PDA

Pogledaj Full Version : Tenis

Stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10

Inkvizitor
06-03-2015, 18:58
Zamjerao sam Čoriću previše priče po novinama i napoisoa ovdje da pazi da ne bude samo po tome zapamćen.

Ali danas mogu reći da će biti igračina. Odigrao je dva perfektna seta i to s vrlo dobrim Troickim.

Imao je i brejk u trećem ali znao sam da će se malo uplašiti pobjede.

To je jednostavno odrastanje. I nije bitno. Pobjeda ne bi u konačnom rezultatu vjerovatno ništa bitno značila. Mali će bit igračina.

NorthStand
06-03-2015, 19:04
šteta, a jesam popizdio kad je izgubio servis pri 2-0 u trećem setu, točno sam znao da će nakon toga izgubit meč, ono vidio sam to već najmanje sto puta kad naši gube dobiveno.

ali svejedno, imao je dečko nekoliko perverznih poena, onaj jedan kad ga zakuca u četvrtom setu, u naletu s mreže ono je federeru specijalnost. a njemu s 18 može se svatko divit takvom poenu, jer ipak s tim godinama zabijat onako neke paralele i poene, ne može se pohvalit baš svatko.

jednostavno dvije stvari mora popravit, prva je PRVI SERVIS koji mu je očajan, i druga Fizikalije da može odigrat 4-5 setova bez fizičkih problema i pada u igri. ali to drugo neće moći riješit prije 20g, jer mora odrast to se ne može naučit i riješit nekakvim vježbanjem, jednostavno treba vrijeme. ali servis može riješit odmah, i to bi trebao posebnu pozornost posvetit tome i otić na koji sat kod Ivaniševića, da to nauči kako treba.

ali ne bojim se za njega, mislim da je u odnosu na prošlu godinu strahovito napredovao, i ono najvažnije nije ko Čilkan da se preda olako, borio se on i u petom setu ali ga "tijelo nije više slušalo". šta je tu je, ioanko nemamo šanse s ovakvim sastavom, ali žao mi je zbog Borne jer je po meni zaslužio pobjedu, imao ga je na konopcima ali nije imao snage dokrajčit ga u tom trećem setu, koji je po meni odlučio meč.

Inkvizitor
06-03-2015, 19:10
Sve je to dio odrastanja. Do jučer nije skoro odigrao profesionalni meč. A Troicki je dobar igrač. Mali je na odličnom putu, ništa to ne smeta

Humphrey
06-03-2015, 19:14
Vidjet ćemo.

Grunf
06-03-2015, 19:44
Šteta, prestal sam gledati kod 2-2 u trećem setu. Izgleda da se ispuhao. Da je odigrao 3 onakva seta onda bi već sad bio u top 10, ali treba mu još malo vremena da stasa. Na ovakvim porazima se tešu budući prvaci. Bit će mali najjači za 2-3 godine. :bravo

Inkvizitor
06-03-2015, 19:47
Prva dva seta je odigrao na razini top 10 ako ne i top 5.

Fali mu snage i to je to. Al ova dva seta..pa to je bila rapsodija.

Skywalker
06-03-2015, 19:50
Gledao sam jako kratko oba meca...Mate ima odlican servis...U sustini,Djokovic sa pola snage dobio mec.
Sto se tice drugog meca...nema za sta da zalite...Vidi se da mali ima pobednicki mentalitet...Videcemo za koju godinu,mozda Djokovic dobije naslednika.

Ono sto je bitno kod Djokovica,on svoj autoritet koristi na pravi nacin...pokrenuo je pitanje preprodaje ulaznica...zamolio je publiku da ne zvizdi hrvatskoj himni,itd...na neki nacin,utice na sve ljude i navijace na najbolji moguci nacin.

http://www.youtube.com/watch?v=vMofJ0YJihA

http://www.index.hr/sport/clanak/bravo-srbija-navijaci-u-kraljevu-pljeskali-hrvatskoj-himni/805642.aspx

Grunf
06-03-2015, 19:55
Da, prava rapsodija. :naklon Vidi se da je odrastao u ovih par mjeseci kaj ga nisam gledal. Promijenio se u licu, ojačao, a možda i malo narastao. Nije više bebač kao prije. :D

Al nemrem vjerovati kakav je ovo naš savez. Da nisu mogli uzeti Karlovića kad je već Čila ozlijeđen? Da malo zapaprimo Srbima kod njih. Karlo bi donio bar jednu pobjedu, a možda i obje, ako bi mu bio dobar dan.

Inkvizitor
06-03-2015, 19:57
Da, prava rapsodija. :naklon Vidi se da je odrastao u ovih par mjeseci kaj ga nisam gledal. Promijenio se u licu, ojačao, a možda i malo narastao. Nije više bebač kao prije. :D

Al nemrem vjerovati kakav je ovo naš savez. Da nisu mogli uzeti Karlovića kad je već Čila ozlijeđen? Da malo zapaprimo Srbima kod njih. Karlo bi donio bar jednu pobjedu, a možda i obje, ako bi mu bio dobar dan.

Mislim da Karlović neće igrat po svojoj volji i da se oprostil od reprezentacije.

Da, ojačao je Borna nije više potpuni klinjo ali još je mulac..još fali mase, fali force godinu dvi ima još sazrijevanja al možda i ranije iznenadi.

Grunf
06-03-2015, 20:02
@ skywalker

Pa imamo za čime žaliti kad je vodio 2-0 u setovima, ali eto...Ne bumo očajavali.

Grunf
06-03-2015, 20:05
Mislim da Karlović neće igrat po svojoj volji i da se oprostil od reprezentacije.

Da, ojačao je Borna nije više potpuni klinjo ali još je mulac..još fali mase, fali force godinu dvi ima još sazrijevanja al možda i ranije iznenadi.

Ok, njegov izbor, ali šteta. Dobro bi došel danas da malo pomete publiku ispod koševa svojim servama. :rofl

Kaj je s Čilom? Ozlijeđen je pola godine. :nezna

Inkvizitor
06-03-2015, 20:39
Ok, njegov izbor, ali šteta. Dobro bi došel danas da malo pomete publiku ispod koševa svojim servama. :rofl

Kaj je s Čilom? Ozlijeđen je pola godine. :nezna

Tko mu zna. Možda fejka a možda će i prikinit karijeru.

Njegovo ponašanje je meni enigma.

DzoniBG
06-03-2015, 20:41
Novak ocekivano, odigrao je koliko treba, onaj mali Delic nije imao ni jedno oruzje da ga napadne i ugrozi...

Coric-Troicki je bio dobar mec, bas kakav treba da je u Davis Cupu... Troicki nema neki poseban talenat, ali je zilav teniser, koji je znao mnoge da namuci... delila su ga samo dva dobra servisa pre 2 godine da pobedi Murraya na GS, i udje u Top 10... odatle je krenuo nizbrdo, afera oko dopinga, godinu dana pauze... ali uporan je ko bik, krenuo je proslog leta sa nula bodova na listi po najgorim celindzerima, tu se kidao sa indijancima...i vec usao u Top 50... svaka njemu cast, izuzetno postujem kad neko izvuce maksimum iz sebe...

http://www.youtube.com/watch?v=172IJDrsnl4

Onda kad je najvise trebalo, finale DC 2010. godine sa Francuzima, bilo je 2-2 u mecevima, igrao je petu tablu... igrao je najbolji tenis protiv iskusnog vuka Llodre...

Coric je bio nadomak zvezda... imao je 2-0, break prednosti u trecem...bio je onaj gem gde je dvaput imao gem loptu na servis, promasio je par laganih voleja, i odatle je krenulo sve nadole... mali je vec formiran igrac sto se tice znanja, ali mora da stasa i stekne iskustvo...

Tek je usao u svet gde se vrte milioni dolara, sponzori, fanovi...18 godina je to, prakticno je jos dete... vrlo je vazno ko ce sad da ga vodi, da ga drzi na zemlji, stiti od raznih izazova... sad moze da hebe najbolje pi.ke, spava u bezobrazno skupim hotelima, jure ga novinari.... do juce je bio tek neki perspektivni klinac, a danas vec prakticno milioner...

Po meni, da bi bio na samom vrhu, treba prvo spartanski da bude spreman, fizicki, ne sme da trokira posle 3 seta... zbog fizickog umora, koji je prouzrokovao i mentalni umor, poceo je da promasuje u serijama...za nijansu sporije razmisljas, slabije se postavis, i umesto da imas poziciju za viner, odleti daleko u aut... na treningu mogu 99 od 100 da pogode ugao i liniju, ali na mecu to je samo psiha.... druga stvar koja mu je slabija je forhend... tu mora eksplozivnije i dublje... kao da mu mehanika udarca nije najbolja. Naletace na sljakase i pimplere koji su izuzetno fizicki spremni, i mogu do sutra da prebacuju... njih moras da bijes vinerima, a ako ti je jedna strana slabija, samo te tu bushe dok ne pozelenis od muke...

Ima odlike sampiona, ima tu drskost i kurcevitost...u pravu je Nole koji je priznao da ga podseca na njega iz tih dana... ovo ostalo moze da se popravi... samo da ne poleti bez pokrica, u to doba se kuju sampioni, ili luzeri...

DzoniBG
06-03-2015, 20:54

Karlovica su tretirali u savezu kao 13-to prase, jos iz vremena kad su Ancic i Celavi Bandit dominirali... jedva da su ga i zvali, zavlacili za lovu... tu mu je gde pukao film, i od tad preko q igra za repku...

Ipak, Karlo ima 35-36 godina... mnogo je to... nema on snage da se u DC cima na 3 dobijena seta... mogao bi on neki mec da dobije, ali sa njim se nikad ne zna, tukao je Novaka na pocetku godine na manjem turniru, ali zna da ispadne od nekih mediokriteta...sa njim se mec prakticno svede na par lopti i servisa...

Ne znam sto Dodig nije igrao... on bi mogao da bude zajeban Troickom...

Inkvizitor
06-03-2015, 20:55
Ma ima on još rudarit. Daleko od toga da je on do kraja formiran ali prva dva seta je odigrao ko majstor. To je bio užitak, krajni rezultat me manje zanimao jer ionako smo imali male šanse i da je dobio.

Napravio je veliki napredak za kratko vrijeme što me iznenadilo. Mislio sam da će to ići sporije.

i zamjerao sam mu prepotetne ili presamouvjerene bolje reći, izjave po novinama.

Servis, forhend, anticipacija igre , teško izlaženje na mrežu a i kad iziđe nije siguran, ima tu posla ali ono što on vraća i kako je uporan a zna i potegnit i ima gard.

Mate Delić je ušao spuštenih gaća u meč, što ne znači da bi bolje prošao i da se našpanao ali ne podnosim igrače koji iziđu tek da iziđu a same njegove izjave govore što ga je zadovoljilo.

Čorić se npr tim ne zadovoljava pa sve da igra jednom svezanom rukom i samim tim je veći igrač.

Zato ovo što o njemu pričaju (Deliću), on je lijeni mačak koji može nekad nekoga dobit ako mu se igra taj dan i to je to.

Inkvizitor
06-03-2015, 20:57
Karlovica su tretirali u savezu kao 13-to prase, jos iz vremena kad su Ancic i Celavi Bandit dominirali... jedva da su ga i zvali, zavlacili za lovu... tu mu je gde pukao film, i od tad preko q igra za repku...

Ipak, Karlo ima 35-36 godina... mnogo je to... nema on snage da se u DC cima na 3 dobijena seta... mogao bi on neki mec da dobije, ali sa njim se nikad ne zna, tukao je Novaka na pocetku godine na manjem turniru, ali zna da ispadne od nekih mediokriteta...sa njim se mec prakticno svede na par lopti i servisa...

Ne znam sto Dodig nije igrao... on bi mogao da bude zajeban Troickom...

Dodig kao neće da igra ako ne igra Čilić jer kao što bi se trošio bezveze kad nemamo šanse , ko da mu je ovaj dadilja.

A i njega te ozljede i leđa zajebaju. Nije ni on za neke velike serije igranja.

DzoniBG
06-03-2015, 21:21
Ma ima on još rudarit. Daleko od toga da je on do kraja formiran ali prva dva seta je odigrao ko majstor. To je bio užitak, krajni rezultat me manje zanimao jer ionako smo imali male šanse i da je dobio.

Napravio je veliki napredak za kratko vrijeme što me iznenadilo. Mislio sam da će to ići sporije.

i zamjerao sam mu prepotetne ili presamouvjerene bolje reći, izjave po novinama.

Servis, forhend, anticipacija igre , teško izlaženje na mrežu a i kad iziđe nije siguran, ima tu posla ali ono što on vraća i kako je uporan a zna i potegnit i ima gard.

Mate Delić je ušao spuštenih gaća u meč, što ne znači da bi bolje prošao i da se našpanao ali ne podnosim igrače koji iziđu tek da iziđu a same njegove izjave govore što ga je zadovoljilo.

Čorić se npr tim ne zadovoljava pa sve da igra jednom svezanom rukom i samim tim je veći igrač.

Zato ovo što o njemu pričaju (Deliću), on je lijeni mačak koji može nekad nekoga dobit ako mu se igra taj dan i to je to.

Ima mnogo posla...ali ipak najteze je iza njega...

Koliko je tesko probiti se, da neko cuje za tebe uopste... Coric se dokazivao jos kao junior, tu je odskocio od ostalih, ali kritican je prelaz na seniorski tenis...tu su i mnogi juniorski sampioni poklekli, izgube se u masi... velika je razlika, u taktici, udarcima, snazi... jedno je kad bijes svoje nejake vrsnjake, a onda ti dodje neki iskusnjak, koji tacno zna gde si jos tanak, i ako nije neki talenat, dobije te... i tako iz nedelje u nedelju ga pljugas, pocnes da sumnjas u sebe, i ode sve dodjavola...

Isao sam na dosta manjih turnira, gledao to izbliza... fjucersi i celindzeri... znas kakvih igraca imas... nema neki ranking, niko nikad cuo za njega... a covek izuva... ide ga, rizikuje, pogadja... dodje mu dan kad igra ko blesav... izbaci nekog dobrog igraca, da bi sutra puko od nekog indijanca... tu je najteze probiti se, skupiti dovoljno bodova da igras ATP meceve...kad dodjes do ATP turnira, tu je lova, sponzori, mediji... i tu nije lako, ali si ostavio iza sebe prasnjave terene gde te gleda 50 entuzijasta, i svakog boli q ako puknes... a samo klizi lova iz ruku, minus golem...

Coric ima vec dva velika skalpa, i Nadal i Murray... jesu oni igrali lose u tim mecevima, malo ga i podcenili...ali ne menja stvar, bitan je dozivljaj i ubedjenje da mozes da bijes najvece...i to ne tu i tamo, nego da verujes da si i bolji od njih... to je Novak verovao, cak i kad je bio fizicki slabasan kao sada Borna...mora da imas to u sebi, to je poseban dar, verovatno urodjeno... to te gura kad si i u najvecoj jami, da se podignes i pobedis...bez toga nema sampiona... to je imao i jedan Hewitt, iako limitiranih mogucnosti, bio je sampion....

Mora da popravi i ovo sto smo istakli...ali i da mu se sloze kockice... prvo mora da si vredan kao mrav... pazi ti, imas milione na racunu, a svako jutro ustajes i lupas loptu dok je ne ispovracas...mora da imas i srece, da se ne povredjujes, da ti se otvore zrebovi kad je najvaznije, ili kao Cila da odjednom poludis i uzmes GS...ali kao mlad igrac, Cila je tu malo zakasnio...Nole je imao srecu da je prvo GS finale igrao sa Tsongom... jednom kad podignes najveci pehar...ti si bog...

Sve to mora da se slozi, zato su sampioni malobrojni, a mnogo je onih koji nisu uspeli...zelim ovom malom uspeh, i praticu kako se razvija...

Inkvizitor
06-03-2015, 21:34
Sve si reko...

Bruno Orešar je ko junior osvojio sve, sve one orange Bowle, derao Beckera u mladim danima ( generacija su) , vele igrao se s njim , ko psić s lopticom a kad se prešlo u seniore Becker postao igračina a Orešar nije odigrao 50 profi mečeva i dva puta iziša na mrežu, ništa napravio.

I stavrno nekad kad gledaš neke igrače koji su oko 100-og 200-og mjesta misliš pa ovaj će pobijedit sve..gledam onog Kukushkina...razvaljuje..iziđeš mu na mrežu probuši te, ostaneš na liniji zabije ti winer....

čovjek sve što udari nema greške.

A onda ga nema pola godine, ne može se sastat s lopticom.

Negdje sam pročitao..svi su oni tu negdje li-la po tehnici ..mišići sami pamte tehniku udarca ali je stvar u spremi, kretanju, u postavljanju na lopticu i u glavi..e to je to..mislim osim osnovne spreme i fizičke snage..glava je tu bitna.

Đokovića pratim..kad god mu je gusto kad ima brejk loptu na svoj servis..lupka lopticu 15 puta..jer onaj tamo je napet ko struna i što više on lupka,,taj je napetiji i popušta mu koncentracija.

Đoković je psiholog prve klase..lisica

DzoniBG
06-03-2015, 21:50
Sve si reko...

Bruno Orešar je ko junior osvojio sve, sve one orange Bowle, derao Beckera u mladim danima ( generacija su) , vele igrao se s njim , ko psić s lopticom a kad se prešlo u seniore Becker postao igračina a Orešar nije odigrao 50 profi mečeva i dva puta iziša na mrežu, ništa napravio.

I stavrno nekad kad gledaš neke igrače koji su oko 100-og 200-og mjesta misliš pa ovaj će pobijedit sve..gledam onog Kukushkina...razvaljuje..iziđeš mu na mrežu probuši te, ostaneš na liniji zabije ti winer....

čovjek sve što udari nema greške.

A onda ga nema pola godine, ne može se sastat s lopticom.

Negdje sam pročitao..svi su oni tu negdje li-la po tehnici ..mišići sami pamte tehniku udarca ali je stvar u spremi, kretanju, u postavljanju na lopticu i u glavi..e to je to..mislim osim osnovne spreme i fizičke snage..glava je tu bitna.

Đokovića pratim..kad god mu je gusto kad ima brejk loptu na svoj servis..lupka lopticu 15 puta..jer onaj tamo je napet ko struna i što više on lupka,,taj je napetiji i popušta mu koncentracija.

Đoković je psiholog prve klase..lisica

U pravu si...tehnika je tu i tamo, gore dole 10%... u glavi je sve... koliko ti mozes to sto ti je vec automatski dovedeno do savrsentva na treningu, da pokazes kad treba na mecu...

Imas limitirane tenisere poput Davida Ferrera... on sa svojih negde 175cm, kratkim rukama, trulim servisom zbog toga...fizicki je limitiran... ali covek se naosvajao turnira...i sad kad je duboko ugazio u 30-te godine, uzeo prosle nedelje Akapulko, 500 bodova... ne mogu da zaboravim 2007. u Umagu, tek smo stigli, muvamo se izmedju pomocnih terena...upekla zvezda oko 2 popodne, oko 35 stepeni u hladu, jos vlaga od mora koje je odmah pored terena...samo da stojis 10 minuta, mokar si od znoja i vrti ti se u glavi... e u tom paklu David Ferrer i Carlos Moya sat vremena tuku, i to dobar tempo... gledam i ne verujem... to je njima sporedan turnir pred americku turneju, mogli bi da lade jaja u hladovini...ali jok, kidanje kao na mecu...

Razmisljam...mora malo i da si glup za to, da te ne zanima zivot, svet oko tebe... kapiram Safina koji je uzimao po pola godine i isao na planinarenje, Nalbandian vozio trke... kako ostalima ne dosadi tako monoton i krvnicki tezak zivot, iz dana u dan... jebes slavu i lovu, imaju to i navikli su se vec... e tu mora da si izbazdaren u glavi kako treba, da sam sebi kazes - mogu sve, ali necu nista, zivecu spartanski celu mladost da bi stigao do cilja...

Za razliku od drugih sportova sam si...nemas kome da dodas loptu, da te odmeni ako ne ide... e zato je tenis sport gde je psiha nenadjebiva...

Inkvizitor
06-03-2015, 21:59
U pravu si...tehnika je tu i tamo, gore dole 10%... u glavi je sve... koliko ti mozes to sto ti je vec automatski dovedeno do savrsentva na treningu, da pokazes kad treba na mecu...

Imas limitirane tenisere poput Davida Ferrera... on sa svojih negde 175cm, kratkim rukama, trulim servisom zbog toga...fizicki je limitiran... ali covek se naosvajao turnira...i sad kad je duboko ugazio u 30-te godine, uzeo prosle nedelje Akapulko, 500 bodova... ne mogu da zaboravim 2007. u Umagu, tek smo stigli, muvamo se izmedju pomocnih terena...upekla zvezda oko 2 popodne, oko 35 stepeni u hladu, jos vlaga od mora koje je odmah pored terena...samo da stojis 10 minuta, mokar si od znoja i vrti ti se u glavi... e u tom paklu David Ferrer i Carlos Moya sat vremena tuku, i to dobar tempo... gledam i ne verujem... to je njima sporedan turnir pred americku turneju, mogli bi da lade jaja u hladovini...ali jok, kidanje kao na mecu...

Razmisljam...mora malo i da si glup za to, da te ne zanima zivot, svet oko tebe... kapiram Safina koji je uzimao po pola godine i isao na planinarenje, Nalbandian vozio trke... kako ostalima ne dosadi tako monoton i krvnicki tezak zivot, iz dana u dan... jebes slavu i lovu, imaju to i navikli su se vec... e tu mora da si izbazdaren u glavi kako treba, da sam sebi kazes - mogu sve, ali necu nista, zivecu spartanski celu mladost da bi stigao do cilja...

Za razliku od drugih sportova sam si...nemas kome da dodas loptu, da te odmeni ako ne ide... e zato je tenis sport gde je psiha nenadjebiva...

Mislim da je kod velike većine igrača neka egzistencija u pitanju a kod top klasa već ganjanje rekorda i to njih tjera.

Npr Đokoviću je sad da osvoji RG koji mu nedostaje, pa onda da pređe dvocifren broj GS , ovome ovo ovome ono, pa ukupni broj turnira, pa broj tjedana na prvom mjestu..taština ljude isto tjera, pa onda i osnovno...natjecateljski duh jebiga...

Ali pazi može se reći da eventualno prvih 20-30 (a ovi što se zadržavaju dulje vrime u top 5 oni su posebni padež.) bere dobru lovu, ovi ostali već..npr Karlović..uzeo u karijeri 5-6 milja dolara, nije to neka lova kad odbiješ trenera, ne znam kondicijskog, karte, hotele, njima ne plaćaju samo da se samo pojave, ne trgaju se sponzori za njih..

DzoniBG
06-03-2015, 22:13
Mislim da je kod velike većine igrača neka egzistencija u pitanju a kod top klasa već ganjanje rekorda i to njih tjera.

Npr Đokoviću je sad da osvoji RG koji mu nedostaje, pa onda da pređe dvocifren broj GS , ovome ovo ovome ono, pa ukupni broj turnira, pa broj tjedana na prvom mjestu..taština ljude isto tjera, pa onda i osnovno...natjecateljski duh jebiga...

Ali pazi može se reći da eventualno prvih 20-30 (a ovi što se zadržavaju dulje vrime u top 5 oni su posebni padež.) bere dobru lovu, ovi ostali već..npr Karlović..uzeo u karijeri 5-6 milja dolara, nije to neka lova kad odbiješ trenera, ne znam kondicijskog, karte, hotele, njima ne plaćaju samo da se samo pojave, ne trgaju se sponzori za njih..

Tastina, ego... to je...i to u ogromnim kolicinama, nesto sto nije svojstveno obicnim smrtnicima... pokusavam da se malo stavim u njihovu kozu... ne bi mogao tako, prso bi posle par godina... Novak ima veliki ego, iako je cesto fer igrac, ima i svoju mracnu sebicnu stranu, i upravo iz te mracne energije vuce najvecu inspiraciju... to imaju i Fed, i Nadal... Sampras je bio ludak na svoj nacin...kolika je budaletina u glavi bio Zec, ne treba da ti pricam... on je sebe i osakatio dobar deo karijere zbog toga, ali je ipak na kraju uspeo...

Top 100 ti garantuje da vise nisi u minusu... u Top 50 vec pocinje da sipa lova... tu vec imas garantovano ucesce na Mastersima bez kvalifikacija, i tu su vec ozbiljne pare, tu sponzori vec placaju jer su Mastersi jako gledani, i reklama na dresu i reket koji nosis vrede vec 6 cifara najmanje... Top 20 je da zivis ko kralj... Top 10 si vec obezbedio unuke... mislim na kontinuitet, a ne da budes kratko u svemu tome pa nestanes...

Prize money, ono sto im pise u predstavljanju koliko su love zaradili je tek jedan manji deo... od sponzora ti maknes lovu...zatim ako si vrhunski igrac, dobijas lovu od organizatora turnira samo da se pojavis... Dubai placa Novaka i Feda samo da dodju po milion-dva dolara...ako osvoje jos pola miliona... ti za 5 dana igranja ne znas sta ces od para...

Ako nisi u Top 100... jedes govna... skoro sam citao neki irac koji se muva po celendzerima, McGee se preziva... napisao je blog kakav je to zivot... to je uzas, nekad nemas ni da platis sobu, spavas na otvorenom... vozis se nekim jadnim prevozom od grada do grada, nekad zakasnis na turnir pa ti i ne daju da igras... pritom povrede, pa nemas lovu za rehabilitaciju... pozajmljujes se... ukratko, zivis ko pas...

Inkvizitor
06-03-2015, 22:18
Tastina, ego... to je...i to u ogromnim kolicinama, nesto sto nije svojstveno obicnim smrtnicima... pokusavam da se malo stavim u njihovu kozu... ne bi mogao tako, prso bi posle par godina... Novak ima veliki ego, iako je cesto fer igrac, ima i svoju mracnu sebicnu stranu, i upravo iz te mracne energije vuce najvecu inspiraciju... to imaju i Fed, i Nadal... Sampras je bio ludak na svoj nacin...kolika je budaletina u glavi bio Zec, ne treba da ti pricam... on je sebe i osakatio dobar deo karijere zbog toga, ali je ipak na kraju uspeo...

Top 100 ti garantuje da vise nisi u minusu... u Top 50 vec pocinje da sipa lova... tu vec imas garantovano ucesce na Mastersima bez kvalifikacija, i tu su vec ozbiljne pare, tu sponzori vec placaju jer su Mastersi jako gledani, i reklama na dresu i reket koji nosis vrede vec 6 cifara najmanje... Top 20 je da zivis ko kralj... Top 10 si vec obezbedio unuke... mislim na kontinuitet, a ne da budes kratko u svemu tome pa nestanes...

Prize money, ono sto im pise u predstavljanju koliko su love zaradili je tek jedan manji deo... od sponzora ti maknes lovu...zatim ako si vrhunski igrac, dobijas lovu od organizatora turnira samo da se pojavis... Dubai placa Novaka i Feda samo da dodju po milion-dva dolara...ako osvoje jos pola miliona... ti za 5 dana igranja ne znas sta ces od para...

Ako nisi u Top 100... jedes govna... skoro sam citao neki irac koji se muva po celendzerima, McGee se preziva... napisao je blog kakav je to zivot... to je uzas, nekad nemas ni da platis sobu, spavas na otvorenom... vozis se nekim jadnim prevozom od grada do grada, nekad zakasnis na turnir pa ti i ne daju da igras... pritom povrede, pa nemas lovu za rehabilitaciju... pozajmljujes se... ukratko, zivis ko pas...

Sampras je bio stroj, ko da nema žile i krv, živce nego elektrode i vodiče a Ivanišević je bio jebivjetar..čovjek s najviše izgubljenih dobijenih mečeva..u Dalmaciji takve zovu jebivjetar..odličan izraz..

osim Samprasa jedino Lendla i donekle Edberga pamtim ko strojeve igače ostali svi imaju te ljudske strane...i Đoković ima izraženu ljudsku stranu, ima čak i Federer, iako pokušava to sakrit, Nadal ima isto, Becker je imo, Agassi je imo o ludom McEnrou da ne govorim..sve su to bili ljudi samo je Sampras bio čovjek bez emocija na terenu a jednu skalu ispod njega Lendl i Edberg

ne podnosim tu vrstu igrača mada im skidam kapu za trud i rezultat..Lendl je bar bio onako simpatičan u svojoj hladnoći

Znam to..zato i kažem ajde rekao sam 20-30 ajmo reć 50 prvih ako se zadržavaš tu..osigurao si se..a ovi iz top 5 koji su konstanta, rekao sam, njih i ne računam to su već cifre koje nisu za pojmljive za obične ljude...

Al pazi koji je ti uspjeh doć do prvih sto u jednom tako popularnom sportu..kad milioni igrača lupaju od malih dana s ambicijama roditelja,..ovim onim..dođeš do 100 i moš slikat..nit para nit će te ko pamtit po tenisu

a 10 000 nogometaša minimum i onaj bek što ne zna triput na nogu napravit u pristojnim zemljama može živit ko car..

DzoniBG
06-03-2015, 22:34
Znam to..zato i kažem ajde rekao sam 20-30 ajmo reć 50 prvih ako se zadržavaš tu..osigurao si se..a ovi iz top 5 koji su konstanta, rekao sam, njih i ne računam to su već cifre koje nisu za pojmljive za obične ljude...

Al pazi koji je ti uspjeh doć do prvih sto u jednom tako popularnom sportu..kad milioni igrača lupaju od malih dana s ambicijama roditelja,..ovim onim..dođeš do 100 i moš slikat..nit para nit će te ko pamtit po tenisu

a 10 000 nogometaša minimum i onaj bek što ne zna triput na nogu napravit u pristojnim zemljama može živit ko car..

Selekcija je brutalna...

Ja sam igrao basket, i to dobro, bio kapiten Zvezde u mladim kategorijama... napor i trud koji ulazes u odnosu na tenis je nemerljivo manji... bilo je tu teskih trenutaka, svaki dan na trening, leti kratko more pa pripreme gde ti sve presedne od umora...

Onda sam upoznao jednu devojku pre 12 koja je profi igrala tenis... sa njom bio nekoliko godina, i iznutra upoznao taj zivot... to je kurton, dete nikad ne bi poslao u to, osim ako nije neki opaki talenat...pa mozda ni onda...

Ona je stvarno bila dobra, pokazivala mi isecke iz novina, pobedjivala je u mladjim danima ruskinje Miskinu i Dementijevu...ova prva je uzela Roland Garros posle, Dementieva bila top10 dosta vremena... cale joj bio inzenjer, dao otkaz, poceo da taxira da bi mogao sa njom na turnire... da bi mogao pravilno da se razvijas u kriticno doba, a to je prelazak iz juniora u seniore, treba ti nekoliko desetina hiljada dolara godisnje... ne da nije imala to...nije imala da ode avionom na turnir, pa smo isli zajedno, zakaci prikolicu na mercedes, pa klackamo... stotine, nekad i hiljade kilometra do Holandije...

Nemas strucnog trenera, nemas kondicionog...ogranicen si na odredjene turnire, gde je jaka konkurencija, dok lovani odlaze u neki pickovac gde beru bodove lagano... kad nemas love, ostali igraci te gledaju kao slepca, nece ni da ti se jave... uopste, medjuljudski odnosi su kriminalni, imas utisak da si bacen u kavez sa lavovima...kod zena je to pogotovo izrazeno, one se bukvalno mrze...

Jednom odemo do Antalije...jug Turske, dan ipo klackanja...dobije prvi mec, dobije drugi, dobijacetvrtfinale... i onda istegne ligament... suze, pakao... sta da radis, u prikolicu, pa nazad... kad se setim toga, nije mi dobro...

E zato oni koji uspeju sve to da prebrode, kao mnogi igraci iz nasih krajeva, Novak je prosao sve to, Troicki jos gore...pa naprave rezultat... onda samo fukara moze u necemu da ih proziva, kao, nije ipak to to, ima i boljih... svima njima kapa dole....

Inkvizitor
06-03-2015, 22:43
Selekcija je brutalna...

Ja sam igrao basket, i to dobro, bio kapiten Zvezde u mladim kategorijama... napor i trud koji ulazes u odnosu na tenis je nemerljivo manji... bilo je tu teskih trenutaka, svaki dan na trening, leti kratko more pa pripreme gde ti sve presedne od umora...

Onda sam upoznao jednu devojku pre 12 koja je profi igrala tenis... sa njom bio nekoliko godina, i iznutra upoznao taj zivot... to je kurton, dete nikad ne bi poslao u to, osim ako nije neki opaki talenat...pa mozda ni onda...

Ona je stvarno bila dobra, pokazivala mi isecke iz novina, pobedjivala je u mladjim danima ruskinje Miskinu i Dementijevu...ova prva je uzela Roland Garros posle, Dementieva bila top10 dosta vremena... cale joj bio inzenjer, dao otkaz, poceo da taxira da bi mogao sa njom na turnire... da bi mogao pravilno da se razvijas u kriticno doba, a to je prelazak iz juniora u seniore, treba ti nekoliko desetina hiljada dolara godisnje... ne da nije imala to...nije imala da ode avionom na turnir, pa smo isli zajedno, zakaci prikolicu na mercedes, pa klackamo... stotine, nekad i hiljade kilometra do Holandije...

Nemas strucnog trenera, nemas kondicionog...ogranicen si na odredjene turnire, gde je jaka konkurencija, dok lovani odlaze u neki pickovac gde beru bodove lagano... kad nemas love, ostali igraci te gledaju kao slepca, nece ni da ti se jave... uopste, medjuljudski odnosi su kriminalni, imas utisak da si bacen u kavez sa lavovima...kod zena je to pogotovo izrazeno, one se bukvalno mrze...

Jednom odemo do Antalije...jug Turske, dan ipo klackanja...dobije prvi mec, dobije drugi, dobijacetvrtfinale... i onda istegne ligament... suze, pakao... sta da radis, u prikolicu, pa nazad... kad se setim toga, nije mi dobro...

E zato oni koji uspeju sve to da prebrode, kao mnogi igraci iz nasih krajeva, Novak je prosao sve to, Troicki jos gore...pa naprave rezultat... onda samo fukara moze u necemu da ih proziva, kao, nije ipak to to, ima i boljih... svima njima kapa dole....

Možemo li mi zaključiti Džoni po ovome da si ti jednoj mladoj perspektivnoj tenisačici uništio karijeru :rolleyes:

šalim se...ma ja općenito skidam kapu svakom vrhunskom sportašu..koliko tu treba znoja i odricanja..

al pazi na što sam naletio na youtube

http://www.youtube.com/watch?v=-LDpdMmQjSc

Malo previše paranoje, ne kažem da ne govori istinu u nekim stvarima ali što bi sad trebao Novak ili neki drugi igrač..bacit pare u bunar što..

DzoniBG
06-03-2015, 23:00
Možemo li mi zaključiti Džoni po ovome da si ti jednoj mladoj perspektivnoj tenisačici uništio karijeru :rolleyes:

šalim se...ma ja općenito skidam kapu svakom vrhunskom sportašu..koliko tu treba znoja i odricanja..

al pazi na što sam naletio na youtube

http://www.youtube.com/watch?v=-LDpdMmQjSc

Malo previše paranoje, ne kažem da ne govori istinu u nekim stvarima ali što bi sad trebao Novak ili neki drugi igrač..bacit pare u bunar što..

Duci je posebna prica :)

Ima tu svega, i lazi, i poluistina, i preterivanja... a u nekim kljucnim stvarima je u pravu...

"Moderni zverinjak" sam opisao u proslom postu, tako nekako izgleda na teniskim turnirima... znas kakvi ljudi i atmosfera...da se najezis... kakvo prijateljstvo i druzenje... jedna drugoj bi oci iskopale za pobedu... kad se neko povredi pa preda mec...vidis da protivnici sijaju oci, nema ni kurtoaznog raspitivanja kakva je povreda...

Postavio je pitanje sta je sa onima koji ne uspeju...a ima ih na milione... nista, propalice... kad bi otisli u dublju genezu i zakljucke ovoga sto Duci prica, ne bi mirno spavali...nekad to gurnem u neku fioku u glavi i pravim se da ne znam... neke istine su toliko ruzne, da ako ne mozes da ih promenis, pravi se i da ne postoje...

Inkvizitor
06-03-2015, 23:03
Duci je posebna prica :)

Ima tu svega, i lazi, i poluistina, i preterivanja... a u nekim kljucnim stvarima je u pravu...

"Moderni zverinjak" sam opisao u proslom postu, tako nekako izgleda na teniskim turnirima... znas kakvi ljudi i atmosfera...da se najezis... kakvo prijateljstvo i druzenje... jedna drugoj bi oci iskopale za pobedu... kad se neko povredi pa preda mec...vidis da protivnici sijaju oci, nema ni kurtoaznog raspitivanja kakva je povreda...

Postavio je pitanje sta je sa onima koji ne uspeju...a ima ih na milione... nista, propalice... kad bi otisli u dublju genezu i zakljucke ovoga sto Duci prica, ne bi mirno spavali...nekad to gurnem u neku fioku u glavi i pravim se da ne znam... neke istine su toliko ruzne, da ako ne mozes da ih promenis, pravi se i da ne postoje...

Zato i kažem d aje u pravu u nekim stvarima pogotovo to što se radi gimnastičarkama..koji je to dril i sve ostalo..

DzoniBG
06-03-2015, 23:11
Zato i kažem d aje u pravu u nekim stvarima pogotovo to što se radi gimnastičarkama..koji je to dril i sve ostalo..

One su drastican primer...a ima i ostalih....

Uhvatio sam malo prvenstvo Evrope u atletici u Pragu...bacao ovaj "nas" musliman Kolasinac kuglu, pa reko da vidim... trkacice jbt, pa vidis da su nadrogirane, muskulatura kao muskarci, neke izoblicene face... sad ti tu kao za nekog navijas... kriminal...

Uopste, kroz sport na savremen nacin, gde je sve gledano kroz lovu... ti aktiviras one zivotinjske instinkte...covek coveku vuk... i tu je Duci u pravu... i ne samo sport, nego se promovisu sve ideje koje dovode do sukoba, politika, ekonomija, mediji... reality programi, kvizovi... kao rimske arene, samo sto se ne poubijaju... masa se nasladjuje, izabere nekog gladijatora...

To je toliko nizak stepen svesti koji vodi na dno... humane ideje, pozitivne ideje, koje okupljaju, ujedinjuju...ne protiv nekog, nego za sve i dobrobit svih... toga nema... sto je rekao Bata Zivotinja u Boljem Zivotu gde glumi kamenoresca koji pravi nadgrobne spomenike - da bi danas uspeo u zivotu, moras barem dvojicu da zakopas :)

Odlutali smo od teme... ali nije zgoreg nekad razmisljati i na ovakav nacin...

Inkvizitor
06-03-2015, 23:21
A ti ne pamtiš još Jarmilu Kratochvilovu..trkačicu na 400 ili 800 metara..današnje ateltiačarke su

sitortoj Jarmili su ulupali toliko muških hormona..

DzoniBG
06-03-2015, 23:28
A ti ne pamtiš još Jarmilu Kratochvilovu..trkačicu na 400 ili 800 metara..današnje ateltiačarke su

sitortoj Jarmili su ulupali toliko muških hormona..

I ona, i DDR, i Ruskinje... to je bila trceca hemijska laboratorija...

Jos postoje neki rekordi iz tog vremena koji nikad nece biti oboreni. Vode se kao zenski, a ustvari bi trebalo da budu u muskoj konkurenciji...

Secam se kad je Ben Dzonson, Kanadjanin oborio rekord na 100m...pa provalili da je dopingovan... pa serija Amera... pa pogledaj bacace diska, kugle i kladiva... pa u biciklizmu Lens Armstrong, bio proglasen za najboljeg biciklistu svih vremena, sa najvise osvojenih Tour de France...pa skoro je priznao da se ceo zivot gruvao...oduzeli mu sve pehare i stavili na stub srama... koje licemerje...

Duci je psiho u vezi ostalih tema, pa ga mnogi zato ignorisu...ali ovde je uglavnom u pravu... on to izlaze iz svoje komunisticke percepcije, pa je to ekstremno revolucionarno... ali ni to ne znaci da ono sto govori nije istina...

NorthStand
07-03-2015, 01:27
http://sport.blic.rs/Tenis/268733/Predsednik-Nikolic-posetio-srpske-tenisere-u-svlacionici-evo-i-reakcija-VIDEO

jednostavno moram, PUČE TOPČE U PODNE! :de

čini mi se da vojvoda i nije nešto vatren navijač, više je vatren bio 1990ih kad je trebalo ratovat protiv hrvata, tu se proslavio. :D

Jeremić djeluje puno vatrenije, iako je muslimanskih korijena, vidi se da uživa u srbovanju.

NorthStand
07-03-2015, 03:46

http://www.vecernji.hr/media/cache/c0/f9/c0f9d3f6c7ee51bf44c76ff6c09f8e58.jpg

budući broj jedan, koliko ja vidim snage mu uskoro neće falit za pet setova, ako nastavi ovako bildat mišiće i rast. :D

vidi se taj pogled kilera, to je ono što krasi sve šampione, to Čilkan nema niti će ikad imat.

jednostavno, dva potpuno različita karaktera, daju dva potpuno različita tenisača.

Skywalker
07-03-2015, 10:12
Sto se tice Ducija,citao sam odavno ovaj tekst :
https://ljubodragsimonovic.wordpress.com/2014/09/01/ljubodrag-simonovic-krvave-pare-novaka-djokovica/

...Duci je bio profi kosarkas,i sve je to video iznutra...insajder...i zato cenim njegovo misljenje.Pomalo me podseca na David Icke-a...koji je isto bio profi fudbaler,pa napustio karijeru i posvetio se drugim stvarima.

Humphrey
07-03-2015, 10:49
Što je to sa vašim srpskim športašima, ovaj bivši košarkaš,pa ima i onaj bivši nogometaš što je bio gost kod Stankovića. Svi nešto razočarani u moderni šport, svi se razbacuju velikim riječima. Valjda neće tako i Đoko na kraju karijere.

DzoniBG
07-03-2015, 11:43
Sto se tice Ducija,citao sam odavno ovaj tekst :
https://ljubodragsimonovic.wordpress.com/2014/09/01/ljubodrag-simonovic-krvave-pare-novaka-djokovica/

...Duci je bio profi kosarkas,i sve je to video iznutra...insajder...i zato cenim njegovo misljenje.Pomalo me podseca na David Icke-a...koji je isto bio profi fudbaler,pa napustio karijeru i posvetio se drugim stvarima.

Ne samo profi kosarkas, nego najbolji igrac svetskog prvenstva 1970. godine, gde smo uzeli zlato...u konkurenciji gde su igrali Cosic, Skansi, Plecas, Daneu, Solman...

On je na svom primeru pokazao jos kao igrac sta misli o sportu...1972. godine kad je tim Portorika koji nas je dobio, a posle provaljeno da su dopingovani, i bio dogovor nasih da ne igraju... stigne direktiva od kuce da mora da se igra, on jedini odustao, zbog cega je zauvek izbacen iz reprezentacije...otisao je u Nemacku, i tamo imao neki ludacki prosek od preko 40 poena po utakmici... bio i sjajan student, doktorirao je... znaci ima pokrice za svoje price...

Ovo oko Novaka kenja...sto ne placa porez... da zaradjuje ovde, pa iznosi pare drugde, onda bi imalo smisla... zaradjuje u inostranstvu, nije nikome duzan... a deo tih para je ulozio ovde, dao 500k dolara prosle godine za poplave, ima humanitarnu organizaciju, otvara i obnavlja skole, pomaze izbeglicama... tu je Duci skrenuo u svojoj prici, devalvira neke druge teze koje stoje...

Inkvizitor
07-03-2015, 12:34
Ne samo profi kosarkas, nego najbolji igrac svetskog prvenstva 1970. godine, gde smo uzeli zlato...u konkurenciji gde su igrali Cosic, Skansi, Plecas, Daneu, Solman...

On je na svom primeru pokazao jos kao igrac sta misli o sportu...1972. godine kad je tim Portorika koji nas je dobio, a posle provaljeno da su dopingovani, i bio dogovor nasih da ne igraju... stigne direktiva od kuce da mora da se igra, on jedini odustao, zbog cega je zauvek izbacen iz reprezentacije...otisao je u Nemacku, i tamo imao neki ludacki prosek od preko 40 poena po utakmici... bio i sjajan student, doktorirao je... znaci ima pokrice za svoje price...

Ovo oko Novaka kenja...sto ne placa porez... da zaradjuje ovde, pa iznosi pare drugde, onda bi imalo smisla... zaradjuje u inostranstvu, nije nikome duzan... a deo tih para je ulozio ovde, dao 500k dolara prosle godine za poplave, ima humanitarnu organizaciju, otvara i obnavlja skole, pomaze izbeglicama... tu je Duci skrenuo u svojoj prici, devalvira neke druge teze koje stoje...

Mislim da je njegova osnovna teza, ne toliko plaćanje poreza ( i to) nego taj "krvavi novac" otet od sirotinje, reklamom muntinacionalnih kompanija, nerealnim zaradama. To je klasična postavka marksizma i komunizma. On nastupa s tih pozicija

mada sam primjetio da je on kao marsksist i komunist ujedno i žestoki nacionalist. Vidiš to kod Srba ima a kod nas su takvi u pravilu, hoću reć gade se ikakvog nacionalizma, dapače, on im je prvi neprijatelj..tako d ami ovaj lik dođe kao neki hibrid

Grunf
07-03-2015, 14:17
http://www.vecernji.hr/media/cache/c0/f9/c0f9d3f6c7ee51bf44c76ff6c09f8e58.jpg

budući broj jedan, koliko ja vidim snage mu uskoro neće falit za pet setova, ako nastavi ovako bildat mišiće i rast. :D

vidi se taj pogled kilera, to je ono što krasi sve šampione, to Čilkan nema niti će ikad imat.

jednostavno, dva potpuno različita karaktera, daju dva potpuno različita tenisača.

Slazem se iako je Goran pretvorio Cilica u prvaka. Ovaj to vec ima u sebi.

NorthStand
07-03-2015, 15:19
ja sam ga gledo prije godinu dana, puno je digo fiziku i igru. ako nastavi ovim tempom, mislim da za dvije godine gledamo top 10 igrača.

NorthStand
07-03-2015, 15:44
Mislim da je njegova osnovna teza, ne toliko plaćanje poreza ( i to) nego taj "krvavi novac" otet od sirotinje, reklamom muntinacionalnih kompanija, nerealnim zaradama. To je klasična postavka marksizma i komunizma. On nastupa s tih pozicija

mada sam primjetio da je on kao marsksist i komunist ujedno i žestoki nacionalist. Vidiš to kod Srba ima a kod nas su takvi u pravilu, hoću reć gade se ikakvog nacionalizma, dapače, on im je prvi neprijatelj..tako d ami ovaj lik dođe kao neki hibrid

skoro svaki srpski komunjara je takav, i nacionalist koliko i marksist, ajde nađi jednog marksista u hrvatskoj da je nacionalist. nećeš ga naći ni u gradu, a kamoli na selu. stvari su jasne, naši mamlazi su prvaci svijeta u retardiranom pogledu na svoj nacionalni korpus. mene kod te bagre najmanje smeta to što su komunisti, već to što su oni toliki očiti antihrvati, meni iskreno između njih i onih najradikalnijih četnika nema nikakve razlike, ista je to mržnja prema svemu hrvatskom i nacionalnom kao i kod pojedinih srba. ali za srbe razumjem da su takvi, jer nisu Hrvati, ovima ne mogu oprostit takvo ponašanje ni da živim sto života, baš zato jer su Hrvati. barem se tako idioti izjašnjavaju, ali svi jako dobro znamo kako se ponašaju i razmišljaju.

pogledaj kakve su reakcije u hrvatskoj na za dom spremni od navedenih, po tom pitanju između njih i četnika nema nikakve razlike zato ih ja ni ne radim, za mene oni i jesu četnici samo s petokrakom na glavi.

Humphrey
07-03-2015, 16:03
Izgubili 3:0 od Srbije,ali mislim da nitko nije ni primjetio, svi su zauzeti brojanjem Ćorićevih grand slamova.

Inkvizitor
07-03-2015, 16:19
:D

Ciniče stari a šta si očekivao. Poraz očekivan, šta ima veze što smo malo divanili o mlađahnom Čoriću..

Grunf
07-03-2015, 16:25
Kad naši to ne doživljavaju ozbiljno. Pošalju C momčad uvijek. :D

Humphrey
07-03-2015, 16:26
Do svakog poraza očekivano dođe kad uđeš u meč očekujući poraz.

Humphrey
07-03-2015, 16:28
Priče o mlađahnom Ćoriću me podsjećaju na vrijeme kad se razgovaralo o mlađahnom Čiliću. E to su bili dani,a možda je to samo nostalgija jer sam i ja tada bio mlađi.

Inkvizitor
07-03-2015, 16:31

Ne uvijek ali sad je bilo realno.

Nego prvi put gledam ovog Škugora. Preporučam mu da promjeni zanimanje. Hrvatskoj fali radnika na građevini a on ima potrebnu masu.

Humphrey
07-03-2015, 16:33
Ne uvijek ali sad je bilo realno.

Nego prvi put gledam ovog Škugora. Preporučam mu da promjeni zanimanje. Hrvatskoj fali radnika na građevini a on ima potrebnu masu.

Zašto, da dođe na gradilište i kaže mi ovo ne možemo nikako izgraditi,idemo kući.

Inkvizitor
07-03-2015, 16:37
Zašto, da dođe na gradilište i kaže mi ovo ne možemo nikako izgraditi,idemo kući.

:rofl budalo.

ne on ne bi bio glavni nego pomoćni radnik.

šalim se malo Franko. Bolje je igrati tenis.

Grunf
07-03-2015, 16:47

Pa je, pazi koju postavu imamo: Karlović, Čilić, Ćorić i Dodig. Ova prva tri mogu dobiti svakoga u singlu, a Dodig rastura u parovima. Imamo ekipu za osvajanje Davis kupa, a oni šalju nekakve juniore tam. To nema nigdje. Srbi se usrali, Đoković je prvo rekao da neće nastupiti, ali je vidio da je vrag odnio šalu i da bi ih mogli pomesti kod njih doma, a naši otišli kao ovce na klanje. To nemrem skužiti. :nezna

NorthStand
07-03-2015, 16:52
Izgubili 3:0 od Srbije,ali mislim da nitko nije ni primjetio, svi su zauzeti brojanjem Ćorićevih grand slamova.

za godinu dana, kad Borna osvoji prvi GS naslov u Wimbledonu, nećeš biti ovako sarkastičan i ciničan. :D

Inkvizitor
07-03-2015, 17:19
Pa je, pazi koju postavu imamo: Karlović, Čilić, Ćorić i Dodig. Ova prva tri mogu dobiti svakoga u singlu, a Dodig rastura u parovima. Imamo ekipu za osvajanje Davis kupa, a oni šalju nekakve juniore tam. To nema nigdje. Srbi se usrali, Đoković je prvo rekao da neće nastupiti, ali je vidio da je vrag odnio šalu i da bi ih mogli pomesti kod njih doma, a naši otišli kao ovce na klanje. To nemrem skužiti. :nezna

S Đokovićem u sastavu i sa svom četvoricom teško.

A nisu naši poslali ovu ekipu što su htjeli nego zato jer nisu imali izbora. Ovi su odbili igrat i šta su oni tu mogli. Karlović odavno igra pa ne igra, Čilić veli da je ozlijeđen a Dodig neće igrat ako ne igra Čilić.

NorthStand
07-03-2015, 18:53
hahaha kakva smijurija, stvarno jasno mi je da su odbili, vjerojatno bi s njima uboli bod možda i 2, ali sumnjam da bi došli do potrebna 3 za prolaz. jednostavno bolji su Srbi za Đokovića i to je to, kad ne budu imali broj jedan u reprezentaciji, tad neće biti favoriti i moći ćemo se nadat prolazu. u biti, kad Borna stasa za koju godinu, i s Đokom u sastavu imat ćemo šanse. sada teško, prezelen je Borna, a ovi ostali skoro da nisu vrijedni spomena, Čilić je toliko sklon oscilacijama da ništa čudno da mu je karijera takva kakva je, puna bljeskova i padova.

Justice
08-03-2015, 00:07
http://www.youtube.com/watch?v=ZRdAXby1okA&feature=youtu.be

NorthStand
08-03-2015, 02:28
pa ne zamjeram mu, pošto je rezultat bio jasan već nakon prvog dana, odmorio malo čovjek. :D

NorthStand
08-03-2015, 19:12
5-0 za Srbiju, a ništa čudno, s kakvim smo sastavom otišli sve je bilo jasno, nije ni čudo da su Srbi zadovoljni s nama i našim sastavom. unaprijed su upisali prolaz, a Đoko bi zbog angažmana u DC mogao imat problema u osvajanja GS naslova ove godine. ali vidjet ćemo, teško je izdržat taj tempo, nema to veze s fizičkom spremom ima tu puno i do mentalne snage, nije lako to sve izdržat stalno turniri i borbe za vrh. negdje moraš platit cijenu, napornog rasporeda.

NorthStand
12-03-2015, 05:56
http://www.scoreboard.com/hr/tenis/atp-singl/indian-wells/

Borna upo u glavni dio turnira, nakon dosta muke protiv Bjorna Fratangela, u drugom kolu kvalifikacija. bilo je 6-2, 6-1(pri rezultatu 3-0 za Bjorna dobivo je nekakvu pomoć fizioterapeuta, i kažu da je gležanj malo ozljedio, vidjet ćemo dal će s njime imat problema sutra kad igra protiv austrijanca Haider-Maurera.) i u trećem odlučujućem i najzanimljivijem setu je bilo 7-6, naravno sve sam pratio na screnu pošto nije bilo prijenosa, i naravno popizdio. jer je Borna izgubio servis, pa je bilo čini mi se 3-1, pa je došlo do 5-4 i servisa za meč Bjorna, i onda mu ludi Borna uzima servis u maniri najvećih, te ide na 6-5, nakon toga Bjorn servira za 6-6, i u Tie Breaku vodi 3-1, onda servisira Bjorn i dolazi od 3-1 do 3-4 u kratkom razdoblju jer uz dva točna servisa, Borna jednom griješi, i onda 4-4, pa 4-5 za Bjorna pa 6-4 tu sam bio siguran da će Borna izgubit meč, do tad sam se nadao preokretu. i onda spašava meč loptu broj jedan, i dolazi do 6-6 kad mu na njegov servis uzima za 7-6 Bjorn, i nakon tih 7-6 drugi put sam bio siguran da gubi meč. :rofl jer su išla dva servisa Bjorna, naravno ludi Borna i to preokreće, i umjesto poraza dolazi do ključnih 8-7, gdje na svoj servis pogađa za 9-7 u TBreku trećeg odlučujućeg seta!

nadam se da će sutra dobit ovog austrijanca, ali ždrijeb mu je papren, ako prođe ide na B. Tomića, a ako njega prođe ide na Ferrer-a koji je ove godine u odličnoj formi i raste na ATP ljestvi i opet je u top 10. ali mislim ako nekim čudom prođe ovu dvojicu, onda može bilo koga tući na turniru, pa i Đokovića i Federera, samo još je mlad i mislim da neće imat snage za takvo nešto, a ako ga bude mučio gležanj može se dogodit da i ispadne već u prvom kolu, tako da ne treba se zanosit prerano. neka prvo riješi austijanca koji je by the way 55 igrač svijeta trenutno, dakle mora se pazit. a ovaj Bjorn je bio 170 ali je prije dvije i pol godine osvojio juniorski RG. i ima svega 21 godinu, tako da me ne čudi što mu je bio najveća prepreka, i izbacio je kolo prije nositelja Elias G.

http://www.scoreboard.com/hr/tim/elias-gastao/pWUxlkbN/

IW je nešto poput 5 nepostojećeg GSlama, zato se svi ovako junački tuku da upadnu na njega. tako da, bilo bi dobro da prođe dva kola, i igra protiv Ferrera, zaradi nešto para i bodova, te stekne malo dodatnog iskustva. volio bi i da njega može proći, ali mislim da su mu šanse jako jako male, Ferrer ove godine igra prebolesno, a može ga realno i Tomić izbacit, i on je isto dobar igrač.

ali ovog austrijanca može tući, samo se nadam da će fizički biti spreman za taj meč.

Grunf
12-03-2015, 11:56
Baš si dobro dočaral napetost meča. :bravo Mogel bi biti radio komentator. :D

Inkvizitor
12-03-2015, 14:29
Borna se dobro teše ali preporučio bi mu da malo smanji gas. Očito da njegovo tijelo još ne može pratiti sve napore. Kužim da se momku žuri, ambiciozan je ali da ga ne zakači neka ozljeda pa da mu eventualno zajebe karijeru.

Tek je napunio 18..tolike godine igranja pred njim.

Humphrey
12-03-2015, 14:51
Ili neka promijeni nešto u svom treningu, jer ne bi smio naporno raditi,a nemati snage dovršiti neki meč.

sagitarius
12-03-2015, 14:54
Borna se dobro teše ali preporučio bi mu da malo smanji gas. Očito da njegovo tijelo još ne može pratiti sve napore. Kužim da se momku žuri, ambiciozan je ali da ga ne zakači neka ozljeda pa da mu eventualno zajebe karijeru.

Tek je napunio 18..tolike godine igranja pred njim.

Svi veliki sportaši su veliki već time što su svoj život posvetili tom jednom športu i to od najranijih dana...
Sjetimo se Nadije Komanechi, Đurđice Bjedov, Mihaela Šumahera, Karla Luisa... nitko od njih se nesjeća svog djetinjstva prije športa...
Osobno mi se dopada stil igre i pristup ovog momka, doduše, pogledao sam tek jedan njegov meč (mi iz nekih dijelova BiH nemamo uvijek na raspolaganju RTV kanale da bismo pratili hrvatski sport, uključivši i utakmice Hrvatske reprezentacije, pa valjda i zbog toga tražimo svoj TV kanal) i oduševio me je.

sagitarius
12-03-2015, 14:57
Ili neka promijeni nešto u svom treningu, jer ne bi smio naporno raditi,a nemati snage dovršiti neki meč.

Usput čestitke Humph za 4 tisučiti post...:naklon

NorthStand
12-03-2015, 15:24
Baš si dobro dočaral napetost meča. :bravo Mogel bi biti radio komentator. :D

ma ja se ufuram u te sportske vijesti, sve živo pratim, od obojke do nogometa. čak i hokej na ledu pratim, ali ne intezivno ko nogomet košarku tenis rukomet, ima sportova koje malo više pratim koji su mi zanimljiviji i oni koje pratim "krajičkom oka" malo manje detaljno. :D

tenis volim, onako intezivan je sport, i sve ovisi o tenisaču. zato mi je zanimljiv.

e da, nije riječ o gležnju, već da je dobio nekakve žuljeve i da je zbog toga imao problema u drugom i trećem setu. sumnjam da ih danas neće imat, ali možda će se bolje pripremit stavit neke flastere i šta već.

uglavnom, i ja mislim da bi trebao malo usporit da se ne podere ovako mlad, ionako ima vremena ne mora ovako žurit u top 10 kako to sad radi. ja vjerujem da i uz lagani tempo nastupa, i biranjem turnira može doći za dvije max 3 godine u top 10. samo pomalo, nema smisla forsirat, jer mu se može dogodit da si neki dio tjela načme ozbiljnijiom ozljedom koja ga može pratit do kraja karijere. a to je onda problem i za rezultate kasnije, tako da treba imat to u vidu nadam se da njegov trener Krajan i o tome vode računa.

ps... gore sam krivo napisao drugi set je bio 1-6 za Bjorna, a ne 6-1 za Bornu.

NorthStand
13-03-2015, 05:39
6-4, 6-4 za Bornu, fino skuplja bodove i pare. :D

ali sad ide na Tomića, on bi mogao biti velika prepreka, nadam se ne i nepremostiva. igra Borna stvarno dobro, ovo kako danas je igrao puno obećava, i mislim da je riješio problem s žuljevima jer se nije danas ništa žalio. austrijanac je zvao MTO, medicinsku pomoć početkom drugog seta, tako da mislim da je riješen da prođe i ovo 2 kolo, a onda Ferrer, pa da ga vidimo protiv jednog top 10 igrača, Tomić će mu biti odlična priprema, ako njega ne može dobit onda bolje da ni ne ide u ovom momentu na Ferrer-a.

Inkvizitor
13-03-2015, 10:36
Fin Bornin tenis. Čak je i servis bio dobar. Fino on to hendla a još je staturom i facom napola tinejdžer.

Al uporan ko mazga. I raste, zreliji je u reakcijama.

Humphrey
13-03-2015, 14:33
Ide Borna na divljeg klokana.

Humphrey
15-03-2015, 12:00
Čilić ispao u drugom kolu,za njega bi bilo bolje da je otišao u mirovinu nakon us opena, bolje od toga ne može,može samo gore,a gore je karijera koju je imao prije us opena.

Ćorić ispao od divljeg klokana,Borna ide putem Marina Čilića,a to i nije tako loše jer uz malo sreće negdje ga čeka grand slam,a onda uz malo pameti i mirovina.

Inkvizitor
15-03-2015, 12:09
Čilić ispao u drugom kolu,za njega bi bilo bolje da je otišao u mirovinu nakon us opena, bolje od toga ne može,može samo gore,a gore je karijera koju je imao prije us opena.

Ćorić ispao od divljeg klokana,Borna ide putem Marina Čilića,a to i nije tako loše jer uz malo sreće negdje ga čeka grand slam,a onda uz malo pameti i mirovina.

Borna je još mulac, ništa se tu još ne zna. Dosad je više nego dobar. Pa neće on sa 18 godina i par mjeseci mest sve redom.

za Čilića nije problem što je izgubio nakon duge pauze, problem je da je on ušao u meč ko da ga je netko puškom natjerao.

Nikad nisam vidio, a pratim tenis više od 30 godina da je netko bezvoljnije izišao na teren. Pognuta glava, govor tijela, reakcije,..sve bez ikakve volje a riječ je o Mastersu koji nosi titulu neformlanog petog Grand slama..

Šteta za Dodiga odigrao je dobar meč protiv Ferera ali i on ima tu falingu da ne zna završit meč. Imao je šansu ali nije je iskoristio. Ali sve u svemu odigrao je vrlko dobro. Ferer je ipak 8-mi igrač svijeta. Dobar je dodig. Da je Čiliću njegovo žar i borenost.

NorthStand
15-03-2015, 14:01

krivo razmišljaš Hump, ja se slažem s tobom da nam tenisači prošlih godina i nisu bili nešto. ali polako, nikome ništa nije palo s neba u rebra, pa neće ni nama a pogotovo ne Borni. da bi bio broj jedan, ili još bolje u top 10 mora on još ohoho poradit na sebi i svojoj igri. ali ono što je vidljivo već sad, je to da ima muda i da ima dobar način razmišljanja dok igra.

http://www.youtube.com/watch?v=lixYDb4TRj8

inače, @TomiK :evil je prije dvije godine dobio Đokovića u Perthu, TomiK je vrlo dobar igrač, to što je 32 na svijetu mnoge može samo zavarat. radi se o klasnom igraču, koji istina ima taj hendikep da mu je majka muslimanka. :D

npr ne znam jesi li pratio, ali imao je u prvom setu tri vezane brejk lopte, ali se TomiK :rofl spasio odličnim servisom(ima odličan prvi servis). a onda mu pri rezu 4-3, napravi brejk praktički na prvu ili drugu brejk loptu, i povede pet tri i servira za set. već tu mi je bilo jasno, da ima male šanse to preokrenut, ono što mi je po statistici bilo jasno, je to da ima očajan prvi servis 55 posto, ne može s takvim servisom igrat ozbiljan tenis. njemu treba minimalno 65 posto ubačenih 1 servisa, TomiK je imao 76. usporedbe radi, protiv Baghdatisa je Đoković imao toliko, a razbio ga je rezultatski gledano. dakle prvi servis ma šta neki srali, znači jako puno. nije Ivanišević bio glup, kad je bio jedan od najboljih servisera u povijesti. znao je koliko mu znači taj 1 servis, i forsirao ga je dok ga nije usavršio skoro do savršenstva.

jednostavno, treba imat i sreće, da bi se postalo top igrač. da te poštede ozljede, i da ti se otvori ždrijeb da osvojiš prvi GS naslov što mlađi, jer onda je sve puno puno lakše. mislim da je Borni najkritčnije razdbolje sljedeće tri godine, ako u tom razdoblju digne servis na kao što sam rekao 65 a poželjno je 75 posto, ako popravi forhend koji mu je dosta slab dio igre trenutno, ako zaigra malo ofanzivniji tenis češće izlazi na mrežu kad je u prilici da na nju izađe, a ne da forsira igru s osnovne linije i muči se nepotrebno, iako on misli da muči protivnika muči prvenstveno sebe, jer dugi poeni izmaraju i njega koliko i protivnika. tako da, mislim da samo treba malo korigirat neke stvari, i bit će strašan igrač, sigurno top pet za 3-4 godine. ali preduvijet je da napravio ovo što sam naveo, i da ga poštede teže ozljede naravno.

http://www.youtube.com/watch?v=f0vAKePWLJg

inače, ako ćemo već pričat i radit usporedbe, Đoko je s 19 godina bio šesdeset treći igrač svijeta, Đoko je s 18 godina laganini gubio protiv Safina, koji istina je bio strašan igrač i nezasluženo osvojio samo 2 GS u karijeri, ali to ti govori da za neke stvari treba vrijeme, nema ništa preko noći. pogledaj ovaj video iznad, pa sad reci da Borna igra nešto lošije(ako i igra lošije) s svojih 18 godina. ovdje je Đoku Safin razmontiro na proste faktore, jače nego Federer nedavno Bornu, s time da je Federer bio mušterija Safina.

http://www.youtube.com/watch?v=EoYaSlbPHig

Dodig je odigrao fenomenalan meč, i zaslužio je pobjedu, stvarno katastrofa imao ga je na konopcima u Tie Breaku trećeg seta, ali jebat ga, kad te neće onda te neće.

NorthStand
17-03-2015, 04:30
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/tomic-b-ferrer-d-2015/pjLrok6O/#detalji

a šta sam vam ja rekao za TomiK-a, izbacio je Ferrera, kad vidim tko je sve u top 20, a i ovaj Berdych da je u top 10 smrači mi se pred očima. TomiK ima puno bolje predispozicije, i zaslužuje biti minimalno u top 20, a vjerujem da će kroz godinu dvije dana dogurat u top 10.

Borna jednostavno nema dovoljno iskustva za ovakve igrače, pet godina je Tomić u profesionalnom tenisu, Borna je tek lani počeo igrat u seniorima, to se mora osjetit na rezultatu. naletit će on još dosta puta na zid, nadam se da će u Miamiu odigrat bolje, ali opet igra kvalifikacije i bit će problem proći sve to, a opet ovisi s kim će ga ždrijeb sastavit, dakle ova godina je Borni više neko zagrijavanje nego što će se naosvajat bodova. na GS turnire neka cilja, i ove 500ice i 250ice tu ima šanse dosta bodova skupit. ove masterse 1000, jednostavno nije još dorastao takvoj konkurenciji, tu se skupi stvarno sve što vrijedi u tenisu trenutno a onda su mu i šanse za prolaz bitno smanjene. Kokinakis je prošao u osminu finala, jer je imao solidan ždrijeb, vidjet ćemo kako će se nosit protiv TomiK-a u osmini finala, zanimljiv susret u svakom slučaju.

NorthStand
01-04-2015, 00:47
ne znam hoće li Dolgopolov dobit ovaj meč protiv Đokovića u Miamiu, ali ja na prosto ne mogu vjerovat da je on 71 igrač svijeta s ovakvim tenisom!

da se mene pita, odmah bi ga umjesto Berdycha stavio u top 10.

NorthStand
01-04-2015, 01:26
šteta, djelovali mi je da se Dolgopolov kao i Silić uplašio pobjede, Novak nije odigrao ništa posebno u drugom setu, ali Dolgopolov neobjašnjivi pad je kumovao povratku novaka u meč, i onda normalno gaženje od 6-0 u trećem, toliko puta već viđeno, Novaka treba demolirat kad je na aparatima, dozvolit njemu da prodiše, je isto ko i pustit gladnog tigra iz kaveza.

NorthStand
21-04-2015, 15:37
http://www.atpworldtour.com/Media/Video-Landing/*/Tennis/Media/Videos/Uploaded/2015/4/20/ATP-World-Tour-Uncovered-Borna-Coric.aspx

Borna sutra igra protiv Ive, u 2 kolu ATP Bukurešt 250(zemlja), navijam za Bornu ovaj Ivo je već za penziju s svojih 36 u guzici. :D

http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/rublev-a-verdasco-f-2015/8tlMQski/#detalji

Rublev demolirao Verdasca u prvom kolu ATP 500 Barcelona(zemlja), bit će odličan igrač Rus. 17 mu je godina tek, ali koliko sam skužio puno bolje igra na zemlji nego na ostalim podlogama. ako je sudit po rezultatima u juniorskoj karijeri, vidjet ćemo u budućnosti kako će mu ići u seniorima tek počinje.

Inkvizitor
21-04-2015, 17:06
Ovaj Rublev je strašan. Ko dijete izgleda a lupa bez pardona. I napada za razliku od Borne koji je više defanzivac.

NorthStand
21-04-2015, 17:53
Borna treba dobrog trenera, s pravim trenerom i on će naučit igrat više ofenzivno, ne može se danas u tenisu samo jakom defanzivom osvajat trofeje. Đoković Nadal Federer iz najboljih dana mu moraju biti primjer, a ne se ugledavat na nekakve defanzivce koji nikad ništa nisu napravili u karijeri, ali npr jučer je igrao protiv Strahovkog 1 set agresivno, i pomeo ga je, onda je u 2 počeo igrat više defanzivno i odmah problemi pa 7-6 izgubio taj set, pa u trećem opet ista igra ali ovaj put on 7-6 dobiva.

http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/coric-b-stakhovsky-s-2015/QcMwZV7N/#detalji

po meni, nema još fizički snage držat tempo dugo, i to mu je velika mana. ali dok god je svjež, melje. ovaj ukrajinac 50 na atp listi nije se mogao sastat s loptom u prvom setu, baš je igrao odlično Borna ko Rublev danas protiv Verdasca, samo što je Rublev nastavio i u drugom setu igrat jako i ofenzivno, dok je Borna u 2 iz meni neobjašnjivih razloga počeo opet igrat povučeno i defanzivno, mislim da je ključni problem taj što ne može fizički izdržat dugo taj tempo koji si nameće. treba njemu još 2-3 godine ATP karijere, da bi se digao na odgovarajuću fizičku kodinciju, bez fizike i pravog trenera koji će ga naučit neke stvari koje sad brlja, neće daleko od sadašnje pozicije.

ali ipak veseli činjenica, da ni Đoković u njegovim godinama nije briljirao, i slično je igrao ko Borna, može se to sve lako korigirat uz pravog trenera i dobru fizičku pripremu za koju godinu on će biti igračina. ali kažem, mora se nastavit razvijat, bude li stagnirao džabe mu talent. talent je samo pola puta do uspjeha, da bi uspio napravit bitan iskorak mora još puno radit na sebi i svojoj igri.

Inkvizitor
21-04-2015, 17:56
Pa ovaj Rublev izgleda prema Borni ko dijete. Borna za njega izgleda ko gorostas pa opet mali lupa bez pardona a nožice i ručice ima ko slamke i još je godinu mlađi.

dakle nije to to, ako ovaj može izlupat dva seta može i on.

jedino ako nema neki problem s kondicijom i disanjem.

NorthStand
21-04-2015, 20:27
da, to sam i ja primjetio, Borna je fizički vidno jači, ne bi smio imat te probleme, ali ja mislim da on još uvijek nije fizički na razini. i da će mu trebat još koja godina tenisa da stasa, i mi isto malo pretjerujemo s tim očekivanjima, ipak je on još mulac tek je navršio 18 godina. Rublev ima dobar stil igre, za oko izgleda ljepše njegoa igra od Bornine, ali ne bih rekao da će biti efikasniji od Borne kad jedan i drugi stasaju ko igrači, dakle za jedno 4-5 godina misilm da ako Borna bude razvijao se kako treba, malo tko bi mu mogao parirat, meni stvanro izgleda već sad u ovoj juniorskoj konkurenciji top 5 igrač, dakle kad odu ovi što su sad na vrhu a za koju godinu većina odlazi, Federer može eventualno još ovu sezonu privest kraju i odigrat još jednu, Nadal je izrauban žešće on može dvije tri godine u vrh glave vuć, najbolje stoji Đoković koji će tek navršit 28 godina a ima potencijala da zadrži ovaj nivo igre još 2-3 godine. ali ponavljam, sumnjam da će još dugo biti broj jedan, iako ima predispozicije za to mislim da kad ovi mlađi stasaju da će i njega i sve ove veterane izgurat u drugi plan. dakle pričam o periodu za jedno 3 godine, tad će Borna i ovi mlađi imat svi preko 20 godina, fizički će biti konstruirani a igrački više manje al pari svima koji su sad na vrhu. lako je sad poigravat se s ovim iz top 10, kad vidim da je Čilić ko prosiječni talent 9 igrač svijeta, to mi sve govori kakva je ovo era tenisa, i još uspije uzet GS na US openu. :D uz dužno poštovanje njemu, mislim da on nikad nije bio ovakav talent ko Borna, a ono najvažnije nije ga ni opravdao, jer zadovoljit se s time da si u top 10 kako se on zadovoljio, meni je nezamislivo. ono zašto već sad cijenim Bornu, zato jer otvoreno kaže da želi biti broj jedan već sad, dakle ne zanima ga biti 10 12 18 itd, koja je poanta toga ? pa valjda igraš i baviš se nečime da bi bio najbolji, normalno teško je biti najbolji, ali tome trebaš stremit! ja to kod Čilića nikad nisam primjetio, od juniora pa kad je prešao u seniore nikad nisam vidio tu glad i želju da bude najbolji, da osvaja više GS u godini kao najveći tenisči u povijesti. a bez toga, naravno da nema ni takvih rezultata. jer ako si nisi zadao to za cilj, onda teško da ćeš to i napravit. iako kao juniorski osvajač RG je dosta obećavao, jednostavno nikad nije nešto konkretno napravio do lani kad je uzeo taj prvi GS u 26 godini, a dovojlno je bacit pogled koliko GS titula je imao Federer Nadal ili Đoković u tim godinama, da ti sve bude jasno kako je on sam sebe limitirao i zato nikad ništa ozbiljnijeg nije ni napravio, meni pričat da je ozbiljno uzet jedan GS i time se zadovojlit je presmiješno, najviše mi je krivo to što znam da je imao drugačiji pristup da je mogao imat daleko više GS naslova, nije taj Đoković ništa pretjerano talentiraniji bio od njega, ali je puno više radio na sebi i puno veće si je ciljeve postavio pred sebe, i zato je danas na vrhu a Marin se zadovolja s time da je 9 na svijetu.

srećom Borna nije taj tip igrača, i on ipak razmišlja onako kako treba razmišljat jedan ozbiljni sportaš i takmičar, puca na najviše pa šta bilo da bilo, ali bitno da se tome stremi.

NorthStand
21-04-2015, 20:47
kod Borne defnitivno nešto ne štima, ali sve to što ne štima se da naštimat, zato sam optimist kad je on u pitanju.

treba mu kvalitetan trener, prekinuo je suradnju s Krajanom, sad treba dobro izabrat tko će ga vodit za dalje(sljedeće dvije tri godine, u razvoju karijere su mu jako bitne). samo da nije Bob Brett u pitanju. :rofl

https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11108859_1050801888283189_3046948808539247981_n.jp g?oh=f7df1450cee0a76619a777db9903c826&oe=55D69606

i bit će puno ovakvih reakcija na kraju meča, a ako bude Bob Brett u pitanju onda očekujem "eksploziju" ala Marin Čilić. :D

NorthStand
21-04-2015, 20:51
njemu treba trener koji će ga naučit da brže igra, da brže razvija svoju igru, i da brže završava poene, takvog bi mu ja preporučio e sad ko je taj koji bi ga to mogao naučit ne znam. ali sigurno da ima hrpa trenera koji mu mogu objasnit te stvari, i dovest ga do toga da brže igra i da brže završava poene, a ne da se muči i igra tri sata protiv tipsona kojeg je mogao lako poderat u dva seta.

NorthStand
22-04-2015, 20:21
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/karlovic-i-coric-b-2015/AB1NYZgJ/#detalji

izgubio Borna, ubio ga servisima Karlović u 2 i 3 setu, nema veze nek se brusi još je mlad i bit će još puno poraza, bitno je da igra što više mečeva.

NorthStand
22-04-2015, 22:53
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/fognini-f-rublev-a-2015/EBpye93h/#detalji

ista sudbina je zadesila i mlađahnog Rubleva, iskustvo je iskustvo, ma koliko mladost bila poletna i puna želje, ipak treba vremena da se dođe u poziciju da se pobjeđuju ovakve "iskusnjare" kao Ivo i Fabio. pogotovo je Fabio dobar na zemlji.

Inkvizitor
23-04-2015, 13:20
gdje je nestao Kyrgios.

kako je lani pomeo Nadala u Wimbledonu ja sma mislio da će dosad imat već koje finale Mastersa. Ozlijeđen nešto.

Ovaj Rublev kako udara lopticu a nema ni 18, ručice i nožice ko slamke, ogroman je potencijal. Logično je da je pao protiv Fogninija koji je zajeban igrač kad mu ide ali mali ima strašan potencijal.

NorthStand
23-04-2015, 15:15
http://www.atpworldtour.com/Tennis/Players/Ym/E/Elias-Ymer.aspx

Kyrgios je izgubio meč protiv ovog šveđanina u Barceloni 500serije prekjučer, ali igra i on i Borna u Portugalu već za tjedan dana, na zemlji tek otvoreni turnir 250 serije, ove godine će mu biti otvaranje, tako da već tu ima šansu da naleti na Kyrgosa, to bi bio dobar meč i test za Bornu, ali mislim da je u ovom momentu Kyrgos bolji igrač.

ne znam jesi gledao ovog tamnoputog šveđanina, mislim da će biti jeben igrač u budućnosti, isto top 10, udara snažno loptice brzo se kreće i brzo razvija igru, sve ono što ja govorim da bi trebao Borna radit on već sad radi stariji je svega pola godine od Borne. Borni treba trener koji će mu ubrzat igru, sporo igra, i slabo udara loptice ne može se tako protiv ovih igrača iz top 100 pogotovo top 50 bez puno muke pobjedit.

mora igrat brže, snažnije udarat loptice, nije on slabašan pa da ima opravdanje što samo pimpla lopticu nazad. npr ovaj Ymer ima sličnu taktiku udara non stop nazad brzo, ali kako jako snažno i duboke lopte a ne po sred terena. tako da je u drugom setu u Barceloni prije 20tak minuta imao 4-0 protiv Ferrera u drugom setu(1 set 6-3 za ferrera), i onda je Ferrer ubacio u brzinu više i završio set s 6-4(gotov meč). jbg, vidiš da ti mladi dečki od 18 godina ne mogu oni pratit tempo ovih starijih isksunijh igrača, nije to samo do Borne samo što se meni kod Borne ne sviđa to kako razvija igra, mora biti kreativniji snažnije udarat loptice i brže se kretat. znam da je tek 18 godina, ali on već sad mora težit takvoj igri usavršavat svoje nedostatke. npr u prvom setu kad je napado Ivu, dobio ga je, u 2 i 3 setu se povuko i onda je Ivo preuzeo kontrolu meča u svoje ruke, ne smije to radit, neka mu bude primjer Đoković on kad krene nabijat svoj ritam nabija ga do kraja, jebe mu se jel rezultat 1 seta 6-1 ili 6-0, u drugom setu nastavlja istim tempom.

Po meni Krajan je bio solidan trener, ne znam zašto je došlo do raskida već nakon par mjeseci, ali Borna se mora malo smirit u glavi ne može očekivat da će odmah dobit sve što zamisli. mora on još jako puno radit na sebi i svojoj igri, da bi uopće došao na razinu da se ravnopravno bori s najbojlim tenisačima svijeta, a kamoli da osvaja trofeje ko ovi najbolji Đoković Nadal Federer Murry itd.

NorthStand
23-04-2015, 15:23
gdje je nestao Kyrgios.

kako je lani pomeo Nadala u Wimbledonu ja sma mislio da će dosad imat već koje finale Mastersa. Ozlijeđen nešto.

Ovaj Rublev kako udara lopticu a nema ni 18, ručice i nožice ko slamke, ogroman je potencijal. Logično je da je pao protiv Fogninija koji je zajeban igrač kad mu ide ali mali ima strašan potencijal.

ono što mi se sviđa kod rubleva je kreacija igre, i snažni udarci, a sve to kao maloljetan radi. a izgleda ko da će ga vjetar otpuhat, i onda kad vidiš kako snažno udara shvatiš koja je to teniski potencijal, ali ne samo što snažno udara već ima odlinčnu kreaciju igre, ono što po meni Borna još uvijek nema. nema baš neke velike ideje u igri, odigra on tu i tamo dobar lijep poen, ali tek nakon što ga protivnik dovede u takvu situaciju, dok Rublev stalno kreira svoju igru to mi se sviđa kod njega.

Fognini je odličan igrač na zemlji, i puno bolji igrači od Rubleva bi imali problema s njime, Fognini je baš na zemlji zajeban, lani je pobjedio u Umagu Bornu također u tri seta u četvrtfinalu.

evo ti statistika meča, Kyrgios-Ymer.

http://www.tenisrezultati.com/atp/mec/elias-ymer-VS-nick-kyrgios/barcelona-open-bancsabadell-barcelona-2015/

Ymer spasio meč loptu Kyrgosu.

NorthStand
23-04-2015, 17:06
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/fognini-f-nadal-r-2015/EwTHmWH8/#detalji

šta ti je ovaj Fognini na zemlji, evo vodi protiv Nadala 1-0 u setovima(6-4), i u drugom je napravio kontrabreak iako je nadal vodio 4-2 maloprije.

NorthStand
24-04-2015, 14:11
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/t31.0-8/10264196_959843797378999_63725126007618492_o.jpg

:cool:

NorthStand
27-04-2015, 18:01
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/chardy-j-coric-b-2015/OhEQIYvG/#detalji

Borna razguzio vođu francuskog pokreta otpora, Le Pen će mu uručit orden za posebne zasluge u obrani Višijevske Francuske. :D

Inkvizitor
28-04-2015, 22:07
Ana Konjuh imala 6:0 za meč u tie breaku drugog seta i prosula to :zubo

A micica mala, neka se kali, na kraju je ipak dobila u trećem setu opet u tie breaku vrlo jaku i perpspektivnu Benčić. Bravo za malu.

Dobio i Dodik "Čorićevog" Maurera

NorthStand
28-04-2015, 23:25
Ana Konjuh mi djeluje ozbiljnije od Done Vekić, slavnoka je više "zajebantica", dok je dalmatinka Ana Konjuh "radnik" i mislim da će zbog toga imat bolje rezultate u karijeri.

NorthStand
30-04-2015, 04:19
https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10600510_1056133661083345_2532860497758016783_n.jp g?oh=d1865ebefc997763fd3b12a1bb3dcfcb&oe=55998C65

Borna se folira s direktorom turnira u portugalu(Estoril ATP250). :D

novi trener mu je...

http://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Johansson

http://www.youtube.com/watch?v=536yyv9rWno

možda i nije loš izbor, kad se uzme u obzir koliko je nervozan Borna, treba mu trener koji će ga malo smirit, previše nervoze pokazuje na terenu u posljednje vrijeme. nervoza zna biti i dobra, ali zna često i pokopat, tako da treba to dobro uskladit a šveđo bi s svojim smirenim pristupom mogao naučit Bornu da ne "divlja" i da manje žuri, tek mu je 18 a on bi već osvojao turnire. :D mislim stav mu je ispravan, ali polako nema potrebe srljat i brsljat, neka radi svojim tempom a rezultatit će doć prije ili kasnije, bolje prije ali ako bude i kasnije nije greda, ima dobru šansu postat i bolji od Ivaniševića, Čilića, a to znači prvi Hrvat koji će imat više GS naslova u svojoj karijeri.

Humphrey
30-04-2015, 19:45
Cure se mijenjaju svako malo,a ne treneri.

Trener mu i ne treba,kad već nema za trenera nekoga uz koga je odrastao.

NorthStand
30-04-2015, 22:38
kakva budalesina ovaj Ćorić, nevjerojatno što je on napravio u drugom setu, a imao je 2-0 i servis za 3-0, i izgubi pametnjaković s 7-5. a sudac maloprije sudio čisti ault portugalca kao dobru loptu, pa je Borna morao ponavljat poen i naravno izgubio servis i ovaj je poslje odservirao za 7-5. ali Borna je sam kriv, imao je sve pod kontrolom i u tom drugom setu svaki put napravi toliko gluposti, da mu svi protivnici u pravilu dobivaju drugi set. gotovo svi.

NorthStand
30-04-2015, 23:07
i sad u trećem ima 5-0, "krumpir" se smješi. sad meni nije jasno, zašto taj "manijak" u drugom setu igra blago je reć očajno iz meča u meč ?

stvarno mislim da će ga ovaj Johanson morat što šta naučit, jedini način da se digne na vrh, je taj da se malo smiri. i da ne srlja ko manijak.

NorthStand
30-04-2015, 23:19
garcia lopez u četvrtfinalu, mislim da je to u ovom momentu pogotovo na zemlji, predobar igrač za Bornu, ali bože moj kud sreće da se varam. u svakom slučaju, očekuje ga vrlo zajeban protivnik. osvajač zagreba, i u bukureštu je na zemlji igrao odlično, ne znam jel osvojio ali je bio jedan od boljih, a i ovdje igra vrlo dobro. tako da, bit će teško, ali Borna igra sve bolje i bolje, tako da mislim da ni njegovim protivnicima više neće biti lako kao prije dok je imao 16 godina. dvije godine razlike se ne čine puno, ali dovoljno je pogledat kako je Borna igrao s 16, a kako igra sad s 18, veliki je pomak u igri napravio i to je ono što raduje. ali još uvijek radi neke gluposti, koje će nadam se u bliskoj budućnosti znat iskorijenit iz svoje igre.

NorthStand
30-04-2015, 23:32
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/fognini-f-thiem-d-2015/xtMhHR7I/#detalji

Fogninia krumpirao austrijanac Thiem, priča se da je dobar tenisač, ali opet 6-3, 6-0 izgubit nakon što je izbacio Nadala na zemlji u Barceloni, stvarno bruka i sramota. tako da Borni se realno nema šta prigovorit, osim ovih gluposti koje iz samo sebi znanih razloga počne radit u drugom setu. taj drugi set mu je noćna mora, dam se kladit da će i sutra u drugom radit "dar mar". :D

Inkvizitor
01-05-2015, 08:59
kako je lupao ovaj Machado, kad tamo pogledam on 227 ili koji već igrač.

ja mislio neki mladac a tako i izgleda, kad on 31 godinu.

vidim nešto mi poznat, odem na google na ATp ranking, bio je 59-ti svojevremeno igrač. A dobro lupa.

Bornu pokralo neviđeno u drugom setu, loptica za podlanicu van linije a sudac sa stolice našao trga tko zna koje loptice. :rofl.

ne znam što glume na zemlji sa onim "hawkeyesom" pa se sudac mora spuštat da on odlučuje. Čak i na RG on postoji ali ne odlučuje, nego samo za gledatelje.

tako su Đokovića oštetili u finalu RG mislim kad mu je lopta dobro dtrala crtu a sudac se spustio sa stolice i pokazao aut. Vrlo bitna lopta na kraju seta, čak mislim da je bil set lopta ili za prednost. Đoković je na kraju izgubi taj set, poslije otišao u svlačionu ili taj centar za snimanje i vratio se i digao samo palac sucu. Gospodski se ponio. Nakon toga je nestao s terena i izgubio.

Čorić napreduje ali ima puno grešaka još. previše lopti baca u aut i to duboko u aut, pogotovo forhendom. Jako udara lopticu ali previše u teren, mogao bi i slabije udarati ali da malo više traži kuteve. To npr Rublev mali radi on udara i jako i traži kuteve, agresivan je nevjerovatno a izgleda da će ga malo jači vjetar odpuhati s terena.

Mislim da će mu ako ovako nastavi ovaj Rublev biti najveća, konkurencija. Mali je puno agresivniji a mlađi je još godinu dana. Mali Rus bi mogao biti turbo igrač ako ovako nastavi.

S ovom svojom igrom Čorić se previše troši, preduge izmjene i iako izgleda dosta jak , ima problema s tim grčevima izgleda.

Ali dobro sve je to dio škole. četvrtfinale je fina stvar a dalje što bude.

I Dodig je izvukao meč , težak meč protiv Lajovića, ide na Dimitrova a tu su mu šanse ipak male al barem se sputio ispod 100-tke na ATP-eu.

NorthStand
01-05-2015, 14:46
Dodig je bio odličan protiv Lajovića, bitno da uđe u top 100, po meni on kad bi bio konstantniji mogao bi bit oko 50 najboljih na ATP listi. jer ne igra ni on toliko loše, pa nedavno je zamalo dobio ferrera.

Borna je dosta popravio igru, po meni radi dobro, vidi se da se trudi ispravit neke nedostatke, ali njemu treba 2-3 godine teniskog sazrijevanja i puno ozbiljnih jakih mečeva kao ovaj jučer, da bi sazrio kao igrač.

Rublev istina ima jake udarce, i dobro kombinira napade, igra agresivnije i loptice gađa bliže crti, to se slažem da bi takvom stilu igre pogotovo na zemlji trebao težit i Borna. ali opet, ne bih rekao da u eventualnom srazu njega i Rubleva, Rublev u nekoj prednosti jer igra tako kako igra, agresivnije i okomitije. mislim da je Borna upravo dobar igrač, jer ima jaku defanzivu, a ofanzivu odnosno agresivnost u igri i napadački tenis uvijek može naučit kroz karijeru, ali da je recimo loš sad s 18 godina u defanzivi, nema teorije da bi bio blizu top 50. dakle defanzivni dio ako nemaš dobro razrađen već u tim najmlađim danima tenisa, dakle ne krećeš se dobro, ne vraćaš loptice dobro itd, ako ti to šteka s 18, poprilično sigurno je da će ti štekat i s 25, dok npr ovo što Rublev radi okomitija igra i jak forhend itd, to sve Borna može naučit kroz karijeru, ali bitnije je da je defanzivno već sad u tim najmlađim kategorijama top igrač. jer stvarno mislim da taj dio ako ti fali i ako nemaš smisla postavljat se defanzivno, džabe ti trener i sve teško se to uči. taj defanzivni dio je po meni ključan u igri, dal bi Đoković bio broj jedan više godina da nije defanzivno jak ? njegovo najjjače oružje kojeg se svi plaše je to, što praktički sve loptice koje protivnik s servisa ili osnovne crte uputi na njegovu stranu, Đoković vraća. to je glavno oružje Đokovića, defazivna moć, da vrati sve živo što dođe na njegovu stranu terena. i zato smatram da je bolje da je Borna bolji trenutno defanzivno, nego ofenzivno. a vidjet ćete da će tu ofenzivnu igru, s pravim trenerom i višegodišnjim iskustvom vrlo brzo naučit i steć sigurnost. suludo je to od njega očekivat s 18 godina, ne možeš po meni bit dobar u svim segmentima igre u tim godinama, nisu bili ni oni najbolji u povijesti ovog sporta, pa je suludo to očekivat od Borne.

njemu se nigdje ne žuri, zato sam i rekao da je dobro da je uzeo ovog hladno šveđana da ga malo smiri, nema potrebe da srlja i da se forsira bzv. ja znam da su neki osvajali s 18 GS titule, ali u današnje vrijeme to je SF, pokraj igrača kao što su Đoković Nadal Federer Murry itd, koji imaju jedno 50 puta više mečeva u svojim nogama i rukama, i sad ćeš ti njih tuć na GS, moš mislit. Becker je to uspio napravit, jer tad je tenis ipak bio drugačiji, mislim da će proći dugo vremena dok opet neki 18, 19, 20 godišnjak ne uzme prvi GS. vremena su se promjenila, tenis je danas puno brži i zahtjevniji fizički gledano sport nego prije, tako da to sve treba pratit kroz tu prizmu, a ovi top igrači imaju love da si naprave "dobar ritam" pripreme za sve važne turnire, što ovi mlađi nemaju to se ne može nadoknadit. Đoković da bi bio broj jedan, mora pazit na sve iti jednu sitnicu, od prehrane do pripreme, pa do vlastite psihe, puno je stvari koje ti mogu zakomplicirat tenisku karijeru ako se samo malo opustiš. ili nešto krivo napraviš, tako da treba biti ozbiljan, vidjeli smo i čilića kako mu se zakomplicirala karijera nakon onog doping skandala, i dobro je da je nakon toga uzeo US open mislim da je to bio božji dar zbog nepravednog tretmana koji je prošao, jer je dokazano da nije konzumirao doping. tako da, treba vremena za sve, ali opet bitno je nakon takvih komplikacija vratit se jači. pokazat svima da te to nije uzdrmalo, i da se ne nadaju lakim pobjedama protiv tebe.

back on subject, danas igra protiv garcie lopeza mislim da će mu biti izuzetno težak meč, garcia je osvojio Bukureš i Zagreb (atp 250) ove godine, i trenutno je 28 igrač svijeta mislim da mu je to najbolji ranking u karijeri, koji je ostvario ove godine. ima 31 godinu, i igra tenis svog života. zato mislim da su šanse Borni danas miminalne, ali možda nas i iznenadi, nije da ne može pobjedit i njega jer nije ni ovaj machado jučer igrao loše, dapače u pojedinim momentima sam mislio da je riječ o top 20 igraču. mislim da je na to utjecalo što je domaći igrač, i što je publika bila za njega.

NorthStand
01-05-2015, 14:56
e da, i Borna bi morao pazit da mu manje važnih loptica završava u out-u, nisu to po meni neki veliki out-i dosta blizu crta to pada, ali baš zato treba se potrudit da takve poene čim više pogađa, a ne da mu 3/4 takvih važnih loptica završi u out-u.

ali ponavljam, mlad je nezrel i u glavi i fizički i teniski, po meni on još u ničemu nije sazrio, iako se vidi da bi on najrađe već sad bio zrel igrač i fizički spreman da osvaja najvažnije turnire. ali ne ide to tako, ipak moraš proći puno ovakvih "miki maus" copy paste inkvizitor :D turnira, i poraza i pobjeda da bi došao u poziciju osvajat ključne turnire i bori se za najveće nagrade, dakle u poziciju u kojoj su danas ovi top 5 igrači Nadal Federer Đoković Murry Nishikori itd.

NorthStand
01-05-2015, 19:10
tip ima 5-1 u drugom setu, i servis za set, i naravno sad je 5-4 i gospon garcia servira za 5-5, nevjerojatno nešto, ako ima Boga dobit će ovaj set Borna jer ga je zaslužio, ima je dupli brejk i onda je doslovce vratio mrtvaca u žive.

NorthStand
01-05-2015, 19:19
ali kako je dobro igrao do 5-1, ako to niste gledali onda vam nemam šta pričat. i sad se opet malo diže, ali vidjet ćemo jel ima šanse za dobit ovo. previše je nervozan, mora se malo smirit.

tako je dobro igrao, da je publika na njegovoj strani.

šteta, izgubio je dobiven set, ali nema veze, klin se oštri od malena. :)

prvi set je nesretno izgubio isto, imao je par prilika za break i onda ga je brejknuo garcia. nema si šta Borna prigovorit za ovo danas, igrao je tako dobro da ga je publika ispratila ovacijama ko da je pobjedio.

bit će strašan igrač, samo neka nastavi ovako, i neka ga ovaj johanson malo smiri.

Inkvizitor
01-05-2015, 19:39
ovo mu je škola.

E moj Borna..Lopez ti svaki drugi servis jedva prebacuje preko mreže a ti mu vraćaš balone..nije sve u snazi udarca u usred polja to se lako vraća pa sve da ide 200 na sat.

treba trežiti što manje kuteve...ovo izgubit u drugom setu ...to je već previše..

NorthStand
01-05-2015, 20:03
uvukla mu se nervoza, točno se vidjelo da je htio na brzinu završit set, i to mu se debelo odbilo od glavu.

ali ovaj garcia, nemojte se začudit ako osvoji i ovaj turni, odličan je na zemlji.

ono što se meni kod Borne ful sviđa, je to što je borac za razliku od Čilića koji je bio i ostao mrtvo puhalo. pa on kad je osvojio US open, nije praktički nikakve emocije pokazao. to je ta razlika, po meni ključna između njega i Borne. neka se Borna živcira, bolje da se živcira nego da bude ko Čilić. gubiš meč, i ništa niti psuje niti guđa niti se ljuti na sebe, niti pokušava išta promjenit, nema mi goreg od toga pogotovo u tenisu gdje je dvoboj jedan na jedan, i gdje moraš sam sebe malo pogurat naprijed pa ako treba i dozu frustraicja izbacit iz sebe onda to napravi. kurac bi Đoković osvajao turnire, da sebi i publici s vremena na vrijeme ne jebe mater. možda se to nekome čini seljački, ali to je način kako se čovjek riješi negativnih emocija i usmjeri fokus na svoj tenis.

to jedino Ivaniševiću nije bilo od pomoći, ma koliko se on izbacivao tih negativnih emocija, uvijek je u njemu i dalje kipljelo. :D

http://www.youtube.com/watch?v=KdzqW_7--1M

osto bez reketa majstor. :smijeh

NorthStand
01-05-2015, 20:05
inače, šta je je, mali Borna ako ovako nastavi, bit će miljenik publike. Kyrgos je zajebant, pa ga zato već cijene, ali Bornu će cijenit iz istog razloga kao Nadala, jer je fajter. ima on tu potrebnu želju i borbenost u sebi, to svi vide, to ne možeš glumit.

NorthStand
01-05-2015, 20:08
http://www.youtube.com/watch?v=D1wUxb8VtW8

srpče lomi reket, na 3:50, znači i on je gledao kako to radi Ivanišević. :D

Goran je jednom pohvalio Marata Safina, da je to jedini tenisač koji se može ravnopravno natjecat s njime, u lomljenju reketa. :rofl

NorthStand
02-05-2015, 02:39
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/11146543_1057217584308286_4003928674671439814_n.jp g?oh=1c86f2d474bad35d848cef8db8ebdf02&oe=55CB7365&__gda__=1440022799_b6bb87e181b2c95a9d1bcaa5ebef807 7

za dvije tri godine, kad još malo naraste, pa tko će od straha izać protiv njega na teren ?

ja da me netko pita, hoćeš s Bornom na teren, iako nisam strašljive prirode, rekao bih ne hvala. čovjek tako jako stišće šaku, i pokazuje zube, da se i ja osjećam nesigurno. :D

NorthStand
03-05-2015, 18:20
https://igcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t51.2885-15/10950457_793176400718186_527548212_n.jpg

Borna i Ante, prezime im znate. :D

NorthStand
05-05-2015, 03:04
http://www.youtube.com/watch?v=qTG339bhUtM

NorthStand
07-05-2015, 01:33
http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2015/05/18/Madrid-Wednesday-Federer-Kyrgios.aspx

Kyrgos zasluženo dobio Federera, misilm da Federer s ovakvom igrom može očekivat jako loše rezultate u nastavku sezone, pobjeđivat će ga svaki motiviraniji igrač iz top 50. od koga je sve gubio u posljednje vrijeme, mislim da je definitivno vrijeme za mirovinu.

Kyrgosa je pomeo Gasgue u finalu Estorila, ok odličan je zemljaš, ali svejedno da Fed ovako odigra slabo, imao je 2-0 u drugom setu i od 2-0 do 3-2 za Kyrgosa je došao i izgubio taj 2 set na kraju u Tie breaku, kao i idući, sve u svemu mislim da nova generacija polako dolazi, i da će svi ovi iz vrha osim Đokovića polako počet pakovat kufere, jer ovi mlađi ala Kyrgos Rublev Ćorić Chung Kokinakis i slični sigurno neće čekat da se oni umirove, da bi uzeli koji važana trofej.

NorthStand
07-05-2015, 01:38
Ono gdje je Kyrgos definitiivno trenutno bolji od Borne, servis i forehand, to dvoje ima stvarno jako. ali je dosta nestabilan u glavi, i mislim da bi Borna i svi ostali mlađi igrači budući konkureti mogli protiv njega to iskoristit. vidilo se danas kad je izgubio drugi set, da puca po šavovima i svađa se s likom koji oglašava aut, pa s sucem se tri game objašnjavao, u svakom slučaju mislim da bi to svaki pametniji igrač u budućnosti mogao iskoristiti protiv njega. ali općenito, kad je smiren i kad diktira svoj tempo igre, za svoje godine igra odlično. ali vidjet ćemo, još je rano davat zaključke tko će u toj kategoriji 20 godišnjaka, dominirat u svijetskom tenisu, sigurno da Kyrgos neće biti sam na vrhu i da će imat nekoliko velikih rivala za osvajanje GS i mastersa, među njima gotovo sigurno i Bornu.

Inkvizitor
07-05-2015, 12:41
Kyirgios je trenutno jači od Borne jedno duplo. Al dobro i stariji je godinu i po.

Federer može još godinu ili koliko već nešto taljigat ali gotovo je to. Ko i Nadal.

Đoković je daleko ispred svih i može kompletirati GS jer su ovi potencijalni asevi još prezeleni za starog lisca.

NorthStand
07-05-2015, 13:59
Đoković može još 3 godine igrat na ovom nivou tenis, dakle može još puno toga osvojit u tom razdoblju, baš zato što su Nadal i Federer glavni konkurenti "out".

ne bih rekao da je Kyrgos duplo bolji, definitivno nije, Borna se diže ove godine i to jako brzo, igra sve bolje i siguran sam da bi imao Kyrgos dosta problema protiv Borne.

Kyrgos ima jak servis, to mu je najjače oružje, ali servisom se ne može dobit ozbiljne protivnike, forehand mu je dosta jači od Borninog, ali opet ponavljam Borna je po meni defanzivno dosta bolji, bolje se kreće od Kyrgosa i zato mislim da bi Kyrgos imao problema s Bornom. vrijeme će najbolje pokazat tko je tu tko, po meni Borna dobro radi, i ne bih rekao da je Kyrgos nešto puno bolji od njega, stvari su jasne za godinu i pol koliko je razlika između njega i Kyrgosa ja sam uvjeren da će mu biti totalno ravnopravan, kako je forehand igrao u Estorilu Borna po meni to je veliki napredak u odnosu na početak godine, zato i govorim Borni treba vremena da stasa, nije malo godina i pol razlike, oni nisu ni približno vršnjaci u teniskom smislu.

a i Kyrgos je znao gubit od svojih vršnjaka, čak i kineza, malo se preveliki hype radi oko njega, jer oni se i predstavlja tako ko velika buduća zvijezda tenisa, i sigurno da ima šanse biti u top 5 ali top 1 mislim da je to još prerano reć za bilo koga iz ove kategorije igrača 18-20 godina koji su tek počeli igrat ozbiljan tenis na ATP-u. Borna će za dvije godine, biti duplo bolji igrač, Kyrgos teško da može bolje od ovoga, može ali neće on nešto puno bolji biti za dvije godine nego što je sad, on je blizu svog maksimuma. jer servi ne može ništa bolje servirat kad mu je odličan, forehand također, mreža mu je malo bolja. ne znam dal si gledao, ali on protiv raspadajućeg Federera ima problema završit meč, pa taj Federer nije ni sjena igrača od prije 3-4 godine, smješno je da se uopće nadolazeće nade tenisa muče protiv njega, mislim da on ako se ne umirovi da će ga počet tući igrači iz top 100, a ne samo ovi iz top 50. nema ni snage ni brzine, nema ni koncentracije kad mu je potrebna, imao je dvije meč lopte jučer u tie breaku 3 seta, i nijednu nije iskoristio, nezamislivo za njega iz najboljih dana.

po meni Borna je jači defanzivno od Kyrgosa, a Kyrgos ofenzivno, vidjet ćemo svi daju prednost Kyrgosu već sad, ali ja se dam kladit da Borna ako bude radio kako treba, u budućnosti će imat više šanse za biti broj jedan. bolje je fizičke konstitucije, jako je sličan đokoviću, a pogledaj kako đoković danas dominira tenisom, a tko je to mogao zamislit prije 7-8 godina ? ponavljam, po meni građa Borne je puno bolja od Kyrgosove, i ako to ne iskoristi ko igrač protiv njega onda si je sam kriv. ne govorim o jednom ili dva susreta, već generalno o cijeloj karijeri, po meni Borna dugoročno gledano ima šanse napravit bolju karijeru od Kyrgosa, sad dal će napravit to ovisi najviše o njemu a ne njegovim protivnicima.

Inkvizitor
07-05-2015, 14:28
Pa taj Federer je dobio Bornu 6:3 6:1.

Borna ima problem da lupa svom snagom, ali pretežno usred terena a to je lako vraćat koliko god jako udareno bilo, ne traži kuteve i tako se iscrpljuje.

Ne mora svaka lopta bit svom snagom udarena da bude winer.

Što reći njegovih 5:1 i servis protiv Lopeza pa još dvije set lopte na Lopezov servis, pa opet svoj servis i na kraju pušiona.

Ima on još papat pure do igrača. Mislim i sad je on igrač. 53-ći je ali do vrha mora on masu toga posložit. A Kyrgios je po meni već tu, mada i on zna prosut. I on će imati još oscilacija.

NorthStand
07-05-2015, 18:28
da, ali zaboravljaš da je to bilo u dubaiju, gdje je dobio i Đokovića u finalu. i to sve na omiljenoj, "tvrdoj podlozi". Federer je jučer po meni igrao očajno, sramota da se toliko srozao, da mu igrač poput Kyrgosa odvlači u treći set, to je dokaz da on još neće dugo ozbiljno igrat tenis. prije par godina, kyrgosa bi stuko u papar.

Kyrgos je danas izgubio meč protiv Isnera, igrao je dobro, ali opet ponavljam i Kyrgos i Borna kad nalete na mlađeg iskusnije i svježeg igrača nemaju šta tražit još protiv njih, još će se oni puno poraza nagledat dok ne osjete čar rutinskog pobjeđivanja kao Đoković trenutno.

evo taj Đoković je izgubio Dubaji protiv feda, gledao sam meč i bio sam uvjeren da nema šta tražit u Indian Welsu i Miamiu, a tip dobije tri mastersa 1000 serije i još je osvojio prvi GS sezone AO. Đoko odlično tempira formu, i zna kad treba dati "gasa", i na tome mu se mora čestitat. ne znaju svi igrači, pravilno birat turnire, i dizat formu na vrijeme za neku važnu seriju turnira kao on.

ali ponavljam, po meni Đoko dvije godine još može biti ovako dominantan, a onda i on polako počinje svoj pad, ne možeš ti s 30+ na leđima igrat ko s 20+ jednostavno to se mora osjetit, federer ove godine navršava 34 i mislim da je on svoje "odsvirao".

Kyrgos je u ovom momentu sigurno kompletniji igrač od Borne, i zato ne bih volio da se sretnu ove, već iduće godine, kad će po meni Borna biti za još jedno 20 posto bolji igrač nego što je sad.

ali ne znam jesi li pratio početak sezone od Borne, osjetno bolej igra u odnosu na početak godine, popravio je servis forehand da ne govorim, a i bolje se kreće, igra na mreži mu je slaba, tu je isto Kyrgos dosta bolji od njega, dakle naravno da ima elemenata u igri gdje je slab i da na tome mora puno radit, ali tek mu je 18 godina i sad od njega očekivat da će igrat ko ovi što imaju 20 ili 22 tj 24 godine je suludo, a da ne govorim da je suludo uspoređivat njega i Đokovića kad je Đoković skoro 10 godina stariji što znači da ima 10 + godina profi karijere više. po meni pravi tenis Borna neće počet igrat do svoje 22 godine, kad navrši 22 onda ćemo moći pričat jel tu riječ o nekom ekstra talenut i šampionu, ili o samo vrlo dobrom talentiranom igraču koji iako ima talent neće znat baš previše GS osvojit, zato i govorim sve je na njemu. po meni ono najvažnije ima, ima muda i ima jaku glavu, a to je ključno. to je ključnije nego teniska igra trenutno, jer se igra uvijek može usavršit i uvježbat, a muda ne možeš naučit imat ako ih nemaš. mentalno stabilnost u glavi ne možeš naučit ako je nemaš, po meni iako nekad pukne ko Kyrgos djeluje mi mentalno stabilniji od njega, i mislim da bi tu dugoročno gledano moglo biti prevaga na njegovu stranu, ali opet ponavljam smješno je sad pričat o top 1 kad su ion i Kyrgos još mulci, to nitko sad ne može predvijet kako će njima se razvijat karijera, po meni on i Kyrgos su dali "naznake" da će biti top igrači s dvije pobjede protiv najvećih igrača današnjice, Kyrgos je dobio Nadala i Federera, a Borna Nadal i Murya, iskreno mislim da je Mury trenutno bolji igrač od Federera koji je u padu i mislim da ako nešto bitno ne popravi, da će nastavit bilježit poraze u 2-3 kolu GS. i ovih turnira iz 1000 serije. ono gdje ima šansu nešto napravit, su mu turniri atp 500 i 250 serije ali i tu mislim da se neće baš naosvajat previše titula, jedva je osvojio istanbul nedavno atp 250 na zemlji. po meni loše igra, ali svejedno Kyrgosu svaka čast, jer treba prije svega mentalne snage imat za pobjedit igrača koji ima takvu reputaciju u povijesti tenisa kao Federer. ali Federer godinama bilježi loše rezultate, zadnji GS osvojio daleke 2012. čovjek je u stalnom padu, i preporučam mu da se umirovi, jer ionako je pobrao pola GS naslova zahvaljujući rupetini u svijetskoj povijesti tenisa, od 2000-2005, praktički nije imao konkurenciju u tom razdoblju. onda se pojavio rafa, pa nakon rafe đoković i to je to, jedina dva ozbiljna konkurenta je imao zato je i osvojio 18 GS, i po meni neopravdano nosi titulu najveći !

najveći je Sampras, jer je po meni igrao u najvećoj konkurenciji tenisa u povijsti, koji su sve igrači igrali od 1990-2000 dovoljno je samo to pogledat, i šta je sve osvojio Sampras i sve je jasno.

NorthStand
07-05-2015, 18:30
Pa taj Federer je dobio Bornu 6:3 6:1.

Borna ima problem da lupa svom snagom, ali pretežno usred terena a to je lako vraćat koliko god jako udareno bilo, ne traži kuteve i tako se iscrpljuje.

Ne mora svaka lopta bit svom snagom udarena da bude winer.

Što reći njegovih 5:1 i servis protiv Lopeza pa još dvije set lopte na Lopezov servis, pa opet svoj servis i na kraju pušiona.

Ima on još papat pure do igrača. Mislim i sad je on igrač. 53-ći je ali do vrha mora on masu toga posložit. A Kyrgios je po meni već tu, mada i on zna prosut. I on će imati još oscilacija.

i slažem se ovo da nabija lopticu previše, da ne traži kuteve da ne igra okomito, to će morat promjenit, jedva čekam da ga taj johanson preuzme, vidi se da malog treba "brusit" ali da ima potencijala i da bi mogao biti igračina, je vidljivo iz aviona. samo u pravim rukama, on može postat vanserijski igrač, to je ključ da ga treniraju dobri treneri i da ga mimoiđu ozljede i mislim da bi mogao imat paprenu karijeru. i ono najvažnije, puno miliončića na računu. :D

Inkvizitor
10-05-2015, 17:10
Čorić izgubio u kvalifikacijama Rima od Lajovića 6:1 6:4.

ne samo to nego je jučer u prvom kolu kvalifikacija gubio 1:0 u setovima i u trećem setu spašavao par meč lopti protiv nekog 380-og na svijetu Salvatore Caruso-a

kolko on pure još papat..auuuuuu..do igrača..53 mjesto je previše trenutno za njega..negdje oko 100-150 , prije oko 150-tog mjesta, na rang listi to je već realnije..

NorthStand
10-05-2015, 20:02
je slažem se, ovo danas mu je stvarno teški debakl, a ovaj talijan ipak igra doma pa to mogu razumjet. ali ovo danas, usro se šta drugo reć ? ne mogu se otet dojmu, da naši kad igraju protiv srba nisu svoji, a i sigurno da Borna još nema kontinuitet rezultata što i nije čudno za njegove godine. evo Mury gazi Nadala u finalu Madrida 1000 masters, a prije dva i pol mjeseca ga Borna pobjedio u dva seta poprilično lako, jbg, ovisi puno i do forme i do tvog trenutnog mentalnog stanja. očito je Borna nakon Estorila pao, umjesto da se podigao u formi. po meni treba kvalitenog trenera, ali s 18 godina od njega očekivat nekakvu robusnu igru je suludo, jednostavno treba mu vremena, ono što mi se ne sviđa kod njega što previše odugovlači završit poen predugačko igra u smislu vremena, iscrpljuje se nepotrebno, neka pogleda malo kako Đoko poene završava ekspresnom brzinom, i kako si štedi energiju i zdravlje za "važnije" mečeve. svaki meč je važan, ali zna se koji su "najvažniji" oni u četvrftinalu polufinalu i finalu svakog turnira.

a i ovaj Lajović je nedavno izgubio od Dodiga u Istanbulu u osmini finala, ali dobar je zemljaš, igra dobro na zemlji zato je i dobio Bornu, sumnjam da bi ga ovako lako pobjedio na tvrdoj podlozi koja više odgovara Borni. iako Borna po meni mora radikalno promjenit svoju igru, mora naučit igrat brže jače i preciznije, a ne samo pimplat lopticu nazad, ako on misli biti GS pobjednik mora ubrzat svoju igru i natjerat protivnike da čim više griješe, a to ne može s ovakvom igrom kakvu sad igra.

ali vidio si onog Machada nedavno, tko bi rekao da je taj lik 200 i neki na ATP ? aj bih ga bez beda stavio u top 50, ta ranking lista je često nepravedna, imaš puno boljih igrača u 200-300 na svijetu, nego u top 50.

Inkvizitor
10-05-2015, 20:07
Ma nema to nikakve veze sa Srbima..čuj Srbima, pa Lajoviča je Dodig nedavno dobio..to nema nikakve veze.

To što je Đoković dobio 12 puta Marina to samo znači da je puno puno bolji igrač.

Nije problem što je izgubio od Lajoviča jer je to solidan igrač sa ipak nekim iskustvom nego što je sinoć zamalo spšio od 380-tog

Nije Borni to prvi put..i u Dubaiu je ispao u kvalifikacijama od 300 i nekog pa ušao kao lucky looser u glavni ždrijeb pa onda dobio Murray-a i došao do četvrtfinala.

NorthStand
10-05-2015, 20:22
ma meni nije jasno kako ne kuži da se atp ranking diže upravo na ovakvim igračima, dakle igračima od atp 50-400. to su igrači koje treba rutinski dobivat, da bi bio top igrač. ako od njih gubi, a pobjeđuje nadala i murya, šta će od toga imat u karijeri ? baš ništa.

ali još je mlad, po meni prerano je on postao "zvijezda" svijetskog tenisa, i to mu sigurno škodi na neki način. nemoguće je oduprijet se svom tom medijskom senznacionalizmu, a onda misli lutaju na neke druge sporedne stvari, trebat će vremena da se usredotoči samo na tenis i da se posveti samo svojoj igri, jer to je ono što rađa šampione. posvećenost, a ne zajebavanje pred tv kamerama.

iako za svoje godine puno obećava, i najviše je rangiran 18 godišnjak na ATP-u, Kyrgos je skoro dvije godine stariji od njega, ali ako nastavi ovako neće daleko dogurat, mora promjenit prije svega igru, ne može igrat toliko defanzivno mora brže završavat poene i riješavat se loptice ranije, ne vraćat stalno na reket protivniku, servis forhend, igra na mreži, sve mu za sad nije na onoj razini na kojoj treba biti ako misli igrat ozbijan tenis jednog dana, ali ponavljam ipak je riječ o 18 godišnjaku koji je za sad ostavario obećavajuće rezultate, koji ne moraju ništa nužno značit za njegov budući razvoj, točnije ove godine su najosjetljivije u teniskoj karijeri, za dvije do tri godine ćemo biti pametniji i znat dal je on igrač za velike domete, ili igrač za top 10 ko Čilić.

NorthStand
10-05-2015, 20:27
kako Mury ubija Nadala, kralj šljake je mrtav, živio kralj. :naklon

NorthStand
10-05-2015, 23:29
http://www.vecernji.hr/tenis/andy-murray-pobijedio-rafaela-nadala-sa-63-62-i-osvojio-madrid-1004802

inače nisam ljubitelj Murya, jer je britanac, znam da je škot ali tko nastupa za britaniju moj je neprijatelj. ali on je tako lijepo igrao ovaj turnir, da bi bilo nepravedno da ga nije osvojio. čestitke još jednom, treba znat "pomest" Nadala u Madridu na zemljanoj podlozi.

od sad Murya zovem, "brat pegla" s pdforuma navijači mi je dao ideju za novi nadimak Muryu, stvarno pegla. :D

NorthStand
12-05-2015, 17:32
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/lopez-f-kyrgios-n-2015/QaZL9Ek6/#detalji

inkvizicijo, tvoj ljubljeni mezimac izgubio. :D

NorthStand
12-05-2015, 18:26
https://pbs.twimg.com/media/CERirDTWMAAYY7v.png:large

nije loše za 18 godišnjaka, samo neka on nastavi ovako, i nema zime za njega, ove godine neka uđe u top 50, a dogodine u top 30 i nema greške.

bitno je da stalno napreduje na ATP ljestvici, i tako sve dok ne dođe do broja 1 za pet godina. :zubo

Humphrey
12-05-2015, 19:40
Čilić ne dopušta da mu osvajanje grand slama pokvari karijeru.

NorthStand
12-05-2015, 22:48
Čilić ne dopušta da mu osvajanje grand slama pokvari karijeru.

http://i41.tinypic.com/2i21zpv.gif

DzoniBG
13-05-2015, 12:20
ma meni nije jasno kako ne kuži da se atp ranking diže upravo na ovakvim igračima, dakle igračima od atp 50-400. to su igrači koje treba rutinski dobivat, da bi bio top igrač. ako od njih gubi, a pobjeđuje nadala i murya, šta će od toga imat u karijeri ? baš ništa.

ali još je mlad, po meni prerano je on postao "zvijezda" svijetskog tenisa, i to mu sigurno škodi na neki način. nemoguće je oduprijet se svom tom medijskom senznacionalizmu, a onda misli lutaju na neke druge sporedne stvari, trebat će vremena da se usredotoči samo na tenis i da se posveti samo svojoj igri, jer to je ono što rađa šampione. posvećenost, a ne zajebavanje pred tv kamerama.

iako za svoje godine puno obećava, i najviše je rangiran 18 godišnjak na ATP-u, Kyrgos je skoro dvije godine stariji od njega, ali ako nastavi ovako neće daleko dogurat, mora promjenit prije svega igru, ne može igrat toliko defanzivno mora brže završavat poene i riješavat se loptice ranije, ne vraćat stalno na reket protivniku, servis forhend, igra na mreži, sve mu za sad nije na onoj razini na kojoj treba biti ako misli igrat ozbijan tenis jednog dana, ali ponavljam ipak je riječ o 18 godišnjaku koji je za sad ostavario obećavajuće rezultate, koji ne moraju ništa nužno značit za njegov budući razvoj, točnije ove godine su najosjetljivije u teniskoj karijeri, za dvije do tri godine ćemo biti pametniji i znat dal je on igrač za velike domete, ili igrač za top 10 ko Čilić.

Po meni, decko ima pobednicki mentalitet, borben je, ima muda... to je najvaznije...

Ono sto mora pod hitno da unapredi je servis i forhend... to su dva najvaznija udarca... ako ti to nije snazno, u velikim si problemima... defanziva moze nekad da uradi posao, ali kad tad ce ti doci raspolozen udarac, ima da te siluje...

Klinac je jos, treba imati razumevanja za oscilacije, ali mora vremenom to da smanjuje, i da napravi bar jedan veliki rezultat pre 20-te godine... tu se vec gradi samopouzdanje...

http://www.youtube.com/watch?v=VZCss6VxJnU

2007. Miami... Novak 19. godina, tad je uzeo prvi Masters... pogledaj kakav je ovo tenis... zadnji gem u mecu je ludacki... tad je igrao dosta ofanzivnije nego danas...

Mora da imas forhend... Bornin trener mora da mu to izbrusi...nema od pimplanja leba...

NorthStand
13-05-2015, 15:05
a čudi me da Borna nema baš jak forehand, backhand mu je odličan, ali forehend je važniji u igri.

i servis mu je solidan za njegove godine, ali na njemu mora radit, npr Kyrgos ima osjetno razorniji servis.

ali srećom servisima se ne može pobjeđivat u kontinuitetu, nije dovoljno imat samo dobar servis, važnije je kako igraš kako se postavljaš u određenim situacijama kad ti protivnik vraća loptice itd.

po meni Borna neće gotovo sigurno uzet masters prije 20, ipak je danas konkurencija za tako mlade i neiskusne igrače dovoljna da su im šanse minimalne za to. eto Kyrgos ima već 20, pa ispada u 2,3 kolu mastersa.

teško je danas doći do finala mastersa, a kamoli ga uzet prije 20.

po meni realnije je 22 godine, nego 20, ali vidjet ćemo sve ovisi o Borni kako bude radio na sebi i svojoj igri, možda već za dvije godine bude u stanju osvojit neki turnir masters serije.

ali realnije je 22 godine, njemu treba puno više iskustva i puno bolja igra da bi uzeo bilo koji turnir masters serije.

realnije je očekivat da će uzet neki turnir ATP 500 ili ATP 250 do 20, nego neki Masters. a o GS da ne govorim, da bi osvoji GS mora imat daleko daleko bolju igru nego što je sad ima.

zato i govorim do 22 godine kad je on u pitanju, nema se šta nešto pričat on još ima jako dug put pred sobom da bi se davalo zaključke o kakvom je igraču riječ. za 3-4 godine bit ćemo svi pametniji, za sad kao što sam rekao puno obećava, ali bilo je i igrača prije njega koji su puno obećavali pa i nisu napravili Bog zna kakvu karijeru.

rezultati su jedino mjerilo nečjeg uspjeha, mora biti gladan uspjeha ko Đoković Nadal i Federer, mora željet više od svih ostalih biti najbolji i mora svoju igru brusit iz godine u godinu da bude barem 20 posto bolji igrač, da bi postao jedan od najozbiljnijih igrača, a za biti broj jedan moraš imat i dozu sreće. neki su čak i bili broj jedan neko vrijeme, pa se opet nisu naosvajali baš ko Đoković Nadal i Federer, dakle puno je tu stvari na koje treba obratit pozornost, ali definitivno da su ovo najosjetljivije godine kad je on u pitanju. od 18-22 godine se radi samo na toj fizičkoj i tehničkoj pripremi za vrhove, a onda u fazi od 22 godine već mora biti u fazi da pokaže koliko stvarno vrijedi. ako s 22 ne bude u prilici osvojit GS, ili Masters bilo koji, onda je očito da neće ni s 24 ili 28. o tome se radi, zato sam i rekao da treba vremena, ali ipak se radi o drugačijem karakteru od Čilića, tako da mislim da će Borna ipak napravit proboj do vrha za razliku od njega, i možda uz malo sreće i puno naporno rada jednog dana i biti broj jedan. ali sad je to predaleko, i ne treba se još zanosit takvim idejama, jer je tek doslovno na "početku puta".

NorthStand
13-05-2015, 15:14
i definitivno je pimpler, mora se toga riješit, od samog pukog vraćanja loptice protivniku na reket, kruha nema. pogotovo ne za biti broj jedan, s takvom igrom neka zaboravi taj broj jedan.

npr kako je igrao protiv španjolca Garcie u drugom setu u četvrtfinalu Estorila 250, tako mora igrat stalno, a ne samo u pojedinim trenucima, dakle do 5-1 i servisa za set, jer je uspio izgubit taj set s 7-6. :D

kakav majstor, majke mi još ne ide u glavu kako netko može izgubit 5-1 i servis za set. :facepalm

ali vidi se da je odličan, kad ima svoju igru i kad se opusti, ima baš momente kad se može uživat u njegovom tenisu, ali veći dio susreta je pasivan i to mi se ne sviđa. morat će poradit na tome, pa valjda vidi kako Đoković Nadal i Federer osvajaju titule, sigurno da ne osvajaju samo s pimplanjem loptice nazad, i defanzivom.

ps, Đoko je ovdje stvarno dobro igrao, iako mu je stil igre više manje isti i s 19 i sada. djeluje malo ofenzivnije ovdje, češće napada. to mora i Borna promjenit u svojoj igri, mora nametnut svoj tempo i napadat.

NorthStand
13-05-2015, 15:31
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/garcia-lopez-g-dolgopolov-a-2015/0vHXkHa2/#detalji

inače ne sjećam se da je itko ove godine na zemlji, protiv garcie imao rezultat u bilo kojem setu 5-1 i servis za set ?

http://www.scoreboard.com/hr/igrac/garcia-lopez-guillermo/vPKBx1wC/

evo dobio je u rimu već Čilića i Dolgopolova, ajde što je dobio Čilića, ali Dolgopolov je stvarno dobar i dobio ga je lagano u dva seta.

želim reći, da Borna ima svoje momente kad pokazuje da je klasa, ali to su još uvijek samo momenti, da bi postao ozbiljan igrač mora imat kontinuitet takve igre, a ne samo povremene bljeskove.

Inkvizitor
13-05-2015, 17:03
ne kužim tu priču da se danas ne može osvojiti GS ili Masters sa 18-19.

Može, samo da ima pravih mahera.

Kad je mogao Becker sa 17 u onoj konkurenciji što ne bi danas.

pa nisu onda klinci bili supermeni. Ili možda jesu.

Borna treba još pure papat do igrača. Ovo 53-će mjesto je danas iznad njegovih mogućnosti. Je on dobio Nadala i Murray-a ali to ne mora ništa pšreviše značit. Gubi on od 300-tog i više ili spašava meč lopte.

takve ogromne oscilacije nisu baš "obećavajuće" bez obzira na godine.

Još malo pa 19 godina. Momčina moraš bit u to doba i razbijat snagom.

NorthStand
21-05-2015, 19:41
Borna u polufinalu Nice, iako ne igra dobro, po meni imao je i sreće, u drugom kolu je trebao igrat protiv Tomića ali je ovaj predao crnoputom francuzu, kojeg je on dobio u 2 kolu, onda u 3 kolu dakle danas je trebao igrat protiv Simona, pa je dobio ovog Duckwortha, sve u svemu otvorilo mu se, ne bi bilo loše da dođe do finala, to bi mu za ranking puno značilo.

ušao je prvi put u karijeri u top 50, i očekujem veliku feštu u parisu nakon što prođe dva kola. :D

otprilike bi to bio najbolji opis njegove trenutne igre na zemlji, no pobjedama se ne gleda u zube, pa neću ni ja ali smijem izrazit svoje mišljenje. mislim da bi ga mali Rublev poderao samo tako na zemlji trenutno, iako generalno gledano nije bolji igrač od njega.

dakle feštari šta se čeka, tko plaća rundu, vi ili ja ? :D možda najbolje grunfek, ipak je on zagorec i voli piti, i častiti. :de

NorthStand
26-05-2015, 04:17
http://www.scoresway.com/?sport=tennis&page=match&id=134831

Borna prošao u 2 kolo RG, sad ga čeka teži protivnik Robredo, ali nadajmo se prolazu. Čilić igra danas, iako ima dobar ždrijeb mislim da neće daleko. više mi je "napet" Borna, koji ipak pokazuje borbenost u presudnim trenucima svakog meča, za razliku od Čilića Karlovića Dodiga i ostalih naših predstavnika, koji kad izađu na teren se ponašaju kao da su došli rekreativno odigrat neki meč, a ne na GrandSlam turnir na kojem mogu puno zaradit i puno popravit svoj ranking.

Grunf
26-05-2015, 14:15
Čilić rutinski dobio 3-0 u setovima Robina Haasea.

NorthStand
26-05-2015, 14:19
ma tog hasea i Borna rutinski pobjeđuje, on je prosiječan tenisač, Čilić ima dosta lak ždrijeb do četvrtfinala i trebao bi doć do njega, ali poznavajući njega mislim da će "zapet" negdje po putu.

Inkvizitor
27-05-2015, 16:02
Lučićka opet dobila Halep na GS. Lani na US Openu i danas opet. :D

NorthStand
27-05-2015, 18:39
http://www.vecernji.hr/tenis/mirjana-lucic-nakon-pobjede-nad-simonom-halep-emotivna-sam-pustila-sam-nekoliko-suza-1007696

da joj stari nije uništio mentalno i radio probleme u zenitu mladosti, siguran sam da bi bila top 3 tenisačica a neko vrijeme možda i broj jedan. šteta, mogla je napravit veliku karijeru da nije bilo tog ludog starog.

ali šta je tu je, i ovako nas obraduje tu i tamo, definitivno kad se uzme u obzir šta je sve prošla u karijeri zaslužuje naklon, pogotovo što nakon svih problema koje je imala nije odustala od tenisa.

NorthStand
27-05-2015, 18:55
http://www.youtube.com/watch?v=JvXe5VY9e1I

Emotivna sam i to ne krijem. Bila sam jako sretna pa sam pustila par suza na terenu. Jako volim tenis. Borit ću se i igrati sve dok mi tijelo to bude dozvoljavalo. Trenuci poput ovih su nevjerojatni - pune tribine, igraš protiv najboljih na svijetu i pobijediš. Ne može puno bolje od toga.

Grunf
27-05-2015, 20:15
Baronka tenisa. :naklon :D

NorthStand
28-05-2015, 00:21
ma gledo sam malo meč zaboravio da igra, pa se pred kraj uključio, ma točno se vidi koji je ona talent i dan danas. šteta, siguran sam da bi napravila strašnu karijeru da nije imala te obiteljske traume.

ali šta je tu je, lijepo je vidjet i u ovim godinama kako se "tuče" s vodećim WTA curicama. :cheer

Inkvizitor
28-05-2015, 09:29
Mirjana Lučić je uvijek imala taj napadački gard. nekad je čekala servis metar i po u polju.

Tko zna što bi bilo da nije izbila ona nevjerovatna priča sa ocem ko grom iz vedra neba. Jedna briljantna juniorska karijera koja je navješćivala novu Štefi Graf, odličan početak seniorske i onda sve krahiralo.

Bil imala dvocifreni broj GS-ova da nije bilo te drame i bijega u Ameriku, nikad nećemo saznati.

Svejedno svaka joj čast na upornosti, netko drugi bi davno prestao igrati tenis.

Sjećam se kad se ono vratila U Hrvatsku na Hvar konkretno prije 6-7 godina kao u dogovoru sa onim Bebićem gradonačelnikom Hvara ( i to je kratko trajalo) bila je tema o njoj na NOVA TV gdje su komentirali Ivkošić i još neki. Ivkošić je rekao da naši mediji vole luzere i da je Mikica ostala sa ocem da bi danas imala par Wimbledona i ostalih GS-ova na što su ovi svi naravno graknuli na Ivkošića i spominjali obiteljsko nasilje.

Lani je isto izbacila Halep na US Openu a onda ispala od Erani koju na fhr zovu Prevarani. Nadajmo se ajde da neće ovaj put zapet na slijedećoj prepreci al ostat će uvijek žal jer nismo uspjeli vidjet za šta je Mikica bila spremna da je sve bilo kako je trebalo..

DzoniBG
28-05-2015, 12:37
Odlicna je Mira juce bila...

Poznata mi je njena zla sudbina od ranije, vidjao sam je da se muva po nekim manjim turnirima... ali juce je odigrala za 10...i bas mi je drago bilo...

Rumunka, koja smanjuje sise operacijom da bi bolje igrala... ma bezi...

NorthStand
28-05-2015, 13:02
Silni Silić prošao drugo kolo, 3-0 u setovima, objasnio talijanskom cigiću da od "revizije" rimskih ugovora neće biti ništa. :D

http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/cilic-m-arnaboldi-a-2015/25lIIAB1/#detalji

NorthStand
28-05-2015, 13:04
Odlicna je Mira juce bila...

Poznata mi je njena zla sudbina od ranije, vidjao sam je da se muva po nekim manjim turnirima... ali juce je odigrala za 10...i bas mi je drago bilo...

Rumunka, koja smanjuje sise operacijom da bi bolje igrala... ma bezi...

više bi je cijenio, da je povećala sise. :D

Inkvizitor
28-05-2015, 14:17
Gledao sam malo ovu malu Konjuh na streamu. Ta mora pod hitno smršat deset kila.

Nezainteresirana, spora, neće to tako ići u seniorskom tenisu..

Inkvizitor
28-05-2015, 19:54
O-la la O-la la, Čorić dobio starog lisca Robreda u pet setova.

Koja glava, koja mentalna snaga, koja pomoć s nebesa.

A još ima popravit servis , ima poboljšat napadačku igru obrambeno je skoro ko Novak, mora na mrežu izlazit kod onih dugih putujućih lopti koje on čeka na liniji.

Ali koja snaga u glavi, koja defanziva..mislio sam da nema šanse dobit peti set..a on izgubi servis i onda dobi tri zaredom..haha.

bravo mališa..:bravo:hrv

NorthStand
28-05-2015, 21:24
kakva igra u petom setu, općenito sam dojma da puno toga može popravit u svojoj igri, ali za 18 godina ovako igrat po meni to je čisti talent šta god netko pričao o radu i volji.

ne možeš ti ko balavac pobjedit čovjeka koji je igrao 5 slovima PET ČETVRTFINALA RG, KOJI IMA 33 GODINE NA LEĐIMA DAKLE ISKUSTVO, I KOJI JE ODLIČAN ZEMLJAŠ, te puno bolje rangiran od tebe.

po meni ono što je najbolje u cijeloj priči, što ga u trećem kolu čeka amerikanac Sock, koji istina je neugodan ali je prolazna prepreka. a naravno da neće biti lako, jer nikoga nije lako pobjedit na zemlji u 3 seta. dakle može i to lako u pet setova.

no po meni on je svoje napravio, izbacit robreda s 18 godina na leđima, jednog od najboljih zemljaša španjolskih je velika stvar.

a ono što po meni Borna mora popravit u svojoj igri, je definitivno servis, igra na mreži i ono što je Robredo danas radio i na konto toga dobio dva seta, "okomita igra", dakle uvijek napadaš protivnika na suprotnu stranu od koje se on nalazi i loptica mora ići tik uz crtu ili na samu crtu. svijestan sam da to Borna jednostavno u ovom momentu ne može, jer rijetki su oni koji su u njegovim godinama mogli igrat tako okomito kako je priželjkujem. možda Sampras i još neki stvarno ekstra talenti, a on sigurno nije Sampras po talentu, ali nije ni daleko od njega koliko neki možda misle.

pokazao je danas u petom setu, nakon breaka zaostatka da ima glavu šampiona, samo rođeni šampioni su se u njegovim godinama tako znali vraćat. s tim se jednostavno rodiš, to ili imaš ili nemaš u sebi, a da ne govorim o mudima koja je pokazao u tim posljednjim ključnim momentima, kako je napao Robreda na njegov servis za 6-4, tako da je publika doslovce ovacije i orgazme doživljavala na svaki njegov poen. pa podizanje publike na noge, s nekim svojim gestama tokom meča, točno se vidi da će biti igračina i da će ako nastavi ovako pametno radit na sebi, i uz dozu sreće biti jednog dana višestruki GS šampion, jednostavno to se već sad vidi. ali vidjelo se i na Mirjani Lučić pa je ona kobno završila, ne treba radit ražanj dok je još zec u šumi, ali ako se po jutru dan poznaje, ma recite mi molim vas kad je zadnji put 18 godišnjak bio 40 na ATP listi ?

apsolutno je opravdano pričat o njemu na takav način, jer to njegovi rezultati a pogotovo godine sugeriraju. pristup mu je prejeben, ima karakter ko Nadal i Đoković, ne puca po šavovima kad većina igrača i naš Silić pucaju, tako da mislim da je pred njim bogata karijera. samo neka ga ozljede mimoiđu, i neka popravi neke nedostatke u svojoj igri u sljedećih nekoliko godina, mislim da će Đoko i ekipa oko njega na vrhu uskoro imat gadnog protukandidata za ta vodeća mjesta. :)

NorthStand
28-05-2015, 21:28
a da bude stvar bolja, igrao je po meni loše u Nici, nije mi njegova igra uljevala povjerenje dapače bio sam siguran da će ispast u prvom kolu. kad evo njega u trećem, i puca na Osminu finala s Nadalom. :D

ajde da još jednom prodrma svijet tenisa, bio bi to sigurno vrlo zanimljiv meč, nadam se da ga ovaj amer neće spriječit nekim svojim ludim danom.

po meni Borna mora igrat isto ko danas, plus puno bolji postotak 1 servisa, i mislim da u tom slučaju Sock nema šta tražit protiv njega. jer Robredo kakav god da je, je po meni puno bolji zemljaš od Socka.

samo se Borna ne smije opustit, i ponadat da će imat lakši meč, jer sam siguran da ga i s ovim amerom očekuje velika bitka. ipak je zemlja spora, i tu nema lakih dvoboja. tu lošiji igrači, često iskoriste neke propuste onih realno boljih i kompletnijih igrača, pa su iznenađenja moguća.

Inkvizitor
28-05-2015, 21:36
Servis mu je definitivno loša točka. On je prvi set dobio sa katastrofalnim prvim servisom.

kasnije se malo poboljšao ali on svaki svoj poen mora rudarit, slabo što dobije servisom.

Ono što me danas živciralo kod njega je povlačenje, dođe do pola terena i ima zicera a on prebaci loptu ko žena preko mreže i povlači se na osnovnu liniju.

Mislim da je refleksno išao na duge izmjene sa Robredom jer je ovaj takav tip igrača..njemu i ne odgovaraju bombarderi koji potežu pa što bude. Zato mu bolje pašu zemljaši jer je i on igrač dugih izmjena.

A vidjelo se na kraju da zna potegnit winera itekako..a takvih je šansi u meču imao masu a nije potezao..plus toga mora osjetit momenat za izić na mrežu..na visoki backhand slajs se izlazi na mrežu nema lakše lopte..natjerao si protivnika da se brani tom sporoputujućem loptom..pičiš naprijed a ne on čeka na osnovnoj liniji..:facepalm..to je i Čilić radio..

Al za defanzivu, za glavu, za neke poteze..kapa dole..

Grunf
28-05-2015, 21:50
Nije ovo sad neko veliko iznenađenje, polako dobija konstantu u svojoj igri i redovito pobjeđuje velika imena u tenisu. Ima stvari koje mora popraviti poput servisa, ali ono kaj je najbitnije je da ima mentalitet pobjednika i zato će osvajati Grand slamove. Bravo Borna :bravo

NorthStand
28-05-2015, 21:53
on danas uopće nije imao 1 servis, i nevjerojatno je da je bez 1 servisa dobio meč. pa cijeli meč nije mogao pogodit 1 servis, imao je ne znam možda tri asa u cijelom susretu i par bez auta i bez mreže iz prve pogođenih 1 servisa, i to najviše u 1 setu kad je još i imao određen postotak tog 1 servisa. ali kasnije, čak i kad je rasturao u trećem setu nije imao dobar ubačaj 1 servisa.

točno to, vinere se ne usuđuje pucat iz meni neobjašnjivih razloga, po meni mogao je ovo danas riješit u četri seta možda i u trik, da je imao 1 servis i da je imao onakav pristup kod 5-4 u zadnjem setu, dakle agresivno i u napad. pucaš vinera pucaš tako da protivnik nema alternative već bježat u defanzivu, a ne da on cijeli meč se brani a ima ovog negledljivog Robreda na nišanu praktički cijeli meč, a on s njim svaki poen rasteže ko vrag mamu svoju.

to mi nije jasno, ali mislim da će on to s godinama promjenit, jer će shvatit da od toga kruha nema, pogotovo kad se bude tukao za titule i GS naslove, ne možeš ti s tolikim filozofiranjem do toga. moraš bit ubojit, skratit poene i pucat vinere što više.

na mreži je loš, bez obzira što zna zabit lijep poen i s mreže, vidi se da je na mreži ko riba na suhom. mora sve segmente igre vježbat, jer ako si u bilo kojem segmentu slab, inteligentniji protivnik to zna iskoristit i onda ti forsira samo to što ti je slabija strana i tako ti razjebe koncepciju igre koju ti voliš igrat.

odličan je mentalno, ovo sve može popravit, ali kad si ti ovakva gromada u glavi s 18 godina, to je predznak za velike stvari. samo neka nastavi ovako, ne bojim se ja za njega, ako je Silić mogao uć u top 10 Borna će još lakše. ja brijem ako on nastavi ovako, on je za 2 max 3 godine, u top 10. pa sad je 40. :)

NorthStand
28-05-2015, 21:57
http://www.scoreboard.com/hr/utakmica/chardy-j-coric-b-2015/OhEQIYvG/#detalji

ovaj Chardy izbacio Isnera, e moj Isner, odmah na instrukcije kod Borne. :D

By the way, ovaj Sock je "bombarder" zato sam i rekao da Borna mora imat pravi pristup protiv njega, u protivnom ništa od osmine finala protiv Nadala. a bilo bi lijepo za njega, da igra protiv nadala, iako je ovaj apsolutni favorit u tom eventualnom dvoboju, i vjerojatno će na Đokovića u četvrtfinale.

NorthStand
28-05-2015, 22:16
e da da ne zaboravim, Robredo ili Boredo kako ga zovu. :D je posljednjih 7 mečeva u pet setova dobio, pametnom dosta ! Borna je potencijal samo takav, njemu treba pravi trener, ovaj Johanson za početak mi se ne čini loš, ali u budućnosti mora on dobit još kvalitetnijeg nekog, ne nužno neko zvučno ime, ali ono mora biti stvarno klasa od trenera, jer ovakav talent po meni ne smije trenirat bilo tko.

vrijeme će pokazat tko šta može, ali za sad "mali" Borna šta god netko mislio o njemu, krupnim koracima korača prema vrhu. a tek mu je 18. :)

Since 2006, only two players have beaten Tommy Robredo in a fifth set: Novak Djokovic and now Borna Coric :naklon

baby Djokovic. :cheer

NorthStand
28-05-2015, 23:03
http://www.b92.net/news/pics/2015/05/28/47433911555677d269e0cf264633787_w640.jpg

tako treba sine, grizi te "velike ribe" i za guzicu ako treba. :de

i jedno pitanje, kad ste vidjeli našeg silnoga silića da se ovako raduje, da ovako gestikulira ?

ja ću vam reći nikad, čak ni kad je osvojio US open. e to je ta nekima možda na oko mala, ali jako jako bitna razlika. pitajte doktora Đokovića, zašto jebe majku publici, i zašto povremeno razbije reket, i zašto povremeno proklinje one tanke bijele linije, pa možda i shvatite što čini šampiona. bijes iako jedan od glavnih smrtnih grijehova, je pogonsko gorivo većine šampiona. jedino mi je Sampras bio enigma, taj čovjek ne bi se naljutio gotovo nikad, a i kad bi ne bi mi djelovalo da se ljuti. :D

i što je rekao Chuck Noris nakon današnjeg duela Borne i Boreda, rekao je : uf ovaj bi i mene izbio. :D

DzoniBG
29-05-2015, 11:08
Svaka cast malom Coricu na jucerasnjem mecu...

Uhvatio sam zadnji set...ono sto je uradio u njemu, ucinilo je da mentalno odraste par godina. Robredo je stari vuk, secam se kako je jos 2006. godine ugrabio sansu, Federer i Nadal su se zaklali u finalu Rima u 5 setova, obojica se povukla sa Mastersa u Hamburgu koji je bio sledece nedelje, i tu je Tommy uzeo titulu... dosao je na Roland Garros, i u strasnom mecu od 5 setova ga je dobio Novak, tek je napunio 19 godina... otprilike istog uzrasta kao sada Borna...interesantno niko u periodu od 9 godina nije uspeo da mu uzme odlucujuci set na GS...

Ima sansu da ode i korak dalje... Sock nije elita, odlican je u dublu, prosle godine je uzeo i GS pobedivsi bracu Bryan. Ima sjajan servis, i strasan forhend... ostalo nista posebno... ako to prodje, onda mu dolazi vec lopata u zrebu, Nadal, koji ma kako da je u krizi, bice tezak zalogaj... jurisa u cetvrtfinale i dvoboj sa Novakom, i malo sta ce to poremetiti...

Pokusavam da iskopam karte za to cetvrtfinale, nije problem ni lova, iako su karte preskupe, nego se tesko nalaze...ima kod preprodavaca, ali to je macka u dzaku... o tom potom...

Inkvizitor
29-05-2015, 12:12
Gledam sam malu Vekićku biće nakon dvi godine protiv Ivanovićke.

Au što tu ima posla, šta tu ima rudarit.

Ima ona štiha ali je brate spora, teška i teretna...Čak nije toliko loše igrala koliko rezultat sugerira, nekoliko zicera je čistih fulala, a nekoliko je puta Ivanovićka vratila skoro nemoguće.

Sve u svemu, manje fejsa i naslikavanja više trke i treninga pa možda bude nešto od nje..al je nekako teška na terenu al dobro mlada je još.

isto vrijedi za Konjuh

Barunica je zamalo prosula u prvom setu 4:0 protiv Cornet..dobila na kraju al isto je počela čiste zicere fulavat..

NorthStand
29-05-2015, 15:04
Svaka cast malom Coricu na jucerasnjem mecu...

Uhvatio sam zadnji set...ono sto je uradio u njemu, ucinilo je da mentalno odraste par godina. Robredo je stari vuk, secam se kako je jos 2006. godine ugrabio sansu, Federer i Nadal su se zaklali u finalu Rima u 5 setova, obojica se povukla sa Mastersa u Hamburgu koji je bio sledece nedelje, i tu je Tommy uzeo titulu... dosao je na Roland Garros, i u strasnom mecu od 5 setova ga je dobio Novak, tek je napunio 19 godina... otprilike istog uzrasta kao sada Borna...interesantno niko u periodu od 9 godina nije uspeo da mu uzme odlucujuci set na GS...

Ima sansu da ode i korak dalje... Sock nije elita, odlican je u dublu, prosle godine je uzeo i GS pobedivsi bracu Bryan. Ima sjajan servis, i strasan forhend... ostalo nista posebno... ako to prodje, onda mu dolazi vec lopata u zrebu, Nadal, koji ma kako da je u krizi, bice tezak zalogaj... jurisa u cetvrtfinale i dvoboj sa Novakom, i malo sta ce to poremetiti...

Pokusavam da iskopam karte za to cetvrtfinale, nije problem ni lova, iako su karte preskupe, nego se tesko nalaze...ima kod preprodavaca, ali to je macka u dzaku... o tom potom...

nije moglo završit drugačije, kad nam je vaša dušanka bila zadužena za suđenje. :D

točno se vidjelo, kako je Boredo ljubomoran što "mali" Borna priča s njom po "naški", pa je stalno pitao šta to "mali" Borna mumlja sebi u bradu ?

kao nije to korektno jer to "ometa" Boreda, to što se Borna bodri je pozitivna stvar, jer on s time sam sebe podiže i popravlja si igru tokom meča, ako to smeta Boredu njegov problem.

nego ovaj Sock će biti neugodan, ipak je izbacio Dimitroa, i mislim da Borna mora biti svijestan da će biti težak protivnik, možda ga i dobije u 3 ili 4 seta, ali mislim da to neće biti nimalo laka 3 ili 4 seta. volio bih da ne igra peti, jer onda bi imao neke teoretske šanse i protiv Nadala u slučaju prolaza.

u svakom slučaju, očekujem od tebe da navijaš za Bornu, i povedi dušanku sa sobom. :de

NorthStand
29-05-2015, 15:06
Gledam sam malu Vekićku biće nakon dvi godine protiv Ivanovićke.

Au što tu ima posla, šta tu ima rudarit.

Ima ona štiha ali je brate spora, teška i teretna...Čak nije toliko loše igrala koliko rezultat sugerira, nekoliko zicera je čistih fulala, a nekoliko je puta Ivanovićka vratila skoro nemoguće.

Sve u svemu, manje fejsa i naslikavanja više trke i treninga pa možda bude nešto od nje..al je nekako teška na terenu al dobro mlada je još.

isto vrijedi za Konjuh

Barunica je zamalo prosula u prvom setu 4:0 protiv Cornet..dobila na kraju al isto je počela čiste zicere fulavat..

vekićka i ova konjuh su tek na početku puta, imaju one još ohoho godina pred sobom, i ne treba od njih s 18 odnosno 17 godina očekivat ne znam ni sam kakve rezultate, po meni one su odlične za svoje godine, ali Konjuh mora promjenit trenera totalno je propala s ovim novim trenerom, očaj živi kako loše igra od kad je uzela njega. podhitno ga potjerat, i naći novog trenera, da joj ne sjebu karijeru takvi amateri.

Ivanović ima puno više iskustva i osvojila je RG, tako da nema se šta zamjerit Doni, ona ionako nije bila favorit u tom dvoboju.

Inkvizitor
29-05-2015, 15:25
vekićka i ova konjuh su tek na početku puta, imaju one još ohoho godina pred sobom, i ne treba od njih s 18 odnosno 17 godina očekivat ne znam ni sam kakve rezultate, po meni one su odlične za svoje godine, ali Konjuh mora promjenit trenera totalno je propala s ovim novim trenerom, očaj živi kako loše igra od kad je uzela njega. podhitno ga potjerat, i naći novog trenera, da joj ne sjebu karijeru takvi amateri.

Ivanović ima puno više iskustva i osvojila je RG, tako da nema se šta zamjerit Doni, ona ionako nije bila favorit u tom dvoboju.

Ivanovićka je jača tu nema spora ima one tzv flat udarce iz lakta a Džoni ju je otpisao.

sama je sebi sjebala karijeru iako ima jedan GS..a talenat je bila..

Donni zamjeram to što je onako teška i teretna i što djeluje na terenu ko da radi težak posao..nema gipkosti..a na fejsu su usta od uha do uha..veseli se malo toj igri..

mala Konjuh mi izgleda ko dijete još..a nije više dijete..usput obavezno smršat..

A Barunica..tipična priča..krenula uraganski a onda padala i padala i na kraju pala..ova je skužila..samo vraćaj preko mreže i ova će kad tad fulat..

ima 4:3 u zadnjem setu i brejk loptu i pada joj lopta iza mreže..i ona tuče u onaj kut di je protivnica..to ja ne mogu razumit..pa di su ti oči..to i Čilić non stop radi..umjesto da samo prevali lopticu u durgu stranu..ona gađa protivnika u kutu di stoji i naravno spuši poen koji ne bi baba koja nikad reket u ruke nije uzela spušila..

To Đoković npr nikad ne radi..logično..čovjek pričeka da loptica fino odskoči..ima vremena koliko hoće..i kad provnik krene samo pošalje lagano lopticu u drugu stranu a ako ostane na sredini i ne krene..opet u jednu stranu i ne može stić u 90% slučajeva

ovi naši telebani i ne gledaju u ništa nego u lopticu..uopće ne prate perifernim vidom protivnika..

to je baš specijalitet naših lumena..

Al dobro to je bilo za očekivat..ne može Lučićka..godine su tu..i ona ne može spojit dva dobra meča..mada je ova Cornet triput slabija od Halep..ne znam jel imala par winera samo je čekala Lučićkine greške..al je i vraćala svašta doduše..a ova fulavala zicere.

ženski tenis nam može doć u dobre vode al trebat će tu znoja i znoja..kretanje Vekićke je preloše..a Konjuh misli da još igra u juniorima..

NorthStand
29-05-2015, 16:12
mirjana je dobra, ali oscilira. a što se tiče konjuh, ona je strašno pala zbog lošeg trenera i odabira turnira, loše igra i loše diže formu. iako s tim nije imala problema u juniorima, sad ima. a tu se vidi kad već pričamo o juniorima, kako se Borna dobro snašao na tom prijelazu iz juniora u seniore što je izuzetno teško, i što se vidi po primjeru Konjuh, zato mislim da je Borna predodređen za šampiona u budućnosti. ima glavu, ima pravi pristup, naporno radi, hrabar je nije picajzla, i nije ko Čilić da se zadovoljava s prosiječnošću već otvoreno priča da želi biti broj jedan. to je sve predznak, da će biti jeben igrač za 4-5 godina. naravno dalek je put još do vrha, ali kad je on u prvoj seniorskoj sezoni ovako ušao u fight s vodećim tenisačima, nema zime za njega.

a Borna isto ima taj problem da propušta šanse da poentira kad treba završit lako poen, i protiv Boreda je to pokazao u više navrata, jednostavno neće da potegne, ali to je rezultat 18 godina, previše se od njega očekuje za te godine. njemu treba još 3-4 godine stasavanja, pravi trener, da ga mimoiđu ozljede itd, mislim da ako to bude tako da je predodređen za sami vrh. od ovih juniora je U21 je prvi, Kyrgos je stariji njega ne računam. iako su ista generacija praktički, i bit će glavni rivali u budućnosti, govorim za njegove vršnjake od 18 godina, dakle trenutno nema konkurenciju Borna, Chung mu je bodovno blizu ali on je blizu samo zato jer je osvojio dva Chalangera nedavno, samo zato. inače bi kaskao 200tinjak atp bodova. tako da, Borna nije igrao Chulagere a osvojio je više bodova, to nešto govori. teže je skupljat bodove po turnirima 250,500,1000,GS nego chalangerima. tako da, velike stvari su pred njim ne sumnjam u to ni najmanje, samo da ga ozljede mimoiđu i mislim da ćemo imat višesturkog GS šampiona u bliskoj budućnosti, pošto Goran i Marin nisu nikad osvojili više GS titula, mislim da bi on mogao biti prvi koji će probit tu barijeru hrvatskog tenisa, da sve ne ostane na par GS turnira-titula. Majoli, Ivanišević, Čilić.

što se tiče Ivanović, ona je dobra, pogotovo na zelmji i može do polufinala, sumnjam da će do finala ali polufinale bi mogla igrat. igra sasvim pristojno, i jedna je od boljih, ali i ona ima oscilacije i trenutke kad igra stvarno loše. drugo kolo je loše igrala, ali ipak prošla.

Inkvizitor
29-05-2015, 16:20
ma kakve 3-4 godine ako on dogodine najkasnije za 2 godine ne bude osvajač GS ili par Mastersa ostat će prosječan igrač..

NorthStand
29-05-2015, 17:36
za 3 godine će imat 21, tad je i Đoković osvojio prvi GS. dakle, nisam daleko od poante rečenog. dakle, mislim da nije ni nužno da on s 20 ili 21 osvoji GS, može to i s 24 recimo, i da ga krene, pogledaj Đokovića on je od 24 do sad 28 u 4 godine osvojio većinu titula i trofeja, dakle a Borna ima 6 godina do 24. normalno Đoko je osvojio s 21 prvi GS, ali to ništa ne znači, Federer je s 22 ili 23 nisam siguran, pa ih ima najviše. bitno je da kad osvoji prvi, da nastavi nizat uspjehe, to je ključ uspjeha u tenisu, a ne da se zadovolji tim jednim uspjehom pa sve ostane na tome. Ivanišević je imao peh da je igrao vjerojtano u najjačoj generaciji u povijesti tenisa, po meni ta njegova generacija je nenadjebiva, bez obzira što je tenis danas puno brži i ljepši, puno toga se promjenilo ali njegova generacija je bila baš hrpa talenata i par ekstra talenata, kao Becker Agasi Sampras i još neki, uglavnom Agasi nikad nisam volio rijetko antipatičan tip, uvijek sam navijao za Samprasa kad bi igrao protiv njega. a Becker mi je bio ok, bio je dobar na mreži i po tome ga pamtim. a što se tiče ove Bornine generacije, mislim da ona može biti jednako dobra ko ova trenutna, bez obzira što neki misle da to neće biti tako kvalitetan tenis kao od Federera i Đokovića, ja mislim da griješe i da će ovi mladi puno toga pokazat u budućnosti.

Borna neće biti prosiječan, jer nije ni sad prosiječan, ne možeš od igrača koji u svojoj generaciji dominira očekivat da kad dođe do smjene generacije, neće vodit glavnu riječ. nema to veze 3-4,5 godina već je Borna predodređen za to, samo da ga ozljede ne sjebu toga se jedino bojim. a mislim da neće, vidim da se dobro drži za sad, i da dobro igra usprkos što se još fizički nije razvio, može odigrat pet setova protiv Boreda, nema šta može mu se samo skinut kapa, buduća zvijezda tenisa sigurno.

Mastersi po meni nemaju težinu GS, rađe bi uzeo jedan GS nego 10 mastersa. tako da je Čilkan stvarno tu napraivo odličnu stvar, ali će vrlo vjerojatno ostat na tom jednom GS. Borna ima potencijal izrast u pravo šampiona, ala Đoković i nadam se da će nastavit ovako i da će ga mimoić pehovi kako su mimoišili Đokovića, pa taj nikad nije ozljeđen, ko da je od gume a ne od mesa.

Inkvizitor
29-05-2015, 18:00
Nemaju mastersi težinu GS ali pokazuju kvalitetu nesporno. Osim toga nose 1000 bodova i hrpu para.

Jedino mi je glupo što su tamo, kako gdje, nositelji slobodni prvo kolo, negdje prvih 8, negdje prvih 16 ili kako već, to mi je totalno bezveze i neravnopravno i ne znam čemu to služi.

U GS su osim kvalifikanata bar svi ravnopravni..imaš 7 kola pa operi. To je pošteno. Mastersi nisu pošteni.

Meni ni svi GS nisu isti. Wimbledon je njajjači i vrijedi mi ko tri US Opena ili Aus Opena, stepenicu ispod Wimbledona je RG a ova dva, US Open i AUS open su mu tu po rangu.

Za mene su jedina dva prava GS Wimbledon i RG a Wimbledon je vrh vrhova u tenisu..a RG zbog zemlje i tradicije ima posebni štih a najškrtiji su al džaba . RG je RG..

NorthStand
29-05-2015, 18:08
ja gledam na Wimbledon kao na prestiž, njega je uvijek izuzetna čast osvojit, zato je Ivanišević igrao 4 finala Wimbledona, znao je da je to nešto posebno. tamo ne može biti svatko šampion, "kraljevska trava".

nakon Wimbledona, meni je US open, zbog love najbogatiji nagradni fond imaju. pa onda RG, i AO mi je na zadnjem mjestu njega nikad nisam doživljavao ko neki ozbiljan turnir iako je, nekako mi od svih GS najmanje znači.

Masterse je teško osvojit, jednako ko GS, jer svi najbolji tenisači igraju te turnire, više manje svi.

ali ponavljam, više vrijedi jedan GS nego 10 mastersa iako bodovno i u smislu zarade, mastersi vrijede gotovo isto. GS vrijedi čini mi se 2000 bodova, a masters 1000, a zarada na mastersima je identična kao i na GS, skoro milion eura dolara, jedino US open ima 2 miliona dolara zaradu za pobjednika. uglavnom, nadam se da će Borna osvojit sva četri, i to u jednoj sezoni. :de

Inkvizitor
29-05-2015, 18:16
Nije jednako, di će bit jednako kad Mastersi za nositelje imaju pet kola a za sitniju šaržu 6 kola. a GS 7 kola.

Aus Open ima isto ogroman nagradni fond, najslabiji je tu RG ali on je brend..on je meni iza Wimbledona..ima nešto što se ne kupuje nagradnim fondom..

Humphrey
29-05-2015, 18:20
Šteta za Lučićku,mogla je dobiti danas,ali propustila je šansu.Ova francuskinja je na svom servisu izgledala smiješno.

Uskoro će samo Čilić osttai naša jedina nada za uspjeh.

Bože, pomozi nam.

NorthStand
29-05-2015, 21:54
a Bornu si zaboravio, "true grand slam" champion ? :de

DzoniBG
29-05-2015, 22:29
http://www.b92.net/sport/rolandgarros2015/vesti.php?yyyy=2015&mm=05&dd=29&nav_id=998139

Tek je krenuo, ali na dobrom je putu...

Mira izgubi danas bezveze... onoj malo francuskinji je bila dusa u nosu, jedva je disala...samo se branila, i terala je u greske... imala je Mira break loptu za 5-3, tu je mogla bolje, i posle je prosula mec... s obzirom na sledecu protivnicu, mogla je do cetvrtfinala...

Sutra dobri mecevi, Kyrgios - Murray, Novak - Kokinakis, Coric - Sock, Cila - Mayer... kod zena Serena - Azarenka...

NorthStand
29-05-2015, 23:26
kyrgos mury će bit meč dana, onda novak kokinakis,, prije svega zanimljivi dvoboji jer se radi o liderima stare i vjerojatno nove generacije tenisača. ćorić sock mislim da neće biti tako zanimljiv meč ko ova dva, ali možda nas iznenade obojica pa bude.

čilić mayer bi mogao bit zanimljivjii meč, ipak se radi o boljim iskusnijim igračima. u svakom slučaju, nadam se da stream neće biti van funkcije ko neki dan, kad sam jedvice našo stream meča za bornu i boreda.

znaš ti đoni gdje ima kakav stream osim onog drakule ? tražio sam, ali svugdje traže ili registraciju ili plaćanje, tako da ispada da je drakula jedina džabe.

DzoniBG
29-05-2015, 23:32
kyrgos mury će bit meč dana, onda novak kokinakis,, prije svega zanimljivi dvoboji jer se radi o liderima stare i vjerojatno nove generacije tenisača. ćorić sock mislim da neće biti tako zanimljiv meč ko ova dva, ali možda nas iznenade obojica pa bude.

čilić mayer bi mogao bit zanimljivjii meč, ipak se radi o boljim iskusnijim igračima. u svakom slučaju, nadam se da stream neće biti van funkcije ko neki dan, kad sam jedvice našo stream meča za bornu i boreda.

znaš ti đoni gdje ima kakav stream osim onog drakule ? tražio sam, ali svugdje traže ili registraciju ili plaćanje, tako da ispada da je drakula jedina džabe.

Imas tog drakulu... on radi... pogledaj malo po sajtovima i forumima, ima masa tih linkova... ja izbegavam jer mozes da zakacis virus... ali kad nema prenosa na dva Eurosporta, RTS-u... jbg... Coric je na Court 2...tesko da ce to prenositi, zato pojuri link...

NorthStand
30-05-2015, 01:34
prenosit će drakula, samo da ne bi bilo ko prošli put, meč počinje a ja ne mogu na stranicu. :evil

Inkvizitor
30-05-2015, 07:53
http://www.sportcategory.com/c-4.html

Humphrey
30-05-2015, 10:15
a Bornu si zaboravio, "true grand slam" champion ? :de

Nisam zaboravio malog đoku,ali daleko je on još od toga da zamijeni kurirka kao našeg jedinog teniskog šampiona u kojeg polažemo svoje nade kao nacija i pojedinci.

Meni je još žao Lučićke, vidi se da je ona mogla imati sjajnu karijeru .

Inkvizitor
30-05-2015, 11:37
Ajd idim i tog Kokokinakisa što su su svi raspričali o njemu. Nikad ga nisam gledo.

Čilić još nije bio ni na jendom Eurosportu u prijenosu. Mislim, kakvo je to nepoštovanje.

Grunf
30-05-2015, 11:56
Cilic dobio prvi set. :cheer Bolje da ga se podcjenjuje, onda on osvoji turnir. :D

Glupi HRT ne prenosi nijedan mec danas. Zar im zato ne placamo pretplatu? :kez

Humphrey
30-05-2015, 11:59
Bez namjere da ga ureknem,ali Čilić je čini se našao formu,mogao bi on do osmine finala,četvrtfinala. Ne znam na koga ga od ovih glavnih favorita raspored vodi?

Humphrey
30-05-2015, 12:00
Ajd idim i tog Kokokinakisa što su su svi raspričali o njemu. Nikad ga nisam gledo.

Čilić još nije bio ni na jendom Eurosportu u prijenosu. Mislim, kakvo je to nepoštovanje.

Ovaj kyrgios ima igru, šteta što nije Hrvat, za njega bi se dalo navijati, korić je dosada.

Inkvizitor
30-05-2015, 14:06
Čilić dobio rutinski. Stream je bio užasan nije se ništa vidjelo pa sam odustao. Mislim da je on jedini preostali igrač kojeg nikako nisu prenosili ni na jednom kanalu ES.

Zato sam gledao neku malu slatkicu Mitu, Rumunjka, dobila..

Kyrgios je dobar mali ima genijalnih udaraca ali i fulava. Murray je sve vraćao, u opakoj je formi.

Mali Kokinakis isto dobro poteže ali ne može protiv Đoke još..ali dobar je mali, konkrentiji je od Čorića

jebate ovi Grci od Samprasa pa do ove dvojice imaju igrače svjetske klase a nijedan za Grčku nije igrao.

NorthStand
30-05-2015, 14:27
Ovaj kyrgios ima igru, šteta što nije Hrvat, za njega bi se dalo navijati, korić je dosada.

Kyrgos je dosadan s svojom ofanzivom, Ćorić je ultra zanimljiv s svojom defanzivom. :D

a kokinakis će biti top 10, ali sumnjam da će biti broj jedan.

što se tiče ovog Silnoga Silića, on će doći do polufinala RG ove godine.

DzoniBG
30-05-2015, 14:29
Čilić dobio rutinski. Stream je bio užasan nije se ništa vidjelo pa sam odustao. Mislim da je on jedini preostali igrač kojeg nikako nisu prenosili ni na jednom kanalu ES.

Zato sam gledao neku malu slatkicu Mitu, Rumunjka, dobila..

Kyrgios je dobar mali ima genijalnih udaraca ali i fulava. Murray je sve vraćao, u opakoj je formi.

Mali Kokinakis isto dobro poteže ali ne može protiv Đoke još..ali dobar je mali, konkrentiji je od Čorića

jebate ovi Grci od Samprasa pa do ove dvojice imaju igrače svjetske klase a nijedan za Grčku nije igrao.

Slazem se...

Kyrgios ima jak arsenal udaraca, ali mnogo je gresio... a Murray je opasan, zmija na terenu. Nema eksplozivne udarce, ali ima tako dobar osecaj za igru, teren... tesko ce biti da se savlada, po meni favorit iz senke.

Kokkinakis je pokazao i vise nego sto sam ocekivao...mocan servis i forhend, odlicno kretanje s obzirom na visinu. Nije mogao vise u ovom mecu, ali mali ako nastavi da radi, bice paklen.

Cilica uopste ne prenose, nisam ga video do sada...ali radi posao. Leonardo Mayer nije naivac, a dobio ga je lagano...

Steta sto Coru nece prenositi, igra na nekom levom terenu...jebo ih biciklizam...

NorthStand
30-05-2015, 14:34
Bez namjere da ga ureknem,ali Čilić je čini se našao formu,mogao bi on do osmine finala,četvrtfinala. Ne znam na koga ga od ovih glavnih favorita raspored vodi?

http://www.scoreboard.com/hr/tenis/atp-singl/french-open/

Ferer u osmini finala, ima da ga Silić obriše ko krpu. :D

inače Chardy, kojeg je Borna tukao nedavno u Estorilu u portugalu lako 2-0 u setovima, pomeo "prašinu" s Goffinom koji je pobrisao pod s Bornom u miamiju čini mi se. dakle, ovaj Chardy kad uhvati formu i nije baš neki amater, evo lagano 3-0 u setovima, bio je juniorski pobjednik wimbledona ali od tada nije napravio nikakve značajne teniske rezultate. još jedan dokaz, da biti u juniorima prvak i u seniorima nije isto.

DzoniBG
30-05-2015, 14:36
http://www.scoreboard.com/hr/tenis/atp-singl/french-open/

Ferer u osmini finala, ima da ga Silić obriše ko krpu. :D

inače Chardy, kojeg je Borna tukao nedavno u Estorilu u portugalu lako 2-0 u setovima, pomeo "prašinu" s Goffinom koji je pobrisao pod s Bornom u miamiju čini mi se. dakle, ovaj Chardy kad uhvati formu i nije baš neki amater, evo lagano 3-0 u setovima, bio je juniorski pobjednik wimbledona ali od tada nije napravio nikakve značajne teniske rezultate. još jedan dokaz, da biti u juniorima prvak i u seniorima nije isto.

Chardy igra carski... nosi ga domaca publika...

On se i probio pre par godina kad je kao anonimus napravio odlicne rezultate na RG... tu i tamo bljesne, ali mnogo osciluje... danas samara ovog komarca iz Belgije, ubija sa osnovne linije...

NorthStand
30-05-2015, 14:37
Murry je ove godine brutalan na zemlji, osvoji je Madrid i još jedan turnir, čini mi se Hamburg prva dva zemljana u svojoj karijeri. tako da, znao sam da Kyrgos nema šanse, to je ono zašto govorim da osvojit Masters s 20 je jako jako teško, pokraj ovakvih iskusnih igrača. sumnjam da će i Borna to biti u stanju za dvije godine, ali možda se varam, daj bože.

što se tiče Murrya, on je definitivno uz Nadala i Đokovića po meni glavi favorit ovdje, nadam se da će federer dobit po pički postaje iritantni penzić koji samo želi zaradit što više love.

gubi se u penziju, ili u protivnom sljedi brisanje prašine s tobom od strane kyrgosa borne đokovića nadala i ostalih, ima da te samelju u papar prdonjo stari. :D

imaš prijenos na drakuli Đoni, evo počinje meč. :)

DzoniBG
30-05-2015, 14:41
Murry je ove godine brutalan na zemlji, osvoji je Rim i još jedan turnir, čini mi se Hamburg prva dva zemljana u svojoj karijeri. tako da, znao sam da Kyrgos nema šanse, to je ono zašto govorim da osvojit Masters s 20 je jako jako teško, pokraj ovakvih iskusnih igrača. sumnjam da će i Borna to biti u stanju za dvije godine, ali možda se varam, daj bože.

što se tiče Murrya, on je definitivno uz Nadala i Đokovića po meni glavi favorit ovdje, nadam se da će federer dobit po pički postaje iritantni penzić koji samo želi zaradit što više love.

gubi se u penziju, ili u protivnom sljedi brisanje prašine s tobom od strane kyrgosa borne đokovića nadala i ostalih, ima da te samelju u papar prdonjo stari. :D

imaš prijenos na drakuli Đoni, evo počinje meč. :)

Osvojio je Masters u Madridu... Novak ga je preskocio... i uzeo je Minhen 250, ludo finale sa Kohlijem... nema poraz na zemlji ove godine, ona lezbaca Morezmo naucila ga je da igra...pre je bio ocajan na toj podlozi, a sad je brutalan... tesko ce mu biti protiv Ferrera ako on dobije Cilu, David je tvrd orah za slomiti... ali mislim da je favorit...

Daj taj link za drakulu...

NorthStand
30-05-2015, 15:32
ne igra dobro Borna, usro je prvi set, a ni u drugom ne igra ne kreće se dobro, i griješi na svoj servis previše.

http://live.realstreamunited.com/players/free-live-video-streaming-sock-coric-court-2-tennis-roland-garros-2015-75571.html

mislim da je umor u pitanju, ali i jednostavno igra loše, ne znam šta je razlog ali u svakom slučaju ako ovako nastavi neće dobro završit.

NorthStand
30-05-2015, 15:48
e moj Borna, jebala te defanziva, i stalno povlačenje kreći se čovječe božji, napadaj nemoj čekat da ti protivnik zakuca loptu da bi reagirao.

jedno je sigurno, mora on još puno palente pojest, da bi bio "veliki".

NorthStand
30-05-2015, 16:09
dobro se sjetio, nakon 2-0 u setovima, počeo čovjek servirat i igrat. samo što će sad morat krv ispišat, da bi ga pobjedio u sljedeća tri seta. ali brijem da su mu male šanse da dobije i ovaj set, tako da, sumnjam da išta više može napravit usro je sve s 2 seta minusa.

NorthStand
30-05-2015, 16:39
ispušio Borna, ali mislim da ovaj Sock bi mogao napravit određene probleme Nadalu, izbacio Dimitrova igra stvarno dobro, napada cijelo vrijeme ali mislim da nadal ima sasvim drugačiju igru, i da će znat naći lijeka za ovog Socka. kao što bi našao i za Bornu, Borna mora još puno radit na nekim stvarima u svojoj igri, igra dobro za svoje godine. čak i vrlo dobro na momente, ali igra mu oscilira previše.

u svakom slučaju, neka se oštri i uči, i ovakvi porazi nešto znače. gubio je i Đoković i Nadal i Federer u njegovim godinama ovakve mečeve, treba vremena da se stasa u klasnog igrača.

njemu je ovo praktički prva sezona ATP-a, bez obzira na juniorsku karijeru koja i nema toliko važnost ko ova seniorska jer tu se igra ozbiljan tenis. tako da za prvu sezonu, nema mu se šta prigovorit, igra mali ko veliki. samo treba još puno popravit servis forheand, igru na mreži, ali sve je bolji i bolji, ovaj Sock ga je pošteno isprašio danas jer igra napadački ne čeka već zakucava poene, to je ono što Borni ne paše. on očito voli igrat na greške protivnika, e to Borna moj dragi moraš promjenit, ako želiš biti GS pobjednik, nema čekanja pogreške protivnika već moraš zaradit svoj poen napadom, natjerat protivnika na grešku ili zakucat lopticu tako da je protivnik može samo pogledom ispratit. znam da je to puno lakše reć, nego napravit, ali to je danas radio Sock i zato je zasluženo pobjedio. mislim da će i Nadala namučit, ali Nadal to dobiva gotovo sigurno. Sock ima teoretske šanse po meni, iako igra stvarno dobro i ne bi me začudilo da uzme 1 set nadalu.

DzoniBG
30-05-2015, 16:45
Slabo je ovo bilo... bledo...

Sock je kontrolisao mec od pocetka do kraja... jace udara, u bolje vreme napada... kao da je preiskusan, a nije...

Verovatno se Borna potrosio u proslom mecu, ali ovde nije samo koncentracija, nego bazicne stvari nisu bile u redu... od servisa, kretanja, dubine lopti, rezona udaraca... nista nije bilo dobro...

Mora jace da se udara, ne mozes ti ovakve udarace da dobijes na defanzivu... ako dodje dan kad ih ide, jurices ko musica pozadi, ali uzaludno...

Dobro, ima vremena da ispravi...bice jos puno ovakvih neubedljivih meceva... ali mora neko da ga usmeri... ne znam ko mu je trener, ali vreme je za nekog ozbiljnog...

NorthStand
30-05-2015, 16:52
itekako je Sock iskusniji, ima 4 godine plus. nije to baš malo, i itekako igra ulogu, ali to će biti nebitno za dvije godine recimo. mislim da Sock i takvi igrači za dvije godine protiv Borne neće imat šta tražit, kao ni Kyrgosa i svih ovih mlađih, npr ne znam jel netko od vas gledao onog južno korejca Chunga, brijem da će biti bolji od trenutnog Nishikorija, igra jako jako dobro za svoje godine. i ono najvažnije, ima odličan pregled igre, vidi se da će biti isto top 10. ima od tih mulaca par stvanro dobrih igrača, sve ovisi o tome hoće li nastavit predano radit, hoće li ih mimoić ozljede, ako hoće onda nema zime za njih.

Rubljev je isto strašan potencijal, nadam se da će svi navedeni biti top igrači jednog dana, jer bi bila šteta da konkurencija nove generacije bude ko ove na 2-3 igrača, kud sreće da bude 10tak igrača koji svako svakoga može dobit. možda će onda biti manje GS titula za neke, od priželjkivanja ali će tenis biti puno zanimljivij nego što je danas, kad praktički sve ovisi o Đokoviću Nadalu Murryu i Federeru, unaprijed se zna da će netko od te četvorice osvojit turnir, meni tu nema nikakve napetosti i draži. nadam se da s ovom novom generacijom, to neće biti slučaj, i da će svatko svakoga moći dobit, čim više kvalitetnih igrača tim bolje. što veća konkurencija, to veći potencijal da ćemo gledat puno zanimljivih mečeva u budućnosti.

NorthStand
30-05-2015, 16:57
po meni ključni kiks mu je bila taktika, on je krenuo u meč s istom taktikom kao protiv Boreda, a ovaj Sock je udaraljka samo takva. trpa te sa svih strana, ne možeš protiv takvih igrat na način na koji je on igrao, i proći bez "teških ozljeda".

ali naučit će, ovo mu je prva godina na ATP toru, očekivat od tog šmrkljavca ljutio se on ili ne ali on je još šmrkljavac, da će imat rutinu i znat pobjeđivat u kontinuitetu, i znat se prilagodit svakom protivniku je suludo.

Kyrgos je Murry počistio samo tako, školski, možda je u nekim momentima djelovalo da Kyrgos ima šanse, ali nije imao nikakve šanse. a Murrya su stalno sprdali ko Bornu, da igra defanzivan i ružan tenis, koga briga ako daje rezultate. s time da ove godine po meni Murry igra odličan tenis, igrao je finale Melburna protiv Đoke, i poslje toga nastavio nizat odlične rezultate, istina gubio je neke važne mečeve, ali ima kontinuitet i igra odlično. mislim da će biti velika možda i nepremostiva prepreka nekome od favorita, Đoko i Nadal si već upisali titulu, a Murry vreba iz pozadine i ko "dark horse" čeka da uskoči na njihovo mjesto i okruni se kraljem zemlje. :D

DzoniBG
30-05-2015, 17:09
Treba razumeti... "juce" je tek poceo da igra na profi nivou...

Mnogo iskustva treba za to... lakse je napaliti se protiv zvezde, kao sto su Nadal i Murray koje je dobijao... ali moraju i ovakvi mecevi da se dobiju, protiv ne tako atraktivnog rivala, na sporednom terenu...

Sock je danas bio raspolozen, bio bi kost u grlu mnogo iskusnijim i boljim igracima... moras da imas opciju B, ako vidis da pocetna ne radi, menjaj nesto, menjaj ritam, salji slajseve, junk lopte koje ne mogu da se gaze odmah... Borna je sjebo jer mu je stalno slao umereno jake lopte istog intenziteta... a ovaj to obozava, jer moze da udari kontru koja je jos jaca...

Boredo je tipicni spanski sljaker, bez udarca koji izuva... ovaj je potpuno drugaciji tip igraca, tipican Amer koji je nabildovao servis i forhend, kao svaki njihov igrac... i tu nema zezanja, moras ili da ga nadjacas, sto Borna trenutno ne moze, ili da ga iznerviras razlicitim loptama, da pocne da gresi, i da mu udje voda u usi...

Nije to uradio, cekao je da ovaj drasticno padne, sto se nije desilo do kraja... i ovo mu je velika skola...

NorthStand
30-05-2015, 17:22
Đoko rutinski riješio Kokinakisa, kako lagano trpaju ovi "rutineri", nema zezanja. :D

ma Borna ima problem s tim svojim oscilacijama, ali kad gledam imao je i Đoković u njegovim godinama, pa mu sad nitko ne može vlas s glave skinut.

ove godine može i do "true grand slam champion", sve četri GS titule. uglavnom, mislim da je Borna veliki potencijal, ali mora nastavit predano radit u protivnom će mu ove pobjede protiv ovih velikana malo značit kad se bude osvrtao na svoju tenisku karijeru na kraju karijere.

tako da neka radi, još je zelen ko zelengora, treba tu puno rada, Johanson mu je trener mislim da nije loš trener ali u budućnosti treba naći baš nekog rasnog trenera koji će ga izbrusit do kraja, popravit mu sve nedostatke u igri. Đoko je to uspio, zato mu sad praktički nitko ništa ne može, ima on tu i tamo poraz dva, netko ga iznenadi ali to je stvarno iznenađenje, a i vrlo vrlo rijetko se događaju. tako da mislim da ima potencijal ko Đoko, ali ne znači da će osvojit toliko GS titula niti da će biti takva igračina, ako ne nastavi radit kako treba, i ako ne posloži neke stvari u svojoj glavi, prije svega treba znat da se ponekad taktika mora prilagodit protivniku a ne forsirat svoje pod svaku cijenu, pa onda završit ko Nijemci u staljingradu. letio je ko mušica vamo tamo, i ništa nije napravio, 90 posto poena je tako izgubio, po meni nije prostudirao dobro protivnika a pazi riječ je o 3 kolu GS, nema tu zajebavanja ko god dođe do 3 kola GS očito zna igrat tenis ili ako i ne zna, u životnoj je formi ili ga je baš na tom turniru krenulo.

ma to mi se ne sviđa kod njega, on stalno vraća te neke "plitke" loptice, umjesto da ga natjera da se brani a to se može tako da mu daje duboke lopte do same osnovne crte. to Đoković radi savršeno, jebote kako on zna izvozat igrača to ne zna nitko. pa on federera natjera da trčkara posvuda, a gdje neće ovakve ko Sock koji su klasa dvije ispod njihove. jednostavno treba tu puno još rada, zelen je da ne može biti zeleniji, ali vidljivo je da ima muda i da ima glavu i srce bori se do kraja. kako je rapalio onu lopticu na servisu za 5-3, točno se vidi da mu je to pomoglo da odservira. :D

no šta je tu je, moj ljubimac sad je Silić i Nadal(koji više sigurno nije glavni favorit kao prijašnjih godina), onda Đoko. iako ne bi mi bilo mrsko ni da Murry dobije, iako ne volim te britance, ove godine igra dobro i ne bi bilo nezasluženo.

NorthStand
30-05-2015, 18:12
Ferrer u pet setova jedvice dobio Bolelia, ima da ga Silić smrska. :de

Ferrer je favorit, ali mislim da će biti vrlo zanimljiv i neizvijestan meč. ne bih se kladio na njega, jer Silić igra stvanro dobro ove godine, i zrel je za četvrtfinale.

možda i polufinale s nekim od favorita, pa da vidimo tog US pobjednika na djelu. :evil

DzoniBG
30-05-2015, 19:18
Rano je za pricu o sva 4 GS u godini za Novaka...

Pod kojim je on sad pritiskom, ne smem ni da zamislim... osvojio je sve zivo i mrtvo ove godine, dolazi kao apsolutni favorit, a pred sobom ima Everest. Treba da uradi ono sto je u 10 godina poslo za rukom samo poludelom Soderlingu 2009. godine, da pobedi Rafu na RG... i to ne da osvoji titulu, nego da se tek plasira u polufinale, gde ga ceka verovatno Murray, ekstremno zajeban ove godine u prasini... tukao ga jeste u finalu AO, polufinalu Indian Wellsa, i finalu Miamima, ali to nece znaciti mnogo, jer je Skot uvek imao igru koja zna da mu napravi problem, jer je fenomenalan defanzivac, a zna da salje sve moguce lopte nazad, i ako nisi pri udarcu, lagano mozes da skliznes...a zna i da napadne kad mu pruzis priliku... ako i njega preskoci, dolazi Federer u finalu, ili Nishikori... a finale je skoro svako fifty-fifty, tu moze i da poludi neki novajlija u tome kao prosle godine Cilic...

NIsam veliki optimista... mislim da ima solidnu sansu, ali ugrabiti trofej ovde preko svega ovoga... pasiji posao... zasluzio jeste da ima i to, ali mu je put do krova prejeben...

NorthStand
30-05-2015, 19:35
ma ima šanse, igra odlično ove sezone na zemlji, mislim da će doći daleko. ako prođe nadala, mislim da može osvojit.

nadal je ključna prepreka, murry je trtaroš, i đoko ga je toliko puta već "ponizio" da će se ako bude potrebno sam otkazat s turnira samo da ga đoko još jednom ne smrska. :D

ako i ne bude imao sva četri, mogao bi do tri, što je jednako velik uspjeh, nije ko sva četri ali tri GS u jednoj godini skupit mislim da to ne može svatko. a ako to uspije ove godine onda dogodine sigurno ide po još barem 2 gs naslova, i približava se gospodi na vrhu Samprasu Nadalu Federeru itd, mislim da će na kraju karijeri imat negdje 13 ili 14 GS naslova, što ove i iduće godine osvoji osvojio je, sumnjam da će s 31-2 osvajat GS titule, igrat će dobro ali ne toliko dobro da osvoji naslov. ista priča je bila i s Federerom, da ne bi bilo da ga omalovažavam, pa on od 30 nije osvojio ozbiljnije naslove.

bez obzira što Nadal i Fed odlaze, prvi zbog ozljeda drugi zbog prisilnog umirovljenja, Đoko se ne bi smio zavaravat da će nakon 30 kad oni odu osvajat GS titule. malo je ljudi to bilo u stanju, tako neka bude svijestan da šta osvoji ove i iduće godine, to bi više manje bilo to. s 31 na leđima, stvari se ipak mjenjaju prije svega fizički, pogledaj ferrera on je opasan još uvijek ali taj tip ne može uzet GS nema šanse. a odličan je igrač, pogotovo na zemlji. zato i govorim, u sličnoj formi će biti Đoković jer je pad neminovan, a mladi nestrpljivi igrači stoje u redu i čekaju na svojih "pet minuta slave". tako da, mora o tome već sad razmišljat, i koliko god se ljutiio Đoković kad ga nazovu veteranom, za dvije godine on će to biti sviđalo mu se to ili ne. a onda će ko i u većini slučajeva sljedit njegov postepeni pad nivoa igre, ne kažem da će čovjek zaboravit igrat ali misli neće više moći pratit fizika. nekome se čini pa šta 30 godina, može to čovjek, ne može zlatne godine tenisa su od 20-30, šta tu napraviš napravio si.

Inkvizitor
31-05-2015, 00:38
Ajajaj..nisam gledao Bornu, stigao sam tek na treći set al kad sam vidio da je tri gema uzeo u dva seta napravio sam ovo :facepalm.

Moj Čoriću, ne može se defanzivom stalno dobijat i to mlakom defanzivom..u trećem setu se malo digao ali on i kad napada, lopte mu lete po dva metra u aut, na bitnu loptu da se vrati u meč a imao je šanse.

Da je to neki igrač ala Novak, Murray ili Federer razumio bi..ali Sock..to je ipak druga, treća liga..vidio sam ga u trećem setu, ništa posebno.

ne smije ovako pušit al dobro što je tu je..škola je škola.

Čilić je pomeo Mayera ali i to je realno druga, treća liga..bit će teško sa terijerom Fererom koji je isčupao 1:2 i dao Bolleliju u u zadnja dva seta samo jedan gem. Ako njega prođe ide na Murraya koji igra strašno..i mislim nažalost da tu ima male šanse.

najrealnije je finale Đoković - Murray..volio bi da se varam, Nadal je enigma i je to njegov teren..ali to je po meni realno

P.S..vidim sad il sam ja nešto pobrkao ili Džoni..zar nije Murary u drugom dijelu ždrijeba od Đokovića..

DzoniBG
31-05-2015, 09:04
Pobrkao si Inkvi...

U gornjem delu kostura projektovana cetvrtfinala po nosiocima su Djokovic - Nadal i Murray - Ferrer... u donjem delu su Federer - Wawrinka i Berdych - Nishikori...

Moze tu da se umesa Cila koji ako dobije Ferrera, ide na Murraya... sve koska do koske, ali nije nemoguce... interesantno je da je Cila zadnjih 6 GS meceva koje je igrao, dobio sa 3-0, niko mu set nije uzeo jos od cetvrtfinala US Opena :)

Danas necu gledati nista od tenisa, palim sad u neko etno selo, malo da produzim papke...

Inkvizitor
31-05-2015, 10:30
Onda sam ja pogriješio :misli

ja cijelo vrijeme mislim da je Murray u suprotnom dijelu ždrijeba..no dobro...

Čilića nisam uopće gledao na RG osim nešto malo na streamu gdje se slabo što vidjelo. Ako prođe Ferrera to će već bit veliki uspjeh jer do RG je igrao očajno a eventualna pobjeda protiv Murray-a bi realno bila podvig.

NorthStand
31-05-2015, 19:36
Tchonga sjebo Berdycha, prevaru od igrača.

kad vidim da je Berdych 4 igrač svijeta, onda mi je jasno da će Borna ako ovako nastavi biti sam vrh svijetskog tenisa u ne tako dalekoj budućnosti.

jednostavno osim ove velike trojke, Fed Nadal Đoković, ovi ostali su svi više manje prosijek. Ferer nikad nije GS uzeo, šta reć o tom čovjeku ? igrao je par polufinala, 1 finale RG, ali sve je to kurac od ovce kad ti nema niti jednu jedinu GS titulu. tu se vidi koliko je Čilić puno napravio, kad je uzeo onaj US open lani.

dakle, želim reći da uz dužno poštovanje ovim conga likovima, pa taj ima 30 godina šta je on opet napravio ? smiješno mi je kakva je ta konkurencija, koja ne može ni prismrdit ovoj trojici. a Murry ima dva GS, i tek je ove sezone s 27 godina počeo igrat pravi tenis. mislim očaj živi, nitko me ne može uvjeriti da će Borna igrat ozbiljni tenis tek s 27, jer je na pravom putu da ga počne igrat već za 3-4 godine, ako nastavi ovako progres, a to mu onda otvara lijepe šanse kad Đoko malo padne u formi, da počne osvajat GS naslove. znam da je to budućnost, i da je malo neozbiljno sad govorit još o GS naslovima za mulca od 18 godina, ali to je njegova budućnost ako nastavi ovaj progres koji je do sad pokazo. neminovno je da mu neće biti osim u njegovoj generaciji neke preozbiljne konkurencije, kakvu je imao npr Đoković s Nadalom i Federerom, i da će mu najveće probleme radit njegovi vršnjaci, a tu se onda otvara strašan prostor za osvajanje GS titula, jer nisu to igrači ko FED I Đoković da ih ne možeš tući u finalu polufinalu GS, to su tvoji vršnjaci koje možeš dobit puno lakše nego navedene iskusnjare. zato mislim da su se Borni poklopile neke stvari, i da će on čistit samo tako kad još malo fizički sazori i usavrši neke stvari u svojoj igri.

uostalom rekao je nedavno Đoković, da će biti veoma veoma dobar, ako netko misli da to Đoković govori iz kurtoazije onda je jako naivan. isto tako mislim da je i Đoković svijestan da za 3-4 godine odlazi u mirovinu i da mu ne predstavlja neki problem što tu i tamo da koji savijet Borni. svijestan je da ga "mali" Borna ne može ugrozit na vrhu još 2-3 godine, a tad će i on već biti polako za mirovinu, a vjerojatno želi da njegov nasljednik na vrhu bude s ovih prostora. u svakom slučaju, to je lijepo od njega, bez obzira što on nema šta za izgubit u tome što savijetuje Bornu. na koncu konca, i Pilić je pomogo Đokoviću puno kad mu je trebalo, ipak je to sport a ne politika. i ne treba brkat to dvoje, zna se kako politika funkcinoira i tu se Hrvati i Srbi niakd neće složit, i bolje da se držimo na pristojnoj udaljenosti. ali kad je tenis i sport općenito u pitanju, stvanro ne vidim problem u tome da naši igrači surađuju i imaju korektne odnose. od toga nitko ne može imati štete, već baš suprotno samo koristi. Đoković je očito toga svijestan, i zato nema problema surađivat s Bornom. a osobno se uvjerio da je riječ o velikom potencijalu, i sad da mu otežava razvoj šta bi on dobio od toga ? to je ko da Ljubičić svojevremeno nije dao pozivnice zagreba i umaga Đokoviću, samo zato jer je Srbin i jer eto može mu biti konkurencija u budućnosti, kao što mu je vrlo brzo i postao, ali su nastavili biti u istim odnosima sve te godine bez obzira što ga je teniski gledano Đoković prešišao ko i sve ostale tenisače.

evo Federer čisti Monfilsa, jebote tip ima 33 godine i čisti bez pardona likove koji bi ga u tim godinama trebali mljet, vjerojatno će biti 3-0 u setovima na kraju za federera, šta je je sumnjam da će bilo tko uključujući i Đokovića moći igrat ovako u tim godinama. nije isključeno posve, ali stvarno sumnjam. ne znam kako tempira formu taj FED, ali često on gubi važne mečeve na GS, ali na ovom RG igra dobro i ni njega ne treba do kraja otpisat. ali i dalje stojim da je penzionerčina, koju bi trebali umirovit ovi ostali tenisači, ali na žalost nema ga tko umirovit jer on njih šamara ko početnike.

NorthStand
31-05-2015, 20:02
ubio bi se da mi ovaj čamuga monfils nastupa za zemlju, francuska francuzima !

Federer "kralj tenisa", malo sutra.

95.48% (549–26) winning percentage after winning 1st set - Stands alone !

dakle, kad Đoković osvoji prvi set, u najmanju ruku će te dobit u pet setova. :D

NorthStand
01-06-2015, 14:08
veliki preokret na pomolu, Silić uskoro kreće po prvi set, i nakon toga sljedi veliki preokret. :D

Inkvizitor
01-06-2015, 14:48
Jebote još sam protestirao što ES ne prenosi nigdje Čilića. Sad im ne zamjeram. Znali su oni. A i rekao sam da su ova trojica što ih je dobio realno talašika.

prva jača prepreka ..metenje po podu.

Koja je to Unforced Eror mašina :facepalm:

Ferrer ga pomeo..ti bi rekao moćan igrač kad ga gledaš a Murary će njega isto tako pomest.

mislim i da je prošao ovog Ferera išao bi na Murraya pa bi došlo na isto.

Užasan meč..

DzoniBG
01-06-2015, 14:49
Cila vec u svom starom maniru - kao srusena shupa...

Ovako bezvoljno da izadjes u osminu finala GS... Goran treba da ga ishamara posle meca.

DzoniBG
01-06-2015, 14:52
Jebote još sam protestirao što ES ne prenosi nigdje Čilića. Sad im ne zamjeram. Znali su oni. A i rekao sam da su ova trojica što ih je dobio realno talašika.

prva jača prepreka ..metenje po podu.

Koja je to Unforced Eror mašina :facepalm:

Ferrer ga pomeo..ti bi rekao moćan igrač kad ga gledaš a Murary će njega isto tako pomest.

mislim i da je prošao ovog Ferera išao bi na Murraya pa bi došlo na isto.

Užasan meč..

Ferrer je stvarno opasan igrac... muke imaju i najbolji da ga izbace... bure znoja moras da prolijes da bi ga dobio.

Kolje se sad Murray sa ovim francuskim udaracem, mada mislim da je favorit i protiv Ferrera, ali nece mu biti lako...

Inkvizitor
01-06-2015, 14:54
Ferrer je stvarno opasan igrac... muke imaju i najbolji da ga izbace... bure znoja moras da prolijes da bi ga dobio.

Kolje se sad Murray sa ovim francuskim udaracem, mada mislim da je favorit i protiv Ferrera, ali nece mu biti lako...

ma q je opasan igrač. On je opasan za ovakve UE mašine poput Čilića.

Čim naiđe na klasu nema ga nigdje.

Murray će ga otrest ko slinu ko što su ga i uvijek klase otresale.

Chardy igra malo na inspiraciju ali dobija to Murray..

NorthStand
01-06-2015, 17:17

ovaj Chardy je mogao biti opak igrač, ali očito nije imao kvalitetan pristup tenisu, bio je juniorski osvajač Wimbledona, i vidi se da zna igrat tenis kad ima volje. ali očito je prepun oscilacija, i bezvoljnosti, što je kao što se vidi i u slučaju Čilića dobitna kombinacija za prosiječnu tenisku karijeru. a mogli su obojica po meni, biti zvijezde koliko i Đoković Nadal itd, i onda netko sere njima da su sve stekli na rad, a kao da se može na drugačiji način doći do takvih rezultata !

pa samo radom se i dolazi do toga, možeš ti biti ne znam kakav talent, eto Čilić i Chardy su primjer i opet ne napravit ništa hvale vrijedno. jer nisi dovoljno posvećen, i jer si bezvoljan, trlj mrlj trlj mrlj malo out malo mreža i pa pa. odoše te velike nade tenisa u zaborav.

za Bornu važi isto, ne bude li nastavio radit kako sad evidentno radi na sebi, i on će postat prosiječan igrač. dakle nema opuštanja nema zezanja, nema sexa prije meča(Kyrgos), to je jedini način da se uspije osvojit GS, a onda i nanizat nekoliko ili dvocifren broj, u svakom slučaju dalek je put pred Bornom i ovim mlađima, Kyrgos bi isto morao znat da se u njegovim godinama osvaja turnire 250 serije, a on nema još nijednog. Đoko je već imao 2 turnira 250 serije, u njegovim godinama. tako da, polako i s tim Kyrgosom, voli on biti zvijezda ali još je on miljama daleko od zvijezde. trebat će i on ko i Borna, još puno krvi i znoja prolit, da bi se dočepao zvijezdanog statusa.

NorthStand
01-06-2015, 17:18
uživam u deranju ove američke "sock" čarape, pogotovo nakon što je našeg Bornu ponizio, a Nadal mi je i inače drag iako previše stenje i previše se pipka po šupku. :D

svaka čast Đoki kako je odigrao sezonu na zemlji, ali Nadal igra sve bolje i bolje i mislim da će biti vrlo neizvjestan meč.

ne bih se kladio na Đoku, bez obzira što je ove godine tako dominantan, mislim da će biti papren meč u četvrtfinalu između njega i Nadala.

Gasgue ne bi smio biti nepremostiva prepreka, osim ako se ne našmrče prije dvoboja. :de

NorthStand
01-06-2015, 17:23
bageliranje u tijeku, ajmo Nadal, kad već ne može Borna može Rafo. :de

NorthStand
01-06-2015, 19:11
ispušio Borna, ali mislim da ovaj Sock bi mogao napravit određene probleme Nadalu, izbacio Dimitrova igra stvarno dobro, napada cijelo vrijeme ali mislim da nadal ima sasvim drugačiju igru, i da će znat naći lijeka za ovog Socka. kao što bi našao i za Bornu, Borna mora još puno radit na nekim stvarima u svojoj igri, igra dobro za svoje godine. čak i vrlo dobro na momente, ali igra mu oscilira previše.

u svakom slučaju, neka se oštri i uči, i ovakvi porazi nešto znače. gubio je i Đoković i Nadal i Federer u njegovim godinama ovakve mečeve, treba vremena da se stasa u klasnog igrača.

njemu je ovo praktički prva sezona ATP-a, bez obzira na juniorsku karijeru koja i nema toliko važnost ko ova seniorska jer tu se igra ozbiljan tenis. tako da za prvu sezonu, nema mu se šta prigovorit, igra mali ko veliki. samo treba još puno popravit servis forheand, igru na mreži, ali sve je bolji i bolji, ovaj Sock ga je pošteno isprašio danas jer igra napadački ne čeka već zakucava poene, to je ono što Borni ne paše. on očito voli igrat na greške protivnika, e to Borna moj dragi moraš promjenit, ako želiš biti GS pobjednik, nema čekanja pogreške protivnika već moraš zaradit svoj poen napadom, natjerat protivnika na grešku ili zakucat lopticu tako da je protivnik može samo pogledom ispratit. znam da je to puno lakše reć, nego napravit, ali to je danas radio Sock i zato je zasluženo pobjedio. mislim da će i Nadala namučit, ali Nadal to dobiva gotovo sigurno. Sock ima teoretske šanse po meni, iako igra stvarno dobro i ne bi me začudilo da uzme 1 set nadalu.

opet sam bio vizionar, treba mi netko počet plaćat moje nostradamus trenutke. :de

Inkvizitor
01-06-2015, 19:29
kako je zvaršio Murray nisam bio u toku.

Mislim da Nadal nema puno šansi protiv Đoke. Nema nitko ustvari. Imao bi Murray kad ne bi imao kompleks Đoke. Federer nema više snage za žestoku utakmicu. Nishikori je choker. Wawrinka previše oscilira.

Nadalove visoke spin lopte više ne prolaze, njih se više ne plaše ni slabiji igrači od Đoke.

Đoko igra na rutinu. Ništa spektakularno ali samo melje. Još tu ima i psihologije, svi protiv njega igraju stegnuto ko nekad protiv Federera. Ne pogađaju ni ono što inače bi.

Tenis je ionako pola snaga i kvaliteta a pola psihologija

DzoniBG
01-06-2015, 19:33
Murray je zavrsio malo teze nego sto je izgledalo, ali dovoljno ubedljivo...

Nadal od rutinske pobede napravio veresiju... Sock udara onu loptu kao oca da mu je ubila... nije dobro servirao citav mec, a opet je dobio set...

Novak se zajebavao sa onim patuljkom... nije ubacio ni u 4. brzinu, a izgledalo je tako lako.

U sredu popodne je Staljingrad.

Inkvizitor
01-06-2015, 19:40
Jel ideš na meč ili ne ideš :D

Ja ne vidim kako bi Rafa pobijedio Novaka osima ako ovaj ne pobijedi sam sebe.

davno sam napisao i kad je Rafa pobjeđivao da mi nije jasno kako Đoković može gubiti od Nadala. Svaki put u zadnjih par godina a to je bilo isključivo na RG kad bi Nadal pobjeđivao , Novak bi sam sebe pobjeđivao s tim da je Nadal tada bio jači nego danas.

prije bi ga dobio Wawrinka kad poludi

DzoniBG
01-06-2015, 19:52
Jel ideš na meč ili ne ideš :D

Ja ne vidim kako bi Rafa pobijedio Novaka osima ako ovaj ne pobijedi sam sebe.

davno sam napisao i kad je Rafa pobjeđivao da mi nije jasno kako Đoković može gubiti od Nadala. Svaki put u zadnjih par godina a to je bilo isključivo na RG kad bi Nadal pobjeđivao , Novak bi sam sebe pobjeđivao s tim da je Nadal tada bio jači nego danas.

prije bi ga dobio Wawrinka kad poludi

Nasao sam smestaj, avion...ali nema karata...odnosno ima kod preprodavaca za 700 evra, sto bi i platio, ali to je macka u dzaku...treba da odes tamo da juris nekog indijanca... sto mi se ipak ne radi...

To ce biti mentalna bitka... tenis je uvek bio na Novakovoj strani...ali psiha... nisam ubedjen... treba da uradis nesto sto niko nikad nije uradio, ni Fed u najboljim godinama(Soderlinga apstrahujem)...

NorthStand
01-06-2015, 19:56
Rafo je sila čista, ali mislim da Đoko ima šanse biti vrlo nezgodan, moglo bi to lako u pet setova.

drama na vidiku, drama na vidiku, čuvajte se svi. wavrinka je tu, dalek je put do vrha, Nole Đole Joker tek sad počinje turnir za tebe, sad čemo vidjet jesu li jači li nisu BRE. :D

Nadal će poginut za polufinale, ovo je njegov turnir, pao je u odnosu na prijašnje godine, ranjiviji je nego ikad, ali baš zato mislim da je opasniji nego ikad. Nole čuvaj se, rafole naljeće u velikoj brzini iza zavoja moglo bi biti krvavo. :evil

Đoković.

[B]2015 French Open - Roland Garros R32 Clay W Thanasi Kokkinakis 6-4 6-4 6-4
2015 French Open - Roland Garros R64 Clay W Gilles Muller 6-1 6-4 6-4
2015 French Open - Roland Garros R128 Clay W Jarkko Nieminen 6-2 7-5 6-2
2015 Rome Masters F Clay W Roger Federer 6-4 6-3
2015 Rome Masters SF Clay W David Ferrer 6-4 6-4
2015 Rome Masters QF Clay W Kei Nishikori 6-3 3-6 6-1
2015 Rome Masters R16 Clay W Thomaz Bellucci 5-7 6-2 6-3
2015 Rome Masters R32 Clay W Nicolas Almagro 6-1 6-7(5) 6-3
2015 Monte Carlo F Clay W Tomas Berdych 7-5 4-6 6-3
2015 Monte Carlo SF Clay W Rafael Nadal

Nadal.

Men's Singles QF 2015 Rome Masters Clay L Stan Wawrinka 7-6(7) 6-2
Men's Singles R16 2015 Rome Masters Clay W John Isner 6-4 6-4
Men's Singles R32 2015 Rome Masters Clay W Marsel Ilhan 6-2 6-0
Men's Singles F 2015 Madrid Masters Clay U Andy Murray [H2H]
Men's Singles SF 2015 Madrid Masters Clay W Tomas Berdych 7-6(3) 6-1
Men's Singles QF 2015 Madrid Masters Clay W Grigor Dimitrov 6-3 6-4
Men's Singles R16 2015 Madrid Masters Clay W Simone Bolelli 6-2 6-2
Men's Singles R32 2015 Madrid Masters Clay W Steve Johnson 6-4 6-3
Men's Singles R16 2015 Barcelona Clay L Fabio Fognini 6-4 7-6(6)
Men's Singles R32 2015 Barcelona Clay W Nicolas Almagro 6-3 6-1
Men's Singles SF 2015 Monte Carlo Clay L Novak Djokovic 6-3 6-3
Men's Singles QF 2015 Monte Carlo Clay W David Ferrer 6-4 5-7 6-2
Men's Singles R16 2015 Monte Carlo Clay W John Isner 7-6(6) 4-6 6-3
Men's Singles R32 2015 Monte Carlo Clay W Lucas Pouille 6-2 6-1

Inkvizitor
01-06-2015, 19:59
Rafa je pao u snazi. Nije to više onaj Rafa.

Humphrey
01-06-2015, 20:12
đoko ovo osvaja.Što je je,bilo bi zanimljivo kad bi osvojio sve grand slamove u jednoj godini,a to nije nemoguće uz ovu konkurenciju.

NorthStand
02-06-2015, 02:34
Rafa je pao u snazi. Nije to više onaj Rafa.

znam da nije, ali vidjet ćeš kako će namučit Đoku, ako Đoko i prođe sumnjam da će proći bez "posljedica" čitaj umora. a u polufinalu može na Murrya ili Ferrera, protiv koga god bude igrao može mu se lako dogodit da se već tu "posklizne". da je riječ o tvrdoj podlozi ne bih dvojio dal prolazi, ali pošto je riječ o zemlji mislim da to nije njegova prirodna podloga, kao ni za većinu tenisača puno više njemu odgovara brza tvrda podloga nego zemlja. pogotovo za njegov tip igre, tako da mislim da će biti još svega na ovom RG, sad najbolje zapravo počinje !

a u finalu ga čeka vjerojatno Wawrinka ili Fed, kako god okreneš ždrijeb mu je zajeban, ovaj Nišikori i Tsonga nemaju šanse osvojit RG, zato njih ni ne spominjem.

tako da kako god okreneš, opet je Nadal "koban" za Đoku, prošao ne prošao isto mu je ako mu je rezultat isti, tj. ako i ove godine ostane bez titule u RG.

jednostavno dojma sam i mišljenja, da Đoko je favorit ovdje i to prvi, ali ima taj peh da mu je Nadal već u četvrtfinalu, onda ima podjednako teško polufinale vjerojatno s Murryem, i onda još finale protiv Feda ili Wawrinke, pa da ga jebeš ne može gore u smislu ždrijeba. nije ni on svemirac, bez obzira što igra odlično ove godine, mislim da mu se stvari nisu poklopile na ovom RG i da će izostat priželjkivani rezultat. ali bože moj, nema mu se šta zamjerit, ovu sezonu je odigrao vanserijski već sad, a siguran sam da će do kraja godine uzet najmanje još jedan GS ako ne i oba, ali RG e tu su mu šanse zbog navedenog bitno smanjene. sve ovisi i o tome jel fizički bude mogao izdržat to sve, ako bude, onda ima šanse i osvojit ali ponavljam tri teška meča za redom dobit, ako to dobije skidam mu kapu, onda mu je ovo jedna od najboljih godina u karijeri, ako ne i najbolja. s osvajanjem RG, definitivno ulazi u povijest tenisa, iako je i sad, ali dok ne osvoji sve četiri GS titule nije to to. i on je toga svijestan, zato i stalno naglašava koliko mu je to važno, ali možeš si mislit koliko je Rafaelu važno da uzme 10 RG ?

on neka ove godine osvoji 10 titulu u RG, gotovo sigurno ga nikad nitko u tome neće nadmašit, možda netko i izjednači pa uzme 10 RG kao i on, ali 11 nema teorije. to je stvanro praktički nemoguće. toga je i on svijestan, i zato su ulozi ovako veliki, ovaj RG je definitivno zbog svega navedenog najuzbudljivji i najnapetiji u posljednjih 15 godina tenisa, koliko otprilike i igra ova vodeća trojka.

Inkvizitor
02-06-2015, 10:05
Rafa je uvijek igrao na snagu i beskrajno prebacivanje loptice preko mreže a on više nema snage za to. Nema force. A Đoković može, tri dana ako treba.

Đoković ima odlično kretanje, daleko najbolje, znalački se postavlja na lopticu bez puno trke. Predviđe protivničke poteze, dobar je izmjenama a onda čim mu se ukaže prilika potegne. Odlično reternira, skoro odlično servira i što je najbitnije odlično servira kad je najbitnije, kad je najgušće. Kad mi netko kaže da je Čilić server i da ga je Ivanišević naučio servirati, to je smiješno, Đoković duplo bolje servira od njega.

Đokovića se može dobiti na samo jedan način. Gledao sam meč s Dolgopolovim čini mi se u Indian Welsu ili nekom drugom Mastersu. Odmah je potezao. Đoković je najranjiviji u prvih par udaraca. Kad se on rašeta i krene rastezat na terenu gotovo je. I Dolgopolov ga razbijao u prva dva tri udarca. I dobio set i imao brejk i onda se što..valjda uplašio pobjede..

To zna i Federer zato se i ne pokušava nadigravati s Đokovićem jer zna da tu nema šanse. Potegni pa što bude. Pa ga i dobije tu i tamo.

Jednom je tako Čilić lani na IW odigrao perfektni set protiv Đokovića..skoro ga nulirao..zato jer je odmah potezao u prve dvije tri izmjene. Naravno to je lako u teoriji jer treba pogađat. Ali to je jedini način dobit Đoku. Ako te ide ide ako ne ide, ionako ti je svejedno. Nadigravanjem ga nećeš dobit kao što to nisi mogao ni Nadala nekad.

DzoniBG
02-06-2015, 12:03
Dobar post Inkvi...sve se slazem...

Dolgopolov je taj mec igrao ko drogiran...set ipo je prskao vinere odakle hoces... malo kad je zastao, ispustio je mec...

Servis je dobar onoliko koliko ti je dobar drugi servis... mnogi mogu da odapnu strelu u prvom, pa sta bude... ali drugi servis definise dobrog servera, od onih koji to nisu... Novak je tu strasno napredovao... dve godine, 2009-2010 je izgubio jer se mucio sa servisom... Becker mu je to namestio, i hvala mu na tome...

Secam se tog Cilinog meca, prvi je dobio 6-1... rasturio je Novaka na terenu, mozda jos vise nego Dolgopolov... i onda po svom idiotskom obicaju se povukao, povukao u sebe, postao letargican, i prosuo sve... juce me je bas iznervirao, jer navijam za njega, lepo on igra kad hoce...ali kad izadje sa onakvom facom i stavom kao q u ladnoj vodi... sta drugo nego da popizdis...sta tu moze Goran...nije ga ni kriviti... osecam da on najvise pizdi, ali ne mozes mnogo sa takvim karakterom poput Cile...

http://www.youtube.com/watch?v=6SqFxsKDdlc

Skoro sam nasao ovo i valjao se od smeha :) Izgubio je mec na US Openu od nekog anonimusa... izasao pred novinare kao da sedi na Firulama u kaficu i komentarise sa svojim ortacima... boli njega uvo sto to snimaju kamere, sto psuje... ali taj prkos i inat su ga doveli do najveceg pehara kasnije... sa time se rodis...

Danas dobri mecevi... prvo igra Ana koju sam preterano iskritikovao...Bastian je preporodio, sedi u boksu i navija kao klinac... to joj je falilo svih ovih godina... onda Fed-Wawrinka i Nishikori-Conga... u isto vreme, bem ih u raspored... tako ce biti i sutra...

Inkvizitor
02-06-2015, 12:40
Ma nije nju Bastian preporodio :D..ne ide to tako..pratim ja Anu stalno-..često joj mečevi budu na raznim kanalima..i stalno se vidjelo kako napreduje iz turnira u turnir, iz meča u meč, iz godine u godinu..i sad je opet u igri...

Kad se dizala s dna teško je išlo..tu i tamo dobar forehand ali onda masa grešaka i lošeg kretanja, lošeg postavljanja na lopticu a servis užasan, ( nije joj ni sad uvijek bajan ali sad puca aseve bez obzira što baca lopticu previše naprijed ali nekad to i dobro ispadne jer ženske naravno sporije reagiraju pa i tako zna zabit as).

Ali je s vremenom igrala sve bolje i bolje i sad igra baš dobro..ima najbolji forehand po meni..onaj iz lakta..flat ravan, brz sa minimalnim odskokom.

tako da nije ona uopće bez šansi..ona je talenat, samo se bila zapustila..meni je njezin strmoglavi pad bio čudan..jer gledao sam je kad je dobila RG, igrala je skoro perfectno a i godinu ranije je čini mi se izgubila finale..isto za dlaku..

DzoniBG
02-06-2015, 12:58
Digao sam ja od nje ruke vec neko vreme... pogledam tu i tamo, i svaki put me razocara...

Poslednji put na Mastersu u Rimu pre 15 dana... izgubila od neke klinke Gavrilove kao najveci pacer... ne volim ja takav tenis, udri svaku iz sve snage...pa app, ako prodje, prodje... ne vidim neku taktiku, razmisljanje, plan B, neku varijaciju... uopste kod zena, malo mozga ima, retke su igracice koje imaju neku novu ideju, koje iznenade...

Talenat jeste...ali u dobroj meri procerdan... sve zbog nestabilne psihe... od kad je pocela da se manekenise i menja frajere...samo tone...

Aj videcemo ovaj turnir, voleo bi da iznenadi... ali i dalje mislim ovo gore...

Inkvizitor
02-06-2015, 13:07
Digao sam ja od nje ruke vec neko vreme... pogledam tu i tamo, i svaki put me razocara...

Poslednji put na Mastersu u Rimu pre 15 dana... izgubila od neke klinke Gavrilove kao najveci pacer... ne volim ja takav tenis, udri svaku iz sve snage...pa app, ako prodje, prodje... ne vidim neku taktiku, razmisljanje, plan B, neku varijaciju... uopste kod zena, malo mozga ima, retke su igracice koje imaju neku novu ideju, koje iznenade...

Talenat jeste...ali u dobroj meri procerdan... sve zbog nestabilne psihe... od kad je pocela da se manekenise i menja frajere...samo tone...

Aj videcemo ovaj turnir, voleo bi da iznenadi... ali i dalje mislim ovo gore...

Potonula je ali se i dignula. Već lani je osvojila par turnira i popela se do ovog mjesta gdje je sad.

Ima oscilacija u igri i dalje ali zna odigrat strašno dobre poene.

DzoniBG
02-06-2015, 13:16
Digla se malo...ali sve je to neubedljivo do sad...

Pocinje u 2 sata...aj bas da vidimo dal moze do polufinala...

Inkvizitor
02-06-2015, 13:31
Protiv Svitoline je svakako favorit a i u eventualnom polufinalu su igračice obje rangirane ispod nje, Muguruza ili Safarova..tak da..može tu bit svašta..

NorthStand
02-06-2015, 15:03
"mali" Borna ima odličan drugi servis, i protiv Socka ga je čupao drugi servis u pojedinim momentima. ali nije imao igru, da bi ga kvalitetno ugrozio. servis nije dovoljan za pobjedu, za pobjedu moraš imat neku koncepciju igre, i moraš se znat prilagodit protivniku. svaki protivnik nije isti, i ne možeš igrat na isti način. npr Đoković to odlično radi, on igra i dalje svoju igru, ali forsira "slabe" strane protivnika. ful je taktičan, nadal ima problem s tim što je rekao inkvizitor da se ne smije upuštat u duge izmjene s Đokovićem, jer on više nije na vrhuncu snage i pretrpio je brojne ozljede koje će ga već za dvije godine po meni umirovit. on fizički više nije onaj igrač koji može nadigravat se s Đokovićem u trci winerima itd, njemu trebaju što kraći poeni i što brže izmjene, sumnjam da je on to u stanju zato mislim da će biti vrlo neizvijestan meč. ali RG nije Monte Carlo, i ne mogu reći da je Đoković favorit u QF, šanse su stvarno 50:50.

DzoniBG
02-06-2015, 15:33
Ana demolirala ovu Ukrajinku...odavno je bolju nisam gledao...

Kako sada stvari stoje, dolazi joj Safarova, koja ima opasnu batinu u reketu, tu ce biti va bank igra...

Inkvizitor
02-06-2015, 15:37
Ova Svitolina je zalutala u četvrtfinale.

Muguruza il Safarova..bilo koja dođe to će biti pravi ispit.

NorthStand
02-06-2015, 15:39
ja sam gledao ovu ukrajinku u kolu prije, i predviđao sam da će Ana to rutinski dobit. zato jer Svitolina, ne završava poene već čeka pogrešku protivnice. mogla je meč protiv one Cornet završit puno ranije, čak mi se činilo da Cornet bi prošla da je dobila taj drugi set. jer imala je bolju igru, ali ova je ne znam ni sam kako uspjela pobjedit. bilo je dosta UE od Cornet, vjeorjatno je to presudilo, ali na oko mi je igrala ljepše agresivnije i ubojitije. ova Svitolina nije loša, ali nije ni neka ekstra kvaliteta, po meni Ana je dobila baš odličan ždrijeb, izbjegla je Serenu što je ključno. s ovim ostalima se i može nekako nosit, ali da je bila u Sereninom djelu ždrijeba QF bi joj bio maksimum. nema teorije da bi nju dobila, ta dobiva sve mečeve na preokret, prvi set redovito izgubi onda druga dva redovito dobije.

sve u svemu, mislim da će protiv Safarove biti 50:50, nju može dobit ali može i izgubit.

DzoniBG
02-06-2015, 15:43
Safarova mislim da je favorit... kompletnija je od Ane... ali zna da bude choker...

Lako je protiv Svitoline, za koju se slazem da zalutala... ako ovako tuce i protiv Safarove... to je vec krupna stvar...

Simpa mi je ova Safarova, ima neku cudnu facu...a dobrica je...bila je dugo sa Berdychom, pre nego sto je najurio, i doveo onu barbiku...

NorthStand
02-06-2015, 15:46
http://www.listwns.com/images/group/201501/Garbine-Muguruza-Blanco-bikini-20150126224622.jpg

Magaruza spremna za serviranje. :D

NorthStand
02-06-2015, 15:49
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQJqBsZG8Zat-jbn2zIMpNgW02UW1oaIncmWLBEfBvCwPx8YGg

op op, cm po cm. :D

NorthStand
02-06-2015, 15:52
igra dobro Ana, agresivno i zato je došla do polufinala, Safarova nije Serena, bit će to težak meč za obadvije nema favorita, može bilo tko proć. ali Ana stvarno dobro igra, ne bi me začudilo da dođe do finala, ali Serenu čisto sumnjam da može dobit ona je ipak klasu iznad svih ostalih.

DzoniBG
02-06-2015, 15:53
Muguruza je mislim Venecuelanka koja igra za Spaniju...

Dobra macka...ima malo "native-american" u faci, vidi se da je povukla neke crte od domorodaca... ali simpa je, dobro gradjena... jedna od lepsih teniserki...

NorthStand
02-06-2015, 15:54
uvijek čekanje neko, jeblo vas čekanje, ova Safarova ko Borna misli da će se poen sam od sebe završit, pa zavrni lotpicu ženo božja. uzmite svi tečaj tenisa kod Đokovića, treba vam.

Inkvizitor
02-06-2015, 16:06
Velim ja da Ana ima jebene udarce, jebeno poteže mala..a zna i miksat igru, skraćiva loptu,..nije jednoznačna ko što Džoni kaže..

Ali brate ova Svitolina je zalutala totalno..nit što proba, nit poteže, nit miksa, par puta je imala duple brejk lopte i nula, zero..podsjetila me na Čilkana našeg. Tako i on lagane lopte na brejk šanse posprema u mrežu.

Muguruza mi se sviđa i fizički i ovako, dobro i ona poteže..a ova sitna Safarova, nisam je puno gledao..pospremila Šarapovu..vidio sam da i ona dobro poteže..puno jači udarci, jači tempo nego u meču Ane i ove Svitoline ali to je bilo do Svitoline.

mislim da je Konjuh ove godine dobila Muguruzu a vidi sad Muguruze a Ana se zajebaje po terenu..ko da je na Stradunu

DzoniBG
02-06-2015, 16:11
Muguruza je prosle godine izbacila Serenu...mislim da je stigla do polufinala...

Odlicno igra ovaj turnir, a onda se posle zagubi...

Poceo je Congavi, za sad ubija japanca...juce pricam s bratom, kvota na Congu oko 3... moglo je da se proba... videcemo kako ce ici dalje, ali za sada dominira...

Inkvizitor
02-06-2015, 16:15
Tsonga je igrač kad poludi zajeban.

lani je pomeo sve u Torontu gdje li ono a zna i bit bezvoljan. Dovoljno je reć da ga Čilkan dobio zadnjih 4 susreta

kamikaza je dobar igrač s ugrađenim limitom.

Ona Serena jedva se kreće po terenu al dobija..al mislim da bi je ofenzivnija igračica naprašila. sastane li se Ivanovićkom u finalu mogla bi popit Aninih forhenda. Ima najjači forehand u WTA.

NorthStand
02-06-2015, 16:32
Wawrinka poderi ovu staru šlapu federera, navijam za tebe, osveti se Mirki koja te nazvala curicom ! :de

NorthStand
02-06-2015, 16:32
ebote, jel to wawrinka igra s satom na ruci ? :D

zaboravio čovjek skinut sat s ruke, ili još bolje možda je praznovjeran pa misli da će zahvaljujući satu na ruci pobjedit Feđu. :evil

Tsonga će dobit po pički u polufinalu, tu nema dileme. Nišikurči i Tsonga su klasa ispod ovih koji su preostali u turniru.

NorthStand
02-06-2015, 16:38
TRI BREJK LOPTE WAWRINKE, BUDUĆEG HRVATSKOG ZETA ! :cheer

kakav beckhand ima wawrinka, divim mu se ! :naklon

NorthStand
02-06-2015, 17:14
haha kako "curica" igra, samo se nadam da se neće ustrtarit, jer ima i on svoje momente kad mu nervoza radi previše štete.

DzoniBG
02-06-2015, 17:16
Wawrinka do sad sabija... kad igra ovako, nemoguc je... Fed u teskoj defanzivi skoro svaki poen...

NorthStand
02-06-2015, 17:25
jebem vam mater, uzeli poen wawrinki smradovi. jebo vas federer.

lopta je bila u out-u, i lijepo je pokazao hawk eye, može li mi netko objasnit zašto se na zemlji ne koristi hawk eye ? koji je kurac tim debilima što spriječavaju tu tehnologiju i na zemlji ?

NorthStand
02-06-2015, 17:26
Wawrinka do sad sabija... kad igra ovako, nemoguc je... Fed u teskoj defanzivi skoro svaki poen...

zaslužio je da umirovi federera, odavno je njega trebalo umirovit, ionako nezasluženo ima 17 GS, pitaj inkvizitora u kakvoj crnoj rupi tenisa je igrao. :D

DzoniBG
02-06-2015, 17:27
Nemoj da pljujes Feda... odlican je to igrac...

Sa 33 godine se bori se ko lav... nije mi drag, ali ga postujem...

NorthStand
02-06-2015, 17:54
ja ga ne poštujem, iritantan je, cijelo vrijeme glumi velikana a daleko je od najvećih. Borga, Samprasa, Lendla, i naravno Marina Čilića. :rofl

on možda je lav po horoskopu, ali daleko je on od pravog teniskog lava. prije bih ga svrstao u kategoriju pudlica, i pekinezera.

NorthStand
02-06-2015, 18:36
koji je šupak ovaj federer, imaš 17 gs šta oćeš ti više budalo ? šta ti trebba više, da se praviš blesav da su loptice dobre, nekoliko loptica su sjebali wawrinku danas, i on se nešto buni kao da nisu unutra. ma daj debilu, odi muzi krave i poštedi nas svog foliranja.

Inkvizitor
02-06-2015, 18:53
Ni meni nije jasno šta ovi glume na RG i općenito na zemljanim podlogama što neće da uvedu "oko sokolovo". Koja je to foliraža.

Tko može vidjeti kad je prašina oko crte i kad je u par mm.

Već sam pisao kako je Đoković oštećen u finalu sa Nadalom pri rezultatu 1:1 u setovima i to na kraju trećeg seta na bitnoj lopti za prednost ili brejk loptu, možda i set loptu di je sudac pokazao aut, sišao, mjerkao i pokazao aut a na snimci lopte bila dobro na liniji. ne za par mm nego skoro pola linije zauzela. Đoković naravno to nije mogao vidjeti s druge strane mreže.

I Novak na kraju spuši set, ode u svlačionu i usput pogleda snimak i kad se vraćao samo ironično podigao palac gore sucu. Tu se pokazao ko gospodin jer da je to napravio McEnrou ili Ivaniševiću popio bi masu psovki. I Đoković onda spuši i četvrti set a dotada bio bolji. Jedna lopta i kriva odluka suca može okrenit meč.

Ovdje je i Fed u tie breaku oštećen po meni kad je sudac viknuo aut na Wawrinkinu loptu jer je uzviknuo aut prije ili u tenutku kad Fed udara loptu dakle, ometa ga. A dosuđen poen Wawrinki. I komentator na ES je rekao da je to čudna odluka. To se ponavlja poen.

Fed nije više za velike utakmice. Dobar je bio Wawrinka ali nema više force u Fedu to je očito.

Što njega cijenim je što ne oteže servisom nego ispucava odmah ono što ne volim kod Đokovića i beskrajno lupkanje o pod prije servisa a pogotovo kod Nadala, to neću ni spominjat..njegov svaki servis je za opomenu. To je zavlačenje otezanje, štimanje kosice, čupanje gaća..pa lupkanje..daj odi u k. serviraj više.

I još bi im one ručnike zabranio, čemu im znojnici na rukama služe, tko se prije brisao ručnikom, nitko, nije ih ni bilo, koja je budala to uvela.

NorthStand
02-06-2015, 19:05
meni je drago da mu je oduzet poen, jer ga nije zaslužio, Wawrinka je toliko bio bolji da Federer ničime nije zaslužio da preokrene meč u svoju korist. i tu je kraj priče. ko mu je kriv, što on misli da je u 22 godini života, i da će vječno moći šamarat protivnike. mora on malo poradit na svom egu, i smirit svoju ženicu Mirku koja mu kvari percepciju u tenisu.

Humphrey
02-06-2015, 20:07
ja ga ne poštujem, iritantan je, cijelo vrijeme glumi velikana a daleko je od najvećih. Borga, Samprasa, Lendla, i naravno Marina Čilića. :rofl

on možda je lav po horoskopu, ali daleko je on od pravog teniskog lava. prije bih ga svrstao u kategoriju pudlica, i pekinezera.

Istina ,daleko je od njih, čak ih teško i vidi kad se okrene,možda vidi Samprasa kako mu maše da uspori.

NorthStand
02-06-2015, 20:59
nema mi ništa gore od vas slijepih fanova federera, mene bi bilo stid navijat za njega, iako priznajem neko vrijeme sam ga simpatizirao dok nisam shvatio kakva je prevara od igrača.

može mu Sampras kao i svima ostalima davat tečajeve tenisa, nije mu ni do koljena ! to što je dobio tu sreću, da igra u najslabijoj konkurenciji u povijesti tenisa, pa je ugrabio 17 GS titula, to je samo pokazatelj kako neke ljude prati sreća.

a neki moraju pobjeđivat Beckera Agasija Safina Ivaniševića Henmana Rodicka pa na kraju krajeva i Patrica Raftera, ovaj gologuzan federer takvu "avanturu" nije doživio, i bolje da nije jer ne bi imao ni 10 GS titula.

NorthStand
02-06-2015, 21:05
ima igrača koji su igrali daleko bolje, a ostvarili daleko lošije rezultate, jednostavno ih nije išlo. ovom srećkoviću se posrećilo kao malo kome, ali neka se još malo folira, penzija je sve bliže, sve više šamara dobiva i zasluženo će biti ispraćen u penziju uz bolne jauke Mirke. :)

NorthStand
02-06-2015, 22:12
http://gfycat.com/WelltodoElaborateArkshell

umalo tragedija danas na meču Tsonge i Nišikurčija, srećom bez težih posljedica.

i još jedna važna stvar, neprijatelje se najlakše stvori tako da se kaže ono što se misli o nekome. ali mene nije briga za to, ako nešto o nekome mislim onda ću to i reći, sviđalo se to nekome ili ne. mislim da je to pošteno od mene, Roger mi je bio simpa do 2007 kad sam mislio da se radi o velikom igraču, ali onda malo pomalo sam skužio da je on još veći glumac. a ako išta mrzim, onda mrzim glumatore i one koji si umišljaju da su neka "veličina". svaka njemu čast, ima najviše GS to mu nitko ne može oduzet, ali to ne znači da je "najveći". u mojim očima sigurno nije, najveći je bio i ostao Sampras, i taman Borna osvoji 15 GS, 1 GS više od njega ni on mi ga neće maknut s vrha te liste, točno se sjećam ko danas kako je bilo užitak gledat tog velikana tenisa.

još sam bio mulac, i od tada do danas nema mi većeg od njega, a neće ga ni biti, makar netko osvojio 25 GS titula.

http://www.youtube.com/watch?v=Uje2LoDFhTY

NorthStand
02-06-2015, 22:44
http://www.youtube.com/watch?v=3E4Qlrll0GE

federeru ovdje treba pet setova, s 20 godina na vrhuncu svoje teniske eksplozije, protiv čovjeka koji je s 30 godina već jednom nogom u mirovini. dakle, sve je jasno ko dan, tko je najveći svih vremena.

možete vi fanovi federera urlekat koliko hoćete, ali našeg grkljana Samprasa ne damo ni za što, sve za Samprasa Samprasa ni za što ! :de

PS ovaj gore video Sampras Agasi, zaboraivo sam napisat, da je tu i Sampras pokazao da je od krvi i mesa. jedan od rijetkih trenutaka, da taj čovjek pokazuje emocije. pošto je u većini slučajeva bio najhladnokrvniji teniski egzekutor u povijesti, ali očito je s tim svojim trenerom imao poseban odnos, i to ga je emotivno slomilo pred finale AO. što je naravno Agassi dobrano iskoristio, a u pravilu mu je bio "velika mušterija", nešto kao Murry Đokoviću.