PDA

Pogledaj Full Version : E-Cigareta: Šta mislite o tom čudu?

Mrav
23-11-2011, 00:24
da li je neko od vas već probao e-cigarete?
http://hr.wikipedia.org/wiki/E-cigareta
koliko sam shvatio, pri tom se inhalira samo nikotin, bez katrana, arsena i ostalih otrova. ali ima također i punjenja bez nikotina, sa raznim aromama i mirisima, kao što su mentol, voće, okusi raznih vrsta duhana.
vidim po ulicama prodaju te e-cigarete, kako izgleda, uvezeno iz mađarske.
ja mislim da ću probati. čini mi se dobrom alternativom i možda olakšanjem u pokušaju prestanka pušenja. po nekim mišljenjima je "pušenje" e-cigarete neobičan ali i dobar osjećaj.

E-cigareta je elektronski sklop zamišljen kao zamjena za klasičnu cigaretu.

Naziv i izum [uredi]

Osim naziva e-cigareta često se koriste: elektronska cigareta, elektronička cigareta, eCigareta ili električna cigareta. Prvu e-cigaretu 2004. godine dizajnirao je i patentirao Lik Hun - korporacija Ruyan iz Kine.
Utjecaj na zdravlje: [uredi]

E-cigareta predstavlja zdraviju alternativu pušenju. Zdravija je zbog toga što ne sadrži u sebi više od 4.000 kemijskih sastojaka kao klasična cigareta. Sadrži samo tekućinu s nikotinom. Dim koji oslobađa je u svojoj biti vodena para obogaćena nikotinom. Zbog toga što nisu štetne, u večini zemalja Europske Unije i SAD-u, e-cigarete su dozvoljene za pušenje na mjestima gdje postoji zabrana pušenja klasičnih cigareta. Uz to što prva istraživanja pokazuju da e-cigarete nisu štetne za zdravlje, Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) upozorava da su ta istraživanja još uvijek nedostatna i da je prerano za takav zaključak.
Sastav: [uredi]

Sastav varira ovisno o proizvođaču. Evo jedan za primjer:

Propylene glycol 85%
Nicotine 6%
Glycerol 2%
Essence 2%
Organic acid 1%
Anti-oxidation agent 1%

Tehnologija [uredi]

E-cigarete se sastoje iz 3 osnovna dijela: baterije, elektronskog raspršivača i nikotinskog punjenja. Baterije su uglavnom litij-ionske, punjive s LED lampicom na vrhu koja imitira žar. Elektronski raspršivač zadužen je za kontrolu rada uređaja i oslobađanje pare obogaćene nikotinom prilikom uvlačenja. Nikotinsko punjenje služi kao spremnik tekućine s nikotinom, te se mijenja kada se potroši. Jedno nikotinsko punjenje traje kao 8–50 klasičnih cigareta, ovisno o proizvođaču i navikama pušenja. E-cigareta se automatski aktivira prilikom uvlačenja, te sa nakon uvlačenja i sama deaktivira.
Proizvodi [uredi]

Postoji više proizvođača elektronskih cigareta, čiji se modeli razlikuju u veličini i kvaliteti. Najnoviji proizvodi sve više izgledom, dimenzijama i opipom nalikuju klasičnoj cigareti. Uz osnovni proizvod, e-cigaretu i nikotinska punjenja, mnogi proizvođači proizvode razne dodatke, kao npr. USB punjače za bateriju, punjač za auto, torbice za prenošenje.

caporegime
23-11-2011, 09:11
samo nikotin bez ostalog? lijepo zvuči. a kolika će im biti cijena? ono jedna cigareta 100 eura al je možeš pušit nanovo samo napuniš nikotinom?

Marta
23-11-2011, 09:26
nije tako skupo i puni se s nekim uljem ili tako nekom gluposti

mirr.or
23-11-2011, 10:12
ja to koristim već nekoliko mjeseci, i uglavnom samo mogu pohvalit. jedino je mali problem što sam nekad lijena, pa mi bude lakše kupit obične, ali, otkad sam na to prešla, obične mi budu čak i gadne...

nisam imala krizu niti jedan dan, a prije sam pušila i do 3 pakle... uzimam sa najviše nikotina što ima. super je stvar što se počneš osjećati na aromu koju odabereš, a kod mene je to čokolada. ten se popravi, odjeća se ne osjeća, nema pepela...

u početku mi je malo bilo čudno, jer nije isti osjećaj i "dim" se ne uvlači na isti način. i, naravno, ima tu malih problema, znaju se dijelovi uprljati i pokvariti...

Ilirk@
23-11-2011, 10:15
ja bih to čoviku kupila, ali triban odat po gradu... u kakvim se to dućanima može naći?
drogerijama, kioscima, prehrana, elektronika...?

mirr.or
23-11-2011, 10:18
to ti je najbolje izguglat neku online trgovinu...

Mrav
27-11-2011, 10:56
samo nikotin bez ostalog? lijepo zvuči. a kolika će im biti cijena? ono jedna cigareta 100 eura al je možeš pušit nanovo samo napuniš nikotinom?

na pijaci u bih koštaju oko 15 maraka. uz to se dobije 10 patrona, kućni i autopunjači na struju. novih 10 patrona kasnije košta 5 maraka.
ima i električnih cigareta na ulje. one su skuplje i koštaju od 110 do 120 maraka. ako sam dobro razumio, za to ne treba patrona nego se kapa ulje.

mirr.or
28-11-2011, 11:56
na pijaci u bih koštaju oko 15 maraka. uz to se dobije 10 patrona, kućni i autopunjači na struju. novih 10 patrona kasnije košta 5 maraka.
ima i električnih cigareta na ulje. one su skuplje i koštaju od 110 do 120 maraka. ako sam dobro razumio, za to ne treba patrona nego se kapa ulje.

i u patrone se može kapat ulje, ima unutra neka spužvica koju treba natopiti kad se isprazni, jednu patronu ja koristim oko tjedan dana, poslije više spužvica nije dobra, pa se mora uzeti nova patrona.

caporegime
28-11-2011, 12:30
pa šta se onda tu puši? ulje?

Graničar Jozo
28-11-2011, 12:31
jel to ispitano?

nemojte da bude kao i sa dječjim igračkama iz kine.

ja znam neku cigaretu u koju se stavi prava cigareta, ali ne ispušta nikakav dim.

nemam pojma na kojem principu funkcionira.

Ilirk@
28-11-2011, 13:08
evo, znalci, molim da mi odgovorite na par pitanja.

znači, ja kupim ovo:
http://www.e-cigareta.com.hr/pr/eGoT

a onda one refil tankove punim ovim
http://www.e-cigareta.com.hr/pr/Totally_Green_30ml

toje primjer.
ne treba mi ništa više?

jedan tank - 1 kutija cigareta, ako sam dobro shvatila?

Mrav
28-11-2011, 17:31
oh, dobra adresa. hvala.

tu stoji,

Bočica od 10 ml dovoljna je prosječnom pušaču za 7-14 dana, dok bočicu od 30 ml koristite za 30-40 dana e-pušenja.
e sad, ako u tank staje 1.2 ml, to znači da je jedno punjenje dovoljno prosječnom pušaču za jedan dan. kutija, jeli. tako sam ja razumio.
ali, bilo bi dobro da se javi neko s iskustvom.

mirr.or
28-11-2011, 20:34
evo, znalci, molim da mi odgovorite na par pitanja.

znači, ja kupim ovo:
http://www.e-cigareta.com.hr/pr/eGoT

a onda one refil tankove punim ovim
http://www.e-cigareta.com.hr/pr/Totally_Green_30ml

toje primjer.
ne treba mi ništa više?

jedan tank - 1 kutija cigareta, ako sam dobro shvatila?

pa jedan tank je možda i više od kutije cigareta, jer ja trošim oko 1 ml tekućine dnevno, a cigareta bih popušila i dvije pakle.. to ti je to. uz cigaretu idu valjda adapteri za punjenje i slično, i uz to, valja imati bateriju u rezervi (ja imam tri baterije, jer ih jako brzo trošim). isto je dobro imati raspršivač u rezervi, jer je i to potrošno, može trajat neko vrijeme, ali najgore je ako crkne, a nemaš gdje kupit nekoliko dana.

inače, svi se čude kako puno potrošim tekućine, kažu da drugima ide manje... al meni nije uspjelo manje od toga.

Ilirk@
28-11-2011, 21:52
Bravo, to me zanima.. samo mi jos reci sto ti se cini moj odabir a posebno cijene?

mirr.or
28-11-2011, 22:28
uu, pa super je cijena, koliko mi se čini na prvu... mislim da u samom tom paketu dobiješ sve što treba za počet... i ta ego je dosta bolja od one obične e-cigarete, što izgleda kao prava, jedino se na izgled malo teže navići...

Ilirk@
29-11-2011, 08:51
jedino se na izgled malo teže navići...

ooo na šta se sve jadna žena navikne... :rofl

aj, drago mi je da je cijena ok. planiram muža iznenaditi za božić, stalno kuka da bi se morao maknuti od cigareta, a ne može i ne zna kako će.

mirr.or
29-11-2011, 10:36
ooo na šta se sve jadna žena navikne... :rofl

aj, drago mi je da je cijena ok. planiram muža iznenaditi za božić, stalno kuka da bi se morao maknuti od cigareta, a ne može i ne zna kako će.

:bravo

ako se i ne makne skroz, može puno smanjit... mada i kod smanjivanja vremenom obične postanu odvratne, moja jedna prijatelkjica od koje sam ja to i vidjela još uvijek više puši obične neg te, ali je mnogo smanjila, i stalno komentira kad zapali kak je grozno.. ta ego je super, jer ne moraš stalno mislit o refilima, ja nisam znala za nju kad sam uzimala, pa me sad zeza što moram sve to punit.. a na ego i baterija mislim malo duže traje.

ma najpozitivnija stvar, a ti ako nisi pušač možeš mu i to provlačit da ga hrabriš, miris je ljepši, i ten bude mnogo mnogo ljepši, kroz kratko vrijeme se sve očisti... :)

Ilirk@
29-11-2011, 10:49
pokušat ću sama nešto kemijati oko okusa i aroma da mu se ne ogadi.
kupim bezmirisnu tekućinu sa nikotinom i bezmirisnu bez nikotina, par aroma duhanskih i pomalo miješam...
postupno smanjim dozu nikotina tako što ću razrjeđivati, a arome kapati pomalo, dok ne dođem do optimalne vrijednosti.
dobro je što možeš sve sam uštimavati kako bi našao najoptimalniju opciju, a i postupno smanjivao i dozu nikotina.
ne bih da doživi nikotinsku krizu pa se vrati cigaretama još jače i strastvenije, kao kad je bez mene nekoliko dana... :D

mirr.or
29-11-2011, 11:03
ja se još uvijek ne mislim mać od nikotina, nisam još pokušala smanjivati... inače, trebaš pomiješat prije nego nakapaš u refil, inače se u refilu ne pomiješaju dobro, pa se osjeti malo jedna malo druga aroma... od duhanskih aroma mi je najbolja obična tobacco, od marlboro se svaki put zakašljem, ko da je pravi, camel mi nije loš. mada, sad uglavnom koristim čokoladu, pa se rješavam i te ovisnosti... :D

Ilirk@
29-11-2011, 11:14
bokte, morat ću cili labos montirat :rofl već vidim kako selo siče u brdu drva za lomaču...

i ja sam nekako mišljenja da su te duhanske arome najbolje za početak. a čokolade se bojim jer imam djecu od kojih su neki pravi čokoladoljupci... :D pokušat ću sa narančom ili nekim drugim voćnim, ali to onako malo, za sebe...

mirr.or
29-11-2011, 11:28
hahaha, da, meni dijete traži malo te čokolade... :rofl

mardar
29-11-2011, 11:43
bokte, morat ću cili labos montirat :rofl već vidim kako selo siče u brdu drva za lomaču...

i ja sam nekako mišljenja da su te duhanske arome najbolje za početak. a čokolade se bojim jer imam djecu od kojih su neki pravi čokoladoljupci... :D pokušat ću sa narančom ili nekim drugim voćnim, ali to onako malo, za sebe...

O jebi ga ma jest da si lipa ali zbrisao bi ja od tebe da mi kreneš sa tolikim kemijanjem po kući.:):):)

Ilirk@
29-11-2011, 11:56
sve za zdravlje, sve za zdravlje... :) da mi je otrgnit čovika od cigareta, ja bih se odmah kavijara odrekla. eto!

mardar
29-11-2011, 12:24
sve za zdravlje, sve za zdravlje... :) da mi je otrgnit čovika od cigareta, ja bih se odmah kavijara odrekla. eto!

Zahvaljujem Bogu na mnogo toga ,obitelji ,posebice djeci ,ma na Domovini kakova je god ali između ostaloga i na tome što mi žena nikada nije upalila komp a ne da "surfa".Majko mila što bi meni ta radila .
Pa izludi me nekada s onim receptima što ih pokupi dok gleda tv a ja ih moram probati.Pa onda i reći valja li.:):):)
A jedne prilike čitala je kako je Lino Ćervar rekao da treba imati karakter pa da se prestane pušiti. I ona prestane.Ali ne spominjući Linu. Uz kavu već sutradan vidim ne puši,neće.Ka kažem što je to ?Kaže ona kao s poslom treba imati karakter .Ajde dobro.i potrajalo je petnaestak dana .Ali je i života mi zapali kao da nikada nije prestajala.Samo sam joj rekao a jebena karaktera :):):):)

Ilirk@
13-12-2011, 09:32
uu, pa super je cijena, koliko mi se čini na prvu... mislim da u samom tom paketu dobiješ sve što treba za počet... i ta ego je dosta bolja od one obične e-cigarete, što izgleda kao prava, jedino se na izgled malo teže navići...

uh... kupila sam i to...
prvo što mi se desilo je da sam dobila puknutu bočicu tekućine koja se razlila po cijelom paketiću. krivi dobavljači jer nisu označili sa fragile pošiljku, pa pošta ne prizna svoju grešku iako sam platila overseas dostavu.
aj dobro... imala sam još dovoljno tekućine u drugim bočicama za degustaciju--
pored svega navedenog, privikavanje na izgled je prošlo puno lakše od privikavanja na okus.
osim što mi izazove mučninu, izazove mi i glavobolju nakon prvih dimova.
malo sam jučer povraćala, ali ne dam se ja.
jutros sam uz kavu opet pokušala i manje mi je muka...

eto, toliko o mojoj e-pušačkoj avanturi.

makar, moguće da imam trovanje nikotinom jer su tekućine nikotinske, a ja ne znam kolika im je jačina.. puno toga ja još ne znam..

Ilirk@
13-12-2011, 09:35
a veličina i težina cigarete je posebna kategorija.
evo kako izgleda naspram moje ruke. slika je s mobitela pa je loša, ali vidi se otprilike kolika je veličina..337

Škutor Mate
13-12-2011, 10:17
dobro ti stoji, onako aristrokatski :-)

Ilirk@
13-12-2011, 10:28
nije baš, preširoka je za to. više je vulgarno :( ali svejedno me u uredu ne vidi nitko, kao ni u autu dok se vozim, a kod kuće me ne briga...
jedino što ću po kafićima tražiti neki mračni kutak gdje će me samo plavičasto svjetlo vrška cigarete odavati...

Ilirk@
13-12-2011, 10:29
bajdvej, veličina je sinoć kad sam poslala sliku, odbila moju nevistu od kupnje, pa me zanima žensko mišljenje.
ono što me još više zanima je viđaju li se postarije žene ko ja po kafićima kako puše te i takve cigarete?

Škutor Mate
13-12-2011, 10:47
ti postarija???
A da ja nisam ipak ćorav???? :zbunjen:

Ilirk@
13-12-2011, 11:14
ti si đuturum i oslabio ti vid ko i meni. doduše, mene oib još spašava, a tebe more samo frizerka i kanta crne piture :p

Škutor Mate
13-12-2011, 13:29
Ajde nek neka pridnost i od đuturmljenja. :D

Marta
13-12-2011, 13:54
a veličina i težina cigarete je posebna kategorija.
evo kako izgleda naspram moje ruke. slika je s mobitela pa je loša, ali vidi se otprilike kolika je veličina..337

ajde cigareta, al nu boje laka na noktima ....

Marta
13-12-2011, 13:55
uh... kupila sam i to...
prvo što mi se desilo je da sam dobila puknutu bočicu tekućine koja se razlila po cijelom paketiću. krivi dobavljači jer nisu označili sa fragile pošiljku, pa pošta ne prizna svoju grešku iako sam platila overseas dostavu.
pored svega navedenog, privikavanje na izgled je prošlo puno lakše od privikavanja na okus.

makar, moguće da imam trovanje nikotinom jer su tekućine nikotinske, a ja ne znam kolika im je jačina.. puno toga ja još ne znam..

Jesi ti mislila sebe ili muza odviknuti od cigareta?

Ilirk@
13-12-2011, 14:18
a lak.. bože moj, godišnjica braka, moram se malo uredit, a nije crven kao što izgleda, ja ne volim crvenu (ne zbog komunizma)
muž čija iskustva, usput rečeno, ne mogu ovdje detaljno opisati, je oduševljen za razliku od mene koja nisam navikla na tu količinu nikotina..
miror bi mi sad dobro došla da mi objasni te doze nikotina i gramažu, te usporedi sa cigaretama, izgleda da kod moje računice nešto ne štima, a navodno sam naručila najslablju dozu...

Ilirk@
13-12-2011, 14:19
inkvi, deder poćeraj one dvi kokoši amo, fali mi ženskog društva i savjeta dok nisam dobila trovanje nikotinom...

Marta
13-12-2011, 14:22
a lak.. bože moj, godišnjica braka, moram se malo uredit, a nije crven kao što izgleda, ja ne volim crvenu (ne zbog komunizma)
muž čija iskustva, usput rečeno, ne mogu ovdje detaljno opisati, je oduševljen za razliku od mene koja nisam navikla na tu količinu nikotina..
miror bi mi sad dobro došla da mi objasni te doze nikotina i gramažu, te usporedi sa cigaretama, izgleda da kod moje računice nešto ne štima, a navodno sam naručila najslablju dozu...

nisam ja nista rekla za lak, meni je izgledo narancasto, pa mi bilo smjesno, al crveno, to pase, to ide cak uz tebe

znaci vama obadvoma trebaju e cigarete :rofl

jadni ljudi koji vam sad dolaze u kucu, jedno mirise po cokoladi, drugo po haribo bonboncicima :rofl

Ilirk@
13-12-2011, 14:28
u paketu dođu dvije cigarete, a košta kao komplet samo s jednom iako meni kutija može i po tjedan dana, rekoh, bolje dvi radi baterije...
baterija je stotinjak kuna, nije preskupa, ali dok ju naručiš pa dok dođe... bolje da ima u rezervi.
nisam uzela tu čokoladu, ali sam uzela multivitamin i q10 i duhanske arome.

jel probao tko čokoladu i valja li to išta?

Marta
13-12-2011, 14:33
u paketu dođu dvije cigarete, a košta kao komplet samo s jednom iako meni kutija može i po tjedan dana, rekoh, bolje dvi radi baterije...
baterija je stotinjak kuna, nije preskupa, ali dok ju naručiš pa dok dođe... bolje da ima u rezervi.

Q10, to je bitno :rofl :rofl :rofl :rofl to je samo za utjehu da umiri losu savjest.

Ljudi, jednostavno bacite cigarete, prave i te e cigarete i bit ce sve ok, par kila viska su garantirana, al nema veze ...

Ilirk@
13-12-2011, 14:37
ja pušim od prvog srednje, bez trudnoća i onog poslije (dojenja, da nitko ne čuje...) i nikad priko kutije tjedno.
ne borim se sa kilima, to mi je srića. kako u pušenju, tako i u 'rani, baš se mogu kontrolirati maksimalno. evo, matan je svidok, on pojide svu janjetinu što meni ostane :rofl
mislim da je kod mene više nekakva psihička ovisnost.
na poslu 8 sati ne pušim nikako, kod kuće jedva cigaretu-dvi, a ako odem u kafić, onda je ajme... ne znam zašto, jednostavno je tako..
a q10 je bez nikotina i bez okusa (sve ostalo ima nekakvu aromu), neš ti toga što će me pomladit...

Marta
13-12-2011, 14:43
pa kutija na tjedan nije nista, a kafici su katastrofa, to uvijek vuce, kao i drustvo, zapalis jednu, pa drugu ....

dok je god samo gust, jer kutija na tjedan to po mom je, onda nije kriza

Škutor Mate
13-12-2011, 14:55
Evo svidočim, ništ ta ne jide, nema lakše stvari nego nju ranit. Od kad se družim s njom nabaca sam na se jedno deset kila. A sve da ne propadne, brte da se ne baci. Šćeta bi bila.

Ilirk@
13-12-2011, 14:59
Evo svidočim, ništ ta ne jide, nema lakše stvari nego nju ranit. Od kad se družim s njom nabaca sam na se jedno deset kila. A sve da ne propadne, brte da se ne baci. Šćeta bi bila.

to se u nas kaže: udeblja' se od jazuka :rofl

Ilirk@
13-12-2011, 15:00
pa kutija na tjedan nije nista, a kafici su katastrofa, to uvijek vuce, kao i drustvo, zapalis jednu, pa drugu ....

dok je god samo gust, jer kutija na tjedan to po mom je, onda nije kriza

pa nije u mene, ali čovik mi doslovce jede cigarete... i diver isto. najvjerojatnije ću njega počastiti svojim dijelom pušačkog seta..

Marta
13-12-2011, 15:11
eto ti sta ces im poklonit za Bozic

a kad tek bude sve mirisalo po kuci, milina

mirr.or
19-12-2011, 19:28
uh... kupila sam i to...

auuuh, pa ti si se definitivno otrovala nikotinom... tebi je ak pušiš kutiju na tjedan dosta po dva dima uz kavu. oko 10 puta kad povučeš to ti je ka jedna cijela cigareta. još ako si uzela jači nikotin. meni koja sam težak ovisnik se vrti u glavi odmah nakon par dimova, uvijek ko da tek počinjem pušit.

mirr.or
19-12-2011, 19:33

ja samo čokoladu koristim, u početku sam uzimala neke duhanske okuse, ali otkako sam probala čoko, nema šanse da bi nešto drugo. jedino što mi uz pivo nikako ne ide. al dobro, uvijek su tu obične.

ali ja sam se zajebala u startu pa sam kupila običnu e-cigaretu koja izgleda isto kao i obične, jedino je težina drugačija, al sam se do sad navikla, a držim ju ko džoint. :rofl

e s tom običnom mi je zajeb što strašno brzo potrošim bateriju, i crkne mi atomizer... al sad ću kupit takvu ko tvoju, pa će bit lakše. po kafićima su me u početku gledali čudno (ili sam si ja to umišljala) sad su navikli.. kad zapalim običnu pitaju me što se to opet trujem...

Fraya
02-01-2012, 16:30
Pusim,sto cu? Volim popusiti lulu,ali i tompus secajuci se kako je drug Tito to strastveno radio.

Ne znam sta su te E cigarete. Nadam se da nisu "ona stvar"?

Inkvizitor
02-01-2012, 16:44
Ne znam sta su te E cigarete. Nadam se da nisu "ona stvar"?

dobra..:rofl

Fraya
02-01-2012, 16:48
dobra..:rofl

A jbga, svako mi nudi tu ekolosku, a ja nekako intuitivno shvatam da je to neka svinjarija:evil

I zato se drzim tompusa ko pijan plota:evil

Inkvizitor
02-01-2012, 16:52
A jbga, svako mi nudi tu ekolosku, a ja nekako intuitivno shvatam da je to neka svinjarija:evil

tompus je neki bi rekli..falusoidni simbol..

Fraya
02-01-2012, 17:03
tompus je neki bi rekli..falusoidni simbol..

A jel, pa otuda i moja ljubav spram istog:)

Vidi samo kako je cika Frojd sve to lepo definisao.
To bi znacilo da sam ja u problemu jer s jedne strane
uzivam u tompusu, a opet se kao snebivam kada mi neko
ponudi svoju ekologiju?:)

Doduse to snebivanje kratko traje:cry

Inkvizitor
02-01-2012, 17:07
A jel, pa otuda i moja ljubav spram istog:)

Vidi samo kako je cika Frojd sve to lepo definisao.
To bi znacilo da sam ja u problemu jer s jedne strane
uzivam u tompusu, a opet se kao snebivam kada mi neko
ponudi svoju ekologiju?:)

Doduse to snebivanje kratko traje:cry

čovjek je slab štaćeš..::014

ti znači možeš odoliti svemu osim iskušenju..

Fraya
02-01-2012, 17:13
čovjek je slab štaćeš..::014

ti znači možeš odoliti svemu osim iskušenju..

Da, iskusenje je ocigledno moja velika slabost, a kada jos dodje u obliku falusa ( otju reci tompusa,pa jos kubanskog)
jednostavno ne umem da odolim:)

caporegime
02-01-2012, 17:16

netko TEBI nudi ekološku?!?!???!!?! :o:o

pa o kome se to, do vraga, radi?
udruga osuđenih na smrt?
savez slijepih?
svjetska organizacija nastranih?

Fraya
02-01-2012, 17:27
netko TEBI nudi ekološku?!?!???!!?! :o:o

pa o kome se to, do vraga, radi?
udruga osuđenih na smrt?
savez slijepih?
svjetska organizacija nastranih?

Ima nas svakakvih, a narocito vas ( msilim na sve muskarce ovog sveta, ne moraju biti iskljucivo iz Mostara).
Ja sam prilicno zanimljiva zena,ali nema potrebe da mi ti bilo sta nudis:)

Izbirljiva sam,moze mi se:evil

caporegime
02-01-2012, 17:59
rađe bi ga namazao medom i utjerao u mravinjak

Fraya
02-01-2012, 18:16
rađe bi ga namazao medom i utjerao u mravinjak

Pa tako rade oni sto boluju od neyebice, Poznat recept. Mozes i u osinjak. Mamlazi kazu da je dozivljaj
kao kada si pod kokainom i zamisljas da ti Andja pusi.

Stiliana
02-01-2012, 18:59
Pa tako rade oni sto boluju od neyebice, Poznat recept. Mozes i u osinjak. Mamlazi kazu da je dozivljaj

Ahahahhha... ajd da i Fraya jedan gol zabije.

caporegime
02-01-2012, 19:07

a to su ti pričali kolege iz udruge onih koji nikako do suprotnog spolnog organa? druga vrata od društva liječenih alkoholičara i malo prije društva netom razvedenih?
ono, ja sam pero i ja bi jebo al mi ne daju.
ili, ja sam radojka i dala bi svakom kad bi me netko htio.

T@nja
08-01-2012, 09:35
Ja sam se dugo opirala tom nakaradnom čudu dok nisam PROBALA! I nije bilo na prvu tak lose, dapace. :)
Buduci da sam ovisnik o cigareti uz kavu, poslije jela i u birtiji, a uzivati vise nisam mogla zbog zakona i kazni, kupila i ja tu "cigaretu".
I eto, duvam vec skoro godinu dana, zapalila dvije samo 15.4. kad sam cula onu sramnu presudu i to bi bilo to.
I bas mi je gust pusit na aerodromu ili na koncertu. I na poslu. :s

lotta lotta
08-01-2012, 14:36
I eto, duvam vec skoro godinu dana

duvas? mi Hrvati pusimo, ne duvamo;)

T@nja
08-01-2012, 14:52
duvas? mi Hrvati pusimo, ne duvamo;)

mojne batje??? :o:D

lotta lotta
08-01-2012, 14:59
mojne batje??? :o:D
kaj ?zbunjen:

T@nja
08-01-2012, 18:36
kaj ?zbunjen:

Nikaj. Imas razmak ispred upitnika.

Inkvizitor
08-01-2012, 18:49
hahaha..peace cure..

lotta lotta
08-01-2012, 19:07
Nikaj. Imas razmak ispred upitnika.

a jel ? nisam primjetila !
ajde duvaj !:p

lotta lotta
08-01-2012, 19:09
hahaha..peace cure..

kad si vec tu rec der ako imas volje i zivaca koliko moram napisat komentara da dobijem ovu prvu "titulu"-ugledni clan;)

T@nja
08-01-2012, 19:11
a jel ? nisam primjetila !
ajde duvaj !:p

Nema problema. E, da, hvala ti na dobrodoslici. :)

Inkvizitor
08-01-2012, 19:13
kad si vec tu rec der ako imas volje i zivaca koliko moram napisat komentara da dobijem ovu prvu "titulu"-ugledni clan;)

kad pređeš 500 postova..dakle ovim tempom dogodine

a pogotovo ako budeš napadala naše nove članove..skidamo ti 20 postova po napadu..

lotta lotta
08-01-2012, 19:23
kad pređeš 500 postova..dakle ovim tempom dogodine

a pogotovo ako budeš napadala naše nove članove..skidamo ti 20 postova po napadu..

ko napada? ja?
imam pravo reć sto mislim, šta ne?
ali ocito ne vidis njen satro upucen meni.
ja sam napravila ispravak riječi na hrvatski jezik.
zar ne smijem?
p.s.skini mi odmah 50 komada.:p

lotta lotta
08-01-2012, 19:25
@inkvi
sad je dogodine:zbunjen:

Inkvizitor
08-01-2012, 19:26
ko napada? ja?
zar ne smijem?

cjepidlačiš..umjesto da je bilo..dobar dan g-đice..dobrodošli..kakoste odakle ste..kako momak, muž, dica..kod koga se friziraš, koji puder koristiš..šta misliš o svekrvama..ti odmah nogom u cipac..

takav običaj u hercegovini nije bio nekad.

Inkvizitor
08-01-2012, 19:28
@inkvi
sad je dogodine:zbunjen:

Moolim????

lotta lotta
08-01-2012, 19:29
Nema problema. E, da, hvala ti na dobrodoslici. :)

dobar dan g-đice..dobrodošli..kakoste odakle ste..kako momak, muž, dica..kod koga se friziraš, koji puder koristiš..šta misliš o svekrvama..:)

Inkvizitor
08-01-2012, 19:31
dobar dan g-đice..dobrodošli..kakoste odakle ste..kako momak, muž, dica..kod koga se friziraš, koji puder koristiš..šta misliš o svekrvama..:)

to za drugu osoba..sad si zakasnila..al dobro lekcija je lekcija

lotta lotta
08-01-2012, 19:32
to za drugu osoba..sad si zakasnila..al dobro lekcija je lekcija

koju drugu osobu.
ne razumin
lekcija jel.
ma poslusna sam ja.. skroz.

T@nja
08-01-2012, 19:32
ko napada? ja?
zar ne smijem?

O meni govoris? Ja sam T@nja, drago mi je.
Kaj te muci lotta lotta?
Kaj ti moram crtat da se ja itekako znam sluziti hrvatskim jezikom i da je ono "duvanje" bilo zajebancija.
A i kolko sam skuzila na ovom topiku se govori o e-cigareti, o gramatici i pravopisu mozemo na nekoj drugoj temi, vrlo rado. :)
I sve bi bilo ok da mi to nije bio prvi, pomalo sramezljivi upis na ovom forumu, i onda ti uletis onako s visoka "Mi Hrvati...". :rofl:

Inkvizitor
08-01-2012, 19:34
koju drugu osobu.
ne razumin
lekcija jel.
ma poslusna sam ja.. skroz.

neku drugu koja nema nick T@nja

Inkvizitor
08-01-2012, 19:37
Ja sam se dugo opirala tom nakaradnom čudu dok nisam PROBALA! I nije bilo na prvu tak lose, dapace. :)
Buduci da sam ovisnik o cigareti uz kavu, poslije jela i u birtiji, a uzivati vise nisam mogla zbog zakona i kazni, kupila i ja tu "cigaretu".
I eto, duvam vec skoro godinu dana, zapalila dvije samo 15.4. kad sam cula onu sramnu presudu i to bi bilo to.
I bas mi je gust pusit na aerodromu ili na koncertu. I na poslu. :s

Ček..ajde mi objasnite šta je to E-cigareta...

lotta lotta
08-01-2012, 19:40
Ček..ajde mi objasnite šta je to E-cigareta...

nemam pojma..ja duvam ove prave

lotta lotta
08-01-2012, 19:41
neku drugu koja nema nick T@nja

ne znam nikoju drugu.
osim toga ja volim vise s muskim divanit:)

lotta lotta
08-01-2012, 19:43
Kaj te muci lotta lotta?
Kaj ti moram crtat da se ja itekako znam sluziti hrvatskim jezikom i da je ono "duvanje" bilo zajebancija.
A i kolko sam skuzila na ovom topiku se govori o e-cigareti, o gramatici i pravopisu mozemo na nekoj drugoj temi, vrlo rado. :)
I sve bi bilo ok da mi to nije bio prvi, pomalo sramezljivi upis na ovom forumu, i onda ti uletis onako s visoka "Mi Hrvati...". :rofl:
ne bi rekla da si usla sramezljivo.
pa da kako...mi hrvati i treba bit s visoka:)

Inkvizitor
08-01-2012, 19:45
ne bi rekla da si usla sramezljivo.
pa da kako...mi hrvati i treba bit s visoka:)

znači..mi Hrvati samo kad si u visokim štiklama..

Modus
08-01-2012, 19:46
Ma neka malo zabave neće se one počupati.Ma ovo je super a ne ona nakinđurena i uvrijedljiva fraya.I ovo je način upoznavanja Inkvi. :):):)

Inkvizitor
08-01-2012, 19:47
Ma neka malo zabave neće se one počupati.Ma ovo je super a ne ona nakinđurena i uvrijedljiva fraya.I ovo je način upoznavanja Inkvi. :):):)

to je ono..i noga u guzicu je korak naprijed..jel.

Inkvizitor
08-01-2012, 19:52
ne znam nikoju drugu.
osim toga ja volim vise s muskim divanit:)

divanit..divanit..DIVANIT ????

lotta lotta
08-01-2012, 19:52
znači..mi Hrvati samo kad si u visokim štiklama..
jok..ja Hrvatica sam dovoljno visoka, ne tribaju mi stikle, viruj mi.
ako ne viruješ pitaj mardara:)

lotta lotta
08-01-2012, 19:53
divanit..divanit..DIVANIT ????

aha...malo ja tako cas duvam, cas divanim:evil

lotta lotta
08-01-2012, 19:54
ne poznaju oni mene mard...pusti..mogu ja sama....pusa

Inkvizitor
08-01-2012, 19:54
jok..ja Hrvatica sam dovoljno visoka, ne tribaju mi stikle, viruj mi.
ako ne viruješ pitaj mardara:)

ih mardar će reć sve što tebi paše..

lotta lotta
08-01-2012, 19:57

nece...on i ja se "pocupamo" samo tako.
svejedno, on je meni drag:)

Inkvizitor
08-01-2012, 20:01
nece...on i ja se "pocupamo" samo tako.
svejedno, on je meni drag:)

zna li njegova žena da se vi počupate samo tako??..

Modus
08-01-2012, 20:01

Znaš da sam je iznevjerio i sada mi je žao .Za roštilj i što nije bila ona ja sam kriv .Pa bi sada lako bilo .Vjeruj Inkvi .Sve može biti i vrag i anđeo ali neće ta slagati :):)

Inkvizitor
08-01-2012, 20:03
Znaš da sam je iznevjerio i sada mi je žao .Za roštilj i što nije bila ona ja sam kriv .Pa bi sada lako bilo .Vjeruj Inkvi .Sve može biti i vrag i anđeo ali neće ta slagati :):)

oprosti mardar..ne znam za tu epizodu..

Inkvizitor
08-01-2012, 20:03
zachatali smo temu..to ni dobže..

lotta lotta
08-01-2012, 20:05
zna li njegova žena da se vi počupate samo tako??..

zna, da:cita

lotta lotta
08-01-2012, 20:06
ko ovo ti neka tema...
no dobro, evo ja necu vise

lotta lotta
08-01-2012, 20:08

necu...ja ne lazem cak ni o sebi...ko otvorena knjiga sam za sve svoje prijatelje.

Modus
08-01-2012, 20:08

Ma inkvi pa nije o politici, ratu ,zločinima .O cigarama :):)Ja baš nešto zadovoljan razveselili ste portal.

lotta lotta
08-01-2012, 20:14
nema mi Tanje.:cry

lotta lotta
08-01-2012, 20:17
Tanja oprosti..nisam mislila nis lose:)

Paus Krushke
17-01-2012, 12:45
Kaj te muci lotta lotta?

Pozdrav T@nja! ja sam Paus! drago mi je! nemoj se previše sekirat! ima ovdje kul tipova i đevojaka!

caporegime
29-01-2012, 20:04
neki dan oprobao tu e-pljugu.....nije loše. samo skupo. i trebaš vuć ko usisivač.

iwashere
05-06-2013, 15:59
Električna cigareta mi se jako sviđa zato što ne smrdi!
http://www.elektronska-cigareta.com.hr/

slaven
23-06-2014, 14:13
E cigareta po meni služi svrsi, manje košta, ne šteti nepušačima, cijene cigareta i ostalog pribora (http://www.v2smoke.hr/) se i ne čine tako velike.

ogledalce
24-06-2014, 10:03
ma dobro je to al zabole uši i glava tegleć dim :brineta

p.s košta 80 maraka sa svim dodacima i aromama u nas