PDA

Pogledaj Full Version : Tenis

Stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

NorthStand
03-06-2015, 00:47
http://www.dailymotion.com/video/x153wim_5-5-roland-garros-2013-semi-final-nadal-vs-djokovic-full-match-hd_sport

na 6 min, 50 sekundi režiser pokazuje hrvatsku zastavu, provokacija ? :D

brutalan meč, bru-ta-lan, ako danas bude ovakav ljubitelji tenisa neće se moći žalit. :)

NorthStand
03-06-2015, 04:08
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/10410685_978411808855531_8861164494245330248_n.jpg ?_nc_eui=AWiYldF7EPoSFJh43df5G0vn2FLpMfhRCDXj2Q&oh=54ddb9482604db83354c1061ec062683&oe=55EB8FA1

braćo "jugosloveni", miiiiiiiiiiiiiirrrrrrrrno ! :D

NorthStand
03-06-2015, 04:12
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10422401_943025959060783_5101527401701104755_n.jpg ?_nc_eui=AWgLtvtpna4gy8dh7WSHDvAEUyTZVNbuPjdcug&oh=fdd9bfcdce4440460e5af5f544f00089&oe=55F00E44

i sampras. pogledajte im facu, malo liče jedan na drugog, nisu braća pa nisu identični ali meni ima nekih sličnosti u obrisima lica između njih dvoje.

http://curiosando708090.altervista.org/wp-content/uploads/2011/11/Winbledon-Pete-Sampras-1995_.jpg

normalno ne mislim da će zato Borna biti Sampras, samo govorim na fizičku sličnost lica. :zubo

NorthStand
03-06-2015, 04:15
http://blogstorage.s3.amazonaws.com/upload/SportsBlogcom/80649/0703048001419363006_filepicker.jpg

i Borna. :de

http://e2.365dm.com/15/02/16-9/20/borna-coric-tennis_3269572.jpg?20150226131409

NorthStand
03-06-2015, 04:31
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/1499449_752498354780212_2033571928_n.jpg?_nc_eui=A WgN2Ma91VUtumjpbq4Yi1ALBC700Chg9YjLMg&oh=83d73417191609c70207647aa84d34cc&oe=5606DE0E

http://www.youtube.com/watch?v=jhdFe3evXpk

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11037708_1017567364939975_6607378653650113012_n.jp g?_nc_eui=AWgiI4aR1JINPp5ummWItRFPg6JZ1b63xTyCew&oh=7628731b454098b9d9bd9bc1d6ad6cd8&oe=5606770A

...s drugim "najvećim" svih vremena. :P

DzoniBG
03-06-2015, 10:23
http://www.youtube.com/watch?v=498Uc4IS9fY

Show must go on...rekordni 44. put ukrstaju sablje... ili pukovnik ili pokojnik...

NorthStand
03-06-2015, 14:28
bit će zajebano, uglavnom očekujem dramu danas.

NorthStand
03-06-2015, 17:12
Nadal po meni ne igra dobro, ima Đoko ovdje veliku šansu.

čak nije problem što je ispušio set, već to što se loše sporo kreće, napada preplitko, s takvim lopticama neće napravit ozbiljniju štetu Đokoviću koji je mašina za vraćanje i puno dubljih težih loptica.

NorthStand
03-06-2015, 18:10
Đoko zasluženo dobio ovo, mislim da se može reći da je gotovo. nevjerojatno kako je olako ušao u ovaj dvoboj Nadal, sigurno ga nije podcijenio, ali rezultat je tragičan za njega jer očito nije ni fizički ni emotivno na razini ovako važnog meča. što Đoković očito je, ali u idućem kolu ga čeka Murry vjerojatno koji će biti puno veći izazov od ovakog indisponiranog Nadala, a u finalu gotovo sigurno Wawrinka, i nema teorije da će itko od njih biti favorit u dvoboju protiv Wawrinke, Wawrinka može dobit baš svakoga na svijetu u finalu. to je jedan od rijetkih igrača, koji može tući Đokovića kad ima svoj dan, a u finalu bi po nekoj logici trebao imat "svoj dan".

NorthStand
03-06-2015, 19:00
kako navijaju za Murraya, protiv Ferrera. :D

bit će jebeno polufinale, Murry je u formi, a Đoko dominantan cijelu godinu, ali ipak mislim da je favorit Đoko prije svega jer je psihički u prednosti. toliko puta ga je dobio u karijeri, da čisto sumnjam da će mu sad uzeti skalp. iako ga je dobio u finalu Wimbledona 2013 Andy, mislim da je bez obzira na odličnu igru ipak u blagoj prednosti Đoko, igra stvarno nevjerojatno a protiv Nadala se nije praktički ni pošteno oznojio. tako da bit će svega u tom polufinalu, očekujem tu puno veću dramu nego danas, očito Nadal više nije na fizičkoj spremi da diktira onaj tempo kao prije, zato je danas nakon prvog seta potonuo i nestao bez traga.

Murry usrao treći set, imao je 3-0, i sad gubi 6-5 i ferrer servira za set, ako dobije ovaj set moglo bi to lako otić u peti set. kakav budalaš Murry, kao da ne zna protiv koga igra, neka Ferrer "zavrije" imat će gadnih problema.

NorthStand
03-06-2015, 19:18
kakav poen. :naklon

kako igra ovaj Murry, poludio je totalno ove godine, sve je bolji i bolji, mislim da će Đoko imat puno veće probleme u polufinalu nego u četvrtfnalu. živi bili pa vidjeli.

Inkvizitor
03-06-2015, 19:36
kako je krenulo mislio sam da će Nadal brojati poene a ne gemove a kamoli setove.

No onda ga je Novak vratio u život u prvom setu sasvim nepotrebno. Možda je tu Nadal imao malu šansu da uđe u meč ali je ostale gemove odigrao ziheraški, ali sumnjam da bi to u konačnici išta promjenilo. ..rekao sam njegove spin balon loptice nasred terena su za Đokovića a i za slabije igrače..ko gladnom čovjeku kilo dobre janjetine.

niti on ima više snage potegnit, nit se može kretat na visokoj razini igre

Ostala dva seta bila su otaljavanje. Mogao ga je Đoković i brže riješti da ga nije previše respektirao..jer oni očajni baloni su bili zreli skoro svaki drugi za winera.

Nije Đoković odigrao perfectno ali i takav je trenutno avion za Nadala.

Imat će više muke sa Murrayem koji je bespotrebno produžio meč sa Ferrerom a imao je 3:0 u trećem setu no izgleda da dovršava posao.

Đoković je bio bolji, po meni od Nadala i u zadnjim njihovim susretima u RG ali je svaki put sam sebe pobijedio. i danas bi bilo gusto da je Nadal išta valjao. I Đoković je svašta fulavao.

A toliko ga puta dobio na zemlji, zadnjih godina ga dere svuda..al valjda mu je taj RG ušao u glavu. Sad je i to riješio.

Đoković je favorit bez obzira što Murray igra dobro..i što i Wawrinka i Tsonga igraju dobro.

Protiv njih će još dodati gasa.

NorthStand
03-06-2015, 19:50
može on dodati gasa koliko hoće protiv Wawrinke, ali ja se kladim na Wawrinku u finalu, pogotovo ako bude imao svoj dan Đoković će proći slično ko Federer. možda uzme set ili dva ali tri protiv raspoloženg wawrinke, čisto sumnjam. Wawrinka kad je u naletu, ne može mu nitko ništa. pa ni Đoković, već je on to nekoliko puta dokazao.

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Novak_Djokovic/Stan_Wawrinka/

pogledaj US open, i Australian Open, dobije to Đoković češće ali uz puno muke, a uzmi u obzir da je ovdje riječ o zemlji RG, i da Wawrinka i on nikad nisu igrali finale RG. po meni to bi lako moglo u pet setova, i onda doslovce tko bude stabilniji u glavi nosi trofej doma.

ja mislim da ne može Đoković puno bolje od ovog danas, on sve živo vraća zato jer mu Nadal nije znao opalit niti jednu jaču lopticu, a jesi vidio kakav top ima u ruci na forhendu i beckhandu wawrinka ? pa federera je izbušio ko malo tko, malo forehand malo beckhand, nije feđo znao gdje da puca jer je ovaj s svih pozicija torpedirao. Tsongu će lako dobit, i onda svijež puno sviježiji od Đokovića čeka njega u Finalu, ne vjerujem da će mu Đoković u takvom stanju moći uzet skalp. živi bili pa vidjeli, finale se igra u nedjelju, polufinale u petak, nema puno mjesta za odmor i igrat će veliku važnost i činjenica tko odigra što kraći meč polufinala. a poprilično sam siguran da Đoković neće ovaj put na brzinu riješit Murrya, jer Murry igra bolje od Nadala na zemlji ove sezone, i to osjetno pa dobio ga je u Madridu, na Nadala ne treba više trošit riječi dok se ne dovede u red, prije svega fizički, a i pitanje je dal će on više ikad biti u stanju jer je izrauban totalno, potrošio se fizički i on više ne može biti ko na početku karijere, tako da čisto sumnjam da će on više ikome biti onakva prijetnja na RG kao prije.

Inkvizitor
03-06-2015, 19:58
Ja se Wawrinku nikad ne bi kladio, dobar je to igrač..ali protiv Đokovića.?? Može on kad mu ide dobit svakoga jer on poteže, ne mrljavi ko Nadal. Ali ako ga ne krene onda je sijanje lopti

Murrayy će se pokušavat nadigravat s Đokovićem , jak je on u izmjenama ali od Đoke nema nitko jači u tom segmentu pa ni on.

Wawrinka prvo treba dobit Tsongu na domaćem terenu a i Tsonga je tip igrača koji može dobit svakoga a i ispušit lagano.

Đoković naravno da može bolje nego danas, gdje je često fulavao ali nije bio pod nekim pritskom pa je i mogao iako se ljutio na samog sebe u nekoliko navrata. On je najjači kad je najgušće.

Wawrinka je ofenzivac ali Đoković je odličan defanzivac i ima odličan kontranapad.

NorthStand
03-06-2015, 20:40
u svakom slučaju sam za Wawrinku u tom finalu, osobno mi u top 10 najdraži igrač Nadal pa Wawrinka, Federer i Đoković mi nikad nisu bili ljubimci, ali cijenim njihove rezultate.

istina je da je Nadal dobivao na snagu, ali tako je najteže pobjeđivat, i zato mi se on sviđao jer igra na mišiće, dok Đoković igra na bjesomučno prebacivanje loptice dok god ne prisili protivnika na pogrešku, ili ne zakuca winera. meni to nije baš nešto napet i zanimljiv tenis, više volim Wawrinku i Nadala gledat, pogotovo one iz mlađih dana. ali šta je tu je, Đoko ima finu priliku ove godine uzet sva četri GS i onda još ugrozit Feda na vodećoj poziciji GS naslova, ali polako još je "zec" u šumi.

Tsonga nema šanse protiv Waw, pogotov ako Waw ponovi igru iz susreta s Feđom.

DzoniBG
03-06-2015, 23:00
Inkvi je sve rekao... nema se tu sta dodati...

NorthStand
03-06-2015, 23:27
ma ne može Đoko bolje od ovog danas, i on će griješit, i on je samo čovjek, bez obzira što je dominator ove sezone. mislim da Đoko tri jaka meča neće uspjet odigrat bez posljedica, Murrya će vjerojatno dobit, ipak je u velikoj psihološkoj prednosti, pa to je njegova "mušterija" samo takva, ali Wawrinku, iako i protiv njega ima puno bolji skor, Wawrinka je živi otrov, i fighter taj mu neće u finalu dati disat i još te njegove duge izmjene, neće tu biti dugih izmjena jer će Wawrinka rokat winere odmah nakon tri četri returna, kao što je inkvizitor rekao to je jedini način kako se Đoku može ugrozit, ako se ideš s njime nadigravat i nadmudrivat s osnovne crte, i čekat da on pogriješi, gotov si.

samo "rafalna paljba" dolazi u obzir, a nema boljeg za tu "paljbu" od Wawrinke. :de

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Andy_Murray/Novak_Djokovic/

statistika dosadašnjih susreta, ali u svakom slučaju Murry je opasan, ne znam zašto su ga već mnogi otpisali, moglo bi neki biti neugodno iznenađeni u petak. ja da mene otpišu prije meča, igrao bi duplo iznad svojih mogućnosti, samo da dotičnima napakostim. i kladionice također treba sjebat, kao i one što se klade. :D

NorthStand
03-06-2015, 23:38
hey....

2012 US Open F Hard Andy Murray Novak Djokovic 7-6(10) 7-5 2-6 3-6 6-2

ho, let's go !

2013 Wimbledon F Grass Andy Murray Novak Djokovic 6-4 7-5 6-4

:D

http://www.youtube.com/watch?v=nBUusDv6hXI

DzoniBG
04-06-2015, 02:24
North, vreme je da pocnes da navijas za Novaka... :)

Ne vredi ovako da stalno menjas u zavisnosti ko mu je protivnik... umara to...

NorthStand
04-06-2015, 03:07
ma ne mogu brate, Srbin je. :D

ne navijam za Novaka, nije mi antipatičan, ali nije mi ni simpatičan. uvijek sam preferirao Nadala, Federer me neko vrijeme "varao" da je "dobrica" pa sam "nasjeo". nikad više.

a što se tiče Wawrinke, njega stvarno poštujem, i žao mi je što nije napravio bolju karijeru i što nema više GS titula. VRIJEME JE ZA DRUGU GS TITULU !

u inat agasiju, poderi ga ko staru kantu, tako da ni Mirki više nikad ne padne na pamet, da te nazove curicom ! :evil

agasi, prdnem ti u facu, u ponedjeljak čitaj crnu kroniku, i te priče kako Đoković ima igru za Nadala, kad je Nadal tip top fizički ne može mu nitko ništa, pa ni Đoković. do ove godine imao je 4 pobjede više. sad se to rastopilo i Đovak je iskoristio njegov problem s fizikalijama, i smanjio na dvije pobjede minusa. ali uživat ću kad ga Nadal dogodine podere, vratit će se ninja kornjača i osvojit "decimu" da ga jebeš.

http://www.click4you.com/split/prod/images/articles/news/1193412149024/ninja_3.jpg

http://www.b92.net/sport/rolandgarros2015/vesti.php?yyyy=2015&mm=06&dd=03&nav_id=1000328

nikad ga nisam volio, a nakon ove izjave ga MRZIM !

NorthStand
04-06-2015, 03:33
North, vreme je da pocnes da navijas za Novaka... :)

Ne vredi ovako da stalno menjas u zavisnosti ko mu je protivnik... umara to...

http://www.vecernji.hr/tenis/wawrinka-30-se-rastaje-jer-je-u-vezi-s-hrvaticom-donnom-vekic-18-1002523

"hrvatski zet" je hrvatski zet, ma samo da vidim tko će to u hrvatskoj navijat protiv Wawrinke, samo da ga ja čujem i vidim :lupa

Inkvizitor
05-06-2015, 12:16
Drag mi je RG ali kako mi idu na živce sa svojim silascima sudaca sa stolice i krivim odlukama. Jučer su Safarovu oštetili za čisti poen na duplu Ivanovićke kojim bi bio gotovo gem..koji je doduše kasnije Safarova ionako dobila..ali to nije bio ni mali aut.

Inače loše loše polufinale. Safarova puno griješila, Ivanovićka puno griješila..masa UE..

DzoniBG
05-06-2015, 13:16
Inkvi, rekao sam ti za Anu... sve si juce mogao da vidis sta joj zameram, i zasto mi nije draga...

Inkvizitor
05-06-2015, 13:35
Gle polufinale nije loš rezultat dapače, mada joj se ždrijeb otvorio. Lako je mogla završiti u finalu jer ni Safarova nije briljirala.

Ona ima problem koje imaju sve zgodne cure koje to pretpostave poslu. Sjećam se kad osvojila RG pa čak i prije a pogotovo kad je osvojila RG njezino lice je bilo na svim naslovnicama, te snimanja, te editorijali, te poziranje, ko da je manekenka. Ko da joj je to posao. A nije joj posao. Dobro se sjećam da sam tada pomislio...ova će si mala s ovim manekeniziranjem sjebati karijeru samo tako. To tako ide.

Žensko je to bolan, godi joj, laska, uživi se, zanemari ostalo. Pa jedno vrijeme je nije bilo nigdje u tenisu, ja sam mislio da joj je karijera gotova ali evo ne da se ona ipak. Podigla je razinu igre, zna lijepo odigrat, zna potegnit ali joj fali spreme ali to može dobit.

Sva ta mjenjanje frajera, što time dokazuje, ne vjerujem da se svaki put zaljubljuje, nije mi jasno, samo se blamira, mislim meni je ovaj novi Švajanštajger smiješan..ono totalni su nepar, ko ljepotica i zvijer.

Njoj su radili isto što su radili i Kournikovoj samo što je Kournikova bila prosječna tenisačica pa joj to nije ništa oduzelo ni dodalo od igre, pa je mogla samo profitirati u materijalnom smislu ali Ana je bila potencijal. Ja se sjećam njenog dobijenog finala RG. To je skoro bila perfekcija igre.

DzoniBG
05-06-2015, 14:46
Sve to stoji, i tu lezi i razlozi onolikog pada posle doticanja zvezda 2008. godine...

Mislio sam na samu igru... to je obicno nabijanje lopte, bez varijacije... i jedna i druga juce... udaraj najjace sto mozes, pa koja prva padne... uz previse greska...

Mogla je i da dobije, ali nije to tenis... pa makar i zenski... daj malo nesto drugacije, izbaci je iz ritma... ne, samo napucavanje... ruzno za gledanje...

Inkvizitor
05-06-2015, 15:01
Kako je Wawrinka spušio drugi set??

ma meni ne smeta to potezanje, mislim da si ti tu malo prekritičan na njezinu igru. Lučićka npr samo lupa pa kad ulazi ne može joj nitko vratit a kad krene sijat ova druga može samo prebacivat preko mreže. To je krajnost. Ne vidim da baš Ana tako igra.

Sličnu grešku koja je radila Ana radi i ova mala Vekić. Samo se naslikava i pući usne, još ako je istina da je u šemi s Wawrinkom..što reći.

Al ona nije napravila još ništa u tenisu, doduše mlada je, ima vremena ali ako se ti drugim stvarima zaokupiš, ova bar može reć imam RG i boli me uvo.

No možda je tim "manekeniziranjem" zaradila pet puta više para nego igrom..pa može netko to i pretpostavit karijeri..tko zna

DzoniBG
05-06-2015, 15:20
Wawrinka krenuo uraganski...a onda je uzeo peskir i nestao sa terena...

Mnogo je bolji igrac od Tsonge, ali lagano moze da ispusi ovo ako se pod hitno ne vrati u mec...

Inkvizitor
05-06-2015, 15:22
krenio je sa sijanjem..

Inkvizitor
06-06-2015, 22:01
Čudan meč. Prva dva seta i skoro dvije trećine trećeg Murray je izgledao ko nezainteresiran, ko u prvom kolu nekog 250 atp turnira. Nekoliko karikaturalnih poteza na mreži.

Onda se trgnuo, počeo igrati čak dobio par dužih izmjena sa Đokovićem što je uspjeh.

Ali čak i pod teorijom da uđe u peti set znalo se da mu je to plafon. Raspao se. Toliko puta viđeno. kako je izgubio svoj gejm u petom setu, sa neforsiranim greškama pokazao je da nema glavu za dobit to. A Đoković još dodao gasa. Mentalno strašno jak kad je frka. Svaka čast.

što se tiče finala ne mislim da će na Đokovića utjecati nešto posebno ova igra u dva dana. Ako Wawrinku krenu njegovi jednoručne backhand paralele možda uspije složit neku frku al ako krene sijat ko u jedno vrijeme u meču s Tsongom i kako on to zna..bit će brzo gotovo.

btw Dodig i Mello dobili parove. Čestitke.

moonlight
06-06-2015, 23:38
Kakva glava Noleta u 5. setu, prvi gem, balkanjeze, poslje...kapa dolje...to je to, to on ima, čovjek ne pada pod pritiskom...

Zaslužio je taj posljednji, sutra to uzmi majstore.

Grunf
07-06-2015, 01:13
Bravo Dodig. :naklon U paru s Melom osvojio RG u parovima. U finalu su pobijedili bracu Bryan s 2-1 u setovima. :cheer U publici bio i legendarni Guga koji je bodrio Mela.

Humphrey
07-06-2015, 12:56
Čestitke Dodigu i našem brazilcu Melu, osvojiti grand slam i to protiv najbolje para u povijesti tenisa je velika stvar.

DzoniBG
07-06-2015, 13:36
Čudan meč. Prva dva seta i skoro dvije trećine trećeg Murray je izgledao ko nezainteresiran, ko u prvom kolu nekog 250 atp turnira. Nekoliko karikaturalnih poteza na mreži.

Onda se trgnuo, počeo igrati čak dobio par dužih izmjena sa Đokovićem što je uspjeh.

Ali čak i pod teorijom da uđe u peti set znalo se da mu je to plafon. Raspao se. Toliko puta viđeno. kako je izgubio svoj gejm u petom setu, sa neforsiranim greškama pokazao je da nema glavu za dobit to. A Đoković još dodao gasa. Mentalno strašno jak kad je frka. Svaka čast.

što se tiče finala ne mislim da će na Đokovića utjecati nešto posebno ova igra u dva dana. Ako Wawrinku krenu njegovi jednoručne backhand paralele možda uspije složit neku frku al ako krene sijat ko u jedno vrijeme u meču s Tsongom i kako on to zna..bit će brzo gotovo.

btw Dodig i Mello dobili parove. Čestitke.

Imao je mec na dlanu posle 2 ipo seta... malo je popustio, nije bio fokusiran u break loptama, i kola su krenula nizbrdo...

Svaka cast Murrayu...decko se borio do zadnjeg... nije lako vratiti se u onakav mec gde od pocetka smrdis na govna... vrhunski znalac ove igre, jako ga je tesko probiti, to je i pocelo da stvara nervozu Novaku koji je poceo da igra visokorizicni tenis koji posle par gresaka te tera u ambis...

Juce je Andy usao nasprican da skupo proda kozu...kad je uzeo set, poceo sam da sumnjam da Novak gubi mec... kakva je to psihologija, da si prakticno dobio mec, i onda se nadjes u situaciji da igras samo jedan set, koji odlucuje maltene citavu karijeru, dal ce imati oreol vecnog luzera, ili ce smoci snage da sve slozi kako treba...

Los je bio i u prvom servis gemu, od 40-15 doslo se do djusa... tu Murray drugi servis bez razloga smesta u mrezu, i tada se budi spoj balkanskog inata i nemacke discipline - e neces ga majci... sta je posle toga radio Novak...poezija...

Danas, ili kruna i slava...ili jama ponornica...

NorthStand
07-06-2015, 13:44
Kakva glava Noleta u 5. setu, prvi gem, balkanjeze, poslje...kapa dolje...to je to, to on ima, čovjek ne pada pod pritiskom...

Zaslužio je taj posljednji, sutra to uzmi majstore.

nije zaslužio, već je Murry rupa u glavi. npr mali Borna je puno puno jači mentalno već sad od njega, zato sam siguran da će Borna biti materijal za sami vrh, mentalno je na razini Đokovića. Đoković je prije svega jak u glavi, teniski gledano nije on ništa bolji od Murry-a, Murry da nije propuh u glavi bi dobio ovaj meč sto posto, on je ko Čilić kad je imao 2-0 u setovima 2014 u Wimbledonu protiv Đokovića, i onda popuši iduća tri seta, to nije zato jer je Đoković proigrao i ne znam šta napravio, već zato jer se on zadovoljio s time da je uzeo dva seta Đokoviću, dakle nije mu bitna pobjeda već "dobar rezultat" protiv 1 tenisača svijeta. po meni takav je i Murry, on kad je osvoji 2 seta, zadovoljio se time, a ne znam koja budala moraš za biti igrat meč u dva dana i zadovojlit se time da odvedeš meč u peti set, u tom petom setu koji je ključni o kojem pobjeda ovisi je trebao odigrat duplo bolje nego u prethodna dva, a on odigra ko najveća luzerčina. da ima glavu, koju očito nema i zato nikad neće biti broj jedan, pomeo bi Đokovića u tom petom setu, i to je razlog zašto je omjer pobjeda 19-8 na strani Đokovića, Murry je propuh u glavi a teniski gledano nije ništa slabiji igrač od Đokovića, ali to čini razliku između šampiona i vrlo dobrog igrača, mentalna snaga. koju Đoković bez dileme ima, ne želim mu da uzme trofej, niti jednom srbinu ne želim da pobjeđuje u finalima GS, pa ne želim ni Đokoviću, s time da su mi navijači Đokovića blago rečeno iritantni, kao i on kad krene s svojim glumatanjem kad gubi mečeve, isti je ko Federer, zato njih dvojicu ne cijenim ni približno ko Nadala koji je recimo primjer sportske drskosti i korektnosti. i kad pobjeđuje i kad gubi, dostojanstven je.

Đoković i Federer nisu, Đoković će tek pokazat svoje pravo lice za par godina, kad krene ko Fed gubit mečeve u kojima je favorit, mogu mislit kakve će tek onda radit grimase i kako će se tek onda isčuđavat. a očito je da neće moći još dugo držat ovaj nivo igre, nije ga ni Fed mogao pa neće sigurno ni Đoković, koji po meni nema kapacitet za igrat tenis ko Fed u njegovim godinama, vrijeme će pokazat da sam bio u pravu kad sam ovo govorio.

NorthStand
07-06-2015, 13:45
Čestitke Dodigu i našem brazilcu Melu, osvojiti grand slam i to protiv najbolje para u povijesti tenisa je velika stvar.

šta reći, gospoda samo takva, hrvatsko brazilska osovina je "vrela". dvije temperamentne nacije, za odličan rezultat, jednostavno dobitna kombinacija. Dodig je loš solo, ali u paru s toplokrvnim brazlicem nema greške. :de

NorthStand
07-06-2015, 13:50
e da danas sam za Wawrinku, nije samo razlog to što je Đoković Srbin, već što njega uz Nadala u top 10 najviše cijenim, i još mi je drag Del Potro koji je na žalost ozljeđen.

nemam puno igrača koji mi se sviđaju na ATP-u, ali ovaj pidžama man mi je prva liga. :de

Inkvizitor
07-06-2015, 13:51
Imao je mec na dlanu posle 2 ipo seta... malo je popustio, nije bio fokusiran u break loptama, i kola su krenula nizbrdo...

Svaka cast Murrayu...decko se borio do zadnjeg... nije lako vratiti se u onakav mec gde od pocetka smrdis na govna... vrhunski znalac ove igre, jako ga je tesko probiti, to je i pocelo da stvara nervozu Novaku koji je poceo da igra visokorizicni tenis koji posle par gresaka te tera u ambis...

Juce je Andy usao nasprican da skupo proda kozu...kad je uzeo set, poceo sam da sumnjam da Novak gubi mec... kakva je to psihologija, da si prakticno dobio mec, i onda se nadjes u situaciji da igras samo jedan set, koji odlucuje maltene citavu karijeru, dal ce imati oreol vecnog luzera, ili ce smoci snage da sve slozi kako treba...

Los je bio i u prvom servis gemu, od 40-15 doslo se do djusa... tu Murray drugi servis bez razloga smesta u mrezu, i tada se budi spoj balkanskog inata i nemacke discipline - e neces ga majci... sta je posle toga radio Novak...poezija...

Danas, ili kruna i slava...ili jama ponornica...

ma gdje se bori do zadnjeg. Kako je odigrao peti set ono je sve samo ne borba do zadnjeg.

Oni failovi na mreži se ne događaju ni najtežim amaterima.

I nije mu prvi put.

on mentalno ne može pobijedit Đokovića, igra je tu u drugom planu.

ne znam zašto bi Đoković i da je izgubio bio luzer. Pa da sad do kraja karijere izgubi sve mečeve ne bi bio luzer.

danas može uć u povijest kao četvrti u Open eri ili osmi ukupno koji je uzeo sve GS. Nije to uspjelo ni Samprasu ni jednom Lendlu pa nisu valjda i oni luzeri.

DzoniBG
07-06-2015, 13:58
Nisam mislio bukvalno do zadnjeg minuta...nego je dao sve sto je imao... 5. set nije mogao nista, onako kad pocne Novak da igra, tu ne raste trava...

Ovo drugo... ni Sampras ni Lendl nisu bili ni blizu... Sampras nije usao ni u finale RG... Novak je izgubio vec 2 finala... ove godine tukao Rafu i Murraya... ako sad prospe, nece mu ponisiti GS titule i No.1 ali ce ostaviti dubok oziljak u psihi, i oreol luzera, da kad najvise treba, on ipak ne moze...

Sa tog aspekta mnogo je vazan ovaj mec... ako uzme, to je vrh...ostaje mu da se juri sa Nadalom i Fedom po broju GS, titula... ali danas se postaje besmrtan...

Inkvizitor
07-06-2015, 14:18
Nisam mislio bukvalno do zadnjeg minuta...nego je dao sve sto je imao... 5. set nije mogao nista, onako kad pocne Novak da igra, tu ne raste trava...

Ovo drugo... ni Sampras ni Lendl nisu bili ni blizu... Sampras nije usao ni u finale RG... Novak je izgubio vec 2 finala... ove godine tukao Rafu i Murraya... ako sad prospe, nece mu ponisiti GS titule i No.1 ali ce ostaviti dubok oziljak u psihi, i oreol luzera, da kad najvise treba, on ipak ne moze...

Sa tog aspekta mnogo je vazan ovaj mec... ako uzme, to je vrh...ostaje mu da se juri sa Nadalom i Fedom po broju GS, titula... ali danas se postaje besmrtan...

je Novak digao igru u petom setu ali to je zato što ovi s druge strane krenu luzerski.

pa Murray je prvi svoj servis u petom setu izgubio tako da je pobacao u mrežu i vani loptice neprisiljenim greškama a ne zato jer ga je Novak razvalio poenima.

Kako Lendl nije bio blizu kad je izgubio dva finala Wimbledona da kompletira GS a kad je igrao Sampras imao si toliko zemljaša kojima nitko od bezemljaša nije mogao prići. Druga vremena su bila.

Zato ja tvrdim da u onim vremenima jedan Nadal ne da ne bi imao dva Wimbledona nego ne bi došao dalje od 2-og 3-eg kola. Jedan igrač kojem su forte beskrajne spin lopte, sa očajnim servisom da osvoji Wimbledon i to dva puta i još da igra finala..ajde molim te.

DzoniBG
07-06-2015, 14:21
Nije zahvalno porediti razlicite epohe...

Rafa nije igrac za pehar Wimbledona, ali mnogo se stvari izmenilo od 80-ih i 90-ih... ti volis da to maltene izjednacavas, ja nisam sklon tome...

Da teleportujes ondasnje sampione u danasnje vreme, izgledali bi smesni...mozda bi samo Pit zbog svog jebenog servisa i forhenda bio ozbiljan pretendent... sto ne umanjuje njihovu velicinu, samo su igrali pod znacajno drugacijim okolnostima...

Inkvizitor
07-06-2015, 14:23
Nije zahvalno porediti razlicite epohe...

Rafa nije igrac za pehar Wimbledona, ali mnogo se stvari izmenilo od 80-ih i 90-ih... ti volis da to maltene izjednacavas, ja nisam sklon tome...

Da teleportujes ondasnje sampione u danasnje vreme, izgledali bi smesni...mozda bi samo Pit zbog svog jebenog servisa i forhenda bio ozbiljan pretendent... sto ne umanjuje njihovu velicinu, samo su igrali pod znacajno drugacijim okolnostima...

Smiješni u Wimbledonu protiv jednog Nadala.

pa pomeli bi ga u tri seta 20 prvih igrača onog doba..

to su smiješne stvari..Nadal osovojio Wimbledon i to dva puta..:D

DzoniBG
07-06-2015, 14:32
Pogledaj finale Wimbledona 2008... ma kako da ne volim taj stil igre, jeben je bio i na travi... to sve nekako nasilnicki izgleda, ali ne bi ga nikad podcenio...u to vreme je bio zivotinja...

Danas se raspada...ne moze vise...

Humphrey
07-06-2015, 18:32
Odličan stan danas,nekoliko puta je izgledalo kao da će sve upropastiti,ali izdržao je do kraja. Samo se još jednom pokazalo da razlika između đokovića,nadala,federera i ostalih nije tolika koliko bi to rezultati pokazali,nego je ostatak top 10 i 20 samo skupina luzera od kojih bi većina uspjela upropastiti ovo danas protiv đoke.

DzoniBG
07-06-2015, 18:53
Stan je odigrao nesto sto ne secam se da sam ikad svedocio... samo moze da mu se cestita i da mu se skine kapa...

Iako je Novak imao svoje sanse...nije bilo sudjeno, a ni fer da se dobije ovakav mec... kad neko onoliko vinera napucava za redom, ne postoji taktika sa kojom to mozes zaustaviti.

Nije mu sudjena ova titula... kao prokletstvo ga progoni...trebala je ovakva zivotinja da se pojavi u finalu...i pojavio se... kad ti se neda, jbg...

Odlicno finale, pravi tenis na sljaci...

Humphrey
07-06-2015, 19:11
Stan je odigrao nesto sto ne secam se da sam ikad svedocio...

Ma nije, odigrao je odličan meč i to je to,ništa svemirsko,ništa neviđeno.

Humphrey
07-06-2015, 19:13
Donna Vekic ‏@DonnaVekic 47m47 minutes ago
AsdfghjkeidhsjjdncahexbcdrionfsxhyOMG

jel ova mala punoljetna? :D

Grunf
07-06-2015, 19:44
Čim sam vidio da je Wawrinka u finalu znao sam da to neće ići samo tako. Jak je lik skroz, a nije slab u glavi ko Murray.

Inkvizitor
07-06-2015, 21:21
Wawrinka je odigrao odličan meč. U jednom trenutku kad je počeo sijati mislio sam da upada u svoju rupu. On je nepredvidljiv igrač.

Novak se previše oslanjao na defanzivu, to je njegov forte svakako. I danas se rastezao i vraćao nemoguće. Wawrinka je ponekad morao raditi nevjerovatne stvari da bi dobio poen.

probao je Novak sve, i kratiti loptu, ispočetka je prolazilo al kasnije nije, probao je i igrati servis-mreža, pa je i to zaustavljeno.

par puta je krenuo napadački iz terena i prolazilo mu je. Ne znam što nije nastavio.

Bilo je i grešaka sa obje strane, fulanih zicera ali kad ima toliko izmjena teško je očekivat meč bez toga.

Wawrinka je pokazao mentalnu snagu kad je izvukao 0:40 i kad je od meč lopte došao na brejk loptu. Jer nisam siguran bil bio dobar u petom setu da je to ispustio.

NorthStand
08-06-2015, 00:26
Ma nije, odigrao je odličan meč i to je to,ništa svemirsko,ništa neviđeno.

http://en.wikipedia.org/wiki/2008_Wimbledon_Championships_%E2%80%93_Men%27s_Sin gles_final

ništa svemirsko ? federer je u jednom u najboljih finala u povijesti, Wimbledon 2008 protiv Nadal pukao 89 winera i to u pet setova. Nadal 60, dakle iako je pobjedio u pet setova, on je do 60 winera došao u pet setova a Wawrinka u 4.

http://www.rolandgarros.com/en_FR/scores/stats/day20/1701ms.html

Wawrinka je strašan igrač kad ga krene, da ima konstantu bio bi sam vrh, možda i broj jedan. ali previše oscilira, i zato je tu gdje je cijelu karijeru.

osobno mi nije drago zbog Đokovića toliko što je izgubio, koliko zbog njegovih "navijača" koji su unaprijed otpisali Wawrinku kao i većina ostalih promatrača. ali ja sam znao, jednostavno sam znao da je Wawrinka jedan od rijetkih "autsajdera" koji ovo može osvojit. jedini igrač u top 10, koji može tući četvoricu na vrhu, Murrya Nadala i Federera odnosno Đokovića kad ima "svoj dan". Ferrer recimo da je i prošao u finale, on bi ga sigurno ispušio, kao i Berdych kao i Nishikori koji je od Silića izgubio US open. pa Miloš Raonić itd, njega je smješno i navodit u njegovim godinama on bi trebao razvaljivat a on tu i tamo osvoji koji turnir i za sad ne daje nadu da će nešto veliko napravit u karijeri. dok Wawrinka sad ima ko Murry, dva GS i vrlo vjerojatno može još jednog čvaknut, ali i da ne uspije ima pravi pristup i za njega se mogu reći samo riječi hvale.

ovako odigrat protiv Đokovića, koji dominira cijelu godinu, koji je svaki turnir na kojem se pojavio osvojio je za divljenje. po meni, previše se podcijenjuje neke igrače, dok se nekima bez razloga daje nepotrebna pozornost. barem je to moj dojam, ali ovo što su napravili Đokoviću koliko god mi bio ponekad nesimpatičan, to je stvarno najbolja opomena svima u budućnosti, toliki se medijski hajp stvorio oko njega i veliko očekivanje da će uzet sva 4 GS ove sezone, da je to po meni bilo presudno što je ovako završio na RG, da se manje o njemu pričao na taj način, a više isključivo teniski i onome što predstoji pred njim, mislim da bi ga poštedili ovakvih neugodnosti. Wawrinka se odlično nosio s ulogom autsajdera u finalu, totalno bez pritiska napravio je par vrhunskih poteza, i zasluženo potpuno zasluženo pobjedio. u svakom slučaju pravo finale, i Đoković je odigrao vrhunski, ali Wawrinka je upalio onaj svoj Stanislav mode i tu je bio priči o RG jedinom neosvojenom GS za Đokovića kraj.

http://metro.co.uk/2015/06/07/stan-wawrinka-hits-best-tennis-shot-youve-ever-seen-during-french-open-final-win-over-novak-djokovic-5234517/

:naklon

http://www.pohrani.com/f/1/jt/h9OjLR0/fgfasfg.png

nako ovog RG, svi će nosit Stan boxserice. :de

NorthStand
08-06-2015, 00:39
Stan je odigrao nesto sto ne secam se da sam ikad svedocio... samo moze da mu se cestita i da mu se skine kapa...

Iako je Novak imao svoje sanse...nije bilo sudjeno, a ni fer da se dobije ovakav mec... kad neko onoliko vinera napucava za redom, ne postoji taktika sa kojom to mozes zaustaviti.

Nije mu sudjena ova titula... kao prokletstvo ga progoni...trebala je ovakva zivotinja da se pojavi u finalu...i pojavio se... kad ti se neda, jbg...

Odlicno finale, pravi tenis na sljaci...

mislim da će Novak do kraja karijere osvojit RG, ali teško da će uspjet 4 GS u jednoj sezoni, ako ove godine neće. ali RG bi itekako mogao, bez obzira što je ovo težak poraz, ima on to samo se prevelik pritisak radi na njega da ga osvoji. on je mentalno jak, ali mislim da vi u Srbiji radite nenormalni pritisak na njega, čovjek ima 8 GS titula a vi na njega radite pritisak ko da ništa nikad nije osvojio, stalno neka nenormalna očekivanja i pljuvanje čim se nešto od zamišljenog ne ostvari. po meni Đoko će biti u toj kolekciji igrača koji imaju sva 4 GS, ali teško da će povezat sva 4 u jednoj sezoni, mislim da ako to nije ove sezone još teže će iduće ili one nakon iduće. tako da, ipak je sad na vrhuncu karijere i ako sad nije uzeo ne mogu se otet dojmu da je taj "voz" propustio i da nema povratnog.

Nadal je strašan igrač, pogledaj ga ovdje, po meni totalno neopravdano se njega pljuje on igra na mišiće ali igra jako lijepo, te spinane lopte su meni npr puno ljepše i atraktivnije za vidjet nego nekakve koje federer puca ili đoković, meni se baš sviđa ovaj stil igre koji Nadal njeguje, samo on više fizički ne može ispratit takav naporan tempo i stil, slomio si je tijelo prerano i on to više ne može pratit ko prije, srce želi tijelo ne može.

http://www.youtube.com/watch?v=BwxXUntcbpc

i ne znam čemu posprdno to oko Wimbledona, ima 2 Wimbledona jer je krvavo radio za njih, nije mu ih nitko poklonio. možda i nije talent ko Sampras nikad bio, ali je radom nadomjestio minuste i doveo svoju igru u stanje da osvoji sva četri GS. što vidimo još nije pošlo za rukom Đokoviću, koji je po meni sigurno već sad u TOP 10 svih vremena po osvojenim titulama. to što Đoko možda ne igra u nekoj velikoj konkurenciji, ne mjenja njegove rezultate, niti mi pada na pamet umanjivat činjenicu da je već sad u TOP 10 igrača u povijesti po rezultatima, odnosno osvojenim titulama. a do kraja karijera, ima priliku ući u sam vrh, odnosno Top 5. i mislim da će to i napravit, jer Nadal i Federer mu više nisu opasnost, veću pozornost će morat posvetit ovim autsajderima ko Wawrinka danas, i mladi koji dolaze kao npr Kyrgos Borna Chung Kokinakis Rublev i slični, oni će mu biti glavna prijetnja u budućnosti, a ne izraubani Nadal i Federer koji je iduće godine već zrel za penziju, ako ne ode dragovoljno otići će "prislino" kada ga krenu šamarat oni koji su izvan 100 najboljih na Turu.

NorthStand
08-06-2015, 00:44
može on dodati gasa koliko hoće protiv Wawrinke, ali ja se kladim na Wawrinku u finalu, pogotovo ako bude imao svoj dan Đoković će proći slično ko Federer. možda uzme set ili dva ali tri protiv raspoloženg wawrinke, čisto sumnjam. Wawrinka kad je u naletu, ne može mu nitko ništa. pa ni Đoković, već je on to nekoliko puta dokazao.

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Novak_Djokovic/Stan_Wawrinka/

pogledaj US open, i Australian Open, dobije to Đoković češće ali uz puno muke, a uzmi u obzir da je ovdje riječ o zemlji RG, i da Wawrinka i on nikad nisu igrali finale RG. po meni to bi lako moglo u pet setova, i onda doslovce tko bude stabilniji u glavi nosi trofej doma.

ja mislim da ne može Đoković puno bolje od ovog danas, on sve živo vraća zato jer mu Nadal nije znao opalit niti jednu jaču lopticu, a jesi vidio kakav top ima u ruci na forhendu i beckhandu wawrinka ? pa federera je izbušio ko malo tko, malo forehand malo beckhand, nije feđo znao gdje da puca jer je ovaj s svih pozicija torpedirao. Tsongu će lako dobit, i onda svijež puno sviježiji od Đokovića čeka njega u Finalu, ne vjerujem da će mu Đoković u takvom stanju moći uzet skalp. živi bili pa vidjeli, finale se igra u nedjelju, polufinale u petak, nema puno mjesta za odmor i igrat će veliku važnost i činjenica tko odigra što kraći meč polufinala. a poprilično sam siguran da Đoković neće ovaj put na brzinu riješit Murrya, jer Murry igra bolje od Nadala na zemlji ove sezone, i to osjetno pa dobio ga je u Madridu, na Nadala ne treba više trošit riječi dok se ne dovede u red, prije svega fizički, a i pitanje je dal će on više ikad biti u stanju jer je izrauban totalno, potrošio se fizički i on više ne može biti ko na početku karijere, tako da čisto sumnjam da će on više ikome biti onakva prijetnja na RG kao prije.

ma ne može Đoko bolje od ovog danas, i on će griješit, i on je samo čovjek, bez obzira što je dominator ove sezone. mislim da Đoko tri jaka meča neće uspjet odigrat bez posljedica, Murrya će vjerojatno dobit, ipak je u velikoj psihološkoj prednosti, pa to je njegova "mušterija" samo takva, ali Wawrinku, iako i protiv njega ima puno bolji skor, Wawrinka je živi otrov, i fighter taj mu neće u finalu dati disat i još te njegove duge izmjene, neće tu biti dugih izmjena jer će Wawrinka rokat winere odmah nakon tri četri returna, kao što je inkvizitor rekao to je jedini način kako se Đoku može ugrozit, ako se ideš s njime nadigravat i nadmudrivat s osnovne crte, i čekat da on pogriješi, gotov si.

samo "rafalna paljba" dolazi u obzir, a nema boljeg za tu "paljbu" od Wawrinke. :de

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Andy_Murray/Novak_Djokovic/

statistika dosadašnjih susreta, ali u svakom slučaju Murry je opasan, ne znam zašto su ga već mnogi otpisali, moglo bi neki biti neugodno iznenađeni u petak. ja da mene otpišu prije meča, igrao bi duplo iznad svojih mogućnosti, samo da dotičnima napakostim. i kladionice također treba sjebat, kao i one što se klade. :D

slušajte mene, i znat ćete rezultate. :de

NorthStand
08-06-2015, 03:03
https://media.zenfs.com/fr_FR/News/AFP/d6e9debad33b3f75de89a619e96256863b7a74ab.jpg

:bravo

Inkvizitor
08-06-2015, 09:40
u RG moraju definitivno prestat se cirkusirat sa onim silaženjem sa stolice i krivim odlukama. Oko sokolovo postoji ali samo za gledatelje.

idu mi na neku stvar iako mi je drag turnir, ako to ne promjene postat će sprdnja.

Inače što se tiče Đokovića..čovjek je pobrao sve Masterse na kojima je igrao ove godine, pobrao je svoj AO, igrao finale RG..pa nije ni on stroj iako nekad djeluje da je.

Ono što ja mislim da osim što je on odličan igrač, odličan reterner, mentalno strašno jak, definitivno najbolji defanzivac koji iz defanzive naglo prelazi u napad a kad ima šansu za poentiranje ne krzma se nego napada. Dakle sve odlične kombinacije, odlično kretanje, (taj se rasteže ko gimnastičarka na parteru) i takvom je svojom igrom ulio nesigurnost i preveliki respect kod svojih protivnika koji su i kad bi mogli dobiti, padali na tom mentalnom planu..zato ima toliko dobijenih petih ili trećih setova lagano. Ne zato što je on nešto posebno odigrao ( i to) nego zato jer su se ovi skljokali, ko Murray nekidan. Kao ono, vidi mene igram egal s Đokovićem malo li je, rekli bi Srbi. I zadovolje se s tim. I izgube

S njim se može igrati samo agresivno pa ako ide ide, ko Dolgopolov set i po, pa se i on skljokao ili kao Wawrinka jučer. Duplo više winera od Đokovića, 60 naspram 30.

zato je ova pobjeda bitna jer Wawrinka pokazuje kako se može dobit Đokovića, samo ako se igra s namjerom da se pobijedi a ne samo "pruži dobar otpor". Zato mislim da neće biti baš kao prije.

Al dobro već brzo ide najveći turnir. ide Wimbledon, okreće se već druga stranica, novi teniski užici na vrhu teniske igre Wimbledonu.

Grunf
08-06-2015, 11:32

http://www.youtube.com/watch?v=KeVU4SB7aVA

DzoniBG
08-06-2015, 12:48
u RG moraju definitivno prestat se cirkusirat sa onim silaženjem sa stolice i krivim odlukama. Oko sokolovo postoji ali samo za gledatelje.

idu mi na neku stvar iako mi je drag turnir, ako to ne promjene postat će sprdnja.

Inače što se tiče Đokovića..čovjek je pobrao sve Masterse na kojima je igrao ove godine, pobrao je svoj AO, igrao finale RG..pa nije ni on stroj iako nekad djeluje da je.

Ono što ja mislim da osim što je on odličan igrač, odličan reterner, mentalno strašno jak, definitivno najbolji defanzivac koji iz defanzive naglo prelazi u napad a kad ima šansu za poentiranje ne krzma se nego napada. Dakle sve odlične kombinacije, odlično kretanje, (taj se rasteže ko gimnastičarka na parteru) i takvom je svojom igrom ulio nesigurnost i preveliki respect kod svojih protivnika koji su i kad bi mogli dobiti, padali na tom mentalnom planu..zato ima toliko dobijenih petih ili trećih setova lagano. Ne zato što je on nešto posebno odigrao ( i to) nego zato jer su se ovi skljokali, ko Murray nekidan. Kao ono, vidi mene igram egal s Đokovićem malo li je, rekli bi Srbi. I zadovolje se s tim. I izgube

S njim se može igrati samo agresivno pa ako ide ide, ko Dolgopolov set i po, pa se i on skljokao ili kao Wawrinka jučer. Duplo više winera od Đokovića, 60 naspram 30.

zato je ova pobjeda bitna jer Wawrinka pokazuje kako se može dobit Đokovića, samo ako se igra s namjerom da se pobijedi a ne samo "pruži dobar otpor". Zato mislim da neće biti baš kao prije.

Al dobro već brzo ide najveći turnir. ide Wimbledon, okreće se već druga stranica, novi teniski užici na vrhu teniske igre Wimbledonu.

Kako je juce igrao Wawa... to je jedini recept da se bije Novak...

Nije to novost... znao je Fed, doduse u 2 seta tako povremeno da ga napuca... problem za ostale je sto jako malo igraca mogu da drze takav intenzitet, pogotovo u 3 seta...to je spartanski poduhvat... da tuces stalno, i da ni na sekundu ne posumnjas sta ce biti kad stanem...

Stan nije juce dobio samo zbog vinera, nego zbog glave...sto i na trenutke kad je stala puska... nije duboko pao, vec je ubrzo napunio i nastavio dalje...

Novak je imao par trenutaka kad je mogao da prelomi... 4-5 30-0 u drugom setu... lagana lopta po sredini terena, izvlaci se na inside-out, ali nije mu dovoljno duboka lopta, Stan to stize i napucava sjajnu bekend paralelu... taj poen je toliko vazan mentalno bio, da je posle toga ubrzo izgubio set... pa u cetvrtom setu na 3-0 umesto max ozbiljno da nastavi da igra, on se opustio, i popusio break... pa 4-4 0-40... imao je jednu sansu... pa break lopta kod serviranja za mec...

To su sve sitnice gde je mogao da prelomi mec na svoju stranu... ne bi bilo prvi put, vec zadnjih 4 meca na GS za redom su igrali 5 setova, 3-1 za Novaka u pobedama...svaki je bio na ovaj nacin... samo Stan je juce bio jos bolji... ne mogu zamerku da mu nadjem, nadvisio je sve svoje mentalne slabosti i kraljevski uzeo titulu... to sto izgleda kao prodavac krofni na plazi, ni malo ne umanjuje ono sto je juce uradio...

Kao sto sam rekao pre meca, tezak poraz za Novaka... nista to danas ne izgleda manje... sve je uradio sto je do njega, al jednostavno juce nije moglo, ne bi bilo zasluzeno da je dobio, iako sam njegov navijac, postoji kosmicka pravda i u tenisu, neko kad onako odigra kao Stan, ne prilici mu posluzavnik...

Mora da gura dalje...nema druge... satisfakcija moze da mu bude i onoliko duga ovacija navijaca posle meca... nikad to nisam video... poneo se kao sampion i u porazu... jeo je govna malo tokom meca, pritom ne mislim na onu spornu loptu, jer se ono i ne vidi golim okom, nego na ono mahanje rukama, psovanje i lomnjavu reketa... to mogu da mu oprostim, jer moras negde da se izduvas... ali kad izgubi mec, nikad nije pizda, cestita ljudski, nikad se ne zali da je nesto drugo krivo za poraz...

Selimo se na travu... trebace par meceva da se naviknu oci, koliko je to sve drugacije...

NorthStand
08-06-2015, 13:49

http://www.youtube.com/watch?v=KeVU4SB7aVA

ovo je jedini način kako se može vratit loptica kad ti je netko plasira gdje je Đoković plasirao, dakle vraćat preko mreže je gotovo sigurno "pecanje" od mrežu ili ako i prođe mrežu out.

jedini način je ovaj koji je Wawrinka napravio, i tim potezom je pokazao da je "njegov dan".

još jednom, za maestra. :naklon

Đokoviću se nema šta prigovorit, ovi što govore da je bio previše defanzivan, pričaju nebuloze... napado je on dosta često kao i uvijek, ali je s druge strane imao uber raspoloženog protivnika, koji ima top u ruci i ovakav rezultat je bio neminovan.

DzoniBG
08-06-2015, 14:00
North...juce ti je bio fantastican dan...vidim da i danas sijas od srece :)

Savetovao sam ti da navijas za Novaka, ali istrajao si u promeni igraca za koje navijas...i docekao si... bio je red jbg...

NorthStand
08-06-2015, 14:15
Kako je juce igrao Wawa... to je jedini recept da se bije Novak...

Nije to novost... znao je Fed, doduse u 2 seta tako povremeno da ga napuca... problem za ostale je sto jako malo igraca mogu da drze takav intenzitet, pogotovo u 3 seta...to je spartanski poduhvat... da tuces stalno, i da ni na sekundu ne posumnjas sta ce biti kad stanem...

Stan nije juce dobio samo zbog vinera, nego zbog glave...sto i na trenutke kad je stala puska... nije duboko pao, vec je ubrzo napunio i nastavio dalje...

Novak je imao par trenutaka kad je mogao da prelomi... 4-5 30-0 u drugom setu... lagana lopta po sredini terena, izvlaci se na inside-out, ali nije mu dovoljno duboka lopta, Stan to stize i napucava sjajnu bekend paralelu... taj poen je toliko vazan mentalno bio, da je posle toga ubrzo izgubio set... pa u cetvrtom setu na 3-0 umesto max ozbiljno da nastavi da igra, on se opustio, i popusio break... pa 4-4 0-40... imao je jednu sansu... pa break lopta kod serviranja za mec...

To su sve sitnice gde je mogao da prelomi mec na svoju stranu... ne bi bilo prvi put, vec zadnjih 4 meca na GS za redom su igrali 5 setova, 3-1 za Novaka u pobedama...svaki je bio na ovaj nacin... samo Stan je juce bio jos bolji... ne mogu zamerku da mu nadjem, nadvisio je sve svoje mentalne slabosti i kraljevski uzeo titulu... to sto izgleda kao prodavac krofni na plazi, ni malo ne umanjuje ono sto je juce uradio...

Kao sto sam rekao pre meca, tezak poraz za Novaka... nista to danas ne izgleda manje... sve je uradio sto je do njega, al jednostavno juce nije moglo, ne bi bilo zasluzeno da je dobio, iako sam njegov navijac, postoji kosmicka pravda i u tenisu, neko kad onako odigra kao Stan, ne prilici mu posluzavnik...

Mora da gura dalje...nema druge... satisfakcija moze da mu bude i onoliko duga ovacija navijaca posle meca... nikad to nisam video... poneo se kao sampion i u porazu... jeo je govna malo tokom meca, pritom ne mislim na onu spornu loptu, jer se ono i ne vidi golim okom, nego na ono mahanje rukama, psovanje i lomnjavu reketa... to mogu da mu oprostim, jer moras negde da se izduvas... ali kad izgubi mec, nikad nije pizda, cestita ljudski, nikad se ne zali da je nesto drugo krivo za poraz...

Selimo se na travu... trebace par meceva da se naviknu oci, koliko je to sve drugacije...

Wawrinka ne djeluje šampionski, ali ima srce šampiona, šteta samo što se "kasno upalio" već mu je 30. da je s 20 "proključao" bio bi on preko 10 GS do kraja karijere. no šta je tu je, nije on elegantan kao Federer, niti je konstantan kao Đoković, ali kad bljesne onda je to pravi pravcati Meteor.

po meni, ključni trenutak je bio 3-0 u četvrtom setu, da je Đoković izdržao tu, i došao do petog seta, mislim da bi u petom opet bio favorit i da bi Wawrinka teško to mogao dobit. možda i bi, ali pošto je Đoković "na svom terenu" u petom setu, mislim da bi mu šanse za pobjedu bile znatno manje. srećom je toga očito bio svijestan i Wawrinka, i brzo je "naštimao" svoje topove, i spasio se tog petog seta koji je i inače lutrija, a pogotovo protiv Đokovića koji je vanserijski ubojica u tom petom setu.

ali ako ćemo realno, što i sam kažeš kad netko odigra kao Wawrinka jučer, zaslužuje krunu.

e da to sam htio reći, nevjerojatno je kako Đoković uvijek publiku okrene protiv sebe, svojim glupiranjem u pojedinim momentima. mislim da mu to ne treba, zna on biti ful korektan ali i meni ponekad ide totalno na nerve s svojim glupiranjem. ne zamjeram mu razbijanje reketa, već njegovo čuđenje kad protivnik pogodi neki dobar poen, pa kad publika recimo odabere svog favorita u meču, a on se čudi i radi grimase u stilu e sad ću da vam jebem mater, sad ćete vidjet kad vam ja pokažem svoje. jer kao navijaju protiv njega.

ja sam kao i on, čak vjerojatno i više nadrkan temperamentan impulzivan, sigurno bi me smetalo da publika navija protiv mene. i ovi francuzi i ameri su stavrno debili, oni iz "istočne europe" nikad neće gledat ljude kako gledaju na ove iz "svog kraja" ili USA, to znam da nije krivnja Đokovića. ali isto tako treba i Đoko znat, da svojim ponašanjem okreće i ono malo ljudi što je za njega protiv sebe. navijači će uvijek imati svoje favorite, i bez obzira koga odabrali ti igraš svoju igru i ne smiješ se obazirat što budale navijaju protiv tebe, šta tebe boli kurac što te ne simpatiziraju, pa broj jedan si i boli te kurac. najbolji si na svijetu, a oni ako žele navijat i svršavat na Federera, neka svršavaju. taj Federer je totalno razvikan, i to sam i tu rekao više puta. nevjerojatno je koju on popularnost uživa, je osvojio najviše GS naslova u povijesti ali po meni to nije razlog da uživa u takvoj naklonosti teniske publike, da ga se i dan danas kad igra sve lošiej i lošije favorizira na uštrb Đokovića Murrya Wawrinke i ostalih koji vidno igraju bolje trenutno. ali to je dokaz, kako je ta teniska publika glupa. i toga mora biti svijestan Đoković, i prestat im davat povoda da se bune protiv njega. i to u jednom Parisu, gdje su francuzi koji su vama srbima uvijek bili naklonjeni "voljeli smo francusku, kao što je ona voljela nas". dakle priča francuski, publika ga voli i on dođe do toga da mu ovi zvižde, to stvarno nije bilo lako za napravit a on je to napravio na ovom RG. dakle mora se smirit i shvatit, da publika smije odabrat svog favorita i pomirit se s time.

čito sam neke komentare da je publika bila za Wawrinku u finalu, nije istina, u jednom momentu stadion je skvikao Nole Nole iz petnih žila čini mi se baš u četvrtom setu, gledao sam snimku kasno sinoć jer nisam mogao pratit meč do kraja morao sam ispratit nešto drugo uživo. i uglavnom na toj snimci sam čuo u jednom momentu, da svi urliču Nole Nole, u trenucima kad je Wawrinka bio blizu pobjede. tako da, aplauze je Wawrinka dobivao samo onda kad ih je debelo zaslužio ! dakle neka se prestane zamarat time, koga publika favorizira, i da totalno padne u igri kad čuje da protivnik dobiva ovacije, meni to nije jasno. jebote jak si mentalno ko stijena, i onda dozvoliš da te razjebe blesava publika s svojim favoriziranjem protivnika. tu mi stvanro nije jasan, a nije ovaj RG prvi slučaj, cijelu karijeru se sukobljava s publikom i ne podnosi blago rečeno najbolje kad navija za protivnika. Madrid izbjegava već par godina, jer je tamo poručio da će im "jebati mater". :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=cf9d1AicozA

ovo mu ne treba, možda je meni ovo simpatično, ali neka bude siguran da će većinu ljudi na tribinama zbog ovavkog ponašanja uvijek okrenut protiv sebe, bez obzira na pobjede i karanje protivnika, i "jači si kurac Bre". :D

NorthStand
08-06-2015, 14:17

Savetovao sam ti da navijas za Novaka, ali istrajao si u promeni igraca za koje navijas...i docekao si... bio je red jbg...

nisam mjenjao igrače za koje navijam, lijepo sam rekao tko mi je favorit od igrača i prije finala, imao si prilike i sam vidjet kako strastveno navijam za Wawrinku u četvrtfinalu protiv Federera. nemoj si umišljat da sam navijao za Wawrinku, samo zato da Srbin ne bi osvojio RG, jer to je daleko od istine. jednostavno više ga cijenim ko igrača i to je to, naravno da mi ne bi bilo drago da Srbin osvoji RG, ali to je druga tema o kojoj nema smisla sad razglabat. iako sam svijestan, da će Đoković osvojit ovaj RG ako ne za godinu onda za dvije godine, mislim da baš sad kad se skine teret s njegovih leđa i kad ga svi otpišu ima najveće šanse za titulu na RG. ja poštujem njega, jer je veliki borac u teniskom smislu, i to ne mogu da ne respektiram, ali isto tako ne mogu navijat za nekoga za koga navija ekipa iz borovog sela. eto, valjda sam bio malo jasniji sad.

NorthStand
08-06-2015, 14:24
http://www.youtube.com/watch?v=u2plnVfLr_c

ima Đoko i svoje vesele trenutke, više ga cijenim kad se zajebava ovako, nego kad se duri ko curica što ga "navijači" ne vole.

NorthStand
08-06-2015, 14:25

http://www.pohrani.com/f/1/jt/h9OjLR0/fgfasfg.png

jači si kurac, BRE. :D

DzoniBG
08-06-2015, 14:28
Odlicna karikatura, bas sam se nasmejao :)

North, ti si ustvari pritajeni Noletov fan... samo da je Hrvat, goreo bi za njim...

Ako mali Coric nastavi da napreduje, imaces isti takav profil igraca...samo domaci...

NorthStand
08-06-2015, 15:32
Odlicna karikatura, bas sam se nasmejao :)

North, ti si ustvari pritajeni Noletov fan... samo da je Hrvat, goreo bi za njim...

Ako mali Coric nastavi da napreduje, imaces isti takav profil igraca...samo domaci...

pa to je logično, da je bar Hrvat, ne bi se bunio, ali Srbin je. :D

doduše, ima on crnogorsko hrvatske krvi u sebi, ali sam je rekao da se osjeća ko Srbin i ja to poštujem.

ma za Bornu je još rano govorit, na dobrom je putu, ali još je on jako daleko od Novaka. trebat će tu još puno godina rada i znojenja, da bi se približio njemu u teniskom smislu.

https://pbs.twimg.com/media/CG6sYpmUYAAE1pF.jpg

Wawrinka je bio dobro raspoložen na jučerašnjoj konferenciji za medije na koju je došao sa spornim hlačicama, stavio ih ispred sebe i rekao:

- One su mi donijele sreću, zbog njih sam pobijedio Đokovića. Izgleda da sam jedini kome se one sviđaju, izjavio je švicarski tenisač.

:de

NorthStand
08-06-2015, 20:18
http://www.atpworldtour.com/Tennis/Players/Top-Players/Marin-Cilic.aspx?t=rh

zanimljivo je pratit ATP ranking kroz vrijeme, vidljivo je da je Marin puno sporije napredovao od Borne u njegovim godinama. Borna je startao odlično, ko najveći tenisači u povijesti, ali polako još on treba puno radit da bi se popeo u sam vrh.

http://www.atpworldtour.com/Tennis/Players/Co/B/Borna-Coric.aspx?t=rh

pogledajte Samprasa recimo...

http://www.atpworldtour.com/Tennis/Players/Sa/P/Pete-Sampras.aspx?t=rh

bit će zanimljivo vidjet Bornu s 19 na leđima, npr tu je Sampras već bio opak probijao se radikalno prema vrhu. za sad ne zaostaje za njim, dapače ima bojli ranking s 18 godina. ali s 19 čisto sumnjam da će imat bolji na kraju godine, ipak je Sampras tu već igrao završnice GS. a to čisto sumnjam da će Borna igrat, ipak su još tu ovi velikani ko Nadal Đoković prije svega i Federer, a vidimo da i Wawrinka ima što šta za reći, pa Berdych, Nishikori to su sve igrači koji bi Bornu u ovom momentu lako pomeli na bilo kojem turniru, a kamoli ne na GS. ali s 19 na leđima, već bi on trebao pokazat zube svima, pa i ovim navedenima. vidjet ćemo, u svakom slučaju bit će zanimljivo pratit njegov daljnji razvoj.

NorthStand
09-06-2015, 12:53
gledo sam Bornu protiv Troickog "Stutgart ATP 250" maloprije (6-2,6-0 za Viktora), šta taj nema pojma igrat na travi, to je čudo jedno. a i očito je prepun oscilacija, ja ne znam koji mu je kurac ? on kao da ima volje igrat tenis, kad igra protiv nekog zvučnog teniskog imena, ako je neki Sock ili Viktor na drugoj strani, on to lagano puši.

može biti da mu trava nije baš fit podloga, ali koji je on komedijaš, pa Becker je u njegovim godinama osvojio Wimbledon a on nije u stanju proći prvo kolo na travi. jadna mu majka, ako ovakav dođe na Wimbledon. ispast će lagano koga god dobio u prvom kolu.

ima on talent, i borac je, ali mora on puno toga u svojoj igri popravit i promjenit, ako mislim ići na vrh. ovo je daleko od igre, koja garantira top 10 a kamoli broj jedan 2 3 itd. ali kad se sjetim kakav je Čila, a došao je u top 10, onda mislim da za Bornu stvarno nitko ne treba sumnjat, jer je po meni puno boljeg karaktera bez obzira što oscilira, ali nitko ne uzima u obzir da je to još balavac od 18 godina, a da je vrijeme kad su takvi balavci osvajali GS titule daleko iza nas.

evo dobro rezoniranje Kafeljnikova, više manje se slažem oko svega što je rekao.

http://www.b92.net/sport/rolandgarros2015/ozmo-na-sljaci.php?yyyy=2015&mm=06&dd=09&nav_id=1002283

Inkvizitor
09-06-2015, 14:40
mene to ne iznenađuje. Zelen je on još ko zelena trava. Al ne zbog godina, 19 je solidan broj godina. Previše isforsiran. On se satare dok dobije poen.

a Troicki ja zajeban igrač pogotovo na travi, taj ispaljuje winere ko od šale. Borna sa svojim defanzivnim tenisom, na travi nema nikakve šanse..

plašim se da on nije novi mediokritet poput Dimitrova.

NorthStand
09-06-2015, 15:44
ma nije mediokritet sigurno, nego oscilira, i Đoković igra defanzivan tenis pa dominira. nije problem ni u takvom defanzivnom tenisu, već što je on još neformiran, njemu mišići još nisu stasali o igri da ne govorim, on svoju igru mora usavršit još puno. servis forehand itd, npr pogledaj rezultat iz 2013 kako je Kyrgosa dobio Marin Čilić na RG, 6-3, 6-2, 6-2, shvatite da su to momci koji su još zeleni Kyrgos je 2013 imao godina ko sad Borna, ne može se preskakat stepenice mora see postepeno razvijat i gradit karijera. toga mora biti svijestan Borna, a ovakvih poraza će biti još ko u priči, dok ne stasa ko Đoković Nadal Federer Murry i ovi top igrači, a kad stasa e onda će biti pitanje tko ga može dobit ?

po meni očito je da će i u ovoj novoj generaciji biti pet top igrača, možda i više, Borna je definitivno pokazao dosadašnjim rezultatima da se s pravom na njega može računat, pogledaj probijanje prema vrhu Federera i Samprasa, ni njih dvojica nisu imali bolji start iz juniora u seniore od Borne. pustimo pobjedu protiv Murrya i Nadala po strani, one su ionako nebitne, bitan ja ATP RANKING i kako se probijaš prema vrhu, da imaš kontinuitet i da pobjeđuješ favorite.

po meni Dimitrov je loš igrač bio oduvijek, njega se totalno razvikalo i nepotrebno mu se davalo na važnosti, po meni Borna Kyrgos Rublev Chung Kokinakis itd će biti puno bolji igrači kad navrše njegove godine nego što je on sad.

da "baby federer" :facepalm

NorthStand
09-06-2015, 16:58
http://www.atpworldtour.com/Tennis/Players/Top-Players/Grigor-Dimitrov.aspx?t=rh

s 23 godine tip uđe u top 20, i netko priča o njemu da je "baby federer". stvarno nemam pojma, čime je on to zaslužio. ne znam jel ima uopće koju pobjedu nad top 10 igračem, vjerojatno ima, ali on je čisti prosijek od igrača bio. razvikalo ga se jer je osvojio juniorski Wimbledon, a koliko to vrijedi dovoljno govori podatak, da Đoković koji nema nikakve velike rezultate u juniorima danas ima 8 GS naslova, i vjerojatno će preći brojku od 10 do kraja karijere.

prema tome, glupost je živa pričat da je Borna Grigor, jer je Borna puno bolji po rezultatima od Grigora s 18 godina. šta će biti s 19, 20, 21, tek treba da vidimo, ali jedno je jasno Borna ima još jako jako puno posla pred sobom, ja to stalno govorim jer je očito da on nije još svoju igru dovoljno unaprijedio za seniorski tenis, a opet svi imaju velika očekivanja od njega, sad svi govore ne valja ništa. ali to mu treba biti samo dodatni poticaj, da začepi usta takvim "teniskim stručnjacima".

kad dobije Nadala onda je super, kad izgubi od Troickog onda ništa ne valja. pijana posla. ali s tim se treba naučit živjet, uvijek će biti tih kritičara, pa evo gledam kako Đokoviću SRBI jebu majku i omalovažavaju ga da je luzer jer je izgubio 7 ili 8 GS finala, ali je i dobio 8, koliko ste vi debili dobili GS finala ?

:misli

NorthStand
09-06-2015, 17:34
http://www.youtube.com/watch?v=HQg-cQXEsFA

ovdje je stvarno dobro odigrao, ali jebeš ti to kad su to povremeni bljeskovi, i mene brine da Borna nije taj tip igrača. ko Wawrinka, koji zna odigrat kao malo tko kad ga krene, ali često je to bez kontinuiteta. Đoković je po meni jeben igrač, jer ima jebenu izdržljivost, forma mu jako teško pada s turnira na turnir, drži visok nivo igre, to je ono što je kod njega zadivljujuće. to nema Wawrinka, bez obzira što je isto klasni tenisač.

Borna za dvije godine mora biti u top 20, ako ne bude, ništa od njegovog broja jedan. zato i govorim treba vremena, vidjet ćemo sve uskoro, nije dvije godine dvadeset godina. ako bude ko Dimitrov napredovao da s 22 bude na pragu top 20, sumnjam da će išta napravit. u tim godinama se mora igrat ozbiljna uloga, ako si šampionskog kova, onda si već za sami vrh i top 10, i igraš završnice GS turnira, i osvajaš ove 250 i 500 ako ne već masterse. vidjet ćemo, još je on daleko od toga, puno je dvije godine u tenisu.

Inkvizitor
09-06-2015, 17:43
mali Rublev je za njega avion. U njemu vidim velikog asa...

iako je trenutno iznad 200-og mjesta na svijetu. Mali ne jebe živu silu..a poteže ko iz snajpera..

NorthStand
09-06-2015, 18:06
trenutno su neki mlađi avion za njega, ali ne možeš to tako gledat, jer kroz karijeru može se dogodit lako obrat. da netko tko je bio prosiječan, postane vanserijski igrač, a netko tko je bio obećavajuć na početku karijere prosijek. već se to događalo, ne bi bilo prvi put da se takvi obrati dogode.

Rublev igra agresivnije, ali ne bih rekao da ima kapacitet za broj jedan. vrijeme će pokazat, Kyrgos je definitivno od ovih mlađih najviše odmakao i najviše obećava, ali je i stariji od Borne godinu i pol, a od Rubleva dvije i pol.

sve je to još prezeleno da bi se davalo zaključke, tko će biti broj jedan dva tri pet deset. ima tu još puno rada i znoja, a vremenom će se iskristalizirat najbolji. prvo je bio federer, pa se onda pojavio nadal, pa nakon nadala Đoković, pa nakon njega Murry pa nakon Murrya Wawrinka pa nakon Wawrinke Silni Silić. :rofl

dakle, vremenski se ubacuju nova lica, vidjet ćemo, Borna kao i Rublev puno obećava, ali može se lako dogodit da naprave prosiječnu karijeru. npr francuz R.Gasgue je uredno dobivao Nadala na zemlji, a Nadal danas ima 9 RG, a ovaj potonji nijedan.

pustimo mi još ove mlade nade na miru oko zaključaka ko će šta napravit, kad Borna osvoji prvi GS, onda mi se javite kritičari a to će biti za jedno 4 godine, kad Đoko posustane i kad Kyrgos i ova mlađa ekipa dođe u prvi plan. otvorit će se prostor Borni sigurno, imao je sreću da ovi koji sad dominiraju u svijetu tenisa uskoro idu u penziju, a njegovo vrijeme tek dolazi, koliko je to bitno govori slučaj Grigora i Raonića koji bi možda također napravili veće značajnije karijere da nisu upali u vrijeme Nadala Đokovića i Federera, jednostavno veliki su se pobrinuli da ovi ne uzmu ništa što je na njihovom tanjuru i meniju.

NorthStand
09-06-2015, 18:16
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTdlNuYZa4-_hgLBpPtf-JIEIjxrJTCo9BQ5R6N6zciD2xAMFf64w

za početak, Ruble mora narast, nabit mišiće i nadat se da ga Kyrgos neće istuć po guzici. :D

http://resources0.news.com.au/images/2014/07/02/1226974/532440-bfe9ed08-015b-11e4-9138-9da47e60188f.jpg

Kyrgos možda i ne bude broj jedan, ali sigurno će biti sam vrh jednog dana, i ono što je uočljivo je to da neće imat problema s fizikalijama, mrcina je samo da ga ozljede poštede ima njega fizički će on ovog Rubleva satrat, može ga i na mišiće tuć. po meni Borna još nije dovoljno jak, mora i on nabit mišiće, Rafa je u njegovim godinama opako pumpao mišićnu masu, mora i on, nema danas u nijednom sportu uspjeha bez velikih mišića i još većeg srca. :)

NorthStand
09-06-2015, 19:31
jedno je sigurno, kad Đoković ode, Srbistan će cijeli navijat za Rubleva. :D

http://www.sovsport.ru/s/preview/cf_728/575999.jpg

e sad koliko će "žgoljavi" biti uspješan, kao i u slučaju ostalih vrijeme će pokazat.

Humphrey
09-06-2015, 20:28
Mali đoko nije htio doživjeti poraz dva srbina u kratkom vremenu pa pustio Troickom.

NorthStand
09-06-2015, 20:36
Mali đoko nije htio doživjeti poraz dva srbina u kratkom vremenu pa pustio Troickom.

http://www.wsj.com/articles/SB10001424053111904787404576532854267519860

moguće, a gledaj što "veliki" Đoko radi, mislim da bi i "mali" trebao krenut njegovim stopama.

Humphrey
09-06-2015, 20:40
Pa da i stvarno budu slični kao jaje jajetu.

NorthStand
09-06-2015, 20:42
[QUOTE=Humphrey;380200]Pa da i stvarno budu slični kao jaje jajetu.[/QUOTE

:D

Humphrey
09-06-2015, 20:45
Hoće li prije kurirko osvojiti svoj drugii grand slam ili mali đoko svoj prvi?

NorthStand
10-06-2015, 01:20
prije će mali Đoko, Wimbledon je naš. :de

Humphrey
10-06-2015, 17:56
prije će mali Đoko, Wimbledon je naš. :de

Baš si izabrao pravi grand slam,, pa mali đoko ne zna ni hodati po travi,a kamoli tenis igrati.

NorthStand
10-06-2015, 20:14
Baš si izabrao pravi grand slam,, pa mali đoko ne zna ni hodati po travi,a kamoli tenis igrati.

nisam mislio ove godine, za tri godine, mali Borna igra finale i osvaja, do tada će Čilić statirat i biti sparing partner velikom Đoki. :D

inače netko je napravio anketu, veliki Đoko s 17 godina omjer pobjeda poraza je 7-11 a mali Đoko 9-11, dok u 18 godini mali Đoko ima 15-14 omjer a veliki 11-11 s time da mali Borna još igra sezonu, a Đoki je to bilo završan skor na kraju godine, možda sam pogriješio za koju pobjedu poraz više, jer ne mogu naći više taj podatak točno, ali otprilike mali Đoko ima bolji skor u 17 i 18 godina nego veliki Đoko, naravno to ne znači ništa, ako ne nastavi radit na svojoj igri. dovoljno je da se malo opusti i krene zajebavat, da sve pođe po zlu kad je njegova karijera u pitanju, nadam se da će ostat ozbiljan i da ćemo za tri godine imat Wimbledon pobjednika. :de

Uroš
11-06-2015, 20:53
Boli ovaj Novakov poraz, baš boli... S pobedom u nedelju bi se vinuo u top 5-6 svih vremena (zajedno sa Federerom, Samprasom, Nadalom, Borgom i Lejverom). Šteta. Imao je mentalno pražnjenje posle duela sa Nadalom, pa za dva dana i fizičko i mentalno u maratonu sa Marijem u dva dana. Sve to ne umanjuje Vavrinkinu potpuno zasluženu pobedu jer pitanje je da li bi i da je bio svežiji mogao da parira Stenu koji je po sopstvenim rečeima igrao meč života... Ima teret koji nosi na leđima, teret jedne posrnule i frustrirane nacije koja i kroz njegove pobede traži nagoveštaj povratka stare slave i novih nacionalnih pobeda...

Nije ti se dalo ove godine, šampione, osvojićeš ga ti već jednom. Nismo slušali "Bože pravde" i našu trobojku kako se diže iznad Bulonjske šume, ali ove višeminutne ovacije pariške publike su bile melem na tvoju i ranu svih nas..

http://www.youtube.com/watch?v=dHWhvE7G-B4

NorthStand
12-06-2015, 00:20
ne paše svima zemlja, Sampras nikad nije igrao finale, a bio je strašan igrač.

jednostavno Wawrinka je ove godine stvarno bio ubojit, kad je Feđu onako počistio, znao sam da ima šanse osvojit RG.

ali Đoko ima još šanse, u sljedeće dvije godine, mislim da ako se ne bude radio nenormalni pritisak na njega, da ima puno veće šanse za osvojit nego svi ostali.

ali trebao bi razmišljat na način ko Nadal, da mu bude prioritet RG, a ne osvajanje tri četri GS u sezoni. ako to napravi, šanse da osvoji RG mu znatno rastu. ali mora se odlučit za to, a ne mislit da može cijelu godinu dominirat na svim GS, ipak je to jako teško postić bez ovakvih neugodnih i neočekivanih poraza.

Humphrey
13-06-2015, 19:44
Troicki je otrov za kurirka i malog đoku.

NorthStand
13-06-2015, 20:08
Troicki je otrov jer je kurirko debil, a mali đoko je zelen ko zelengora. Čilića više nikad neću gledat, ako i dođe do polufinala finala Wimbledona ,neću ga više gledat jer nemam živaca gledat tu budalu više. imao je 4-2 dana u trećem setu, i servis za 5-2, naravno da je popušio i došao do 5-4, odnosno kasnije 6-6, i u tie breaku ima zicera na prvoj loptici dva metra od mreže i ravno u mrežu, neviđeno nešto kakav je to psiho. meni više nerve neće dizat, gledam Bornu i Dodiga u parovima ubuduće.

Humphrey
14-06-2015, 12:19
Troicki je otrov jer je kurirko debil, a mali đoko je zelen ko zelengora. Čilića više nikad neću gledat, ako i dođe do polufinala finala Wimbledona ,neću ga više gledat jer nemam živaca gledat tu budalu više. imao je 4-2 dana u trećem setu, i servis za 5-2, naravno da je popušio i došao do 5-4, odnosno kasnije 6-6, i u tie breaku ima zicera na prvoj loptici dva metra od mreže i ravno u mrežu, neviđeno nešto kakav je to psiho. meni više nerve neće dizat, gledam Bornu i Dodiga u parovima ubuduće.

Valjda ravna gora.

Odustao si od kurirka,ali pratiš malg đoku koji će ti donieti više muke od kurirka.

NorthStand
14-06-2015, 12:26
Valjda ravna gora.

Odustao si od kurirka,ali pratiš malg đoku koji će ti donieti više muke od kurirka.

odustao sam, jer je panj. možda i osvoji još koji GS, ali ja ga sigurno neću gledat. mali kurirko će biti zvijer za par godina, ali on je vrijedan živciranja, ipak je još u "razvoju".

NorthStand
14-06-2015, 21:00
i Anu Konjuh....

http://www.vecernji.hr/tenis/ana-konjuh-pobijedila-i-vec-danas-igra-polufinale-1010421

to planino, a sad osvoji to i završi ovaj tužni teniski period za hrvate s uspjehom ! :cheer

17 godina Ana, Borna 18, ljudi smirimo se, za par godina imamo GS šampiona i u muškom i u ženskom tenisu ! :)

NorthStand
14-06-2015, 21:07
65 Ana Konjuh CRO 868 +22 Nottingham F - 968 ATP points

to mala, 17 godina a 65 na svijetu, ovo je buduća Wimbledon pobjednica, neće još dugo srbistan dominirat u tenisu. sve je trenutno usmjereno, na preusmjeravanje GS trofeja u smjeru hrvatistana. :de

NorthStand
15-06-2015, 00:36
http://www.index.hr/images2/anakonjuh_wimbledon3_hina.jpg

mama mia, koje nožurine ima mala. :kez

molio bi za milost, ako bi me u udav pozi s njima uklještila. nešto ko valesquez protiv werduma. :D

NorthStand
15-06-2015, 14:12
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/niculescu-m-konjuh-a-2015/IsOkAhK2/#detalji|statistika-utakmice;0

Ana Konjuh osvojila Nothingam ! :cheer

kakva će zvijer biti ova mala u budućnosti, a s 16 godina je igrala 3 kolo wimbledona.

NorthStand
15-06-2015, 14:24
mislim da je jedna od mlađih koja je osvojila ovaj turnir, ako ne i najmlađa.

NorthStand
15-06-2015, 14:40
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/young-d-coric-b-2015/vHtt4MUG/#detalji

"mali" Borna dobio prva dva seta u karijeri na travi, to Borna planino, kneže dalmacije. :bravo

nego, ono šamaranje protiv Troickog je očito bilo bolno, pisao sam mu na facebook profil da se uhvati trave, izgleda da je urodilo plodom. :)

NorthStand
15-06-2015, 15:40
http://www.wtatennis.com/javaImages/6c/7b/0,,12781~13794156,00.jpg

http://www.wtatennis.com/news/article/4795001/title/composed-konjuh-crowned-nottingham-queen

:naklon :naklon :naklon

NorthStand
15-06-2015, 15:51
http://i.imgur.com/cCpYrzK.jpg

http://share.gifyoutube.com/KR2W5q.gif

:cheer

Humphrey
15-06-2015, 20:37
Čestitke Ani, šteta što je to ženski tenis i nikoga nije briga,ali čestitke.

Inkvizitor
15-06-2015, 21:11
Čestitke maloj. Pogotovo zato jer je igrala dva meča u nedjelju. Svaka čast.

NorthStand
16-06-2015, 01:23
Konjuh je najmlađa tenisačica koja je osvojila WTA titulu, još otkad je to Tamira Paszek sa samo 15 godina pošlo za rukom u Portorožu 2006.

:)

NorthStand
16-06-2015, 19:25
http://www.scoreboard.com/rs/igrac/dolgopolov-alexandr/4ty4Xz6k/

razbio nadala, je zajeban ovaj dolgopolov protiv najboljih igra najbolje.

NorthStand
19-06-2015, 19:23
http://www.24sata.hr/tenis/doktor-karlovic-poen-kojim-je-izludio-ceha-i-zadivio-svijet-424646?utm_campaign=Partnerski+portali&utm_medium=Widget&utm_source=Vecernji

doktor Ivo izbacio Berdycha, to ljudino, nikad te nisam volio ali si bio i ostao div s šalate. :D

NorthStand
19-06-2015, 21:48
http://i62.tinypic.com/jhuik3.jpg

https://www.facebook.com/sport.index.hr/videos/1600639760187311/

doktor Ivo. :naklon

Grunf
19-06-2015, 22:08
Koji kralj. :naklon

http://www.youtube.com/watch?v=8ezkNU9VDNs

Humphrey
24-06-2015, 21:19
Čilić 9.nositelj na Wimbledonu,može on po još jedan naslov.

NorthStand
15-07-2015, 23:36
http://www.croatiaopen.hr/hrv/novosti-multimedija/novosti/cnn-stize-na-umaski-atp-turnir/

NorthStand
15-07-2015, 23:48
http://www.youtube.com/watch?v=G92mO3MWOyI

NorthStand
21-07-2015, 22:30
Borna dobio Granolersa, i sad je od ovih juniora prvi na ATP U21, D,Thiem će u 9 mjesecu napunit 22 godine, tako da njega više nitko ne treba smatra juniorom.

dakle ostaje Borna sam na čelu, ako do kraja godine uspije zadržat prednost pred Kyrgosom i ostalom kompanijom koja ga sljedi u stopu.

http://live-tennis.eu/rankings_under_21

dobra borba Borne, nadam se da će proći ovog britanskog slovenca, nije loš ali po meni slabiji je od ovog španjolca kojeg je izbacio, tako da to bi trebao dobit a onda u trećem kolu ćemo vidjet tu bi mogao na Rubljeva ili još nekog solidnog igrača.

sve u svemu, za sad odlično gura mali, zna dodat gasa kad je gusto, ali Servis mu je očajana, O .. ČA .... JAN ! podhitno mora riješit prvi servis, znam da hoće, ali ovi jači serviseri će ga ubit svaki put jer ima očajan prvi servis, a ovi što imaju visok postotak prvog servisa žderu takve ko Borna koji su loši na servisu samo tako. ali za sad se dobro drži, i uz tako očajan servis, dakle to je znak da ima dobru igru kad već nema servis. na koncu konca, na servisu se radi cijelog života, bitnije je da ima ove druge djelove igre bolje beckhand forehand kretanje igra na mreži itd, ovo ostalo će doći s vremenom, pogotovo taj servis koji mu je definitivno najveća mana sada, forehand mu više uopće nije loš, znatno ga je popravio u samo godinu dana. tako da, vidjet ćemo ako nastavi ovako, samo nebo mu je granica. :bravo

http://www.jutarnji.hr/prva-zvijezda-umaga-monfils---borna-coric-je-tako-mlad-i-tako-dobar--ceka-ga-blistava-buducnost-/1371107/

ajmo Borna, broj jedan te čeka, kad se Srbendara Đoko umirovi, prirodno je da ga drugi balkanac zamjeni na broju jedan. :D

dominacija u svijetskom tenisu se nastavlja, dok ameri francuzi englezi talijani rusi sanjaju svog Đokovića, mi ne sanjamo jer ga imamo u Borni! :cheer

NorthStand
21-07-2015, 22:49
http://www.vecernji.hr/tenis/coric-u-prvom-kolu-izbacio-finalista-iz-2012-1015847

http://www.vecernji.hr/media/cache/87/45/87450de18ede5993499fb47e7bbeac85.jpg

Inkvizitor
22-07-2015, 09:56
Borna nije loš ali mora više napadati više pritiskati i popraviti svoj očajni servis.

To je za Granolersa dovoljno ali ne za jače igrače, pogotovo ne za one iz vrha kamo naš Borna teži.

Inače otac Nine Serdarušića vršnjaka Borninog optužio Bornu i obitelj da su opstruirali davanje pozivnice Nini za turnir u Umagu.

saad to ne bi bilo toliko (meni) zanimljivo da nije Ninina majka iz Umaga a otac iz mog sela, rođen u kući pored škole u koju sam išao.

Malo mi je to prenategnuto, Nino je tek 901 igrač svijeta ali Ninin otac je žestoko opleo po Borni i familiji Čorić..

https://www.google.hr/search?site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1680&bih=900&q=Nino+sredaru%C5%A1i%C4%87&oq=Nino+sredaru%C5%A1i%C4%87&gs_l=img.3...1675.5240.0.5512.15.8.0.7.0.0.139.634 .4j3.7.0....0...1ac.1.64.img..9.6.587.cF6eeqQFgPc# imgrc=nvK5pr4220tDKM%3A

NorthStand
22-07-2015, 10:37
a zašto bi on opstruirao njegov nastup, ne kužim šta on ima od toga, koji mu je motiv za to ?

Inkvizitor
22-07-2015, 10:41
Kao Borna ne podnosi da itko ima pozornost od hrvatskih mlađih tenisača osim njega.

NorthStand
22-07-2015, 10:43
http://www.tomislavnews.com/tg/item/2159-nino-serdaru%C5%A1i%C4%87-teniski-dragulj-podrijetlom-iz-ro%C5%A1ka-polja

da nije možda ljubomora u pitanju, isto su godište a Borna je već pošteno odmaglio od Serderušića ?

polako, neka se ne svađaju, i neka svatko ide svojim putem, bez da se petlja previše u put onog drugog.

sad ovdje čitam da mu je Federer uzor, meni dosta da shvatim zašto Borna ne želi s njim imati posla. :rofl

NorthStand
22-07-2015, 10:50
Kao Borna ne podnosi da itko ima pozornost od hrvatskih mlađih tenisača osim njega.

ah, teško je igrat na tu kartu, ali dobro, vidjet ćemo nakon nekog vremena, po meni mali Borna se probija odlično za razliku od Serderušića.

ja ne znam jel on ima takav status ko Borna, ali i da nema, to nije razlog što je on 900 a Borna 36. ipak je očito razlika u kvaliteti, a ne u tome da Borna spriječava njegov razvoj i proboj na ATP ljestvici.

šuplja mi je ta priča, ali ajde nek se ne zamaraju idiotarijama već neka se uhvate tenisa i protivnika. uvijek Hrvati traže neprijatelja u svojim redovima, i normalno kad se tako stvari postave onda se lako napravi neprijatelja, a nije cilj radit neprijatelje u svom dvorištu, već se sukobljavat s onim iz tuđeg dvorišta, valjda bi to trebala biti neka logika. ali ajde, neka svatko tjera svoje pa ćemo vidjet kako će to na kraju ispast, jedno je sigurno u budućnosti neće cvijetat ljubav između ove dvije teniske obitelji.

ali činjenica je da je Borna za sad napravio puno zapaženije rezultate, što i govori mjesto na ATP ljestvici. tako da, ne kažem da ovaj momak iz Tomislav grada nije talent, možda i on bude jednog dana top 10, ali nema potrebe da ko 900 igrač svijeta radi halabuku oko toga jer nije upao u Umag. ima još turnira, neka sjedne nalije benzina i nafte i neka piči ima u austriji njemačkoj italiji turnira sličnog profila čak i boljih, pa neka se na njima natječe, nisu te države preko oceana i na drugom kraju svijeta već u njih može doći osobnim vozilom, a ne treba mu čak ni avion koji je skup hobi za sve koji tek počinju tenisku karijeru dakle neka si nalije lož ulja i pravac italija. uskoro će marihuana biti legaliirana, može se i napušit nakon meča, da opusti mišiće i živce. :D

Inkvizitor
22-07-2015, 11:02
ne može on na takve turnir eko Umag..sa 901-im mjestom..on može na futurese i sl..ne može ni na chalengere.

zato je velika stvar kad dobiješ pozivnicu na ATP turnir makar najnižeg ranga tipa Umag atp 250, makar za kvalifikacije ali on je prenisko čak i zato, prenisko na ljestvici iako su mu mogli dat pozivnicu, nitko im ne brani.

NorthStand
22-07-2015, 17:23
da ne znam kakva su pravila za tako "nisko" rangirane igrače, ali bože moj neka igra što si rekao chalangeer i futurse, i Borna je igrao prije godinu dana tog tipa turnire, u čemu je problem ?

ne može se preskakat stepenice, ideš postepeno, korak po korak, pa kako se pokažeš tako ti i raste ranking. nije Borni nitko poklonio trenutni ranking, i zato po meni to nije korektno od njega i njegove obitelji.

jer ako itko misli da se do takvog rankinga može doći "favoriziranjem", u grdnoj je zabludi, treba pobjeđivat u kontinuitetu i pružat odlične igre da bi se doguralo do tih top 50 u svijetu.

a siguran sam da će već dogodine biti u top 20, prema tome, ne razumjem te "niske udarce", ako i je istina to da su se Ćorići možda nešto bunili i žalili to nije korektno u tom slučaju od njih, ali ništa više od toga.

i svatko ima pravo uložit prigovor na ono što misli da nije dobro, to je tako, ne možeš se svima svidjet a moraš se za sebe zauzet. ne vidim zašto bi s Delićem i ostalima bio u ok odnosima, a onda s ovim Serderušićem se upuštao u ratove ?

nisam do sad primjetio da Borni smeta konkurencija, pa mi je to malo čudno, normalno da ima netrpeljivosti između pojedinih igrača, ima netrpeljivosti i u istoj obitelji a da neće biti među igračima na tour-u.

ali to je ipak sve više manje individualnog tipa, i nema nikakve urote i zavjere protiv bilo kojeg igrača, zato mi se ovo što Serderušići potenciraju čini malo prenapuhano.

ali vidjet ćemo, možda do kraja ili na kraju turnira i Borna nešto kaže o tom "sukobu" s njima.

poanvljam nije korektno od njega ako se založio da dečko ne igra, ipak je i on naše gore list, ali bože moj očito je imao neke razloge ako je tako postupio, iako ne vidim točno koje i kakve bi to on koristi imao od nenastupanja Serederušića ?

možda je pozivnicu dobio neki Ćorićev favorit, pa je možda zato ekipa Serderušić ljuta, tko će to sad znat o čemu se zapravo radi, oni znaju najbolje a mene iskreno to uopće ne zanima, zanima me samo tenis i ono što se događa na terenu, sve ovo van teniskih terena me ne zanima da budem iskren.

NorthStand
24-07-2015, 00:23
“I need to get into the Top 10 before I can say, 'I did it',” he says. “That was my goal when I was younger. I always have high expectations for myself.

“My goal is to finish 2015 in the Top 50. I can do it. I think it's a very realistic goal. I need to play my best tennis always, because it's not going to be easy. I'm going to give it my best and work hard as always.

“My expectation for 2014 had been to reach the Top 200. I really did some very good results at the end of the year. I was very pleased, but I can’t look back anymore. I have a new season, new challenges. It’s going to be a very interesting season for sure.”

rečeno, obavljeno ! :bravo

http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/coric-b-bedene-a-2015/GfyVPlg6/#detalji

u QF igra protiv Bautiste, bit će zajebano, ali ako njega prođe ima šanse proći i do finala, iako ga u polufinalu čeka zajeban protivnik, fognini i souza portugalac su i više nego dobri na zemlji. ali i s njima se može na kraj, samo mora dignut taj prvi servis ne može s takvim servisom protiv ovih kvalitetnijih zemljaša. forehand mu više nije nikakav problem, daleko veći problem mu je servis, neka se na njega sad skocentrira.

http://live-tennis.eu/

novi ranking karijere, ATP 32 a 18 godina ljudi moji, ali ovaj stav "moram ući u top 10, prije nego kažem "učinio sam to" " . :naklon

NorthStand
24-07-2015, 03:12
World No. 36 Coric, who owns the most match wins among teenagers on the ATP World Tour this year, is the youngest player in the Top 50 of the Emirates ATP Rankings. His teen-leading haul of 19 match victories in 2015 is more than double second-placed Thanasi Kokkinakis and Alexander Zverev's totals of nine each. He will vie for his third semi-final appearance on the ATP World Tour this year (also Dubai, Nice) against Bautista Agut.

duplo više pobjeda od Zvereva i Kokinakisa ima, šta reći osim držat fige da mu se karijera nastavi ovako razvijat. kao što sam rekao, uz dužno poštovanje Serderušiću, ali ne može ti nitko favoriziranjem namjestit pobjede, Borna se dobro oznojio da bi imao duplo više pobjeda od Zvereva i Kokinakisa, prema tome loptu na zemlju i respekt, ipak je riječ o tenisaču iz hrvatske ma šta tko o njemu mislio. neke stvari jednostavno treba respektirat.

po meni, ovo kako je starto u seniorima dugo nije viđeno, potpuno se bezbolno prebacio iz juniora u seniore, i poprilično se dobro nosi s izazovima u seniorskoj konkurenciji. za dvije tri godine, siguran sam lako moguće da ćemo ga gledat u borbi za neki GS naslov. samo je preduvijet da nastavi ovako dobro igrat, i stalno unaprijeđivat svoju igru. i da ga ozljede mimoiđu, to je možda i najvažnije od svega.

Inkvizitor
24-07-2015, 12:14
Dobar je Borna ali mora servis riješit. Ne može sa ovakvim servisom u vrh. I agresivnosti malo više. beskrajno prebacivanje preko mreže, to je mogao nabildani Nadal, ili "gumeni" Đoković danas, nisi ti tog formata, traži poen, traži ga.

NorthStand
24-07-2015, 22:54
ma nema on šta tražit protiv ovih boljih igrača s ovakvim servisom, preočajno to izgleda, da 50 posto. on mora imat minimalno 60 posto prvi servis, a poželjno je barem 70, kad to napravi imat će puno veće šanse protiv igrača kao što su Bautista i slični.

do tada, rutinski će ga pobjeđivat, po meni ima on problema i s fizikalijama, možda manje nego Đoković na početku karijere, ali nije ga ugodno za gledat da već nakon dva meča "diše na škrge". a turnir se igra na dva dobivena seta, i ima svega pet mečeva, gdje će on GS osvojit s ovakvim fizikalijama, ako ne može doći barem do polufinala ATP Umag ? no dobro, još je na početku a mi već maštamo o GS titulama, neka on za početak riješi servis i fizikalije, i siguran sam da će puno bolje igrat protiv ovih "favorita" nego što je sad slučaj.

ali isto tako treba znati da je i Đoković na početku karijere imao još veće probleme fizičke od njega, i da je gubio dosta često svaki drugi treći meč mu je bio poraz, ne može se odmah nametnut, treba proći još dosta toga da bi postao konstantan igrač i ozbiljan protivnik ovima s vrha(top20).

i meni se čini da nije isto dovoljno agresivan, protiv igrača kao Bautista mora biti osjetno agresivniji, dakle kad kažem osjetno mislim da nekih 30 posto agresivniji nego što je to bio danas. samo tako se može protiv takvih igrača, ostvarit dobar rezultat.

ali pošto nitko ne voli gubit, a Borna pogotovo, shvatit će i on to sve što mi pričamo vrlo brzo, kad mu još par puta na isti način uzmu skalp na ovakvim turnirima, doći će iz guzice u glavu.

NorthStand
25-07-2015, 00:49
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/rublev-a-kavcic-b-2015/zm4642ro/#detalji

Rubljov je izletio u prvom kolu, i njemu je prevruća klima prisjela, pogotovo jer je došao iz svježe rusije iz vladivostoka gdje je bilo 25 stupnjeva kad je igrao DC meč protiv španjolske, nije se uspio prilagodit novonastalim uvjetima.

ali opet ovaj Kavčić je loš bio, pa ga nije uspio dobit, samo govorim da Borna i ta nova generacija u koju spada i Rubljov imaju još puno puno posla ispred sebe.

http://www.tportal.hr/sport/ostalisportovi/390440/Teniski-senzacija-stoljeca-Ima-14-godina-a-igra-nevjerojatno.html

ovaj mali bi isto mogao biti papren u budućnosti, ali još je rano donosit neke zaključke, ima on još puno posla da bi se probio u top 100, a kamoli da bi ugrozio ove vodeće, za 5-6 godina bit ćemo pametniji ali ovako na brzinu po ovom videu vidi se da ima jeben potencijal. dakle puca duboke loptice, zna promjenit ritam i stranu kad je potrebno, i ima vrlo dobar servis. inače kažu da je to najveća kanadska nada u muškom tenisu, vidjet ćemo što će od njega biti, možda bude bolji od Raonića, možda lošiji, i Monfils je bio ubojica dok je bio mlad, pa sad igra prosiječan tenis, koji na momente postaje iznadprosiječan, ali nema kontinuitet, lako se to može dogodit bilo kome od ovih silnih "talenata" koji nadiru, uključujući i Bornu. zato Borna mora biti svijestan da je još uvijek na početku puta, i da bez nastavka predanog rada, i odricanja neće biti proboja u sam vrh. da bi došao na vrh, mora se godinama kalit i talit, tek tad kad postane fizički i mentalno spreman za najveće izazove, će biti u stanju igrat završnice GS. mentalno je već sad jak, ali upitno je šta će biti s ovim fizičkim djelom, jer bez mogućnosti da fizički igra meč za mečom bez nenormalnog umaranja, džabe mu potencijal talent i mentalna snaga, mora riješit te fizikalije i vidjet zašto se tako "brzo troši", to mu je preduvijet da napravi nešto ozbiljno u nastavku karijere.

Inkvizitor
25-07-2015, 08:51
Razmaženo derle.

pred roditeljima, točno pred njima gdje su na tribini, on pičkara sve u šesenes'. Čulo se na TV, i to nekoliko puta zaredom. Nije to bijeno kad je trebano. Razne geste, grimase, urlanje.

Mali je sinoć bio iritantan do krajnosti. Kako bi mu sjela jedna šamarčina.

Tri meča nemožeš odigrati u dva seta, ali pičkarat možeš javno iz sveg glasa. To je nekulturno, odurno i gadljivo. Na javnom mjestu pred toliko ljudi.

Fol neki teški uvjeti a Bautista se čovjek nije ni pomakao, grimasu napravio, znoja na njemu nema trun dok se ovaj majmunira.

Čilić me iritirao svojim mumija ponašanjem ali ovo je stoput gore. Stoput gore. Volim te Čila.

Humphrey
25-07-2015, 11:16
To ti je gospodski šport.

NorthStand
25-07-2015, 21:37
a i ti isto znaš pretjerat s kuđenjem, još najbolje da bude ko na misi, kad fula važan poen ko Čilić da ne napravi nikakvu gestu ni reakciju.

ivaniševića sam gledao samo zbog toga što je postojala vjerojatnost, da će sudac "past s stolice". :D

Borna mi te volimo, Borna Borna Borna Borna, sve je rekla publika jučer, Borna Borna Borna. :cheer

Inkvizitor
25-07-2015, 22:08
Ivanišević je psova sebe. Samo sebe i nije urlao i dizao ruke nakon dobijenog poena i gema, seta.

zato su ga svi volili jer ako je radio šta radio ja na svoj konto.

Ima igrača kojima to stoji.

Derletu ne stoji i isfurava se.

Bolje neka obrati pažnju na svoju kondiciju nego da psuje i prostači.

NorthStand
26-07-2015, 00:11
ja ne znam gdje ti tu vidiš problem, ima tri puta gorih igrača od njega po tom pitanju, pogledaj Đokovića kad god počne gubit meč. daleko više grimasa radi, i češće psuje, pa ne vidim da mu netko to predbacuje.

to što federer i slični glumataju dobrice, ne znači da to i jesu. federer i slični ne žele pokazat svoje pravo lice, samo se o tome radi.

a Borna je po meni prirodan, Borna samo nastavi tako, šta te briga šta ovi internet trolovi pričaju o tebi. :D

NorthStand
26-07-2015, 21:15
odličan ovaj Thiem u finalu, Đoković gleda finale umaga UŽIVO. :rofl

vole ga istarski partizani više od svega, ali svejedno hvala mu na dolasku ipak ne dolazi broj jedan svakome u goste tek tako, tako da iako mu se istrani zavlače u pakšu mogao ih je i odjebat što bi bilo posve razumljivo s obzirom da je turnir niskog budžeta, ali došao je i respekt za to.

no nije mi jasno šta se svi sprdaju s tim turnirom, ipak se tu igralo finale Umaga 2006 Wawrinka-Đoković, a repriza je bila 2015 u finalu RG. :D

NorthStand
12-08-2015, 12:17
Mirjana Lučić dobila 8 igračicu svijeta, čehinju Pliskovu. :bravo

Ivo, prešao čarobni broj od 10.000 aseva, i pridružio se pogađate Ivaniševiću na samom vrhu AS servisera.

http://www.index.hr/images2/karlovic_10000_getty.jpg

još malo, i vjerojatno će i Gorana smjenit s 1 mjesta. :bravo

Borna je izgubio od Tsonge 6-4, 6-4, iako ga je dva puta brejknuo, problem je bio što je odmah nakon ta dva brejka, izgubio svoj servis i dopustio mu kontrabrejk. ali dobro je igro, može i bolje, ali još je mlad ima vremena za njega.

Grunf
13-08-2015, 09:13
Haha, koji je to kralj. 19 aseva po meču ima prosjek. :bravo Ivanišević je imal 12, ali je bil 18 centimetara niži i rekel bih tehnički bolji servis. :)

NorthStand
13-08-2015, 17:45
kralj, mislim da će srušit goranov rekord.

http://www.tennisnow.com/Blogs/NET-POSTS/August-2015/Kyrgios%E2%80%99-Lewd,-Incendiary-Remarks-Go-Viral-on-Twit.aspx

nego ovaj Kyrgos je stvarno panjina, ok razumjem frustraciju i psovanje, to stvarno razumjem jednostavno nije ni to ok ali u žaru borbe sve je dozvoljeno osim ovoga, ovo nije ni niski udarac ovo je primitivizam na entu potenciju.

ma da si mu ti pojebo ženu curu, to je kretenizam naglašavat, a kamoli se hvalit kako mu je neki tvoj poznanik pojebo curu i to samo zato da bi ga uvrijedio i uzvratio možda na neki nekorektni potez.

ali to se ne radi, barem ne ovako seljački kako je to Kyrgos u ovom slučaju napravio, imat će svi u ATP problema s ovim pacijentom jer je očito mentalno ofsajd teški.

da nije takva seljačina, imao bi već sad daleko više funova, jer igra stvarno dobar tenis za svoje godine. ali mislim da će on i teniski patit, neka se uskoro mentalno ne dovede u red.

i onda inkvi proziva Bornu za bezobrazluk i psovanje, pa Borna je za ovog Kyrgos gospodin čovjek, francuski džentlemen.

Humphrey
13-08-2015, 18:28
Ne valjda naša donnica? :D

A i wawrinka je pičkica švicarska, pa ovaj bi završio u bolnici da je rekao nešto tako valjda bilo kome i 90-tih. :D

NorthStand
13-08-2015, 18:48
a nego tko drugi, donica čedna plemenita slavonka, i sad će je počet pratit glas "radodajke".

“Pokušao je da me izbegne, ali suočio sam se sa njime. Neka to ostane u svlačionici, ali mislim da jednostavno postoje neke stvari koje ne možeš da izgovoriš nezavisno od toga kako se osećaš i pod kolikim si stresom na terenu“.

totano je u prauv, ako je istina da je waw njemu u quensu u londonu nešto i dobacio u svezi astme, to nema veze s ovim mečom. i siguran sam da je to bio više neki nesporazum, jer waw nije prljav igrač. zapravo je dosta korektan, samo reagira na prljave poteze protivnika.

prema tome nije waw pičkica, waw je tek naknadno čuo što mu je rekao, da je čuo tad na terenu siguran sam da bi možda došlo i do fizičkog obračuna, jer je žestok wawrinka kad se raspizdi, ništa manje nego Kyrgos, ali Kyrgos je primitivac a Waw je buntovnik u potrazi za pravdom. tako da, neće ovo dobro završit za Kyrgos, waw ga je uzeo na zub sljedeći njihov meč sigurna pobjeda wawrinke, idem u kladionicu. :D

http://www.youtube.com/watch?v=A7Z5JefcZVY

da ga se usro, ne bi ga tražio po svlačionici, i tražio javno kaznu od ATP-a. tako da, Waw je tek svoje nišanske sprave namjestio, i mislim da će u budućnosti njihove dvoboje pratit i žestoko vrijeđanje protivnika, a možda se netko odluči i za preskočit mrežu. :D

bilo kako bilo, mislim da sam ja bio na mjestu wawrinke, najmanje bi mu majku spomenuo i oca, a onda i sestru, rekao bih mu, Kyrgos stvarno imaš dobru sestru, zveknut ću je prvom prilikom. :rofl

Inkvizitor
18-08-2015, 20:22
Gledao sam Čorića i Zvereva. Nije mi jasno kako je to Čorić dobio Zverev u svemu bolji, pogotov u servisu. Bornin servis je na razini ženskog a drugi čak možda i ispod.

Loša igra, puno grešaka, vratio se na juniorski tenis, agresiva slaba, veliki promašaji čistih udaraca, drugi servis čeka pet metara iza osnovne linije. Doduše griješio je i Zverev ali puno agresivniji igrač, puno više traži igru. I bolje pogađa.

mislio sam da s tim Johansonom poboljšati napadačku igru a on se vratio još nazad, zabetonira iza osnovne linije i baca balone.

brine me i razvoj karijere Ane Konjuh. Njezina vršnjakinja Benčić osvaja Masters a ona se ne može sastavit s drugim kolom protiv ne baš nekih igračica.

Grunf
18-08-2015, 20:59
Pa Zverev je jak igrač, ak je igral loše i dobil ga onda kaj bu tek radil kad bu igral dobro? :raspa

NorthStand
18-08-2015, 21:05
puno bolji Zverev, ali odlika velikih igrača ala Đoković je upravo ovakva, da i kad ne igraju dobro pobjeđuju. Borna je rođeni pobjednik tu nema greške, ali da je Zverev zaslužio danas pobjedit, je bez ikakve dileme, i po meni je bio puno bolji beckend forehand servis mu je barem 30 posto bolji od Borninog, ali jbg, sam si je kriv, Borna se borio do kraja, ali mislim da je razlog što je fizički totalno iscijeđen ušao u meč, mislim da Bornu ovi njegovi treneri previše forsiraju i zato je danas bio jako loš prije svega fizički, jedva se kretao.

pogotovo u trećem setu, a počelo je već u drugom fizički izgledat ko krepala mačka. mlitavi udarci, nepokretan u momentima kad obično sve stiže, kažem nešto se loše događa s tim njegovim timom, mislim da ga previše forsiraju na treninzima i onda mu pati fizikalija na mečevima.

ali dobro, ako je to zalog za budućnost, onda neka se cijedi još malo ko limun. :D

i slažem se s inkvijem, da je po meni Zverev više napredovao od juniora do sad, nego Borna, popravio je više manje sve udarce, dok Borna pomalo stagnira, iako pobjeđuje više od Zvereva. ali svejedno, mislim da mora promjenit neke stvari u pripremi za mečeve, i na samom meču jednostavno mora biti agresivniji okomitije lopte bacat, a ne od 100 returna da mu 10 ide u suprotni kut protivnika, to je kurac od posla. ne sviđa se ni meni kako igra, i meč je definitivno bio ružan za gledat, i pobjedio je po meni danas lošiji igrač, pošto znam da Borna može puno bolje od ovoga, bilo bi potpuno zasluženo da ga je dobio Zverev.

https://vine.co/v/epDmAgXquXu

no vratimo se mi na veselije teme, Karlović počastio suca bananom. :rofl

Inkvizitor
18-08-2015, 21:14
Dokopao se one Livajine sponzoruše. Možda mu tenis više nije prioritet.

Humphrey
18-08-2015, 21:22
Dokopao se one Livajine sponzoruše. Možda mu tenis više nije prioritet.

Spozoruše potiču ambicioznost,prava ljubav ju ubija.

NorthStand
18-08-2015, 21:49
:smijeh

humph zna što reći u ovakvim okolnostima. :cerek

NorthStand
19-08-2015, 18:21
Borna vodi protiv Wawrinke, waw je zrel za poraz, čini mi se da igra poluozljeđen, ali nema veze zaslužio je dvoboj protiv hrvatskog diva s ašalate Borna, igra pametno i neka pobjedi još jednog top 10 igrača. :cheer

NorthStand
19-08-2015, 19:17
koji budalaš je ovaj Borna, mislim ima on talent, ali nije mi jasan s ovakvim pristupom u drugom setu, svaki put u drugom setu protiv koga god da igra pobaca sve živo i mrtvo u out.

ma da je s druge strane bila baba od 100 godina, dobila bi ga u ovom setu nakon što je svaku drugu loptu bacio u out, pogotovo u tie breaku, ali dobro mlad je naučit će s vremenom.

ali sad treba pokazat karakter, ali wawrinka se vratio igra sve bolje udara sve bolje, bojim se da je ovo kraj njegov danas ako nešto bitno ne promjeni, a ne vidim šta bi to mogao promjenit, obično odigra samo prvi set na visokoj razini.

Inkvizitor
19-08-2015, 19:20
Ja ne kužim ovog Bornu. Nit ima servis, niti je agresivan, nit je na mreži nešto posebno, ne zna ni kratit, ni ne reternira nešto posebno, čiste lopte baca po metar u aut, baca balone posred terena, uglavnom ne možeš reći da je njegova igra ikakav užitak, pače dosadan tenis igra.

S druge strane svi njegovi vršnjaci odlično serviraju, Kyrgios, Kokkinakis, Rublev, Zverev, svi potežu, Svi su agresivni, svi imaju hrpu lijepih winera čak i s osnovne linije u meču, ono bombe, precizne i jake, flat udarce i opet ispadnu.

A on evo s Wawrinkom koji ne igra svoj najbolji tenis ali nije ni najlošiji u egalu.

ja to ne kužim.

NorthStand
19-08-2015, 20:00
ma ja kužim, ima jebene sreće, ali neće ga uvijek pratit sreća. ne kažem da nije talent, ali morat će on puno popravit svoju igru u svim segmentima ako hoće biti top 10 igrač, a da ne govorim broj jedan, za to ipak treba dobrano otegnut papke. u smislu treninga, i cijelogodišnjeg programa žrtvovanja, dobar je dečko ne kažem da niej marljiv, ali slažem se svi njegovi vršnjaci za sad igraju ljepši tenis, iako je on efikasniji od većine, pa čak i Kyrgosa trenutno.

izgubio je meč, ja znam kad u drugom setu igra onako mlitavo, to je kraj priče, već danas je mogao osigurat 33 mjesto što znači da bi bio nostilje na US open što nije mala stvar. sad će morat na ovom turniru što igra sljedeći izborit nositeljski status, a već sad je to mogao samo da se nije zajebavao u drugom setu i sve bacao u out.

Inkvizitor
19-08-2015, 20:06
Neće on s ovakvim tragikomičnim servisom nigdje. Masa žena ima jači servis na touru.

Mislim realno jučer ga je i Zverev trebao dobiti, Bio je bolji u svim segmentima igre.

što je najgore u samim svojim počecima on je znao i potezat itekako. Sad igra najčšće alibi loptice i stoji iza osnovne linije a kad krene naprijed..ajme.

Čiste lopte on baca po metar dva vani.

NorthStand
19-08-2015, 20:20
pa danas je prosuo najmanje svaku treću loptu, to ne da je previše nego je kriminal živi. ne znam, po meni ovaj Johanson za sad mu nije popravio igru niti malo. dapače, meni se čini da je nazadovao, ali vidjet ćemo kroz koji mjesec šta se stvarno događa, meni ovo nije dobro.

wawrinka čim je zaigrao u 2 setu, mogo se slikat. nije to dovoljno dobro, ma ni iz bliza za nešto veće napravit.

ali dobro tek je 18 godina, doći će iz guzice u glavu, prije ili kasnije kad shvati da s ovakvom igrom ne može na vrh, bit će prisiljen mjenjat neke stvari ili se pomirit s prosiječnošću ko Čilić.

NorthStand
19-08-2015, 23:50
Zverev je bio vidno bolji, i moram priznat da mi nije jasno šta ovaj Johanson radi s njime, ja ne vidim nikakav napredak u igri ?

nit mu je servis bolji, niti igra na mreži, niti igra s osnovne crte, niti je fiziički bolje, dapače djeluje mi da nakon prvog seta više ne može stajat na nogama u bilo kojem meču.

ne znam, ja nisam zadovoljan iako rezultatski odlično stoji, i bilježi i više nego ok rezultate s obzirom na igru.

vidi ovo, 6 bodova ima više od Kyrgosa, a treba biti realan po meni Kyrgos trenutno igra najbolje od ovih mlađih. puno bolji servis ima od svih, i općenito puno razornije udarce, precizan je, i kad nema mentalnih problema melje samo tako. sad je upao u ovo sranje s wawrinkom, pa igra malo lošije, ali općenito igra jako dobro kad je relaksiran i kad se ne glupira na terenu. iako je u glavi žešći propuh, što mislim da bi Borna u budućnosti i svi ostali ali pogotovo Borna morao znat iskoristit u dvobojima protiv njega.

sve u svemu, za sad ima odličnu statistiku Borna, iako po meni više manje svi igraju ljepši tenis od njega. po meni njegov tenis je predefanzivan, jebote stalno čeka na pogrešku protivnika, rijetko kad se odluči uputit jak udarac u suprotnu stranu od protivnika, i onda mu svaki poen ima 25-30 izmjena, i danas se često događalo da izgubi takve dvoboje, a ubije se fizički se ubije da osvoji poen. to je po meni ključno što mora promjenit, wawrinka isto nekad rasteže, ali wawrinka mu mora biti putokaz, danas kad god je waw imao priliku opalio mu je raketu i Borna je bio bespomoćan, troduplo više winera je imao wawrinka, ne može tako igrat po meni, pogotovo ne protiv udarača kakav je wawr.

http://www.atpworldtour.com/en/news/cincinnati-2015-wednesday-wawrinka-overcomes-coric

40 na prema 13 winera, ma šta on misli napravit u meču protiv bilo koga s toliko malo winera ? još je rez i odličan, koliko se rijetko usuđuje zadat odlučujući udarac. predefanzivan je, ako to ne promjeni, ništa od broja jedan.

NorthStand
19-08-2015, 23:52
iako zabio je lijep poen ovdje na mreži, što se vidi na videu, ima on svoje momente, ali to je prekratko da bi u ovakvom meču donjelo prevagu.

"For sure he's playing amazing tennis," said Wawrinka. "He's really young. It's just the beginning of his career... He's going to be a great player."

evo ga i wawrinka hvali, da igra "čudestan tenis". :rofl

mislim svaka čast njemu općenito, navijam za njega želim mu sve najbolje, ali ova igra koju igra je jako daleko od "čudesnog tenisa".

NorthStand
20-08-2015, 21:36
tko je gledo danas meč Đokovića i Goffina zna zašto je Đoko broj jedan, Gofin u treće setu, ima 3-0 i servis za 4-0, i šta mislite kako je završilo ? 6-3 za Đokovića, ovakav "chok" odnosno ovakvu usranu pičku još dugo nisam vidio kao ovaj Goffin, nije ni čudo da s svoje 24 godine nema niti jedan ozbiljniji turnir osvojen, iako igra sasvim solidan tenis, ali mentalno je rupa samo takva. to je ono što Đokovića izdvaja od drugih, jednostavno on se ne usere, i kad mu se pruži prilika on je zgrabi i ne pušta.

http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/djokovic-n-goffin-d-2015/vyLxrn6P/#detalji

ovaj moron ima 3-0 i servis za 4-0 i to izgubi, u trenucima kad je Đoković izgledao doslovce ko da je upravo iz bolnice izašao, jedva se kretao disao pucao, mlitavio se po terenu ko nekakva bolesna mačka, i onda mu ovaj Goffin doslovce da sve na pladnju, promašaj za promašajem ko Borna jučer, ali Borna nije fulavao zato što se usrao, već zato što nema trenutno konstantu u igri, ne može zadržat koncentraciju tokom cijelog meča na istom nivou, a ovaj Goffina ili ti ga gofan odjednom iz čista mira počeo sve bacat u out ili mrežu, jednostavno točno se vidjelo kako se u tom momentu pri servisu za 4-0 svijetsan da može pobjedit prvo igrača svijeta, doslovce oduzeo.

e zato će Đoko pokraj ovakve konkurencije, još najmanje dvije tri sezone dominirat, ovo su sve mentalni gubitnici samo takvi. uz par izuzetaka, ko Murry i Federer i Nadal koji su također u padu, Murry se digao i mentalno je stabilniji, ali i on je cijelu karijeru bio mentalna ruševina, tako da me ne čudi što Đoko dominira svijetom muškog tenisa trenutno, ali ovi mlađi ako se nastave razvijat kako treba kroz dvije tri godine siguran sam da će ga skinut s vrha.

NorthStand
22-08-2015, 19:51
inkvi jel gledaš Dolgopolova protiv Đoke ?

http://live.realstreamunited.com/streaming/free-live-video-streaming-djokovic-dolgopolov-atp-cincinnati-tennis-atp-118809.html

čovjek zna kako treba igrat protiv njega, brzo u dva tri poteza dok se Đoko ne rastrči levo desno gore dole. :D

Humphrey
22-08-2015, 20:14
tko je gledo danas meč Đokovića i Goffina zna zašto je Đoko broj jedan, Gofin u treće setu, ima 3-0 i servis za 4-0, i šta mislite kako je završilo ? 6-3 za Đokovića, ovakav "chok" odnosno ovakvu usranu pičku još dugo nisam vidio kao ovaj Goffin, nije ni čudo da s svoje 24 godine nema niti jedan ozbiljniji turnir osvojen, iako igra sasvim solidan tenis, ali mentalno je rupa samo takva. to je ono što Đokovića izdvaja od drugih, jednostavno on se ne usere, i kad mu se pruži prilika on je zgrabi i ne pušta.

http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/djokovic-n-goffin-d-2015/vyLxrn6P/#detalji

ovaj moron ima 3-0 i servis za 4-0 i to izgubi, u trenucima kad je Đoković izgledao doslovce ko da je upravo iz bolnice izašao, jedva se kretao disao pucao, mlitavio se po terenu ko nekakva bolesna mačka, i onda mu ovaj Goffin doslovce da sve na pladnju, promašaj za promašajem ko Borna jučer, ali Borna nije fulavao zato što se usrao, već zato što nema trenutno konstantu u igri, ne može zadržat koncentraciju tokom cijelog meča na istom nivou, a ovaj Goffina ili ti ga gofan odjednom iz čista mira počeo sve bacat u out ili mrežu, jednostavno točno se vidjelo kako se u tom momentu pri servisu za 4-0 svijetsan da može pobjedit prvo igrača svijeta, doslovce oduzeo.

e zato će Đoko pokraj ovakve konkurencije, još najmanje dvije tri sezone dominirat, ovo su sve mentalni gubitnici samo takvi. uz par izuzetaka, ko Murry i Federer i Nadal koji su također u padu, Murry se digao i mentalno je stabilniji, ali i on je cijelu karijeru bio mentalna ruševina, tako da me ne čudi što Đoko dominira svijetom muškog tenisa trenutno, ali ovi mlađi ako se nastave razvijat kako treba kroz dvije tri godine siguran sam da će ga skinut s vrha.

Ovo je izgleda taktika đoke i murraya.Što je najbolje ta taktika očito djeluje.

NorthStand
22-08-2015, 20:28
itekako pali, čim se svi na priliku da dobiju(završe) meč useru ko grlice.

Humphrey
23-08-2015, 12:35
itekako pali, čim se svi na priliku da dobiju(završe) meč useru ko grlice.

Upalilo opet,finale đoko federer.

Tenis je postao sprdnja.

NorthStand
23-08-2015, 16:34
usro se Dolgopolov u drugom setu, koji je to panj isto, zato do kraja karijere neće biti top 10 igrač, a zna igrat stvarno dobro, ali to su sve mentalne rupetine od igrača.

kad vidim da Đoković 90 posto svojih mečeva dobije na bazi mentalne superiornosti, kao i federer, onda znam da je tenis u kurcu.

oni pobjeđuju samo zato jer su mentalno jači od svih ostalih, teniski gledano ima hrpa igrača koja bi ih mogla pobjedit, kad bi imala glavu u pola ko oni.

no šta je tu je, to je ono što čini razliku očito, i tako će biti i u budućnosti, jer je svijet tenisa prepun mediokriteta i likova koji nisu sposobni prelomit meč u svoju korist.

npr kod Borne je jako dobra stvar što trenutno i nema baš neku igru, ali ima jaku glavu, a u ovakvom stanju stvari za 2-3 godine možemo ga očekivat u top 10, i ako digne tehnički dio igre u tom periodu na zadovoljavajući nivo, mogao bi lako zbog mentalne snage osvojit jedan GS, a onda će mu samo nebo biti granica, najteže je osvojit taj prvi, kad njega osvojiš onda kasnije puno lakše opuštenije igraš i gradiš karijeru. tako je bilo s Đokovićem, pa ne vidim šta ne bi bilo tako i s njim ? mentalnu snagu ima, a to je ono što je u ovom momentu važnije od onog tehničkog djela, gdje je još uvijek slab da bi se nosio s ovim najboljim i puno iskusnim igračima od njega.

NorthStand
28-08-2015, 02:39
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/coric-b-nadal-r-2015/K89wVPo8/#detalji

Borna ispo od Andersona u 1/4 finalu Winstona, a u prvom kolu US opena igra protiv Nadala. :D

http://www.scoreboard.com/hr/tenis/atp-singl/us-open/

no ne znam šta je bolje to, ili Kyrgos protiv Murrya u 1 kolo US opena. :rofl

ovi mladi talenti, baš ih prcaju glupi ameri. ko da žele da odmah ispadnu, pa gdje to ima da najboljih 40 atp igraju protiv samog vrha u 1 kolu? glup način ždrijeba po meni, i ovo da prvih 33 ima povlaštenu poziciju i da su nositelji a ostali ne, je glupost, trebalo bi barem do 50 stavit da su nositelji, dakle prvih 50 na ATP-u nositelji, i onda će se izbjeć ovakve nebuloze da u prvom kolu igraju najbolji mladi talenti, i najbolji seniori.

Humphrey
28-08-2015, 19:48
Neka mali đoko potvrdi svoj talent i neka izbaci raštimanog Nadala, ako želiš biti najbolji pobjedi najbolje,a ne očekivati lak ždrijeb.

NorthStand
30-08-2015, 00:52
Neka mali đoko potvrdi svoj talent i neka izbaci raštimanog Nadala, ako želiš biti najbolji pobjedi najbolje,a ne očekivati lak ždrijeb.

http://www.scoreboard.com/hr/tenis/atp-singl/winston-salem/

ali stvarno nije imao sreće u ova zadnja dva ždrijeba, prvo naleti na Andersona već u 1/4 finalu pobjednika ATP Winston Salema.

http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/coric-b-nadal-r-2015/K89wVPo8/#detalji

i onda na Nadala već u prvom kolu US opena, kakav god da je Nadal ove godine, opet je favorit na bilo kojem GS protiv njega.

NorthStand
03-09-2015, 17:41
izgleda da će Đoko i Nadal opet igrat 1/4 finale GS, ovaj put u US openu. bit će krvavo. :D

Nadal mi ipak djeluje puno bolje na US openu, nego na RG, očekujem puno bolju igru i neizvjesniji meč nego na RG.

Borna uopće nije igrao loše protiv Nadala, ali mu kronično fali agresivnosti, da je bio agresivniji mogao je i do petog seta.

ali dobar je za svoje godine, naučit će neke stvari s godinama koje dolaze. ozbiljni rezultati i karijera je tek pred njim, ovo je sve ajmo reć neko zagrijavanje pred ono što dolazi, nadam se da će dostojno zamjenit Đoku na broju jedan. :D

izdržljiv je, predan radu, mentalno puno stabilniji od svojih protukandidata Kyrgosa Kokinakisa Chunga Rubljova itd, iako moj je dojam da će mu najveći rivali biti Kyrgos Rubljov i eventualno Chung i Kokinakis, ali ova dva ipak mislim da će mu biti veći problem Kyrgos i Rubljov imaju opake udarce, precizni su, odlično serviraju, imaju sve preduvijete da budu najveći rivali Borni u trci za GS naslove jednog dana, ali me veseli da je već sad Borna toliko dobar da nitko ne želi igrat s njime, pogotov ne na GS.

kad si jedan od najboljih mlađih igrača, sigurno da nisi poželjan za suparnika.

no da se vratimo na Đoku i Nadala, mislim da će to biti finale prije finala, ako Đoko to prođe onda Feđo pada samo tako, ako prođe Nadal Feđo će podebljat svoj negativni skor s bikom iz mallorce, i uživat ću kako ga još jednom Nadal uči tenisu, i odučava od titule najboljeg u povijesti. najbolji u povijesti moj kurac, ako te netko pobjedi 23 puta, i u međusobnom omjeru ima 13 pobjeda više, stari moj ti nikako ne možeš biti najveći i tu je kraj priče.

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Roger_Federer/Rafael_Nadal/

jedino Đoko mu se uspio dostojno suprostavit, dakle Đoko realno zaslužuje titulu najvećeg. :D

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Rafael_Nadal/Novak_Djokovic/

NorthStand
03-09-2015, 18:01
jedan je GOAT, i zove se Pete Sampras.

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Pete_Sampras/Andre_Agassi/

s svim najvećima iz svoje generacije, ima pozitivan međusobni skor.

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Pete_Sampras/Boris_Becker/

jednostavni GOAT, i fanovi Federenka, molim vas da budete tiho kad se GOAT pojavi na velikom ekranu, iskažite dužno poštovanje najvećem u tišini.

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Pete_Sampras/Patrick_Rafter/

NorthStand
05-09-2015, 07:54
Nadal ispo od fogninija u pet setova, do malorije sam gledao meč, moram priznat da Nadal nakon ovoga definitivno može polako stavit reket o klin.

2-0 je vodio u setovima, totalno dominirao, i onda se raspao pod pritiskom, borio se do kraja, ali da on puca pod pritiskom mislim da je to znak da je vrijeme za mirovinu, njegovo tijelo ne može više izdržat sve to, on je igrao izrazito fizički zahtjevan tenis, i to je najbolja opomena Borni da se prestane zajebavat s tim svojim mrcvarenjem loptice, jer će si i on uništit tjelo do 28 pa će biti kanta za napucavanje ovakvih prosiječnih tenisača ko Fognini, svaka čast njemu na današnjoj pobjeid, ali kad najveću pobjedu ostvariš na GS u 28 godini života, onda to znači da si puno toga propustio ili nisi napravio dobro kad je u pitanju tenis.

no šta je tu je, neka se Nadal oprosti vrijeme je za nova lica, nadam se da će i ova ostala ekipa pogotovo Federe koji mi već neko virjeme ide na nerve jer guši prostor ovim mlađim talentima, i svu pozornost krade mlađima koji dolaze, mislim da je vrijeme da se svi poberu osim Đokovića i Murya još 2-3 godine oni mogu potegnut, ovi ostali pravac penzija.

Borna prvi igrač svijeta među juniorima, u U-21 broj jedan s 18 godina, bravo Borna samo tako nastavi sine ali moraš i promjenit puno toga u svojoj igri ako želiš nešto ozbiljnije napravit u karijeri.

Fognini kakav god da je opalio danas 70+ winera protiv nadala u pet setova, a mali Borna u deset mečeva ne opali toliko winera, podhitno se mora naučit igrat agresivnije i težit tome da ne čeka pogrešku protivnika već da puca winere. ne živi se od pogrešaka protivnika, već od winera zasluženih poena, to je Fognini danas jako lijepo demonstrirao, jer da je samo čekao da meč završi u njegovu korist na konto nadalovih pogrešaka, načekao bi se do treće pobjede u nizu nad njime.

Grunf
05-09-2015, 16:14
Bravo Cila, ajmo po kantu. :cheer

NorthStand
05-09-2015, 16:39
bravo siliću, ali mislim da nećeš obranit kantu. :D

rekao je Sampras, da je teže obranit GS, nego ga osvojit, kad to kaže GOAT, onda je sve jasno.

na kraju krajeva, ako se ispričava srbima zbog thompsona na proslavi, to mu je veliki minus moram priznat da ga nakon toga kukavnog čina manje respektiram i manje pratim.

Grunf
06-09-2015, 20:01
Silić u četvrtfinalu, pomeo nekog lika 3-1 u setovima. Još 3 pobjede do obrane naslova. :hrhb

Humphrey
06-09-2015, 20:31
kurirko šampionski,ali protiv tsonge nema šanse,osim ako ne pobjedi.

NorthStand
07-09-2015, 06:46
http://www.jutarnji.hr/hvala-lijepo--sljedeci-molim-marin-cilic-preko-francuza-chardya-stigao-do-cetvrtfinala-us-opena/1411458/

Tsongu je za divno čudo pobjeđivao u prošlosti više puta, i mislim da ga može pobjedit i u četvrtfinalu, ali neće biti lagan protivnik najteži do sada, iako ponavljam Tsonga je tip igrača koji leži Marinu Silnom, i to bi Marin uz pomoć majke božje iz Međugorja morao rutinski proć. :bravo

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Marin_Cilic/Jo-Wilfried_Tsonga/

prilog, koji podržava moju optimističnu tezu. :cheer

a onda u polufinalu, neka se napije krvi Đoki po prvi put u karijeri. :de

Inkvizitor
07-09-2015, 15:01
Veli Čilić da igra igru kojom je o0svojio US Open. Ja je baš i ne vidim ali i lani je do četvrtfinala igrao toplo-hladno.

Tsonga vele svi igra najbolji tenis na touru ali to je ćudljiv igrač ali iz nekih meni nepoznatih razloga Čiliću leži pa ima s njim skor 4:1. Tukao ga je i ove godine u Monte Carlu u dva seta iako je Tsonga meč prije pomeo nekog s terena.

Ako to prođe i ide na Đoku i to će biti to, i polufinale bi bio odličan uspjeh a i ovo već je, s obzirom kako je igrao ovu godinu.

Ili da se nada da Lopez nepravi senzaciju jer realno ni Đoko ovu sezonu ne igra bajno, to što je stigao do toliko titula i finala ima najviše zahvaliti ostatku tenisača koji su sve samo ne konstatni pa ih je vaćinu dobijao na glavu ali i to treba znati.

Humphrey
07-09-2015, 18:16
Čilić će ispasti od tsonge,ali i ovo je uspjeh,njemu očito leži taj us open. S obzirom kako je igrao dosad ovo je super.

NorthStand
08-09-2015, 17:54
odučavanje Tsonge od tenisa, počinje za točno uru i po vrimena, jeste spremni splićani u izgnanstvu(humphery) ? :D

NorthStand
09-09-2015, 01:31
da čujem sad vas prognostičare, eto ja bolesnik i poremećeni manijak po čuvenom "mister realnom" pod nadimkom GHB, pogodio rezultat, doduše mislio sam da će ići lakše ali nisam pogriješio oko konačno rezultata. i realno da čile nije usro motku u trećem setu, mogao je dobit u 3 pogotovo 4 setu je imao šansu okončat set u svoju korist, imao je nekoliko meč lopti i sve fulao. došao u TBreak i tamo ispušio, i u petom uz dosta drame pri servisu za meč okončao u svoju korist. dakle dragi moji forumaši, možda nisam najpametnija osoba na svijetu, ali ako o ičemu imam pojma onda imam o sportu jer njega intezivno pratim, više manje sve sportove osim golfa ragbia itd, tih američkih sportova.

Đoković je favorit u dvoboju protiv Čilkana, ali ne bih se iznenadio da ga Čile dobije, mislim da je zakon velikih brojeva u pitanju, 10 mečeva je izgubio nijedan dobio, mislim da je krajnje vrijeme da jedan i dobije.

a da ne govorim o tome, da svi zaboravljaju činjenicu da Čilić brani titulo ovdje, on je još uvijek aktualni US open šampion, koliko god to čudno i nevjerojatno zvučalo. on ima srce šampiona, osvajača GS(US opena), i neće dozvolit Đoki da ga lako dobije, ne i ovaj put i očekujte veliku borbu za finale i obranu kante.

NorthStand
09-09-2015, 03:24
http://i.imgur.com/eoUgatR.gif

Bog, Isus i Marija, Marin Čilić i Croatia.

NorthStand
09-09-2015, 03:29
http://www.youtube.com/watch?v=RIfS7NbYC7Q

Grunf
09-09-2015, 08:33
Bravo Čila. Po zakonu velikih brojeva moral bu skinuti Đoku sad, ak ne bu onda nek se ostavi tenisa.

Inkvizitor
09-09-2015, 11:19
Napisao sam da mu Tsonga leži iako je zajeban igrač kad ga ide i mnogi su govorili da igra najbolji tenis na touru. Nije izgubio ni svoj gem ni set na touru ( doduše nije igrao s top igračima ali ipak) i nakon 2:0 mislio sam da je gotovo ali ne bi to bio Čilić kad ne zakomplicirao.

iako nije imao previše oscilacija u igri. a nije ni Tsonga, tako se razvilo da je ušlo u peti set a tamo je Čilić pokazao mentalnu čvrstinu koju nisam očekivao.

Meč je lavirao od previše dosadnih grešaka oba igrača do genijalnih i nevjerovatnih poteza obojice.

Polufinale je već uspjeh iako bi ispadanjem izgubio dosta bodova i pao na rang listi. 13 poraza od Đokovića, ( koji isto ne briljira), bez ijedne pobjede, što reći na to ali vrč ide na vodu dok se ne razbije.

Nadjmo se da će se taj vrč razbiti u noći s petka na subotu

Inkvizitor
09-09-2015, 17:39
Čilića cijeli turnir inače stavljaju ko d aje dobio pozivnicu a ne da brani titulu. Za to mu svaka čast.

nek se baci na glavu i nek poteže, ima on to u ruci samo je prečesto usteže. Tako je i Tsongu vratio u meč.

Inače Marin je čudna biljka. nema titulu osim US opena iznad 250 -ice i nijedno polufinale Mastersa a već treće polufinale GS.

Zašto svi imaju osjećaj da je mogao puno puno više.

DzoniBG
09-09-2015, 18:01
Odlican je juce bio Marin... nije bez razloga branilac titule...

To je pokazao ne kad je pravio vodjstvo, vec kad mu je pobeda bila ugrozena...tad treba biti mudonja i izvuci mec...

Dal moze protiv Novaka nesto...moze, uvek je mogao, ima on igru, ali dobiti 3 seta je mislim prevelik zalogaj... Nole jos od Wimbledona ne igra najbolje, umoran je, prazan...ali kad je vec stigao na 2 koraka od titule, sad postaje zajeban... na svakom turniru ove godine je stigao do finala, ali ima losa iskustva sa proslih US Opena, tako da mora da se pazi...

Humphrey
09-09-2015, 19:17
Čiliću bi bilo najbolje igrati samo us open.

Valjda će prekinuti i taj crni niz sa đokom,ali sumnjam.

Ono što sam saznao,a nisam znao dosad, je da Čilić im omjer pobjeda protuv Tsonge 5:0. Pljuvati po Čiliću što je redovita đokina mušterija nakon toga i nema nekog smisla, što bi onda jadni Tsonga trebao reći.

Inkvizitor
09-09-2015, 19:55
5:1 je omjer protiv Tsonge

alalvera
09-09-2015, 20:52
Čilić je u odlicnoj formi, al ocekujem pobedu Đokovica od 3-0 jer Marin ne zna protiv njega igrati, u prvom setu moguca drama al u druga dva mislim da nece biti problema.

NorthStand
09-09-2015, 23:14

5-3 točnije.

http://www.stevegtennis.com/head-to-head/men/Marin_Cilic/Jo-Wilfried_Tsonga/

od 2011 Tsonga ne zna za pobjedu protiv Marina Silnog. :cheer

NorthStand
09-09-2015, 23:15
Čilić je u odlicnoj formi, al ocekujem pobedu Đokovica od 3-0 jer Marin ne zna protiv njega igrati, u prvom setu moguca drama al u druga dva mislim da nece biti problema.

mislim da će biti minimalno 4 seta, možda i pet, Čilić brani titulu nevjerojatno je kako to ljudi podcijenjuju, srce šampiona se ne predaje tako lako kako mislite.

iako je jasno da je Đoko puno bolji igrač, i favorit u polufinalu, ali gubio je on i od Wawrinke ove godine, pa ne vidim šta ne bi i od Čilića ?

iako ne igra onako dobro ko lani, tako da mislim da će se ipak Đoko nekako provuć u to finale, a onda mislim da će doći do još jednog kiksa Novaka, jer US Open mu tradicionalno najmanje leži od svih GS turnira.

ako bude Feđo ili Wawrinka u tom finalu, što je izgledno, mislim da neće završit pozitivno to finale, ali da je trenutno najbolji igrač usprkos tim eventualnim propustima u finalima RG i US Opena je, i to mu nitko ne može osporit.

NorthStand
10-09-2015, 04:29
Ludi Hrvat Goran Ivanišević napokon na tronu u Londonu

http://www.vecernji.hr/tenis/ludi-hrvat-goran-ivanisevic-napokon-na-tronu-u-londonu-1023806

– Problem je što svaki meč igram protiv pet protivnika. Suca, publike, skupljača loptica, terena i sebe samoga – opisao je Goran zbog čega gubi wimbledonske finale.

:rofl

– Prijatelji su me tijekom turnira mislili poslati psihijatru. Dva tjedna tijekom turnira na TV-u gledao sam Teletubbiese, uvijek sam večerao istu hranu u istom restoranu, u svlačionici se tuširao pod istim tušem. Ma da sam izgubio taj finale, vjerojatno bih se ubio. Kada gledam snimku, još se plašim da ću izgubiti – pričao je Goran.

:smijeh

NorthStand
10-09-2015, 04:31
http://www.marin-cilic.net/images/staff/ivanisevic-wide.jpg

ovako ludog igrača, kroničnu spaljotinu više nikad nećemo imat, ne u tenisu već općenito bilo kojem sportu, ali kao što i sam kaže da nije iz splita bija bi kurac od ovce. :rofl

http://www.index.hr/images2/IvanisevicGoranV.jpg

NorthStand
12-09-2015, 07:19
A što reći na Marina, demolirao ga Novak, jednostavno mentalno puno jači igrač od njega, kad ga sad nije dobio u 1/2 UStaša Opena onda ni neće.
Jednu stvar moram primjetit, sve smo lošiji u svim sportovima, depra iz države prelazi na igrače. Dok Srbi svijesni tragične pozicije svoje države, bilježe sve bolje rezultate, ako se uskoro ne uozbiljimo i u nogometu i rukometu će nas ovako blamirat. Košarka nam je tradicionaln najgora, tenis nam puno ovisi o formiranju Borne, u Odbojci ne postojimo, ajde u atletici ne stojimo loše ali i tu može bolje. Srbi su svijesni trauma svoje nacije, i preko sporta lječe svoje frustracije, dok se mi zajebavamo. No vidjet ćemo u bliskoj budućnosti jel se može to sve dignut na višu razinu. Do tada imamo finale Feđo Djoković, mislim da ovaj put naslov ide feđi, ne volim ga ali je mog ljubimca stanislava razbio ko beba zvečku(ko đoko marina silnog-domobrana koji uporno odbija stavit ljutu travu na ljutu ranu :de ), po viđenom feđo je u blagoj prednosti na spram Đoke, dakle 60:40 omjer pred dvoboj titana. Sretno obojici, i neka pobjedi bolji.

Grunf
12-09-2015, 12:07
Cilic je kronicni mazohist. Bas se vidi da uziva kad se Dokovic izivljava na njemu. Gledal sam prvi i mali drugog seta, Dokovic se nije ni oznojio. Da je bar Cilic slomio reket ili nekaj. Mislim, jel normalno tak pusiti i da nemas nikakve reakcije ljutnje ili bijesa, barem na svoju losu igru. Bez vatre, bez zara, bez zelje, bez volje. Uzasno je to vidjeti.

Inkvizitor
12-09-2015, 12:21
Polufinale je iznad njegovih trenutnih vrijednosti.

Daleko daleko iznad. Poraz jest ružan, gadan , možda je mali uzrok i ozljeda tog gležnja, ne vjerujem da bi bandažu nosio bezveze, i vidjelo se da je sporiji nego inače što je spor..ali ne vjerujem da je to neki veliki razlog.

On je jednostavno , pogotovo u ovom trenutku, Novaku za trening. I prije je bio, ali ne ovako brutalno.

Ove godine je igrao katastrofa i samo polufinale US Opena je nevjerovatan uspjeh. Pobijedio je jedino Tsongu od nekih jačih igrača ( koji mu iz nekih meni neobjašnjivih razloga paše), poklopio mu se ždrijeb i obranio je nešto bodova i ušao u polufinale gdje mu realno nije bilo mjesto. Osim nešto malo na GS na svim ostalim turnirima, Mastersima, 500-icama igrao je preloše, užasno. Jedino je u Monte Carlu došao do četvrtfinala Mastersa (opet preko Tsonge). Sve ostalo je bilo izlijetanje u prvim tj drugim kolima kad bi bio slobodan kao nositelj prvo kolo ili bi prošao jednog igrača i onda out.

Njegova igra je cijelu godinu blaga katastrofa i kad se namjeri na nekog ala Đoković koji reternira najbolje na svijetu, vraća sve ko zid a ti imaš 37 neforsiranih za sat i nešto, servis te ne ide onda dobiješ ovakav brutalan rezultat.

DzoniBG
12-09-2015, 12:25
Ne bi da uvredim Marina...

Drag mi je momak, uvek sam navijao za njega kad ne igra protiv Novaka... ali ono juce je bilo i vise nego sramotno...

Ako te muci zglob da ne mozes posteno da igras, predas mec...ne govoris da si spremniji nego ikad da pobedis... nije to nacin da nabijas samopouzdanje. Definitivno ima neku blokadu u glavi kad igra sa Noletom, ne moze da veze dva dobra poena, sav je pogubljen i uplasen.

Novak je juce bio kao u kompjuterskoj igrici, bilo ko da mu je bio sa druge strane, ne bi mnogo bolje prosao. Kad mu vidis u faci da je 101% fokusiran, bezi od njega. Dugo ga nisam gledao na ovako visokom nivou...bez obzira na Marinovo izdanje, ono juce je bilo zastrasujuce dobro.

Ne treba sad da ga razapnete na krst... stigao je do polufinala, to je dobar uspeh... mora da boli ono sto smo juce gledali, ali nemoj da ga sahranjujete sad, nije fer... ni Nole nije hteo jednim gestom da slavi, istakao je odmah na terenu da Cila nije bio spreman, da je kasnio stalno za pola koraka... svesno umanjujuci svoju savrsenu igru, zato sto mu je prijatelj.

Inkvizitor
12-09-2015, 12:30
Pa istina da je Novak vraćao jučer i ono što bi Čilić dobro odigrao ali to je kad znaš da ti je pobjeda u džepu, pitanje je samo koliko će trajati.

Novak zna da će ovaj sprašiti po meču xx lopti u aut i jedno xx u mreži, ničim izazvan i ti onda još dodaš pokoji winer i igraš kako hoćeš.

Humphrey
12-09-2015, 12:37

Pa dobro,pustio mu jednu pobjedu, kurirko je meka srca,a ne kao neki.

DzoniBG
12-09-2015, 12:38
Pa istina da je Novak vraćao jučer i ono što bi Čilić dobro odigrao ali to je kad znaš da ti je pobjeda u džepu, pitanje je samo koliko će trajati.

Novak zna da će ovaj sprašiti po meču xx lopti u aut i jedno xx u mreži, ničim izazvan i ti onda još dodaš pokoji winer i igraš kako hoćeš.

Tesko je svakom igracu naci protivotrov... igru koja ce probiti taj zid... uspeo je Wawrinka u finalu RG, uspeva Federer van GS ponekad... moras da przis vinere svaki poen, i da to bude u visokom procentu u periodu od 3 sata... Marin ima problem sa kretanjem, visina ga limitira da ima bolju defanzivu, i jos uz strah koji ponese iz svacionice... ne izadje na dobro... imao bi sansu kad bi izasao sa slonovskim mudima, kao prosle godine sto je igrao... ali to nikako da se desi...

http://www.youtube.com/watch?t=5&v=w4_sJMRBIIE

Zastitio ga je pred svima, masom zeljoj krvi, jer su platili masno skupe ulaznice da gledaju ono... izuzetno mi je drago sto je to ucinio, pokazao je da i u tako surovom sportu mozes imati prijatelja, i da nema nikakve veze sta je po nacionalnosti... veliki gest, veci od njegove igre...

Grunf
12-09-2015, 12:52
Ne znam kak se Ivanisevic suzdrzao da ga ne zadavi poslije tekme u svlacionici. :D Svaka mu cast na tome, to je jucerasnja najveca pobjeda. :D

Inkvizitor
12-09-2015, 12:56
Ne znam kak se Ivanisevic suzdrzao da ga ne zadavi poslije tekme u svlacionici. :D Svaka mu cast na tome, to je jucerasnja najveca pobjeda. :D

Ivanišević nije najprikladniji da davi za takve stvari.

Doduše on nikad nije tako brutalno gubio ali je gubio dobijene mečeve. Masu njih.

Uroš
12-09-2015, 12:58
Novak je Marinu najgori match-up na turu ubedljivo, više mu odgovaraju Federer i drugi iz vrha nego Novak. Kako mu je Nole juče forsirao bekhend stranu, tačno mu eksploatiše slabe tačke do maksimuma...

Bez obzira na povredu, Marin je morao pružiti više. Polufinale gren-slema, aktuelni šampion, i samo tri osvojena gema... Meni je Marin takođe jako drag, dobar dečko, fer igrač, ali ono juče je uistinu bilo sramno...

Inkvizitor
12-09-2015, 13:00
Tesko je svakom igracu naci protivotrov... igru koja ce probiti taj zid... uspeo je Wawrinka u finalu RG, uspeva Federer van GS ponekad... moras da przis vinere svaki poen, i da to bude u visokom procentu u periodu od 3 sata... Marin ima problem sa kretanjem, visina ga limitira da ima bolju defanzivu, i jos uz strah koji ponese iz svacionice... ne izadje na dobro... imao bi sansu kad bi izasao sa slonovskim mudima, kao prosle godine sto je igrao... ali to nikako da se desi...

Zastitio ga je pred svima, masom zeljoj krvi, jer su platili masno skupe ulaznice da gledaju ono... izuzetno mi je drago sto je to ucinio, pokazao je da i u tako surovom sportu mozes imati prijatelja, i da nema nikakve veze sta je po nacionalnosti... veliki gest, veci od njegove igre...

Ma dobro, zaštitio ga ili ne, rezultat ostaje. Naravno da nije budala pa da sad likuje ipak se poznaju i kao prijatelji su.

Mada su meni ta prijateljstva sumnjiva u sportu di si direktan konkurent jedan drugome.

Više je to kurtoazija, ono tješenje poraženog ili čestitanje pobjedniku.

Uroš
12-09-2015, 13:03

Čojstvo je braniti drugoga od sebe. Novak je još jednom pokazao ljudsku veličinu. Postupio je časno i viteški, rečju srpski...

Inkvizitor
12-09-2015, 13:04
haha..dajte molim vas..nemojte...

Uroš
12-09-2015, 13:14
Ma dobro, zaštitio ga ili ne, rezultat ostaje. Naravno da nije budala pa da sad likuje ipak se poznaju i kao prijatelji su.

Mada su meni ta prijateljstva sumnjiva u sportu di si direktan konkurent jedan drugome.

Tako je, kurtoazija je kad jedini od svih aktivnih igrača uđeš u klinč sa ITF-om zbog Marinove doping-afere, jedini mu staneš u zaštitu, nazoveš celu proceduru i pristup testiranju lakrdijom i izvrgneš ih ruglu, pošto je poznato da igrači vole da se zameraju ITF-u i doping kontrolnim telima, ono baš vole da navuku bedu na vrat... Verovatno je zbog te kurtoazije Novak prošle godine bio testiran 14 puta, valjda najviše od svih u top 20.

E Inkvizitore, nikad od tebe čoveka...

Grunf
12-09-2015, 13:26
Ivanišević nije najprikladniji da davi za takve stvari.

Doduše on nikad nije tako brutalno gubio ali je gubio dobijene mečeve. Masu njih.

Uvijek se borio i dao sve od sebe. Nikad nikome prije meca nije priznao da je bolji. Nikad nije mirno trpio rasturanje. Nikad nije bio mlitav ko ovaj.

Grunf
12-09-2015, 13:27
haha..dajte molim vas..nemojte...

Casno, viteski i srpski. :rofl Odlican humor. :D

Inkvizitor
12-09-2015, 13:27
Tako je, kurtoazija je kad jedini od svih aktivnih igrača uđeš u klinč sa ITF-om zbog Marinove doping-afere, jedini mu staneš u zaštitu, nazoveš celu proceduru i pristup testiranju lakrdijom i izvrgneš ih ruglu, pošto je poznato da igrači vole da se zameraju ITF-u i doping kontrolnim telima, ono baš vole da navuku bedu na vrat... Verovatno je zbog te kurtoazije Novak prošle godine bio testiran 14 puta, valjda najviše od svih u top 20.

Nisam govorio o toj temi..čoveče nego o izjavama nakon meča.

A zaštiti možeš pravdu i reći ono što misliš , ne mora ti nužno za to netko biti prijatelj. Ako je Novak mislio da je to lakrdija mogao je to reći bez da su prijatelji. To nije preduvjet.

Ti mi nisi nikakav prijatelj pa kad bi netko rekao da šmrčeš prije nego napišeš post ja bi rekao da mi je to sumnjivo i da ti netko želi možda upropastiti karijeru forumaške lude.

Grunf
12-09-2015, 13:28

Novak je bil tolko testiran zato jer nakvise sumnje pobuduje, kao i svi koji dominiraju u nekom sportu. A da se svi oni dopingiraju to je zicer.

Inkvizitor
12-09-2015, 13:31
Uvijek se borio i dao sve od sebe. Nikad nikome prije meca nije priznao da je bolji. Nikad nije mirno trpio rasturanje. Nikad nije bio mlitav ko ovaj.

Istina nije, ali je prosuo xxx dobijenih mečeva.

Jooj nemoj me podsjećati na njega. On je bio udren na drugu stranu. Ima dva seta prednosti i onda fali jedan čisti volej, slomi reket i do kraja meča ne uhvati par gemova.

Nisu džabe tada igrači na touru govorili..jedini igrač koji te može vratiti u meč kad već u glavi pakiraš torbe, to je Ivanišević, samo nek fula neki zicer, tvoje je samo da si na terenu, on će sve ostalo uradit za tebe.

nemoj me podsjećat..al jebiga..svi su ga volili al da je masa ljudi i ja među njima nekad dobijala napade bijesa i svakakve zamisli..to je fakat

Grunf
12-09-2015, 13:37
Ivanisevic popizdio zbog jednog poena, a ovome svejedno ak izgubi 3 seta. Zato velim da svaka cast kaj ga nije ispleskao poslije meca. :kez

DzoniBG
12-09-2015, 13:37

Malo je igraca koji bi tako postupili...

Vecina bi glorifikovali svoju pobedu i rezultat, nabijajuci sledecim protivnicima na nos sta ih ceka... mogao je da zaigra na tu kartu, ali nije... prvo je istakao Marinovu povredu, koja sigurno postoji, ali ga nije sprecila da dobije Congavog, koji nije naivan igrac...

Ima Novak bube nekad na terenu kad ga ne ide... ali je najkorektniji igrac i u pobedi i porazu... bas nikad nista ruzno nije rekao ni prema kome...

Inkvizitor
12-09-2015, 13:40
Malo je igraca koji bi tako postupili...

Vecina bi glorifikovali svoju pobedu i rezultat, nabijajuci sledecim protivnicima na nos sta ih ceka... mogao je da zaigra na tu kartu, ali nije... prvo je istakao Marinovu povredu, koja sigurno postoji, ali ga nije sprecila da dobije Congavog, koji nije naivan igrac...

Ima Novak bube nekad na terenu kad ga ne ide... ali je najkorektniji igrac i u pobedi i porazu... bas nikad nista ruzno nije rekao ni prema kome...

Nisam to nikad vidio ni čuo od bilo kojeg igrača. Uvijek su neke kurtoazije.

Inkvizitor
12-09-2015, 13:42
Ivanisevic popizdio zbog jednog poena, a ovome svejedno ak izgubi 3 seta. Zato velim da svaka cast kaj ga nije ispleskao poslije meca. :kez

Al fora je u tome da ne valja ni jedno ni drugo. Ni Marinova indolencija ni Ivanišećeva hipersenzibilnost i padovi nakon jednog izgubljenog poena.

Ne zna se ustvari što je gore.

DzoniBG
12-09-2015, 13:50
Nisam to nikad vidio ni čuo od bilo kojeg igrača. Uvijek su neke kurtoazije.

http://www.youtube.com/watch?v=6S93YvQiCpE

http://www.youtube.com/watch?v=RPgWoOon8-w

Kad je imao velike probleme sa disanjem, alergije... dva lesinara, pogotovo Fed koji nije ni igrao mec sa njim tada... drvlje i kamenje...

Uroš
12-09-2015, 13:58

Neverovatno kako se prenebregava taj deo kod Novaka, takav sportsmanship što bi rekli Ameri ja ne vidim ni kod Feda ni kod Rafe ni kod ostalih top igrača. Ima tu fer igrača, Marin je jedan od njih, ali neke postupke koje je Novak imao ja nisam video kod drugih tenisera, toliko je primera, ali paradigma svega je ispravljanje sudije na set lopti protiv Štepaneka u četvrtfinalu Vimbldona kojom je ovaj osvojio set... Ne dobija kredita ni kod publike ni kod medija u vezi toga. Valjda nije dovoljno zanimljivo kao kad se stavlja akcenat na lomljenje reketa i povremeno jebanje majke...

Juče se više obradovao na Marinov brejk u trećem, palac gore odmah, kao da je i njemu laknulo, u smislu da će ipak biti izbegnuto potpuno ponižavanje.

Uroš
12-09-2015, 14:12
Nego Srbende, jeste svesni kakvog šampiona imamo?

Ušao je u finale svakog GS ove godine, to je pošlo za rukom samo još Lejveru i par puta Federeru. Pritom je na svakom pobedio aktuelnog šampiona (na AO Vavrinku, na RF Rafu, na USO Marina). Ušao je u finale i svakog mastersa na kojem je učestvovao ove godine (preskočio je jedino Madrid)...

DzoniBG
12-09-2015, 14:13
Neverovatno kako se prenebregava taj deo kod Novaka, takav sportsmanship što bi rekli Ameri ja ne vidim ni kod Feda ni kod Rafe ni kod ostalih top igrača. Ima tu fer igrača, Marin je jedan od njih, ali neke postupke koje je Novak imao ja nisam video kod drugih tenisera, toliko je primera, ali paradigma svega je ispravljanje sudije na set lopti protiv Štepaneka u četvrtfinalu Vimbldona kojom je ovaj osvojio set... Ne dobija kredita ni kod publike ni kod medija u vezi toga. Valjda nije dovoljno zanimljivo kao kad se stavlja akcenat na lomljenje reketa i povremeno jebanje majke...

Juče se više obradovao na Marinov brejk u trećem, palac gore odmah, kao da je i njemu laknulo, u smislu da će ipak biti izbegnuto potpuno ponižavanje.

Znam... to traje vec duze vremena...

Interes zapadnih medija je da ga predstave kao negativca, a Feda i Nadala kao ikone sporta... tu su velike pare u igri, Nike i Rolex... to su stotine miliona, njihovi manekeni moraju biti besprekorni... a ovaj nas mucenik sa nekom raspalom japanskom markom... iz zemlje treceg sveta... ne moze nikad da im imponuje, i kad ga hvale, stucaju...

Novak se mnogo lozi na to... krivo mu je... umesto da gleda samo svoja posla... on zudi da ga vole i da im se svidi... ko ih jebe, tom svetu nikad nece biti dovoljno dobar, i to je tako...

Nek izadje u svaki mec kao juce, kao Terminator u faci... pobede peglaju sve neravnine... to sto on hoce da ispravlja krive drine...samo gubi fokus...

DzoniBG
12-09-2015, 14:15
Nego Srbende, jeste svesni kakvog šampiona imamo?

Ušao je u finale svakog GS ove godine, to je pošlo za rukom samo još Lejveru i par puta Federeru. Pritom je na svakom pobedio aktuelnog šampiona (na AO Vavrinku, na RF Rafu, na USO Marina). Ušao je u finale i svakog mastersa na kojem je učestvovao ove godine (preskočio je jedino Madrid)...

Ogroman podvig... ali bez titule u nedelju...mrka kapa...

U nedelju je vododelnica... ili ce Fed odagnati sve sumnje da je najveci ikad, i tako zamraciti celu Novakovu sezonu, ili ce Novak uzeti 10. titulu, i etablirati sebe kao jednog od najvecih ikad... mnogo je u igri... ne bas kao na RG, ali ni mnogo manje...

Uroš
12-09-2015, 14:21
Ne pominji Rolan Garos molim te, da Vava nije odigrao meč karijere, sutra bi Novak igrao za kalendarski slem, verovatno jedno od najvećih dostignuća i podviga koji se mogu postići u sportu uopšte...

Uroš
12-09-2015, 14:24
Igrački mu je ipak bolja bila 2011., ali ako sutra pobedi rezultatski će ova sezona biti uspešnija...

Federer je u top-formi, videćemo sutra, kvota na Novaka je 1.7 a na Feda 2.1, po meni je ipak sutra pola-pola...

DzoniBG
12-09-2015, 14:27
Ne pominji Rolan Garos molim te, da Vava nije odigrao meč karijere, sutra bi Novak igrao za kalendarski slem, verovatno jedno od najvećih dostignuća i podviga koji se mogu postići u sportu uopšte...

Video si juce Serenu...teniski bogovi od Lavera i Graf zabranjuju da se uzme sve...

Ne mogu da krivim Novaka... Wawa je bio nestvarno dobar u tom finalu... mogao je mozda malo bolje, ali nije zasluzio pobedu... a i pitanje je dal bi posle uzeo Wimbledon...

Nek ostavi taj RG za kraj karijere, kao slag na tortu... mora ostale da osvaja, pogotovo ovaj US Open gde ima mini prokletstvo u finalima...

DzoniBG
12-09-2015, 14:30
Igrački mu je ipak bolja bila 2011., ali ako sutra pobedi rezultatski će ova sezona biti uspešnija...

Federer je u top-formi, videćemo sutra, kvota na Novaka je 1.7 a na Feda 2.1, po meni je ipak sutra pola-pola...

Opasan je Fed... jezivo dobro igra jos od Sinsinatija... ne bi se iznenadio ako uzme pehar...

Sa pune 34 godine onako da igras... njemu svaka cast, teniski genijalac, iako mi je antipatican, tenisku vestinu mu ne mogu osporiti ni u zarezu. Bice to krvav mec, slazem sa da sad izgleda fifty-fifty...

Princ
12-09-2015, 14:43
Uz dužno poštovanje forumašima,nekako mi ne ide tenis i fudbal,odnosno navijači koji prate fudbal,da prate i tenis.
Tenis nije sport,već zabava milionera.Što se mene tiče,ja bih to smeće zabranio dekretom.

Grunf
12-09-2015, 20:17
James Blake cekao taksi ispred hotela da otide na US Open, a onda. :toljaga

http://www.youtube.com/watch?v=8fetzcUhyFM

:facepalm

Humphrey
12-09-2015, 22:15

Kurirko bi volio da se njemu to dogodilo prije meča sa Đokom.

NorthStand
13-09-2015, 04:12

jedno je sigurno, drotovi pasji skotovi su u svakoj državi očito najgluplji i nejretardiraniji sloj društva, dovoljno im je da dobiju značku da se počnu iživljavat na nevinim ljudima. to je sve jedan iskompleksirani šljam, koji bi bilo dobro poslati na goli otok na -20 zimi, i na +36 ljeti, tako da malo iskuse kako je to kad te netko jebe u zdrav mozak.

NorthStand
13-09-2015, 04:22

gle Đoković je korektan, ali uzmi u obzir da Marin igra bolje, i da mu je opasniji protivnik, misliš da bi i dalje bio tako korektan ? sumnjam.

pogledaj primjer s Nadalom ili Federerom, iako moram priznat da je Đoković puno korektniji od Federera, Federer je tipični onaj francuski smrad koji glumi dobricu, a zapravo je ljigavac teški sve se vrti oko toga da on bude najveći u povijesti, i svi mu pripisuju tu titulu najvećeg iako je po meni ničime nije zaslužio, boli me kurac što ima 17 ili 18 od nedjelje GS, za mene nije najveći i točka. a da negovorim da bez obzira što na momente zna djelovat simpatično, je sve samo ne simpatičan lik, on namjerno ostavlja takav dojam, ali zapravo je toliki sebičan i uobražen da to nije normalno. pogledaj ovaj primjer....

http://www.youtube.com/watch?v=JJUZOD5gNWA

svi plješću, samo Feđo misli da mu ne treba pljeskat. definitivno njegov feđin najveći poraz, ali svejedno tu pokazuje svoje pravo lice, ovo bi mu bila šesta titula na wimbledonu za redom, prestigao bi Borga i zato je ovako bio utučen, jer on ima toliki ego da ne može podnest da mu netko uzme skalp, on je to već upisoa za sebe prije dvoboja s Nadalom, zato cijenim Nadala jer je "najvećem" pomrsio račune kad je bio "najjači".

http://www.youtube.com/watch?v=DXB4MApF4Lo

no vratimo se na ono što želim reći, zamisli da Čilke igra ovako, i da zabija ovakve poene Đoki, misliš da bi i dalje bio pun razumjevanja Đoko za njega ? :D

pogledaj kako Đoko ovdje ljuto briše nos, jedva se suzdržo da ne razbije reket. :rofl

ali ponavljam, moji favoriti su sljedeći u ovoj generaciji tenisača, Nadal pa par mjesta prazno, pa Wawrinka onda 10 mjesta prazno pa Đoković. ovi ostali nisu mi ni u pola dragi tenisači ko oni, Federer je smrad ali njemu priznajem da od svih igra najljepši tenis, ali vidimo po rezultatima protiv Nadala da ne igra i najbolji. pa i Đoković mu je toliko puta uzeo skalp, i to ne samo sad kad je već za penziju, već i kad je bio na "vrhuncu", tako da ne znam zašto njemu daju titulu najvećeg u povijesti ? koji su to argumenti za te tvrdnje, najviše osvojenih GS po meni ne može biti jedini kriteriji za takvo rezoniranje.

NorthStand
13-09-2015, 04:43
http://www.youtube.com/watch?v=6S93YvQiCpE

http://www.youtube.com/watch?v=RPgWoOon8-w

Kad je imao velike probleme sa disanjem, alergije... dva lesinara, pogotovo Fed koji nije ni igrao mec sa njim tada... drvlje i kamenje...

jasno je ko dan zašto Feđo ne voli Novaka, pogledaj koliko bi imao GS naslova, da se on nije umješao između njega i Rafe, samo to zamisli i onda ti je jasno zašto mu Novak nikad nije sjeo najbolje. ali to je i ljudski, to je ono što ja cijelo vrijeme govorim, svi su oni "lešinari" samo je pitanje dal pokazuju svoje "pravo lice" pred drugima. iako se mogu složit da je Novak u odnosu na njih ostale jedini pokazao dozu viteštva, uvijek je imao respekt prema Feđi, ali taj smrad ni danas ne pokazuje niti malo respekta prema njemu, što smatram da je veliki bezobrazluk, kad se zna da je Novak već sad definitivno među 10 najboljih u "open eri" tenisa.

ali ponavljam, i Novak je samo čovjek, i on bi da je Čilke ili netko drugi njemu ozbiljnija konkurencija, nešto slično radio, iako ponavljam daleko je korektniji igrač od Feđe, tu nema dileme, jer Feđo misli da je cijeli svijet u njegovim očima, Luj 14 je jednom rekao "država to sam ja", e to je osobina koju ima Feđo(tenis ? to sam samo ja). a i on je francuskog porijekla, pa je to posve razumljivo francuske sobarice su tako dobile po pički od hiće u 2ww, još dan danas uživam u tome.

NorthStand
13-09-2015, 04:49
Casno, viteski i srpski. :rofl Odlican humor. :D

moram priznat da sam se i ja dobro nasmijao, a onda sam pročita nadimak Uroš, i sve mi je bilo puno jasnije. :D

čovjek jednostavno zna kako volit sebe, to je zapravo časno viteški i srpski. :rofl

NorthStand
13-09-2015, 04:52
Ogroman podvig... ali bez titule u nedelju...mrka kapa...

U nedelju je vododelnica... ili ce Fed odagnati sve sumnje da je najveci ikad, i tako zamraciti celu Novakovu sezonu, ili ce Novak uzeti 10. titulu, i etablirati sebe kao jednog od najvecih ikad... mnogo je u igri... ne bas kao na RG, ali ni mnogo manje...

nije najveći, 18 GS titula ga ne čini najvećim, koliko puta ja to moram ponovit ? on je jedan obični vodonoša, koji je razvikane preko svake mjere, ne mogu vjerovat da njega uopće u eri par vanserijskih tenisača Nadala Đokovića prije svega, gura u listu najvećih. daleko veće protivnike u svojoj eri je imao Rod Laver, nego on, pa tko njemu tepa da je najveći?

Federer je razvikan preko svake mjere zdravog ukusa, kad vidim ove panjeve na forum.hr-u kako su na strani federera, moram priznat da mi se polako sve više čini primamljivija opcija da "nadmeni" kako Đoku zovu na forum.hr-u(što nije daleko od istine, ipak je Srbin u glavi ako već nije u krvi :rofl) uzme ovo, na kraju krajeva, gledat ucviljene Feđine fanove , priceless!

ono što svi zaboravljamo da je Đoko "zid", i da on za razliku od Wawrinke sve vraća(u teren, a ne u mrežu i out), i uvijek protiv Feđe igra 50 posto bolje nego u polufinalu i četvrtfinalu, pogotovo u finalima rijetko podbaci jer je izuzetno motiviran. dakle Novak Nole Đoker Pokre kako ga već sve ne zovu tamo daleko.... je u takvim momentima izuzetno opasan protivnik, pogotovo što nakon meča s Wawrinkom svi tipuju na Feđu, pa čak i ja, ali sjetimo se Wimbledona kako je odigrao Feđo u polufinalu, razmontiro Murry-a na proste faktore, i onda što je bilo u finalu ? čuveni zid zvan Đoković, vratio mu sve loptice nazad dok god ovaj nije počeo bacat sve u out. jednostavno Đoko zna kako igrat protiv Feđe, ostali ne znaju. naravno da Feđo kjoi nije izgubio ni seta, će biti izuzetno težak protivnik, ali Đoko je toliko iskusan i toliko motiviran da čisto sumnjam da ovo može završit onako glatko i bez problema za Feđu, kako je to bio slučaj s Wawrinkom, istina igra na oči ljepše i dominantije trenutno Feđo, ali to u dvoboju s Đokovićem pogotovo u finalu US opena mu malo znači, uostalom vidjet ćete sve sutra odnosno danas, kad Đoko počne igrat opet svoj najbolji tenis, koji kao da štedi za finale i dvoboj s Feđom.

Inkvizitor
13-09-2015, 16:48
Znam... to traje vec duze vremena...

Interes zapadnih medija je da ga predstave kao negativca, a Feda i Nadala kao ikone sporta... tu su velike pare u igri, Nike i Rolex... to su stotine miliona, njihovi manekeni moraju biti besprekorni... a ovaj nas mucenik sa nekom raspalom japanskom markom... iz zemlje treceg sveta... ne moze nikad da im imponuje, i kad ga hvale, stucaju...

Novak se mnogo lozi na to... krivo mu je... umesto da gleda samo svoja posla... on zudi da ga vole i da im se svidi... ko ih jebe, tom svetu nikad nece biti dovoljno dobar, i to je tako...

Nek izadje u svaki mec kao juce, kao Terminator u faci... pobede peglaju sve neravnine... to sto on hoce da ispravlja krive drine...samo gubi fokus...

ja sam čuo teoriju da Novak neće da bude maneken Adidasa ili Nikea jer oni kontroliraju izjave svojih manekena a Novak to ne želi. Pogotov one koje koketiraju s političkim stajalištima.

ne znam je li teorija točna ali ej..koga briga koju majicu Novak nosi i tko mu je sponzor..jebote da mi imamo svog igrača nek mu šiju majice domaćice u kućnoj radinosti.

Humphrey
13-09-2015, 18:24
ja sam čuo teoriju da Novak neće da bude maneken Adidasa ili Nikea jer oni kontroliraju izjave svojih manekena a Novak to ne želi. Pogotov one koje koketiraju s političkim stajalištima.

ne znam je li teorija točna ali ej..koga briga koju majicu Novak nosi i tko mu je sponzor..jebote da mi imamo svog igrača nek mu šiju majice domaćice u kućnoj radinosti.

Ako je istina, svaka mu čast na tome, nema tog novca za koji vrijedi prodati dušu.

Nešto najgore mi je kad čujem da je neko ljudsko biće postalo brend. Osim Šukera naravno.

NorthStand
14-09-2015, 02:45

kako igra Srbinator, kurči se na veliko, baca prašinu u oči feđi. nadmeni je stvarno danas pokazao kako mu je ugodan protivnik bio Čilke, ostalo je puno energije za šamaranje Feđe. :D

ali stvarno svaka čast Đokoviću, najbolji defanzivac svih vremena, to što on vraća ne vraća nitko.

NorthStand
14-09-2015, 02:46
kad Feđo zabije poen, čujem gromoglasno orgijanje publike, kad zabije naš dragi Srbinator iz susjedstva, onda "čujem" muk. :rofl

NorthStand
14-09-2015, 05:05
a što reći, publika američka se i lani "proslavila" u polufinalu kad je Marin igrao protiv Feđe, jednostavno ameri najgluplji narod na svijetu valjda.

jednostavno ipak je Novak broj jedan, i nije neki amater i ovako otvoreno navijat zviždat ometat prilikom meč break lopti, jednostavno nije to zaslužio ipak je riječ o sada 10esetorostrukom GS šampionu.

i jednom od 10 najvećih u povijesti, e sad drugi je par rukava što Rogerovu popularnost vjerojatno više nitko nikad neće imat, kad se umirovi.

Novak je imao taj hendikep da je igrao u eri dva omiljena igrača publike, Nadala i Feđe, pa je ostao u sjeni njih dvojice iako ko igrač nije ništa manje atraktivan i talentiran.

što se tiče ove nove generacije, mali Borna će po tom pitanju imat manje problema, jer on neće imat sjenu nekakvog Federara i Nadala, već će se svojom dobrom ili lošom igrom predstavit publici, i pokazat koliko vrijedi i dal zaslužuje njihovu podršku ili ne.

a ovdje je bilo riječ da su Nadal i Federer uvjerljivo najpoštovaniji igrači, mahom zato jer su i najtrofeniji i jer dolaze iz "zapadne europe" što "zapad" očito puši, a uvjeren sam da će Borna imat sličnu "potporu" jednog dana ako bude iti malo na razini Đokovića, i igrao završnice GS.

no šta je tu je, znamo da smo "slijepo crijevo" europe, i da nas svi gledaju s visoka, nema to veze s time što je Srbin, svi s ovih prostora i istočne europe, imaju isti tretman tako da na to se moramo naviknut.

a što se tiče današnjeg finala, navijao sam da Feđo dobije 4 set, jer je ovo bilo vrijedno gledanje pet setova. igrali su fantastično obojica, i po meni Feđo je po prikazanoj igri zaslužio peti set, koliko god bio uobražen, igrom ga je zaslužio.

imao je šansu i treći set dobit, kao što je i četvrti mogao okrenut da nije usro svoje prilike, tako da bilo je vrijedno pet setova pa nek bolji pobjedi, ali Đoki svaka čast što je izvukao dok su ameri i feđo radili nevjerojatni pritisak na njegov servis, uvjeren sam da je bilo obratno da Feđo ne bi izdržao, on je i ovako uz svu silnu podršku pucao po šavovima na ključnim poenima na svoje prilike, a kamoli ne bi da navija kontra njega 10.000 ljudi.

zato Đoki svaka čast, treba respektirat ovakve stvari, nikad nisam navijao za srbe i neću u nijednom sportu, zna se i zašto, ali sportski duh i borbenost mentalnu snagu i izdržljivost jednostavno moraš cijenit ma o kome da je riječ, sve te osobine imao je Novak večeras i zato kapa dolje, i siguran sam da mu ovo neće biti posljednja GS titula, dogodine očekujem sličnu sezonu, a onda 2017 ipak očekujem blagi pad i osvajanje 1 ili 2 GS, konkurencija će biti sve žešća mlađi će biti gladni trofeja a svakom godinom su sve bolji i bolji, tako da čisto sumnjam da će izdržat sve te nalete mlađih snaga, nije tu samo Kyrgos već Rubljev Kokinakis Zverev Chung sve su to rasni atlete i čim stasaju do kraja fizički, neće ni Đoko s njima više lako na kraj kako je sada slučaj. kažem dvije godine još ima priliku dominirat, a onda polako prognoziram kopnjenje njegove dominacije. mislim da će imat na kraju karijere nekih 14-15 GS naslova, vidjet ćemo, u svakom slučaju svaka čast već ovo što je do sad napravio je nevjerojatno, da meni netko kaže da će ijedan Hrvat u budućnosti osvojit 5GS naslova, odmah bi sad potpisao a kamoli 10, i još ima realnu šansu dogodine i do kraja karijere to povećat za trećinu, jednom riječju strašno, ali bez Feđe i Nadala treba biti objektivan ni Novak ne bi bio ovako kvalitetan igrač, bez takvih rivala nema ni ovakvog rasnog atlete, možeš imat fizičku snagu, ali te netko mora tjerat da se usavršavaš, a to su rivali, bez njih sve ovo što se radi u sportu i nema nekog smisla.

no da ne filozofiram više, čestitke još jednom zaslužio je, i potpuno zasluženo ima nadimak Srbinator, ovo je bilo odvaljivanje Feđe koji je bio gotovo savršen do finala. još dominantniji nego na Wimbledonu, i Novak ga je opet sjebao gotovo na isti način, postavio je zid na svojoj strani, sve vraćao nije to pretjerano lijepo za gledat, ali koga briga GS titule se broje, a ne to ko je pukao ljepši forhand i beckhand, tako da Feđo popušio si uvijek se zavlačiš u pakšu publici nekim atrakcijama, ali na kraju da si manje težio toj atraktivnosti a više matematici, imao bi najmanje 20 GS na kraju karijere, ovako si fini borj popušio i to samo u duelu s Đokovićem, eto gdje te dovelo tvoje favoriziranje od strane publike, nije lako njoj ugodit bez posljedica. ;)

NorthStand
14-09-2015, 05:13
http://www.scoreboard.com/hr/tenis/challenger-singl/barranquilla/

svaka čast Đoki i Feđi, ali ja sam večeras gledao jedno kvalitetnije finale, Ćora i Da Silva odvalili, daleko više winera i atraktivnih poteza nego u finalu UStaša opena. :de

šalu na stranu, Ćora nije igrao dobro, ali ima tu neku urođenu "manu" da i kad ne igra dobro, osvaja titule i bodove. :bravo

NorthStand
14-09-2015, 06:27
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12019891_1140239036006140_8299740205567814922_n.jp g?oh=76bb6c13fd190d33baa93ae55fff13c1&oe=5663387E

Srbi imaju svog šampiona, a mi imamo svog, naš se u biti tek stvara(kujemo ga još, kad budemo gotovi znat ćete jer će dominirat svijetom tenisa), ali na dobrom je putu, ako ovako nastavi imat ćemo i mi višestrukog GS šampiona uskoro. :bravo

fizički je odličan, mentalno još bolji, ali tehnički se može u puno segmenata igre popravit, tu je malo tanak, ali to će doći s godinama, kad ima fiziku i glavu lako će tehniku naučit. ako nemaš fiziku i glavu, džabe ti tehnika, nema od nje puno pomoći.

što bi danas Đokoviću vrijedilo tenisko znanje, bez mentalne snage, bez stabilnosti u onim momentmia kod 5-4 i dvije brejk lopte za totalni povratak Feđe u meč u 4 setu ?

jebeš tehniku, ako nemaš glavu i fiziku za izdržat nalet-pritisak protivnika i publike ! o tome se tu radi, a Borna to već sad ima, samo mu fali ta tehnička potkovanost, u kojoj su po mom skromnom mišljenju trenutno bolji i Chung i Kyrgos i Kokinakis i pogotovo mali Rus Rubljov, Zverev je isto pokazao više u njihovom nedavno dvoboju, iako je Borna pobjedio, tako da tehnički mora još puno radit na svojoj igri, ali glavu srce i fizičku moć već sad ima, i to je velika stvar jer upravo na tome se grade velike teniske-sportske karijere !

NorthStand
14-09-2015, 06:35
inače Borna inkasirao 50.000 dolara ovom pobjedom u finalu Chalangera u Branquili, a Đoko mršavih "2 miliončića" nakon UStaša Open-a. :de

zna čovjek gdje treba doći osvojit turni, Borna je još za ove male ribe, kad počne lovit velike tu će biti i velika lova u igri.

http://www.youtube.com/watch?v=KbVHbEGerRA

:cheer

ako Borna već sad rutinski pobjeđuje slabije rangirane ATPovce, dakle od 50 na dalje, šta će tek biti kad podigne agresivnost, i nauči zadat onaj posljednji udarac ko Đoković ?

po meni mali je ubojica samo takav, još kad nauči neke stvari tehničke-taktičke prirode, mislim da će biti prejeben igrač, mentalno odskače od ovih nabrojanih igrača, svaka čast Kyrgosu Kokinakisu Rubljovu itd, ali nijedan od njih mi ne djeluje tako mentalno stabilan ko on, najbliži mu je ovaj korejac Chung, iako ni on nije takav španer, neće on biti maratonac ko Borna kad se formira ko igrač, iako sad djeluje jako jako dobro, prije svega tehnički, ali na Bornijoj strani je to da kad stasa bit će kompletniji igrač, i još je mentalno jači od svih ovih mlađahnih momaka, većina njih ima teški propuh, npr Rubljov je mogao dobit Andersona ali se previše nervira, kao i Kyrgos, Kokinakis također ima Gasguea na konopcima i dozvoli mu peti set i onda raspad sistema, loše loše, Borna to zna puno bolje držat pod kontrolom, kad dođe ta situacija stani pani. npr kako je Robreda zakapario, to je bilo epski, čovjek od 2006 nije izgubio u pet setova, i to još ga dobije na njegovoj omiljeno zemljenoj podlozi u sred RG, Borna je borac i mentalno podsjeća na Đokovića, zato sam siguran da neće zastranit u budućnosti, samo neka ga zdravlje posluži imat će Hrvatska čemu da se raduje. već sad se veselim njegovoj budućnosti. :hrv

Uroš
14-09-2015, 12:11
U glavi si kriptonit Novače, kakvu mentalnu snagu čovek poseduje...

http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Novak+Djokovic+2015+Open+Day+14+joug5pRDdV7l.jpg

Bilo je grozno na Vimbldonu i ove i prošle godine, bilo je odvratno i na finalima na Rolan Garosu, ali ovo jutros je bilo jezivo... Šta je on preživeo u ovom meču to nije normalno, njegovih 15ak ljudi u boksu i tu i tamo pokoji zalutali navijač naspram 20 hiljada pomahnitalih kretena, koji elementarnu tenisku kulturu nemaju. Ajde navijaš za Federera, velikog šampiona, miljenika javnosti, medija i sponzora, role-modela po ukusu Zapada, sve je ok, na razne stvari se tokom godina čovek navikne (dekoncentrisanje kod servisa, pljeskanje na geškama, itd.) ali da se jebeno prolamaju zvižduci stadionom kad Novak pogodi viner ili kad se publika dere od sreće kad promaši prvi servis - to je novo dno...

Jebeno mu se divim kako je uspeo da nadjača sve, takav pritisak sa tribina i najboljeg ikad na terenu. Toliko spašenih brejk-lopti sa onako katastrofalnim servisom, pa samo onaj pritisak i histerija publike u poslednjem gemu na 5-4 i 15-40...

Bukvalno nije ostalo hiljadu ljudi na ceremoniji dodele pehara, 20 hiljada sitnih duša koji ne znaju da iskažu poštovanje prema nekom koji na pošten način osvojio nešto, jer u sportu, pogotovo u tenisu ne može niko ništa da ti pokloni ili da nepravedno da pobediš.

Uroš
14-09-2015, 12:24
a što reći, publika američka se i lani "proslavila" u polufinalu kad je Marin igrao protiv Feđe, jednostavno ameri najgluplji narod na svijetu valjda.

jednostavno ipak je Novak broj jedan, i nije neki amater i ovako otvoreno navijat zviždat ometat prilikom meč break lopti, jednostavno nije to zaslužio ipak je riječ o sada 10esetorostrukom GS šampionu.

Ma sad je već sasvim jasno da Novak može uzeti i još 10 gren-slemova ali će ipak za širu "tenisku" publiku ostati samo autsajder iz neke "Siberije" kojeg je usralo. Sreća da postoji i ona prava teniska publika (pa eto i ti što si ovo gore napisao očigledno spadaš u tu grupu) koja razume šta se sinoć desilo i koja je sinoć svedočila kako veliki šampion stavlja na pravo mesto 20.000 ljudi s druge strane mreže.

Uroš
14-09-2015, 12:31
E da ne zaboravim, jebem ti Rolan Garos po 100. put, poveo je 1:0 u setovima, samo dva jebena osvojena seta su ga iz ove perspektive delila od kalendarskog slema...

Inkvizitor
14-09-2015, 12:34
Nisam gledao meč..bem ti kišu..

Znalci sa foruma hr vele da je Federer bio bolji, i da je imao 4/23 brejk lopte ali da je sve Čilićevski prosuo.

Spominju negodovanje publike na svaki Novakov dobar potez. Bit će ovih dana repriza pa možda uspijem pogledat i reć svoj dojam.

DzoniBG
14-09-2015, 13:02
U glavi si kriptonit Novače, kakvu mentalnu snagu čovek poseduje...

http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Novak+Djokovic+2015+Open+Day+14+joug5pRDdV7l.jpg

Bilo je grozno na Vimbldonu i ove i prošle godine, bilo je odvratno i na finalima na Rolan Garosu, ali ovo jutros je bilo jezivo... Šta je on preživeo u ovom meču to nije normalno, njegovih 15ak ljudi u boksu i tu i tamo pokoji zalutali navijač naspram 20 hiljada pomahnitalih kretena, koji elementarnu tenisku kulturu nemaju. Ajde navijaš za Federera, velikog šampiona, miljenika javnosti, medija i sponzora, role-modela po ukusu Zapada, sve je ok, na razne stvari se tokom godina čovek navikne (dekoncentrisanje kod servisa, pljeskanje na geškama, itd.) ali da se jebeno prolamaju zvižduci stadionom kad Novak pogodi viner ili kad se publika dere od sreće kad promaši prvi servis - to je novo dno...

Jebeno mu se divim kako je uspeo da nadjača sve, takav pritisak sa tribina i najboljeg ikad na terenu. Toliko spašenih brejk-lopti sa onako katastrofalnim servisom, pa samo onaj pritisak i histerija publike u poslednjem gemu na 5-4 i 15-40...

Bukvalno nije ostalo hiljadu ljudi na ceremoniji dodele pehara, 20 hiljada sitnih duša koji ne znaju da iskažu poštovanje prema nekom koji na pošten način osvojio nešto, jer u sportu, pogotovo u tenisu ne može niko ništa da ti pokloni ili da nepravedno da pobediš.

Uki, to je to...

Znam zasto publika sirom sveta se divi Federeru, prihvatam to... i ja mu se divim na vestini i dugotrajnosti... ali ono juce... koncentrat najprimitivnije amerikanstine i kaubojstine. Razmazena i isfolirana publika sa Menhetna, prepuna para, dosli su kao u cirkusku arenu, a ne na veliko finale dvojice velikana.

Zeleli su krv... i priustio im je Novak... ali samo kad je na pocetku meca onako pogibeljno pao, i sam Bog ga je spasao povrede da odmah preda mec... curila je krv niz poderotine, ali zadrzao je poker face, tukao sa osnovne linije kao da mu je poslednje... dobijao je bar 70% poena kad pocne samaranje... da je isao servis, ubedljivije bi bilo... tu svaka cast i Rodzeru, citao je i anticipirao najbolje sto sam ikad video od njega...

Imao je i Fed sansu... nije uspevao da pretvori mnogo break lopti... mnogo puta mu Novak i nije dao, jer je igrao hrabrije te najvaznije poene... ali nije to jedini narativ meca, kako zele da prikazu... i Novak je svoje sanse da se odlepi propustao, i na samom kraju meca je moglo sve da ode u ponor, ali onda se pojavio sa najboljim servisima cele veceri, i stavio krpu u usta onim bacacima balege sa divljeg zapada...

Sve su pokusavali, urlali, ometali servis, divljali posle greski... psssst, ajde sad mars napolje, skocio je u box i sa svima viknuo - THIS IS SPARTAAAA!!! Ostali su samo slikaci selfija, koji su jos jednom podigli glas samo kad su culi cifru od 3.5 miliona dolara... primitivnost te kulture se ogleda u afrodizijaku kad cuju rec dolar....to je jedini bog kome se mole...

Sta je sve Novak uradio ove sezone... samo to da uzmemo... vec je upisan u legende.... zlatnim slovima medju najvece Srbe...

Uroš
14-09-2015, 13:21
Greg Rusedski je komentarisao na SkajSportu i izjavio da nikad nije video pristrasniju publiku i rekao u fazonu "da je medved izašao na teren, publika bi navijala za medveda protiv Novaka". Šta je uradio, da ja znam nije imao gafova, nekorektnih poteza, afera, prosto mi je enigma zašto ako nije favorit publike a ono bar da ista ima respekta a ne da ga onako omalovažavaju.

Ne, ono je bilo nestvarno, nisam se nešto preterano ni radovao, em sam bio ko zombi u pola 5 ujutru em sam bio šokiran publikom, ostao sam paf...

DzoniBG
14-09-2015, 13:23
http://cdn.tennis.com/uploads/img/2015/09/14/alone/article.jpg

Pogled ka nebu, ranjene ruke sklopljene u molitvu, a sa usana se citalo - "Hvala ti Boze za sve sto si mi dao"...

Uroš
14-09-2015, 13:31
Sta je sve Novak uradio ove sezone... samo to da uzmemo... vec je upisan u legende.... zlatnim slovima medju najvece Srbe...

Jako je bitna ova titula, uzeo je 10-u, ušao u klub igrača sa dvocifrenim brojem gren-slemova kojih nema previše i tako obezbedio večnu slavu za razliku od raznih Agasija, Vilandera i Lendlova ovog sveta čije će rezultate ponoviti još barem 5-6 igrača do 2050. a premašiti ih još barem 2-3, jasno će se napraviti razlika između teniskih besmrtnika (u koje s ovom titulom spada i Novak) i ipak "samo" velikih šampiona (gde su Agasi, Beker, Mekinro i društvo)...

DzoniBG
14-09-2015, 13:31
Greg Rusedski je komentarisao na SkajSportu i izjavio da nikad nije video pristrasniju publiku i rekao u fazonu "da je medved izašao na teren, publika bi navijala za medveda protiv Novaka"...

Ne, ono je bilo nestvarno, nisam se nešto preterano ni radovao, em sam bio ko zombi u pola 5 ujutru em sam bio šokiran publikom, ostao sam paf...

Ja sam slusao na engleskoj verziji Eurosporta... cak i ona dva cinicna Engleza koji su stalno kenjali o Fedovoj velicini, morali su u jednom trenutku da kazu "rude partisan crowd"...

Kad je ono juce izdrzao... cega vise moze da se plasi... sta je sledece, da ga gadjaju jajima?! I prosle godine kad je Cila igra polufinale sa Fedom, slicno je bilo... to je svet koji sve nas ovde posmatra kao nedostojne da im podizemo pehar, najbolji bi bili kao robovi za koje ima mesta samo u uglu memljive sobe...

Mozda Novak nece stici jos par igraca iznad njega, ali ce zauvek ostati cinjenica da je imao ubedljivo najtezi put u karijeri, protiv dvojice velikana, protiv tako izdegenerisane slike koje ciljano prave o njemu od pocetka... kako je to uspeo, ne znam... to je verovatno jedini covek koji se ovde rodio, koji ima u glavi TO nesto koje ga toliko snazno goni, da leti toliko visoko...

Uroš
14-09-2015, 13:34
Bio je baš skenjan na ceremoniji, kad je video skoro potpuno pusti Artur Eš. I dalje ga jebe to, i dalje ga muči i proganja to što je publika uvek protiv njega, nikako da odagna to od sebe... Nole, hodajuća si legenda tenisa i odavno više nikome nemaš bre šta da dokazuješ!

DzoniBG
14-09-2015, 13:39
Bio je baš skenjan na ceremoniji, kad je video skoro potpuno pusti Artur Eš. I dalje ga jebe to, i dalje ga muči i proganja to što je publika uvek protiv njega, nikako da odagna to od sebe... Nole, hodajuća si legenda tenisa i odavno više nikome nemaš bre šta da dokazuješ!

Bio je onako...prazan... nema iskre u ocima, odradio je intervju, preskocio publiku kojoj se inace uvak zahvali... uzeo onaj cek, podigao trofej i nestao...

Ne treba to da ga uznemirava, ja bi im mozda svima pokazao srednji prst i nasmejao bi im se u facu... ali ne treba tako, samo kulturiska... sami sa sobom i svojom gluposcu, bice im jos gore...

Pruzis im onakav mec, pogines na terenu... nema ni malo priznanja, bar lazni aplauz... sta reci... mozda najbolje nista, podignut pehar govori ko je ko...

GBH
14-09-2015, 13:41
Odgledao meč do pola 5 i ne mogu reć da mi je žao iako su znali igrat i kvalitetnije mečeve... Pamtim i boljeg djokovica a kamoli Federera ali djokovic je zaslužio sve što mu se događa. Sampionski mentalitet, inat, mentalna snaga kad je bilo važno (mislim da je spasio 15 od 18 brejk lopti ili tako nešto ) , s druge strane osjeti se kod Federera strahopoštovanje prema djokovicu.
Možda ga neće stic po broju osvojenih slamova iako se ne bi okladio u to, ali je sigurno jedan od najkarizmaticnijih šampiona u povijesti tenisa. Ne mogu protiv njega navijat nikako.
Slažem se za publiku, to je uvijek tako na US openu.
I onaj sabr ili koj kurac Federer izvodi je djokovic vrhunski iskontrolirao, možda jedan ili dva poena je ovaj dobio nakon tih ludorija. Pročitao sam negdje da je s Ancicem se pripremao za to.

Ps ne pišem namjerno malim slovom djokovic, nego me autocorrect jebe, a ne da mi se popravljat

Inkvizitor
14-09-2015, 13:45
Eto što se dogodi kad Federer naleti na stijenu a ne neke jazavce. Prosipa. Fulava

tako bi bilo i prije da je imao konkurencije. To ne možeš nikako objasnit onim Fedtardima na fhr.

Upao je u rupetinu svjetskog tenisa ( koju je samo naslijedio Novak) i samo njoj može zahvaliti svojih 17 GS

GBH
14-09-2015, 14:01
Eto što se dogodi kad Federer naleti na stijenu a ne neke jazavce. Prosipa. Fulava

tako bi bilo i prije da je imao konkurencije. To ne možeš nikako objasnit onim Fedtardima na fhr.

Upao je u rupetinu svjetskog tenisa ( koju je samo naslijedio Novak) i samo njoj može zahvaliti svojih 17 GS

Ne bi se nikako složio... Ne traje nitko toliko dugo a da ne vrijedi.
Problem Federera su realno godine. Nije više mladić. Njegova igra ovisi o kretanju, on ima savršen rad nogu i postavljanje na terenu, prilaženje loptici, a s godinama se to malo po malo gubi dok je djokovic najjači defanzivac bez konkurencije(mooozda Nadal ali ne današnji). Jučer se to savršeno vidjelo, uzima rizik, gadja liniju i ovaj mu vrati nemoguće duboku loptu na osnovnu dok god Federer ne pogriješi. Za prosječnog top 10 igrača su mu dovoljna 2-3 rizična udarca, a za djokovica nekad nije dovoljno ni 5-6.
Plus što je uzeo taktiku da izlazi na mrežu svako malo, a to je protiv djokovica ruski rulet.
Ma osjetilo se da ga djokovic uzima od prvog poena, sve ključne poene koji su lomili meč su otisli na njegovu stranu.

GBH
14-09-2015, 14:03
I ne bi se složio da tu postoje neke rupe, koliko da su i djokovic i Nadal u top formi i Federer prije koju godinu fenomeni tenisa, spartanci...

DzoniBG
14-09-2015, 14:05
Odgledao meč do pola 5 i ne mogu reć da mi je žao iako su znali igrat i kvalitetnije mečeve... Pamtim i boljeg djokovica a kamoli Federera ali djokovic je zaslužio sve što mu se događa. Sampionski mentalitet, inat, mentalna snaga kad je bilo važno (mislim da je spasio 15 od 18 brejk lopti ili tako nešto ) , s druge strane osjeti se kod Federera strahopoštovanje prema djokovicu.
Možda ga neće stic po broju osvojenih slamova iako se ne bi okladio u to, ali je sigurno jedan od najkarizmaticnijih šampiona u povijesti tenisa. Ne mogu protiv njega navijat nikako.
Slažem se za publiku, to je uvijek tako na US openu.
I onaj sabr ili koj kurac Federer izvodi je djokovic vrhunski iskontrolirao, možda jedan ili dva poena je ovaj dobio nakon tih ludorija. Pročitao sam negdje da je s Ancicem se pripremao za to.

Ps ne pišem namjerno malim slovom djokovic, nego me autocorrect jebe, a ne da mi se popravljat

Sve ove kritike iznete... nista protiv Federera...

Nije on kriv sto se skupila seljana iz toboz "Velike Jabuke"... samo su pokvarili mec... koji slazem se, nije bio kakav zna da bude, ali to je pre svega bila velika mentalna borba, i medjusobna, i svako sa samim sobom...

To je pritisak velikog meca, i strahopostovanje... Fed bi protiv bilo koga drugog mnogo stvari pogodio sto je juce promasio... iskljucivo glava... i Novak je imao svoje zivcane trenutke... njih dvojica kad se sastanu, oseti se to u vazduhu, respekt, animozitet, i zelja da daju i vise nego sto mogu...

Gorko je sad njegovim iskrenim navijacima, i to je sve razumljivo i opravdano... ali bas u takvim momentima se vidi ko je takav... onaj olos od publike juce nije zasluzio da im se ikad vise pojavi tu, kao sto sestre Williams nisu otisle u Indian Wells 10 godina...

Inkvizitor
14-09-2015, 14:07
Ne bi se nikako složio... Ne traje nitko toliko dugo a da ne vrijedi.
Problem Federera su realno godine. Nije više mladić. Njegova igra ovisi o kretanju, on ima savršen rad nogu i postavljanje na terenu, prilaženje loptici, a s godinama se to malo po malo gubi dok je djokovic najjači defanzivac bez konkurencije(mooozda Nadal ali ne današnji). Jučer se to savršeno vidjelo, uzima rizik, gadja liniju i ovaj mu vrati nemoguće duboku loptu na osnovnu dok god Federer ne pogriješi. Za prosječnog top 10 igrača su mu dovoljna 2-3 rizična udarca, a za djokovica nekad nije dovoljno ni 5-6.
Plus što je uzeo taktiku da izlazi na mrežu svako malo, a to je protiv djokovica ruski rulet.
Ma osjetilo se da ga djokovic uzima od prvog poena, sve ključne poene koji su lomili meč su otisli na njegovu stranu.

Pa odkud onda 23 brejk lopte???

mene je začudilo kad sam pročitao na fhr da je ovaj imao 23 brejk lopte. 23 brejk lopte ejjj. Imat to a ne dobit, to je teški propuh u igri. A bome i u glavi.

Fed je veliki igrač ali te priče najbolji svih vremena vanzemaljac..ovo ono i te gluparije..pa poslije 30 te je uzeo jedan GS. nemoj mi reći da je sa 30 neko prestar.

jednostavno naletio je na zid koji vraća i to je to. Ali nije taj zid neprobojan , pokazao je Wawrinka par puta. Džaba ti duboke lopte ako nemaju forcu i snagu. Pravi winer nitko ne vraća ( mada Đoković stvarno vraća ono što nitko ne vraća).

Današnji tenis tj onaj unazad 15 godina se sveo na dva tri igrača i to je to.

Koga je Đoković do finala imao ajde molim te..jazavac do jazavca uključujuć našeg Čilkana u polufinalu koji se pokazao kao najveći jazavac koji realno nije trebao prismrditi polufinalu..

Grunf
14-09-2015, 14:14

Fali mu karizme. :D

DzoniBG
14-09-2015, 14:20
Cestitke malom Borni na osvajanju titule...

Jeste samo challenger, ali vazno mu je i zbog bodova, i zbog samopouzdanja... samo da nadje dobrog trenera da mu popravi neke segmente, mogao bi uskoro da eksplodira...

Inkvizitor
14-09-2015, 14:23
Bio je onako...prazan... nema iskre u ocima, odradio je intervju, preskocio publiku kojoj se inace uvak zahvali... uzeo onaj cek, podigao trofej i nestao...

Ne treba to da ga uznemirava, ja bi im mozda svima pokazao srednji prst i nasmejao bi im se u facu... ali ne treba tako, samo kulturiska... sami sa sobom i svojom gluposcu, bice im jos gore...

Pruzis im onakav mec, pogines na terenu... nema ni malo priznanja, bar lazni aplauz... sta reci... mozda najbolje nista, podignut pehar govori ko je ko...

ne znam po koji put pitam, zašto vas, a i Đokovića toliko jebe to zviždanje, animozitet publike, ovo ono.

pa da moj igrač to dobije, savršeno bi me bolio k. za to hoće li mu oni zviždati ili aplaudirati. Još je slađe ako mu zvižde.

Ajd kapiram da njemu to nešto znači ali vama, pa jebe vas se.

On bi morao znati da je svojim ponašanjem tome pridonio, nije to samo ono, sa Balkana je pa ga ne vole..to je prepojednostavljeno.

šta mu treba da gazi i lomi rekete, skače na torbe i to bez nekog posebnog razloga.

Ne stoji ti to..nije šmekerski ne stoji ti, nekome je to stalo..ludom Zecu jer je to bilo iskreno jer je on bio poluredikul što je sam često puta rekao..ili to ili nezaustavljivi server-mreža igrač koji će odigrati dva sata savršeno bez greške i lomiti najjače i onda zbog jednog auta ili mreže sve prosuti.

Ali to je njemu stajalo, on je bio takav , lud, da nije bio imao bi još par GS ali vjerovatno ne bi bio toliko omiljen.

Đoković imitira emotivnog luđaka ali on to nije, on je hladni proračunati stroj ala Sampras. I da bude to što je a ne da glumi šmekera i kulera puno bi ga više cijenili.

Lupanje o prsa i urlici nakon meča ili poena isto mu nisu donijeli simpatije.

Ne moš ljude prevarit..

Inkvizitor
14-09-2015, 14:24

Jeste samo challenger, ali vazno mu je i zbog bodova, i zbog samopouzdanja... samo da nadje dobrog trenera da mu popravi neke segmente, mogao bi uskoro da eksplodira...

S onim operetnim servisom on nema što tražit među jakim igračima.

Uroš
14-09-2015, 14:25
]Sve ove kritike iznete... nista protiv Federera...

Nije on kriv sto se skupila seljana iz toboz "Velike Jabuke"... samo su pokvarili mec... koji slazem se, nije bio kakav zna da bude, ali to je pre svega bila velika mentalna borba, i medjusobna, i svako sa samim sobom...

To je pritisak velikog meca, i strahopostovanje... Fed bi protiv bilo koga drugog mnogo stvari pogodio sto je juce promasio... iskljucivo glava... i Novak je imao svoje zivcane trenutke... njih dvojica kad se sastanu, oseti se to u vazduhu, respekt, animozitet, i zelja da daju i vise nego sto mogu...

Gorko je sad njegovim iskrenim navijacima, i to je sve razumljivo i opravdano... ali bas u takvim momentima se vidi ko je takav... onaj olos od publike juce nije zasluzio da im se ikad vise pojavi tu, kao sto sestre Williams nisu otisle u Indian Wells 10 godina...

A sam Federer je posebna priča.. Nisam ni ranije pušio priču o njegovom fer-pleju i korektnosti, pregršt je kontra-dokaza da je to samo marketinški upakovana priča, ali mi se posebno smučio kad je u intervjuu pre meča jadno i kvarno pozvao navijače jer eto u fazonu nije godinama na USO igrao finale i biće mu potrebna dobra podrška (kao da ne zna da uvek ima sjajnu podršku sa tribina). Vrlo sračunato je kukumavčio za podrškom ne radi sebe već je tu podršku ciljao da digne na nivo koji će uništiti Novaka, napraviti mu psihički nepodnošljivom atmosferu na stadionu...

Uroš
14-09-2015, 14:34
ne znam po koji put pitam, zašto vas, a i Đokovića toliko jebe to zviždanje, animozitet publike, ovo ono.

pa da moj igrač to dobije, savršeno bi me bolio k. za to hoće li mu oni zviždati ili aplaudirati. Još je slađe ako mu zvižde.

Ajd kapiram da njemu to nešto znači ali vama, pa jebe vas se.

On bi morao znati da je svojim ponašanjem tome pridonio, nije to samo ono, sa Balkana je pa ga ne vole..to je prepojednostavljeno.

šta mu treba da gazi i lomi rekete, skače na torbe i to bez nekog posebnog razloga.

Ne stoji ti to..nije šmekerski ne stoji ti, nekome je to stalo..ludom Zecu jer je to bilo iskreno jer je on bio poluredikul što je sam često puta rekao..ili to ili nezaustavljivi server-mreža igrač koji će odigrati dva sata savršeno bez greške i lomiti najjače i onda zbog jednog auta ili mreže sve prosuti.

Ali to je njemu stajalo, on je bio takav , lud, da nije bio imao bi još par GS ali vjerovatno ne bi bio toliko omiljen.

Đoković imitira emotivnog luđaka ali on to nije, on je hladni proračunati stroj ala Sampras. I da bude to što je a ne da glumi šmekera i kulera puno bi ga više cijenili.

Lupanje o prsa i urlici nakon meča ili poena isto mu nisu donijeli simpatije.

Ne moš ljude prevarit..

Ovde pričamo o licemernom tzv. zapadnom svetu. Nisam ni tvrdio da je svuda neomiljen.

U Kini i Japanu je neprikosnoveni broj 1 po popularnosti. U Rimu je isto favorit publike. Problem su ti turniri po Amerikama, Britanijama, Francuskama - a to je ipak jedno 70% kalendara vrhunskog igrača (gren-slemovi i mastersi i po koja 500ica).

Uh, strašan je gaf što sebe hrabriš tako što se lupaš o prsa ili zaurličeš i izbaciš frustraciju zbog loše igre ili egzaltaciju zbog dobrog poena. Strahoviti gafovi, slažem se, dovoljan razlog za onaj horor jutros...

Uroš
14-09-2015, 14:37

Verujem da će Borna napraviti nešto, sledeća godina bi mogla biti krucijalna za smer u kojem će mu krenuti karijera...