PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Kolumna - Mišo Relota: Rasplet položaja hrvatskog naroda u BiH

mardar
27-11-2011, 23:06
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1326-Kolumna-Mišo-Relota-Rasplet-položaja-hrvatskog-naroda-u-BiH

ljuta trava
28-11-2011, 00:13
Status Hrvata će dosta ovisiti o politici RH , koja se svakako mora promijeniti , jer ovakva kakva je trenutno je -SRAMOTNA.
Naravno puno više će se znati već 5.12.2011 , ali i prvenstveno o složnosti i stavu samih Hrvata u BiH.sTAVOVI hRVATA U bIh moraju biti jedinstveni i jasni , mora se već jednom podvući crta ispod koje se ne ide ni po cijenu života .
Svakako je potrebno na sve načine spriječavati ,,Hrvate,, koji su to samo kada služe Sarajevu , odnosno velikobošnjačkoj kliki .
Ne treba zaboraviti , biti će nam onako kako se uspijemo sami izboriti , a ako se ne budemo borili neće nas biti nikako .Pod pojmom borbe mislim na političku i svaku drugu borbu dozvoljenu mirnim putem , ne pada mi na pamet zazivati nikakav rat , ali svakako moramo spremni biti i na tu žrtvu u slučaju napada na Hrvate .

sagitarius
28-11-2011, 12:48
Uopće ne treba sumnjati u mogućnost realiziranja opcija koje su date u gornjem tekstu, ali nipošto ne treba te opcije shvatati kao i jedine koje bi se mogle naći na pregovaračkom stolu (ili stolovima).U svezi sa tim sam već ranije ponešto pisao, no ovdje čisto kao diskutant na "zadatu temu" želim da podcrtam da postoje i druga i povoljnija rješenja, a koja će u znatnoj mjeri ovisiti od umijeća pregovaranja i dogovaranja strane koja će predstavljati Hrvate.
Bjelodano je jasno da ukoliko ti pregovarači budu "lagumdžijini" hrvati od budućnosti ovog naroda neće biti ništa, i u tome se ogleda i jedina opasnost; Inače, Dejton je koliko garant opstojnosti RS, isto toliko je garant opstojnosti Hrvata kao konstitutivnog naroda. Dakle, temelje "dejtona" još nitko nema snage da uzdrma ili premjesti njihovo težište na drugu stranu, jer to je onda veliki problem, ali međunarodnoj zajednici. Naime, Dejtonskim sporazumom zaustavljen je rat u BiH, te bi njegovim poništavanjem prestali osnovi dogovora o miru, što bi BiH formalno vratilo u stanje rata.
Ovo je ugaoni kamen opstojnosti Hrvata kao konstituenta države BiH i uvjeravam vas da trenutno ni međunarodna zajednica opsim nekih izmjena Ustava, nemože i nesmije otići dalje.Svako dokidanje "dejtona" je ples na žici u ionako narušenim međunacionalnim odnosima u BiH.Realno mislim da gornji tekst ipak predstavlja malo previše zacrnjenu sliku objektivnog stanja i unutar MZ i i pregovaračke pozicije Hrvata u eventualnim budućim pregovorima oko preustroja BiH, ali na prvom mjestu F BiH.No sve je ovo puno šira tema od običnog posta, tako da ne bih o ovome dalje...