PDA

Pogledaj Full Version : Manipulacije predizbornim anketama

ljuta trava
26-11-2011, 00:45
U 21,59 na Posušje -online , vodstvo HDZ je bilo sa 36 glasova a Pehar je imao samo 5 glasova , u 22,05 , je taj omjer promijenjen , tako što je 36 glasova odjednom pripisano Peharu , a 5 glasova sada ima HDZ.

Zaista jadan primjer manipulacije , nadam se da se isto neće događati i na drugim portalima

zaba1111
26-11-2011, 00:52
Eto ti jada, kad se u malim medijima rade takve stvari, onda nema sumnje da oni koji doista imaju moć ne prepuštaju stvari slučaju i volji birača temeljenoj na pravim informacijama.

ljuta trava
26-11-2011, 01:33
Eto ti jada, kad se u malim medijima rade takve stvari, onda nema sumnje da oni koji doista imaju moć ne prepuštaju stvari slučaju i volji birača temeljenoj na pravim informacijama.
-Osobno sam pratio tu anketu i vrlo zanimljivo , odjednom je došlo do preokreta , a što ćeš više je nego očito kako administrator razmišlja , ali kada se to radi u malim sredinama , očito je nešto veliko u igri oko tog Pehara , nešto se čudno događa .

Mogu si misliti kako se manipulira u većim centrima ,odnosno ,,vodećim,,medijima .

ljuta trava
26-11-2011, 01:36
Na izborima za hrvatski Sabor ću glasati za
Odabir Ankete

Na izborima za hrvatski Sabor ću glasati za
HDZ-Ilija Filipović
47 53.4%
Stranka hrvatskog zajedništva - dr Dražen Pehar
37 42%
Šta ću glasat
1 1.1%
Koji bolan izbori
1 1.1%
------------------------------------------------------

Stanje u 00.35 , biti će zanimljivo pratiti ovu anketu u idućim danima na posušje -online

ljuta trava
26-11-2011, 01:38
Tomislavcity

Glasovat ću u 11. izbornoj jedinici za Listu kandidata:
-Hrvatske demokratske zajednice – HDZ(Filipović)
92 35.7%

-Stranke hrvatskog zajedništva – SHZ (Pehar)
84 32.6%

-neću izaći na izbore
45 17.4%

-Hrvatske stranke prava dr. Ante Starečvić(Koroman)
12 4.7%

-Hrvatske socijalno - liberalna stranke – HSLS(Zeljko)
7 2.7%

-Hrvatskiog rasta – HRASTA (Galić)
7 2.7%

-Bloka umirovljenika i HRS (Jurčić)
6 2.3%

-neke od ostalih
3 1.2%

-Jedino Hrvatska - pokret za Hrvatsku (Bošnjak)
2 0.8%

Broj Odgovora : 258
Prvi Odgovor : Ponedjeljak, 21 Studeni 2011 17:49
Zadnji Odgovor : Petak, 25 Studeni 2011 23:37

Mrav
26-11-2011, 02:05
:zbunjen:

http://img46.imageshack.us/img46/8499/anketa.jpghttp://img23.imageshack.us/img23/6091/anketa1.jpg

Ilirk@
26-11-2011, 02:17
pa vidite da klinčad šaltaju ip-ove ili rsetiraju modeme, pa štanjcaju iz inata...

Mrav
26-11-2011, 02:25
http://img818.imageshack.us/img818/9522/anketa3.jpg

Mrav
26-11-2011, 02:45
leo pancer. ajd nek ti bude:018
http://croportal.ba/vijesti/bih/5437-ankete-leo-plokini-uvjerljivo-vodi-u-xi-izbornoj-jedinici-

ja dobio smijalicu

ljuta trava
26-11-2011, 17:00
-Prema anketama ,,uglednih,, portala Pehar će po broju glasova potući i rekord Sejde Komšića .
Ali postoji i ona narodna : -U LAŽI SU KRATKE NOGE

Ipak će narod sam izabrati , a neki će se trijezniti sljedeće 4 godine .

NorthStand
26-11-2011, 19:46
Ma HDZ to glatko dobiva, šta se sekirate uopće?

Mrav
26-11-2011, 19:50
ja se ne sekiram. samo mi smeta način promoviranja.

ljuta trava
26-11-2011, 19:59
Ma HDZ to glatko dobiva, šta se sekirate uopće?

Nije problem pobjeda na izborima, o tome će odluku donijeti narod i kakva ona bila mi je po uzusima demokracije trebamo prihvatiti, ali žalosti činjenica kada se pojedini portali koriste ovako jadnim smicalicama i sad kad su uhvaćeni u laži , zamislite kriv im ,,udbaš,, i ,,stožernik HDZ,, - ljuta trava. Čak su i cijeli tekst posvetili pokušaju izvlačenja iz uhvaćene laži , naravno opet iznošenjem laži.Čudan način shvaćanja demokracije ...

caporegime
26-11-2011, 20:13
ne znam zašto se uopće zamarate s takvim sukobima.
nije život u pitanju, nema potrebe ulaziti u konflikte.
ispadamo i mi i oni ko da nemamo pametnijeg posla.
a ne bi trebali biti neprijatelji. naprotiv.
iako, unaprijediti ljutu travu u hdz-ovog izvršioca na zadatku je u najmanju ruku bedasto da ne kažem paranoično.

zaba1111
26-11-2011, 20:18
Pojedinci, uključeni u prljavu kampanju diskreditiranja hercegbosanske slobodne misli i gospodina Dražena Pehara, sve u svrhu višeg interesa borbe za saborske fotelje HDZ-ovih pulena.

Nakon postavljanja anketnih pitanja i listi za koga ćete glasati, u večernjim satima na našem portalu došlo je do hakiranja ankete ,u roku 15 minuta nakon postavljanja ankete, nakon laganih jedan dva glasa,prednost HDZ-ovog pulena je poskočila na nekih 36 glasova.

Ti isti „pojedinci“, nastavili su svojim komentarima širiti neistine i laži o prednosti jednog kandidata nad drugim.Naravno, zbog nekulturnih i nadasve bezobraznih komentara koje smo obrisali radi zdravlja očiju naših čitatelja,odlučili smo se poigrati anketom te obrnuli pitanja tako da je izgledalo da dr Pehar ima prednost koju su Jacini aktivisti napumpali :))

Situacija se u nekih 15 min ponovo preokrenula…..Nezadovoljavaju se tim, nastavljaju i dalje prljavu igru , otvaraju temu na jednom Forumu .Obratite pažnju na nik Ljuta Trava i učite kako to radi HDZ-RH…

Sve za Jacu-Jacu ni za što

Kakva blamaža , jadna majko, može li niže i jadnije. Postave anketu na svoj portal i kad im se rezultati ne sviđaju, rezultate jednostavno preokrenu "zbog zdravlja očiju svojih čitatelja".
Svega se okupilo oko Pehara i s ovakvom ekipom, spremnom na sve pa i na najjeftinije podvale, ne može mu to na kraju izaći na dobro.
Ali eno na fejsbuku se ogradio, kaže da su jedini autoruzirani članci na Dnevnik ba i Ljubuški info.

Mrav
26-11-2011, 20:24
ja nisam do sad ni znao da su o slučaju "anketa" nešto napisali. jel i vi imate osjećaj, da po metodama diskreditiranja i obmanjivanja podsjećaju na federativnu televiziju?

ljuta trava
26-11-2011, 20:31
Kakva blamaža , jadna majko, može li niže i jadnije. Postave anketu na svoj portal i kad im se rezultati ne sviđaju, rezultate jednostavno preokrenu "zbog zdravlja očiju svojih čitatelja".
Svega se okupilo oko Pehara i s ovakvom ekipom, spremnom na sve pa i na najjeftinije podvale, ne može mu to na kraju izaći na dobro.
Ali eno na fejsbuku se ogradio, kaže da su jedini autoruzirani članci na Dnevnik ba i Ljubuški info.

Od samog početka kampanje se vidjelo da nešto ne štima sa izjavama i priopćenjima, Pehar jedno a priopćenja drugo a tek izmišljeni tekstovi , ali u laži su kratke noge i sve se sazna , sve i nakon ove sramotne epizode nadam se da će i Pehar shvatiti kako su ga nasanjkali , no žao mi Bizija , čovjek je stvarno ok a iskoristili su ga kao staru krpu, a sve u službi protuhrvatskih interesa i s ciljem razbijanja hrvatskog korpusa u BiH , štetu su već napravili , no nadam se da šteta ipak nije velika.

ljuta trava
26-11-2011, 20:34
ja nisam do sad ni znao da su o slučaju "anketa" nešto napisali. jel i vi imate osjećaj, da po metodama diskreditiranja i obmanjivanja podsjećaju na federativnu televiziju?

FATA TV im je uzor a omiljeni način djelovanja im je matrica D.Butkovića.

caporegime
26-11-2011, 20:34
čekajte malo, jel to hoćete reći da pehar kaže jedno a da ga neki mediji (poskok i dr.)prenose onako kako njima odgovara, i umeću mu izjave koje ovaj nije nikad ni rekao?
pa zašto bi netko gurao nekoga komu mora ubacivati izmišljene dijelove u izjave i intervjue?

caporegime
26-11-2011, 20:42
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=31599:pusil-trei-hrvatski-entitet-u-bih-je-mogue-rjeenje&catid=189:novo&Itemid=444

vl nikad nije objavio ovaj članak

Mrav
26-11-2011, 20:48
u mom fokusu je uglavnom propaganda protiv hdz-ova. a to guraju redovito.

caporegime
26-11-2011, 20:49
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=31566:dravotvorna-ljevica-vs-pikasta-desnica&catid=137:drustvo&Itemid=199

ovo mi se čini kao manipulacija.
naime, pusićka nikad nije javno podržala hrvatski entitet. nikad.
da ga doista podržava ona bi to govorila javno i stalno.
a o tome nikad ne govori.
zašto bi onda postojala ova vanjskopolitička smjernica ako se o takvom planu i nstupu nikad javno ne govori nit ito vesna pusić javno spominje?
zašto bi pusićka negdje, podržavala hrvatski entitet iako kad se govori o odnosu prema bih nikad ne spominje hrvatski entitet kao rješenje
izgleda jedino zato da bi netko, u ovo slučaju poskok, mogao upirati u tobožnju podršku vesne pusić i time ublažio negativan stav hrvatskih domoljuba iz hercegbosne prema njoj.
izgleda da se zbiva neka čudna kohabitacija mrziteljice hrvata iz hercegbosne i određenih krugova koji formalno i nominalno sebe ističu kao "prave" hrvate hercegbosne.

nešto se iza brda valja.
kad se tome doda još i onaj izmišljeni članak kojeg je tobože objavio večernji list izgleda da netko opasno druka za vesnu pusić a da pri tome koristi neistine.
volio bi da griješim ali sumnjivo je na najjače.

Mrav
26-11-2011, 20:55
pa, u svakom slučaju, to pusićki osobno neće nimalo smetat. jer, gospodična je u lovu, na glasove.
dodatak
mislim da je krajem prošle ili početkom ove godine jedanput spomenula treći entitet. (u, ranoj, predizbornoj kampanji)
ah da, to je se desilo u trenutku kad je lagumdžija rekao josipoviću da se ne miješa u unutarnje poslove bosne i hercegovine, mislim.

zaba1111
26-11-2011, 20:58
Drazen Pehar
ZBOG POTENCIJALNE OPSTRUKCIJE UNUTAR GRUPE, TOCNA JE JEDINO SLJEDECA INFORMACIJA: MOJ AUTENTICNI PROGRAM, KOJI JE AUTORIZIRAN, OBJAVLJEN JE NA DNEVNIK.BA I LJUBUSKI.INFO OSTALI PROGRAMI, KOJI JESU U OPTJECAJU, NISU AUTENTICNI I NISU AUTORIZIRANI

Na FB, "Mi sami"

zaba1111
26-11-2011, 21:02
Na FB, na istoj stranicu o Vesni

Drazen Pehar
Svi smo mi za Treći Entitet. No, pod tim razumijevamo različite stvari. Dragan Čović, a možda i Vesna Pusić, vjerojatno bi prihvatio Treći sa Visokim Predstavnikom. Ja ne bih. Glavno je pitanje pitanje stvarnih ustavnih nadležnosti i stvarnih kolektivnih prava. Tako da, ljudi, čuvajte se isprazne retorike! I pod Svetim Trojstvom razne Crkve podrazumijevaju različite stvari.

Čovjek očito ne stigne pratiti sve što se veže uz njega.

ljuta trava
26-11-2011, 21:02
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=31599:pusil-trei-hrvatski-entitet-u-bih-je-mogue-rjeenje&catid=189:novo&Itemid=444

vl nikad nije objavio ovaj članak

--evo još jedan , koji VL nikad vidio nije
http://poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=31580:zabranjena-tema-trei-entitet-strogo-zabranjen-u-kampanji&catid=89:bh-lonac&Itemid=401#disqus_thread

zaba1111
26-11-2011, 21:10
Drazen Pehar
Htio bih naglasiti jednu bitnu stvar, sto možda nije dovoljno naglašena. Narod koji nije sposoban primijeniti moralne standarde na sebe, nema pravo ni tražiti moralni odnos drugih naroda, bilo velikih bilo malih, prema sebi samome. Ali, narod koji nije sposoban odgovoriti na nemoralan odnos drugih, bilo naroda bilo pojedinaca, prema njemu kao narodu, osuđen je time na najgoru vrstu nestanka, nestanka političkoga i moralnoga. Molim vas da se držimo ovih načela i osiguravamo ravnotežu u njihovoj primijeni. Svima veliko Hvala za dosadašnju potporu; činjenica da mogu gledati kako jedan pozitivan val promijene raste ispunja me divljenjem, ali u meni budi i veliku mjeru dodatne odgovornosti, kao i svijesti o mojoj pojedinačnosti i o potrebi da se svi ponašamo ljudski, skrušeno, etično...tako da se sutra možemo pogledati u ogledalu.

Ovdje ih poziva na moral. Po izjavama koje su autentične, malo se može pronaći nečaga što je neprihvatljivo.

ljuta trava
26-11-2011, 21:14
Drazen Pehar
ZBOG POTENCIJALNE OPSTRUKCIJE UNUTAR GRUPE, TOCNA JE JEDINO SLJEDECA INFORMACIJA: MOJ AUTENTICNI PROGRAM, KOJI JE AUTORIZIRAN, OBJAVLJEN JE NA DNEVNIK.BA I LJUBUSKI.INFO OSTALI PROGRAMI, KOJI JESU U OPTJECAJU, NISU AUTENTICNI I NISU AUTORIZIRANI

-Preneseno sa FB stranice od Pehara, baš me zanima kako će na ovo reagirati Poskok i Posušje-o.info .

ljuta trava
26-11-2011, 21:17
Ovdje ih poziva na moral. Po izjavama koje su autentične, malo se može pronaći nečaga što je neprihvatljivo.

--Iza svakog u politici postoji netko , i niti ovaj nije taoliko nezavisan koliko bi htio biti , ipak se radi o igri , a poznato je da se u celofan svašta staviti može .Potrebno je biti oprezan , jer iza ovog lika stoje oni kojima je samo postojanje RH trn u oku .

OPREZ , SAMO OPREZ ...

Ilirk@
26-11-2011, 21:19
a šta san van ja rekla...

ljuta trava
26-11-2011, 21:25
a šta san van ja rekla...

-U pravu si .

caporegime
26-11-2011, 21:31
ja bi bio najsretniji da svi političari u hrvatskoj imaju isti stav a to je hrvatska teritorijalna jeidnica.
ali to nije tako. poslije svega nemam povjeerenja u vesnu pusić a ovo isticanje nje kao nekog faktora za hrvate hercegbosne mislim da ima neki drugi motiv.
dao bog da griješim.
a vidim da i kod ovog pehara nije baš sve najjasnije.
očito mu stavljaju u usta riječi i stavove koje nije izgovorio ali zašto bi netko tko nekoga gura imao potrebu dodavat mu riječi i korigirat stavove?
pa trebali bi valjda biti sinhronizirani.
koja im korist ako budu progurani ljudi kojima moraš poskrivećki stavljati riječi koje ne izgovaraju?
ili je igra do kraja mutna ili netko pod svaku cijenu želi progurati svoj neki stav ili ideju tek da ože pričati, evo to je mojih ruku djelo.
skroz čudno.

Ilirk@
26-11-2011, 21:34
hebiga capo, kako s tobom razgovarati kad ti u isto vrime pitaš i sam odgovaraš točno na pitanja :D

caporegime
26-11-2011, 21:47
nemam odgovora sestro...razmišljam al ga nemam

zaba1111
26-11-2011, 21:52
NJima je prvi prioritet " samo da nije HDZ", Ne znaju ni sami oni objasniti zašto podržavaju Pehara , spominjao sam Junuza koji je doslovno tako odgovorio na pitanje zašto podržava čovjeka s čijim se stavovima ne slaže ni u čemu, a i Nino je slično nešto objasnio, nije bitna ni pamet, ni zananje, niti išta drugo, važno je da nije HDZ.

Mrav
26-11-2011, 22:22
da se vratim kratko na slučaj "anketa". sljedeće je ključno: "odlučili smo se poigrati anketom te obrnuli pitanja tako da je izgledalo da dr Pehar ima prednost". ovo ja analiziram kao svjesnu frojdovsku omašku. u ovome slučaju frojdovska omaška skrivena u većoj rečeničnoj konstrukciji suprotnog smisla.

nego, ako rezultati izbora budu onakvi kakvim ih očekujem, pitam se, kako li će se to dočekati?
pretpostavlja se da su specijalne diverzantske postrojbe hdz-a u noćnoj akciji provalile u nekoliko stotina dobro čuvanih trezora u kojima se čuvaju ispunjeni glasački listići i zamijenili ih sa pro hdz-listićima??

ljuta trava
26-11-2011, 23:13
Šušnjar o političkoj ideji "Mi sami", koju će zastupati dr Dražen Pehar
Subota, 19 Studeni 2011
Urednik Poskoka Ivan Šušnjar u izjavi za portal jabuka tv kazao je kako će Hrvati u BIH konačno na ovim izborima pokazati jesu li ili nisu politički odrasli.

-No kako im politički lideri nisu uspjeli evoluirati u zadnjih 16 postdaytonskih godina neće biti velika sramota ni za narod ako ponovno potvrdi sterotip o svom mentalitetu manje ubrojive vrste Hrvata, tzv. graničara Hrvatske, nacional-patetičara s velikim hrvatskim srcem i malim mozgom koji se redovno odriču vlastitih političkih ciljeva i vlastitih interesa radi viših ciljeva tzv. Matice. Taj mentalitet je moj narod, na žalost, permanentno potvrđivao sve ove godine, kaže Šušnjar.

Ovi izbori su, po njegovu mišljenju, sjajna prilika, ne samo da se pošalje jedna nova poruka onim grlatim “Građanima RH” kako ovdje više ne živi nemisleći lacij, pretplaćen na HDZ-ovu pamet, nego da se konačno iz faze kuknjave krene u proaktivno djelovanje; na uzimanje i maksimalno crpljenje prava koja nam nitko nije poklonio nego prava koje smo sami izborili.

Za ta prava se i ginulo.To su stečena a ne poklonjena prava, dodaje Šušnjar.

-Govorim dakle o Mi Sami politici i praksi političkog promišljanja, politici koja bi trebala delegirati grupu mislećih ljudi koji neće odgovorati nikome, ni Čoviću, ni Ljubiću ni Kosorici ni Milanoviću, osim samom narodu koji ih je birao.

Govorim o pristupu u kojem mi nećemo biti unaprijed pripisani ovom ili onom političkom bloku u Hrvatskoj nego tek eventualni partneri onima u Hrvatskoj koji pristanu na naše uvjete. Bez obzira koja to stranka bila.

A jedan od prvih uvjeta, kao minimum ispod kojeg naši zastupnici sutra u Saboru ne bi smjeli ići, po Šušnjrevu mišljenu, morao bi biti potpuna promjena vanjske politike RH prema Hrvatima u BIH te 10% svih diplomatskih resursa Hrvatske koji bi se onda koristili u cilju internacionalizacije hrvatskog pitanja. Drugi uvjet je potpuno nova politika HRT-a u količini i načinu praćenja političke stvarnosti u BIH, i treći jednako važan uvjet je medijsko i svako drugo agitiranje Hrvata iz BIH koji žive u RH na moralnu obvezu dopisnog glasovanja za BIH izbore, kako bi se u što većoj mjeri poništile posljedice etničkog čišćenja. Onaj blok koji te uvjete nije spreman podržati ne može ni biti naš partner. Onda nam je mjesto u oporbi, gdje trebamo, kao nezavisan klub, koji će na taj način imati daleko više manevarskog prostora za uzimanje rječi govoriti upravo o ovim problemima. Zauzvrat ti naši zastupnici ne bi se miješali u unutarnja pitanja RH a podržavali bi odluke Vlade po tim pitanjima bez ikakvih dodatnih uvjeta. Sumnjam da bi bilo koji blok stranaka odbio takvu ponudu.

Govorim dakle, kaže Šušnjar, o politici u kojoj Mi Sami krećemo po prvi put u maksimalno crpljenje našeg prava u Saboru sutrašnje članice EU, što sigurno nije mala stvar. Mi ta prava, nikada do sada nismo crpili. Štoviše kockali smo se s njima a sav odnos sveo se na poslušnost vladajućem HDZ-u i čekanju na mrvice. Istom onom HDZ-u koji ovih dana dobija američke pohvale za gašenje ideje hrvatskog entiteta u BiH.

-Sve dok je na snazi Dayton, ta prava, pogotovo u dijelu u kojem se radi o utjecaju na vanjsku politiku RH mi moramo maksimalno pokušati iscrpiti , točnije, gledano iz povijesnog kuta, u budućnosti bi se kroz svoje zastupnike u Saboru trebali zaštiti od nastavka loše vanjske politike RH prema nama. To je ujedno odgovor onim kritičarima koji kažu kako odluke koje se donose u saboru RH ne utječu na naše živote pa samim time ne trebamo ni sjediti tamo. Na žalost, odluke svih Vlada RH itekako su , čak i previše, do sada utjecale na naše živote. Čak puno više nego na same živote građana te države. Naime nismo mi Hrvatskoj nacrtali Ustav, i krmčili njihovom zemljom, nego oni nama, trgujući našim pravima i našim njivama.

Odricati se dakle vlastitih stečenih prava nakon što su “naši dosadašnji predstavnici” digli ruke u zrak da se ista dodatno uskrate, isti dakle oni koji očekuju da ih se zbog tog nagradi s još jednim mandatom, potčinjavati potom naše interese nekakvim vazda višim integralističkim interesima, banalizirati naše pravo da budemo korektno zastupani na nekakva nova tri mutavca, neka nova tri Radeta Bošnjaka, potčinjavati to pravo nekakvim pukim stranačkim interesima bilo koje stranke iz Hrvatske, barem u ovakvoj situaciji u kakvoj jesmo u BIH, predstavlja ne samo nastavak političke gluposti i samodestrukcije nego i klasičan čin izdaje.

Oni koji to upravo čine, u prvom redu mislim na HDZBIH i HDZ90, sutra će morati položiti Hrvatima u BIH odgovore na neka pitanja. A posljedice njihovog poltronizma političkom Zagrebu bio taj poltronizam kosorast ili bandićast, u ovoj situaciji kad nam to najmanje treba, osjetit će vrlo brzo. Budući da će tim činom, odustajanjem od pokušaja da HNS doista bude nadstranački pokret, izgubiti i ovaj privremeni savez s narodom koji su stekli odbijanjem velikobošnjačkog centralizma i ucjena koje su dolazile iz Sarajeva. A to je ono što Sarajevo najviše i želi. Sukob “legitimih predstavnika naroda” sa tim istim narodom koji im je i dao legitimitet. Zato ih pozivam nek dobro promisle prije nego glavu naroda ponovno prinesu na integralističku HDZ giljotinu u Zegeju.

Ovo su prvi izbori u XI-oj izbornoj jedinici na kojima se narod ne može pozvati na onu parolu "Nemamo za koga". Imamo za koga. Lista dr. Dražena Pehara je odgovor nezavisne hrvatske misli u BIH, kaže kolumnist Poskoka Ivan Šušnjar.

Dotakao dno ,,konzul,, u B.Luci .

Ilirk@
26-11-2011, 23:18
mene zanima samo jedno, ako je pehar nositelj liste, tko je željko vinski i jel to ista stranka???

http://www.izbori.hr/2011Sabor/kandidatura/pdf/iz011.pdf

ovo su službeni popisi sa dip-ovih stranica.

Ilirk@
26-11-2011, 23:21
ja cijelo vrijeme mislim da je pehar nositelj liste... samo se o njemu priča, samo on daje izjave, intervjue.. ništa mi nije jasno.
za vinskog saznala tek kad sam pogledala liste :rofl

ljuta trava
26-11-2011, 23:32
ja cijelo vrijeme mislim da je pehar nositelj liste... samo se o njemu priča, samo on daje izjave, intervjue.. ništa mi nije jasno.
za vinskog saznala tek kad sam pogledala liste :rofl
--Nikad čuo , ali kad se sve pogleda izgleda da ni Peharu puno toga nije jasno , jednom se predstavljaju kao stranačka , a drugi put kao nezavisna lista , tko će znat , pa vidiš da su se malo najblaže smeli , jedan priča jedno drugi drugo a treći tko zna zna li i pričati ali zato Zirdum trubi na sve strane, no znakovito je i predstavljanje liste koju je javnosti predstavio Zirdum iako je predstavljan Pehar uostalom pogledajte :-
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hdz-gubi-i-utvrdu-u-bih-glasove-im-otimaju-londonski-doktor-i-posavski-lovac-na-tenkove/583408.aspx

Mrav
26-11-2011, 23:49
INTERVJU - Željko Vinski, predsjednik Stranke Hrvatskog Zajedništva [SHZ]
Objavljeno: 12.3.2011.
http://hrvati.com/modules/AMS/article.php?storyid=180

to je lista te stranke

Mrav
27-11-2011, 02:05
spominjao sam Junuza
junuz je politički bosanac. voli i obožava bosnu i hercegovinu. svoj identitet i sadržaj razmišljanja o bosni i hercegovini on crpi iz misli i riječi intelektualaca kao što su miljenko jergović, ivan lovrenović, mile lasić i sl. ako tamo nešto napišeš o jednom od ovih nabrojanih, prvi, i često jedini koji će ti odgovoriti je upravo junuz. on ima viziju građanske bosne i heregovine. tebe je tamo napao, jer mu dražen pehar imponira. u njemu vidi poštenog i nepotkupljivog čovjeka i intelektualca. on misli da je pehar na istoj liniji kao i gore navedeni. dalje, on misli da će na taj način biti oslabljene hrvatske nacionalne stranke i tako biti olakšan put do njegovog ideala bosne i hercegovine. SDP, ali ne onaj kakav je danas u sarajevu.
tako ja vidim junuza.

Baader Meinhof
27-11-2011, 04:10
mene zanima samo jedno, ako je pehar nositelj liste, tko je željko vinski i jel to ista stranka???

http://www.izbori.hr/2011Sabor/kandidatura/pdf/iz011.pdf

ovo su službeni popisi sa dip-ovih stranica.

Hahahahahaha ASH je stavio Slobodana Miloševića na prvo mjesto!

Mrav
27-11-2011, 14:40
ah, tko će to znat. možda je tu nešto ružno zaista i bilo. a možda su to samo zlonamjerna podmetanja nekih manijaka u internetu.
ja mislim da nije fer tom čovjeku sad nešto zamjerati bez jasnih dokaza.

ljuta trava
27-11-2011, 14:51
ah, tko će to znat. možda je tu nešto ružno zaista i bilo. a možda su to samo zlonamjerna podmetanja nekih manijaka u internetu.

Mislim da zaista postoje manipulacije ali u režiji Peharovih pozadinaca jer kako drugačije objasniti brisanje njegovih postova na FB stranici a koje nisu u skladu sa interesima ŠIZO FREN borbene pozadine ,,nezavisne,, stranačke liste.Uostalom Pehar je samo lutka na koncu nečijih skrivenih planova i čudi me kako je uopće pristao na takvu prljavu igru .

MoSTaR
27-11-2011, 15:15

Slazem se s ovim. Ne treba iznositi rekla-kazala, bez cinejnica i dokaza.
Moze se nekomu svidjati ili ne njegov rad, ali ovakve price se onda svode i mogu se jednaciti s njihovim neumjesnim napadima na HDZ, neprimjereno u najmanju ruku.

Ima li igdje Peharov zivotopis, buduci ga najavlju kao doc., bas me zanima njegov znanstveni rad......

mardar
27-11-2011, 15:30
Molio bih forumaše da ipak na ovome portalu ne postavljaju takove komentare.Gospoda koja to postavlljaju na drugim portalima neka podnesu kaznene prijave.To je jedini ispravan način .Ne želimo ovdje ipak prenijeti takav način provođenja kampanje.Hvala na razumijevanju.

Mrav
27-11-2011, 15:36
koliko je meni poznato, na hercegbosna.org je neki ženski nick o tome pisao/la.
dito @mardar & mostar

MoSTaR
27-11-2011, 15:41
dito @mardar

Ne znam jesam ikad otvorila tu stranicu,
treba biti oprezan s takvim etiketama, u svakoj utakmici treba igrati posteno i po pravilima.

Mrav
27-11-2011, 15:47
Ne znam jesam ikad otvorila tu stranicu,
učini sebi uslugu i nemoj je ni sada otvarati.

MoSTaR
27-11-2011, 15:49

Hvala na savjetu :-)!

mardar
27-11-2011, 15:51

Dobar savjet :):):)

mardar
27-11-2011, 15:56
Da malo pojasnim i osobno sam to pročitao čini mi se i na Poskoku .Ali eto baš to neka ostane tamo .Gdje je pisano.A mislim da osoba koja to postavlja ima način da to istjera na čistac.Ovako to ostaje na "rekla- kazala ".

ljuta trava
27-11-2011, 17:42
Da malo pojasnim i osobno sam to pročitao čini mi se i na Poskoku .Ali eto baš to neka ostane tamo .Gdje je pisano.A mislim da osoba koja to postavlja ima način da to istjera na čistac.Ovako to ostaje na "rekla- kazala ".

U pravu si Mardar , ja sam to pročitao na forumima i to na par mjesta ali zaista mi nije bila namjera udarati na taj način po Peharu već samo ukazati na takve natpise.
Što se tiče Pehara najveće udarce mu upravo rade njegovi ,,prijatelji,,pozadinci a uz takve likove i ne treba mu protivnik.

mardar
27-11-2011, 18:03
U pravu si Mardar , ja sam to pročitao na forumima i to na par mjesta ali zaista mi nije bila namjera udarati na taj način po Peharu već samo ukazati na takve natpise.
Što se tiče Pehara najveće udarce mu upravo rade njegovi ,,prijatelji,,pozadinci a uz takve likove i ne treba mu protivnik.

E pa samo zbog toga.Imali ste vi pravo to i prenijeti ja sam dvojio oko toga da li da "skinem" jer komentari nisu vaši nikako. Ali nekako mislim da je ovako ipak bolje.

Vepar
27-11-2011, 19:25
dito @mardar & mostar

Koji je tvoj nick tamo? Isprike na off topic-u.

Mrav
27-11-2011, 20:01
izvini vepre, ali ne bih o nicku. inače, do nedavno sam tamo pomalo bio aktivan. ali to poglavlje je sada definitivno završeno.

Mrav
28-11-2011, 17:21
Nek te je sram Borna Bekijski. Tko te je tomu naučio? Gade jedan!
Jesi li ti bolan skroz poludio? Kako bolan možeš blatit tako časne žene, našu krv, naše majke, sestre i žene, katolkinje i Hrvatice? Znaš li ti bolan koliko dobra su ove žene i organizacija učinile i čine?

http://img207.imageshack.us/img207/8917/posujeonline.jpg

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1422:kkk-podrava-listu-hdz-a&catid=43:politika

Mrav
28-11-2011, 17:22
Joj, ljudi moji, teško mi je u ovo povjerovat. Al eto, slika stoji, nisam je ja izmislio.

Mrav
28-11-2011, 17:28
@Borna Bekijski
Jel treba da glasam za Dražena Pehara? Ako ćeš ti prestat sramotit i sebe i nas, ja ću rado glasat za Pehara i tu nezavisnu listu.
Ajde, reci mi. Ja ti dajem moju riječ, Isusa mi moga, glasat ću za Pehara, ako ti prestaneš s glupostima.

ivica
28-11-2011, 17:38
I taj portal posušje online polako prepisuje načine rada od poskok.info...

Ljudi, ja što više pratim ovaj cirkus oko izbora za xi. izbornu i nadmudrivanje s muslimanima u FBiH, sve mi dođe da stavim čovića na avatar...

Mrav
28-11-2011, 18:13
da podsjetim, tko i što je kkk (ku klux klan)
http://hr.wikipedia.org/wiki/Ku_Klux_Klan

Graničar Jozo
28-11-2011, 19:23

http://www.posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1422:kkk-podrava-listu-hdz-a&catid=43:politika

da ne vidih svojim očima ne bi vjerovao. tko god da je ovo pisao može ga bit bit stid i sram.

lotta lotta
28-11-2011, 19:32
da ne vidih svojim očima ne bi vjerovao. tko god da je ovo pisao može ga bit bit stid i sram.

Jozo, ti si predobar za ovaj i ovakav svijet.pozdrav:)

Graničar Jozo
28-11-2011, 19:38
Jozo, ti si predobar za ovaj i ovakav svijet.pozdrav:)

:) može bit :D

lotta lotta
28-11-2011, 19:44
I taj portal posušje online polako prepisuje načine rada od poskok.info...

Ljudi, ja što više pratim ovaj cirkus oko izbora za xi. izbornu i nadmudrivanje s muslimanima u FBiH, sve mi dođe da stavim čovića na avatar...

:rofl:rofl:rofl

mardar
28-11-2011, 20:17
A što ono rekoše oni meni o dostojanstvu zar ne .Bit će da su ovo opet "mardarovska" posla .

mardar
28-11-2011, 20:37
Srednju Bosnu je Nikola Lovrinović potpredsjednik HDZ-a spasio od preuzimanja platformaša .Gdje je tada bio Pehar i ili pak Borna i njegova stranka.Nigdje jednako su prozivali Lovrinovića za bezmudost .

No dobro još jedan dobar autogol.:):):)

sagitarius
28-11-2011, 21:18
Propaganda, propaganda i samo propaganda.Ne biraju se sredstva, a ljudi se ne libe niti najogavnijih laži i to je zaista jedan užas, jedan konačni pad morala i ljudskog dostojanstva i ne samo to: agresivni psovački i primitivni metodi toliko su ovladali pojedinim takozvanim portalima sa hrvatskim predznakom, da je već postalo uistinu degutantno i frustrirajuće čitati floskule i idiotski sročene stupidarije, koje imaju samo jedan cilj, a taj je da se što više usitni hrvatsko biračko tijelo i po mogućnosti posije što jače sjeme razdora među Hrvate, da se i razjedine, a po onoj nadaleko poznatoj i nikada dovoljno kazivanoj Divide et Impera.
Nemam ni protivu koga ništa, ali znam za koga sam, pretpostaviti je da tako misle i ostali normalni i iole misleći ljudi i uistinu je primitivno onda, da neko sa toliko tlake i arogancije pokušava uokolo da naturi svoje nekakve stavove i mišljenja, zlouporabljavajući portale i sve one koji se po kad-kad nađu na njemu. Ti neki tzv portali sa "hrvatskim predznakom" u biti nanose više štete Hrvatima u BiH nego li što to rade etablirano deklarirani portali sa drugim nacionalnim predznacima. Nažalost, ovo je već notorna činjenica i kako neko reće nadati se da nije načinjena veća šteta koja je sama sebi cilj, a sva imena koja se spominju su samo izlika i prilika da se zamaskirano još dublje posije otrovno sjeme svađe i razdora..., umjesto da se stvar prepusti mirnim i racionalnim demokratskim procesima i pravima pojedinaca na osobni stav, bez žući i bez vrijeđanja, etiketiranja i neutemeljenih optužbi.
EDIT: Dobro je to što se za Sabor kandidira više ljudi iz različitih političkih opcija, to je sjajna stvar i to je naša prednost. Stoga ne činimo od svoje demokratizacije međusobni rat...

ivica
28-11-2011, 21:31
Srednju Bosnu je Nikola Lovrinović potpredsjednik HDZ-a spasio od preuzimanja platformaša .Gdje je tada bio Pehar i ili pak Borna i njegova stranka.Nigdje jednako su prozivali Lovrinovića za bezmudost .

No dobro još jedan dobar autogol.:):):)
Nikola Lovrinović mi je bio, uz Marinka Čavaru, pravo otkriće, neznam kakvu prošlost imaju ti ljudi ali su me pozitivno iznenadili, a tek kad sam vidio da je postao dopretsjednik HDZa, bilo mi je drago.
(samo da se ogradim nisam član HDZa, ali svejedno bi moga Čović na avatar ako se nastavi ovako :rofl)

Mrav
28-11-2011, 21:40
baš tako, slažem se @sagitarius

zaba1111
28-11-2011, 21:58
Znači Posušje online je Bornin poral, a ima li ikave veze Gala s njima i zna li netko je li ona Crvena Sonja na onom portalu?

Mrav
28-11-2011, 22:09
pa, gala je tamo urednica, ako sam dobro razumio.

ljuta trava
28-11-2011, 22:09
Znači Posušje online je Bornin poral, a ima li ikave veze Gala s njima i zna li netko je li ona Crvena Sonja na onom portalu?

Da , točno :bravo:bravo:bravo:bravo

ljuta trava
28-11-2011, 22:17
nek te je sram borna bekijski. Tko te je tomu naučio? Gade jedan!
Jesi li ti bolan skroz poludio? Kako bolan možeš blatit tako časne žene, našu krv, naše majke, sestre i žene, katolkinje i hrvatice? Znaš li ti bolan koliko dobra su ove žene i organizacija učinile i čine?

-zaista sramotan natpis , stvarno su dotakli dno dna , ALI TO SE MOGLO I OČEKIVATI OD ŠIZO FREN SKUPINE

A evo i komentara ispod ovog sramotnog teksta :-
#2 Bravoooooo 2011-11-28 20:02
Tako se to radi .....
Bravo Hrvatine iz uredništva , sramote i jadnici , bravooooooooooo ooo
Sa ovime ste pretekli i budalu Zirduma .

B R A V OOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOO
Citat

mardar
28-11-2011, 22:26
O kao da gledam bit će opet po mom "ptsp mozgiću

Ahahahahahahahahah baš volim što imam samo ptsp.:):)

Ilirk@
29-11-2011, 10:26
agresivni psovački i primitivni metodi toliko su ovladali pojedinim takozvanim portalima sa hrvatskim predznakom, da je već postalo uistinu degutantno i frustrirajuće čitati floskule i idiotski sročene stupidarije, koje imaju samo jedan cilj, a taj je da se što više usitni hrvatsko biračko tijelo i po mogućnosti posije što jače sjeme razdora među Hrvate, da se i razjedine, a po onoj nadaleko poznatoj i nikada dovoljno kazivanoj Divide et Impera.

odavno je to tako. već dulje vrijeme mi je muka otvoriti bilo koji hercegbosanski hrvatski portal. manje-više, kopiraju vijesti s poskoka, naslovnice doslovce vrište primitivizmom koji bezuspješno pretendira biti sarkazmom, polupismeni 'novinari' pišu članke i kolumne, bez cenzure i lekture, a komentari ispod istih, što prostiji i neartikuliraniji, to poželjniji.
oni normalni argumentirani, nisu poželjni i brišu se.
čovjek se uistinu ne može oteti dojmu da se radi o smišljenom zaglupljivanju i huškanju naroda ostavljenog na cjedilu od svih. nekom je u interesu prikazati ovaj narod divljim galamdžijama koji ni vlastitog jezika ne poznaju, ali se zato jako dobro busaju u prsa 'izvornim' hrvatstvom naspram 'perecijanstva' i još bolje psuju i blate na nekakvoj čudnoj jezičnoj mješavini hrvatsko-bosanskog.
i što je još gore, ako se išta loše desi, dođe do nekog nasilja, gamad koja održava i piše po tim 'portalima', sakrit će se u mišje rupe po 'pereciji'...
ne znam tko je više šizofren, ti kreteni ili budale što im vjeruju i daju kredibiliteta.
jednom mi je netko rekao da svi hercegovački (njima su beha hrvati 'hercegovci') sliče jedan na drugi i da ih je muka čitat.
ne mogu a da se ne složim s tim.
nekad mi je zbog naslova i tekstova muka i ovaj čitat, pa tko se ljutio ili ne ljutio, to je tako.
zato čitam svega 10% tekstova i to samo onih koji barem naslovom pružaju aktualnu informaciju.

a glede tog kkk... nemam što reći osim da su slike uz tekst, kao i sama ideja koja je potakla takvo 'ilustriranje', sami talog amaterskog kvazinovinarstva.

Mrav
30-11-2011, 02:02
junuz je politički bosanac. voli i obožava bosnu i hercegovinu. svoj identitet i sadržaj razmišljanja o bosni i hercegovini on crpi iz misli i riječi intelektualaca kao što su miljenko jergović, ivan lovrenović, mile lasić i sl. ako tamo nešto napišeš o jednom od ovih nabrojanih, prvi, i često jedini koji će ti odgovoriti je upravo junuz. on ima viziju građanske bosne i heregovine. tebe je tamo napao, jer mu dražen pehar imponira. u njemu vidi poštenog i nepotkupljivog čovjeka i intelektualca. on misli da je pehar na istoj liniji kao i gore navedeni. dalje, on misli da će na taj način biti oslabljene hrvatske nacionalne stranke i tako biti olakšan put do njegovog ideala bosne i hercegovine. SDP, ali ne onaj kakav je danas u sarajevu.
tako ja vidim junuza.

"Mora se zabranit korištenje termina "hrvatski interesi" kao i "artikulacija hrvatskih interesa"."

pogodite, tko je ovo danas napisao u sred jednog valjda-još-hrvatskog foruma....
izgleda da misli da je došlo vrijeme da se može smjelije istupiti i započeti projekat uništavanja hrvatstva. cilj je hercegbosanstvo bez hrvatstva. nadam se da u onom forumu ima još naših ljudi s dvije čiste u glavi, da su ga sada prepoznali, i da će ga prozvati pravim imenom.

Mrav
13-04-2012, 18:08
vragec mu neda mira - borna ipak nije otega papke
http://posusje-online.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1984:rip-hdz-1990&catid=40:kolumne&Itemid=57#comments

R.I.P. HDZ 1990
Četvrtak, 12 Travanj 2012

Božo Ljubić, predsjednik iščezavajuće političke stranke - HDZ 1990. se uporno poziva na narod čijom je zaslugom dospio do visokih društvenih pozicija, u isto vrijeme stranka puca po svim šavovima Božo ne primjećuje, ili se pravi kako ne primjećuje, niti on niti HDZ 1990 nemaju više potporu toga istog naroda.

Članstvo bježi od „devedesetke“ kao miševi sa broda koji tone, Božo to ili ne vidi ili neće da vidi.

U ovomu osvrtu neću se baviti političkim trgovcima koji su u međuvremenu iz HDZ 1990 prešli u HSP kao npr. Stjepan Krešić nego o onim ljudima u stranci koji su „devedesetci“ donosili glasove i bili garancija političkog preživljavanja te stranke na nadolazećim lokalnim izborima, koji odlaze jedan po jedan.

'Devedesetka' je u startu okupila članstvo po brojnosti i političkoj težini približno HDZ BiH. Bila je to nova hrvatska politička stranka koja je ulijevala nadu u bolje hrvatsko sutra u BiH.

U danima prije izbora 2006. godine „devedesetka“ je bila pokret koji je obećavao bolje sutra ali su od tih obećanja ostale samo već požutjele kuverte sa ostavkama Bože Ljubića i interesna grupacija okupljena oko njega.

Ni dvije godine od tih izbora, stranku su napustili upravo oni koji su je i stvarali. Prvi su otišli mostarci Danijel Vidović, Stipe Marić i Vilim Primorac, nakon njih izlaskom Ruže Sopte za „devedesetku“ pade i Široki Brijeg, odlaskom prvo Vitomira Filipovića nakon njega i Vinka Zorića stranka nestade u Grudama.

Na posljednjim općim izborima stranka je u Mostaru, i na političkoj sceni preživjela samo zahvaljujući tomu što se u međuvremenu u stranku uključilo nekoliko prepoznatljivih ljudi bez repova iza sebe predvođenih u prvom redu Slavenom Ragužem, predsjednikom G.O. Mostar i Matom Lasićem, predsjednikom Ž.O. HNŽ.

Upravo ta gospoda u HNŽ-u, te karizmatični predsjednik mladeži HDZ 1990 u Središnjoj Bosni, Dražen Matišić bili su ključ preživljavanja stranke na političkoj sceni.

Božo Ljubić to nije prepoznao i nakon izbora je nastavio po starom, trpajući svoju rodbinu i prijatelje po ministarstvima, agencijama i Nadzornim odborima.

Predsjednik G.O. Mostar, Slaven Raguž se zbog takvih stvari prometnuo u najžešćeg kritičara vodstva „devedesetke“ i pitanje dana je kada će biti isključen iz stranke a njegov G.O. raspušten, ukoliko prije on ne podnese ostavku.

Predsjednik Ž.O.HNŽ Mate Lasić takav odnos nije mogao više trpjeti i podnio je neopozivu ostavku.

Lasić je kao razloge ostavke, prije svega, naveo nezadovoljstvo odnosom rukovodstva “devedesetke” koje ne uvažava ničije mišljenje i vodi računa najviše o osobnim interesima.

„Nije tajna da postoji nezadovoljstvo u stranci. Mi nismo mogli ništa odlučivati, o svemu odlučuje središnjica i ja ne želim biti nikome pokriće za poteze koji se vuku bez mog odobrenja“, govorio je Lasić.

Ni ovo Ljubiću nije bilo dovoljno upozorenje, nastavio je po starom, posljedica toga je ostavka predsjednika Mladeži Dražena Matišića na sve dužnosti u stranci.

Dražen Matišić slovio je kao sposoban kadar 'devedesetke', u kojeg je ta stranka polagala velike nade. Trenutačno je zastupnik u Skupštini Srednjobosanske županije u kojoj nastavlja djelovati kao neovisni vijećnik.

Matišić se u posljednje vrijeme nije slagao s pojedinim odlukama predsjedništva svoje stranke, kao i postupcima čelnih ljudi te stranke u SBŽ-u.

Kap koja je prelila čašu kod Matišića je nezadovoljstvo radom čelništva Županijskog odbora stranke, prvenstveno predsjednice Slavice Josipović i Rude Vidovića koji, gle čuda imaju punu Ljubićevu potporu.

Nedavno je HDZ 1990. u središnjoj Bosni potresla dramatična svađa između članova općinske organizacije i predsjednice “devedesetke” Slavice Josipović. Slavica Josipović je navodno obećala stranačkoj bazi u Vitezu da će u ionako skromnoj kadrovskoj križaljci oko popune pozicija u Vijeću ministara BiH ultimativno tražiti i izlobirati kod stranačkog vrha i predsjednika Ljubića da makar jedno savjetničko mjesto pripadne kandidatu iz Viteza. Svoje “teritorijalno” obećanje je Josipović doista ispunila, ali taj savjetnik nije osoba iz općinske organizacije, kako je bilo dogovoreno, nego njezin sin Nikola. On je uz diskutabilne uvjete postao savjetnik Rude Vidovića, zamjenika ministra prometa i veza BiH. To je jednostavno razbjesnilo članstvo u središnjoj Bosni.

Matišićeva ostavka, nakon nedavne ostavke predsjednika Županijskog odbora Hercegovačko-neretvanske županije HDZ-a 1990. Mate Lasića, je vjerojatno završni udarac toj stranci.

Dok HDZ 1990 polako nestaje, Božo Ljubić i dalje ostaje, ostaće Božo i kada ne bude više nikoga osim njega u stranci te i dalje govoriti o principima, načelima o tomu kako HDZ 1990 nikada nije bio jači.

Lokalni izbori su pred vratima, unutar „devedesetke“ je sve manje ljudi koji u svojoj sredini ulijevaju barem minimum povjerenja, stoga slogan koji bi najbolje oslikao stanje u ovom propalom pokušaju stvaranja ozbiljne stranke i izborni rezultat koji će ostvariti bio bi“ HDZ 1990 - R.I.P.“