PDA

Pogledaj Full Version : Hrvatski proizvod - Kupujmo Hrvatsko

Graničar Jozo
23-01-2011, 11:52
Kupujmo kvalitetno. :mad:

Baš me zanima šta vi mislite o tome.

Na ovu temu su me potakle moje bokserice koje najbolje da ih nikad nisam kupio. Doduše počesto mi se tako uvuku (i sprijeda i zada) pa kao da ih i nemam. dakle kroj 0 bodova, a materijal je super. proizvodi ih neda senj. izabrao sam ih samo zato što su hrvatske.

A prije nekih 5-6 godina na pijaci sam kupio nekakve bokserice kojima sam oduševljen i dan danas. šteta što ih je vrijeme već nagrizlo. mislim da se zovu romeo i julija. i kroj i materijal za 5.

caporegime
23-01-2011, 11:58
pa nije sve što je hrvatsko automatski i najbolje.
ja bih se te maksime"kupujmo hrvatsko" držao i držim u situacijama kad biram između sličnih proizvoda.
pa i iako je hrvatski malo skuplji kupit ću njega.
sigurno prije podravkin ajvar nego vitaminkin ili plidentu nego colgate.
da ne govorim o vinu.
apropo vina jučer bio u gostima i......bože sveti kako je ono naše bekijsko vino dobro, koji nektar......moš na policama tražit naskuplje butelje ali nema tu usporedbe.
ono što čovjek doli napravi za svoju dušu, ma kakve kalifornije
i ne boli glava ujutro, što je najbitnije.

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 12:22
Ja sam prosle godine onako nostalgichno u Umagu kupio Borovo startaske,ali to je bilo kupnja vise emotivne prirode nego nekog kvaliteta,dapache tek kad sam ih obukao ponovo nakon dvadesetak godina vidio sam da su se startaske promjenila a Boga mi i ja...ali kakav kvalitet ochekivati za smijesnih 270 KN

Inkvizitor
23-01-2011, 13:15
kupujem hranu isključivo od hrvatskih proizvođača, ako je i to hrvatsko.

Npr ne kupujem čak više ništa od Dukata odkad je prodan Francuzima. Baš iz inata. Kupujem od Vindije.

Što se tiče robe e tu već nisam patriot a i nema se šta.

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 13:48
Prije rata su najbolje laje bile Varteksove pestokechina,sad je i Varteks posto banana,a sto se tiche hrvatskog brenda da valja tu je Badel , Kras,Gavrilovic

Inkvizitor
23-01-2011, 14:34
općenito je pala kvaliteta levisica svuda.

kad sam dobio prve..iz Trsta..nosio sam ih par godina, sto puta oprane i nikad ništa..sve bolje i bolje, danas kad ih opereš..samo se objese.. a sto eura i više..

caporegime
23-01-2011, 14:38
drniški pršut, hvarski plavac, zlatni pan i velebitsko, ledo sladoledi,vindi sokovi.......

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 14:44

kad sam dobio prve..iz Trsta..nosio sam ih par godina, sto puta oprane i nikad ništa..sve bolje i bolje, danas kad ih opereš..samo se objese.. a sto eura i više..

Ja sam u Rovinju kupio u Varteksovoj trgovini neke majice proslog ljeta i nisu bile lose,a cijena je ok 150 kn po komadu,kvalitet solidan,usluga fantastichna,ljubaznost na nivou,sta jos imam od hrvatskih brendova novijeg datuma su Crovatina ljuska i kaish,to sam uzeo u Sarajevu dok je Crovata jos poslovala...

caporegime
23-01-2011, 14:47
a i pištolji su navodno dobri.
i kacige.
još da puška ispuni očekivanja......

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 14:54
a i pištolji su navodno dobri.
i kacige.
još da puška ispuni očekivanja......

HS 2000 je lijep i kazu kvalitetan,ali ja licno preferiram istocni blok ,CZbrojevka 75 najljepsa utoka po meni,a i hrvatski UZI(ERO ako se ne varam) nije za baciti...

caporegime
23-01-2011, 14:57
HS 2000 je lijep i kazu kvalitetan,ali ja licno preferiram istocni blok ,CZbrojevka 75 najljepsa utoka po meni,a i hrvatski UZI(ERO ako se ne varam) nije za baciti...
al nije ni za nositi u borbu.
to su bili prvi mačići koji se bacaju u vodu.
ne znam zašto više nema onog snajpera cal 200 mm jedinstven u svijetu.

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 15:02

Sta ja znam,za borbu je po meni nekako najbolja "ciganshtura" iako na oko i za shminke nije,ono jeste da je ljepshe imati Falovku ,argentinku ili tako nesto slichno,

RT 20 M1 je straha samo je to mnogo tesko za vukljati sa sobom,20 kg mnogo kume,mnogo

caporegime
23-01-2011, 15:13
pa što bi je vuko?
iz sigurne udaljenosti, napraviš logu, zapališ cigaru....odspavaš malo......

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 15:21
pa što bi je vuko?
iz sigurne udaljenosti, napraviš logu, zapališ cigaru....odspavaš malo......

ne znam nisam snajperista,nemam sigurnu ruku,a i nisam za takve zadatke za takvo nesto moras biti flegma,smiren,strpljiv i chekati...ja sam po prirodi sve kontra napisanog

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 15:23
Jes da nije hrvatski brend nego slovenski ,ali ne mogu da ih ne spomenem,Alpinke najudobnije shuze sto sam imao,moracu ih opet potraziti kad budem prolazio kroz dezelu...mislim da su vasi specijalci nosili Alpinke

Inkvizitor
23-01-2011, 15:33

E to bi bio snajper..)))

20 mm

za bit snajperist moraš bit zvijer, ali ono doslovno..da pucaš u jednog i čekaš da mu netko dođe pomoći..

caporegime
23-01-2011, 15:52
E to bi bio snajper..)))

20 mm

za bit snajperist moraš bit zvijer, ali ono doslovno..da pucaš u jednog i čekaš da mu netko dođe pomoći..

to JEST snajper. naši ga proizvodili, trebaop biti izvozni adut.
s njim ni netrebaš ciljati u glavu ili srce.
di god pogodiš dobro pogodiš.

jesmo li međutim u priči spomenuli varteksova odijela?
iako nam je tekstil u banani, varteksova odijela stvarno valjaju.

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 16:01
Znaci Capo furas odjela na shljakicu?

Ja do prije par godina nisam znao svezati kravatu :) a sad se vec osjecem ko da sam rodjen u Rene Lezardovoj ljuskici haha...

caporegime
23-01-2011, 16:07
ne. prije jesam al u zadnje vrijeme ne.
demodirala mi odijela pa ih izbjegavam nositi da mi se raja ne smije.
namjeravam skupiti neku lovu pa potražiti šanera preko dobre veze da grunem barem dva tri odjednom.

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 16:20
ne. prije jesam al u zadnje vrijeme ne.
demodirala mi odijela pa ih izbjegavam nositi da mi se raja ne smije.
namjeravam skupiti neku lovu pa potražiti šanera preko dobre veze da grunem barem dva tri odjednom.

Uff kako se prije klepalo,sad ovdje barem malo ko radi shanu te vrste,ja sam znao dobru ekipu shanera sa Rastochina (Fiume) odu dechki u Italiju pometu tamo i onda hajmo opet kad se sve rasproda...

PS kad ti spomenu demode ,naumpade mi scena iz Kajmaka i Marmelade i dvoredno kopchanje :)

caporegime
23-01-2011, 16:25
nije dvoredno nego onaj kratki rever.
sad je u modi opet onaj izduženiji.
a moram na svadbu idući vikend!!!
kako bi dobro uletila neka kataklizma, naglo zatopljenje ili slično.....pa da mogu samo u šulji

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 16:32
nije dvoredno nego onaj kratki rever.
sad je u modi opet onaj izduženiji.
a moram na svadbu idući vikend!!!
kako bi dobro uletila neka kataklizma, naglo zatopljenje ili slično.....pa da mogu samo u šulji

Carina si majke mi!

Kataklizma :) ,ma jebo sako svakako nakon treceg bokala vina sako se baca,kravata se skida,rukavi zasuchu,a shulja raskopcha da se vidi ljubavna postekija haha...

caporegime
23-01-2011, 16:34
ne bojim se ja onoga što će doći poslije trećeg bokala, nego mi neugodno DO trećeg

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 16:39
ne bojim se ja onoga što će doći poslije trećeg bokala, nego mi neugodno DO trećeg

...a da veceras malo proshetash po kvartu i bacis oko po balkonima?jos ako nije visoko :)

caporegime
23-01-2011, 16:40
tamo gdje ja živim i nije nešto da ima odijela po balkonima :rofl:rofl
prije da ću naći mandure

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 16:50
tamo gdje ja živim i nije nešto da ima odijela po balkonima :rofl:rofl
prije da ću naći mandure

zamisli koji neugodnjak klepis ljusku u komshiluku, onda te komsho sretne i ono shmeki te ,a odjelo mu odnekud poznato haha...

caporegime
23-01-2011, 16:59
obzirom kakva je ekipa u kvartu, ne da bi komšiji bilo poznato odijelo nego polovici kvarta jer kažem, odijelaši su deficitarni tamo gdje ja živim.
ipak, vratimo se temi.

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 17:29
http://www.izvorno.hr/images/007.jpg

Evo meza sad ce i pice :)

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 17:33
http://www.index.hr/images2/ante_pavelic293.jpg

...a evo i nesto da se usta pokvase...:)

Graničar Jozo
23-01-2011, 17:33
http://www.izvorno.hr/images/007.jpg

Evo meza sad ce i pice :)

jel ti znaš da ja ovog čovjeka koji je vlasnik bel-cro firme znam. preko žene smo možćda nešto i u rodu. inače pršuti su mu za 5, jer još uvijek radi po starom načinu.

inače, nisu pršuti iz cijelog drniškog kraja već samo sa miljevačkog platoa (oni najbolji). eh ljiljo, idem malo narezat.

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 17:40
jel ti znaš da ja ovog čovjeka koji je vlasnik bel-cro firme znam. preko žene smo možćda nešto i u rodu. inače pršuti su mu za 5, jer još uvijek radi po starom načinu.

inače, nisu pršuti iz cijelog drniškog kraja već samo sa miljevačkog platoa (oni najbolji). eh ljiljo, idem malo narezat.

Blago ti se jarane,a ja moram sad makarona s govedinom :)evo zena podgrijala od rucka sto je ostalo...

caporegime
23-01-2011, 19:23
Blago ti se jarane,a ja moram sad makarona s govedinom :)evo zena podgrijala od rucka sto je ostalo...

:rofl:rofl

inače, baš si me razveselio sa onim slikicama. naime, u ovo blagdansko vrijeme pred odabranim gostima iznio se upravo navedeni pršut i pio prikazani poglavnik.

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 19:29
Ovo s Poglavnikom nije losa poslovna ideja,ja mislim da se to prodaje ko halva,znas koja je potraznja za vinom s likom Musolinija,ljudi iz Austrije idu mahsuz da kupe u Italiju...a i kako poklon nekome je OK...recimo ja bi Dani ovako nesto poklonio i znam da bi se obradovo pravo...

caporegime
23-01-2011, 19:35
jednom sam u jednoj zagrebačkoj birtiji vidio vino koje se zove ein volk, ein reich, ein fuhrer s hićom na slici
u cijeloj priči zaboravismo kvalitetni paški sir koji je toliko jak brend da pažani uopće ne kolju janjce unatoč razvikanoj paškoj janjetini upravo zato da bi sva raspoloživa janjad prešla u nk ovca i davale sirovinu za sir

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 19:45
Joj da mi je sad slavonskog kulena ,a onako dobro paprenog,nazdero bi se pa taman zavrsio u dzehenemu :) a poslije jedna hladna Niksicka,pa mozda i druga i tako redom...ah meraka u zoru ranu...

zlatni_ljiljan
23-01-2011, 19:46
jednom sam u jednoj zagrebačkoj birtiji vidio vino koje se zove ein volk, ein reich, ein fuhrer s hićom na slici
u cijeloj priči zaboravismo kvalitetni paški sir koji je toliko jak brend da pažani uopće ne kolju janjce unatoč razvikanoj paškoj janjetini upravo zato da bi sva raspoloživa janjad prešla u nk ovca i davale sirovinu za sir

Jebote ovdje bi za tako nesto gazda fasovo robiju jedno 6 mjeseci i koncesiju za citav zivot...

Marta
24-01-2011, 13:03

Istina prsut im je za 5, mada meni ni Dubrovacki nije los, al ipak je tatin iz pusnice najsladji! :love

Inkvizitor
24-01-2011, 13:04
a đe ima kupit taj prshut kad je tako dobar da probam..

Marta
24-01-2011, 13:05

kod levisica je danas bitan proizvodjac

imam jedne koje nosim vec par godina, milijon puta oprane a jos super

Marta
24-01-2011, 13:06

srami se, prsut ces kupovat a u najboljim si godinama za meso susit :nene

caporegime
24-01-2011, 13:12

imaš na kvatriću na tržnici gorica.
kad uđeš u zgradu skreneš desno i imaš mali prodajni prostor tog proizvođača.
garantiram kvalitetu.

Marta
24-01-2011, 13:13
Nasi prehrambeni proizvodi su inace jako dobri. Od mesnih i mljecnih proizvoda, preko slatkisa i marmelada, vina, sokova ...

Nas je problem marketing. Lose palciramo svoje proizvode. Talijani i Spanjolci nemaju dobre suhomesnate proizvode kao mi, al ih dobro placiraju, a tako je i s vinima i ostalim stvarima.

Inkvizitor
24-01-2011, 13:15
srami se, prsut ces kupovat a u najboljim si godinama za meso susit :nene

najbolje godine za meso sušit..

znači did..:rofl

pa nisam se tome nadao maro od tebe..:cry

Inkvizitor
24-01-2011, 13:15
imaš na kvatriću na tržnici gorica.
kad uđeš u zgradu skreneš desno i imaš mali prodajni prostor tog proizvođača.
garantiram kvalitetu.

u redu..posjetit ću..

meni od dobrog, ali dobrog pršuta, ništa bolje i slađe nema..

Marta
24-01-2011, 13:16
najbolje godine za meso sušit..

znači did..:rofl

pa nisam se tome nadao maro od tebe..:cry

budes li se ko did ucio meso uredjivat, nikad kod tebe dobrog prsuta

Marta
24-01-2011, 13:17
Inace moram reklamirati malo proizvode iz svog kraja, krenit cu od livanjskog sira (na daleko ga za mene nema boljeg, mozda je tu malo u navike u igri) al je sir stvarno dobar.

Kulen iz Zita i Belja su moji favoriti.

Inkvizitor
24-01-2011, 13:19
livanjski sir bar ovaj komercijalizirani se pokvario..to više nije to..

za vrijeme Jugovine livanjski sir kupljen u dućanu, to je bila rapsodija..to svatko nije kupovao..

Marta
24-01-2011, 13:23
livanjski sir bar ovaj komercijalizirani se pokvario..to više nije to..

za vrijeme Jugovine livanjski sir kupljen u dućanu, to je bila rapsodija..to svatko nije kupovao..

U ono vrijeme nije bilo ni potrebe, kad je svaka kuca imala kravu i dosta se sirilo. Danas ga prodaju mladog i bolji ide van. Ja ga kupim u mljekari i to malo stariji i bude super.
Moram priznat da ga vecinom ostavim malo da odstoj, ako je mladji.

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 13:29
kad vi spominjete ove mlijechne proizvode sjetih se dobrih vremena,mi koji smo zivjeli u gradu kad bi se vracali sabahom iz nocnog zivota onako pjani uneredjeni vazda bi pred trgovinama krali jogurt koji su shoferi ostavljali pred trgovinama uz mlijeko...kako je samo taj jogurt shmeko pjanom insanu nako oko pola pet ujutro...sad se pred trgovinama vishe ne ostavlja ni prazna ambalaza :)

caporegime
24-01-2011, 13:43
tako sam ja majku razveseljavao jutarnjim novinama u subotu i nedjelju.
ko ostalo od para što sam ih ponio dan prije.
jadna žena nikad nije saznala da sam ja time otkrio foru kako da me ne gnjavi što dolazim ujutro doma na način d asam očerupao zavezane hrpe novina koje bi dostavljači ostavljali pred kioskom nečuvane.
šteta za ovaj livanjski.
njega volim kupiti pa se uz pršut počastiti kad koji put navečer ostanem kući.

Marta
24-01-2011, 13:44
sto se tice livanjskom sira se varate, morate kupit bas livanjski iz mljekare i to onaj klasican a ne trapist

Graničar Jozo
24-01-2011, 13:50
ima tu mare svega. treba znati izabrati.

Marta
24-01-2011, 13:57
Jozane, mislis li na sireve? Ne kuzim te ...

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 14:01
tako sam ja majku razveseljavao jutarnjim novinama u subotu i nedjelju.
ko ostalo od para što sam ih ponio dan prije.
jadna žena nikad nije saznala da sam ja time otkrio foru kako da me ne gnjavi što dolazim ujutro doma na način d asam očerupao zavezane hrpe novina koje bi dostavljači ostavljali pred kioskom nečuvane.
šteta za ovaj livanjski.
njega volim kupiti pa se uz pršut počastiti kad koji put navečer ostanem kući.

Dobra fora,mati misli kako joj je sin primjernog vladanja,pa cak ostane love i za novine ujutro...dobar si ,a i sjetih se kad ti to spomenu da sam i ja imao uvijek respekt prema svojoj majci,kad bi mi drzala vaz ,a ja napravio neki zijan,nikad joj nisam odgovorio ili nedo Bog nesto ruzno reko...majke su najbolja stvorenja koje je Bog stvorio...

Graničar Jozo
24-01-2011, 14:10
Jozane, mislis li na sireve? Ne kuzim te ...

da na sireve. baš su mi se moji kumovi žalili na te iz mljekare. a ja sam jednom kupio (nisam siguran jel sušin ili puđin) sir istog naziva i proizvođaća, al su to bila dva različita sira.

kad smo kod sireva postoji jedna mini sirana u pakovu selu (kad se krene iz šibenika za knin). sirevi su im fenomenalni.

Marta
24-01-2011, 14:16
da na sireve. baš su mi se moji kumovi žalili na te iz mljekare. a ja sam jednom kupio (nisam siguran jel sušin ili puđin) sir istog naziva i proizvođaća, al su to bila dva različita sira.

kad smo kod sireva postoji jedna mini sirana u pakovu selu (kad se krene iz šibenika za knin). sirevi su im fenomenalni.

Meni Susin sir nije los, al ga ne voli svatko jer ima poseban miris i nije ni nalik klasicnom livanjskom siru, bas zbog mirisa.

Pudjin ne bi vise nikad kupila, ogadio me, kupila sam od jednom nekoliko sireva, sva sreca pa sam prvi sama nacela, ostale sam morala bacit jer nisu valjali.
Zato nikad vise Pudjin sir.

Mislim da ovi u mljekari nemaju dovoljno vremena za sazrijevanje sira, rano ih prodaju, zato ih moras malo drzat u kartonu i okretat, ako su mladi.

Graničar Jozo
24-01-2011, 14:44
Pudjin ne bi vise nikad kupila, ogadio me, kupila sam od jednom nekoliko sireva, sva sreca pa sam prvi sama nacela, ostale sam morala bacit jer nisu valjali. Zato nikad vise Pudjin sir.

a ima ti svugdje svega. ja sam u mesnom naresku od pivca našao komad plastike, prijatelj u njegovoj kobasici pauka....

caporegime
24-01-2011, 14:55
Dobra fora,mati misli kako joj je sin primjernog vladanja,pa cak ostane love i za novine ujutro...dobar si ,a i sjetih se kad ti to spomenu da sam i ja imao uvijek respekt prema svojoj majci,kad bi mi drzala vaz ,a ja napravio neki zijan,nikad joj nisam odgovorio ili nedo Bog nesto ruzno reko...majke su najbolja stvorenja koje je Bog stvorio...

ja sam nažalost, znao biti bezobrazan i odbrusiti....... ali jedina stvar na ovom svijetu radi koje nisam krenuo krivim putem bez povratka je pogled na majku, skromnu i poštenu.
život joj i nije bio previše sklon i cijeli život je provela skromno. ali obraz nije nikad izgubila, poštenje nije imalo cijenu.
neke stvari nikad neću moći ispraviti ali i da me sad vrag odnese najdraža činjenica mi je da mi kćer najviše na moju majku liči.
mala ista svoja baba.

....pitanje za maru, ili svejedno.
koja je razlika između livanjske mljekare i puđa mljekare.
njihovi livanjski sirevi i to baš livanjski sir kao naziv pojedinačnog proizvoda, nisu isti.
oba mi valjaju ali nisu isti.

p.s. ima neka mini sirana u višićima preko puta čapljine, sir sličan livanjskom al još bolji.

Marta
24-01-2011, 15:19
ja sam nažalost, znao biti bezobrazan i odbrusiti....... ali jedina stvar na ovom svijetu radi koje nisam krenuo krivim putem bez povratka je pogled na majku, skromnu i poštenu.
život joj i nije bio previše sklon i cijeli život je provela skromno. ali obraz nije nikad izgubila, poštenje nije imalo cijenu.
neke stvari nikad neću moći ispraviti ali i da me sad vrag odnese najdraža činjenica mi je da mi kćer najviše na moju majku liči.
mala ista svoja baba.

....pitanje za maru, ili svejedno.
koja je razlika između livanjske mljekare i puđa mljekare.
njihovi livanjski sirevi i to baš livanjski sir kao naziv pojedinačnog proizvoda, nisu isti.
oba mi valjaju ali nisu isti.

p.s. ima neka mini sirana u višićima preko puta čapljine, sir sličan livanjskom al još bolji.

Livanjska mljekara ima tradiciju proizvodnje a ovi su se zakacili na taj livanjski brand kao privatnici i otvorili mljekaru u selu. Sir nazivaju isto livanjskim a nije bas isti kao onaj koji proizvodi livanjska mljekara. Sam taj naziv ljude zbuni. Kad kazem da nije isti mislim na kvalitetu.

Ja sam se jednom prevarila i nikad vise.

Marta
24-01-2011, 15:23
a ima ti svugdje svega. ja sam u mesnom naresku od pivca našao komad plastike, prijatelj u njegovoj kobasici pauka....

Moze se zalomit u svakoj proizvodnji, al njihov mi je bio katastrofa i svakom bi rekla da ga zaobidje.

caporegime
24-01-2011, 15:25
dobro da znam.
znači samo livanjska mljekara.
naime, dobar sam potrošač tog sira pa da se ne zeznem.

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 15:32
Sjeca li se ko od vas one Gavriloviceve shunkarice iz trokutaste konzerve sto je imala puno onog zeletiziranog konzervansa,joj sto je to shmekalo...

Graničar Jozo
24-01-2011, 15:35
dobro da znam.

ja se ne slažem. ali opet, valjda livnjaci bolje znaju od mene :)

Graničar Jozo
24-01-2011, 15:36
Sjeca li se ko od vas one Gavriloviceve shunkarice iz trokutaste konzerve sto je imala puno onog zeletiziranog konzervansa,joj sto je to shmekalo...

a joooj. a gladan sam. joj da hoće više 4h da razgulim kući. čini mi se da toga više nema.

Marta
24-01-2011, 15:40
dobro da znam.

Ako ti je sir mlad, ostavi ga u kutiji i svaki dan okreni. Ja ga ostavim uvijek nekih mjesec dana i okrecem i bude super, ako ga volis pikantnog.

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 15:41
a joooj. a gladan sam. joj da hoće više 4h da razgulim kući. čini mi se da toga više nema.

Sad sam trazio sliku po netu ,ima nesto sto jako podsjeca na to samo malo redizajnirano...

http://www.cromarket.com/img/p/7217-5495-home.jpg

Marta
24-01-2011, 15:41

To je stvar ukusa, neko voli Susin, kao sto sam rekla i sama ga volim pojest, al original je ipak onaj iz mljekare, sve ostalo su laznjaci.

Marta
24-01-2011, 15:43

ja vec dva sata razmisljam kad cu kuc da se namlatim kobasice, kulena, pecenice, prsuta i kisele paprike

Inkvizitor
24-01-2011, 15:44

Ima ali nije ni blizu nekadašnjem..

ljudi moramo znati, kvalitet hrane je opao i to se nikad neće, daj Bože da se varam, neće vratiti.

danas se stoka uzgaja na poznati način..napumpaju ih onim brašnom ko bildera steroidima..

kad sma bio dijete stoka je samo pasla i sijeno, svinje jele samo travu i ostatke od jela, tzv spirine..zato nema ni pršuta ko nekad ni mlijeka ko nekad ni mesa ko nekad..

nema to više..

Graničar Jozo
24-01-2011, 15:45
To je stvar ukusa, neko voli Susin, kao sto sam rekla i sama ga volim pojest, al original je ipak onaj iz mljekare, sve ostalo su laznjaci.

treba to zaštititi da ne bi imali i livanjski sir iz slovenije.

Inkvizitor
24-01-2011, 15:45
ja vec dva sata razmisljam kad cu kuc da se namlatim kobasice, kulena, pecenice, prsuta i kisele paprike

mare, kako to pričaš za jednu curu..)))

šali se mara..mara će jogurt kad dođe kući..

šali se mara..

Marta
24-01-2011, 15:47

ljudi moramo znati, kvalitet hrane je opao i to se nikad neće, daj Bože da se varam, neće vratiti.

danas se stoka uzgaja na poznati način..napumpaju ih onim brašnom ko bildera steroidima..

kad sma bio dijete stoka je samo pasla i sijeno, svinje jele samo travu i ostatke od jela, tzv spirine..zato nema ni pršuta ko nekad ni mlijeka ko nekad ni mesa ko nekad..

nema to više..

To si na zalost u pravu, nikad se to vise nece vratiti a mi cemo biti sve bolesniji.

Prije se kod nas svaki dan kuhalo svinjama, ujutro za na vecer ili u vecer za sutra dan jer je trebalo dugo da se ohladi. Moja mama i danas dan kaze, ako neces svinje drzat kao i celjade u kuci i kuhat mu, neces ni imat meso.

Marta
24-01-2011, 15:49
mare, kako to pričaš za jednu curu..)))

šali se mara..mara će jogurt kad dođe kući..

šali se mara..

posula sam se pepelom ....

pusnica je moja omiljena prostorija a i mesnica Zito ....

Marta
24-01-2011, 15:51
treba to zaštititi da ne bi imali i livanjski sir iz slovenije.

Nemam pojma jesu li to zastitili, al svakako bi trebali jer je to nesto od cega zivi dobar dio stanovnika.

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 15:52
jebote pa niko od vas ne spomenu Karlu nekad jedno od najboljih piva od Triglava do Djevdjelije naravno iza Nikshickog...mada ni Zuja nije losa,ali Karla ima tradiciju

Inkvizitor
24-01-2011, 15:55
Nikšićko pa karlovačka..to je da..to je bio poredak..

I Union ljubljansko..da..

Graničar Jozo
24-01-2011, 15:56
jebote pa niko od vas ne spomenu Karlu nekad jedno od najboljih piva od Triglava do Djevdjelije naravno iza Nikshickog...mada ni Zuja nije losa,ali Karla ima tradiciju

meni je to pivo bilo najbolje ono ljeto kad se pravilo u austriji zbog problema sa amonijakom u karlovcu. žuja mi nije nešto, al uvijek je popijem. ja ne znam kakva je vama sarajka, al meni je gorka. navodno se tehnologija skroz promijenila u odnosu na onu prije rata.

Marta
24-01-2011, 16:00
E ljudi tko je poizvodio alpinu? Jesu Zlovenci?

Meni to nedostaje!

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 16:01
meni je to pivo bilo najbolje ono ljeto kad se pravilo u austriji zbog problema sa amonijakom u karlovcu. žuja mi nije nešto, al uvijek je popijem. ja ne znam kakva je vama sarajka, al meni je gorka. navodno se tehnologija skroz promijenila u odnosu na onu prije rata.

Sarajka je gofno ,pishaka,od bosanskih pivovara dolazi samo u obzir Premindzero ali se i on pokvario u zadnjih par godina...

PS nema vise kod nas nista da valja nema vise nekad popularnog sarajevskog mehkog marlbora,sad samo pushimo kar :)i to vec godinama ,al ko nas jebe kad nismo znali uzivati u sarajevskom machku

Inkvizitor
24-01-2011, 16:07
uuuuu kad ljiljan spomenu sarajevski marlboro...nikad više takve cigare..nikad..

to je bila cigara..

al nije to da smo je samo ovdje šmekali..sarajevski marlboro je bio među tri marlbora na svijetu..

u kategoriji tih blend cigareta..valjda se tako veli.

a duhan je za njega sađen kod Orašja..to sam negdje čitao.ne znam jeli istina.

al nikad više takve cigare....kako se on potezo..iza ušiju je pucalo..

caporegime
24-01-2011, 16:08
najbolja cigara svih vremena je doitsa sarajevski marloboro.ž
navodno se nikša pokvarila, a sarajevsko nije loše ako se dobro ohladi.
iako ne volim kupovati išta od slovenaca ostaje istina da su union i zlatorog odlična piva.
prošlo ljeto sam htio kušati neki tuzlanski nektar nažalost u ćevapdžinici nisu posluživali pivo.
ali vratimo se na kupujmo hrvatsko jer kako je krenulo, proširot ćemo hrvatsku sve do iza granica bivše jugoslavije.

caporegime
24-01-2011, 16:08
uuuuu kad ljiljan spomenu sarajevski marlboro...nikad više takve cigare..nikad..

to je bila cigara..

al nije to da smo je samo ovdje šmekali..sarajevski marlboro je bio među tri marlbora na svijetu..

ti si pušio???

Inkvizitor
24-01-2011, 16:12
ti si pušio???

čuj pitanja..zašto ne bi pušio..

Marta
24-01-2011, 16:16

to je bila cigara..

Kad si spomenuo taj duhan iz Orasja. Veli jedna zena koja je zivjela od duhana, inace je iz Tolise, kako su imali visoko kvalitetan duhan koji nije nikad bio problem prodati, otkup je bio garantiran a kaze danas nema vise takvog duhana, veli da je rat sve prokleo, pa i zemlju ....

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 16:17
Od vasih cro gara meni je nekako najvise bila draga Opatija i filter 160,valjda zato sto ga je pusila raja i radnichka klasa iako sam u filteru znao naletiti na panj umjesto duhana... TDR je bila dobra za gare pravo...

Inkvizitor
24-01-2011, 16:23
Opatije je bila za kronere, smrdila je na kilometar..

najjača je bila fora sa filter Jugoslavijom..

- aj zapali Opatiju
- neću hvala ja ću zapalit Jugoslaviju

al u probranom društvu da ne bi bilo tamburanja po bubrezima.

maro, to je bio taj duhan, oraški, za sarajevski marlboro

caporegime
24-01-2011, 16:23
čuj pitanja..zašto ne bi pušio..

pa dok sam ja popušio kutiju cigara ti nisi ni jednu.
valada prestao jel?

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 16:27
Opatije je bila za kronere, smrdila je na kilometar..

najjača je bila fora sa filter Jugoslavijom..

- aj zapali Opatiju
- neću hvala ja ću zapalit Jugoslaviju

al u probranom društvu da ne bi bilo tamburanja po bubrezima.

maro, to je bio taj duhan, oraški, za sarajevski marlboro

Dobar fol skroz!

Ipak definitivno najodvratnija gara ikad proizvedena je LD, a sto je to smece bilo,to ni zatvorenik ne bi pushio...

Marta
24-01-2011, 16:28
Mislim da je od Opatije umrlo vise ljudi nego sto je nastradalo u zadnjem ratu.

Mene za tu Opatiju vezu lijepe uspomene, uvijek me uhvati neka melankolija, naviru sjecanja, stvori mi se neki smjesan osmjeh na licu kad netko spomene Opatiju.

Marta
24-01-2011, 16:31
pa dok sam ja popušio kutiju cigara ti nisi ni jednu.
valada prestao jel?

To ti on kopira mene, zna da sam ja prestala pa mora i on :009

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 16:41
a bez ovog moji frizideri nisu ni ovdje, vazda dvi tegle u "prichuvi" :)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/Ajvar_hot_Podravka.jpg

Marta
24-01-2011, 16:42
Pa nismo ni vegetu spomenuli

zlatni_ljiljan
24-01-2011, 16:52
http://www.mjeracipica.pondi.hr/mjeracpooblikuboce.jpg

jel neko za konkretno picence ?

Badelinjo je metastaza alkoholizma,ovo je smrt za jetru :)

caporegime
24-01-2011, 16:53
neka hvala......ovo je brat blizanac mirogojčeka

zaba1111
24-01-2011, 20:59
Meni Susin sir nije los, al ga ne voli svatko jer ima poseban miris i nije ni nalik klasicnom livanjskom siru, bas zbog mirisa.

Pudjin ne bi vise nikad kupila, ogadio me, kupila sam od jednom nekoliko sireva, sva sreca pa sam prvi sama nacela, ostale sam morala bacit jer nisu valjali.
Zato nikad vise Pudjin sir.

Mislim da ovi u mljekari nemaju dovoljno vremena za sazrijevanje sira, rano ih prodaju, zato ih moras malo drzat u kartonu i okretat, ako su mladi.

Dobar je i puđin i Sušin , ali kad sazrije. Ne valja im rađa jer kad ne mogu napripravit prodaju nezrele, ali zato treba znat izabrat, kako kažeš ovi bolji idu za izvoz.

U ono vrijeme nije bilo ni potrebe, kad je svaka kuca imala kravu i dosta se sirilo. Danas ga prodaju mladog i bolji ide van. Ja ga kupim u mljekari i to malo stariji i bude super.
Moram priznat da ga vecinom ostavim malo da odstoj, ako je mladji.

zaba1111
24-01-2011, 21:04

nema to više..

Spirine:rofl, to je praktično bio biološki odpad iz kuhinje ("Baci u spirine").
Znači u tome je problem, nema pršuta bez spirina, mora biti raznovrsna prehrana.

Inkvizitor
24-01-2011, 22:31
spirine, ostaci od hrane nego što. A nije samo to, brala se trava svaki dan, pa krumpiri, oni sitniji, pa onda meća..ma gudini su jeli samo takvu hranu..

Graničar Jozo
25-01-2011, 08:54
E ljudi tko je poizvodio alpinu? Jesu Zlovenci?

Meni to nedostaje!

ja ih imam sad na sebi i nisam nešto previše zadovoljan. nakon mjesec dana poderalo mi se platno na petama, a i kiša je počela ulaziti (iako su kišne cipele). kako je koža mekana počela se čupati oko vezica. recimo da je ocjena jedna ok trica.

Marta
25-01-2011, 09:47
Dobar je i puđin i Sušin , ali kad sazrije. Ne valja im rađa jer kad ne mogu napripravit prodaju nezrele, ali zato treba znat izabrat, kako kažeš ovi bolji idu za izvoz.

Sam si rekao da im ne valja radja :011:rofl

Susin sir je meni ok, ja ga volim pojest, al Pudjin mi je katastrofa. Nemas ti kao kupac ni nekog velikog izbora ako kupujes u obicnom ducanu, u tom je stos.

Marta
25-01-2011, 09:48
ja ih imam sad na sebi i nisam nešto previše zadovoljan. nakon mjesec dana poderalo mi se platno na petama, a i kiša je počela ulaziti (iako su kišne cipele). kako je koža mekana počela se čupati oko vezica. recimo da je ocjena jedna ok trica.

:rofl:rofl:rofl:rofl

ja sam mislila na sok

Graničar Jozo
25-01-2011, 10:38
:rofl:rofl:rofl

ja sam mislila na sok

ha ha. jel to onaj sa slovima na čepovima? ja sam se tako naučio pisat :)

Marta
25-01-2011, 11:06
ne sjecam se, al je bio najbolji

ja bi ga pila cim bi oci otvorila i one fructalove za bebe, pa borovnica, ako se ne varam ona je bila banjalucka

caporegime
25-01-2011, 13:16
ne sjecam se, al je bio najbolji

ja bi ga pila cim bi oci otvorila i one fructalove za bebe, pa borovnica, ako se ne varam ona je bila banjalucka

hmn, tema je kupujmo hrvatsko.
ja još nisam naletio, osim piva, na išta slovensko da je nešto opako bolje od našega, samo što su slovenci imali znanja kako to prezentirati i reklamirati.
ja se kladim da su sad končarevi uređaji bolji od gorenjeovih.

Marta
25-01-2011, 13:40
hmn, tema je kupujmo hrvatsko.
ja još nisam naletio, osim piva, na išta slovensko da je nešto opako bolje od našega, samo što su slovenci imali znanja kako to prezentirati i reklamirati.

ma to je pice mog djetinjstva, mislim da su oni proizvodili

ide mi mama neki dan kupit novu perilicu i hoce opet neku od gorenja, reko neces :rofl

caporegime
25-01-2011, 13:49
ma to je pice mog djetinjstva, mislim da su oni proizvodili

ide mi mama neki dan kupit novu perilicu i hoce opet neku od gorenja, reko neces :rofl

e kvragu
pa zar u njemačkoj pa gorenje

Graničar Jozo
25-01-2011, 13:50

problem je što ih nemaš baš kupiti. ne znam kako je u ZG, ali ovdje po dalmaciji naći lijep končarov uređaj je avantura.

Marta
25-01-2011, 13:58
e kvragu
pa zar u njemačkoj pa gorenje

to ti je ono, imala sam ju nekad i bila je dobra, ova mi je riknila i moram kupit onu koja mi je nekad bila dobra :018:018

plasiraju ti se oni sad svugdje

caporegime
25-01-2011, 14:08
gorenje više nije dobar proizvod.
ostalo samo ime.
a končar se puno poboljšao.
ima mi mama i šparet i hladnjak i rade godinama bez ikakvih problema

zlatni_ljiljan
25-01-2011, 14:15
gorenje više nije dobar proizvod.
ostalo samo ime.
a končar se puno poboljšao.
ima mi mama i šparet i hladnjak i rade godinama bez ikakvih problema

Jaci je Obodin :)
http://www.bhdani.ba/slike/Ilustracije/frizider_obodin_facebook_com_700x933_.jpg

dajgle sta je stroj,vaki je imala moja nena rahmetli

Graničar Jozo
25-01-2011, 14:31
Jaci je Obodin :)
dajgle sta je stroj,vaki je imala moja nena rahmetli

pitali mog rođaka šta piše ono na frižideru. i slovka on slovo po slovo O B O D I N. Pitaju ga šta si pročitao i kaže on frižider! :)

caporegime
25-01-2011, 14:58
pa i fićo je dobar auto. a znaš zašto?
to je čista mehanika, nema se na njemu šta pokvarit.

Škutor Mate
26-01-2011, 09:17
Nas je problem marketing. Lose palciramo svoje proizvode. Talijani i Spanjolci nemaju dobre suhomesnate proizvode kao mi, al ih dobro placiraju, a tako je i s vinima i ostalim stvarima.

Imaju oni i te kako dobro suvo meso koje kod nas niko ne zna napraviti samo košta toliko da padneš na guzicu. I sve se proda.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jam%C3%B3n_ib%C3%A9rico

Najprije autohtona španjolska crna svinja šeta dubovima šumama i rani se žirevima, a sam pršut nakon sušenja zrije do tri godine. I košta recimo 7 kila priko 300 Eura

http://www.spanishtaste.com/pata-negra/pata-negra-hams/iberian-bellota-ham-from-extremadura.html

http://www.eljamoncito.com/english/hams.html

Ili pazi ove cijene u Americi:

Now after a USDA ruling effective January 2009, all hams will arrive "pata negra sin pata" (without the telltale black hoof). To make it worse, the ruling added a punitive 100 percent tariff on all bone-in Iberico hams, which will double the price of any delivered after March 2009. So one of these ridiculously expensive (and seriously delicious) $1,400 hams will now set you back $2,800. Talk about starting the year off on the wrong foot.

http://www.seriouseats.com/2009/02/iberico-ham-more-expensive-not-have-black-hooves-pata-negra.html

Masovna proizvodnja u zadnji 20g kod nas uništava ono što se naziva pršutom. Ja svega mi kod nas nisam okusio pršut iz trgovine da valja, da je i blizu domaćem. Normalno ako je domaći uredno i od domaći svinja napravljen, na domaćoj buri sušen i da je bar dvi godine zrijo. I da se do tad nije ucrva. :)

Škutor Mate
26-01-2011, 09:21
Pršut koji je zrijo manje od godinu ipo dana ne bi se smio zvat pršutom. Ono što nam prodaju u trgovinama je čista privara. Oni ga posole, utope u kemikaliju koja miriši na dim i prisuše u umitnim sušarama da bude tvrd i na to nalipače etiketu pršut, a jedva prošlo par miseci od klanja. Ja bi strilja za tako nešto.

Graničar Jozo
26-01-2011, 09:28
Pršut koji je zrijo manje od godinu ipo dana ne bi se smio zvat pršutom. Ono što nam prodaju u trgovinama je čista privara. Oni ga posole, utope u kemikaliju koja miriši na dim i prisuše u umitnim sušarama da bude tvrd i na to nalipače etiketu pršut, a jedva prošlo par miseci od klanja. Ja bi strilja za tako nešto.

ovisi o proizvođaču. nije da reklamiram, al ova firma koju je ljiljan stavio pršute suši godinu dana i tek onda idu u prodaju. na koncu ih se samo stavi u nekakav plin na nekoliko dana. valjda zbog HACCP sustava.

Škutor Mate
26-01-2011, 09:30
A od domaći industrijski prozvoda još od mali nogu sam se navuka na neke i nema šanse da ih strani ili novi proizvodi zaminu. :)

recimo

http://www.podravka.hr/repository/images/_variations/2/2/22de34dd1ecd78565b87d39adce74600_content_medium_no aspect.jpg

ROGONJA (http://www.podravka.hr/brandovi/vijesti/podravkin-govedi-gulas-dobio-medunarodno-priznanje-superior-taste-award)

Škutor Mate
26-01-2011, 09:33
ovisi o proizvođaču. nije da reklamiram, al ova firma koju je ljiljan stavio pršute suši godinu dana i tek onda idu u prodaju. na koncu ih se samo stavi u nekakav plin na nekoliko dana. valjda zbog HACCP sustava.

Eto, da oće imat pravi pršut mora bi ga držat još godinu dana u nečemu što je ekvivalent konobi, dakle ne smi se sušit više jako nego samo zorit. To što on nakon godinu dana (znači još nije zrio) ide u supermarket znak je da će se samo prisušit na centralnome grijanju i to vrlo brzo. Što bude dulje sta na polici to će bit samo tvrđi, a ne zriliji jer mu uvjeti nisu dobri za zrenje. Da su dobri uvjeti za zrenje pršuta znate po tom što ga je uvatila plisan, mora biti određena doza vlage u zraku. A u dućanu nema plisnivi pršuta jer je zrak prisuv. Pogotovo zimi. Zapravo bi na svakom pršutu triba pisati datum kad je svinja zaklana i kad je pršut izaša iz "konobe" (kad je završilo zrenje).

Ilirk@
26-01-2011, 09:52
ja preferiram domaći proizvod, ali samo dok postoji ova izuzetna simbioza mene i moje svekrve, tako da ne kupujem povrće osim kad u nas nestane, a i onda ga kupujem u domaćih proizvođača za koje znam gdje im vrše otkup.
za ono što ne znam, pitam za podrijetlo.
mlijeko kupujem od vindije jer sam othranjena na njemu i trošim ga dnevno od 0,5-1,0 litra, onako, umjesto vode; jogurte ne preferiram; meso kupujem u mesnici za koju znam da ne prodaje lijanovićevo; suhomesnate proizvode baš i ne kupujem, ali kad kupujem, onda kupim pikovo ili gavrilovićevo, pršut je redovito domaći; voće kupim kakvo god jer nemam izbora; od sokova i ostalih pića kupujem cedevitu i jamničku; pivo ne trošim, ali ako popijem, onda je to heineken (priznajem); alkohol ne trošimo; od odjeće kupujem ono što je na sniženju :D biram kvalitetno i ono što mi se sviđa, ne gledam podrijetlo; frizura mi je u vlastitoj režiji pa mi dođe nešto kao poludomaći proizvod (švarckof farba); benzina je mađarska i eto... ne mogu se više ničeg sitit.

Škutor Mate
26-01-2011, 10:22
A Slovenci imaju ipak nešto brez čeg ja ne mogu

http://www.cockta.eu/hr/

mada smo ji sad kupili pa je recimo ko pola naška :)

puno mi je bolja od Cole, a i ima puno manje šećera te nema ortofosforne kiseline, a ni kofeina

Ilirk@
26-01-2011, 10:27
ja isto radje kupujem koktu umisto kole, ali to ionako kupujem kad su rođendani ili kad će mi netko doći da eto ima i toga.. djecu učim da ne piju gazirano.

Škutor Mate
Što se tiče sira draži mi je sad ovaj novi Vita sir što se prodaje u Gorici nego Livanjski. Livanjaski me živcira najviše što brzo pusti masnoću, moraš ga pojist praktično odma kad si ga nariza i to cili kolut. Nema držanja. Dok je tek narizan dobar mi je. Ali ja i onako više volim jače, zrilije sireve ko što je recimo Old Amsterdam.

http://www.3rdchannel.com/imgs_storefront/7/7_36_1.jpg

caporegime
žalosno je da netko na temelju imena i slave hrvatskog pršuta pokuša zaraditi time što će masovnijom proizvodnjom samo upropastiti ime.
preporučujem ne kupovati pršute od proizvođača dalmes i voštane jer mi se nije svidjelo.
ima par proizvođača dobrog pršuta ali najbolji je kao i vino ako ga čovjek sam radi za svoju dušu.
ako zna, dabome, ne da se ja sad idem igrat ili slično.
žalosno je da netko ne udari šakom od stol i uvede reda u pršutarstvo jer će uskoro hrvatski pršut postati sinonim za sumnjiv proizvod kako je krenulo.

Ilirk@
26-01-2011, 10:29
old amsterdam više ne mogu nigdje kupiti :(
budi dobar pa mi ponesi kad pođeš amo, platit ću ti spužima :)

Ilirk@
26-01-2011, 10:31
žalosno je da netko na temelju imena i slave hrvatskog pršuta pokuša zaraditi time što će masovnijom proizvodnjom samo upropastiti ime.
preporučujem ne kupovati pršute od proizvođača dalmes i voštane jer mi se nije svidjelo.
ima par proizvođača dobrog pršuta ali najbolji je kao i vino ako ga čovjek sam radi za svoju dušu.
ako zna, dabome, ne da se ja sad idem igrat ili slično.
žalosno je da netko ne udari šakom od stol i uvede reda u pršutarstvo jer će uskoro hrvatski pršut postati sinonim za sumnjiv proizvod kako je krenulo.

tko mora kupovati pršute, toplo mu preporučujem ovog proizvođača

http://www.mijukic-prom.hr/

radi sa tomy-ijem i u njihovim dućanima ga ima kupiti po uistinu povoljnim cijenama, a "pari" ko pravi domaći.. jedini pršut kojeg se ne bih sramila staviti na stol, a da je iz dućana.

Graničar Jozo
26-01-2011, 10:35
http://www.vjesnik.hr/Pdf/2009%5C08%5C26%5C28A28.PDF

caporegime
26-01-2011, 10:35
tko mora kupovati pršute, toplo mu preporučujem ovog proizvođača

http://www.mijukic-prom.hr/

radi sa tomy-ijem i u njihovim dućanima ga ima kupiti po uistinu povoljnim cijenama, a "pari" ko pravi domaći.. jedini pršut kojeg se ne bih sramila staviti na stol, a da je iz dućana.

čuj ti njega...dalmatinski pršut. a stometara niže preko grane je hercegovački pršut.
a koja je uopće razlika između hercegovačkog i dalmatinskog ili istarskog pršuta?
jel samo u imenu ili i u procesu proizvodnje, okusu....

caporegime
26-01-2011, 10:38

ima ga mislim u intersparu.
stvarno vrijedi.

Ilirk@
26-01-2011, 10:46
čuj ti njega...dalmatinski pršut. a stometara niže preko grane je hercegovački pršut.
a koja je uopće razlika između hercegovačkog i dalmatinskog ili istarskog pršuta?

kako bolan ne znaš? pa ne puše ista bura u šperkovini i u ercegovini :)

caporegime
26-01-2011, 10:53
kako bolan ne znaš? pa ne puše ista bura u šperkovini i u ercegovini :)

zar te ugrizao stipe mesić i zarazio svojom logičim slijedom razmišljanja B-);)

Ilirk@
26-01-2011, 11:09
sad si me sjetio onog našeg filma od neku večer, infekcija se zove... :D

Graničar Jozo
26-01-2011, 11:10

u proizvodnji. ja mislim da se istarski guli skroz. a imotski je drugačiji u obradi koljena (bar su mi tako rekli, al čini mi se da je to razlika zanemariva). neki opet skidaju meso do same kosi - spoja kosti, dok neki to ostavljaju. onda ide svima soljenje i stavljenje pod piz.

Škutor Mate
26-01-2011, 11:20
Istrani, zapravo Romano Božac je smislijo sušenje pršuta bez dima

Škutor Mate
26-01-2011, 11:23
old amsterdam više ne mogu nigdje kupiti :(
budi dobar pa mi ponesi kad pođeš amo, platit ću ti spužima :)

ma za spuže ću ti cilo kolo donit :D

ako su balavi kako triba :)

ali čudi me da nema u novom superkonzumu, oni su inače glavni za old amsterdam i najjeftiniji je kod njizi pogotovo oko Božića kad ga znaju spustit u po cine

caporegime
26-01-2011, 11:25
sad si me sjetio onog našeg filma od neku večer, infekcija se zove... :D

bravo. film. nešto što nije dobar hrvatski proizvod. mnažalost ali je tako.
sačuvaj me bože, pa ono je čisti trash.
i to od krste papića koji iza sebe ima velika djela.
to mi nije jasno, nekad režiser ima tako dobar film iz sebe a nekad napravi takav trash da je to bože sačuvaj.
specifično za hrvatsku.

Ilirk@
26-01-2011, 11:55
ne znam zašto, ali meni nikad nisu ležali hrvatski filmovi.
mračni su, tjeskobni, nerealni, nemoralni, usiljeni ali i propagandistički. naročito oni o ratovima i posljeratnim političkim zbivanjima.

ne mogu vjerovati da, reimo, nemamo neki kvalitetan povjesni spektakl o zrinskima, na primjer. ili o knezu domagoju. ili o kralju zvonimiru...

da je amerima takvu povijest, oni bi čudesa radili. imaju stotine filmova o alamu, a mi nemamo ni o đurđevačkim picokima.

to je ta priča o nedostatku samopoštovanja.

i onda se vi pitate što ja poludim kad i od svojih moram slušati i čitati kako smo vaki, naki, posrani, nikakvi.. ma...

Inkvizitor
26-01-2011, 12:14

jesu to isti oni pršuti s početka priče..

caporegime
26-01-2011, 12:21
jesu to isti oni pršuti s početka priče..

preporučujem.
kad uđeš u tržnicu, skreni lijevo i nakon nekoliko metara vidjet ćeš im prodajni prostor.

Inkvizitor
26-01-2011, 12:22
Aha..sad vidim da je to onaj s početka..

Graničar Jozo
27-01-2011, 11:32
preporučujem.
kad uđeš u tržnicu, skreni lijevo i nakon nekoliko metara vidjet ćeš im prodajni prostor.

nemoj previše hvaliti da očekivanja ne budu prevelika. :)

Graničar Jozo
27-01-2011, 11:34
Nego zna li itko šta bi sa onim našim elektro vozilom o kojemu se pisalo na veliko prije nekih pola godine? Jel se pronašao investitor? Čini mi se da se auto zvao koncept ili tako nekako. Barem bi sada mogli imati autoindustriju ako bi se krenulo s tim ozbiljno.

Marta
27-01-2011, 11:44
Cokolino i linolada su najbolji proizvodi na svijetu!

Marta
27-01-2011, 11:48
ma za spuže ću ti cilo kolo donit :D

ako su balavi kako triba :)

ali čudi me da nema u novom superkonzumu, oni su inače glavni za old amsterdam i najjeftiniji je kod njizi pogotovo oko Božića kad ga znaju spustit u po cine

Neznam dal me osjecaj vara, al uvijek mislim da ga slabo prodaju kad ga tako snize!

Inace je meni favorit medju sirevima.

Inkvizitor
27-01-2011, 11:57
nemoj previše hvaliti da očekivanja ne budu prevelika. :)

p'0a valjda ste jeli..zna se šta je odličan pršut..ako se znoji pod nožem, ako je rumen, ako mu je slanina bila i ako se topi u ustima

Graničar Jozo
28-01-2011, 10:50
a bez ovog moji frizideri nisu ni ovdje, vazda dvi tegle u "prichuvi" :)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/Ajvar_hot_Podravka.jpg

iVar?

...............

Marta
31-01-2011, 15:42
coko bananko je jedan od najboljih slatkisa

bajadera, cokolada s rizom ....

zlatni_ljiljan
03-02-2011, 20:51
jebote sad sto sam vidio nisam mogo ochima vjerovati,bio sam na onom sajtu njushkalo.hr i gledam neke dzidzabidze sto bi reko nas grobar,nekakvu militariju ,kad tamo lik prodaje spomenicu domovinskog rata za 240 kn...ne mogu vjerovati da neko tako moze ne poshtovati rodjenu zemlju,ali mislim da je sigurno ne prodaje taj ko je zaradio...svashta ces vidjeti

caporegime
03-02-2011, 20:56
spomenica domovinskog rata je orden koji se da je svakome tko je bio u ratu.
bio on dragovoljac, na sili mobilizarni koji je proklinjao i boga i vraga što mora na ratište, ili pocajac ili bilo tko sa statusom branitelja a takvih je koliko hoćeš.
nije to orden koji se da je za neke zasluge.
kako u ovoj zemlji ima gamadi bez časti i ponosa koliko hoćeš ne bih se čudio da je među svim tim ljudima i tisuće onih koji su intimno navijali da hrvatska izgubi rat, a bili su dovoljno pametni i plašljivi da šute dok su bili mobilizirani.
među nama rečeno, sama ta spomenica i ne znači puno ali doista jest gadljivo kad netko dio sebe, dio povijesti, dio svoje časti bez obzira na osobni stav prema svemu što se dogodilo, ide prodavati.
ali takvih ljudi kako rekoh ima.takvi sa žudnjom čekaju kad će im roditelji umrijet da ih mogu naslijediti.

zlatni_ljiljan
03-02-2011, 20:59
Ok ,ja sam konto da je to vojno odlikovanje za posebne zasluge u ratu...ja mislim da je svaki pravi ratnik ponosan na svoje odlikovanje i da bi prije crko nego ga prodo,to su vjerovatno kako kazes djeca koja su se dokopala tih spomenica ko zna kako ,pa pokusavaju to utopiti...

caporegime
03-02-2011, 21:04
Ok ,ja sam konto da je to vojno odlikovanje za posebne zasluge u ratu...ja mislim da je svaki pravi ratnik ponosan na svoje odlikovanje i da bi prije crko nego ga prodo,to su vjerovatno kako kazes djeca koja su se dokopala tih spomenica ko zna kako ,pa pokusavaju to utopiti...

ma to su bjednici.
doživjeli šokove i traume za vrijeme mobiliziranosti pa sad izigravaju ko neke borce koji ovim putem protestiraju protiv svega.
kao , žele reći; -evo šta nam je borba dala.
ni jedan pravi fajter to ne radi, to rade oni koje slobodno moš šutnut nogom u guzicu a koji se neće ni okrenuti od straha da mu ne okineš i šljagu.

Ilirk@
03-02-2011, 21:58
vojnička i ratnička čast. to je ono što prodaju s ordenjem, ali sjetit će se kad bude kasno...

Graničar Jozo
09-02-2011, 08:18
Kolumbo čokolada!!!

Graničar Jozo
09-02-2011, 13:16
Pljačkajmo hrvatsko!! S kuburom!

http://www.vecernji.hr/vijesti/posvadala-se-poslu-poslala-muza-da-im-pljacka-trgovine-clanak-250312

Vepar
14-02-2011, 13:44
Ono što ja mrzim je kad domaći proizvođači stavljaju na trižište strane proizvode pod svojim imenom, a to je sve češća praksa. A ne znam jeste li primjetili, ali veliki trgovački lanci često (pogotovo kad su u pitanju mliječni proizvodi) samo stave kako oni stavljaju taj proizvod na tržište i da je "proizvedeno u Hrvatskoj", a uopće ne napišu ime proizvođača. Time su oni preuzeli odgovornost za nedostatke stvari i zadovoljili zakonsku obvezu, ali mislim da to nije pošteno prema kupcu.

caporegime
14-02-2011, 13:47
da? mislim da su dužni navesti i pravnu osobu koja je proizvela određeni proizvod.
jer u protivnom deklaracija nije u skladu s doredbama Zakona o zaštiti potrošača.

Graničar Jozo
14-02-2011, 13:50
Robne marke često to rade, tako da se pod k-plus ili lidlovim proizvodima mogu naći proizvodi iz poljske, mađarske, srbije, pa čak i iz BiH.

Vepar
14-02-2011, 13:55
Moguće je da krše taj zakon, ne bi me čudilo. A znam da u ZOO-u ima neka odredba da su uvoznik i osoba koja stavlja u promet neku stvar izjednačeni s proizvođačem, sad ne znam odnosi li se to samo za odgovornost za nedostatke i garanciju ili za sve. Da, Konzum to radi, a i drugi.

caporegime
14-02-2011, 14:00
K-plus nije strogo hrvatski proizvod nego robna marka trgovačke kuće koju može proizvesti bilo tko.
tako da to nije toliko sporno.
osobno ne kupujem takve marke.
eventualno ako piše "proizvedeno u hrvatskoj" ili u bih ( a da nije prijedor, doboj ili tako nekako)
svi K-plus čokoladni namazi su proizvedeni u čitluku, proizvodi ih BarPeh, čak i nije loše za tu cijenu.

caporegime
28-02-2011, 10:34
http://www.jutarnji.hr/cak-95--namjestaja-iz-uvoza-je-opasno--stetno-i-neispravno/928274/

nažalost nije namještaj čokoladica da se odmah možeš odlučiti i da je ima u svakom dućanu i kisoku

Graničar Jozo
01-03-2011, 08:14
Ima i domaćih stolara koji to rade po mjeri, ali su i skupi da je to za popizdit. neki obični "natkaslić" dođe te 1.500 kn.

caporegime
01-03-2011, 10:56
bolje i to nego za male pare jebavat se sa garancijama i traženjem popravka ili novog namještaja.
znam djevojku koja radi u phoenix nečemu iz sesveta koja firma uvozi kineski namještaj.
posao pravnika se tamo svodi na zajebavanje s jamstvima koje ljutiti građani potežu nakon što im se raspadne namještaj već u prvom mjesecu korištenja.

zlatni_ljiljan
01-03-2011, 11:15
udoban krevet je preduvjet dobrog sna,sve mogu tolerirati ali los krevet ne,sta cu kad sam ko medjed i volim soviti kochojek,a ne da podamnom shkripi,jes da godisnje moram promijeniti madrac jer se ugnjeci podamnom...

Graničar Jozo
01-03-2011, 11:47
udoban krevet je preduvjet dobrog sna,sve mogu tolerirati ali los krevet ne,sta cu kad sam ko medjed i volim soviti kochojek,a ne da podamnom shkripi,jes da godisnje moram promijeniti madrac jer se ugnjeci podamnom...

definitivno. dobar krevet je must have. :D Ja ga nemam, pa sam umoran kao pas svako jutro. ni kava više ne pomaže. još jedino amfetamini...

nije problem ni platiti kad bi ulagao u svoj stan.

Vepar
01-03-2011, 13:40
Meni ne smeta kakav god da je. Ne mora biti ni namješten, a madrac nisam mijenjao godinama.

caporegime
01-03-2011, 13:46
sjećam se da sam se najodmorenije osjećao ujutro kad bi prespavao noć na klupi.
kako to?

Graničar Jozo
01-03-2011, 13:52
sjećam se da sam se najodmorenije osjećao ujutro kad bi prespavao noć na klupi.
kako to?

da nije adrenalin kad bi skužio da si spavao na klupi.

caporegime
01-03-2011, 14:17
nije. pa nisam se besvjesno stropoštao na klupi pa se poslije pitao gdje sam i što to radim.
nekad je nužda tjerala na razne stvari.

zlatni_ljiljan
01-03-2011, 17:48
spavo sam ja i na patosu nije da nisam,pa ujutro ustanem ko da me pregazio shleper,ali sto je gadno guziti na losem krevetu,to cete se sigurno svi sloziti samnom,jednom ja tako taslachim kad propade krevet jebem ti sunce,kad se ne polomih ziv ,ni ne zavrsih ko chojek :) beshika je zakon jebo sve ostalo...

Graničar Jozo
06-04-2011, 13:42
Crobus

Zna li itko više o ovome? Jučer je bilo u dnevniku pa me zainteresiralo

http://www.poslovni-savjetnik.com/investitor/made-hrvatska-crobus-krece-sa-serijskom-proizvodnjom

caporegime
17-05-2011, 12:53
http://www.vecernji.hr/vijesti/rijeka-srijemska-mitrovica-projektu-vrijednom-5-milijuna-eura-clanak-288386

iako ovo i nije loša poslovna vijest ne mogu se oteti dojmu da je ovdje puno toga napravljeno u vidu novog bratstva i jedinstva.
nisu li se mogli lakše zaposliti kapaciteti riječne luke vukovar?

caporegime
04-06-2011, 16:06
http://www.vecernji.hr/vijesti/licki-pivar-mjesnim-izborima-pobijedio-darka-milinovica-clanak-294980

lik je inače spaljen ko vijetnam 1969.
inače PRODAJE PIVA U VELEPRODAJAMA nema a ako nanjuši da je možebitni distributer ili ugostitelj jugović, nema piva za njega!
uvjerljivo najbolje pivo u hrvatskoj.

Vepar
04-06-2011, 23:24
Šteta što nema više takvih povratnika-poduzetnika.

caporegime
30-06-2011, 09:25
http://www.vecernji.hr/biznis/gradnja-vojnih-oklopnjaka-podize-prihode-dure-dakovica-clanak-305565

http://www.vecernji.hr/vijesti/danko-koncar-spasava-gaj-fm-propasti-clanak-305770

a mi zapravo proizvodimo i kvalitetno oružje i kvalitetan namještaj

NorthStand
30-06-2011, 15:03
http://www.vecernji.hr/vijesti/licki-pivar-mjesnim-izborima-pobijedio-darka-milinovica-clanak-294980

lik je inače spaljen ko vijetnam 1969.
inače PRODAJE PIVA U VELEPRODAJAMA nema a ako nanjuši da je možebitni distributer ili ugostitelj jugović, nema piva za njega!
uvjerljivo najbolje pivo u hrvatskoj.

Definitivno, haha.

NorthStand
30-06-2011, 15:05
http://www.vecernji.hr/biznis/gradnja-vojnih-oklopnjaka-podize-prihode-dure-dakovica-clanak-305565

http://www.vecernji.hr/vijesti/danko-koncar-spasava-gaj-fm-propasti-clanak-305770

a mi zapravo proizvodimo i kvalitetno oružje i kvalitetan namještaj

Al što se tiče proizvodnje oružja, iza srbije smo, ne toliko kvalitetom koliko kvantitetom. Po meni morali bi više ulagat u "vojnu industriju", i vojsku jer premalo ulažemo u to, a i povećanje proizvodnje u tom djelu gospodarstva bi zasigurno smanjilo nezaposlenost.

caporegime
30-06-2011, 15:08
mogli smo i kvantitetom. proizvodilo se kod nas i minobacača i haubica, streljiva, oklopnih vozila, snajpera, tenkova.......da ne govorim o ostaloj opremi. pokazalo da su čizme, kacige, odore, pištolj a uskoro i puška na najvišim svjetskim standardima.
zašto to ne ide, i tko koči.....ne znam.

caporegime
19-09-2011, 11:27
http://www.vecernji.hr/biznis/kako-pronaci-put-srpske-proizvode-hrvatsko-trziste-clanak-328212
ja se pitam kakve su ovo idiotarije?
znači li to da hrvatska trebala biti dužna kupovati srpsku robu da bi se eto smanjio debalans u robnoj razmjeni?
da bi građani po direktivi trebali kupovati srpske proizvode da se ujednači platna bilanca?
kak oto da srbi traže jedino od hrvatske.
što ne traže takav balans od njemačke, italije ili slovenije.
dokad ćemo morati slušati lupetanja ovakvih ekonomskih kvazistručnjaka koji očito u svojim glavama još nisu izašli iz planske privrede socijalističkog društva.
očito da u srbiji još ili ne shvaćaju pojmove tržišta ili se radi o njihovoj tradicionalnoj netrpeljivosti prema hrvatima u kojima je jedini hrvatski krimen to što srbe ne doživljavaju u veličini u kojoj oni doživljavaju sami sebe.
hrvati su im krivi za sve.
pa i kad ne kupuju srpsku robu u onoj mjesri u kojoj bi ovi htjeli da ih kupuju. zašto takav stav nemaju premna nekoj drugoj europskoj zemlji?
svi priznaju kosovo a najviše ih boli kad to učini hrvatska.
poraz iz rata koji im je poremetio uzidane postavke o položaju jednog naroda u odnosu na drugi očito ih nije opametio.
srpska mržnja i podcjenjivački odnos očito se ne može ni sakriti ni u gospodarstvu.
zašto im nitko ne kaže u facu "DEBILI, PA NISMO VAM MI KRIVI ŠTO PROIZVODITE SMEĆE KOJE NITKO NEĆE KUPITI ILI GA KUPUJE TEK KAD NEMA NOVACA ZA IŠTA DRUGO?!?!
+da imaju dobar proizvod i balkans bi bio povoljniji za njih

Graničar Jozo
19-09-2011, 11:57
ne ide im bre na nižim razinama kako su si zamislili. :D:D:D a više instance politike podržavaju.

p.s. ne kupujem proizvode ni iz BiH ako ne piše odakle su, ako piše samo porijeklo zemlje. u tome prednjači konzum.

TjelohraniteljOdSchwartza
03-01-2013, 15:27
Todorić reklamira kupujmo hrvatsko,a Zvijezdin kečap dolazi iz Madžarske!!

Vepar
03-01-2013, 15:44
Tako je s dosta stvari. Po nekoj mojoj procjeni, najmanje domaćih proizvoda ima u Lidlu.

TjelohraniteljOdSchwartza
03-01-2013, 21:16
Tako je s dosta stvari. Po nekoj mojoj procjeni, najmanje domaćih proizvoda ima u Lidlu.U Lidlu su hrvatski proizvodi;Dukat i PPK.

baj1992
03-01-2013, 22:03
Todorić reklamira kupujmo hrvatsko,a Zvijezdin kečap dolazi iz Madžarske!!

ledo grašak isto, sve sirovine za vegetu iz vojvodine,. . .

Vepar
11-01-2013, 15:58
Prvi puta jedem livanjski sir, sjetio sam se rasprave s ove teme. Zapravo je malo drugačiji nego što sam očekivao, mekši je i masniji od npr. ličkog sira kakvog je pravila moja baka.

Marta
14-01-2013, 17:06
Prvi puta jedem livanjski sir, sjetio sam se rasprave s ove teme. Zapravo je malo drugačiji nego što sam očekivao, mekši je i masniji od npr. ličkog sira kakvog je pravila moja baka.

Ovisi od sira od sira. Nije svaki livanjski sir isti.
Nekom je bolji cincar, nekom klasicni punomasni, nekom pudjin, nekom susin sir.
Ja inace volim sir, pa mi od livanjskih vecina odgovara. Fin mi je onaj s biberom, al to je kao sto vec rekoh stvar ukusa.

ljuta trava
14-01-2013, 17:38
Ja inace volim sir, pa mi od livanjskih vecina odgovara. Fin mi je onaj s biberom, al to je kao sto vec rekoh stvar ukusa.

Nema sira do duvanjskog sira.Samo što livnjaci ulažu više u PR .:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

ZGabriel
14-01-2013, 19:15
:zubo upravo sam jela trapist napravljen u Livnu.
ipak čekam neka bolja vremena da odem u Bajnu Luku i počastim se izvornim trapistom. :pizza

moonlight
14-01-2013, 19:24
Koji su još privatni proizvođači Livanjskog sira, ali ne od Livanjske mljekare?...taj se pokvario osjetno.

Njbolji naš sir po meni, ne trpi ni kruha ni pogače, samo plavca malog:zubo

ZGabriel
14-01-2013, 19:34
ko o čemu...

Vepar
15-01-2013, 16:52

Fin je i meni, ali drugačiji nego što sam očekivao. Dosta masan, mliječan, čak ima i poneku rupicu, ne baš ko ementaler, ali pomalo podsjeća.

Marta
18-01-2013, 15:10
Fin je i meni, ali drugačiji nego što sam očekivao. Dosta masan, mliječan, čak ima i poneku rupicu, ne baš ko ementaler, ali pomalo podsjeća.

Na koji konkretno mislis? Ovaj s biberom ili neki drugi?

Vepar
18-01-2013, 18:49
Nije ss paprom. Ovaj klasični.

DunjaBGD
14-02-2013, 00:28
Kad ste već kod sira, najbolji koji sam jela iz BiH (kod nas ga nema..ili bar ja ne znam za njega..:(, je neki beli dimljeni (onako baš-baš dimljeni) iz fojničkog i kreševskog kraja. Bruka koliko je dobar!

Marta
19-02-2013, 11:01
Koji su još privatni proizvođači Livanjskog sira, ali ne od Livanjske mljekare?...taj se pokvario osjetno.

Njbolji naš sir po meni, ne trpi ni kruha ni pogače, samo plavca malog:zubo

Pudja i Susa su privatni proizdvodjaci s dobrim sirom.
Sve je to stvar ukusa.
Livanjski sir iz mljekare je i dalje kralj samo se mora znati koji se treba kupiti i kako ga se treba drzati. ;)

SarajkaDjevojka
19-02-2013, 15:18
http://www.rinatravel.com/uploads/about_croatia/suveniri/kras-bajadera.jpg

Jedan od najdrazih slatkiša :D

moonlight
19-02-2013, 23:55
Pudja i Susa su privatni proizdvodjaci s dobrim sirom.
Sve je to stvar ukusa.
Livanjski sir iz mljekare je i dalje kralj samo se mora znati koji se treba kupiti i kako ga se treba drzati. ;)

Pudju sam pod zadnje i jeo, pa bio mi je taj od mljekare prije bolji, to mislim, da li se proširila proizvodnja, ne znam, samo mi se punoća arome razrjedila, a pojačala slanoća.

Marta
25-02-2013, 14:16
Pudju sam pod zadnje i jeo, pa bio mi je taj od mljekare prije bolji, to mislim, da li se proširila proizvodnja, ne znam, samo mi se punoća arome razrjedila, a pojačala slanoća.

Mislim da tu i kvaliteta mlijeka igra bitnu uloga. Prije su imali mogucnost izbora, dok sada konkuriraju s drugim mljekarama za mlijeko.
A i tu ovisi koji si jeo. Meni je jos uvijek onaj klasicni najbolji.

ZGabriel
25-02-2013, 14:38
moram malo reklamirat poslovnog partnera. :zubo i podržat povratak Hrvata u Srednju Bosnu. :D

jedan od rijetkih dobavljača prirodne izvorske vode sa svim certifikatima. ;) http://nevra.ba/#izvoriste

Grunf
20-01-2015, 21:28
Adris odlučio prodati TDR. :shock Kaj se tu događa?

GLAVNA skupština Adris grupe dala je suglasnost za razmatranje strateških opcija, uključujući i prodaju i prijenos dijela imovine kompanije, konkretno Tvornice duhana Rovinj (TDR).

Kreće postupak prikupljanja ponuda, te odabira i pregovaranja optimalne strateške opcije, a moguće su i vlasničke promjene.

Glavna skupština će još jednom odlučivati o prihvatljivosti ponuđenog rješenja.

Ranije je provedena analiza stanja u duhanskoj poslovnoj jedinici i rizik daljnjeg poslovanja, te analiza mogućih strateških opcija za održivost TDR-a.

Predsjednik Uprave Adris grupe Ante Vlahović podsjetio je što je sve učinjeno u deset "Adrisovih godina". Istaknuo je da je investirano više od milijardu eura, da su prihodi povećani za deset puta, vrijednost kapitala pedeset puta, vrijednost dionica više od sto puta.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/adris-grupa-odlucila-tdr-ide-u-prodaju/796337.aspx

baj1992
20-01-2015, 23:08
to je cca 2 g stara vijest

Grunf
21-01-2015, 13:38
Pa i ne baš, jučer su tek odlučili o tome. Dosad se samo nagađalo da će izaći iz duhanskog biznisa.

interceptor
20-04-2015, 19:47
Nije valjda:

ŠOKANTNO OTKRIĆE: TODORIĆU, JE LI TO MOGUĆE?! ‘Proizvode koje Talijani bacaju u smeće pakira se u Ledo vrećice!
http://www.braniteljski-portal.hr/var/ezflow_site/storage/images/novosti/crna-kronika/sokantno-otkrice-todoricu-je-li-to-moguce-!-proizvode-koje-talijani-bacaju-u-smece-pakira-se-u-ledo-vrecice!/143862-1-cro-HR/SOKANTNO-OTKRICE-TODORICU-JE-LI-TO-MOGUCE-!-Proizvode-koje-Talijani-bacaju-u-smece-pakira-se-u-Ledo-vrecice!_article.jpg
"Talijani bi inače ostatke s tržnica morali baciti i platiti odvoz i uništenje, a ovi naši to uzimaju bez ikakvog plaćanja Talijanima, samo plate prijevoz (tj. niti to formalno ne plate jer voze njihove hladnjače u Zagreb). Na kraju, u hladnjači na Žitnjaku prepakiravaju u folije s natpisima "proizvedeno u Hrvatskoj"!
Hrvatski potrošači sve su svjesniji proizvođača i njihovih trikova kojim godinama uspješno “mame” da se kupi upravo njihov proizvod. Sudeći po sve učestalijim primjedbama naših čitatelja – kupaca, doba naivnosti je iza nas jer se u posljednje vrijeme pozorno čitaju deklaracije, kupljena roba se važe i u pripremi pomno analizira. Vrlo često ispostavi se da je hrvatski kupac čija je platežna moć najčešće vrlo ograničena namamljen i bez umotavanja možemo reći – prevaren.
Da je tome uistinu tako svjedoči naša čitateljica koja svoje loše iskustvo želi podijeliti sa svima onima koji slijepo vjeruju u hrvatski proizvod. Ovoga je puta riječ o zamrznutom proizvodu tvrtke Ledo:
- Pobornik sam svježih namirnica jer sam do sada već imala prilično loša iskustva sa zamrznutim proizvodima, neovisno o proizvođaču. Moj plan za subotnji ručak bio je pripremiti rižoto s plodovima mora, no kako sam bila vremenski ograničena, potraga za svježim namirnica nije dolazila u obzir. Opcija? Otrčati u obližnju trgovinu i kupiti toliko hvaljene “Ledove” plodove more koje se kroz reklame plasiraju kao “vrhunske i svježe”. A onda debakl… – doznajemo od naše čitateljice kojoj je rižoto s plodovima mora “prisjeo”.
- U trgovini nije bilo smrznutih gambera pa sam kupila “Ledo” plodove mora.
http://www.braniteljski-portal.hr/var/ezflow_site/storage/images/media/images/plodovi_konzum_pokvareni_111/143872-1-cro-HR/plodovi_konzum_pokvareni_111_slika.jpg
U početku je sve izgledalo dobro, ako izuzmemo činjenicu da sam za 300 grama dala 47 kuna (!?). Podvalu sam, međutim, primijetila čim sam počela s kuhanjem.
Zamotane trakice lignji s malo pofarbanim dijelom kružića dok je smrznut u kuhanju su se odledile i tada sam shvatila da zapravo plaćam ostatke tzv “plodova mora”, smeće, otpatke, čak moguće i izvan roka. Osim toga, težina proizvoda se smanjila za pola jer je vrećica bila puna leda, vjerojatno da se dobije na težini. Tako je ispalo da sam za 47 dobila niti 150 grama nekog otpada koji se potpuno izgubio i nestao u riži.

Kako poznajem ljude koji godinama rade u Konzumovoj hladnjači na Žitnjaku, jako dobro znam što je njihovo meso, od robnih rezervi iz Finske starih 11 godine, do otpada povrća koji pokupe petkom na graničnim gradovima Italije za badava!

Talijani bi inače ostatke sa tržnica morali baciti i to još i platiti (odvoz + uništenje), a ovi naši to uzimaju bez ikakvog plaćanja Talijanima, samo plate prijevoz (tj. niti to formalno ne plate jer voze njihove hladnjače u Zagreb). Na kraju, u hladnjači na Žitnjaku prepakiravaju u folije s natpisima “proizvedeno u Hrvatskoj”! Sramota, nikad više – doznali smo o lošem iskustvu naše čitateljice koja je sada još jedna u nizu prevarenih i razočaranih hrvatskih kupaca, donosi portal dnevno.hr

http://www.braniteljski-portal.hr/var/ezflow_site/storage/images/media/images/plodovi_konzum_3/143876-1-cro-HR/plodovi_konzum_3_slika.jpg

Grunf
20-04-2015, 20:16
Placena reklama Lidla? :D

Humphrey
20-04-2015, 21:51
Dok milijuni gladuju Talijani hranu bacaju,ali ima nade dok je Todorića.

On je borac protiv rasipništva ,globalni vođa.

Grunf
11-06-2017, 13:52
Hammond iz Top Geara provozao i razbio Rimca, sve je u redu s njim, ali auto je u pepelu. Budući se radi o hrvatskom proizvodu, stavil sam vijest ovdje. Naši jalnuši odmah ismijali Rimca da mu auto ne vrijedi, ali meni po snimci izgleda da je Hammond prebrzo ušel u zavoj, kasno skužil i krenul kočiti, ali nije uspjel pa ga je odnijelo. E sad, bumo čuli Hammonda kaj veli, dal mu je kaj otkazalo ili kaj.

http://www.youtube.com/watch?v=oOQL7hyFXtc

skater
11-06-2017, 15:17
Hammond iz Top Geara provozao i razbio Rimca, sve je u redu s njim, ali auto je u pepelu. Budući se radi o hrvatskom proizvodu, stavil sam vijest ovdje. Naši jalnuši odmah ismijali Rimca da mu auto ne vrijedi, ali meni po snimci izgleda da je Hammond prebrzo ušel u zavoj, kasno skužil i krenul kočiti, ali nije uspjel pa ga je odnijelo. E sad, bumo čuli Hammonda kaj veli, dal mu je kaj otkazalo ili kaj.

http://www.youtube.com/watch?v=oOQL7hyFXtc

Rajmak (osnivač tvrtke svoje prezime iskrivljava na engleskom jeziku za razliku od Akrapoviča koji čak stavlja "kvačicu" na C, znači AkrapoviČ a ne AkrapoviCH, neka Rimac onda napiše ReemaTZ ili Rymak) tvrtka je praonica novca i prodaja magle. Kada napravi krug na Nürburgring kao ostali pravi igrači, neka onda reklamira poluproizvod Concept One.

http://www.autoportal.hr/clanak/analiza_nesrece_richarda_hammonda_u_rimcevom_conce pt_one

Analiza nesreće Richarda Hammonda u Rimčevom Concept One

Uz dokazane vrline u snazi i ubrzanjima, isplivali su gadni problemi s upravljivošću i stabilnošću, a posebice riziku zapaljenja. Pustimo čak i realni doseg...
Mate Rimac nesumnjivo je pozitivna osoba u poduzetništvu, koji je dokazao kako se s nevelikim resursima mogu postići golemi rezultati. Ostvario je pohvalne iskorake u unapređenju baterijskih i elektromotornih sustava, posebice u njihovom upravljanju, a potom je sve fino zapakirao i 'opjevao'. Treba mu zbilja čestitati na tome.
Činjenice da je uspio ostvariti suradnju s tvrtkom Koenigsegg, koja proizvodi skupocjene maloserijske bolide, da je sudjelovao u izradi električnog bolida Tajima Pikes Peak Rimac E-Runner, koji je lani umalo osvojio najvažniju brdsku utrku, traže respekt i poštovanje. A posebice mu je perspektivna serija električnih bicikala Greyp, usprkos paprenoj cijeni.
Rimac Concept One posebna je priča, jer je stvorio električni bolid ukupne snage, koja se u posljednjoj fazi razvoja popela do čak 1224 KS, koji do stotke može ubrzati u manje od tri sekunde, bez problema pobijediti, posramiti Ferrari LaFerrari, Porsche 918 Spider... Navodi se da može potegnuti 350 km/h. No, je li to najvažnije i koliko je Rimac Concept One ozbiljan električni cestovni bolid, spreman za realnu sportsku vožnju i 'peglanje' zavoja?
Mnogo se o tome nagađalo u sportskim krugovima, jer nije problem napraviti koliko hoćete brz auto na električni, ako treba i raketni pogon, koji bi pobijedio bilo koga na utrci ravnom, 402 m dugačkom stazom (četvrt milje), sa startom iz stajanja. Mnogi su se bili spremni okladiti da Rimac nikada neće Concept One na test dati ozbiljnoj automobilskoj redakciji, zbog problema s dinamikom vožnje (upravljivošću, odzivom na komande, stabilnošću...), a i realnim dosegom. Sad se to, eto, dogodilo. Usto, bi li ozbiljnom brzinom stigao iz Zagreba do Karlovca?
Nesreća koju je jučer, utrkujući se cestom u švicarskom St. Gallenu, tijekom snimanja specijalizirane emisije 'Grand Tour', doživio Richard Hammond, bivša zvijezda 'Top Geara', otvorila je još jedan težak problem. Litij-željezno-fosfatne baterije, ukupnog kapaciteta gotovo 90 kWh, koje se koriste za napajanje elektromotora, vrlo su zapaljive i opasne. Taj je problem poznat u avioindustriji, zbog čega se nakon niza incidenata ugrađuju u posebnom zaštitnom čeličnom kovčegu.
Time se, zbog dodatne velike mase, dijelom poništavaju prednosti u omjeru kapaciteta i mase. Kako se Rimac Concept One, nakon prevrtanja pri ne baš ekstremnoj brzini, odmah pretvorio u buktinju, potvrđuje da je to ozbiljan problem koji nije riješen. Jedno je ako se zapaljive litijske baterije ugrađuju u gradski auto, a drugi ako se paket s velikim brojem članaka, nezaštićen, ugura u bolid.
No, temeljni je problem u dinamici vozila, zbog čega smo često naglašavali da promo materijali pokazuju samo kako se Concept One ponaša u onome što se stručno naziva 'steady state cornering', dakle uz dužu vožnju putanjom stalnog radijusa. Druga je, naime, priča ako se vozi serijom zavoja, ili već na prvom oštrom S-zavoju....
Jasno se na snimci vidi da Richard Hammond Conceptom One, premda brzina nije bila prevelika za cestovni bolid u konkretnoj situaciji, nije uspio ući u putanju prvog, desnog zavoja. Vozilo je tromo odreagiralo i nastao je efekt 'understeer' (podupravljanje), kad vozilo ne slijedi zakretanje volana i putanju zavoja te proklizava prema vanjskom rubu. Situacija je već tada bila izgubljena. Vidjevši da neće svladati sljedeći lijevi zavoj, Hammond je panično i oštro zakrenuo volan ulijevo....
Budući je riječ o razmjerno teškom autu, s pogonom 4x4, to je izazvalo istodobno proklizavanje preko svih kotača i izlijetanje tangencijalno na putanju. A čim su vanjski kotači sišli s asfalta, auto se naglo i nekontrolirano, efektom 'oversteer' (preupravljivost), počeo zakretati (rotirati oko vertikalne osi) ulijevo. Time je centrifugalna sila naglo porasla i vozilo je ušlo u bezizlaznu, negativnu spiralu poremećaja. Posljedično uslijedilo je izlijetanje i prevrtanje. Srećom, velikom srećom, Hammond je izvukao živu glavu.
Ali, vratimo se na početak, Rimac Concept One je koncipiran za ekstremna ubrzanja po pravcu, ali ne za seriju zavoja, odnosno realnu sportsku vožnju. Uzrok je u neprilagođenoj koncepciji pogona i podvozja. Naime, samoprozvana tehnologija Rimac All Wheel Torque Vectoring (vektoriranje momenta na sve kotače) uopće nije Torque Vectoring, odnosno vektoriranje momenta! Taj se pojam, iz marketinških razloga, krivo navodi.
Da je tako, automobil bi imao samo jedan elektromotor (ne četiri), iz kojeg bi se moment, dakle i snaga, aktivnim diferencijalima (središnjim plus po jednim na svakom paru pogonskih kotača) raspodjeljivali ne sve kotače. Za to se traži vrlo složena mehanika s elektroničkim upravljanjem. To je složenije, skuplje i manje učinkovito rješenje, ali znatno povoljnije za vozna svojstva.
Drugi pristup, kojeg koristi Rimac Concept One, znatno je jednostavniji i zapravo 'genijalan' - da se za svaki kotač ugradi poseban elektromotor. Tada diferencijali (kod pogona 4x4 ukupno tri) nisu potrebni, a moment i snaga se elektroničkim upravljačkim sustavom lako mogu podešavati na svakom kotaču. To dakle nije vektoriranje, nego induciranje ili 'proizvodnja' momenta i snage na svakom kotaču, a koncept je prvi put ugrađen 1899. u Lohner-Porsche!
Sve je dakle krasno i lijepo, možete postaviti moćni elektromotor na svaki kotač, ugraditi modul sa softverom za upravljanje, auto postaje 'ptica trkačica', na startu brži od najbržeg. Na ravnoj stazi bez problema može potegnuti i brže od 350 km/h. Ali, avaj... To nije baš dobro za brzu vožnju kroz seriju zavoja, što video nesreće u Švicarskoj jasno pokazuje. Problem je u velikim momentima tromosti, 'neogibljenim' masama i žiroskopskim momentima na pogonskim osima, nepovoljnim za upravljivost i dinamička svojstva automobila.
Dakle, Concept One je super auto, ne samo Rimčev, nego i naš ponos, ali naprosto nije stvoren za ono za što ga je Richard Hammond neozbiljno i neoprezno želio podvrći. Na 402 m će posramiti Ferrari LaFerrari, ali isti bi ga, na bilo kojoj stazi Formule 1, u šestom ili sedmom krugu, pretekao za puni krug! Pustimo čak i realni doseg (autonomiju), što dosad nije javno isprobano...

Puntar2.0
23-08-2017, 17:50
Mislin se danas zasto Hrvati prodaju rukon probranu sol jedino turistima. Primjer Solana Nin. Imaju dosta proizvoda.

Ja po njemackin Edeka Centrima istu sol od Slovenaca.

Od SLOVENACA.

Tribalo bi ih srusiti sa cijenama i nuditi ispod njihove. Slovenski Fleur de sel.....uf uf

Isto tako su Poljaci izbacili nesto nalik Vegeti manja cijena, plava ambalaza i debeli kuhar na njoj.

I tu bi se moralo reagirati i ne producirati samo za dijasporu koja je sklonija izdvojiti Euric vise.

U napad.

Grunf
26-01-2018, 08:20
Rimac videom najavio novi autek. :cheer

http://www.youtube.com/watch?v=c80y4vTqGNw

Grunf
06-03-2018, 19:36
Concept 2 predstavljen u Genevi, lijepo izgleda. :bravo

http://www.youtube.com/watch?v=XvjvYzzBh-k

Eskel
08-03-2018, 16:58
Taj lik pravi samo auta za bogataše.

skater
08-03-2018, 18:14
Taj lik pravi samo auta za bogataše.

Nije problem napraviti auto za milijun i više eura kada jer je tu prisutno malo kompromisa i ne pita se za cijenu. Ali treba znati napraviti dovoljno kvalitetan i pristupačan auto srednje ili niže klase.

Eskel
09-03-2018, 16:09
Nije problem napraviti auto za milijun i više eura kada jer je tu prisutno malo kompromisa i ne pita se za cijenu. Ali treba znati napraviti dovoljno kvalitetan i pristupačan auto srednje ili niže klase.

Slažem se u potpunosti.

Puntar2.0
09-03-2018, 16:14
Holjevac dobar na temu Rimac

http://narod.hr/hrvatska/hoce-li-jalnuski-diletanti-rimcu-ikad-oprostiti-uspjeh

Humphrey
09-03-2018, 21:32
Ne, hrvati mu nikad neće oprostiti uspjeh, nisu nikome dosad, pa zašto bi on bio poseban.

prosječni hrvat pljune na grob vlastitog brata koji je ubijen u ratu,a kao slavit će Matu Rimca.

On ako je pametan pobjeći će što dalje od ove državice i naroda, ovdje može samo propasti,čak i ako uspije.

pdv
13-03-2018, 12:12
Dobro, prosječan Hrvat jest i zavidan i jalan. Međutim, treba priznati da mu je i okruženje pogodno za razvijanje takvih osjećaja. S obzirom na korupciju, nerad i razne veze nije ni čudno takvo ozračje. To što većina onih koja pljuje to radi iz krivih razloga i pljuje često zbog toga što oni nisu bili bliže medu i nije tema :) No, kako sam ja na forumu poznata kao bezdušni kapitalista koji uglavnom podržava privatni sektor u slučaju Rimac ću se bez ikakvog razmišljanja svrstati na stranu jalnuša :dama