PDA

Pogledaj Full Version : Kako je Bajić postao moralna vertikala?

Panonicus
26-11-2011, 14:24
Dug ali dobar povijesno vrijedan tekst. (http://www.thephora.net/forum/showthread.php?t=69980)

Vepar
26-11-2011, 17:23
Mene zanima jel će taj Bajić vječno ostati na položaju Glavnog državnog odvjetnika?

NorthStand
26-11-2011, 19:18
Nakon slučaja "riječka tržnica", izgledno je da se kukurikavcima nepovratno zavuko u toplinu njihovog šupka, i da može bezbrižno spavat. Nakon svih ovih progona HDZovaca, čisto sumnjam da će ga smijenit, ipak je on njihov igrač.

ljuta trava
26-11-2011, 21:50
-I prije slučaja ,,riječke tržnice ,, je Bajić kupio novi mandat , a i da nije bilo slučaja Sanader-HDZ , čisto sumnjam da isti ne bi ostao u d.odvjetništvu .Nego , nikako se ne mogu oteti dojmu , da zbog nerada raznih Bajića , nevini u Haagu završiše .

Baader Meinhof
27-11-2011, 03:57
Do dana današnjeg Bajić nije kupio novi mandat. Zato sve to skupa i izgleda kao cirkus. Milanović je širenje optužnice na HDZ kao pravnu osobu doživio kao pljusku i mrlju na izbornu pobjedu koju bi dobio i ovako i onako. Razmislite o ovome- Šeks je održao Bajića od 2003. do danas. Šeksov protukandidat za šefa HDZ-a je Karamarko, pokrenut je postupak protiv tvrtke Soboli. HDZ mora izgubiti da bi Šeks smijenio Jadranku Kosor, optužnica je proširena na stranku. Što se događa u Slavoniji- Glavaš u buksi, Merčep u buksi, HDSSB se dijeli na manjinu koja bi držala Glavonju i večinu oko Bubala i Šišljagića koja bi Glavonju zadržala u zatvoru do smrti. Bajić ne dira Kalmetu ni Milinovića ni Bačića.

I kome sad služi Bajić?

Baader Meinhof
27-11-2011, 04:36
Oh, zaboravio sam. Što se tiče Josipa Jurčevića i njegovih umotvorina na po 389 kartica, kao što je ova.... Pogledajte njegovu famoznu 'ekspertizu' za račun Slobodana Praljka. Ako pročitate barem dio vidjet ćete da se čovjek poziva na knjigu Mira Tuđmana, to je ona knjiga koju je Tuđman napisao na temelju dokumentacije koju je Praljak izbacio van tijekom svoje obrane. Nakon što vidite kako se briljantni Josip poziva na dokumentaciju obrane za čiji račun piše 'ekspertizu' (nešto kao kad bih se ja pozivao na postove koje sam sam napisao na ovom forumu), prebacite se na ICTY.org. Potražite Praljkov slučaj i iskopajte Jurčevićevo svjedočenje. Ako vam se ne da evo vam sažetak- na pitanje Tužiteljstva da komentira TUđmanovu knjigu, Jurčević ju je nazvao amaterskim uratkom bez ikakvog značaja. Na ponovljeno pitanje da li stvarno misli to što govori odgovorio je 'Da, mislim'. Na pitanje je li doista siguran u to, odgovorio je 'Sasvim.'. Na pitanje kako je onda moguće da je u toj knjizi i sam Jurčević naveden kao recenzent i kako to da u knjizi piše da je 'Briljantan presjek rata u BiH' s Jurčevićevim potpisom, genijalni doktor ostao je bez odgovora. Jednako kao i na pitanje samog suda 'Zašto ste se u svojoj ekspertizi više od 200 puta pozvali na napise iz Tuđmanove 'amaterske' knjige'. Tako je svjedočio Josip Jurčević u Haagu.

Žao mi je što će generali najebat na sudu, vrlo iskreno, ali jedva čekam da neke stvari napokon dođu u javnost jer mi je pun kurac takvih pizduna.

Panonicus
27-11-2011, 10:31
Oh, zaboravio sam. Što se tiče Josipa Jurčevića i njegovih umotvorina na po 389 kartica, kao što je ova.... Pogledajte njegovu famoznu 'ekspertizu' za račun Slobodana Praljka. Ako pročitate barem dio vidjet ćete da se čovjek poziva na knjigu Mira Tuđmana, to je ona knjiga koju je Tuđman napisao na temelju dokumentacije koju je Praljak izbacio van tijekom svoje obrane. Nakon što vidite kako se briljantni Josip poziva na dokumentaciju obrane za čiji račun piše 'ekspertizu' (nešto kao kad bih se ja pozivao na postove koje sam sam napisao na ovom forumu), prebacite se na ICTY.org. Potražite Praljkov slučaj i iskopajte Jurčevićevo svjedočenje. Ako vam se ne da evo vam sažetak- na pitanje Tužiteljstva da komentira TUđmanovu knjigu, Jurčević ju je nazvao amaterskim uratkom bez ikakvog značaja. Na ponovljeno pitanje da li stvarno misli to što govori odgovorio je 'Da, mislim'. Na pitanje je li doista siguran u to, odgovorio je 'Sasvim.'. Na pitanje kako je onda moguće da je u toj knjizi i sam Jurčević naveden kao recenzent i kako to da u knjizi piše da je 'Briljantan presjek rata u BiH' s Jurčevićevim potpisom, genijalni doktor ostao je bez odgovora. Jednako kao i na pitanje samog suda 'Zašto ste se u svojoj ekspertizi više od 200 puta pozvali na napise iz Tuđmanove 'amaterske' knjige'. Tako je svjedočio Josip Jurčević u Haagu.

Žao mi je što će generali najebat na sudu, vrlo iskreno, ali jedva čekam da neke stvari napokon dođu u javnost jer mi je pun kurac takvih pizduna.

Izuzev objeda na račun Jurčevića koje bi sada trebale postati zadatak dugotrajne provjere---Što je netočno u tekstovima o Bajiću??
Pristran,odan svojoj struji,lukav,.......

Inkvizitor
27-11-2011, 10:42
Bajić je jednostavno frontmen okoštale i žilave komunističke nomenklature.Ostali detalji su nebitni. Sitne igrice i intrige su tu nebitne. Čovjek ionako djeluje kao bez emocija, ko neki sklepani robot. Idealni mali Ždanov. Ili Berija.

Vjerovatno ga drže za jaja i s Lorom. On je davao naloge za uhićenje istim ljudima koje je poslije sudio. To može biti samo u smiješnoj državi poput Hrvatske. Posebno su simptomatične njegove izjave o onom poništenju srbijanskih pravnih akata. Kako se tome suprostavio. Kao sad nam Srbija neće više slati predmete i tako nećemo moći skidati optužbe s naših ljudi. Umjesto da kaže, zašto su on i DORH dali Srbiji tu mogućnost da glumi žandara iz 1929-te.

Uglavnom udbaška neokomunistička nomenklatura batina preko Bajića svakoga tko joj stane na političko-ekonomski put.

A Jurčević je Panonicuse obično laprdalo blebetalo. Nije ni čudo da ga toliko guraju na HTV.

Panonicus
27-11-2011, 13:14
Bajić je jednostavno frontmen okoštale i žilave komunističke nomenklature.Ostali detalji su nebitni. Sitne igrice i intrige su tu nebitne. Čovjek ionako djeluje kao bez emocija, ko neki sklepani robot. Idealni mali Ždanov. Ili Berija.

Vjerovatno ga drže za jaja i s Lorom. On je davao naloge za uhićenje istim ljudima koje je poslije sudio. To može biti samo u smiješnoj državi poput Hrvatske. Posebno su simptomatične njegove izjave o onom poništenju srbijanskih pravnih akata. Kako se tome suprostavio. Kao sad nam Srbija neće više slati predmete i tako nećemo moći skidati optužbe s naših ljudi. Umjesto da kaže, zašto su on i DORH dali Srbiji tu mogućnost da glumi žandara iz 1929-te.

Uglavnom udbaška neokomunistička nomenklatura batina preko Bajića svakoga tko joj stane na političko-ekonomski put.

A Jurčević je Panonicuse obično laprdalo blebetalo. Nije ni čudo da ga toliko guraju na HTV.

Za Jurčevića zadržavam pravo zadrške.
No njegovim likom pokušati skrenuti temu o Bajiću...
Na to ne pristajem.

Baader Meinhof
29-11-2011, 03:16
Izuzev objeda na račun Jurčevića koje bi sada trebale postati zadatak dugotrajne provjere---Što je netočno u tekstovima o Bajiću??
Pristran,odan svojoj struji,lukav,.......

E, problem je u tome što nije jasno kojoj struji pripada. Ja kažem Šeksu, lijeni novinari kažu Milanoviću. Jedva čekam da vidimo.

Panonicus
29-11-2011, 10:27
E, problem je u tome što nije jasno kojoj struji pripada. Ja kažem Šeksu, lijeni novinari kažu Milanoviću. Jedva čekam da vidimo.

Prepoznat će te ih po djelima njihovim!

Baader Meinhof
30-11-2011, 05:30
Izuzev objeda na račun Jurčevića koje bi sada trebale postati zadatak dugotrajne provjere-

Nije tema ovdje, ali da te spasim dugotrajne provjere- http://slobodanpraljak.com/MATERIJALI/svjedocenje/transkripti/090916IT.htm

Negdje oko strane 44967 transkripta pa nadalje.

..........

But I never ever referred to the preface in any

24 way. I did not use his amateurish interpretations of various events in

25 the Republic of Croatia or Bosnia and Herzegovina. I only used the

Page 44977

1 documents. So speaking about Miroslav Tudjman as a person who may have

2 influenced by report, there's no reason for that because I did not use a

3 single word from Miroslav Tudjman's preface which I considered to be

4 inexpert and also politically motivated, so I did not use any part of

5 Miroslav Tudjman's preface but just the documents.

..........

12 JUDGE ANTONETTI: [Interpretation] Professor, we have spent a lot

13 of time discussing this issue. I will sum it up and give you my

14 understanding of the discussion between the Prosecutor, Defence counsel,

15 and the Bench. Miroslav Tudjman is the son of late President Tudjman.

16 He writes a book. This book contains a series of documents which he

17 got -- we don't know how he got them -- he got them and he uses these

18 documents, and in this book he gives his point of view based on a number

19 of documents. The Prosecutor then puts you a question about the book and

20 you say that this is the viewpoint of an amateur.

21 I'm a little bit surprised by this and rather dumbfounded by it

22 and amazed. From what I understood, listening to Praljak's testimony,

23 that Miroslav Tudjman had headed the intelligence services. If the head

24 of the intelligence services based on politically

25 connotated [as interpreted] documents provides a viewpoint of an amateur,

Page 44983

1 this is rather surprising. For instance, books have been written by

2 former CIA heads and nobody has said that these people wrote amateurish

3 books. So why did you say that Miroslav Tudjman was an amateur when he

4 wrote this book? I don't understand this.

.......

Isprika zbog glupavog proretka, ali nisam htio dirati u transkript. Nekako mi se čini zanimljivo, pa rekoh, da podijelim s ljudima na forumu. Na linku koji sam stavio na vrh je cijeli transkript, a ovo su dijelovi iz tužiteljevog crossa.

Panonicus
30-11-2011, 22:13
Nije tema ovdje, ali da te spasim dugotrajne provjere- http://slobodanpraljak.com/MATERIJALI/svjedocenje/transkripti/090916IT.htm

Negdje oko strane 44967 transkripta pa nadalje.

..........

But I never ever referred to the preface in any

24 way. I did not use his amateurish interpretations of various events in

25 the Republic of Croatia or Bosnia and Herzegovina. I only used the

Page 44977

1 documents. So speaking about Miroslav Tudjman as a person who may have

2 influenced by report, there's no reason for that because I did not use a

3 single word from Miroslav Tudjman's preface which I considered to be

4 inexpert and also politically motivated, so I did not use any part of

5 Miroslav Tudjman's preface but just the documents.

..........

12 JUDGE ANTONETTI: [Interpretation] Professor, we have spent a lot

13 of time discussing this issue. I will sum it up and give you my

14 understanding of the discussion between the Prosecutor, Defence counsel,

15 and the Bench. Miroslav Tudjman is the son of late President Tudjman.

16 He writes a book. This book contains a series of documents which he

17 got -- we don't know how he got them -- he got them and he uses these

18 documents, and in this book he gives his point of view based on a number

19 of documents. The Prosecutor then puts you a question about the book and

20 you say that this is the viewpoint of an amateur.

21 I'm a little bit surprised by this and rather dumbfounded by it

22 and amazed. From what I understood, listening to Praljak's testimony,

23 that Miroslav Tudjman had headed the intelligence services. If the head

24 of the intelligence services based on politically

25 connotated [as interpreted] documents provides a viewpoint of an amateur,

Page 44983

1 this is rather surprising. For instance, books have been written by

2 former CIA heads and nobody has said that these people wrote amateurish

3 books. So why did you say that Miroslav Tudjman was an amateur when he

4 wrote this book? I don't understand this.

.......

Isprika zbog glupavog proretka, ali nisam htio dirati u transkript. Nekako mi se čini zanimljivo, pa rekoh, da podijelim s ljudima na forumu. Na linku koji sam stavio na vrh je cijeli transkript, a ovo su dijelovi iz tužiteljevog crossa.

Opet.
Zašto skretanje teme?
Bajić kao moralna vertikala+pripadnost nekomu+.....
Još malo sunca u maglu
(http://www.fizzit.net/hr/vijesti-i-politika/hrvatska/996-i-bajicev-otac-optuzen-za-ratne-zlocine)

Baader Meinhof
02-12-2011, 01:22
Opet.
Zašto skretanje teme?[/URL][/B]

Jer je bitno tko piše, a ne samo što piše.

Ilirk@
02-12-2011, 10:12
sad ću i ja skrenuti s teme, ali istina je da jurčević ne može smisliti tuđmane, iako će se rado odazvati na otkrivanje spomenika franji gdje će pred kamerama držati govorancije... čovjek jednostavno obožava kamere. o-bo-ža-va!

Panonicus
02-12-2011, 15:10
Jer je bitno tko piše, a ne samo što piše.

Naravno.
Ali tema se odnosi na maldena Bajića.
Pa slobodno napiši što pozitivno vidiš u njegovu radu.
Jurčević nije jedini koji ga optužuje.