PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Tuđman osudio 2000 djece na smrt

Humphrey
24-11-2011, 21:53
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1308-Tudjman-osudio-2000-djece-na-smrt

mardar
24-11-2011, 22:14
Zamislite sada da imate djete i dovedu vas pred ovaj izbor sulud ali izbor.Liječnik vam ponudi da djetetu odreže ruku u protivnom ćete ostati bez djeteta .A istu tu ruku će sačuvati i ako se nađe lijeka ponovo je prišiti.Što bi izabrali .Mislim da ne trebam ni odgovoriti zar ne.
A Tuđman je izabrao za sve nas.Ali i našao lijeka za ruku svoga djeteteta jer je Hrvatska baš to bila .I vratio joj Vukovar kao što nam je i obećao nakon što smo zajedno s njim popili kavu u Kninu.
Ma hvala ti Predsjedniče

Ilirk@
24-11-2011, 22:23
:bravo :evil

ogledalce
24-11-2011, 22:33
naslov mi se nesviđa
već mi se kosa digla,
uh uh

Graničar Jozo
25-11-2011, 08:33
naslov mi se nesviđa
već mi se kosa digla,
uh uh

tko je pratio dosadašnje huphreyeve članke skužit će da se radi o cinizmu.

ostatak teksta je napisan u ozbiljnom tonu, i to piše.

ogledalce
25-11-2011, 08:36
tko je pratio dosadašnje huphreyeve članke skužit će da se radi o cinizmu.

ostatak teksta je napisan u ozbiljnom tonu, i to piše.

znam čitala sam tekst,
al uvik najprije pročitam naslov,
i nimale mi se nesviđa,
od naslova mi se kosa diže na glavi,:evil

Ilirk@
25-11-2011, 09:40
jutros na tv 24 sata, reportaža neke nadobudne novinarke pod naslovom 'vukovar pada, a tuđman spava'.
exkluzivna snimka mile dedakovića kako umoran ili pijan, tako zvuči, u neka doba noći hoće razgovarati s predsjednikom i nazove šarinićeva pomoćnika.
kaže, hoće pitati tuđmana što će napraviti, izginuti ili pustiti da vukovar padne.
čovjek, neki travaš, kaže da ne može doći do predsjednika ali da će ga ujutro kad dođe u ured, obavijestiti.
i tako i bilo.
tuđman kaže otprilike da mu ne može on reći što će učiniti nego da oni odluče obzirom kakvo je stanje na terenu.
400 ljudi je poslano u vukovar prethodnih dana, ali tuđman, naravno, nema prave informacije na terenu i ne može mu ništa konkretno reći.
tu se snimka prekida.
zaključak novinarke je bio:
da tu noć tuđman nije spavao, sada ne bi na 18.11. palili svijeće u vukovaru.
besramnijeg priloga novinarskog smeća u hrvatskoj, još nije bilo.
nema veze što tuđman NEMA POJMA da ga dedaković zove tu noć, što čovjek uopće NIJE U UREDU šarinićevog zamjenika (??), bez obzira što tuđmana tu noć nitko nije probuio i rekao da mora razgovarati sa dedakovićem i nije mu nitko dao šansu da se javi uopće čoviku, kučka zaključuje da je vukovar pao jer je tuđman spavao.
toliko o profesionalnom smeću i biološkom otpadu hrvatske.

Humphrey
25-11-2011, 11:01
naslov mi se nesviđa
već mi se kosa digla,
uh uh

Čuj, a što misliš kako je meni bilo to napisati? Muka mi je bila, čak i kad sad pročitam taj naslov i znam da sam ga ja napisao malo me stegne u grlu. Nažalost, barem po meni, taj naslov je sasvim prikladan za ovu temu kojom lešinari iz medija mrcvare žrtve.To je poruka koja se šalje ovih dana, to svi vide, treba samo pročitati naslove svih tekstova koji se bave ovim.

P.S. Ja sam po običaju ovo napisao kao i sve dosadašnje tekstove na brzinu, bez neke temeljite obrade. Imate na Panorama Vukovar tekst koji puno bolje obrađuje sve ove medijske manipulacije.

EDIT: Vidim da je ovdje već stavljen taj tekst.

sagitarius
27-11-2011, 09:08
Ma svakako, ironija je razumljiva i nema dileme što je autor htio anticipirati i njegov uradak i namjera nisu promašili, dapače - pravo u sridu.
Pogubnija je činjenica da se kampanja "detuđmanizacije" kako se bliže izbori sve više rasplamsavala, da bi ovih dana i u tisku i na elektronskim medijima dostigla svoju kuliminaciju.Negiranje vlastite povijesti, traženje grešaka tamo gdje ih uistinu nema i nuđenje problema na svako rješenje je evidentno, ali i do bola sve je to otišlo u jednu krajnost, na koju se ili u potpunosti nasjeda ili s gađenjem odbacuje, na veliku žalost i bijedu ovih prvih, koji stravično nalikuju onoj čuvenoj Radićevoj da odoše kao guske u maglu...