PDA

Pogledaj Full Version : Akcija Maslenica 1993

caporegime
21-01-2011, 12:10
http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fhr.wikipedia.org%2Fwiki%2FOperaci ja_Maslenica&ei=t2g5TbarC4as8QP-9uDLCA&usg=AFQjCNHOEWineNDSbN0eQP0Mt9C5pZQs1w

iako je već tijekom 91' godine u zapadnoj slavoniji te 92 godine u istočnoj hercegovini došlo do potiskivanja srpskih snaga tek je maslenica označila početak brzih akcija u kojima se vidi novi koncept HV-a, kao mobilne formacije čijom brzini i obučenosti srbi nisu mogli parirati.

Inkvizitor
21-01-2011, 12:31
Na Maslenici je slomljena srpska moć i to je presudna bitka domovinskog rata. Bitka u kojoj su Srbi vidjeli, ali nisu naravno to objavili, da je rat za njih u Hrvatskoj izgubljen.

iako je pokazao i još neke slabosti na hrvatskoj strani, što nije čudo s obzirom da se vojska još stvarala, to je bio smrtni udarac velikosrpstvu u Hrvatskoj

caporegime
21-01-2011, 19:29
najveća slabost je bila ta što je većina postrojbi korištena u napadu.
nakon izvedenog napada ojavio se problem s kojim postrojbama popuniti crte budući je 4. brigada nakon uspješno izvedenog napada povučena na odmor.
također, lokalne domobranske psnage nisu bile na visini.
srećom, neuspješni srpski pokušaji, unatoč i brojnoj i oružanoj prednosti u danima nakon akcije pokazali su da srbi više nemaju ni snagu ni odlučnost postići zadane ciljeve.

caporegime
21-01-2011, 19:38
http://www.ratkodragovic.com/index.php?option=com_content&view=article&id=91:operacija-maslenica&catid=4:04-piv&Itemid=6

da je stanje što se tiče brojnosti i naoružanja bilo puno skromnije nogo što to mi mislimo svjedoči i sjećanje ratka dragvića iz kojih je vidljivo da je stanje još mjesecima nakon akcije bilo napeto.

exx
23-01-2011, 10:46
Akcija Maslenica na vidjelo je iznijela određene probleme u linijama zapovjedanja,osobito na onim nižim zapovjednim linijama,dočasnićkim.Upravo iz tog razloga netom nakon akcije pojačano se vršila obuka i osposobljavanja,doškolovanje dočasničkog kadra,a za potrebe obuke gardijskog dočasničkog kora otvoren je centar za obuku gardijskog desantnog pješaštva i došasnika u Šepurinama.
Svakako velika i iznimno značajna pobjeda HV koja bi bila i veća da dalji prodor HV nije zaustavljen zbog upletanja unprofora i stranih sila

NorthStand
23-01-2011, 13:52
Kaže Zulu, da je Ante(Gotovina), Blaškića potjero nakon akcije maslenica. Nisam znao, da je i on bio u toj akciji, on je bio zadužen za srednju bosnu koliko sam do sad znao, al izgleda da je i u ovu akciju nekako zaluto, i očito gadno naljutio Antu kad ga je ovaj brže bolje deportirao nazad. U svakom slučaju, ova akcija je pokazala da je Beograd itekako umješan u rat u HR, a ne samo kako to neki srbi vole reć "pobunjenici-seljaci iz krajine". Jer je protuudar srpskih snaga bio silovit(kaže Zulu da su iz direktno iz srbije i Beograda ljudi bili dovođeni s srpske strane, to dovoljno govori koliko je za srbiju i beograd bilo bitno vratit nazad ono što su izgubili tom akcijom s naše strane!), i na nekim mjestima su uspjeli probit prvu liniju, al srećom su pojačanja došla na vrijeme pa je daljnj prodor zaustavljen, i vraćeni su na početne pozicije.

caporegime
23-01-2011, 14:12
S obzirom na snagu kojom su srbi krenuli u protunapade, minimalni dojelovi terena koje su uspjeli vratiti pod svoju kontrolu nisu imali nikakve utjecaje na same ciljeve akcije.
obzirom na brojnosti i tehniku s kojom su krenuli u protunapad i s obzirom na nepostojanje ikakvih taktičkih pričuva HV-a koje su mogle intervenirati u obrani, čak veći induikator stanja u srpskoj vojsci je bio period njihovih protunapada.
naime, ako je već HV na prepad zauzela određeni teren, onolika količina oružja i ljudstva protiv slabijih snaga HV-a u obrani morala je polučiti rezultate.
događanja nakon akcije maslenica su pokazala da srbi ni taktički, ni vojno ni po kvaliteti ljudstva više nikada neće biti u stanju izvoditi akcije većeg opsega čim se pred njima nalaze koliko toliko ustrojene postrojbe kao i zapovjedni lanac.

exx
23-01-2011, 14:34
Važno je reći da je tjekom akcije Maslenica po prvi puta jedna postrojba (jedna bojna 3GBR) uvedena u borbu helikopterskim desantom ( busevima do lučkog i otamo su helikopterima prebačeni u blizinu maslenice gdje su bile najžešće borbe i prijetilo je da srbi potisnu snage HV)

Inkvizitor
23-01-2011, 14:39
čitao sam sjećanja vojnika iz te postrojbe u bici kod Kašića, kako je kamion pun vojnika izginio, Srbi su tu napravili ubacivanje, to su one scene iz filmova, bliska borba..mrvi padaju ko snoplje...

Prepričani događaj u Kašiću 1993.

Debeli se dere ali ga ne čujem od tutnjave granata, eksplozija tromblona i ručnih bombi. Nešto mi rukom pokazuje ali ne vidim ništa. Samo dim i odbljeske. Jebi ga, ne poznajemo selo niti teren. Tu smo tek nekoliko sati. Dovezli su nas helikopterima iz Slavonije u Zadarsko zaleđe, nakon što je 4. splitska stigla skoro do Debelog brda. Nakon četiri dana borbi povukli su ih. Iz napada prelazimo u defenzivu. Sada očekuju protuudare četnika koje moramo izdržati i zadržati osvojene crte. Najvažniji je Kašić. Između nas i Zadra nema vojnika. Padne li Kašić, pada Zadar.
Prije samo par sati spustili su nas s neba u makiju i kamenjar. Nakon šume i blata-ovo nam je nepoznato. Granate padaju, kamenje poput gelera leti na sve strane. Tuku nas topovima, tenkovima, minobacačima, višecjevnim, PAM-ovima…. Gori kamen. Četnici izviru sa svih strana. Sakupio ih Martić, Arkan, Dragan, Milanović. Ima i Nišlija. Ne znam na koju stranu da pucam. Tek sada vidim što mi Debeli pokazuje. Pristiže kamion s 15 naših momaka. Kod kašičkog groblja ih dočekuju četnici. Dečki iskaču iz kamiona i pod vatrom hvataju položaje. Tunja i Stipa nisu uspjeli iskočiti. Primili su cijeli rafal. Tunja se presavio preko volana dok se Stipa naslonio na sjedalo. Izgleda kao da spava. Preživjeli u trku pucaju na četnike. Padaju još trojica. Pucamo iz svega što imamo. Čini mi se što više pucam to je četnika sve više. Mijenjam okvire. Ne znam odakle izviru. Meci zvižde sa svih strana. Odjednom se vatra pojačava nama iza leđa. Ne okrećem se jer nadiru iz te jebene makije.
– - Napadaju nas s leđa!-viče Debeli.
Okrećem se ka groblju. Nadgrobne ploče se dižu i iz njih gmižu četnici i pucaju po nama. Ne mogu vjerovat: zavukli su se u grobnice i čekali pogodan trenutak da nas napadnu. K'o zombiji. Našli smo između dvije vatre.
- Negdje su probili- urla Smrčo. Ne mislim o tom. Hvatam ručni bacač i pucam po groblju.
- – Pobili su momke! – u uho mi se dere Mata. Ne znam tko je nastradao. Ne znam tko je živ. Vidim nas četvoricu, valjda su ostali iza zidova i kuća.
- – Tenkovi!- dere se Mali.
Koji jebeni tenkovi? Okrećem se i čujem ih gdje urlaju Kašićem. Debeli skuplja momke. Skoro cijela desetina je tu. Zbrajamo se. Čitavi smo, a od oružja imamo raketne bacače i zolje. Trčimo preko groblja ka kašičkoj crkvi kako bi presjekli put tenkovima. Preskačemo spomenike i poluotvorene grobnice. Iz jedne viri čupava glava i sivomaslinasta uniforma, dvojica su se presavila preko križeva, nekolicinu vidim na nadgrobnim pločama.
- – Baš su izabrali mjesto za umiranje-u trku viče Joza.
Jebiga, nisam ih ja poslao mislim i tek kasnije ću kasnije saznati da su upravo oni pobili onih naših 15 momaka iz kamiona. Hvatamo se kuća u ulici odakle treba proći tenk. Smrčo je već zauzeo položaj. Suknuo je plamen iz raketnog bacača i kupola ruskog M-54 odskočila je kao nožem prerezana. Iza njega nadiru ostali. Zapaljeni tenk su pregazili. Čini mi se da ih ima stotinu. Ulica gori. Tu su i ostali momci i vatra je koncentrirana na tenkove koji kao baklje gore u Kašiću. Preživjeli članovi posade bježe. Sudaramo se. Prsa u prsa. Tko koga. Mrak je. Jauci se miješaju s pucnjevima i psovkama. Odsjaj gorećih tenkova osvjetljava kašićku ulicu i ljude koji se ubijaju. Odjednom, dva preostala tenka se okreću i bježe. Devet ih je zauvijek ostalo u Kašiću. Devet velikih baklji.
Prestaje pucnjava. Zavlada –tišina. Do bola. Sakupljamo se. Prozivam:23 momka nisu se odazvala. Među njima su i braća Antun i Ivica. Jebem ti život. Ranjeni muklo, kroz zube ispuštaju uzdahe. Praktično smo prepolovljeni. Skupljamo tijela naših. Nikada nikoga nismo ostavili. Sanitet zbrinjava ranjene. Joka i par momaka iz Našica jecaju s glavama naslonjenim na zid. Suze same klize. Ne sramim ih se. Zaurlao bih iz sveg grla. No, ništa se ne čuje. Zastalo, ukočilo. Samo suze cure. Šutke vodim momke ka prvim crtama. Ondje nikoga više nema. Ove noći smo opstali. Kašić je ostao naš.

caporegime
23-01-2011, 14:51
ovo sa kopirao s nekog srpskog foruma, vidi se tipično srpski način opisivanja borbi.
podsjeća me na nekog srbina koji je o akciji bljesak govorio na način kako su oni pred pakracem prvi dan akcije u protunapadu zauzeli pakrac ali izdaja naravno i naređenje da se povuče :009:009:rofl:rofl

I]Na Kasicu je bilo tri kontranapada a prvi je poceo 4 do 5 dana od pocetka napada a napadu su ucestvovali tenkisti,BZI njih oko 90 a na Paljuv su isli policajci iz Benkovca podrzani sa tri tenka, poslije artiljerijske pripreme krecemo u napad i probijamo njihovu prvu liniju ali nakon sat vremena oni su se pribrali i dobili pojacanje iz Islama Grckog i krecu u kontranapad, mi imamo premoc u tenkovima ali oni imaju najmanje 300 pjesadinaca u napadu i dobro su podrzani sa minobacacima 82mm, gotovo su opkolili jedan nas tenk dva hv vojnika sa zoljama jedan ispred a jedan iza tenka srecom vozac tenka nekim cudom je izresetao ovog ispred sa Skorpionom ali ovaj iza ispaljuje zolju u zadnji dio kupole ali i tu srecom mlaz rakete se zabija u zadnjak topa i posada ja samo malo opaljena vatrom dok vozac ubacuje u rikverc i punim gasom kroz zidove i kuce ide u nazad da se izvuce, drugi tenk ostaje bez municije i posada izlazi iz tenka da se bori sa puskama i u tim borbama gine vozac tenka i jos jedan clan posade ranjen i u svom tom metezu kupimo ranjene otvaramo vatru i povlacimo se u isto vreme a taj tenk ostaje tamo,nedaleko od nas jedan nas vod pjesadije je gotovo opkoljen i imaju nekoliko mrtvih i ranjenih i situacija je bezizlazna, komandir te grupe radijom poziva komandu i moli komandu za "posljednju zelju" sva raspoloziva artiljerijska orudja da otvore vatru na taj varos u kome se on nasao sa svojim vodom, za desetak minuta pocinje prava kanonada (samo baterija haubica 105 mm iz Smilcica je ispalila do podne 700granata), nakon ove kanonade hv se povlaci i mi uspjevamo da izvucemo taj vod i tako je zavrsio prvi nas napad i postalo je jasno da trebamo vise pjesadije a to ce biti za nekoliko dana.
Grupa koja je isla na Paljuv je bila vise uspjesna i odbila je napad 2 bojne 4gbr nanoseci joj velike gubitke ali u tim borbama tesko je ranjen komandir policije.[/I]

-opaska,
srbin bi morao znati da u to vrijeme 4.brigada nije ni bila na ratištu nego povučena na odmor pa je i to indikator njihove objektivnosti

Drugi napad ide nakon nekoliko dana i izveli su ga Arkanovci i doslo je do zestokih borbi ali pomaka nije bilo a rezultat je bio nekoliko mrtvih i vise ranjenih na nasoj strani, razlog neuspjeha po mom misljenju je losa taktika napada ali je moguce da je hv bila spremna za ovaj napad jer ga je ocekivala.
Treci napad pocinje oko dva dana poslije i u ovom napadu ucestvuju Vukovi podrzani kordunaskim tenkovima m-84 mislim 4 komada i jos 4 tenka iz 92 mtbr iz druge tenkovske cete i oni napadaju juzno iz pravca Veljanske kose i cilj im je presjeci put Islam Grcki Kasic, moja grupa napada iz pravca Przina sa 4 tenka podrzani sa BZI a treca grupa napada iz pravca Pozdera sa 4 tenka (sjeverni dio Kasica) takodjer podrzani sa BZI.
Poslije artiljerijske pripreme napad pocinje i moja grupa ulazi u centar sela kod Visica varosa i tu nailazimo na hv tenk t 55 koji se povlaci od nasih tenkova sjeverno od nas a da nisu znali da smo mi vec usli u taj varos i kao sto rece jedan o nasih tenkova pogadja taj tenk sa trenutnom grantom i zarobljavamo taj tenk a poslije i unistavamo a pored tog tenka nasli smo i nas tenk koji smo ostavili prije nekoliko dana ali jedna mu je gusjenica bila ostecena ali smo i ovaj tenk morali unistiti kasnije kad smo dobili naredjenje da se povucemo. U medjuvremenu dolazi do pjesadiski borbi i jedan vojnik pada pogodjen snajperom, nad komandant Bogunovic izlazi tu napred i nesto mase rukama prema ostalom djelu Kasica i nije proslo 20 sekundi neko povice pade nam komandir i dva vojnika potrcase do njega ali i ova dva vojnika padaju pogodjeni istim snajperom, u toj guzvi otvaramo vatru sve moguce zaklone i zidove koji bi mogli biti njhov polozaj i tu vidim hv vojnike kako pretrcavaju i lagano se povlace prema zadnjem dijelu Kasica.Momcilo Bogunovic je pogodjen snajperom tik ispod pancira u preponu i tu mu je pogodjena glavna arterija i umire za 20 sekundi i jedan tenk je izdvojen da odveze mrtve do Smilcica a mi nastavljamo dalje.
Vukovi su uspjesno presjekli put izmedju Islama i Kasica i tu su docekali njihovo pojacanje koji su dosli iz Slavonskog Broda u sastavu 3gbr i nanjeli su im velike gubitke i tako je Kasic bio osvojen do podne ali poslije podne dolazi naredjenjje da se povuku Vukovi sa tenkovima iako smo mogli lako da udjemo u Islam i tako u poslijepodnevnim satima hv ponovo krece u napad sa rezervnim snagam nakon jake artiljrijske pripreme a mi ispalivsi zadnje granate na njih nazad na pocetne polozaje.
Poslije ovog napada nije bilo vecih akcija na ovom dijelu nego vise prema Pridrazi gdje su nastavljene zestoke borbe u sljedecih

caporegime
23-01-2011, 14:56
na starom forumu je bila dobra rasprava o akciji maslenica a poseban je užitak bio smijati se konstrukcijama jednog srpskog forumaša koji je na temelju ničega energično tvrdio da je zaporavo ofanziva zaustavljena srpskim otporom te da je u konačnici samo primirje spasilo hv od propasti pozivajući se na izjavu gen. stipetića koju smo poslije javno objavili i komentorali i iz koje proizlazi upravo ono što smo mi tvrdili; da je akcija odrađena po planu do linija koje su već prije u planu bile zacrtane.
međutim batine ih očito još bole a lijek je autosugestija između ostaloga.

NorthStand
23-01-2011, 15:44
Ma srbi su ti izvor laži i obmana, dobro ima i kod njih objektivnih i iskrenih to treba reć, al prije bi reko da su izuzetak nego pravilo!

Što se tiče te maslenice, prva ozbiljna akcija s naše strane, i kad smo to dobili, puno je lakše bilo planirat dalje, i ostvarivat zadane ciljeve, najteže je dok ne probiješ led. Mi smo ga upravo probili s tom akcijom, i tu je već bilo jasno da Srbi iako bolje naoružani pa u nekim slučajevima i brojniji, nisu u stanju parirat našima. U ratu je po meni jako bitan motiv, a Srbi htjeli oni priznat ili ne, imali su krivi motiv, dok su naši dečki imali najvažniji mogući motiv, obranu svoje zemlje i svojih obitelji. Većeg motiva za rat, od toga ne trebaš, a to po meni Srbi nisu imali, jer u dubini sebe znali su da osvajaju zemlju koja nije njihova, i da rade nešto što ne valja, zato su i izgubili u ratu protiv hrvata. Iako da se pitalo međunarodnu zajednicu, ona bi im dala poveći teritorij RH po planu Z-4 pa bi imali svojevrsnu presliku RSrpske u HR. Hvala Bogu do te idiotarije nije došlo, prvenstveno zaslugom ove akcije, i naravno bljeskom olujom, i ostalim herojskim akcijama, u kojima se nisu štedile hrvatske glave!

caporegime
23-01-2011, 15:54
http://www.youtube.com/watch?v=Fts4cRmOZUI

puno se toga može iščitati.
obratiti pažnju na sudionike, datume, slike teškog oružđja, brojke i naravno standardno lupetanje o spremno dočekanom ustaškom napadu..:009

NorthStand
23-01-2011, 23:06
Ma pogledaj ti te face samo, brade do pupka, dobro su oni i prošli ako se mene pita, kaže ovaj čedo 326 mrtvih, pa kretenu jedan možete bit sretni da je itko osto živ s vaše strane nakon sveg zla koje ste posijali. Pa onda ovaj kreten s početka videa, HEROJ BRE!!! Arkan, ove pičke što su pobegle u beograd doć ćemo ih glave, ne žele da brane "svete srpske zemlje", stari moj koja je to logika razmišljanja koji su to smradovi, pička vam materina opančarska, bijedna troprsta, koji su to mitovi obmane i laži, toliko ljudi i s naše i njihove strane moralo platit glavom, da bi srbi živjeli na svojim "svetim """srpskim""" zemljama". Ovakvu sapunicu ne bi snimili, ni najbolji režiseri, to što bi srbi mogli napravit od svih ovih svojih laži i obmana koje su radili, mislim da nitko ne bi. Al ovo mi je najjače-"oj bobetko šta si naumio, na krajinu kad si udario? stani malo titin generale, platit ćeš nam za ravne kotare" haha što je je, uvijek su im rime dobro išle. :rofl

A ja sam i dalje mišljenja da je velika greška da se ovu stoku nije istjeralo van, sve do jednog, nebitno tko je a tko nije sudjelovo u zločinima, etničko čišćenje do kraja, pa nek se žale kome god hoće, i koliko god hoće. Što bi reko, Veselin Šljivančanin, gospodine ovde je rat, i zato ako vam se ovde ne sviđa, odite tamo gde vam se sviđa, pa se tamo žalite kome god oćete. Eto, nekad i srbin nešto dobro kaže. Samo što bi se to trebalo odnosit za njih, odnosno ako im se u NAŠOJ NDH NE SVIĐA, NEKA ODU TAMO DALEKO, PA ĆE IM SE TAMO VJEROVATNO SVIĐAT. I dalje tvrdim ono što sam reko u nekoj temi, daleko je ova bagra od "osviještenja", njihove pretenzije sad su još i jače, to ti je ono, kad nešto nemaš još jače za tim žudiš! Klasični primjer istinitosti ove teze, je "DOGODINE U KNINU" od strane grobara. Moraju oni BRE, pokazat da se ni dan danas ne odriču "svete """srpske""" zemlje", jebo ih onaj tko s njima mir želi, i tko s njima pomirbu radi! Šiptari, jeste muslimani i to, al samo juriš, osvajajte i dalje "svete južne srpske zemlje!" :zivili Vize za stoku, vize! :005 Da nam ne prljaju našu lijepu zemlju, s svojim obujcima i opancima. :p

NorthStand
23-01-2011, 23:07
Jedino mi krivo ko psu, šti ih Tomo spašavo od Bugara, da je znao što će nam radit ubuduće, mislim da bi ih dokrajčio skupa s Bugarima. :rofl Pa čak su se i neki Hrvati borili na kosovu polju, u onoj slavnoj i nikad prežaljnoj srpskoj bitci, s carem lazarom. Al jebiga osvojiše ih turci, i na kraju njihove manire pobrali, ne stvarno kad pogledate malo, pa ta njihova politika širenja počinje od kad su došli pod tursku vlast, od tad pa do dana današnjeg, stalno bez mm posustajanja imaju pretenzije i snove za tuđim teritorijima i zemljama. Dobro je netko reko, s srbima nikad ne znaš, bolje imat uvijek pištolj pri ruci za svaki slučaj, ako zatreba. :rofl

Kažem da se mene pita, bilo bi točno 0 srba u HR, pa bi idući puta TRI!!! puta razmislili dal će krenut opet na HR. Jer ovako ih je opet 200.000, i nikad ne znaš, kad će se opet osokolit, a ja sam mišljenja, da je previše života do sad izgubljeno u sukobima s njima, pa da im se dozvolilo nakon svega da i dalje žive ovdje, iako nikad, 99 posto njih neće prihvatit ovu zemlju kao svoju! To govorim jer je to tako povijest pokazala, ako je tako bilo 1991, zašto netko misli da nije i 2011? Hrvati konačno moraju shvatit, da se politika kod srba u glavi nije promijenila niti za mm, i da samo čekaju novu pogodnu situaciju za udar. Naravno ovaj put bi mogla upravo BiH, bit prva na udaru, jer tamo su uspjeli ono što u HR nisu, doć do 49 posto teritorija! Kažem ja, trebalo je zajebat te pregovore, i udarit na Banja Luku, sad je kasno za takve akcije, a problem je i više nego zajeban, jer opet mogu se bilo kad u budućnosti okuražit, i opet preko te iste BiH odnosno RS udarit na dalmaciju liku banovinu, kao i u prošlom ratu, pa nisu oni naivni, i cijela ova politika "pomirbe" ide u tom pravcu. Al jebiga, trebat će nekima dosta vremena, da konačno shvate da kod srba NEMA KATARZE, ODNOSNO PROSVIJETLJENJA!

exx
30-01-2011, 22:23
Reko sam već jednom i stojim iza toga: opet ćemo u Oluje.... nebu tu mira,nikad jer ideja o velikoj srbiji neće nestat,naprotiv

NorthStand
31-01-2011, 17:14
Srbi su bolestan, i krajnje primitivan narod, sreća je jedino u tome, što ih je svega 9,6 miliona u svijetu. Jer da ih je npr ko rusa, ili amera, ili švaba, mislim da njihovoj bolesti ne bi ni talibani mogli parirat. Tek bi se onda počeli širit, militaristički japan bi bio vic za njih. Zato kad mi netko nešto normalno ide pričat u vezi srba, samo se slatko nasmijem i kažem odjebi. Zapamtite da u vezi njih, nema katarze nema prosvijetljenja, tu je riječ o politici, "s koljena na koljeno", a ta politika se teško može iskorijenit. Zato čuvajte puške, i mitraljeze na sigurnom, nikad ne znate kad nam mogu opet zatrebat. Mitraljez nosim, četnike kosim! (http://www.youtube.com/watch?v=lh3FgnqOhxU) :rofl

caporegime
31-01-2011, 19:05
Srbi su bolestan, i krajnje primitivan narod, sreća je jedino u tome, što ih je svega 9,6 miliona u svijetu. Jer da ih je npr ko rusa, ili amera, ili švaba, mislim da njihovoj bolesti ne bi ni talibani mogli parirat. Tek bi se onda počeli širit, militaristički japan bi bio vic za njih. Zato kad mi netko nešto normalno ide pričat u vezi srba, samo se slatko nasmijem i kažem odjebi. Zapamtite da u vezi njih, nema katarze nema prosvijetljenja, tu je riječ o politici, "s koljena na koljeno", a ta politika se teško može iskorijenit. Zato čuvajte puške, i mitraljeze na sigurnom, nikad ne znate kad nam mogu opet zatrebat. Mitraljez nosim, četnike kosim! (http://www.youtube.com/watch?v=lh3FgnqOhxU) :rofl

vrlo ispravna dijagnoza.