PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Načelnik pozvao na linč Hrvata i rušenje spomenika braniteljima

Graničar Jozo
18-11-2011, 14:27
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1263-Nacelnik-pozvao-na-linc-Hrvata-i-rusenje-spomenika-braniteljima

caporegime
18-11-2011, 14:33
naravno ovdje hera nikad neće doći niti će lijepiti plakate herceg bosne.
štoviše kad bi se pokrenulo pitanje ugroženosti hrvata u drvaru vjerujem da bi oni prvi zataškavali ovaj teror nad hrvatima, jer jebemu, pa zar će neki tamo drvarski hrvati stati na putu "zajedništva" odnosno prava "here" da sami odluče kome će se klanjati i pod čijim prknom će prest.
jadna ušljiva podguzna gamad.

mardar
18-11-2011, 15:35
Au što ćemo ako Vasić i Dodik pročitaju ovo?Mogu se naljutiti pa da nam treći dođe u pitanje.Jer nam ga oni spremno daju.Doduše ne po Daytonu kako su stalno tvrdili.Nego onoliki koliki su i bili zamislili.Granica kod Livna.
E sada kako uz ovo ide priča o izdaji i prevaru dr. Tuđmana i Šuška .Moram neznalice podsjetiti da je u Drvaru dr.Tuđman ostavio gardijsku brigadu .Da su se u Drvar naselili Hrvati koji su prognani sa drugih mjesta i da ih ponovo protjeruju.

Uz ovaj tekst sam pročitao i pitanje hoće li sa oglasiti Dodik koji je štitio Hrvate.Ma vjerojatno hoće ali samo oglasiti ali i ne nešto poduzeti.
A svim onima koji sada odjednom zaboravljaju što se ovdje događalo preporučio BiH da se ,kada se jedno jutro probude ,prekriže ako vjeruju u Boga i odu ako ne u kapelice posvećene braniteljima a ono u groblja koja su im blizu i pogledaju koliko je ljudi izginulo.I neka se upitaju jesu li ti ljudi stradali u želju da prave Veliku Hrvatsku ili su stradali braneći domove da ne postanu dio Velike Srbije.Domove svih nas a ne svoje.
A poričio bih i onima koji su meni rekli"da kada vozim da gledam naprijed da su nikakvi vozači i da svi koji tako voze su opasnost za sve ostale u prometu.Ja ipak vozim "gledajući u retrovizor".Opametila me već jedna nesreća koja se dogodila mome narodu.Velika nesreća od Vukovara ,Škabrnje preko Posavine do Mostara i Dubrovnika.

west
18-11-2011, 22:27
Drvar Glamoc i Grahovo su najveci porazi postratne hrvatske politike, jer su ta mjesta planski naseljavana izbjeglicama iz Srednje Bosne i Bos POsavine u srpske kuce.
i Nakon toga nista..ljudi su prepusteni sami sebi..ili bolje receno prepusteni su da se stalno svadjaju raspravljaju sa srbima povratnicima ( koji naravno s pravom traze svoje)-ali nitko od institiucija nije prst podigao da bi ove ljude koji su nakon egzodusa koji su dozivjeli kad su protjerani danas dozivaljaju svoj drugi tihi egzodus u miru..

jucer sa sjeo u auto jednu baku-stariju zenu u Tomislavgradu koja sa svojih 63 godine kako stopa do Drvara jer jednostavno nema novaca za autobusa..i onda do LIvna dokle sam je poveo ti zena isprica u po sata voznje tolko gorcine i tuge da me je prosto stid bilo da takve sudbine postoje u 21 stoljecu i da se nitko vise na njih i ne osvrce ...
uglavnom u kratkim crtama..zena je prognanik iz Bos Posavine (Modrica) i zivi sama u Drvaru sa dvije kcerke (srednja skola)bez ikakvih primanja, i to zivi u srpskoj kuci iz koje se mora iseliti za mjesec dana a da ne zna uopce gdje ce...
u Modrici joj je sve spaljeno, i ostala joj je samo vjera u Boga da ce Bog providit neko dobro
Hrvata u drvaru je ostalo samo ono sto se nije uspjelo iseliti u KnIn ili dalje u Hravtsku jer u drvaru su hrvati gradjani treceg reda..s tim da su srbi gradjani drugog reda jer ih zupanijska vlast ne jebe 2 %..
nakon dolaska u livno i pozdrava sa bakom , osjecao sam stid i sram koje nemoze ublaziti ni ono malo novca sto sam joj dao da ima bar za autobusa..stid me da smo postali bescutan narod..kojem su uvijek puna usta politike , visoke politke, niske politke, ove politike, one politke..a dotada ne vidimo toliko ljudskih sudbina koja ta politka je pregazila i i dan danas ih tare kao ovu sirotu zenu iz price..
a citajuci clanak jasno se vidi da kako je biti Hrvat u Drvaru

Ilirk@
18-11-2011, 22:59
bože, bože, pa jadnih ljudi...

Graničar Jozo
19-11-2011, 09:55
Drvar Glamoc i Grahovo su najveci porazi postratne hrvatske politike, jer su ta mjesta planski naseljavana izbjeglicama iz Srednje Bosne i Bos POsavine u srpske kuce.
i Nakon toga nista..ljudi su prepusteni sami sebi..ili bolje receno prepusteni su da se stalno svadjaju raspravljaju sa srbima povratnicima ( koji naravno s pravom traze svoje)-ali nitko od institiucija nije prst podigao da bi ove ljude koji su nakon egzodusa koji su dozivjeli kad su protjerani danas dozivaljaju svoj drugi tihi egzodus u miru..

jucer sa sjeo u auto jednu baku-stariju zenu u Tomislavgradu koja sa svojih 63 godine kako stopa do Drvara jer jednostavno nema novaca za autobusa..i onda do LIvna dokle sam je poveo ti zena isprica u po sata voznje tolko gorcine i tuge da me je prosto stid bilo da takve sudbine postoje u 21 stoljecu i da se nitko vise na njih i ne osvrce ...
uglavnom u kratkim crtama..zena je prognanik iz Bos Posavine (Modrica) i zivi sama u Drvaru sa dvije kcerke (srednja skola)bez ikakvih primanja, i to zivi u srpskoj kuci iz koje se mora iseliti za mjesec dana a da ne zna uopce gdje ce...
u Modrici joj je sve spaljeno, i ostala joj je samo vjera u Boga da ce Bog providit neko dobro
Hrvata u drvaru je ostalo samo ono sto se nije uspjelo iseliti u KnIn ili dalje u Hravtsku jer u drvaru su hrvati gradjani treceg reda..s tim da su srbi gradjani drugog reda jer ih zupanijska vlast ne jebe 2 %..
nakon dolaska u livno i pozdrava sa bakom , osjecao sam stid i sram koje nemoze ublaziti ni ono malo novca sto sam joj dao da ima bar za autobusa..stid me da smo postali bescutan narod..kojem su uvijek puna usta politike , visoke politke, niske politke, ove politike, one politke..a dotada ne vidimo toliko ljudskih sudbina koja ta politka je pregazila i i dan danas ih tare kao ovu sirotu zenu iz price..
a citajuci clanak jasno se vidi da kako je biti Hrvat u Drvaru

sve ti ovo potpisujem. ako je HDZ išta zajebao, onda je zeznuo to oko drvara i srednje bosne. A što se tiče srednje bosne najviše je možda zeznuo moj vareš.

s druge strane sve ovo što si napisao ocrtava jednu jadnu politiku nas hrvata HB, bez imalo vizije i konkretnih ciljeva. zašto to spominjem? onaj tko je bio u drvaru vidio je da se drvar sastoji od privatnih kuća, koje su bile svetinja u povratku imovine, dok se sa stanovima moglo i otezati. užas... sve se to moglo predviditi.

jer, dok smo se mi zajebavali srbi su dovlačili ljude na glasanje u neko zabačeno glasačko mjesto i time malo po malo uzimali drvar natrag. iz ove , sadašnje perpektive mogu reć šteta što nije izgorio kao i grahovo. jebem ti drvar i glupe ljude koji se bave politikom. sad nam visi srednja bosna, a drvar je prošlost.

sreća u tome što smo mi otišli još 1998. Hvala Bogu!

Eugen Savojski
19-11-2011, 10:23
Čitajući ovaj članak, mogu se samo složiti sa komentarima iznad i dodati da samo slijepci među Hrvatima misle da će nam Srbende opančari pomoći svojom političkom podrškom oko stvaranja hrvatske teritorijalne jedinice u federaciji ,logika Srbendi je ta što je Hrvatima gore njima je bolje. Očekivati nešto od njih je u sferi znanstvene fantastike. S balijama je sad neizdrživo ali će biti još gore kad iskopaju piramide oko Visokog.