PDA

Pogledaj Full Version : Bosanci

caporegime
19-01-2011, 10:55
nemoguće opisati ni u priči a kamoli u rečenici.
tri nacije, više odvojenih prostora od kojih većina nema veze s vezom ali opet je sve to bosna.
križ, polumjesec, krst......
bosanac iz vica, glup ali počesto i u vicu neočekivano pametan.
bosanac smijeha, uleta ženama, neposrednosti, dobrodušnosti....
bosanac mehak ko svila al istodobno zajeban ko čakija.
kafa, cigare, merak....šljiva, burek, ćevapi, šargija, harmonika....

Inkvizitor
19-01-2011, 11:18
prenaglašen obični regionalizam dignut na razinu mita. 90% mitova o Bosancima su baš to, obični mitovi kao i ona isfurana priča o fildžanu viška.

laž, farsa namještaljka.

Samo se u Bosni može dogodit da ti dojučarašnji susjed koji je dolazio kod tebe na Bajram, slavu, imendan zapali kuću, siluje i ubija po prvom susjedstvu.

Marta
19-01-2011, 11:28
Samo se u Bosni može dogodit da ti dojučarašnji susjed koji je dolazio kod tebe na Bajram, slavu, imendan zapali kuću, siluje i ubija po prvom susjedstvu.

Jel se ti to salis? :009

caporegime
19-01-2011, 11:35
Jel se ti to salis? :009

može i u hrvatskoj. jedne godine ti netko dođe čestitati božić, dogodine ga jedva prepoznaš s bradom i šubarom i pripadajućim što hladnim što vrućim naoružanjem
iako, nije u krivu inkvi s opservacijom.
u bosni je ta pojava imala posebnu izraženost.

Marta
19-01-2011, 11:38
može i u hrvatskoj. jedne godine ti netko dođe čestitati božić, dogodine ga jedva prepoznaš s bradom i šubarom i pripadajućim što hladnim što vrućim naoružanjem
iako, nije u krivu inkvi s opservacijom.
u bosni je ta pojava imala posebnu izraženost.

Jedina razlika je bila u tome sto je svaka strana imala dva neprijatelja, mi smo imali "samo" ljute Cetnike.

Kod nas su usavrsili zanat, pa se prebacili na novi teren...

Inkvizitor
19-01-2011, 11:44
Obično se . kad se priča o prednosti života na Balkanu priča o velikom durženju, o zajedničkim kafama, o spremnosti susjeda na pomoć..i kako je na zapadu sve hladno, kako nitko nikoga ne poznaje, kako nitko nikoga ne zove doma..

onda ovi što se stalno druže, i vole, i pomažu, iskasape jedni druge i što je zanimljivo..uvijek pobjegnu kod ovih otuđenih.

pa ako moram birat, ili ćeš mi se javljat svaki dan, srkat zajednički kafu iz jendog fildžana a kad uhvatiš priliku, ubit me i popalit mi kuću ili da mi se nikad ne javiš al me ostaviš na miru..uvijek biram ovo drugo.

caporegime
19-01-2011, 11:46
vratimo se na vedrije stvari.
dakle, bosanac je i mujo i z vica.
bosanac je i ćiro, kao i golem broj odličnih nogometaša koji pune hvatsku repku.
prema ocjenama međunarodnih krugova najbolji glazbenik je bosanac (bregović, koliko god mi se gadio i kolikogod ga ja ne slušao)
najbolji filmaš je bosanac.kusturica a oskara je dobio i još jedan bosanac.
najbolji književnik bivše juge-nobelovac je bosanaca
u šali se za rubriku crne kronike kaže da su to "bosanske sportske novosti"
velik dio krim miljea u zagrebu potječe iz bosne.
neki ljudi iz bosne spadaju u vrh menadžera.
jedan od najvećih jezikoslovaca pok. ladan je iz bosne.

dakle možemo do sutra nabrajati.
razlike su goleme, od onog paušalnog shvaćanja bosanaca kao simpatičnih budala i dobrih zidara pa do ljudi koji prodiru u vrhove bilo posla, bilo sporta bilo showbusinessa i to u većem postotku nego iz nekih tradicionalno "naprednih" i aktivnih krajeva.
bosna ja kao malo koji kraj neiscrpan izvor različitosti i krajnosti.

Marta
19-01-2011, 11:47
Obično se . kad se priča o prednosti života na Balkanu priča o velikom durženju, o zajedničkim kafama, o spremnosti susjeda na pomoć..i kako je na zapadu sve hladno, kako nitko nikoga ne poznaje, kako nitko nikoga ne zove doma..

onda ovi što se stalno druže, i vole, i pomažu, iskasape jedni druge i što je zanimljivo..uvijek pobjegnu kod ovih otuđenih.

pa ako moram birat, ili ćeš mi se javljat svaki dan, srkat zajednički kafu iz jendog fildžana a kad uhvatiš priliku, ubit me i popalit mi kuću ili da mi se nikad ne javiš al me ostaviš na miru..uvijek biram ovo drugo.

to se podrazumjeva .... srica tvoja pa imas Livnjake za susjede :rofl

Škutor Mate
19-01-2011, 12:20
Zar Emir Nemanja Kusturica nije Hercegovac rodom, a ne Bosanac?

caporegime
19-01-2011, 12:23
Zar Emir Nemanja Kusturica nije Hercegovac rodom, a ne Bosanac?

hercegovac a?
nemam pojma, iskreno.
ja mislio da je bosanac.

Graničar Jozo
19-01-2011, 12:40
nemam pojma šta bih rekao o bosancima. je većinu svog života ionako nisam proveo u bosni pa sam pokupio svih osobina.

jedino znam da su me u srednjoj zezali da nemam karakterističnu glavu za bosanca. šta god to značilo. jer ja bosanca samo po govoru mogu prepoznati. bosanski naglasak je specifičan

Ilirk@
19-01-2011, 13:40
jozo, ako ti je glava brahiokefalna, onda shvaćam to što ti govore da imaš karakterističnu glavu.
to je prava dinarska glava. neka nje, u razdiljak je ljubnem!

nemam što reći o bosancima, ne poznajem ih dobro i u dovoljnom broju.
ovih par što ih poznajem, nisu mi u dobrom sjećanju, pa ne želim po njima suditi većinu.
znam samo da kad dođem u bosnu među hrvate, ne osjećam se kao stranac nego kao među svojima i to mi je sasvim dovoljno.
što mi misle i govore iza leđa, ne vidim niti čujem...

zlatni_ljiljan
19-01-2011, 15:19
prenaglašen obični regionalizam dignut na razinu mita. 90% mitova o Bosancima su baš to, obični mitovi kao i ona isfurana priča o fildžanu viška.

laž, farsa namještaljka.

Sto si ti negativan lik to je za nepovjerovat...reko bi te neke stvari otvoreno,ali znam da me chekas na zicera da me ispalish odavde...nemas ti pojma sta je Bosna iako si rodjen u njoj...

Ilirk@
19-01-2011, 15:28
ne voli on ni ercegovinu. njemu su ercegovci dezerteri.
samo mu hrvatska nacija valja i to u cijelosti, a njeni integralni dijelovi sa jakim identitetom, ne valjaju ništa :D

Graničar Jozo
19-01-2011, 15:38
jozo, ako ti je glava brahiokefalna, onda shvaćam to što ti govore da imaš karakterističnu glavu.
to je prava dinarska glava. neka nje, u razdiljak je ljubnem!
nemam ono široku glavu, al imam visoko čelo. :)

Inkvizitor
19-01-2011, 15:47
Sto si ti negativan lik to je za nepovjerovat...reko bi te neke stvari otvoreno,ali znam da me chekas na zicera da me ispalish odavde...nemas ti pojma sta je Bosna iako si rodjen u njoj...

da ti pravo kažem..boli me kurac štaš mi reć..

i boli me kurac za tvoju Bosnu..

ona nije isto što i moja Bosna..

Škutor Mate
19-01-2011, 15:49
ne mora glava bit široka, ali ako opipaš zatiljak mora ti bit izravnat ko da te je neko lupijo lopatom

a ovako će jednog dana izgledat inkvijevi idealni integralni antilokalpatriotski rvati, ko da ji je ista mater rodila :)

http://images.zap2it.com/images/movie-28914/star-wars-episode-ii-attack-of-the-clones-20.jpg

Inkvizitor
19-01-2011, 15:50
ne voli on ni ercegovinu. njemu su ercegovci dezerteri.
samo mu hrvatska nacija valja i to u cijelosti, a njeni integralni dijelovi sa jakim identitetom, ne valjaju ništa :D

a ne..ta i mene smatraju nekim hercegovcem...pa ja uvik prvo krenem od svojih..i tako je bilo kako je bilo..ne valja se lagat..i nikad nisam rekao za sve hercegovce..ta nisam lud...samo ne potpisujem čekove bez pokrića..:p

Škutor Mate
19-01-2011, 15:50
mada nemam ništa protiv ako će svi pričat ikavicom

i znat gange :D

Škutor Mate
19-01-2011, 15:52
a ne..ta i mene smatraju nekim hercegovcem...pa ja uvik prvo krenem od svojih..i tako je bilo kako je bilo..ne valja se lagat..i nikad nisam rekao za sve hercegovce..ta nisam lud...samo ne potpisujem čekove bez pokrića..:p

je oni koji ne znaju di su Studena Vrila :D

Inkvizitor
19-01-2011, 15:57
je oni koji ne znaju di su Studena Vrila :D

pa da..ljudi ne znaju..

i ovo je tema o Bosni, meraku, dertu, sevdahu, šanerima, klempama, cigli, šalvarama, dimijama, sazu, šargiji, đul-bašti, nanulama,

Ilirk@
19-01-2011, 15:59

ja nikad ne idealiziram niti bježim od mana i nedostataka, ali ti izvlačiš bijedne iznimke i ističeš kao pravilo. ja to ne volim i ne volim, da me ubiješ!
tako rade svi antiintegralisti, na primjer. vidiš da moreš s njima, ruku pod ruku. ;)

već sam napisala šta su za me ercegovci, da se sad ne ponavljam...

Ilirk@
19-01-2011, 16:01
ne mora glava bit široka, ali ako opipaš zatiljak mora ti bit izravnat ko da te je neko lupijo lopatom

samo se ti tješi :D

je, to je brahiokefalna glava, ali to je karakteristika dinarske rase koja pokriva puno veća područja od jedne bosnice...
zato mi nije jasno zašto se to ističe kao nekakav naš, herceg-bosansko-imotsko-lički ekskluzivitet?

caporegime
19-01-2011, 16:02
ja sam hercegovac!
i to onaj drevni.
ljetos sam našao staru crno bijelu sliku mog pradida ilije.......
isti ja. (samo što ja nenam brkove)

Inkvizitor
ja nikad ne idealiziram niti bježim od mana i nedostataka, ali ti izvlačiš bijedne iznimke i ističeš kao pravilo. ja to ne volim i ne volim, da me ubiješ!
tako rade svi antiintegralisti, na primjer. vidiš da moreš s njima, ruku pod ruku. ;)

već sam napisala šta su za me ercegovci, da se sad ne ponavljam...

ne ne ne i ne..nisam to postavio kao pravilo

i nisu to bile samo iznimke..

tko je bio zna i nek svjedoči..

al neću o tome na bosanskoj temi..

Ilirk@
i on ima kosu :D

Ilirk@
19-01-2011, 16:05
ne ne ne i ne..nisam to postavio kao pravilo

i nisu to bile samo iznimke..

tko je bio zna i nek svjedoči..

al neću o tome na bosanskoj temi..

ja svjedočim s lica mjesta, pa šta??
ako si ih ti ko ovce brojao kako skaču priko zavelima za minken, unda su to tvoji, bosanci.
ja znam dezertera u odnosu na vojničine svega dvojicu na tristo. pa ti računaj.

iđen, ne mogu te seruć čitat...

caporegime
19-01-2011, 16:09
imam je i ja. al je ne volim.

Inkvizitor
19-01-2011, 16:09
ja svjedočim s lica mjesta, pa šta??
ako si ih ti ko ovce brojao kako skaču priko zavelima za minken, unda su to tvoji, bosanci.
ja znam dezertera u odnosu na vojničine svega dvojicu na tristo. pa ti računaj.

iđen, ne mogu te seruć čitat...

a tko je ono pričao o plaćanju terena.aaa tko??

al dobro, tema je za nas Bosance..

TheBronxBomber
19-01-2011, 16:34
Bosnu valja suzit na granice njezina iskona, onda mozemo razgovarat...

Ne smeta mi Bosna kraljeva i velikasa hrvatske plemenite krvi, ali Bosnu nastala Osmanlijskom okupacijom me ne zanima. A ponajmanje me zanima Jugoslavenizirana Bosna (ona koja zivi u mitovima, prevrtljivosti i lazljivosti) koju je Inkvizitor vec obradio.

TheBronxBomber
19-01-2011, 16:52
Jos bih dodao da sam alergican na sve moguce Jugoslavene - iz svih mogucih krajeva i regija - ali sam ponajvise alergican na Jugoslavene iz Bosne (bez obzira na stvarnu nacionalnu pripadnost).

TheBronxBomber
19-01-2011, 16:57
O Kissingeru se moze misliti i govoriti bilo sto, ali covjek je bio u pravu sto se Bosne tice.

Ma bolje da je nema nikako, ili da je sva hrvatska, sva srpska ili sva "bosnjacka" - nego da ovako zivotari.

"There is no bosnian language; no bosnian culture; no bosnian people" - tako nekako. I svaka mu cast.

zlatni_ljiljan
19-01-2011, 17:41
Bosnu valja suzit na granice njezina iskona, onda mozemo razgovarat...

Ne smeta mi Bosna kraljeva i velikasa hrvatske plemenite krvi, ali Bosnu nastala Osmanlijskom okupacijom me ne zanima. A ponajmanje me zanima Jugoslavenizirana Bosna (ona koja zivi u mitovima, prevrtljivosti i lazljivosti) koju je Inkvizitor vec obradio.

Znas Boshnjache,nije davno bilo,
Sveg' mi svj'eta nema ni petnaest ljeta,
kad u nashoj Bosni ponositoj,

Nastavi dalje bosnjache iz daleke Amerike :)
Kad u nashoj Bosni ponositoj,

TheBronxBomber
19-01-2011, 17:46
Lijepa pjesma, samo sto je malo zakasnio sa svojim revizionizmom. :mig:

Povjesni dokazi i testamenti hrvatstva Bosne stariji su od doticne pjesme- a vaditi ih plasirati ih ovdje, bilo bi, kako se ono kaze: bacanje bisera pred svinje.

zlatni_ljiljan
19-01-2011, 17:56
Lijepa pjesma, samo sto je malo zakasnio sa svojim revizionizmom. :mig:

Povjesni dokazi i testamenti hrvatstva Bosne stariji su od doticne pjesme- a vaditi ih plasirati ih ovdje, bilo bi, kako se ono kaze: bacanje bisera pred svinje.

Jah,kroatika od paleolitika:)

httP://www.youtube.com/watch?v=mSJ5InvvaUs&feature=related

Opusti se malo "povijesnicharu" :)

zlatni_ljiljan
19-01-2011, 18:02
http://www.youtube.com/watch?v=We_OtagEof8

TheBronxBomber
19-01-2011, 18:08
"Opusti se," "de ba, ohani" - i te fore (projekcije). Klasicna bosanska kultura. Kao kad Srbo krene o kompleksima...

:D

zlatni_ljiljan
19-01-2011, 18:12
http://www.youtube.com/watch?v=qOj1Hps5IEg

Loha Krleza poslusaj ovu nashu,jes da nije zagrebachka filharmonija na celu sa maestrom milanom horvatom,al lezi nekako u uhu jarane...

Ilirk@
19-01-2011, 23:56
a tko je ono pričao o plaćanju terena.aaa tko??

jedan u cilim grudama triba bit pravilo?

mogu li biti onih 5-6 biznismena koji su mrznuli guzice po rovovima jer im je bilo ispod časti da im neko kaže kako su kukavice?

ne mogu, jel de. triba podgrijavati mitove... samo ti de kad ti se dade.

SarajkaDjevojka
13-11-2012, 11:19
Meša Selimović: Kakvi smo ljudi mi Bosanci?

Pametni su ovo ljudi. Primaju nerad od Istoka, ugodan život od Zapada; nikuda ne žure, jer sam život žuri, ne zanima ih da vide šta je iza sutrašnjeg dana, doći će što je određeno, a od njih malo šta zavisi; zajedno su samo u nevoljama, zato i ne vole da često budu zajedno; malo kome vjeruju, a najlakše ih je prevariti lijepom riječi; ne liče na junake, a najteže ih je uplašiti prijetnjom; dugo se ne osvrću ni na što, svejedno im je što se oko njih dešava, a onda odjednom sve počne da ih se tiče, sve isprevrću i okrenu na glavu, pa opet postanu spavači, i ne vole da se sjećaju ničeg što se desilo; boje se promjena jer su im često donosile zlo, a lako im dosadi jedan čovjek makar im činio i dobro. Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim.

A mi nismo ničiji, uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Zar je onda čudno što smo siromašni? Stoljećima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ni tko smo, zaboravljamo već da nešto i hoćemo, drugi nam čine čast da idemo pod njihovom zastavom jer svoje nemamo, mame nas kad smo potrebni a odbacuju kad odslužimo, najtužniji vilajet na svijetu, najnesretniji ljudi na svijetu, gubimo svoje lice a tuđe ne možemo da primimo, otkinuti a ne prihvaćeni, strani svakome i onima čiji smo rod, i onima koji nas u rod ne primaju. Živimo na razmeđi svjetova, na granici naroda, svakome na udaru, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije, kao na grebenu. Sila nam je dosadila, i od nevolje smo stvorili vrlinu: postali smo pametni iz prkosa.

Šta smo onda mi? Lude? Nesrećnici? Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jučer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo. Nesreća je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje. A sve se plaća, pa i ova ljubav. Zar smo mi slučajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznježeni i tvrdi, veseli i tužni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe? Zar se slučajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodređenosti? Zar bez razloga puštamo da život prelazi preko nas, zar se bez razloga uništavamo, drukčije nego Đemail, ali isto tako sigurno. A zašto to činimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znači da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka nam čast našoj ludosti!

Meša Selimović, Pisci, mišljenja i razgovori, Sloboda, Beograd.

P.S

Inkvi, voliš Bosanke ?:D

Inkvizitor
13-11-2012, 11:54
Meša je genijalac. Ali on je ipak na kraju otrkio tko je. Srbin??

Volim li Bosanke. Intimno pitanje.

SarajkaDjevojka
13-11-2012, 11:58
Meša je genijalac. Ali on je ipak na kraju otrkio tko je. Srbin??

Volim li Bosanke. Intimno pitanje.

U Mešino vrijeme se imalo računa tako izjasniti.Pa i Alija je bio Srbin :)A daleko od genijalca.

Kako intimno pitanje ? Meni je baš sveobuhvatno :))

Inkvizitor
13-11-2012, 12:02
U Mešino vrijeme se imalo računa tako izjasniti.Pa i Alija je bio Srbin :)

Kako intimno pitanje ? Meni je baš sveobuhvatno :))

Nije to bilo zbog toga. Mešin brat je osuđen i ubijen zbog navodne krađe iz skladišta, brašna..neke benigne sitnice. Drugi brat mu je bio visoki UDBI- n oficir po nadimku Buđoni, koji je haračio po zap. hercegovini nakon onog rata

navodno taj Buđoni nije htio pomoći bratu. Zato su i Tvrđava i Derviš i smrt..pogotvo Derviš i smrt napisani zbog tog velikog Mešinog razočarenja. Kroz obje knjige se provlače bratski odnosi i nepravedne kazne, uhićenja, ubojstva..

Sveobuhvatno..pa to je kao da me pitaš..volim li hranu..

koju hranu..ima raznih vrsta hrane baš kao i Bosanki.

SarajkaDjevojka
13-11-2012, 12:06
Koji su to isprani mozgovi bili te komunjare, udbaši i ostala mraka.Ići na štetu obitelji zbog neke glupe ideologije.Valjda je strah pokretao te ljude na zločine i okrutnost.A i želja za dokazivanjem.

Inkvizitor
13-11-2012, 12:21
Pa da..a voliš li ti Bosance..

SarajkaDjevojka
13-11-2012, 12:29
Pa da..a voliš li ti Bosance..

Naravno.Uprkos manama.

A bosansku kuhinju ?Sevdalinke ?

Bosanski specijaliteti

Specijaliteti bosanske kuhinje:

Bosanski lonac - Jelo sastavljeno od junećeg mesa, janjetine i povrća.
Čorbe:
*Begova čorba: Kokošje meso, povrće, začini, riža, vrhnje, žumanjak
*Višegradska čorba: Janjeće meso, povrće, pire od rajćice, začini, ocat
*Sarajevska čorba: Teleće meso, vrhnje, povrće, limunov sok

Ćevapi: Hadžijski ćevapi, šiš ćevapi, teleći ćevapi, te pljeskavice

Burek i pite : Sirnica, kljukuša, maslenica, krumpiruša, zeljanica.
Pogaće: Somun, kukuruzara, bosanska pogaća.

Slatke stvari, kolači (slatko): baklave, uštipci, krempite i šampite.

Inkvizitor
13-11-2012, 12:32

Naravno.Uprkos manama.

A bosansku kuhinju ?Sevdalinke ?

Naravno..usprkos manama..

ko da čitam nekog štrebera na prvom intervju-u za školski list.

Sevdalinke, kako koje..kuhinju slabo poznajem..osim ćevapa..

SarajkaDjevojka
13-11-2012, 12:38
Eto postala sam neke specijalitete.

Osim ćevapa, svima poznate pite ( burek, sirnica, zeljanica, mantije,krompiruša )
Tijesto za pite se pravi ručno i filuje po želji.

Inkvizitor
13-11-2012, 12:40
Eto postala sam neke specijalitete.

Osim ćevapa, svima poznate pite ( burek, sirnica, zeljanica, mantije,krompiruša )
Tijesto za pite se pravi ručno i filuje po želji.

pite znam....

SarajkaDjevojka
13-11-2012, 12:45
http://sevdalinke.blogspot.co.at/2011/07/jovan-krsic-bosanska-sevdalinka-u.html?m=1

Evo sevdalinke :)

A tek prirodne ljepote.Ako počnem lijepiti slike Šehera obeznanićeš se :D

Inkvizitor
13-11-2012, 12:49
http://sevdalinke.blogspot.co.at/2011/07/jovan-krsic-bosanska-sevdalinka-u.html?m=1

Evo sevdalinke :)

A tek prirodne ljepote.Ako počnem lijepiti slike Šehera obeznanićeš se :D

jaštaću..:kava

ovo mi je jedna od dražih..

https://www.youtube.com/watch?v=uvMnSPit_8s

Inkvizitor
13-11-2012, 12:51
pa ova

https://www.youtube.com/watch?v=hCi98DHOi2E

Inkvizitor
13-11-2012, 12:52
pa ova

https://www.youtube.com/watch?v=ExHBS2pGIj8

Inkvizitor
13-11-2012, 12:52
ma ima ih još..

SarajkaDjevojka
13-11-2012, 13:06

Meni se glazbeni ukus počeo formirati u ZG.Bolje poznaješ sevdalinke od mene :)

Moram priznati.Ali zato ja znam repertoar od Škore, Perkovića i sl :))))Bolje !

gorand556
13-11-2012, 23:58
Za laku noć :)

http://www.youtube.com/watch?v=hnqa8BUY1Sc