uopšte onaj što ga igra već opjevani i prevaziđeni Sergej Trifunović. On u svakom filmu u zadnje vrijeme igra isto..galami, dere se i glumi kulera..što je deblji to je kuljastiji.

a nekad je bio perspektivan glumac a sad se pretvara u redikula.

Što je najtragičnije..film koji je napravljen samo zato da podigne srpsku repinu i da kaže da su Srbi pre Hrvata bili treći na svetu..napravio je na kraju dramolet u vidu stavljanja Jovana Divjaka na majice istom tom Trifunoviću u Sarajevu kod projekcije..

Stiliana
02-01-2012, 13:56
seljančica bujna..pa dobro sad..ne mogu protiv nje ništa loše da kažem..hahah..

meni je najblesaviji lik a i uopšte onaj što ga igra već opjevani i prevaziđeni Sergej Trifunović. On u svakom filmu u zadnje vrijeme igra isto..galami, dere se i glumi kulera..što je deblji to je kuljastiji.

a nekad je bio perspektivan glumac a sad se pretvara u redikula.

Što je najtragičnije..film koji je napravljen samo zato da podigne srpsku repinu i da kaže da su Srbi pre Hrvata bili treći na svetu..napravio je na kraju dramolet u vidu stavljanja Jovana Divjaka na majice istom tom Trifunoviću u Sarajevu kod projekcije..

Da, Trifunović fakat uvijek igra iste uloge. Mada mi je on bio najmanji iritant u filmu, pored cijele one rijeke suza koja se isplakala na utakmicama.
A inače, mora netko bit i cool kad su svi tako kmezavi i emocionalni... LOL.

A ovo zadnje... pa da. Koliko je puta samo spomenuto da su Hrvati sabotirali reprezentaciju, a jedva da je spomenuto zašto je bilo tako.

Inkvizitor
02-01-2012, 14:11
Da, Trifunović fakat uvijek igra iste uloge. Mada mi je on bio najmanji iritant u filmu, pored cijele one rijeke suza koja se isplakala na utakmicama.
A inače, mora netko bit i cool kad su svi tako kmezavi i emocionalni... LOL.

A ovo zadnje... pa da. Koliko je puta samo spomenuto da su Hrvati sabotirali reprezentaciju, a jedva da je spomenuto zašto je bilo tako.

hahha..al fakat su pretjerali sa suzama i guzama..vidi čak se i rimuje..

Stiliana
02-01-2012, 15:20
hahha..al fakat su pretjerali sa suzama i guzama..vidi čak se i rimuje..

Ma ti to ne kužiš jer si frigidni Hrvat bez duše i osmeha, hahaha...

caporegime
02-01-2012, 15:24
ne izrugujte se filmu.
cijela hercegbosanska intelektualno-kulturna elita mlađe generacije je veselo mašuć repom čekala da ih kulturnjaci iz prestonice počaste svojim prisustvom na velikoj premijeri filma u mostaru kojeu premijeru su najavili kao najveći kulturni događaj godine......

Inkvizitor
02-01-2012, 15:25
ne izrugujte se filmu.
cijela hercegbosanska intelektualno-kulturna elita mlađe generacije je veselo mašuć repom čekala da ih kulturnjaci iz prestonice počaste svojim prisustvom na velikoj premijeri filma u mostaru kojeu premijeru su najavili kao najveći kulturni događaj godine......

Pa dobro..ja isto volim srpski film..ima ih stvarno dobrih..ali ovaj je sprdačina sa samim sobom..

Stiliana
02-01-2012, 15:30
Pa dobro..ja isto volim srpski film..ima ih stvarno dobrih..ali ovaj je sprdačina sa samim sobom..

No moraš priznat da ima dobru temu i da nije dosadan. Šteta samo što su u isto vrijeme radili povijesni film, komediju, (melo)dramu i 'sportski' film. Pa se pogubili putem.

E Tirke, nisi ti za fabrikuuuuuuuuu!

caporegime
02-01-2012, 15:31

naravno da ima. ali radi ove papajzjanije su se i frizure posebno naručivale za ove naše jazavšture repomahače

Inkvizitor
02-01-2012, 15:33
No moraš priznat da ima dobru temu i da nije dosadan. Šteta samo što su u isto vrijeme radili povijesni film, komediju, (melo)dramu i 'sportski' film. Pa se pogubili putem.

E Tirke, nisi ti za fabrikuuuuuuuuu!

pa sad da je živa dosada nije..ali da mi je pomakao mišić na licu isto nije..

tek kad sam naslutio onu slikaricu u negližeu..trznuo se na tren mišić ali i odmah vratio u normalu..

Fraya
02-01-2012, 15:50
Ma ti to ne kužiš jer si frigidni Hrvat bez duše i osmeha, hahaha...

Ma takvi su i inace Hrvati.

Nisam gledala taj film, ja sa filmovima,kao i knjigama, Ko nije mrtav barem trijes godina ne citam njegove knjige,ali ni filmove ne gledam.
Izutzetak je Markez(mada se ponavlja besomucno) ili momentalno meni najdrazi Nobelovac Orhan Pamuk, ali sam kod filmova stala
kod Zivojina Pavlovica i njegovih filmova.

Stiliana
02-01-2012, 15:59
Ma takvi su i inace Hrvati.

Nisam gledala taj film, ja sa filmovima,kao i knjigama, Ko nije mrtav barem trijes godina ne citam njegove knjige,ali ni filmove ne gledam.
Izutzetak je Markez(mada se ponavlja besomucno) ili momentalno meni najdrazi Nobelovac Orhan Pamuk, ali sam kod filmova stala
kod Zivojina Pavlovica i njegovih filmova.

A jesmo. Otvrdnula su nam srca u bečkim štalama.

Puno onda ti propuštaš u kulturi ako su ti kriteriji takvi. Nije ti to dobro ni pametno.

Fraya
02-01-2012, 16:11

Puno onda ti propuštaš u kulturi ako su ti kriteriji takvi. Nije ti to dobro ni pametno.

Yebavam Stilka,al ne postizavam:cry

Kultura i obrazovanje jako su relativan pojam,Zivim u
nekom svom svetu, ne pratim mejnstrim, a i ne zanima me.

Stiliana
02-01-2012, 16:14
Yebavam Stilka,al ne postizavam:cry

Kultura i obrazovanje jako su relativan pojam,Zivim u
nekom svom svetu, ne pratim mejnstrim, a i ne zanima me.

Pa jesu, ali isto kao što je netko matun ako nije odgledao Kuma, tako je i matun ako nije odgledao Avatar. Možeš ti pljuvat kako te 'nove stvari' ništa ne valjaju, ali em to nije istina, em zvučiš kao da si vršnjakinja Broja jedan iz Alana Fora. Valjda ima netko negdje da nešto zna i dobro radi.

Čuj mainstream... mene ne zanima je li mainstream ili undergorund, samo me zanima je li zanimljivo ili ne. Hebe mi se za te kategorije kulturnih snobova koji si dupe ne znaju obrisat.

Inkvizitor
02-01-2012, 16:39

.

:rofl

I onda neki pitaju zašto je volim..:zbunjen:

Fraya
02-01-2012, 16:40
Pa jesu, ali isto kao što je netko matun ako nije odgledao Kuma, tako je i matun ako nije odgledao Avatar. Možeš ti pljuvat kako te 'nove stvari' ništa ne valjaju, ali em to nije istina, em zvučiš kao da si vršnjakinja Broja jedan iz Alana Fora. Valjda ima netko negdje da nešto zna i dobro radi.

Čuj mainstream... mene ne zanima je li mainstream ili undergorund, samo me zanima je li zanimljivo ili ne. Hebe mi se za te kategorije kulturnih snobova koji si dupe ne znaju obrisat.

Yebe se Stilka i meni za svakoga kome nije Marsel Prust reper za dobru ili savrsenu knjizevnost.

Zasto bih ja morala da se bavim tim nekim novim filmovima samo da bih umela s tobom i inima da budem na nekakvoj razini,a
koja me uopste i ne zanima? Isto vazi i za muziku,vino,seks , a na kraju krajeva i politiku,gej parade i slicno.
Zanima me filmska umetnost ,ali drugacije od tebe, I kada to budes razumela ( a neces nikada)
moj stav i misljenje i o Krlezi,.Ajzenstajnu,Metropolisu,Tarkovskom;Felinij u i jos kojecemu onda mozemo da pisemo o filmu.
Ne zanima me zeno sta, ko i danas kako i kome peva, a ponajmanje koga yebe.

Stiliana
02-01-2012, 16:46

I onda neki pitaju zašto je volim..:zbunjen:

Ja sam uvijek mislila da je to očito i da me svi vole :cry

Idem sad, dosta me bilo za danas. Fraya za domaći rad ima da odgleda bar jedan film Zacka Snydera po izboru, jednu ekranizaciju stripa, jednu komediju s Benom Stillerom i dva slešera tematike 'mutirani redneci ubijaju zalutale putnike na američkim autocestama'.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 16:48
Montevideo je obicna srpska sapunica.. dosadna..

Nesto ko Fraya.. samodstatna i samodopadna..

Inace, upravo odgledah In Her Skin (I Am You)
po istinitom je dogadaju i dpbro napravljen.

http://megatis.net/strani-filmovi-sa-prevodom/in-her-skin-i-am-you-video_1952e8dc0.html

Stiliana
02-01-2012, 16:49
Yebe se Stilka i meni za svakoga kome nije Marsel Prust reper za dobru ili savrsenu knjizevnost.

Zasto bih ja morala da se bavim tim nekim novim filmovima samo da bih umela s tobom i inima da budem na nekakvoj razini,a
koja me uopste i ne zanima? Isto vazi i za muziku,vino,seks , a na kraju krajeva i politiku,gej parade i slicno.
Zanima me filmska umetnost ,ali drugacije od tebe, I kada to budes razumela ( a neces nikada)
moj stav i misljenje i o Krlezi,.Ajzenstajnu,Metropolisu,Tarkovskom;Felinij u i jos kojecemu onda mozemo da pisemo o filmu.
Ne zanima me zeno sta, ko i danas kako i kome peva, a ponajmanje koga yebe.

Fraya je još u fazonu Izlazak radnika iz tvornice i Dolazak vlaka na stanicu.
ROFL.
E a jesi gledala Put na mjesec Georgesa Meliesa iz 1902? Znaš koji specijalni efekti... buš opala na dupe.

Graničar Jozo
02-01-2012, 17:02

čini mi se da nije jedina dobri moj vito... :)

p.s. aj se prebacite na chat.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 17:13
Di je chat ( naso sam i tamo sam sam.. )

Graničar Jozo
02-01-2012, 17:30
Di je chat ( naso sam i tamo sam sam.. )

mislio sam na temu chat ili neka slična.

neka ovdje ostane riječ o filmu, a ne opet o frayi i njenoj patologiji.

Fraya
02-01-2012, 18:24
Montevideo je obicna srpska sapunica.. dosadna..

Inace, upravo odgledah In Her Skin (I Am You)
po istinitom je dogadaju i dpbro napravljen.

http://megatis.net/strani-filmovi-sa-prevodom/in-her-skin-i-am-you-video_1952e8dc0.html

Ti onda Vito gledaj dokumentarce posto stalno trkejas o nekim filmovima koji su snimani po
istinitim dogadjajima,. Pa to su najgori filmovi, Kao i oni koji se snimaju po Tolstojevim romanima.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 19:01
Ti onda Vito gledaj dokumentarce posto stalno trkejas o nekim filmovima koji su snimani po
istinitim dogadjajima,. Pa to su najgori filmovi, Kao i oni koji se snimaju po Tolstojevim romanima.

Tata ti trkelja!

I Montevideo je sniman po istinitom dogadaju
ali je snimljen lose i dosadan je za gledanje!
More se pogledat do kraja al bez nekog uzivanja!
Osim, naravno, ako si dio nebeskog naroda..

Fraya
02-01-2012, 19:53
Tata ti trkelja!

I Montevideo je sniman po istinitom dogadaju
ali je snimljen lose i dosadan je za gledanje!
More se pogledat do kraja al bez nekog uzivanja!
Osim, naravno, ako si dio nebeskog naroda..

Ja jesam dio tog predivnog naroda,najstarijeg ,barem u Evropi, ali rekoh, nove filmove ne gledam.

Nego,nisi me bas razumeo. Nista ne znaci snimati film po nekim istinitim dogadjajima.

Dr. Vito Dugonoga
02-01-2012, 20:18
Ja jesam dio tog predivnog naroda,najstarijeg ,barem u Evropi, ali rekoh, nove filmove ne gledam.

Nego,nisi me bas razumeo. Nista ne znaci snimati film po nekim istinitim dogadjajima.

Naravno, vi ste, uz Bosnjake, najstarii u Europi!
Cak ste na slicne nacine nastali, proglasima..

Ti samu sebe ne razumis!!
Niti jedan film nisam pofalio
samo jer je sniman na osnovu stvarnog dogadaja!

Evo, cak za Motevido tvrdim kako je smece..

Dr. Vito Dugonoga
04-01-2012, 22:15
Evo vam od mene jedan dar za ovo dosadno vece:

http://www.filmovisaprevodom.com/strani-filmovi-sa-prevodom-online-besplatni-domaci-filmovi/killer-elite-2011/

Uzivajte HercegBosanci!!
A i HercegBosanke!

moonlight
10-01-2012, 21:23
http://www.imdb.com/title/tt0480025/

Graničar Jozo
24-01-2012, 11:52
Svakako preporučam pogledati njemački film Soul Kitchen
http://www.imdb.com/title/tt1244668/

Definitivno :D

http://www.youtube.com/watch?v=NLD1PmR4cFU

Dr. Vito Dugonoga
03-02-2012, 22:51
Evo jednog za starie od 21.. stoljeca..

http://www.video-klub.info/romansa/gia.html#

sq3
06-02-2012, 20:30
A bout portant
MR 73
Un prophete
In Bruges
Sheitan
La Haine
Ghost dog: The way of samurai
Tropa de elite 1 / 2
Tesis
A history of violence
The man with the golden arm

salvador
07-02-2012, 14:01
A bout portant
MR 73
Un prophete
In Bruges
Sheitan
La Haine
Tropa de elite 1 / 2
Tesis
A history of violence

neki foršpani ako ima?

sq3
07-02-2012, 18:23
neki foršpani ako ima?

www.imdb.com ovo je najbolje što znam pa vidi...

Dr. Vito Dugonoga
09-02-2012, 18:46
Za Inkvizitora:

http://www.filmovisaprevodom.com/strani-filmovi-sa-prevodom-online-besplatni-domaci-filmovi/a-dangerous-method-2011/

puntar
09-02-2012, 22:51
A bout portant
MR 73
Un prophete
In Bruges
Sheitan
La Haine
Tropa de elite 1 / 2
Tesis
A history of violence
tropa de elite mogu i ja priporucit.odlicni filmovi.

caporegime
10-02-2012, 09:31
tropa de elita je zakon. oba.
i produkcijski i realistički.
malo sam istraživao da vidim koliko ima veze sa stvarnošći i prenerazio sam se kad sam vidio da su scenarij pisali bivši pripadnici, da u stvarnosti izgledaju upravo kao i na filmu, i da im je borbena taktika ista kao prikazana na filmu.
također i onaj problem milicija u favelama koje su potisnule dilere.
o produkciji da ne govorim.
preporučio bi te filmove svakome jer to nisu još jedni american style klišeizirani akcići.

BOPE rules!

Dr. Vito Dugonoga
10-02-2012, 09:54
Evo vam jedan katolicki:

http://www.ofilmovi.net/kill-the-irishman-2011/ubiti-irca-2011-video_0f9c8f996.html

Dr. Vito Dugonoga
14-02-2012, 02:04
Samo za Maru!!!!

Niko drugi ne smi gledat!

http://www.ofilmovi.net/everywhere-and-nowhere-2011/svugdje-i-nigdje-2011-video_42e76ec8d.html

Dr. Vito Dugonoga
15-02-2012, 03:20
Evo filma
koi je bas lip
pravi suvrimeni obiteljski:

http://www.ofilmovi.net/the-descendants-2011/potomci-2011-video_6975917d0.html

I uz koi nie postapalica kazat- Uzivajte!!

Ne bi mu sad davo neke ocine
ali sam ga cilog upamtio..

Ako vam to nesto znaci..

Dr. Vito Dugonoga
15-02-2012, 23:10
Gleda li ko ovo sta donesem?

Mrav
23-02-2012, 00:54
inserti novog filma "safe house" u kojem glumi denzel vašington. izgleda da je jak film. sad će i u kino doći.
http://www.imdb.com/title/tt1599348/

mardar
23-02-2012, 01:16
inserti novog filma "safe house" u kojem glumi denzel vašington. izgleda da je jak film. sad će i u kino doći.
http://www.imdb.com/title/tt1599348/

Imam ga skinutog ali nemam prijevoda da zalijepim.Skinuo torentom ali možda već ima i prijevod .Nisam gledao 10 dana je li ima .

Mrav
23-02-2012, 08:35
ma nisam odavno išao u kino. poželio sam se fine kino atmosfere. mislim da je ovaj film vrijedan novca za ulaznicu.

Graničar Jozo
23-02-2012, 09:21
ja obožavam torent, ali ne toliko da mi film upropasti.

bolje je pričekati dobar torent, mislim konkretno na nekakav dvd rip ili blue ray (?) rip ili otići u kino, nego gledati TS ili CAM verzije

Mrav
11-03-2012, 18:52
put u guantanamo.
u stvari dokumentarni film. valja. 91 minuta.
http://www.dokumentarci.com.hr/put-u-guantanamo/

caporegime
30-03-2012, 09:53
jučer gledao jednu humornu dramu iz ciklusa oskarovaca "stranputica"

http://en.wikipedia.org/wiki/Sideways

haha kakav film, obavezno pogledati

MidnighT
22-04-2012, 19:11
malo sam istraživao da vidim koliko ima veze sa stvarnošći i prenerazio sam se kad sam vidio da su scenarij pisali bivši pripadnici, da u stvarnosti izgledaju upravo kao i na filmu, i da im je borbena taktika ista kao prikazana na filmu.
preporučio bi te filmove svakome jer to nisu još jedni american style klišeizirani akcići.

BOPE rules!

Preporuka posto vidim da ti lezi brazilska produkcija a i kapiram te skorz :) Karandiru istinita prica o najvecem zatvoru u Sao Paolu,dalje ti necu pricati.....

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=0fKI6uwZbxM

Graničar Jozo
22-04-2012, 19:56
jučer gledao jednu humornu dramu iz ciklusa oskarovaca "stranputica"

http://en.wikipedia.org/wiki/Sideways

haha kakav film, obavezno pogledati

jel ovo gdje oni kušaju vina pa se dogodi svašta?

caporegime
22-04-2012, 22:12
pa tako nekako ......stvarno se dogodi svašta.

p.s. Mid, hvala na brazilcu. sad još samo da ga se skine, nađu titlovi......

neki dan gledao "casino".
jes da a priori joea pescia ne mogu zamisliti ni kakvoj nasilnoj ulozi jer je sam po sebi mali jebivjetar, uvijek me nanovo oduševi kkao i takav švrćo zna odigrat ulogu zajebanog lika.

caporegime
22-04-2012, 22:15
http://www.youtube.com/watch?v=ocFgDzdgfBk&feature=related

kad smo već kod elitnog odreda, iako nitko ne razumije portugalski, vjerujem da će svi razumjeti specifične metode policije u akciji.
dok nisam našao malo više informacija i doznao da su koscenaristi bivši pripadnici BOPE, nisam vjerovao da je to zapravo upravo ovako kako film kaže.
u SAD-u murja godišnje ubije u akciji oko 320 ljudi.
u riu oko 1300

patriot
22-04-2012, 23:30
http://www.youtube.com/watch?v=16VLQaS5gk0

MidnighT
22-04-2012, 23:32
pa tako nekako ......stvarno se dogodi svašta.

p.s. Mid, hvala na brazilcu. sad još samo da ga se skine, nađu titlovi......

Ako ne uspes javi pa ti saljem,a ovaj francuski,malo stariji je ali nikada ne dosadi?

http://youtu.be/yk77VrkxL88

blam
25-04-2012, 12:22
http://www.youtube.com/watch?v=St4UxDWj0eM

evo nesto slicno sa ulicnim bandama, ali iz Juzne Afrike..

Paradise City, Jerusalema

http://www.imdb.com/title/tt0783532/

blam
27-04-2012, 19:51
http://www.youtube.com/watch?v=9ekGRK55iaM (celi film)

http://www.youtube.com/watch?v=0gzsUDl3DlY&feature=related (sa subtitles)

Bal-can-can (Balkan kan)

Solidan makedonski film..vredi sa se pogleda..

Serafim i Vitomir su najbolji prijatelji, kumovi, braca po krvi. Oni su sitni kriminalci, šverceri koji su za vreme bivše Jugoslavije švercovali robu sa zapada u Makedoniju. Svojim rastucim poslom staju na žulj kralju tadašnjeg podzemlja, Šefketu Ramadaniju, koji im smešta pljacku koja ne može uspeti. Serafim biva uhvacen, a Vitomir kukavicki pred policijom beži u Italiju, gde je promenio ime u Vito Genovese i izgradio uspešnu kriminalnu karijeru. Mnogo godina kasnije Jugoslavija se raspada, vlade se menjaju, a bogati Don Vito Genovese na samrti sinu Santinu govori svoju poslednju želju. Otkriva mu tajnu o sramotnom begu i nareduje mu da pronade sina izgubljenog prijatelja Serafima i iskupi se za njegovu izdaju. Potraga ih vodi preko Bugarske, Makedonije, Beograda, Crne Gore, Kosova... sve do konacnog obracuna sa sinom Šefketa Ramadanija.

(ovo je copy paste sa sajta)

blam
28-04-2012, 20:12
Nisam znao dali da ga stavim pod "Trash movies" ili pod "A must see movie" :)..

eksperimentalan film, nije nesto na sto smo navikli..

http://www.imdb.com/title/tt0302674/

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=igCsP_3xbLU

Glume samo Mat Damon i Casey Afleck

Two Men, both named "Gerry" are driving across California Desert to an unknown destination. Ensured to be reaching their destination soon, they decide to finish the trip by foot. But Gerry and Gerry can't seem to find what they were looking for ; they can't even find their car.
With no food and no water, they're forced to walk deeper and deeper into the dry and silent Death Valley, endangering their lives and their friendship.
In our nowadays world, what does it actually mean to be lost ? Are there anyways to silently disappear without leaving any trace?
A movie with a gorgeous cinematography and a splendid soundtrack featuring Arvo Part masterpieces.

i komentari su sa jednog esktrema u drugi..

"Now we know what happens when director Gus Van Sant gets bored. He makes us bored" (Arizona Republic)

"Fascinating, even if perversely so, and quite beautiful" (Globe and Mail)

ili

"This movie touched me a way I can't explain. After watching it i felt sad and alive at the same time. Beautiful, impressive and fascinating film."

"really really really really really really REALLY boring movie"

Ima ga na pirate..

Stiliana
03-07-2012, 13:46
Melancholia (2011) od Von Triera: http://www.imdb.com/title/tt1527186/

Sjajan film, tipično von trierovski... samo treba 'izdržat' kroz uvod u extra sporom slow motionu u kojem spojla cijeli film :zubo

ZGabriel
03-07-2012, 13:58
sjetih se i ja dva talijanska :zubo

Kruh i tulipani (http://www.imdb.com/title/tt0237539/)

Iza ponoći (http://www.imdb.com/title/tt0402141/)

totalno otkačeni filmovi. ljubavni uz to. :cerek :love

rappaport
03-07-2012, 19:26
http://www.youtube.com/watch?v=H5BUmC0Rz4E

ovo bi preporučio.da vidite kakvih sve frikova ima.još su naši i dobri.

blam
19-07-2012, 17:16
Jos jedan makedonski film:

"Pankot ne e mrtov"

http://www.imdb.com/title/tt1493068/

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTQ5MTk3NDYyMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMTQ4MDk4Ng@@._ V1._SY317_.jpg

celi film na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=83OnWOYYe_c

rappaport
19-07-2012, 18:07
http://www.youtube.com/watch?v=GPRCXvzxLNY

blam
20-07-2012, 23:30
kultni makedonski film

Tetoviranje
http://i2.listal.com/image/3516186/200full.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0274952/

After a quarrel with his wife, a man leaves their apartment with one suitcase only. Having slept in a train station, the police legitimates him and found him suspicious. Soon he'll find himself locked in a prison with several other, mostly innocent people. The true horror begins only then.

celi film na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=11XDFf-lH68

rappaport
21-07-2012, 08:05
http://vimeo.com/15659038

blam
22-07-2012, 22:54
rappaport,

dobar trailer, ali ne vidim naslov filma..

kako se zove film?

rappaport
23-07-2012, 09:20
rappaport,

dobar trailer, ali ne vidim naslov filma..

kako se zove film?

mondo bobo 1996. snimljen,malo prikazivan na tv-u.hrvatski film.

blam
27-07-2012, 13:18
jedan od boljih filmova kojeg sam pogledao u zadnje vreme, i normalno tople preporuke da se pogleda..

Jaka drama..40 turskih askera u nekoj karauli u vukojebini cekaju napad kurda,
svi su nesto ostavili kuci,
ko majku, ko zenu, ko ljubavnicu..
jos malo dana od sluzbe..planovi kroje se za zivot posle vojske..
i od jednom, jedna bitka, i svi idu u tri lepe ..
a da, pre nego sto idu fizicki u tri lepe, idu i psihicki..

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjE2NjEyMDg0M15BMl5BanBnXkFtZTcwODYyODg5Mg@@._ V1._SY317_CR3,0,214,317_.jpg

http://www.imdb.com/title/tt1171701/

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=nQDnN5fPA0M

rappaport
27-07-2012, 14:16
http://www.youtube.com/watch?v=ycsfPGiWHPU

blam
27-07-2012, 22:14
Odgledao danas i takodje topla preporuka

"God Bless America"

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTQwMTc1MzA4NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzQwMTgzNw@@._ V1._SY317_.jpg

Amerika uziva u eru mnogih reality show-a, dok sve sto je ljudsko u njima ide u qrac.

Heroja naseg filma izbace iz posla nakon 11 godina zbog sexual harestmant (zamisli, poslao je koleginici cvece sto se ispostavilo neoprostiv greh), zena ga je napustila, cerka nece da ga vidi..

uzme oruzje i ide na se sveti drustvu. Putem upoznaje jedno mladu tinejxherku sa kojom postaje "partner in crime".

savremena kombinacija "Lolite", "Boni i Klajd" i "Natural born killers" (bez nikakvih eksplicitnih scena).

rappaport
27-07-2012, 22:25
http://www.youtube.com/watch?v=NdyBOmER0gA

@blam ovo je sličan.u nas je preveden kao dan ludila

blam
27-07-2012, 22:46
rappaport,

eto, skida se, jos 19 minuta.

joj, svaki dan po tri filmova gledam :)

Inace, nema nigde da nadjem za skidanje taj "Mondo Bobo" a bas bi ga gledao..

blam
29-07-2012, 16:35
sada odgledao, i toplo ga preporucujem..

http://www.world-of-video.de/storage/get/id/32731/31/000032731_FC48236.jpg

Memorable quotes
"In my life i have slept more then 10.000 nights, but still haven't dreamt i could fly"

Theme song:

http://www.youtube.com/watch?v=nK6Rp-KtC78

Japanska kompanija salje svog radnika u Kinesku neku provincija u kojoj nije stupila nama poznata civilizacija, sa ciljem istrazivanja linije dragocenih kamenja. Jakuze salju takodje svojeg coveka kako bi osigurao da mafija dobije svoj deo od ovih dragocenih kamenja. Nase heroje tokom puta pomaze kinez koji sluzi i kao prevodilac i kao skaut koji poznaje put. Ali, on gubi memoriju i heroji zavrsavaju u jedno malo selo gde zive u svakom pogledu izvanredni ljudi, cak i takvi koji lete..
Sve u svemu dobra prica, razlike istoka i zapada, i to da istok ljubomorno cuva u tajnost neka svoja znanja i ne deli ih sa zapadom..
Takodje, izmedju redova sakrivena jaka ljubavna prica..

trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=st1MwQD8V8Y

ZGabriel
30-07-2012, 14:19
Inace, nema nigde da nadjem za skidanje taj "Mondo Bobo" a bas bi ga gledao..

a di ćeš ga naći...hrvatski film...

rappaport
31-07-2012, 15:21
ima jedan dobar domaći.onako moderan 2004. godina. sex,piće,krvoproliće

blam
07-08-2012, 01:20
Film koji vredi da se pogleda, a ovo posebno vazi za ljubitelji beatlesa

http://cartelesmix.es/images/CartelesB/backbeat9401.jpg

Film posvecen pocetcima The Beatlesa i njihovom manje poznatom clanu, bliskom prijatelju Johna Lennona, prvog basista benda, Stuarta Sutcliffa.
Iako standardan clan postave, Stjuart u zivotu ima dve prave ljubavi, slikarstvo i Astrid Kirchherr (fotograf benda).
Ovaj film je posvecen upravo ovim njegovim pasijama.
U trentucima kad Bitlsi stvaraju put ka slave, svet pocinje da ih poznaje i priznaje, on ih se odrekne radi svojih ljubavi.
Beatles idu u prvu americku turneju a Stjuart ostaje u Hamburgu gde upisuje Akademiju, i ostaje uz Astrid Kerchher.
Umire veoma mlad, sa samo 22 godina (23 June 1940 – 10 April 1962) ali kao nasledje ostavlja mnostvo slika koja se danas nalaze u razlicitim muzejima sveta.

Slika iz 1960, stjuard i astraid.

http://www3.pictures.zimbio.com/img/47bc/olivia/949l.jpg

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=zrLGwxh47pM&playnext=1&list=PL1FE1D123ABFF0FD3&feature=results_main

rappaport
07-08-2012, 13:00
http://www.youtube.com/watch?v=w4UTv8mwYGs

rappaport
07-08-2012, 13:01
http://www.youtube.com/watch?v=HTBtq7N33t0&feature=relmfu

najbolji mi je krajiški rokenrol sa uproforcima.mile voli disko

blam
07-08-2012, 14:32
Odlegdao prvi deo.
potresni snimci, ali vredi da se ljudi prisete na predpostavljam zaboravljene heroje..

blam
07-08-2012, 17:16
http://www.youtube.com/watch?v=HTBtq7N33t0&feature=relmfu

najbolji mi je krajiški rokenrol sa uproforcima.mile voli disko

u picku mater koja iritantna osoba ta na pocektu koja pita "ima li Albanaca medju vama" i za to ko je pucao sa papovkom..

tesko da cu moci da odgledam ovaj drugi deo do kraja..mnogo me nerviraju, i mnogo bolnih situacija..

rappaport
08-08-2012, 08:19
u picku mater koja iritantna osoba ta na pocektu koja pita "ima li Albanaca medju vama" i za to ko je pucao sa papovkom..

tesko da cu moci da odgledam ovaj drugi deo do kraja..mnogo me nerviraju, i mnogo bolnih situacija..

takve su ti komšije...a što se tiče komšija preporučam ti na you tube-u film komšije 1,2 i 3 koji su rađeni isto kao i ovi filmovi od zarobljenih snimaka 'krajiških' otpadnika.

Stiliana
10-08-2012, 14:45
http://www.imdb.com/title/tt0864761/

The Dutchess s keirom knieghtly... po stvarnim događajima, manje-više. Zanimljiv film, super kostimi, lik vojvode je baš intrigantan, možda čak i više od Georgine... a Keira (napokon) dobro glumi. Više je za cure, nego za dečke.

rappaport
10-08-2012, 22:07
http://www.youtube.com/watch?v=GorHLQ-jLRQ

film moga djetinjstva

rappaport
17-08-2012, 19:34
http://www.youtube.com/watch?v=1gNvuJ7IbTw

Stiliana
13-09-2012, 13:34
Bel Ami: http://www.imdb.com/title/tt1440732/

Zanimljiv film, očito malo drukčiji od romana Guya de Maupassanta, ali još uvijek dosta realističan...

Tomahawk
14-09-2012, 15:55
http://www.youtube.com/watch?v=gcjesFlnVXc&feature=fvwrel

Jager
15-09-2012, 17:53

BOPE rules!

Jep, crni BOPE su zakon.Ja sam mislio da smo mi banana republika, ali kad sam vidio stanje u Brazilu :obama, da te Bog oslobodi.Dvicu nisam gledao, ali koliko čujem, dobra je koliko i prva.

Inače, evo mojih preporuka:

http://www.youtube.com/watch?v=fD9soYn4tQA

Michael Caine na čelu njemačke padobranske jedinice ima zadatak oteti Winstona Churchilla.Pritom im pomaže irski plaćenik kojeg glumi Donald Sutherland.Čovjek bi pomislio: "Ovo će biti zakon film" - pa i ne baš.Početak je OK, ali je sredina ubi Bože dosadna.Kraj je opet onakav kakav treba biti - eksplozivan.Ali je akcija u stilu tog vremena (ne očekivati realnost).Nije nešto zbog čega ćete pasti s dupeta kada ćete ga gledati, ali mislim da se zbog zanimljive ideje isplati pokloniti mu par minuta svojeg života.
A ima i dobar soundtrack.

http://www.youtube.com/watch?v=8OpMRRgTseI

Film slične tematike i s druge strane priče, ali puno bolji.Puno, puno bolji.Bonus je možda taj da glumi i Eastwood u njemu.I naravno, Richard Broz Burton :kez.

http://www.youtube.com/watch?v=dkQSCxC7xC0

Ovo je meni jedan od najdražih Carpenterovih filmova, i općenito, jedan od najboljih filmova na tu tematiku.Priča prati moderan tim lovaca na vampire (koje obučava i sponzorira Vatikan) koji najebu na zadnjem zadatku.I kako to obično ide, u priču je uključen prvi vampir, izdaja, ljubavna priča, itd.James Woods jednostavno briljira (neke scene su njegova vlastita improvizacija), a ljubavna priča je smještena u realne okvire (nema twilighta i sl. pizdarija), tako da ne kvari radnju i ne razvodnjava akciju.Ima dobar twist i zanimljivu radnju.Ako volite Woodsa, vampire, New Mexico, akciju, malo frajerskog zajebevanja, ovo je film za vas.Čak i ako niste fan gore navedenog, nećete požaliti vrijeme utrošeno na ovaj film.

blam
24-09-2012, 10:11
za sve ljubitelje crno belog filma, kultni film Vim Vandersa

"Der Himmel über Berlin" (Nebo nad Berlinu)

http://www.movieposterdb.com/posters/06_07/1987/0093191/l_119890_0093191_37b9b144.jpg

Damiel (Bruno Ganz) and Cassiel (Otto Sander) are angels who watch over the city of Berlin. But they can travel unseen through the city, listening to people's thoughts, watching their actions and studying their lives. While they can make their presence felt in small ways, only children and other angels can see them. They spend their days serenely observing, unable to interact with people, and they feel neither pain nor joy. One day, Damiel finds his way into a circus and sees Marion, a high-wire artist, practicing her act; he is immediately smitten. After the owners of the circus tell the company that the show is out of money and must disband, Marion sinks into a funk, shuffling back to her trailer to ponder what to do next. As he watches her, Damiel makes a decision: he wants to be human, and he wants to be with Marion, to lift her spirits and, if need be, to share her pain.

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=Ic8iGIdv80o

scenario ludnica, gluma takodje..

jedna jaka scena i tekst:

http://www.youtube.com/watch?v=cg__WAY_J2Q

mada znam da vecina je upoznata sa ovim filmom, za one koji ne znaju, isti film je amerikanizovan sa Nikolas Cage i Meg Rajan,
"City of Angels". Americka verzija je slicna turskim serijama. Placi, kukaj..

blam
24-09-2012, 12:16
Vredi,

prvi film Christopher Nolan-a

"Following", 1998

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTkxNTkyMTY0M15BMl5BanBnXkFtZTcwOTgxMDIyMQ@@._ V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

sinopsis:
A struggling, unemployed young writer (credited as "The Young Man") takes to following strangers around the streets of London, ostensibly to find inspiration for his first novel. Initially, he sets strict rules for himself regarding whom he should follow and for how long, but soon discards them as he focuses on a well-groomed, handsome man in a dark suit. The man in the suit, having noticed he is being followed, quickly confronts the Young Man and introduces himself as "Cobb". Cobb reveals that he is a serial burglar and invites The Young Man to accompany him on various burglaries. The material gains from these crimes seem to be of secondary importance to Cobb, who takes pleasure in rifling through the personal items in his targets' flats, and doing things such as drinking their wine.

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=RHRnYeZL5Pc

soundtrack:

http://www.youtube.com/watch?v=Nftu6Zrl2Qs&feature=relmfu

Celi film, 67 minuta

http://www.youtube.com/watch?v=1aLxZZY9IKU

Tomahawk
26-09-2012, 10:17
Prekokrasan film:

http://www.youtube.com/watch?v=Gvh2aw47mSI

blam
29-09-2012, 09:10
niz kratkometraznih filmova.

1. "Life and death of a pumpkin", pet minutni "horror" film.

A pumpkin (ne znam kako se kaze na Hrvatski) je kidnapovan iz polja, i ljudi koji su ga uzeli maltretiraju ga do smrt. Vade mu organe, bode ga nozevima, zivog ga pale vatrom . Jezivo :)

http://www.youtube.com/watch?v=Q-1aui-wluE

2. "The black hole", film od necelih 3 minuta.

A sleep-deprived office worker accidentally discovers a black hole - and then greed gets the better of him...

http://www.youtube.com/watch?v=P5_Msrdg3Hk

3. Panic Attack, pet minuti science fiction film.
Nakon objavljivanja filma vredan 300 dollara na Youtube, reditelj filma Federico Alvarez dobija ponudu da snimi film vredan 40 miliona dollara u holivudu.

Inace panik attack pokazuje napad vanzemaljaca na Montevideo.

film:

http://www.youtube.com/watch?v=-dadPWhEhVk

blam
10-10-2012, 21:38
prepopruka

inspiriran od teme "umrli na ulici" odgledao dokumentarac:
"They come to America".

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTc4OTA1MzUyMV5BMl5BanBnXkFtZTcwODE2NTI2Nw@@._ V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

film je novi, 2012 godine.

rezija, koncept i sve ostalo u filmu je delo Dennis Michael Lyncha, kojeg ocigledno boli ga qrac ako ga etiketiraju kao rasistu.

ukratko:

Filmmaker, Dennis Michael Lynch, has created the most controversial film of the year. It's called, They Come to America, The Cost of Illegal Immigration. It's the unbiased, non-partisan, must see film that so many people don't want you to see.

vise za ovaj film:

TheyComeToAmerica.com

celi film:

http://www.youtube.com/watch?v=I6ZlFiE4fvs

Stiliana
10-10-2012, 22:03
Super blam, ovo moram pogledat.

blam
13-10-2012, 22:29
preporuka:

"Chronicle"

http://3.bp.blogspot.com/-mw488_-lOTk/UB7WbUMtfmI/AAAAAAAADA8/cqpFza6-3S8/s1600/Chronicle.jpg

sto ja znam, meni bolestan film..

inace radjen po tom stilu "uu, nasli smo kameru, da vidimo sto ima snimljeno...", i kad ono celi film (blair witch project ovo ono)..

Ukratko:

What I like about this film is that this is a story that we've all seen in the comics for years but never seen translated to the real world. How would people react to getting super powers? How would they really react? More so how would they react if they were damaged individuals.

trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=nGcwSDNFcsU

lete decki :) :

http://www.youtube.com/watch?v=KU3JgEvoJvo

malo soundtrack:

http://www.youtube.com/watch?v=i2vIfSdGfZ4

ima ga za download u dobrom snimku..

LIKOTA
28-11-2012, 19:32
http://youtu.be/66TuSJo4dZM

Odličan film ko nije gledao

blam
14-01-2013, 11:19
dobro pocela ova godina sto se tice filmova..

Zero Dark Thirty
http://www.imdb.com/title/tt1790885/

Film posvecen lova na Bin Ladena. Iako predugacak (skoro 2 i po sata), dobar za odgledati. U filmu su predstavljena skoro sva glavna desavanja u periodu od deset godina pocesvi od raznih akcija CIA, 9/11, bombaski napadi u Londonu, pokusaj napada na Tajm Sker, ubistvo sedam CIA agenata u Avganistanu, bomasbki napad u tom poznatom hotelu u Kabul, Guantanamo, i slicno.

Iako kazu da je reditelj Kathryn Bigelow imala akces u arkivi CIA, sto se tice cinjenica ne donosi nisto novo od toga sto smo vec imali priliku da citamo po vestima.

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=cAtWcvCxPhc

ko skida torrente, moze ga skinuti ovde:

http://kat.ph/zero-dark-thirty-2012-dvdscr-xvid-ac3-adtrg-t6955253.html

blam
14-01-2013, 11:31
"Django"

http://media.washtimes.com/media/community/viewpoint/entry/2012/12/22/django-unchanged-640_s640x427.jpg?73b8e21685896c3f2859310aaa5adb253 919b641

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=ztD3mRMdqSw

Iako je od Tarantina, predobar je.

Od pocetka skoro do kraja drzi paznju. kazem skoro do kraja posto ima jedan deo gde opada dinamika.

Najjaca tacka filma, bez nikakve sumnje je Christoph Waltz. Uloga kao da je stvorena za njega. Ma kako "kao da je stvorena za njega". Siguran sam da kad je pisao screenplay i kad je stvarao karaktere Tarantino je imao na umu da ce ovu ulogu igrati JEDINO Christoph Waltz i niko drugi.
Di Caprio kao Di Caprio, opasan glumac.

Najslaba tacka filma je Samuel L. Jackson. Karakter mu nije razvijen nekako, i ostaje nedokazan. Jednostavno moglo je i bez njega, ali kad je vec tu trebalo je da se radi vise na njegovom karakteru.

Soundtracka odkad odslusas celi dan ne izlazi iz glave :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OhlVBpEnjig

za skidanje:

http://kat.ph/django-unchained-2012-dvdscr-x264-aac-p2p-t6959934.html

blam
14-01-2013, 13:56
i moj favorit iz 2013 kojeg treba odgledati je (vidi samo naslov) "Seven Psychopaths"

http://www.imdb.com/title/tt1931533/

A struggling screenwriter inadvertently becomes entangled in the Los Angeles criminal underworld after his oddball friends kidnap a gangster's beloved Shih Tzu.

Kombinacija Guy Ritchie i Tarantina fazon..
glumacka ekipa dobra da bolja ne moze biti za ovaj vid filma..

http://artwednesday.com/wp-content/uploads/2012/10/seven-psychopaths.jpg

Prica:
Scenarista Marty (Collin Farell) ima naslov za filmski scenario "Seven psychopaths", ali nema pricu za razvijanje filma.
Njegov prijatelj mu pomaze da nadje tih sedam psihopata. Nadju sva sedam psihopata i Martiju se svi psihopati ukljucuju u privatni zivot.

Mnogo akcijanja, mafijashka ubistva, ubistva onako od razonode se desavaju kad jakom mafijasu (Vudi Harelson) neko ukrade pasa.

Neke radnom slike:

http://www.filmofilia.com/wp-content/uploads/2012/10/Seven-Psychopaths.jpg

http://spinoff.comicbookresources.com/wp-content/uploads/2012/10/seven-psychopaths-rockwell21.jpg

Ovaj par psihopata je opasan. Trazu serijske ubice i ubijaju ih. "we kill people who kill people" :D
http://thunderclam.files.wordpress.com/2012/10/seven-psychopaths-images-22.jpg

trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=5BFnITx4nXo

Za skidanje:
http://kat.ph/seven-psychopaths-2012-dvdscr-xvid-absurdity-t6964583.html

LIKOTA
16-02-2013, 12:39
Evo par dobrih novih filmova

http://youtu.be/YxC_JNz5Vbg

http://youtu.be/8imzQaoEwsA

Svarog
28-04-2013, 15:26
http://www.imdb.com/title/tt2023587/?ref_=sr_1
http://www.youtube.com/watch?v=R2nwknMmvdc
Solidan horor, dve-tri spooky scene & naravno Jaime Lannister. Vredi pogledati.

Stiliana
28-04-2013, 22:09
http://www.imdb.com/title/tt2023587/?ref_=sr_1
http://www.youtube.com/watch?v=R2nwknMmvdc
Solidan horor, dve-tri spooky scene & naravno Jaime Lannister. Vredi pogledati.

ovo moram skinut... jessica :pink

Svarog
28-04-2013, 22:43
http://www.imdb.com/title/tt0816711/?ref_=sr_1
Čekam kao ozebao sunce!

teenager
08-05-2013, 12:50
Moja filmska preporuka je "ciklus hrvatskog filma" u prime timeu na HRT1.
Sinoć smo tako imali prilike gledati jedno remek djelo hrvatske kinematografije "Uzavreli grad". Film je hrvatski toliko što mu je redatelj etnički hrvat, ali film je u krajnjem slučaju jugoslavenski, možda bosanski i najprije srpski. A zanimljivo je i kako potpuno srpske filmove, kojima je radnja vezana jedino uz srbiju a snimani su za vrijeme bivše države nazivaju "jugoslavenski film", dok film koji ima imalo veze sa hrvatskom postaje hrvatski film.
Nisam gledao cijeli film pa neću komentirati umjetničku vrijednost, ali kvaliteta snimke je na razini nijemih filmova kojima je naknadno dodavan zvuk. Valjda zato jer je sniman prije 52 godine u jednoj zaostaloj tvorevini Jugoslaviji. Inače film je i crno bil. A te godine se snimio jedan Dr No, čovjek bi rekao da je razlika u tehnologiji snimanja minimalno 30 godina.
Zašto "hrvatska" televizija emitira ove krajnje nezanimljive i vjerojatno propagandne filmove nekog drugog razdoblja ne znam, ali znam da ovakav film nikada nećemo gledati na nekoj komercijalnoj televiziji. Iz prostog razloga jer ove filmove nitko ne želi gledati, a i rađeni su za jedno drugo razdoblje i sa motivom propagande i promicanja nekakvih izvrnutih socijalističkih vrijednosti.
Shvaćam da je HRT režimska televizija i da trenutno imamo na vlasti režim izabran demokratskim putem, ali ovi ciklusi jugoslavenskih i nekih polučetničkih filmova (Atentat u Sarajevu) nemaju veze sa zdravim razumom. Krivo mi je što nitko nije došao na ideju da devedesetih popali čitavi arhiv HRT-a, mislim na ovakve i slične filmove.
Pored ovih nazovi filmova i "Bitka na Neretvi" izgleda kao remek djelo, i pravo je čudo kako je u zadnjih nekoliko mjeseci nisu prikazali, ali valjda je čuvaju za 25.6. ili 5.8.?

Mislim da bar prikazuju "Maratonce" ili "Tko to tamo peva" ja bi razumio, čak bi shvatio i da prikažu "Lepa sela lepo gore", taj film je, iako je propagandni film velikosrpskog pokreta, barem nama razumljiv, a u krajnjem slučaju i dobar. Ali ovakva sranja i to u prime time, pa bojim se da će HRT za par godina imati gledanost u rangu CMC-a, ako i toliku.

.Dinarac.
10-05-2013, 12:40
http://www.youtube.com/watch?v=telUZkY0Qqg

http://www.youtube.com/watch?v=L284pJe09ck

Ja sam licno odusevljen Ruskom kinematografijom,pa cu u tom pravcu postavljeti filmovi.

Svarog
17-05-2013, 16:24
http://www.imdb.com/title/tt1951264/?ref_=sr_2
Nastavak sledi. Mada mi smrdi da će biti smeće najstrašnije.

Stiliana
17-05-2013, 16:27
http://www.imdb.com/title/tt1951264/?ref_=sr_2
Nastavak sledi. Mada mi smrdi da će biti smeće najstrašnije.

moguće, pošto dijele knjigu u dva dijela. predmnijevam kako u ovom uopće neće bit ulazak u arenu.

Svarog
17-05-2013, 16:53
moguće, pošto dijele knjigu u dva dijela. predmnijevam kako u ovom uopće neće bit ulazak u arenu.

Misliš? Ne znam, obzirom da nisam stigao da pročitam knjigu.
Cenim da je knjiga pet u vugla u odnosu na (prosečan) film.

Stiliana
18-05-2013, 19:15
Misliš? Ne znam, obzirom da nisam stigao da pročitam knjigu.
Cenim da je knjiga pet u vugla u odnosu na (prosečan) film.

knjige su uvijek bolje :kez al prvi film HG je bio stvarno ok. dok je ova ideja već s cijepanjem knjige u dva filma bezveze. ako nisi čitao žao mi je što sam ti sad spojala ono s arenom.

Svarog
20-05-2013, 23:29
No frks za spojler. Ko zna kad će mi "Hunger Games" knjiga stići na red za čitanje.
Imam poveći spisak horora i epske fantastike na čekanju, ne stižem da pročitam sve što sam zamislio.

Svarog
12-06-2013, 23:45
Izašao novi trejler za Hobita:

http://www.youtube.com/watch?v=fnaojlfdUbs

Svarog
23-06-2013, 18:49
Vrlo dobar horror omnibus, ne znam kako mi je promakao kec.

http://www.imdb.com/title/tt2450186/?ref_=sr_1

http://www.youtube.com/watch?v=63Tv0lhD1fw

Stiliana
12-01-2014, 12:44
Vuk s Wall streeta

http://www.imdb.com/title/tt0993846/?ref_=nv_sr_1

Ne pretjerano dubok, ali zabavan film s nevjerojatnom pričom i dosta anegdotalnog humora. Jedan od onih u kojem 'glas' komentira radnju, ako vam to ne smeta.

http://www.youtube.com/watch?v=iszwuX1AK6A

po traileru izgleda odbojno. puno američkog preseravanja... takav je i početak, ali isplati se otrpjet.

duoduo
16-01-2014, 09:29
Final Fantasy (http://www.live4mmo.com/ffxiv-gil) je vrijedan gledanja

Humphrey
17-01-2014, 15:41
Večeras na HRT1 Elitna postrojba, jedini film snimljen u 21.stoljeću kojeg mogu stalno pogledati i koji ne gubi na kvaliteti ili postaje dosadan.

ZGabriel
12-03-2014, 13:20
moram ovo pogledati, trailer izgleda zanimljivo. :D

http://www.imdb.com/title/tt1253863/?ref_=fn_al_tt_4

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTEwNTU2MjAwMDdeQTJeQWpwZ15BbWU3MDk2Njc2Njk@._ V1_SY317_CR0,0,214,317_.jpg

možda bih trebala prije pogledati prvi film. :zubo

a onda čekam ovo:

http://www.imdb.com/title/tt1959490/?ref_=fn_al_tt_1

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjAzMzg0MDA3OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTMzOTYwMTE@._ V1_SX640_SY720_.jpg

Komari
19-03-2014, 21:21
Predizborna kampanja u Turskoj
I bez znanja jezika sasvim jasna poruka

https://www.youtube.com/watch?v=80J0FCe69to

.

ZGabriel
25-03-2014, 20:08
moram ovo pogledati, trailer izgleda zanimljivo. :D

http://www.imdb.com/title/tt1253863/?ref_=fn_al_tt_4

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTEwNTU2MjAwMDdeQTJeQWpwZ15BbWU3MDk2Njc2Njk@._ V1_SY317_CR0,0,214,317_.jpg

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjAzMzg0MDA3OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTMzOTYwMTE@._ V1_SX640_SY720_.jpg

pogledala. moja preporuka - preskočiti, osim ako niste fan video igrica u kojima ima krvi do koljena.
dobri kostimi i specijalni efekti, ali u cjelini film je tipični američki kič. :013

ZGabriel
04-04-2014, 11:48
ne mogu vjerovat da je ovo konačno u kinima. :cheer :ples

http://www.blitz-cinestar.hr/cinestar-zagreb/duh-babe-ilonke/2863/20140404

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/155896_474320359275693_328495667_n.jpg

(film je dječji, ali scenarij je fenomenalan. :D nadam se da je i film.)

skater
04-04-2014, 16:19
ne mogu vjerovat da je ovo konačno u kinima. :cheer :ples

http://www.blitz-cinestar.hr/cinestar-zagreb/duh-babe-ilonke/2863/20140404[/IMG]

(film je dječji, ali scenarij je fenomenalan. :D nadam se da je i film.)

Dom za vešanje. :rofl

ZGabriel
04-04-2014, 17:39
Dom za vešanje. :rofl

zapravo Maratonci. :zubo

mali riđokosi je iz obitelji pogrebnika, a prezivaju se... :kes

skater
04-04-2014, 18:39
zapravo Maratonci. :zubo

mali riđokosi je iz obitelji pogrebnika, a prezivaju se... :kes

Topalovići. :D

Ne želim ti kvariti raspoloženje ali film je vjerojatno napravljen po partijskom EU nalogu ili je redatelj iz libtardskih poriva odlučio napraviti ovakav film. Ono, godina Roma, inkluzija i slične multikulturalne prodaje magle ali to ne će popraviti sliku Cigana u javnosti.

Slovenci su tako napravili neki kratki film za djecu i mladež, gdje jednu malu Slovenku koju glumi etnička Slovenka, zadirkivaju jer se ponaša kao Ciganka onda joj majka, također etnička Slovenka otkrije kako je njen otac pravi Ciganin. :D
I svi se na kraju nasmijaše.

Cijela obitelj je pomalo neobična s obzirom da su romskog porijekla - ne drže se romskih običaja, ne slave romske praznike, i nemaju prijatelja ni šire obitelji.

Liberal se trudi izbrisati stereotipe, međutim:

otkrije tajnu prokletstva koje je nekad davno bačeno na babu Ilonku i njezinu obitelj.

Sve pada u vodu. :D

ZGabriel
04-04-2014, 19:16
Topalovići. :D

Ne želim ti kvariti raspoloženje ali film je vjerojatno napravljen po partijskom EU nalogu ili je redatelj iz libtardskih poriva odlučio napraviti ovakav film. Ono, godina Roma, inkluzija i slične multikulturalne prodaje magle ali to ne će popraviti sliku Cigana u javnosti.

čitala sam scenarij prije snimanja. :mig a to je bilo, ima 3-4 godine.
scenaristica je jedna divna, talentirana žena. (nisam ja. :shy)
jedva čekam nedjelju da vidim film.

skater
04-04-2014, 19:23
čitala sam scenarij prije snimanja. :mig a to je bilo, ima 3-4 godine.
scenaristica je jedna divna, talentirana žena. (nisam ja. :shy)
jedva čekam nedjelju da vidim film.

Pa dobro, ne mora film biti loš, ovo je onako na prvu loptu s obzirom na slične filmove gdje su uključene "manjine".

ZGabriel
04-04-2014, 19:34
Pa dobro, ne mora film biti loš, ovo je onako na prvu loptu s obzirom na slične filmove gdje su uključene "manjine".

a čuj, ako hoćeš priču sa gatarom u Hrvatskoj, koga ćeš odabrati? :zubo

Picaferaj
12-04-2014, 00:02
http://thegreateststorynevertold.tv/

Picaferaj
20-04-2014, 14:28
http://thegreateststorynevertold.tv/

http://www.imdb.com/title/tt3526810/

ZGabriel
21-04-2014, 22:21
http://www.imdb.com/title/tt3526810/

imaš igrani film sa sličnom tematikom (mladi Hitler i što bi bilo kad bi bilo).

http://www.imdb.com/title/tt0290210/?ref_=fn_al_tt_2

ZGabriel
11-05-2014, 22:55
a onda čekam ovo:

http://www.imdb.com/title/tt1959490/?ref_=fn_al_tt_1

dočekala. :D koja debilana od filma...
holivudskim producentima treba zabraniti prčkanje po starim knjigama, religiji i mitologiji. sve upropaste.

ZGabriel
05-12-2014, 14:39
ovaj film je kratko igrao u našim kinima, pa sam ga nabavila uobičajenim putem. :zubo

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjk0MTE1NDIwNF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDM2MjQwMjE@._ V1_SX214_AL_.jpg

mislim, film s Viggom ne može biti loš, ali ovo nisam očekivala. pravi staromodni krimić. :D
ako volite taj žanr, pogledajte "Dva lica siječnja" (http://www.imdb.com/title/tt1976000/?ref_=nv_sr_6), makar i naknadno. :D

ZGabriel
23-12-2014, 00:01
od prošlog tjedna u kinima - Egzodus, bogovi i kraljevi.
nisu previše odstupali od predloška, dobro je ispao.

(nisam prepoznala Sigourney Weaver. :zubo glupa egipatska šminka.)

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcFqc6HxPzgDo3YrnBLg3FWWEIUNfq5 XTfF0l4njueSirQ-eLE

skater
23-12-2014, 19:31
od prošlog tjedna u kinima - Egzodus, bogovi i kraljevi.
nisu previše odstupali od predloška, dobro je ispao.

(nisam prepoznala Sigourney Weaver. :zubo glupa egipatska šminka.)

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcFqc6HxPzgDo3YrnBLg3FWWEIUNfq5 XTfF0l4njueSirQ-eLE

Crnci, zapravo Afrocentristi se žalili na film jer je bijela glumačka postava a oni smatraju kako su drevni Egipćani bili negroidi. :kez
Stari Egipćani su bili kakvazoidi nikako negroidi koji su bili njihovo roblje.

http://www.dailystormer.com/wp-content/uploads/2014/12/Black-Power-activists-demand-boycott-of-new-Exodus-movie.png

ZGabriel
23-12-2014, 23:21
ma film je tipični holivudski new age, al ajd'. bolji je od Noe (a jes' mi kompliment...)

barem Christian Bale dobro izgleda u haljinici. :zubo
(i žena mu je lijepa - filmska, jelte.)

skater
18-01-2015, 14:56
http://www.imdb.com/title/tt0102943/

http://s30.postimg.org/5mxchvwc1/MV5_BMj_E1_Nj_Q2_MDU3_N15_BMl5_Ban_Bn_Xk_Ft_ZTcw_M TE4_NDYy_MQ.jpg (http://postimage.org/)

http://www.imdb.com/title/tt0379217/

http://s15.postimg.org/tuzntkbrv/MV5_BMTQ5_NTcx_ODA5_MV5_BMl5_Ban_Bn_Xk_Ft_ZTcw_MTE w_MTYy_MQ.jpg (http://postimage.org/)

Grunf
20-05-2015, 21:49
Novi hit film. :D

http://www.youtube.com/watch?v=8HxxouPmtH8

skater
21-05-2015, 18:28
Novi hit film. :D

http://www.youtube.com/watch?v=8HxxouPmtH8

Znači ono uhićenje je dio promocije filma.

caporegime
30-05-2015, 18:24
http://www.youtube.com/watch?v=QQDXXuPJjLw

netko pametan je zamaskirao naslov.
ali gledati gorana bogdana u ulozi ratnika mi je kao da gledam michaela j. foxa u ulozi jasona bournea ili van helsinga

skater
27-07-2015, 19:50
Znam da se radi o filmskim preporukama, ali vrijedi na vrijeme upozoriti potencijalne gledatelje na smeće od filma kojeg bi pohrlili pogledati s obzirom na glumačku postavu misleći kako se radi o dobrom filmu.

http://www.imdb.com/title/tt2911666/

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTU2NjA1ODgzMF5BMl5BanBnXkFtZTgwMTM2MTI4MjE@._ V1_SX640_SY720_.jpg
Okreni samokrjes prema sebi.

Dokaz da ni kvalitetni i poznati glumci (Keanu Reeves, Willem Dafoe, Ian McShane) ne mogu spasiti film. Dugo nisam gledao veće (visokobudžetno i produkcijski na visokoj razini) smeće od filma. Šuplja priča, bum-tras, kung-fu, jiu-jitsu fore učinkovito odrađene ali ništa više od toga, radije ću odgledati Jackie Chan majmunarije nego ovo što pokušava biti ozbiljno. Korištene uobičajene šablone za akcijski film iz današnjeg vremena i na američki način.

Naravno, neizbježna ruska mafija, čudno da nema Jugoslovena, Šerbedžije Radeta u ulozi još jednog slavjanskog mafijaša.

Ima ocjenu 7.2, suludo.

Možda mi je nešto promaklo, ali ne vidim ništa posebno u ovom filmu. Školski odrađen posao bez imalo osobnosti i stila.
Najavljen nastavak, možda bude bolji od prethodnika, čuda su moguća.

Humphrey
28-08-2015, 19:53
Pogledao napokon vuka sa wall streeta i mogu reći da je to jedna od bolji komedija koje sam gledao.

skater
30-08-2015, 10:03
Pogledao napokon vuka sa wall streeta i mogu reći da je to jedna od bolji komedija koje sam gledao.

http://www.youtube.com/watch?v=iKcwcW20ISY

Prilično točno.

Vratija se Šime
30-08-2015, 14:56
Jedan Korejski film,da nas makar na trenutak podseti na istinske vrednosti Života.Za prevod pritisnuti cc u donjem desnom uglu plejera.

http://www.youtube.com/watch?v=RQUvNo942lk

kiša
04-11-2015, 14:49
Šport (Piše: Zvonimir Magdić)
Prikazan je film Jakova Sedlara i Hrvoja Hitreca o nogometašu, hrvatskom reprezentativcu Josipu Joeu Šimuniću
Nije me bilo “uživo” na Sedlaru i Šimuniću. Slikokaz Europa bio mi je, iz tehničkih razloga, predalek. Ali, već drugi dan imao sam u rukama CD. Istih autora. Redatelja i Jakova i glumca Joea. S naslovom, koji oduševljava: “Moja zemlja Hrvatska!” Gledam njega i sjećam se Gotovine. To je ta strast za Hrvatskom. Moraš izaći i pravog rata ili iz dalekih zemalja, na drugoj strani globusa da bi se dobio taj veličanstveni osjećaj. Domoljublja, koje frca živom istinom. Od birtije do birtije tolikih zemalja da bi se izbjegao linč jedne borbe. Ta je, u jednom trenutku, tolike snage, bila ona – ustaška. A sad se samokresom i bombom, uzdignutom desnicom, izvučenim i svučenim dresom, u grotlu krcatog Maksimira, našao Joe. Svi ga znaju, Šimunić. Australski Hrvat. I zaljubljenik i odanik domovini jer, ona je tu, na obalama Jadrana. Sto utakmica za Hrvatsku! Uz sliku oca, koja dira do dna samog srca: “Moj sin, za Hrvatsku! I, više. Ponesen roditeljskim odgojem, potresen zanosom za nešto se tamo ‘dole’, na Tihom oceanu, na petom kontinentu samo sanjalo, baš je on Joe, iskočio iz tračnica jednog hrvatskog ekspresa i zaurlao taj, od sada, famozni ZA Dom! Istok se srušio, grmeći, odugo – spremni! Narod je, jednostavno, izašao iz svoj kože. Odao se zamahu, ruke, dirigentu Joe Šimuniću. Bez pardona. Iz dna duše, iskreno. Kao što bi uradio, dubokom sam uvjeren i – sutra. Uvijek. Kamera ga skida, od glave do pete, slijedi njegov monolog. I, njegovo hrvatstvo. U jednom trenutku, iako ima u pitanju i “nezgode”, Joe se izvlači. Jasan je i glasan poput one budnice koju smo pjevali još za dalekog djetinjstva. Barem, ja. I čitav jedan naraštaj, kojeg je gazila srpska soldateska. I, Karađorđevići. I Puniša Račić, gadna crna ruka režima, nabijem parabelumom i ispucanim u hrvatske vođe, čak i u samog Stjepana Radića, u zgradurini, takozvanog parlamenta. Pa, di to ima! Dignuvši - ustaše - na noge. I onda, diže “Europu” na noge: “Da sam sve imao na dlanu, ja bih vrisnuo Za Dom još glasnije. Još jače. Moj kolega Hrvoje Hitrec je posložil scenarij, ravnatelj je bio jakov Sedlar. Iz potpune tišine zabezeknutih prisutnika, do ustajanja na noge i traženja da se Joe uzdigne. Još više. Jednostavno, htjelo ga se pod ruku. S rukom koja “Dom“ znači. U dalekoj Australiji koja u biti znači divljina, igrajući nogomet Joe je tražio svoju domovinu. Odgojen, jednostavno, da ju voli. Nije bilo ljepše staze do ostvarenog sna, od nogometa. Navukavši „gojzrice“, prošarao je nogomet njemačke Bundes lige . I dobio na snazi, na stezi. Najviše, na poštenju. Urođenu tehniku, gotovo svakog Hrvata, priključio je igrama za Dinamo, na koncu on je vježbao i pod novim izbornikom Čačićem. Imponirao je visinom, igrom glave, pokrićem terena, štiteći leđa tolikima , srednjak i štoper kakav se samo poželjeti može. domoljub Hrvat. „Da, igrao sam s oduševljenjem svaku moju državnu utakmicu. Uvijek sam bio-spreman. I jasno kad se toliko toga nakupilo, u sto pet mojih vatrenih utakmica, kad se pružila ona prava prilika, kad smo pobjedom protiv Islanda vizirali Brazil i mundijal, ja više nisam bio Josip Šimunić. Nošen na krilima hrvatskih vila uletio sam sa svučenim dresom u igralište. Znao sam gdje su-naši. Sjetio sam se oca, doma, majke, svojih, Australije, bio je to prasak moga postojanja. Puknuo sam. Reflektori su samo ukrasili čitavo to moje oduševljenje koje me je zgrabilo. Nikad se prije nisam toliko osjećao Hrvatom. Bio sam još i više-slobodan čovjek. Miran, staložen, bez straha od tih silnih kamera, sabran, skrušen, gospodin, ponosan i prkosan, i sada kad je sve ONO ostalo iza njega. On je odbio visoku žal za presudom, kojom su mu iščupali i samo srce. Imam toliko divnih prijatelja. Stali su odmah uz mene utjehom. Joe sudbina je to. Tako primi sve to skupa. Našem Joži je sada sve jasnije. Pa, čitav je slikokaz bio, do jednog, uz njega. I ne samo Europa, čitav jedan narod hrvatski. On je njihov vitez. Poput Gotovine. Borac. Sedlarovi zapisi su sjajno vođeni. Nenametljivi. Slijedio je-mirnom rukom-svog junaka. I samo je jedna-crna rupa-iz svemirske terminologije ostala an toj Šimunićevoj priči, Zvone Boban, prezimenom blizak čak i ustaškom generalu Rafaelu, zapovjednikom Crne legije poslije Francetića. Nije u nepotrebnom razgovoru s Jergovićem, našao pravu riječ da stane uz Joea. Kako, zašto ? Nije mu to trebalo. Nije li ponovnim jurišom na „zlodjelo“ australskog Hrvata srušen onaj temeljni pravni princip u kaznenom postupku da nitko ne može dva puta biti osuđen za isto kazneno djelo ! Nota bene, čak je i sam izvukao ne mačetu, đon i naletio na milicajca dok su delije razarale jug i skakale do neba, s poklikom „Ovo je Srbija „ I gle! Što se to okrenulo, gdje, to ne znam da je Zvone ostavio Šimunića. No, naša je povijest takva. Žalosno. No Joe je i to progutao. On je opet s nama. Za Dom-spreman. U stručnom stožeru Hrvatske. Ante Čačić je za mene, doživotni izbornik. Pa makar vodio i Prečko. Tako ! Vive l¨Croate! Vive l¨France !

https://www.youtube.com/watch?v=agUUHOi3-mk

LIKOTA
16-11-2015, 23:41
Warcraft

https://youtu.be/2Rxoz13Bthc

The Revenant

https://youtu.be/oYiT-vLjhC4

The Hateful Eight

https://youtu.be/nIOmotayDMY

Evo tri filma kojima se ja veselim

Grunf
17-11-2015, 09:37
Haha, Warcraft su napravili. :naklon

LIKOTA
17-11-2015, 11:45
Čudi me da nisu i prije, s obzirom koliko je igrica popularna,
ali lako za to novi Tarantino se čeka :)

Grunf
17-11-2015, 12:58
Da, to je istina. Jesi igral kaj Dotu? To mi je bilo super.

LIKOTA
17-11-2015, 13:43
Nisam se nikada mogao natjerati, imao sam je instaliranu i obrisao sam je. Ja ti igram Hawken i totalno sam poblesavio za tom igricom

https://youtu.be/HKe7lMWzSUk

LIKOTA
01-02-2016, 21:04
Par filmova

Sicario, Benicio Del Toro

https://youtu.be/sR0SDT2GeFg

Bridge of Spies, Tom Hanks

https://youtu.be/mBBuzHrZBro

Legend, Tom Hardy

https://youtu.be/yI3v6KfR9Mw

Concussion, Will Smith

https://youtu.be/Io6hPdC41RM

In the Heart of the Sea, Chris Hemsworth

https://youtu.be/b_n2CAhgPiA

sq3
18-07-2016, 10:26
A bout portant
MR 73
Un prophete
In Bruges
Sheitan
La Haine
Tropa de elite 1 / 2
Tesis
A history of violence
Colt 45
El orfanato
Frontiers (ludji šta sam gldedao)
A l'interieur (ludji šta sam gledao)
Mientras duermes
36 Quai des orfevres
Go fast
To live and die in LA

Puntar2.0
21-02-2017, 23:26
http://www.youtube.com/watch?v=38A__WT3-o0

Sekstant
21-02-2017, 23:35
Ajde udri koju preporuku, na bazi trilera, misterije i tako to...

Puntar2.0
21-02-2017, 23:52
Misterija tesko, thriller hm hm, Sicario je dobar, glumi del Torro, pa Escobar-paradise lost, isto glumi del Torro, a meni osobno nisu losi Skyfall i Spectre.....

skater
23-02-2017, 23:02
Jedan Korejski film,da nas makar na trenutak podseti na istinske vrednosti Života.Za prevod pritisnuti cc u donjem desnom uglu plejera.

http://www.youtube.com/watch?v=RQUvNo942lk

Korejski filmovi su me pozitivno iznenadili. Posebno mi je dobar korejski redatelj Ki-duk Kim.

Grunf
11-03-2017, 00:14
Na HRT-u su vrtili jedno vrijeme noc korejskih filmova ili na novoj...Ne sjecam se tocno. Uglavnom, sokiralo me kolko su dobri, klasa iznad onoga kaj se snima u Americi po prici.

Gledal sam Greben spasenih, Moonlight i Lion. Moonlight je dobil Oscara za najbolji film, a za klasu je losiji od ova druga dva filma, al kaj bus kad napravis film o crncu pederu i film rezira crnac to mora dobiti Oscara. :D

Lion je po istinitoj prici o klincu Indijcu koji je slucajno usel u vlak, zavrsil u Kolkati, usvojili ga Australci i onda nakon 25 godina pronasel svoju kucu i pravu mamu. Prvi dio filma koji se dogada u Indiji je fantastican. Od kamere, kadrova Indije, napetosti do fantasticne glume malog preslatkig Sunnija. Di ga sam nadose, mali bu zvijezda u Hollywoodu. Drugi dio filma koji se dogada u Australiji je razvodnjen i dosadan. Glumci osrednji.

Greben spasenih...Jos jedna istinita prica, ovaj put o americkom bolnicaru iz drugog svjetskog rata koji je imal averziju prema oruzju i isao u rat bez oruzja te spasio na Okinawi 75 ranjenih Amera. Imam malu rezervu prema toj prici. Film je dobar, akcijske scene su vjerojatno najbolje koje sam dosad vidio na filmu i kad vidis taj fajt vise ti rat ne izgleda nesto primamljivo. Glumci su dobri. Zakljucak: Americkoj vojsci fali bolnicara kad su snimili ovakav film. Prikljucite se bolnicarima americke vojske, jedino oni ne ginu u ratu. :D

Humphrey
14-03-2017, 20:50
Na HRT-u su vrtili jedno vrijeme noc korejskih filmova ili na novoj...Ne sjecam se tocno. Uglavnom, sokiralo me kolko su dobri, klasa iznad onoga kaj se snima u Americi po prici.

Gledal sam Greben spasenih, Moonlight i Lion. Moonlight je dobil Oscara za najbolji film, a za klasu je losiji od ova druga dva filma, al kaj bus kad napravis film o crncu pederu i film rezira crnac to mora dobiti Oscara. :D

Lion je po istinitoj prici o klincu Indijcu koji je slucajno usel u vlak, zavrsil u Kolkati, usvojili ga Australci i onda nakon 25 godina pronasel svoju kucu i pravu mamu. Prvi dio filma koji se dogada u Indiji je fantastican. Od kamere, kadrova Indije, napetosti do fantasticne glume malog preslatkig Sunnija. Di ga sam nadose, mali bu zvijezda u Hollywoodu. Drugi dio filma koji se dogada u Australiji je razvodnjen i dosadan. Glumci osrednji.

Greben spasenih...Jos jedna istinita prica, ovaj put o americkom bolnicaru iz drugog svjetskog rata koji je imal averziju prema oruzju i isao u rat bez oruzja te spasio na Okinawi 75 ranjenih Amera. Imam malu rezervu prema toj prici. Film je dobar, akcijske scene su vjerojatno najbolje koje sam dosad vidio na filmu i kad vidis taj fajt vise ti rat ne izgleda nesto primamljivo. Glumci su dobri. Zakljucak: Americkoj vojsci fali bolnicara kad su snimili ovakav film. Prikljucite se bolnicarima americke vojske, jedino oni ne ginu u ratu. :D

Ovo je Gibsonov film? Samo on može od pacifiste napraviti akcijskog junaka :D

Humphrey
14-03-2017, 20:56
Samo ću napisati ovo John Wick:chapter 2

Grunf
15-03-2017, 09:40
Ovo je Gibsonov film? Samo on može od pacifiste napraviti akcijskog junaka :D

Izgleda da se u njemu odvija borba između mladog i starog Gibsona pa pokušava pomiriti ta dva pola svoje osobnosti. Jedan je akcijski junak, a drugi je prosvijećeni vjernik i pacifist. :D

Humphrey
22-03-2017, 19:09
Pogledao greben spašenih, Gibson nije razočarao.

Puntar2.0
23-03-2017, 00:00
Spomenu Hump John wick 2, moran priznati da je i meni prvi dija bija solidan, iako ga skater izcupa ko da se radi o najgoren shundu.:kez

Nije ni ovaj los

http://www.youtube.com/watch?v=o87gG7ZlEAg

Humphrey
24-03-2017, 19:56
John Wick je klasik, problem sa drugim dijelom je taj što pas ostaje živ.Iako mu raznesu kuću to je previše neuvjerljivo kao motiv,ljudi ne idu u ubilačke pohode zbog voljene žene, djece i obiteljskog doma. Ali nešto tako sladunjavo i sentimentalno poput šteneta može navesti čovjeka na genocid.

La Kruskha
24-03-2017, 23:45
John Wick... meni je film vrh.
I prvi i drugi dio.
Pustila frendovoj materi prvi dio...reko baba film je za anale.
Pogledala me sred filma i rekla da ona nemre mrtve pobrojat.
-Šta je to Kruskho??? Pa u drugom svjetskom ratu nije bilo toliko mrtvih...daj ne seri -

:huhu

Puntar2.0
26-03-2017, 19:44
http://www.youtube.com/watch?v=2WSyJgydTsA

Grunf
26-03-2017, 22:32
Film je remek-djelo, a knjiga je jos bolja. Nakon knjige ti film izgleda kao nista posebno. Ak nisi procital svakak preporucam.

Grunf
26-03-2017, 22:40
Sad je bil Full metal jacket na HTV-u. Ona uvodna scena kad im drzi pocetni govor, a i cijela uloga porucnika Hartmanna je genijalna. Vecinu te prve scene je improviziral. :naklon Inace je u stvarnosti bil instruktor drilanja. :D

philly
26-03-2017, 23:03
Sad je bil Full metal jacket na HTV-u. Ona uvodna scena kad im drzi pocetni govor, a i cijela uloga porucnika Hartmanna je genijalna. Vecinu te prve scene je improviziral. :naklon Inace je u stvarnosti bil instruktor drilanja. :D

Klasik... U zadnje vrime su mi napeti filmovi o vijetnamskom ratu, imaš kakve preporuke?

Puntar2.0
27-03-2017, 13:52
Film je remek-djelo, a knjiga je jos bolja. Nakon knjige ti film izgleda kao nista posebno. Ak nisi procital svakak preporucam.

Hocu kad naletin.

Evo jedan malo neobicniji, ali meni zanimljiv film, Novi Zeland.

http://www.youtube.com/watch?v=_NV45ZuepZo

Grunf
27-03-2017, 19:20
Klasik... U zadnje vrime su mi napeti filmovi o vijetnamskom ratu, imaš kakve preporuke?

Pa imam dva klasika, Lovac na jelene i Apokalipsa danas. U prvom glumi mladi De Niro, maestralni Walken s vjerojatno najboljom svojom ulogom i mlada, lijepa Meryl Streep te John Cazale a.k.a. Fredo. Malo spora radnja, ali tad je bila takva moda.

Apokalipsa danas, redatelj Coppola, glumci Brando, Duvall, pola postave iz Kuma s dodatkom Martina Sheena, Denisa Hoppera...puno kultnih scena filma poput volim miris napalma ujutro, odlicnog Branda na rubu ludila. Ja ga dugo nisam gledal pa sam cak prvi put pogledal film mislim s duzom verzijom koji je bil izasel tek 2001. Film je bil sniman na Filipinima, Coppola je ulozil svoju lovu i skoro bankrotiral, Brando je improviziral svoju ulogu, Sheen zamijenio Keitela nakon 2 tjedna snimanja i puno takvih pikanterija. Morat cu opet pogledati.

Humphrey
27-03-2017, 20:09
Hooper

Burt Reynolds,jan michael vincent

ZGabriel
28-03-2017, 21:00
Apokalipsa director's cut :cool:

skater
30-03-2017, 20:25
Hocu kad naletin.

Evo jedan malo neobicniji, ali meni zanimljiv film, Novi Zeland.

http://www.youtube.com/watch?v=_NV45ZuepZo

Taj je film davno bio na HRT-u. Ali dobro za podsjetiti.

skater
30-03-2017, 20:30

Na HRT-u. Korejski i japanski filmovi su pravo osvježenje nasuprot zapadnjačkih (europskih, američkih) filmova. I ruski filmovi su dobri (Željko Glasnović pretjeruje u kritici HRT-a i prikazivanja sovjetskih filmova), oni iz vremena SSSR-a, bilo promidžbenih ili cenzuriranih, ovi novi kopiraju američke šablone.

Humphrey
05-04-2017, 20:43
Film Tombstone,Val Kilmer je zaslužio oskara za svoju ulogu.

Grunf
06-04-2017, 20:45
Val Kilmer je zasluzio Oscara za svaku svoju izvedbu. Jedan od najvecih.

Humphrey
07-04-2017, 18:08
Definitivno jedan od najpodcjenjenijih glumaca.

Puntar2.0
07-04-2017, 22:30
A Josh Brolin?

Puntar2.0
14-04-2017, 23:01
Jeste znali da je Rocky sklepan po uzoru na Marciana i na nekog drugog, nase gore list?

Humphrey
15-04-2017, 18:07
Na koga? Chuvalo ili?

Puntar2.0
15-04-2017, 19:50
That's right, Sir.

Humphrey
15-04-2017, 19:54
Nije mi jasno kako chuvalo nema snimljen film po svom životu,odličan boksač sa tragičnim životom.Je li on dok je promovirao borbu sa alijem došao obučen kao stara čistačica?

Puntar2.0
15-04-2017, 20:01
Da, Ali ga prozva da udara kao stara cistacica, a Chuvalo prihvatija i pojavija se tako.:kez Nije ni meni jasno, mogli su bar Kanadjani, ovi nasi guzonje vole vise snimati socioloske filmove po uzoru na franucsku kinematgorafiju.

Puntar2.0
10-05-2017, 18:20
Jel' ko pogleda Arn the Knight templar? Valja li sto?

Grunf
10-05-2017, 19:26
Kaj velite na forspan novog Istrjebljivaca?

http://www.youtube.com/watch?v=gCcx85zbxz4

Grunf
10-05-2017, 19:27
Da, Ali ga prozva da udara kao stara cistacica, a Chuvalo prihvatija i pojavija se tako.:kez Nije ni meni jasno, mogli su bar Kanadjani, ovi nasi guzonje vole vise snimati socioloske filmove po uzoru na franucsku kinematgorafiju.

Ragging bull je film o Chuvalu. :D

Humphrey
10-05-2017, 20:09

Jel i u ovom ubiju han sola?

Grunf
10-05-2017, 20:59
Ovak po forspanu, mislim da bu Gossling imal ulogu Forda u prvom dijelu i da bu imal svoju Sean Young. Naravno, njegova uloga ce biti pronaci Forda i ispitati nedoumicu iz prvog dijela, je li Ford sam replikant. Njegova Rachel je ocito preminula. Dalje se nazire nekakav opci fajt izmedu ljudi i replikanti. :nezna

skater
10-05-2017, 21:27

https://az616578.vo.msecnd.net/files/responsive/cover/main/desktop/2016/04/10/635959230594080552344443281_Hollywood-Sign-640x410.jpg
http://s2.quickmeme.com/img/c1/c1d3d0371c39ecac4eb4bf23fdd23c688822e893341058b79e 3eecb3d4eee9f7.jpg

https://static1.squarespace.com/static/51b3dc8ee4b051b96ceb10de/t/54f69af6e4b00ed71355a46e/1425447670137/the-decline-of-original-movies-infographic-geektyrant.png

Kada se malo bolje pogleda, nema više ideja općenito u umjetnosti. Samo retro, hommage i slične fore uz rijetke iznimke koje isto nisu ništa posebno.

Svako desetljeće 20. stoljeća je imalo svoj stil što se iskazivalo recimo u poimanju budućnosti u skladu s tehničkim mogućnostima i maštom pojedinaca kojima je maštu oblikovala dizajnerska stvarnost u kojoj su živjeli, na primjer Star Trek - TOS je kako bi hipiji na tripu zamišljali svijet budućnosti, dok je Star Trek - TNG već više futuristički i u skladu s realnošću jer su 80-te bile puno više tehnički svjesnije i realiziranije, crtani filmovi, serije su odražavali to stanje Transformers, M.A.S.K., Streethawk, Airwolf, Automan itd. To se više ne može ponoviti.

Hipsteri su pokazatelj da nove generacije nemaju ništa svoje nego se hvataju za nešto iz prošlosti što ponovo pokušavaju isfurati u pokušaju biti drugačiji od ostalih iz glavne struje.

Politička korektnost, SJWankerizam, feminizam dodatno uništava slobodu u izražavanju, osim ako nije u skladu s tekovinama (((kulturnog-marksizma))).

Volio bih kada bi se netko napokon usudio dati Jodorowskom napraviti najveći SF film nikada napravljen, Dune, Franka Herberta, a ne da svaka šuša čerupa knjigu snimanja Jodorowskog i pokojnog Moebiusa koji su bili inspiracija za kasnije JewllyWood SF filmove. Jedino više nema nekih ljudi, legendi od glumaca (Orson Welles), umjetnika (Dali, Giger) i glazbenika (originalna postava Tangerine Dreama, Pink Floyd) koji su trebali raditi soundtrack za film. Ali uz modernu tehnologiju to bi se nekako dalo nadoknaditi ako bi zatrebalo.

Osobno mi se sviđa Lyncheva Dina, iako se on srami tog filma i ljubitelji knjige prigovaraju na njegovu ekranizaciju (također je čerupao knjigu snimanja Jodorowskog i Moebisua) koja je tipično Lynchevska ali je ostavila pečat da čak i neke kompjuterske igre kopiraju Lynchevu interpretaciju djela, poglavio baruna Harkonnena.

http://www.youtube.com/watch?v=jg4OCeSTL08

skater
10-05-2017, 21:31
Ovak po forspanu, mislim da bu Gossling imal ulogu Forda u prvom dijelu i da bu imal svoju Sean Young. Naravno, njegova uloga ce biti pronaci Forda i ispitati nedoumicu iz prvog dijela, je li Ford sam replikant. Njegova Rachel je ocito preminula. Dalje se nazire nekakav opci fajt izmedu ljudi i replikanti. :nezna

Isto sa glumcima, nitko ne može zamijeniti Sean Young i Rutgera Hauera.

teenager
10-05-2017, 21:42
Mislim da su za ovaj pad kvalitete filmova i pošast remakeova krivi ekonomisti, data sciencisti i statističari, jednostavno, kad na papir staviš brojke ispada da je najbolje napravit nekakav remake ili sequel sa razvikanim glumcima, jer ti je već u startu marketing odrađen, makar se pola ljudi ni ne sjeća originalnih filmova... I onda svi krenuli tom linijom i došlo do enormnog pada originalnosti filmova, kao i kvalitete, a o zasićenju da i ne pričam.
Čudno da se neka druga kinematografija nije barem malo uspjela progurat na mainstream pored ove neoriginalne holivudske???

Puntar2.0
10-05-2017, 21:54
Zato jer su dominantni u tome i operu pod sa drugima, ja sto pogledan novije ruske, engleske filmove, ili je urnebesno lose za negledati, ili je u biti kopija americkih filmova, iliti baca na njihove. Recimo zanima me novi ruski Viking, to neki povijestni, a trailer izgleda dobar, gleda san Piranhu sto se tice akcijskih, russian transporter, isto akcijski, i meni su gledljivi, imaju ruski shmek, ili onaj ratni deveta rota je dobar.

A tu su sve filmovi koji su strikovani po uzoru na Hollywood....

Po meni jedini koji imaju nesto kontrirati su Francuzi i neki njihovi Thrilleri i akcijski, to je prepoznatljivo...

A njemacki film....njima najbolji film valjda bi onaj od Riefenstahlke, sve prije i nakon je toliki shit da se neda opisati.

Plus dodajmo da taj Hollywood ima miljun nisa, za svaki ukus.

Grunf
10-05-2017, 22:27
Isto sa glumcima, nitko ne može zamijeniti Sean Young i Rutgera Hauera.

Opcenito je nemoguce ponoviti dojam tog filma, iznenadenje, naprednost, glumacku postavu, Vangelisovu glazbu. Rutgerovu pojavu i genijalnu inspiraciju na kraju.

Ovo sve kaj si napisao gore je jako dobro uoceno. Ovo je doba manjka ideja u Hollywoodu. Dinu sam gledal davno, ko klinac, i bila mi je super. Igricu sam obozaval.

skater
10-05-2017, 22:46
Mislim da su za ovaj pad kvalitete filmova i pošast remakeova krivi ekonomisti, data sciencisti i statističari, jednostavno, kad na papir staviš brojke ispada da je najbolje napravit nekakav remake ili sequel sa razvikanim glumcima, jer ti je već u startu marketing odrađen, makar se pola ljudi ni ne sjeća originalnih filmova... I onda svi krenuli tom linijom i došlo do enormnog pada originalnosti filmova, kao i kvalitete, a o zasićenju da i ne pričam.
Čudno da se neka druga kinematografija nije barem malo uspjela progurat na mainstream pored ove neoriginalne holivudske???

Igraju na nostalgiju i popularnost glumaca, što s obzirom na nedavno signaliziranje vrlina povodom anti-Trump kampanja im se može obiti o glavu.

Američka kinematografija je najpopularnija, čak se i hrvatski režiseri priklanjaju američkom konceptu prepričavanja radnje ali prilagođeno hrvatskoj publici, i nismo iznimka, slično sam vidio kod drugih, Čeha, Turaka, Rusa, vjerojatno i kod drugih prisutno. Francuzi furaju svoju priču, novi francuski ekstremizam. Snuff, torture porn smeće, nešto kao Frljić u filmskom obliku. Iako negdje ima smisla a ne da je svrha sama sebi.

skater
10-05-2017, 23:16
Zato jer su dominantni u tome i operu pod sa drugima, ja sto pogledan novije ruske, engleske filmove, ili je urnebesno lose za negledati, ili je u biti kopija americkih filmova, iliti baca na njihove. Recimo zanima me novi ruski Viking, to neki povijestni, a trailer izgleda dobar, gleda san Piranhu sto se tice akcijskih, russian transporter, isto akcijski, i meni su gledljivi, imaju ruski shmek, ili onaj ratni deveta rota je dobar.

A tu su sve filmovi koji su strikovani po uzoru na Hollywood....

Po meni jedini koji imaju nesto kontrirati su Francuzi i neki njihovi Thrilleri i akcijski, to je prepoznatljivo...

A njemacki film....njima najbolji film valjda bi onaj od Riefenstahlke, sve prije i nakon je toliki shit da se neda opisati.

Plus dodajmo da taj Hollywood ima miljun nisa, za svaki ukus.

Po meni sovjetska kinematografija je vrhunska. HRT je davao ciklus filmova iz tog vremena, Glasnović je to okarakterizirao jugokomunističkom nostalgijom ili nešto u tom smislu. A prikazivali su filmove koji su bili dugo vremena u bunkeru jer se nisu uklapali u sovjetsku promidžbu ili su prikriveno ismijavali komunizam.

Najjači njemački po meni je Das Boot.

Zatim mi se dopao, Lola rennt, Victoria.

Nordwand je u sebi morao imati suptilnu anti-NS pozadinu, kao Austrijanci protiv NS Njemačke iako su podržavali u potpunosti Treći Rajh. Ista fora je prodana u filmu Seven Years in Tibet, iako nije njemački film, ali usput spominjem vezano uz suptilno pranje mozga anti-NS pozadinom.

In the film, Harrer is hailed as a 'German hero', and replies "Thank you, but I'm Austrian". To have said that in 1939 would have been extremely bold, since Austria had been part of Greater Germany since the Anschluss of April 1938. In the book, Harrer says nothing about any such remark. Harrer at the train station in 1939 appears hostile to the Nazi Party, taking their flag with reluctance. The real-life Heinrich Harrer was in fact a committed Nazi Schutzstaffel (S.S.) NCO

(((Propaganda))).

Zatim se Brad Shitt kao dobar Shabbos goy morao pred svojim (((gazdama))) dodatno oprati u remake (((snuff smeću))) Inglourious Basterds, uključujući Quentin Kretina.

I neizbježan, Er ist wieder da:

https://s3.postimg.org/eia7a6mk3/1494236968072.jpg

teenager
10-05-2017, 23:39
Igraju na nostalgiju i popularnost glumaca, što s obzirom na nedavno signaliziranje vrlina povodom anti-Trump kampanja im se može obiti o glavu.

Američka kinematografija je najpopularnija, čak se i hrvatski režiseri priklanjaju američkom konceptu prepričavanja radnje ali prilagođeno hrvatskoj publici, i nismo iznimka, slično sam vidio kod drugih, Čeha, Turaka, Rusa, vjerojatno i kod drugih prisutno. Francuzi furaju svoju priču, novi francuski ekstremizam. Snuff, torture porn smeće, nešto kao Frljić u filmskom obliku. Iako negdje ima smisla a ne da je svrha sama sebi.

Jebeš me ako išta mrzim više od umjetnosti koja je sama sebi svrha. A to je većina ovih festivalskih filmova, zapravo čitava hrvatska kinematografija. Ono, znaš da u svakom području mora postojati taj jedan "akademski" dio, koji nije orjentiran samo na profit, već i na kvalitetu, kako u glazbi, tako i u filmu. Ali ti filmovi su malo manje relativna stvar od glazbe, jer dok je za biti kvalitetan glazbenik ponekad samo dovoljno imati dobar sluh i kvalitetnu izobrazbu, po mom mišljenju za napraviti dobar film, najbitniji je talent, puno bitniji od formalne izobrazbe. Jednostavno, u glazbu se ne kuži baš svatko, jer nema svatko sluha, ali svi mi znamo ako smo pogledali neki film od 2 sata, i nakon toga 3 dana mislimo o tom filmu, da je film bio dobar. Tako da ne vidim baš smisao festivalskih filmova koje naš dragi HAVC financira, oni bi kao trebali biti ekvivalent teorijskom znanstvenom radu u znanosti, ali dok primjenjena znanost gotovo uvijek ima koristi od teorije, ne vidim kako primjenjena (popularna) kinematografija ima koristi od onih sranja tipa masakar u Dvoru...

skater
11-05-2017, 20:15
Jebeš me ako išta mrzim više od umjetnosti koja je sama sebi svrha. A to je većina ovih festivalskih filmova, zapravo čitava hrvatska kinematografija. Ono, znaš da u svakom području mora postojati taj jedan "akademski" dio, koji nije orjentiran samo na profit, već i na kvalitetu, kako u glazbi, tako i u filmu. Ali ti filmovi su malo manje relativna stvar od glazbe, jer dok je za biti kvalitetan glazbenik ponekad samo dovoljno imati dobar sluh i kvalitetnu izobrazbu, po mom mišljenju za napraviti dobar film, najbitniji je talent, puno bitniji od formalne izobrazbe. Jednostavno, u glazbu se ne kuži baš svatko, jer nema svatko sluha, ali svi mi znamo ako smo pogledali neki film od 2 sata, i nakon toga 3 dana mislimo o tom filmu, da je film bio dobar. Tako da ne vidim baš smisao festivalskih filmova koje naš dragi HAVC financira, oni bi kao trebali biti ekvivalent teorijskom znanstvenom radu u znanosti, ali dok primjenjena znanost gotovo uvijek ima koristi od teorije, ne vidim kako primjenjena (popularna) kinematografija ima koristi od onih sranja tipa masakar u Dvoru...

O tim stvarima je dobro govorio Raspudić. Najpopularnije je raditi filmove na kultur-marksističkoj liniji, tematika LGBTQ, različitost, multirasnost, multikulturalizam, drugi i drugačiji, kritika nacionalizma, Raspudić je to nazvao "frljizator".

Radi se o dodvoravanju snobovskoj publici koja je poslovično lijevo-liberalno orijentirana i što je više degeneričnosti to bolje.

Weimar 2.0.

Ne znam zašto je ljevica u umjetnosti toliko opsjednuta neredom, ružnočom, šok teatrom, pornografijom, ukratko degeneričnim ponašanjem.

Možda je to u davnim vremenima trebalo šokirati konzervativce, puritance, jer su ljevičari avangarda kako sebi tepaju, mijenjaju tradiciju i pravila u društvu, na kraju pojedu sami sebe.

teenager
11-05-2017, 20:32
O tim stvarima je dobro govorio Raspudić. Najpopularnije je raditi filmove na kultur-marksističkoj liniji, tematika LGBTQ, različitost, multirasnost, multikulturalizam, drugi i drugačiji, kritika nacionalizma, Raspudić je to nazvao "frljizator".

Radi se o dodvoravanju snobovskoj publici koja je poslovično lijevo-liberalno orijentirana i što je više degeneričnosti to bolje.

Weimar 2.0.

Ne znam zašto je ljevica u umjetnosti toliko opsjednuta neredom, ružnočom, šok teatrom, pornografijom, ukratko degeneričnim ponašanjem.

Možda je to u davnim vremenima trebalo šokirati konzervativce, puritance, jer su ljevičari avangarda kako sebi tepaju, mijenjaju tradiciju i pravila u društvu, na kraju pojedu sami sebe.

Isusa mi danas sam uzeo letak od onih ludaka "Zagreb je naš".
Uz mali letak dobiješ neke novine, o nekom subverzivnom festivalu...
Filmovi se redom zovu, mladi karl marx, karl marx nešto, drug neki...
Al popis sponzora na zadnjoj stranici novina je fascinantan, triba sam ga slikat, od našeg ministarstva kulture do pola Njemačke i čitave Austrije :D
Ja ne mogu vjerovat čime se ljudi bave u ovo doba čovječanstva i napretka civilizacije, dok sav normalan svijet razvija računalne neuronske mreže, umjetnu inteligenciju i slično, ovi se pucaju ideologijama koje nemaju veze s vezom.

skater
11-05-2017, 20:40
Isusa mi danas sam uzeo letak od onih ludaka "Zagreb je naš".
Uz mali letak dobiješ neke novine, o nekom subverzivnom festivalu...
Filmovi se redom zovu, mladi karl marx, karl marx nešto, drug neki...
Al popis sponzora na zadnjoj stranici novina je fascinantan, triba sam ga slikat, od našeg ministarstva kulture do pola Njemačke i čitave Austrije :D
Ja ne mogu vjerovat čime se ljudi bave u ovo doba čovječanstva i napretka civilizacije, dok sav normalan svijet razvija računalne neuronske mreže, umjetnu inteligenciju i slično, ovi se pucaju ideologijama koje nemaju veze s vezom.

Salonske komunjare, šampanjski socijalisti, limuzinski liberali.

Ali nije situacija bolja ni u SAD-u. Tamo je sve premreženo takvim idiotima po fakultetima poput ovih subverzivaca i no pasaranovaca stoga nije čudo da u matematičkim natjecanjima danas predvode Rusija (i inače imaju jake matematičare), Kina i ostale zemlje gdje ta kultur-marksistička SJW sranja ne prolaze.

Humphrey
13-05-2017, 19:26
Kakvi su novi čuvari galaksije?

Grunf
18-05-2017, 21:12
Nisam gledal. Sad pustaju Lawrenca od Arabije na HTV 2, to je jedan od onih filmova kojeg nisam nikad odgledal do kraja. Navodno da u cijelom filmu koji traje 3 i pol sata nema nijedne zenske uloge. Pravi gej film. :D

skater
19-05-2017, 00:18
Kakvi su novi čuvari galaksije?

Kada sam pročitao radnju, podsjetilo me na Suicide Squad.

Nisam gledao nijedan.

Humphrey
19-05-2017, 19:49
Kada sam pročitao radnju, podsjetilo me na Suicide Squad.

Nisam gledao nijedan.

SS je sranje,ali prvi čuvari galaksije su bili dobri,po meni najbolji od svih ovih novih superhero filmova.

skater
19-05-2017, 22:30
SS je sranje,ali prvi čuvari galaksije su bili dobri,po meni najbolji od svih ovih novih superhero filmova.

Suvremeni superhero filmovi su prepuni feminizma, afirmativne akcije, kvota, političke defektnosti itd. tako da ne očekujem previše od takvih filmova.

Nije da me smetaju jaki ženski likovi, naprotiv, Alien franšiza, Sigourney Weaver, ali negdje je to nakaradno i pretjerano, točno se vidi da se forsira tamo gdje se nebi trebalo ili nema smisla.

Puntar2.0
20-05-2017, 12:48
Tropa de elite, brazilski film.

Humphrey
20-05-2017, 13:15
Tropa de elite, brazilski film.

Po meni jedan od najboljih filmova ikad. Jeadn od rijetkih filmova koje mogu gledati više puta.

Puntar2.0
20-05-2017, 18:25
Da, drugi je malo slabiji jer vise vuce na levoliberalnu propagandicu, cisto njusis da je prilagodjenije mainstreamu. Prvi je filmcina.

Grunf
20-05-2017, 19:21
Sutra krece prva epizoda 3. sezone Twin Peaksa. Jedva cekam. :cheer

Puntar2.0
13-09-2017, 18:44
http://www.youtube.com/watch?v=Vn1D1KUy584

Dobar film.

Puntar2.0
18-09-2017, 21:36
http://www.youtube.com/watch?v=fRnbUm48R7c

Puntar2.0
03-10-2017, 18:42
Klasik....

http://www.youtube.com/watch?v=0xbBLJ1WGwQ

Humphrey
04-10-2017, 18:08
http://www.youtube.com/watch?v=TjxuX2-kDjw

Odličan film

Ja sam prvo gledao tv film, drugi glumci,ali isto ok film, naravno ova verzija sa pacinom i de nirom je nenadmašiva.

http://www.youtube.com/watch?v=YQTn0psH_bM

Puntar2.0
04-10-2017, 22:39
Humph daj priporuku u stilu Wicka, znan vec onaj Equalizer, dobar je onaj Madjar sto glumi Rusa, podcjenjen glumac. Tako slicno nesto.

skater
08-10-2017, 13:19
Humph daj priporuku u stilu Wicka, znan vec onaj Equalizer, dobar je onaj Madjar sto glumi Rusa, podcjenjen glumac. Tako slicno nesto.

Equilibrum.

Puntar2.0
08-10-2017, 17:14
Equilibrum.

Taj je odlican. Valjalo bi pogledati opet.

Humphrey
08-10-2017, 20:13
Jesi gledao Pse rata sa Walkenom? Odličan film,a ni Divlje guske sa Burtonom nije loš.Nisu Wick,ali su odlični filmovi o plaćenicima.

Nove filmove rijetko gledam, osim ako ne naletim na neki koji je baš dobar,ali većinom gledam stare filmove.

Ovo je jedna od boljih scena bilo kojeg filma

http://www.youtube.com/watch?v=B-vUTKgx4lo

Puntar2.0
15-10-2017, 17:22
Humph, sto velis, ovo izgleda zanimljivo.

http://www.youtube.com/watch?v=FPQTty7t0RQ

Humphrey
15-10-2017, 19:46
Trebala bi biti dobra serija, daredevil je najbolja serija o superjunacima,a punisher je bio odličan u njoj.

Puntar2.0
06-12-2017, 00:01
http://www.youtube.com/watch?v=oQZQg4KT-YY

Puntar2.0
13-12-2017, 22:28
Evo jedna priporuka za Humpha, na prvu izgleda malo tupkast film ali nije los.

http://www.youtube.com/watch?v=QQxjyRr9k2E

Puntar2.0
26-12-2017, 14:16
http://www.youtube.com/watch?v=ujrBaHS8UTg

Grunf
28-02-2018, 21:03
Je li gledao tko ovogodisnje filmove nominirane za Oscara?

Puntar2.0
04-03-2018, 17:18
Pogleda snjegovica, za ljubitelje genrea moze biti dosadnjikav ver se od pocetka skonta sto se na kraju desava...za one koji inace ne gledaju bas thrillere moze biti zanimljiv....

Grunf
06-03-2018, 13:40
Ja sam pogledal Tri plakata izvan Ebinga. Bio bi odličan film da nije toliko nagomilan lijevo-liberalnom propagandom. Prvih pola sata film izgleda kao protupolicijski, procrnački, protuvjerski i feministički pamflet, ali se poslije poboljša. Tko izgura prvih pola sata taj je na konju. Poslije se film poboljša i uz odličnu glazbu i glumu Sama Rockwella, a i one glavne glumice i Woodija može se čovjek uživiti. Šteta kaj su ga toliko nakrcali glupostima.

skater
22-03-2018, 22:14
Govore da Hrvati rade dobre drame a Srbi komedije. Ima nešto u tome, međutim u novijim filmovima su Hrvati od Srba prekopirali naturalizam i vulgarnost što prije nije bilo prisutno ili tako izraženo u filmovima uz kopiranje američkog stila pripovijedanja radnje čemu nisu imuni ni drugi europski redatelji, što je postalo zamorno.

Nevezano za ovo, meni se čini da su "Ti mene nosiš" i "Trampolin" varijacija na istu temu, dovoljno je pročitati opise oba filma:

Tri kćeri bore se za prihvaćanje, iskupljenje i nove prilike. Dora je zanemarena djevojčica koja sanja da postane nogometna menadžerica i počinje se zbližavati s ocem kriminalcem. Ives je redateljica sapunica koja se brine o ocu oboljelom od Alzheimerove bolesti. Nataša je uspješna producentica koja saznaje da je trudna i odlučuje se suočiti sa svojim otuđenim ocem. Glavne likove povezuje rad na sapunici čiji je virtualni svijet iluzija postavljen kao kontrast realizmu svakodnevnog života.

Drama. Bježeći od majke, sedmogodišnja Lina susreće tinejdžericu Niku i četrdesetogodišnju Nikolinu. U njima kao da se zrcali Linina moguća budućnost. Dijeleći sličnu sudbinu, tri junakinje mijenjaju svoje živote i raskrinkavaju tajnu o bolnim rascjepima unutar vlastitih obitelji.

U oba filma tri junakinje (lika) traže redatelja (autora).

Inače, Ivona Juka je obavila odličan posao s dokumentarnim filmom "Što sa sobom preko dana" danas vjerojatno nemoguće za ostvariti, kao što Srbi ne mogu više napraviti "Treptače svemira". Tek toliko o Vrlom novom svijetu.

Puntar2.0
23-03-2018, 18:47
http://www.youtube.com/watch?v=zQ6ny-fROX8